“Maybelline the falsies black drama maskara” için 155 yorum

 1. düzenli rimel kullanmaya başladığım zaman aldığım ilk rimelim :)o zaman muhteşem geliyordu ama formülümü değişti bilmiyorum ama artık eski etkisini vermiyor bende . Birde verdiği şekli koruyamıyor o yüzden üzerine bir rimel daha geçiyorum.

 2. bahsedildiği kadar iyi olmayan rimel.uyguladıktan bir saat sonra tüm etkisi gidiyor ki verdiği tek etki siyahlık onun dışında ne uzattı ne de dolgunlaştırdı kirpiklerimi kesinlikle iyi bir rimel değil.

 3. İçinde kirpik ekleme olduğunu çok sonra anladigim ve rimel arayışlarıma son veren rimeldir. Bendeki etkisi ise Kıvrık simsiyah ve dolgun kirpikler. Ama benim anlamadığım son bir kaç indirimden yararlanıp aldığım bu rimel önceden kullandıklarımla alakası yok o ekstra siyahlık dolgunluk ve kirpik eklemeler gitmiş. Sebebini çok merak etmekteyim .

 4. uygun fiyatlı ve kirpiklere gerçekten hacim veren en iyi maskaradır diyorum. ben uzatmak ve tek tek ayırmak için maybelline cat eyes sürüp¸ üzerine black dramayı 2 kat uyguluyorum. sonuç cidden takma kirpik etkisi. kıvrık fırça olayını çok sevdim ben. tüm kirpiklerimi çok iyi kavrıyor ve gerçekten işini iyi yapıyor. yalnız alt kirpiklere sürerken zorluyor baya. kıl fırça olmasından sanırım hakim olmak zor. herkesin kirpik yapısı ve göz şekli farklı olduğundan sevmeyen de çıkabilir tabii ki.

 5. Bitirmelere ve kullanmalara doymadığım maskara. Akma ve dökülme sorunu yaşamadım ama son aldığım niyeyse diğerlerine göre daha çabuk kurudu.

 6. Yıllardır kaç tane bitirdim bilmiyorum. Başka rimellerde alsam pişman olup buna geri dönüyorum. Yapısı kirpiklerime verdigi hacime bayılıyorum.Benim gözlerim çok hassastır.Kronik alerjiler var ve buna ragmen kirpiklerimi telef etmeyen alerjilerimi coşturmayan bir rimel mutluyum ve fiyat performans bence mükemmel

 7. o abidik gubidik fırçası nasıl güzel nasıl nizami sürüyor hala anlamış değilim ama hacimsiz kirpiklerimde işe yarayan birkaç rimelden bir tanesi kendisidir.

 8. Eskiden bunu kullanırdım ¸ kıymetini bilememişim. Clinique high impact maskara sayesinde kalitesini anladım .kirpikleri tam kıvamında ayırması ve sağa sola bulaşmaması ürün özelliğidir.

 9. Kirpikleri vaat ettiği gibi gerçekten kıvırıyor fakat biraz topaklanma yapsa da günlük kullanıma uygun¸ sürüp çıkmalık maskaralardan. 17 tl gibi bir fiyatı vardı sanırım ama biraz göz kapağına bulaşma sorunu yaşadım. belki benden kaynaklıdır.

 10. Kirpikleri kıvırarak uzatan¸ bu konuda başarılı maskara. Dolgunluk konusunda ise malesef iyi değil. Dolgunluğu artsın diye fazla abartırsanız kirpiklerinizi yapıştırıyor¸ gerçi beni fazla rahatsız da etmedi. Kendiliğinden uzun ve kıvrıkmış gibi görünen kirpikler isteyen¸ fazla dolgunluk beklemeyenlerin çok memnun kalacağını düşündüğüm maskara.

 11. kullandığım maybelline maskaraları içinde en iyi olandır. zaten genel olarak maybelline maskaralarının başarısına diyecek yok. bundan önce rocket volume olanı kullanıyordum o da dolgunlaştırıyodu ama kıvırma açısından başarılı değildi. black drama ise hem uzatma hem de kıvırma ve siyahlık açısından çok iyi.

 12. ben kendisini ilk rimel kullanmaya başladığım zaman kullanmıştım ve hiç memnun kalmamıştım. bir ara her yerde övülünce dedim alayım bi tekrar şans vereyim ve iyiki de vermişim. ilk başta niye sevmedim bilmiyorum ama gerçekten de güzel bi maskara. kirpiklerinizi kıvırırken çokta güzel uzatıyor¸hacim veriyor ve gerçekten simsiyah.fakat benim için tek eksisi 2 kat uygulamayı kabul etmiyor oluşu çünkü kirpikleri birbirine yapıştırıyor ama buna da bir çözüm buldum. ilk kendisini 2 kat uyguluyorum daha sonra üstüne maybelline one by one sürüyorum ve alın size mükemmel kirpikler 🙂

 13. kuzenimin hediye etmesiyle tanıştığım maskara. dümdüz ve uzun kirpiklerim var.maskaralardan beklentim kıvırması ve hacim vermesidir ki bu beklentiyi rahatça karşılıyor. fiyatı da gayet makul olduğu için bittikçe alıyorum.

 14. Oynar fırçasıyla kirpiklerimi yapıştıran¸ ikinci katı sürmeye imkan vermeyen hiç sevemediğim maskara. Islak ve cıvık bir kıvamı var haftalar geçse de kıvamı düzelmiyor. Göz kapaklarıma acayip bulaşıyor ne hacim ne de uzatma konusunda başarılı açıkçası bitsede gitsek dediğim bir maskara. Rocket volume bundan çok daha güzeldi.

 15. Şimdiye kadar kullandığım envai çeşit rimelden en iyi siyahlık veren maskara. Kendisiyle istikrarlı bir beraberliğimiz var zira kendisinden kaçtane kullandığımı sayamadım. Amma velakin son zamanlarda kalbimi kırıyor. Çünkü biz cicişler en nefret ettiği şeyi göz altına pul pul dökülüyor. Sevgili maybelline lütfen kalbimizi kırma.

 16. Zamanında herkes bunlardan kullanıyor biz bi belledik aynı maskarayı bir ton para veriyoruz diye arkadaşımla bi maybelline maskara almıştık. falsies değildi yalnız. beğenmeyip direkt kardeşime vermiştim. arada mac ve estee lauder kullandıktan sonra övgüler yüzünden falsies aldım şu an severek kullanıyorum. kullandıklarımdan eksiği yok. pahalı maskara almamaya karar verdiğimden bundan bittikçe alacağım.

 17. hacimsiz¸seyrek ama uzun kirpiklere sahibim. Bu ürünü ilk olarak alıp kullandığımda kirpiklerim kaşlarıma değdi ve kocaman oldular ama bu görüntü beni günlük makyajda çok itti. Bir süre başka markalardan birçok ürün kullandıktan sonra aslında o abartılı görünümü sevdiğimi anlayıp koşa koşa geri döndüğüm maskara.

 18. Şu anda kullandığım maskara. Kirpiklerim kısa¸düz ve çok seyrek sayılmamakla birlikte azlar diyelim.Artıları:+çok güzel kıvırıyor.+tek tek ayırıyor.+fazlasıyla uzatıyor.Eksileri:-dolgunluk vermiyor bana.-bu rimeli kullanırkende ne kadar dikkatli olursam olayım bulaşıyor.-dökülme oluyor.Aslında seviyorum. Ama aradığım rimel buda değil. Bi daha almam sanırım. Aradığımı bulana kadar denemeye devam.

 19. Bu markanın her rimelini denemiş biri olarak söyleyeyim genel maybelline maskaraları gibi güzel bence.Fiyatı da uygun zaten.Rimeli çıkartırken gözümü parçalamak zorunda kalmamam¸kirpiklerimi güzelce ayırıp uzatması hoşuma gidiyor.Günlük güzel ama maybelline maskaraları içinde bir one by one değildir.

 20. Kendisine karşı beslediğim sevgi öyle böyle değil. Maskara almak isteyen bütün arkadaşlarıma ilk önerdiğim ürün bu. 2 adet bitirdim¸ elimdeki diğer açık maskaralar bittiğinde 3.ye geçiş yapıcam. Uzatma ve dolgunlaştırma vaadini benim için oldukça başarılı bir şekilde gerçekleştiriyor. Bir iki kullanımdan sonra kıvamı daha iyi bir şekilde oturuyor. Bir kaç kat uyguladığımda topaklanma yapmadan takma kirpik etkisi yaratıyor. Yalnız kesinlikle doğal kirpik görünümü için ideal bir maskara değil .

