“Maybelline master precise eyeliner” için 122 yorum

 1. Eyelinera yeni başlayanlar için ideal olduğunu düşündüğüm eyeliner. Kolay ve düzgün kuyruklu eyelinerlar yapılabiliyor. Ben far olmadan kullandığım için çabuk tıkanması gibi bi sorun yaşamadım. Bitmesine yakın baş aşağı saklarsanız biraz daha ömrünü uzatabilirsiniz.

 2. istinasız her makyajımda eyeliner kullanıyorum bu yüzden envai çeşit eyeliner denemişliğim vardır. en rahat da keçe uçlu eyelinerları kullanırım. bu ürünün siyahını ve parrot blue rengini aldım. kalıcılığı ve rengiyle ilgili hiç bir sıkıntım yok fiyat-performans açısından makul bir ürün. bence tek sıkıntısı keçe uçlu yapılacakken son anda uç kısmına fırça yumuşaklığı verilmiş olması. kendi adıma kullanırken en zorlandığım keçe uçlu eyelinerdır. çabuk da bitmiyor meret eyeliner sürmeye yeni başlamış genç kız tedirginliği yaşıyorum her kapağını açtığımda.

 3. Gratis de 25 tl alışverişe 9.90 a düşüyor fiyatı deyince  içimdeki fakir hemen aldı bir tane. Piyasada ne kadar keçe uçlu eyeliner varsa toplayan biri olarak bu ürünler arasında en başarısız bulduğum olarak tanımlayabilirim. Bu tür bir eyelinera göre sürülmesi bence çok zor ucu yeterince sabit değil. ayrıca kalıcılığı da tatmin edici gelmedi bana. Revlon Colorstay veya Stila Stay All Day çok daha başarılı özellikle Stila benim gözlerimde bile akmadan dağılmadan tüm gün dayanıyor.

 4. kullanımı son derece pratik olan eyeliner.siyahlığı oldukça iyi eğer acelem varsa kullanıyorum.hata yapma şansı neredeyse sıfır bence. yeni başlayanlara kesinlikle tavsiye ederim. ancak yağlı göz kapaklarında kalıcı olur mu bilemiyorum. ben bir sıkıntı yaşamadım o konuda.

 5. aşırı yumuşak bir ucu var ve bu bastırarak sürmeyi engelliyor¸ rengini tam vermiyor¸ keçe uçlu eyelinerlarla zaten aram hep kötüydü (çabuk kuruması vs.) fakat daha sürme aşamasında sıkıntı yaratmasıyla verdiğim paraya acıdığım eyeliner.

 6. Kalıcılığı iyi¸ ucun en ince kısmına kadar ürünün ulaşması sıkıntılı¸ kahvesi çok çok koyu hatta siyaha yakın olan kalem.

 7. daha önce başka markalardan aldığım keçe uçlu eyelinerlerin kuru çıkması yüzünden şüpheyle aldığım ürün. bu kuru çıkmadı sürümü kolay ve siyahlığı da güzel. ürünle mi yoksa cildimle mi alakalı bilmiyorum ama kalıcılığını beğenmedim. gün içinde dağılıveriyor yanınızda taşıyıp aktıkça düzeltmeniz gerekiyor.

 8. Terleyen göz kapakları ve göz yaşı bu eyelinerin baş düşmanı. Onun dışında kış aylarında kullanılabilir gibi. Ha bir de çok cabuk kuruyor fakat sürümü kolay. Düzgün eyeliner çekmeye bu kalem eyelinerla başladım.

 9. İkinci eyelinerım kendisi¸aynı zamanda ilk keçe uçlu olan.fiyatı 14.90’dı gratiste.Kahverengi olanını aldım adı forest brown.Öncelikle gerçekten kolay sürümü.İlk denememde düzgün çekebildim.Kuruması bence hızlıydı bu tarz ürünlere göre.Kalıcılığını henüz bilmiyorum ama şu var ki kokusu gerçekten kötü.Keçeli¸gazlı kalem gibi kokuyor sanki.

 10. İlk başta inanılmaz memnundum ama daha 4. Sürüşümde kurumaya başladı. Bir gözüme çektikten sonra kuruyor diğerine çekemiyorum. Bir daha almayı düşünmüyorum etraf eyeliner pen kaynıyor bu kadar hızlı kuruyanını almak istemem.

 11. ilk kullanımlarında verdiği yoğun siyahlık¸ ince sürüş keyfi ve freshlik birkaç kullanımın sonunda yerini “bitse de gitsek” hissine bırakıyor. birkaç kullanım sonrası kuruması büyük bir eksi olduğu halde bilhassa gayet kullanışlı ve belirgin siyahlık yaratan etkisiyle tercih edilebilir bir ürün.

 12. Keçe uçlu eyeliner arayanlara tavsiyemdir. Siyahını kullanıyorum şu ara bitirmek üzereyim. Kalıcılığı orta hatta göz kapaklarımın yağlı olduğu düşünülürse iyi. The balmın eyelineri gibi akmadı bende hiçbir zaman. Fiyat performans oranı oldukça iyi. İlk gittiğimde tekrar alacağım. Ama siyah mı alsam kahverengi mi düşünüyorum şu ara. Ayrıca çabuk kuruyor diyenlere önerim ucu aşağı gelecek şekilde muhafaza etmeleridir. Bu şekilde ürünü daha verimli kullanabilirsiniz.

 13. 4.süne geçtiğim eyeliner. Ben eyeliner çekme konusunda-özellikle kuyruk kısmında- çok fazla sıkıntı yaşayan biriyim. Bu eyeliner sayesinde gözlerime Nike amblemi çizmeyi bıraktım bu yüzden eksi özellikleri fazla olsa da benim hoşuma gidiyor. Yukarıdaki yorumlarda çabuk kuruduğunu okudum. Şansıma benim kullandıklarımın hiçbirisi kurumamıştı. Fakat sürerken kopkoyu ve siyah bir rengi varken zamanla solma yapıyor ya da altındaki farın rengine göre biraz renk değiştiriyor.

 14. Siyahlığından ve sürüşünden memnun kaldığım eyeliner¸ pratik.Fakat bir iki kullanım sonrasında bir türlü ilk seferki gibi renk vermedi bitmiş gibi.Sebebi nedir bilemiyorum ama onun dışında güzel.

