“Maybelline the falsies push up angel maskara” için 282 yorum

 1. Yarından itibaren bulamayacağınız rimeldir.ben de göz dikmiştim ama biraz daha entry girilsin ona göre hareket edeyim dedim.Snapchattrn kim aşırı aşırı beğendiğini anlattı tahmin edin?Görkem karman etkisi

 2. Çok sık maskara değiştirmeyen biri olarak severek takip ettiğim bir kaç Instablogger’ın tavsiyesiyle alıp denemiştim. Denediğim günden beri elimden düşmedi. İncecik¸ çok güzel bir fırçası var. Kirpiklerimi tek tek ayırıyor ve uzatıyor. Ben etkisini beğendim açıkçası¸ çok sevdim kendisini.

 3. her rimel gibi ilk kullanışta inanılmaz ıslak bir yapısı var. toplamda 3 kirpiğim varmış gibi yapıştırdı hepsini birbirine. 20 dakika kapağını açıp kurumaya bıraktım¸ sonraki sürüşlerim daha iyi oldu. ama yine de mükemmel rimeli buldum diyemeyeceğim. uzunluk veriyor ve tek tek ayırıyor ama hacim sıfır.

 4. Bendeki ıslak değil bidiğiniz kuru olan bir rimel. Hatta ilk sürerken kirpiklerimde hiçbir şey hissetmeyince elime sürdüm azıcık boya geldi. Tek tek ayırması güzel ama baya vakit alıyor kaç kat üstünden geçiyorum gözümde rimel belli olsun diye

 5. Watsons kartıyla 18.50 TL ye aldığım ürün büyük merakla ilgiyle alıp eve geldim hemen rimelimi çıkarıp sürdüğümde beklediğim etkiyi yaratmadı fırçası tek taraflı kıvrık alt kirpikler için gayet uygun ama onun dışında günlük üst kirpiklerime kullanılır mı tartışılır

 6. gerçekten beklentimin çok çok üstünde çıkmıştır. uzatmadan ziyade hacim verme yönü öne çıkan bir rimel.

 7. Ben fırçasından dolayı asla sevmeyeceğim bir maskara diye nitelendirirken¸ harika bir sonuç aldım tek tek ayırıyor¸ uzatıyor ama tek katta dolgunluk vermiyor. Günlük olarak kullanılacak güzel bir maskara.:)

 8. ARkadaşlar hala almayan varsa hemen şu an çıksın alsın yani hayatının en iyi drugstore maskarasından mahrum etmesin kendini.yapıştırma yapmadan uzatan¸ tek tek ayıran¸ kendini belli eden ama öyle düğüne gider gibi de yapmayan¸ hatrı sayılır bir dolgunluk veren şaheser.

 9. maskarada doğallığı yaşatan ürün.tek tek ayırıyor¸ uzatıyor. tüylü bünyemden kirpiklerim de nasibini aldığından mütevellit yoğunluğu için yorum yapamıyorum sevgili cicişler ama o alanda da başarılı bulan eş dost var.diğer ürün ne kadar ikilemde bıraktıysa bu ürün o kadar net ve tartışmaya gerek bırakmıyor kanaatimce. gidin ve kapın bir adet.

 10. kullandığım en iyi maskara. görkem karman sayesinde tanıştım kendisiyle. şu an büyük aşk yaşıyoruz. karaborsaya düşecek¸ stoklarda kalmayacak falan diye korkuyorum o derece güzel bir şey bu.

 11. Kirpik döküyor sanki . Bu sorunu yaşayan cicişler var mı ? Varsa bi mesaj kutuma davet etmek istiyorum. :((

 12. yapış yapış olmayan maskara¸ ben gayet beğendim¸ ilk kata bunu sürüp¸ ikinci kata başka kalın fırçalı bir rimel sürünce inanılmaz oluyor¸ tavsiye ederim <3

 13. Görkem Karman sayesinde dayanamayıp aldığım maskara. Benim maskaradan beklentim karışık kirpiklerimi tarayıp kıvırması olduğu için bayıldım. Ilk kullanımda çok fazla ıslak olması beni rahatsız etmişti sadece. Ama zaten bir kaç kullanımda kurumaya başladığı için bu sorun ortadan kalktı. Ben uzunluk verdiğini düşünmüyorum. Eğer o gün biraz hacim de istersem 2. Katta l’oreal false lash superstar maskara geçiyorum.

 14. Bayıldım bu maskaraya.kaç kat sürerseniz sürün kirpikleri birbirine yapıştırmıyor.tek tek ayırıyor.kıvırması ve uzatmasıda muntazam.ikinci kattan sonra hatrı sayılır bir dolgunlukta veriyor.ama ben yinede üstünden hacim veren bir maskarayla geçiyorum.mesela yine maybelline’nin rocket maskarasını üstünden geçip takma kirpik etkisi yaratıyorum adeta.diğer versiyonu kıyaslanamaz bile.hayatımın maskarası olabilir.ay çok övdüm farkındayım ama hakkını veriyorum.

 15. Favori maskarası loreal mega volume olan biri olarak söylüyorum ki bu maskara kesinlikle kötü değil. Evet hacim konusunda bir iddiası olmadığından o konuda beklentiye girmemek lazım elbette ama kirpikleri tek tek ayırıp muntazam biçimde uzatıyor ve kaldırıyor. Öyle kirpikleri dümdüz ok gibi uzatan rimellerden değil yani. Şimdi asıl konuya geliyorum¸ ben önce loreal superstar maskaranın beyaz bazını sürüyorum 1 dakika bekledikten sonra falsies push up angel maskarayı sürüyorum. Sonuç hem hacimli hem tek tek ayrılmış uzun kıvrık kirpikler. İndirimde 17tl ye aldım fiyatına göre performansının başarılı olduğunu düşünüyorum.

 16. Lash sensational’ın bile bir şeye benzetemediği kısa¸ sarı¸ seyrek ve düz güzide kirpiklerime maskara arayışlarım dur durak bilmeden devam ediyordu. Siz övdünüz¸ tabi ben naptım ? Aldım.Neden ? Çünkü kirpiksizim. Neden ? Çünkü hala 3 tel kirpiğimi vileda ucu yoğunluğuna getirecek maskarayı bulamadım. Yıl oldu 2017¸ kozmetik sektörü çığ atladı¸ sıkayfot hala bir maskara bulmuş değil.Neyse¸ gelelim maskaraya. Kendisini 3 gün önce rossmann’dan aldım. Fırçasına bakıp höhöh bu benim gözüme girer yahu dedikten sonra en fazla ne olur ? 3 değil de 2 tel kalır kirpiklerim düşüncesiyle¸ önce dualar¸ sonra da en iyi dilekler eşliğinde¸ maskaraya pozifif düşüncelerimi göndererek kirpiklerime dokundurdum. Açıkçası o incecik plastik fırça baya iş görüyor. Kıvamı gayet güzel¸ yavaş yavaş kirpiklerinizi taradığınızda topaklandırmayan¸ doğal¸ temiz bir görüntü veriyor. İkinci katta biraz daha topaklanmaya müsait olsa da başka bir maskara fırçası yardımıyla üzerinden hafifçe geçerseniz tek tek ayrılmış¸ az biraz hacim kazanmış günlük kirpikleriniz oluyor. Ayrıca bence kirpikleri kaldırma konusunda da fena değil. Lash sensational’a beslediğim platonik aşk neticesinde kendisini tanımamla soğumam bir olduğu için açıkçası bu Maskaradan da elektrik alamayacağımı düşünmüştüm fakat hiç fena değil. Tamam belki istediğim vileda bezi görünümünü vermiyor ama en azından aynaya bakınca kirpiğim var diyebiliyorum.Unutmadan sanırım sevmediğim tek yönü gün içerisinde dökülme¸ az biraz da akma yapması oldu. Gerçi benim maskaradan beklentim “fırçası olsun yeter”e kadar düştüğü için ağzıma bir adet vuruyor¸ o kadarı kadı kızında da olur diyorum.Bu arada chanel’e görkem muadil göstermiş ama bence bunun chanel’le pek alakası yok çünkü denemiştim¸ o daha iyi hacim veriyordu. Şöyle bir toparlarsam¸ benim saçma sapan kirpiklerimde bile tatmin ettiyse¸ daha ortalama kirpiklerde harikalar yaratır.Deneyebilirsiniz 🙂

 17. dün arkadaşım bu maskarayı yanımda denedi ve kirpiklerini tek tek ayırıp uzattı. bende bunu yakından görünce gratiste indirimdeyken almak istedim. kullananların memnun kaldığını okudum ve izledim. aldım da maskarayı. fakat bende hiç bir işe yaramadı. kirpiklerimi uzatmadı¸tek tek ayırmadı hatta yapıştırdı. yapısı çok ıslak. kurumasını bekleyebilirdim fakat alırken şunu unutmuşum ki benim kirpiklerimde plastik fırçalı maskaralar bir etki göstermiyor. kolay temizlenmedi alt kirpik diplerimde kaldı. ben sadece çok siyah olmasını beğendim.

 18. Çok şişirilmiş hiç bir işe yaramayan maskaradır. Aa herkes alıyor 20 tl bende alayım deyip sırf almak için alıyorsunuz biliyorum ben. Kullanmaya değmez öyle söyleyeyim. Ne dolgunluk veriyor ne de uzunluk.

 19. Rengi simsiyah¸ gun icinde akma bulasma gozaltina dagilma gibi sorunlara sebep olmayan¸ tek tek ayirip hafif dolgunlastiran bir maskara. Favori maskaram chanel le volume’e yuz otuz lira vermekten kurtuldugum ve bu maskarayi kullandigim icin mutluyum. Herkesin maskaradan beklentisi farklidir ama bunu begenmeyecek birinin olmayacagini dusunuyorum.

 20. abartılara kanıp aldığım fakat pek de beğenemediğim maskara. )ilk olarak benim kirpiklerim baya uzun¸ düz ve orta yoğunlukta. yani bir maskarada aradığım kıvırması ve tek tek ayırması. bir de yoğunluk katsa tadından yenmez ama fazla da hayal kurmayalım. burada çok beğenildiği için ben de alıp denemek istedim. fırça tasarımı biraz farklı ve uygulamayı hiç sevmedim. göz çevreme bulaştırdım. kirpikleri kıvırma özelliği var ve tüm gün o şekilde kalmasını sağlıyor. tek tek ayırma özelliği de hiç yok. beş altı kirpiği birleştirip tek tel yapıyor. yoğunluk veriyor ama o kadar yapay bir yoğunluk ki bu. kötü bir rimel mi hayır değil ama iyi bir rimel de değil¸ ortalama işte. yoğun kıvrık ve birbirine yapışmış kirpiklerden hoşlanıyorsanız sevebilirsiniz.(bkz: maybelline lash sensational maskara) bence çok daha güzel bir maskara. tek tek olmasa da tek teke yakın ayırıyor çok daha güzel kıvırıyor ve tüm gün öyle kalmasını sağlıyor. daha doğal bir takma kirpik etkisi yaratıyor. angeldan tek kötü yanı temizlemesi.

 21. Fırça ucu çok farklı pek kullanışlı değil.Sadece kirpikleri kıvırması güzel.hiç dolgunluk vermiyor.

 22. kirpiklerimi upuzun yapsın iyice de bir kıvırsın diyorsanız bu rimel tam sizlik. eğimli tarak gibi fırçasıyla sürümü de çok rahat. yalnızca bir süre sonra biraz dökülme yapıyor. temizleme aşaması da rahat sabunla ya da iki fazlı göz makyajı temizleme suyu ile çok rahat çıkıyor.ayrıca ambalaj rengine bayıldım¸ çok tatlı duruyor makyaj masasında. 🙂

 23. Simsiyah¸ kolay çıkan¸ oldukça uzatan¸ gün içinde dökülme¸ akma yapmayan¸ kirpikleri doğru sürüldüğünde tek tek ayıran ¸ kirpikleri kıvırmayan ama kıvrık tutan¸ 10 üzerinden 6 hacim veren bir maskara. Günlük ve özel günler için sürüş yoğunluğuna göre kullanılabilir. Ben sevdim. Zevkimi anlamanız için en sevdiğim maskaranın maybelline rocket mavi pembe kaplı olduğunu da yazayım ki siz ona göre yorumumu değerlendirin kızlar 🙂

 24. Ambalajı şık ve fırçası bana değişik geldi¸oldukça ince ve hafif kaşık gibi bir fırçaya sahip.benim hali hazırda uzun olan kirpiklerimde pek uzatma gibi bir etkisi olmadı¸ama hacim verme konusunda başarılı buldum ve kirpikleri kıvırıp sabit tutması da güzel.denediğim bütün maybelline maskaralar oldukça kalıcı¸bu ürün de öyle¸yağmurda ıslanmama rağmen hiç akmadı ve lash sensational veya rocket maskara gibi zor çıkmıyor¸kolay temizleniyor.kısaca ben beğendim ama uzunluk arıyorsanız(3 kat sürmek gerekiyor) bu ürünü pas geçebilirsiniz lash sensational daha başarılı bu konuda.

 25. Ayırma konusunda gerçekten başarılı.ama uzatma-dolgunlaştırma konusunda o kadar değil bence.gerçi gözlük taktığım için cama kirpiklerim değsin istemediğimden beni idare eder.ne pişmanım ne çok sevdim anlayacağınız.

 26. Benim kirpiklerimi yapış yapış yaptı.hiç memnun kalmadım.ama benim bayıldığım rimellerden de nefret edenler var.velhasıl bir maskara hakkında olumlu ya da olumsuz yorum yaparken mutlaka kirpik tipinden ve daha önce sevdiğimiz başka bir maskaradan bahsetmemiz gerekli diye düşünüyorum.Kirpiklerim¸ düz¸ seyrek¸ ince yapılı¸ aşağı doğru¸ uçları sarı…Favori maskaralarım¸ max factor high impect¸Kirpik kıvırdıysam eğer max factor volume milion waterproof¸ uygun fiyatlılarda essence i love crazy extreme.

 27. İndirimden 17₺ ye edindiğim yeni maskara. Öncelikle fırça yapısı silikon ve konveks. Tüm kirpiklere yeterince ulaşıyor. Tek tek ayırması muhteşem ama tek kat da hacim vermiyor. Renk verme¸ uzatma¸ kıvırma ve kalıcılığı oldukça iyi. Çıkartırken sorun yaşamadım temizleme sütüyle hemen çıkıyor kirpiklerde bir dökme yapmadı. Günlük kullanım için kararında bir ürün. Özel günlerde kullanacaksanız üzerinden bir kat hacim veren şu top fırçalı maskaralardan geçin güzel bir sonuç elde edersiniz. Drug store kategorisinde kendisine puanım 8/10

 28. indirimde gördüm üzerine atladım.ambalajı çok hoşuma gitmişti.fırçasını gördüm¸bi şaşırdım doğrusu nasıl kullanıcam ki filan derken…çok ama çok sevdim ürünü kullanmak bile bende mutluluk yarattı.çok güzel kıvırıyor ve ayırıyor.dolgunluk evet vermeyebilir ama bana çok iyi geldi çünkü benim sıkıntım zaten dolgun olan kirpiklerimin kıvrılıp tek tek ayrılması idi.

 29. görkem karman’ın chanel- le volume maskaraya muadil gösterdiği maskara. push up dramadan kesinlikle daha iyi. kıvırma ve uzatma beklentisiyle alırsanız memnun kalırsınız ama hacim için çok daha iyi maskaralar bulabilirsiniz. fiyatı indirimde 16-17 gibi bir şeyler oluyor sanırım.

 30. ilk aldığımda hiç beğenmemiştim sanki fırçaya ürün hiç gelmiyor gibiydi ( geçen hafta) bugün uyguladığımda ise beğendim tek tek ayırıyor¸ kıvırıyor ama uzatmıyor. birde sanki ilk uyguladığımızdaki kıvrıklığı korumuyor gibi. biraz daha kullanıp iyice fikir sahibi olduğumda editleyeceğim. kızlar birde ben iki gözüme maskarayı aynı şekilde uygulayamıyorum sol gözüm tam istediğm gibi olurken sağ gözüm karman çorman bi kirpik aşağıda biri yukarıda saçma bi görünüm alıyor. aslında ikisinede aynı şekilde uygulama yapıyorum. bu konuda bana yardımcı olabilecek ciciş dostum varsa mesaj atabilir mi?Edit:kızlar bu maskara mevcut kirpiklerimi siyaha boyamaktan başka bir işe yaramadi bende…

 31. maybelline’in lash sensational maskarasından önce kullandığım maskara. hep maybelline den gitmişim neyse ki. :dsensational a göre daha az hacim veren ve uzatan bir maskara. gerçekten de yok gibi makyajda kullanılabilecek bir ürün¸ sadece bunu ve göz altı kapatıcımı sürüp çıktığım çok olmuştur.yalnız sanki göz makyaj temizleyicisiyle zor çıkıyor. iki maskarayı da aynı göz makyaj temizleme ürünüyle temizlediğimde bir karşılaştırma yapacak olursam¸ daha az etki vermesine rağmen bu ürün benim gözümden daha zor çıkıyor yahu.

