“Maybelline fit me kapatıcı” için 374 yorum

 1. kapatıcı değilde tüm yüzüme uygulayarak taze temiz bir cilt görünümü elde ediyorum. ama biterse çok üzülmeyeceğim¸ evet sevdim ama daha iyisi olan rossmann’larda satılan rival de loop’un natural touch kapatıcısını alacağım heh.

 2. türkiyeye gelmesini merakla bekliyorum çok övülüyor göz altlarında birikme yapmadığını söylüyorlar eğer öyleyse favorim olabilir.

 3. şu ürün artık türkiyeye de gelse biz de denesek. İnternetten alayım dedim ama o da şimdi rengi olmaz falan denemem lazım önce.

 4. Şimdi bu ürün nars creamy concealer a muadil gösteriliyor bence hiç alakası yok onu belirteyim. Evet güzel kapatıyor¸ fakat hem çabucak eriyip gidiyor hem de içinde ışıltılar var¸ yakından bakınca ufak simler gibi görünüyor! Bunu bilseydim hiççççç almazdım¸ bitsin diye bekliyorum resmen. Sanırım ten ürünlerinde emin olduğumuz markalardan şaşmamak gerekiyor.

 5. benim elimdekinde sim yok. yanlışlık olmaması adına baktım swatchlayıp. sadece nemli bir yapısı var. kapatıcılığı orta. mutlaka pudrayla sabitlenmesi gerekiyor. 10 numarası açık tenlerde göz altı için uygun olsa da aydınlık etki isteyenlere 15 daha iyi olacaktır. karma ve yağlı ciltler yüzde kullanmamalı çok parlama yapıyor ve yerinden oynuyor. ayrıca turuncu duruyor 10 numarası yüzümde. aman aman bir ürün değil ama fiyatına göre kötü de değil bence. göz altlarımı kurutmadığı için seviyorum kullanmayı.not: ambalajı çok dandik bu arada. bir süre sonra kapağından taşma yapıyor her yere bulaşıyor silinmezse. sevmediğim yanı bu.

 6. önce deniyosunuz testerını ay tam oturdu mükemmel kapattı diyosunuz¸ alıyosunuz. aradan bi saat geçtikten sonra bakıyosunuz ki sanki hiç sürmemiş gibi göz altlarınız. hayalkırıklığı bir ürün anlayacağınız.

 7. türkiyeye gelirse fiyatını x günü indiriminde çok ucuza alınca ‘zaten tam güzel kapatmıyordu ¸ benim için ucuz bir kaçış kapatıcısıydı ‘ söylemlerini bol bol duyacağımıza inandığım üründür. zaten kimse instagramda satmayacak¸ yurtdışından canısı arkadaşı¸ blogger beybisi getiremeyecek . kısacası bence overrated bir kapatıcıdır.

 8. Benim için mükemmel kapatıcıdır. Ama ne bekliyorum da mükkemmel olarak karşılığını alıyorum? Açık tenliyim¸ 10 numarasını kullanıyorum sarı alttonlu olduğu için ten rengime güzel uyuyor. Aşırı gözaltı morluğum yok ama hiç yok da değil¸ günlük olarak sırf gözaltımı kapatıp yüzün geri kalanında sıfır makyaj olduğunda çok güzel bütünlük sağlıyor ve aydınlatıyor¸ diğer orta düzeyde kapatıcılar gibi mor/mavi görüntü bırakmıyor. Full makyaj insanı olmadığım için doğal görüntümü canlandırmaya yarayan¸ kuru göz altımda birikme yapmayıp güzel sabitlenen bir kapatıcı benim için mükemmel değilse nedir?

 9. 5 eur luk bir kapatıcıya göre performansı güzel bence..gayet doğal duruş veriyor¸kurutmuyor ve en acık rengi 10 değil 15 belirtmiş olayım:)

 10. göz altlarımda doğuştan üç tane çizgi var¸ göz altı morluklarım ise yok denecek kadar az. ve ben bu ürünü sevdim. şu ana kadar kullandığım iki kapatıcı var biri bu diğeri ise note likit kapatıcı. note’un kapatıcısı ile kıyaslamak gerekirse¸ biraz daha yoğun kıvamda¸ sivilce izlerini kapatmada daha başarılı¸ daha az aydınlık görüntü veriyor ve bence çizgilere daha az doluyor . elimde 15 numaralı rengi var¸ buğday tenimle güzel bütünleşti. türkiye’de olsaydı bir daha alırdım¸ olmadığı için üzülmeye gerek yok¸ çünkü note’un ki de aynı işi görüyor. yalnız rengi oldukça pembeye dönük¸ aydınlık bir görüntü isteğiniz varsa karşılamayabilir. rengini kıyaslamak adına¸ note’un iki rengi ile bu ürünün swatchlarını görsellere yükledim.

 11. Benim en sevdiğim kapatıcı. Çizgilere dolma yapıyor ama benim gibi kırışık gözaltılarınız varsa normaldir.Resmen aşk yaşıyorum ya.duruşu¸örtücülüğü tam istediğim gibi.keşke tr’de olsa. Benimki bitti simdi kara kara nerden alsam diye düşünüyorum

 12. Almanya’da 4.9 euro gibi komik bir fiyata satılan drugstore grubundaki iyi bir kapatıcı. Bitişi biraz kremsi ve çizgilere dolma yapmakta o nedenle pudra ile sabitlemekte fayda var. Bunun için bazen laura mercier secret brightening i ve mac select sheer press i kullanmaktayım. Nars creamy concealer ile karşılaştırma yapan olmuş ama bence alakaları yok. Nars ın yapısı fazla yoğun¸ dağıtması zor ve deli gibi çizgilere dolup kuruma yapıyor.

 13. abartıldığı kadar güzel olmayan kapatıcı. renk skalası oldukça saçma yapılmış¸ neden bilmiyorum. eğer internetten sipariş vs edecek olan varsa¸ açıktan koyuya doğru numaralandırma şu şekilde: 15 10 25 20 30 35 bendeki rengi 15. Rengi gerçekten güzel bütünleşti tenimle. ancak çok açık tenli olmamama rağmen aydınlatıcı bir etki bırakmadı bende. yani çok çok açık tenli olanlar nc15’ler falan memnun kalmayabilirler¸ bilemedim. göz altlarımda kurutma yapacak kadar yoğun bir kapatıcı değil. . nars’ın kapatıcısına benzettim ben.sonuç olarak¸ türkiye’ye 40 liradan falan geleceği için dört gözle beklemiyorum açıkcası.

 14. pişmanlığımdır¸ fiyatı 2-3 dolar olan memleketten sadece 1 adet ile döndüğümdür. aah ah orada kullanmadım hiç kıymetini bilemedim. dönünce har vurup harman savurduğum¸ aa iyiymiş bu deyip burada da satan vardır heralde diye düşünüp 40 küsür fiyatını görünce yüreğim parçalandı. bir daha ki gidişimde koli koli getirip sebil ile dağıtacağımdır merak etmeyin. inceliği¸ sürümü¸ renkleri çok iyiydi çoook. acım büyük.

 15. bugüne kadar kullandığım concealerlar arasında bayrağı kapan ve onu gururla taşıyandır. kurutmadı¸ çizgilere dolmadı ve tonlaması tam benim morluklara göre¸ ekstra corrector filan kullanmama gerek bırakmayan cinsten yani..aylar sonra gelen edit: arkadaşlar maalesef yüzümde milia çıkmasına neden oldu. ilk başta kondurmak istemedim ama¸ sonra inatla kullanmaya devam edince dahası çıktı¸ dikkat edin.(bkz: bize nazar degdi)

 16. kesinlikle abartılmayan¸ söylendiği kadar güzel bir ürün.ister yüzünüzdeki sivilce lekelerinizi kapatın¸ ister gözaltınıza kullanın hepsi için ideal.ben alırken 15 numara yoktu o yüzden 20 numarasını almıştım¸ bu sefer 15i isteyeceğim arkadaşımdan¸ lekelerde bir de onu deneyeceğim. 20 numaranın gözaltımdaki duruşundan çok memnunum. hatta sabitlenmeye bile gerek yok gibi geliyor bana bir gün de öyle deneyeceğim.fiyat/performans oranı en yüksek drugstore ürünlerinden kanaatimce.

 17. Kapatıcı kullanmaya ilk başladığım üründür. Berlin’deyken rossman’da 5 euro gibi bir fiyata görünce ve bu youtuberlar boşuna bu kadar kıyamet koparmamışladır herhalde diyerek aldım hemen. Öncelikle çok koyu göz altlarına sahip olmadığımı söylerek başlamak isterim. Fakat özellikle sabahları çok sağlıksız ve çökmüş görünen göz altlarım için gerçekten mükemmel duruşu sağlıyor bu ürün. Yumuşacık ve hiçbir şekilde ağırlık yapmıyor. Ayrıca parmaklarınızla çok hafif dokunarak hemen yayabilirsiniz. Ben fondöten öncesi yüzümdeki kızarıklıkların ve sivilce izlerinin de üstüne bunu uyguluyorum. Başka hiçbir markanın kapatıcısını kullanmadığım için ne kadar objektif bir yorum olacak bilemiyorum fakat bence bu fiyata sahip olunabilecek en iyi kapatıcı.

 18. Bir milyonuncu soyleyen olmaz istemem ama tek artisi fiyatinin uygun olmasi (yurtdisi icin konusuyorum ) yoksa kapaticiligi¸ aydinlik gorunmesi¸ ciltle butunlesmesi falan yok bence.

 19. daha önce 10 numarasını kullanıp renginin turunculuğundan dolayı hiç sevmemiştim.bu kapatıcı göz altları için uygun bir kapatıcı.hafif yapılı likit bir ürün.hafiften çizgilere doluyor ama çok değil.ama karma yağlı cildimde yüzüme kullandığımda kesinlikle sabitlenmeyip gün içinde siliniyor.ben yüzümde nars radiant creamy kapatıcıyı kullanacağım¸ göz altlarıma da nars bitmesin diye bunu. ama nars göz altı kapatıcısı olarak bana göre daha başarılı. çizgilere dolmuyor. ama kişiden kişiye değişir tabii ki yine.bu sefer 15 numarasını aldım ve istediğim aydınlık görüntüyü verdi.10 numarası buğday ve koyu tenlere daha çok uyacaktır.10 ve 15 numarasının birlikte swatchunu görsellere ekliyorum. soldaki 10 sağdaki 15 numarası

 20. Bloggerların şişirdiği kadar olmayan ama fiyat/performans olarak tatmin eden kapatıcı. Sabitlemezseniz gün sonuna kalmıyor. 10 numarası ile kızarıklıkları kapatıp 15 numarası ile gözaltımı aydınlatıyorum¸ mis.

 21. Yurt dışında olan bir arkadaşım sayesinde edindiğim kapatıcı.bendeki rengi 15-fair¸sanırım serideki en açık renk ama ten rengimle aynı nerdeyse(kapatıcının 1 ton kadar açık olması gerek bence).bendeki renk pembe alt tonlu.yapısını çok sevdim.çizgilere çok hafif dolma yapıyor ama pudrayla sabitlendiğinde bu sorun da ortadan kalkıyor.ortadan biraz daha fazla kapatıcı.kalıcılığını da başarılı buldum.hem göz altı için hem de yüzdeki sivilceleri kapatma da güzel.bence drugstoredaki en başarılı kapatıcılardan biri olabilir ama ne yazık ki ülkemizde satılmıyor.merak edenler instagram hesaplarından 50 tl’ye almaya kalkmasın lütfen¸değmez o paraya:/

 22. İspanya’da rebajas yani indirim döneminde yakalayıp aldığım Türkiye’ye dönünce neden iki-üç tane daha almadım diye yakındığım üründür. bugüne kadar ucuzundan pahalısına bir sürü ürün denedim ama bu ürünün doğal duruşunu ve kapatıcılığını hiçbirinde bulamadım. kesinlikle Türkiye’ye gelmeli dediğim bir üründür.

 23. Nars ın radiant creamy concealerına bayılıyorum ve bu ürün ona dupe gösteriliyor. Keşke ülkemizde olsa ama maybelline in age rewind ya da fit me gibi harika kapatıcılar yerine en kötü kapatıcıları affinitone u getirmeleri de ayrı bi konu

 24. Kaygan krlimesinin karşılığı kapatıcı. Göz altında hiç sevemedim. Denildiği gibi çizgilere doluyor¸ sabitleyeyim desen yapısından ötürü cakey görüntü oluşuyor.

 25. bu kapatıcının nars radiant creamy concealer’ın muadili olduğunu düşünmüyorum. nars çok daha kremsi bi kapatıcı¸ fit me kesinlikle çok daha likit. ayrıca benim göz altlarımda kapatıcılar genelde çizgilere dolmuyor fakat bi bu kapatıcı bi de dior’un nude kapatıcısı inanılmaz çizgilere doluyor. açıkçası ben pek sevemedim.

 26. Cok begenerek kullandigim bir kapatici. 15 rengi bana hediye edilmisti.yurtdisina her gidene siparis ediyirum 15 lira falan vermis oluyorum. Sadece goz altlarim icin degil yuzum icinde kullaniyirum. Kapaticilik ve kalicilik olarak tatmin ediyor beni. Aydinlik vermedi bende oksitlenmedi de. Fircasini hijyenik bulmuyorum ama cok pratik geliyor.

 27. Aşırı koyu göz altlarınız yoksa tek başına kullanılabilecek kapatıcı. İnce yapılı¸ aydınlık ve nemli bir bitişi var¸ tamamen mat değil kesinlikle. Çok kalıcı değil¸ 5-6 saat içerisinde çoğu gidip azı kalıyor ve çizgilere de dolabiliyor. Sorunsuz kullanmanın iki yolu: 1. Sabitlemek pudra ile2. Göz çevresi kullanımına uygun bir baz ile kullanmak.

 28. Güzel kapatıcıdır ama fiyatına göre güzeldir¸ bu tarz ürünleri değerlendirirken o ürünün yurtdışındaki kalite fiyat dengesine bakmak lazım diye düşünüyorum. İnsanlar bu ürünü 4-5 pounda alıyorlar¸ 10 liraya bir kapatıcı aldığınızı düşünün ¸ fit me concelaer kadar performansı olsa hepimiz bayılırız o ürüne. Bu ürünün hakkı 40 lira değildir. Bu para verilirse hayal kırıklığı yaratır. bir çok kişinin de dediği gibi 4-5 saat kalıcılığı var¸ ama bu saatler içerisinde örtücülüğü aydınlatması gayet başarılı. Gerçek fiyatı olan 15-20 liraya bulunursa kaçırmamak gerekir.

 29. Görselini bulamasam da makeupalley e göre paraben içeriyormuş. Fit me fondotenin görsellerinde yine birkaç çeşit paraben içerdiğini gördüm¸ bunda da durum farklı değildir muhtemelen.

 30. stoklamadığıma bin pişman olduğum ürünlerden. Londra’ya gittiğimde kararsız kalıp 10 ve 15 numaralarını almıştım. Biri pembe alt tonlulara uygun diğer sarı alt tonlular için. 10 numara bana çok sarı kaldığı için corrector gibi kullanıp sonrasında 10 numara ile tekrar üstünden geçiyorum. Göz altlarına çok makyaj makyaj görünmeyi sevmiyorum zaten sadece göz altımı kapatıyorum ten makyajı yapmıyorum son aylarda ve istediğim görüntüyü veriyor. Ben böyle ikisini kullandığım için mi bilmiyorum ama bence bereketli bir arkadaşımız bu arada. Türkiye’ye bence gelmeli herkes deneli.

 31. Kapatıcı göz altı çizgilerime dolmuyor¸ günlük makyajda aydınlatıcı yerine kullanıp beauty blender ile dağıtarak yüzümde daha eşit ve aydınlık görünüm elde edebiliyorum. Islak görünümü sevdiğim için çoğu zaman göz altlarım dışında sabitlemiyorum bile ve bende tüm gün dayanıyor. Kapatıcıyı her gün aydınlatıcı niyetine suratıma bocalamama rağmen 4 aydır benimle daha da bitecek gibi durmuyor¸ baya da bereketli. Kısacası stokladığıma memnunum¸ yine olsun yine alırım.Tanım: Çok severek kullandığım kapatıcı.

 32. Merakıma yenik düşerek sonunda aldığım kapatıcı. İnce sürüldüğünde çizgilere dolmuyor (ki bende çizgilere dolmayan bir kapatıcı olmadı şu ana kadar) kalın sürerseniz dolabilir ama. Bu açıdan nars radiant creamy concealera benzettim. Ayrıca tek katta corrector kullanmadan göz altı morluklarımı kapatmayı becerdi. mac prolongwear gibi bir kurutma kesinlikle yapmıyor. Erkek arkadaşım bile farkedip beğendi. Bu kadar güzel bir ürünü neden getirmezler ki. Ve evet malesef paraben içeriyormuş.

 33. Elimde 10 ve 15 numarası bulunan ve bu kadar çok kişi tarafından beğenilmesine rağmen bir türlü Türkiye’ye gelmeyen kapatıcı. Göz altlarınız çok kuru değilse – kuruysa nemlendirici desteğiyle- memnun kalırsınız. Kalıcığı bana biraz az geliyor¸ özellikle lokal olarak sivilce¸ leke vs kapatmak için kullanacaksam¸ kısa bir süre sonra uçup gidiyor. blackberry86 ‘nın girdisinden paraben içerdiğini öğrendim¸ herhalde elimdekiler bitince başka bir kapatıcı deneyeceğim.

 34. Yapısı çok kremsi¸ dağıtması çok kolay¸ kapatıcılığı orta düzeyde.. Benim gözaltlarım biraz koyu sadece mosmor değil 10 numarayla kapatabiliyorum. Baya yüzüme göz altlarıma kullandım yarısına gelmedi diye düşünüyorum inşallah benimki de baya uzun süre gider.. Bi tanede yedeklemiştim :)) inşallah türkiyeye gelir. Yurtdışından 17 tl gibi komik bi rakama aldım burda 55 tl nedir arkadaş.. Bu instagram hesapları Allahsız..:))

 35. Ben gayet memnunum¸ 10 numara rengini kullaniyorum. kapatilicigi ve yapisi da gayet guzel¸ ne cok ince ne de cok kalin. cizgilerime dolmuyor ve uygulamasi da kolay. Fiyatina gore isini gayet iyi yaptigini dusunuyorum. Ingiltere fiyati £5.99

 36. Çok büyük beklentilerle almanya’dan gelen birisine getirttim para vermedim. ıyi ki de ınstagram hesaplarında 40 tl gibi fiyatlara almamışım. 20 numarası var bende sarı renkGözaltlarım mor kapatıcılığı tek başına yeterli gelmedi kesinliklePudrayla sabitlesem bile çizgilerime dolma yaptıBence o fiyatlara instagram hesaplarından almaya ya da benim gibi yurt dışından eş dost gözetlemeye değmeyen bi ürün olduşu an ülkemize gelse almam hayal kırıklığı oldu benim için beklentim yüksekti.

 37. uzun zamandır severek kullandığım sarı alt tonlu kapatıcıdır. maybelline fit me fondötenle kullanarak¸ çok güzel bir görünüş elde ettiriyor. aydınlatıcı olarak da¸ kapatıcı olarak da kullanılabilir. orta kapatıcılıkta bir kapatıcı olduğu için eğer göz altlarınız çok morsa¸ kırmızı bir corrector ile kullanın.

 38. İngilteredeki arkadaşıma aldırdım. Gitmiş bana 10 numarasını almış. Bu rengin size olması için baya esmer olmanız lazım. Tupturuncu kaldı. Sonradan bundan çok güzel corrector olur diye düşündüm. Ve mosmor göz altlarıma en iyi gelen ürün bu oldu. Bunu sürüp üstüne açık renk bi kapatıcı sürüyorum. Sonuç mükemmel.

 39. Hep kullandığım kapatıcım bir anda bitti ve beni idare etsin sephoraya gidene kadar diyerekten¸ maybelline fit me aldım. Almaz olaydım. Göz altım resmen kapatıcıyı kustu. Bütün kırışklıklara doldu¸ ve bence göz altlarımı kuruttu¸ daha çok kırışıklık yaptı.

 40. piyasadaki kapatıcılarla kıyaslayınca mükemmel bir kapatıcı mı bilemeyeceğim¸ ama fiyatına göre inanılmaz mükemmel bir kapatıcı. Fiyatı 5-6 dolar arkadaşlar (bir kaç gün önce aldım) yanlış duymadınız¸ yani kur farkını unutursak bir anlığına türkiye’de bir 5-6 lira verip aldığınız bir kapatıcı düşünün (amerikalıların yerine koyalım kendimizi) Ki kur farkıyla bile 20 liradan ucuza gelmesi gerek kozmetik vergisiz bir paralel evrende. Bu fiyata inanılmaz kolay uygulanan¸ çizgilere minimal dolan¸ son derece cilt dostu ve son derece bereketli bir ürün alıyoruz. Bence beş yıldız. Bundan önce  bare minerals well rested kullanıyordum¸ o da genç¸ çizgisiz¸ halkasız ve nemli göz altlarınız varsa çok güzel bir kapatıcı açıkçası. Yani tek sorununuz morluksa. Onu kullandığım sürede güldüğüm zaman gözlerimin altında ince çizgiler beliriyordu¸ ben de diyordum ki herhalde yaşlanıyorum yapacak bir şey yok. Maybelline fit me’den sonra çizgiler gitti¸ benim ilacım nemlendiren sıvı bir kapatıcıymış a dostlar. Bu da böyle bir anım.  Şu videoda da nars creamy concealer ile kıyaslanmış¸ yakından ve net çekmiş ve 7-8 saat bekleyip hangisinin daha kalıcı olduğuna falan da bakmış. SOnuç: maybelline neredeyse narsın dupe’u. nars çok az daha iyi tabii ki ama fiyatlarına bakılırsa son derece normal.

