“Maybelline fit me fondöten” için 105 yorum

 1. Bende fit me matte poreless olanını hiç beğenmedim.Vaad ettiği hiç birşeyi yerine getirmiyor.BB krem iken sanki adını yanlış yazmışlar ¸ kapatıcılık sıfır.Watsonsta ki satıcıya ” diğer serisi de gelecek mi? ” diye sorma gafletin de bulundum aldığım cevap ” diğer seri derken hanımefendi” oldu 🙂 Fit me kapatıcı kullanıyorum ve bugüne kadar çok memnun kaldığım kapatıcı oldu bu yüzden sanırım fondötenden de çok umutluydum büyük hayalkırıklığı oldu bende.Ben kesinlike tavsiye etmiyorum cicişler.

 2. Magazada sari alttonlu oldugunu farkettigim an almaktan vazgectigim fondoten. Internetteki beyaza yakin rengine hayran kalip gittigime pismanim.

 3. Matte and poreless olanı beni hayal kırıklığına uğratmis fondötendir. Bir türlü  yüzüme oturmuyor. 110 aldım açık geldi¸ 120 ise koyu geldi. Putur putur durdu. Ama fondötenle alakalı değil benim cildimle alakalı olduğunu düşünüyorum. Yağlı ciltler ve rengini bulacaklar memnun kalabilir .

 4. Bu fondöten cam şişede gelmedi ki. Markanin turkiye’ye verdiği değeri düşük buluyorum. Hatta genel olarak her ithal marka böyle. bize güzel ürünlerin hiç biri gelmiyor en basiti. Daha cok temel ürünler geliyor.

 5. Türkiye’ye gelen versiyonunda bir heves merak edip en açık rengini mağaza ışıklarının da yanıltmasıyla aldığım fondöten. Ama olmadı sözlük¸ o bile koyu geldi muzdaribim.Sonuç olarak ise bir kere denedim ve yapısını¸ kalıcılığını beğendim ben. Sadece affinitone gibi bu da böyle kağıt gibi çok pudralı geldi ama yüzde hissetmedim pek. Yine de ben kullanmıyorum zaten renginden dolayı¸ arkadaşıma verdim bu yüzden kalıcılığıyla ilgili pek bir şey söyleyemem ama bence şans verilebilir bir fondöten¸ ben büyük umutlarla almıştım yani.

 6. Gratisin %50 indiriminden almıştım. Üç defa kullanma sansım oldu. Baya iyi bence. Benim gittigim gratiste testerı yoktu hicibirindemi yok bilemiyorum ama göz kararı seçtim rengi birtek renk olarak azıcık koyu bana. Ama t bolgemdeki yaglanma sorunuma kesin bir cozum getirmesede – 20 lira altına alınan bir üründen önünüzde eğilip ayağınızı öpmesini beklemiyorsanız eğer- duruşu kalıcılıgı gayet iyi bence

 7. rossmann’dan 23 liraya aldım en açık rengini.öncelikle renk skalasının türkiye’ye iyi hitap edeceğini düşünüyorum. beyaz tenlilere de buğday tenlilere de uyum sağlayacak tonlar var.youtuberlar sayesinde deli gibi merak ettiğim bir üründü. indirimleri bekleyemeden aldım o yüzden türkiye’ye geldiğini öğrenince.dün ilk defa denedim. cildim bu aralar kuru-normal. ben rt süngerle uyguladım. altına da mac strobe cream kullandım baz olarak. öncelikle kapatıcılığı az. yapısı face&body kadar akışkan. cilde sabitlenmiyor. sürdükten sonra 10 dakika geçtiği halde dokunduğum yer direkt kalktı. burnumun üstüne hiç oturmadı fondöten. ayrıca mat bir görünümü yok satin denebilir. gosh transparan pudrayla sabitledim. ağız kenarlarındaki mimik kırışıklıklarında¸ göz çevresi kırışıklılarında direkt birikme yaptı. ben fondöteni sevmedim. ama bir kez daha deneyeceğim. ilk izlenimlerim bunlar. benim gibi merak edenler durup bir düşünsünler. 20 liraya bile yazık olduğunu düşünüyorum. oysa ki fit me kapatıcıyı ne çok seviyorum.

 8. en açık rengini alıp bir deneyeyim diyerek hata yaptığım ürün. gerçekten hiçbir kapatıcılığını görmedim aksine cildimi akneli bir yapıya döndürdü. bence uzak durulması gerekenlerden

 9. Sadece bir defa sürdüm anında gözeneklere doldu¸ duruşunu hiç beğenmedim çok ağır ve gereksiz bir fondoten¸ fazlasıyla abartıldı kapatıcısıda kendiside…

 10. Maybelline affinitone’un yağlı ciltlere göre olan serisininyerine gelmiş olan sözde fondöten. Öncelikle renk skalası oldukça dar şahsen ben cilt tonuma göre olanını bulamadım. Yine de denemek için 120 numarayı aldım ancak toplasan iki kere falan kullanabilmişimdir maalesef. Cildime tam oturmadı ve beklediğim canlılığı vermedi. Onun yerine L’oreal infallible 24h-matte fondöteni kullanıyorum ve oldukça memnunum.

 11. Bu aralar sık gördugumden denemek istedim.matte poreless 110 aldim indirimden fakat hiç begenmedim hemen pudralasiyor¸kapaticilik hiç yok yapısı çok çok ince ne bileyim hiç sevmedim bundan önce super stay bitirmiştim kesinlikle o çok daha iyiydi.

 12. türkiyeye geldiği an koşa koşa aldığım ve beni büyük hayal kırıklığına uğratan ürün. kapatıcılığı oldukça az ve matlaştırma etkisini geçtim yağlı ciltli birinin cildinde maksimum iki saat anca dayanıyor. türkiyede olmadığı zamanlarda arkadaşıma yurt dışından aldırmıştım fakat yanlış renk aldığı için onu sadece açık renk olan fondötenlerimle karıştırıp kullanıyodum o yüzden de yapısını tam olarak çözememiştim. elinizde patladıysa o şekilde gideri var. bu arada sarı alt tonlu sözde ama bence (en azından 110 rengi) oldukça nötr.