 21. Başıma bir şey gelmeyecekse beğenmediğim maskaradır. O kadar övülmüş hem burda hem bloglarda denemek istedim¸ evet simsiyah¸ evet kirpikleri tek tek olmasa da ayırıyor. O kadar. Hacim¸uzunluk yok. Kullanıyorum bitsin bir daha almam.

 22. büyük umutlarla aldım ben de ama neredeyse hiç uzatmıyor. aşırı dolgunluk sevmediğim için çok hafif uygulayıp günlük rimel gibi kullanıyorum mecburen.edit: birkaç hafta sonra yapısı oldukça değişti. bitene kadar gayet memnun bir şekilde kullandım. tekrar alabilirim¸ ilk izlenim yanıltıcı olabiliyormuş maskaralarda.

 23. İlk kullandığımda fırçasını çok garipsediğim ciddi ciddi hisler beslediğim maskara.Siyahlığı çok çok iyi¸ kıvırması da çok güzel hele de benim gibi 17372883 kat uygularsanız. Birazcık kuruyunca 1-2 damla badem yağı damlatmıştım normal halinden daha iyi oldu bence.

 24. Kıl fırçali simsiyah bir rimel. Kirpiklerinizi kiviriyor ve uzatıyor. Bu rimeli kullandigimda takma kirpik taktim sananlar olmuştu. Bence tek eksisi pratik değil. Göz cevrenize çok bulasiyor ve onu temizlemek zaman alıyor. Bu arada kalıcılığı da çok iyi suya dayanıklı çeşidini almamış olmama rağmen suda denizde falan akmiyor

 25. yüksek fiyatlı bir çok maskarayı yalan etmiştir gözümde. uygun fiyatlı maskaralar arasında da açık ara en iyisi olduğuna inanıyorum. water proof olanını çıkarabilmek ızdırap ama normal olanı da akmadan¸ yaz-kış tüm gün gözümde kalıyor.

 26. Kirpik Kıvırıcısıyla harikalar yaratıyormuş. Geçen sene Kıvırıcı kullanmıyordum ve etkisi vasat geliyordu. Şimdi ise gerçekten çok beğeniyorum hem uzatmasını hem de dolgunlaştırmasını. Maybelline maskara işini iyi biliyor valla.

 27. hem uygun fiyatlı hem de Performansı güzel. Kirpik kıvırma işlemini yaptıktan sonra daha güzel duruyor fakat yine de Chanel¸ Dior¸ Lancome gibi performanslar beklememek gerekiyor.

 28. Hayatımın maskarası. Bugüne kadar birçok maskara denemiş biri olarak dönüp dolaşıp geldiğim maskaradır. asla vazgeçemiyorum. simsiyah¸ akmıyor¸ bulaşmıyor¸ kirpikleri uzatıyor¸ kıvırıyor¸ asla dökülmüyor. daha ne olsun. aslında gece makyajları için daha uygun özellikle dumanlı göz makyajlarında kirpikleri inanılmaz güzel gösteriyor. çok seyrek kirpiklerim olduğunu bilen bir arkadaşım bir keresinde takma kirpik mi taktın sen demişti. o derece. ama ne kadar gece maskarası olsa da ben maskarada yoğun uygulamaları sevdiğim için gece gündüz fark etmeden kullanıyorum.

 29. çoğu kişi tarafından sevilmesine rağmen bende anlam veremediğim şekilde dökülme yapan maskaradır. geçtiğimiz kış denediğimde de aynı sorunu yaşadım bu bayram indiriminde bir şans daha vermek için satın aldığımda yine aynı problemle karşılaştım. sürdükten en fazla bir saat sonra toz halinde tüm göz altıma dökülüyor. onun dışında kıvırması ve siyahlığı oldukça iyi fakat bir maskarada ilk aradığım özellik dökülmemesi olduğundan dolayı bu paket de çöpü boylayacak malesef.

 30. görkem karman ın gazına gelip büyük umutlarla alıp ve hiç hoşlanmadığım maskara. uzun ama cılız kirpiklerimi birbirine yapıştırdı. ayırmak için üstünden geçtiğimde daha kötü oldu. sanırım kirpiklerimi döktü. anneme paslamıştım ama pek kullandığını görmedim.

 31. Şu zamana kadar kullandığım maskaralar arasında fiyatını da göz önünde bulundurursak bence en iyisi. Bunu sürünce simsiyah upuzun kirpiklerim oluyor ve diğer çoğu maskara gibi kirpiklerimi birbirine yapıştırmıyor. Yalnız daha kurumadan hızlı hareketlerle ve tarayarak sürmek lazım diğer türlü yapışıyor.

 32. Ovgulere dayanamayip meraktan catlamak usereyken aldigim maskara.Oncelikle ben boyle kalin fircali maskaralari hic sevmem cunku kirpiklerimi yapistiriyor hepsi. Hani su firca yerine incecik ve minik minik cikintilari olan maskaralari daha cok tercih etmisimdir bu yuzden ama onlar da volum yoksunu maalesef. Neyse¸ maskaranin fircasi tombik ve kivrimli bu yuzden verecegi kivrik efektinden neredeyse emindim. Fircaya cok fazla urun gelmiyormus. Basta fazla urun geliyordur diye siyirip kullaniyordum ve kirpiklerimi yapistiriyordu. Meger nedeni benim fircadaki urunu siyirmammis cunku bunu yapmadigimda kirpiklerim yapismadi birbirine.. Maskara surmedigimde yokmus gibi gorunen ince¸ kivrik olmayan ve uzun sayilmayan kirpiklerim uzerinde ciddi oranda bir etkisi oldu. Hem kivriklik hem de volum acisindan. Yalnizca ilk kullanmaya basladigimda nem ve sicagin kol gezdigi bir sehirdeydim ve bir sure sonra alt goz kapagima aktigini fark ettim. Ama istanbul’a donunce boyle bir sorunla karsilasmadim.Bittiginde yeniden alabilecegim uygun fiyatli maskaralardan biri.

 33. ürünü ne zaman aldığımı ne zaman kuruttuğumu bilmiyorum¸ sanırım ablam veya annem almış ve ben hiç kullanmamışım. bu kadar övgüler düzülünce dedim bunu açayım biraz deneyeyim en azından. makyajmıdedin kanalında rimelin içine gliserin döküp açıyordu. denedim ve korkunç son. rimeli ve fırçasını çok sevdim aslında. normalde fırçaları illaki göz kapağıma değdiririm¸ bunda öyle bir şey olmadı. göze güzel oturuyor fakaat gliserin yüzünden bütün gün gözümden aktı¸ rimel kurumadı¸ yağ yağ yol oldu gözlerimden yanaklarıma. yani umuyorum gliserindendir. indirimlere bakmıyorum şuanda. büyük kozmetik diyetindeyim. elimdeki tüm rimellerim bitsin o zaman tekrar şans vermek istiyorum.kıssadan hisse: rimellerin içine gliserin koymuyoruz. bi iki gün daha kurtarayım diyorsak misel su koyuyoruz.

 34. görkem karmanın övgülerine dayanamayıp aldığım maskara.fena değil kıvırması¸fırçası başarılı ama benim için bi max factor 2000 calories değildir

 35. her gün kullanmama rağmen 1 ayda kuruyan¸ çok fazla hacim veya uzunluk vermeyen maskara. maybelline’nin sevmediğim nadir rimellerinden.

 36. özellikle kirpikleri tek tek ayırma özelliği arayanların en son tercih edeceği maskara olmalıdır bu. kirpikleri birbirine yapıştırmakla kalmaz bir de topaklanmalar bırakır ki bu bir rimeli bir daha kullanmama sebebimdir. birçok kişinin favori rimeli olmasına karşın benim en az sevebildiğim rimeldir kendisi.

 37. yıllardır dönüp dolaşıp vazgeçemediğim maskaradır. verdiği hacim ve uzunluk bana yeterli geliyor. kirpik kıvırıcısıyla uygulandığında daha güzel sonuçlar elde ediyorum. tek sıkıntısı sıcak havalarda göz altlarına dökülme yapabiliyor. cosmetica’dan 12₺’ye almıştım.

