“Maybelline the colossal big shot maskara” için 55 yorum

 1. Kirpiklerim uzun ama uçlara doğru açık renk ve dolgun değiller. Bu maskarayı evet günlük olarak kullanabilirim ama bitirdikten sonra tekrar almam. Neden mi? Kirpiklerimi uzatmadı. Evet kirpiklerim uzun ama ben böyle arşa çıksın istiyorum. Dolgunluk vermedi sadece o daha açık renk olan uç kısımlarını da görünür yaptı. Bu kadar bendeki etkisi. Tekrar almayacağım. Ayrıca şöyle de bir şey oldu. Alt kirpik dibimde arpacık çıktı. Göz makyajı olarak başka bir şey kullanmıyorum. 

 2. kirpiklerim uzun ve düz ancak uçları sarıya yakın açık bir renk¸ bu maskara sadece belirginleştirdi¸ lash sensational kullanıp bu maskaradan da hacim verme¸ kaldırma¸ kıvırma beklentisi olanlar memnun kalmayacaktır diye düşünüyorum¸ günlük kullanıma uygun¸ tek tek ayıran¸ dökülme yapmayan sıradan bir maskara

 3. Günlük kullanım için favori maskaram. Hacim konusunda beklediğim performansı göstermese de topaklanmamasından¸ kirpikleri upuzun yapıp tek tek ayırmasından memnunum. Çok sıcak günlerde de kullandım¸ akma veya dökülme yapmadı. Çift fazlı makyaj temizleyicisi veya badem sütüyle kolaylıkla çıkarabiliyorum. İşe gelirken pahalı rimellerimi sürmek istemiyorum¸ ne gerek var 🙂 O yüzden bu rimeli¸ indirim dönemlerinde cep yakmayan bir fiyata satın aldığım için de seviyorum.

 4. Şu anda gözümde olan maskara. Gerek paketi gerekse etkisi çok hoşuma gitti. Hacim maskarası diye geçiyor ama bence daha çok kıvırıyor. Tek sıkıntım waterproof olmaması. Keşke waterproof olsaydı..

 5. günlük kullanımda gerçekten çok beğendiğim maskara. aceleyle almıştım bu maskarayı ama çok hoşuma gitti. kirpiklerimin uçları gözükmüyor ¸ sarılar¸ o yüzden siyahlığından çok memnun kaldım. hacim verdiğini söyleyemem ama çok güzel ayırıp uzatıyor. masum bakışlar yarattığını düşünüyorum. kullandığım ilk gün herkes gözlerimin daha büyük gözüktüğünü söyledi bu da bir artıydı benim için. bende nedense bilmiyorum çoğu kişinin aksine kıvrık tutmayı başardı. kalıcılığı iyi ama sürdükten bir 6 saatten sonra bende biraz bulaşma yapabiliyor.

 6. en son çıkan maybelline maskarası. kirpiklerde volüm arayn birisi olarak ben beğenmedim. evet uzatıyor ama sıfır hacim. bir benefit they’ re real da hacim vermiyor ama öyle bir uzatıyor ki bir şey diyemiyorsun. bunu sevemedim¸ maybelline maskaralardan push up drama ile birlikte tek sevmediğim maskara oldu.

 7. kendisi favori günlük maskaram olur. tek tek ayırıp upuzun yapıyor ve bence biraz hacim de veriyor. gün boyu kirpiklerimi kıvrık tuttu¸ akma dökülme hiç yapmadı ve makyajımı temizlerken gayet kolay çıktı. hakkında kötü yorumlar okudukça üzülüyorum öyle benimsedim bu maskarayı. indirimde gayet uygun bi fiyata almıştım¸ bence kesinlikle bi şansı hakediyor.

