“Maybelline the falsies push up drama maskara” için 132 yorum

 1. Kıvamını ve yapısını sevdiğim fakat¸ fırçasını sevmedigim maskara. Fırçasının kılları birbirine fazla uzak olduğu için zaten 3 tel olan kirpiklerimi de birbirine yapıştırıp 1 tel haline getiriyor. Ben de önce bol bol sürüyorum¸ yapış yapış örümcek bacağı gibi oluyor¸ sonra üzerinden kirpikleri tarayan bir maskara ile geçiyorum¸ hem hacimli hem tek tek ayrılmış oluyor.

 2. hacim verme konusunda zayıf ama benim dümdüz kirpiklerimi kirpik kıvırıcı kullanmama gerek kalmadan kıvırıp kaşıma kadar uzatan bir maskaradır kendisi. şimdilik tek şikayetim biraz ıslak olduğu için kirpiklerimi birbirine yapıştırması. fakat o da maskarayı yeni açtığım için¸ geçecek nasıl olsa.

 3. Rossman indiriminde 14 lira gibi cüzi bir fiyata sahip olduğum rimel.İlk kullanımda çok ıslak olduğu için her tarafa bulaştırdım daha sonraki kullanımlar da daha rahat olacağına eminim.Benim bodur kirpiklerimi bile gözle görülür derecede uzattı fakat sabahtan akşama kadar aynı etkiyi koruduğunu söyleyemem bende biraz dökülme yaptı.Suya dayanıklı versiyonu çıksa üstüne tanınmayacak rimel

 4. Hayal kırıklığı olan üründür. Maybelline’nin neredeyse bütün maskaralarını deneyen ve beğenen biri olarak ve yine favori maskarası maybelline’den (falsies black drama) olan biri olarak merakla gidip nasılsa maybelline’in ne kadar kötü olabilir ki diye aldığım ve ilk defa hayalkırıklığına uğradığım maskarasıdır. Bir kere acayip dökülme yapıyor¸ topaklanıyor. Ben de inanılmaz kaşıntı yaptı çok rahatsızlık verdi ilk defa temizlemek istedim o kadar rahatsız etti. Kirpiklerimi yapıştırdı hiç ama hiç beğenmedim. Daha da kötüsü temizlerken kirpiklerimin yarısını pamukta buldum. Normalde en fazla 1 bilemedin 2 kırpığım dökülür temizlerken ama bunda elimi gözüme götürdüğüm an bir sürü döküldü bu yüzden sadece alt kirpiklerime uygulayarak bitirmeye çalışacağım maskara.

 5. ne yapısını ne fırçasını beğendiğim maskaradır. maybelline maskaralarını fiyat/performans açısından kaliteli bulurum. bu yüzden push up maskarayı da denemek istedim¸ ambalajı da çok hoşuma gitmişti… dediğim gibi hiç beğenmedim bunu¸ kirpikleri yapıştırıyor¸ topaklık yapıyor….hani az ürün alarak sürmeye çalıştım ama sonuç yine aynı¸ fırça yapısından kaynaklı bu belli. aradan biraz zaman geçsin öyle tekrar deneyim dedim¸ sonuç değişmedi….kısaca hiç sevmedim¸ kullanacağımı da sanmıyorum…

 6. Geçenlerde Watsons indiriminden 15 tl’ye aldığım ürün. ilk başta görünümü cezbetti beni desem yalan söylemiş olmam. güzel bi görüntüsü var¸ beklediğimin üstünde bi performans aldım. kirpik konusunda biraz şanslıyım¸ uzun ve gür (badem yağı sağolsun)¸ bu daha da uzattıp belli etti kirpiklerimi. hatta bazen (aşırı hafif bir makyaj yaptığımda) elim pek gitmiyor¸ çok abartılı durmasın diye.

 7. Kirpiklerimi birbirine cok guzel yapistiran maskara.Zaten seyrek kirpiklerim vardi iyice kel aynak gibi oldum. Kivirma performansi da pek basarili gelmedi bana. Ama ayni fircaya sahip bir maskara daha kullanmistim bundan once¸ sanirim avonun bir maskarasiydi. O da baslarda yapistirip biraz kullandiktan sonra mukemmellesiyordu. Bu maskaradan umdugum da biraz kullandiktan sonra performansinin artacagi yonunde. O zamana kadar yves rocher sexy pulp maskara gibi kirpikleri tek tek ayiran bir maskaraya ikinci kati gecerken kullanmaya devam edecegim.

 8. Çok fazla topaklanıyor ve kirpikleri birbirine yapıştırıyor:( yine falsies black drama ya dönüş yaptım maybelline maskaralardan tek favorim.

 9. gevrek’in yazdıklarına tamamen katılıyorum aşırı sıvı geldi bana formu ¸ bi bakıyorum toplam 5 kirpigim varmis gibi oluyor ¸ kirpiklerim cok uzun beklentim tek tek ayırma ¸ zaten kıvırma falan beklemiyorum cunku hiçbir rimel kıvırmıyor kirpiklerimi . Ben de kurudukça guzellesecegine inanıp kullanmaya devam ediyorum¸ tek tek ayıran maskara ile de yapisanlari ayıyorum mecburen .

 10. Beni üzen tek maybelline maskaradır kendisi. Kaç kere denedim¸ ben mi beceriksizim diye hatayı kendimde aradım ama yok yok¸ bulaşıyor kesinlikle. Çok sıvı bir kıvama sahip. Ambalajı albenili evet¸ ama almayın aldırmayın.

 11. bunu getireceklerine age rewind kapatıcıyı neden getirmediler bir türlü anlam veremiyorum. topak topak oluyor ve bir saat sonra gözlerinizin altına toz gibi dökülmeye başlıyor. :/

 12. Benden de geçer nor alamayan maskara. Maskara merakım hiç yoktu nedense şu ara hep maskara alasım var. Önceleri maynelline feather look ve rocket kullanıyordum. Gayet memnundum. Daha da aramıyorum en iyi maskarayı zaten bulmuşum ben.

 13. fırçasının yapisi itibariyle ürünü çok fazla alıyor bu yüzden malzemesi aşırı sıvı gibi duruyor ee sonuc olarak hemen kurumuyor ve kuruduğunda ise topaklanma yapıyor. kirpikleri tek tek ayirma konusunda bende başarısız oldu. ambalajinida beğenemedim. geçmişte ki çoğu maybelline maskara buna bin basar.

 14. anlaşılan pek çok cicişnün aksine¸benim çok sevdiğim maskaradır.hatta ne sevmesi¸hayatımın maskarası bu.ergenlik döneminden itibaren her türlü maskarayı aldım o dümdüz kirpikleri kıvırabilmek için.fakat¸boş bir çaba oldu.sonra bir gün ne kadar janjanlı bir ambalajı var kesin tırttır lan bu dedim ilk görüşümde.ama bir yandan iddialı ambalaj nedeniyle de merak ediyorum.tester’ını aldım.güzelce sürdüm.sürüş o sürüş.hiç düşünmeden kaç paraysa verip yıllardır aradığım şeyi bulmanın heyecanıyla eve döndüm.kirpiklerimi¸kendisini çok sürüştürmediğim sürece yapıştırmıyor¸fakat hacim veriyor¸kıvırıyor.bebeym benim.

 15. Alp kavasoğlu’nun aşık olduğu maskara. Ilgimi çekiyordu zaten o söyleyince daha da kafaya taktım. Şu an açıkta rocket var. Sırada denenecek olan pastel’in bir maskarası ve maybelline falsies black drama var 🙁 ona sıra gelene kadar çatlarım yada satın alıp önce onu açarım.

 16. Bu gün gratisten aldım¸ biraz önce de denedim. Kıvamı çok koyu ve topaklanmaya müsait¸ kat kat sürülemez¸ ben 2. Katı zor sürdüm. Onun dışında vaadini yerine getiriyor¸ kirpikleri uzatıyor ve kaldırıyor. Dikkatli sürmek ve Üstünden temiz fırçayla geçmek gerektiği için gündelikte kullanmam sanırım. Bioderma ile çok rahat çıktı¸ akma- dökülme açısından test edemedim. Bendeki duruşu görsellerde.