 38. İnce ve fazla yogun olmayan kirpiklerime harika bir hacim verdiği için çok memnun kaldım ve ilk kez bir rimelin performansını beğendim. Ancak kirpikleri daha sık olan bir arkadaşım kullandığında fazla abartılı buldu¸ gerçekten takma kirpik gibiydi. O açıdan her gün kullanılmak için uygun olmadığı söylenebilir

 39. ne zaman maskara almaya çıksam elim direk bu maskaraya gider. değişiklik olsun diye başka maskaralar da kullandım ama onların yapısı çok ıslak geldi. düzlükte çığır açmış kirpiklerime bir nebze iyi geliyor. akma gibi sorunlar da yaşamadım. keşke waterproof ürününü çıkarsalar da düz kirpiklerime tam bir çare olsa.

 40. İlk sürümümde satın alarak çok büyük bir hata yaptığımı düşündüğüm maskara. Dibinden ucuna yedire yedire sürdüm. Çünkü maskaraları hep böyle sürerim. Çukur kısmını gözüme oturtup sürmüştüm. O sırada kirpik diplerimin göze doğru olan kısmına çok ürün bulaşmış ve bu beni baya mağdur etmişti. Lens kullanan biri için kabus çünkü o şeyler. Akşam da çift fazlı ürünle bile zor temizlemiştim.Peki sonra? Ürünün öncelikle yanlarını kullanmaya başladım. Yani çukurlu kısım yukarı bakacak şekilde tutuyorum yanlarıyla kirpiklerimi tarıyorum. Fırçanın ordaki kılları daha uzun zaten. Şekli sayesinde tek hamlede neredeyse bütün kirpiklerime ulaşıyorum. Ki benim büyük gözlerim ve çarpık yapılı kirpiklerimde bu iş çok zor normalde. Sadece bir kat sürünce günlük makyajda şahane bir görüntü oluşuyor. Akma kokma da yapmadı. Ve tek kat abanmadan sürünce garnier miselar su ile de rahat temizledim. Kirpiklerim düz değil ama dediğim gibi karmaşık. Onları hizaya sokup kıvırmada da başarılı görünüyor gözüme.Fikrim değişir beni mutsuz ederse mutlaka entrymi güncelleyeceğim.

 41. Ilk defa bi rimelden bitmeye yakınken tam performans alıyorum şöyle ki bu rimeli ilk aldığımda Islak bi yapısı vardı ve aman aman bi dolgunluk vermiyordu üstelik kirpiklerimde kuruduktan bir iki saat sonra göz altlarımda siyah siyah rimel parçaları görüyodum (dağıtmadan silmesi gerçekten zor tüm göz altım siyah rimel oluyodu) ne zaman rimel bitmeye yaklaştı¸kirpiklerimi daha dolgun ve uzun göstermeye başladı kirpik diplerinden başlayıp bastırarak ve zik zak hareketlerle uçlara doğru sürdüğümde aha dedim şimdi bi halta benzedi.

 42. sanki 2-3 yıl önce yapısı daha güzeldi ya da benim kirpiklerim daha güzeldi. yapısının değişmiş olabileceğinden şüphelendiğim rimel.

 43. görkem karman’ın övgüsü üzerine denemek üzere aldığım fakat kirpiklerimi hiç de “falsies” gibi göstermeyen maskara. bence rocket volume bundan daha başarılı.

 44. Makyajdan hiç anlamayan bir erkeğin bana “Kirpiklerin çok büyük.” demesine sebep olan maskaradır. Bana göre efsane bir maskaradır.

 45. farklı zamanlarda birkaç kez aldım¸ her seferinde gözümde enfeksiyona sebep oldu. lancome hypnose drama’yı bazen 6-7 ay kullanıyorum hiç bir problem olmuyor. kısacası sevmediğim bir maskara.

 46. Dışarıdan gelen övgülere dayanamayıp aldığım ama tam anlamıyla kullandığım en kötü maskaralar arasında yerini almış maskaradır. Kirpiklerimi birbirine karıştırdığı yetmezmiş gibi hacim vs. etkisini de görmedim. Maybelline maskaralarından ‘one by one’ı tek geçerim.

 47. fiyatına göre başarılı ürünlerden biri. yüksek fiyatlı bir çok maskara ile yarışır. cosmetica’da fiyatı bu hafta 7.90’a düşmüştü ancak güvenemediğim için almadım. sitede ürün güncellendiğinde bol sayıda stoklanacak.

 48. uzun süredir kullandığım loreal million lashes maskaranın tahtına oturdu. gratis indiriminden denemek için aldım ve gerçekten bektentimden fazlasını verdi. benim kirpiklerim kendiliğinden uzun bu nedenle gözlerimde tarantula varmış gibi bir görünüm yaratmayan su bazlı maskaralardan hoşlanıyorum. gerçekten mükemmel kıvırıyor¸ ayırıyor ve hoş bir görünüm sağlıyor. fiyatı da uygun indirimle daha da uygun. şiddetle tavsiye:)

 49. Makyajdan hiç anlamazken piyasada başka rimel yokmuş gibi devamlı aldığım rimeldi. Makyaja ilgim başlayınca bir çok rimel denedim yine dönüp dolaştığım rimel oldu. Tek tek ayırıyor¸ uzatıyor¸ simsiyah yapıyor. Son kat olarak hacim veren bir rimel geçerseniz kirpikleriniz evrim geçiriyor. Sadece ambalajını sevmiyorum. Maybelline’nın bu oyuncak görünümlü rimel tasarımlarını beğenmiyorum. Oynar başlığı da gereksiz bence bir işe yaramıyor¸ kırık ve dayanıksız gibi görünmesini sağlıyor.

 50. canım rimelim ya eski dost gibi başkalarını kullanıp kullanıp yine ona dönerim. siyahlığı tek tek uzatması onu vazgeçilmez kılan özellikleri. hem uygun hem güzel. gerçekten maybelline nin piyasadaki bütün rimellerini denedim ama bundaki etkiyi hiçbirinde göremedim. maybelline rimel almayı düşünüyorsanız black dramayı tercih etmelisiniz benden tavsiyee..

 51. Yaklaşık bir yıldır bu maskarayı kullanıyorum. Hayvan deneyi yaptığı için almayı düşünmüyorum bi daha ama benim kısacık sarıcık kirpiklerime bundan başkası yar olmuyor 🙁

 52. bu maskara ile ilgili maceram var baya. teyzem vermişti bana kendisine de hediye gelmiş. ancak ben hiç beğenemedim. öncelikle kirpikleri 3 tane üçgen gibi yapıyor yani tek tek ayırma sıfır bir de birleştiriyor iyice. aynı zamanda yapısı çok yoğun tek katta bile çok fazla geliyor topaklanma da yapıyor. ama bu rimel biraz eskimiş galiba ondan da olabilir diye düşündüm. elimdeki maskaralar bitince bir indirimde alsam mı diyorum bir yardım eder misiniz cicişler?

 53. Mükemmel maskara. Gerçekten övgüleri hak ediyor. Uzatıyor¸ dolgunlaştırıyor¸ siyahlık veriyor. Harika yani tekrar tekrar alacağım bir ürün.

 54. başlarda ıslak bitişli¸ bir kaç kat sürüldüğünde kirpikler iç içe geçmiş vaziyete geliyor ve kolay kuruyan bir rimel. iyi olan yönü içerisindeki fiber kıllar gerçekten de takma kirpik etkisi yaratması. ikamesi hatta daha iyi olan bir ürün tavsiye edecek olursam da¸ deborah milano extraordinary 5-in-1

 55. dolgunluk konusunda gerçekten başarılı olduğunu düşünüyorum. uzatma konusunda da fena değil ama bu konuda bir maybelline rocket volum express maskara kadar da başarılı da değil. normal veya uzun kirpikleri olan arkadaşlar bu maskarayı tercih ettikleri taktirde¸ dolgunluğu sağlayan içindeki küçük kirpik gibi olan parçalardan dolayı memnun kalacaklardır diye düşünüyorum. kısa ama sık kirpikleri olanlar ise rocketdan şaşmasınlar. benim maskaram rocket sanmıştım ama bunu kullandığım ilk gün aldığım beğenilerin haddi hesabı olmadı 🙂

 56. Bence uygun fiyatlılar arasında en başarılısı. Uzatıyor hacim veriyor benim kirpiklerime en azından ve akma bulaşma yapmıyor saatlerce. Kısaca fiyat/perf. açısından başarılı bulduğum bi maskara.