 41. bendeki 15 fair. neredeyse bitti. pudralı bir yapısı var¸ çizgilere doluyor ama ben pudra geçmeden kullanıyordum. şans verilebilir ama benim morluklarımı tamamen kapatamıyordu:(

 42. Göz altlarıma sürdüğümde aşırı şekilde yanma yapan kapatıcı.abartılığı kadar güzel olduğunu düşünmüyorum¸ estee lauder double wear kapatıcı bence çok daha iyi¸ ya da mavala’nın kapatıcısı kesinlikle daha iyi.

 43. Genellikle herkesin övdüğü üründen memnun kalmam ama bu kapatıcıyı çok seviyorum! 1 yıl oldu kendisi ile tanışalı ve 2. kullandığım ambalaj da bitmek üzere. İnstagram satıcıları aşırı pahalı satıyor 50 TL’ye değer mi bilemem ama Almanya fiyatı 5 Euro. Fiyatına göre mükemmel! Aydınlık görünüm veren¸ çizgilere çoook az dolan¸ göz altını kurutmayan¸ rengi oksitlenmeyin¸ orta derecede kapatıcılık sağlayan¸ kalıcılığı da iyi olan bir kapatıcı. Bittikçe bittikçe alırım yurt dışına giden akrabalarınız varsa isteyin mutlaka.

 44. 10 light rengi açık buğday tenimde anlayamadığım bir şekilde koyu kaldı¸ neredeyse tenimle aynı renk yani. almanyaya giden bir arkadaşıma sipariş vermiştim¸ 4 euro’ya almış dm’den. yapısı da fazla yoğun geldi bana¸ age rewind kullanıyorum o böyle değil mesela daha az kıvamlı. neyse kısaca elimde patladı. benden daha koyu olan ablam yine şanslı günündeyse demek..

 45. Türkiye’de henüz bulunmayan kapatıcı. Almanya’daki kuzenim geldikçe getiriyor üstelik 4 Euro gibi de bir fiyatı var oldukça uygun. Kullandığım hiçbir kapatıcı bunun yerini tutmuyor. Egzamalı kuru bir cildim var diğer bütün kapatıcılar göz altlarımda bir süre sonra pütürleniyor ama fit me de bunu hiç yaşamadım. Bende 10 ve 15 numaraları var fakat farkını pek anlamadım sanki ikisi de aynı gibi.

 46. İnce yapısını ve aydınlık bitişini çok sevmiştim. Üstelik pek çok blögger tarafından nars radiant creamy kapatıcıya muadil gösterildiği için büyük beklentilerle almıştım. İlk kullanmaya başladığımda göz altlarıma sürdüğümde aşırı yanma yaptı ve okuduğumda yorumlarda pek çok insanın aynı problemi yaşadığını gördüm. Bi süre hiç kullanmadım sonra tekrar kullanmaya başladım ve yanma sorununyasamadio. Şu an bir tane bitirdim ama bir daha alır mıyım bilmiyorum.

 47. 2 paketimi sanırım bugün bitirdiğim ve 3. yü açıcağım ponçik kapatıcım. Ben yılda tam olarak 2 adet bitirmekteyim. geçen yıl pragtan almıştım. ve hep kullandım. şimdi arkadaşım almanyadan getirdi.çok beğeniyorum. çizgilere dolması az¸ bitişi güzel¸ kapatıcılığı az değil ama aydınlık hissi gerçekten veriyor. seviyorum kendisini. ömür boyu da kullanırım 🙂

 48. Memnun kalmadigim kapatici. Ciltte adeta eriyor¸ cok guzel butunlesiyor ve kapaticiligi cok iyi ama bu kapatici yerinde durmuyor. Gozaltima kirpik dustugunde filan aldigimda parmaklarim kapaticiya bulanmis oluyof¸ gozaltlarimda da parmak izleri¸ oyle sert de bastirmiyorum. Gozaltini cok kurutuyor¸ çizgilere doluyor¸ catliyor. Ciltte kullanildiginda ustteki pudra cok acayip bir goruntu aliyor.

 49. Ovvered ürünlerin allahidir bence. Kapatmaz grileştirir aydınlatmaz 2 saate çizgilere dolar bence o kadar peşinde koşulacak bir ürün değil ülkemize giriş yaptıktan 1 ay sonra yerin dibine sokulacaktır. Kedilifilozof demişti dersiniz.

 50. Maybelline Fit Me-20-Sarı alt tonlu bir renk. -Kapatıcılığı güzel¸ dağıtması kolay. -Aydınlık bir bitişi var. Bence corrector üstüne kullanmak için çok daha uygun. -Uyguladıktan yaklaşık 15dakika!!sonra çizgilere dolmaya başladı ve sürekli parmaklarımda düzeltmek zorunda kaldım. -Dolayısıyla kalıcılığı bir hayli düştü¸ 4-4buçuk saat sonra filan eser kalmamıştı.

 51. ilk kullanmaya basladigim zaman bayilmistim o kadar guzel kapatiyordu ki tum yuzume suresim geliyordu. fakat 2-3 ay sonra rengi oksitlenmeye mi basladi anlamadim koyulasti ve kokusu tam bir kimyasal gibi oldu. o seyi goz altlarima surmek istemedim. yarisi kalmis vaziyette masamda durmakta..

 52. Orta kapatıcılıkta¸ pembe ve türkiyede satışı yok. Parmakla uygulandığında daha yoğun kapatıcılık alabilirsiniz. Güzel ama abartıldığı kadar mükemmel değil.

 53. İnce yapılı¸ orta kapatıcılıkta¸ ülkemizde henüz satılmayan maybelline kapatıcısı. kapatıcıları aydınlatmak için değil kusur gizlemek için kullanırım¸ ama aldığım yerde çok fazla renk seçeneği yoktu¸ ben de denemek istediğim için 15 fair rengini aldım. Bu renk pembe alt tonlu olarak geçiyor ve swatchladığınızda da pembe alt tonlu duruyor. Ancak göz altı morluklarında nötrleme değil grileştirme etkisi var sadece. bitişi aydınlık değil¸ donuk. Bu sebeple sabitleyerek kullanmadım henüz ve bu haliyle çizgilere aşırı doluyor. Göz altını kurutmaması ve ağırlık yapmaması dışında bir artısı yok. Türkiye’de olsa vasat bir kapatıcı denirdi¸ şimdi herkes mucize gibi övüyor¸ instagram satıcıları da 4-5 dolarlık ürünü 50 küsur liraya satıyorlar bu sayede. Benim için hayal kırıklığı yaratan bir ürün oldu¸ bulup alamayanların da üzülmesine hiç gerek yok bence.

 54. abime zorla gittiği yerde arattırıp aldırttığım bulunmaz hint kumaşı. kullanınca çok da gerek yokmuş dedim. 15 – 20 liraya alınabilecek iyi bir kapatıcı ama aman allahım muhteşem diye koşulacak bir güzelliği yok. çizgilere doluyor¸ kuruturken aynı anda yağlanmış görüntü de oluşturuyor arada gününe denk gelirseniz düzgün duruyor. illa alınacaksa niye alınır derseniz bende kalıcı oldu. evet ince yapılı ama kalınlar kalını note kapatıcı gün sonunda uçup giderken kendisi göz altımda akşama kadar kalıyor.

 55. Bende geçen yaz almanyadaki bir akrabamdan 20 numarasını rica etmistim.aldı getirdi kadın da.ama gel gor ku hem vıcık vıcık hemde tenimden 1 tık koyu olmasina ragmen gozalti morluklarımı örtmüyor.Bildigin grileştirip ön plana çıkartıyor.Gereksiz şişirilmiş bir ürün daha.

 56. benim için fiyat/performans ürünü. çok sarı alt tonlu olduğu için föndöten kullandığım günlerde ton farkı yaratıyor ama göz altlarında hafifliğiyle iyi iş çıkartıyor. göz altında kapatıcı değil aydınlatıcı gibi çalışıyor. tavsiye ederim.

 57. çok abartıldığını düşündüğüm kapatıcı. kötü bir ürün değil ama öyle çok övülüyordu ki çok büyük umutlarla almıştım¸ beklentimin çok altında kaldı. çizgilere doluyor¸ kalıcılığı da fazla değil bence. göz altları aşırı mor olan biri olarak kapatıcılığı bana hiç yeterli gelmedi. ama yine de verdiği o aydınlık ve ıslak görüntüyü sevdiğimden az makyaj yaptığım günlerde kullanıyorum. şunu da ekliyim¸ nars radiant creamy e muadil gösteriliyor ama bence alakaları yok. nars benim göz altlarımı deli gibi kuruturken bunda öyle bir sorun yaşamadım. yapı olarak çok farklılar.

 58. soru cevapta görünce yine içimi cız ettirdi.tanım: zamanında aldığım fiyatıyla benim için f/p oranını allahuekber dağlarına çıkarmış olan¸ orta kapatıcılı¸ uygun fiyatlı ve çizgilere dolmayan kapatıcıdır.kullandığım dönem altına bir de kırmızı corrector uyguluyordum (l.a girl pro conceal red) göz altlarımı hiç kurutmadı¸ çizgilere dolmadı inanılmaz ama çökük görüntüyü bile hafifletti bi bakıma. tenimle de gayet iyi bütünleşti parça parça durmadı. yapısı akışkan çabucak donmuyor tende. dağıtmanıza izin veriyor yani ürün kendisini. ablam falan ” ah aptal cherie aah insan şundan 10-15 tane getirir kafasız kız” demişti 🙁 ablam kapatıcıdan nefret eder bu arada. tanışma hikayemiz de baya bi ilginç: köln’de rossmann’da geziyorum. fiyatlar bakıp bakıp ağlatıyor o kadar iyi. bi ara mağazadaki bir aynanın önünden geçerken kendime bi kesik attım göz altlarım yine  rüştü reçber seviyesindeydi. günlerdir az uykuyla gezeceğim diye mahvetmiştim yine kendimi. aynanın önünde ruj fondöten kapatıcı allah ne verdiyse bi sürü ürün vardı. tuttum kapatıcı olanı aldım önce bi peçeteye sonra da bi güzel göz altlarıma sürdüm. o sırada görevli geldi ”hanımefendi bu ürün tester değil” dedi. ” aaa ürün koruma bandı yok dedim” evet markanın kendi ambalajında yoksa biz burada ekstradan bir koruma bandı takmıyoruz ” dedi. ya çok özür dilerim dedim o sırada bi kadın geldi. ”kusura bakmayın ben yanılttım sanırım sizi¸ aynanın önüne koymuştum ürünlerimi başka rafa bakmak için” dedi. gözümün altında çizgi çizgi kapatıcı bi ona bi görevliye bakıyorum ve ölmek istiyorum. ”çok özür dilerim tester sandım ürünü açtığım için almak istiyorum hanımefendi de izin verirse¸ reyonu nerdeydi gidip ona da yenisini getireyim” dedim. kadın dedi ya zaten rengi açıkmış size uygun ben sizden daha koyu tenliyim. hiç önemli değil ben gider bulurum yenisini dedi. teşekkür ettim kasaya gittik adam da ”satın almak zorunda değilsiniz sadece sizi uyardım” dedi. ben içimden ” sus allah aşkına sus o robotik alman sesinle beni daha da yerin dibine sokuyorsun” diyorum. neyse elimdekilerle beraber kasaya verdim. kadın dedi ki 30 euro’yu geçtiğiniz için bu ürünü 1.99 euroya alabiliyorsunuz 10 adete kadar alabilirsiniz daha fazla almak ister misiniz? ben tabi o sırada bu ürünü henüz uygulayamamış olduğum için nasıl bi nimet bulduğumun farkında değilim. ”ha yok teşekkürler deneyeyim bi önce” dedim.2016 eylülünde kur 3¸20 iken ben bu ürünü 1.99 euro’ya aldım. hayattaki bütün şansımı o gün orada harcadım galiba…

 59. Cildim karma-yağlı¸ herkesin bu kadar övdüğü kadar varmış demeyi çok isterdim. Çok çok ince yapılı ve benim için bile çok kuru olan fondöten. Kapatıcılık konusunda hiçbir beklentimi karşılamadı¸ burnumun kenarlarında pul pul durdu. Tek avantajı renk skalasının geniş olması. En açık rengini almıştım¸ göz altlarımda morluk problemi çok yaşamadığım için şu anda concelaer olarak kullanıyorum.

 60. Allahsiz maybelline getirmedin hala sunu. Age rewind benim icin ne kadar nefretlikse bu da o kadar canim cigerim. Nolur gelsin artik ya.  2018 hayalim olmadi da fit me oldu¸ o da olumlu.Edit: allahim bir hakkim vardi ve ben bunu fit me icin mi kullandim? Ama once 2018 hayalimi yazmistim bi ona baksaydin hic bakmadan reddetmissin olmaz ki.

 61. Aynı markanın aynı isimli fondötenini de deneyip kullandığım kapatıcı. Yağlı ya da karma ciltliler için güzel bir seçenek karma ciltli olduğum için sevdim ve fazla kuru durmadı. Kırmızı duran sivilce izlerim ve fazla mor olmayan göz altlarım için memnundum bu tip sorunu olanların memnun kalabilmeleri olası.

 62. göz bebeğim olan kapatıcı. almanyaya gidecek arkadaş¸ hısım akraba bulunca yapışılıp sipariş verilesi. hem ince hem örtücülüğü benim göz altlarım için yeterli. çizgilere dolmuyor¸ ayrıca benim gibi koku hassasiyeti olanlar için de biçilmiş kaftan. bir an önce ülkemize de gelse keşke.

 63. eski formulu ve renk skalasiyla favori kapaticimdi kendisi bir zamanlar¸ aydinlik gorunum veren kurutmayan ve bitmek bilmeyen bir kapaticiydi. bundan referans alarak dun denk gelince tekrar aldim¸ 110 yerine 10 light seklinde numaralandirmaya gitmis ben de ayni ton oldugunu varsayarak denemeden attim cantaya. ve fiyasko… cok koyu¸ cok sari¸ cok kuru. neden boyle bir degisime gittiklerini anlamak mumkun degil¸ guzelim concealer aldigim gibi elimde patladi.edit: turkiye’ye gelirse fiyat karsilastirmasi yapmak acisindan burdaki fiyatini da not duseyim¸ 8¸99 euro uzerinden %25 indirimli almisim.

 64. orta örtücülükte¸ günlük¸ harika bir kapatıcı. tek kusuru hızlı çizgilere doluyor bu yüzden de hemen sabitlemek gerekiyor

 65. yapisi oldukca kremsi ve kapaticiligi mor gozaltlarim ve kipkirmizi sivilce izlerimde gayet yeterli. kolay yayilabilen yapisiyla cok pratik (ben ellerimle uyguluyorum) Tek basina da baska kapatici ve fondotenlerle de uyumu harika. Fakat uzerinden bir pudra ile gecmedigimde goz altimda olmayan cizgiler yaratip oraya dolmayi nasil basariyor anlamis degilim. Aslinda cok da onemli degil cunku ben her zaman yuzumu bir pudra ile sabitliyorum. Ki su an kullandigim pudra da fit me serisinden. Uyumlari da gayet basarili. Ulkemizde olsa bittikce alacagim kapaticidir ama ne yazik ki…. Gerci cok yakinda gelecegini okudum actim ellerimi dua ederek bekliyorum djdjdjdjd

 66. Anti-age kapatıcıdan sonra biraz kötü kalıyor diyebilirim sanırm bu Angi-age kapatıcısını tüm Türkiye kullanıyor…Fit me kapatıcının kapatıcılık özelliği de bununla yarışır cinsten.

 67. ben bu kapatıcının renk skalasını anlayamadım.ben açık buğday tenliyim¸ alırken nerdeyse tüm renkleri denedim¸ yanlış hatırlamıyorsam 6 farklı tonu falan vardı(yurtdışında olduğum için tr ile farklılık gösterebilir.) fakat bana bu tonlardan 20 numarası¸ o da 4. koyu ton falandı¸ uyum sağladı. fakat sonra denedikçe onun da açık kaldığını fark ettim. hiç anlayamadım belki başka ara ton var da batıya daha açık tonları mı gönderiyorlar nedir. garip. şu an sadece sivilcelerimin üzerine uyguluyorum. göz altlarımda dediğim gibi çok açık kalıyor.

 68. Daha iyisini denemedim cildiniz kuru normalse göz altlarınız çok mor değilse hem kapatıcı hem fondöten gibi kullanıyorum. Tek sorun renk skalası daha geniş olabilir. 

 69. Ülkemize teşrif etmiş vatana millete hayırlı uğurlu olsun. Bu da demek oluyor ki yakın zamanda gözden düşecek olan kapatıcıdır.

 70. Görür görmez cicişye girdim kızlar sonunda gelmiş. Alllaaaaaah. Kızlar görsel ekleyemiyorum hata veriyor. theworldofbasak instastoryde paylaşmış 21 tl hatta fiyatı. Edit: kesin bilgi watsons online da var ben de gördüm şimdi aramaya fit me yazınca çıkıyor. Edit: şimdi herkes “abanacak” diye entry girmenize şaşırıyorum şahsen ben şu kapatıcı hakkında 1 gram kötü yorum duymadım bunca yıldır. Üstelik bloggerları da kastetmiyorum. İnstagram satıcıları 45 tl ye satıyor ve kapışılıyor bu kapatıcı. Yok 3 şişe bitirdim yok 5 şişe bitirdim. Herkesin “abanması” normal yani. 

 71. gidem de üç fakiri sevindirem¸ bugünü milli sürüp sürüştürme günü ilan edem bari dedirten kapatıcı. hepi topu bir kapatıcının gelişi bile sevindiriyor bizi güzel ülkemde vay anasını düştüğümüz hallere bak..

 72. Ben yurtdışından alıp kullanmıştım. Renk skalası bir garip¸ 15 numarası 10’dan daha açık. Tahminimce ülkemizde de en çok bu renkler satar. Yalnız bu kapatıcılar çok sarı alt tonlu¸ ben açık tenli olduğum için 15 numarası bile yeteri kadar açık ve aydınlatıcı olmadı. Age rewind’a nazaran kapatıcılık daha yüksek ancak çizgilere dolan bir kapatıcı. Edit: çizgilere dolmaması için pudrayla sabitlemek lazım. Günlük olarak severek kullanıyorum. Ülkemize 05 rengi de geldiği için çok mutluyum. 

 73. Sonunda ülkemize gelmiş olan kapatıcı. Bende yeni arayışlar içindeydim gelmişken denemek için sabırsızlanıyorum 

 74. sonunda türkiye’ye gelmesine sevindim. nemli bitişli tam benlik bir kapatıcı. çizgilere dolmuyor¸ ince yapılı¸ kapatıcılığı ortadan biraz daha fazla benim cildimde. fazla sıvı ve nemli olduğu için sabitlenmiyor gibi geliyordu başlarda ama yüzümün hiçbir bölgesinde birikme yapmıyor. renkleri sıkıntılı bence tam rengimi bulamadım ben. 10 ve 15 numarasını aldım biri açık biri koyu oldu ikisini karıştırıp uyguluyorum. göz altlarımda parmaklarımla dağıtarak yüzümün diğer bölgelerinde sünger ile uyguluyorum.

 75. Uzun zamandır 10 light rengini kullanıyordum ilk başlarda farketmemiştim ama gün ışığında sürünce rengin bana koyu ve sarı kaldığını farkettim ve bir daha da elim gitmedi. Halbuki yapısını çok sevmiştim. Elimdeki 15372527 tane kapatıcı bir gün biterse fair rengini denemek isterim. Bu arada nars’ın radiant creamy kapatıcısına muadil diyenleri görmüştüm bir yerlerde¸ ama bence alakaları yok. Nars daha yoğun yapıda ve daha kapatıcı. Fit me ilk uygulandığında çok sıvı ve ıslak görünse de sabitlendikten sonra gayet mat duruyor. Kötü bir mat değil tabi kuru kuru durmuyor. Ve ikisi de çizgilere dolmuyor bende. Kısacası bence güzel bir ürün. kapatıcı ihtiyacı olanlar bakabilir ama elinizde benim gibi birçok ürün birikmişse boşverin. ülkeye geldi madem kaçacak değil hemen koşup almanın anlamı yok.

 76. Önce herkes delirmiş gibi kapışacak¸İlk etapta herkes cook memnun kalacak¸Daha sonra memnuniyetsizlikler başlayacak¸Öneren bloggerlara sövme¸Kapanış.Bende 1 senedir kullanıyorum fakat pek güzel bir ürün olduğunu düşünmüyorum. Yer yer dalgalanma yapıyor¸ sivilce izi kapatmıyor. Aydınlık görünüm veriyor evet ama aynı görünümü veren başka ürünler var.Umarım cam şişe fondöteni gelir. Ben anca o zaman sevinirim.

 77. 2 tane bitirdiğim kapatıcı. nemli bitişli¸ aydınlık bir görüntü veriyor kapatıcılığı orta¸ günlük olarak gayet yeterli bence. benim sadece tam gözümün altında bir adet mimik çizgim var ki ona her kapatıcı doluyor¸ pek problem etmiyorum. sevmediğim yönü olarak içindeki ürünün ambalajdan dışarı taşması ve makyaj çantamdaki ürünleri kirletmesi diyebilirim. geldiğine çok sevindim¸ elimdeki ürünler bitince alacağım.