 13. Matte+poreless versiyonunu kullandığım muhteşem fondöten. Yağlı karma bir cildim var. Ama dudaklarımın etrafındaki bölge saçma bir şekilde kuru. Bu fondöten hem o bölgedeki kuruluğu pek belli etmiyor hem de parlamayı engelliyor. Pudrayla sabitleyince kalıcılığı cidden muhteşem oluyor.Kapatıcılığı çok yüksek değil ama cildinizde çok büyük problemler yoksa sıkıntı yaşamayacağınızı düşünüyorum. Sivilce lekelerini vs rahatlıkla kapatır.Varlığını çok hissettiren bir fondöten değil. Benin yüzümde ağırlık yapmadı. En sevdiğim yönü bu.Tek eksiği renk skalasının geniş olmaması. 110 rengi bana açık kalıyor 120 rengi iste fazla koyu ve aşırı sarı. 115 numarası da vardı sanki¸ internette bir yerde gördüm gibi hatırlıyorum ama bizim ülkemizde yok sanırım. 110 biraz daha nötr bir tonda olduğu için ve kendi rengimde bir pudrayla yüzümdeki görüntüyü kendi rengime yaklaştırabildiğim için onu kullanıyorum.

 14. dünyanın en kötü fondötenleri sıralamasında başa oynayabilir. gözenekleri çok belli ediyor¸ kapatıcılık sıfır¸ cildin kusurlarını örteceğine daha da öne çıkarıyor¸ yapısı fecaat. gerçekten kim şişirdi bu ürünü¸ anlamakta güçlük çekiyorum. sakın denemeyin¸ indirimde vereceğiniz 15 liranıza bile yazık.

 15. Ben bu fondöten ilk kullandığımda yüzüme fondöten değil de pudra sürüyormuş gibi bir his vermişti. Açıkçası ben daha çok bb krem kullanan biriyim. Ama bazen fondöten sürme ihtiyacı da duyuyorum ve istediğim etkiyi pek alamadım. Ama yine de ince bir yapısı ve dokusu var. Benim bir fondöten ve kapatıcı da aradığım özellik var. Yani ince ve yumuşak bir yapısı var kapatıcılığı da benim yüzüm için gayet iyi. Yani benim yüzüm genel olarak yoğun bir ürün kullanmayı gerektirecek yapıda değil. Ama yine de öncesinde nemlendirici krem sürmeme rağmen istediğim performansı alamadım. Çünkü yüzümü daha da kuruttuğunu düşünüyorum. Bu yüzden fazla kullanmadığım ve aldığım için biraz da pişman olduğum bir üründür. Ama genel olarak çok kötü bir fondöten değil.

 16. maybelline’in sarı alt tonlu¸ ince yapılı¸ orta kapatıcılıkta bir fondöteni. yağlı ve karma ciltler için uygun. ten rengine uygun renkte fondöten bulamayanlar için güzel bir renk seçeneği de var: 110ben de açık tenler için rengi bulunması sebebiyle cilt yapıma uymayacağını bile bile aldım fakat 110 numarası ten rengimden sanki biraz koyu gibi veya cilt alt tonuma uymadığı için öyle geliyor. yarısını kullandım ama sonunda dayanamayıp elden çıkardım.ne kadar nemlendirsem de ciddi anlamda cildi kupkuru gösteriyor. kesinlikle sabitlenmiyor¸ sürekli bir yerlere bulaşıyor. gözeneklere doluyor. kalıcılığı ise tam bir fecaat. 2 saat ancak duruyor yüzde. bütün gün yüzde ağırlık yapması da cabası. yüzüm nefes almıyormuş gibi hissediyorum ve sanki havadaki bütün pisliği yüzüme yapıştırıyormuş gibi. dewy and smooth ülkemize gelse de bir de onu denesem. ondan ümitliyim.

 17. Pek umudum olmadan almıştım ama gerçekten memnun kaldım. Cildim karma-yağlı sayılır. İçeriğinde bakmadım ama pudralı gibi bir yapısı var hemen matlaşıyor ve parlama da yapmıyor. Ancak her fondötende olduğu gibi uzun süre cildimde durduğu için sivilceye neden oldu. Bu sebeple nadiren kullanıyorum.

 18. Kullandıktan sonra bir ince kat stay matte transparan pudra ile sabitlenmediği takdirde yağlı ciltlerde parlama yapmıyor sözünü yalanlıyor.

 19. Renk skalasına yeni eklemeler yapmış olan fondoten. Matte&poreless´da en açık 105´i kullanma salaklığına düşmüştüm¸ bildiğiniz boyunla yüz arasındaki çizgiyi gördüm. Dün dolanırken farkettim ki her iki seriye de yeni renkler gelmiş. Matte&poreless için 100¸ 102 ve 104¸ luminous&smooth ıcın ise 110 (105 en açık renk olarak geçiyor ama fit me kapatıcı gibi 110 daha açık). Bugün ilk defa luminous&smooth olanını (sanırım normal seri diye de geçiyor) kullanıyorum ve şu 2 saatlik süre içerisinde diyebilirim ki fiyatına göre güzel bir fondoten. Tr´deki fiyat karşılaştırmasını bilemesem de fiyatları catrice fondotenleri ile aynı ayarda. Avrupa´daki değişikliklerle Türkiye´dekiler genelde aynı oluyor¸ eğer renk skalası yüzünden beğenmediyseniz raflara dikkat edin yakında gelir.

 20. luminous and smooth çeşidinin 130 nosuna sahip olduğum fondöten. rengi bire bir tenimle uyumlu. şişesinde normal to dry demiş fakat karmadan yağlıya dönük bir cilt yapım olmasına rağmen şimdiye kadar denediğim onlarca fondöten arasından en iyisi bu. sabah 8 de yaptığım makyajım porselen gibi hala cildimde. sadece alnıma ve göz altlarıma essence nin transparan pudrasını uyguluyorum. bana ürünü almanyadan arkadaşım aldı. fiyatı 5 euro. rengine internetten bakıp karar kıldım. imkanı olan cicişler alsın veya aldırsın gerçekten harika. elimdeki şişe bitmek üzere olduğu için 1 şişe daha aldırdım. umarım en kısa zamanda ülkemize gelirde almanyaya eş dost gitmesini beklemek zorunda kalmam.edit: ürün budur. ayrıca: olive alt tonlu açık buğday tenliyim. almak isteyen cicişlere renk konusunda yardımcı olur belki.

 21. Fit me matte poreless kullandığım fondötendir.Kuru cildime tam oturmuş olup¸maske etkisi asla yapmıyor. Renk skalası yüksek. Çoğu markanın fondotenini kullanmış olaraktan en memnun kaldığım renk bu oldu(açık tenliyim¸110 numarasını kullanıyorum). Lakin renginden ne kadar memnun olduysam da¸kapatıcılığı beklentimin çok altında. Kızarıkları iyi kapatsa da cildimdeki lekeleri(güneş lekeleri¸benler) o kadar da iyi kapatmıyor. The balm ın concealerını uygulayıp ustune fıt me fondöteni makyaj süngeri ile uyguluyorum. Üstüne de ince yapılı pudra uyguladığımda kalıcılığını biraz daha arttırmış oluyorum.(ama kuru cilt tipine sahip değilseniz mutlaka fondöten öncesi bir baz sürmenizi tavsiye ederim) Başka dezavantajı da 30 ml olduğu için çabuk bitmesi olabilir.