 57. oldukça gür¸ simsiyah ama bir o kadar da kısa ve düz kirpiklerimde bir iyi bir kötü duran maskaradır. uzatmasını başarılı bulsamda kıvırma etkisi benim dümdüz kirpiklerimde yok denecek kadar az. verdiği dolgunluktan genel olarak memnunum ama bende gün içerisinde dökülme yapıyor. ayrıca bazı sabahlar bu maskarayı sürdüğümde tek tek ayrılmış¸ uzun kirpikler elde etsem de bazen topaklanma yapıp kirpiklerimi kocaman bir kirpik yumağına çevirdiği olmuyor değil. kısacası indirimden çok uygun fiyata bulabileceğiniz¸ benimkilerin tersine kıvrık¸ uzun ama seyrek kirpikleriniz varsa işinizi fazlasıyla görecek bir üründür. ben bir daha alacağımı zannetmiyorum.

 58. kıvırmasını¸ dayanıklılığını¸ verdiği hacmi beğendiğim için kim bilir kaçıncısını kullandığım¸ alternatif olarak kenarda duran diğer maskaralarıma uzunca bakıp kenara iterek her seferinde aralarından seçtiğim maskara.

 59. geçen yaptığım rossmann alış verim sonrası indirimden aldığım rimel. nasıl da ihityacım var¸ en son aldığım max factor 2000 c. kırılınca¸ ah tamam ilaç gibi geldi dedim. Gerek burada gerek başka yerlerde epey bir övgü alıyor kendisi.bir kaç kere kullandım o günden bu yana sanırım fikrim oluştu. biraz abartıldığını düşünüyorum ilk kanaatim bu yönde. max f. daha başarılı geldi bana. peki hangi konularda kıyas yapacak olursam? hacim¸ dayanıklılık. öyle ilk sürüşte falan ben kirpiklerim de bir farklılık göremedim. biraz uğraşmam gerekiyor. bunu maxf. de de yakalıyordum ben¸ hatta o dandik fırça tutuş yeri olmasa daha da başarılı gözümde. sonrasında beni en fazla rahatsız eden yönü¸ gün sonunda akıyor olması. sabah erkende yani 6¸30 da makyaj yapan biriyim¸ yıllardır bu böyledir. akşam mesai sonrası makyajımı tazeler¸ eve bile gidecek olsam bir bakarım aynada kendime. ama daha öğen vakti maybelline’ in aktığını gördüm. dahası kirpiklerimde müthiş bir ağırlaşma. hadi dolgunluk ve hacim konularında sınıfta kaldı benim kirpiklerim söz konusu olunca peki ya bu ? bence çok önemli bir mevzu. gün sonunda dışarı çıkıp birileriyle zaman geçirebiliyoruz. kimse pandalar gibi gezmek istemez sanıyorum. ben o hissi sevmiyorum açıkçası. o yüzden abartıldığı kaanatine vardım. bu arada elbette kirpik yapısı da önemli tekrar altını çizeyim¸ benim kirpiklerim aman aman bir coşkunlukta değil evet ama akmasını açıklayacak bir durum da yok ortada. bir kaç saatlik işiniz olur dışarıda¸ kimseyle buluşmazsınız sürün derim. yoksa risk¸ büyük risk.

 60. En sevdiğim rimel. Rimeli ilk kullandığımda çok ıslak yapıdaydı ama zamanla o ıslaklığı gitti. Kirpiklerimi dolgunlaştıran nadir rimellerden. Ben zaten sadece uzatan rimelleri sevmiyorum. Rimelin bence tek sorunu sürerken göz kapaklarıma bulaşması. Silerken de makyajımı bozmam cabası. Yani ne olursa olsun vazgeçemediğim rimeldir kendileri.

 61. Görkem karman öve öve anlattıktan sonra gittim aldım. Gerçekten güzel kirpikleri kaldırıyor hacım uzunlukta veriyor. Ben çok sevdim tam günlük kullanıma uygun bi maskara bitince tekrar alırım. Fiyat performans olarak bence çok başarılı

 62. 2 yıldan beri kullandığım ve sürdüğüm her seferinde takma kirpik taktığımı bile iddia edenlerin olduğu (muhtemelen kirpiklerim uzun ve gür olduğu ve bu maskarayla arşa erdiği için) l’oreal telescopic ile drugstore maskaralar arasında en pahalı highend maskaraları bile sollayan maskara.

 63. maybelline’in en iyi maskaralarından biri bence. fiyatına göre performansı çok güzel. birçok pahalı markayla kıyaslarsak¸ çoğunun etkisini maybelline’den farksız gördüm hatta akan da oldu ama bu maskara hiç akma yapmadı. verdiği etkiyi çok beğeniyorum. sürekli yedeklediklerimden.

 64. cosmetica indiriminden görkem karman tavsiyesiyle aldım. mükemmel bir maskara bence. zayıf seyrek kirpiklerimi şaha kaldırdı ve üstelik rengi de simsiyaaah¸ bayıldım!:) teşekkürler görkitö. 🙂

 65. Hangi maskarayı denersem deneyeyim dönüp dolaşıp aldığım vazgeçemediğim istediğim dolgunluğu¸ siyahlığı veren tek maskara. Kime önerdiysem aynı şekilde onlarında vazgeçilmezi olmayı başaran¸ fiyat performans olarak fazlasıyla tatmin edici bir ürün. Eğer vazgeçemeyeceğim bir ürün sorsalar o kesinlikle bu maskara olur. Çünkü bunun verdiği etkiyi başkasında bulamadım.

 66. hali hazırda uzun kirpiklerimi neredeyse kaşıma kadar çıkarmış maskaradır kendisi. daha yeni aldığım için birazcık sıvı o yüzden hacim konusunda bir şey diyemeyeceğim ama asla cılız durmadı kirpikler. ayırması da güzel. bence tek kötü yanı kirpikleri kazık gibi sert yapması.

 67. Verdiği etki iyi hoş da¸ bunun fırçası bir tek benim mi gözlerime batıyor? Sanki dikenle sürüyorum maskarayı¸ öyle çok acıtıyo fırçanın kılları.

 68. kesinlikle favori ürünlerimden biridir kendisi. tek kötü yanı¸ oldukça zor çıkması kirpiklerden. onun dışında uzatır¸ kılları tek tek ayırır ve bulaşmaz

 69. Bu kadar ünlü değilkende severdim kendisini. Çok konuşuldukça değeri azalan her şey gibi bendeki değerini yitirdi. Ama emektarımdır hakkını yiyemem. Maybelline the falsies black drama’yı da bozdular tutunacak dalımız mı kaldı.  Uyarladığım şiir

 70. Kirpiklerim kısa ancak sık bir yapıda. Kısa olduğu içinde haliyle kıvrılmak yerine düz bir şekilde duruyor. Bu maskarayı birçok youtuberdan duyduktan sonra almaya karar vermiştim. Yapısı ilk başlarda fazla ıslaktı ancak sonrasında bir anda çok kuru bir hal aldı. iki halini de sevemediğim bir ürün oldu. Ben de ürünün çok çabuk bittiğini düşünüyorum. Bir daha bu ürünü alacağımı düşünmüyorum. Ancak beğenen de çok fazla kişi var¸ açıkçası bu durumla ilgili merak içerisindeyim.

 71. hacimsiz ve sarı kirpiklerime hem hacim hem uzunluk veren¸ akma yapmayan ancak uzun zamandır kullanmamdan mütevellit gün içinde birazcık dökülen simsiyah¸ müthiş üstelik de 22 tl olan bir maskara. insan gerçekten daha ne olsun diyor.

 72. Kirpiklerim hem kısa hem de ince olduğundan bu maskara benim favorim. 3-4 kat uyguladıktan sonra gerçekten de takma kirpik görünümü elde ediliyor. Şu an ikincisini eskitiyorum ve sanırım eskitmeye devam edeceğim.

 73. Çok başarılı bulduğum maskaradır. Kirpikleri daha hacimli ve daha uzun gösteriyor. Sadece alt kirpiklere sürdüğümde uzun vadede çok az da olsa akma yapıyor ama onun dışında çok sevdim kendisini

 74. mükemmel bir maskaradır kendileri. seyrek cansız kirpiklerimi olabildiğince zirveye çıkarır. uzun yıllar süren rimel arayışıma (ki artık bu bende canavarlığa dönüşmüştü) son verdi. bayılarak kullanıyorum. sabah sürüyorum akşam 7-8’e kadar dökülme sorunu yaşamadan kalıyor kirpiklerimde. verdiği uzunluk¸ hacim kaybolmuyor ve çok da sertleştirmiyor kirpiklerimi. memnunum oldukça.