 32. Fırçasının performansından memnun kalmamıştım. elimde ise kurumuş bir adet lash sensational vardı ki onun da formülasyonundan nefret etmemekle beraber fırçası için katlanıyordum. Push up Angel ın formülasyonu daha güzel gibi geldi(daha kolay çıkma vs açısından). Ben de fırçalarını değiş ettim ikisinin. Tesadüfen uydu da ambalajına boyut olarak.Push up Angel bir daha almam ama aldığım böylelikle değerlenmiş oldu.

 33. benim kirpiklerimi düşüren maskara. kıvırdığım kirpiklerimi sürdükten birkaç saniye sonra düşürüyor. anca günlük makyaj için uygun olduğunu düşünüyorum. rengi de fazla siyah gelmedi ayrıca. ortalama bir maskara diyebilirim.

 34. kirpiklerin hepsini kavrıyo uzatıyo evet ama yeni olduğu için midir bilmem bana çok ıslak geldi. bide kirpiklerin ucunda hafif pütürçükler oluşturuyor. ayrıca bi kaç kez sürdükten sonra fırçada ürün bitiyor yeniden daldırıyorum. hem çabuk biteceğine inanıyorum hemde abartıldığı gibi vaouv bi rimel olduğunu düşünmüyorum. sevip sevmediğimi bilmiyorum -_-

 35. Kirpiklerim oldukça kısa ve hiç gür de değil bu nedenle genellikle ince fırçalı maskaralardan memnun kalmıyorum. Bu maskarayı da büyük beklentilerle almamıştım¸ kirpiklerimi tararım diye düşünüyordum. Ancak her nasıl olduysa uzunluk vermesinin yanı sıra çok olmasa da hacim de verdi. Günlük hayatta rahatlıkla kullanılabileceğini düşünüyorum. Yukarıdaki iki göze eşit olarak sürülemediği yorumuna da sonuna kadar katılıyorum herhalde fırçasının şeklinden kaynaklanıyor. Yine de oldukça memnun kaldım¸ bir daha alır mıyım çok emin değilim¸ elimde çok fazla maskara birikti¸ ama parasına değer en azından.

 36. Görkem karman’ın snapchatte fazlasıyla övmesi sonucu indirimde şans eseri bulup aldığım maskara. Kısa ve düz kirpiklerim var¸ uzatır umuduyla almıştım fakat çok beğenemedim ben. Ancak alt kirpiklerime uygulayinca efsane güzel gözüküyor bence¸ tek tek ayırıyor üstelik fırça yapısından dolayı bulasmıyor da. Ama yine bir indirimde denk gelmedikçe alacağımı sanmıyorum

 37. daimi kullandığım l’oreal volume million lashes bitince meraktan aldığım maskara. söylemeden geçemeyeceğim¸ ambalaj rengi ve tasarımı çok hoş bence. alalı bir ay oldu ve ilk hafta kullanırken ‘eh işte fena değilmiş’ diyordum. kirpikleri birbirine yapıştırma sorunu vardı ilk açıldığında. zamanla kıvamlanınca bu sorun git gide azaldı. şu anda gerçekten çok memnunum. yapıştırma hiç yapmıyor diyemem¸ az miktarda bazen hala yapıyor. ama ayırması ve uzatması çok çok güzel gerçekten. hacim vermesi de hiç fena değil. bu maskarayı biraz sabırla sürmek gerekiyor¸ kirpikleri tarayarak hatta mümkünse çok az kuruduktan sonra ikinci katı geçmek mükemmel sonuca ulaştırıyor. kesinlikle bir daha alırım¸ belki l’oreal olan ile dönüşümlü kullanırım. onun da hatrı kalmasın sonuçta 🙂

 38. Bittikçe tekrar alacağım canım maskara. Sonunda maybellineinin bir maskarasına bu olmuş diyebildim. Aslında genel olarak markanın maskaralarıyla büyük bir sorunum olmasa da benim kirpiklerimde bushy denilen çalı gibi bir görüntü oluşturduklarını düşünüyordum. Favori maskara markam olan rimmelda bu görüntü olmadığından genel olarak fiyat performans memnum olsam da rimmel maskaralarına geri dönüyordum. Push up angel ise tek tek ayırıp o kadar güzel uzatıyor ki maskara da aradığı ilk özellik olan hacim olan benim bile görüşlerimi değiştirdi. Doğal ve aynı zamanda çok etkileyici bakışlar sağlıyor. Kısacası aşık oldum. Maybelline den aradığım rimeli buldum.

 39. internette çok fazla paylaşılıp¸ konuşulup¸ karşıma çıkması sonucu bugün koleksiyonuma kattığım maskaradır kendisi. deneyelim bakalım nasılmış kafasında aldım¸ büyük beklentilerim olmadan. sadece … oha diyorum. bendeki etkisi tam olarak buydu. sabah 7:30’dan beri kirpiklerimde olan max factor 2000 calorie’nin üzerine sürdüm demin. abi bu nedir ya. kirpiklerimi tek tek ayırdı¸ uzattı¸ sanki daha çok kirpik varmış havası yarattı. ya anlatamıyorum ama ilk sürüşte aşk bu olmalı! bu rimeli alıp beğenmedim diyen nasıl olabilir onu düşünüyorum şu an. belki öncesinde başka rimel sürmeden tek başına kullanılırsa sonuçları daha vasat olabilir¸ ama eğer 2 rimel kullanma alışkanlığı olan insanlardansanız kesinlikle 2000 calorie – push up angel güzel ikili olurlar. şiddetle tavsiye edilir:)

 40. Benim rimelden beklentim biraz fazla sanırım o yüzden memnun kalamadim. Dolgunluk bence sıfır kıvırma da gozlemlemedim kirpikleri tek tek ayırıp birazcık uzatması güzeldi. Ama bana bu yeterli gelmedi tabi ki . lash sensationalı kullanıp bitirmistim bu ovulunce bunu denemek istedim ama pişman oldum açıkçası . lash sensational bi harikaydı bu onun yaninda biraz vasat kaldı bana gore .

 41. o garip fırçasına rağmen¸ kirpikleri oldukça uzatan maskaradır. hacim verme gibi bir etkisi olmadı¸ ancak tek tek ayırıp uzatıyor.

 42. Bu zamana kadar genelde kullandığım maskaralardan memnun kaldım. Kirpiklerim uzun çünkü benim için önemli olab kıcırması ve hacim vermesi. Bu maskarayı da kardeşim almış bana ya ben kullanmayı beceremedim ya da işe yaramaz bir rimel bilmiyorum. Tek başına kullanmak için yetersiz ben yoğun rimel görüntüsü seviyorum çünkü. Essence maskaramın üstüne sürüyorum ama yapıştırıyor birbirine. Bi püf noktası bilen ciciş varsa bilgilendirebilir mi?

 43. bugüne kadar kullandıklarım maskara mıydı??? dedirten maskara. benim kirpiklerim kısa sık ve kıvrık. uzattı ve çok güzel bir dolgunluk verdi. daha önce böyle bir maskara kullanmamıştım. bunu da denemek istediğimi söylemiştim erkek arkadaşım almış. çok umutlu değildim ama çok mutlu etti beni. tek eksisi biraz ıslak olması.

 44. kesinlikle push up drama’dan daha çok beğendiğim maskaradır.push up drama’da kirpiklerimi biraz uzatıp¸yeteri kadar siyaha boyayıp biraz belirginleştiriyordu ama yavaş uygulamazsam kirpiklerimi birbirine yapıştırıyor ve topaklanmalar oluyordu.push up drama makyaj masasının bir köşesinde beklerken bunu görünce acaba alsam mı¸push up drama gibi midir acaba dedim ama yine de aldım.ve iyi ki almışım.kirpiklerimi yeterince uzatıp biraz belirginleştiriyor ve ne kirpikleri birbirine yapıştırıyor ne de topaklanıyor.şimdilik iyi anlaşıyoruz kendisiyle ^-^

 45. Ambalajına bayıldııım. Biraz ıslak bir maskara ama ben seviyorum. Tek tek ayırması güzel biraz yapıştırıyor kirpikleri ama yine de beğendim.

 46. Biraz uzatma ve tek tek ayırma azcık da dolgunlaştırma konusunda günlük olarak gösh wonder volume maskarasını kullanıyordum ve çok memnundum. Bu maskarayı da ona benzettim ancak bu biraz daha uzatıyor gibi sanki.Benim kendi kirpiklerimdeki asıl tespitim ise ipek kirpik etkisi verdiği. Hani yaptıranlarda görüyoruz ya kendinden uzun ve kıvrık belirgin kirpikleri varmış gibi duruyor. Benim gözlemlediğim de kirpiklerime öyle bir görüntü verdi.Bu rimelden beklediğiniz takma kirpik etkisi ise bence bulamazsınız. Ama ipek kirpik etkisi ise o zaman bir deneyin derim.

 47. Ben de Görkem Karman’ın tavsiyesiyle almıştım cosmetica indiriminden 14.90 tl idi ve ciddi anlamda çok iyi bi maskara kirpiklerimi tek tek tarıyo ayırıyo hatta başka maskara kullandığım günlerde bile son katı bununla atıyorum.Favori bileşimim falsies black drama ve bu.Sonuç ciddi anlamda hacimli kıvrık tek tek ayrılmış kirpiklerr

 48. Ilk ciktigi zamanlar cosmohomeda deneme firsatim olmustu. sık ve uzun kirpiklere sahibim fakat butun kirpiklerimi birbirine yapistirip orumcek bacagi gibi bir goruntuye neden olmustu. belkide yeni acilmis oldugu icin islakti bilemedim

 49. Bu maskarayı perşembe günki gratis indiriminden aldım. İlk başta fırçası çok tuhaf geldi gözüme ve yanlış aldığımı düşündüm :d sonra o şekilde denedim gerçekten çok güzel dramatik görüntü sevmiyorum ve çok güzel kaldırdı kirpiklerimi ve tek tek ayırdı bana yeter açıkçası

 50. şu zamana kadar gördüğüm ve çılgınca önerdiği tek maskaradır kendisi. Kirpik kaldırmak olsun¸ telleri ayırmak olsun mükemmel. Eve’de şuan indirimde olması lazım¸ 19.90 gibi bi fiyatla

 51. Ben de ilk gorkem karmandan duyup alanlardanim ve cidden efsane mascara. Hem uzatiyo hem akmiyor hem kaldirip hacim veriyor. Iki kat falan uygulayinca takma kirpik takmis gibi hissediyorun kendimi. Tanidigim herkese de oneriyorum

 52. Bir aydır kullandığım maskaram. Öncelikle fırçası çok ilginç hatta açınca ilk tepkim “haydaaa yanlış mı bu ne” diyip internetten fırçaya bakmıştım:d fırçanın bu tek taraflı kaşık gibi olması kirpiklerimi alttan kavramamı kolaylaştırdı. Kirpiklerim orta uzunlukta¸ düz ve hacim olarak normal sayılabilecek şekilde. Maskaradan beklentim akmaması¸ kirpiklerimi kıvırması¸ yapıştırmaması ve uzatması. Kısacası hacim benim için çok önemli değil. Ve bu maskara benim ihtiyaçlarımı karşılıyor. Sabah 7’de sürdüğüm maskara akşam 5’te akmamış bir vaziyette duruyor tabii ilk sürüşümdeki kıvrıklığı kalmıyor biraz düşmüş oluyor kirpiklerim. Uzatması gayet yerinde. Eğer biraz hacim istersem üstünden flormarın ambalajı pembe çift taraflı maskarasını sürüyorum ve beklentime göre çok iyi bir kirpik görüntüsü elde ediyorum.(bkz: flormar duo mascara & primer)

 53. Guzel uzatip¸ tek tek ayiran bir maskara. Ancak fircasi cok canimi yakiyor benim. Onun disinda gun icinde akma ve dokulme yapmadi. Cikarma konusunda inatci degil. Uzatma etkisi bekleyenler gonul rahatligiyla deneyebilir. Yalniz indirimsiz fiyati ne ara 30 tl oldu onu anlamadim..

 54. Benim henüz bugün edindiğim ve ilk izlenimde tam olarak 20 LİRALIK bulduğum mascara ki o fiyata aldım indirim ile.kirpiklerim ne seyrek ne gür sayılır.ha keza uzunluğu da öyle.şu zamana kadar hiç bir mascaradan mucize etkisi göremedim.bu mascaradan da aynı şekilde bir mucize görmedim fakat artıları var.kirpikleri ayırıcı etkisi çok güzel.fırçasının yapısı sayesinde kirpikleri çok da güzel kıvırıyor bu etkiye değinilmemesi dikkatimi çekti ama bence önemli¸aklınızda olsun.eksisi ise malesef topaklaşması.evet o kadar para veriyorsunuz iki kuruşluk ürünle aynı sorunu çıkarıyor olması sinir bozucu o açıdan BENCE indirimsiz fiyatıyla tercih etmemeniz gereken bir ürün.şu haliyle kimsede mucize yaratacağını sanmıyorum.bir mucize görürsem editleyeceğim canımslar.

 55. Görkem karmanın uygulamalarında görüp yılbaşı indirimlerinde edindiğim maskara.Bundan önce denediğim maskaralarda ince fırçalıları günlük kullanıma daha uygun bulmuştum. Bunun da resmen olmayan fırçasını görünce merak ediyordum. Rimellerde koku hassasiyetim var. Hepsi bana kokuyor. Mesela catrice buram buram parfüm kokuyor. Maybeline’in o tombul şişelerine hayatta yaklaşamam. Mac’in mineral maskarası biraz az kokar. Bobbie brown eye openingin de kokusu yoktur. Max factor ve essencenin genel olarak rimellerinde o rahatsız edici koku yoktur.Testerı yoktu¸ koklayamadan biraz da korkarak aldım. kokmuyor. mükemmel. buradan puanı kaptı. 2 haftadır da kullanıyorum henüz kokusu değişmedi. Buradan da puan geliyor. Etkisine gelince. Koyu renk¸ ortadan biraz daha uzun¸ nispeten sık kirpiklerim var. Bu rimelle günlük bir makyaj yaptığımda hafifçe belirginleştirme imkanım oluyor. Diğer rimellerde hafif belirginleştirme isterken bir bakmışım zifte bulanmışım görüntüsü olabiliyordu. Bunda elimin ayarı kaçsa da o kadar siyah olmuyor. Benim için yeterli bir görüntü¸ belirginleşip bir tık uzamaları. şimdilik çok memnun kaldım. Bir de kokmuyor¸ söylemiş miydim?

 56. sevgililer günü indiriminde aldığım ilk ve son maskaram yani başka bir ürün almadım çünkü ihtiyacım yoktu ilginç bir maskara diğer maybelline maskaraları gibi ıslak değil kurumuş mu diyeceğim ama bantla çok sıkı sarılıydı böyle bir problem ile karşılaşan varsa bana bir mesaj atabilir mi? doğal mı bu? bayağı bildiğin rimeli açtığım ilk an en az bir hafta kullanılmış gibiydi ama sevdim mi evet.

 57. Gereksiz bir maskara. Tamamen hayal kırıklığı. Sadece siyahlığı yoğun ama bu diğer maskaralarda da bulunabilir bir özellik sonuçta. Push Up uzatıyordu tek tek ayırıyordu ama bunda hiçbir özellik yok üzgünüm ama hiç başarılı bir ürün değilsin…

 58. Kirpiklerime kaçak katı çıkan maskaradır.Ilk başta sevememiştim sonra bunun fırçayı tutuş ve sürme şekliyle ilgili olduğunu fark ettim.2 hatta 3.katta efsane duruyor.Yine de hacim isteyenleri pek tatmin etmeyebilir.