 22. Ben de sevemedim nedense bu fondöteni. Fit me ve Affinitone vardı bende fondöten olarak. Fit me’nin 120sini kullanıyorum ama kuruduktan sonra ciddi bir renk değişimi oluyor. Deneyerek almıştım üstelik¸ bu renk tam olacak dedim¸ kuruduğunda oksitleneceğini tahmin etmemiştim hiç. Güzel durduğunu söyleyen olsa da ben bir türlü beğenemedim. Affinitone kullanıyorum her gün¸ kapatıcılığı da daha başarılı bence. İndirimde 110unu sipariş ettim. Bir de onu deneyelim belki uyar¸ uymazsa takas yolları gözüküyor bize.edit: Şimdi elime ulaşan 110 numarasını yüzümde denemem ile diyeceğim şudur ki sakın elinizde deneyip ilk gördüğünüz renge aldanmayın. Kesinlikle koyulaşıyor kururken. Deneyecek iseniz elinize sıkın dağıtın etrafta şöyle bir gezin ondan sonra tekrar bakın rengine. Ayrıca¸ kesinlikle baz istediğini düşünüyorum fondötenin¸ son denememden sonra.

 23. Ben şuan ülkemizde satışta olanı değil fakat görsellerde paylaşılan cam şişede olanı kullanmıştım. Öncelikle normal bir cildim var. Fondöten bana pek kalıcı gelmedi. Gün içimde yüzümde ancak üç saat kalıyor gibiydi. Altına baz uyguladığım da daha iyiydi ama uzun okul günlerini kurtarmadı. Yüzde maske gibi durmuyor ama ben beauty blender ile uyguladım. Genelde makyajım bitincede mac fix + sıktım. Problemli bir cildim olmamasına rağmen bana kapatıcılığı normal geldi ama sünger ile uyguladığımı belirtmiştim. Bence vasat bir fondötendi. Aynı fiyatta çok daha iyi fondötenler olduğunu düşünüyorum ayrıca hayvan deneyleri yapıyor Maybelline. Her yönden bir daha almayacağım bir fondöten oldu benim için.

 24. Arkadaşımdan öğrenip tanıştığım fondöten. Yüzümde göz altı çilleri hariç leke ve pürüz olmadığından rahatlıkla kullanabilirim sanmıştım fakat eve gelip denediğimde (indirimden sonraki güne denk geldiğim için deneme fırsatım olmadı) yüzüme hiç uymadığını görmek biraz hüzünlendirdi. Alın bölgemde aşırı parlama yaptı yine de biraz pudrayla desteklediğim de yüzümde bayağı kalıyor. Şişesi tüplü bendekinin o yüzden ileri ki kullanımlarda her yere bulaştırdım¸ o yüzden dikkatli olunması lazım uygularken.

 25. İlk defa fondöten renk tercihimi iyi tutturduğum fondötendir. Bende ki numarası 110 ve sarı alt tonlu cildime renk olarak uyum sağlıyor amaa ne yazık ki fazlaca cakey bir görünüm yarattığını düşünüyorum. Ayrıca öyle aman aman bir kapatıcılığı da yok. Renk seçeneği bakımından iyi ama cakey durmasa keşke. :((

 26. Ben tüplü olanını aldım normalden yağlıya dönük ciltler için olduğunu yazmışlar. Cildim karma burnumun üzeri gözenekli. Ama ne mat¸ ne kapatıcı. aksine gözeneklerimi daha çok belirginleştirdi¸ çizgilere dolma yaptı ve cildim 1 saatten sonra da aşırı parlamaya başladı.

 27. Testerlarını denedim¸ yapısı çok ince¸ su gibi geldi bana ve dağıtmaya çalışınca tuhaf bir görüntü oluştu ve toz toz oldu dağıtırken.

 28. Hiç sevmedim¸ karma bir cildim var ona rağmen yüzümde pullanma yaptı¸ nemlendirici kullanmama rağmen bana mısın demiyor¸ kullanmıyorumnduruyor kenarda

 29. sevgililer gününde 15 liraya aldığım fiyatına göre fazlasıyla başarılı fondöten. gözenek küçültme gibi bi etkisi olduğunu pek söyleyemem ama kapatıcılığı ve doğal duruşuyla kalbimi fethetmiştir. karmadan kuruya dönük bi cilt tipim olmasına rağmen bu kadar övülmesi üzerine aldım. cildimi makyaj öncesi güzelce nemlendirmediğim zamanlarda burnumda kabuklanmalar meydana geldi. sonuç olarak cildi aşırı kurutmayan¸ kapatıcılığı gayet iyi¸ doğal bitişli bi fondöten. yağlı/karma cilt tipine sahipseniz mutlaka indirimde gidip bi bakın derim.

 30. en açık rengine sahip olduğum fondöten.mart ayında almıştı ve çok fazla makyaj yapmamama rağmen ( haftada 2) bitmek üzere.beauty blenderla uyguladığım için sanırım.kapatıcılığı orta.şimdilik memnunum

 31. iki aydır kullandığım fondöten başarılı bir kapatıcılığı ve mat bir bitişi var bitince mutlaka yenisi alınacak ürünler arasında

 32. Kullanmaya başlayalı 1 ay falan oldu¸ artık yeterli deneyimim olduğu için yorum yapabilirim.Öncelikle ben sevdim bu fondöteni¸ sürdükten sonra renginin yüzümle bütünleşmesi¸ kalıp gibi durmaması kapatıcılığının ve kalıcılığının seviyesi¸ beni memnun etti.Ancak bir yağlı ciltli olarak söyleyebilirim ki bu fondöten yağlı ciltliler için değil ya da ben normal değilim 🙂 sürdükten sonra pudraladım ancak ilerleyen vakitlerde gene de baya parlama yaptı.Yüksek kapatıcılık arayanlar içinde uygun değil zira bb kremden hallice .Renk çeşitliliği de bana az geldi ben koyu tenliyim en koyu rengini kendime aldım ancak inanıyorum ki Türkiye de benden kat kat koyu tenli insanlar var onlar için sıkıntı olabilir.Velhasıl kelam ben sevdim bitince tekrar alırım indirimlerde çok uygun fiyata geliyor zaten bir şans verilebilir.