 78. Yo dostum yo goygoya gelip almayacağım¸ ürünü yerin dibine sokma zamanı gelene dek beni idare edecek kadAr kapatıcım var. bir köşede bekleyeceğim¸ bakalım fit me ak mıymış kara mı.

 79. 4.Dibine gelince bitmesin diye gıdım gıdım kullandığım anda türkiyeye gelmesiyle beni epey mutlu etti.tek bilmediğim gratislere gelip gelmediği malum watsons boykotu🤷🏼‍♀️

 80. zamanında sevgili osbeauty sayesinde bi tane edinip severek kullandığım¸ son zamanlarında dibine gelince sadece özendiğim makyajlara sakladığım kapatıcı. gelmesine çokça sevindim ^.^

 81. gelmiş¸ gene stoklar biter¸ millet isyanlarda kalır alamadım diye¸ sonra da age rewind gibi kalır kimse ayyhhh hayatımın kapatıcısı diye tekrar dönüp bakmaz.

 82. kendisini aşırı merak ediyorum¸ ama watsons boykotuna devam… bir kapatıcı için bazı şeyler görmezden gelinemez. yurt dışına çıktığım zaman edineceğim bir kapatıcı.

 83. Watsons’ a gelmişse mutlaka gratis’ e de geleceğini düşündüğüm kapatıcı. Bu işler Türkiye distribütörüyle alakalı diye düşünüyorum. Bence gratis raflara koymak için indirimin bitmesini bekliyordur.

 84. bugün izmir/hatay rossmann’da kasada görevli hanımefendiye sordum. “gelecek ama ne zaman bilmiyorum. bu durumlar hiç belli olmuyor bizde” dedi ve gülümsedi. seni çok iyi anlıyorum canım benim demek istedim ama sustum ben almayacağım. ilk defa kullanacaklar memnun kalır umarım.

 85. Kapatıcılığı ortadan yükseğe¸ kalıcılığı orta¸ sürümü kolay bir ürün. Yapısı çok güzel yumuşacık. Renk çeşitliliği de güzel. Fiyatı uygun ama muadili çok olduğu için Almakla almamak arasında kararsız kaldığım ürün¸ Şuraya ilişip biraz daha okuyayım

 86. ben 1 senedir kullanıyorum¸ ne çok fazla kalıntı yapıyor ne de yokmuş gibi gözüküyor¸ tam arası bi ürün¸ cilt tonu için 6 farklı renk seçeneği var¸ denemekte fayda var memnun kaldım 

 87. göz altlarımı çok kapatmıyor ama günlüj kullanım için ihtiyacımı yeterince karşılıyor nemli bir bitişi olduğu için göz altlarımı kurutmuyo yalnız 10 numarasını kullanıyodum sarımsı kalıyodu madem ülkemize gelmiş 15 numarasını alıp karıştırıp kullanacağım

 88.  yurtdışına gittiğimde türkiyede olmayan ne alsam ya da giden bir arkadaşıma sipariş versem birkaç ay sonra ülkemize geliyor hatta dandirik şu age rewindı da bir instagram hesabından istemiştim salak gibi. vallahi artık tatile vs çıktığımda ülkede olmayan bir şeyi aramayacağım. bendeki rengi 10 numarası. ben 15 numarayı aramıştım ama yoktu o¸ daha iyi olur açık tenliyseniz çünkü 15 numarası daha açık. yapısı ince ve kapatıcılığı iyi¸ gündelik kullanım için güzel.

 89. şimdi yıllarca ülkemizde yok diye hemen her vlogger blogger tarafından deli gibi övüldü bu kapatıcı. instagram hesapları bayram etti bu sayede drugstore bi kapatıcıyı fahiş fiyatlara sattılar türkiyeye. aynı age rewindda olduğu gibi. sanırım çoğu işi hemfikir şimdi geldi türkiyeye yavaş yavaş önceden bu kapatıcıya ölüp biten youtuberlar başlayacaklar gömmeye bir çok şişirme üründe yaşadığımız gibi daha önce. ha ben denemedim daha belki deneyince çok severim orası apayrı bi konu ama benim sıkıntım şu ki bu ürünü herkes övdü bu zamana kadar. biri de çıkıp beğenmedim bana olmadı bu demedi ama bunun imkansız olduğunu da hepimiz biliyoruz heralde cicişler. neticede bu bir ten ürünü değil mi? peki herkesin cilt tipi¸ sorunları ya da bir ten ürününden beklediği şeyler farklı değil mi? o zaman nasıl oluyor da her allahın kulu bayılıyo bu kapatıcıya. kısacası bazı tepkileri fazla buluyorum ben en nihayatinde bi kapatıcı yani gözaltlarınızı baştan yaratmaycak. insanların geldiği gün hemen aldığını ki bu gayet normal ama stokladığını gördüm ya. denemedikleri bilmedikleri ürünü stokladılar resmen. kapatıcı gerçekten çok güzel de olabilir ben de elimdeki ürünler bitince ve denemek isterim ama bu kadar abartmaya da gerek olmadığını düşünüyorum.

 90. Almanya seyahatimden 10 ve 15 renklerini almıştım 10’u kullanıyorum¸ hala bitmedi çokta istikrarli denedim gözlemlemek için ben şişirmeden ürünü beğendiğimi dile getirmek istiyorum¸ günlük olarak kullanıma çok uygun cizgilere doluyor ama pudrayla bu sorunu kontrol altına alabilirsiniz ben varlığını hissetmiyorum sürdüğümde hafifliğini sevdim age rewinddan daha cok sevdim hatta kapatıcılığıda yeterli seviyede benim çukur ve torbalı göz altımda gayet fresh duruyor.

 91. fiyat performans açısından iyi sayılabiliecek bir ürün. fakat aşırı pudramsı¸ mat görüntü veriyor¸ cildinizin kuru olduğu dönemlerde pek kullanmanızı tavsiye etmem. buğday tenliyseniz 130 no cidden uyumlu oluyor. lakin ben cool alt tonlu buğdayım bana 130 numara tam oldu.

 92. Benim için bitmeyen kapatıcıdır.Kapatıcılığı iyi fakat aşırı derecede çizgilere doluyor.Çok daha verimli bir çok benzer ürün var.Tanım : Youtuber şişirmesi ülkeye girişiyle maskesi düşen kapatıcı

 93. Ben bunu aylar önce almanya’dan aldım. O zamanlar sadece yutupçulardan görmüştüm¸ orda 5 öroydu.Bitse de yeni ürünler alsam diye beklediğim bir kapatıcı kendisi.Boşuna heveslenmeyin ya yapısı değişmiş ya da hep böyle gayet soradan bi üründü.  Age rewind yaptılar zaten bi kere bunu niye yapmışlar anlamadım. Hatta o daha iyidi çünkü kendinden süngerli uygularken daha iyi uyguluyor. 

 94. gratislere de gelmiş. Ancak sadece tester’ını görebildim. ne ara geldiğini öğreniyorsunuz da bitiyor bu ürünler ben şaşırıyor.

 95. 3 yıldan uzun süredir kullandığım mükemmel kapatıcı. Doğal bitiş¸ aydınlık görünüm¸ yerinde bir kapatıcılık ve sıfır kuruluk hissi bence bi kapatıcıda olması gereken her şey var. Kuru ciltliler için biçilmiş kaftan.İki kat sürünce ıslak görünümlü aydınlatıcı bile oluyor elmacık kemiklerinin üstünde. Benden deneyen arkadaşlarımın da beğenmesi üzerine birkaç ay önceki Almanya ziyaretimde 7 tane almam gerekmişti burdan yetilerine pay biçilebilir. 

 96. Az önce nişantaşı taraflarında iki farklı gratis’e sordum¸ çalışanlarım çoğu bilmiyordu bana fondöteni göstermeye falan kalktılar. Israr edip bilen birine sormalarını istedim¸ mağaza müdürü geldi¸ “müşteri yoklaması için sadece tek rengini yolladılar şimdilik onlar da bitti birkaç haftaya gelir” dedi. İkisinde de deneme amaçlı yollanan renk 05 ivory rengi. 15 fair’den bile kat kat açık ve pembe tabanlı bir renk¸ pembe ışıltısız aydınlatıcı makyaj bazları olur ya onlara benziyor¸ türkiye ortalamasında az kişiye uyacak bir renk yani. Takipteyim cicişler sdhhlahagBunun yanısıra tanım: daha önce feel unique’ten 10 light ve 15 fair renklerini satın alıp yapısını çok beğendiğim¸ hatta muadil gösterildiği nars radiant creamy kapatıcı kadar kalın olmaması ve ondan daha nemlendirici olması sebebiyle daha çok sevdiğim¸ fakat rebk çeşitliliğinin çok zayıf olduğunu düşündüğüm uygun fiyatlı orta örtücülükte kapatıcı.

 97. bitiyor gönlümün efendisi. 20 numarasını kullanıyordum¸bitecek diye gıdım gıdım sürmeye başladım. Age rewindda olduğu gibi türkiye’ye ikinci sınıf  ürün gönderecekler diye endişeliyim. Çünkü age rewindı  yurtdışından bi tanıdığa getirttiğimde bayılmıştım¸ burdan aldığımı sevmedim. rengi bi garip¸ yapısı bi garip. Lütfen fit me ‘yi el sürmeden getirin. 

 98. kendisine 5 sene önce vurulduğum¸ ancak sadece 1 adet almış olmamdan mütevellit bir daha kullanamadığım¸ senelerdir deli gibi beklediğim kapatıcı. yapısının değişmiş olduğunu birkaç yerde daha okudum. hüzünlüyüm.aman geldi¸ hadi geliyor¸ bakın gelecek… yeter ya. kamuoyunu yokluyorlarmışmış. ya senelerdir bu kapatıcı konuşuluyor sosyal medyada¸ insanlar instagramdan¸ ggden falan fahiş fiyatlara alıyor. daha neyin nabzını yokluyorsunuz. vallahi sıkıldım¸ darlandım ya.

 99. Fit me nin fondotenini de kullanıyorum. Şans verilmesi gereken bir seri bence. Özellikle age revind kapatıcıdan kat kat üstün. Yağ bezesi yapmıyor ve ona göre çok daha hijyenik buluyorum. Renk skalası beni pek memnun etmiyor malesef.. fondotende de 110 ve 120 yi karıştırıp rengimi bulabiliyorum. halbuki 115 rengi var ama Türkiye de yok..

 100. Age rewind gibi hypeini anlayamadigim¸ 5 ve 15 renklerini kullandigim kapatici. Turkiye’ye gelmis almadim ancak formulu vs degismediyse yine almam. Loreal’in glow serisinden mavi bir kapaticisi var¸ keske o gelse. Renkleri sari ve bana koyu gelse de bayilarak kullaniyordum onu. Bu kapaticiya gelirsek¸ nars radiant creamy concealerin bence muadili. Ama ben ikisini de sevmiyorum zaten. Benim aliskin oldugum concealer yapisina gore oldukca kuru ve dagitmasi zor¸ parca parca duruyor. Ancak yuzdeki lekeler kapatmak istediginiz sivilceler icin uygun. Ben 5 rengini yuzumde¸ 15 rengini goz altlarimda kullanmak icin almistim. 5 rengini severek kullaniyorum. Bildigim kadariyla 5 ile bitenler pembe¸ 0 ile bitenler sari alttonlu. 5 renginde pek pembelik yok notr bir beyaz. Benim sik sik kizaran yanak bolgemde biraz sari bile durdu diyebilirim¸ aydinlik bir renk. 15 rengi ise yuzume koyu geliyor¸ gozaltima renk olarak uygun ancak dedigim gibi yapisini hic sevmedim. Kuru ciltlere onerildigini duydum¸ evet narsa gore biraz daha nemlendirici olabilir ama bu kapaticiyi en kuru yerlerime (bende bu goz altlarim agzimin etrafi oluyor) asla kullanamadim yayamadim¸ ki altinda yagli mi yagli bir gunes kremi vardi. 

 101. Pino indiriminden 20tl ye aldığım kapatıcı. Henüz denemedim ancak indirimde yakalamışken bir şans vereyim dedim. Zira henüz gratislere gelmedi.

 102. ilk yurtdışı online alışverişimin kahramanı olan kapatıcı. cloud10’den almıştım. pudrası ve bu kapatıcıyı. çok beğendiğimi anımsıyorum 4 yıl falan oldu sanırım kullanalı. incecik¸ orta üstü bir kapatıclığı vardı ve çizgilere dolma yapmamıştı o zamanlar. gratis’e geldiğinde tekrar denemek istiyorum.

 103. göz altında nemli bir bitiş sevenlerin memnun kalacağını düşündüğüm kapatıcı çünkü yapısı baya ıslak. kızarıklık¸ sivilce vs kapatmada  pek başarılı değil bunun için alıcaksanız tavsiye etmem ama duruşu için alınır bu arada göz altlarım kuru onun dışında normal bir cilt tipim var.biraz geç sabitleniyor ve az da olsa çizgilere dolma yapıyor.bende 15 numarası var estee lauder double wear concealer 1c renginden bir tık koyu gibi.drugstore bir ürün olarak benim beklentilerimi karşılıyor özellikle yazın günlük makyajımda çok kullanıyorum bu sebeple ülkemize gelmesine sevindiğim bir ürün oldu.

 104. Bugün Watsons’tan indirimle yaklaşık 21 TL’ye aldım. Bendeki 05 numara. Beyaz tenliyim ve nötr alt tonluyum yani ten ürünlerinde rengi tutturmam çok zor. Ama 05 numara bana tam oldu. Fit me’nin kapatıcılığı normal maybelline kapatıcılardan daha yüksek geldi bana. Master conceal ile kıyaslayacak olursam yapısı daha ince ve ve kapatıcılığı daha iyi hem de onun kadar kurutmuyor göz altlarımı. Ama çizgilere belki bir tık daha fazla doluyor olabilir.Lekelerde de başarılı buldum¸ güzel örtüp ciltle bütünleşiyor. Ama aktif sivilceyi ya da kuruluğu¸ pul pul olmuş cildi daha çok belli ediyor. Bunlar dışında çok beğendim. Göz altlarım çok mor olduğu için corrector olmadan zaten hiçbir kapatıcı güzel durmuyor¸ grileştiriyor. Bu da öyle yaptı ama yine de sevdim ve kullanacağım. Göz altları çok mor olmayanlar ve akneli sivilceli değil de daha çok lekeli bir cildi olanlar için drugstoreda belki de alınabilecek en iyi kapatıcı. 

 105. Kuru gözaltlarına sahiphesiz ve günlük bir kapatıcı arıyorsanız güzel bir kapatıcı. Ben çok aşırı bir kapatıcılık beklemediğim için ve günlük kullanım için aldığımdan memnunum. Essence transparan pudrayla sabitlediğimde gözaltlarımda çizgilenme yapmadı.

 106. 05 renginin testerı vardı denedim¸ kardeşim oldu bence filan dedi çalışan da bence bu yada 15 size uygun dedi¸ 10 numara da varmış ama kalmamış¸ 20 ve 25 bana koyuydu. 05’i yayınca ten rengime uydu aslında ama göz altım koyu olduğundan gri yaptı bence¸ bir de ilk sürdüğümde demet akalın modu bembeyaz oldu o yüzden direkt eledim 05’i¸ 10 numara nasıl bir renkti bilmiyorum belki o daha iyi uyardı¸ 10 olmadığından ben de bir gazla 15’i aldım. açtım kullandım¸ yayınca 05 ile ton olarak çok farklı gelmedi. bu arada göz altlarım aşırı kuru değil ama bana ürün kuru geldi biraz¸ özellikle sol göz altımda ince çizgiler bayağı var¸ onlara da hemen doldu¸ sevip sevmediğimi bilmiyorum henüz¸ lakin age rewind’ı ilk kullandığımda göz altlarımda sivilce gibi kırmızı kabarcıklar oluşmuştu¸ en azından fit me ile bunu yaşamadım. age rewind ile kıyaslarsam age daha ince yapılı rahat yayılan bir ürün¸ bu biraz daha yoğun sanki¸ bakalım¸ bir öve öve bitirilemeyen ürün daha fos mu çıkacak? indirimle 21.50 liraya aldım.

 107. En sevdiklerimden¸ nemli bitişli¸ orta kapatıcılıkta olan kapatıcıdır. sadece renk skalası biraz garip en açık iki renkten 15 numara çok pembe 10 numara ise ondan daha koyu ve sarı. 10 numara dağıtılınca rengi biraz daha açılıyor 15 numara bana fazla pembe geldiğinden ben 10 numarayı kullanıyorum. fiyat performans olarak çok iyi özellikle. Kuru göz altlarınız varsa ve fazla morluğunuz yoksa güzel bir kapatıcı.

 108. Geçen age rewind light rengini denedim tüm gün kırışıklara dolmadan göz altımda durdu çok kapatmasa da performansı iyiydi. Hemen ertesi gün hazır indirim varken gidiyim alıyım dedim bi de ne göreyim fit me tüm renkleri gelmiş stand dopdolu dedim kaçırmamalıyım tester yoktu risk alıp 10 numarasını aldım eve gelir gelmez sürdüm veeee inanılmaz bi şey daha önce nerdeydin fit me….Yapısı bence ıslak bitişli değil ama mat/pudralı hiç değil sürümü oldukça kolay parmaklarımla çok kolay uyguladım süngere ihtiyaç duymadım. Rengi biraz turuncumsu gibi geldi ama sanırım corrector etkisi vererek morlukları nötürlemesi bu yüzden sanırım.Bugüne kadar denediğim en kapatıcı concealer. Tüm gün göz altımda çizgilere dolmadan oksitlenmeden grimsileşmeden kaldı. Performansı inanılmaz şaka gibi ya aynada kendime bakıp duruyorum.İndirimden 21 lira gibi bir fiyata aldım.Fiyat performansı 10/10.

 109. geçen günlerde indirim sonucu gördüğüm ve aldığım kapatıcı. gratiste görmüştüm¸ kaliteli hissi veriyor ama henüz denemediğim için net bir şey söyleyemiyorum.

 110. Yaklaşık 2 yıl önce pelliniofficialdan 10 numarasını 50 tlye almıştım.Dün watsons da 10 numarasını bulunca aldım 20 tlye gelmiş oldu.Eskiden çok severek kullanıyordum fakat yenisini kullanma fırsatı bulamadım daha.

 111. Maybelline tarafından Üçüncü dünya ülkelerine ikinci kalite ürün gönderilmesi furyasından etkilendiğini düşündüğüm kapatıcı. Gördüğümde sadece Ürünün renk skalasında oynama yapmışlar ve yeni renk eklemişler diye düşünmüştüm fakat 4 günlük kullanım sonrasında yapısında da oynama yapıldığını düşünüyorum. Seyahatlerimde alıp kullandıklarım nemli fakat iyi sabitlenen ve çizgilere dolmayan bir formüle sahipken eve mağazasından aldıklarım yarım saat içinde göz altı çizgilerimde ve mimik çizgilerimde kendisini gösterdi. Çok sevgili Maybelline ürünlerini ülkemize getirirken avrupa ülkelerinde olduğu haliyle ve renk skalasıyla getirirse daha iyi olacak. Güzel bir ürün daha ülke sınırlarımıza girdiği an balon olup söndü ne yazık ki.

 112. maybelline markasına ait göz altı kapatıcısıdır. (bilgi)ilk kez kullandığım ama tüm övgülere rağmen beklediğimi bulamadığım kapatıcı. çok kuruttuğunu düşünüyorum. pul pul bir görünüm verdi. bazı şeyler ulaşılamazken daha kıymetli sanırım.

 113. ben uzun zamandır kullanıyorum yurtdışından hediye gelmişti¸ türkiyeye gelmişken fikirlerimi yazayım dedim. sarı alttonlu beyaz tenliyim¸ elimde 15 numarası var benim ten rengime güzel oluyor biraz aydınlatıyor ama kapatıyor da. nemli bir bitişi var¸ kapatıcılığı azdan ortaya doğru. çabuk sabitlenmiyor biraz beklemek gerekiyor. benim göz altımda iki küçük mimik çizgisi var onlara biraz doluyor.

 114. deli gibi gelmesini beklediğimdi <3 dün gezinirken gratise girince bir baktım sürüsüyle var sevgilimi deneme tahtası olarak kullandım renkleri denedik 1-2 saat gezindik sonrasında ne bir dağılma ne oksitlenme olmadı aldım fair rengini anlaşırsak eğer ki ömür boyu kapatıcım olabilirsin aşkımm <3<3

 115. Rossmann’da testerını denediğim ve sürdüğüm anda gözaltımı deli gibi yakan kapatıcı. Çok övüldüğü için denemek istemiştim ancak bu da Loreal True Match kapatıcı gibi gözümü yakmış bulunmakta. 

 116. Mor ve cökük göz altlari hic yaklasmasin¸benim goz altimi kati suretle kapatmadi.01 numarasi acik 05 numarasi asiri koyu geldi.Sorunsuz goz altlari belki sever ama benimle degil.