 59. bugüne kadar bir maskaram bittiğinde hep daha iyisini bulurum ümidiyle başka markalardan başka maskaralar satın aldım. ancak sonunda “hayatımın maskarası”nı bulduğuma inanıyorum. o nasıl güzel bir fırçadır¸ o nasıl kirpik kavramadır¸ o nasıl kirpikleri kaşıma kadar uzatmadır.. bunlara ilaveten akmıyor¸ kokmuyor¸ topaklanmıyor. ve benim gönlümü fethetmesinin bir diğer nedeni de fırçası miniminnacık olduğu için sürerken elli saat uğraşarak far sürdüğüm göz kapağıma hiç bulaşma yapmaması. daha ne olsun. yapmışlar olmuş

 60. Söveni de öveni kadar çok olan maskara. Ben buna hep mesafeli yaklaşan gruptandım. Daha sonra bir indirim esnasında görevlinin önerisiyle aldım. Başta fırçasına alışmak zor oldu ama şuan bayıla bayıla kullanıyorum. Bi kere siyahlığı yoğun ve güzel¸ ayrıca sürerken topaklanma yapmıyor¸ yeterince beklerseniz kaç kat sürerseniz sürün topaklanma yapmıyor. Benim uzun ve sık sayılabilecek ama düz kirpiklerim var. Hatta kıvırsam da sürdükten sonra 1-2 saat içinde tekrar düşerdi. Bu maskaranın ayırması çok güzel olduğu gibi benim için bile yeterli olacak kadar kıvırıyor kirpikleri. Tek katta hafif makyaj için yeterli ama benim gibi biraz bariz rimel görüntüsünden hoşlananlar iki kat kullanmalılar. Bir de dolgunluk konusunda başarısız malesef ama hepsini bir arada beklemek de biraz uçarı bir talep olurdu sanırım.

 61. Bu ürünü Görkem Karman’ın tavsiyesi ile almıştım. İlk üç dört gün bu ne biçim bi şey¸ hiç bi işe yaramıyor falan diye düşünürken şu an bayıla bayıla kullanır oldum. Sanıyorum ürünü ilk açtığımızda çok ıslak olduğu için yeteri kadar performans gösteremedi. Hacim vermiyor¸ kirpik kıvırıcısız da pek bi etkisi yok fakat kıvırıcı ile kullandığımda uzun uzun İpek gibi kirpiklerim oluyor. Çok memnunum valla.

 62. ambalaj rengini ve tasarımını ne kadar sevdiysem verdiği etkiyi o kadar sevmediğim bir rimel oldu. kirpikleri güzel tarıyor ve siyaha boyuyor ama sadece bu kadar. ne hacim ne uzunluk etkisi görebildim. herkes bu kadar beğenirken beklentimin %1’ini bile karşılamadı. yeni rimel deneme isteğimi de aldı. lash sensational’la devam.

 63. mükemmel bir rimel. başka rimelin üstüne kullanılınca doğal gözükmesini ve kirpiklerin ayrılmasını sağlıyor.

 64. sanmıyorum lash sensational maskaradan daha güzel olabileceğini diyip almamaya uğraşırken indirim zamanı bi deneyeyim ya diye alıp bir daha elimden bırakamadığım maskaradır. kirpiklerim o kadar kısa ki bi gözüme sürüp aradaki farka bakınca sen mükemmelsin diyorum. canımsın.

 65. maskarada aradığım şey uzatması ve tek tek ayırması olduğu için ben gayet beğendim ama amacınız yoğum ve hacimli göstermek ise çok beğenmeyebilirsiniz diye düşünüyorum.

 66. +kirpikleri uzatıyor+uygun fiyatlı¸ ambalajı hoş-kirpikleri uzatıyor¸ama dolgunluk 0. 2-3 tel uzun kirpik takılıyorlar öyle-denediğim göz altına en çok akan maskaralardan birisi. az bi dur. yook.

 67. memnun kalmadığım maskara. kirpiklerimin uçlarında böyle minik minik topçuklar gibi birikiyor ve çok yapay bir görünüm veriyor bence¸ fırçasını da çok sevdiğimi söyleyemeyeceğim. çok övülünce denemek istedim ama lash sensational bebeğimsin.

 68. Sanirim aradigim rimeli buldum.uzun zamandir falsies drama ve rocket volumu donusumlu olarak kullaniyordum.arada max factor de denedim.dolgunluk uzatma gibi vaatleri yerine getirseler de cok fazla aktiklari icin rimel kullanmaktan sogumustum ve bir iki aydir da birakmistim.Bu rimeli sirf denemek icin aldim ve inanamadim.kirpikleri cok iyi ayiriyor dolgunluk veriyor uzatma konusunda cok basarili bulamadim ama asla akmiyor.benim icin simdilik yeterli.

 69. Maybelline maskaraları genelde beğenirim¸maskara pek pahalı ürünlere para yatırmayı gerektirmeyen bir ürün bence.uygun fiyatlı güzel ürünler bulunabiliyor.bu maskarayı ise pek beğenmedim¸kirpiklerin uçlarını künt hale getiriyor.anlatabildim mi emin değilim ama bence fırçanın kılları sık olmadığı için oluyor bu.dolgunluk da vermiyor¸kirpik kıvırıcıyla kullanmama rağmen kirpiklerim künt ve düz duruyor¸kıvrılmıyor.tek güzel yanı sürerken göz kapağına bulaşma yapmıyor çünkü fırçası incecik.mecburen açmışken bitireceğim ama bir daha alacağım bir ürün değil maalesef.

 70. ilk açıp kullandığımda hiç ama hiç beğenmemiştim. çok ıslak olmamasına rağmen kirpiklerimi yapıştırdı ve uzatmadı. 1 hafta kadar sonra daha iyiydi¸ bu kez tek tek ayırdı ama yine de çok uzatmadı¸ hacim zaten yok. çok az bir şey göz altlarıma dökülme yaptı. her ne kadar kolay temizlenmesini beğensem de ben bu maskarayı pek sevemedim. push up angel¸ lash sensational karşısında diz çöküp¸ tövbe istemeli bence.

 71. kirpikleri yapıştırıyor üstüne hiçbir kıvırıklık yaptıgınıda düşünmüyorum . l’oreal telescopic maskara bence ayırma ve kıvırma işini daha güzel yapıyor.

 72. yine fazla övüldüğünü düşündüğüm bir maskara çeşidi daha. benim kirpiklerimde en ufak bir etki yaratmıyor sadece tarıyor geçiyor. yapısı zaten bir garip. hacim vermeden sadece tek bir kirpiği bulup gereksiz kalınlaştırıyor. başka bir maskaranın üzerine ikinci kat gidildiğinde daha iiyi olduğunu düşünüyorum tabi bir de alt kirpikler için çok etkili.

 73. Başıma bi şey gelmeyecekse beğenmediğim bir ürün oldu kendisi. modacruzdan yaptığım bi alışverişte satıcı sağolsun hediye olarak göndermiş. Bi kere o tek taraflı fırçadan nefret ettim. Refleks olarak elimi döndürüyorum ama fırçanın diğer tarafında kıl olmadığı için boşta kalıyor. Kirpik kıvırıcıyla kıvırdığım kirpiklerim bunu sürünce tekrar düştü ki bir rimelde en sevmediğim şeydir bu. rimelin Topaklanmasından daha kötü bi şey varsa kıvırdığım dümdüz kirpiklerimi düşürmesidir. Ve Asla doğal bir görünüm vermiyor¸ Kirpiklerimi örümcek gibi yaptı. Tek artısını alt kirpiklerimde gördüm¸ incecik bi fıça olduğu için çok rahat uygulama yapılıyor alt kirpiklere. Lash sensationalın tırnağı olamazsın diyor 3 hayırla uğurluyorum kendisini.

 74. En sevmediğim maskaralar arasında ilk üçe girer. Yani belki günlük çok bir olayı olmayan bir maskara olarak kullanılabilir ama en sevdiğim maskara mükemmel bilmem ne demek bu maskara için çok fazla. Tek taraflı olmasını da sevemedim sonuç olarak elimde var kullanırım bitsin diye ama güzel hissetmek istediğimde dur şu rimeli kullanayım makyajımı alsın şurdan şuraya taşısın demem.

 75. İlk kullanımda fazlaca beğendiğim bir rimel idi kendisi. Bu arada kirpiklerim yoğun uzunluk olarak orta yani herhangi bir rimelde istediğim sonucu veriyordu¸çok sorunlu kirpiklerim yok.Fakat uzun süre kullanımdan sonra sanki o tek tek ayırıp uzatma etkisini yakalayamıyor gibiyim hatta dün bu olaya kafamı çok taktım¸kirpiklerim azalmış gibi geliyor.Pamukla silerken bazen dökülme görüyordum ama sanki kirpiklerim ara ara azalmış gibi geliyor rimelden kaynaklı bir olay mı bilmiyorum.Sevdiğim görünümü artık vermediği için almayacağım rimel.

 76. tubi’nin girdisine ek olarak ben de uzun vadeli kullanımda aynı şeyleri gözlemledim. ciddi dökülme yapıyor maalesef 🙁 aynı sorunu maybelline lash sensational’da da yaşamıştım.

 77. maybelline’in push up serisinin en az ilki kadar rezalet maskarası. kuzenimde vardı iki kez sürdüm baya berbat. onun yerine essence the false lash extreme volume & curl maskara alın¸ yarı fiyatına misler gibi.

 78. Uzun ve düz kirpiklerim var. İlk fashiolalada görmüştüm sonra Görkem karman da tavsiye edince indirim zamanı alayım dedim. Çok severek kullanıyorum özellikle 2 katta benim kirpiklerimi kaşıma değdiriyor resmen.

 79. Beğeneni çok galiba ama bana hitap etmeyen maskara. Artı yönleri :Akma¸ bulaşma yapmadı¸ Tek tek ayırdı¸ Fırçası kullanışlı¸ ambalajı güzel Eksi yönleri: Dolgunluk vermiyor¸ vaat ettiği kaldırma etkisi çok az¸ etkilerine göre fiyatı pahalı. Aynı etkileri veren bir sürü maskara var. Kısacası bana hitap etmedi. Günlük olarak kullanırım biter bi daha da almam. 2 gündür kullandım gerçi şimdiye kadar ama düşüncelerim değişirse editleyeceğimi düşünüyorum.

 80. İnce¸kıvrık fırçalı kardeşi push up dramanın aksine kirpikleri mükemmel kıvıran¸uzatan ve topak topak durmadan hacim katan rimeldir kendileri 🙂

 81. Tek tek ayırıp uzatan¸ kirpikleri güzel belirginleştiren maskara. Hayatımın maskarasını buldum cicişler valla bu ne güzelliktir ya daha da değişik bişey denemem. Bence mutlaka deneyin.

 82. Benim gibi düz ve kısa kirpiklilere mutlaka öneririm. İndirim zamanı aldım. Ve yaklaşık 20 gündür kullanayım. Deneyimime göre tek tek ayırdı ve biraz uzattı. Sevdim kendisini. Ha benim kirpiklerim kısa zaten ve mükemmel uzatmadı ama günlük kullanım için ideal. En azından beklentimi karşıladı.

 83. gördüğüm en tuhaf fırçaya sahip maskara. fırça yerine tarak demek daha doğru olur. ama beğendim mi¸ evet. günün sonunda gözlerimin altına pul pul dökülmüş olmuyor ve çok kolay temizleniyor. bu bir maskarada aradığım en önemli özellik. kıvırması da iyi. ıslak görünen oldukça koyu bir tonda olması da hoşuma gitti.

 84. güzel olmasına güzel de nemli yapısından dolayı kirpiklerimi yukarıda sabit tutmuyor aşağı doğru düşüyor. lash sensational da aynı yapıda. o yüzden kullanmıyorum. loreal teleskopik çok çok daha iyi kirpikleri yukarı kaldırıp sabitliyor. temizlerken bir sorun yaşamamıştım. maybelline rimel kullanacaksam rocket’i tercih ederim sabitlemesi bakımından.

 85. üst kirpiklerde topak topak duruşunu begenmedigim ancak fırçasının ince olmasıyla alt kirpiklerde efffsane duran maskara.

 86. Bir daha almayacağım maskara. Bir kere kirpiklerimi yapıştırdı. Fırçası çok garip ve en önemlisi kirpiklerimi döküyor. Tek iyi yanı göz altlarına falan dökülmüyor bir de rengi parlak siyah yani ama inanın değmez çünkü çıkarması kolay gibi görünse de her silmemde kirpiklerimin bir yerlerinde kalmış oluyor. Sevmiyorum kısacası. Görkem Karmanın tavsiyesine güven olmayacağını anlamama vesile olmuş maskara aynı zamanda. Bir daha alınmayacaklar listesinde.

 87. Bu maskaranın neyini çok beğendiler anlayamadım yani tamam çok kötü değil ama ben aman aman iyi tarafını görmedim. Bana kalırsa en iyi maskarası lash sensational ama o da waterproof olmasından dolayı zor çıkıyor ve biraz kirpiklerimi hırpalıyor. Ondan sonra da one by one tek geçerim.

 88. push up drama’yla karıştırıp yanlışıkla aldığım işe yaramayan maskara. illa ucuz isteniyorsa lash sensetional’ı önerebilirim. fırçası güzel gözükse de etki tam olarak 0. rimel o kadar geç kuruyo ki tek yaptığı şey siyaha boyamak falan olabilir. önermem.

 89. Şeklinden ve inceliğinden mütevellit kontrollünün oldukça zor olduğunu düşündüğüm rimel. sadece kendisini kullandığımda istediğim sonucu alamıyorum maalesef. Yapıştırıyo ve sıfır dolgunluk. Uzatıp simsiyah yapıyo kirpiklerinizi ama bana yetmiyor bunlar. O yüzden üstüne lash sensational geçip istediğim şekle sokuyorum kirpiklerimi daha güzel oluyor. Bence abartılan bir ürün ya da ben şekline alışamadım. Ama hiç kirpiği olmayan insanların memnun kalacağını düşünüyorum çünkü olmayan kirpiği bile kavrayıp uzatıyor.

 90. Az önce gratisten indirimli 20 liraya aldığım maskara. Maskara konusunda ihtiyacım olmadan alışveriş yapmam çünkü kuruyorlar hemen malesef. Neyse elimdeki maskara bitmek üzere diye ve tabi ki indirimde diye aldım. Kirpiklerimde maskara olduğu için üst kirpiklerde deneyemedim malesef ama alt kirpiklerimde gayet güzel durdu. Eve gidince maskaramı silip deneyeceğim umarım övüldüğü kadar vardır fırçası benim çok hoşuma gitti incecik.edit: ilk 2-3 kullanımda pek sevemedim çok ıslak ve hep topaklandı nedense. kirpik kıvırıcıyla 2 kat uygulamıştım. evet uzaktan cidden takma kirpik gibi duruyor ama aynadan kendime baktığımda kendimi hiç beğenmedim. ben doğallık seven bir insanım çünkü bu takma kirpik efekti bana fazla geldi. ve daha da kötüsü kirpiklerim uçlarına doğru kalınlaştı çok kötü gözüktü. sonraki kullanımlarımda 2. katı uygulamaktan vazgeçtim ve kirpik kıvırıcı da kullanmadım. böyle hem daha doğal duruyor hem de topaklanmıyor kirpiklerimi tam istediğim gibi yapıyor. kıvırıcı kullanmamama rağmen kazık gibi kirpiklerimi çok güzel kaldırdı.sevmediğim özelliklerine gelirsek. 1) öncelikle indirim dönemi dışında hayatta alınmaz. ki benim gibi zamanında maybelline maskaraların 2sini 12 liraya almış biri için bir maskaraya 20 küsur lira vermek akıl işi değil. 2) çok siyah. evet doğru okudunuz çok siyah. nefret ediyorum çok siyah maskaralardan. kaşlarımla çok kontrast oluşturuyorlar ve çok yapay duruyorlar hiç sevmedim bu özelliğini. ama çoğunuz bayılmışsınızdır köftehorlar sizi :)3) alt kirpik hizama dökülme yaptı. yani şimdi dökülme deyince toz toz bir dökülme değil akma da değil anlatamadım ama sanki alt kirpik dibimin kenarlarına siyah far sürmüşüm gibi duruyor. bunu da hiç sevmem aramızda sevenler vardır muhakkak. ben alt kirpik dibimi tertemiz seven biriyim rimel bile sürmem alt kirpiklerime. ama bu siyah far efekti önceki kullandığım maskaraya göre daha az ve daha uzun süreli kullanımda ortaya çıktıestee lauder sumptuous extreme mascara.

