“Maybelline rocket volum express maskara” için 266 yorum

 1. kirpiklerde hacim değil de uzunluk seven bi insan olarak hangi akla hizmet aldığımı kullandığım dönem boyunca sorguladığım maskara. bir de türkiye’deki sunumundan dolayı o pembe fırçasını hiç göremediğimizdir kendisi.

 2. bir ara kullandığım ama hayvan testi yapan bir markaya ait olduğu için almayı bıraktığım overrated rimel.

 3. kesinlikle maybelline’nin çıkartmış olduğu en tırt rimel hiç öyle büyük bekleyişlere girmeyin maybelline’nin tüm rimellerini kullandım ama rocketi bir daha asla almam. kıvamı iyi değil çamur gibi. sürdükten sora kabuk kabuk dökülüyor. kirpikleri birbirine yapıştırıp temizlerken dökülmesine neden oluyor.

 4. Hacim ve uzunluk vermesi çok güzel¸ bu şekilde iyi olmasını biraz da suya dayanıklı olmasına bağlasam da temizlemesi bir hayli işkence olan sevgili maskaram .

 5. en sevdiğim yanı topaklanmaması olan maskara.kullandığım maskarada aşırı dolgunluk ve uzatma gibi özellikler arayan biri değilim. doğal olsun¸ sahte bir görüntü vermesin diye düşünürüm hep. bunun için de birbirine yapışan kirpiklerin ve gün içinde yavaş yavaş göz altında biriken parçacıkların olmaması gerek. bu maskarada bu özellikleri fazlasıyla taşıyor.zor çıktığı söylenmiş ama ben suya dayanıklı olduğunu bile bilmiyordum¸ L’oreal misel su ile kolaylıkla çıkarıyorum.

 6. Tek sorunu ürünün bitmeden tüpte kuruması olan¸ kirpikleri simsiyah ve dolgun yapan başarılı bir rimel.

 7. denediğim ve fiyatına göre oldukça başarılı bulduğum maskara¸ özellikle volume vermesi konusunda¸ ancak gözümden makyaj temizleyici değil de badem yağı vb. gibi saf yağlarla çıkarmayı başarabildiğim ürün.

 8. anlaşamadığım maskara. fırçası diken diken gözümü oyuyor¸ müthiş sulandırıyor. sert fırça insanı değilim sanırım. çıkarırken de çok zorlanıyordum. yollarımızı ayırıp arkadaşıma hediye ettim. onlar çok mutlu geçiniyor.

 9. İlk açıldığında diğer tüm maskaralar gibi çok akışkan olan ancak kullandıkça yapısı oturan ve hem uzatıp hem dolgunluk veren harika rimel.

 10. Beğenmeyeninin olduğunu görünce şaşırdığım maskara. Herkesin kirpik yapısı¸ beğenisi farklı tabii¸ ama ortalama bir maskaraya göre oldukça yüksek performanslı. İlk açıldığı birkaç gün fazlaca sıvı bana kalırsa¸ öyle ki kirpikler birbiriyle birleşmeye başlıyor. Fakat o süre geçtikten sonra tamamen kuruyana kadar ne topaklanma¸ ne yapışma oluyor. Hem uzatan hem tek tek ayıran hem de hacim veren bir maskara oluyor. Denemekte fayda var.

 11. o kadar rimelimin içinde hem arkadaşımdan hem sevgilimden övgüyü alan tek buydu.dökülme yaptı biraz ama attım. huyluyumdur. benefit they’re real in aynısı fırçası

 12. bir maybelline falsies black drama maskara fanı olarak¸ arada bir değişiklik yapayım bariii amaçlı¸ indirimden almıştım. Fiyat performans açısından düşünürsek harikalar yaratıyor. Hacim olarak bekleneni veriyor tabii 2 kat sürersek. ama ben 2 kat rocket sürmek yerine ilk kata black drama üstüne rocket volum u uyguluyorum. sonuç ise kısacık belli belirsiz olan kirpiklerim muhteşem oluyor

 13. çok sevdiğim ancak gözden bir türlü çıkmamasından sebep artık tercih etmediğim maskara.açıkçası golden rose maxim cat eyes maskara nın performansını bundan çok daha fazla beğenmiş olmamın da¸ kendisinin papucunu dama atmamda etkili olduğunu söyeyebilirim.

 14. Kesinlikle olmamis bir rimel. Dolgunluk vermek kirpiklerin birini sama birini bagdata yapis yapis orumcek gibi yapmaksa bana gore degil¸ akmiyor denilen eger goz makyaj temizleyiciyle bile cikmiyor¸ cikarken de kirpikleri yoluyorsa yine bana gore degil. Her zaman silikon fircalari tercih ederim¸ maybelline begenirim ama bu rimel tam bi fiyasko. Begenen varsa da beklentileri bir hayli dusuktur o yuzden sevmistir

 15. Bloggerlar & vloggerlar yüzünden almış olduğum 1 milyon gereksiz üründen sadece biri. Sürümü de ¸ çıkarılması da zor maskara. Neden bu kadar abartıldığını hala anlayabilmiş değilim. Fırçası çoğu maybelline rimmelde kullanılan tombul plastik fırça. Az uzunluk¸ az dolgunluk sağladı bende. Çoğunlukla gündelik kullanım için olduğunu düşünüyorum.

 16. Gereksiz ve amaçsız bir mascaradır.hiç sevmediğim gibi sevenlere de ankam veremiyorum maybelinne’in diğer mascaraları bin basar buna.ayrıca başlığı açanın yanacıklarından öperim

 17. Maskaraların hacim vermesi formülle alakalı olabilir ama uygulamayla da alakalı diye düşünüyorum.Rocket maskarayı geçen sene almıştım kirpiklerimi ayırması ve hacim vermesi iyi hoş ama rimeli çıkartırken gözümü kızartmak zorunda kalıyorsam benim kirpiklerimi takma kirpiğe çevirse bile bir daha almam.Rocket de aynen böyle.O kadar şey yapıp çıkartıyordum sabah kalktığımda gözlerimin altına dökülmüş halde.O yüzden bir daha satın almadım

 18. ya bu maskaralar herkesin kirpiklerinde aynı etkiyi yaratmayacaktır olayına hiç inanmıyordum¸ kirpik sonuçta diyerek ama bu başlıktan gördüğümüz üzere varmış böyle bir şey.evet çıkarması gerçekten ölüm gibi¸ hatta ölüm daha tatlı gelecek eminim ama benim görüntüsünü en sevdiğim maskaram budur. hacim gibi derdi olmayan¸ siyah¸ uzun ve ayrık kirpikleri seven kızlar eqlesn.

 19. severek kullandığım bir maskara. kirpiklerimi yeterli ölçüde dolgunlaştırıp uzatıyor. kat kat uygulasam da topaklanmıyor. tek kötü yanı kirpikleri bir noktadan sonra ağırlaştırıp dökülme yapması ve zor çıkması.çıkması için de (bkz: garnier express göz makyajı temizleyicisi ) ya da (bkz: hindistan cevizi yağı ) yeterli geliyor. diğerleriyle resmen ölüm!

 20. İki tane aldım iksini de elimden çıkardım. İlkinde çok sabır gösterdim sonra sinirlenerek çöpe attım. İkincisini de bir kez daha şans vermek için almıştım¸ onu da dün arkadaşıma vererek elden çıkardım olmuyor. Silikon fırça tercih etmeme rağmen kullanmadım¸ hacim falan da verdiği yok boyuna uzatıyor. Yapıştırdı bir de kirpiklerimi örümcek vari birşey oluyordu. Bir daha asla almam¸ şimdi soap and glory tick and fast maskarasını açtım bakalım onla anlaşabilecek miyiz

 21. indirimden almıştım ben bunu¸ belli bir süre kullandım sonra kirpikleri yapıştırmaya başladı. f/p oranına göre piyasada çok daha iyileri var. görüşüm yılda birkaç kez olan %50 indirim şenliklerinin beklenip birkaç lira fazlaya max factor¸ loreal gibi markaların alınması.

 22. güzel maskara ama abartılıyor. bu bloggerların¸ youtuberların aynı ürünleri gözümüze gözümüze sokmasından artık gına geldi. ürünü sevsem bile alasım gelmiyor.

 23. uzun süredir kullandığım tek rimel. alıp alıp bitiriyorum. çok çok kat sürdüğüm için de çabuk bitiyor. benim kirpiklerim oldukça sert fırça istiyor. bunun fırçası sert. verdiği dolgunluk ve uzunluğu da seviyorum. alt kirpiklere sürünce biraz akıtma problemi yaşıyorum ama pek önemli değil. herkes aynı rimeli sevmez çünkü kirpiklerden beklentiler ve kirpik yapıları farklıdır. o yüzden ben bloggerların rimel tavsiyelerine pek kulak asmam. bu rimeli de kendim keşfettim mesela. zor çıksa da¸ birazcık altlardan aksa da elim başka rimele gitmiyor.edit-1: bilmem kaçıncı tüpümü yeni açtım¸ 5 gündür kullanıyorum. artık altlardan dökülme yapmıyor¸ ilginç. ama kirpiklerimdeki etkisinde bir değişiklik var¸ henüz anlayamadım. önce kullandıklarım gibi değil. lütfen içinde bir şeyler değiştirmemiş olsunlar.

 24. Kirpikleri uzatması siyahliği ve tutuşu süper de olsaaa Uzun süre kullanımda kirpiklerde dökülme yapıyor ve zor çıkıyor ayrıca gün sonunda gözaltlarına dökülüyor

 25. Yorumlarını okuduktan sonra göz makyaj temizleyicimi koynuma alıp yatacağım maskara. Hep ona suc buluyordum “eeeeh yettin be temizle artık” dıyordum ama artık “eeeeh yettin be temizlen artık” diyeceğim cunku suc sendeymis rocket maskara.

 26. Benefit they are reala dupe olarak gösterilen maskara ikisini de kullanan biri olarak dupe mu dersiniz hayır değil çünkü bu rimel de uzatma performansı başarılıyken dolgunluk için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Bir de çıkartması gerçekten zor.

 27. Loreal’den sonra terfi ettiğim maskara. Ben kirpiklerimin hacimli değil uzun görünmesini seviyorum. zaten gözlerim iri 🙂 bir de dolgunluğa gerek yok. Bazen topaklanma yapıyor evet ama genel olarak çok severek kullandığım maskara. akma bulaşma ve dökülme yapmıyor. kolay da çıkıyor zorlandığımı hatırlamıyorum. En sevdiğim özelliği kaç kat sürerseniz sürün üstünden tekrar geçme imkanı tanıyor. 10 üzerinden 8 benim için.

 28. Bir maskaradan ne kadar nefret edilebilirse o kadar nefret ediyorum. uzun ve sık olan kirpiklerimi incecik¸ cılız¸ renksiz göstermeyi muhteşem şekilde başarıyor. bende ki bozuk diye bile düşündüm ama yok o da değil bir de çıkarması tam bir işkencedir

 29. Yıllarca L’oreal Lash Arcitech maskara kullandım ve memnundum. Bir gün arkadaşım bir rimel aldım ama fırçasına bakmadan almışım silikonmuş sen kullanır mısın diyerek bu maskarayı bana verdi. İlk sürdüğüm anda türk filmlerindeki gibi bir an yaşandı. Ta ta ta taaaaaa… kirpiklerim yoğun¸ uzun veee dökülme yapmadı. Çıkarırken de hiç zorluk çekmiyorum. Diğer arkadaşlarım zor çıktığını yazmış ama bende öyle bir sorun da yok. Water proof değil bendeki. Hoş water proof olan çeşidi var mı onu da bilmiyorum ama… kesinlikle tavsiye edeceğim bir maskara. Bazen durdurup rimeliniz ne diye soruyorlar o derece…

 30. Eyeliner sürmeye üşendiğim günleri performansıyla kurtaran¸ bakışları anında yükselten ^.^ çok seviyorum. Çıktığı günden bu yana 4 tüp bitirdim. Bittikçe aldığım¸aldıkça kullandığım¸ hergünümün değişmeyen ürünü.

 31. uzatma ve tek tek ayırma konusunda oldukça başarılı bulduğum bir maskara¸yalnız çok sık göz hastalığı yaşadığımdan ötürü ve bu maskarayı temizlemesi çok çok zor olduğundan ötürü 2.kez almayacağım¸benim gibi problemleri olanlar için onun yerine one by one denemelerini öneriyorum 🙂

 32. bence sıradan bir maskara. yani o kadar da abartılmamalı. Bana göre merve özkaynak kirpikleri isteyen cicişler tercih edebilir. 929292 kirpiği birbirine yapıştırıp öyle tek tek gösteriyor. benim rimel konusunda favorim essence i love extreme

 33. maybelline’den kullandığım en kötü maskara olur kendisi. kirpiklere öyle süper bir etkisi yok sıradan¸ gözlerimi yakıyor kaşındırıyor¸ en kötüsü de çok zor temizleniyor. temizlerken en az bir kirpik feda ediyordum.

 34. Kısacık kirpiklerime hayat verdiğini düşünüyorum. “Haciminden bu kadar memnun olan sadece ben miyim ya?” diye bir düşünceye giriyorum çoğu zaman. Ama o simsiyah çekici kirpiklere ulaşmak için kullanmaktan vazgeçemediğim ürün. Fiyatı da oldukça uygun. Ama herkes gibi çıkarırken tam bir savaş içerisine giriyorum. 10 üzerinden 8 veririm fikrim sorulursa.

 35. Gratis indirimimden 13 liraya aldığım maskara.Gerçekten daha ilk kullanımda çok memnun kaldım¸ deli gibi dolgunluk ve uzunluk verdi. Ayrıca benefit they are real maskaradan daha başarılı olduğunu düşünüyorum.

 36. 4.sünün de sonuna geldiğim maybellinenin üstün başarılı bulduğum rimeli.Daha önce the colossal volume express cat eyes’ini kullanıyordum ondan kat kat volumlu gündelik makyajlarımın kurtarıcısı diyebilirim

 37. Uzun ama düz kirpiklere sahip biri olarak çok fazla uzattığını düşünmüyorum. Ne zaman sürsem 2 saate mutlaka akmış oluyor. Yapış yapış olması da cabası. Elimdeki en son açılmış rimel olmasına rağmen elim çoğu zaman akşama bunu kaç saatte temizlerim kafasıyla kurumaya yüz tutmuş diğer rimellere gidiyor. Bir daha almayı düşünmüyorum.