 117. pazartesi günü gratis’e gittiğimde kapatıcının yeni gelmesine rağmen yalnızca 20-25 numaraları kalan¸ hemen sonrasında watsons’a gittiğimde 05 ve 20 numaralarından yalnızca birer tane kalan¸ 05 numarasını kaptığım gibi aldığım kapatıcı. watsons’ın sitesinde bütün numaralarının tükenmiş olduğunu gördüm az önce. bu yoğun talep kesinlikle bu zamana kadar Türkiye’ye gelmemiş olmasıyla ballandıra ballandıra anlatılıp izlediklerimizden kaynaklı. yerdiğime bakmayın gerçekten çok beğendim¸ ıslak yapısıyla gözaltlarımı daha canlı gösterdiğini söylemeliyim. yalnız tek başına uygulandığında gözaltımın çukur bölgesini 05 en açık renk olmasından kaynaklı daha bir belirginleşti. bu yüzden sür-çık şekli değil de fondötenin üstüne sürerek uyguluyorum. 10 numarayı bulursam daha iyi sonuç alacağıma eminim

 118. kapatıcılığı azdan ortaya¸ age rewinda göre çok daha düşük ancak age rewind benim gözaltlarımda inanılmaz bir yanma ve kuruluk yapıyordu. bu kapatıcıda o sorunu yaşamadım¸ aksine gözaltlarımda nemli bir his bırakıyor bunu sevdim. süngerle dağıtıyorum ve pek kolay dağılmıyor¸ bu bir eksi olabilir. ama genel olarak fiyat performans oranından memnun kaldım¸ indirimlerde şans verilebilir.

 119. maybelline markasının nihayet ülkemize gelen kapatıcısıdır. gratiste tester olmadığı için 10 ve 15 numaraları arasında karar veremeyip ikisini de aldım. şunu söyleyebilirim ki nc15 ve daha açık gruptaysanız 10 numarayı almayın. bunun 10 numarası loreal true match kapatıcının 4 numarasına denk geliyor bence¸ sarı alt tonlu en açık renk olmasına rağmen oldukça koyu bir renk. yapı olarak ben age rewind’dan daha çok beğendim. göz altlarımı kurutmadı¸ yanma yapmadı¸ kolay dağıtılıyor¸ parmaklarımla hızlıca uygulayabiliyorum. fiyat/performans olarak başarılı¸ tercih edilebilir bir kapatıcı. 10 üzerinden 8 veriyorum.

 120. Bunun kapatıcılığının benim morlukları kesinlikle kapatmayacağını bildiğim halde gratis indiriminde 23 tl civarıydı sanırım aldım. Dedim en olmadı age rewind gibi fondöten niyetine kullanırım. Gerçekten  öyle abartılı bir olayı yok kapatıcılığı age rewindden daha az ama sarı alt tonlu olduğu için aydınlık bir etki veriyor sanki.Bana kalırsa illa az kapatıcı doğal bir ürün alacak olsam ki o göz altı morluklarım ile biraz zor ama 😀 olsundu seviyorum sizi canlarım:* yine konuyu dağıttım 😀 Ne diyorduk? Hah az kapatıcılığa ve doğal bir bitişe ihtiyacınız varsa ben note bb concealer ı öneriyorum. Pudralı bir bitişi var bunun gibi ıslak bitişli değil. Ama gerçekten duruşunun oldukça doğal olduğunu düşünüyorum . Aydıınlık bir görüntü vermiyor çünkü pembe alt tonlu. Hele fit me ye göre baya baya pembe. Çizgilere dolma problemi fit me de daha az ancak note bb concealer da altı güzelce nemlendirildiğinde çizgilere çok az doluyor. Fit me de sevmediğim başka bir özellik tam sabitlenmemesi. Gün içinde elim göz altıma değdiğinde kapatıcı geliyor elime. Ama ben note da böyle bir sorun yaşamadım. Alaacağınız ürün beklentiye göre değişir tabi ama indirimsiz fiyatı bence biraz fazla fit me için. Ama indirimde şans verilebilir.Edit: noktalama 

 121. yurtdisindan stokladigim yegane kapaticim. Ulkemize de gelmis olmasi beni cok sevindirdi. Age rewinda gore cok daha basarili oldugunu dusunuyorum.

 122. sevgililer günü indiriminde 05 numarasını aldım¸ göz altlarımda fazla bir morluk olmadığı için bende grilik yapmadı ve epey aydınlık durdu. Sevdim

 123. Göz altlarımı kapatmayı pek sevmediğimden 15 numaralı rengini tüm yüzüme uyguladığım kapatıcı. Güzel ve aydınlık bir görüntü sağlıyor. Sadece t bölgesinde yağlanma yapıyor. Ama yine de seviyorum bu ürünü.

 124. tester yoktu gratisteki kıza true matchte 02 noyum dedim 10 numarasını verdi ¸ bi daha da asla inanmam başkalarının dediklerine ya inanılmaz koyu bu 05 almalıymışım. yani yapısını falan beğendim ama yazık oldu:(

 125. nars radiant creamy concealer’da vanilla(light 02) numarasını kullanıyorum¸ maybelline fit me’de de 15 numara uyuyor bana

 126. Bu kapatıcıyı uzun süre önce kullandım net yorumlar yapamayacağım. içinde küçük simler var ve ben fark ettiğimde şok olmuştum. Ne zaman bunu sürsem yüzümü gün ışığında incelediğimde yüzümde küçük simler farkediyordum. Allıktan veya fardan gelmiştir diye düşünüyordum hep. Elime bulaştırdığım bir gün tesadüfen fark ettim. Belki bu ışığı yansıttığı için göz altlarını daha aydınlık falan gösteriyordur.bence hoş bir durum değil. Pudralı görünümünü de sevmemiştim.

 127. true match’im bittiği için ve bana biraz kuru geldiği için bayadır kapatıcı arayışındaydım¸ buradaki yorumları da okuyup almaya karar vermiştim ama gelin görün ki bir tek 05 renginin tester ı var. yani youtuberlara kutu kutu ürün yolluyorsun da maybelline neden birer tane her renkten tester yollamıyorsun mağazalara. true match’te 4 numara kullanıyordum bu arada eski ambalajlılarından¸ bunda ne olur az buçuk tahmin eden varsa beni yeşillendirebilir bir dahaki indirime de tester koymaz bunlar.

 128. yazarlardan biri avrupa pazarıyla türkiye’ye gelen ürünlerin formülasyonlarının aynı olmadığını söylemişti¸ haklı. mesela aynısı nivea için de geçerli.kapatıcıyı bir süredir kullanıyorum ve sevdim diyebilirim. ağırlık yapmayan¸ kremsi ve ne mat ne ıslak bitişiyle drugstore kapatıcı arayışıma son verdi. pudrayla sabitlemiyorum. gün sonunda çok hafif çizgilerime dolmuş oluyor ama dert etmiyorum. almanya’da normalde 7 euro ama rossmann’larda 5 euro’ya satılıyor¸ %30 indirimde 3.36 euro’ya düşüyor ben o şekilde iki tane aldım. seyahat edecek cicişlere duyurulur.edit: ben 20 numara sand rengini kullanıyorum¸ cilt tonum light to medium sarı alt ton¸ nars creamy radiant rengim custard. fondöten rengim light 5 fiji.

 129. brandium rossman’dan 21¸5 tl’ye 15 numarasını satın aldığım kapatıcı. 05 ile çok arasında kaldım¸ aldığım renk mor ve ötesi göz altlarımı çok daha iyi nötrlerken diğeri ten rengimle daha iyi uyum sağlıyordu. 15 bir tık koyu ve fazla pembe olduğu için burun kenarlarındaki kızarıklıkları nötrlemiyor¸ dolayısıyla sadece göz çevrem için kullanabiliyorum. yapısını çok beğendim ben¸ çizgilere dolmuyor ve ortadan iyiye doğru bir örtücülüğü var. bitince indirimde tekrar alırım¸ ama çok işlevli olmadığından benim için normal fiyatını hak etmiyor.

 130. Age rewind sevmeyenlerden olarak fit me’ye ısınmış sayılırım. Altına daha kapatıcı bir ürün kullanıp aydınlatıcı olarak tercih ediyorum şimdilik. Renk skalası da age rewind’tan daha iyi diye düşünüyorum. Umarım ilerde nefret ettirmez.

 131. 05 numarasını aldım indirimden bence indirimli fiyatını hak eden bir ürün sadece bana hemen biticekmiş hissini verdi. Hem aydınlatıcı hem kapatıcı. Çizgilere dolmadı hatta sabitlemek bile istemedim hoş bir yapısı var. Evet açık bir renk ama grileşmedi ve zaten hafif oksitleniyor. Yaklaşık 2 yıldır youtube videoları izlerken görüyordum şöyle iyi böyle iyi herhalde onlarda 5-6 dolar ondan bu kadar çok övdüler f/p yi. Age rewindla kıyaslamam bile ağırlık yapıyor kuruluk yapıyor o. Artık bunu alırım uygun fiyatlı kapatıcı olarak. Yalnız son kez söylüyorum gerçekten baya beyaz gibi duruyor teninize uygun olanı seçin.  

 132. 5 numarasını edindiğim süngerle uyguladığım şimdilik favori olan kapatıcım.Nars radiant creamy kullanana birisi olarak bu ürünün nemli bitişini daha çok sevdim cicişler.

 133. Bu kapatıcı benim gibi gözaltları koyu olanlar için uygun değil bence. Benim kapatmıyor maalesef. İnce çizgilerime de doluyor.Benim gibi gozaltlariniz koyu ve ince cizgiler varsa Tarte Shape Tape Contour Concealer i tavsiye ederim. Estee lauder double wear concealer dan sonra ki en sevdigim kapatici.

 134. Bu kapatıcı youtubelar tarafından oldukça övüldü. Ülkemize sonunda gelmiş hoşgelmiş fakat bu üründe paraben bulunuyor. Etiket okuma alışkanlığı olmadığı için tüm makyaj severler satın alacaktır fakat hastalıkların oldukça arttığı bir dönemde parabensiz oldukça fazla ürün bulunurken¸ bu ürünü almak bana manasız geliyor istediği kadar iyi kapasın. Umarım parabensiz drug-store ürünler gelir artık ülkemize.

 135. Bende turuncu duran kapatıcı. Karşılaştırma yapmak adına söylüyorum   mac mineralize concealer kullanıyorum numaram nw15. Bu kapatıcıda da 15 numarayı aldım. Aman allahım o nasıl bir turunculuktur. Hani bariz bir şekilde turuncu durdu pembe sarı falan değil. sürdüm dağıttım resmen leke gibi koyu ve turuncu kaldı. Oysa çok umutluydum.

 136. Elimdeki bitiyor diye gıdım gıdım kullanıyordum¸ türkiye’ye geldiğini öğrenince foşur foşur ooh biraz da buraya biraz da buraya diye hor kullandım. Pişmanım. Gittim cosmeticadan satın aldım ama ürünler aynı değil. Benim kullandığım yurtdışından gelmişti¸  yan yana durduklarında benimkinin boyutu 2-3 milimetre daha uzun¸ yazı stili¸ yazıların yeri¸ renk¸ yapı tamamen farklı. Elimdekilerin ikisi de 20 numara ama aynı ürün değiller asla. Birazdan atıcam görselini. Yine bir hayal kırıklığı… Pişmanlık… Ne desem bilmiyorum :(edit: Aynı boku age rewind’da da yemişlerdi. Ya kardeşim neden ürünün yapısını rengini değiştirip sürüyorsun ki piyasaya? Neden ülkeden ülkeye ayrım yapıp formül değiştiriyorsun? Renk skalası bizim ülkeye uymuyordu ondan değiştirdiler desem skalası da genişti yani ne gerek vardı?  Bak beyim¸ sana iki çift lafım var . koskoca markasın paran var pulun var her şeyin var¸ binlerce kişi çalışıyor emrinde. Yakışır mı sana formülle oynamak? ilgili medya: 1

 137. Bende fair rengi var ve amerikadan bi arkadaşım getirmişti. Uzun süredir kullanıyorum başka ürünlerle değişimli olarak (yaklaşık 2 yıl oldu). İlk kullandığım günden beri ilk sürüşte gözümü yakıyor ama kalıcılığından memnunum.

 138. 20 numarası bende turuncu duran kapatıcıdır. Ayrıca çizgilere doluyor ve de kupkuru gösteriyor. Bitirmek için kullanırım ama bir daha yoo dostum yoo.

 139. Büyük hevesle alıp hüsrana uğradığım¸ kapatıcıdan çok fondötene benzeyen illallah dedirten bir kapatıcı

 140. Ya ben bu kapatıcıyı dün aldım ve eve gelirgelmez denedim¸ ama galiba beğenmedim cicişmcümler(kızmayın lütfen) Ben ellerimle de dağıtmayı seviyorum ama genelde az kapatıcı olsun diye süngerle yediririm¸ nascita mavi sungerle yedirdim(onu da ilk kullanışım bb yi yedekleyecekken aldım ama sevemedim iz bıraktı gibi geldi) ama ya kapatıcının kendini ya da o sungerle uyumunu sevemedim. Elime uyguladıgımda da pek hoşuma gitmemişti zaten ama meraktan ve sizlere güvendim aldım. Eğer beğenirsem tekrar denediğimde editlerim ama ilk seferde begenmiyorsam sonra da beğenmiyorum 🙁 Edit: sungerle yanlış uyguladığımdan mutevellit sevmemişim¸ 2 seferdir uygulandığında göz cevremi aydınlık gösterdi ki ben normalde boyle olmasını sevmem ama bu kapatıcı da iyi gibi. 

 141. Bitmiş ve kirli olan yurtdışından¸ yeni olanı ise buradan aldım. Henüz kullanmadım ama ambalajları boyut¸ yazı stili ve renk olarak aynı görünüyor. Soru işareti olanlar için yazmak istedim. Kullanınca editleyip yapı olarak değerlendirmemi de yazarım ilgili medya: 1

 142. 05 numarasını aldım aydınlatmak maksatlı fakat fırça ile pek sağlıklı dağıtamadım. kısacası çok beğendiğim bir ürün olmadı.

 143. kadınlar günü indirimi vesilesi ile bir çoğumuz gibi hemen kaptığım kapatıcı. bende rengi 05 rengi. elimde denediğimde çok açık durmuştu ama göz altlarımda güzel durdu. sorunlu gözaltlarım yok¸ bu sebeple bendeki kapatıcılığını sevdim. bu sabah kuru bir süngerle kullandım ve hafif bir pudrayla sabitledim. öğleden sonra baktığımda aşırı derecede göz altı çizgilerime dolduğunu gördüm. yarın da pudra kullanmadan denemeyi planlıyorum. eğer aynı şekilde sonuç alırsam kendisini makyaj masamın diplerine gömmeyi planlıyorum.

 144. Ne mükemmel ne kötü bir kapatıcı cicişlerim. Ama günlük kullanım için bence ideal. noktasal uygulama ile kullanılabilir¸ bence sünger ürünü biraz emiyor. aşırı pahalı olmadığı için de denenebilir. benim göz altlarım çok mor¸ bende pek kapatmasa da orta seviye göz altı morluklarını kapatır bence. bi bakın derim. 

 145. Boş bir kapatıcı çizgilere çok dolmuyor ama pudra pudra görüntüsü veriyor ve bunu az uygulayınca homojenlik saglamayip göz altından dökülme yapiyor. Sen rimell Londonın kapatıcısına kurban ol fit me. Bunu alacağınıza loreal true match alın o bir tek sabitlenmesi gerekiyor ve arada 2-3 lira fark var bazen o da yok. Hayal kırıklığı ürünü.

 146. Hiç mi hiç beğenmediğim bir ürün oldu kendisi. Kapaticiligi çok düşük. Öncesinde nemlendirici sürmüş olmama ve kuru göz altlarim olmamasina ragmen çizgilere felaket doldu ve bir süre sonra topak topak birikme yapti. Note’un o pudrali mi pudrali mineral kapatıcısı bile bundan cok daha iyi ciltle bütünleşiyor. Iyi yanı ise renk skalasi uygun fiyatli markalara göre genis. Icinde ışıltı var¸ aydınlık görünümü guzel veriyor.

 147. İncecik yapılı¸ doğal¸ aydınlık bitişi olan bir kapatıcı. Çok sorunlu olmayan gözaltlarıma kapatıcılığı yeterli geldi. En iyi sonucu parmaklarımla uygulayarak aldım ama çizgilere dolmasını transparan pudrayla bile engelleyemedim. Bir de içeriğinde paraben olduğunu öğrendiğimden beri biraz mesafeliyim. Yine hayâl kırıklığına uğradım…

 148. Hakkındaki olumsuz eleştirilere epey şaşırdığım kapatıcı.Ülkemize yeni gelen şeyler ilk başta en ucuz halinde olup sonradan zamanla pahalandığı için ben artık bloggerlara bedava dağıtılma konusuna irite olmayı bırakıp ürünleri deniyor ve beğenirsem alıyorum. Örneğin age rewind önce 14.90 a satıldı şu an indirimli fiyatı 23.90Fit me ye gelirsek¸ çizgilere dolmayan günlük kapatıcı mı arıyorsunuz doğru adrestesiniz. Ben aplikatörüyle iki tarafa da bir miktar ürün koyup başka bir kapatıcı fırçası ile dağıtıyorum. Üzerinden pudra geçmeye gerek yok gün boyu ne akıyor ne bulaşıyor ne yerinden oynuyor ne çizgilere doluyor.Loreal truematch o kadar çizgilere doluyor ki onla kıyaslanamaz bile.Gözlerde yanma yapmıyor(bazıları bana yapar) ve kuru hiç durmuyor (ama şu an Kiehl’s avocado eye cream kullanıyorum onun etkisi var mı bilmem.)Son olarak orta kapatıcı denebilir mi eh¸ benim göz altlarım çok mor olmadığı için başta söylediğim gibi günlükte bana yeterli¸ iki kat uygulamayı denemedim. Beyaz tenliyim 10 numarası tam oldu¸ 5 çok açık ve pembe. Sevmeyenlerin doğru rengi bulamadığını düşünüyorum.Cunku bir kapatıcıdan memnun kalmanız için renk uyumu da çok önemli 5 i almış olsaydım bana uyan renk olmadığı için yerden yere vurabilirdim.Tester bulursanız deneyin ve şans verin derim.

 149. kesinlikle yapısının farklı olduğuna ikna oldum ben artık. yurtdışından getirttiğim eski fit me ile bunun arasında dağlar kadar fark var neredeyse. daha kalın yapılı¸ çizgilere dolan ve rengi de daha sarı alt tonlu bir hale gelmiş. üzüldüm.

 150. günlük kullanıma uygun¸hafif yapıda bi ürün bana göre. kapatıcılığı çok yüksek¸süper kapatıyor diyemem ama orta kapatıcılıkta ve ağır bi yapıda değil. üstüne aydınlık veren tonlarda başka bi kapatıcıyla da geçince güzel bi görüntü oluyor. gözaltlarını kurutmuyor ve pudrayla sabitlemediğim halde çizgi çizgi durduğunu gözlemlemedim. şimdilik memnun gibiyim¸bi süre daha kullanıp gözlemlerim.

 151. Amerika üretimi ile türkiye’dekilerin yapısı ve renk konusunda ciddi problemler var. Amerika’da denediğim 5 ve 10. Sonra türkiyeden 10 numarayı edindim. I ıh. Bariz bir koyuluk¸ hafif turunculuk etkisi. Daha sert gibi. Aynısı değil. 5 numarası türkiye’de çok pembe. Ben sarı alt tonlu beyazım ama yok¸ bu gayet bildiğin pembe. Çok severim ama türkiye’deki fit me olmamış. Ama derseniz ki ben türkiye’den edineceğim -eh işte. Ben affinitone öneririm. 2 numarası iyidir tatlıdır.

 152. yapı olarak ince fakat göz çevremi aşırı kuruttu. pudralı gibi ayrıca renkler konusunda bana da sıkıntılı geldi. aldığım rengi çok açık oldu ve sürdüğüm zaman göz altımı grileştirdi. koyu tonlarda turuncu gibi gelmişti gözüme. abartıldığı kadar iyi bir ürün değil bence.

 153. bir kutu kullanıp bitirdim ve memnun kalmadım. göz altlarımı çok kuruttu ve olan olmayan ve olabilecek bütün çizgilere doldu. ayrıca göz altlarımda bulunan minik kuruluklara tutundu ve pul pul gösterdi. maalesef bu kadar övülen ve benimde büyük hayaller kurarar satın aldığım bu kapatıcı ile deneyimim hüsranla sonuçlandı. ayrıca farkettim ki bir kaç tane ince çizgi oluşmuş göz altlarımda. umarım bu kapatıcıdan değildir.

 154. mor göz altlarınız varsa kesinlikle grileştiriyor. tonları bu tip bir sorunu olanlara uygun değil. çok büyük hevesle almıştım ama benim için hayal kırıklığı oldu.

 155. Bi şey dicem ben beğendim ya jajsk. Ya çok bir beklentim yok da zaten önceden affinitone kullanıyodum o biraz daha ıslak bitişli buna göre. Bunu daha çok beğendim daha kalıcı gibi. Kapatıcılığı orta¸ morluklarımla barıştığımdan beri batmıyor tam kapatmaması:(

 156. Günlük kullanıma her ne kadar uygun olsa da koyu göz altlarınız varsa kapatmıyor. Ayrıca çizgilere doluyor ve sebebini anlamasamda bir ağırlık yapıyor. Pek kullanışlı değil.

 157. İnce yapılı olmasını ve aydınlatmasını çok sevmiştim lakin nemlendirmeme rağmen gözaltlarımı kuruttu bir daha alır mıyım muallaktayım 

 158. Tam olarak uygun tonunu bulmus oldugum kapaticidir. Buyuk sorunu mor halkalarımı kapatmaya yetmiyor oluşu. Günlük hafif makyaj icin uyumlu¸a tam kapaticilik istiyorsaniz uzak durun derim. Renkler konusunda kendinize uygun rengi bulmaniz kolay¸sadece iyi seçin.Beyaz-sarı ten rengim var¸ çoğu kapatici pembe geliyor cildime. Benim icin uygun tonu 05.

