“Maybelline superstay 24h fondöten” için 17 yorum

 1. Geçen ay kullanmaya başladım. Sanırım ambalajı değişmiş. Uzun zaman sonra aradığım fondöteni buldum diyebilirim¸ oldukça kapatıcı ve kalıcı. Çevremdekiler de kullanmaya başladığım ilk günlerde güzel yorumlar yaparak mest ettiler beni. Zaten süngerle uyguluyordum¸ burdaki yorumları okuduktan sonra ıslak süngerle uygulamaya başladım¸ iyi ki önermişsiniz.

 2. Çoğu kişinin memnun kalmamış olmasına şaştığım ürün. Abartıldığı kadar turuncu renk vermiyor. Bir sünger yardımı ile dağıtıldığı takdirde tabi. Yılların eskitemediği uygun fiyatlı emektar fondötenimdir.

 3. Asla ama asla önermiyorum. En açık rengi bile yüzde oksitleniyor.Kapatıcılığı yüksek. Yapısı harika zımba gibi yapışıyor cilde temizlenirken hemen çıkıyor. Asla yüzde kusmuyor ben 10 saat denedim ve rengi dışında hiçbir sıkıtım olmadı. Ama renk olayı zaten çok büyük bir sıkıntı keşke formülü değişse bayıla bayıla kullanırım.

 4. Bende HD olmayanı var 24 saat kalıcılığı konusunda pek bir şey söyleyemem ama yapısı çok güzel Kapatıcıligi ortadan iyiye ve pürüzsüz canlı bir görünüm veriyor cildim yağlı bende yağlanma da kuruluk da yapmadı sevdimAma bı daha alınır mı alınmaz bence denemelik bir üründü

 5. Oksitlenmekte üstüne başka fondöten tanımam. O kadar pembe alt tonlu ki¸ asla yüzle bütünleşmiyor. Yapısı kalın¸ krem formda. Ürünün yarışına geldiğimde aldığım renkten iki ton koyu bir hale geldi. Yağlı¸ lekeli bir yüzüm var. Lekeleri evet kapatıyor ama bu kadar bu kadar olumsuzluğun yanında pek de önemli değil. SEVMIYORUM.

 6. kapatıcılığı çok iyi ve cakey durmadan artırılabiliyor¸koyu renkli sivilce izlerimi kapatıyor tamamen.ıslak süngerle çok güzel bir ten görünümü elde ediliyor¸cildim normalden kuruya dönük ama kurulukları¸soyulan bölgeleri vurgulamıyor.üstüne pudra kullanmıyorum ki normalde fondötenleri pudrayla sabitlemeden asla rahat edemezdim bulaşır diye.yağmurlu havada bile yüzümden uçmadı.24 saat kalıcı değil elbet ama 12 saat çok rahat götürür.Tek sıkıntısı renk skalası ben esmerim açık renk yok diye ağlamaya gelmedim ancak biraz turuncu kalıyor olive tenime ama zaten tenime tam uyan bir fondöten bulmuşluğum da yok o yüzden boynuma da uyguluyorum geçinip gidiyoruz böylece.edit: bir ay kullandıktan sonra sivilce yaptığı için bıraktım. yüzümde zaten sivilce problemi vardı ama ben rengi eşitlemek için boynuma da sürüyordum¸ hiç sivilce çıkmayan boynumda kocaman kistik bir sivilce çıkardı. bu nedenle sivilceye meyilli ciltlere asla tavsiye etmiyorum.

 7. Vazgeçilmezim olan fondöten. Kapatıcılık mükemmel öyle ki alın yazısını bile kapatıyor diyorum ben. Cildim karma hatta yağlı gibi olmasına rağmen kusmuyor. 2 kat sürsem de ağır durmuyor. Ben çok seviyorum. Ambalajı değişti. İndirimde 22tlye almıştım.

 8. Aslında fondötende lorealden memnunken gratis indiriminde kalmamasıyla ve arkadaşımın tavsiyesiyle bu fondötenin 28 numarasını aldım cicişler. Rengi benim tenime de “evet ya işte bu” şeklinde olmuyor boynum yüzüme nazaran kesinlikle açık renkli kalıyor ancak yüzüme ıslatılmış nemli süngerle uyguladığımda kalıcılık¸ kapatıcılık ve  dağılma açısından memnunum. Cildim de ciddi sivilce problemim yok ve rengi zaten koyu geldiği için iki kat sürmüyorum tek katı benim için yeterli.. 

 9. Ambalajı falan değişmiş¸ nikki falan sürünce heveslendim de bu renkler ne? En açık rengi bile turuncu oldu bana resmen. Yapısı güzel hoş kapatıcılığı da iyi de renk skalası çok kötü. Açık tenli cicişler sevmeyecektir.

 10. Yapısı ilk sürüldüğünde güzel ancak 1 saat sonra oksitlenip yüzünde pembemsi bir koyuluk oluşturuyor. Superstayin pudrası ne kadar güzelse¸ fondoteni de o kadar kötü.