 38. Gözümden çıkarmak o kadar zordu ki¸ tüm beğenime rağmen bir arkadaşıma vermek zorunda kaldım. O derece.

 39. kirpiklerime en yakışan siyah giysi 🙂 uzatıyor dolgunlaştırıyor. temizlerken ben sorun yaşamıyorum. yıllarca lancome ve loreal kullandığıma pişmanım.

 40. maybelline maskaralar içerisinde en bi sevdiğim. kirpikleri inanılmaz uzatıyor gerçekten ve öncesinde kıvırırsanız kıvrık kalmalarını sağlıyor. daha önce bioderma h2o misel su ile gayet rahat çıkarıyordum. bir kaç gündür lorealinki ile deniyorum ve onda da sorunsuz çıkıyor.

 41. Uzun ve gür kirpikleri olan bir insanım kıl fırçalarla aram daha iyiydi plastiklerden çekiniyordum. Ama bu fırça tabularımı yıktı. Yeni açmış olmama ragmen bitti mi acaba şüphesine düşüyorum sanırım daha erken kuruyacak ama yapı itibarlı sevdigim rimellerden

 42. Almadan önce denediğim¸ denediğimde bayıldığım ama aldıktan bir süre sonra kendisine bir haller olan — kaç kat surersem süreyim bir etkisi yok¸ sanki bitmiş gibi. Halbuki daha bir ay dahi olmadı. Kuruduğunu düşünüyorum¸ sıcak suda beklettim. Umarım kendisine gelir.– beni hayal kırıklığına uğratan maskara. Bir şans daha verip vermemekle ya da falsies alıp almamak arasında gidip geldiğimdir ayrıca.

 43. Bayılarak kullandığım maskaradır. Maybelline’in maskaraları zaten o ucuz fiyata karşılık harikalar yaratıyor. Amaa şunu belirtmeliyim¸ rocket’in volüm vermesiyle black drama’nın kirpikleri uzatmasını göze alarak geçen gün iki ürünü üst üste kirpiklerime uyguladım ve gözlerime inanamadım. Bir an ben bile acaba takma kirpik mi taktım diye düşündüm öyle güzel oldu ki kirpiklerim saatlerde aynaya bakıp durdum. Bu maskaraları bir de böyle deneyin derim cicişler.

 44. verdiği hacim ve uzunluk oldukça iyi ama bir iki saat içinde kirpiklerim düzleşip aşağıya düşüyor. sanırım tekrar almam.

 45. Maybelline’nin en çok beğendiğim maskarası. Çok aşırı bir hacim vermiyor belki ama kirpikleri güzel uzatıyor. Gün içinde akma dökülme yapmıyor. Yoğun bir siyah olması da güzel. tek eksi yanı bu maskarayı temizlemek bir dert. Gerçekten çok inatçı adeta yapışıyor kirpiklere. Ne kadar silersem sileyim ertesi sabah siyah gözaltlarıyla kalkıyorum. Çözümü çift fazlı temizleyiciyle sildikten sonra bebek şampuanıyla yıkamakta buldum. yinede fiyat performans karşılaştırması yapılırsa fiyatına göre gayet başarılı buluyorum.

 46. almaz olaydım neler söylendi neler neler de bir işe yaradığı pek söylenemez maybelline one by one o filan daha güzeldir.

 47. Sürerken Kirpik diplerimi acıtan ve sanki matah bir etkisi varmış gibi çıkartana kadar göbeğimi çatlatan maskara. Maybelline rimellerle genel olarak anlaşsam da bunla yıldızım hiç barışmadı.

 48. çok severek kullandığım ama kirpiklerimi mahveden maskaradır kendisi gün içinde akmaz ama kirpikleri çok sertleştirdiği için dökebiliyor (benim kirpiklerim zaten zayıf) ayrıca temizlemesi ressmen işkence

 49. lacivert ve pembe ambalajlı tatlış bir ürün. fırçası tombik ve plastik¸ kolay kullanımlı. İlk açıldığı andan itibaren iyi sonuç alınabiliyor. Bazı ıslak yapılı olanlar gibi 1 hafta kadar yapının kendine gelmesini beklemek gerekmiyor. (9¸6 ml)

 50. bugün uzun bir aradan sonra tekrar sürdüğüm ve bu maskara gerçekten çok güzelmiş ya deyip daha fazla kullanmaya karar verdiğim ürün. Kirpikleri tek tek ayırıp hem dolgun hem uzun bir görünüm veriyor. Öncesinde kirpik kıvırıcı da kullanınca daha bir güzel oldu sanırım.

 51. tombik ve silikon fırçalı bir ürün. alt kirpiklere uygularken sıkıntı yaşanabilirliği yüksek olsa da ben ayıla bayıla 3860 kez kullandım .Yine almayı düşünüyorum ama önceleri fiyatı 15 tl civarındayken şimdi yanılmıyorsam 20yi aştı bu biraz nedense sinirimi bozuyor 🙂 ha bu parayı hakediyor mu ? bence evet. şu an loreal false lash butterfly effect maskarasını kullanıyorum indirimli haliyle bile 35 tl ye almıştım.farkları yok diyebilirim volum verme anlamında.

 52. 2 tüp bitirdiğim ürün. Evet dolgunluk veriyor¸ dökülme yapmıyor ama benim odun kirpiklerimi havalandırıp kıvırmıyor. Ben mascara mı buldum diye daha önce de söylemiştim. Ama yoklukta benim için gideri vardır kendilerinin.

 53. Ben meybellineın bu seri tombul üretimi maskaralarının hemen hemen hepsini denemiş biri olarak çok başarılı buluyorum hepsini. Rocket volumü ise sürdüğümde “hangi maskarayı kullanıyorsun kirpiklerin yapışmamış çok uzun ve gür görünüyor” yorumlarını aldığım için seviyorum. Islak bitişi var doğrudur ama pul pul dökülmüyor en azından. Ayrıca fiyat açısından bu kalite gayet makul. Benim bi toptancım var böyle ürünleri oradan çok daha ucuza alabiliyorum sanırım dışarda 24 civariyken ben ordan 14 tlye alıyorum

 54. Maybelline markasına ait en güzel maskaralardan biri. Özellikle sarı ambalajı colossal isimli ile kullanınca takma kirpik etkisi veriyor ve bebe sampuanı ile birlikte gayet kolay temizleniyor 🙂

 55. Waterproof maskaraları keşfetmeden önce bir dönem kullanmıştım. Bence drugstore maskaralar arasında en iyilerinden biri. Çok güzel dolgunluk veriyor¸ yalnız çok fazla uzatmıyor. Kirpiklerim dümdüz olduğu için şimdi kullanamıyorum kirpik kıvırıcıyla kıvırsam bile normal maskarada hemen aşağı düşüyorlar ama waterproof olanı Türkiye’ye geldiği an depo yapıcam.

 56. her bir gözüm için 4 parça pamuk da kullansam¸ en son içim rahat etmeyip bir de bebek şampuanıyla da yıkasam vazgeçemediğim harika maskaram.

 57. benim darmadağınık kirpiklerimi adam eden maskara. Kirpiklerim kıvrık değil bu yüzden kirpik kıvırıcı kullanmadan maskara uygulayamıyorum. Şimdiye kadar kullandığım bazı maskaralar kıvırdığım kirpiklerimde düşmeye yol açarken volum express beni yarı yolda bırakmadı. Ayrıca tek tek ayırma konusunda da başarılı buldum. Bir de temizlemesi kolay olsa tadından yenmicek.

 58. arkadaşımın tavsiyesiyle bir indirimden zaten ucuzmuş diyerek aldım.ilk kullanmaya başladığımda ise bayıldım çünkü kirpiklerimi inanılmaz uzattı hatta biraz daha özenli sürecek olursam kaşlarıma değecek duruma getiriyor.fakat o kadar canımı yakıyor ki bazen gözüme mi soktum sürerken diyorum.ve evet temizlenmesi cidden işkence.hiç makyaj yapmadığım bir hafta sonunun sonunda sol kirpiklerimde siyah bişeyler fark edince anladım yok temizlenmiyor.sonra görkem karman anlata anlata bitiremeyince avon aero volumme mascara’yı aldım.(berbat ötesi bir maskara bence) o kadar kolay temizleniyor ki tek hamlede tamamı siliniyor.elim artık rocket volum’e pek gitmiyor gündüzleri.

 59. Bir türlü sevemediğim maskara. Özellikle ilk açıldığı günler kirpiklerime sanki şu sürmüşüm gibi oluyor. Ne bi hacim ne bi uzatma yok. Kurumaya başladığında nispeten daha başarılı ama yinede abartılacak bir ürün değil tavsiye etmem.

 60. Bi ara kullanıyordum bu maskarayı ve her gören kirpiklerin kaşlarına değiyor nerdeyse ne kullanıyorsun diyorlardı benden sonra gidip alan çok oldu ama kendileri uygularken aynı etkiyi yaratmadığını söyledi bir çoğu demek ki herkesin ihtiyacına göre memnuniyet oranı değişebiliyor . Benim kirpiklerim seyrek ama boyu iyi bu maskara çok hacim veriyor ve daha çok uzatıyor kirpiklerimi. Uzun zamandır kullanmıyorum sanırım özledim en yakın zamanda tekrar alacağım

 61. inanılmaz derecede ıslak bitişli maskaradır. yaklaşık 1 yıldır aynı tüpü kullanmama rağmen (çok sık makyaj yapmıyorum) ıslaklığı hala bitmedi ve yapış yapış birleştiriyor kirpiklerimi. maybelline one by one bundan on kat daha iyi diye düşünüyorum.

 62. 10 numara fırçaya sahip maskaradır. Başka maskaralar kullanmama rağmen 2 tüp bitirdim 2 senede. 1 kat bunu¸ 1 kat başka maskara sürüyorum¸ 2.kat sonunda topamlanma olacak gibiyse tekrar bununla ayırıyorum. Farkettim ki marifet formülünde değil fırçasında. Ben de son tüp bittiğinde fırçasını temizledim¸ kirpik tarağı olarak kullanmaya başladım. 🙂

 63. Genelde çift maskara uygulayan biri olarak bunu da maybelline colossal cat eyes ile birlikte kullanıyorum -ya da o sırada elimde olan herhangi başka bir rimelle- ve akmıyor oluşu yeterince güzel bi sebep kullanmam için. Üst kirpiklerde çok sıkıntı olmasa da alt kirpikler göz altlarıma değdiği için rimel akması çok problem oluyor. O açıdan oldukça başarılı bulduğum rimel ama çıkarması biraz zahmetli.

 64. tombul ve sık fırçasıyla kısa kirpiklerimi kıvırıp hacim veren muhteşem fırça. maybelline’nin birçok fırçasını denemiş biri olarak bu zamana kadar en memnun kaldığım fırça olmuştur. gün içerisinde akma ve dökülme yapmaz.

 65. eskiden severek kullanıyordum. sonrasında max factor ve l’oreal’in maskaralarını da denedim. bi 8 ay önce 10 tl’ye bulunca almıştım ve geçenlerde açtım¸ kullandım ve nefret ettim. tamam uzatıyor¸ ayırıyor ama o yapı neymiş! zamanında annemin sevmediği kadar varmış çünkü çok zor çıkıyor. hele de yok hint yağı süreyim dolgunlaşsın diye üstüne titrediğim kirpiklerimden¸ temizleyeceğim diye tek seferde 4-5 tanesine veda edince bu maskarayı tarihin derinliklerine yollamaya karar verdim. uzatan¸ ayıran¸ dolgunlaştıran ve kolay temizlenen maskaralar varken bu ürünü ne bir daha satın alırım ne de olanı kullanırım. o kadar da aliye rona katılığına eriştim şu an.

 66. Aldığım ilk günden beri üstüne gül koklayamadığım muhteşem maskara. Bundan önce rimmel scandal eyes kullanıyodum. Bunu alıp kullandıktan sonra şahinden inip ferrariye binmiş gibi oldum. Benim darmadağınık kirpiklerimi bir güzel toparlayıp hacim verdi. Tek sevmediğim yanı yüzlerce kez denildiği gibi zor çıkıyor olması. Ne kadar iyi temizlediğimi düşünürsem düşüneyim sabah uyandığımda göz altlarımda rimel kalıntısı oluyor malesef

 67. 4. kez bitirmek üzere olduğum maskara. Dümdüz¸ yerçekimine yenik düşmüş kirpiklerimi kaşlarıma kadar kaldırıyor. Hacim vermesi çok iyi. Temizleyicisine bağlı olarak kolay ya da zor çıkıyor.Beni rahatsız eden tek noktası alt kirpiklerime kullandığım zaman akması. O kolay çıkmayan maskara¸ ben gülerken esnerken çıkan gözyaşıyla birlikte gidiyor¸ geriye göz altlarımın dış köşelerinde siyahlık bırakıyor. Sürekli kontrol etmekten sıkılınca sürmeyi bıraktım. Onun dışında almaya devam.

 68. her ne kadar denemek için yeni maskara alsam da elim sürekli rocket volum express’e gidiyor. kendisi benim gözbebeğim oldu. gerek hacim vermesi gerekse kirpiklerimi simsiyah yapmasıyla da vazgeçilmezim. sanırım kendi paramı kazanıp daha kaliteli markalar almaya başlayana kadar elimden ve gözlerimden düşmeyecek.

 69. severek hatta çok severek kullandığım maskara. genel olarak maybelline maskaralarını beğeniyorum. bu da aynı şekilde. uzatma açısından çok başarılı. zaten kirpiklerimin uzunluğu ve dolgunluğu iyidir ancak bunu sürünce kaşıma kadar uzuyor. arkadaşlarım hep sorar ne sürdün diye. yalnız ben mi beceriksizim yoksa fırçadan mı bilmiyorum ama mutlaka bir yerime bulaştırıyorum bunu. ama o kadar kusur kadı kızında da olur. bir de ben 2 kat sürdüğüm için sanırım¸ topaklanma yapmadı. 3 kat hiç denemedim.

 70. ilk başta kolay çıkıyor ama aradan bir ay geçince resmen her seferinde 2-3 kirpiğim de geldi pamuğa. 3 makyaj temizleyici değiştirdim¸ sonra sorunun rimelde olduğunu anlayınca çöpü boylayan oldu.