 75. -Kirpikleri gerçekten kıvırıyor ve belirginleştiriyor.-Topaklanma yapma seviyesi çok düşük. -Fiyat/performans açısından da değerlendirirsek çok iyi¸ alınız.

 76. günlük kullanabileceğim rimel arayışlarımı sona erdiren rimel. kirpiklerim çok uzun olduğu için ne sürsem çok abartı sanki gece makyajı yapmış gibi oluyordu. o yüzden uzatmayan ama kıvrıklık veren bir rimel arıyordum. bütün isteklerimi yerine getirdi. maybelline’in ambalajlarını ben de beğenmiyorum. oyuncak gibi. hiç ağırlığı yok.

 77. Baş tacım olan¸ pul pul dokulmeyen¸ gun icinde akmayan ama cıkarmasi da bir o kadar zahmetli kozmetik urunu. Kirpiklerim seyrek ve kisa ama icindeki kirpigimsi parcalarla bu goruntuyu yok ediyor simsiyah olmasi da ayri bir guzellik iki kat surunce cok guzel bir goruntu elde ediyorum ozellikle kirpik makasiyla birlikte mukemmel

 78. ilk aldığımda bu ne ya bu kadar övülen şey bu muymuş diyip pek bi numarasını görememiştim. sonra çok sevmeye başladım. kirpiklerimi nerdeyse kaşlarıma kadar uzattığını gördükçe mest oluyorum¸ kirpiklerime bakıp durasım geliyor. Hiç dökülme falan da yapmıyor. Resmen takma kirpik etkisi yaratıyor.

 79. Burdaki yorumlar üzerine¸ elimdeki rimel bitmişken sevgililer günü indiriminde aldığım balon rimel. Sürdüğüm an hayal kırıklığı yaşadım¸ bu muymuş dedim. Bende hiçbir şekilde vurucu durmadı¸ birkaç kat sürmeme rağmen çok sıradan kirpiklere sahip oldum. Büyük heveslerle aldığım bir rimel daha hayal kırıklığı yarattı. Hayatımın rimelini hiç bulamayacağım sanırım.

 80. Kullandığım maskaralarda akma sorunu yaşadığım için gratisteki satış görevlisinin önerisi üzerine maybelline the falsies volum express waterprof maskarasını alıp bir deneyeyim dedim. almaz olaydım¸ hayatımda gördüğüm en kötü maskara bu olsa gerek. ne uzatıyor ne dolgunlaştırıyor¸ hatta maskara sürdüğünüz bile 3 kattan sonra belli oluyor¸ iğrenç ötesi bir ürün kesinlikle¸ boşuna almayın. belki ben sürememişimdir diye iki defa denedim. ilk sürüşümde maskarayı sildikten bir süre sonra elimi gözüme sürdüğümde iki tel kirpiğimin elime düştüğünü gördüm. ilk defa böyle bir şey yaşadığım için şaşırdım. bir daha dokunduğumda bir kirpiğim daha döküldü ve araştırdım ki gerçekten maskaradanmış¸ aynı sorunu yaşayan başkaları da varmış. kesinlikle kullanmanızı tavsiye etmiyorum. maybelline’in bir maskarasını kullanmayı istiyorsanız one bye one satin black öneririm.

 81. Başarılı bulmadığım¸ sürdüğümde kirpiklerimi birbirine yapıştırıp topak topak durmasına neden olan maskara.

 82. Blogger abartması olduğunu sanıp öylesine aldığım ama cidden çok beğendiğim maskara. Kirpiklerimi kıvırdı¸ hacim ve uzunluk verdi¸ siyah yaptı ve topaklanmadı. Sadece biraz aktı ama bende akmayan maskara yok mübarek çok hassas gözlere sahibim. Doğal bir görünüm veriyor ama¸ takma kirpik etkisi isteyenler one by one olanına bakabilirler

 83. Kirpikleri birleştirmeden çok güzel bir şekilde belirginlestiren¸ eğimli kıvrak fırçası sayesinde kirpiklerin daha kıvrık olmasını sağlayan favori maskaram. İlk açıldığında yapısı biraz fazla akışkan oluyor ama kısa süre sonra o cıvık yapı yok oluyor. İndirimlerde oldukça uygun fiyata edinilebilcek başarılı bir maskara.

 84. Kullandığım en iyi maskaradır kendisi. Uzun ve düz kirpiklerim var. Maskarada aradığım özellik kirpiklerimi yapıştırmadan kıvrık tutması. Kullandığım maskaralarda gün içinde kirpiklerim düşüyor ve eski düz halini alıyordu gün içinde. Benim inatçı düz kirpiklerimi bile bütün gün kıvrık tuttu ve asla dökülme yapmadı. Verdiği dolgunluk benim için iki katta yeterli oluyor. Simsiyah ve dökülme yapmıyor. Ve en önemlisi kirpiklerimi kıvrık tutan tek maskara. Severek kullanıyorum.

 85. çok iddialı öneriler tavsiyeler sayesinde aldığım ancak gün sonunda yüzüme dökülen ve kirpiklerimin asagı inmesine sebep olan maskaradır. farkı max factor false lash effect kullandığımda ve kirpiklerim gün sonunda da aynı uzunluk ve hacimde kalıp asagı inmediğinde anladım. artık max factor false lash effect is my baby (“v”)

 86. favori maskaralarımdan. en çok fırçasının kirpiği tutuşunu beğeniyorum. fırçası sayesinde kirpiklerimin hepsini aynı anda kavrıyor ve tarıyor¸ böylece daha muntazam bir sonuç elde ediyorum diğer rimellere göre.

 87. kirpikleri çok güzel tarıyor¸ ayırıyor ve uzatıyor. ilk aldığınızda daha yoğun bir görüntü oluşturuyor ama kullandıkça güzelleşiyor ve daha doğal durmaya başlıyor. üçüncüyü bitiriyorum ve çok memnunum.

 88. İlk açıldığında çok sıvı olan yapısı nedeniyle açıp 1-2 hafta bekleterek kullandığım favori rimelimdir.Ayrıca İzmir karşıyaka iş bankası sokağında ki yücel parfümeride indirim dönemlerinde 11 liraya kadar düştüğü oluyor seven cicişlerin dikkatine.

 89. Şu anki maskaram fena değil seviyorum kendisini de tekrar tekrar sürmek zor geliyo biraz ben bunu o kasigin ici gibi olan tarafi ile agir agir kirpiklerimi bir kere taradiktan sonra kivrimli uzun killi tarafi ile tariyotum bol bol kıvrık kalıyor böylelikle zahmetli ama guzel yine de tekrar almam

 90. bundan önce birçok maskara kullandım¸ uygun fiyatlılar içinde tek geçerim dediğim ürün kesinlikle. elimin altında mutlaka bulunduruyorum her zaman¸ kirpikleri çok güzel tarıyor¸ uzatıyor ve kıvırıyor. iç kısmıyla sürüldüğünde çok güzel bir görüntü sağlıyor yani. ayrıca kirpiklerimi çok ağırlaştırmıyor¸ bu da benim için önemli. indirimde de çok uygun fiyata geliyor

 91. Bloglarda görüp denemek için anneler günü indiriminden aldığım aldığım zamana lanet ettiğim maskara. Sizinde benim gibi dümdüz kıvrık olmayan kalın sık kirpikleriniz varsa sonuç felaket oluyor. Bi kere yapış yapış yapıyor birleştiriyor böyle inanılmaz çirkin bi görüntü hayatımda denediğim en kötü maskara net

 92. senelerdir değiştirmeden kullandığım tek üründür sanırım. bittikçe yenisini alıyorum¸ aralarda başka maskaralar da denedim ama hiçbirini ikinci kez almamışımdır. ayrıca bütün waterproof olduğunu iddia eden maskaralar arasında da akmama açısından denediğim en iyisidir.

 93. ya ben se-ve-mi-yo-rum. maybellinenin maskaralarıyla anlaşamıyoruz¸ yok olmuyor. topak topak oluyor bende. belki de bana denk gelenler bozuktur yoksa bu kadar seveninin olmasının başka bir açıklaması olamaz herhalde.

