“Maybelline colossal kajal siyah göz kalemi” için 218 yorum

 1. Gayet kullanışlı¸ 12 saat kalıcılığı vaat eden ve yerine getiren siyah göz kalemi. oldukça memnunum¸ sadece her kalemde olduğu gibi kuyruk kısımları biraz uçuyor. Fiyatını da düşününce şu ana kadar kullandığım en iyi göz kalemi diyebilirim. Bittikçe yenisini alcağımı düşünüyorum

 2. Bu yaz göz kalemi almak için gratis’e girdiğimde yüzüne dahi bakmamıştım bu ürünün. Sonra merve boluğur yüzü oldu¸ reklamları dönmeye başladı¸ herkes ne kadar memnun olduğunu yazıp çizdi ve ben de çılgınca kendisini boş raflarda aramaya koyuldum. Sonuçta buldum¸ fakat çoğu kimsenin aksine beğenmedim. Normalde kalem sürdüğümde gözümden çok akmaz ama bu müthiş akıyor. fiyatı uygun da benim için bir esprisi yok. Zaten siyah kalem de yakıştırmıyorum bu ara kendime¸ arkadaşıma verdim.

 3. tam anlamıyla ‘abartılmış’ ürün.göz üstüne eyeliner niyetine sürüldüğünde gün içinde silikleşiyor¸ üstelik altta tutması the balm’ın far bazı ve ten rengi bir far olmasına rağmen.göz içine sürüldüğünde ise yaklaşık 5 dakika içinde alt kirpiklere birikme yapıyor.çok yumuşak olduğu için ikide birde kırıldığını da düşünürsek bir daha almayacağım kalemdir kendisi.

 4. Başlangıçta beğenmediğim ama şuan severek kullandığım göz kalemi. Ben bütün göz kalemlerinde yaptığım gibi gün içinde akmaz ümidiyle dağıtarak uyguluyordum ama gene akıyordu.bir kere de sürdüğüm gibi bırakayım dedim ve sonuç harika. not: göz altıma essence ı love stage far bazı ve wet n wild brulee far geçiyorum.

 5. Gün itibariyle Osmanbey t-shop’ta çokça gördüğüm kalem. Hala arayıp da bulamayan varsa duyurulur.Bir de ben bunu hiç kullanmadım ama siyah kalem olarak maybelline’in master dramasını çok seviyorum. Bundan memnun kalmadıysanız Bir de onu deneyin derim.

 6. Flormarın bildigimiz düz siyah göz kaleminden sürümünün daha kolay olması dışında bir farkını göremediğim kalem. Kalıcılık¸ akma¸ dağılma aynı maalesef:(

 7. kabı çok gösterişli olan ürünün içi kötüdür önyargımdan dolayı bir türlü alıp deneyemedim. o cafcaflı sarı kabı hiç kalite hissi uyandırmıyor hint pazarına yönelik bir ürüne benziyor.

 8. Merve boluğur’un reklamlardaki gözleriyle alakası olmayan göz kalemi. Elime sürünce siyah¸ gözüme sürünce çirkin bir gri. O kadar siyah değil ki bir siyah göz kalemi en fazla bu kadar siyah olmayabilir.

 9. bu göz kalemini bi ara o kadar çok alcam diye tutturdum ki gitmediğim kozmetikçi kalmamıştı. en sonunda gratislerden birinde buldum ordaki görevlilerden birine bu kadar satıyor ama almaya değer mi diye sorduğumda bu kalem yeni değil daha önce de vardı merve boluğurun reklamından sonra ne hikmetse herkes almaya başladı bence diğer kalemlerden farkı yok dediği için almaktan vazgeçtim. zaten çoğu göz kalemi de alerji yapıyor bende 🙁

 10. 10 liraya alınabilecek en iyi kalemlerden biri. 2. sine geçtim. Beğenme sebebim¸ pahalı markalar da kullanmış biri olarak onlara kıyasla daha az akıyor olması ve onlara nazaran daha çok daha ucuz olması tabiiki

 11. yağlı göz kapaklarımda diğer göz kalemlerinin de yaptığı gibi dağılma yapan¸ pek bir değişiklik göremediğim göz kalemi. kişiden kişiye değiştiği söyleniyor.

 12. Kalıcılığı güzel akma yapmıyor ama abartıldığı gibi olduğunu düşünmüyorum ve her nedense sürünce “saçma olacak belki ama” başım ve gözlerim ağrımaya başlıyor.

 13. ben bu ürünü pek sevmiyorum. Eyeliner sürmek istemediğim zamanlarda şunu sürüp dağıtayım diyorum birkaç saat sonra makyajım berbat oluyor. gözümün içine de sürmüyorum çünkü akıyor. Yine de aman 10 lira zaten ne bekliyorsun ki diyorum kendime.

 14. merve boluğur’un reklamlarında oynadığı¸ sabit satış fiyatıyla (10tl) pazara sunulan yoğun siyah göz kalemi. fiyatına göre gayet kaliteli olduğunu düşünüyorum. sürümü yumuşak bu sebeple çok pratik günlük makyaj için ideal. gün içerisinde bir veya iki kez tazelenebilir. ama bunun dışında en önemli özelliği çok yoğun siyah pigmentlere sahip olması.eğer her gün kullanıyorsanız çabuk bittiğini söyleyebilirim fakat yine de gayet memnun kaldığım bir ürün.

 15. Göz içine siyah kalem uygulamayı seviyorum ama ‘ kalem’ olanlar sert geliyor¸uygulamada zorluk çekiyorum.Bu kalemi kullanmaya başlayalı bir hafta oluyor¸sürümü kolay¸rahat.Gün içinde bir iki defa tazeliyorum.Çıkarması biraz sorunlu iyi bir makyaj suyu istiyor.Onun dışında memnun kaldım bitince yenisini alıcam.