 15. Geçen gün üçüncü kez aldığım ürün. Gerçekten sürümü çok kolay bir eyeliner. Ucu gayet ince olduğu için ince bir çizgiyi de rahat çekiyorsunuz. Bittikçe almaya da devam edeceğim. Siyahlığı konusunda pek yorum yapamayacağım ama günlük kullanım için yeterli ve pratik bence.

 16. Eyelinerım. Kağıt üzerine düz çizgi çekemeyecek kadar resim yapma özürlü birisi olarak ne haddimeyse ‘aaa ben incecik¸ dümdüz¸ düzgün ince kuyruklu ve de simsiyah olmadığı sürece eyeliner sürmem.’ diye gezip¸ elime aldığım her şeyi zigzaglar halinde göz kapağımı boyamakla sonuçlandırıyordum. Ne zamanki master precise ile tanıştım¸ o zaman gerçekten ben bile istediğim şekilde sürebiliyorum. 3. ya da 4.sündeyim¸ mutluyum¸ tavsiye ederim. Yalnız¸ şöyle bir eksisi var¸ bir önce kullandığımın bu seferkinden daha siyah olduğuna eminim. Sanırım aralarında değişiklik oluyormuş. Sürülmeyecek gibi değil¸ ama simsiyah olsa en güzeli tabii. Ben o kusurunu da becerebildiğim tek eyeliner bu olduğu için görmezden geliyorum. Ama siz her şeyi sürerim derseniz ve gerçekten simsiyah bir görüntüye emin olmak istiyorsanız bu kumarı oynamaya gerek yok onu da söyleyeyim.

 17. Son zamanlarda en çok kullandığım eyeliner. Sürmesi inanılmaz kolay¸ inceden kalına doğru giden konik sünger ucu sayesinde eyelinerın inceliğini ayarlamak çok kolay. Simsiyah renk vermiyor ve zamanla özellikle en ucu kuruyor. Bu yaz günlerinde alt kirpik diplerime sürmeme rağmen akmıyor sabahtan geceye dek. Sadece rengi geceye doğru iyice soluyor sanki…

 18. bugün üçüncüsünü aldığım¸ inceliğinden¸ siyahlığından¸ uzun süre kurumamasından çok memnun olduğum keçe uçlu eyeliner. ayrıca çıkartma konusunda da hiçbir zorluk çekmedim.

 19. muhteşem eyelinerın sözlükte karşılığıdır. ince sürmek isteyip de süremeyen¸ keçe uçlarla başı belada olan cicişlerin koşup denemelerini tavsiye ederim. sürümü çok kolay. grileşme problemi yok. çabuk kuruyor. far bazıyla kullandığım için akma bulaşma konusunda yorum yapamayacağım. eyelenir süremiyorum demeyin¸ deneyin 🙂

 20. ben bunu sürümü kolay olur diye aldım. Açıkçası eyeliner sürmek konusunda henüz becerikli değilim ama bu hafta biraz düzgün yapabiliyorum.ben kalıcılığından biraz şüpheliyim. daha doğrusu en ufak bir temasta dağıldı benimki¸ kuyruk falan kalmadı. belki de benim beklentim yanlıştı¸ ama fiyat ve kullanım kolaylığı iyi.

 21. simdiye kadar neredeyse çoğu markanın eyelinerını denemiş biri olarak bu eyelinerı çok beğendim. İnce ucuyla ister ince ister kalın sekilde uygulayabiliyorum ve en önemlisi kuyruk kısmı için de biçilmiş kaftan. Göz kapağıma baz ve ten rengi bir far uyguladığımda kalıcılığı da benim içim yeterli oluyor. Bence günlük kullanım için bu eyeliner çok uygun. Ben cosmetica indiriminden uygun bir fiyata almıştım.

 22. Söve söve kullandığım eyeliner. ben kahverengisini kullandım¸ ilk aldığımda sürümü kolay yumuşaktı. benim tam istediğim kahverengiydi. bu arada ben kuyruk filan yapmayan biriyim¸ benim tek amacım kirpik diplerimi dolu göstermek. neyse 4-5 kullanımdan sonra rengi kaçtı¸ sürerken illet ettirdi. hatta inatla kullanmaya çalışınca tek gözüm eyelinerlı kaldı¸ diğerine sürerken kuruduğu için. ve bir kere kuyruk yaptım¸ elim değer değmez dağıldı. kısaca üstüne biraz para verip doğru düzgün bir şey almayı tercih ediniz¸ ben öyle yapacağım. güzel bir kahverengi eyeliner arayışındayım¸ tavsiyesi olanları dinlemek isterim.

 23. eyeliner sürmeden bakkala bile gitmeyengillerdenim. zaten günlük makyajımı¸ gözaltı kapatıcı + ten rengi far + eyeliner’a indirdim uzun süredir. yıllardır jel eyeliner’ı kesik uçlu eyeliner fırçası ile çekiyordum. her seferinde makyajı yaptıktan sonra fırça temizleyip¸ temizlesem de o fırçanın makyaj çantamı kirletmesi ile uğraşıyordum. bir de ne kadar çaba sarf edersem edeyim çok ince olmuyordu. geçenlerde kız kardeşimde bu ürünü deneyince tüm jel eyeliner’larımı bir kenara kaldırdım. akma kokma yapmayan¸ pratik bir ürün. kullanın¸ kullandırın.

 24. Rengine¸ matlığına¸ duruşuna bayıldığım eyeliner. Simsiyah¸ tam istediğim gibi duruyor ama gelin görün ki çok fena akıyor. Bu yüzden bir daha almadım.

 25. ben akma problemi yaşamasam da rengi gün içinde soluklaşıyor gibi.öyle tam zifiri siyah bir liner değil ama günlük kullanıma bu sebeple daha uygun olduğunu düşünüyorum. birde keçe ucu incecik ve kullanışlı ama kullandıkça o uç bozuldu sağa sola daha çok hareket etmeye ve birazcık kalınlaşmaya başladı.keçeli kalem mantığıyla aynı. ve son olarak kalemi baş aşağı bırakmazsanız bir daha ki kullanımda ucu kurumaya yapacağı renk vermeyeceği için ufak bir sinir harbi yaşatabilir.

 26. eyeliner sürmek hiç bu kadar kolay olmamıştı. sürümü gerçekten çok kullanışlı hatta bittikten sonra jel eyelinerımı da bu kalemle sürüyorum çok daha kolay oluyor

 27. ilk eyelinerımdır ve hala onu kullanıyorum. başka bir ürün denemediğim için karşılaştırma yapamayacağım ama ben oldukça beğendim. çok kolay bir kullanımı var¸ hataları da makyaj temizleme suyu ve makyaj düzeltme çubukları ile kolayca düzeltebilirsiniz. tek sorunu ise kurumasını biraz beklemeniz gerekiyor. indirimlerde kaçırmayın!