 17. takasla elime geçen maskara.işin aslı çok dolgunlaştırıyor¸ uzatıyor¸ akmıyor da ama kirpikleri çok yapıştırıyor ve topaklandırıyor. o yüzden bitmiş bir maskaranın fırçasıyla üzerinden geçiyorum¸ daha iyi oluyor. siyahlığı da çok güzel¸ o yüzden şu aralar mutluyuz.

 18. Bugün ilk defa elime alıp bakabildim. Evet yıllardır aradığım fırça bu işte. Tombik olmayan¸ plastik fırçaya sahip maybelline markalı maskara. Gözlerimi yakmayan ender markalardan biri maybelline. E bide istediğim fırçayıda bulmuş oh mis. Aldım mı hayır 🙂 e evde üç stok var onlar eriyince kesinlikle benimsin.Edit: altaki iki yorumu görünce tereddüt ettim. Fırça ok ama inş yapısı öyle değildir olmamalı nayır nolamaz 🙁

 19. Hiç ama hiç beğenmediğim¸ kullanmakla birlikte çöpe attığım¸ göz içime kaçan¸ kirpiklerimde topaklanma yapan maskara. yapısal olarak çok kuru¸ sanki kurumuş da kullanılmış da öyle almışız gibi. maybelline’e hiç yakıştıramadım¸ başarısız.

 20. daha dün watsons da testerın inceleme fırsatım oldu. o kurumuş tester bile kimyasal kimyasal kokmaya devam ediyordu. diğer maybelline maskaralarda böyle bir şeye rastlamamıştım. çok da merak ediyorum ama o kokulu şeyi kirpiklerime süremem yani.

 21. ilk sürdüğümde herkes gibi ben de bu ne böyle dedim çünkü kirpiklerimi 3 tel haline falan getirmişti. birçok şekilde kullanmayı denedim ama sonra kenara attım¸ aradan zaman geçti cicili ambalajı beni kullan diyordu resmen 😀 bir gün acelem varken her 2 gözüme de hiç tüpe sokup ürün almadan sürdüm ve işte o an tamam oldu bu dedim. siz de böyle deneyebilirsiniz kızlaar

 22. Rossman indiriminden 19 tl’ye büyük hevesle aldığım ürün. Push up etkisi? Hiç sanmıyorum. Maybelline’in o güzel renkli serisi değil bence. O seri çok daha kaliteliydi. Fırçası başarısız¸ volume verişi başarısız. Bende sınıfta kaldı bu ürün. Çok özensiz¸ basit günlerimde belki kullanırım açıkçası.

 23. bugün watsonstan aldığım siyahlığı iyi fakat bende kirpiklerimi yapıştırdı üzerinde kirpik fırçamla geçicem bakalım nasıl olacak. kirpikleri uzatması başarılı ve push uplığı orta derecede olan maskara.

 24. Watsons haftasonu indiriminden aldığım maskara. Başka bir maskaranın üstüne ikinci kat olarak uyguladığımda¸ kirpikleri yapıştırma sorununu yaşamadım. Bu sabah işe evden çıkarken aceleyle bunu sürdüm. İşe gelince başka bir maskarayla üzerinden geçeyim dedim ayıramadım kirpiklerimi.

 25. Rocketi çok seven ve on tane falan kullanmış birisi olarak¸ fırça yapıları benziyor yeni çıkmış ne kadar kötü olabilir ki hem de indirimde diyerek aldığım ürün. Fircaya çok ürün geliyor yeni diye öyledir dedim ama kesinlikle öyle değil. Rocket kadar uzatmiyor. Rocket tek tek ayırırken push up drama birbirine yapıştırıyor.yirmi tel kirpigim varsa altı parça kirpigim varmış gibi gösteriyor Kısacası beğenmedim.

 26. direk kirpiğime uygulayınca tüm kirpiklerimi birbirine yapıştıran¸ancak öncesinde kirpiklerimi tek tek ayıracak bir maskara kullanıp üzerine bunu uygulayınca güzel dolgunluk veren üründür.Ama bir daha almayı asla düşünmüyorum.Edit: imla

 27. Bu maskaranın neden bu kadar abartılarak lanse edilmeye çalışıldığını anlamıyorum. Gerçekten iyi bir maskara olduğunu düşünmüyorum. Benim aldığım üründe mi problem vardı diye düşündüm¸ kirpiklerimi yapıştırdı¸ topaklaştı ve müthiş ağırlık yaptı. Ancak şimdi yazılanları okuyunca üründe genel bir problem olduğunu anladım. Benimkini çöpe atmak yerine içerisine azıcık lens solüsyonu ekledim belki kıvamını biraz açar diye. Nitekim işe yaradı. Eskisine göre daha iyi kullanılabilecek durumda şu an. Bir şekilde aldıysanız ve atmak istiyorsanız bir de böyle deneyin.

 28. geçen gün indirimde gördüm. epey düşündüm alayım mı diye. iyi ki almamışım dedim şu videoyu izleyince:m.youtube.com/watch?v=zE6dnMjyky8canımın içi wayne goss beğenmedi. formülü kalın olduğu için kirpikleri yapıştırıyormuş ve kıvrık halde tutmuyormuş. gerçekten sürünce saniyeler içinde kirpikleri düzleşiyordu.

 29. açıkcası ambalajına¸ paketine ya da dış görünüşüne artık nasıl derseniz vurulup aldığım maskara. kirpikleri uzun biri olarak gerçekten maskaraya takıntılıyım. 2 yıldır maskaramı değiştirmedim ama çok maskara deniyorum¸ acaba kalbimi fethedecek başka bir şey var mı diye ama yok¸ bu maskara da hayal kırıklığı. bir daha almayacağım. kirpiklerimi çok fena yapıştırdı¸ 3 tane kalın kirpik kondurmuşsunuz gibi durdu. bunu beğenmedim ama maybelline collosal go extreme volum’den vazgeçemiyorum. pembe yazılı olanı.

 30. alp kavasoğlu’nun bebeği olması ile “neymiş bunun kerameti” deyip aldığım maskaradır. ilk aldığımda gerçekten çok büyük hayal kırıklığına uğramıştım. çünkü kirpiklerimi yapppış yapış yaptı¸ topaklandı filan. açtıktan bir hafta sonra denediğimdeyse çok hoşuma gitti. zaten genel olarak maskaralar ilk açıldığında garip oluyorlar. şu an çok seviyorum kendisini. bence ilk denediğinizde burun kıvırıp kenara atmayın¸ cidden güzel bir maskara.bir süre sonra gelen edit: vazgeçtim. araya başka maskara sokunca cidden vazgeçtim. almayın bunu.

 31. Fırçasını sevdim. pütürlülük az fakat birbirine yapıştırıyor ne yazık ki. yapışanları ayırmak için yapılan ekstra darbeler de daha çok yapıştırıyor hiç uğraşmadan daha yoğun fırçalı bir maskarayla küçük darbeler yapın. bence rocket’e göre daha şekilli bir görünüm.

 32. sevip sevmemek arasında gidip geldiğim maskara kendisi. tek başına uyguladığımda hiçbir etkisini göremediğim¸ incecik kirpiklerimi birbirine yapıştıran bir ürün¸ bu yüzden önce hiç sevmedim. daha sonra bir maskarayla kirpiklerimi ayırdıktan sonra bir kat da bunu sürdüm ve çok beğendim. inanılmaz uzattı ve her gün kullanıyorum ama dediğim gibi tek başına bir hiç¸ bu nedenle bir daha almam muhtemelen.

 33. Paketine aldanarak aldığım ve nefret ettiğim maskara. Çok güzel kıvırıyor¸ uzatıyor ama kurumak bilmiyor. tamamen kuruması birkaç dakika sürüyor. bir süre daha kullanacağım. yapısı biraz düzelirse sevebilirim ama böyle devam ederse bir daha almayacağımdır.