 71. Ben bu maskarayı Benefit They’re Real’la eş zamanlı olarak kullandım¸dupe gösterildiği için.gelelim karşılaştırmaya¸Benefit:dolgunluk vermiyor¸daha ziyade tek tek ayırıyor.Herhangi bir ağırlık¸yanma¸sertlik yapmıyor.Daha kolay temizleniyor.Maybelline:benefite ek olarak volume de veriyor ama kirpikleriniz sık ve uzunsa topaklanma riski var.Waterproof olmayanı bile çıkarmak adeta bir işkence.her temizlemede en az bir tel kirpik aramızdan ayrılıyor.Uzun saatlerin sonunda benim gözümde ağırlık yapıyor.Fiyatı 5 kat daha ucuz.

 72. akmayan maskaram. ilk aldığımda fazla akışkandı fakat şu an normal. benim kirpiklerimi biraz yapıştırıyor gibi tarama etkisi göremiyorum ama günlük kullanımda yeterli ve uygun fiyatlı bir maskara.

 73. bugün ilk defa kullandığım rimel. ben açıkçası çok memnun kaldım kirpiklerimde dökme yapmadı ya da çok zor çıkmadı. daha ilk defa kullanmamlada alakalı olabilir. ilerleyen zamanlarda editlerim.

 74. Bu renkli serinin hepsini sırayla deneyen biri olarak¸ bu maskara kirpikleri yapıştırmadan ayrı ayrı kalmasını sağlıyor. Böylece yoğun bir görünüm elde edilmiş olunuyor.

 75. Yıllardır bittikçe alıyorum çok severek kullanıyorum. Çok güzel uzatıyor¸ ayırıyor ve hacim veriyor. Bunu ne zaman kullansam insanlar takma kirpik mi taktın diye soruyor.

 76. uzatmasini ve ayirmasini cok begendim ama hacim verme konusunda benim icin bir falsies feather look degil. hacim icin ilk kata falsies surup ikinci katta da bu maskarayla uzatip ayiriyorum ve mukemmel sonuc aliyorum. tabi ikiser katla bulent ersoy kirpikleri yaratabilirsiniz ona dikkat

 77. uzatıyor¸ hacim de veriyor fakat bende topak topak oluyor. temizlemesi inanılmaz dert. bir de maybelline hayvanlar üzerinde deney yaptığı icin benden eksi puan alıyor. bir daha asla almayacağım.

 78. hacim vermesi gerçekten güzel ama bu maskara benim kirpik diplerimi inanılmaz acıtıyor. bu yüzden günlük değil de özel günlerde 2 kat sürüp takma kirpik etkisi yaratıyorum

 79. maskarayı neden kullanırız? kirpiklerimiz gür¸ uzun gözüksün diye.kirpik bakımını neden yaparız? kirpiklerimiz gür¸ uzun gözüksün diye.eh bu maskarayı ne zaman kullansam bir iki kirpiğimin döküldüğünü düşünürsek¸ verdiği uzun ve gür etkiye karşılık hesapladığımda sonuç: çöp.

 80. sonunda alsam mı almasam mı derken geçen hafta aldığım maskara.benim maskaradan çok beklentim yoktur ayırıp güzel bir siyah renk vermesi ve özellikle akmaması dağılmamasını isterim.tombul fırçası yüzünden kirpiklerimi kıvırdığımda sürerken göz kapağımı batırmamak için ekstra özen göstermem gerekiyor.çünkü bulaşınca öyle kulak pamuğuyla silmekle geçmiyor.kirpiklerimi güzel ayırıyor ve hafif uzatıyor.ben elimi hafif tutup iki kat geçiyorum genelde o yüzden hacim vermesi konusunda bir şey söyleyemem ama black drama kadar hacim vereceğini sanmıyorum.rengi güzel net bir siyah.dökülme yapmıyor ama şu sıcak yaz günlerinde alt kirpiklerimin göz altıma değdiği yerde bazen iz yapıyor çok hafif.ama maybelline maskaraları arasında akma ve dökülme konusunda en iyisi bence bu maskara.kıvırıcısız kullandığımda da kirpiklerimi kaldırmasını başarılı buldum.gelelim meşur şu çıkmama meselesine.ben öyle bir zorluk çekmedim.ben makyajımı önce suyla akıtır sonra temizlerim.akıttıktan sonra garnier makyaj temizleme suyu ile gözümü siliyorum.yoğun sürdüğüm bir günse kirpik dibimde kalabiliyor o zaman da hindistan cevizi yağıyla bir geçiyorum üzerinden.maybellineden 4-5 maskara denemiş biri olarak maybellineden bir maskara alıcak olsam bunu alırım.ama bu bitince gönlümün efendisine geri döneceğim.the balm the body builder maskara

 81. Uzun¸ sık ve kıvrık kirpiklerim var. Sık olduğu için kirpiklerim birbirine çok karışıyor. Bu maskara kirpiklerimi çok güzel tek tek ayırıyor ve uzatıyor. Tombul bir fırçası var. Dikkatli olmassanız göz kapağınıza bulaştırabilirsiniz. Dökülme yapmıyor. Bence bu maskara seyrek kirpiklere göre değil. Gelelim çıkartmasına. Bi kere her çıkarışımda rahat 1-2 kirpiğim kopuyor. Yani temizlemesi biraz zahmetli bir ürün. Sert davranırsanız daha fazla kirpik dökülebilir. Ben kirpiklerime her gece kendi hazırladığım bakım yağını uyguladığım için açığı kapatıyorum. Bu maskaradan vazgeçemiyorum.

 82. bi ara çok merakla alıp fırçasını pek beğenmedim bi ürün. öyle anormal derece kalitesiz diyeceğim bi ürün değil. içindeki ürün ilk aldığında çok cıvık ama kullandıkça oldukça yoğun kıvam alıyor. bitince ikinci kez almadım o yüzden tavsiye edemem ama çok kötü de değildi.

 83. Kullanımı rahat ama çıkarması zor maskara. Kirpiklerim uzun ve kıvrık normalde zaten. Dha dolgun ve uzun hale getiriyor.

 84. kirpiklere ve maskaraya önem veren biri olarak¸ fiyat performans açısından çok başarılı bulduğum üründür.rimel arayışım uzun deneyimler sonucunda bu rimelle¸ son buldu diyebilirim. tek tek ayırmasını ve hacmi seviyor iseniz denemelisiniz.tek kat sürmek ile düzgün taranmış görüntü elde ederken¸ en az 3 kat uygulayınca kirpiklerinize siz bile inananmayacaksınız. markanın adını verdiği rocket görüntüsünü¸ uğraşlarınız sonucu elde ediyorsunuz. takma kirpik etkisi gibi. maybeline in bir çok rimelini denememe rağmen¸ beklentimi en çok karşılayan rimel budur. fırça yapısı¸ kirpiklerde ki bütünlüğü tartışılmaz.

 85. Tek tek ayırıp uzatması güzel. Ancak volüm vermiyor pek. Bunun dışında akma dökülme yapmayan dayanıklı bir maskara. Tekrar tekrar aldırır.

 86. fiyatı uygun olan ve birçok pahalı rimelden daha fazla memnun kaldığım rimel. kısa sürede kurumuyor¸ kirpikleri belirginleştiriyor ve pek topaklanma yapmıyor. rimelde plastik fırçayı kıl fırçaya tercih ettiğimden fırçasından da memnunum. iyi ki almışım diyebileceğiniz ürünlerden biri olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.

 87. ikinci tüpünü kullanmaya başladığım¸ birçok (ve daha pahalı) maskaranın ardından buna döndüğümde “vay be çok güzel¸ özlemişim” dediğim maskara. yok kıvamındaki kirpiklerimi gayet güzel uzatıyor¸ hacim veriyor¸ ayırıyor. daha ne isterim? ha bir de daha kolay temizlenebilseydi keşke.

 88. kirpiklere örümcek oturmuş hissi vermeyen¸ kirpikleri tek tek ayırıp topaklandırmayan¸ hatta bana kalırsa doğal bir görünüm veren rimel. kirpik kıvırıcıyla kullanıldığında daha da iyi bir sonuç alıyorsunuz. yine maybelline’in  colossal go extreme maskarasını denemiştim¸ rocket volum express’ten sonra nefret etmiştim. birkaç maskara denedim¸ en iyisi bu.

 89. fiyatına göre çok kaliteli bu tarz sert fırçaları sevdiğimden çok hoşuma gitmişti daha farklı rimel arayışlarına girdiğim için bıraktım ama geri dönebilirim

 90. kirpikleri tek tek ayıran¸ topaklanma yapmayan plastik fırçalı bir maskara ama ben o volüm olayını etkili bulmadım¸ en azından benim kirpiklerimde.

 91. Zor temizlendiği için çok sık kullanmasam da¸ yoğun hacim istediğim zaman bu maskarayı kullanıyorum. Yalnız üst üste uygulamaya elverişli değil bence. Belki de kısa kirpiklilere daha uygundur.

 92. Kirpiklerinizi ayrı ayrı ayırması¸ akmaması¸ yapış yapış olmaması¸ tortu bırakmaması ve daha neler neler keşke daha önce tanışsaymışız çok sevdigim bir maskara oldu.

 93. Kirpikleri ayırıp uzatan bunları yaparken de cılızlaştırmayan maskaradır. Siyahliği da gerçekten çok yoğun. Şimdi ben bu maskarayı ilk aldığımda sevmemiştim ama ikinci kez kullanınca hatırladım ki sadece bu maskara her seferinde batıyor gözüme. Onun dışında ilk defa bir maskarayı o kadar gözümden temizledikten sonra hala göz altımı siyaha boyadığını gördüm. Kısaca bu iki olumsuz örneği dışında ben sevdim ama bir one by one olan çeşidi gibi bittikçe almam .

 94. Plastik fırçasıyla kirpikleri ayıran¸ kıvıran ve ayrıca da akmayan¸ kokmayan¸ bulaşmayan en sevdiğim maskaradır. Uygun fiyatlı oluşuyla da dikkat çeker.

 95. maskaranın herkese göre farklılık gösterebileceğini bir kez daha bu başlığı okuduğumda anladım. denediğim ucuz-pahalı-designer 234567 maskaradan sonra en sevdiğim maskaradır efendim kendisi.kıvrık denebilecek¸ orta uzunlukla kirpiklere sahibim¸ bunun verdiği dolgunluğu¸ ayırmayı pek bir yerde bulamadım. benefit they’re real’e muadil¸ hatta onu bırakmama sebep olacak kadar iyi bir maskara bu benim için. sephora’nın çift bazlı göz makyaj temizleyicisini kullanırım hep onunla da kolayca çıkıyor. tavsiye ederim¸ max factor 2000 calorie sevenler bunu da sevebilir.benefit they’re real sevenler buna bayılır.

 96. ben çıkarırken bir sıkıntı yaşamıyorum¸ bir yabancı makyaj artistinden gördüğüm metodu uyguluyorum: hızlıca ve kabaca silmeye çalışılmamalı¸ pamuk makyaj temizleyicisi ile ıslatılıp bir kaç saniye gözde bekletilerek çıkartılmalı. bekleyince çözülen maskara sonra kolayca çıkıyor. bir de bu yöntemi deneyin kızlar bu ve bunun gibi zor çıktığını düşündüğünüz maskaralarda

 97. ilk başta aldığımda tek kelimeyle nefret ettim. çok ıslaktı her yere bulaşıyordu bide yanlış bir hareket yapsam sürerken gözüm çıkacak gibi oluyordu çok sert bir fırçası var dikkatli sürmek gerek. sonra yapısı biraz oturdu ve verdiği görüntüye resmen aşık oldum ama nefretli de bir ilişkimiz var. şu ana kadar genel olarak dökülme problemi yaşamayan bir insandım maskara konusunda ama sürüyorum 2 saate burnumun kenarları siyah siyah nokta nokta olmuş. nötrüm şuan verdiği görüntü güzel ama ben sürekli tuvalete gidip dökülen maskaraları mı temizleyeyim

 98. Ben maskara konusunda sanırım bu ürün kadar sık kılları olmayan tek tekimsi (nasıl bi tanımsa bu 🙂 ) kıllara sahip maskaraları seviyorum.(bkz: rimmel lash accelerator endless mascara )

 99. Bayıldığım maskara! Öncelikle kendi kirpiklerimden bahsedecek olursam¸ orta uzunlukla¸ince ama sık ve kıvrık kirpiklerim var. Daha ilk uygulamamda bayıldım. Öyle güzel uzattı ki. İlk kullanımlarımda kirpiklerim kaşlarıma değiyordu. Ancak tabiki ikinci katın sonunda. Verdiği dolgunlukta beni tatmin etti.Rimeli ilk açtığınızda epey ıslaklıkla karşılaşabilirsiniz. Bulaşma yapıyor sürerken. Ancak zamanla ilk başlardaki ıslaklık kalmadığından bulaşmada olmuyor. Birde aman sürerken dikkat edin cicişler. Dipten dipten alacağım diye kaç kere o koca ince dişli fırçayı gözüme batırdım.

 100. Şu zamana kadar maybelline’in maskaralarından kullandığım ve memnun kaldığım tek ürünü. Açıkçası fırçası sert ve baktığınızda bu nasıl bu kadar kirpiği hem yukarı kaldırıp¸ hem dolgunlaştırıp hem de ayırıyor diye düşünmenize sebep olabilir. İlk kullandığım zaman tek kat sürdüğüm için pek bir etkisini görmüyordum. Fakat daha sonradan iki kat sürmeye başladım ve kirpiklerim neredeyse tavana ulaşıyordu. Hatta fotoğraf çekindiğim zaman kirpiklerim make up programından yapılmış gibi belirgin duruyordu. Oldukça memnun kalmıştım. Şimdi hali hazırda kullandığım başka bir maybelline rimelim de bitmek üzere. Ya yine buna geri dönüş yapıcam ya da yeni bir deneme ürünü kullanıcam. Hala kararsızım. Bu arada söylemeden edemicem. Her sürüşümde de rimeli çıkarırken bir kirpiğimin dökülmesine sebep olmuştur kendisi.

 101. Kısa ve düz kirpiklerimi hem kıvıran hem uzatan hem de ayıran maskara. O kadar seviyorum ki hayatımın maskarası resmen. Benim için en önemli özelliği akşama kadar kirpiklerimin ilk sürdüğüm haliyle duruyor olması. Kıvrıklığı gerçekten dayanıyor¸ kirpikleri aşağı düşürmüyor.Genelde tek kat sürüyorum ama iki kat sürünce de yapış yapış durduğunu düşünmüyorum. Sanırım tek kötü özelliği makyaj temizleme sularıyla çok zor çıkıyor olması.