 33. 110 numarasını özel bir gün için makyaj yapmam gerektiğinde almıştım. Normalde fondöten bb krem vs kullanmıyorum. Ben mat hafif kapatıcı bir şey olsun dediğimde bana bu ürün önerildi. Alıp denedim. Normal beyaz ve soğuk alt tonlu bir cildim var oysa ki ürün sıcak alt tonlu. İncecik orta az arası kapatıcılığı var. Ağırlık yapmıyor sürüşü gayet kolay. Hafif pudrayla da gayet kalıcı. İstediğim mat görünümü de verdi. 1 defa kullandım daha da kullanmadım gerek duymadığım için. BB kremden ne farkı var diye eleştirilebilir.

 34. Ülkeye inatla getirilmiyor bu seri. Lütfen artık bu sene kuru ve normal ciltler için olan dewy and smoothu ve fit me kapatıcısı gelsin. 

 35. Yeni bi başlık açıldı mı bilmiyorum ama ben seven azınlıktanım. hafif aydınlık ve 110 rengi tam bana göre. bi tane bitti¸ ikincisini almayı düşünüyorum. altına güzel bi bazla sürünce insanların “yüzünde ne var? ışıl ışıl gözüküyorsun” diyecekleri kadar iyi duruyor. gün içinde de kuruma yapmadan yavaş yavaş kayboluyor¸ bende çene bölgesinde saçma bi pürüz yapıyor¸ fondötenle bunda yaşamadım o sorunu. seviyorum keratayı. 

 36. cilt tonumla birebir uyan tek fondoten. keşke biraz daha kolay sürülebilir olsaydın¸ yüzde hemen kurumasaydın 🙁

 37. Burun kenarlarımda ve birazcık yanaklarımda olan gözenekleri kapatan¸ yokmuş gibi doğal duran fakat yanağımdaki 1-2 sivilce lekesini kapatmayan fondöten. Ayrıca her fondöten veya bb krem gibi burnuma oturmadı yine pul pul oldu 

 38. Kuru ciltliler için olanı umarım ülkemize gelir ¸kalıcılığı tatmin edici ciltteki kurulukları göstermeyen tek fondötenim diyebilirim

 39. T bölgem çok yağlı. Burun kenarlarım kızarık. Bu fondöteni yeni kullanmaya başladım ve beğendim. Kurutmadı¸ pul pul dökülmedi. Kızarıklıklarımı güzel kapattı. Temiz bir görüntü veriyor. Tavsiye ediyorum.

 40. 130 buff beige rengini yaklaşık 6 aydır kullanıyorum. Gratis’te indirime girince merak edip çok büyük beklentilerim olmadan almıştım. Denediğim günden beri elim sadece bu fondötene gidiyor. Karma ciltliyim¸ t bölgem gün içinde yağlandığı için mat fondötenleri daha çok seviyorum. Bu fondöten de mat bir yapıda¸ çabuk sabitleniyor ve düşük-orta arası bir kapatıcılığa sahip. İkinci kat uyguladığımda görüntüsü pek hoş olmuyor fakat tek seferde daha fazla ürün kullanarak kapatıcılığını artırabiliyorsunuz. Sünger¸ fırça ve el ile uygulamayı denedim. En güzel sonucu el ile uyguladığımda sevdim¸ normalde fırçadan yana kullanırım tercihimi. Gün içinde silinebiliyor kalıcılığı çok yüksek değil ama uygun fiyatlı günlük bir fondöten arıyorsanız bir şans verebilirsiniz.

 41. Yapısına aşık olmasam da 130 rengi cildime birebir uyan benim cildimde bb kremden hallice duran fondöten. Günlük kullanıma uygun olduğunu düşünüyorum fakat kat kat sürülüp kalıcılığı arttırılabilir¸ cakey de durmuyor bu şekilde. Kalıcılığı gerçekten kötü¸ 8 saatin sonunda eve gelip makyaj temizleme mendilinde neredeyse fondöten kalıntısı göremediğim oluyor. Bitince tekrar almayı düşünmüyorum açıkçası.

 42. Plastik tüpte olanlarından 110 numarası elimde olan fondöten. Cam şişedekilerle yapısı aynı mı bilmiyorum fakat ben tüpte olanlardan fazla memnun kalmadım. Kapatıcılığı çok az. Eğer cildinizde belirgin bir renk eşitsizliği yoksa hoşunuza gidecektir ama sorunlu ciltlere önermem.

 43. Bu da bir diğer hayal kırıklığı. Zaten yapısını begenmedim ama yüzümde sadece 3-4 saat durmasına rağmen çenemde koskocaman bir ağrılı sert sivilce çıkardı. Daha evvel hiç olmadığı için ben bu fondotene yordum . Bir daha kullanmayı asla düşünmüyorum

 44. Maybelline fondötenlerini hep denemek istemiştim¸ bunla başlamış olduk hadi bakalim.:) Öncelikle yurtdışında cam ambalajda satılıp bize gelince plastiğe çevrilmesinden hiç hazetmedim. Ürün oksitleniyor mu yüzde kismen evet diyebilirim. Kapaticiliği iyi mi eh kısmen iyi diyebilirim. Renk skalasi da kısmen ülkemiz için yeterli diye düşünüyorum.Uzun lafın kisasi ortalama bir ürün olmuş¸ göklere çikarilacak bi yönü yok. Maybelline fiyatlarını genel uygun buluyorum bu da keza öyle¸ hemen bitecek bir ürüne de benzemiyor verdiğiniz parayi hak eder eğer cildinizle uyum saglayabilirse. Bende sivilce yapmadi¸ kuru cildimi bol nemlendirip uyguluyorum sorun çikarmadi. Bir de bunu kullandigimda yüzüm gerçekten fit ve daha toparlanmiş görünüyor birkaç kişiden de duydum bunu¸ adina yakışır bir ürün olmuş yani.

 45. çok çok ince yapılı¸ mata meyilli bir bitişi olan kendinden pudralı hoş bir fondöten. yağlı¸ sorunlu ciltler için çok kullanışlı. sorunlu ciltlerde genel olarak kalın fondötenlerin “cakey” görüntüsünü sevmiyorum o yüzden fondöten kullanmak bana hep biraz riskli gelirdi ama cilt tonumu da eşitlemek isterdim bu fondötenle bu oldukça mümkün o yüzden ailecek severek kullanıyoruz.