 8. bir haftadır kullandığım¸ alp kavasoğlu sayesinde yıldızının bu kadar parladığını düşündüğüm maskara.bana göre overrated:/büyük umutlarla aldığım için bu görüşte olabilirim ama benim bi maskaradan beklediğim kirpiklerimi arşa değdirecek kadar uzatması¸ tek tek ayırması. kirpikleri ayırması güzel olsa da verdiği uzunluk ve asıl vaatlerinden biri olan volüm efekti bana yeterli gelmedi. belki fırçasının kıl oluşundan belki benim beceriksizliğimden ama kirpiklerimi istediğim görüntüye ulaştıramadı. sağ gözüme bir kat sürdükten sonra vakit kaybetmeden sol gözüme bir kat geçiyorum. o sırada sağ taraf hafif oturmuş oluyor ikinci katı geçiyorum¸ sonra aynı şekilde sola ikinci kat. daha sonra temiz bir maskara fırçasıyla  kirpiklerimi tarayıp ayırıyorum. en iyi verimi bu şekilde aldım. bitince bir daha alacağımı sanmıyorum.edit: yazım hatası

 9. Seyrek¸düz kirpiklerime hayat vermiştir. Kıvrık ve dolgun görüntü veriyor. Topaklaşmayan bır yapısı var. Ama alt kirpiklerime sürerken zorlanıyorum çünkü fırçası geniş.

 10. annemin maskarası bitince ona almıştım hem bende merak ediyordum yeni çıkmış bende denerim diye. pek bi beklentim yoktu ama günlük kullanımda o kadar beğendim ki resmen en sevdiğim maskaralardan biri oldu

 11. Maybelline in diğer maskaralarına nazaran beğendiğim ama eksisi olan bir ürün . Kirpiklerimi gerçekten uzattı ve hacim verdi ama göz altlarımda dökülme yaptı ki ilk defa ben bir maskaranın bende bu kadar döküldüğünü gördüm normalde kuruysa maskara çok hafif dökülür ama bunu daha yeni aldım yapısı ıslak şuan topaklanma yaptı tek katta o yüzden dikkatli sürülmesi gerek birdahaki alıcağını sanmıyorum Daha iyisini bulana kadar arayışa devam .

 12. formülü çok güzel ondan başlamak lazım bir kere. ıslak maskaralardan nefret ediyorum doğrusu. topaklanma yapıyorlar bende çünkü. hafif kuruya dönük bir yapısı var ama uygulama yaparken ya da gün içinde dökülme yaşamadım. fırçası sanki iyi volüm verecekmiş gibi duruyor ama pek başarılı olduğunu söyleyemem bu konuda. falsies çok daha iyi. yapısı ıslak olmadığı için iki kat uygulanacaksa arka arkaya uygulamak gerekiyor. yani diğer göze sürüp sonra ikinci kata geçecekseniz zorlanabilirsiniz çünkü çabuk kuruyor. bu güzelliklerine rağmen kullanmayı bıraktım çünkü farklı makyaj temizleyicilerle denememe rağmen¸ silerken kopuyor kirpiklerim. maybelline falsies push up angel’ı 2 – 3 kat sürmeme rağmen bu sorunu yaşamadım hiç. bu yüzden anlaşamadık.

 13. Bir maskara da istediğim tek şey hacim vermesi ve big shot bunu veremedi. Güzel uzatıyor ¸ ben çok bulaştığını da düşüyorum fakat o kadar hızlı kurudu ki acaba bozuk ürün mü aldım diye şüpheye düştüm. Bu kadar hızlı kurduğu ve hacim vermediği için beni üzen maskara . 

 14. Benimkinde mi bir sorun var anlamadım ama maskara ıslak yapıda olmasına rağmen çok fazla dökülme yaptı biten maskaralar bile bu kadar yapmıyordu bende . Onhn haricinde öyle çok vaoov birşey değil kıvırmıyor uzatıyor hafif bitince birdah almam 

 15. Yaklaşık 3 haftadır kullandığım maskara.Rengi simsiyah¸kirpikleri tek tek ayırıyor ve uzatıyor.dolgunluk vermiyor kesinlikle.birkaç kat sürdüğüm zaman topaklanma yapabiliyor.kirpik kıvırıcıyla birlikte muhteşem ikilim.dümdüz olan kirpiklerim 10 dakikaya düşer normalde.bu maskara çok güzel kıvırıyor.En önemlisi aynaya baktığımda akmış siyah siyah gözler görmüyorum.canım maskaram<3

 16. İndirimde 15 tl’ye aldım. Yaklaşık bir haftadır kullanıyorum. Lash Sensational maskaradan bir tık daha fazla sevdim. Çünkü benim düşük kirpiklerimi diğerine göre daha çok kaldırıyor. Ayrıca kıl fırçaları daha çok seviyorum. Alt kirpiklerimde de kullanıyorum. Herhangi bir dökülme¸ akma sorunuyla karşılaşmadım.