 91. Benim kirpiklerim de uzun ve düz¸ çoğu fırçada kirpiklerimi tam olarak kavrayamama ve fırçayı rahat hareker ettirememe sorunu yaşıyordum¸ bu sorunu çözdü. Kıvrık ve uzun kirpiklilerin sevmemesi de normal çünkü muhtemelen tek ihtiyaçları olan şeyi¸ hacimi vermiyor. Onun dışında günlük kullanıma uygun. Abartılı bir görünüm istediğimde üzerinden büyük fırçalı bir ürünle geçerek hacim kazandırıyorum.

 92. Benim için abartılmış bir balondan başka bir şey değildir kendisi. Kirpiklere hacim verme etkisi sıfır sıfır sıfır. Öylesine dandik duruyor ki sürünce sanırsın 1 liralık 🙂 Daha da almam denilen ürünlerden.

 93. maalesef benim kirpiklerimde güzel durmadı. ilk katta tamam tek tek ayırdı az da olsa uzattı belirginleştirdi ama hacim vermedi. kirpiklerimi de öyle kirpik kıvırıcısı kullanmışım kadar kaldırmadı ki düz ve uzundur kirpiklerim. ikinci katta fena yapıştırdı. alt kirpiklere fırçasından dolayı kolaylıkla rimel uygulayabiliyorum¸ böyle kullanmaya devam.

 94. Beğendim mi beğenmedim mi anlamadım henüz yav. Şuan daha yeni olduğu için oldukça ıslak üst kirpiklere sürüyorum öyle çok kaldırıyor diyemem çünkü zaten kendi kirpiklerim dümdüz. Alt kirpiklere sürmek çok kolay olduğu için sevdim ama biraz daha kıvamı oturdukça nasıl anlaşırız bilemiyorum. Lash sensational ve essence i love extreme ikilisinden vazgeçmek gibi bir niyetim yok şimdilik 🙂

 95. Uygun fiyatlı en beğendiğim maskara olmuştur kendisi bir de kıvırma işini çözmek için uygularken gözünüzü kapatıp gözü çinli gibi dışa çekerseniz güzel de kıvrılıyor kirpikler kuruyana kadar biraz bekleyin ama.

 96. kirpikleri tek tek ayıran maskara. fırçasını çok sevdim daha önceki kıvrımlı olanlardan daha başarılı buldum. benim kirpiklerim dik değil direk aşağı doğru olduğu için çok uzattı diyemem yine de iyice kıvırdıktan sonra bir süre kıvrık tutuyor. hacim istediğim zaman başka bir maskarayla beraber kullanıyorum. kirpiklerim böyle olmasaydı hayatımın maskarasını bu derdim çünkü tek tek ayırmasını çok sevdim. kirpikleri sertleştirmiyor¸ 2.katta tam istediğim gibi oluyor. kırmızı olanı sevmemiştim ama bunu sevdim.

 97. Evet gerçekten uzatıyor ama bende kirpikleri yapıştırdı ve hep bir iki nokta dökülme yaptı. İlk başta memnun kalmıştım aslında ama dökülme ve yapıştırma olayı buz gibi soğuttu. Almam bi daha

 98. günlük olarak kullanıma uygun. severek kullanıyorum. tek katta birazcık uzatıyor ama dolgun göstermiyor¸ ben 2-3 kat sürünce uzun ve dolgun görünüme kavuşabiliyorum. tek tek ayırıyordu ilk kullanmaya başladığımda ama şimdilerde bikaç kirpiğimi yapıştırmaya başladı. bende dökülme yapmadı ve kolay çıkarabiliyorum. bu yüzden memnunum. hatırlıyorum da ilk piyasaya çıktığında 16tlydi¸ o sıralar almadığıma pişmanım¸ şuan indirimli hali 20tl civarlarında. ama 30tl verilecek bir rimel değil. bence günlük kullanmak için bir rimel arıyorsanız indirim zamanlarında alabilirsiniz 🙂

 99. Herkes bayıldığı için çok büyük umutlarla almıştım ama çok da sevemedim:( Kirpiklerimi yapıştırdı ve dökülme yaptı. Ayrıca tek katı çok az oluyor iki kat sürünce de hem topaklanıyor hem de yapış yapış oluyor. Pek kıvırdığı da söylenemez. Bütün bu olumsuz özelliklere rağman indirimli fiyatı bile 22 lira. Bi daha alacağımı sanmıyorum:(

 100. Taraması ve uzatması hiç de fena olmayan fakat hacim vermede bir o kadar başarısız olan maskaradır bana göre

 101. arkadaşıma maskara almak için girdiğimiz bir kozmetik markette arkadaşımın ultra düşük kirpiklerini bile kaldırması sonucu vurulup kendime de aldığım maskara. Yaklaşık bir haftadır kullanıyorum. Çıkarması lash sensational kadar zor değil. Gün içinde pek akma yapmadı bende. Ayrıca “push up” etkisi gerçekten mükemmel. Diğer maskaralarımın pabucunu dama attırdı 🙂

 102. Eğer az sürerseniz gerçekten kirpikleri tarayan ve tek tek ayıran bir rimel. Ama hiçbirimizin rimeli çok az sürdüğünü düşünmüyorum Benim kirpiklerimi birbirine yapıştırdı ve maskaram topaklandı. Ayrıca kıvırsam bile kirpiklerimi düşürdüğünü fark ettim. Bir daha alacağımı sanmıyorum

 103. başta istediğim her şeyi verdiğini düşünüp çok heyecanlanmıştım. ilk 4-5 kullanımda suçu kendime attığım¸ fakat 10. kullanışıma doğru istikrarla aynı şeyi sürdürünce artık kendime de itiraf etmek zorunda kaldığım bir durum var ki: akma yapıyor. çok küçük topaklar halinde kuruyup gün içinde toz toz gözaltıma düşüyor ve kapatıcımla bir güzel hemdem olup zaten 3 kuruşluk olan “no makeup makeup”ımı kıyrıtık bir halloween makyajına çeviriyor. bitirmek için hüzünle sürmeye devam ediyorum.

 104. uzun zamandır merak ettiğim ve yakın zamanda indirimde görüp trendyol’dan aldığım maskara.2. katı sürerken kirpikleri yapıştırıyor doğru. ama benim asıl değinmek istediğim konu şu:maskara konusunda sıkıntı çeken bir insanım. daha önce essence’in iki maskarası ve maybelline push up drama gözlerimi yaktığı için bir süre sonra kullanmayı bırakmıştım. şu ana kadar en memnun kaldığım maskara maybelline lash sensational. geçen gün lash sensational’ı sürdüm¸ üstüne de bu push up angel’ı sürdüm. (ilk sürüşümdü) birkaç saat sonra aman tanrım o nasıl bir yanma! gözlerim mahvoldu ve bir süre sürmeye cesaret edemedim bunu.dün ve bugün ise önce push up angel’ı¸ üstüne de lash sensational’ı sürdüm. herhangi bir sıkıntı yaşamadım. ilerleyen zamanlarda yanma sorunu yaşarsam direkt çöpe gidecek.bu iki maskarayı üst üste sürünce çıkan görüntüden ise oldukça memnunum. <3

 105. ben çok beğendim. tam günlük kullanıma uygun bir maskara¸ biraz ıslak ama. sürdükten sonra dikkat etmeli göz kapağına bulaşmaması için. aslında hiç beğenmem diyordum çünkü ilk çıkan push up drama en nefret ettiğim maskara oldu.

 106. Orta boy ve seyrek olan kirpiklerimi teker teker ayırmış üstüne uzatmış olan maskaradır. İlk kullanım sürecinde ıslak yapısı sebebiyle zorlanmış olsam da çözümünü buldum: Kirpik kıvırıcımızı alıyoruz¸ kirpiklerimizi kıvırmadan önce maskarayı açıp kenara koyuyoruz. kıvırma işlemi bitince kirpiklerimize dipten uca uyguluyoruz¸ sonra diğer göze de aynı sırayla uyguluyoruz. Bu şekilde ürünün kirpiklerimizi yapıştırmasına izin vermiyoruz.

 107. se ve me dim. kirpiklerim gür sayılır¸ orta uzunlukta ve düz. gayet güzel uzatsa da bu durumu taş çatlasın 1 saat koruyor¸ kirpiklerimi kıvırsam bile hemen düşüyor kirpiklerim. 2 katta yapıştırıyor¸ ayrıca gün sonunda da dökülme yapıyor:( tek iyi tarafı çok çok kolay çıkması kirpiklerden. makyaj temizleme mendiliyle hiç kalıntı kalmadan tek hamlede siliniyor. tekrar almayacağım ama fırçasını saklayacağım bir maskara daha…

 108. Kirpiklerin düz kısa desem değil orta boyda desem değil öyle bir boyuttalar. Bu temelinde onları uzatmada pek etkisi olduğunu düşünmüyorum hatta renk vermek dışında bana pek bir etkisi olmadı. Hoş fırçasını seviyorum alt kirpiklerime sürerken kullanıyorum.

 109. Lash sensational’dan sıkılıp bunu almıştım. Ve iyiki diyorum şuanda. Tarak gibi düz bir fırçası var. İlk açtığımda hüsrana uğramıştım. Bu fırçayla ne olur ki dedim. Ama yanılmışım. Fırçanın formu sayesinde kirpiklerimi en dibinden yakalıyorum. Bu sayede çok daha kıvrık ve siyah görünüyorlar. Evet bir miktar dökülme problemi ben de yaşadım. Keşke waterproof versiyonu olsa

 110. Kullanmaya başladığım ilk 2-3 gün fırçasına alışmakta zorlanmıştım. Fakat alışınca bayıldım. Gerçekten çok güzel uzatıp kıvırıyor. Gün içinde hiç dökülme yapmadı.Kirpik yapım orta uzunlukta ve sıklıkla¸ çok düz olmasa da düz diyebilirim. Bu maskara kesinlikle isteklerimi karşıladı. Başka maskaralar da var elimde onları da deneyeceğim ama sanırım bu vazgeçilmezim olacak.

 111. Düz¸ ince telli ve kısa kirpiklerimi gerçekten gözle görülür şekilde uzatıp kıvıran maskara. Ben hiçbir rimelde akma gibi bir sorun yaşamadığım için bu konudaki yorumum ne kadar objektif olur bilemem ama böyle bir sorunla karşılaşmadım. Ayrıca fırçasından fazlasını sıyırınca topaklanma ve kirpikleri yapıştırma yapmadı. Sonuç olarak benim gibi bir kirpik yapısına sahipseniz ve günlük hayatta bir rimelden beklentiniz dolgunluktan çok uzatma ve kıvırmaysa şiddetle öneririm.

 112. yaklaşık 2 aydır bu maskarayı kullanıyorum. görkem karman’dan görüp almıştım. öncelikle fırçasını çok beğendim. kirpikleri güzel uzatıyor. uçlarda kalan kirpiklerime çoğu maskarayla ulaşamıyorum¸ bunın fırçası çok başarılı. yapısı ıslak¸ sağa sola bulaşabiliyor. dikkatli olmak gerekiyor. maskarayla tek sorunum bir türlü temizlenememesi. double cleansing yapmama rağmen çıkmıyor¸ ufak parçacıklar kalmış oluyor. bu yüzden tekrar almayı düşünmüyorum maalesef.

 113. bende nedense dökülme yapan maskaradır kendileri ama gerçekten göz kapağına bulaşmadan sürümü kirpikleri tek tek ayırıp uzatması mühteşem

 114. maybelline in ilginç bir fırça yapısına sahip günlük kullanım maskarası.her zaman doğal duran çok hacim vermeyen maskaraları tercih eden biri olmama rağmen sevemedim. bıraktığı etki ehh ama gün içinde benim gözaltlarıma inanılmaz fazla döküldü. eğer bu maskaranın vaatlerine uygun bi maskara arıyorsanız benim tavsiyem  max factor excess volume extreme impact

 115. mükemmel bir alt kirpik maskarası. bu açıdan işlevini eksik gördüğü için olumsuz olsa da bir başka amaca mükemmel hizmet ettiğinden dolayı memnun kaldım.

 116. Nefret ettiğim maskara. Düz orta uzunlukta normal kirpiklerim var hepsini birbirine yapıştırıp üç tel kirpiğim varmış gibi göstermekte başarılı. Her yerde görünce merak edip almıştım kenarda duruyor.

 117. hayatımda ilk defa ürün yedekletecek olan maskara. geçen hafta cosmetica indiriminden 10 liraya almıştım. çok sık¸ çalı süpürgesi gibi¸ asla kıvrılmayan kirpiklerim var. bi kıvrılsalar çok güzel olacaklardı. acele edip sürdüm çok da dikkat edemedim evden çıkarken kirpiklerime. sonra bi baktım resmen hayata karşı dik bir duruşları olmuş bu maskarayla. dediğim gibi tek beklentim birazcık da olsa kıvrılmalarıydı. hem dökülme yapmadı¸ hem hiçbir yere bulaşmadı¸ hem de fırçasına hakim olabildim. canım maskaram seni seviyorum.

 118. kirpikleri uzatma etkisi var evet.ama sürdükten 5dk sonra kirpiklerimi hiç kıvırmamışım gibi. görkem karman gibi iki kat süreyim dedim.bu sefer de kirpiklerim yapıştı¸toplamda 3 tel kirpiğim oldu. ı ııh sevemedim:/

 119. Bir cümleyle bu maskarayı özetleyebilirim: fena olmayan uzatma¸ güzel siyahlık¸ sıfır hacim. Kirpiklerimin çoğunu birbirine yapıştırıyor. Evet sürünce rimel sürdüğüm belli olluyor çünkü kirpiklerim normalde çok açık renk¸ siyaha boyayınca ortaya çıkıyorlar. Ama olan hacmi bile azalttığını söylebilirim. Verdiğim paraya acımıyorum çünkü markafoniden 10 liraya aldım. En azından denemiş oldum. Fırçası baya değişik. Son olarak estee lauder sumptuous extreme’i ilk aldığımda hiç sevmemiştim onu bile buna tercih ederim. Lash sensational da bundan iyi bence.

 120. kulllandığım en kötü rimellerden birisi diyebilirim. Çok yoğun ve tüm kirpiklerimi yapıştırıyor ¸ bana çok ağır geldi . sürdükten sonra gözlerimi 5 dakika kapatmamam lazım yoksa heryere bulaşıyor allah korusun eğer hapşurma gafletine düşersem makyajı yeniden yapmam lazım. almayın bence…

 121. ben de bu rimeli sevmeyenlerdenim. bir kere hiç hacim ve dolgunluk vermiyor yeterince uzatmıyor kirpiklerimi yapıştırması da cabası. ha çok pahalı bi ürün değil neyse ki ama olsun 5tl bile olsa o da para yazık :/

 122. (bkz: görkem karman ) önerisiyle alıp bayıldığım maskara.şöyle birşey var ki ilk denediğimde bayıldım sonra eve geldim ve açıp denedim kirpiklerimi yapıştırdı.bir süre kenara bıraktım hafif kurudu ve tekrar kullandığımda kirpiklerim kaşıma değdi. Simsiyah upuzun ama çık hacimli değil.ben memnunum çünkü hacim değil uzunluk vermesini bekliyordum

 123. Ben çok bayılmadım.uzatıyor tamam ama sıfır hacim ve yapısını çok sıvı buldum ben belki biraz zaman geçince düzelir ama çok daha güzel maskaralar var

 124. incecik kıl gibi fırçası olan kirpikleri tek tek ayıran güzel siyahlık sağlayan hayatımda en severek kullandığım maskaralardan biri kendisi. ilk olarak yves rocher’in vertige longueur maskarasında gördüm böyle bir fırça tipini.55 lira gibi bir ücret ödeyerek aldım ve ondan da çok memnun kalmıştım ki maybelline’inkini gördüm internette. ilk iş gidip inceledim. benim elimdeki de artık bitmeye başlamıştı. riske attım ve aldım. 20 tl civarında fiyatı.birebir aynısı. çok güzel volüm veriyor. kullanımı çok kolay. fırça küçücük kirpiği bile upuzun yapıyor. sadece alt kirpiklerde dikkatli kullanmak lazım. uzatırken sağa sola bulaşmasın diye ama resmen takma kirpik etkisi sağlıyor diyebilirim. hacim konusunda tabiki çok yeterli değil ama ben gece kullanacaksam hacim veren bir maskarayı sürüyorum bir kat üstüne bunu geçiyorum. şahsen uzunca bir süre yeni rimel arayışına girmeyeceğimi düşünüyorum.