 46. Bende matte+poreless olanı var. 4 tane bitirdim bu fondötenden. bence vadettiklerini yerine getiriyor ve kapatıcılığı gayet dozunda. 110 numaralı rengi kullanıyorum 5. tüpü de alacağım yakında. Yalnız bu fondötende gözlemlediğim tek bir şey oldu o da cildim o aralar çok bakımsız ve sağlıksızsa fondöten oturmuyor¸ yayılmıyor yüzüme. bunun dışında gayet memnunum. Zaten 5-6 ayda bir almam yetiyor.

 47. 110 mat olanını 19 tl ye alıp severek kullanıyorum oysa cildim kuru cilt. 1. Si rengi tam oturuyor 2. Si gerçekten parlama yapmıyor. Kuruluk belli etme işini heryerimde çözdüm sadece burun kenarlarım kaldı. Onlara çözüm bulamadım ne yaptıysam ordaki kuruluğu belli etti. Ama olsun günlük kullanıyorum. Biterse tekrar alırım önümüzdeki kış için. Kalıcığı için konuşursam 3 gibi sürdüm akşam 9 gibi eve geldiğimde biraz pullanmıştı öyle çok kalıcı bir fondöten değil. 

 48. Burnumu hem disko topu parlatıp hem pul pul göstermeyi nasıl başardığını hiç anlamadığım fondöten. Yüzümün diğer kısımlarında başarılı buluyorum ama.2 tüp bitirdim şimdiye kadar ve kesinlikle söyleyebilirim ki üzerinde yazdığı kadar da yağlı cilt fondöteni değil. Yine de indirimde alınabilir.

 49. Tekrar almayacağım bir fondöten. Yüzümü pul pul yapıyor. Kapatıcılık bence mükemmel değil orta. Sevenler var ama ben sevmediğim ürünler kategorisine koydum.

 50. en sevdiğim fondöten. cildim yağlı ve loreal’in korkunç derecede mat olan fondöteni bile birkaç saat sonra parıl parıl parlıyor cildimde. fit me de bende parlama yapıyor fakat cildimle o kadar iyi bütünleşiyor ki hiç fondöten yokmuş ve cildimin doğal ışıltısıymış gibi duruyor.110 ve 220 rengini karıştırıp kullanıyorum ben ve çok memnunum.

 51. kendisini yaklaşık 2 senedir kullanıyorum¸ sürekli değiştirme kararı alsam da senelerdir değiştiremediğim tek ürün. alın bölgemde inanılmaz kuru kalıyor ve gün içinde kararma yapıyor özellikle fitme kapatıcı ile birlikte uygulayınca. yapısı inanılmaz hafif¸ bb krem gibi hissettiriyor fakat kapatıcılığı bb’den çok daha iyi. rengim 110 bu arada. 

 52. yağlı cildim var.kızarıklıkları ve sivilceleri çok iyi kapatmıyor.sürdükten cok kısa süre sonra uçuyor.makyaj pamuguna bile çok az ürün geliyor.

 53. .Uzun zamandır kullandığım bir fondöten¸ orta kapatıcılığını ve yapısını seviyorum. Verdiği matlık da hoşuma gidiyor. Cildim karma olduğu için rahatlıkla kullanıyorum¸ ama bir daha alır mıyım bilmiyorum çünkü çok bereketli bir ürün ve uzun zaman boyunca aynı ürünü kullanmak¸ o ürünün hiç bitmemesi beni sıkıyor 😕

 54. Mağazada denediğimde ilk defa cilt rengime uygun bir fondöten bulduğuma sevinerek aldığım ürün. Bir iki kere gerçekten severek ve beğenerek kullandım ancak sonrasında kullandığımda cildim resmen kustu ve pul pul bir görüntü oluştu¸ benim için kendisi maalesef hayal kırıklığı.

 55. sanırım yaklaşık 3 kutu bitirdiğim go-to fondötenim. kapatıcılığı bana göre başarılı olmasına rağmen yapısı oldukça sıvı¸ süngerle yeterince kapatıcılık alamadığını düşünenler için elle uygulamayı öneririm. bana 220 rengi tam oluyor. yağlı bir cilde sahip olduğum için pudrayla sabitlemeden kullanabildiğim¸ kısa sürede cildimi yağlandırmayan sayılı fondötenlerden. vaatlerini yerine getirdiğini düşünüyorum¸ sadece gözenek gizleme konusunda çok bir fark gözlemleyemedim. bittikçe yedekliyorum¸ daha iyisini bulana kadar da böyle devam.

 56. Fondötenden önce en önemli adım nemlemdirmedir bence¸ gözenek gizlemek ya da kalıcığı arttırmak gibi baz görevi gören ürünler sonrasında gelir. Nemsiz bir yüze sürülen fondöten *nem diyorum¸ yağ değil* cilde tam anlamıyla oturmaz¸ hem yapar durur hem de bolca kuruluğu belli eder. O sebeple yeterli nemlendirmeyi yaptıktan sonra fondötene geçecek olursak¸ akışkan¸ su bir yapıya sahip ve bu yapı yüzümüze sürdüğümüzde de aynı hafifliğini koruyor ve yüzünüzde maske varmış gibi hissettirmiyor. Fırça ile sürüldüğünde kapatıcılık orta seviyeye çıkartılabiliyor¸ sünger ile ise az. Kalıcılık oranı da fena değil bana kalırsa¸ bu kadar hafif yapılı bir fondöten daha uzun süre kalamaz diye düşünüyorum. Sonrasında akneye meyilli bir cildim olmasına rağmen sivilcelenmeye sebep olmadı. Gözenekleri gizlemek gibi bir olayı yok ama renk eşitlemesini seviyor ve günlük olarak -hele yazın- çokça seviyor ve tavsiye ediyorum. Yaşasın sıcak alt tonlu uygun fiyatlı fondötenler de dedirtmiştir kendisi bir öğrenci olarak bana¸ teşekkür ediyoruz.

 57. Başıma bir şey gelmeyecekse ben bu fondöteni çok kötü buldum. Bazı ürünler çıktığında abartılı reklamlarla beklentiyi yükseltiyorlar. YouTube’da herkesin bayıldığı bu fondöten çok çok ince bir yapıya sahip. Dolayısıyla kapatıcılığı çok az. Fondöten kullanmam ama bazen lazım olur diye aldım. Keşke almasaymışım. Karma bir cildim var ve bende pütür pütür bir görünüm yarattı. Maalesef maybelline¸ fit me serin benim için sınıfta kaldı. fit me serisinin kalitesi keşke pazarlama politikası kadar iyi olsaydı. 