 17. Gratisten indirimliyken almıştım ¸ ben çok memnun kaldım . Topaklanmıyor yapışmıyor dökülme yapmıyor çok seviyorum çok . 

 18. bence abartıldığı gibi bir maskara değil beklentilerimin bir tık altında-ilk beğendiğim şey maskara ıslak değildi. normalde çoğu maskara aşırı ıslak olur heryere bulaşır¸ bu maskarada böyle bir problem yok-bence öyle “BIG SHOT” etkisi yok bana göre normal bir maskara. elimdeki birçok “uygun fiyatlı” maskara ile aynı özellikte-uzunluk ve kıvırma etkisi olmadığından dolayı benim için eh denilecek bir maskarayaaani cicişler almazsanız bir şey kaybetmezsiniz 🙂

 19. Ilk kati surdum sevmedim. Ikinci kati surdum sevmedim. 6598217 kat surunce sevdim. Gunluk kullanima uygun bi maskara o da kirpikleriniz zaten uzunsa. Hacim vermiyor¸ tek tek tariyor. Uzdun alp kavasoglu 🙁

 20. kesinlikle favorim olan maskaradır. uzunluk dersen uzunluk¸ hacim dersen hacim¸ hepsini veriyor. kirpiklerim orta sıklıkta ve uzunlukta¸ 2 kat sürdüm mü baya takma kirpik takmış gibi oluyorum. Akma yapmıyor¸ temizlenmesi de zahmetli değil. maskarayla ilgili tek olumsuz yan arada bir göz altına tek tük minik dökülmeler yapıyor olması. ama parmağınızla hafif süpürdünüz mü bulaşmadan gidiyor bu döküntüler. öte yandan fiyatı ve kirpiklerdeki duruşunu düşündüğümde bunun gayet katlanılabilir bir sıkıntı olduğu görüşündeyim.

 21. Günlük kullandığım¸ temizlemesi kolay¸ uzun kirpiklilerin rahatlıkla kullanacağı maskara. Benim kirpiklerim uzun kıvrık fakat hacimsiz. güzel ve en önemlisi yapıştırmadan hacim veriyor. kötü bir özellik olarak nemli veya yağmurlu günlerde akma yapabiliyor. Kendisinden memnunum aslında ama yeni maskaralar denemek istediğim için¸ biter de kendisinden daha iyisini bulamazsam tekrar alacağım joker üründür.

 22. kıl fırça tecrübem pek yok¸ kıl fırça denemek istiyordum bu yüzden loreal paradise almak için gitmiştim gratis’e ama ondan kalmamış. maybelline standına da bir bakayım dedim bunu gördüm ve yılbaşı indirimi sayesinde yaklaşık 18 TL’ye bir adet edindim. normalde kıl fırçaları pek sevmem ve bu yüzden beklentim düşüktü ama bu bir değişik silikon gibi sanki kılları. belki de bu yüzden ilk denememde de gayet memnun kaldım. kirpik kıvırıcı ve baz kullanmadan uyguladım düşük kirpiklerimi baya kaldırdı. normalde kirpiklerimi kıvırmadan maskara sürünce sadece oldukları yerde hacim kazanırlar hiç kalkmazlar ama bu maskarada aynı durumu yaşamadım. ileriki günlerde kalıcılığı ile de ilgili yorum yaparım¸ bakalım uzun saatlerden sonra da aynı performansı gösterecek mi..