 102. tamam kirpiklerimi tek tek ayırıyorsun¸ hacim veriyorsun¸ siyahlığına da bayılıyorum ama akma yapıyorsun be gülüm. hele hava sıcakken bu problem iyice büyüyor¸ seni de geriyor beni de. bu yüzden ilişkimizi mevsimlik tutmaya karar verdim. kış bitene kadar bizimlasın (biz:ben ve iki gözüm). ama sonrasında tak sepeti koluna¸ herkes kendi yoluna bebeyim

 103. Ben bayılarak bilmem kaçıncısını kullanıyorum valla¸ sürdüğümdede en az 2 kat sürüyorum¸ çoook kişiden ‘kirpiklerin takma mı?’ sorusunu aldım. -ah hayır bebeğim¸ sadece rocket volum ¸)

 104. En çok fırçasını sevdiğim¸ iki kat uygulanınca siyahlığını ve dolgunluğunu gayet beğendiğim kirpikleri kıvıran maskara.

 105. Max Factor masterpiece max maskara ile yaşadığım sıkıntılı süreçten sonra maskaraya tövbe etmiş beni bile kendine bağlamış maskara. Geçen hafta annem alıp gelmiş bir dene bak çok memnun kalacaksın diye başımda konuşunca hadi bi deneyelim diye sabah makyajımda kullandım ve ba-yıl-dımm. Kirpilerimi çok hacimli ve uzun gösterdi. Siyahlığına hasta oldum zaten. Herhangi bir akma sorunu da yaşamadım.

 106. Ben hacim vermekten ziyade kirpikleri kıvırıp uzatmada daha başarılı olduğunu düşünüyorum. Akma bulaşma yapmasa favorim olabilirdi. Fiyatına göre performansı iyi .

 107. Hacim vermeyen ama kirpikleri baya uzatan rimel. Gün içinde göz altlarına dökülme yapıyor ve çıkarırken en az 2-3 kirpik alıp götürüyor. Ama fiyat performans açısından harika olduğu için her zaman elimin gittiği rimeldir.

 108. en çok karşılaştırıldığı diğer 2 drugstore maskarayı da (lash sensational ve falsies black drama) kullanmış biri olarak kesinlikle rakibi olmadığını düşündüğüm maskara. kirpikleri uzatma konusunda daha önce kullandıklarımın en iyisi. kıvrık bir fırçası olmadığı halde kıvırıyor&waterproof olmadığı halde bu kıvrım sabit kalıyor. eğer isterseniz azıcık dokundurarak doğal ve uzun kirpiklere sahip olabiliyorsunuz¸ hele bir de benim gibi kirpik manyağıysanız bir adet kıvırıcı ve maskara bazıyla kullandığınızda buyurun size ardell demi wispies. (ben kıvırıcı olarak eklipsi¸ baz olarak missha dolly eye’ı kullanıyor-öneriyorum) çok ciddiyim¸ bu üçü piyasada takma kirpik etkisi adıyla çıkan diğer milyon maskaranın aksine gerçekten takma kirpik gibi görünüyor¸ ki bunu ne gür¸ uzun¸ ne kıvrık kirpiklere sahip¸ yani kısaca kirpik fakiri birinden duyuyorsunuız.artılarından bu kadar bahsettim¸ bir de eksisi var onu da söylemeden geçmeyeyim: temizlemesi. çift fazlı temizleyici kullandığım halde ılık suyla yumuşatmadığımda temizleyebilmek için çok hırpalıyorum gözümü-kirpiklerimi. ama yumuşatırsanız çok bir dökülmeye sebep olduğunu söyleyemem. bunun dışında akma gözlemlemediğimi de belirteyim. şans verilmesi gereken bir maskara kesinlikle.

 109. Çıkarması çok zor olan ancak the falsies black drama’dan sonra Maybelline markasının en sevdiğim rimeli¸çok kısa ve seyrek olan kirpiklerime güzel hacim veriyor.

 110. buradaki yorumları görerek aldığım ancak gün içinde gözaltlarına akma/bulaşma yaptığı için memnun kalmadığım maskara. yaz mevsiminde bile değiliz ki terden diyeyim??onun haricinde kirpik kıvırıcıyla birlikte verdiği hacimli doll eyes görüntüyü sevdim. yine de hayalkırıklığı maybelline…

 111. Ben bu maskarayi sevemedim. Yani aslinda benim icin maskara secimi cok buyuk dert cunku asla uygun bir maskara bulamiyorum. Kirpiklerim kisa sari ve dumduz. Pek bir volumu de yok. Dogal olarak hicbir maskaradan tam anlamiyla verim alamiyorum. Tum bunlara ragmen bir de zor cikip kirpiklerimi de dokunce uzak durmak en mantiklisi. Bu arada anlattigim kirpik tipine onereceginiz maskara varsa mesaj kutuma bekliyorum susluler.

 112. benim canım maskaram. fazla makyaj yapmam genelde ama rimel sürmeden dışarı çıkmam.bende kirpik dökme gibi bir sorun oluşturmadı.topaklanma yaşamadım. o da beni sevdi galiba. uygun fiyatıyla gül gibi geçinip gidiyoruz.

 113. şu ana kadar maybelline’in denediğim maskaraları arasında en başarılı bulduğum maskara. ince uzun bi kirpik yapım var. başarılı bir dolgunluk ve uzunluk veriyor. baya baya kirpiklerimi uzatıyor. tek sorunu alt kirpiklerimde akma yapması. ürünü ilk kullanımınızda memnun kalmayabilirsiniz ama ben bi 10 gün kullanmanızı tavsiye ederim. biraz kullanıldıktan sonra sanırım ürünün biraz kurumasıyla daha iyi bir sonuç sağlıyor bana göre.

 114. Ya bu benim hayatımın maskarasıy-dı. Hangi maskarayı denersem deniyim hep buna geri dönüyordum. Kirpiklerim kısa kıvrık ve dolgunluğu bana yeter şekilde. Bunu sürünce tek tek ayrılıp uzun oluyorlardı ¸ aynalara bakmaya doyamıyordum.Hep geçmiş zaman kullandım ¸ çünkü son gratis indiriminden aldığımı bu sabah açtım¸ bir hevesle sürdüm ama ne kadar uğraşırsam uğraşiyim o eskiden verdiği uzunluğu veremedim. Formülünde mi bir problem var yoksa benim kirpiklerim mi kısaldı bilmiyorum. 🙁 ürünün kendi ürün koruma bantı olduğu gibi gratis de bantlamıştı açılmış olduğunu düşünmüyorum çünkü baya akışkandı da. Acaba raf ömrü mü dolmuş anlamadım. Ama eğer formülü değişmiş ise çok büyük bir bunalıma gireceğim.

 115. Kirpiklerim uzun ancak gereksiz şekilsiz ve dik dik bakıyor.Kirpiklerimi kıvırıcı kullanmadan yukarı kaldırmam imkansız bir şey kaldı ki ben rimel sürmeden önce kıvırır¸sürer ardından kurumasını bekleyip üstüne tekrar kıvırırım ve o en fazla 6 saat içinde tekrar düşer.Her rimeli bu sebepten kullanamıyorum çünkü işe yaramıyorlar.2 yıl önce almıştım ba-yıl-mış-tım! Çok uzun süre sadece bunu kullandım rahat 5-6 adet bitirdim ama bir süre sonra sıkıldım.Evet kaldırıyor ve tarıyor ama çok başarılı bir dolgunluğu yok benim kirpiklerimde¸ardından 3 loreal markalı olmak üzere yaklaşık 6 rimel daha aldım.Bundan önceki lorealden manga effect olandı.Dolgunluk olarak acayip başarılı¸taraması da fena değil.Ama 40 liraya ben neredeyse 3 tane rocket volum alabiliyorken (indirimde 15 tl kendisi ve ben stok yapıyorum jehrhe) ve en çok kullandığım ürün rimelken öğrenci halimle 40ar 40ar para saçamayacağım maalesef.Döndük dolaştık gene buna geldik.Temizlemesi zor¸sabah kalktığımda her ne kadar geceden temizlemiş olsam da gözümün altında hafif bir siyahlık oluyor.Gün içinde de akma söz konusu ama çok ciddi değil.

 116. benim dümdüz kirpiklerimi bile adam edebilen tek maskaradır¸ holy grail’dır :>ve bence asıl etkisini ikinci katta gösteriyor bu maskara.

 117. eskiden çok sevdiğim maskara. sonra kirpiklerim uzayınca onları birbirine yapıştırmaya başladı. bu yüzden artık kullanmıyorum. gerçi maybelline the falsies black drama maskara kadar yapıştıramaz. sanırım rocket için sıklığı ve uzunluğu orantılı kirpik gerekiyor. ilk katta sorun yok ama kat kat uygulandığında yapıştırmaya başlıyor.

 118. Bu rimelin herşeyi güzel ama sanki uzatmıyor gibi geldi¸ ki bundan önceki kullandığım maskara oriflame very me maskarası ki o sanki daha iyi uzatıyordu ama onun bazsız kullandığım zamanını unuttum¸ ama nolursa olsun bu rimelden umudumu kesmiycem bazla muhteşemler yaratacağına inaniyorum.

 119. övülen yorumlarını okuduğumda koşa koşa gidip aldığım¸ çıkarırken gözümde kirpik bırakmayan volumsüz maskara. hiç kimse bir sen değil max factor wild mega volume….

 120. Kirpiklerim pek kıvrık değil hafif düz ama uzun sayılır. Tombik bir fırçası var. Tek tek ayırmıyor ama aşırı olmamakla birlikte güzel hacim veriyor¸ azıcık da uzatıyor kirpikleri. Ben herhangi bir dökülme¸ alerji sorunu yaşamadım. Günlük kullanıma uygun.

 121. bu rimeli çıkarmakta zorluk çeken kardeşlerim¸ müjde !!!!1!!!1! cevap bebek yağında! bebek yağı sayesinde hem rimeli çıkarmış hem de aynı zamanda kirpikleri beslemiş oluyorsunuz! (kirpikler beslenmiyor da olabilir ziraa götümden element uydurdum ama bence besliyordur ya :3 ) Hem ucuz hem pratik hem de bebek ürünü olduğundan hiçbir cilde zarar vermez. Tek yapmanız gereken pamuğa bir miktar döktükten sonra tercihen gözünüzde 10 -15 sn kadar bekletmeniz sonra da çıkarmanız. Thank me later :d

 122. En sevdiğim maskaramdı ama ne olduysa artık sürmeyi beceremiyorum ne. Kirpiklerimi ayırıyordu eskiden artık yapıştırıyor. Hiç topaklanmazdı artık topakları zor temizliyorum. Ve temizliği beni uğraştırıyor. Zaten az olan kirpiklerimi feda ediyorum. Hal böyle olunca Beni yeni maskara arayışlarına sürüklemiş oldu.

 123. Maybellinne’in en sevdiğim maskarası.hacimli ve biçimli kirpikler veriyor.clinique’den sonra en sevdiğim maskara.kirpikleri aşırı uzatmıyor ve dolgun gösteriyor.Çıkarken zorluk yaşamıyorum.clinique’nin makyaj temizleyicisiyle silince halloluyor.Tekrar tekrar alacağım bir ürün.

 124. öyle çok çok muhteşem bir kıvırma¸ uzatma¸ siyahlık vermeyen ürün. bir tek ben böyle düşünüyorum ama eminim. sizin kirpikleriniz uzun bence ya 🙂

 125. Fırçası ince olsaydı tam aradığım maskara olacaktı. Yine de beğendim ama tam istediğimi bulamadığımdan aramaya devam.

 126. Kivirma özelliği yok denecek kadar az.Kalıcılığı eh¸ gün içinde akma yaptığına şahit oldum çoğu kez¸ volume desen orta seviyede. Sanırım tek güzel yani kirpikleri tek tek ayırması.

 127. Fena olmayan maskara. Yani öyle çok çok güzel bir kıvrıklıktı¸ uzatmaydı falan göremedim. Alırken tek istediğim özellik tek tek ayırmaydı¸ yapıyor ama benim istediğim kadar başarılı değil. çıkartırken  şu ürünü kullanıyorum ve hiç problem yaşamıyorum. ama bu dediklerime rağmen şu aralar her gün kullandığım maskara.

 128. İlk aldığımda kirpiklerimi çok güzel ayırıp kıvıran ve “bu genç yaşımda hayatımın maskarasını bulmuş olabilir miyim acaba” dedirten ancak kurumaya başladığında kirpiklerimi birbirine yapıştıran maskara. Gerçekten zor temizlendiği konusuna katılıyorum. Sürekli yine alsam mı diye elim gitmiyor değil.

 129. Yeni bitirdiğim maskara. Severek kullandım. tek katta verdiği etkiyi çok beğenmesem de 2-3 katta gayet güzel oluyordu ama çoğu entryde dendiği gibi temizlemesi çok zor.

 130. Fırçası yapısı ve etkisi çok güzel olsa da temizlemeye çalışırken kirpikleri döküyor her ne kadar miseler sular ve yağlarla temizlemeye çalışsam da gözlerimi çok hırpalayıp kalıntı bırakıyor. Tekrar alacağım bir ürün değil

 131. Adını duydukca sinirlerim bozuluyor.bende hiç bir işe yaramadi ve üstüne zor temizleniyor gördükçe kaçıyorum kendisinden.

 132. Bilmem kaçıncı tüpümü bitirdiğim canım maskaram. Bu indirimlerde yedekledim bile! Tabi biraz zor çıkıyor ama hep dolgunlaştırıp hem uzatıp hem akmıyor o kadarcıkta naz yapsın ayol.