 34. Yengemde vardı bir deneyeyim dedim ama bir türlü kurumuyor. Kirpiklerimi yapış yapış yaptı. Hiç sevmedim.

 35. ambalajı ve reklamlarıyla dikkatimi çokça çektiğinden 19 tl gibi bir fiyata aldığım maskaradır. ben de asla tek olarak kullanamıyorum bu maskarayı¸ mutlaka önce tarayıp uzatan bir maskara kullanıp ikinci katta bunu kullanıyorum. öbür türlü hem kuruması hem de sürülmesi çok çok zor olan bir maskara. 3 haftadır kullanmama rağmen yapısı da aynı henüz kuruma yok¸ bu diğer maskaralarda iyi bir özellikken bu maskarada öyle değil çünkü lütfen artık birazcık kurumuş olsun diye acıyorum her gün kendisini.

 36. çok ıslak bir yapısı var¸ kirpiklerimi üç tel haline getirdi ama bir arkadaşımın tavsiyesiyle yarım saat açık bıraktım ve sonuçtan memnundum. ıslaklık gitmişti¸ daha iyi kıvamlıydı¸ kirpiklerimi uzattı.

 37. Nedense içimde benefit they’re real’a çok benziyordur bu rimel diye bir hisle almıştım. İlk kullanımda alakası olmadığını gördüm. çoğu cicişnün de bahsettiği gibi kuruması çok zaman alıyor. denediğim rimeller arasında en zor kuruyanı diyebilirim. benim de kirpiklerimi rimel sürüp kuruttuktan sonra kıvırmak gibi pis bir huyum var. işte bu maskara ile imkansız oldu. ben de geçen gece kapağını açık bıraktım yattım. sabah kalktığımda fırçanın ucunu kaskatı görünce korktum ama bir iki daldırıp çıkarınca normal bir kıvama geldi. dün dışarı çıkarken uyguladım ve normal bir maskara gibi kurudu. sevdim. bu şekilde yapısı da benefit they’re real’a birazcık daha benzedi kat kat uygulandığında kirpiklere verdiği hacim açısından.

 38. baslarda kirpikleri yapistiran zamanla bu huyunu birakan rimel. ama ben de asiri derecede akma yaptı. normalde hic olmaz bu urunu kullandigimda aksam eve geldigimde ya da gün içinde aynaya baktigimda goz altlarim goz kenarlarim simsiyah.

 39. Yeni çıkan¸ çok beğendiğim maskaradır. Maybelline rocket ve aynı serinin diğer tüm renklerini kullanıyordum. Ama ilk çıktığı zamanlardaki kalitesini zamanla yitirdi. Ürün tuttuğu için kalitesini düşürdüler. Artık değiştirmenin vakti gelmişti. Push Up Drama’yı aldım ¸ denedim diğerlerine göre ilk açılışta çok çok iyi…İlk açılışta diyorum¸ çünkü Maybelline’de Rocket ve diğerlerinde ilk açtığımızda kötü performans zamanla düzeliyor¸ 1 aya kalmadan da mascara bitiyordu. Drama’dan devam edeceğim¸ memnun kaldım.

 40. çok kişi beğense de ben hiç sevemedim bunu. push-up tamam iyi hoş ama uzun zaman geçti hala sıvı ve her yere bulaşma konusunda üstüne yok. ayrıca kirpiklerimi birbirine yapıştırdı. bana kesinlikle uymayan bir maskara. bitirmek için rimmel scandaleyes xxtreme kirpiklerimi iyi ayırdığından onun üstüne sürüyorum biraz hacimli oluyor.

 41. Bile bile lades yaparak aldığım rimel. Bütün entryleri tek tek okudum. Ama cazibesine kapılıp aldım. Topaklanma yaptı tabiki. 9.5 ml kurumaz ki bu daha iyi sonuç alayım.Güzellikvebirecede gördüm ki maskara uygulamadan önce krem uygulayın¸ topaklanma yapmaz dedi. O da push up kullanıyordu videoda.Sonuç hüsran. Zaten buluttan nem kapıp akıyor iyice aktı!Ey maybelline! Hadi bu maskarayı getirdin waterproofu da var bu maskaranın onuda getireydin ya!

 42. watsons’da bir günlüğüne 13 tl’ye düştüğünde aldım. beklediğimden daha iyi sonuç verdi. bende topaklanma yapmadı. fırçası silikon¸ benefit they’re real gibi (ucu farklı tabii ki) ben çok memnun kaldım. günlük kullanıyorum.

 43. bugüne kadar kullandığım en başarısız maskara. Çok ama çok sıvı¸ bütün kirpiklerimi birbirine yapıştırıyor. Birkaç kullanmaya biraz kurur herhalde dedim¸ iki aydır aynı sıvılıkta. Gratis indiriminden 10 tl gibi bir fiyata almıştım¸ ona bile değmez.

 44. hemen hemen her rimelle iyi sonuç aldığım kirpiklerime etki etmemeyi başaran tek rimel. kirpikleri güzel ayırdığı doğrudur ama kesinlikle dolgunlaştırmaz ya da kıvırmaz¸ böyle ok gibi¸ şekilsiz bir hale getirir. afili ambalajına kanıp almıştım¸ maybelline’in tr’de satılan tüm rimellerini kullanmış biri olarak iyi not vermediğim ve bir daha asla almayacağım tek rimeli budur. bu ürünü öven bir muayı takip etmeyi bıraktım¸ o derece. benefit they’re real’le de hiçbir alakası yok emin olabilirsiniz.

 45. 13 liraya almıştım indirimden¸ ilk zamanlar gerçekten çok ıslaktı fakat o dönem başka maskaram da yoktu ısrarla bunu kullandım ve şu an gayet iyi durumda. Olmayan kirpiklerimi olduruyor en azından. 13 liraya da değer bence.

 46. hiçbir zaman tek tek muntazam ayrılmış kirpik sevmediğim için bunun bu bol kalın ve yapışık görüntüsünü oldukça beğendim. tercih meselesi. sonuçta her zaman kate moss tarzı yoğun karışık ve bol siyah hacimli bohem hava katan dağınık görüntü severim gözlerde. bittikçe tekrar alacağım nadir maybelline rimellerinden.

 47. Makyaji yaptiktan 10 dakika sonra bile hapsirsaniz yuzunuzu batiran maskara lakin lash sensational ile kullanildiginda cok guzel sonuc veriyor.

 48. Hiçbir vaadini gerceklestiremeyen bir ürün. Her şeyden geçiyorum ben bu kadar akan başka bir maskara görmedim.

 49. kirpiklerimi birbirine yapıştıran korkunç bi maskara kendisi benim için. en sonunda kulanamayacağıma karar verip bi akrabama vermiştim. zaten 10 tel kirpiğim vardı¸ bunu sürünce 3 tel oldu…

 50. alp kavasoğlu’nun tavsiyelerine dayanamayıp aldığım maskara. bence ürün vaatlerini yerine geitiryor. evet tam anlamıyla takma kirpik etkisi yarattığı doğru. hatta sürdüğümde tüm arkadaşlarım senin kirpiklerin uzadı mı¸ noldu diye soruyorlar. ama¸ maskara 3-4 saat sonra pul pul dökülüyor yüzüme. belki altına baz kullanarak daha iyi sonuçlar alınabilir ancak ben hiç öyle denemedim.

 51. Gerçekten kötü bir maskara. Kirpikleri Yapıştırmasını temiz bir fırçayla üzerinden geçerek halledebiliyordum ama sürekli akmasına çare bulamadım. Tek kat uygulayıp üzerine başka bir maskara geçerek bitirmeye çalışayım dedim yine gün sonu göz altım kapkaraydı¸ sanki hiç tam olarak kurumuyor. Öyle sürekli yaşaran¸ sürülen her ürünün aktığı gözlerim de yok. Alp kavasoğlu’nun gazıyla almıştım. Alacağı olsun.