 23. eskiden güzel rimel yok diye söylenip aldığım her rimeli beğenmedim diye sağa sola atarken artık her rimel almaya gittiğimde yeni güzel bir sürü rimel buluyorum. teşekkürler kozmetik sektörü. kıl fırça çok sevmem normalde ama bu rimelim fırçasını çok beğendim. ince uzun olması çok hoşuma gitti. ince olduğu için daha kolay kontrol sağlayabiliyorum kalın olduğunda sağa sola hemen bulaştırabiliyorum. uzun olduğu için de hem daha hızlı uygulanıyor hem de en aralara bile giriyor gibi hissediyorum.siyahlığı çok hoşuma gitti hem tek tek ayırdı hem biraz volume verdi. volume olayında çok başarılı değil ama kötü de değil. benim kirpiklerim orta boy düz ve ince o yüzden bende bariz yoğun kirpik görüntüsü yarattı. tek kötü yanı kirpikleri kıvrık tutma konusunda iyi değil. tamamen dümdüz olmadı ama yarı yarıya düşüyor. lash sensationalda hiç öyle bir sorun yaşamamıştım ama lash sensationala göre daha volumelü ve daha siyah.

 24. En sevdiğim fırça tipi Benim kirpiklerimi biraz kuruduktan sonra dolgun kalkık ve uzun gösterdi Çok beğenmiştim güzeldiKirpik tipim sıkıntılı değil orta gürlükte düşük değil hafif uzun

 25. yılbaşı indiriminde merak edip aldığım maskara. ben eyeliner sürdüğümde daha dolgun¸ far sürdüğümde ise daha doğal duran kiprikleri tercih ediyorum. far sürdüğümde gözümdeki duruşunu beğeniyorum ancak eyeliner için yetersiz geliyor. çoğu kişinin söylediği gibi hacim vermiyor ve biraz kuru. kipriklerde abartıyı sevmeyenler için gayet tatmin edici bence.

 26. İlk paketi cosmeticadan almıştım etkisini çok sevmiştim ama çok çabuk kurudu ve sanki içindeki ürün azdı yani 1 ayda resmen bitti¸ ilk verdiği etkiyi verememeye başladı. Ki ben rimelleri 6 ay en az götürürüm zaten üstünde de öyle yazıyor bildiğimiz gibi. Neyse güç bela 3 ay kullanabildim sonra attım. Başlarda çok sevdiğim için yedeğini almıştım gratisten. Onu açtım yine aynı şey. Sevmekle sevmemek arasındayım ama yapısı bu kadar hızlı kuruyan ve içinde az ürün olan başka maybelline maskarası kullanmamıştım sanırım. 

 27. Az önce dustan çıktım gözümde rimel vardı silmeden duşa girdim çıkarmayı unutmuşum¸ ve çıktığımda sadece gözüme biraz bulaşmış haldeydi çıkınca makyaj temizleme suyuyla çıkardım. Suya dayanıklılık okey de bu kadarı da pes dedirtti¸ big shot sen benim bebeğimsin

 28. Benim kullanıp neredeyse hiç beğenmediğim maskara oldu. Bana kuru mu denk geldi yoksa yapısı mı kuru bilemiyorum ama maskarayı sanki 3 5 ay kullanmışım gibi kuru bir yapısı vardı. Denildiği gibi sıfır hacim ve dolgunluk. No make up için ideal denebilir ama maskarasız olmakla etkiyi yaratacaksa neden sürmeye vakit harcayayım. Beğenmeyip çöpe attım bunu ve yerine indirimsiz 15 tl’ye essence’in 18 saat kalıcı ve kıvırma etkisi veren maskarasını aldım ve çok memnunum hem simsiyah hem dolgunluk veriyor hem de kalıcı. Maybelline’den maskara almıyordum artık hiç almam.

 29. Bilmiyorum belki benim gözlerim küçük diyedir ama fırcası bana aşırı büyük geldi bu rimelin ve ne zaman sürsem kirpiklerimi birbirine yapıştırıp koca hacimli bir topak haline getirdi. Ben pek memnun kalmadım. Lash sensational a devam ediyorum.