 58. Bendeki 110 rengi.Mat yapısı güzel.Hafif bir ten makyajı yapmak istediğim zaman elim gidiyor.O günlerin dışında biraz da bitsin artık diye 1 ton kadar koyu gelen fondötenimle karıştırıyorum.Leke iz sivilce kapatıcılığı bence iyi değil.Üzerinden göz altı kapatıcımla geçiyorum bu fondöteni tek başına kullandığımda.Gözenek küçültme gibi bir etkisini de gözlemlemedim açıkçası.Pek bir esprisi yok bana göre bu fondötenin.Kalıcılığı da 3-4 saat benim karma-yağlı cildimde.Elimdeki bitmek üzere ve tekrar almayacağım.Bir de kullanmadan önce cildi güzelce nemlendirmek gerekiyor yoksa pul pul durabiliyor.

 59. Mat yapısı yüzü kurutuyor. Benim gibi kuru ciltlilerin kullanmamasını tavsiye ederim. En açık renginin tonu çok güzel olsada¸ kuruma problemine yağ da katsam¸ kremlede karıştırsam çözüm bulamadım. Bir daha almayacağım bir ürün.

 60. İlk aldığım fondöten olur kendisi. Cilt ürünlerini kullanmaya pek sıcak bakmıyordum bir zamanlar. Ama elimde bulunsun¸ özel günlerde kullanırım mantığıyla gratis indiriminden almıştım. Gören herkes yüzünde bir şey yokmuş gibi duruyor diye söyleyince kullanmaya devam ettim. Gerçekten yüzüme uygun olduğunu düşünüyorum.

 61. Severek kullandigim fondotendir kendisi.fakat kis aylarinda pudrali yapisindan dolayi cildimde pullanmaya neden oluyor. Yanak ve cene bolgem kuru oldugundan bol nemlendiriciyle kullanmam gerekiyor. Yapisi dogal¸ yuzunuzde oldugu fark edilmiyor neredeyse.Renk tonu olarak su ana kadar cildime en uyumlu fondoten¸ bendeki 120 numarasi.

 62. Mağazadaki görevlinin tavsiye ettiği ilk fondötenim.Yine fiyatı indirimdeyken uygun ve yağlı cildim olmasına rağmen memnunum. Başta biraz fazla sürüp yedirememişim meğer. Sosyal medyada da genellikle güzel tepki görünce deneye deneye doğru ayarı tutturdum. Doğru kullanınca gayet güzel.

 63. Kuru ciltlilerin koşarak uzaklaşması gereken bir fondöten. Renk skalası 110 dan 120 ye geçerken birden koyulaşıyor. Eğer ara bir renkseniz ikisini alıp karıştırmanız gerekebilir. Yapısı ise affinitonedan bir tık yoğun ama çok az. Kapatıcılığıysa az. Renginizi eşitlemesini bekliyorsanız bir fondötenden evet eşitliyor ama lekeleri kapatmıyor. Kuru cildimde pul pul durdu ve çok yapay durdu bir türlü bütünleşmedi. Makyaj şehirde kanalında neredeyse herkese bu fondöteni uyguluyorlar ve harika duruyor sorun bende mi süngerimde mi anlamış değilim.

 64. Birçok kişi çok kapatıcı olmadığını düşünsede bence yeterince kapatıcı mat yapılı olmasına rağmen çizgilere dolmuyor oldukça kalıcı özellikle baz ile kullanıldığında mis koyu rengini almış olmama rağmen çok kötü durmadı uygun fiyatlı ve başarılı bir fondoten

 65. En son aldığım fondöten. Yazın kullanmak için almıştım ince bir yapısı olduğu için¸ bir süre sonra sanki koyulaşıyor gibi? Kapatıcılığı aşırı yüksek değil bence ama günlük kullanmak için uygun 

 66. Yaklaşık 2 yıl boyunca her gün kullandığım fondöten. 110 numarasını kullanıyorum çok kapatıcı olmamasına rağmen cildi gayet sağlıklı gösteriyor günlük kullanımda yeterince iyi gün boyu çok rahat dayanabilen bir fondöten.

 67. Yağlı bir cilde sahip olmama rağmen baz kullanmadan T bölgesinde pul pul dökülme yapan bir fondöten. Kapatıcılığı orta diye geçmesine rağmen kapatıcıyla desteklenmedikçe asla cilt lekelerimi ve sivilcelerimi kapatmıyor.Kapatıcıyla desteklendiğinde de fazlasıyla cakey bir görüntü yaratıyor¸ orası ayrı. Yine de cilt tipimden ve renginden dolayı bb veya cc kullanamadığım için yazın tek çarem.

 68. Kendi irademle 110 rengini seçtim tam oldu karma cildim olmasına rağmen iyice nemlendirip kullanıyorum eğer nemlendirmezsem pul pul dökülme yapıyor ama bütün yaz kendisi ile geçirdik çok indirimli bir fiyata almıştım çok az kullanıyorum ve 2 aydır aynı tüp ile devam ediyorum eğer yağlı karma bir cildiniz varsa nemlendirerek kullanın kuru bir cildiniz varsa ürün size göre değil demektir.

 69. Karma/ normal cildime en uyan fondöten. Mat yazsa da üstünde hiç mat değil doğal orta bi kapatıcılıkta. Ciltle çok güzel bütenleşiyor ama cakey dedikleri görüntüyü vermiyor. Zaten çoğu ankette en memnun kalınan uygun fiyatlı fondöten çıkmış kendileri. Benden de kalp kalp kalp

 70. karma cildimi çok güzel eşitlediğini söyleyebilirim. nunun yanı sıra gözenek görünümümü azalttı. sürer sürmez cildimi matlaştırdı. gün içinde akma vs. yapmadı ben memnun kaldım

 71. Yaz başından beri kullandığım¸ çok başarılı bulduğum fondötendir kendisi. Önceden estee lauder double wear kullanıyordum fakat yaz ayları için günlük olarak bana ağır geliyordu. Gözenekleri bence primersız iyi kapatıyor. Renk tonu eşitlemesi de güzel. Beni en çok şaşırtan ise¸ t bölgemdeki yağlanmayı kontrol altına aldı. Pudrayla sabitleyince kek de durmuyor. İndirim dönemlerinde güzel bir seçenek.Edit: Yağlandırmama özelliğinden çok memnundum fakat sivilce yaptı. Hem de fazlasıyla. Çok üzülerek yolumu ayırdım kendisiyle… 

 72. Yazın karmaya dönen hafif gözenekli cildim için uygun görüp aldığım fondöten. Yağlı ve karma ciltler için gayet hafif yapılı yaglanmayi önleyen fakat kapatıcılığı beni tatmin etmeyen bir yapıda. Bb krem niyetine sürüyorum.