 52. Tek kelime ile nefret ettim.nefret kelimesini kullanıyorum çünkü çok merak edip çok büyük heveslerle almıştım .bugüne kadar aldığıma pişman olduğum maskaralardan biri.bütün kirpiklerim birbirine yapıştı cılız oldu çok kötü tekrar tekrar denedim öyle denedim böyle denedim ama olduramadım

 53. Ürünü severek kullanıyorum ama! Açıklayacaklarım var tabi bu kadar sansasyonel bir maskara için:) kirpik yapımdan bahsedeyim. İnce seyrek düz kirpiklere sahibim ben. Beklentim net temiz bir görüntü ve kirpiklerimi kaldırması. Benim beklentimi karşıladı bu sebeple. Karşıladı ama! Rimeli açtıktan 1 ay sonra. İlk aldığımdaki halini hiç anlatmıycam zaten herkes yeterince kinini kusmuş :)) ben arada açıp içine hava girmesini sağladım o şekilde kıvama geldi . Ve şimdi az önce beklediklerimi bana veriyor artık. Ürün akma ve göz altına dökülme yapmıyor. En sevdiğim yönü bu oldu zaten. Yapısı sıvı olduğu için kat kat sürülüyor. Ama öyle bir kat varki o kattan sonra yapıştırıyor o yüzden bir kat sürdükten sonra biraz beklemelisiniz. Elinde olanlar atmasın bence biraz açıp içine hava girmesini sağlayın. Edit1: ürünü 2 ay kullandıktan sonra dökülme yapmaya başladı. Yapıştırma ve topak topak olması sebebiyle zorlanarak kullanıyorum.

 54. Bu rimeli indirimden almıştım. Aslında rimel konusunda takıntılıyım hep aynı markayı kullanırım ama bi deniyim dedim. Kirpikleri uzatma konusunda başarılı buldum ama dolgunluk ve kıvırma açısından başarısız. Sadece uzatıyor. Kirpiklerimin dolgun görünmesi için ikinci katı sürmek istedim ama kirpiklerim birbirine yapıştı. Ayrıca söylendiği gibi akma yapıyor. Sabah sürdüm öğlende göz altlarım siyah oldu. Ziyan olsun istemediğimden bir süre kullanırım.

 55. Gratis’te indirimden 17 tl’ye aldığım ambalajına vurulduğum maskara. tasarımından dolayı çift taraflı sanmıştım oysa değilmiş. ben dolgunluk olarak daha yeterli olmasını dilerdim. uzatma ve kıvırma (fiyatına oranla) çok başarılı ama dolgunluk bana yeterli gelmediğinden dolayı bir daha almayı düşünmüyorum.Not: Benim gibi uzun-kıvrık ama ince kirpikleriniz varsa sizi tatmin etmeyecektir.

 56. alp kavasoğlu’nun maybelline vloggerlar ile yaptığı makyajların birinde¸ alp cansu’nun gözünde bu maskarayı kullanıyor ve cansu’ya memnun olup olmadığını soruyor. Cansu’da o ortamda maskarayı gömemediği için kem küm edip ya ben bu maskarayı kullanmayı beceremedim falan gibi birşeyler geveliyor. orda alp’in bir lafı var. “biz maskarayı genelde zigzag hareketlerle uyguluyoruz ancak bu maskarayı öyle uygulamamak lazım. bunu direk düz şekilde süremek gerek” gibi birşeyler söylüyor. acayip aklıma kazındı nedense o cümle. ilk fırsatta testerlardan bu şekilde sürmeyi deneyeceğim. nedense aşırı derecede aklıma yattı

 57. Onca kötü yoruma rağmen ambalajına kanıp aldım. İlk kullandığımda dedim bu nedir Nasıl iğrenç bir şey bütün kirpiklerim birbirine yapıştı ayrıca öyle bir push uplığını da görmedim çok hafif uzattı. Neyse tabi ziyan olmasın diye bunu surup üstünden bitmiş one by onela geçtim düzelttim bu şekilde idare ettim bir süre sonra dün bir sürdüm baktım bu maskara düzelmiş asla yapıştırmadı uzattı günlük güzel bir görünüm verdi. Bende anladım ki kuruyunca adam oluyor elinizde varsa bu şekilde kullanabilirsiniz cicişler

 58. Türkiyeye ilk geldiğinde ambalajını beğenip aldığım maskara.İnce bi fırçası var¸çok ıslak yapıda¸eh işte bir maskara¸çok bulaşıyor¸ çabuk bitiyor (daha doğrusu kuruyup gidiyor) ama bitmesine rağmen atmıyorum lakin fırçasıyla alt kirpiklere maskara sürmem çok kolay oluyor. Maybelline de rocket maskarayı tek geçerim.

 59. Bu rimel bende de var¸ kirpiklerim uzun gür ve sık olmasına rağmen hepsini yapıştırdı birbirine hiç sevmedim¸ anca arada belki alt kirpiklerime sürüyorum ama çok nadir. Birde bloglarda vs bunun seveni de çok sevmeyeni de çok diye okudum ve youtube’da videolarda gördüm¸ ama ben seveni olduğunu hiç bir yerde görmedim¸ nerede bu sevenler ) nesini beğendiniz merak ediyorum¸ hayır acaba ben mi yanlış uyguluyorum diye düşünüyorum 🙁 keşke almadan önce iyice araştırsaydım boşuna almışım kısacası¸ hiç boşuna paranızı harcamayın bu rimele cicişler 🙂

 60. Bu rimel zigzag hareketlerle uygulanabilecek bir rimel değil. Çünkü içinde vaks var tamamen sabitlemeye yönelik yani tüm kirpiklerinizin birbirine yapışmasının sebebi yanlış uygulama olabilir. Kirpikleri teker teker ayırıp boyamak gerekiyor yani z hareketi yapmayın tarar gibi sürün. Belki fikriniz değişebilir. Onun dışında gerçekten hala ıslak 🙁

 61. Benim kısa düz ve ince kirpiklerimi adam edebilen ilk ve tek rimel… Gerçekten çok başarılı bi rimel ne diyebilirim bilmiyorum kullananlar bilir waterproof olacakmışta son anda normal bi rimel oluşçasına zor çıkar yani bunla denize havuza girin banamısın diyin göz altınıza akmaz kalır öyle¸ içeriği tahminimce fazlaca kimyasal içeriyor çünkü rimel koklama gibi bi alışkanlığım var (?) baya baya alkol kokuyo keskin bi koku ama duruş 10 numara ayıla bayıla sürerim birde kirpik dökme mevzusu var almadan önce ben çok korktum yani acaba zaten 3 tane olan kirpiğimi döker mi diye ama o kirpik mevzusu bizim hatamız kızlar rimel o kadar zor çıkıyor ki çift fazlı sularla felan ovalamaktan dökülüyor kirpikler ben iki haftadır bu rimeli bebe şampuanıyla çıkarıyorum jel olduğunu için kirpikleri zedelemiyor çok kolay çıkıyor ve asla kirpik dökmüyor yani kirpik dökme olayı maskara içeriğinden değil bizim kirpiği hışımla silmemizden bu sorunu yaşayan ama rimeli kullanmak isteyenlere uni babynim bebe şampuanını öneririm içeriğide çok temiz

 62. Kimilerinin çok sevdiği kimisinin nefret ettiği bi maskara¸ ben seven kesimdeyim ama neden seviyorum¸ çoğu kişi aksine ben ıslak maskaralardan hoşlanıyorum nedeni bu. Evet maskara çok ıslak ve bitmesine 2 hafta kala felan oturuyor ancak fakat benim çok beğendiğim bi maskara çünkü cidden baya baya uzatıyor benim kısacık kirpiklerimi dökülme bulaşmada yapmıyor ne diyeyim evet kirpikleri biraz yapıştırıyor birbirine eğer az kirpiğiniz varsa memnun kalmazsınız ama benim sevdiğim bi maskara oldu kuru maskaraların o katur kutur topak topak yapısından nefret ettiğim için sevdim belkide bilmiyorum ama lash sensationalı alınca onuda black drama gibi rafa kaldırdım neticede bence yinede başarılı bi maskara

 63. Maybelline’nin tüm mascaralarını kullanmış biri olarak söylüyorum: daha iyisi olana kadar en iyisi bu. Fiyat-performans açısından gayet iyi¸ topaklanma yapmıyor¸ döküldüğünü de görmedim. En önemlisi kısa ve seyreğe yakın kirpiklerimi daha uzun ve yoğun gösterdi. Dış tasarımı tatlış¸ tanıtımında da Gigi’ciğim var daha ne olsun?