 159. Kendi göz çevremde öncesi – sonrası görselimi yükledim.Şöyle ki bence övüldüğü kadar muazzam bir kapatıcı değil. Benim kullandığım 05¸ bana göre tek avantajı maybelline age rewind ın en açık rengi olan fair den daha açık olması. Aydınlatma etkisi gördüm sonunda. Yapı olarak pastel likit kapatıcıdan azcık yoğun¸ loreal true match kapatıcıdan daha ince. Pek çizgilere dolmadı. Gün içinde grileşmedi. Tekrar alabilirim ama mükemmel diyemem.

 160. beğenmediğim bir kapatıcı malesef. indirimde sürekli önerilen ürünleri bilhassa almayın. ellerinde kalan ürünleri eritiyorlar da denebilir. üründen söz edecek olursak göz altınıza sürmeden önce conseler sürüp uygularsanız hiç yoktan iyidir diyebilirim. 

 161. arkadaşım 3-4 sene önce amerika’dan getirdiğinde bayılmıştım ve bittiğine çok üzüldüğüm bir üründü çizgilerime çok dolmasına rağmen. türkiye’ye gelince de aldım 1 aydır falan kullanıyorum¸ renk olarak bir farklılık göremedim -tr’ye gelen ürünlerin farklı olduğu söyleniyor- fakat sabitleyemiyor muyum anlamadım gün içinde resmen kalkıp gidiyor göz altımdan ve beni çok mutsuz ediyor. yine de kullanmaya devam edeceğim bir ürün.

 162. nefret ettiğim ve bir daha asla almayacağım kapatıcı. öncelikle bendeki 5 numarası sanırım türkiyedeki en açık rengi ve beğendiğim tek yönüde renginin bana tam oturması oldu renk cildimle tam bütünleşiyor hafif aydınlık bir görüntü sağlıyor ancak öncelikle çok kuru ne yaparsam yapayım göz altlarımda kuru kuru durmasına engel olamadım lorealin true match i kadar göz altlarıma dolmasa da yine de doldu. En iyi göz altıma göz kremi uygulayıp sürdüğümde sonuç aldım ama her makyajdan önce bunu yapacak vaktim olmayabiliyor. bunun yanında burnumun üstüne aydınlatıcı olarak kullanmayı denedim ama hayır o zaman da burnum kuruluktan parça parça gözüktü. en sevmediğim kısmı ise makyaj malzemelerini çok temiz kullanan biriyim düzenli olarak dış kaplarını ıslak mendille silerim elimle makyaj yapmışsam elimi yıkamadan diğer ürünlere dokunmam ama bu lanet kapatıcı ne yaparsam yapayım dışarıya ürün kaçırıyor makyaj çantamın içindeki her şeyi kapatıcı ile kaplıyor ve kesinlikle bereketsiz bir ürün çok kısa bir sürede neredeyse bitecek hale geldi ve bitiğine sevindim bir daha almam.

 163. henüz ülkemize gelmemişken övüldükçe övüldüğü için beklentimin arşa çıktığı¸ almak için can attığım bir maybelline kapatıcısı. arka fonda bir ‘fooss’ sesi canlansın cicişler¸ çünkü bu ürün tam anlamıyla öyle. turuncu bir corrector ile morluklarımı nötrleyip fit me’yi parmaklarımla uyguluyorum üstüne. renk eşitlemesi¸ hızlı sabitlenmesi oldukça hoş. makyajımı tamamladıktan sonra yine parmaklarımla pıt pıt yaptıktan sonra tamamen yerleşmiş oluyor. gelgelelim beğenmediğim kısma¸ göz çevrem oldukça kurudur¸ çoğu kapatıcıda kuruluk problemi yaşarım ne kadar nemlendirirsem nemlendireyim. fit me kapatıcıda da bu problemi yaşadım¸ göz çevrem o kadar kuru gözüküyor ki sanırsınız kurak arazi. aynı şekilde göz kapağımı da nötrlemek içinde bu kapatıcıyı kullanıyorum ve gözkapağımın kirpiklerine yakın kısmı kuruyup değişik bir hal alıyor. aynı zamanda ne kadar sabitlesem de göz kapağımdaki çizgilere doluyor ve gün sonunda birikme problemiyle karşılaşıyorum. 15 fair rengini cosmetica indiriminden 21 lira gibi bir fiyata almıştım indirim döneminde. zaten herhangi bir kapatıcıyı corrector ile kullanarak renk eşitliği konusunda istediğim görüntüye ulaşabilirim diye düşünüyorum ve artık cruelty free ürünlere yöneldiğimden tercih etmeyeceğim kapatıcı olacaklardır kendileri.edit: sivilce oluşumuna bir hayli destek cildimde

 164. Ne yalan söyleyeyim ben çok beğendim¸ genelde çok adı geçen özellikle youtuberlar tarafından çok övülen ürünler bana hep şişirilmiş gibi gelir ama bu ürünü gerçekten beğendim¸ özellikle benim gibi kuru göz altlarınız varsa duruşundan ve yapısından oldukça memnun kaldığımı söyleyebilirim¸ sarı alt tonlu bir kapatıcı olması da sarı alt tonlu cildimde güzel uyum sağladı. Sonuç olarak ben memnun kaldım¸ indirim dönemlerinde bir deneyin derim cicişler 🙂

 165. ben bu türkiyeye gelmeden önce salyalar akıtarak fotoğraflarına bakar¸ videolarda aşık olurdum gördükçe ne kadar gözümü boyadılarsa.göz altı morluklarımı gizlemek için kullandığım kapatıcı ürün bende göz çizgilerine çok dolma yaptı ve göz çevremde yağ bezesi çıkardı. kullanamayıp ablama bıraktım kendilerini.

 166. yapısı¸ duruşu¸ her şeyiyle çok sevdim bu kapatıcıyı ben. özellikle age rewind’dan sonra muhteşem geldi. ikisi de maybelline’in favori ürünlerinden olduğu için kıyaslıyorum¸ age rewind’da ciddi bir kurutma ve çizgilere dolma sorunu yaşadım. fit me ise çok daha hafif yapılı¸ orta kapatıcılıkta fakat arttırılabilir. dağıtması oldukça kolay. üzerine flormar’ın transparan pudrasını geçiyorum incecik ve sonuç muazzam. tek sorunu rengi. 10 – light rengini edindim ki bu en açık rengi olarak görünüyor ama bende beklediğimden koyu ve turuncumsu durdu. hatta düşündüm acaba mağazada üzerine yanlış etiket mi yapıştırıldı diye. ki nw 20 – nw 25 aralığındayım¸ beyaz tenlilerde en açık rengi nasıl durur tahmin edemiyorum.

 167. 10 numarasını kullanıyorum ve oldukça memnunum. Age rewind göz altında çok fazla ağırlık yapıyordu. Bunu denemek istedim. Yukarıda bazı cicişler çok turuncu durduğundan bahsetmiş. Ben de başta öyle düşünüyordum ama ıslak sünger uygulayınca cildimle tamamen aynı renk duruyor. Böyle denemenizi tavsiye ederim

 168. Bu kapatıcı gözaltılarımı yakıyor bildiginiz Cayir Cayir yakıyor. Ayni sorunu age rewind da da yaşamıştım. Maybelline ten ürünlerinde ne kullanıyorsa Eger bana kesinlikle iyi gelmiyor 

 169. yapısını çok sevdim¸ incecik. age rewind bende inanılmaz agırlık yapıyordu ve resmen göz altlarımı yoruyordu. yapı itibariyle fit me’yi daha cok beğendim.bendeki rengi 20¸ esmere dönük buğday tenime tam oldu. bu yüzden aydınlık bi görüntü elde edemedim. bir de kapatıcılıgından bahsetmek isterim ki bence ortanın da altında. çizgilere dolma da yapmadı.unutmadan¸ rossmann indiriminden 18 liraya edinmiştim.

 170. Yapısı çok güzel. Renk uyumuna bayıldım hatta o kadar çok sevdimki yanımdan ayırmıyorum ancak paketlemesinin yada benim aldığım ürünün paketlemesinin çok kötü olduğunu ve sürekli akarak ağzı kapalı olduğu halde dışarı taştığını gözlemledim umarım bendeki üründen kaynaklıdır.

 171. Eksi yağmuruna tutulcam fakat söylüyorum gün sonunda o kadar fazla cizgilerime dolmuştu ki…Birde renk skalası çok kötü 5 numarayla 10 numara arasında o kadar renk farklılığı var ki 1-2 tonda değil. Bu mu çok beğenilen ürün bad kapatıcı.Edit: gözüme v şeklinde uygulamıyorum pudrayla sabitleyince daha çok doluyor

 172. bugün aldım indirimden 22 liraya. aslında yapısını sevdim ama öyle çizgilere doldu ki size anlatamam. bir tarafı pudralı bir tarafı pudrasız bıraktım¸ pudralı taraf daha çok dolma yaptı. nasıl kullansam bilemiyorum¸ hayal kırıklığına uğradım 🙁

 173. varlığından haberdar bile olmadığım çizgilerime dolarak beni hayal kırıklığına uğratan kapatıcı. buradaki uygulama tavsiyeleri ile tekrar deneyeceğim kendisini yoksa anneme paslamayı düşünüyorum.

 174. Henüz kapatıcıyı bırakmadan önce Amerika’dan aldırmıştım duyduğum bunca övgü üzerine. Hayatımda kullandığım en iyi drugstore kapatıcısıdır bana göre. Çok ciddi gözaltı problemleriniz varsa ya da çok ürün kullanmayı seviyorsanız belki size uygun olmayabilir ama ben hep doğal bir görüntüden yana olduğum için çok memnun kalmıştım. Pembe alt tonlu ve beyaz tenliyim. 15 Fair rengi aydınlık ve taze bir görüntü için bana çok uygun oldu. Nokta nokta uygulamaya daha uygun bir ürün. Çünkü yapısı oldukça nemli¸ kıvamı pek yoğun değil.

 175. Kendime yenildim ve 2 gün önce 10 rengini satın aldım. Bügün göz altımı iyice nemlendirip bolca uyguladım. Üzerine de Rimmel London Stay Matte pudrasını sürdüm. Kendi adıma Maybelline Age Rewind’a göre daha iyi sonuç aldığımı söyleyebilirim. Göz altlarım uykusuzluktan dolayı bugün kat kat ve ürünü çok da sürmeme rağmen çizgilenme yapmadı diyebilirim. Şimdilik mutluyuz..

 176. Bir haftadır falan 05 rengini kullanıyorum. Beğenmedim. Şimdi nedenlerine gelicem.İşin hikaye kısmı şu:Günlük hayatımda fondöten kullanmıyorum ama nars’ın renkli nemlendiricisini kullanıyorum bazen üşenmezsem. Cildimi hem nemlendiriyor hem de eşitliyor çünkü. Fakat bir şey eksikti¸ o da kızarık olduğumda kullanmak ya da kontür ürünü gibi kullanmak ya da kaşlarımın hattını keskinleştirmek işin kullanmak üzere bir kapatıcı. Çok para vermek istemedim o yüzden gratise daldım ve en ucuz kapatıcıya bakınmaya başladım.28-30 tl arası bir fiyatı vardı bu fit me’nin. Aa dedim¸ bu yıllardır yere göğe sığdırılamayan¸ önceden türkiyede olmayan ürün değil mi? Fiyatı da uygun olunca aldım.Yalnız böyle bir hayal kırıklığı da yok.Gece dışarı çıkıyordum dolayısıyla renkli nemlendiricimi sürdüm bir güzel yedirdim. Diyorum ki ne iyi yaptım da aldım bu nemlendiriciyi tekrar. Sonra güzeller güzeli kapatıcıya elimi uzattım. Önce az miktarda sürdüm¸ real techniques contour brush ile göz altlarıma dağıttım. Sonuç korkunç. Bişey kapanmadı.Dedim fırçadan herhalde? Kapatıcı sonuçta¸ kapatması gerekmez mi?Biraz daha sürdüm ve parmaklarımla dağıttım.Hayır yani hayır. Olduramıyorum. Neyse biraz aydınlattı bişey kapatmasa da.Gece döndüm eve ve bir baktım yağlıyım? 4 senedir kullandığım ürün yağlanmadığına göre? Ama konduramadım. Neyse.İkinci gün¸ sadece ve sadece bu kapatıcıyı sürdüm yine göz altıma.Çok değil 3-4 saat sonra yüzüme yağ sürmüş gibiyim.Üstüne bir de nur topu gibi sivilcem var.Bu anlattıklarımın kısaca özeti:Çizgilerime doldu.Hiçbir şey kapatmadı.Pudralamayı da denedim olmuyor ve kısa bir süre sonra parlama yapıyor. Ya bu parlamayı biraz daha detaylandırıcam. Sürdük ya kapatıcıyı şimdi¸ sanki sihirli bir ürünmüş gibi yüzde yağa dönüşüyor.Gözlerimde sulanma oldu böyle yanma gibi¸ yani alerji.Sivilce yaptı.Berbat bir ürün. Urban decay naked skin concealer alacağım bunun yerine.

 177. Bu kapatıcı ülkemize gelmeden yaklaşık 2 ay önce Almanya’ya giden annemden istemiştim. Hatta bununla beraber maybelline superstay 24h concealer ‘ı da aldırdım. Superstay ne kadar facia oldu anlatamam. Bütün çizgilire doldu hatta yetmedi yeni çizgi yaratıp onlara bile doldu. Ama fit me resmen benim bebeğim oldu. Bu arada belirtmek isterim ki iki kapatıcıyı da göz altlarıma nemlendirici uyguladıktan sonra nemli süngerle uyguladım. Fit me kesinlikle kurutma¸ çizgilere dolma¸ milia gibi sorunlar yaratmadı. Gözaltlarım koyu renk olmasına rağmen kapatıcılığını¸ kalıcılığını çok sevdim. Yine yurtdışına giden olsa da yedeklesem diye düşünürken ülkemize geldi. Gratiste indirimden alıp yedekledim. Ancak cicişde hakkındaki yorumları okuyunca çok şaşırdım. Neredeyse kimse memnun değil. Acaba gerçekten ülkeden ülkeye formülasyon farkı mı var diye düşünüyorum. Burdan aldığımı henüz denemedim. Açıp denesem mi bilemedim. Gerçekten farklıysa yaptığın insanlığa sığmaz maybelline demek istiyorum. Umarım aynılardır da aşkımız böyle bitmez. Yoksa sana laflar hazırladım maybelline.

 178. Maybelline in türkiyeye getirdiği son kapatıcı. Her ürün gibi beğeneni ve beğenmeyeni çok. Ben beğenen taraftayım. Göz altlarım mor ama öyle tamamen kapatsın sıfırlansın görüntüsünü beğenmediğim için bana kapatıcılığı yeterli geliyor ayrıca çizgilerime dolmadı ben parmaklarımla ya da eklips kapatıcı fırçasıyla çok az miktarda uyguluyorum. Ben memnunum bu kapatıcıdan

 179. Sorunlu bir göz çevresine sahibim ve takip ettiğim kadarıyla benimki gibi sorunlu göz çevresine sahip olanlar bu ürünün çok iyi kapatıcılık verdiğini yıllardır iddia ediyorlar ancak ürünle ilgili beklentim mi çok yükselmişti bilemiyorum ama benim için de tam bir hayal kırıklığı. Sebeplerine gelirsek¸1. Ürün çok sıvı¸ sanki sulandırılmış gibi bir kıvamı var. Yıllardır birçok kapatıcı kullanmış biri olarak benim beklentimi karşılamayacağını ilk fırça darbesinde hissettim.2. Renk tonu konusunda beni üzdü. Birçok markanın birçok kapatıcısında en açıktan bir ton koyu kapatıcılar benim için uygun olur. Bu ürün de 05’ten başlıyor ve ben 10 numarasını aldım ancak ürün 10 numaraya göre oldukça koyu. 3. Bunu bir tek ben mi hissettim bilemiyorum ama ürünün fırçası göz altını tahriş ediyor ve fırça her seferinde çok az ürün alıyor üstüne. Normalde bu tarz süngerli fırçalarda bir seferde iki gözüme yetecek ürün alabiliyorken bunda iki hatta üç kez ambalaja sokup tekrar ürün alıyorum ve göz altıma sürerken de sert sert dokusunu hissediyorum.Tekrar alacağımı düşünmüyorum. Elimdeki ürünü de yalnızca kapatmak istediğim bölgeye sürüp üstüne tekrar aydınlık bir kapatıcı ile destekliyorum. Bu şekilde bitirmeye çalışacağım.

 180. yabancı youtuberların fondötensiz ten makyajı bu kapatıcıyla mümkün. yuzumun ortasına (burun kenarı¸alın¸dudak kenarı) ve gozaltlarıma surup nemlı sungerle dagıtıyorum. 1 dakıkada kusursuz ten. bu arada bayaa koyu ve buyuk bı sıvılce ızım var yanagımda onu kapatmaya calısırken kesfettım boyle kullanmayı.

 181. bir seneye yakın süredir 20 numarasını kullandığım ve çok memnun kaldığım kapatıcı. formülasyonu değişti deniyor¸ eğer öyleyse yeni formülasyonunu bilemeyeceğim ancak benimki bu kadar ince yapısına rağmen göz altlarımı oldukça iyi kapatıyor. günlük hayatımda bir maskara bir de bu kapatıcıyı sürüp çıkıyorum. 20 numarası cildimden açık renk olmasa da oldukça sarı alt tonlu olduğu için aydınlatıyor¸ canlı gösteriyor. 

 182. Kapatıcılığı orta seviyede¸ akışkanlığı güzel¸ fiyat performans olarak alınabilecek bir ürün. Özel günler için yetersiz fakat hem fresh hem makyajlı bir görüntü isteniyorsa kendisi tatmin edecektir.

 183. 10 numarasi biraz koyuca sanki affinitone 2 numarasına göre biraz koyu ve daha sarı.ama kapatıcıliğı orta günlük kullanim için gayet yeterli hem de nemli sanki diğer kapaticilarim gibi kurutmadı beğendim ben.

 184. Gelir gelmez limited edition muamelesi görüp¸ yağmalanıp beğenilmeyen kapatıcı. Evet yıllarca çok övüldü¸ ulaşılmaz olduğu için arzu nesnesi haline dönüştü. Drug store ürün sklasında ortalama bir ürün bence. 10 numarasını severek kullanıyorum¸ pembe alttonlu morlukları güzel nötrlüyor ama kapatıcılıgı asla full değil. Ben en güzel sonucu parmaklarla aldım . Indirimsiz fiyatını haketmiyor bence.

 185. ben bu kapatıcıdan oldukca mutluyum. bir kere göz altını kurutup kırışıklı bir görüntü vermiyor. ayrıca rengi nedeniyle altına corrector kullanmadan güzel kapatiyor. yavaştan bronzlaşmaya başladığım bugünlerde 10 numarasını aldım. rengi azcik koyu ama olsun sorun değil. ben sivilce izlerini kapatmada da iyi olduğunu düşünüyorum. ellerimi ovusturarak ısıyı artırıp parmaklarımla cekiştirerek değil sanki sunger kullanır gibi bastıra bastıra uyguluyorum ve performansindan çok memnunum. uzun zamandır gelmesini bekliyordum. baska heyecan aramam.

 186. bir kapatıcıdan beklediğim çoğu şeyi karşılayandır:doğal¸hafif.bendeki rengi fair ten rengimle tam uyuyor.fondöten kullanmıyorum ve sabahları nemlendiriciden sonra göz altıma bu ürünü uyguluyorum.gün boyu kalıyor mu?tabii ki hayır.fakat gün içinde bir tazeleme ile halledebiliyorum.doğal duruşu¸yumuşaklığı¸hafifliği¸..kapatıcılığı çok yüksek ve çok yoğun bir kapatıcı aramıyorsanız size de uygun olabilir.

 187. Hayatım boyunca hiç kapatıcı sabitlediğimi hatırlamıyorum. Bu kapatıcıyı pudrayla geçmeyince allahını şaşırıyor. Çizgileniyor. Tortulanıyor. Çok çok az uygulanmak istiyor. Nefret ettim¸ gına getirdi. Sadece fırçayla hafif hafif uygulayıp¸ ince bi pudra geçerek memnun kaldım ben. Hani öyle az ki¸ o miktarla sivilce kapatıyoruzdur.Fakat gelelim ki rengi çok güzel¸ çok nötr. Adını hatırlamıyorum yani seriye kel alaka açık duran en açık tonu var bende. Rengini sevdim. Rengi güzel formülü rezillik. İkinciye almak yerine başka bir ürün denemeyi tercih ederim.

 188. Seveni kadar sevmeyeni de oldukça fazla¸ ben sevenlerdenim. Kapatıcı ülkemize gelmeden önce arkadaşım almanyadan 15 numarasını getirmişti bana sağolsun¸ hala onun getirdiğini kullanıyorum yani ülkemize gelenle yurtdışından alanlar ikisininde farklı yapılarda olduğunu söylüyorlar henüz karşılaştırma yapamadım umarım aman aman bir farkla karşılaşmam. Age rewind kapatıcısına göre karşılaştırma yapıcak olursam ondan çok daha ince bir yapıda. Göz altlarımda belirgin morluklar olmadığı için bana yeterli geliyor. Ama aman aman bir kapatıcılığı yok onu söyleyebilirim. Aydınlık verme konusunda çok başarılı özellikle yüzünüzde oldukça kaliteli bir ten ürünü varmış görünümü veriyor. Benim göz çizgilerime pek dolmuyor nemli süngerle uyguladığımda sabitlemesem bile çizgilere dolma sıkıntısı yaşamıyorum. kalıcığı çok fazla değil gün içinde tazelemeniz gerekebilir. Ve aplikatörü biraz daha yumuşak olabilirdi¸ benim gözaltımda beze çıkarmadı şuanlık memnunum.