 94. uygun fiyatlı maskara arayışımı sonlandırmış üründür.kirpiklerim uzun ancak kıvrım yok¸ dümdüz.flormar kirpik kıvırma makası ile birlikte kullandığımda uzun olan kirpiklerimi iki katına çıkaran¸ direk takma kirpik etkisi bırakan maskaradır.alt kirpiklerden müthiş derecede akar (benim alt kirpiklerimden her maskara akıyor gerçi)onun dışında ne kadar beklerseniz bekleyin kirpiklerde düşme yapmıyor aynen kalkık kalkık geziyorsunuz :)dediğim gibi normalde dümdüz olan ve hiçbir çekiciliği olmayan kirpiklerime yaptığı etki postanede yanımda sıra bekleyen kadının hangi maskarayı kullanıyorsunuz demesine neden olmuştur 🙂

 95. waterproof olanını kullanıyorum. kirpiklerim uzun ve düz¸ bu yüzden kıvırıp hacim veren maskaraları seviyorum ve bu maskara bütün beklentilerimi karşılıyor. ayrıca simsiyah duruyor. kirpik kıvırıcı kullanıyorum ve daha dolgun durması için iki kat sürmeyi tercih ediyorum. sabah nasıl sürdüysem gece yatana kadar aynı şekilde kalıyor.

 96. Lash sensational’ı kullandıktan sonra ne kadar sevdiğimi bir kez daha anladığım maskara. Hacim veriyor¸ uzatıyor¸ kıvırıyor. Kat kat sürüldüğünde topaklanma kirpikleri birbirine yapıştırma yapmıyor. İlk sürdüğünüzde kıvrık olan kirpikler gün içinde düşmüyor. Benim için tek negatif yönleri alt kirpiklerde akma yapması ve zamanla fırça kıllarının birbirine yapışması. Alt kirpiklerimde waterproof bir maskara kullanıyorum bunun yerine. Fiyat performans açısından da hakkını veren favori maskaram.

 97. tanım: maybelline maskarasıbenim kıvrık ama aşırı seyrek kirpiklerimde çok da başarılı olmayan bence ortalama rimel. kirpik konusunda şanslı olanlar daha çok seviyor sanırım. başarılı bulduğum yanı ise gün içinde göz altlarıma dökülme yapmamasına rağmen çabucak gözden temizlenebilmesi. ben plastik fırçalı herhangi bir rimelden daha iyi performans alıyorum.

 98. ya sen mükemmel misin dediiğiim¸ superstar maskaramı bi kenara attıran¸ kirpiklerinizi tek tek ayırıp uzatan ucuz ve güzel olan şeylerden biri.

 99. Defalarca bitirdiğim hep daha iyisi diye aldatıp geri döndüğüm canım rimelim.Daha iyi diyebileceğim tek rimel max factor false lash butterfly wings oldu.Ama fiyat/performans olarak tabiki de yine maybelline alacağım.

 100. Uygun fiyatli guzel bir rimel ancak almadan once o kadar cok namini duydum ki beklentim cok fazlaydi.Ya urun biraz overrated ya da benim bekentimi karsilamadi¸kirpik yapima uymadi.Velhasil istedigim gibi bi performans alamadim.Fircasi biraz saglam degil gibi geldi bana ve bence fircanin kontrolu de zor.Sevemedim

 101. Benim kirpiklerimle en iyi anlaşan maskara hem hacim veriyo hem uzatıyo hem kolay temizleniyo valla mis gibi maskaraydı lash sensational bitince kesinlikle geri döneceğim

 102. karşılaştırmalı gideceğim. kullandığım en iyi uygun fiyatlı maskara. ama açtıktan sonra biraz beklemesi gerekiyor. buna yakın olarak da essence i love extreme volume maskara bence ama o biraz daha ıslak ve fırçası biraz büyük bence¸ detaylı çalışamıyorum. yapısı da biraz ıslak ve kurumuyor. ilk kattan sonra dikkatli sürülmezse topaklanıyor. black drama kuruduktan sonra tam istediğimi veriyor kıvrık ve uzun kirpikler. kirpiklerim hafif kıvrık ve orta uzunlukta. tek tek ayırmasını çok sevdim. yeniden keşfettiğim bir rimel oldu. lash sensational ile fırçası biraz benziyor ama onunla ilgili yorumlarımı da black drama için geçen süreden sonra yapacağım. şimdilik bana biraz ıslak geldi ve sanki tek tek ayırmıyor¸ black drama aşkım. bunlarla beraber kullandığım maskaraları da yazarsam belki fikir verir lancome hypnose drama ( lancome hypnose faciasından sonra denemek için aldım)¸ benefit they’re real¸ benefit they’re real tinted primer.

 103. Aldığım için pişman değilim ama bitince bir daha almam dediğim maskara.Kenidisini (bkz: maybelline master precise eyeliner ) ile aynı kutuda satıldıkları ve fiyatı çok uygun olduğu için kullanma imkanım oldu. Ama benim kirpiklerimi istediğim gibi göstermeme yeterli olmuyor ne yazık ki. Yani hacim veriyor¸ uzatıyor okey ama bir türlü istediğim gibi kirpiklerime eşit dağılmıyor. Bahanem çok olmasa da kendisini sevemedim pek.

 104. Fiyati indirimle 12.90¸ kirpikleri hem tek tek ayiriyor hem kiviriyor hem de hacim veriyor Gozleri sulandirmiyor¸ kirpikleri dokmuyor. Bir rimelden daha ne isteyebilirimki.Fiyat/ Fayda dengesi goz onune alinirsa hayatimda kullandigim en iyi rimeldir kendisi.

 105. Tekrar tekrar alacağım harika bir maskara. Ilk kez kil fırçalı bir maskarayla anlaşabildim. Kıvırması¸ verdiği volüm¸ siyahlığı mükemmel.

 106. Benim ok gibi dümdüz kirpiklerimi bile azda olsa kıvırabilmiş rimeldir. Özellikle sabitlendikten sonra gram yerinden oynamıyor. Bittiğinde başka rimeller aldım ama buna döneceğim gibi duruyor.

 107. cılızlar cılızı renk yoksunu kirpiklerimi hayata döndüren¸ güzelleştiren¸ uzatan¸ dolgunlaştıran rimel. fırçasını¸ kavisli oluşunu çok sevdim. ilk başta her rimel gibi biraz ıslak geliyor ama sonradan kıvamı iyice yerine oturuyor. dökülme¸ topaklanma yapmıyor. e fiyatı da uygun daha ne olsun. bittikçe alacağım rimel oldu kendisi.

 108. İlk maskaramdır. Kirpik uzunluğu yönünden şanslı olduğum için o kısma çok dikkat etmedim ama verdiği dolgunluk ve siyahlık çok güzel. İlk açıldığında baya bulaşıyor yalnız ama artısı kolay temizlenmesi. Fiyat performans oranı baya başarılı bence.

 109. Kirpiklerimi diğer maskaralara göre o kadar çok uzattı ki kirpiklerim gerçekten zamanla uzadı sanmıştım. Tek tek ayırıp hacim vermesi de cabası.

 110. kullandığım zaman gözlerimde resmen takma kirpik etkisi yapan maskaram¸ hem uzatıyor ve dolgunlaştırıyor¸ hem de çıkarırken bir zorluk yaşamıyorum. bitmesini beklemeden alıyorum yenisini¸ hele ki indirim zamanında 13 tl’ye falan düşüyor¸ sanırım aşığım

 111. Bayıldığım maskaram. Hem uygun fiyatlı hem de simsiyah ve kıvrık kirpiklere kavuşturuyor. Birçok high-end maskaradan iyi olduğunu düşünüyorum

 112. Piyasadaki çoğu drugstore rimelleri açık ara sollayan mükemmel rimeldir. Gerçekten vaat ettiği gibi simsiyah yapar kirpikleri¸ temizlemesi kolaydır dolgunluk kıvrıklık kısaca bir rimelden alabileceğiniz maksimum fayda bu üründe mevcut.

 113. Gratisteki bayram indiriminden 15 liraya aldım ve kesinlikle 15 liraya alınabilecek en güzel maskara. Simsiyah uzun kıvrık hacimli daha ne olsun. Gidip sephoradan 100-200 liraya alınan maskaralarla yarışır bence. İlk açıldığında biraz cıvık olsa da biraz kullanınca tam kıvamına geliyor. Her zaman alacağım bir maskara oldu kendisi

 114. hayatımda kullandığım en iyi iki rimelden birisidir. zaten şu kirpiklerime bir tek maybelline’in rimelleri iyi geliyor. kirpiklerim aşırı kısa ve düz hani belli bile olmuyor kirpiklerim. ama bu rimel o kisacik kirpiklerimi kirpiklerimi dökmeden kıvırıyor ve çok uzatıyor. üstelik kirpik kıvırıcısına bile gerek kalmıyor. fakat ben bugün yine de bi kullanayim dedim ve mükemmel oldu. tabii ben bol bol sürüyorum uğraşmak lazım istenilen sonuca ulaşmak için.