 64. İlk sürdüğümde eyeliner vardı gözümde ve çok beğenmiştim ertesi gün tekrar sürdüm tabii bu sefer çok hafif bir krem farla fakat bir de ne göreyim bütün kirpikleri yapıştırmış birbirine. Birçok kez oldurmaya çalıştım çünkü o kadar övülüyordu ki her yerde. Kendimin beceriksiz olduğunu bile düşündüm ama sonra karar verdim ben beceriksiz değildim bu maskara bana göre değildiii 🙁 Hala daha beğenenleri görünce şaşırıyorum çünkü gerçekten çok kötü bir maskara uzatmasına uzatıyor evet ama çok yapıştırıyor ve bu görüntü beni rahatsız ediyor. 3 tane kirpiğim varmış gibi görünüyorum :(Alp kavasoğlunun videosunu izleyip düz hareketlerle de uygulamıştım ama olmuyor olmuyor olmuyor 🙁

 65. Benim icin REZALET diyebilecegim bir urun 2 hafta once aldım ilk actigimda cok islak bir yapisi var kirpiklerime surerken yapismasina neden oluyo ayrica islak oldugu icin de goz kapagima bulasiyo ve kurumasi cok uzun zaman aliyo fircasi bana gore berbat bir yapida plastik . Topaklanma yapiyo . Almamdan 2 hafta gecmesine ragmen kurumus gibi bir goruntu vermeye basladi kirpiklerime uzunluk verme acisindan da herkesin ovdugu ama benim hic memnun kalmayip eski maskarami ozledigim bir urun

 66. tamamıyla kabı güzel olduğu için renklere vurularak aldım.beğenmedim ve kardeşime verdim.kötü yanları:1-plastik fırça2-yapışan kirpikler3-kirpik uçlarında topak topak maskara kalıntıları4-aslında gayet hacimli olan kirpiklerimi cılız göstermeyi başarabilmesiiyi yanları:1-kardeşime verdim ve kardeşimin gözünde bir abla olarak artı puanları topladım

 67. ilk sürdüğümde kirpiklerimi birbirine yapıştıran maskara oldu kendisi. birkaç denemeden sonra doğru şekilde sürmeyi öğrendim. (en ufak bir el titremesini bile kaldırmıyor bu maskara mutlaka düz sürülmeli) hem de bu arada ilk ıslaklığını kaybetmiş oldu. fakat bu sefer de çıkarması problem oldu. çift fazlılarla bile zor çıkıyor. hem çok siyah hem de zor çıkıyor ben de eyeliner olarak kullanıyorum bu maskarayı. elimin üzerine birazcık alıp eyeliner fırçasıyla sürüyorum. sonuçtan çok memnunum siz de deneyebilirsiniz. 🙂

 68. göz altlarıma akan¸ kirpiklerimi döken maskara. ayrıca ilk açıldığında aşırı ıslaktı¸ kurumasını bekleyecek kadar dayanamadım kendisine yollarımızı ayırdık.

 69. Sürümü çok zor bir maskara. Yıllardır max factor ün köpük formüllü maskaralarını kullanan arkadaşım merak edip bunu aldı ve 45 dakikada düzgün sürebildi (evet hatta o yüzden geç kaldı) çok ıslak bir maskara. Alınan sonuç ortalama¸ kirpikleri Dolgun olmasa da siyah ve uzun yapıyor. Ama lash sensational Kesinlikle daha iyi.

 70. ambalajının parlaklığına kandım. sürdüğüm an gözümü bir kaşınma aldı maalesef etkisi hakkında bir fikrim yok anında sildim. ilk defa bir rimel bende alerji yaptı¸ gerçekten şaşkınımbazı cicişler gibi ilk başta ben de çift taraflı sanmıştım bu arada

 71. Ben bu maskaraya resmen bayıldım. Kısa¸ hafif kıvrık ve uçları açık renk olan kirpiklerimi çok güzel uzatıp belli ediyor. Elimde çok fazla maskara var ancak elimin en çok gittiği bu sanırım. Yine de almadan bir deneyin derim

 72. birkaç ay önce gratisten indirimle 16 tlye aldığım ürün. o kadar övmüşlerdi ki denemek istemiştim fakat sonuç hüsran oldu. tek iyi yanı kirpiklere güzel bi siyahlık veriyor ama maalesef kirpikleri yapıştırıyor ve topaklaştırıyor. hiç hoş değil…

 73. watsons’ta o güne özel 13¸5 tl diye aldığım rimel. başta aldığıma çok pişman olmuştum çünkü kirpiklerimi ciddi anlamda yapıştırıyordu. zamanla biraz kurudu ve ben de sağa sola hareket yapa yapa değil de dümdüz yukarı doğru sürmeye başladım. öyle yapınca fena olmuyor. elinde bulunup da kullanmak isteyenler bir de o şekilde denerse belki verdikleri paraya acımazlar hatta memnun bile kalabilirler.

 74. ambajı çok tatlı. fakat hayatımda ilk defa bu kadar uzun süre ıslak kalan bir rimelle karşılaştım. sürdükten sonra yarım saat geçmiş olmasına rağmen göz kapaklarıma bulaşma yapıyor. ayrıca diğer rimellerde kirpik kıvırıcıya hiç ihtiyaç duymamama rağmen bu arkadaşımızı kirpik kıvırıcı olmadan kullanamıyorum çünkü yeterince kıvrık olan kirpiklerimi ne yapıp edip düz gösteriyor. sanırım bir süre daha idare edip yeni bir rimel arayışına gireceğim.

 75. Cosmetica’dan 8.5 Tl diye aldigim ama asla memnun kalmadigim maskara. Kirpikleri sadece siyahlastırıyor. Herhangi bir push up etkisi goremedim ben. İndirimde degilken yan gozle bakmayın bile derim ben.

 76. beni hayal kırıklığına uğratan maskara.yapısı çok ıslak¸sürdükten 5dk sonra bile hala gözkapaklarıma bulaşma yapabiliyor ve kirpiklerimi çok başarılı bir şekilde birbirine yapıştırıyor sağolsun.uzun¸kıvrık ve sık kirpiklerimi en düz ve yapışık gösteren maskara oldu kendisi.çekmecemde bir köşede öylece duruyor.

 77. Benim için bir maskarada en önemli şey kirpikleri yapıştırmamasıdır. Islak yapılı olduğu için ve kirpikleri yapıştırıyor dendiği için almamıştım. Ancak arkadaşımda loreal false lash superstar maskaranın bazını sürüp sonrasında bunu sürünce gerçekten takma kirpik etkisi verdi¸ kirpiklerim seyrek değildir zaten ama bayaa bi dolgunlaştırdı. Kirpiklerim şaha kalktı resmen 🙂 bazsız nasıldır bilmiyorum ancak bir şans verilebilir.

 78. bana aşırı ıslak geldi¸ kirpiklerim birbirine yapıştı. uzatmadı ve istediğim hacimi de sağlamadı. her açıdan kötü

 79. bunu mağaza çalışanının galeyanı ile almıştım zamanında ama bir sorarlar senin kirpiğin kısacık¸ azıcık¸ dümdüz¸ senin neyine bu maskara diye. benim kirpiklerimi evet uzatıyor ama yapıştırıyor da birbirine. zaten az bi kirpiğim var¸ bununla 4 tel kalın kirpiğim var gibi duruyor. bunu kullandıktan sonra yine maybelline’in rocket maskarası ile taramak zorunda kalıyorum iyi ayırdığı için. belki kirpikleri zaten gür olanlar sevebilirler. bitince daha almam.

 80. Çok ama çok ıslak. Ve topaklanma da yapıyor. Bir maskaranın kullanma kılavuzu olmamalı¸ rahatça sürülebilmeli.Adamlar nelerle uğraşıyorlar¸ sene 2016 filan ama hala sürdüğünde anında tenine simsiyah rengini veren¸ topaklaşan maskara yapıyorlar¸ vallahi bravo.

 81. Kirpiklerimi yapıştıran ve gün içerisinde topak topak dökülen maskaradır. Ama yine de kirpiklerimi hafif dolgun gösterip uzattığı gerçeğini değiştiremem 🙂

 82. çok güzel siyahlık ve hacim veren maskara. ayarı tutturmak gerekiyor¸ fazla kaçınca öyle bir yapışıyor ki 4 tane kirpikle gezersiniz valla. genel olarak beğendim. uzun ve gür kirpiklerim filan da yok yani gayet cılızlar.

