“Maybelline fit me matte and poreless pudra” için 19 yorum

 1. bir süredir kullandığım ve beğendiğim pudra oldu kendisi. son derece doğal bir görünüm veriyor. sheme yazmış oradan görünce aklıma geldi yorumlamak. fakat renk sorununu hiç fark etmemiştim çünkü diğer renkleri uzun uzun incelemedim. bendeki 115 ivory rengi. güzel¸ pürüzsüz bir görünüm veriyor. sivilce falan yapmadı. fırçayla uyguluyorum ama süngerin daha iyi sonuç vereceğini düşünüyorum ben de. 12-13 tl civarına eveshop indiriminde almıştım. bu arada cildim karma¸ sivilceye müsait. bazı yerleri de çok kuruyor. kuruyan bölgelere uygulasam bile kuruluğumu belli etmedi. sonuç olarak memnunum¸ uygun fiyatlı olduğu için bitirince tekrar alırım sanırım.edit: belirtmeyi unutmuşum¸ buradaki yorumlara güvenerek aldım. teşekkür ederim cicişler ^^

 2. bu pudra kurtarıcım:)) tek başına güneş kremi¸ nemlendirici vs.üzerine¸ bb krem olsun fondoten olsun sabitlemede¸gözenek görünümünü yok etmede çok çok başarılı..yıllardır mac mineralize pudra kullanıyorum.büyük konuşmayayım ama bu pudranın içeriği değişmediği sürece bir daha mac almam.edit:son zamanlarda real techniques expert face fırçasıyla uyguluyorum.çok daha iyi verim alıyorum.

 3. çok cildi yağlanan biri değilim ama t bölgem gün içinde biraz parlama yapıyor diye bir pudra alayım dedim¸ çok ihtiyacım olmadığı için de elim pahalı ürünlere gitmedi¸ buradaki yorumlara güvenip aldım ve bayıldım. çok doğal¸ kolay dağılıyor ve cakey durmuyor¸ gerçi ben az uyguluyorum¸ çantamda duruyor¸ gün içinde hafifçe burnuma¸ çeneme¸ alnıma geçiyorum. oldukça memnun kaldım. yabancı youtuberlardan mac mineralize pudraya muadil gösterilmiş ama mac pudrayı kullanmadığım için karşılaştırma yapamıyorum.

 4. Ten makyajının kalıcılığını artırır diye aldığım ürün¸fiyatına göre de gayet uygun buldum.Pütürlü bir görünüm bırakmadı ve matlaştırıyor bazı pudraların yapısı da simli olduğu için bu beni parlatmadı en azından.Hızlıca 10 saniyelik işlemi olan pudra kısacası.Bu tarz ürünlerin bana göre dezavantajı dış kabı çünkü ben bi şekilde düşürüp kırıyorum kapaklarını ve haliyle içindeki ürün de dağılıyor bir miktar ¸sakarlığım dışında tavsiye ederim 🙂

 5. bana hediye geldi bu pudra¸bence mükemmel bir duruşu var.gözenekleri blurlamasına ve pudra pudra durmamasına bayıldım fakat 120 classic ivory rengi buğday tenimde bronzer gibi oldu¸the balm desert e muadil olacak neredeyse.üstelik yüzde durdukça daha da koyulaşıyor.yapısını çok beğendiğim için yıkılmadım ama bir oturmam gerekti açıkçası.belki gratiste bir açık rengi 115 i denerim.

 6. .Gozenek gorunumunu gercekten azaltan¸ yağlı t bolgemi gunde 2 kere pudralayinca tüm günü geçirebildigim guzel blur efektli pudra 👍Ancak renk skalasi ile ilgili ufak bir sorun var alirken dikkatli secmenizi tavsiye ederim.

 7. en açık rengi bile yüzüme sürdüğüm andan beri koyulaşarak kirli bir görüntü yaratıyor. bunca olumlu yorum yüzünden sevmeyi cok denedim ama yok yani olacak gibi degil. rengi beni cok rahatsız ettigi için yapısına da odaklanamadım. bugday tenliler sevecektir.

 8. bana hiç mi hiç gitmeyen ürün nedense 🙁 tenim öyle aşırı mermer beyazlığında değil ama anlayamadığım bir şekilde ışık altında koyu ve boyun rengimle alakasız duruyor. bitmesini bekliyorum el mecbur.

 9. benim aldigim 120 rengi fakat bir anda direkt koyuya geciyor diger renkler ara renklerden daha da olmali.benim bu pudraya puanim on numero.