 28. Çok beğendiğim bir eyelinerdır¸ rengine bayılarak aldım memnunum kullanışı kolay akmıyor çabuk çıkmıyor fakat kolay bitiyor ona sözüm yok. Mavi tonlu rengini seviyorum daha da kullanırım. (bkz: parrot blue )

 29. Özellikle yeni başlayanlara önerim¸ hayatımda sürümü bu kadar kolay bir eyeliner görmedim. Acayip basit sürülüyor. Rengi fazla siyah olmasa da idare eder. günlük kullanım için bence ideal. Elim başka eyelinera gitmiyor.

 30. asla eyeliner süremeyen ben bu ürünle harikalar yaratıyorum. oldukça siyah ve kalıcı bulaşma yapmıyor asla. çok memnunum ve aşığım azcık.

 31. sanırım benim aldığım üründe bir sorun var çünkü ne yeterli ürün geliyor ne de keskin bir siyahlık sağlıyor. burada okuduğum yorumlardan sonra sanırım bu ürüne yeniden bir şans vereceğim.

 32. eyeliner işe barışmamı sağlayan ürün. takasla elime geçti ve o kadar beğendim ki son gratis indiriminde yedekledim bile. Sürümü çok kolay ve ucu çok ince. Yani tam da benim gibi çok ince eyeliner çekmeyi seven cicişlere göre. Siyahlığı da çok iyi ve gün içerisinde rengi asla grileşmiyor. Sabah 8:00 de sürüyorum¸ akşam 18:00 sularında eve geldiğimde hala simsiyah ve ilk sürdüğüm andaki gibi duruyor. Bu ürün sayesinde artık eyelinersız sokağa çıkmıyorum. Bu fiyata alın¸ aldırın cicişler

 33. Hakkındaki olumlu yorumları okuyunca çok şaşırdığım eyeliner. Benim aldığım üründe bir sorun mu vardı acaba diye düşündürdü. Yukarda bir entryde bahsedildiği gibi sürerken üstünden geçince alttaki çizgiyi siliyor. Siyahlığını da yeterli bulmadım. Bir de benim gözlerimde hiç ama hiç dayanmadı. Sürdükten 10 dk sonra göz kapağıma bulaştı. Hiç kullanamadım. The balm schwing eyelinera devam edeceğim sanırım.

 34. bu ürünü ilk aldığımda hemencecik kurumuştu. hem kolay sürülebildiği için hem de nasılsa fiyatı uygun diye tekrar aldım ve inanamadım. ilk kullandığımda 1 ayda kuruyan eyeliner bu kez 3-4 ay kurumadı hala kullanıyorum. gerçekten çok kolay bir sürümü var. eyeliner çekmeyi bilmeseniz ile bununla kolayca becerebilirsiniz bu işi. ayrıca çok kolay çıkıyor. siz de benim gibi eyeliner çekme konusunda az biraz beceriksiz iseniz bu ürüne şans verebilirsiniz.

 35. gratisin yılbaşı (b)indiriminden aldığım keçe uçlu eyeliner. siyahlığı ve kullanım kolaylığı açısından tatmin edici bulduğum ama içerik açısından benim için pek de başarılı ve temiz olmayan ürün. bkz.  paraben ve türevleriiçerik olaylarına çok takık olduğumdan sanırım¸ muhtemelen bir daha edinmeyeceğim kendilerinden.

 36. Daha önceleri siyahtan başka renk göz makyajına soğuk yaklaşan biri olarak¸ yazın deneme fırsatı bulduğum lacivert¸ yeşil ve saks mavisi tonu likit eyeliner’lardan sonra kahvesiyle kış açılımımı yaptığım ürün. Açık kumral saçlı ve koyu kahve gözlü biri olarak bana uyacağını umuyorum. Şimdilik görünüşü denemek üzere maybelline master precise liquid liner’ın forest brown rengini aldım. Memnun kalırsam max factor veya benefit muadilleri de denenmeye değer görünüyor. Kahverengi maskarayla tamamlamak için maybelline colossal volume express’in glam brown rengini de aldım. bakalım¸ yumuşak bir görünüm oldu sanki. koyu renk kışlık rujlarla hoş olur umarım :))

 37. ilk aldığım zaman çok severek kullandığım¸ zamanla gel eyelinerın yerini hiçbir likit eyelinerın tutamayacağını düşünerek kullanmayı bıraktığım. aslı özdel de çok seviyordu bunu yanlış hatırlamıyorsam. lakin onda daha güzel duruyordu sanki.

 38. hiçbir şekilde kalıcı olmayan¸ gün içinde bolca akan ve siyahlığından eser kalmayan ürün. uygulanışı kolay ama zaten çoğu kalem eyeliner için geçerli bu¸ yani pek bir artı sayılmaz. performansından hiçbir şekilde memnun kalmadım. zaten çok kısa bir süre sonra ucu yumuşuyor ve düzgün sürmekte zorlanıyorsunuz.

 39. Sabah vaktim kısıtlı olduğu için kahvesini sürüp çıkmıştım¸ çünkü fırçasının inceliği sayesinde en güzel kuyruğu yapmak bile çok kısa sürüyor. Gün içinde gülmekten gözlerimden yaş bile geldi ama hiç akma veya üst kapağa bulaşma yok. Çok şaşırdım ve resmen kalbimi kazandı. Simsiyahlığını çok sevdiğim balm schwing’den de vazgeçmem tabii ama maybelline master precise’ın lacivertine veya yeşiline de bir bakacağım en yakın zamanda.

 40. kahverengisini severek kullandığım eyeliner. çok kalıcı ucu çok ince sürümü çok kolay.akma dağılma yapmıyor. severek kullandığım tek kahverengi eyeliner diyebilirim.

 41. Kahverengi eyeliner ararken tek bulabildiğim eyeliner olduğu için tesadüfen aldım. Beceriksizlikten asla eyeliner çekemeyen biriyimdir normalde ama bunun sürümü o kadar kolay ki ben bile düzgünce sürebiliyorum. Akma kesinlikle yapmıyor¸ günün sonunda silinmiş oluyor ama o silinenler nereye gidiyor hala anlamış değilim:)

 42. Ucu çok ince¸ harika renk veren¸ kalıcılığı orta seviyede olan¸ kontrolü likit eyeliner ya da jel eyelinere göre oldukça kolay olan üründür. Eğer acelem varsa elim hemen bu eyelinere gider. Likit olanı daha kalıcı buluyorum ama bu ürünün uygulanması daha kolay ve hızlı diye düşünüyorum.