 73. Güzel fondöten lakin karma ciltler için daha güzel ama karmayım diye direk sürmeyin çünkü yüzünüz pul pul oluyor neymiş nemlendirmeden olmazmış. Neyse nemlendirince no makeup gösteren bi fondöten güzel renk konusunda uygun olanı bulursanız şanslısınız.

 74. Söylenenin aksine¸ eğer yeterince nemlendirilmiyorsa kuru ciltlere tavsiye etmeyeceğim fondöten. Fakat eğer güzelce nemlendiriliyorsa kuru ciltlerin de çok rahat edeceği çok güzel bir fondöten. Mat bitişli olduğu için kış favorim.

 75. ilk çıktığı zamanlar kullanmıştım fakat renk tonları tutmuyor koyu kalıyor. beyaz tenliyim sarı alt tonlu bir cildim var daha doğrusu yüzüm öyle bu yüzden ton tutturmak zor oluyor. matlığı kalıcı değil birkaç saat sonra parlamalar başlıyor. kapatıcılığı güzel. ama zor zamanda kalınmazsa almaya gerek yok bence.

 76. Bir kutusunu bitirdiğim¸ ikinciye geçtiğim fondöten. Beğenmeyen arkadaşlarım da var ama ben beğeniyorum¸ yağlı bir cildim var ve önce fırçayla dağıtıp sonra nemli süngerle oturtturunca tenimle çok güzel bütünleşiyor. Kapatıcılığı günlük kullanım için iyi bence çünkü ben cilt lekeleri olan biriyim ve her yerde aynı rengi vermesi hoşuma gidiyor. Üstüne de fit me pudra geçiyorum hafifçe çok doğal ve pürüzsüz duruyor. Plasebo etkisi mi değil mi bilmiyorum ama bana gözenek görünümünü de bir nebze olsun azaltıyormuş gibi geliyor. İndirimlerde alınınca bence çok uygun. Bendeki rengi 230.Ama sabah 8’de yaptığım makyajı akşam silerken pamuğa çok az geliyor¸ sanırım öğlen 4 sıralardında biraz salıyor kendini. Ben sıkıntı etmiyorum¸ uygun fiyatlı güel ve ulaşılabilir bir fondöten.

 77. Uygun fiyatlı olarak önerebileceğim tek fondöten. Artık fondöten alırken elim uygun fiyatlılara pek gitmiyor çünkü fondöten benim için bütün makyajı mahvedebilecek veya taçlandıracak bi öneme sahip. Fakat çoğu uygun fiyatlı marka buna pek dikkat etmiyor.Yine de denediklerim arasından en başarılı bulduğum buydu. Hala yarım şişeye sahibim. Öncesinde nemlendirici kullanmak şart. Baz ile kullanmanızı tavsiye ederim. 

 78. t bölgesi yağlı ve yanakları kuru sayılabilecek bir karma ciltli olarak hiç memnun kalmadığım fondöten. nemli makyaj süngeriyle hafif hafif uygulamama rağmen çok cakey bir görüntü yarattı ve dudağımın kenarındaki çizgilere aşırı doldu¸ o çizgiler hiç o kadar belirginleşmemişti. uzun vadede sivilce de yapacağını düşünüyorum çünkü bir kez kullanmama rağmen yüzümde çok rahatsız bir his bıraktı. fakat fiyatı gerçekten çok uygun bir fondöten ve kendisi için ‘berbat’ diyemem¸ belki ‘eh işte’ uygun bir tanımlama olur.

 79. Karma cildim olmasına rağmen cildimle hiç uyuşmuyor bu fondöten. Pudralı olduğu için sevmedim sanırım çok belirgin ben burdayım diye bağırıyor güzel de nemlendiriyorum oysaki cildimi anlayamadım 🙁

 80. 110 numarası sarı alt tonlu beyaz tenliler için güzel ama cakey duruyor. Tüm gözenekleri pürüzleri aşırı belli ediyor. Yüzümü nenlemdirsem bu sefer de yüzüme oturmuyor.110 numara renginde güzel bir fondöten bulunsa keşke uygun fiyatlı olarak. 

 81. gratiste çok övdüler ben de büyük beklenti ile aldım¸ hiç memnun kalmadım. ne kıvamından ne renginden ne de kalıcılığından. hayal kırıklığı oldu.

 82. kapatıcılığına hayran kaldığım fondöten türüdür. fakat benim favorim superstay 24 saat. Şu an 4. şişemi almış bulunmaktayım. bir dönem sivilce problemlerimle baş ederken kendisi en büyük yardımcım oldu¸ bu nedenle vazgeçemiyorum. ama fit me de harikadır. benden söylemesi…

 83. karma bi cildim var fakat bu fondöteni bir türlü sevemedim. yüzüme oturmaması¸gözeneklerimi belli etmesi¸ cakey durması¸çizgilere dolması… gün içinde biraz biraz oturuyo fakat 2-3 saat sonra otursa ne olur. bir daha kesinlikle almam dediğim bi fondöten benim için

 84. Bir kuru ciltli olarak üzerinde karma ve yağlı ciltlere uygun yazmasına rağmen yapısının inceliğinden dolay denemek istedim . Cildimi cok güzel nemlendirip memli süngerle uyguladım ve gercekten cok memnun kaldım. Yüzümün herhangi bir yerinde pullanma yapmadı ve kalıp gibi durmadı.

 85. karma ciltli olan bana çok güzel uyum sağlayan fondöten. nemli süngerle üstünden geçtiğimde cildimi mermer gibi yapıyor. ancak renk tonu bana ve etrafımdakilere hep bir ton daha koyuymuş gibi geliyor. zaten çok nadir fondöten kullanıyorum¸ nemlendiricimle karıştırarak uyguladığımda rengi de pek sorun olmuyor. severek kullanıyorum.

 86. normal¸ nadiren t bölgesi yağlanan bir cildim var. hayatımın fondoteni diyebilirim. rengi gün içinde koyulaşmıyor¸ transparan pudrayla sabitleyince akşama kadar hiç oynamadan duruyor ve istediğim kapatıcılıkta uygulayabiliyorum. ben minik boy süngerlerle iyice yedirerek yavaş yavaş uyguluyorum. sürdüğüm gibi matlaşıyor ama tabi önceden nemlendirici veya primer sürmeniz aşırı mat olmasını engeller.