 125. Kirpiklerimi uzatmak dışında hiçbir işlevi olmayan¸ kirpiklerimi yapıştırıp örümcek böceği gibi gösteren¸ ağırlık yapan maskara. Hevesle almıştım ama hayal kırıklığına uğradım

 126. beğenemedim. hatta bu kadar çok beğenilirken sorun bende mi acaba diye düşünüp duruyordum ki burdaki siz canım cicişlerimizden beğenmeyen yorumları da görünce içim ferahladı. çünkü ya benim kirpiklerimde bir sorun vardı ki ben kullanamıyordum¸ yada rimel sürmekten bir şey anlamayıp çok güzel olan bir maskarayı mahvediyordum ama neyseki öyle değilmiş.

 127. Kirpiklerimi tek tek ayıracağı ümidiyle aldım sonuç böcek bacağı görüntüsü.Tanım : vaatlerini asla karşılamayan rimel.

 128. herkesin çok beğendiğini gördüm genellikle ama bende sonuç sanki taranmamış ama siyah boya sürülmüş kötü bir şey oldu yapısı mı bozuktu anlayamadım

 129. Kirpiklerimi tek tek ayıran¸ uzatan¸ kıvıran ve siyah yapan maskara. Sadece hacim konusunda yetersiz ama ben zaten çok hacim sevmiyorum¸ özel günlerde baz kullanarak hallediyorum. Fırçasının yapısı dolasıyla alt kirpiklerime de çok rahat uyguluyorum. Kirpiklerimi dökmüyor ve çıkarırkende çok zorlamıyor. Çift fazlı olmayan normal bir misel suyla çıkarıyorum. Severek kullanıyorum yeni bir şey denemek istemezsem tekrar alırım

 130. Fircasi en kisa en uc kirpiklere ulasmak ve kavramak konusunda cok basarili kirpiklerimi de cok guzel uzatiyor verdigi siyahlik yeterli ancak benim kirpiklerimi cok yapistiriyor bunu da oldukca islak yapisina bagliyorum. Daha birkac kere kullandim kullandikca yapisinin koyulasmasini bekliyorum boylece biraz sabirla yavas yavas uygulayarak maskaradan maksimum faydayi almayi planliyorum. Dedigim gibi yavas yavas uygulanirsa yapistirmadan hem tek tek ayirir hem de uzatir. Bende akma¸ dokulme yapmadi temizlemesi de oldukca kolay. Genel olarak begendigim bir maskara oldu indirimden 10 liraya almistim bitince de tekrar alirim

 131. Evet güzel yoğunluk verip¸ güzel uzatıyor ama bende gün sonunda dökülme yapıyor. Aynaya baktığımda yanağımdan siyah pıtırcık toplamak istemiyorum açıkçası. Bitirdikten sonra bir daha almam kesinlikle. Çok daha güzelleri var piyasada. 20 lira daha fazla verir dökülmeyenini allırım.

 132. benim için tek artısı kolay temizlenmesi olan maskara. kirpikleri uzatıp ayırıyor. başka hiçbir numarası yok. tam bir (bkz: no make up make up) maskarası. benim zor temizlenen maskaralardan yorulmuş ama maskarasız dışarı çıkmak istemiyorum maskaram.

 133. beğendiğim maskaralardan biri. ince fırçasına rağmen çok fazla ürün alıp kirpiği ağırlaştırmıyo. çok hacimli kirpik sevmediğim için verdiği hacim benim için yeterli ve kirpileri gayet güzel uzatıp tek tek ayırıyo.

 134. bayıldığım maskaram. fırçasını ilk gratiste gördüğümde şoka girip gratis görevlisine “pardon bu nedir?” diye sormuşluğum ve tuhaf bakışlar eşliğinde “maskara” cevabını almışlığım var. buradaki yorumlar çok çelişkili olmasına rağmen internet indiriminden almaya karar verdim¸ iyi ki de vermişim. kirpikleri simsiyah yapıp tek tek ayırıyor¸ kaldırıyor¸ uzatıyor düzgün bir miktarda da kıvırıyor. bence çok az dolgunluk bile veriyor ki o fırçadan hiç beklemezdim. ağırlık yapmıyor¸ akmıyor ve kolay temizleniyor.o küçücük fırça nasıl o kadar ürün alıyor anlamış değilim. ben kullanırken önce baya bir sıyırıyorum¸ yoksa biraz yapıştırabiliyor. sağ kirpiklerim soldakilerden daha dolgun ve uzun olduğundan¸ sağa sürerken daha fazla sıyırıyorum. alışması birkaç gün alıyor ancak sonrası harika. alıştıktan sonra göz kapağına da bulaşmıyor.alt kirpiklerde 1 kere denedim çünkü göz altının temiz görünmesinden hoşlanıyorum ancak güzel sürülüyor. simetrik olmadığından sol gözünüze sürmek biraz kişiden kişiye değişir. ya sol elinizle süreceksiniz¸ ya sağ ile devam ya da karıştırın.yerini aldığı push up drama’dan çok daha doğal bir görüntü verdiğinden gündüz makyajları için tercihim bu. aslında push up drama’dan tek geri kalan yönü kirpik kaldırma. o konuda drama daha başarılı ama angel da hiç fena değil.kirpiklerim uzun¸ orta gürlükte ama dümdüz. kıvırıcı da kirpikleri kırmamak için kullanmıyorum. buna rağmen memnunum diyebilirim. kıvıramadığı inatçı birkaç tel kirpiğim var ama onları kimse kaldıramıyor :(sözün özü¸ indirimde deneyin cicişler.

 135. Fırçasının ucunu görünce kullanabilir miyim acaba diye korktuğum ancak alıştıktan sonra severek kullandığım maskara. Iki üç kullanmada fırçasına alıştım zaten. Kirpiklerimi gayet güzel biçimde tarayıp tek tek ayırdı ve de uzattı. Evet fazla hacim vermedi ama verdiği hacim de bana günlük rutinimde yeterli geldi. Birbirine yapışık kirpikleri sevmediğimden kendisinden çok memnun kaldım¸ günlük soft ama kendini belli eden kirpiklerin oluyor bu ürünü kullanınca.

 136. cicişler¸ ben bu maskarayı alalı aylar oluyor. İlk aldığımda nefrett ettim hatta. Ancak aylar geçtikçe mükemmelleşti resmen¸ gözlerime inanamıyorum yahu!! İşin garip bir kısmını da söyleyeyim¸ waterproof falan değil¸ denize havuza girdim¸ daldim çıktım.. ovalamadığınız sürece asla ama asla akmıyor!!! Günlük kullanım için sorarsanız bir daha almam muhtemelen¸ ama deniz için birebir

 137. Ben altına mac maskara bazı uygulayarak kullandım ve sonuç daha iyi oldu. Bazsız da fena bir performansı yok ama maskara bazıyla performans bariz yükseliyor. Görsel de ekledim.

 138. ben de görkito önerisiyle almıştım aralıkta rossmann’da 15 lira mı neydi. kirpiklerim uzun düz sadece kıvırıp çıkardım rimel sevmezdim çok kıyaslayamam bi essence rimel vardı elimde¸ bunun fırçasını beğenip aldım ve bu fırçalar tam benlikmiş. kirpiklerim tüm gün kıvrık kalıyor tek tek ayırıyor top top kalmıyor.. kaşlarıma değiyor kirpiklerim başka rimel denemem bunla devam……

 139. ilk aldığımda memnun eden¸ kullandıkça kötüleşen ürün. normalde tam tersi olması gerekiyordu ama bilemedim. kuruduğunu da düşünmüyorum. kirpiklerimi karıştırıp dağınık bir şekilde ayırmaya başladı. ama uzatması başarılı.

 140. Kirpiklerimi olduğundan daha hacimsiz gösteren maskara. Tek tek ayrık kirpik seviyorsanız beğenirsiniz ama hacim verme etkisini beklemeyin 

 141. Tek kirpiğiniz varmış gibi görünmek istiyorsanız mükemmel seçim.böyle bir moda akımı çıktı da ben mi kaçırdım anlamadım. Sevmek için çok uğraştım ama ne yazık ki anlaşamadık.

 142. Şu günlerde ikincisini kullanıyorum ve  bitince yine almayı düşünüyorum çünkü drugstore da en sevdiğim maskaralardan biri oldu. bence bu maskarayı kirpikleri sık ve uzun olmayanlar fırçası yüzünden sevmez. benim gözlemlediğime göre sık kirpikleri olanların rahatça kullanabileceği bir maskara.benim maskarada en sevdiğim görüntü olan dipleri birleşik ve yapışık ama uca doğru tek tek ayrılmış görüntüsünü veriyor. siyahlığı da gayet güzel.ve çok kolay çıkıyor en önemli kriterlerimden birisi de bu.tek sevmediğim tarafı maskarayı ilk açtığımda ilk bir kaç kullanımda pürüzsüz¸ yağ gibi bir sürülüyor ama sonra muhtemelen biraz kuruduğu için o pürüzsüz görüntüyü vermiyor. yinede çok seviyorum. 

 143. tek başına ı ıh cık. olmaz. ama üstüne 2. kat kıl fırçalı bi rimelle efsane oluyo gözlerimde. yeterli verim alamayan bir de böyle denesin.

 144. İlk açtığımda god dammit bu ne ıslaklıktır dediğim fakat zamanla kıvamı oturan bir maskaradır kendisi . Fırçasının şeklini pek beğeniyorum örümcek bacağı gibi durmadan güzelce ayırıyor ve ikinci kattan sonrasında bile pek yapıştırmıyor . Fakaaaaat¸ bana uygun olmayan tek yönü hacim vermemesi . Kirpiklerde hacme belki de uzunluktan bile daha fazla önem veriyorum sen bana neden böyle yaptın angel 🙁

 145. 6.Fırçasına bayılarak aldım. Dökülme yapmıyor ıslandığında eğer hiç bir şekilde dokunmazsanız gözünüze akmada yapmıyor. İlk kullandığımda dikkatli olmadığım için kirpiklerimde parçaları kaldı fakat sürmeyi öğrendiğimde çok sevdiğim bir kirpik yapısına sahip oldum herkesin denemesi gereken bir ürün 👍🏻

 146. Fiyatını hak etmese de indirimlerden alınıp en azından denenmesi gereken maskaradır. Tek katta no make up make up görüntüsünü¸ 2. katta günlük rimelini sürdüm çok da uğraşmadım etkisini yakalarsınız ama 3. katta kirpiklerinizi açıp kapatınca havalanacakmış gibi hissediyorsunuz¸ en azından bende etkisi bu şekilde *lol*Günlük olarak kullanıyorum siyahlığı güzel¸ volüm istediğim zaman başka maskaralarla birlikte kullanıyorum. Fırçasına alışmak da çok zor olmadı.

 147. Kısa ve hacimsiz kirpiklere sahibim ancak bu maskara ile en fazla 2 sürümle gayet istediğim sonucu aldım. Fırçanın yapısından dolayı kirpikleri tek tek ayırıp en köşedeki kirpiklere dahi kolay uygulanabiliyor olması ayrıca hoşuma giden bir ayrıntısı. Gözümde bu maskara varken ağladığımda akmıştı¸ (e haliyle.) onun dışında bu tarz bir problemle karşılaşmadım

 148. büyük bir hevesle aldığım ancak pek aradığımı bulamadığım maskara.aslında güzel bir ürün ve vaadini gerçekleştiriyor diyebilirim. fırçası çok ince yapıda ve kirpikleri tek tek ayırıp uzatıyor. tabiri caizse tarıyor kirpikleri. kıvamı da güzel.ancak benim kirpiklerimle pek anlaşamadı ve bir maskaradan beklentimin dolgunluk olduğunu anlamamı sağladı. ben maskarada takma kirpik etkisi sevdiğim ve dolgunluk önceliğim olduğu için bana uygun bir ürün gibi gelmedi. ancak annem kendisine bayıldı. onun kirpikleri kısa¸ ince¸ seyrek ve sarı. ne kadar maskara sürse de bugüne kadar pek belli olmuyordu ancak bu ürünle şu an aşk yaşıyor. eğer kısa¸ seyrek ve ince kirpikleriniz varsa belirginleştirme de ve tek tek ayırma da başarılı. doğal görünüm sevenlerin de memnun kalacağı bir ürün olduğunu düşünüyorum. ancak dolgunluk ve çok siyahlık sevenler ayrı fırça yapısında maybelline lash sensational extra black’den verim alabilirler.

 149. Şu anda 3.yü kullanıyorum. İlk kullandığımda aklımı kaçırdım böyle bi kıvırma¸ uzatma yok yani. Kirpiklerim orta uzunlukta¸ uçlara doğru sarı¸ hafif kıvrık (hiçbi zaman kirpik kıvırıcı kullanamadım¸ kullanamıyorum). 1 ay gibi bi sürede bitirdim zaten bi hafta kullandıktan sonra gittim yedekledim. Öyle bi bağ kurduk kendisiyle. İkinciye geçince performansı düşmüş gibi hissettim kirpiklerinin maskaralı haline alışmışsındır ondan öyle gelmiştir sana dediler. Şu an üçüncü yedeğimi açtım ve maskara sadece kirpiklerimi siyaha boyayıp hafif kaldırıyo. Fiyatını da yanlış hatırlamıyosam gratis’te 36₺ civarı olarak gördüm. Bi daha alacağımı sanmıyorum.

 150. Durduk yere patlayan maskaram. Her gün sürüyordum¸ alalı da 1 ay falan olmuştu ama Bi gün tüpü bi açtım stoperi çıkmış her yeri maskara olmuş içi yapış yapış. Kapağı geri kapatamadım şişmiş resmen¸ tuttum attım çöpe.Ben öğrenciyim her ay maskara mı alayım kendine gel maybelline !

 151. kirpikleri çok güzel ayırıp tarayan bir fırçaya sahip kendileri. Ben alt kirpiklere maskara süremeyen biriyim fakat bu fırçayla çok kolay bir şekilde sürebiliyorum. Günlük kullanım için ideal bir maskara.

 152. Çok seviyorum. Alt kirpiklerimin vazgecilmezi. Kesinlikle seviyorum. Minik fırçası sayesinde uygulama kolaylığı sağlıyor. Kirpiklerimi ayırıp uzatıyor ve benimkileri biraz da kiviriyor. Tamamen uygulama biçimine göre değişiyor tabi ki bu durum.

 153. Fırça şeklinden dolayı oldukça umutlu olduğum ama beklentimi karşılamayan bir maskara oldu. İlk sürdüğümde kirpikleri tek tek ayırmasını¸ her kirpiğe ulaşmasını ve şeklinden dolayı kirpiği kaldırabilme potansiyelini görsem de yetersiz geldi. Sanki önce başka bir maskara kullanıp¸ sonra bununla son bir dokunuş yapsam tam istediğim sonucu alacakmışım gibi hissettirdi. Son kat maskarası olarak kullanırım diye düşünürken gün içinde göz altlarıma dökülme yaptığını farkettim. İşten eve döndüğümde mosmor göz altlarım vardı. Daha önce bu durumu hiç bir maskarada yaşamadım. Kısacası benim için hayal kırık oldu.

 154. kendim almadan önce kuzenimde vardı¸ denedim ve aşık oldum resmen. Uzatıyor¸ ayırıyor¸ dolgunlaştırıyor.. allahım hayatımın rimelini buldum diye düşünüp kendimden geçerken kendi aldığımı o kadar beğenmedim. yeni açıldığı için yapıştırmıştır kirpiklerimi dedim yok iki aydır duruyor aynı performans. üzdü 🙁

 155. en dipteki kirpiklerini bile kaldıran bir maskara. hacim konusunda çok iyi değil açıkçası ben bu yüzden golden rose maxim eye maskasarını ilk önce sürüyodum öyle ama abarta abarta değil sonra bu push up angel maskarayı sürüyodum. abartmıyorum gerçekten adeta takma kirpik gibi oluyodu diğer cicişlerin de bahsettiği gibi çok güzel tarıyo. şu an ikincisini kullanıyorum hatta o derece sevdim.

 156. Kirpikleri güzel uzatan ama hacim vermeyen maskara. Normal maskara fırçalarını kirpiklerinin dibinden başlayarak sürmeyi beceremeyenler için bu sorunu yaratmayacak tarak formunda bir fırçası var.