 43. benimki mi problemliydi¸ ben mi kullanamadım bilmiyorum ama ne rengi siyah¸ ne kalıcılığı kalıcılık. hadi 3-4 katla rengi verdiniz diyelim 1 saat içinde akmaya başlıyor

 44. Benim gibi bir düz çizgi çekmeyen biri bile kolaylıkla eyeliner çekebiliyorsa sebebi bu üründür. İnanılmaz pratik kullanımlı¸ ince ucu ile istediğin kalınlıkta kolay kuyruklar yapabilirsin. Hızlı kuruyor ve kolay çıkıyor¸ gün boyunca da bozulmuyor. Yeni başlayanlar için çok uygun bir likit eyeliner.

 45. Renkleri gayet güzel¸ kullanım kolaylığı ve fiyat açısından gerçekten çok güzel elde bulunması gereken bir eyeliner. İndirim zamanında 12 lira gibi bir fiyat oluyor ayrıca cicişler. Bende kahvesi var sadece ama gelecek indirimde lacivert ve koyu yeşil hedefim. Accık ucundan öğrenciyim de¸ kyk kredim bitti¸ malum ay sonu¸ bu indirimden yararlanamadım. 🙁

 46. Kullanımı¸ sürümü kolay fakat siyahlığı bana hiç yeterli gelmedi. rengini iyi veremiyor ayrıca kalıcılığını da başarılı bulmadım.

 47. en rahat kullanabildiğim eyeliner. ben şu waterproff olayını sevmiyorum. Uzun süre kalıcı ve oldukça güzel siyahı var. Ucu da hemen bozulmuyor. Ve benim için avantajlı yanı ise gözlerimi yormadan kolayca çıkarabilmem.

 48. İşte eyeliner çekmeyi beceremeyenler için harika bir ürün. Al bunu simsiyah olmasa da oldukça koyu bir sonuç veren bir eyeliner ile eğitime başla. Renkten dolayı sorun yaşamamak adına birkaç kez sürmeyi şimdiden göze alman gerek.

 49. En sevdiğim eyeliner ürünü. Hem kullanımı kolay¸ hem gün içinde fazla akmıyo. Makyaj yaptığım zamanlar neredeyse her gün kullanırdım¸ o kadar kolaydı ki sabah bununla gözün üstüne kuyruklu sürme çekmek¸ az ya da hiç rötuş’la 2 dakikada halloluyodu. Bir de bu başlığı görene kadar ben bu ürünün ismini hep “master piece” olarak okumuşum¸ onu farkettim. Adamlar ürüne kafiyeli kelime oyunlu bir isim koymuşlar¸ ben bunu yeni farkediyorum. Sen yıllarca kullan üstünde yazan yazıyı adam gibi okuyama. Gözlerimin MaşaAllah’ı var.

 50. yaklaşık bir yıldır kullandığım¸ keçe uçlu¸ siyahlığıyla beni tatmin edebilen¸ fırça hakimiyeti kolay olan ayrıca çok uzun süre de kullanılabilen -oldukça bereketli yani- eyeliner. Bir de ucu bozulmadı ya çok seviyorum!

 51. cok guzel bir urun lafim yok. ama el aliskanligi midir nedir bilemiyorum essence water proof eyeliner a gore surmesi daha ugrastirici geldi. okuyan suslulere iki urunu de biliyorlarsa bu sacma gelebilir ama aliskanlik sanirim. ürünün ucu cok yumusak bu belki bir artidir essence daha sert ama ben bu sertligi surerken daha rahat kullaniyorum. rengi essence olana gore daha siyah. elim alisinca muhakkak bu gorusum degisecektir.

 52. Alırken çok heveslendiğim fakat kullanırken güçlük çektiğim eyeliner. Ucu çok yumuşak ve çok kullanmadan seyrelmişti.

 53. bana eyeliner çekmeyi öğreten kalemdir. yeterince siyah¸ ucu ince¸ kullanışlıdır. tek eksisi keçesinin erken bozulması sanırım.

 54. daha önce bu üründen memnun olduğumu yazmıştım.hala memnunum ancak ürünün yapısı bir süre sonra değişiyor ve rengi soluklaşıp daha sıvı bir hal alıyor¸ bu da hata yapma payını arttırıyor ve net bir siyahlık elde edemediğiniz için sinir bozucu oluyor.bitirince tekrar alırım ancak anladım ki hızlı bitirilmesi gereken bir ürün¸ çünkü durdukça kötüleşiyor.

 55. sürüm açısından aşırı kolaylık sağlıyo. ister ince¸ ister kalın eyeliner uygulayabilirsiniz. bende kuruma problemi olmadı ama bi zaman sonra siyahlığı azaldı. ben ucu aşağıya gelecek şekilde saklıyorum. o siyahlığın azalması son demlerde oluyo zaten. kısaca memnunum bundan

 56. eyeliner çekmeye yeni başlayanlar için büyük kurtarıcıdır. yapısı iyi¸ sürümü kolay¸ fiyat açısından da çok uygundur.

 57. Yıllarımı verdiğim¸ stoklarını yaptığım fakat emekliliği gelen eyeliner’dır benim için.Öncelikle olumlu yanlarından bahsedeyim: Kullanımı kolay bir ürün. Yana yatırıp sürüdüğümde ise rengini çok güzel veriyor. İlk alındığından ise incecik ucu sayesinde en kritik işlemleri bile başarabiliyorsunuz. Ayrıca hiçbir şekilde akma vesaire yapmıyor¸ bütün gün hiçbir şekilde bozulmuyor. Hatta cicişler geç yatıp erken kalkmam zamanlarda silmiyordum ve sadece ucu hafifçe bozuluyordu o da normal yani göz uykudayken sulandığı için.Kötü yanı ise¸ çok çabuk ilk alındığı özelliğini kaybetmesidir. Yani aldıktan 2-3 gün sonra o ucunun inceliği hiçbir işe yaramıyor çünkü ucu uçup gidiyor. Emekli etmemin nedeni artık jel eye-liner kullanmaya başlamak istememdir. O yüzden kendisiyle yollarımı elimdeki bittikten sonra ayıracağım.