 83. kirpiklerim uzun ama cılız. bu rimel güzel ama bana yeterli gelmedi dolgunluğu. özellikle de max factor calorie 2000 i kullandıktan sonra bir daha almamaya karar verdim. ayrıca daha dolgun dursun diye ikinci katı sürerken birbirine yapışıyordu kirpiklerim ki en sevmediğim görüntülerden biri 🙁 ama max factor calorie 2000 ‘de hiç böyle bir sorun yaşamadım. özenipte üçüncü katı sürünce EFSANE oluyorlar o cılız kirpikler ve hiçbiri birbirine yapışmıyor¸ tek tek duruyorlar. günlük makyajda 2 kat ile istediğim görüntüye ulaştırıyor beni. (umarım resim yükleyebilirim bir gün )bu girdi maybelline the falsies push up drama maskara ile max factor calorie 2000 ‘i kıyas gibi oldu ama neyse.

 84. Kısa ve seyrek olan kirpiklerimi tek kat sürdüğümde bile birbirine yapıştırıp 2 tel kirpiğim varmış gibi gösteren maskaradır. Kirpikleri yapıştırmasının yanı sıra hayatımda kullandığım en ıslak ve vıcık vıcık yapıda olan maskara. Herkesin kirpik yapısı farklıdır fakat benim açımdan başarısız.

 85. almadan önce hakkında bir sürü olumsuz yorum okumuş olsam da gratis’te kasiyer indirimli fiyatının 12 lira olduğunu söyleyince denemek istedim. maskarayı tarif edildiği gibi zigzag yapmadan düz sürdüm¸ tavsiye edildiği şekilde kullanınca memnun kalacağımı düşünmüştüm ama öyle olmadı ne yazık ki. tüm kirpiklerimi birbirine yapıştırdı¸ göz kapağıma bulaştı¸ akma yaptı. genel olarak maybelline maskaraları severim aslında ama bu maskara üzdü. yine de umudumu tamamen yitirmedim¸ belli periyotlarla belki biraz daha yoğunlaşmıştır ve performansı artmıştır diye denemeye devam ediyorum. bir gün memnun olursam bu girdiyi güncelleyeceğim.

 86. bir süre önce sırf %70 indirimde bulduğum için aldığım¸ eleştiri yağmuruna tutulduğu için de aylardır kullanmaktan kaçındığım maskaraydı kendisi.kozmetik diyetine girdim diyemesem de¸ elimde bir sürü kapalı ambalaj çeşidi olan malzemelerin yenisini almayacağıma söz verdim. gayet beğenmeme rağmen maybelline age rewind’ı bile almadım mesela. maskaram bitince elimdekileri tüketmeye başladım ve bir hafta önce bunu kullanmaya başladım. bir çok kişinin aksine ciddi anlamda çok beğendiğimi söyleyebilirim. bence maybelline’in falsies black dramasından sonra en iyi maskarası olmuş. yalnız özellikle belirteyim: tüm maskaralardan önce maskara bazı kullanıyorum ve çok kalın telli kirpiklerim var.ben lisedeyken maybelline’in fıstık yeşili ambalajlı bir maskarası vardı¸ kendisi benim hayatımın ürünüydü ve üretimden kalktığında kahrolmuştum. halen de yerine başka bir maskara koyabilmiş değildim. bence push up drama’nın fırçası da formülasyonu da onun aynısı. bu aşinalıktan dolayı nasıl kullanılması gerektiğini çabuk çözdüm. saça fön çekerken nasıl fırçayı sağa sola zikzak oynatmayız ve yavaş hareket ederiz¸ bu maskara tam bu uygulamayı istiyor bence. bu yöntemle 3 kat üst üste uygulasam da kirpiklerim birbirlerine yapışmadı. hem uzattı¸ hem kıvırdı. en uzun 10 saat kaldı gözümde¸ ilk haliyle kaldı¸ dökülme ve akma da yapmadı¸ belki bunu baza borçluyumdur bilemedim. alt kirpiklerime bile güzel tutundu. bu kadar nefrete bu da yakında üretimden kalkar diye ödüm kopuyor. umarım gitmez¸ çünkü ben bir daha they’re reala falan o kadar para vermem bu 8-9 liralara kadar düşebiliyorken.

 87. 11 liraya Hobiden aldım kendisini¸ biraz kullandıktan sonra kaybettim. Ama kullandığım 1 aylık süre zarfında elim başka hiçbir maskaraya gitmedi. İyi ki var¸ gidip bir daha edinmeyi düşünüyorum.

 88. tek basina kesinlikle kullanilmamasi gereken maskara. cok asiri islak ve kirpikleri birbirine yapistiriyor fakat ben altindan baska bir maskara surup ustune bunu abartmadan surdugumde cogu kez “hangi rimeli kullaniyosun” donusu aldim. bi de ilk acildiginda etkisi daha kotu biraz kuruduktan sonra kesinlikle kullanilabilirligi artiyor ama yine de olmasa da olur hayatimin en mukemmel maskarasi degil bi daha alir miyim? almam.

 89. cok ıslak bır yapısı oldugu ıcın surdugunuzde bı sure kurumasını beklemenız ıyı olacaktır aksi takdırde her yere bulasıyor. kırpıklerı uzatma konusunda basarılı.

 90. hayatımın maskarası. bu üründen vazgeçemiyorum. tek sorunu gün içinde dökülme yapması. onun dışında doğru uyguladıktan sonra upuzun ve hacimli kirpikler yaratıyor.

 91. İndirim döneminde fırça görünümünü sevip aldığım maskaradır. Öncelikle dışı güzel ve albenili duruyor. Alıştığımız tombik maybelline maskaralarından değil 🙂 Gelelim içeriğe. İlk aldığımda yapısı ıslaktı. Bu nedenle kirpikleri yapıştırıyordu. 1 haftada kıvamı oturdu yapıştırma sorunu azalsa da devam ediyordu. Hacim etkisinin de bundan ötürü olduğunu düşünüyorum. Kirpikleri kaldırıyor ilk sürdüğümde arkadaşlarım hemen farketmişti bunu. Uzatma üzerine pek bir etkisi yok. Maskara ikinci katı sürmenize izin vermiyor. Zor kuruyor. Gün içinde dökülme yapmıyor. Kalıcılığı iyi. Suyla temasında hemen çıkmıyor. Ama çıkartırken de zorluk yaşamıyorsunuz. Artıları da eksileri de olan bir ürün. Her rimeli olduğu gibi bunu da beklentinize göre almanızı öneririm

 92. Rimeli¸Çok ıslak¸topaklanıyor¸ Fırçası¸Kirpikleri birleştiriyor¸ kıvırmıyor resmen arşa erdiriyor. Hayır uzun kirpiklerim de yok ama sağolsun kaşım rimel oluyor! Kötü günde kullanırım diye hala atmadım ama kullanilabilecek gibi değil. Biraz agzini açıp bekleyeceğim belki bi işe yara

 93. Alırken o kadar heveslendiğim ama sürdükten sonra beni çok üzmüş olan maskara. Bugün gratis indiriminden 16 tlye aldım¸ Alırken baya umutluydum açıkçası. Ama sonuç hüsran. Kirpiklerimi birbirine yapıştırdı¸ ve yeterince kıvırmadı ne yazık ki. Kadın hüzünlü¸ hüzünlü şarkılar gibi hüzünlü…

 94. çok hevesle almıştım bu maskarayı ve başta bir ara cidden sevmiştim. evet çok ıslaktı ama yine de sevmiştim. sonra yapısı mı değişti açılıp havayla temas edince anlamadım ama eski etkiyi alamadım.