 30. yılbaşı indiriminde 18 tl ye yakın bi fiyata almıştım essence i love extreme waterprooof kullanıyordum daha önce. kirpiklerim kıvrık ve uzun olduğu için hafif düzeltmelik suya dayanıklı bir şey arıyordum ama resmen hayatımın aşkını buldum. sınav stresine kapılıp delice ağladığımda bile essence den az döküldü tişikkirlir maybelline 

 31. Hacim vermesini ve kalıcılığını çok beğendiğim bende takma kirpik etkisi yaratan maskara.ilk başta kuru çıkıyor ama iki üç kullanımdan sonra normal rimel ıslaklığına geliyor bu yüzden hiç bulaşma yapmıyor.3 aydır kullanıyorum hala etkisi aynı benden tam puan aldı.

 32. Takma kirpik etkisi veren maskara. Canım maybelline black drama maskarasindan sonra begendigim tek rimel oldu kendisi. Başka arayışlara girmem artık.

 33. bu zamana kadar 2 tane kullandığım ve etkisine bayıldığım bir ürün oldu ancak çok çabuk kuruyor ya. Umarım bu sorunla bir tek ben karşılaşmamışımdır 🙁

 34. uzun ama dümdüz kirpiklerimi (kirpik kıvırıcıya rağmen) örümcek bacağı gibi yapan maskaradır. o kadar şişirildi ki sırf meraktan aldım. Oysaki maybelline’in şimdiye kadar denediğim bütün maskaralarından memnun kalmıştım. Bana göre örneğin bir rocket volume değildir.

 35. Yaklaşık 3 aydır hergün kullandığım¸ tam bir günlük kullanım maskarası. Uzun yapıda kirpiklerim var. Benim için yapıştırmadan ve topaklanmadan hacim veren çok beğendiğim bir maskara oldu. Uzatması pek yeterli değil.  Lash sensational kadar zor temizlenmiyor. Ama çok kolay da temizlenmiyor. Siyahlığı gayet iyi griye kaçmıyor. Ambalajı da çok cool. İndirim döneminde şans verilebilir bir ürün.

 36. Tek tek ayirip uzatmasi ve kolay temizlenmesi disinda pek bi artisini gormedigim maskara. oysa ki fircasina aldanip siyahlik ve dolgunluk/hacim beklemistim. Yapisi ne cok sivi ne cok kati¸ kirpikleri birbirine yapistirmiyor ama uclarinda biraz topaklanma yapti bende. Ne cok sevdim ne nefret ettim¸ kirpiklerde agirlik yapmiyor bu yuzden gunluk olarak tercih edilebilir. Bitince tekrar almam.

 37. lash sensational’a bayılan bir insan idim fakat daha sonra zaten seyrek olan kirpiklerimi tek tek kaybetmeye başlayınca üzülerek yeni maskara arayışlarına çıktım. ağırlık yapmıyor¸ tek tek ayırıyor ve topaklanma yok. uzatması da benim için yeterli öyle aman aman bir uzatma değil fakat hacim pek göremedim maalesef. lash sensational’dan aldığınız verimi alamıyorsunuz -takma kirpik etkisi-normalde maskaraları açınca yoğun ve ıslak bir kıvamla karşılaşılır ama big shot böyle değildi. nasıl desem sanki paketinin(?) yarısından az bir miktar ürün var gibi geldi bana. fırçayı daldırıp çıkarınca bir daha daldırma isteği geliyor. ay şu an bir şüpheye düştüm daha önce açılmış mıydı ki? tester üründü de sonra bant mı yapıştırdılar? sizin ürününüzde böyle mi acaba¸ aydınlatın beni

 38. Tek tek ayırıyor ama gün içinde bende göz altına dökülme yaptı. Bu sebeple çok beğendiğimi söyleyemeyeceğim. Etkisini görebilmek için de en az 3 kat sürmek gerekiyor. Çıkartılması zor değil ancak çok da kolay değil. Bir daha mecbur kalmadıkça almam.