 189. Kapatıcılığı¸ çizgilere dolmaması ve dayanıklılığı çok hoşuma gitti. Ama yine de daha iyisi var mıdır diyerek arayışa devam edeceğim. 

 190. daha önce yorumlarımı yazmıştım güncellemek istedim. almanyadan satın alınmış fit me kapatıcıdan iki tane bitirdim¸ şuan türkiyeden aldığımı kullanıyorum. ben oradan aldığımla buradakinin arasında bir fark göremedim.

 191. Kremsi bi kapatıcı ama bence catriceinki kadar kremsi ve kapatıcı değil yine de günlük kullanılır bendeki 15numara ten rengimden açık kapatıcı kullanmayı sevmiyorum bu tam uyum sağladı o yüzden sevdim süngerle de iyi dağıtılıyor bana göre hafif yapılı 

 192. Kapaticiligi bana yetersiz gelen bir urun oldu.evet altina renkli bir kapatici uygulamadim nemlendiricinin uzerine direk surdum ama bi sure sonra goz kenarlarimdaki siyahliklar gorulmeye basladi.Agir pudramsi ve cizgilere dolan bir urun degil ama mutlaka altina baska bir urun de istiyor bence.

 193. normalde cilt makyajı yapmam ama bu ürünü kullandığımda üzerinden biraz zaman geçince yüzümde kabuklaşmaya başladı ve ertesi sabah da (fit me’den mi kaynaklı emin değilim ama) sivilcelerle uyandım. kısacası pek de memnun kalmadığım üründür.

 194. kapatıcılığı yetersiz olan ürün. benim göz altlarım çok sorunlu değil¸ normalde bir şey sürmem. bazen aydınlık göstermesi için kapatıcı kullanırım ama bu ürünü kullandığım zamanlarla kullanmadığım zamanlar arasında bir fark göremedim.

 195. Kör atış yapıp da 10 numarasını almıştım. Tenimle birebir aynı renk çıktı ancak ben daha açık renk seviyorum gözlerimin altı için. Uzun uzun kullandım ve çok sevdim ama yüzüme kalın yapıda bir fondöten falan sürmüyorsam kendisini kullanmıyorum. Daha hafif yapıda bir kapatıcı yetiyor. Havaların sıcaklığı da gelince ten makyajını bıraktım son zamanlarda büyük oranda ve sadece burnumun üzerine ince bir şerit çekiyorum tüm burnuma yediriyorum süngerle. Bu şekilde kullanmak daha çok hoşuma gitti

 196. Değişik kapatıcılar deneyip deneyip yine döndüğüm kapatıcım. Benim rengim 15. Nemli duruşunu¸ fondotenle bütünleşmesini ve kolay dağılmasını çok seviyorum. Yaz aylarında fondotensiz sadece bunu gözaltı ve kizarik bölgelerime uygulayarak kullanıyorum ve bircok kisiden yüzüne ne sürdün ışıl ışıl olmuş cildin gibi yorumlar duyuyorum. Pudrayla sabitlemeyi sevmiyorum o yüzden cizgilere hafif doluyor ama cok cok daha fazla dolan kapaticilar kullandim bu beni cok rahatsız etmiyor. Bazen parmağımla düzeltiyorum¸ bazen üzerinden birkac nokta dokundurarak tazeliyorum geçiyor.

 197. Kapatıcılığı oldukça az¸ çizgilere biraz dolabiliyor¸ oldukça nemli bi yapısı var ve göz altınızı müthiş aydınlık gösteriyor. Ciddi morluğu olmayan ve kuru göz altlarına sahip olan herkes sevecektir.

 198. Renk skalası pek iyi değil. 20 numaradan başka ciddi bir sarı alt tonu olan rengi olduğunu düşünmüyorum. Kapatıcılığı fena değil ama benim için en büyük sıkıntısı pudrayla sabitleyince kupkuru bir hale gelmesi. Her pudramı denedim¸ göz kremi kullandım yine de illa kurutacak¸ illa çizgiler ortaya çıkacak. Bir de bir türlü emin olamadığım şey simli olup olmaması. En temiz süngerle veya fırçayla sürsem de ışıl ışıl simli duruyor¸ ama elimin üstündeyken hiçbir etkisi olmuyor. 

 199. bittikçe tekrar tekrar alacağım kapatıcıdır. kesinlikle çok doğal duruyor ve birikme yapmıyor. en azından benim tenimde duruşu bu şekilde. 15 numarasını aşkla kullanıyorum. günlük olarak iki pıt pıt sürünce cildimin başka bir ten ürününe ihtiyacı kalmıyor kesinlikle.

 200. Ülkemize yakın zamanda gelen¸ çok övülen bir kapatıcı kendisi. Loreal true match kapatıcıya aşık bir insan olarak yapısının değişmesinden kaynaklı yeni kapatıcı arayışına girdim. Anneler günü indiriminde gratis’ten 20 numarasını satın aldım. 20 numara benim cilt rengime yakın bir renk ve sarı alttonlu bu arada. Aslında bu kapatıcının ülkeye gelmesini çok isteyen ama bir taraftan da gelse de yüksek ihtimal morluklarımı kapatacak seviyede olmayacağını düşünen biriydim. Ancak deneyince ne yalan söyleyeyim şaşırdım. Çok ince yapılı bir kapatıcı. Loreal true match’in eski formülünde -artık pudralı yapıdan mıdır bilemem- sürdüğümde hissediliyordu cildimde. Bu kapatıcı öyle olmadı ilk sürdüğümde. Böyle olunca kesin kapatmayacak benim morlukları dedim¸ ama yanılmışım. Morluklarımı gayet de güzel kapattı ilginç bir biçimde. Ama belirtmeliyim ki ben turuncu corrector her kapatıcının altına kullanırım morluklarımdan ötürü. Correctorsız denemedim ancak yine de şaşırdım. İncecik yapıda olup nasıl böyle kapatabildi acaba? Pigmentli olduğundan yani rengini iyi verdiğinden olabilir. Pudra ile mutlaka sabitlediğim için çizgilere dolup dolmadığı hakkında kesin bir yorum yapamam ancak yapısı bana dolacak gibi bir his verdi. Aradığım taze kanı buldum cicişler kendi adıma. İndirimde şans verin derim ihtiyacınız varsa.

 201. Ben almanyadan almıştım 1 sene olmadı yani tarihi mi geçti dicem o da değil¸15 numara var bende ve kesinlikle oksitleniyor sürdüğüm gibi kalmıyor rengi

 202. kapatıcı arayışındayken gratiste 10 numarasını denedim. kapatıcılığı orta diyebilirim çok sıkıntılı bi göz altınız varsa beğenmezsiniz. günlük kullanıma uygun yapısı güzel öyle ağırlık yapmıyor ve aydınlık bitiş sağlıyor. fakat sürdüğüm andan itibaren benim gözümü yakıp sulandırdığı için kullanamadığım bir ürün oldu.

 203. Esmer tenli biri olarak en koyu rengini aldım. Beklentiniz kapatıcılıksa yanından geçmeyin derim¸ problemli gözlaltları için olan bir kapatıcı değil zira. Ben bunu yüzümü aydınlatmak için kullanıyorum¸ göz altı üçgenimi¸ kontürümün altını¸ burnumun üstünü aydınlatıyorum. Seviyorum ama pek kalıcı değil maalesef bu nedenle sabitlemek şart.

 204. şuan elimde olan tek kapatıcı özel günlerde ya da günlük olarak kullanmam gerektiğinde bu ürünü kullanıyorum.Verdiği aydınlık ve canlı görüntü güzel çizgilere dolma yapmadı.Çok fazla üst üste kullanınca göz çevrisinde minik yağ bezeleri yapıyor o yüzden tekrar almayı düşünmüyorum onun yerine daha ince yapılı ve daha uygun fiyatlı ürünler alınabilir .

 205. almakta karasız kaldığım ve çevremde bir kaç kişinin nars kapatıcıya muadil olabileceğini duyduğum kapatıcı.ama ben çok karasızım çünkü fondotenini hiç ama hiç beğenmedim renginimi yanlış seçtim cildim mi o ara çok kuruydu bilmiyorum ama ne zaman sürsem silip başka bişey sürdüm suratıma o yüzden buna karşıda çok kararsızım.kuzenlerde bulup denersem beğenirsem alırım yoksa bir fit me pişmanlığı daha yaşamak istemiyorum.

 206. yıllar boyu beklediğim kapatıcıydı. gelir gelmez aldım. yoğun¸ kalın bir kapatıcı değil. incecik yapısı var. kolay dağılıyor. aydınlık bir görüntü verip sağlıklı gösteriyor. indirim zamanı alırsanız daha bir güzel olur. bizi kazıklayan instagram butiklerinden de yavaş yavaş kurtulmaya başlıyoruz galiba.

 207. Kapatıcıyı bir süredir kullanıyorum. Hakkında fikirlerim belirginleşti. Ben kapatıcıyı genel itibariyle beğenmedim. Beğenmediğim özellikleri şunlar¸1. Yapı. Kreme göre daha yoğun bir yapısı var. Dağıtmak bu sebepten zor oluyor. Islak süngerle dağıtmama rağmen kuru kuru¸ pütür pütür bir görüntü veriyor. Özellikle göz çevremi çok iyi nemlendirerek kullandım ama yine iyi bir performans alamadım üründen.2. Örtücülük. Bu bir kapatıcı. Ben göz çevremi kapatması için değil aydınlatması için aldım ama ürün kapatıcı olarak satılıyor sonuçta ve kapatmıyor. Problemli bir göz çevresine sahip değilim. Ama göz çevremdeki çok belirgin olmayan damarları bile kapatmadı. Göz altı morlukları için alacaklar bence uzak durmalı. Yüzümdeki sivilce izleri ve lekeleri de kapatmadı. Far bazı olarak da oldukça başarısız.Benim gibi aydınlatma amacıyla alacak olanlar bence başka üründe şanslarını denemeli. Ürünün kuru kuru yapısından dolayı o aydınlık göz altı¸ açık göz efektini alamıyorsunuz. Genel itibari ile memnun kalmadığım bir ürün oldu.

 208. cicişler almayın benim gibi koyu gözaltına sahipseniz hiç sevmezsiniz sivilce yapmasına karşı yüzümü grileştiriyor ölü gelin gibi geziyorum ortada 15 numarasını kullanıyorum kapatıcılığından da hiç memnun değilim

 209. Bu kapatıcıyı bayadır kullanıyorum ve hakkında konuşacak kadar gözlemledim. İlk önce kapatıcılığı gayet iyi fakat benim yağlı göz altlarıma hiç iyi gelmedi. Bir süre kullandıktan sonra yağ bezeleri çıkmaya başladı küçük küçük. Bir sürede burun kenarıma sivilce olan yerlere kullandım ve bu seferde burnumda ve yanağımda yağ bezesi çıkardı. Kuru göz altlarını iyi bir şekilde kapatıp aydınlatır ama yağlı göz altlarına önermiyorum.

 210. Hızlı sabitleniyor. Bi dur bre¸ yayacağız daha. Bir de bende bu fit me serisi kapalı komedon yaptı. Pudra değil¸ ama kapatıcı mı fondöten mi bilemiyorum. Özellikle kapatıcıdan kıllanıyorum. Hayır bi şişe bitmeden de gidip ikincisini aldım!

 211. Ürünün 115 ivory rengini kullandim. Yogunlugu ve kapaticili güzel. Çok fazla leke konusunda da muzdarip degilim fakat tek problem karma cilde sahip oldugum icin bende biraz akneye sebep oldu. Bu sebeple günlük kullanima cok uygun görmüyorum. Ozel günlerde kullanabilecegim bir ürün kendisi…

 212. Güzel yorumları da kötü yorumları da bol olan kapatıcı. Yanaklarım son zamanlarda çok kuru ve fondötenlerle uğraşması genel olarak zor geldiği için kapatıcı arayışındaydım ve pek de bir beklentim olmadan aldım. Ben alırken gratiste 05 numarası yoktu ben de öyle bir renk olduğunu bilmiyordum. 110 numarası çok turuncu ve koyu gözüktü 115ini aldım bu da bir tık pembe ama uydu diyebilirim. 4 kere kullandım şu ana kadar. Yanağımdaki sivilce lekelerini kapatmak için kullanıyorum. Çok fazla lekeli değil yanaklarım bu yüzden bana yeterli geldi ama kapatıcılığı yüksek değil. parmaklarımla veya süngerle yayıyorum eğer özensiz yayarsam pürüzlerde hoş bir görüntü olmuyor ama özenli ve uğraşarak uygularsam pürüzsüze yakın bir sonuç alıyorum. Üzerinden genelde pudra geçmiyorum ama ıslak yapılı olduğu için bulaşma yapıyor telefona vs dikkat etmekte fayda var

 213. Uzun zamandır kullanıyorum gözaltımda yağ bezeleri oluşturdu. Artık kullanmamayı düşünüyorum önerebileceğiniz içeri temiz günlük kapatıcı önerisine açığım. 

 214. pembe-beyaz tenliyim(bembeyaz değil).cildim ne yağlı ne de kuru. bende 15 numarası var. rengi çok iyi uyuyor. tenimden çok açık renk almadım çünkü ben bu ürünü fondötensiz kullanıyorum. sadece göz altımdaki koyu yeşil bölgelere yani çok küçük bi alana sürüp parmağımla tampon hareketlerle oturuyorum. kalıcılığı gayet iyi ama zamanla azalıyor haliyle. kapatıcılık açısından da o kötü görüntüyü almaya yetiyor diyebilirim. önceden age rewind vardı bende ondan vazgeçmemin sebebi bi türlü ciltle bütünleşememesiydi¸ fit me bu konuda daha iyi

 215. Göz altlarım deli gibi mor altına koyu rengini ya da turuncu pembe tonlu correcter olmadan 10 numarasını sürmem imkansız.Günlük olarak kullanıyorum mükemmel kapatmıyor ama gün içinde ağır gelmiyor tazelemesi kolay kremsi ve dağıtması kolay bir ürün olduğundan tercih ediyorum yaklaşık 1 yıldır her gün kullanıyorum.Ve kapatıcıyı biraz bekletip elimle dağıtıyorum sanki daha güzel oturuyor bekleyince ve kapatıcılığı artıyor.Süngerle az olan kapatıcılığı tamamen yok oluyor.Yüzde sivilce lekelerini kapatmaya daha başarılı.Kremsi olduğunda güzel bütünleşiyor.Denemeyenler şans verebilir.Her şekilde ziyan olmadan kullanılır.

 216. renk skalası fazlasıyla sıkıntılı olan kapatıcı. 10 numarası bana koyu geldi. bende gittim 05 olanını aldım. o da bembeyaz :/ üzerine biraz pudra sürüyorum da rengi kırılıyor. fakat o zaman da çizgilerime dolma yapabiliyor. aman aman bir kapatıcılığı yok. ama her gün kullanmama rağmen göz altlarımı yormadı. bitene kadar kullanırım ama yeniden alır mıyım emin değilim.

 217. Elimdeki note mineral kapatıcı bitince merak ettiğim için 15 numarasını aldım ama pek memnun kalmadım. Özellikle note un kapatıcılığından sonra bana kapatıcılığı çok zayıf geldi. Göz altlarında çok problemi olmayanlar kullanabilir ama gerçek bir kapatıcılık isteyenler memnun kalmayacaktır.

 218. bende büyük bi hevesle alıp memnun kalmayanlardanım. çizgilere doluyor hadi kapatıcılığı yüksek olsa katlanırsın ama sıfır ürün atmaya kıyamıyorum tüketeyim boş günlerde diyorum ıı ıhh yok olmayacak. denemeden almayın benim gibi. tek tavsiyem o bu kapatıcıyla ilgili

 219. Çok uzun zamandır Türkiye’ye gelmesini beklemiştim ancak hayal kırıklığı yaşadım. Öncelikle bir türlü homojen dagitamadım¸bir süre sonra çizgilere doluyor ve en kötüsü ise göz altlarımda minik bezeler çıkardı. Elimde 2 rengi var¸nasıl değerlendirsem diye kara kara düşünüyorum sözlük 🙁

 220. Beklenmeyecek şekilde pudrayla sabitlediğimde bende diğer kapatıcılardan daha çok çizgi görünümü veren kapatıcı. Ama aynı zamanda pudra uygulamadan en iyi duran da bu. Ama severim¸ anlaştık kendisiyle. 

 221. 05 rengini aldığım ürün. Aydınlık görünümünü sevdim¸ cildime uyumlu rengi fakat çoğu ciciş gibi sıkıntım kapatıcılığı. Tek başına günlük kullanımda rahatsız etmiyor aslında ama daha yoğun kapatıcılık istediğim günlerde altına kapatıcılığı yüksek bir concealer uyguladığımda duruşunu sevdim. Tekrar alır mıyım¸ sanmıyorum başka ürünler deneyeceğim. 

 222. Benim gözümde tuhaf bir arpacığa sebep olan kapatıcıdır.Yaklaşık bir ay önce Gratis indiriminden  büyük bir hevesle satın aldım . Ürün gerçekten çok güzel kapatıyor ve çok pürüzsüz hoş bir bitişi var . Ama bende arpacığa sebep oldu dediğim gibi . Gözümün altında çıktı ve bu arpacık . Acayip acıyordu gözümü açıp kapatamıyordum neredeyse öyle bir şişliğe sebep olmuştu. Uyurken o gözüm tam kapanmıyordu açık kalıyordu ve çok acıyordu. Bu üründen kaynaklandığına emin olamadığım için bir kez daha kulllandım bu seferde göz kapağımda arpacığa sebep oldu . Ve ben yine dersimi almadım madem göz altımda kullanamıyorum yüzümde kullanayım dedim. Bu sefer de yüzümü yaktı.( makyajımı sildiğimde oranın kıprkırmızı olduğunu ve kabuk kabuk olduğunu farkettim) 3-4 gün de bu yanıkla uğraştım.  Memnun kalanı çok var ama eğer çok hassas bir cildiniz varsa yanından bile geçmeyin. 05 numarası çok açık kaldı ama 15 numarası benim ten rengimle birebirdi ve çok güzel kapatıyordu. Ama ben kullanmayı düşünmüyorum 

 223. çok çizgilenme yapmayan ama chugganın da dediği gibi 5 numarası çok açık 10 numarası da koyu olan kapatıcı. ikisini karıştırıyorum mecburen. önce 10 numarayı sürüp eşitliyorum sonra da 5 ile birazcık aydınlatıyorum.

 224. Severek kullandığım bitirmek üzere olduğum kapatıcım. Bugün yenisi aldım. Süngerle uyguladığımda çizgilere dolma gibi bir sorun yaşamadım. Kıvamı çok kuru bir ürün değil. Yüzü boyutlandırmak için de güzel bir ürün olduğunu düşünüyorum¸ 05 numarasını kullanıyorum.

 225. doğal bitişli¸ kalın olmayan bir kapatıcı. sünger bir aplikatörü var. bölgeye çok kolay uygulanıyor ve yumuşak yapısı hızlıca dağıtılabiliyor. Çizgilere dolmayışını ve ince yapılı olmasına rağmen kusurları kapatışını çok sevdim.

 226. Favori kapatıcım olur kendileri. Bir kere incecik ama kapatıcılığı yüksek age rewind gibi pudralı değil çizgilere de dolmuyor. Hi sorsanız kaç farklı kapatıcı denedin çok değil ama diğerlerinin yanında hep alınacak kapatıcımı buldum. Rengi de bütünleşti tenimle. Buğday tenliler şans verin pişman olmayacaksınız.

 227. Ürünü sevdim¸ çizgilere dolmuyor¸ kapatıcılığı iyi ancak fiyatı indirimdeyken bile yüksek. Gramajıda pek fazla değil¸ eğer kısa sürede bir kutu kapatıcı bitirenlerdenseniz ürünü tavsiye etmem ama benim gibi kapatıcıyı az kullananlardansanız ürün alınabilir.

 228. Matte and poreless föndöten çekilişde yanına bu kapatıcı da eklenmişti. Daha önce kullandığım için yapısını biliyorum. Rengi şu an uygun olmadığı için açmadım. Ama renklerle ilgili ilgimi çeken bir şey oldu¸ ondan bahsetmek istiyorum. 110 numara fondötenle beraber 10 numara kapatıcı gönderilmiş ancak kapatıcı fondötene göre belirgin derecede koyu kalıyor. Bunu biraz görsellere bakarak araştırdım ve bir tablo buldum. Kim hazırlamış bilmiyorum ama elimdeki ürünlerle tutuyor. işinize yarar diye ekliyorum. ilgili medya: 1

 229. bu kadar övülmesine karşı dayanamayıp aldığım kapatıcı. çoğunluğun aksine ben hiç beğenmedim. göz altı fazla problemli olmayanlar kullanabilir ama benim göz altlarımdaki correctoru bile kapatmadı. corrector kullandığım belli oluyordu yani. bir de mutlaka sabitlemek gerekiyor. çizgilere çok fazla doluyor. kuru ciltler için ideal. benim göz altlarım yağlıdır. bir de oksitlenme sorunu yaşadım ben. cildime oturduktan 5 dakika sonra rengi 1 ton koyulaşıyor. fiyatı da indirimsiz 36 lira. genel olarak kuru ciltlere öneririm ama karma ve yağlı ciltlerin hoşlanacağını pek düşünmüyorum.