 95. Bir süredir aklımdaydı bugün rossmannda indirimde görünce aldım. Bence maskara olayı kişinin kirpik yapısı ile çok alakalı o yüzden herkese uyacak bir maskara olmuyor malesef. Bu ürünü ise dewy makyaj araştırmaları yaparken denedim ve dewy makyajta çok iyi durduğunu düşünüyorum. O ıslak hafif yapışmış kirpik halini çok güzel veriyor. Zaten makyaj bir bütün bu tip maskaraları nude tonlarla çok severken coral tonlarda yaptığım makyajlarda beğenmiyorum (onlarda daha az dolgunluk veren maskaralar hoşuma gidiyor tercihen kahverengi olanlar). Bir de bir kere sürdüğüm halini daha çok beğendim 🙂

 96. sonda söyleyeceğimi başta söyleyerek devamını öyle getireyim : hayatımda kullandığım en kötü maskara. orta uzunlukta ve kıvrık sayılabilecek¸ çoğu maskarada problem yaşamayan¸ çok zor olmayan kirpiklere sahibim. ancak bu maskara kirpiklerimi dümdüz yapıyor¸ ekstra kıvırmayı geçtim olan kıvrıklığını da tamamen alıyor. karşıya dümdüz bakan kirpiklere sahip oluyorum sayesinde.ayrıca o kadar ağır bi maskara ki kirpiklerimde ağırlığını hisediyorum resmen ki ben fondötenin bile ağırlığını hissetmeyen makyaja çok alışkın biriyim. son olarak da kirpiklerimin bazılarını uzatıp bazılarını kısa bırakıyor. sanırım fırçası arasındaki boşluklardan kaynaklanıyor bu.iyi pazarlama yüzünden satın alınmış¸ bende hiç işe yaramamış kötü bi ürün. geçen sene alıp maskara stoğunu eritmeye çalıştığım için ancak sıra gelmişti ama kullanabileceğimi zannetmiyorum.

 97. gratis indiriminde maybelline push up angel ‘ı bulamadığımda bunu almıştım. sorunlu kirpiklerim yok bi maskaradan beklentim zaten orta derecede kıvrık olan kirpiklerimi azıcık daha kıvırması ve çok değil¸ biraz da volume. ama bu maskara öyle bi şey ki yani kirpiğimi severken resmen gözüme kötü gösteriyor. kirpikleri o kadar birleştiriyor ki sanarsınız 4-5 tane kirpiğim var. neyse sonuç olarak¸ almayın aldırmayın arkadaşlar. tanım: 4-5 tane kirpiğinizin olmasını sağlayan maskara.

 98. Kirpiğe haddinden fazla ürün bırakarak topaklanıyor. Evet kaldırıp uzatmakta başarılı ancak birbirine yapışmış kirpikler ne kadar uzun ve kalkık olsa da güzel durmuyor. Elimdeki ürünü bir sefer kullandım ve pişman oldum. Belki biraz kuruyup kıvamlanınca ise yarar dedim ancak malesef ise yaramadı.Şimdi ise tüketmek için kirpik dibine biraz uygulayıp kirpikleri kaldırıp sonrasında ince fırçalı kurumaya başlayan maskaramla uçlara doğru tarıyorum. İnce tek tek ayrılmış uzun ve aynı zamanda dip kısmı yoğun siyah kirpikler elde ediyorum. Bitirdikten sonra tekrar almayacağıma eminim.

 99. Alalı bir hafta oluyor¸ yapışma yapmadı. Bayağı uzun gösteriyor kirpikleri¸ yaşadığım tek sorun alt kirpiklerime sürdüğümde hemencicik akıyor¸ gerçi bu gözlerim çok yaşardığından bütün maskaralarda yaşadığım bir problem o yüzden bence güzel

 100. Nefretimsin.Gecen gun indirimden 13 liraya aldim ve bugun ile beraber ucuncu kez kullanisim. Cileden cikardi resmen beni. Uzun sayilabilecek ve hafif kivrik kirpiklerim var fakat bu maskara tovbe estagfurullah bi sey yapti kirpiklerime 3 tel kirpigim varmis gibi gozuktu¸kirpik taragiyla tariyorum ayrilmiyor ne les bi maskaraymis ya¸en sonunda ustunden (bkz: max factor false lash effect maskara ) gectim de bi seye benzedi. Tum bu yaptiklari yetmezmis gibi eve geldigimde akmisti bi de yuzsuz ben boyle bi sey gormedim ya almayin almayin

 101. Hiç hiç hiç sevmediğim tüm kirpiklerimi birbirine yapıştıran aşırı ıslak bir maskara. Ayrıca sürerken her yere bulaştı ve çok geç kurudu. Hakkındaki yorumları okumadan almıştım keşke okusaydım. Gerçekten hayatımda kullandığım en kötü maskara olabilir. Belki kurursa düzelir diye bir gün kapağı açık bıraktım ama yine kurumadı artık nasıl ıslak yaptılar bilmiyorum.

 102. Dünya tatlısı paketlemesi var ama performansı benim için vasat hatta kötü. Bir kere çok sıvı¸ kullanması zor çünkü sürerken bile göz kapağına ya da göz altına kolayca bulaşabiliyor. Paketi açalı 2 ay olmasına rağmen hala yeteri kadar kurumadı. Bu maskara kirpiklerimi birbirine yapıştırıyor ve topaklanıyor (burada fırça yardımıyla fazlalıkları temizliyorum). Ayrıca kıvırma özelliği de vasat¸ piyasada uygun fiyatlı birçok güzel maskara var ama bu onlardan biri değil.

 103. Hiç hiç sevemedim bu ürünü. Geçen yaz cosmetica indiriminde 9 liraya görünce alıyım denerim dedim . Pişman oldum . Fırçası bikere çok amaçsız yani kıvırıp tutması imkansız . Ayrıca çok ıslak eğer kıvrık kirpik istiyorsanız topak topak yapıyor kirpikleri fırçadan maskarayı kaç kere temizlediysem birbirlerine yapıştılar sert sert oldular . Eğer benim gibi kirpik yapınız varsa ve kıvrık dramatik kirpik seviyorsanız uzak durun zira sadece uzatma etkisini gözlemledim o kadar

 104. Kesin ve net denediğim en kötü maskara olmaya aday ürün.kirpik kıvırma özelliği¸ yokkuzatma özelliği¸ eh işteKirpikleri birbirine karıştırma özelliği¸ bolca mevcut bolca Sonuç¸ nefret ettim. İşin ilginç yani sevmediğim için arkadaşıma verdim o da bayıldı.

 105. indirimde olduğunu görüp ne kadar kötü olabilir ki diye aldığım maskara. açıkçası buradaki yorumları okuduktan sonra biraz korktum ama bende kirpikleri yapıştırma gibi bir durum olmadı. ıslak bir rimel ama göz etrafıma hiç bulaşmadı. kirpiklerim her rimelle kıvrılır zaten o yüzden yorum yapamayacağım ama gayet güzel uzattı. inşallah dökülme yapmaz diye umuyorum şimdilik.

 106. hayatımın en facia¸ beni hayal kırıklığına uğratan maskarası. türkiye’ye gelmeden önce yabancı bloggerlardan çok fazla methini duymuştum¸ türkiye’ye gelir gelmez koşa koşa gidip almıştım. kirpiklerinizin upuzun¸ simsiyah ama 3 4 tane gözükmesi arayışındaysanız plastik fırçalı bu maskara sizin için en doğru seçim olacaktır. ben geçen sene alıp kendimi bu maskarayı bitirme konusunda bayağı zorlamıştım¸ her deneme öncesinde de büyük umutlar besleyerek sürüyordum fakat sonuç hep hüsran. şimdi piyasadakilerin yapısı değiştirilmiş olabilir ama ben kullandığım zaman yapısı ıpıslaktı¸ belki zamanla kurur diye ona çok şans tanıdım¸ yine olmadı 🙁

 107. ben bunu sevemedim 🙁 inanılmaz ıslak ve bristleları sık olmadığından gerçekten 4 kirpiğim varmış gibi gösteriyor. kirpiklerim uzun ama çok sık değil ve dümdüz. gerçekten simsiyah¸ kolay çıkıyor ve güzel kıvırıyor. kıvırma benim için çok önemli olduğundan sevmeyi çok istedim ama olamadı. çok az ağırlık yapabilir gibi geldi. arkadaşımsa şöyle kullanıyor: uyguladıktan sonra kaş makasını alıp ucuyla tek tek kirpiklerini ayırıyor. o zaman gerçekten güzel görünüyor.