 11. Çok kötü fondöten bana göre.Sebeblerini açıklayayım.1.Bende büyük büyük sivilceler yaptı.Bu kişiden kişiye değişebilir evet ama ben başkalarında da sivilce yaptığını duydum.2.Rengi kötü bir turuncuya kaçıyor bence.Cilt tonuma uygun aldım boynumda denedim hatta gayet uydu ama eve gelip yüzüme uyguladığımda bariz turunculuk vardı.3.Yapısı bence kötü.Bence dememin sebebi herkesin fondöten anlayışı farklı¸cilt tipi farklıdır.Ben çok kalın yapılı fondötenleri sevmiyorum tercih olarak.Hadi en fazla özel günlerde kullanırım diye düşünelim ama o da olmaz.cildin üstünde kalıp gibi duruyor badana yapmış gibi.Kesinlikle cilt ile bütünleşmiyor.Bunlardan dolayı bence alınmaması gereken fondötendir.Ayrıca kalıcı falan değil sürdükten 1 saat kadar sonra telefonla konuştum yanağımdaki fondöten telefondaydı tamamen.

 12. Nikkie tutorials’ın gazına gelip aldığım fondöten ama sevemedim. Mat fondötenlere bayılmama rağmen yüzümde aşırı pudralı bir görüntü bıraktı ve burun kenarlarıma doldu. Yarım saat sonra burnumun üstümden parçalanmaya ve cildimi göstermeye başladı. Yüzümde hafif tüyleri daha belirgin hale getirip yüzümde kalıp şeklinde kaldı. Sanki fondoten cildimle değilde yüzümdeki tüylerin üzerinde havada bir tabaka oluşturdu. En açık rengi bile bana aşırı koyu geldi ve yüzüme garip bir turunculuk verdi. Kapatıcılığı bu kadar abartılmış fondötenin burnumdaki güneş lekesini bile kapatamaması aşırı üzülmeme sebep oldu 🙁 oysa ki ne hayallerle almıştım seni

 13. Kapatıcilıgi ve yapısı güzel bir fondoten. Sarı alt tonlu iseniz ve yüksek kapatici cildi cok yaglandirmayan uygun fiyatlı fondoten arıyorsanız mutlaka deneyin derim. Ben enpembe alt tonlu oldugumdan uyum saglayamadim. En açık rengi cildimde turuncu kaldi. Fit me ile karıştırıp kullandım. Renk skalasi daha geniş olsa vazgecmeyecegim fondötenim olurdu kendisi

 14. Maybelline’in ambalajı ve formülü yenilenmiş olan¸ çoğu youtuberın eski favorisi olan fondöten. 30 mllik¸ pompalı cam şişede gelen fondöten tam kapatıcılık ve 24 saat kalıcılık vaadetmekte. Sıvı yapıda¸ ama akışkan değil¸ elinizden ve yüzünüzden damlamıyor. Çabuk kuruyan ve sabitlenen bir fondöten¸ bu yüzden bir süngerle ve hızlı çalışmanızı öneririm. Mat bitişli bir fondöten¸ kuru görünmesi de kaçınılmaz. Bu yüzden bu fondöten uygulamasından önce cilt bakımını tartışmıyoruz¸ peelingli ve nemlendiriciyi vuruyoruz. Vaatlerini yerine getiren bir fondöten¸ tam örtücülük ve kalıcılık var yani burada. Özellikle boş bulunup yüzümü ovuşturduğumda bozulmaması ve silinmemesi çok iyi. Şimdi özellikle üstünde durulması gereken konuya geliyorum:Renk skalası. Ben 10 Ivory renginin karşılık geldiği bir ivory bu dünyada görmedim. Çünkü bu 10 ivory turuncu/pembe. Ve çılgınca koyu. Mac nw30 ve altı için oldukça koyu¸ oksitlenmesi de cabası. Ben bunu ancak kışın göğsüm ve kollarım kapalı kıyafetlerle kullanabilirim. Ben bu fondöteni lush color supplements fondöteni ile karıştırarak kullanıyorum¸ çünkü kendi başına çok kuru duruyor. Bu şekilde cildime daha güzel oturuyor. Diğer fondötenlerle sorunsuz karışıyor¸ rengini ayarlamak veya biraz daha doğal durmasını istiyorsanız nemlendirici¸ yağ¸ nemli bitişli fondötenlerle karıştırabilirsiniz¸ kapatıcılığından bir şey kaybetmiyor. Kısmetse kışın daha sık kullanacağım.

 15. cildi sarı alt tonlu kişilere uygun bir fondöten. kapatıcılığı ve kalıcılığı çok başarılı. ciltle bütünleşiyor. telefon¸ kıyafet gibi yerlere biraz bulaşma yapabiliyor. yağlı ciltlerde kusma yapmıyor. ambalajının pompalı olması da hijyenik bir kullanım sağlıyor. fiyatı da uygun.

 16.  başlığın altındakileri okuyunca herkesin aynı şeylerden yakındığını gördüm. büyük bi hevesle almıştım fakat en açık rengi olmasına rağmen bende turuncumsu duruyor.sürerken zaten acı çekiyorum süngerle çok zorlanıyorum parmaklarımla da zar zor sürüyorum fakat cildime hiç oturmuyo. bende gün içinde oksitlenme belirli bölgelerde yaptı.he bir de unutmadan akşam eve geldiğimde kazıyarak çıkardım gerçekten baya kalıcı (!) 

Siz ne düşünüyorsunuz?