 230. ne kadar nemlendirsem de¸maske yapsam da göz altlarım aşırı kuru. bütün kapatıcılar da haliyle çizgilere aşırı doluyor¸bu hariç. kapatıcılığı çok yok¸süngerle uygulandığı zaman baya emiliyor¸bu yüzden parmaklarımla dağıtıp fazlasını almak için süngerle hafifçe geçiyorum üstünden. çizgilere hiç dolmayan ve kapatıcı bir ürün bulana kadar bunu kullanacağım sanırım.

 231. Kızlar ben burdaki yorumlardan korkup almamıştım ama dün aldım ve denedim. Hayatımın kapatıcısı¸ hafif¸ kapatıcı ve çizgilerime dolmadı. Umarım yeni alan birinin hoşuna gider.

 232. Ben bu ürünü cosmohome dan aldım. Kapatıcılığı falan güzel bence. Ama ürünün tarihi mi geçti bozuldu mu anlamadım sürdüğümde aşırı yanma yapıyor. cilde yedirince geçiyo

 233. sarı alt tonlu likit bi kapatıcıdır. bendeki en açık rengi fırçası ruj fırçası gibidir. maybelline nin en iyi kapatıcılarından biri bence.Kapatıcılık açısından güzel bence. Ama daha iyisi vardır illa ki. Sürünce güzel ama bikaç saat geçince göz altlarımın kahverengiliği belli olmaya başlıyo. Keşke hep ilk sürdüğümdeki gibi kalsa. Narsı çok övüyolar bu kapatıcı konusunda belki ondan alırım. O da çok pahalı ama

 234. Kapatıcılığını altına corrector uygularsam beğendiğim ancak çok da bir numarası olmayan kapatıcı. Age rewind buna göre daha kapatıcı mesela ama daha çok çizgilere doluyor. Burdaki girdilere baktığımda içinde sim mi var sanki diyenler olmuş ben de katılıyorum buna. Baya sim sim duruyor dikkatli bakıldığında.

 235. Göz altınız problemli ise bence kapatıcılğı yetersiz olan kapatıcıdır.Göz altlarımda morluk olduğu için fondöten rengimden bir tık açık olan 20 numarasını kullanmaya karar verdim¸ çünkü amacım fazla aydınlatmak değil¸ morluklarımı gizlemekti¸ bir nevi corrector / kapatıcı vazifesini görsün diye ama yapısı fazla ince olduğundan dolayı o morlukları kapatmadığı yetmezmiş gibi bir de grileştiriyor.Bende bitene kadar dudak çevremi renk eşitlemek¸ sivilce gizlemek için kullanıyorum ve bu şekilde kullanınca memnun kaldım. birde sabitlemek şart bence.

 236. Bence bu age rewind ‘dan çok çok daha iyi bir kapatıcı . Nedenini bilmediğim bir şekilde age rewindı sevmiyorum ve kapatmıyormuş gibi geliyor bana . Mükemmel mi tabi ki değil ama günlük kullanılabilir bir kapatıcı işte

 237. Kapatici olarak kullandığım ilk ürün. Ürünün yapısı gayet iyi. Uygun fiyatlı bir ürün . Alinabilecek kapaticilardan biridir. Dolma¸kuruluk vs yapmadı kullanmaya devam.

 238. Yağlı cildime tek ten ürünü olarak kullanıyorum şu sıralar. Yağlı ciltler için olan çoğu cilt ürünü bende kusma yapar normalde fakat bu kapatıcı sürdüğüm yerde kalıyor ve kesinlikle yüzümde bir fazlalık varmış gibi hissettirmiyor. Buğdaydan esmere dönük cildimde şuan 20 numarasını kullanıyorum.

 239. Orta kapatıcılıkta ince yapılı bir ürün. Kendi kendine sabitleniyor üzerine pudra istemiyor ve ciltte uzun süre kalıyor. Ben çok memnunum fakat 05 rengini var bende biraz açık geliyor bana ve sanki pembe alttonlu gibi. bunu bir şekilde bitirdikten sonra daha sarı alttonlu ve daha koyu bir rengini alacağım.

 240. Bir ara birçok youtuber ve blögger önerdiği için aldığım alarak da paramı direkt çöpe attığım ürün.Kesinlikle ciltle bütünleşmiyor¸yapısı çok garip¸göz kapağında dolma yapıyor¸fiyatı da anlamsız pahalı.Asla tavsiye etmiyorum.

 241. gözaltlarım ortadan yoğuna morluktadır¸ bu ürün gözaltlarımı kapatmaya tam olarak yaramadı.yani ürünün kapatıcılığına hafiften ortaya dönük diyebilirim.ürün göz altı çizgilerine dolma da yaptı.bunlar dışında sürümü ve tenle bütünleşmesi güzel.gün boyunca göz altınızda akmadan ya da kaybolmadan duruyor.

 242. normalde ağır makyajlardan kaçınan biri olduğum için uykusuz bir şekilde okula gitmek zorunda olduğum günlerde kullandığım kapatıcı. kapatıcılığı -göz altlarım fazla problemli değil- benim için yeterli¸ ince yapılı ve benim çizgilerime dolma yapmadı. şu an için memnunum kendisinden

 243. Türkiyeye gelmeden önce herkesin deli divane bahsettiği fakat gelince önemini yitiren kapatıcı. İndirim zamanı alınırsa f/p açısından ideal bence. Benim göz çevremde kuruluk ve çizgilere dolma yapmadı age rewind’a göre daha ince daha günlük kullanıma uygun

 244. Çevremde kim kullandıysa bir etkisi var ama ne etkisi çözemedim dedirten kapatıcı. Kullanıyorum ama niye kullanıyorum anlayamadım. Olumlu bir etkisi yok¸ ama olumsuz bir etkisi de yok. Öyle garip bir şey.

 245. çok abartılacak bir göz altı problemim olmamasına rağmen vasat bulduğum kapatıcıdır. halbu ki piyasadaki en hafif kapatıcılar bile genelde yeterli olur bana. fakat çok yakın zamanda almış olduğum bu kapatıcı adeta beni intiharlara sürüklemiştir. cildim sarı alt tonlu ve bu serinin kesinlikle sarı ciltliler için olmadığını düşünüyorum kuru ciltli olmama rağmen yanaklarıma burun kenrlarıma sürdüğüm zaman kusma ve grileşme yapmıştır. şişirilen ürünlerin en başında gelebilir.seveni muhakkak vardır. var böyle tipler..

 246. büyük umutlarla alıp hiç memnun kalmadığım kapatıcı. doğru düzgün bir kapatıcılığı yok ve buna rağmen bir de utanmadan çizgilere doluyor. cildimle bütünleşsin diye uzun süre beauty blender’la yedirmeye çalışıyorum ama yine de tam olarak bütünleşmiyor. 2 adet age rewind bitirdim ve o buna kıyasla çok daha iyi. keşke yenilik aramayıp¸ yine age rewind alsaymışım.

 247. Age rewind ile fit me arasında kalmıştım fakat age rewind’ın çoğu kişide yağ bezesi çıkardığını okuyunca fit me’yi aldım. İnce yapılı¸ günlük kullanıma uygun bir kapatıcı ama ben sevmedim. Çünkü göz altlarımda çok problem olmamasına rağmen kapatmıyor ve pudrayla sabitlediğim halde çizgilere doluyor sabitlemezsem kim bilir nasıl olur. Sivilce lekelerini zaten asla kapatmıyor. Pişmanlık oldu benim için.

 248. Türkiyeye gelmeden önce bloggerların yere göğe sığdıramadığı alıp kullanınca meh dediğim kapatıcı. 

 249. dünyanın en zor dağılan kapatıcısı olabilir kendisi bence.ıslak süngerle 3 kere ustunden geçtikten sonra parmaklarimla pıt pıt yapıyorum anca dağılıyor mecbur bitene kadar kullanacagim ama 🙁

 250. Hayatımda hiç ciltle bu kadar bütünleşmeyen bir kapatıcı kullanmamıştım. Kuru ciltli olduğum için tercih etmiştim ama çizgilere o kadar doluyor ki pudra istiyor. Pudralı görünümü de oldukça kuru. Renk skalası da iyi değil bana göre. En açık renk olan 05 fazla açık¸ ikinci açık renk olan 15 de koyu kaldı. Orta kapatıcılığa sahip¸ cilt lekelerini kapatamıyor. Bitirmek için kullanıyorum açıkçası. Almadan önce deneyin mutlaka. 

 251. Herkes o kadar ovdu ki bu urunu tum bloggerlar youtuberlar indirim beklemeden aldim 35-40 liraya. 15 numarasini kullaniyorum¸ cok sevemedim. Goz alti morluklarimi kapamiyor¸ kesinlikle pudra istiyor¸ icerisindeki urun miktari age rewind ile kiyaslanabilecek gibi degil benim fit me kapaticimin yarisi bos daha yeni aldim bitmek uzere. pembe alt tonlu oldugu icin 15 numarasini tercih etmistim eve gittim bi hevesle surdum goz altima bi baktim rengi turuncu olmus daha dagitamadan 30 saniye icinde 🙁

 252. Ilk basta 05 numarasını alıp memnun kalmadığım ama daha sonra 15 numarasından çok çok memnun kaldığım kapatıcı. Yağlı ciltliyim üzerinden pudrayla sabitliyorum gün içerisinde herhangi bir sıkıntı yaşamıyorum hatta sürdüğüm zamanlar yüzümle ilgili iltifat aldığım bile oldu.Ancak renk skalası gerçekten sıkıntı normalde genel olarak fondötenlerin en açık rengi cildime uyuyor fakat şu an biraz daha esmerlestiğim için 15 numarası cildime tam oluyor büyük ihtimalle kışın koyu gelecek.

 253. Neredeyse 1 buçuk yıldır kullandığım kapatıcı. Kapatıcılığı yok denecek kadar az fakat gözaltlarım pek problemli olmadığı için 20 numarasını aydınlattığı ve rengi nötrlediği için gözaltlarım ve burun kenarlarımda kullanıyorum. Cildim yağlı olduğu için transparan pudrayla üstünden geçince sevdiğim kadife görünümü veriyor.

 254. Asla kendi rengimi bulamadığım kapatıcı 10’u alıyorum koyu 5’i alıyorum açık 15’i arıyorum şu aralar… inşallah tutturacağım….

 255. 05 light rengini kullanıyorum. Şimdi açık konuşmak gerekirse bu ürünün çok fazla neden ön plana çıkırıldığını anlamıyorum. Sorunlu bir göz altım yok ürün ince bir kapatıcı sürekli oynuyor çizgilere dolmuyor direk çizgilerin olduğu yerden ürün kalkıyor. Bir kere bu ürünü kullanmak için pişirmeniz lazım pudrayla ince biraz fazla süreyim derseniz daha çok oynuyor. Golden rose markasının kalem kapatıcıları daha iyi kıyaslarsanız bu ürünle süreyim yerinde kalsın unutayım orda olduğunu diyebileceğiniz bir ürün değil biterse aman naparım demiyorum. Ama bir artısı var ilk sürdüğünüz saatlerde ürün yerinden oynamazsa güzel bir aydınlık sağlıklı bir duruşu var hakkını yememek lazım. Amerika’daki fit me kapatıcıların yapısı ile buradakilerin aynı olmadığı söyleniyor ne kadar doğru bilemiyorum. Ordaki bloggerlar pek seviyorlar

 256. Bende yurtdışından alınmış bir adet 15 numara var. Buradaki yorumların tersine orta ve üzeri kapatıcılıkta olduğunu düşünüyorum. Gözaltlarımda birikmeden sabitleniyor ve nemli ışıltılı bir duruşu var. Gün boyu asla azalmıyor kapatıcılığı. Türkiye’ye gelen seri mi farklı acaba diye düşünmeye başladım.

 257. fondotenine gerçekten aşığım. makyajımı onsuz düşünemiyorum ama kapatıcısından umduğumu ben de sizler gibi bulamadım. o kadar çizgilere doluyor ki makyajsız daha genç göründüğümü düşünüyorum. oksitleniyor¸ ve kapatmıyor. üstüne üstlük göz altlarımda ağırlık yapıyor. onun yerine age rewind kullanıyorum. age rewind varken çok da ihtiyaç duymadım açıkçası

 258.  şu girdimde kendisini ne kadar sevdiğimi anlatmıştım. Göz altlarım çok mordur ve corrector çoğunlukla kullanırım ama yine de buna bayıldığımı anlattım. Kapatıcılığının çok olmadığının da farkında olarak yazmıştım girdimi. Ancak ben şu şekilde uygulayınca kapatıcılığını arttırabildiğimi düşünüyorum ya da bana öyle geliyor ama böyle epey memnunum¸ size de anlatayım dedim: ben bu kapatıcıyı göz altlarıma sürüp yaklaşık 30 saniye ya da 1 dakikaya yakın bekletiyorum. Başka ten ürünü kullanmadığım için genelde günlük olarak göz altlarıma geniş bir üçgen olarak yayıp bu sürelerde bekletiyorum. beklettikten sonra nemli süngerimle göz altlarıma en sondan pınarlara doğru yayıyorum. Normalde göz başlangıcımızdan gözümüzün sonlarına doğru süreriz ya¸ ben bunun tersini yapıyorum yani. Bu şekilde kapatıcı biraz oturuyor beklediği için¸ çok hafiften sabitlenir gibi oluyor ve tersten nemli sünger uygulaması ile daha kapatıcı oluyor.Kapatıcılık anlamında verim alamayanlar için belki işe yarar diye bunu yazayım dedim. Umarım işinize yarar cicişler.Edit: ufak bir ekleme daha yapayım. Bu şekilde bekletip nemli sünger yerine parmaklarınızla da yayarsanız oluyor.

 259. Sadece kuru ve problemli olmayan aydınlık efekt falan arayan gözaltlarının seveceğini düşündüğüm kapatıcı. Süngerle sürüldüğü zaman zaten hiçbir hayrı olmuyor fırçayla parmakla uygulayınca mehh arada kullanılır sonucu aldım. Sivilciler değil ama yüzde minik lekeler falan kapatılır ya da. Genelde benim concealerlarım hep yüksek kapatıcılıkta olduğundan bir tane böyle de bulunması iyi oldu ya diye kendimi teselli ediyorum¸ geçen yıl yurtdışında çılgınlar gibi aradığıma değsin diye.Zaten rengi de tutturamadım tester yoktu diye gittim 35 numara aldım rahat 2-3 ton koyu bana. Ama olsun ya¸ yazın bronzlaşıyorum kapatıcı açık mı kaldı hop atıyorum bundan¸ fondoten mi koyultulacak hop atıyorum bundan

 260. Age Rewind kullanırken hayatımda bir heyacan arayıp 05 numarasını aldığım üründür kendisi. Bak fondotenini severim şimdi ona laf ettirmem ama bu kapatıcının bu kadar övüle övüle bitirilememesini anlayamıyorum açıkçası. Göz altında bi çizgi yoksa al kullan ama göz altında çizgilerin varsa o çizgilere istisnasız itina ile doluyor. Göz altımda zaten çizgilenme var kardeşim bir de sen dolarsan naparım demeye kalmadan¸ her sürdüğümde ‘sen ağladın mı akşam¸ uykusuz musun göz altların şişmiş’ gibi yorumlar alıyorum. Oksitlenme¸ grileşme mükemmel. Göz altlarında hiç bir sorun yoksa ve amaan göz altı kapatıcısı da süreyim o da eksik kalmasın dersen al sür ama yine de hazırlıklı ol her an senin gözlerin bugün neden şişmiş diye tepkiler alabilirsin çevrenden !!

 261. Evet çok güzel¸ hem günlük hem gecelik kalıcı¸ çizgilere dolmuyor¸ fiyatı da iyi tam en güzel kapatıcıyı buldum derken göz altlarında yaptığı küçük küçük kalıcı pütürcükler bütün hayallerimi boşa çıkardı

 262. seveni de çok sevmeyeni de¸ ben sevenlerdenim. benim göz altlarım aşırı kuru bu kapatıcıyı göz altıma kullandığım zaman yapısından dolayı göz altlarım daha gözüme fresh geliyor daha sağlıklı gözüküyor. çoğu zaman sabitlemeye gerek duymuyorum ama göz altlarınız ıslak yapıda dursun istemiyorsanız sabitleyince de çok güzel gözüküyor. göz altları benim gibi kuru olan cicişler çok beğenecektir

 263. Yüzümün orta kısımlarına aydınlatsın renk eşitlesin diye sürüyorum¸ bu konuda başarılı.Amaa göz altına bir süreyim¸ morluk sorunu olmayan gözlerim: “heey bakın burada bir çift gri gözaltı var!” diye bağırıyor. Çıplak bıraksam daha sağlıklı görünüyor…

 264. Koyu ve kuru göz altlarım var. Tamamen kusursuz görüntüden çok daha doğal ve nitekim sağlıklı bir duruşu tercih ediyorum. Ben sevdim o yüzden ama parmakla veya fırçayla değil kuru süngerle uygulayınca. Islatınca da çok inceldiği için bir etkisi kalmıyor gibi geldi. Yine özel bir gün de ince tabaka halinde 2 kat uygulayınca da kapatıcılığını baya arttırdım. Pul pul dökülme vs yapmadı. Ben sabitlemiyorum göz altlarımı o yüzden hafif nemli görüntü silene kadar kalıyor. Tek sıkıntım rengi¸ 05 açık 15 de koyu geldi. Ben de karıştırıp kullanıyorum. Memnun kalmayanlara bir de kuru süngerle dağıtmayı denemelerini öneriyorum.

 265. önceleri ülkeye gelmesini beklediğimiz¸ dupdurushop gibi sayfalarda 40 lira civarında satılan bir üründür. ben bu sene 20 liraya 15 rengini aldım ve kullandım. bu arada renk skalası biraz tutarsız¸ 10 numaralı renk 15 numaralıdan daha koyudur. denemeden almamanızı öneririm. çizgilere az da olsa dolup birikme yapıyor ama kapatıcılığı ve kullanımından memnun olduğum bir üründür gene alınabilir.

 266. 15 numarasindan bir adet bitirmek uzere oldugum kapatici. ten makyaji olarak sadece kapatici kullaniyorum birkac aydir¸ goz altlarim¸ aydinlatilmasi gereken yerlere ve kucuk kucuk lekelere. ben cok basarili buldum¸ kalicigi bence guzel ama zaten cok fazla surmuyorum. 15 rengi de tam cilt rengim. o yuzden yanagimdaki kucuk kirmiziliklari falan da cok guzel kapatabiliyorum. bu indirimi kacirdim ama bir sonraki indirimde yenisini almayi dusunuyorum. 

 267. 25 numarasını kullanıyorum. Serinin en koyu rengi sanırım¸ yine de bana gerekli aydınlığı veriyor (esmer olmak). Yapısı gerçekten çok ince¸ burnum hariç yüzüme bir şey sürmüşüm gibi hissetmiyorum. (Burnum aşırı kuru) Tekrar alacağım bir ürün¸ keşke biraz daha kapatıcı olsaydı.

 268. Gözaltımda ince çizgiler var bu kapatıcıyı sürdüğümde gözaltım inanılmaz yaşlı görünüyor o çizginin üzerine sanki ayrıca bir çizgi daha eklemişsin gibi birde üstüne pudrayla sabitlemek istediğinizde daha da netleşiyor ya da artık çizgilerime bir çare bulmam gerekiyor bilemeyerek ama ben tamamen pazarlama ürün olduğunu düşünüyorum 

 269. inanılmaz beğendiğim kapatıcı. tam bir fiyat performans ürünü. 20 numara sand olanı yüzüm için fondöten niyetine kullanıyorum. yanaklarımdaki kızarıklığı güzel kapatıyor. sivilce veya hassasiyet falan yapmadı. trendyol’da 15 liraya bulunca 2 tane alıp kenara attım şimdi.

 270. Kuzeni age rewind gibi ben de yağ bezesi yaptı.Anlamıyorum arkadaşlar sorun bende mi acaba anlayamıyorum 🙁 Bendeki rengi 20.İçindeki minik ışıltılar var .Göz altını daha aydınlık gösteriyor.Pudrayla sabitleyince daha çok çizgilere doldu.Ama sabitlemeden kullanmayı sevmiştim yağ bezesi yapmasaydı.Daha da maybelline’den kapatıcı almam.

 271. 05-10 numaralarını kullanıyorum¸ kuruluktan ölecek olan gözaltlarıma uyan tek kapatıcı sanırım kendisi. kuru bir kapatıcı değil fakat yaldır yaldır yağlı da değil¸ gözaltına cuk diye oturuyor ve teninize uyum sağlıyor. gerçekten başarılı bittikçe tekrar alacağım mutlaka. bu arada 05 rengi çok açık biliyorum ilk önce 10 ile kapatıyorum kusurları sonra 05 ile aydınlatıyorum minnacık.

 272. 15 numarasını aldım ve kullandığımda göz altlarıma çizgi çizgi dolduğunu fark ettim. Rengini yanlış seçmişim herhalde ki hafif bir grilik yaptı. Yapısı oldukça sıvı ve yoğun bir kıvam değil. Dağıtma konusunda başarılı diyebilirim. 