 58. Yeşiline sahibim. Yeşil renkli eyeliner arayışıma son vermiştir. Çok koyu olmayan ama çok da sırıtmayan çok güzel bir yeşil. Ucu çok güzel¸ sürümü oldukça basit. Telefonda konuşurken çektim bugün. Yalnızca yeşil olduğu için mi bilmem¸ rengini anca 3. Katta falan veriyor. Çabuk bitmesini de hesaba katarsak sık sık indirimden yenisi alınacak bir ürün.

 59. kahverengi ve lacivert renklerine sahip olduğum eyeliner. sürümü kolay ve eyeliner kullanmaya yeni başlayanlar için uygun bir ürün. günlük göz makyajım çoğunlukla kahve ve bronz tonlarda oluyor. bu yüzden kahverengi olanı sıklıkla kullanıyorum. rengi ilk kullanımdan itibaren soluktu ama ben bu şekliyle kullanmaktan memnunum. çünkü keskin siyah bir eyeliner görüntüsünden ziyade yumuşak bir görünüm istediğimde ve kirpik diplerimi doldurarak makyajımı tamamlamak istediğimde beklentim karşılanmış oluyor. ama belirgin bir kahverengi eyeliner sürmüşüm havasını yakalamak hiçbir zaman mümkün olmuyor. beklentim için yeterli olduğundan severek kullanıyorum. bir dönem mavi eyeliner arayışındayken lacivert olanı satın almıştım. renk verme konusunda kahverengi olana göre daha başarılı. sürümü pratik ve her kullanışımda hatasız bir şekilde sürebildim. günlük makyajımda arada değişiklik olsun istediğimde kullanıyorum. göz rengimle uyumunu sevdim. bir ara yeşil renkli olanı da denemeyi düşünüyorum. edit : yeşil rengini de satın aldım¸ rengi¸ kalıcılığı gayet güzel.

 60. Bende siyah ve kahverengi olanı var. Siyah olanı kurumuyor sürekli kullanmama rağmen renginde de bir sıkıntı yok ama diğeri çok soluk renkli eyeliner havası vermiyor kalem çeksem daha iyi durur. Ama benim gibi eyeliner çekme özürlüsü birine dahi çekmeyi kolaylaştırıp öğretti belki de sırrı maybelline.

 61. Beni keçeli uçlu eyeliner dan korkutan üründür. Sürüldüğü yerde kesinlikle sabit durmuyor akıyor bulaşıyor ¸ insanı çıldırtıyor. Aldığım ilk 2-3 hafta memnumdum ama zaman geçtikçe 1 saat sonra katlanma bölgemde görmeye başladım sürdüğüm eyelinerı ki bu korkunç bi görüntüdür. Göz kapaklarım çok yağlı olduğu için böyle bir şeyle karşılaştığımı düşünüyorum . Kesinlikle bir daha yanından bile geçmem almam ve kimseye tavsiye etmem.

 62. pek beğenmediğim eyeliner oluyor kendisi. bende siyah olanı var çekmesi zor değil ama istediğim keskin siyah rengi vermiyor. bende sürdükten sonra göz kapağına hafif dağılma da yaptı

 63. keçe ucundan dolayı sürümünün çok kolay olacağını düşünmüştüm ama yanılmışım. stantta çok beklediğinden midir nedir ucu kesinlikle renk vermiyor. o keçe kısmın dibini kullanmanız gerekiyor ki bu da bir hayli zorluyor sizi. fakat jungle green rengi o kadar güzel ki yine de atmaya kıyamadım. zor mor bir şekilde idare ediyorum.

 64. Aslında çok güzel bir eyeliner fakat ucu çabuk kuruyor. Ben kalemini baş aşağı tutarak muhafaza etmeme rağmen ucuna çok az ürün geliyor. İlk kullandığımda hiçbir alet kullanmadan (kağıt bant vs) direkt eyeliner çekiyordum sonra ucuna sıvı gelmemeye başladı. Yani çöp. Onun yerine aynı markanın jel eyelinerını kullanın.

 65. daha önce siyah renginden 1 adet bitirdiğim¸ şu an ikincisini kullandığım keçe uçlu eyeliner. siyahı bende akma bulaşma yapmadı ve likit ya da jel eyelinerlara nazaran uygulamasını daha kolay buldum. burada birçok kez bahsedilenin aksine benim elimdekiler kuruma da yapmadı¸ bir ürünü neredeyse 5-6 ay düzenli kullandım (her gün değil ama haftada en az 3-4 kez eyeliner çekerim bazen daha da fazla). bazıları bozuk mu çıkıyor da hemen kuruyor anlayamadım¸ belki öyledir. :/bugün gratisteyken tesadüfen jungle green adlı koyu yeşil rengini gördüm¸  üstte olan ve çok beğendim. lacivert olanıyla birlikte yakın zamanda ikisini de alıp deneyeceğim¸ umuyorum siyah olanla aynı performansı alabilirim. kullanınca yeni girdi ekleyeceğim.

 66. ilk açtığınız 1 hafta boyunca çok verim alabiliyorsunuz fakat çok çabuk kuruyor. ışıltılı far üzerinde de kullanımı zor¸ renk vermiyor üst üste birkaç kere geçmek zorunda kalıyorsunuz. fiyat performans açısından essence marka eyeliner daha iyi bir seçim.

 67. bitirir bitirmez ikincisini alacağım eyeliner. hazır indirimdeyken bi şans vereyim dedim böyle bişey yok! kalıcılığı¸simsiyah oluşu ve kolay sürülüşü.. düşünmeyin alın

 68. eyeliner çekmeyi acayip pratikleştiren bir ürün yeni başlayanlara¸ben düzgün eyeliner çekemiyorum diyenlere¸makyaja fazla vakti olmayanlara öneriyorum jel eyelinerlara göre çok daha hızlı sürülüyor bulaşma dağılma vs de yapmıyor ben çok memnun kaldım özellikle indirime girdiği zamanlarda 2şer 2 şer alıyorum.ayrıca bittiği zaman onca eyeliner fırçam olmasına rağmen kendisini bir süre jel eyeliner fırçası olarak severek kullanmışlığım var.