 10. Kuzenime pudra seçerken hiç aklımda yokken ben de kadife dokusuna kanıp alıverdim. The balm’in pudrası bunun yanında tebeşir gibi kaldı resmen. Yapısı çok güzel cook. Kadife gibi olduğundan mıdır nedir gözenekleri de iyi gizliyor. Dağılması çok kolay. Gratis kadınlar günü indiriminde de 13 tl gibi bir fiyata geldi.

 11. eeeeh be 150.tıklamamda anca klavye açıldı neyse konumuza geçelimpudrayı sadece gözaltlarına kullanan biri olarak bu üründen neffffret ettim. ten rengim açık buğday¸ en açık rengini aldım pudranın. gözaltlarım çok problemli olduğu için ya çok kapatıcı bir ürün ya da altına corrector ile ince ürünle kapatıyorum gözaltlarımı ki genelde bu ürünler de açık renk oluyor. gözaltlarımı sabitlediğim pudradan beklentilerim: rengini koyulaştırmaması¸ grileştirmemesi¸ kurak çöle döndürecek kadar kaskatı matlıkta olmaması¸ hatta mümkünse tüm bunları yaparken hafif parlak olması.bu ürün malesef gözaltları için beklentilerimi karşılamadı. grileştirdi ki ne grileştirmek¸ kaskatı mat durdu (hadi bu gözaltlarımın kuruluğundan olabilir)¸ güzelce kapattığım gözaltlarımı kapatmadan önceki haline döndürdü. yani pudrayı gözaltlarınıza kullanıyorsanız önermiyorum ama yüzünüzün geri kalanına uygulamak istiyorsanız üstteki yorumlar çok iyi bir bakabilirsiniz o yüzden.

 12. indirim döneminde 13 liraya satın aldığım¸ parlama yapmayan¸ 25 yaşında sahip olduğum ilk pudram olmasıyla birlikte ilk denememde beni memnun etmesiyle farklı bir yere sahip olmuştur.

 13. Yapısını sevdiğim ama rengini internetten denemeden aldığım için tutturamadığım pudra. Bazılarının yaşadığı aynı sorunu ben de yaşadım ve rengi bana koyu olduğundanmıdır bilmem ama gözaltlarımı grileştiriyor. Yine de ince ve matlaştıran yapısını sevdiğim için elim sürekli buna gidiyor 🙁  Sanırım tekrar alırsam bana uyan tonunu alacağım. 

 14. stay matte kullandığım her güne lanet ettiren ürün. Yani insan o un kurabiyesinden sonra bu pudraya geçince salaklığına doymuyor. Daha iyisi var mıdır elbette vardır ama fiyat bazında bence gayet başarılı bir ürün. Matlaştırıyor ama doğal duruyor ¸ bende pullanma ¸ pütürlenme yapmadı. Özellikle stay matte in iğrenç ambalajından sonra taşıması da gayet kolay geldi. Sonuç olarak uygun fiyatlı ve başarılı pudra arayışım sonlandı bu ürünle.

 15. daha yeni aldığım ama açar açmaz yoğun kimyasal kokan pudradır. benimki mi bozuktu acaba? onun harici ilk denememe göre çok renk vermiyor ve yapısı oldukça ince. sevecek gibiyim¸ bakalım.

 16. Gözeneklerimi az da olsa blurlar umuduyla almıştım. Beklentilerimi çok güzel karşıladı. Rengi kışın azıcık koyu gelse de yazın mükemmel olacak inşallah.

 17. yağlı görünümü¸ parlamaları düzeltiyor. ben bazen güneş kremi sürdükten sonra onun yağlı hissini azaltması için kullanıyorum. pütür pütür bir görünümü yok fiyatı da uygun.

 18. Uygun fiyatlı güzel bir pudra. Matlaştırması güzel¸ çok kuru bir görüntüye sebep olmuyor. Gözenekleri adında olduğu gibi hafıf blurluyor¸ sivilce yapmadı. Bir pudradan beklediğim şeyleri karşılıyor. Fiyatı indirimde 14.90 a düşmüştü. Benim gibi indirimde alırsanız tadından yenmez.

 19. Yumuşacık¸ gözenek gizleyen¸ cildi matlaştıran¸ yapay durmayan pudra arıyorsanız denemelisiniz. Güneş kremi üzerine geçildiğinde parlamayı alıyor ve yüze yumuşak bir görüntü katıyor.

Siz ne düşünüyorsunuz?