 87. Yağlı ve gözenekli ciltler için olduğu söylenen yabancı youtuberlar tarafından orta-yuksek (artırılabilir) kapatici olarak nitelendirilen ancak matlastirici baz¸ nyx HD pudra ve sabitleme spreyi ile kulanmama rağmen istediğim kapaticiligi vermeyip yağlı cildimde kusma yapan akşama cildimden uçup giden bir fondöten. Henüz cildimde kalıcı veya matlastirici vaadini gerçekleştiren bir ürün bulamadım. Hala umutluyum 

 88. Kullandığım ilk fondötendir.Şimdiye kadar hiç fondöten alıp düzenli olarak kullanamadım çünkü hassas ciltliyim ve ne denedimse kaşıntı yaptı.Bir de fit me denemeye karar verdim ve İndirmde olmasının da etkisiyle sonunda aldım.Öncelikle T bölgemde büyük gözeneklerim var ve bunu belli ediyor onun dışında bence ciltte güzel bir renk eşitliği sağlıyor ve bulaşma yapmıyor. Ama sanki bb krem olacakken fondöten etiketi basmış gibiler kapatıcılık konusunda hiç başarılı değil.Fakat ben memnun kaldım ağır bir ürün değil. Tavsiye ederim.

 89. Herkesin bayılarak kullandığı benimse hiç sevemediğim fondöten. Yapısı ince evet o yönden güzel ama yüzümde bi tuhaf durdu. Gözenekleri az da olsa kapatıyor diye duymuştum ben¸ hiç faydası olmadı. Yüzümü çok iyi nemlendirmeme rağmen cakey bir görüntü çıktı ortaya. Bir de yağlandırdı yüzümü. Benimle değilsin fit me. 🙁

 90. matte&poreless sözde ama benim gözeneklerimi daha da belli etti¸ gün ışığında aynaya bakıyorum¸ gözeneklerim ben burdayım diyor. üstelik aynı serinin pudrasını da kullanmama ve makyaj bazı da kullanmama rağmen. öyle ekstra bir matlıgını da görmedim açıkçası¸ 2-3 saat sonra parlıyorum her fondötende oldugu gibi. ince yapısı olsa da gün sonunda gerçekten suratımda ağırlaşıyor ve eve gelip direkt silme isteği oluyor. tekrar kullanmak istemem açıkçası.

 91. Kapatıcılığı neredeyse 0 olan fondötendir 🙁 en fazla az bir renk eşitlemesi sağlıyor¸ama renk skalası geniş her cilt tonuna rengine uygun renk seçeneği var.

 92. 110 rengine sahip olduğum ve çok severek kullandığım fondöten. Gözenek gizleme vaadi var. Bu vaadini yerine getiriyor. Fondötenin altına baz kullanmadan bile gözeneklerin görünümündeki iyileşmeyi görebiliyorsunuz. İlk kullanımım Türkiye’de satışı yokken¸ bana uymayan bir rengini denemem ile olmuştu. O zaman da yapısını çok beğenip hayran kalmıştım. Gün içinde t bölgem yağlanır. Yanaklarım normal¸ burun çevrem özellikle¸ yağlıdır. Bu ürünle pudraya ihtiyaç duymadan günü bitirebiliyorum. Kendinden pudralı bir ürün¸ ama kuru yerleri belirgin hale getiren bir pudralı bitişten bahsetmiyorum. Ürünün benim için en büyük dezavantajı ambalajı. Çevirerek açılan ve kapanan kapağı var ve krem tüpü gibi¸ sıkarak ürünü çıkarıyorsunuz. Kapağı döndürmeden takılıp çıkarılan tarzda olsaydı ve pompa yardımıyla ürüne ulaşsaydık daha kullanışlı olurdu. 

 93. Birkaç ay önce 110 numarasını kulllandığım ancak bitiremediğim bir ürün. Cildim karma/yağlı ve gün içinde özellikle dışardaysam ekstra yağlanıyor. Ürün ilk sürdüğümde gözeneklerimi pürüzsüz hale getiriyordu ve mat bir görünüm sağlıyordu ancak 2-3 saat içinde yağlanma hergün olduğu gibi devam ediyordu. Sivilce yapma/gözenek tıkama konusunda net bir şey söyleyemem çünkü cildime sürdüğüm kapatıcı her ürün siyah nokta¸ beyaz nokta¸ sivilce veya kistik akne yapabiliyor bende. Bu ürünü kulladığım süreçte cildimle ilgili çok sorun yaşadım ancak yüzümün bu ürüne özel bir tepki verdiğini sanmıyorum.

 94. Normalde fondoteni her gün süren biri değilim renkli güneş kremi kullanırım ama buna ister istemez elim gidiyor. Çünkü ciltte duruşu kalıp gibi değil hafif duruyor ve iyi bütünleşiyor. Burun çevremdeki gözenekli görüntüyü az bi ürünle örtmemi sağlıyor. Bence iyi bi ürün. İçerik temizliği doğallığı ne derece kalitelidir bilemem ama makyajı güzelce silip yüzümü yıkadığım için olumsuz bir etkisini görmedim. Biraz akışkan bi yapısı var bence bu iyi. Çünkü genelde mat fondötenlerde bi katılık zor dağılma durumu olur. Bunun öyle olmaması tercih etme sebebim. Yaz ayrı kış ayrı iki tonu var elimde. Biterse de alırım yenilerini. 

 95. fit me serisinin kapatıcısından ne kadar memnunsam bundan da bi o kadar nefret ediyorum. kuru cildimi daha da pütürlü hale getirdi. yağlı ciltlere daha uygun bence. kuru ciltlerin kesinlikle uzak durması gerek. benim ten rengime 120 uyuyordu renk konusunda sıkıntı yaşamadım ben tabii ama skala sahiden az. 110 ile 120 arasında uçurum renk farkı var.

 96. 110 rengini kullandigim ince yapılı mat fondöten. Benim açımdan tek eksisi cildim karma-yağlı olduğu için nemlendirmeden sürdüğümde burun kenarlarımda ve yanaklarimda pul pul görüntü oluşturuyor olması. Renk tonu¸ mat ve ince yapılı oluşu güzel. Bu aralar bb cream kullaniyorum ama elimdeki fit me bitince tekrar alabileceğim bir ürün.

 97. Cilt tipim kurudan normale dönük. Cildiniz benim gibiyse nemlendiricisiz bu fondöteni kullanmanızı önermem. Ürün gözenekleri yok ediyor ve az bir uygulama ile mükemmel sonuca ulaşıyorum. Uygun fiyatlı güzel bir fondöten ve uzun zamandır günlük makyajımda bunu kullanıyorum.

Siz ne düşünüyorsunuz?