 69. Siyah renginden iki kez bitirip bu defa kahverengi olanını aldigim keçeli kalem şeklindeki eyeliner.siyahin keskinligindense kahvernin verdiği yumuşak ifadeyi daha çok beğendim.eyeliner çekmeyi bu ürünle ogrendim diyebilirim sürmesi çok kolay sildiginizde pandaya cevirmiyor.yalniz bendeki kısa sürede kuruyor çizgi cektigimde ustunden tekrar geçmek gerekiyor.yukarida bir suslu cabuk kurumasından yakınmış ama benim gibi dusuk gözkapaginiz varsa işinize gelecektir çünkü üste bulasma ihtimali olmuyor

 70. Ucu 0¸4 mm imiş ama ucu renk vermiyor ki neyleyim 0¸4 mmyi? Gerçekten ucunun renk vermemesinden dolayı birazcık sürümü zor ama kötü bir ürün değil kesinlikle siyahlığı yeterli derecede bende çok az akma bulaşma yaptı daha iyi performanslı ürünlere yönelebilirsiniz kanımca

 71. Çok severek kullandığım bir eyeliner. Alerjik ve lensli gözlerime dahi kaşıntı vermeyen bir eyeliner. Tek sıkıntısı sürekli yanımda taşımak zorunda kalıyor olmam. Göz kapağıma leke yapabiliyor veya kuyruk kısmı dağılabiliyor.

 72. Kötü yorumlarına şaşırdığımdır. Simsiyah renk veriyor. Sürümü kolay. Göz kapaklarımı tutup çekmeden sürebildiğim için seviyorum en çok. Kirpik dibine incecik sürmek de yan yatırarak çok daha kolay oluyor. Hep indirimden aldığım için indirimdeki fiyat performans oranı iyidir diyebilirim. Başka bi kalem eyelinerla karşılaştırmadım aslında ama bana yetiyor. Essence denmiş daha ucuzsa ona da bir şans verebilirim bitince.

 73. çoğu kimsecikler beğenmemiş ama makyaj çantamın baş tacıdır¸ makyajı eyelinerdan ibaret benim için olmazsa olmazımdır. rengi aşırı pigmentli. eyeliner çekmeyi bilmeyene kalem fırçası sayesinde cillop gibi wing yaptırır. ben sürdükten sonra üstünden azıcık transparan pudra geçiyorum hem matlaşıyor hem de akmıyor. her gün kullandığım için artık ayrılamaz hale geldik indirimlerde stokluyorum.

 74. İki yıldır bu eyelinerı kullanıyorum¸ oldukça memnunum. Bana göre fırçayla sürmektense¸ kalem şeklinde olan eyeliner kullanmak daha kolay. Ucu da ince olduğu için istediğim incelikte çekebiliyorum. Renginin siyahlığı da¸ kalıcılığı da başarılı.

 75. Bende forest brown rengi var çok kahverengi gibi durmayan¸ siyaha yakın acı bir kahve ve aynı zamanda ilk eyelinerim ama gerçekten çok memnun kaldım. Öncelikle bence benim gibi eyeliner sürmeye yeni başlayanlar için gerçekten başarılı ve kullanışlı bir ürün. Kalından inceye doğru giden keçeli bir ucu var. Ambalajında 0.4 mm olduğu belirtilmiş. Eğer ince eyeliner seviyorsanız da çok güzel bir şekilde sürebiliyorsunuz. Benim çok şaşırtan bir diğer güzel özelliğiyse kalıcılığı gayet iyiyken¸ yani sabah sürdüğümde sabitlenip akşama kadar aynı şekilde dururken ki ben sürekli ya gözleri yaşaran ya da ağlayan bir insanım swh temizlenmesinin de oldukça kolay olması. Sadece suyla bile kolaylıkla çıkıyor. Kısacası bence fiyat performans oranı çok yüksek bir de indirimde alırsanız tadından yenmez swh

 76. Beklentinize göre değişkenlik gösterir. Jel eyeliner günlük kullanımda zor olduğu için aldım. Evet kullanımı daha kolay¸ ama 1) ucu çabuk rengini kaybediyor¸ sürerken sürekli bekliyorsunuz2)jel e göre geç sabitleniyor sanki (ama topaklanma hiç olmuyor tabi)3)gözünüz yaşarmadıkça ve ovalamadıkça akmıyor4)ucu fırça gibi incecik değil¸ sürerken bir anda kalın sürebiliyorsunuz dikkat etmek lazım5)bereketli bir ürün değil¸ ayrıca hiç açılmamış ve kuru olmayan ürün bulabilmeniz lazım

 77. ilk aldığım bayağı bir gitti ama ikinci aldığım hemen kurudu ben de anlamadım. zaten ikinci kez neden aldım onu da bilmiyorum. sadece uygulaması çok kolay onun dışında kalıcılığı¸ renk vermesi pek iyi değil.

 78. bir ay bile kullanamadan bitip kuruyan eyeliner.hergün kullanmadım bide arada sırada.Bir daha asla almam zaten istediğim siyahlığı vermemişti.

 79. denemek için aldığım daha doğrusu dayanamadığım ürünü 2 ay kullandıktan sonra ürünkeçe uçlu bir eyeliner Rengi gayet siyah Fırça kısmı hem kalın hem ince şekilde kullanıma çok uygun suya dayanıklı değil ama akma¸ bulaşma yapmadı en rahat kullandığım keçe uçlu eyeliner oldu çok kolay temizleniyor¸ silerken oraya buraya bulaşma yapmıyor siyahlık bırakmıyor eyeliner’dan beklenen tüm özellikleri karşılıyor.

 80. kahverengisini alayım dedim gün ışığında bakınca griye dönmüştü. loreal kadar kalıcı değil ama hızlı kuruyor. bir çikolata kahvesi rengini vermeyi başaramamışlar. istemezük!

 81. kahverengisini aldım ve istediğim o kahve tonunu bulamadım ne yazık ki. çok koyu bir kahveydi çünkü siyaha dönük. çok geç sabitleniyor ve bende gün içinde akma yaptı.

 82. uzun zamandır severek kullanıyorum¸ uygulaması bana göre çok kolay¸ kalıcığı yüksek¸ gün içinde dağılmıyor. geçen gün makyaj çantamı boşalttım ve bitmiş olan 4 tanesini çöpe attım¸ tek olumsuz yorumum kapağını uzun süre açık bırakmamak gerekiyor ürün sanki hemen uçup gidiyor ve çabucak bitiyor.