 157. çok önceden bir maybeline mascara almıştır ama bende çok kötü bir izlenim bırakmıştı. bu sebeptendir ki önyargılıydım. arkadaş tavsiyesi ile aldım ve fırçasına hayran kaldım. hayatımda kirpiklerimi bu kadar ayrık gösteren bir maskara olmamıştı. dolgunluk verdiğini söyleyemem ama kirpiklerim birbirine yapışmasın allaam nolur akmasın böyle kırpı gibi hepsi ayrı gözüksün diyorsanız tam size göre. bence indirim zamanında riske atılıp denenebilir bir fiyata sahip ürün.

 158. loreal paradise dan sonra melek gibi resmen¸ ben yüzümün makyaj makyaj gözükmesini sevmiyorum¸ bu maskara kirpikleri çok güzel kıvırıyor. ne paradise daki topaklanma¸ bulaşma sorunu var¸ inanılmaz güzel doğal bir görüntü veriyor.kızlar şu örümcek bacağı görünümünden vazgeçin bence.

 159. İlk denediğimde nefret etmiştim. Tamam güzel uzatıyor kirpiklerimi bu kadar uzatan bir maskarayla karşılaşmamıştım ama hacim 0. E kirpiklerim istediği kadar uzun olsun tweetie gibi 3 tane olacaksa ne yararı var diyordum kiiii maybelline lash sensational ile denedim ve sonuçtan aşırı memnunum. Hem istediğim hacimi hem de uzunluğu elde ettim demekki neymiş hemen atmayıp eldekileri değerlendirmek gerekiyormuş

 160. Gratis kasa arkasından 17-18 liraya almıştım. Aplikatörünü ilk gördüğümde ürünün defolu olduğunu sandığım üzüldüğüm ve internetten görsellere bakınca ürünün kusuru olmadığını anladığım maskara. Diğer maybelline maskaralarından oldukça farklı bi fırçaya sahip. Kirpikleri tek tek ayırıp uzatan güzel bir maskara. Hacim konusunda çok başarılı değil diye üzerine 2. kat olarak rocketi kullanıyordum. Ancak elim alıştıkça ona da ihtiyacım kalmadı. İstediğim performansı rahatlıkla alabiliyorum. Biraz bulaşma sorunum oluyordu artık o da pek olmuyor olduğunda onu da bir kulak çubuğuna makyaj çıkarıcı ürün döküp halletmek sorun olmuyor.

 161. Alalı 2-3 hafta oluyor ve denemelerim sonucunda ortalama bir maskara olduğunu düşünüyorum. Uzatma etkisi güzel ama benim kirpiklerimi yapıştırıyor. Maskarayı sürdükten sonra ardından temiz bir maskara fırçasıyla geçiyorum ancak ondan sonra günlük bir görüntü oluşuyor. Kat kat uygulamaya hiç müsait değil bence fazla uygulandığında topak topak oluyor. Ayrıca benim maskarada en sevmediğim özellik akması ve bu maskara baya akıyor silmeye çalışırken bulaşıyor falan. Bence baya kişiden kişiye göre değişen bir maskara. Aynı fiyatlarda çok daha güzel maskaralar alabilirsiniz. 

 162. benim kirpiklerim uzun ama düz¸ maskaradan beklentim ise tek tek ayırıp uzatması biraz da hacim bu maskara¸-günlük kullanımda elimin en çok gittiği maskara oldu¸ çok doğal bi görüntü veriyor-tek tek ayırıp çok güzel uzatıyor¸ hacim vermiyor¸ tam bir “push up” etkisi-en sevdiğim yanı fırçanın yapısından dolayı göz kapaklarına bulaşmaması¸ makyajınızı mahvetmeden çok kolay uygulama yapabiliyorsunuz-gün içerisinde dökülme sorunu yaşamadım ve kirpiklerimden çok kolay çıkarttım

 163. Kirpiklerimi tek tek ayırıp kıvırabilen favori maskaram bittiği gibi aldım tekrar.Günlük makyajımda kat kat rimel uygulamak yerine daha fresh duran bu rimeli tercih ediyorum fakat yorumlarda söylendiği gibi ilk olarak dolgunlaştırıcı özellikte başka bir maskara kullanılabilir kirpikleriniz çok sık değilse push up’ın fırçası fazlasını¸topağını da temizleyecektir zaten.

 164. Cidden değişik bir firça yapisi var ama kime uygun oldugunu peek anlayabilmiş değilim. Yorumlari falan da okuyorum cevremde de farkli kirpik yapisina sahip insanlar begeniyolar falan bu da bence rimelin fazla da bi espirisi olmadigini gösteriyor.Dogal görüntü elde edenler olmuş ben de zaten hic bi rimel kolay kolay dogal duramayacagindan bari etkili bi sey alayim diye dusunurum genelde maskara seçerken.Diger rimelleri de fircaya çok az ürün alip uygulayinca bunun görüntüsünü elde edebilirsiniz bence.

 165. (bkz: Senden gelecek hayır allahtan gelsin)Hiçbir özelliğini beğenmediğim kirpikleri olduğundan daha kötü gösteren tek maskara.

 166. Sevemedigim maskara. O mosmor sirin haline kanip almistim. Dunyanin en az hacim veren maskarasi olabilir. Biraz ayiriyor¸ baya bir uzatiyor ama ben uzunluk degil kivirma ve biraz hacim ariyorum. Normal bir siyahligi var. kolay temizleniyor olmasini begendim. Diger bir begendigim yonu ise kirpiklerimde hic agirlik yapmamasi oldu. Fircasi minicik ama asiri urun aliyor¸ siyirip kullaninca daha iyi sonuc elde ettim. Kisa orta gurlukte ve hafif kivrik kirpiklere sahipseniz memnun kalabilirsiniz. Dokulme bulasma yapmadi.

 167. Clinique high lenght maskara manyağıydım ama artık üretilmiyo piyasada olanları da eski bayatlamış ürün alternatif ararken bu maskarayla karşılaştım evet onun kadar iyi değil ama bence fiyatına göre çok çok iyi bir maskara veya benim kirpiklerme çok iyi oldu kirpiklerim gür orta uzunlukta ve kıvrık 

 168. İlk başlarda severek kullandığım fakat sonrasında sıkıldığım maskaradır. Nedeni ise istediğim hacimi verememiş olmasıdır. Fırça yapısı bildiğimiz maskaralardan çok farklı. Hatta ilk gördüğümde sadece alt kirpikler için kullanıldığını düşünmüştüm. Amma ve lakin kirpikleri ince ince¸ tel tel ayırıyor. Doğal bir görünüm isteyenler için oldukça kullanışlı bir maybelline maskara çeşidi. Kirpik kıvırıcıyla daha verimli bir sonuç alabilirsiniz.

 169. bunu alıp ilk kullandığımda tepkim bu maskaraysa ben şimdiye kadar ne kullandım oldu. kirpiklerim kısa ve düz olmasına rağmen uzattı tek tek ayırdı ve kıvırdı. sonra kirpik kıvırıcı ile denedim sonuç öyle daha da mükemmel oldu. kirpiğim yok hiçbir maskara bana olmuyor diyen cicişler kesinlikle deneyin pişman olmayacaksınız. benim hayatımın maskarası oldu bile.

 170. Acaba bende mi bi sorun var herkes çok beğeniyor diye düşünürken yalnız olmadığımı fark ettim. Görkitonun gazıyla alıvermişdim. Tamam kirpikleri çok güzel kaldırıyor ama bütün kirpikleri de birbirine yapıştırıyor. Bu yüzden artık çekmecemde öyle bi köşede duruyor. Bazen üşenmezsem bi kat onunla geçip temiz rimel fırçasıyla kirpikleri ayrıyorum. Ben anca böyle kullanabiliyorum. 

 171. Nerdeyse tüm maybelline rimellerini denedim ve hepsini beğenip sonuna kadar bitirdim. Bu rimelin diğerlerine göre çok farklı bu ucu var ama sürümü çok zor değil kesinlikle sadece biraz alışılması gerekiyor. Yapısı ne çok kuru ne çok ıslak ilk açıldığında aşırı bir ıslaklığı yok. Verdiği etki ise aşırı doğal tam bir no makeup makeup makyajı için kullanılabilecek bir ürün. Tek tek ayırıp uzatıyor fakat bir rimelden beklentiniz hacim ise bu rimel o konuda size yardımcı olmayacaktır.

 172. Çok sevdiğim¸ kısa ve hacimsiz kirpiklerimde kendini iyi gösteren bir maskara oldu ancak şekil vermek zor gibi

 173. Sevgililer günü indirimiyle ikincisi aldığım maskara. Fırçasına alışma evresinden sonra kirpikleri çok güzel tarıyor ve birbirine yapıştırmıyor. Aşırı yoğun bir siyahlık olmuyor ama günlük kullanım için ideal.

 174. İlk haftamız balayı gibiydi¸ benim düz kirpikler kıvrılmıış birbirinden bağımsıız.. O ilk haftadan sonra bi şey oldu ya hızlı mı kurudu anlamadım ki kirpiklerim dökülmeye başladı silerken¸ sürüyorum iki saat sonra dökülüyo falan. Beğenmedim seni.

 175. maybelline’in kirpikleri tek tek ayırıp uzatan¸ çok şık bir ambalaja sahip olan maskarası. en çok verdiği uzunluğu seviyorum ve hacim vermesi de bana yeterli geliyor. indirimlerde 21.90’a düşüyor ve bu fiyata alınabilecek en güzel maskaralardan biri bence. birçok high end marka maskaradan çok çok çok daha başarılı olduğunu düşünüyorum.

 176. uzun¸dümdüz¸orta sıklıkta kirpiklerime ikinci en iyi gelen maskaradır kendisi <3 çok güzel uzatıyor¸tek tek ayırıyor ve elinden geldiği kadar kıvırıyor. hele kıvamı oturdukça birazcık hacim de veriyor¸kolay arınıyor kısacası çok seviyorum

 177. Nasıl oluyorsa benim tüm kirpiklerimi bir türlü boyamadığı için (?) alt kirpik maskaram olmuş maskaradır. Alt kirpikte çok iyi¸ hakkını vermek gerek.

 178. Yaklaşık 10 gündür kullanıyorum. Yeni açıldığı için henüz tam bir fikrim oluşmadı açıkçası. Şu anki hali için söyleyebileceklerim : fırçası tek bir yönden ve minik kıllardan oluştuğu için kullanımı kolay¸uygularken bulaştırma ihtimali düşük. Hacim eh¸belki kurudukça daha iyi olacak. Uzunluk iyi gibi. Uzatıyor aslında ama son zamanlarda kirpiklerim için yağlarla vs ekstra bakım yaptığımdan bu etki benden de kaynaklanıyor olabilir emin değilim.

 179. Nefret ettiğim asla değerlendirip kullanamadığım maskara. Orta uzunlukta düz kirpiklerim var ve hepsini birbirine yapıştırıyor bu arkadaş. Bir hevesle almıştım fırçası falan değişik gelince. Ara sıra alt kirpiklerime sürüyorum onun dışında hiçbir işlevi yok bence.

 180. Bu rimeli yaklaşık 6 aydır filan kullanıyorum sanırım¸ ben çok makyaj yapan biri olmadığım ve az az sürdüğüm için dayandı. İlk başta en favori rimelim olduğunu söyleyemem. Kirpiklerimi kaldırması ve kıvırması güzeldi ama biraz sıvıydı sanki. Gittikçe kıvamı güzelleşti. Şu an kirpiklerimde kendisi ve gerçekten çok doğal bir görünüm sağlıyor. Süreyim çıkayım¸ kirpiklerim yapışmasın¸ makyaj yapmak istemiyorum ama biraz canlı görünmek istiyorum ne kullansam diyenler için harika bence. Bir kat hafif hafif sürerseniz kendi kirpiğiniz gibi duruyor ama tabii hem daha kalkık hem de daha kıvrık şekilde. 

 181. alıp eve götürdüğümde fırçası o kadar garibime gitmişti ki oturup dakikalarca inceledim sevinerek. yapısı da güzel  ama kirpiklerimden dolayı pek kullanmayı beceremedim bunu. kirpiklerim dümdüz ve seyrek¸ günlük makyajımda bazen kullanıyorum. alt kirpiklerime sürmek daha iyi oluyor benim için¸ bu şekilde değerlendiriyorum.

 182. makyaja yeni başlayanların ve maskara sürmekte zorlananların seveceği bir maskara. fırçası incecik ve silikon yapıda. benim kirpiklerim uzun ve kıvrık o yüzden uzatması ve kıvırması hakkında yorum yapamacağım ama verdiği hacim günlük kullanım için ideal. ayrıca rengi de oldukça siyah. en sevmediğim yanı gün bitiminde göz altlarına hafif dökülüyor.

 183.  1. Tek tek ayırıyor.2. Uzatması ve kıvırması yeterli değil.3. Çok akıyor ve bulaşıyor.4. Fırçası yüzünden uygulamada gayret istiyor.Benim deneyimlerim bunlar cicişler. Kısa ve düz kirpiklerim var. Yıllardır aradığım maskarayı bulamadım. Bu da beni tatmin etmedi açıkçası. 

 184. Favorim. Ben bu maskaranın hacim vermediği için sevilmemesini anlamıyorum. Zaten fırçasından da belli olduğu üzere amacı hacim vermek değil¸ kirpikleri kıvırmak ve ayırmak. O yüzden hacim arayanları lash sensational başlığına alalım. Kirpiklerim asla kıvrık değil ama sıktır. Ben de doğal gözükmesini sevdiğim ve hacim olayından hoşlanmadığım için almıştım. Doğal bir görünüm istiyorsanız ve kirpikleriniz seyrek değilse çok memnun kalacağınız bir ürün. Yalnız rimelden mi kaynaklandı bilmiyorum ama sağ gözümün kirpiklerinde sol göze göre seyrekleşme fark ettim. Rimeli sürdüğümde görüntü asla simetrik olmuyordu. Ben de son indirimden yararlanarak lash sensational’a başvurdum. Çok komik olacak belki ama sol gözüme angel¸ sağ gözüme de sensational sürüyorum artık. Anca öyle eşitleyebildim durumu. Lütfen artık dökülmeyin kirpiklerim yoksa rimeli bırakacağım 🙁

 185. Kirpiklerim zaten uzun ve kıvrık ama bu maskarayı sürünce herkes kirpiklerin çok uzunmuş takma mı diyor.Test etmek için kirpiğimi çekiştiren bile oldu.Başta hiç sevmemiştim sürümüne alışmak gerekiyor.Alışınca harika bir maskara.

 186. Teker teker ayirmasi¸ uzatmasi¸ kirpikleri yapistirmamasi ve dokulme yapmamasiyla cok sevdigim rimeldir. Birazcik akma yapabiliyo ben de yine de gunluk kullanim icin ideal

 187. Yeni çıktığı zamanlar almıştım. O zamanlar kirpiklerim güzeldi tabii¸ seyrek değildi. Bayıla bayıla kullanıyordum. Kirpikleri kıvırması¸ tek tek ayırması¸ simsiyah olması beni cezbetmişti. Ama ne zaman kirpiklerimde boşluklar oluştu¸ boyu kısaldı işte o zaman elim gitmedi bu ürüne. Uzunlu kısalı¸ seyrek kirpiklerimde hoş durmadı. Bu maskaradan olduğunu sanmıyorum. Kirpiklerimi eski formuna kavuşturduğum zaman tekrar kullanmaya başlayacağım.

 188. uzun süredir almayı düşünüyordum indirimde görünce hemen alayım dedim.normalde fiyatı 34 tl ama indirimden 18 tl’ye aldım.bu rimelin amacı herseyden önce kirpikleri uzatmak¸o yüzden fırçası cok ince ve her kirpik tanesine ulaşabilecek şekilde dizayn edilmiş.kirpik uzatma açısından beklentileri karşıladıgını düşünüyorum. yogunluk açısından günlük kullanıma uygun oldugunu düşünüyorum gözünüze bulaşmıyor ve agırlık yapmıyor.ancak cok yogun bir görüntü istiyorsanız kıl fırçalı başka bir rimelle destekleyebilirsiniz aşırı yogun bir görüntü vermiyor cünkü.

 189. Bu maskara kirpikleri tek tek ayırıyor¸kaldırıyor falan ama bence en iyi performans için kirpik biraz yoğun olmalı.Benim seyrek kirpiklerimde bu yüzden pek güzel durmadı.