 133. benim kirpiklerim uzun ve kıvrıktır ama çok sık değildir. o yüzden bi maskaradan volum vermesini isterim. uzunluk vermesini ise gerçekten istemem çünkü ortaya çok tuhaf bi görüntü çıkıyor bence. bu maskaraların dışında fırça tipi gösteriliyor aslında ama içinde böyle bi fırça çıkacağını beklemiyordum açıkcası. ben bu maskarayı almadan önce araştırmamıştım. üstünde volum yazdığını görünce bi de bunu deneyim dedim aldım. fırçasını görünce de hayal kırıklığı ile karışık bi şaşkınlık yaşamıştım. başta da önyargımdan olsa gerek biraz da alışkın olmadığımdan dolayı pek beceremedim ama bi süre sonra bayıldım resmen. bi defa bana uzunluk filan vermiyor ama volum veriyor. bu maskarayı kullandığımda takma kirpik kullanıp kullanmadığımı soranlar oldu hatta. elimdeki bitmek üzere ve ikinciyi aldım bile 🙂

 134. maybelline maskaralarını zaten seven biri olarak hangisini alacağım konusunda kararsız kalıp falsies black drama ve bunu almıştım. benim kirpiklerim kısa ve seyrek normalde. bana rocket daha iyi geldi. çıkarması gerçekten zor ama gözlerinizi bebek şampuanıyla yıkamanızı öneririm. hem çok kolay temizliyor hem de kirpiklerinizi dökmüyor.

 135. Kirpiklerim orta uzunlukta¸ orta kalınlıkta¸ ve bu rimel benim aşık olduğum ürün. Hem uzatıyor hem hacim veriyor¸ birbirine de yapıştırmıyor. Fiyat konusuna girmiyorum bile¸ efsane.

 136. Makyaj yapmaya başladığımda aldığım ilk maskaram. Kısa ve sık kirpiklerime yaradığını söylemem. evet işte bu diyebileceğim bi maskara değil maalesef. uzatıyor mu biraz volümlü gösteriyor mu evet ama hepsi bu. Kirpiklerimi birbirine yapıştırmakta bire bir. Çıkarmaya gelince uğraştırmıyor değil bir daha satın almayı düşünmüyorum.

 137. ilk zamanlarda bayılarak kullandığım bir maskara ki hacim verme¸ uzatma gibi vaatlerini yerine getiriyor¸ eğer kaşlarınız ve kirpikleriniz siyah ve beyaz tenliyseniz günlük makyajda eyeliner ile çok güzel sonuç veriyor ama farlara merak saldığımdan beri günlük olarak kullanmıyorum çünkü çok abartılı olduğunu fark ettim. çıkması zor¸ gün içinde bozulmuyor. tekrar alır mıyım? evet¸ alırım.

 138. Bunu beğenmeyen nadir insanlardanim sanırım. Kesinlikle bende akma ve bulaşma yaptı¸ kullanamadım. Şimdilik başka maskaradan devam ediyorum belki biraz kurursa kendine gelir mi acaba diye umut ediyorum.

 139. kirpiklerim orta boy ve hafif kıvrık¸ ben tek kat sürüyorum güzel uzatıyor ama dolgunluk vermedi benim kirpiklerime. yalnız çıkarması cidden zor acı badem yağıyla temizliyorum ama uğraştırıyor ve sabah kirpik altlarıma akma yaptığını görüyorum hep

 140. Bende akma yapan ve kirpiklerimi birbirine yapıştıran maskaradır kendisi¸ one by one maskara aldım ve çok daha memnun kaldım. kirpik yapısı çok önemli¸ aynı maskarayı kuzenim de kullanıyor ve çok yakışıyor¸ çok da memnun. almadan önce mutlaka denenmeli cicişler. maskara işi pek tavsiye ile olacak iş değil gibi gözüküyor¸ bende tavsiyeler işe yaramadı. deneyin¸ mutlaka öyle alın.

 141. Sanırım bir tek bana iyi gelmeyen maskara. Sevmeyi denesemde yapamadım. Artı bi dolgunluk ya da uzunlukta kesinlikle vermedi. Herkes seviyor. Ama bende durum bu şekilde. Hem etkisiz hemde temizlemek için baya zaman ayırmanız gereken maskaracık.

 142. Tek tek ayırması¸ hacim vermesi ve gün içinde asla akmaması beni çok mutlu ediyor fakat çıkarması çok zor. ertesi gün gözümün altı siyah uyanıyorum.

 143. en sevdiğim maskaralardan¸ne kadar övsem yeridir.ben bu maskarayı ilk açıldığındaki ıslak haliyle değil¸ zaman içinde kurumuş haliyle beğeniyorum.fırçası plastik ve kalın¸kullanırken biraz dikkat gerekiyor.verdiği siyahlık çok güzel¸kirpikleri tek tek ayırıp dolgunlaştırıyor¸akma dökülme yapmıyor.kirpiklerim kıvrık olduğu için kıvırması ile ilgili yorum yapamıyorum.doğal bir görünüm isteyenler için uygun bir maskara değil.yağlı temizleyicilerle rahatça çıkıyor¸makyaj temizleme mendili ile çıkarmaya uğraşırken çok kirpik döktüm¸dikkat edin derim.

 144. ilk aldığımda nefret ettiğim¸ şimdi ise yavaş yavaş sevmeye başladığım maskara. indirimden arkadaşlarımın yorumlarına güvenerek almıştım. bana biraz ıslak gelmişti ve fırçasından nefret etmiştim. ancak geçenlerde bir şans daha vermeye karar verdim ve iyi ki de yapmışım diyorum. kirpiklerimi çok güzel uzatıyor¸ biraz hacim veriyor ve hiçbir şekilde akmıyor. ancak zor temizleniyor ve dökülme yapıyor. genelde kirpiklerimi zorlamadan sürüyorum ama açıkçası bu durum beni biraz şaşırttı. rimellerin güzel kokmasını beklemiyorum ama bunun kokusundan biraz rahatsız oldum. neyse ki alışılıyor. bir daha alır mıyım bilmiyorum.

 145. benefit-they’re real’ın uygun fiyatlı versiyonu bence. dolgunluk vermiyor pek ama kirpikleri uzaya çıkarıyor mübarek.

 146. İlk başta sevmeyip kenara atmıştım ama daha sonra elime aldığımda “ne kadan güzelmiş bu” tepkisini vermiştim. Dün itibari ile tamamen bitirmiş bulunmaktayım kendisini<3 Plastik fırça sevenler baksınlar¸ hem de çok uygun fiyatlı 🙂

 147. Maybelline’ nin lacivert pakette plastik fırçalı maskarası.Yıllardır bir sürü maskara kullanmama rağmen en nefret ettiğim buydu. Sebebiyse kirpiklerimi felaket dökmesiydi. Hala da yerine gelmedi o dökülen kirpiklerim.Kiminde dökülme yapmıyormuş¸ yapıdan yapıya değişiyor demek ki.

 148. Kesinlinkle dolgunluk vermediğini düşündüğüm ama kirpikleri tek tek tarayıp ayırması konusunda da çok başaralı buduğum maskara. Ama benim maskaradaki önceliğim dolgunluk olduğu için benim sevmediğim ve bir daha almıyacağım maskaradır kendisi…

 149. bende dökülme yapmadı ya da aşırı bir hacim vermedi¸ topaklanma da yaptı. ama bu maskarayı seviyorum çünkü kirpiklerim aşırı dik ve çoğu maskaradan memnun kalmıyorum bu yüzden. ayrıca gözümün dış köşelerindeki kirpiklerimi hiçbir maskara böyle düzeltmemişti. falsies ya da lash sensational kıvrık olmalarına rağmen orta kısımda iyi olsa da dış köşedekileri düzeltmiyordu öylece durunca çok kötü bir görüntü oluşuyordu. tesadüfen aldığım roket topaklanma yapsa da önce onu sürüyorum¸ üstünden lash sensational ile geçip topaklanmayı düzeltiyorum. tabii çıkarana kadar canım çıkıyor ama her şey güzel kirpikler için. :/

 150. İlk başlarda çok güzel hacim vermiyordu ama kaldıkça sanki kıvamı güzelleşti daha güzel bir hacım veriyor. En başından beri tek tek ayırıp uzatması mükemmeldi hala çok güzel. 5 6 aydır kullanıyorum da yazmak hiç aklıma gelmemişti. Çıkarması biraz zor bir maskarayı bu yüzden tekrar almayacağım sanırım. Ama denediğim maybelline rimellerden en güzellerden biri bu

 151. Benim kirpiklerimde hiçbir etkisi olmayan bir maskaradır kendisi. Aldığım günden itibaren elimdeki diğer maskaralarla dönüşümlü olarak kullandım. Ama aldım artık boşa gitmesin mantığıyla . Benim yere bakan düşük kirpiklerimi evet tek tek ayırdı ama etkisi sadece bu. Bir de siyahlığı . Zamanında çok abartıldığını düşünüyorum. Benim bir maskaradan beklentim kirpiklerimi kıvırması (lash sensational gibi) ve tek tek ayırması. Kesinlikle bu yönden benim beklentimi karşılamadı . Ayrıca 2-3 saat bile kalmadan akıp pandaya çeviriyordu beni son zamanlarda . Fiyat performans açısından da uygun değil. Ben indirimden 17 lira gibi bi fiyata edinmiştim . Bir daha almam.

 152. kirpik diplerimi felaket acıtan maskara. maybelline rimellerinden genel olarak memnunum. kısa ¸ düz ve orta seyreklikte kirpiklere sahibim. rocket volume gayet doğal bir görünüm veriyor. uzatması ve kıvırması başarılı ama dolgunlaştırma beni tatmin etmedi. günlük kullanıma uygun fakat özel gün makyajı için black drama daha başarılı.

 153. bu maskarayı henüz almadan önce yine maybelline’den lash sensational kullanıyordum. ancak yapısı bana fazla ıslak geldiği için¸ daha doğrusu sürdükten sonra bir türlü kurumadığı için¸ ve suya dayanıklı makyajı çıkaran makyaj temizleyicisiyle bile çok zor çıktığı için kirpiklerimi tek tek ayıran fırça yapısı olan plastik fırçalı başka bir maskara arayışına girdim ve maybelline rocket volume express’i satın aldım.bu maskara ise bana fazla kuru geliyor. evet bir maskaradan beklentilerim arasında çabuk kuruması¸ ıslak yapısıyla kirpiklerimi yapıştırmaması gibi özellikler var ancak bunu sürdükten hemen sonra kuruduğunu hissediyorum ve sanki kirpiklerimi çok sertleştiriyor gibi geliyor bana. yine de kirpiklerimi ilk katında bile tek tek ayırıyor¸ çok dolgunlaştırıyor ve şu ana kadar hiçbir maskaranın uzatmadığı kadar uzatıyor. erkek arkadaşım takma kirpik taktığımı düşündü ilk sürdüğüm gün. ancak bir tane daha eksi yönü var ki bu maskara da tıpkı lash sensational gibi çok ama çok zor çıkıyor! kirpik yapıma uygun olan bütün maskaralar çok zor çıkmak zorunda mı diye düşünmüyor değil insan. her şeye rağmen lash sensational gibi bunu da bitene kadar kullanacağım gibi görünüyor.

 154. Maybelline in en sevmediğim rimeli kirpiğinize rimel mi sürüyorsunuz tutkal mı belli değil ve çooook zor çıkıyor temizlerken kirpiklerinizi koparma ihtimaliniz çok yüksek

 155. Yüzüme çok abanmak istemediğimde günlük makyajımın tamamlayıcısı. Seyrek¸ hafif kıvrık ve orta uzunlukta kirpiklerim var. Maybelline’in her modelini¸ loreal false lash wings’i¸ max factor false lash effect’i¸ Diorshowu denemiş biri olarak günlük kullanımda en iyisi oldu benim için. Kesinlikle birbirine yapıştırmıyor ve muntazam ayrılmış¸ upuzun¸ hafif dolgun kirpikler elde ediliyor. lash sensational’ı da bunun daha hacim veren bir versiyonu olarak biraz daha özendiğim ama mufe smoky extravagant ve benefit they’re real’a kıyamadığım zamanlarda tercih ediyorum. Zor çıktığı doğru¸ şimdiye kadar hiç kirpiğim dökülmeden temizleyebildiğim tek ürün Sephora Waterproof Eye Makeup Remover oldu.

 156. 2 kere alıp severek kullandığım bir maskara. Benim kirpiklerim kıvrık ve az değil¸ fakat dökülmeye eğilimli buna rağmen kirpiklerimde ekstra bir kayba yol açmadı. Kirpiklerime hacim verdi rengi de oldukça yoğun ben çok seviyorum.

 157. Benim yere bakan kısa kirpiklerimi arşa kaldırmış maskaradır. Waterproof olmamasina ragmen aglayinca akmadi. Çıkarirken de niveanin makyaj temizleme suyuyla gayet rahat cikariyorum. Şu ana kadar kullandigim en iyi maskara diyebilirim.

 158. Benim kirpiklerimde dökülme yapmayan nadir rimellerden.Uzatması ve siyahlığı çok güzel.İlk birkaç kullanımda kirpiklerimi yapıştırıyor ama daha sonra kıvamı oturunca bu sorun düzeliyor.

 159. fiyatının ucuz olmasına bakmayın yapması gerekeni gayet yapıyor. kendisinden çok memnunum¸ kirpikleri hiç olmayan biriyim ben ayrıca

 160. Maybelline maskaralarından kullandığım ilk maskara buydu. Çok sevmiştim çünkü kirpiklerimi birbirine yapıştırmıyor ve topak topak bir görüntü oluşturmuyordu. Kirpiklerim uzun ama düz olduğu için kirpik kıvırıcı ile kullanıyordum. Uzatma konusunda başarılıydı tek tek ayrılmış uzun kirpiklere sahip oluyorsunuz ama hacim konusunda beklediğim sonucu alamadım.

 161. İlk çıktığı zaman kullanmıştım.Plastik fırçalı.Kirpikleri taradığından ayırıp dolgun gösteriyor.Uzun ve düz kirpiklerim var.Kıvırma etkisini görmedim.Çıkartırken hakikaten sıkılıyordum.Neutrogena’nın çift fazlı göz makyaj temizleyicisiyle çıkarttıktan sonra bile az da olsa kalıntı kalıyordu.kirpiklerimde dökülme yaptı.Maybelline’in çoğu maskarası kirpikleri sertleştiriyor.Acaba sertleştirdiği için biz de rimeli çıkartırken mekanik kuvvetle kirpikleri zorluyoruz.bence bu yüzden kirpikler dökülüyor.İndirimde uygun fiyatlı ve volume arayanlara yine de tavsiye ederim.ama maybelline’de gönlümün kralı black dramadır efendim…

 162. Lancome hypnose’a aylarca para bayılan bünyemi mesut etmiştir. Kısa sarı düz kirpiklerimi 2 kat uzatmış¸ tek tek ayırmış¸ dolgunluk vermiştir. Primer ile kullanırsam daha çok uzatacağını düşünmüyor değilim ayrıca gayet kolay temizledim nivea çift etkili göz makyajı temizleme suyuyla. Bu maskara gönlümde taht kurdu eyvallah nen yine de yılbaşı indiriminden lancome grandoise’i bir kereye mahsus denemek için alacağım.