 83. gerçekten çabuk kuruyor ama rengini hemen vermesi ve sürüşünün kolay olması alınabilir kılan özelliklerden. Yüzünüzü yıkadığınızda bile çıkması için birkaç kere üzerinden geçmeniz gerekiyor.

 84. eyeliner çekemeyen birisi olarak söylüyorum ki işlemi gerçekten çok çok kolaylaştırıyor. biraz kuruduğunu hissettiğimde kapağına çok hafif bastırıyorum ve yine ilk haline geliyor. indirimsiz fiyatı yanılmıyorsam 15 20 tl arası.

 85. Hiç memnun kalmadığım ürün. Ucu tam sürerken bir anda bitiyor ve eyelinerınız ortada ööyle kalıyor. Hani kullanıp bitirdim desem neyse 5. kullanışım falan. Rengi de tam siyah değil. Sadece sürüm kolaylığından dolayı almıştım keşke bunun yerine maybelline jel eyeliner alsaydım.

 86. Bir kere aldım bir daha alır mıyım¸ zannetmiyorum. Sürümü kolay diye düşünüp¸ ucunun sivriliğine aldandım¸ (0¸04mm). İlk 5 kullanım güzelse¸ 6. kullanımdan itibaren ucuna ürün gelene kadar kanser oluyorsunuz. 6 aylık bir kullanım süresi var. Ucu deforme olmaya müsait süngeri yumuşak biraz. Sürdüğünüzde simsiyah bi eyeliner beklemeyin¸ mat ve soluk biraz yani daha siyahlarını da gördük. Ama bence çizgileri belirtip kabataslak bir çizimi bununla yapıp üsütüne pastel profashion liquid eyeliner gibi başka bir eyeliner çekilebilir.

 87. Göz kapaklarımda feci alerji yapan ürün. Daha güzel alternatifleri varken neden master precise? Bu ara gratişlerde kasa arkasında indirimde. Ama bedava verseler almam.

 88. arkadaşımda görüp inceliğine hayran kalınca ilk indirimde 18-20 lira gibi bi fiyata edindiğim keçe uçlu eyeliner. sürümü çok rahat ve çok zevkli ama kalıcılığı benim için yeterli olmadı maalesef ayrıca gün içerisinde sürekli yukarı bulaşıyor. yine de seviyorum yine de kullanıyorum¸ olsun

 89. Yıllardır Aynı eyelinerı kullanmaktan sıkılıp keçe uçlu kalem gibi bi eyeliner arayışına girmiştim. Bunu çok merak ediyordum¸ aldım. Evet sürümü aşırı kolay¸ harika kuyruk yapılıyor ama kalıcılığı sınıfta kaldı benim için biraz. Gün içinde ellerim mi değiyor farkında olmadan bilmiyorum ama o kuyrukların rengi açılıyor. Eğer böyle olmaya devam ederse Caanım Pastel dipliner a döneceğim bu bitince.

 90. Hiç yorumlarını falan okumadan bir indirimden almış bulunmuştum zaten sürekli eyeliner kullanan biri değilim ve sadece 1 gün sürebildim gerçekten herkesin de dediği gibi uçup gitti bir daha asla almam.

 91. .Canım eyelinerım. Keçe ve ince uçlu¸ sürümü kolay¸ opak bir siyahlığa sahip (diğer renklerini denemedim hiç) güzel tatlış bir eyeliner. Bunu kullandıktan sonra diğer eyelinerları kullanamaz oldum. Daha önce de Maybelline’ in jel eyelinerını almıştım ancak kullanamamıştım. Jel eyelinerlara göre sürümü bana daha kolay geliyor. Neredeyse her gün kullanmama rağmen 6-7 ay gidiyor. Sadece yazları kullanamıyorum. Zaten yazında pek makyaj yapmadığım için bu benim için çok sorun olmuyor. Bunu kullanmadan önce ben ne kullanıyordum acaba diye soruyorum bazen kendime 🖤

 92. İlk eyelinerım olur kendisi. Başlangıç için kolay sürülür birşey arıyordum¸ keçe uçlu önerdiler. Araştırıp bunu aldım ancak gel gör ki ben yine çekemiyorum eyeliner 🙁 bir türlü çizgimin üstünü dümdüz yapamıyorum¸ tabi bunun gözüme 2 beden bol gelen göz kapaklarımla da ilgisi olabilir. Çok özeniyorum çok… ama olmuyor. Herkes gözümün önünde eyeliner sürüp mutlu  olurken ben ölüyorum anlasana!!!

 93. çok sevmeme rağmen 1 ay içinde nedense kuruyan eyeliner. Üstelik öyle hergün eyeliner kullanan biri de değilim.

 94. Göz kapaklarım bir miktar düşük olduğu için bulaşma problemini çok yaşarım eyelinerda bu ürünün altına bazı falan güzel şekilde uygularsanız çok bulaşma yapmıyor üst tarafa sürümü de kolay 4 veya 5. Sini kullanıyorum 

 95. Çıkartabilmek için gözümü kazımama neden olan eyeliner. Üstelik çok da çabuk kuruyor¸ rengi bir golden rose kadar başarılı değil. Oysa ki arkadaşımın gözünde pek şahane duruyordu

 96. 5. ya da 6. tüpümü kullanıyorum kesinlikle sürümü inanılmaz kolay olan¸ çok hafif gün sonunda akma yapan¸ iki gözüme sürmesi 20 saniyemi alan kullandığım en pratik eyeliner

 97. Pek becerikli olmayan biri olarak kolay eyeliner çekebilmek için almıştım ama kesinlikle beğenmedim.Diğer sıvı olanlarda bile daha rahattım. Çok da çabuk bitiyor

 98. Sürüş açısından çok rahat ancak kalıcılık ve siyahlık açısından aynı şeyi söyleyemem. Ben fırçasını farklı eyeliner ile kullanarak bu sorunu çözdüm.

 99. Hem siyah rengine hem kahverengine sahip olduğum eyeliner.Önce iyi yanlarından bahsetmek istiyorum. Kalem oldukça kullanışlı eyeliner çekme konusunda başarısız olan arkadaşlara bile yardımcı olabilecek bir ürün. Çekerken zorlanmıyorsunuz. ince uçlu oluşu da benim için apayrı bir avantajdı. Kötü yanlarına gelecek olursak aynı sorunu kahverengi olanda yaşamadım fakat siyah olan yanlışlıkla eliniz değdiği anda bozuluyor akıyor. Ama kahverengi öyle değil daha iyi sabitleniyor. Renk kalıcılığı konusunda maalesef iki renk de başarılı değil bence. Kahverengi olan siyah olana göre bi tık daha kalıcı. Ben indirimden 15 lira gibi bir fiyata almıştım. Kahverengi olanı tekrar almayı düşünüyorum ama siyah olanı almam. Bi de aklım lacivert olanda da kaldı. Onu da denemek istiyorum.