 190. Geçen sene kullanmıştım ve öyle bayılmamıştım. Maybelline lash sensational maskarayı kullandım ardından. O kadar kötü geldi ki. Herkesin bayılmasına çok şaşırdım. Tekrar push up angel maskaraya döndüm ve gerçekten siyahlık veriyor. Kirpiklerimi tek tek ayırıyor ¸uzatıyor. Sonunda mutluyum. Yalnız sorun şu ki ben ilk aldığımda sanırım en fazla 15 lira gibi bir fiyatı vardı. Şimdi 30 tl ye satılıyor ya. Bu nasıl bir iş?

 191. tavsiyeyle aldığım fakat düz ve kısa kirpiklerimde yine başarıyı sağlayamadığım maskara. sanırım genelde beğenilmiş ama birincisi kirpikleri kalkık tutmuyor çabucak düşüyor¸ sürdüğünüz gibi kalmıyor gün içinde akıyor. eğer golden rose false lashesin kıvırma ve şekil sabitlemesini alabilseydi mükemmel olurdu. lakin maskaradan böyle beklentileriniz yoksa siyahlık ve uzatma konusunda gayet başarılıdır.

 192. Fırçası çok ilgimi çektiğinden ve kirpikleri tek tek ayıracağını düşündüğümden büyük hevesle almıştım. Başlarda iyiydi de severek kullanıyordum. Ama sonradan gün içinde sanki kirpiklerimin normal durdukları hali siyaha boyanmış gibi gözükmeye başladı. Yani uzatma¸ hacim verme¸ kıvırma vs yönleri kayboluyor saatler ilerledikçe. O yüzden elim pek gitmiyor uzun zamandır. Maskara kullanma süresi de maksimum 6 ay olduğundan atmayı düşünmüyorum değil…

 193. En highend’inden en drugstore’una hiçbir rimelin harikalar yaratamadığı kısa kirpiklerimde kelimenin tam anlamıyla takma kirpik etkisi görünümü oluşturan bir rimeldir kendisi. Yıllardır denemediğim marka rimel kalmadı. Sanırım sonunda aradığım rimeli buldum. Rimel de diğer tüm kozmetik ürünlerde olduğu gibi herkeste farklı sonuç verebilen bir ürün. Bazılarının çok övdüğü yerlere göklere koyamadığı nice ürün bizde hiçbir işe yaramayabiliyor. Bundan dolayı hep dediğim gibi denemeden satın almayınız.  Benim normal gürlükteki¸ açık kahverengi ve kısa kirpiklerimde çok başarılı sonuç veriyor¸ memnunum. 

 194. Uzun¸sık ve neredeyse aşağıya bakan düz kirpiklerim var. Kirpiklerimi tek tek ayırıp kıvrık tutacağını düşünerek bu maskarayı aldım ama istediğim sonucu vermedi. Fırçası çok ürün topluyor en az yarısını sıyırmam gerekiyor sürmeden önce¸bir de üzerine ısıttığım kirpik kıvırıcısıyla kirpiklerimi kıvırırsam anca istediğim gibi oluyor. Her gün bu kadar vaktim olmuyor tabi vaktim geniş olduğunda sürerek bitirmeye çalışıyorum.

 195. Kirpikleri tek tek ayiriyor ancak dolgunlastima ozelligi sifir. Uzerine baska bir rimel gecmek zorunda kaliyorum ve gercekten bosuna zaman kaybettiriyor. Sensational maskara cok daha basarili

 196. İlk aldığımda sıvı yapıdayken güzel siyahlik verip kirpiklerimi topraklar bırakmadan ayırıyordu¸ ne zaman kurumaya başladı kirpiklerimde topaklar oluştu ve örümcek bacağı görüntüsü gibi olmasa da kirpikleri yapistirmaya başladı. Yapı olarak maybelline’in her maskarasi böyle sanırım lash sentational’a benzettim ıslak yapılı¸ onun kadar sevmiştim bunu da ama cruelty free değil ve kuruyunca performansı kötüleşiyor¸ verdiği siyahlık azalsa gün boyu kirpiklerim kıvrık kalmasa tamam derim ama topaklanma nedir ya. Uzuyorsun beni push up angel¸ 3 puan aldın benden.

 197. Kirpiklerim uzun ve gür. Bir senedir severek kullanıyorum. Aralarda başka maskaralar da denedim ama hiç birinden bu kadar memnun kalmadım. Hem siyah¸ hem dayanıklı¸ kolay çıkıyor. Sadece alt kirpiklerde akma yapıyor biraz ve bundan memnun değilim. Yine de etkisini başka maskaralarla değişmem.

 198. push up drama felaketinden sonra çok başarılıdır.ben maskara kullanmayı pek sevmeyen biriyim genellikle daha doğal durması için kahverengi maskara kullanıyorum zaten.fakat bu ürün o kadar doğal duruyor ki kahverengi maskaramı bir kenara itmiş olabilirim.tarak şeklindeki fırçası sayesinde tek tek ayırıyor.kirpikleri yapıştırmıyor.çok sevdim.

 199. Kullandığım maskaramı bulamadığım için önyargıyla ve hiçbir beklentim olmadan aldım . Öncelikle kirpikleri güzel ayırdığı için oldukça uzun gösteriyor¸ çok ıslak ıslak bir görüntü oluşturmuyor ve en önemlisi kirpiklerimde dökülme yapmadı oldukça memnunum.

 200. Seyrek¸ ince ve düşmüş kirpiklerimi kurtaran maskaradır. Bir sürü maskara denedim¸ hiçbirinden bunun abidik fırçasının verdiği uzatmayı ve tek tek ayırmayı alamadım. Aplikatörü çıkardığımda ucunda kalan o fazla maskarayı silmiyorum ben. O kısmını tam gözümün dışına gelecek şekilde sürüyorum (sol göz için sağlak olan bendenizin bu durumda fırçayı sol elle tutması gerekiyor). O zaman dış kirpiklerim belirgin oluyor¸ daha da bi’ güzel oluyor.

 201. İlk açıldığında biraz ıslak olması hariç fırçası favorim olan maskaram. Islaklığın gitmesi biraz uzun sürsede kıvama geldiğinde gerçekten başarılı. 

 202. Kirpikleri çok güzel uzatıp kıvıran maskara. Tek başına hacim etkisi alamadığımdan loreal volume million lashes üstüne son kat olarak sürüyorum ve harika sonuç veriyor.

 203. Maskaram bittiği için gratise gittim.Bu ürün indirimde olduğu için ve beğenildiği için aldım.Keşke almasaydım.kirpiklerim uzun düz ve seyrek bu yüzden napayım ben hacim vermeyen maskarayı.boş ürün

 204. Maybelline’in çok ince ve ilginç bir tarak yapısına sahip maskarası. Genellikle günlük makyajlarımda beni uğraştırmayacak¸ hemen sürüp çıkabileceğim ürünler tercih etmeye çalışıyorum. Hele ki benim için maskara bu konuda önemli. Günlük olarak tarayan¸ kirpiklerimi biraz kaldıran ve düzgün gözükmesini sağlayan maskaralar yeterli oluyor. Bunu açıkçası çok da beklentiye girmeden önceki gratis indirimlerinden birinde aldım. Sınav dönemi yaklaşırken ve maybelline big shot maskaram yavaştan bitmeye yakınken bunu açtım ve açıkçası şaşırtan bir ürün oldu. İlk başta ıslak ve yapıştırmaya meyilli ancak birkaç güne kendisine geldi kıvamı. Tarayan ve kirpikleri kaşa değil arşa değdirecek kadar kaldırıp uzatan¸ üstelik gün boyu böyle tutmaya devam eden¸ akma-bulaşma-dökülme yapmayan nefis bir maskara. Hacim beklemeyin¸ tarama¸ kaldırma ve siyahlık için kesinlikle mükemmel bir tercih. Böyle bir arayıştaysanız hazır indirim dönemindeyken deneyin derim.Maybelline maskaraları genellikle birçok beğenenin aksine beğenmezdim ama big shot ve bu maskara bebeklerim oldu. Gerçekten maybelline’de herkesin zevkine uyan bir maskara illa ki varmış.Edit: Ekleme

 205. İlk açtığımda çok sıvı bi yapısı vardı kullanırken beni zorladı. Zamanla istediğim hale geldi ve çok sevdim. Kirpiklerimi güzel kaldırdı.

 206. favori rimelim <3push up drama rezaletini gördükten sonra bunu almayı çok geciktirdim¸ güvenemedim. en son eve'den indirimli 15 liraya edindim ve hayran kaldım¸ artık kullanacağım rimel budur

 207. benim nerdeyse olmayan kirpiklerimi ”hey bakın kirpiklerim var!” derecesine getirdi bu arkadaş. uzunluk verdiği kesinlikle doğru ama hacim konusunda çok başarılı değil bence. ben hacim veren bir maskara ile kullandığımda daha güzel bir görüntü elde ediyorum. kısa ve sık kirpikli olanların çok seveceği bir ürün olduğunu düşünüyorum. ayrıca çıkartırken de ekstra bir göz temizleyiciye gerek duymuyorsunuz. her konuda avantajlı.

 208. Ömür boyu kullanabileceğim bir maskara. Kirpiklerimi tek tek ayırıp arşu alaya kadar uzatıyor. Hem fiyati hem performansı açısından gönlümü fethetmiştir. Birde bunun ikizi push up drama vardır ondan koşarak uzaklaşın

 209. kirpikleri incecik tek tek ayıran ve tarayan haline gelebilmesi için yani kuruması için biraz zaman verilirse gerçekten güzel bi maskara zira ilk açıldığında 3 kirpiğiniz var gibi bi sonuç alabilirsiniz indirimde alınabilir

 210. geçtiğimiz yaz 17₺ye almıştım. slikon fırçasıyla en dipteki ve en küçük kirpiklerimi bile upuzun yapıyor. gün içerisinde akma bulaşma yapmıyor. ancak hacim verme konusunda yetersiz. açıldıktan sonra 6 ay içerisinde kullanılması öneriliyor ancak ben serin ve kapalı bir yerde sakladığım için hala bozulmadı. çok severek kullanıyorum ancak şu an indirimli fiyatı bile 27₺ civarında. aynı fiyata daha uygun bir maskara arayışındayım.

 211. İlk aldığımda hiç sevmediğim ama şuan gözbebeğim olan maskara. Başta yapısı aşırı ıslaktı ve fırçasını da pek beğenmemiştim. Şuan bitmesine az kaldı ama gerçekten çok memnunum. Kirpikleri ayırıyor¸ uzatıyor ve çok güzel kıvırıyor. Kirpiklerim dümdüz¸ bende bile işe yarıyorsa siz çok memnun kalırsınız emin olun. İlk çıktığında indirimden 14 tl ye almıştım ama bi daha o fiyatta bulamadım. Zaten aldığım sonuncuydu ve onu da arkada saklanmış olarak bulmuştum nsalggsldhd

 212. Seviyorum abiciiim..Önce kirpik yapımdan bahsedeyim¸ kirpiklerim uzun ve düz yani kıvrık değil o yüzden benim maskaradan beklediğim kıvırması ve taraması. İşte bu maskarada tam olarak böyle kıvırıyor ve tarıyor. Gün içinde de akma bulaşma yapmadı. Kaçıncıya geçtim hatırlamıyorum çok sevdim 🙂

 213. Bugune kadar kullandigim tüm makaralar içinde en çok dökülme yapanı.2-3 saat içinde pıtır pıtır göz altlarima dökülüyor.guzel tarıyor diye ilk kat bunu sürüp 2. Kata dökülme yapmadigindan emin olduğum maskaralarla da denedim ama nafile.dökülme konusunda ısrarcı.

 214. Bu maskarayı kullanırken hiç topaklanma veya kirpiklerimde dökülme yaşamadım.Tek beğenmediğim yönü fazla sıvı olmasıydı.İlk açtığımda bi şaşırmadım değil ama zamanla alıştım.Kıvırma özelliği çok iyi ama hacim derseniz¸olumsuz

 215. Günlük kullanım için uygun akmayan¸  topaklanmayan¸ kirpikleri tek tek ayırıp uzatan bir maskara fakat hacim verme gibi bir durumu asla yok gerçi böyle bir vaadi de bulunmuyor.

 216. indirimde alınacak ürünlerden¸ ilk açıldığında daha ıslak¸ zamanla formunu alıyor. yapısının hafif olması nedeniyle daha çok günlük makyajımda kullandım. bende dökülme yapmadı. 

 217. Güzel maskara ancak lash sensational kadar uzatmıyor ama lash sensational çıkması çok zor bu kolay çıkıyor. Bence alt kirpik için ideal

 218. Bitince tekrardan aynısını alacağımı sanmıyorum ama indirimde alınırsa fiyat performans açısından iyi. Kirpiklerim çok kısa ve düz sayılmaz onu belirteyim. Ama gerçekten kirpikleri çok güzel kaldırıyor ve tarıyor. Çok hacim verip uzattığını söyleyemem.Doğal ve hafif bir makyaj yaptığımda 2-3 kat olarak sürüyorum ve hoşuma gidiyor. Ama daha yoğun kirpikler istediğimde önce bunu sürüp sonra başka bir rimel sürüp daha sonra tekrar bunla tarıyorum.

 219. Uzun ama dümdüz kirpiklerim var ve kirpik kıvırıcı kullanmaktan çok korkuyorum daha önce beceremeyip çok kirpiğimi kopardığım için. Bu rimeli çok sevdim¸ akma dökülme yapmıyor¸ çift sıra çıkan kirpiklerimi topaklanma yapmadan ayırabiliyor¸ ve güzel kıvırıyor. Ben bir de parmaklarımla hafif hafif yukarı kıvırıyorum kirpiklerimi orada sabitlenip kalıyorlar. Hacimli göstermiyor ancak öncesinde hacimli gösteren bir maskaranın üstünden geçince de çok güzel sonuç veriyor.

 220. fiyat performans olarak kullandığım en iyi rimel.başka rimel denesem de hep buna dönüyorum.benim kirpiklerim gür ve uzun aslında ama bu rimel çok daha güzel gösteriyor kirpikleri.akma ve bulaşma yaşamadım şimdiye kadar.

 221. İlk aldığımda çok heyecanlandım fırça yapısından dolayı falan bayağı ümitliydim ama ne yazık ki kaç ay hiç kullanamadım.. Aşırı ıslaktı¸ 3 kirpiği 1 tane gibi gösteriyordu¸ kısacası Push Up Drama olanından hiç farkı yoktu ben gidip kutusunu hergün açıp kapattım¸ kuruttum biraz ama şuan favori rimellerimden. Günlük¸ kolay çıkan¸ akma dökülme yapmayan ve kirpikleri yelpaze gibi yapan bi arkadaşımız :*

 222. Bu rimel bende abartmıyorum 3 ay falan leş gibi aktı. Pek kimseden böyle bir sıkıntısını duymamıştım ama beni çileden çıkarıyordu. Yine de kullanmaya devam ettim¸ çünkü kirpiklerdeki etkisi tam istediğim gibiydi. Fırçasına bayılıyorum. Topaklanma yok¸ tam istediğim gibi kirpikleri tek tek ayırıyor¸ sorunsuz kat kat uygulanabiliyor¸ günlük bir rimel. Verdiği hacim bana kalırsa hafif ama çoğu insana göre yok derecesinde. Bir süre sonra akma problemi de kalktı¸ hatta alt kirpiklerime bile korkmadan uygulayabilmeye başladım. Nefretten sevgiye dönen bir birliktelik oldu bizimkisi. O ilk aylardaki akma probleminden¸ panda gözlerden korkmasam tekrar alırdım. Şu an başka bi rimel denesem de tekrar şans vereceğimden eminim 

 223. ilk açıldığında kirpikleri tek tek uzatmasıyla gönlümü fethetse de zamanla kaybettiği etki ile şu an bir kenarda çöpe atılmayı bekliyor. 

 224. Kirpikleri kıvırması ve uzatması güzel. Ama hacim istiyorsanız düz fırçalı bir maskara tercih ederseniz daha iyi olur

 225. Güzel bi maskara. Tek tek ayırıyor ama Benim kirpiklerim uzundur¸ ne yazık ki dümdüz olduğu için belli olmaz bile. Bi push up etkisi göremedim. Yine dümdüz kirpiklerim.