 115. 15-20 tane maskara denememe rağmen hayatımın maskarası bu diyebilirim ben normalinden sonra waterproof olanını deneyeyim dedim ve normalinde aldığım sonuçtan 2 kat fazla güzel sonuç aldım bundan sonra da kesinlikle daha iyisi gelene kadar değiştirmeyeceğim. Kirpiklerimi kıvırdıktan sonra bu maskarayı sürdüğümde kuruduktan sonra düşme yapmıyor. kirpiklerimi dökmedi. ve ne zaman bu maskarayı sürsem biri maskaramı sordu. şiddetle tavsiye ediyorum.

 116. Benim duruşunu en sevdiğim maskara. Tek tek ayırıyor ki lash sensanitional gibi değil gerçekten tek tek ayırıyor¸ kıvırıyor¸ uzatıyor¸ volume veriyor daha ne olsun. Geçenlerde üstüne bir de lash sensational denedim¸ şoka girdim. Arşa çıktı kirpiklerim. Ama yeni maskara denemekten bir türlü yenisini alamadım.

 117. Bu maskarayi ne zaman sursem “kirpiklerin cok guzel” “maskaran ne cabuk soyle!?” gibi tepkiler aldim fakat uygularken zorlaniyorum. Kirpiklerim sık oldugundan biraz yapistiriyor her surdugumde. Onun disinda kas kemigime kadar uzatiyor muazzam bir performansi var bu konuda. Bu bitince rocket olana donecegim onun ayirmasindan daha memnundum cunku.

 118. aşağı doğru bakan kirpiklerimde deneyip en memnun kaldığım waterproof olmayan maskara. şekil itibariyle kirpiklerin dibinden sürmeye çok uygun¸ akma veya döküntü sorunu yaşamadım. ben sürerken aşağı bakıp¸ kirpiklerimin dibine oturtup sonrasında gözümü kapatarak sürüyorum . bu şekilde topaklanma sorunu yaşamadım.hacim beklentisi olanlar beğenmez muhtemelen ama kıvırma ve uzatması tatmin edici bence.

 119. maybelline’in çok sevdiğim ve kullanmakta olduğum mükemmel rimellerinden bir tanesi. cat eyes’ı da çok severim bunu da ama bunun yoğunluğu daha güzel. kirpikleri ayırması ve dolgunluk vermesi açısından gerçekten oldukça başarılı.fiyat performans konusunda zaten diyecek söz yok.

 120. hayatımın maskarası!bir sürü maskaram var ama elim hep buna gidiyor.benim kirpiklerim çok uzun ve sık amma velakin düşük.bu rimel kirpiklerimi birbirine yapıştırmıyor ve mükemmel kıvırıyor.kirpik kıvırıcı kullanamayan bir insanım¸ hem beceremiyorum hem de komik ama korkuyorum.bu yüzden rimelin kıvırması düşük kirpiklerim için çok önemli ve bu rimel bunu iyi başarıyor.

 121. uzun fakat düz¸ yere bakan kirpiklere sahip biri olarak overrated bulduğum makyaj ürünü. o kadar ıslak bir maskara ki çekmecenin bir köşesinde 1 yıl kadar beklemiş halini bile uygulamaya kalksanız hala ıslak. keşke benim de favorim olsaydın da bu kirpik derdinden beni kurtarsaydın 🙁

 122. daha önce kullandığım loreal ve max factor maskaralardan çok daha iyi olan maskara.düz ve kısa kirpiklerim var. ilk başta kıvrık tarafıyla kıvırıyorum kirpiklerimi. sonra hacim vermesi için fırçayı çevirip tekrar uyguluyorum. hem hacim veriyor¸ hem uzatıyor¸ hem kıvırıyor. gerçekten başarılı. biraz çabuk kuruyacakmış ve bitecekmiş gibi ama sorun değil.

 123. Uzun¸ düz ve seyrek olmayan kirpiklerim var cicişler. Yalnız ne sürsem kolayca gözlerimden akmaya meyilli oluyor. Güzel hacim veriyor¸ fena olmayan bi uzunluk veriyor. Fakat tek tek ayırma özelliği yok. Benim gözümle alakalı olabilir ama ortalama 3 saat sonra dış köşelerden gözümün altına bulaşma oluyor ama dökülme yapmıyor. Alt kirpiklerime sürdüğümde ise sonuç felaket. Kesinlikle çok fena bir şekilde akıyor¸ asla sürmüyorum bu yüzden. Nispeten kolay temizleniyor. Mesela garnier micellar suyu ile pamuğu gözümün üstünde bekleterek kolayca çıkarabiliyorum. İndirim zamanı bir şansı hakediyor bence.

 124. Maybelline the falsies black drama maskarayı Cosmetica indiriminden 7¸5 tl civarı ucuz bir fiyata aldım..Araştırmalarım sonucu ürünün seveninin bir hayli fazla olduğunu gördüm:)Gelelim ürünümüze.Ürünün ambalajı cidden ilgi çekici.Dantel detayları ve rengi cidden hoşuma gitti.Fırça yapısı yarım oval¸kıvrımlı.Bu sayede sürerken kirpiklere güzelce oturuyor.Peki ben bu üründen memnun kaldım mı ?Hayır.Kirpiklerim sık¸uzun ve hayli kıvrımlı.Ben daha dolgun gösteren takma kirpik etkisi yaratan maskaraları seviyorum.Verdiği siyahlık cidden güzel.Akma konusuna gelince bende akma problemi olmadı.Benim kirpiklerimde yapışma yaptı¸bunu sık kirpiklerim olmasına bağlıyorum.Kısacası sık¸kıvrımlı kirpikleriniz varsa bu ürün sizlik değil.Peki kimler için bu ürün derseniz seyrek kirpikli ve düz kirpikli kişiler için çok güzel bir ürün olduğunu düşünüyorum.Kardeşimin kirpikleri çok sıkta değil¸çok seyrekte ve hafif kıvrık onunn hoşuna gitti.Ancak ben rimel denemeyi çok denemeyi seven biri olarak sevemedim.Birdaha almam.

 125. kendisini yeni edindim.2 gündür kullanıyorum. henüz sevdim mi sevmedim mi bilemedim. ama kullandığım en tuhaf maskara olduğu kesin. kirpiklerimi çekiştiriyor bu bildiğin. sanki tutup çekiyor gibi. enteresan.

 126. bittikçe aldığım maskara diyorum. verdiği görüntü cidden “black drama” aynen isminden anlaşılacağı gibi. acayip güzel uzatıyor ve kıvırıyor. gündüz sürdüğümde herkes takma kirpik mi taktın diyor. gece için ya da güzel bir smoky eye için çok çok mükemmel. ben şahsen hem gündüz hem gece kullanıyorum¸ uzun kirpik süper oluyor.

 127. Simsiyah¸ dolgunlaştıran uzatan bir maskara. İki tüp bitirdim¸ ancak kirpikleri yapıştırması ve topaklanma yapması rahatsız ettiğinden devam etmedim

 128. kesinlikle favori maskaralarimdan biri. bir maskaradan istediginiz herseyi veriyor. hacim uzunluk kivirma hepsi var.kuruyana kadar 3 tane tukettim hala da kullanmaya devam ediyorum. biraz buyuk bir ambalaji oldugu icin gunluk cantamda fazlalik yapiyor ama yine de vazgecemiyorum. gozden cikarmasi biraz zor ama cift fazli bir urunle uzerinde bekletip cozerseniz daha iyi oluyor.

 129. Desenine bayılıp almıştım. Fiyatını da düsününce bu kadar iyi sonuç vermesini beklemiyordum. Fırçanın tasarımı sayesinde göz pınarlarına yakın bölgedeki kirpikleri dahi uğraştırmadan kıvırıyor¸ kirpikleri tek tek ayırıp güzel volum veriyor.