 273. Elimde 20 numarası var ve gerçekten çok memnunum sıkıntılı bi cildim yok sadece göz altıma ve t bölgeme kullanıp göz makyajımı yapıyorum ve makyajım bitiyor ben cidden çok memnunum

 274. Çok severek kullandığım¸ bittikçe yeniden aldığım ince yapılı¸ orta kapatıcılıkta harika bir ürün

 275. Cansu akın’ın kanalını boykot etmeden evvel too faced born this way kapatıcıyı denediği bir videosunu izlemiştim. O videoda “fit me gibi bu ya” falan diyordu btw için. Ben de elimdeki btw bitince¸ tl’nin düşüşünden dolayı tekrar kendisini alamayacağımdan fit me’yi deneyeyim dedim. Alakaları yok diyebilirim¸ zaten ne diye cansu’nun lafına güvendiysem. Daha sürerken çizgilere doluyor. Sabitlenme asla yok. Ayrıca kalıcılığı çok çok kötü. Tamam¸ tabii ki aynı performansı beklemiyorum ama biraz daha iyi olabilirdi. En azından sabitlenme problemi olmasaydı iyi bir drugstore kapatıcı diyebilirdik. Bu haliyle ucuz da olsa parasına değmiyor.

 276. Ben bu ürünü baya sevdim. Göz altı morluklarım çok belirgin değil. Ortalama problemli diyebilirim. 20 numarasını kullanıyorum. Sarı alt tonlu. Aydınlatması orta. Ki zaten çok aydınlık göz altı sevmiyorum kusurları kapatması yeterli kapatıcının ve bu ürün çok kapatıcı bence. Az bir miktarı bile bana yetiyor. İndirimde 20 liraya aldım¸ bu fiyata alınabilecek güzel bir kapatıcı. Tek kusuru hafif yağlı bir yapısının olması. Ama biraz pudra işi çözüyor.

 277. en sevdiğim kapatıcıya muadil gösterilen ama bence yakından uzaktan alakası olmayan kapatıcı. nars creamy radiant kapatıcım bitince tasarruf adına evdeki kırık dökük kalan kapatıcıları bitirmeyi kendime misyon edinmiştim. başarılı da oldum ama bu arada döviz fırladı. tekrar alasım gelmedi narsı ben de vaktiyle çokça methedilen fit meyi deneyeyim bu boşlukta dedim. bence ne yapı olarak ne bitiş olarak fit me narsın muadili değil. ilk kim çıkardıysa bu lafı çıksın özür dilesin fit me narsa göre daha ince yapılı ve kapatıcılık gücü de aynı oranda düşük. narsın adı üstünde yapısı daha kremsi ve yoğun fakat en önemli özelliği bence göz altındaki aydınlık duruşu. fit me bu açıdan da narsa muadil değil. tabi indirimde narsın 10da biri fiyata alınabilen bir kapatıcı. dolayısıyla beklentiyi de f/p oranında tutmak lazım. narstan bağımsız değerlendirildiğinde çok sorunlu olmayan göz altları için yeterli diyebilirim. çizgilere ekstra dolduğuna da şahit olmadım. ama bana narsı özletti kesinlikle. indirimle falan alacağım tekrar. fit menin bendeki rengi 25. narsta güneşten en uzak kaldığım dönemde custard kullanıyordum. bronzlaşınca macedamia ya da ginger daha uygun oluyor. referans olur diye yazıyorum.

 278. Güzel bir ürün ancak çok problemli gözaltlarınız varsa çok işe yarayacağını düşünmüyorum. Normal cilt tipinde¸ fazla morluk ve renk eşitsizliği olmayan gözaltlarında vaadettiği sonucu alabilirsiniz..

 279. Youtuber ların öve öve bitiremediği¸ bana hitap etmeyen kapatıcı. Neden hitap etmiyor derseniz¸ kullandıktan sonra kapağını kapattığınızda¸ kenarlarından ürün fışkıran¸ makyaj çantamdaki diğer ürünlere bulaşan ve beni her seferinde diğer ürünlerle birlikte bütün makyaj çantamı temizlemek zorunda bırakan kapatıcı. Sene olmuş 2018¸ hala kapaktan ürün fışkırması nedir. Sinirlerimi o kadar bozdu ki¸ ürünün nasıl olduğu ile ilgili yorum bile yapamayacak ön yargıya sahip oldum.

 280. cok ince buna ragmen iyi kapatan ve enfes bir parlaklik veren favori kapaticim. cizgilere dolma minimum seviyede ve verdigi parlaklik asik olunacak cinsten. cok kapatici kullandim ama suan ustune tanimam.

 281. Yıllardır kendi gözaltlarım için daha iyisini bulamadığım canım kapatıcım. Uğruna yurtdışında az drugstore kovalamadım. Türkiye’ye ilk geldiğinde heyecanla 6 adet depoladığım için hala stoklarım mevcut. Kesinlikle ağır bir kapatıcı değil. Kararında kapatıyor (oldukça pigmentli göz altlarım) ve çizgilere olabildiğince az doluyor. Pudralandığında yaşlı ve kuru gözaltlarına sebep olduğundan arada pıt pıt hareketiyle düzeltmeyi tercih ediyorum. Kesinlikle az miktarda ürün alıp¸ ürünü göz pınarlarımın altına birer nokta bırakıp yüzük parmaklarımla yayıyorum ve fazlalığı süngerle alıyorum. Süngerle uyguladığımda emildiğinden iyi performans alamadığım için benim cildimde en favori uygulama bu şekilde oldu.Bu arada renk kodlamasında bir absürtlük var 10 numara 15’ten daha koyu. Almadan önce denemenizi öneririm. 

 282. çizgilere doluyor kabul ama ben günlük hayatta çok makyaj yapmayan¸ bi rimel bi kapatıcı sürüp çıkan kişilere göre çok uygun olduğunu düşünüyorum.

 283. Benim göz altım çok sorunlu değil 1) Beyaz tenliyim ve renk olarak araştırdığım da 10 numarasının renginin açık olması sebebi ile grilik yapabileceğini düşünüp 15 numarasını aldım. Ilk sürdüğüm de renginin açık olduğunu zamanla daha iyi oturduğunu gözlemledim. Ben de fit me fondötenimle rengini karıştırarak uygulamıştım hatta ikisi harika bi sonuç çıkarıyor bence.Beyaz tenli insanlara yine en iyi kullanımı 10 ve 15 numarasının karışımı olacağını düşünüyorum. 2) Nemli ve güzel bir ürün bende sivilce ya da yağ bezesi yapmadı.3) Bir pudra ile sabitlemeye gerekte kalmıyor 4) sivilce kapatma konusunda pek iyi değil sivilcenin üstünde kabuk kabuk duruyor çünkü5) Benim gözlemlediğim rengi bir süre sonra daha iyi oturuyor.

 284. Sonunda aradığımı buldum dediğim kapatıcı. Beyaz tenliyim ve en açığını aldım 5 numara. Benim gibi beyaz birine bile açık gelen ilk kapatıcım. Göz çevresindeki aydınlığı çok severim ve hem aydınlattı hem de mükemmel bir kapatıcılık sağladı. Şuan için mutluyuz.

 285. Benim göz altım biraz koyu renkte. Fondoten + bu + pudra anca kapatıyor. Çok koyu göz altınız varsa hiç işe yaramaz almayın. Çok hafif koyuluğu olanlar için bir ürün gibi. Youtuberların abarttığı kadar iyi değil.

 286. kapatıcılığı muhteşem değil fakat benim için yeterli. güzel bir aydınlık veriyor¸ bazen elmacık kemiklerimin üstüne de uyguluyorum daha boyutlu ve sağlıklı gösteriyor. tekrar alacağımı sanmıyorum yenilerini denemek istediğim için

 287. Problemsiz göz altlarına sahibim. Bu yüzden kapaticiyi sadece göz altını aydınlatma amaçlı sürüyorum ve göz altimi kurutmadan ve çizgilere dolmadan aydınlatması benim kapatıcıdan beklentimi karşılıyor. Benim beklentilerimi karşıladı karşılamasina fakat kapaticiligi çok yetersiz¸ oldukça ince yapılı bir kapatıcı. Bu yüzden göz altları problemli olan kişilerin seveceğini düşünmüyorum.

 288. Maybelline’in ince fakat örtücü kapatıcısı. Ben arkadaşıma Amerika’dan getirtmiştim. O zaman henüz Türkiye’de yoktu. Benim kullandığım en iyi kapatıcılardan biri oldu. Hem kurutmuyor¸ hem kapatıyor hem de ince bir yapısı var. Fakat Türkiye’ye gelen versiyonda formülü değişti mi bilmiyorum. En kısa zamanda deneyip editlemek istiyorum.

 289. İyi ki ülkemize gelmiş dediğim kapatıcı. Kuru göz altlarım var ve kapatıcılar ister istemez pütür pütür duruyor. Fit me geldiğinde ilk 05 numarasini aldım bana çok açık gelmesine ragmen bir süre sonra cildimle bütünleşiyor. Göz altlarimi çok aydınlık gösteriyor.Çabuk dağitmazsam hemen sabitleniyor. Değişik bi renk skalasi var. Geçenlerde 15 numarasini aldım ve işte bu dedim. Tam benlik kapatici. Fondöten kullanmadigim için 1-2 kere yanaklarima sürdüm ve sivilce yapti sanırım. Cok severek kullanıyorum başka da kapatici kullanmam.

 290. Gözlerinizin altı benimki kadar koyuysa görünüşü tamamen düzeltmeyen kapatıcı. Fakat  ince ve rahatsız etmeyen yapısı gerçekten çok güzel. Günlük kullanım için fena değil fakat eğer akşam içinse mutlaka pudrayla müdahale etmek gerekiyor.

 291. 20 numarasını kullanıyorum çok sorunlu göz altlarım yok çizgilere dolma problemim olmuyor sadece bazen göz çevrem kuru olduğu zamanlarda çizgilere dolma problemi oluyor doğal olarak. Onun için de  göz çevreme ekstradan nemlendirici ve nemlendiren baz sürmem gerekiyor¸ ve çok az sabitleyici pudra kullandım mı sorun olmuyor makyajımda.

 292. ben bayağı memnunum aslında¸ rengi 15 fair bendeki. oksitlenme hiç yapmıyor altına nemlendiriciyle uzun süre kalıyor. cildiniz kuruysa pütür pütür gözükebilir ama. cildim karma olduğu için o tarz bir sorunla karşılaşmadım. sivilce lekelerini harika gizliyor

 293. Bende 05 rengi olan kapatıcı tamamen kişisel düşüncelerime dayalı olarak uygun fiyatlı güzel bir kapatıcıdır. Yapısı kuru değil¸ kolay dağılıyor¸ pütür pütür durmuyor. Fırçası var elinle sürmek zorunda değilsin daha ne olsunn çizgilere dolup dolmadığını bilmiyorum benim çizgim yok galiba kısaca uygun fiyatlı muadillerine göre iyilerden biridir efendim. 

 294. 05 rengini kullanıyorum. Sadece nemlendirici sürüp üzerine bunu sürüyorum¸ cildimin bazı yerlerinde hafif kızarıklıklar ve renk eşitsizlikleri var¸ pek fazla olmadığı için de azıcık kapatıcı yetiyor. Gözaltımda da kullanıyorum. Orta kapatıcılıkta bana göre¸ süngerle dağıtarak kullanıyorum.Cilt çok iyi nemlendirilmemişse kuru ve çizgi kalabiliyor¸ o yüzden iyi nemlendirmeden kullanmamak lazım.

 295. yaklaşık bir haftadır deneyimlediğim kapatıcı. benim elimdeki rengi 25 numara. kalın bir kapatıcı olmadığından göz altlarımdaki hafif çizgileri belli etmiyor. benim için güzel bir aydınlık ve günlük olarak yeterince kapatıcılık sağlıyor. yüzümde kapatılacak diğer alanlar için kullandığım bir ürün değil¸ sivilce kapatmakta başarılı bulmadım. indirimde 25 tl gibi bir fiyata almıştım. fiyat/performans olarak değerlendirdiğimde memnun kaldığım bir ürün oldu.

 296. 05 numarasında yaldır yaldır sim olan kapatıcı. Emin olmak için ikincisini de kullanmayı bekledim ve artık eminim.Edit: eksilendiği için biraz internette de baktım bunu başka diyenler de olmuş¸ başlıkta da başka yazanlar var. 

 297. Ürünün gratis ışıklarına yanılarak 10 rengini aldım çok sarı kaldı daha sonra 05 alarak karıştırarak kullanmaya başladım gözaltlarımla. Kapatıcılığı orta seviyede bence¸ bana kalıcı gelmedi gözaltlarımda siliniyor sanki. Aplikatörü uygulaması güzel fakat bir daha alır mıyım bilmiyorum. 

 298. Önceki kapatıcım aşırı çizgilerime dolmaya başlayınca yeni kapatıcı arayışına girmiştim¸ çok da memnunum aldığımdan.Göz altını kurutmuyor¸ acele zamanlarda nemlendirici bile altına sürmüyorum. Rengim 05 numara¸ bana da gayet uydu.Kesinlikle tavsiye ederim¸ sadece keşke fiyatlar uçmadan önce deneseydim diyorum 

 299. Bittikçe bu kadar çok aldığım tek ürünüm. 10 numara kullanıyorum. İlk aldığımda bayılmıştım¸ verdiği aydınlık görüntünü ve cildimle çok iyi bütünleşmiş olmasını çok beğeniyordum. İkinci tüp ve daha sonra aldıklarım aydınlık görüntü vermedi yine 10 numara almama rağmen. Tenimle neredeyse aynı renkte hatta. Hadi dedim¸ yapısı çok güzel. Fakat şu an kullandığım tüpün yapısı da çok kötü. Gözümün altında var olduğunu hiç bilmediğim çizgilere doluyor ve yarıklar varmış gibi duruyor. Sabitlesem de¸ sabitlemesem de bir fark olmadı.Gözüm kapalı aldığım tek ürünümü böyle görmek hiç hoşuma gitmedi. Şu an kullandığım 6. tüp ve bir daha almayacağım bitirince elimdekini. Hiç öyle diğer ürünlere yaptığım gibi dibini sıyırmaya çalışmayacağım bile¸ verdiği görüntü hiç hoş değil çünkü. Çok üzgünüm.

 300. Ülkemize gelmesine dört gözle bekleyip gelir gelmez almıştım. Beklediğime değmedi.Çok koyu gözaltılarına sahip değilseniz idare eder bi kapatıcı.

 301. 15 numarasını kullanıp yedeklediğim kapatıcıdır. Günlük olarak yeterli geliyor bana. kapatıcılığı orta sayılır. Ama tenime koyu geldiği için bir iki damla açık kapatıcımdan üstüne geçiyorum. Bu şekilde de kullandığımda herhangi bir çizgilenme problemi yaşamadım. genel olarak memnunum

 302. Maalesef benim genetik göz altı morluklarımı tam olarak kapatmıyor. Morluğunuz varsa ve corrector uygulamadan sürerseniz göz altınızda gri duracaktır. Elimdekini sivilce lekelerime lokal olarak sürüp kapatmak için kullanıyorum ben.

 303. ilk kez bundan yaklaşık 1 ay önce aldığımda kullanmıştım. ince yapılı olmasını sevdim. aldığım mağazadaki kız 2. katı sürmememi söylemişti çünkü hoş bir görüntü olmuyormuş. onu dinlemedim¸ 2 defa sürdüm ve ne kadar haklı olduğunu gördüm. tek kat gayet yeterli kızlar. özellikle aplikatörüyle birlikte almanızı tavsiye ederim çünkü uygulamada epey farkediyor. üründen memnunum.

 304. uzun süre almamak için direndiğim geçen ay alıp pişman olmadığım kapatıcı. eğer göz çevreniz çok sorunlu ve morsa yüksek kapatıcılık vermiyor onu başta söyleyim ama günlük kullanım için gayet uygun ince dokusuve göz çevreme dolma yapmaması¸ yağsız dokusu gerçekten çok güzel. genelde akşam aynaya baktığımda göz çevreme dolan kapatıcı bu üründe çok az toparlanma yapıyor

 305. kapatıcı olarak fazla abartıldığını düşünüyorum. maybelline age rewind kapatıcı bundan kat kat daha iyi. asla sabitlenmiyor¸ bir saat içinde akıp uçup gidiyor. ben anlaşamadım.

 306. Kapatıcılığını oldukça başarılı bulduğum¸ fondötenle güzelce karışabilen¸ yüzde yapay bir görüntü oluşturmayan kapatıcıdır.

 307. Kapatıcılığı yüksek değil daha günlük bir kapatıcı tek başına kullanılınca. Mor gözaltılarına sahip biri olarak altına corrector kullanmak zorunda kalıyorum¸ üstüne de transparan pudra geçmezsem çizgilere doluyor. E öyle olunca günlük olmaktan da çıkıyor. Bitmek üzere ve daha da alacağımı sanmıyorum. 

 308. Geçen yıl indirimden 21 liraya satın almıştım yanlış renk seçimiyle 25 medium rengini almışım. Aslında çok sırıtmadı yüzümde ama ben göz altlarımda demet akalın beyazlığına kaçmadan aydınlık görünümü sevdiğim için beğenemedim ama bu benim hatam sonuçta. Gel gelelim bu kapatıcı kapatmıyor. Yani harbi harbi göz altlarıma geçiyorum hala mor. Kapatıcılığı bana yetmedi malesef. Çok şişirilmiş bir ürün daha. Bir daha satın almayacağım.

 309. dün indirimle 34¸90₺ ye alıp deneme fırsatı bulabildiğim kapatıcı.öncelikle¸ alırken dumura uğradım ama sonra fark ettim ki 15 numarası 10 numaradan daha açık renk. nedenini anlamadım ama durum bu. ve 5 ve 15 numaralar daha pembe alt tonlu gibi geldi bana.uygularken aplikatörü kolaylık sağlıyor¸ ancak ince yapılı olduğundan sirekt süngerle sürerseniz ürünün çoğu süngerde kalıyor. ben sürdükten sonra biraz sabitlenir gibi olmasını bekleyip öyle süngerle dağıtınca tatmin edici bir sonuç aldım. fırçayla sürmeyi hiç denemedim.kapatıcılığı benim göz altı morluklarıma göre yeterli geldi. cilt makyajı yapmadan kullandığım için cildimle bütünleşmesini ve renginin uyuşmasını da beğendim. daha önceki kapatıcım olan note bb ye göre çok daha iyi bir ürün oldu benim için. biterse alır mıyım bilemiyorum¸ belki yeni bir ürün deneyebilirim.bugün sabah itibariyle hayatımda ilk kez gözümün altında çok çok minicik bir komedon gördüm. teşekkürler maybelline.

 310. 05 numarasını kullanıyorum günlük makyajımda. Göz altlarım kuru genel anlamda ve pürüzsüz değil ne yazık ki. Önce nemlendiriyorum bu yüzden. Nemlendirme sonrası -uykusuz kaldıysam- göz altlarım kapkaranlıktır mor diyebileceğim bir göz altlarım yok.Corrector üstüne uyguluyorum morluk derecesi ölümcül ise o zaman yeterli kapatıcılık sağladığını söyleyebilirim. Aydınlık bitişli ve cildimle uyum sağlıyor. tekrar satın alabilirim¸ yapısı için ise ince diyebilirim.

 311. Türkiye’deki ürünlerin kesinlikle yurtdışındakiler ile aynı olmadığı kapatıcı¸ ya da komple formülünü değiştirmişler ki ortaya iğrenç¸ asla dağılmayan¸ çizgilere dolan ve sabitlenmeyen birşey çıkarmışlar. Daha önce Amerika’dan gelen 2 tane tüpü severek kullanmıştım ama gratisten aldığım kullanılır gibi değil.

 312. aşırı mor gözaltılarına sahibim rahatsız da olmazdım ama kız kardeşimin ısrarlarına dayanamayıp aldım.10 numarası bana çok sarı geldi 15 numarasını aldım yapısı ince¸kapatıcılığı az ama benim için yeterli. yoğun bi kapatıcılığı olmadığından doğal duruyo. göz altıma¸burun kenarlarıma¸ göz kapaklarıma sürüyorum.fondoten kullanmadığım için cildimdeki kusurları renk eşitsizliğini de kapatıcıyla hallediyorum.parasını hakeden nadir ürünlerden

 313. koyu göz altlarına sahip biri olarak neden bu kadar abartılmış olduğunu anlayamadığım kapatıcı. bende kapatıcılığı çok yetersiz kaldı ne yazık ki.

 314. Düz uçlu küçük bir fırçayla lekelerimin üzerine göz kapağıma ve göz altlarıma uyguluyorum kapatıcılığı bence gayet başarılı¸ ıslak süngerle bu verimi alamıyordum. Çizgilerime dolmuyor kuru göstermiyor¸ çok bereketli her gün kullanmama rağmen 5-6 ay gidiyor. Açık buğday tenliyim 10 numarasını kullanıyorum aydınlatma konusunda olmasa da kapatma işinde başarılı.

 315. en çok sevdiğim yanı çizgilere dolmaması. kapatıcılığı genel olarak iyi ama çok uykusuz ve yorgun uyandığım günlerde maalesef yeterli olmuyor. aplikatörünü çok seviyorum¸ çok pratik ve kolay sürümlü. indirimlerde stok yaptığım tek ürün olabilir. 

 316. Kapatıcılığı yüksek olmayan¸ ince sayılabilecek bir yapıda olan bir kapatıcı. Günlük olarak sorunlu göz altlarınız yoksa tek başına kullanabilirsiniz ancak kesinlikle sabitlenmesi gerekiyor çünkü cildiniz çok iyi nemlendirilmiş olsa da gün içinde çizgilere dolma yapabiliyor. Sabitlendiğinde 6-7 saat kadar kalıcı. Tek sorun koku hassasiyetim olmamasına rağmen sentetik kokusunun beni rahatsız etmesi