 226. Fırçasını ilk etapta garipseyip kullanmaya alışmam zaman alsa da İlk açıldığındaki ıslak yapısı ile de kullandığım süreçte yapısı koyulastığında da oldukça memnun kaldığım maskaradır. Kıvıran ama uzatma ve dolgunlaştırma yapmayan (kısa ve düz kirpiklerim icin zaten büyük beklentilerim yok) kirpikleri güzel tarayan ¸rahatça ikinci ve üçüncü katı sürülebilen ¸ bende dökülme yapmayan bittiğinde tekrar alacağım maskara.

 227. Yapısıyla¸ fırçasıyla bence harika olan maskaradır. Arada gözüm ufaktan ufaktan lash sensationala kaçsa da ben bu maskaradan bir türlü vazgeçemedim çünkü uzatıyor arkadaş. Hem kolay çıkıyor hem akma dökme yapmıyor. Genel olarak en memnun kaldığım maskaralardandır kendisi. İlişkimize devam etmeyi düşünüyoruz

 228. benim elim genelde düz fırçalı maskaralara gitmez¸ o yüzden bu maskara ilgimi çekmişti. ben çok beğendim bence oldukça başarılı bir maskara. kirpiklerim seyrek ve kolay şekilleniyor. bunun fırçası ile şekillendirmek oldukça kolaydı¸ ayrıca doğal bir görünüm de verdi. tek kötü yanı (en azından ben böyle tecrübe ettim) çok bayılarak kuzenime tavsiye ettim ve onda denediğimizde hiç başarılı olmadı. onun kirpikleri gür¸ ne renk verdi ne de şekillendirdi.ben yine de oldukça başarılı buldum¸ fırçasında çok maskara tutan ürünleri sevmiyorum. onda böyle bir sorun yok. sürümü de oldukça rahat.

 229. Maskara kullanırken göz kapağıma değdirme sorunuma çözüm bulmuş maskara. Lash sensational ın kirpiklerimi dökmesi sonucu tanıştım kendisiyle ve severek kullanıyorum

 230. En çok elimin gittiği maskaram olur kendisi. Tek tek ayırıyor ve uzatıyor. Tek eksisi hacim konusunda yetersiz. Gün içinde döküme gibi bi problem yaşamadım. Dolgunluk verse tadından yenmezdi ama ben yine de seviyorum 🙂

 231. Kirpikleri güzelce uzatıp ayırıyor. Hacim konusunda pek işlevi yok. Bunun hacim veren bir maskarayla birlikte kullanmayı seviyorum. Makyaj yapmadığım günlerde de tek başına kullanıyorum. Hafif ama güzel bir etki veriyor. Kurtarıcı niteliği sebebiyle her zaman elimin altında bulundururum.

 232. plastik fırçalı bi maskara.kirpikleri gayet tek tek ayırıyor yapıştırmıyor.günlük doğal bi makyaj için gayet uygun fakat bi daha almam gibi geliyor bana.çünkü dolgunluk vermiyor.azıcık da kirpiğim olduğu için biraz örümcek ayağı gibi duruyor kirpiklerim.sorun tabi maskarada değil benim isteklerimin ve maskaranın vaat ettiklerinin uyuşmaması 🙂

 233. şüphesiz ki maybelline markasının en iyi rimellerinden biridir.Yok böyle bir rimel¸fırçası o kadar ince ki ¸hem çok güzel uzatıyor¸dolgunlaştırıyor¸hem de kıvırıyor. Bende ne akma yaptı ne de kirpiklerimde dökülme yaşadım. Topaklanma vs yapmaması gibi¸kirpikleri tek tek ayırıyor. Fırçasının inceliği alt kirpikler için bulunmaz bir nimet¸hem akma yapmıyor hem de sürmesi çok kolay.

 234. Gercekten cok guzel bir maskara.her sekilde kullanima uygun oldugunu dusunuyorum okula giderken tek kat ama kirpiklerimin uclarina yavasca uyguluyorum¸aksam disari cikarsam eger 1 kat ama kirpiklerimim dibinden ucuna yogun bir sekilde uyguluyorum vee vola!alin size harika badem gozleri

 235. 1 kat lash sensational üzerine bu maskara bir harika oluyor. sensational ın yapıştırdığı kirpikleri ayırıp siyahlığını arttırıyor.

 236. fırçasını kontrol etmeyi öğrenmeden önce facia¸ öğrendikten sonra nimet olarak gördüğüm maskara. Yine de tek başına yeterli bir ürün değil. hacim veren bir maskarayla kirpikleri arşa kadar uzatabilir.

 237. Tek tek kirpik görünümü sağlayan çok sevdiğim maskaram. Başka maskaralar da kullandım ama dönüp bunu aldım çünkü sıfır risk gibi geliyor. Çok fazla uzatmıyor yalnız kirpikleri.

 238. Kirpikleri tek tek ayırıyor fakat yoğun görünüm verdiği söylenemez¸düz kirpiklere sahipseniz iyi olmayabilir

 239. Çok güzel bir maskara. Tam olarak kirpikleri kavramadan kıvırmak için kirpiklere birkaç kez değdirip uygularsanız¸ kirpik kıvırıcı olmadan kıvrık kirpiklere ulaşabilirsiniz. Sabah uyguladığınızda akşama doğru çok az dökülme yapabiliyor onun dışında çok beğendiğim bir maskara.

 240. Tek başına kullanmayı sevmediğim mutlaka Maybelline’nin diğer maskaralariyla kullanmaya bayıldığım bir ürün.biterse bi daha bi daha alacağım.

 241. şuanda kullandığım¸ eğer düzgün sürülürse kirpikleri çok iyi kıvıran maskaradır. ancak çok kalıcı olduğunu düşünmüyorum bence kolay akıyor ve sürerken çok dikkatli olmalısınız aksi halde gözaltınıza vs bulaşabiliyor.

 242. Testerını denedim. Uzun¸ siyah kirpiklerimi hafif tarayıp ayırdı sevdim duruşunu. Fırçasının ince olması çok iyi. Tombul fırçalı maskaralar topaklanma yapıyor genelde kirpiklerimde ve çok abartı duruyor.Girizgahtan sonra asıl konuya geleyim.Gratis’te indirim yokken 38 liraya görmüştüm ama indirime girer diye almamıştım. Bugün arkadaşımla avm turladık resmen ve fiyatlara biraz bakınca şok oldum. Gratis’te 23 lira¸ watsons’ta 37 lira ve rossmann’da 28 lira civarıydı. Gözlerim fal taşı gibi açıldı gerçekten. Bundan sonra fiyat karşılaştırmadan hiçbir şey almam. Babam haklıymış.

 243. Fırçası çok güzel kendi meh olan rimel.Siyahlığı¸kirpikleri kıvırması¸incecik fırçası çok güzel ama akıyor.deli akıyor arada başka suya dayanıklı rimellere batırıp fırçasını kullanıyorum.ne vardı az sağlam olsaydı favori rimelim olabilrdi.

 244. bana göre hacim vermesi yok kirpikleri tek tek ayırdı denebilir ve uzun gösterdi kirpiklerimi. bunu tek başına kullanırken çok sevmedim ben ama mesela ilk katı bununla uygulayıp ikinci katı volume etkili bir maskarayla geçtiğim zaman çok çok sevdim. sizde eğer memnun kalmadıysanız boşa gitmesin böyle deneyebilirsiniz.

 245. push up drama kadar olmasa da biraz zor kuruyan bir maskara – ya da ben beceriksizim her yere bulaştırıyorum -fırçası çok güzel ama bittiğinde alacağımı sanmıyorum.

 246. Çok hoşuma gitmedi.Hacim vermiyor pek uzattığı da söylenemez sadece hafif makyaj yaptığım günlerde sürüyorum.

 247. Hiçbir maskarayı ilk açtığımda sevmem zaten¸ ilk defa kullanıyorsun sonuçta zamanla oturuyor. Ama bu hala olmuyor cicişler. Kirpiklerim uzun ve ne seyrek ne gür. Sıkıntım dümdüz gitmesiydi kirpiklerimin. Evet tamam kaldırıyor fakat gerçekten azıcık bile bir hacim yok. Sanırım tekrar almayacağım.

 248. kendime aldığım ilk maskaradır. çok hacim ve siyahlik vermek yerine doğal hafif kıvrık bir görüntü sağlayan bana hafif canlılık katsın diye sürekli sürdüğüm canım maskaram.      waterproof bir ürün olmamasına rağmen saatlerce ağladığımda da hiç akmayarak beni şaşırttığını belirtiyor ve gidin alin diyorum 

 249. maybelline lash sensational’ın hiçbir şekilde tam olarak çıkmamasından ve çıktığında da kirpiklerimin canına okumasından bıkıp yağmur vardar’ın videosunda görerek almıştım¸ severek kullanıyorum. evet çok acayip kocaman kirpikler falan yapmıyor ama uzatıyor tek tek ayırıyor¸ günlük olarak şahane bir maskara bence.

 250. Fırçası sürmede aşırı kolaylık sağlıyor. Akmıyor¸ kirpikleri güzel ayırıyor. Bitirip bitirip tekrar aldığım içimde başka maskara deneme isteği bırakmayan güzide maskara.

 251. fırçası sebebiyle kirpikleri tek tek ayırıyor ve uzatıyor fakat hacim konusunda beklentiye girilmemeli çünkü hacim vermiyor kirpiklere. Ben genellikle önce bunu kullanıp sonra başka bir maskarayı da üstüne kullanıyorum. Böyle hem birbirine yapışmıyor kirpikler hem de daha kıvrılmış ve uzun gözüküyorlar.

 252. Kirpiğinin üstünde kirpik çıkan biri olarak ben bayağı sevdim yapıştırmadı çok güzel ayırdı hatta neden sevdim diye bi şaşırdım ama hacim ve kaldırma beklentimi karşıladı siyahlığı da çok çılgın değil ama günlük kullanmak için güzel bir maskara.

 253. Eger dolgunluk aramiyorsaniz bu fiyat skalasinda bulabileceginiz en iyi maskaralardan biri. Kirpikleri tek tek ayirip uzatiyor. Dikkatlice tum kirpiklerinize surebilirseniz guzel bir kivrim sagliyor. Tek tarafli fircasiyla diger maskaralardan biraz farkli ancak bu ozeligiyle kirpikleri yapistirmadan guzelce taranmasini sagliyor. Ben artik dolgunluk da istedigim icin degistirmeye karar verdim ama en son ayriklastirmak icin 2. bir rimel olarak kullanilabilir. 

 254. çok tercih edilen lash sensationaldan bile pahalı oluşuna anlam veremediğim maskaradır.benim kirpiklerim düz¸dümdüz¸aşırı düz.bu yüzden bir maskaradan öncelikli olarak push up etkisi beklerim.bu ürünü de beklentiyle aldım ve bu zamana kadar denediklerim arasında kirpik kıvırıcı olmadan en iyi kaldıran maskara oldu.ama hacim verme konusunda çok başarısız.bu yüzden iki maskara birden kullanıyorum.push upla tek tek ayrık güzel bir görüntü elde ediyorum.başka bir maskara ile de hacim ve siyahlığı sağlıyorum.böyle kullanınca gayet güzeldir.

 255. .Gerçekten güzel bir ürün: tek tek taranmış kirpikler¸ temiz ve ışıl ışıl bir görüntü yaratıyor gözlerde.Tek kullanım süper¸ günlük¸ katları arttırdıkça etkisi de ona göre oluyor diğer rimeller gibi.. eğer daha abiye  bir makyaja ihtiyacım varsa da önce hacim veren bir rimel uygulayıp üstüne bununla tarayınca alın size takma kirpik 🥳

 256. Kendisi kirpiklerimi gayet güzel kıvırıp tek tek ayıran bir maskaradır. Tek kötü yanı maskaranın çabuk kuruması. 

 257. Bayılıyorum sana. Dolgun ve uzun gözükmesine katlanıp topak topak eden maskaralardan sonra tam aradığım şey. Tarak gibi ince ince ayırıp ideal uzunluğu veriyor. Bittikçe alacağım.

 258. Elimdeki maskaralar tükenince denemek için en son bunu aldım. İlk defa böyle bir fırça kullandığım için ilk sürüşte zorlansam da etkisini sevdim açıkçası. Kirpiklerimi yapıştırmadı¸ tek tek ayırdı ve yeterince uzattı da. Günlük olarak kullanmaya devam edeceğim gibi duruyor.Ekleme: göz altıma çok akma yapıyor ve zor çıktığı için silerken göz altlarımı hep tahriş ediyorum. Kirpikleri ayırmasını ve uzatmasını çok sevmiştim halbuki 🙁

 259. Incecik fırçasıyla göz kapaklarına bulaşmadan uslu uslu sürülebilen¸ kirpikleri güzelce kıvırıp tek tek ayırarak oldukça doğal bir görünüm veren Maybelline makarası. Gün içinde bulaşma dökülme yapmıyor¸ akşam da makyaj temizleyici ile kolayca temizleniyor . Alışılmışın dışında bir görüntüye sahip fırçası yüzünden başta biraz ön yargılı olsam da o fırça ciddi anlamda uygulama kolaylığı sağlıyor cicişler.

 260. İlk aldığım zaman uzatma etkisini sevmiştim ama rimel sadece uzatıyor. birazcık bile hacim vermiyor¸ yani benim kirpiklerime vermedi. bende altına başka bir maskarayla kullanmaya başladım. Sonra lorealin telescopic maskarasını keşfettim ve push up angel ile üzülerek vedalaştık.

 261. günlük kullanım için oldukça güzel bulduğum maskaradır kendisi. tek tek ayırıyor¸ gerçekten hacim veriyor ve kıvırma konusunda da gayet başarılı. indirimsiz halinde o kadar paraya değeceğini pek zannetmiyorum ama indirimde kesinlikle şans verilmeli.

 262. çıktığından beri kullandığım hiçbir şeylere değişmeyeceğim maskara. kimbilir kaç tüp bitirdim. birkaç ay önce golden rose’un bir tane maskarası indirime girmişti sorumlu kız da önerince dedim alayım en fazla ne kadar fark eder ki?ediyormuş! kimbilir kaç kat geçtim üzerinden yok bana mısın demiyor.ama bu bebeğim öyle mi¸ tek kat bile geçsen anında ok gibi yapıyor kirpikleri¸ güzelce ayırıyor. ben zaten hacimliden çok uzun durmasını istiyorum¸ bu zamana kadar da bu etkiyi en iyi şekilde veren ve high end olmayan tek maskara bu. canımın içi ya.

 263. Günlük olarak kullanıyorum¸ kolay çıkıyor¸ tek tek ayırıyor¸ uyanık bir görüntü veriyor¸ ama bence gece kullanıma çok hafif kalır

 264. Sadece bende mi kirpikleri tek tek ayırmıyor dediğim maskaradır.Yapısını beğendim. Kirpikleri çok uzatmıyor fakat siyahlığı bence gayet etkili. Gün içinde dökülmüyor¸ kolay temizleniyor¸ gözlerimde alerji vs. yapmadı fakat fırçanın üzerindeki ürünü ne kadar sıyırsam da kirpiklerimi tek tek ayırmanın yakınından bile geçmiyor. Hele maskarayı kirpiklerime ilk değdirdiğimde kirpiklerimin üzerinde aşırı ürün birikiyor¸ sonra fazla ürünü dağıtmak ve kirpikleri ayırmak için uğraş uğraş dur. Bazı cicişler ilk açıldığında yapıştırdığını ama sonra bu etkisinin kaybolduğunu söylemiş fakat ben bu maskarayı 2 aydır aynı performansla kullanmaya çalışıyorum. Artık ürün mü bozulmuş¸ stopper mı fazla geniş yoksa benim kirpiklerimle mi anlaşamadılar bilmiyorum ama yeni bir doğal maskara arayışımdan vazgeçip the balm cheater’a geri dönmek üzereyim.Edit: Sonunda stopper’a güvenmeyip fırçadaki ürünü allah ne verdiyse sonuna kadar sıyırıp denemeyi akıl ettim ve ilginç bir şekilde son günlerde çok iyi anlaşıyoruz. İstediğim performansı veriyor diyebilirim. Ama yine de bitince tekrar almak istediğim bir ürün asla değil çünkü en az 20 saniye fırçadaki ürünü sıyırmaya uğraşıyorum. Benimle aynı sorunu yaşayan cicişler varsa bir de böyle deneyin derim.

Siz ne düşünüyorsunuz?