 130. Kirpikleri çok güzel ayırıyor¸ uzatıyor¸ kıvırıyor. Fakat bir sorun var kirpiklerimin uç kısımlarında topaklanma yapıyor. Tek kat sürdüğümde bile topaklanma yaşadığım İçin kullanamıyorum doğru dürüst çok üzgünüm çok

 131. kirpiklerinizde simsiyah bir görünüm¸ dolgunluk ve kıvrım istiyorsanız kesinlikle kullanmanızı tavsiye edeceğim maskara¸ özellikle kullanmadan önce kirpiklerinizi kıvırırsanız tadından yenmez. fırçası kıl ve tombul¸ bu yüzden alt kirpiklere sürerken bulaşma sorunu yaşayabilirsiniz. ilk katı sürüp bırakırsanız gün içerisinde kirpikleri düşürebilir¸ en iyisi 2 veya 3 kat sürmek. zira sürdükçe elde ettiğiniz simsiyah ve dolgun görünüme kapılıp daha fazla kat sürmeye çalışırsanız topaklanıyor maalesef 🙁 kolay kolay kurumaması da en büyük artılarından biri¸ elim bundan başka maskaraya gitmiyoor.

 132. Ne kadar maskara denersem deneyeyim yine dönüp dolaşıp satın aldığım maskara. Herkes hacim vermesi¸ uzunluk katmasindan bahsetmiş ancak bunların yanında beni bu maskaraya bağlayan kolay silinebilmesi olmuştur. Eğer benim gibi maskara sürmekte zorlaniyorsaniz goz kapaginiza hunharca bulastiriyorsaniz ve sürdüğünüz o caanim eyelinerlar¸ farlar o bulaşan maskarayi sileyim derken bozuluyorsa kullanmanız gereken maskara bu! Sadece kuru bir kulak cubuguyla goz kapaginiza bulaşan maskarayi (maskara kuruduktan sonra tabi) pıt pıt yapıp fariniza zarar vermeden silebilirsiniz.

 133. Görkem karman ve duygu özaslanın övgülerine dayanamadım ve indirimde görünce kaptım. Kıl yapılı fırçası var ki ben plastik fırçları severim. İlk denediğimde bana ıslak ve kirpikleri yapıştırıyo gibi gelse de kullandıkça oturuyo ve gerçekten çok güzel. Zaten kirpiklerim uzun olduğu için çok rimel sıkıntısı çekmiyorum ama bunu alın aldırın arkadaşlar

 134. Büyük umutlarla aldığım ama malesef hiç memnun kalmadigim maskara. Kirpiklerimi çok yapıştırdı ve toparlandı. Lash sensational maskaranin fırçasıyla kullanmayı düşünüyorum.

 135. En sevdiğim maskara. Seyrek sayılmayacak sıklıktaki kirpiklerimin dizilişinden ötürü diğer maskaralar hep birbirine yapıştırıp daha az gösterirken bu tek tek ayırıp gerçekten dramatik bir hava veriyor.

 136. favori maybelline maskaram rocket volum olsa da rimelim bitmişken indirimde kendisine bir şans vermek istedim. ön bilgi olarak uzun ve siyah kirpiklerim var¸ beklentim yoğun hacim vermesi.kıl fırçalı bir ürün¸ hacim arayışına kıl fırçalar çözüm olsa da plastikleri uygulama kolaylığı açısından daha çok seviyorum. kıl fırçalar topak topak yapabiliyor. ama bu ürün o önyargımı yıktı¸ hiç topaklanmadan gayet güzel uzattı hacim verdi ve simsiyah boyadı kirpiklerimi. ayrıca rocket kadar ıslak değil¸ ilk kullanımlar çile olmuyor.18.90’a almıştım son gratis indiriminde¸ gözlerde alerji durumuna da sebep olmadığı için ba-yıl-dım kendisine. her kuruşunu hak etti.tek handikapı alt kirpiklere uygulanamıyor olması¸ fırçası buna müsait değil her yere bulaşıyor. ama benim zaten çok seyrek alt kirpiklerim olduğu ve çoğu maskarada bu sorunu yaşadığım için pek takmadım. sana puanım 10 kanka!

 137. Burdaki yorumlara bakarak bir şans vereyim diyerek aldığım ve hiç sevmediğim maskara. Şöyle ki sık ve orta uzunlukta kirpiklere sahibim¸ herkesin övdüğü takma kirpik etkisini ben göremedim. Kirpik yapımla ilgili olduğunu düşünmüyorum çünkü maskara fırçası o kadar oynak ki resmen eziyet çektim sürerken. Siyahlığına gelecek olursam diğer maskaralardan pek bir artısını göremedim. Benim için piyasada daha güzel maskaralar varken bu maskara anca rafta kendine yer bulur. Çünkü kullanım açısından zaten sıkıntılı başka maskaralar kat kat daha güzel etkiye sahipken bu sıkıntıya katlanmak niye?

 138. Hayatımın maskarası… Uzunluk¸hacim¸kıvırma=Takma kirpik etkisi. Yıllardır en sevdiğim maskaramdır kendisi. Fakat açtıktan sonra bir ay kadar katlanmak gerekiyor. Çok ıslak yapıda oluyor çünkü. Ama bir ayın sonunda bir efsane.

 139. geçen gün soru cevapta bir ciciş sormuştu bu maskarayı bulamadığını yazmıştı. sorularda arattım ama bulamadım buraya yazmak daha doğru geldi. maskara şuan cosmeticada mevcut ve indirimde 🙂

 140. Simsiyahlığını ve verdiği hacmi beğensemde ikinci kat kirpikleri birbirine yapıştırıyor ve ağırlık hissi veriyor tek kat kullanılacaksa günlük kullanım için uygun ancak düz kirpikli biri olarak bir rimelden en çok kıvırma bekliyorum kıvırmasını yeterli bulmadım malesef¸ lash sensational ile devam <3

 141. Maybelline maskaralar arasında lash sensational’dan sonra en sevdiğim maskara. Benim maskaradan istedigim kirpiklerimi kıvrık tutsun¸ uzatsın ve topaklanma yapmasın. Bu maskara ise benim tüm beklentilerimi karşılıyor. Çok güzel kıvırıyor ve gun boyunca da kıvrık tutuyor normalde benim kirpiklerim hemen düşer. Siyahlığını gayet güzel veriyor ve asla topaklanma yapmıyor. Ayrıca makyajımı çıkarırken uğraştırmıyor da. Maskaralarım bittiginde hep farklı ürünler alırdım. Ama artık yeni arayışlara girmeyi düşünmüyorum bu maskaradan sonra. 

 142. bir çok rimel denedim ama black drama kalp ben. Simsiyah gerçekten fırçası ayrı güzel¸ ayırıyor¸ kıvırıyor. Sadece ilk açıldığı anda fazla ıslak oluyor ama bir kaç kullanımdan sonra yapısı oturuyor. Fiyatı da gayet uygun. Orta uzunlukta kirpiklerime kirpik makasıyla uyguladığımda çok seviyorum. Biraz kurumasını bekleyip ikinci katı uyguladığınızda daha yoğun bir görünüm elde ediyorsunuz.

 143. Hayatımın maskarası kesinlikle! Bu ürünü yaklaşık 4 senedir kullanıyorum. Ne zaman yeni rimeller denesem aklım hep bunda kalıyor. Fiyatı oldukça uygun. Bugün watsonstan 19 liraya aldım. Eğer benim gibi her ay bir rimelin dibini görecek kadar çok sürüyorsanız¸ pahalı rimeller her ne kadar beni tatmin etse de her ay yenisini almak pek istediğim bir şey değil¸ bu nedenle bu rimele aşığım. Ürün ilk açıldığında normal bi kıvamda¸ çok sıvı diyemem. Kıvrık şekli sayesinde kirpiklerimin en dibine kadar yerleştirebiliyorum bu maskarayı. Bana kalırsa alt kirpiklerde de oldukça başarılı. Hacim¸ uzunluk ne ararsan tam puan bu rimelde. Tek sevmediğim özelliği¸ akşam olduğu vakit göz altlarıma dökülme yapıyor. Waterproof olduğu için akma yapmıyor fakat zamanla pul pul olabiliyor geç saatlere doğru. Ben kirpiklerimde bıraktığı etkiyi sevdiğim için bu özelliğine pek takılmıyorum. Gözüm kapalı tavsiye edebileceğim tek ürün olabilir şu hayatta. 

 144. iki ya da üçüncü alışım. çok severek kullanmıştım ama şu an açtığımın yapısı bir ıslak her yere bulaşıyor. kıvama gelmesini bekliyorum. bebeyim <3

Siz ne düşünüyorsunuz?