 100. Düz çizgi bile çekemeyen aşırı beceriksiz biri olmama rağmen bu ürün sayesinde eyeliber çekmek resmen artık çocuk oyuncağı benim için. Ama siyahlığından ve kalıcılığından çok emin olamayacağım. Bende pek kalıcı değil gün sonunda bazen silik bir görüntü oluşuyor ve simsiyah değil. Yine de benim gibi beceriksize eyelinerı sevdiren¸ günlük olarak her gün kullandığım ürün.

 101. makyaj çantamda daima duran bir ürün. makyajı her gün yapmam fakat ne zaman gözlerimi aşırı boş hissetsem veya süslenmek istesem süreceğim bi üründür.başka eyelinerlar da denedim fakat göz kapaklarınız hafif şişse ve eliniz çok alışkın değilse bunla alıştırma yapın.

 102. Kendi tecrübemi özet geçmek istiyorum.Bana göre¸Artıları:-kullanımı çok pratik-kendi kendine kuruma yapmadı-fiyatı uygun-siyahlığı güzel.gri yada füme gibi degil.Eksileri:-kalıcılığı çok kötü. akma yapmadı bende ama hemen uçup gitti¸ hiç sürmemiş gibi oldu.-keçe ucu zamanla kötüleşiyor.-ürün yarıya yaklaştıktan sonra çizgi çizmeye çalışırken bir çiziyor bir çizmiyor (yani ürün keçeye bir az geliyor bir çok geliyor siz anladınız onu)-fırçası bana kalın geldi birazcık.Kalıcılığı kötü olduğu için yoluma jel eyeliner ile devam edecegim. Zaten göz kapaklarım çok düşük¸süremiyorum da doğru dürüst. Eyeliner benim neyime. 

 103. Denediğim eyeliner’lar içinde bana uygulamada en kolaylık sağlayanı.Ancak çabuk kuruması ve tam istediğim rengi vermemesi gibi bir problem var. Alix avien eyeliner’ı buna göre çok daha fazla dayanmıştı. Şöyle bir avantajı da var ki  parçalanmıyor.Yani hem avantajları hem dezavantajları var. Bidaha alır mıyım bilmiyorum

 104. Son dönem favorim. Yağlı göz kapaklarım sıcaklarda daha da yağlanıyor ve bu eyeliner bende en azından günü kurtarmama yetiyor. Uygulaması kolay ve mat. Göz kapaklarım düşük olduğu için gün sonunda çok az üst tarafa bulaşma yapabiliyor ama yine de f/p olarak çok başarılı.

 105. Sürmesi gerçekten çok kolay olan keçe uçlu eyeliner. Ama ben genelde simsiyah eyeliner sevdiğim için çok memnun kalmadım. Belli bir süre sonra rengi soluyor ve çabuk kuruyor.

 106. Keçe uçlu uygulaması çok kolay. Sevmediğim yanı ben simsiyah net duran eyelinerları beğeniyorum. Ayrıca çok cabuk kurudu üç dört kullanımda ilk etkisini kaybetti. Gözde kalıcılığını zayıf buldum. Yine de ürünün rengi daha siyah olsaydı uygulama kolaylığından dolayı tekrar alabilirdim.

 107. ergenlik dönemimin vazgeçilmeziydi. eminim en az 10 tane bitirdim o yıllarda sürekli kullanmaktan ve değişik tarzlar denemekten ayrıca rocker bir dönemimde oldu. artıları ve eksileri ile sıralamam gerekirse¸artıları-benim gibi bir beceriksiz için en güzel kısmı inanılmaz kolay sürülüyor. daha iyisi yanlış yaparsanız ince olduğu için hafif kalınlaştırabiliyorsunuz. sırf bunun için fazla fazla puan alır ve sanırım uzun süre bırakamama sebebim bu.-bende akma vs yapmadı sadece gözümü kaşırsam biraz bozuluyor o da normal.-içinde ürün kurumadığı sürece uzun gidiyor ki bu da bizi eksiler listesine götürüyor.eksileri-fazla çabuk kuruyabiliyor. üstelik kurur mu kurumaz mı bilemiyorsunuz. dediğim gibi bir sürü kullandım ve bazıları kuruken bazıları bana mısın demedi.-ben bunu yaşamadım ama siyahından memnun olmayanlar var. bence siyah tonunu veriyor. tam olarak bir eyeliner siyahı değil o doğru ama benim gibi daha çok ince eyeliner sevenler için bence fazlasıyla uygun. yeri geldi üzerinden sürülmesi daha zor olan başka eyeliner ile geçtim ama sırf daha siyah olsun diye o ayrı konu.-bazen fiyatını hak etmiyor bence. bazen diyorum çünkü sürpriz bir ürün her an herşey olabilir. birkaç kez kullanıp attığım versiyonu da oldu.genel olarak drugstore fiyatlarını artık bilmiyorum ama bence eskisi gibi ilk eyeliner olamayacak kadar artmış. arada indirim ile iniyor ama sanırım¸ bunu yazarken bir baktım ve daha uyguna buldum. gene de bir türlü eyeliner beceremiyorum diyenlere öneririm ama hem gençler için hemde eyeliner çekebilenler için pek önerdiğim bir ürün değil artık.edit: şunu yazmayı unutmuşum makyaj temizlerken cidden çok zor çıkıyor böyle birşey olamaz. makyajımı silmeden uyumaktan nefret ederim bu yüzden gece geç saatlerde savaşmışlığımız var

 108. Fırçası çok rahat istenilen incelikte eyeliner çekilebilen ¸ eyeliner sürerken ki süreyi bir hayli kısaltan ¸ilk kullanımlarda rengi cok iyi fakat zamanla soluklaşan ¸çok sık kullanmamış olmama rağmen kısa sürede kurumaya başlayıp sürümü zorlaşan eyeliner .

 109. sürümü çok kolay olan keçe uçlu eyeliner. siyahlığı güzel¸ kalıcı¸ uygun fiyatlı. bir kere elim alışınca vazgeçemedim bittikçe yenisini alıyorum 

Siz ne düşünüyorsunuz?