 39. Ambalajına tutulduğum bir maskara öncelikle.Ama ben de beğenmedim bu maskarayı. İlk açıldığında yapısı çok ıslaktı ve bulaşıyordu.Sonradan oturdu yapısı.Fırçası sık kıllı.Valla kirpiklerimi arşa çıkarmadı doğal bir görünüm verdi.Hacim olarak da eh.Tek tek ayırmasına lafım yok ama kirpiklerimi döktü bir arkadaşım da almıştı o da aynısını söyledi. Üzgünüm¸bir Push Up Angel değilsin.

 40. Hiç beğenmediğim maskaradır. Olan kirpiklerimi de yok etti. Kıvırdığım kirpiklerimi anında düşürdü. Ne uzattı¸ ne ayırdı zaten hacim falan da vermedi. Maskarasız kirpiklerim daha iyi görünüyordu diyeyim siz anlayın.

 41. Nispeten uzun ve yine nispeten kıvrık kirpiklerimin (yani dışardan kirpiklerim olduğu görülebilecek kadar) iyi anlaştığı günlük maskara.Kirpikleri tek tek ayırıyor. Güzelce renk veriyor. Biraz kaldırdığı da söylenebilir. Doğal¸ abartılı görünmeyen günlük kirpikler için tercih edilebilir.Not: bu maskara kirpik kıvırıcıyla kıvrılmış kirpikleri sevmiyor. Kıvırıcı kullanma alışkanlığınız varsa başka bir rimel denemenizi öneririm.

 42. İlk başlarda hiç sevemediğim sonradan gözüme güzel görünen maskaradır kendisi ama ne yazıkki kirpiklerimi döktü. Üstelik gayet uzun ve sık olan Türkan Şoray kirpiklerimde boşluklar oluştu. Almayın¸aldırmayın arkadaşlar.

 43. Bloggerların ve takip ettiğim youtuberların şişirmesi yüzünden büyük umutla alıp pişman olduğum ürün. Hiç de öyle big shot etkisi yok kirpiklerimde. Sürdükten birkaç saat sonra sanki yok oluyormuş gibi yani kirpiklerim kendi şekillerine ve kendi renklerine geri dönüyor. Ha topaklanma ve dökülme yapmıyor orası ayrı ama hiçbir şey sürmeden de dökülecek bir şey olmadığından buna para vermek yerine bir şey sürmemeyi deneyebilirsiniz..

 44. Günlük kullanım icin ideal olduğunu düşündüğüm maskara. Ilk açtığınızda bile cok ıslak bir yapısı yok.Kirpikleri tek tek ayılıyor ve guzel bir uzunluk sağlıyor. Kaldırması da gayet başarılı. Hacim beklentisi olanların anlaşabilecegini pek sanmıyorum. Bende gün içinde hiç dökülme yapmadı. Indirimde bakılabilir.

 45. Geçtiğimiz cuma gratis kasa arkası indiriminin ve muhteşem ambalajının cazibesine kapılarak aldığım¸ beklentilerimin üzerinde çıkmış olan üründür. bir rimelden istedğim hacim vermesi olmadı şimdiye dek¸ uzun gösteren ve kirpiklerde topaklanma yapmayan rimelleri tercih ediyorum. Bu rimelin fırça yapısının beklentimi karşılamayacağını düşünmüştüm ancak ters köşe oldum.  istediğim gibi olmasının yanı sıra uzun saatler gözümde kalmasına rağmen akma- bozulma vs. Yapmadı ve temizlerken de herhangi bir zorlukla karşılaşmadım. 