 163. kirpiklerden çıkarana kadar¸ kirpik bırakmayan rimel. Temizleme pedinin üstündeki kirpikleri gördükçe içim acıyor. Yalnızca garnier ile çıkarabiliyorum ki onda da tam çıkmış sayılmıyor.Rahatça kirpiklerden çıkarabilmek için günün sonunu bekleyin.Bunlara rağmen yine de renginden şeklinden midir nedir¸ seviyorum. Kirpiklere dolgunluk vermese de uzatıp ayırıyor. Bir rimelde aranılan budur kendimce.

 164. bu maskarayı türkiye’de satılmaya başladığından beri kullanıyorum diyebilirim¸ 3 yıldan fazla oldu sanırım. arada denemek istediğim başka maskaralar oldukça aldım ama çoğunlukla rocket kullanıyordum. öyle ki güzel indirimlerde denk gelince 2 tane yedeklerdim. fakat fark ettim ki benim bu maskarayı makyaj çantamın demirbaşı haline getirmem tamamen maskara konusundaki düşük standartlarımdan kaynaklanıyormuş. Kirpikleri yoğunlaştırmasının dışında pek artısı yok¸ çok çok çok zor temizleniyor¸ haliyle kirpik de döküyor. topaklandırmıyor ama tek tek de ayırmıyor¸ daha kalın gibi duruyor kirpikleriniz bunu kullanınca¸ ki benim hoşuma giden bir görüntü de değil esasen. bir de olumlu özellik olarak akmıyor diyebilirim ama akma durumu kişiden kişiye değişen bir olay anladığım kadarıyla. yani demem o ki bu pek de bir özelliği olmayan ve kirpiklere bırakmamacasına yapışan maskaraya yıllarımı verdiğim için pişmanım. ortalamanın altında olduğunu düşünüyorum¸ yoluma başka maskaralarla devam edeceğim.

 165. ilk açıldığı zaman çok ıslak olan rimel. zamanla yapısı oturuyor. o yeni açılmış ıslak haliyle kıvırdığım kirpiklerime sürdüğümde saniyeler içerisinde kirpiklerim dümdüz oluyor. fırçasını seviyorum ama kirpik diplerini acıtıyor. verdiği siyahlık bence çok iyi. kirpiklerimde koyu gri durmuyor¸ tam bir siyah. alt kirpiklerimden akmayan nadir maskaralardan. kıvamının oturmasını beklemek zor. hacim vermesini beğeniyorum.

 166. benim bir maskaradan beklentim hacim vermesi ve topaklanmamasıdır.bu maskara beklentimi fazlasıyla karşılıyor.evet zor temizleniyor ama ben bebek şampuanıyla makyajımı temizlemeye başladığımdan beri eskisi kadar zorlanmıyorum.tek sevmediğim yanı fırçasının fazla sert olması¸ kirpik diplerime batınca çok acıtıyor ve gözlerim hemen sulanıyor tabi.gülü seven dikenine katlanır hesabı¸bittikçe alacağım ürünlerden.

 167. Kirpiklerimi fazlasıyla uzatan maskara. Uzatması bana çok fazla geldiği için pek severek kullanamadım ancak yapısı¸ kalıcılığı oldukça güzeldi. Kolay da çıkıyordu. Alalı uzun zaman olduğu için maalesef çöpe gitti.

 168. Günlük kullanıma daha uygun olduğunu düşündüğüm eh işte bi maskara¸ çok güzel tarıyor kirpikleri ama verdiği hacim yok gibi bir şey ve dökülme yapıyor

 169. Uygun fiyatlı ürünler arasında gideri olan maskara. Evet güzel uzatıyor fakat kaldırmıyor kirpiklerimi. Temizlemesi ise bıkkınlık yaratıyor insanda. Hatta bazen tam temizlenmiyor sabahları kirpik diplerindeki siyahlıkla uyanıyorum.Maskara bittiğinde aplikatörünü  Maybelline Push Up Angel bu maskaranın içine sokup kullanıyorum. Hem daha kolay temizleniyor hem de Angel’ın yapamadığını yapıyor.

 170. Hangi maskarayı denersem deneyeyim dönüp dolaşıp elime aldığım maskara.Uzun ¸ kıvrık ve ince kirpiklerim var göz şeklimden dolayı rimel sürdüğümde çok çabuk birbirine karışabiliyor¸bu maskara da böyle bir problem yaşamadım hatta ilk sürdüğümde vayyyy anasını dedim.O kadar güzel bir hacim verdi ki anlatamam bazı maskaralar da yaşadığım kirpiklerime ağırlık yapıp düşürme olayı hiç olmadı.Ben genel de tek kat sürüyorum ama iki katta diğer rimellerde birbirine giren kirpiklerim bu rimel de bir nebze daha sakindi.Kurutmadan sonunu gördüğüm tek maskara¸tekrar tekrar alıyorum.

 171. yaklasık 3-4 tane bitirmistim. ilk basta cok ıslak olup sonra 2 hafta icerisinde kuruyordu. bi tek ben yasadım bunu sanırım bilemiyorum. kirpiklerimi tek tek ayırıp uzunluk veriyordu ama pek hacim verdiği söylenemez. gün icinde aktığı icin kullanmayı bıraktım.

 172. Çıkmayan rimel ! Makyaj temizlemekten keyif alan birisi yani benim için işkence bu. Aham Şaham Bi özelliği de yok zaten. Suya dayanaklı mı diye baktım üzerinde yazmıyor. Maybelline işkencesi.

 173. bu maskarayı ilk aldığımda kesinlikle sevemedim çok ıslaktı ama zaman geçtikçe o ıslaklık gitti ve favori maskaram oldu. kirpiklere pek dolgunluk vermese de upuzun yapıyor.

 174. Maybelline markasının uzun süredir piyasada olan lacivert ambalajlı maskarası.Fırçası plastik.Çıkartması kolay ¸ sürülmesi kolay bir ürün.Siyahliği yeterli.Kirpikleri gün içinde düşürmüyor veya dökülme yapmıyor¸ tek tek ayırıp hacim veriyor.Plastik fırçası olduğu için kirpiklerinizi eşit şekilde uygularsanız ¸ üstten bakıldığında takma kirpik kadar pürüzsüz bir uygulaması olduğunu görebilirsiniz.Fırçası düz olduğu için kıvırma efekti çok fazla yok.Uygun fiyatlı kaliteli denenebilecek güzel bir maskara.Eskiden bu ürünün satış fiyatı 15 tl yi geçmez indirim de 9 tl ye inerdi.Şimdi malesef indirimle bile 19 tl civarı.

 175. en sevdiğim rimellerden biri. temizlemesi zor olsa da kirpiklerime verdiği dolgunluğu çok beğeniyorum. ilk açıldığında ıslak bir yapısı var. gün içerisinde dökülme yapmıyor.

 176. Temizlerken kolay çıkarabilsem favori maskaram olamaya aday bir ürün¸ tek katla bile kısa düz ve sarı kirpiklerimde fark yaratıyor

 177. zamk gibi bir kıvamı var kirpiklerimi de guzel ayırıp dolgunlastırmasına ragmen¸ gozlerimden temizlemekte oldukca zorlandıgımdan 2 kutu bitirdim. Daha basarılı urunler oldugunu dusunuyorum¸ bir daha almayacagım.

 178. Micellar su ile set halinde 20 liraya aldığım ürün. Bana 15 liraya falan denk gelmiş oldu. Uzatma¸ kıvırma¸ dolgunluk sağlayan mükemmel bir maskara. Özellikle dolgunluk vermekte oldukça başarılı bir maskara. Uzatmakta başarılı olan maskaraların üstüne 2. kat olarak hacim versin diye de kullanıyorum bazen ve oldukça memnunum. Ancak her maybelline maskara gibi bunda da çıkarırken sorun yaşıyorum. Ne kadar uğraşsam da illaki kalıntılar oluyor. Ama bu¸ bu maskarayı sevmeme¸ kullanmama asla engel değil. Nerdeyse tüm maskaralarda ben bunu yaşıyorum. Belki de sorun bendedir. Çünkü aynı maskarayı ve aynı temizleyiciyi gözümün önünde kullanıp kalıntısız makyajını temizleyenler görüyorum.

 179. Asla dökülme yapmayan hep o reklamlarda bahsedilen takma kirpik etkisi veren maskarada aradığım ne varsa bulabildiğim hacim uzunluk renk tek tek ayırma vb bütün etkileri barındıran ürün. Benim için asla lash sens. İle kıyaslanamaz çünkü bir uçurum var aradaaa. Rocket döver

 180. Kesinlikle Avon Supershock Max maskarasından sonra en sevdiğim ikinci maskaradır. Orta uzunlukta ve yoğunlukta kirpiklere sahibim. Ama göz yapım büyük olduğundan daha hacimli ve uzun kirpiklere ihtiyacım var. Bu ürün kesinlikle bu özellikleri bana sağlıyor. Fırça yapısı gayet uygun. Temizlenmesi kolay. Garnier kusursuz makyaj temizleme suyu ile temizliyorum ¸ gayet rahat çıkıyor. Memnunum.

 181. benim için kürkçü dükkanı görevi gören maskara. arada farklı rimeller kullanıyorum memnun kaldıklarım da oluyor.ama dönüp dolaşıp buna dönüyorum. kendisi en sevdiğim rimel olur. kirpiklerim kısa ve düz. hatta o kadar düz ki direkt aşağıya bakıyor. maskaradan beklentim öncelikle kıvırma ve uzatma. gün içinde kirpiklerimi aşağıya düşürmüyor akma yapmıyor alt kirpiklerimde bile. tek sevmediğim fırçasının tombikliği. uygularken etrafa bulaştırıyorum bu nedenle. ya da bu benim beceriksizliğimdir bilemiyorum

 182. O ne güzel kivirma ve o ne güzel siyahliktir. 30 tl oldugun icin seni almayip baska maskara aldığıma pişmanım. Şu güne kadar kirpiklerimi adam eden tek maskara. (Düz-orta uzunlukta ve siyah olmayan kirpiklerim var)

 183. bu urunle aramda duygusal bir bag var. 🙂 lash sensational’dan sonra maybelline’in en basarili buldugum ikinci maskarasi. akma problemi yapmiyor¸ daha da onemlisi cogu maskarada karsilastigim orumcekten hallice kirpik sorunsalini bunda yasamadigim icin cok mutluyum. :’) silikon firca kullanisli olmasina ragmen tek dezavantaji goze batabilmesi. onun disinda gayet basarili bir drugstore ve bence fiyatini hak ediyor.

 184. maybelline’in taptığım tek ürünüdür kendisi.bu markaya ait rujları dışında bütün ürünlerini denemiş biri olarak hepsi gitsin sen kal rocket volum express. bitirip bitirip aldığım maskaradır¸kaç tane bitirdiğimi sayamadım.en son lash sensational’ı bitirdim¸ gerçekten bunun asla kıyısından köşesinden yaklaşamaz bu ürünün.kirpiklerim çok seyrek ve çok kısa. buna rağmen uzatsın¸ kıvırsın¸ dolgun görünsün diye bir beklentiyle almam maskaraları¸ tek bir beklentim var: tek tek ayırsın¸ topaklanma yapmasın yeter.bu maskarayı ilk alırken makyaj namına hiçbir şeyden anlamazken gratis’den oje alıyordum¸ param arttı bir rimel alayım dedim ergen halimle. o da bu yavrucağız oldu.tek tek ayırmasının dışında öyle bir hacim veriyor ki şimdiye kadar kullandığım hiçbir maskarada bu etkiyi alamadım. tek kötü tarafı hiç bitmek bilmeyen¸ geçmeyen ıslak yapısı. çok az bir dökülme yapıyor fakat suya dayanıklılığı konusunda birçok waterproof maskaradan daha iyi (denize girdiğim zamanlarda bile akmadığını bilirim).kesinlikle alın¸ aldırın.

 185. siyahlığı ve uzatması çok güzel olan maskara. fakat cidden dolgunluk vermiyor. maskarada dolgunluk aradığım için bi kenara koydum¸ günlük maskara olarak dahi kullanmıyorum.

 186. Big shot çıktıktan sonra pabucunu dama attığım maskara. orta uzunlukta¸ çok dolgun olmayan azıcık kıvrık kirpiklerimi kaşıma değecek kadar uzatmayı¸ kıvırmayı ve dolgunlaştırmayı başarıyordu. Bir ciciş daha söylemiş¸ kirpik diplerini azıcık acıtıyor¸ zor çıkıyor denmiş ama ben neutrogena göz makyaj temizleyicisi ile çok rahat çıkarıyordum. kirpik dökülmesiyle de hiç karşılaşmadım. bir de bu maskara¸ kirpikleri dipten başlayıp tarar gibi kullanıldığında en iyi sonucu veriyor.

 187. çok olmasa da uzun¸biraz ince¸gür olmayan ve uçlara doğru aşağı bakan-kaldırması zor- kirpiklere sahibim.fırçası max factor false lash effectinkine çok benzeyen¸kirpikleri kıvırıp uzatan akma ve dökülme yapmayan bir maskara.Bütün her şey güzel ancak benim asıl aradığım özellik hacim olduğundan beğenemedim.lash sensational ile karşılaştıracak olursam:-rocket daha iyi kıvırıyor-lash sensational birkaç katta hacim verirken rocket vermiyor.-ikisi de zor çıkıyor ama hindistan cevizi yağı ile çıkardığımdan sorun yaşamıyorum.-ikisi de akmıyor¸topaklanma yapmıyor ve etkileri tüm gün sürüyor.-bence rocketin fırçası daha kullanışlı.-rocket lash sensational’a göre çok daha az yapıştırıyor.hacim verseydi kesinlikle lash sensational’a tercih ederdim.yine de lash sensational kirpikleri yapıştırıdığı için çok uğraştırıyorbu yüzden şuan rocketle devam ediyorum.