 108. hayatımın maskarası sanırım. arkadaşım kullanamayıp bana verdi. bir kere yapısı akışkan ve yapıştırmaya müsait ama o simsiyahlığı¸ hacimsiz kirpiklerimi gür gür gösterişi… üstüme push up drama atın

 109. Kullanmış olduğum en kötü maskara olmaktadır kendisi. Uzatma¸ kıvırma¸ hacim namına hiçbir etkisi olmamakla birlikte¸ sürerken her yere bulaşması¸ aylardır açık olmasına rağmen hiçbir şekilde yapısının düzelmemesi ¸ kirpiklerimi yapıştırıp üç kirpikli kalmama sebep olmasıyla nefretimi kazanmış lanet maskara. Senden böylesine kötü bir rimel beklemezdim sevgili maybelline Edit: imla hatası düzeltildi.

 110. Zamanında bir tüp kullandım¸ kardeşi push up angels kadar kötü olmayan¸ olmasa da olur bir maskara. Merak ediliyorsa denenebilir. Kötü değil ama iyi de değil.

 111. gerçekten bir rimel ne kadar kötü olabilir acaba sorusunun cevabı gibi bir rimel. güzel yanlarını sayayım önce¸ temizlemesi kolay¸ seveni için gerçekten derin bir siyah¸ ve kirpikleri güzel kaldırıyor. en kötü yanı ise bence tüm güzel yanlarını sıfırlamaya yetiyor: bu maskara benim tüm kirpiklerimi yapıştırdı. böyle bir şey olamaz¸ gerçekten ne yaparsam yapayım 3 kirpiğim varmış görüntüsünden kurtulamadım. öte yandan arkadaşım kullanıyor. o gayet memnun ama her kullandıktan sonra ince bir makas ucuyla kirpiklerini birbirinden ayırıyor.

 112. her kullandığımda kirpiklerimi birbirine yapıştırıp hepsini tek bir kalın kirpik haline getiren maskara :d açıkçası bu maskaranın fırçasını iyi kullanamadığımı düşünüyorum. şimdi bunun fırçasının tipine rubber shorty deniyor. ben bu maskarayı artık kullanmadığım flat comb tipi bi fırçayla uyguladığımda iyi sonuç alıyorum ayrık ve uzun kirpikler çıkarıyor ortaya. bu fırça tiplerini mascara wand types diye aratarak inceleyebilirsiniz

 113. Aldığım en kötü maskara 🙁 Çok sıvı¸ biraz durunca toparlıyor felan yazmışlar ama nerdeyse 7-8 ay olacak hala aynı yapısı. Fazlalığını alarak sürüyorum ama yine de tüm kirpiklerimi yapıştırıyor. Uzatmasının da bir özelliği yok bence. Diğer maskaralar nasıl uzattıysa bu da o kadar uzattı ekstradan yapıştırarak. Hayal kırıklığı.

 114. bendeki etkileri de yapıştırma ve topaklanma oldu malesef¸kıvamının ıslaklığı yüzünden. ama cicişler şimdi size bir tüyo vereceğim bunun fırçasını yıkadıktan sonra sevdiğiniz yada kıvamı nispeten daha kuru bir rimele batırıp kullanıldığınızda olay bir etki yaratıyor¸inanılmaz hacimli ve topaklanmamış kirpikler elde ediyorsunuz bi deneyin mell ablam dediydi dersiniz

 115. Bence Maybelline de anladı bu maskara nın pek sevilmediğini. Annemin bir arkadaşı önermiş annem de gitmiş almış. Kadını ne zaman görsem kirpikleri tamam siyah ama hepsi yapışık gibi. Annem de kullanınca bütün göz kapağına bulaştı. Ben maskarayı çok iyi süremem¸ eğer maskara sürmekte zorlanmıyorsanız sorun olmayacaktır. Ayrıca yapısı zamanla oturuyor mu bilemem çünkü 2 hafta sonra değişiklik göremeyince attım.

 116. 2016’nın başında alıp beğenmediğim¸ maskaramdır kendisi. o sıralar bu işlerde benden çok daha iyi olduğunu düşündüğüm kuzenimin tavsiyesiyle almıştım. hayal kırıklığının şekil almış hali resmen.benim kirpiklerim göz pınarlarımda kısadan başlayıp uzuna doğru gidiyor ve orta düzey kıvrık zaten. bana göre tek problem biraz seyrek olması. bu maskara kirpiklerimi daha uzun göstermek şöyle dursun¸ ayırmadı bile.kirpikleri birbirine yapıştırıyor ve kontrol etmesi cidden zor. ayrıca çok ıslak bir yapısı var. aylar geçtikten sonra bile biraz olsun istediğim kıvama gelmemişti.bu maskaraya bayılan kadar hiç sevmeyenler de var. ben kesinlikle hiç sevmeyenler tarafındayım.

 117. Şimdiye kadar çok maskara denemişimdir özellikle de maybelline markasından ama hayatımda kullandığım en rezalet ve işlevsiz maskara olduğunu düşünüyorum. Fırçanın üstündeki çıkıntılar o kadar geniş aralıklı ki uyguladığımda yaptığı tek şey kirpikleri birbirine yapıştırıp daha az göstermek oldu. Siyahlığını da hiç beğenmedim¸ kokusu da diğer maybelline maskaralarına göre daha çok rahatsız etti. Düşünüyorum hiç mi güzel tarafı yok ya da başka bir maskara ile kullanılabilir mi diye yok yani belki ambalajı sadece güzel olabilir. Bir daha asla almayı düşünmediğim maskaradır. Asla tavisye de etmiyorum.

 118. kullandığım en kötü maskaradır heralde. Kirpiklerimi birbirine yapıştırıyor ve sürekli ıslak kalan bir yapısı var. Gün içerisinde sürekli gözlerimin altını kontrol ediyorum kazara hapşursam hemen siyah nokta nokta geçiyor boyaları göz altıma. Bitsin diye uğraşıyorum.

 119. Siyahlık ve hacim vermesi iyi ama kirpiklerimi birbirine çok yapıştırdı. Cosmetica’nın indiriminden 10tl gibi bir fiyata almıştım ve çok umutluydum. Ancak kürdanla kirpiklerimi ayırıp kullanıyorum. O da okula giderken hiç pratik olmuyor almayın aldırmayın.

 120. İlk maybelline maskaram. Ambalajı ne kadar güzelse¸ Sürdükçe kirpikleri mahveden¸ ıslaklığı asla gitmeyen maskara. Her makyajda istisnasız bir yerlere bulaşıp makyajı mahvediyor. Kirpikleri döküyor. Birbirine yapıştırıyor. Fırçası berbat. Tek olumlu yanı uzatması.

 121. Büyük heveslerle aldığım fakat hayal kırıklığı bir maskaradır.Bir defa yapısı çok ıslak¸kirpikleri birbirine yapıştırıyor ve asla hacim namına kirpiklerimde etkisi olmadı.

 122. Çoğu kişi gibi bana da çok ıslak gelen maskara.Daha önce the colossal volum express kullanıyordum çok daha iyiydi kıvamı.Evet gayet siyah ve uzatıyor ama kirpikleri birbirine yapıştırıyor¸bulaşma yapıyor.Sanırım biraz ağzı açık bekleteceğim kurur belki.

 123. kipikleri tek tek ayırıp¸ kıvıran ve uzatan maskara. uçları sarı¸ kısa ve düz kirpiklerimde duruşunu sevdim. hacim beklentisi varsa yeterli gelmeyebilir. ilk açtığımda çok ıslaktı¸ yaklaşık bir ay sonra kullandığımda kıvamını beğendim. akma veya dokulme yapmıyor¸ kolay çıkıyor. kahverengisi çıksa bir de¸ tadından yenmez.

 124. çok sık olmayan uzun kirpiklere sahibim¸ bu maskara olan kirpiklerimi de yapıştırarak toplamda 5 tane kirpiğim varmış gibi gösterdi. ayrıca yapısı çok ıslak¸ kuruması için beklerken kaşımın altına ve göz altıma bulaşıyor. ikinci katı sürmek için biraz kurumasını beklediğimden makyaj yapma süremi oldukça uzatıyor. maybelline’in çok daha güzel maskaraları varken buna para vermeye değmez. 

 125. 2.Hayatıma giren en berbat maskara. Uzatmasına uzatıyor ancak iğrenç derecede yapış yapış bir kıvamı var . kirpikleriniz ikinci katta hamur gibi bir birine yapışıyor👎🏻

Siz ne düşünüyorsunuz?