 46. 7.Lash sensational isimli maskaranın kirpiklerimi tek tek ayırması gönlümü fethetmişti ta ki kirpiklerimi döktüğünü farkedene kadar.. (Yine de atmadım tabii¸ bitene kadar ara sıra kullanacağım.) Sonra gratiste bir indirim zamanında testerını denedikten sonra bana kıl fırçalı maskaraları sevdiren colossal big shota denk geldim. Günlük kullanım için harika. Akma¸ kirpikleri dökme ya da istenmeyen herhangi başka bir etki görmedim. Gündüz sürdükten sonra gece makyajımı silene kadar kirpiklerim düşmüyor¸ uzunluğunu çok güzel koruyor¸ yalnız siyahlığı biraz etkisini yitiriyor gibi geliyor. O kadarını da sorun etmiyorum. Bitmesine yakın oldukça stoklamaya devam edeceğim 😍😍

 47. yapısı bence çok kuru ve kirpiklere de kuru bir görüntü veriyor. Alışveriş perhizimi bu ürün için bozmuştum ama değmezmişsiiiin:(

 48. ıslak değil. uzun ve orta yoğunlukta¸ kıvrık denebilir kirpiklerim var. beklentim ayırıp hacim vermesiydi¸ kesinlikle ayırmıyor¸ hacim de vermiyor. İki üç teli birbirine yapıştırdığı için 7-8 tane kalın kirpik tanesi varmış gibi oluyor. Sanırım fırçasını çıkarıp sevdiğim başka bir fırça ile kullanmayı deneyeceğim¸ sürdüğüm en başarısız maybelline maskarası olabilir.Edit:evdeki atmaya kıyamadığım bitmiş one by one’ın fırçası ile sürdüm Harika oldu. ambalaj da uyuyor. üst pembe alt parlak sarı biraz şopar oldu ama performans on numara.

 49. Büyük umutlarla alıp üzüldüğüm maskaradır. Kirpiklerim uzun¸ hacime ve ayrılmaya ihtiyaçları var. Bu maskara ise kirpiklerimde hiçbir iyi etki sağlamadı¸ sadece bildiğiniz siyaha boyadı. Ayrıca yapışkan¸ kolay bütünleştiğini düşünmüyorum.

 50. .Birini bitirip ikincisini almadan önce farklı bir ürün deneyim diye lash sensational almıştım. Neden yine aynısından almadım diye pişman oldum. Big shot candır aşktır bitanedir. Seyrek ve cansız kirpiklerimi önce kıvırıp sonra sürüyorum ve hem kıvrıklığını sabitliyor hem de sanki kirpik ekiyor 😍 lash sensational da güzel güzel de bir big shot değil. Son gratis indiriminden yine bir adet yedekledim. Hayatımın maskarası.Ha bu arada ilk açıldığında çok ıslak  olduğu için ben ilk bir kaç gün ağzını tam kapatmadan bıraktım birazcık kurudu ve sonunda muhteşem kıvana erişti.

 51. ben bu maskarayı çok sevdim.uzatıyor¸tek tek ayırıyor.evet¸belki hacim vermedi ama günlük bir maskara için yeterince uygun.ayrıca max factor rimelleri gibi gözlerimde alerji de yapmadı.

 52. uygun fiyatlı en iyi maskara diyebilirim..tek tek ayırması için dikkatlice sürmenizi öneririm onun dışında akmaz bendeki siyah rengi harika ilk fırsatta kahverengisini de almak istiyorum.Bir de eğer türkan şoray kırpığı istersem max factor un false lash epic’i ile birlikte uyguluyorum 🙂

 53. kirpikleri güzelce kıvıran ve hacim veren bir maskara evet uzunluk da veriyor ama diğer iki konuda daha başarılı ama kalıcılığına söylenecek söz yok adana sıcağında alt kirpiklerden dahil asla akmıyor gözünüzü ovduğunuzda bulaşmıyor kısacası çok başarılı bir maskara herkesin denemesini tavsiye ediyorum

 54. ilk kullanmaya başladığım zaman her yerime bulaştırdığım¸ lanet olsun bu neymiş diyip bir kenara bıraktığım ama biraz kuruduktan sonra çok sevdiğim maskara. İşe giderken sürmek için fazla meşakkatli gelmişti bana başta. Bunun olayı fırçanın üstünden fazlasının alınarak uygulanmasıymış. Deneme yanılmayla bulunuyor tabi çöpe atmamak ya da tarihinin geçmesini beklememek için her yol denenmeli.

Siz ne düşünüyorsunuz?