 188. İlk maskaram¸ waterproof ürün olması gün boyu akma ve dökülme yapmaması beni çok memnun etmişti bittikçe aldığım bir ürün tavsiye ederim.. indrimlerde şans verilmesi gereken bir ürün.

 189. Bu maskaradan yanlış hatırlamıyorsam iki tane bitirdim. O sıra staja giderken çantama atıp makyajımı okulda yapıyordum. Haliyle kirpik kıvırıcı falan uğraşmadan direk sürüyordum. Bu kısa düz kirpiklerimi kıvırıp dolgunlaştırdı gerçekten¸ rengi de muazzam siyahtı¸ fakat bende göz altına fazlasıyla bulaşma yaptığı için yolları ayırdık.

 190. senin kedi canını yerim. sayende kirpiğim var¸ fiyatın kaç olursa olsun seni bulacağım arslanım. benefit uzay teknolojisi falan zırvalarken maybelline adı gibi roket fırlatıyordu resmen. benefit nasaysa mayeblline space x tir benim gözümde. alın aldırın¸ kirpikleriniz fezaya yükselsin.

 191. rimel kapatıcı ruj süreceksem sadece tercih ettiğim rimel yapıştırmıyor uzatması normal volümünü sevmiyorum maybellinin daha başarılı rimelleri var

 192. lise yıllarımda evden makyajsız çıkıp okula giderken otobüste sürdüğüm¸aynı şekilde dönüşte de ıslak mendille gözlerimi çıkarırcasına temizlediğim maskaram. o zamandan beri çookkk severim. sık sık başka maskaralar denesem de sonunda hep rockete dönüyorum cicişler. kürkçü dükkanım benim. özelliklerine gelecek olursak hacim verirken tek tek ayıran¸kirpikleri çokça uzatan ve asla akma kokma yapmayan maskara arıyorsanız koşun alın. olumsuz özelliği nispeten zor çıkıyor olması. ama çift fazlı temizleyicilerle hallediliyor.

 193. çok güzelsin çok tatlısın mükemmel uzatıp¸ kıvırıp¸ dolgunlaştırıyorsun ama dökülüyorsun. Ben ancak 2-3 saatliğine dışarı çıkacaksam kullanıyorum öğrencilik hayatında sabah sür akşama kadar gez rimeli olamadı benim için.

 194. Temizliği zor bende pul pul dökülme oluyor. Performansını da beğenmedim hiç sürmemişim gibi. Lash sentational bundan bin kat daha iyi 

 195. Düz ama kalın ve normal sıklıktaki kirpiklerimi hem uzatan hem de kıvırıcı olmadan kıvıran rimel. Çıkarması biraz zor ama lens kullandığım için en ufak rüzgarda sulanan gözlerimde minimum akma yaşadım. Bu yüzden bittikçe almaya devam edeceğim gibi duruyor.

 196. Eveeet¸ yine bir maskara sorunsalında sizlerle birlikteyim. şimdi bu maskaranın Allah’ı var lash sensational kadar ıslak değil¸ kirpiklerimi yapıştırmıyor. gerçi geçen yazan bir cicişnün girdisinde¸ kirpik tipimin inatçı mıydı öyle bir şey olduğunu öğrendim¸ beni duyuyorsa kendisine çok teşekkür ediyorum. :* bu da yapıştırmasına yapıştırıyor evet ama lash sensational kadar da kirpiklerimi 2 tel göstermiyor. onun haricinde zor çıkıyor demiş sözlüğün geneli¸ ben la roshe posay mussant gel¸ evet yüz için ama ben göze de sürüyorum umarım ölmem :(¸ onunla gayet kolay çıkarıyorum. güzel hacim veriyor ama Allah’ı var lash sensational daha çok uzatıyor¸ yani ben bunu tercih ederim az yapıştırıyorum diye ama öyle kirpiklerinde problem olmayan biri lash sensational’ı da alabilir.

 197. Bu maskarayı çok sevmiştim¸ taa ki kirpiklerimi dökene kadar. Normalde hani maskaraların çoğu ilk açıldığında güzel bi etki vermez ya¸ bu uçurdu beni. Dedim yiğidim bu ne cesaret¸ seni tanımak isterim. Akşama gerçek yüzünü gördüm¸ kirpiklerimi döktü. Bi daha şans vereyim dedim ama yine aynısı oldu. Yoğun siyahlık¸ dolgunluk¸ uzatma okey ama dökmeyecektin kirpiklerimi be rakıt volüm. Olmadı…

 198. Benim kirpiklerimde Ortalama uzunluk¸ ortalama hacim sağlayan¸ plastik fırçalı¸ lash sensational’a kıyasla çift fazlıyla daha kolay çıkan¸ fırçasının yapısından dolayı sürerken kirpik diplerimi acıtan maskara.

 199. Uygun fiyatlı maskara arayanlar için güzel bir öneri. Tombul bi fırçası var akma dağılma bulaşma yapmaz¸hacim verir benim kirpiklerim çok kısa ve düz olmasına rağmen bende duruşu tatmin ediciydi.

 200. Dökülüyor efendim¸durduramıyoruz..performansı güzel¸fiyatı güzel bir rimel arkadaşımız.amaa gün sonunda göz altlarımda parçalarını görmekten bıktığım için ayrıldık.olmasaydı sonumuz böyle..

 201. 2-3 kere kullandım ama katman gibi duruyor rimel çok beğenemedim.Ayrıca siyahlık topaklanıyor.Hiç hoş durmadı.

 202. Gerçek bir fiyat performans ürünü¸ özellikle indirimdeyken. Fırçası tombul kullanımı birazcık zor oldu benim için çünkü hep ince fırçalar kullandım¸ ama zamanla elim alışır. Yapısı güzel¸ bende biraz akma yaptı ancak muhtemelen benden kaynaklı. Biraz da çıkarmak zor¸ normal misel suyla çıkarmak zor oldu¸ Hindistan cevizi yağıyla daha rahat çıkıyor.

 203. Bu rimel seviyorum hacım vermesi ve kirpiklerimi uzaması güzel ama alt kirpik lerime sürdüğümde bir süre sonra parça parça dökülüyor 

 204. Yeni maskaram hemen yazayim dedim yorumlarimi. Aslinda one by one almak istiyordum ama onu bulamayinca aldım. Maskara gayet simsiyah yapiyor kirpiklerimi¸ dikenli plastik firçasiyla eski kıl fircali maskaramla kiyaslayinca tek tek ayirmak ne demekmiş ögrendim. Hacim verme konusunu bilmiyorum kat kat uygulanırsa iyi olabilir seyrek kirpikliler için¸ benim kirpiklerime tek kat yeterli oluyo günlük kullanimda.Fiyat performans olarak da özellikle indirimlerde gayet başarılı buluyorum¸ alinmaya değer.

 205. Benim için o kadar beğenilen lash sensational’ı bile geride bırakan maskaradır. Verdiği hacimli görüntüye bayılıyorum. Bazen yoğun bir şekilde uyguladıktan sonra rimel kurumadan kirpiklerime parmak uçlarımla hafifçe baskı yapıyorum¸ daha kıvrılmış ve dramatik bir görüntü oluşuyor (Kirpik kıvırıcı kullanamayan cicişnün dramı). Bende akma dökülme de yapmadı hem de temizlerken lash sensational’da olduğu gibi gözümü çıkarmam da gerekmedi. Seviyorum kısacası¸ hacim ve dolgunluk arayan cicişlere önerimdir. 

 206. Kirpiklerim kısa ve orta gürlükte.Bu maskara güzelce kıvırıyor kirpiklerimi.Yapıştırma da yapmıyor.Lakin simsiyah bir maskara olmadığından çok doğal duruyor.Gün içinde akma sorunu da yaşamadım.Dalinle de çok kolay çıkıyor.

 207. Kısa düz ve siyah kirpiklerim var. Benim kirpiklerimi çok kıvrık tutmadığı için tekrar almam çünkü maskaradan tek beklentim bu. Ama hayatımda kullandığım en simsiyah maskara bu kesinlikle! yani gündüz kullanmaya çekindim o derece dikkat çekiyor kirpikleriniz. dolgunluk uzatma ve boyamada başarılı bi maskara arayısınızdaysanız memnun kalırsınız.

 208. etkisini beğendiğim ve fiyat olarak uygun bulduğum bir rimel fakat gün sonunda siyah siyah dökülmeler yapması hoşuma gitmeği için tekrar almam

 209. Orta gürlükte kısa sayılabilecek kirpiklerim var. O kadar maskara denememe rağmen hala favori maskaralarım arasındadır. Verdiği dolgunluk benim için yeterli¸ siyahlığı kirpikleri daha dolgun gösteriyor ve kirpikleri çok güzel uzatıyor. Çift fazlı makyaj temizleyiciyle de çok rahat çıkıyor bende herhangi bir akma bulaşma yapmadı. 

 210. orta gürlükte uçları sarı kirpiklerim var. tek sürüşte bende oldukça temiz bir görüntü yaratıyor bu maskara¸ 2. katta biraz daha dramatik oluyor ister istemez o yüzden tek kat kullanmam daha doğru geliyor bana. çıkarırken de hindistan cevizi yağıyla çıkarıyorum¸ o zaman güzelce çıkıyor ama başka temizleyiciyle çıkartırken zorlanıyorum belki de temizleyiciden kaynaklıdır.

 211. İlk kullanımımda pek bir sevmiştim maskarayı fakat kullandıkça kirpiklerimin döküldüğünü farkettim.Çok zor çıkıyor kirpiklerden ve haliyle dökülüyor tabi ki ama inanılmaz kalıcı ve çok güzel bir hacim veriyor kirpiklere.Kullanamasamda sevdim ben bu maskarayı.

 212. Plastik fırçasından mıdır yoksa yapısından mıdır bilemedim ince ve gür olmayan kirpiklerimi diğer maskaralar -buna lash sensational da dahil- birleştirip adeta tek bir kirpik haline getirirken tek tek ayıran¸ akmayan¸ iyi bir misel suyla da uğraştırmadan çıkabilen benim için mucizevi maskara.

 213. kirpiklerimi tek tek ayırıyor sürdüğümde. çok memnunum o açıdan. ama çıkarırken (hindistan cevizi yağı kullanıyorum) çok zorlanıyorum¸ yeterince temizleyemiyorum çıkarması zor biraz. ve pamukta hep bir iki kirpik kalıyor. çok sert mi ovalıyorum diye düşünmüştüm ama yorumlara bakınca sorun bende değil sanırım.

 214. Taraklı fırçalara aşık biri olarak aşşırı memnun kaldım.Dolgunlaştırıyor ve bayağı bir uzattı kirpiklerimi.Topaklanma falan da yapmadı.Günün sonunda kirpiklerim hala ilk sürdüğüm hali gibi kalıyor biraz zor çıkıyor ama bende dökülme yapmadı.Uygun fiyatlı en iyi maskaralardan bence.

 215. kirpiklerimi çok güzel tarıyor ve uzatıyor. topaklanma vs. de yok. verdiği siyahlık da çok güzel. ama gel gör ki çıkartması da bi o kadar zor 🙁

 216. Yakın zamana kadar 6 yıldır kullandığım tek maskaramdı. normal gürlükte¸ kendinden kıvrımlı koyu renk kirpiklerimde maskara uygulaması sonrası maskara varmış gibi değilde doğalmış gibi gür bir duruş seviyorum. Her kutuyu ilk açtığımda bu görüntüyü elde edemesemde 6-7 kullanım sonrası ürünün azalmasıyla isteğime kavuşuyordum. Kiko Milano’nun maskaralarıyla tanıştığımdan beri stoklarımda açılmayı bekleyen ürün tanımını yapabilirim.

 217. Ya iyi güzel de¸ gözaltlarına iniyor çıkmıyor arkadaş. Resmen çıkartmaya çalışmaktan göz çevrem kurudu yorgun görünmeye başladı. temizlense sevebileceğim bi maskara ama bu şekilde bitmesine dek bile beklemeyeceğim. Senelerdir akmaz kokmaz favorim black drama’ya döneceğim gibi.

 218.  yıllarca kullandığım¸ duruşunu sevdiğim ama gün sonunda göz altlarım adeta bir pandayı andırınca vazgeçtiğim mac’ten Sonra fiyatı daha uygun olunca şans verdiğim maskara idi. Duruşunu sevdim¸ iki kat sürünce dramatik görüntüsü de gayet cezbediciydi. Ancak bu maskarada da aynı sorunu yaşadım ne yazık ki! Gün sonu göz altlarımdaki kalıntısından dolayı sık sık sen ağladın mı? Sorusuna maruz kaldım. Üstelik temizlerken de mutlaka bir kaç kirpiğimi de feda ediyordum.  Bu yüzden bitmesini bile beklemeden çöpe attım. 

 219. İlk kez bu ay denedim kirpiklerimi:) güzel kaldırıp uzatıyor sevdim.kirpiklerim orta uzunluk ve gürlükte.Bende dökülme yapmadı.sadece istediğim hacim olmadı.hacim veren bir maskarayla mükemmel ikili olabilirler.

 220. Çok güzel kıvıran¸hacim veren¸uzatan bir maskara.kendisine bayıldığım halde kirpiklerimi asiri derecede döktüğünü fark ettiğim icin kullanmaya korkuyorum ancak gerçekten ıyi bir maskara.arada alıyorum üstelik almıyor bulaşmıyor.

 221. Kullanımı çok pratik ve gerçekten kirpiklere hacim veriyor ama makyajı sileyim dediğin anda en az 5 dakika uğraștırıyor.

 222. 4-5 yıl önce yabancı youtuberların favorisi olan maskaraydı. ben de o zamanlar kullandım ve bilinçli kullandığım ilk rimellerden birisiydi. o zamanlar güzel geliyordu ama kirpik yapım da zamanla değişti. güzel¸ tek tek ayıran¸ topaklanma yapmayan¸ doğal görünümlü bir maskara olarak aklımda kalmış. şuan ise tamamen dramatik rimelleri¸ kocaman kirpikleri tercih ediyorum o yüzden bir daha almam sanırım.

 223. Ilk çıktığı zamanlar stoklu alıyordum biterse kurursa diye. Kirpiklerimle çok iyi anlasmisti. Dökme yapmıyor ve birlestirmiyordu. Geçen sene tekrar kullanayim bir deneyeyim uzun zaman oldu diye almıştım. Fakat kirpiklerimi birbirine yapıştırdı. Hiçbir şey loreal maskaralarının yerini tutmuyor benim için.

 224. Tek tek ayırıyor hacim veriyor kıvırıyor evet hayatımın maskarası dediğim üründü.  erkek arkadaşımla otururken neden göz altlarını boyadın yoksa kendi siyahlığı mı demesiyle bütün güzel özelliklerini unuttum. Bir tek ben mi bu sorunu yaşadım bilmiyorum ama bu nasıl akmaktır cicişler. benim için asla alt kirpiklere uygulanmaması gereken maskaradır şu an

 225. gerek arkadaşlarım gerek youtuberlar tarafından çok övüldüğü için aldığım ve hayalkırıklığına uğradığım maskaradır. düz ve kısa kirpiklerim var. maskarının vaadi “volum”¸ yani hacim ama ben hacim namına hiçbir şey bulamadım. kıvırma deseniz o da yok gibi. bana göre maybelline lash sensetional’ın norma versiyonun kolay temizlenenidir. başta dediğim övgüler olmasa belki daha ılımlı yaklaşabilirdim ama benim kirpik tipime uygun değil.

 226. kısa¸ düz kirpiklerimi çok güzel kıvırdı¸ orta derecede de hacim verdı. bu yönden benim için yeterli bir maskara. görünüşünü en çok beğendiğim olabilir hatta. ancak gözümden asla çıkmıyor yani her sildiğimde bir şeyler çıkıyor ama asla bitmiyor. göz altına dökülme yapıyor zaman geçtikçe.not: ilk aldığında memnun kalmayan cicişlere bir şans daha vermelerini tavsiye ederim yine de çünkü ben de ilk açtığımda hiçmemnun kalmamıştım sürerken de her yere bulaştırmıştım. ama zaman geçince tekrar denediğimde ‘bu nasıl bir kıvırmadır!!’ dedim. fiyatına göre oldukça iyi olduğunu düşünüyorum.

 227. çoğu kişinin beğenip memnun kalmasına karşı ben hiç sevmedim. evet uzatıyor ama kirpiklerimi fazlasıyla yapıştırıyor ve akıyor.

 228. Uzatmasını ve tek tek ayırmasını çok sevdiğim maskara. Yalnız benim kirpiklerimden çok zor çıkıyordu ve çok düz oldukları için istediğim şekilde kaldırmıyordu¸ bu yüzden ikinci tüpünü almaya elim gitmedi. Benim gibi dümdüz kirpikleriniz varsa biraz zorlar ama onun dışında kesinlikle alınacak bir maskara. Uzatıyor¸ tek tek ayırıyor¸ siyah ve belirgin duruyor¸ kıvırıcıyla kullandığımda kirpiklerime çok iltifat gelmesini sağladı.Ayrıca bittikten sonra fırçasını başka bir rimel sürdükten sonra yapışan kirpikleri ayırmak için kullandım¸ onda da çok başarılı. Burada tek sorunu yapısı kuruduğu için gün içinde az da olsa dökülme yapmasıydı.

 229. Normalde rimel kullanan biri asla değilimdir¸ kirpiklerime sadece ve sadece gece yatmadan önce badem yağı sürer yatarım.Kirpiklerime dokunulmasından da hiç hoşlanmam çünkü.Ancak çok ama çok özel günler için makyaj masamda bir tane bulundururum.Maybelline rocket volume express maskara da benim güncel talihli maskaram.Kirpikleri tek tek ayırıyor¸ hacim veriyor akma kokma vs yapmıyor.Çıkartırken kirpiklerimi dökmedi.Ben bile kullanabildiysem herkes kullanabilir.

 230. görsellik açısından muhteşem performans sergilemesine rağmen temizlemesi tam bir işkence olan maskara. üstünden 2 kez makyaj temizleme suyuyla geçmeme rağmen çıkmıyor¸ her sabah siyah siyah kalıntılarını temizliyorum göz çevremden. bir de göz altına pul pul dökülebiliyor saatler içerisinde. ayrıca sürerken dikkatli olmak gerekiyor¸ bir yere bulaşınca yapışıyor ne yaparsam yapayım çıkmıyor. yine de bu fiyata bu kadar güzel hacim veren bir maskara daha bulabilir miyim bilemediğimden almaya devam edeceğim sanırım.

 231. kendisiyle 16 yaşımda tanışmıştım şu an 21 yaşımdayım ve hala 1 numaralı demirbaşımdır. nice farklı markalar gelip geçti¸ hala da denemeye devam ediyorum ama mutlaka ona geri dönüyorum. evet zor temizleniyor¸ çift katta yapıştırma yapabiliyor falan ama artıları nezdimde çoook daha fazla olduğu için kirpiklerimi sensiz düşünemiyorum canım gözbebeğim.

 232. Kirpiklerim aşırı düz olduğu için kıvırma etkisi görmedim. Daha çok günlük bir maskara olduğunu düşünüyorum tek katta çok doğal duruyor diğer katlarda yoğun kirpik görüntüsüne yaklaşabilirsiniz. Kirpikleri hatır hutur sert yapmayan bir rimel çıkması biraz uğraştırıcı gibi görünsede ben önce ılık suyla panda gibi olana kadar maskarayı akıtıyorum sonra makyaj temizleme suyunu pamuğa döküp bir süre gözde bekletip hafifçe çekiyorum pamuğu böylece kolayca çıkmış oluyor. Siyahlığını beğendim bence güzel bir maskara ama daha iyileri var. Gün içinde akma yapmıyor¸ uzatmasıda ortadan iyiye diyebilirim. İndirimli fiyatıyla alınır ama indirimsiz almayın.

 233. Asla vazgeçemediğim maskaram. Ara ara sıkılıp başka maskaralar denesem de sürekli buna dönüyorum. Kirpik dibinden ucuna yaptığım tek kat uygulama benim günlük favorim. Tek katta topaklanma ve dökülme yaşamıyorum ama uygulama sayısı arttıkça ne olur bilemem.

 234. etkisini tıpkı black drama maskarasında olduğu gibi başka tek bir maskarada bile bulamadığım¸ kirpiklere mıh gibi kazınırken akıllara da kazınan¸ muazzam¸ zor çıkan ama hakikaten rocket gibi olan bir maskaradır cicişler

 235. Tek katta fazla doğal görünüm veriyor. Ben çoğu maskarayı 2 kat kullanıyorum bunda da durum değişmedi. Aşırı uzatmadı ama verdiği hacimden memnun kaldım. Kirpiklerimi yapıştırmadı da fakat cicişler bu maskara akıyor. Yani bir bakıyorum göz kapağımın kaşıma yakın kısminda siyah kocaman noktalar. Kirpiğin değdiği yerlere bulaşıp iz bırakıyor. Yaz sıcağında beni yarı yolda bıraktı. Belki havalar soğuyunca etkisi daha farklı olur. En azından öyle umuyorum. Temizlemesi aşırı zor gelmedi bana. Çift fazlı temizleyici ile göz başına bri pamukla kolayca temizleyebildim. Karşılaştırmak gerekirse lash sensationalda olan zamk gibi yapışma durumu bu maskarada asla yok. Akma sebebiyle bir daha almam sanırım.

 236. bittikçe aldığım tek maskara. kirpiklerimin uzunluğu benim için yeterli olduğundan sadece hacim kazanmalarını istiyorum ama bi yandan da doğal görünmelerini istiyorum o yüzden normal zamanlarda tercihim bu üründen yana.

 237. Haftasonu Gratis indiriminden 21 ₺’ye aldım.Verdiği volüm¸kirpiklerimi tek tek ayırması ve aşırı doğal durmasıyla oldukça beğendim.Bittikçe alırım.

 238. geçenlerde ‘sen takma kirpik mi taktın?’ sorusunu duymama sebep olan başarılı maskara. vaad ettiği gibi ciddi bir hacim veriyor. Hele benim gibi defalarca üst üste süren bir insansanız sizde de başarılı olabilir. tek bir eksisi var bana göre. çok zor çıkıyor gözden. yani şöyle söyleyeyim¸ çift fazlı bir göz makyajı temizleyicisiyle göz makyajımı temizliyoru¸ sonra duşa giriyorum ve duştan çıktığımda hala hafif de olsa kalıntı oluyor.

 239. Ilk denemelerimde kirpik diplerime sertçe değdiğinde acıttığı için “eyvah¸ bunu nasıl kullanacağım” diye düşündürten ve fakat şu anda en sevdiklerimden olan maskara. Uzun ve hafif kıvrık olan kirpiklerimi tek tek ayırmasa da ikili üçlü gruplar halinde birleştirip takma kirpik etkisi vererek kaşlarıma kadar uzatıyor. Birkaç hafta sabah 6 gibi sürdüm ve öğleden sonra 2-3’e kadar gözlerimin altına zerre kadar akmadı. Denemek için bir gün gözlerimi silmeden 4 saat boyunca uyudum ve kalktığımda baktım ki kirpiklerim aynı hacimde duruyor¸ sadece göz altlarıma 4 saatlik uykudan sonra doğal olarak biraz akmıştı. Tek sorunu kirpiklerden zor temizlenmesi olabilir. Artık tamam hepsi temizlendi dedikten sonra duştan çıkınca veya ertesi sabah uyanınca yine gözlerimin altında siyahlık gördüğümde şaşkınlık verse de bittikçe yeniden alacağım.Güncelleme: Artık maskarayı çıkarırken çift fazlı makyaj temizleyiciyi iki pamuğa döküyorum. Gözlerime hafifçe bastırıp maskaranın gevşemesini bekliyorum¸ sonra yavaşça yuvarlak hareketlerle masaj yaparak siliyorum. Kirpik diplerimde kalan artıkları da makyaj temizleyiciyle ıslattığım pamukları işaret parmağıma dolayarak içten dışa doğru çeke çeke alıyorum. Diğer maskaralara göre temizlemesi biraz zaman alsa da verdiği hacimden dolayı en sevdiklerimden biri olmaya devam ediyor.Güncelleme 2: Elimde farklı markalardan 13 maskara var. Hacmi¸ uzatması¸ tek tek ayırması sebebiyle favorim bu maskara.

 240. kaç defa bitirdiğimi bilmediğim maskara ancak artık cruelty free olmadığı için tercih etmiyorum. zamk gibi yapışır¸ pek akma dökülme yapmaz¸ bendekiler gibi renksiz¸ kısa ve incecik kirpikleri arşa çıkarır. çıkarmak ise gerçekten biraz meşakkatli¸ önce yağ bazlı bir temizleme jeliyle kabasını alıyorum¸ sonra yüzümü temizlediğim su bazlı bir köpük ya da jel ile tekrar gözlerimi yıkıyorum. genelde bu şekilde tamamen çıkıyor ancak oldu da çıkmadıysa son olarak bir kez micellar suyla üstünden geçmekte fayda var.

 241. Hacim konusunda basarisiz buldugum maskara. Ancak cok guzel uzatiyor ve ayiriyor kirpikleri. Hacimli ve uzun kirpikler icin¸ once l’oreal lash paradise sonrada rocket suruyorum kirpiklerime. 

 242. Plastik ve tombik bir fırçası var. Açıkçası fırçasını çok sevmedim ben fakat kirpikleri uzatması gayet güzel. Dolgunlaştırma konusunda ilk kat için sınıfta kalıyor diyebilirim ancak ikinci katta ciddi fark yaratıyor. Çabuk kuruyan bir yapısı var¸ neredeyse hiç beklemeden ikinci katı geçmek lazım.Göz makyajımı çıkarırken çok uğraştırmıyor beni¸ kabasını aldıktan sonra ikinci bir pamuğa makyaj temizleme suyu döküp üzerinden geçiyorum ve neredeyse tamamen çıkmış oluyor. Kalanlar da jelle çıkıyor hemen ardından.Hayatımın maskarası diyemem fırçasından ötürü. Yine plastik olmasına rağmen çok daha iyi fırçaya sahip maskaralar da var çünkü. Fakat uygun fiyata denk geldikçe kullanabileceğim güzel bir maskara.

 243. benim ilk maskaramdır kendisi. indirimde 18 TL’ye almıştım yanlış hatırlamıyorsam. İlk aldığımda çok severek kullanıyordum. Hala seviyorum gerçi ama daha doğal kirpikler hoşuma gidiyor artık. bu maskara tam bir takma kirpik etkisi yaratıyor. Kirpikleri inanılmaz uzatıyor ve ok gibi yapıyor. kaç kat sürülürse sürülsün topaklanma yapmaması ve kirpikleri birbirine çok yapıştırmaması en iyi özellikleri bence. kişisel zevklerimi göz ardı edersek mükemmel bi maskara.

 244. Lash sensation’u seven ve uzun süre kullanan birinin sevemeyeceğini düşündüğüm maskara. Maybelline’nin her indirimde ilk biten maskarası olduğu için bir deneyeyim dedim ama sürmeyi beceremedim bir türlü. Fırçasındaki kıllar çok kısa ve seyrek olduğundan ürün olduğu gibi kirpiğimde kalıyor tarayamıyorum çünkü. 

 245. Kirpikleri tek tek ayırmada hacim verme konusunda mükemmel olan maskara fakat kirpiği sert yapıyor göze batırıyor ve makyaj çıkartırken pıt pıt kirpikleri döküyor.Kör kalma riskime rağmen belirli zamanlarda kullanıyorum.

 246. Artık satılmayan maybelline one by onenın yerine koymak adına denediğim ve çok beğendiğim maskara. Silikon sık kıllı fırça en sevdiğim fırça türüdür. Kıl fırça ile hiç anlaşamam. Kirpiklerimi çok güzel kavrayıp hacim vererek kaldırıyor.Dökülme gibi bir sorun hiç yaşamadım. Sadece fırça boyutu birazcık daha küçük olsaydı gözlerim hafif şişken göz kapağıma değmesinin önünün daha rahat alabilirdim. Kat kat uygulamaya izin veriyor ve çok güzel renk veriyor. Geçen sepetlere koymuşlardı gratiste. Bu da mı gidici? Maşallah dediğim çok yaşamıyor… 🙁

 247. Maybelline’in en sevdiğim maskarası-ydı. Artık satılmıyor ya da ben bulamıyorum bilmiyorum. Kirpiklerim uzun fakat hacimsiz¸ silikon yapıda maskara güzel kavrayıp hacim veriyor. Gün icinde kirpikler düşmüyor ve dökülmüyor. Tek olumsuz yanı biraz zor çıkıyor 🙁

Siz ne düşünüyorsunuz?