 16. Ben eyeliner sürdüğümde kirpiklerimin arasındaki boşlukları doldurmak için kullanıyorum. Ama feci akma yapıyor. İki saat bile daynamadan pandaya dönüşüyorum.

 17. Diğer kalemlerden pek bir fark göremediğim kalem. Akma yapıyor rengi de çok çok koyu değil. Ama idare eder yapıda bir ürün

 18. Benim içinde diğer kalemlerden pek farkı yok malesef. Renk vermesi güzel¸ sürmesi kolay evet ama çok akma yapıyor.

 19. Geçen sene olduğum göz ameliyatından sonra aşırı hassasiyeti olan devamlı sulanan¸ göz kalemlerinin saniyesinde akmasına sebep olan gözlerimde akmadan duran tek kalemdir.Tamamen merakımdan aldım. Bu kadar memnun kalacağımı düşünmemiştim. Uzun zaman sonra bana tekrar siyah göz kalemlerini sevdirdi.

 20. gözlerimden çıkmayan göz kalemi. evet gün içerisinde neredeyse hiç akmıyor¸ sürdüğüm gibi kalıyor ama akşam eve gittiğimde gözlerimden çıkarmak için çok uğraşıyorum ve yine de sabah kalktığımda gözlerimde siyahlıklar oluyor. göz makyajımı temizlemek için bioderma sensibio h2o kullanıyorum¸ rimelimi hiç sorunsuz çıkardığını düşünürsek sorun kesinlikle bu kalemde.

 21. bu kalemin akmadığı tam bir hikaye göz pınarlarına dolması da ayrı bir dava. Kısacası şişirilmiş bir üründür kanaatimce.

 22. Birçoklarının aksine benim pek sevdiğim göz kalemi. Evet¸ akıyor ama ben makyajda o hafif akmış görüntü için uğraşanlardan olduğum için işime geliyor. Çünkü ben de en akan göz kalemi bile kalıp gibi kalabiliyor. Bİ de ince ucu ve sürülüşünü çok sevdim.

 23. tek iyi özelliği yoğun siyah renk vermesi. onun dışında hem akma yapıyor ama aynı zamanda nasıl oluyorsa temizlenmiyor kesinlikle. temizleme sütü ardından bioderma h2o ile temizlediğimi sandım ama ertesi sabah smokey eyes ile uyandım.

 24. Hic sevemedigim urun¸ çok fazla akma yapiyor¸ yumuşak degil ve ucu sivrilmedigi için sürmesi de zor olan urun.

 25. çok iyi bir pazarlamayla merve boluğur bu popülerliğe ulaştığını düşündüğüm göz kalemi. kalıcılığı herhangi bir göz kalemiyle aynı olmakla beraber genellikle akma yapıyor. eyelinerla beraber üst kirpik diplerime daha siyah bir görüntü vermek için uyguluyorum. siyahlığına diyecek yok ama 2-3 saat sonra bir bakıyorum alt kirpik diplerim¸ içine kalem çekmişçesine simsiyah.

 26. Merve bölüğür’ün reklamdaki makyajı gerçekten bu kalemle yapsaydı bir saat sonra ne olurdu merak ediyorum gerçekten ben bir damla sürdüğüm halde akıp gözlerimin altını mosmor etmeye yetiyor bu. Hoş değil.

 27. hiç memnun kalmadığım göz kalemi.nedenine gelecek olursak¸ deli gibi akıyor. vadettiği kadar siyah değil. kalıcı mı? pek sayılmaz. ayrıca nasıl oldu bilmiyorum ama bendeki kalem¸ çok çabuk kurudu. ladywithahat ‘in de dediği gibi çok iyi bir pazarlamayla bu kadar popüler oldu sanırım. edit: yazım hatası

 28. her sabah eyelinerla uğraşamıyorum bunu alayım daha kolay olur dedim. denedim¸ gerçekten de çok siyah fakat gözümde en fazla 1 saat dayanabildi¸ kalıcı falan değil yani eyeliner gibi kullanamadım. sanırım sürümünün kolaylığı ve yoğun siyah olmasından dolayı gözün iç kısmında kullanılabilir ya da buğulu makyajlar için uygundur. benim işime yarayamadı malesef.

 29. Kesinlikle sabit kalmayan göz kalemi. Akmayan kajal kalem zor bulunuyor ama bu kalem denediğim kalemler içinde en çok akan dağılan kalem oldu. Sürümünün kolay¸ ucunun yumuşak olması da kurtarmıyor malesef. Hiç mi hiç beğenmedim.

 30. Ev arkadaşım merak edip almış bende onun sayesinde denedim ve beğenmedim. Çok fazla akma yapıp ilginç bir şekilde temizlerken de çıkmıyor bir türlü.Daha iyileri var bence almaya değmez .

 31. Yoğun ve mat siyah bir rengi olan gözaltımda az da olsa bulaşan fakat gözkapağımda bazla birlikte duruşunu koruyan kalem.Bir tık daha sert yapıda olsaydı kullanımı daha kolay olurdu.

 32. kalıcı olsun diye alıp nalet okuduğum kalem.tamam kalıcı olsun ama bu kadar da değil be. çıkarmak istediğimde de çıkarabileyim yani. sayesinde kendimi lise yıllarında h.sonu kalem sürüp h.içi okul günü onu yeterince çıkaramadığım için okul müdüründen azar işittiğim günlere döndüm. ne kadar silersem sileyim sabah ”say hi to panda”

 33. son zamanlarda kullandığım göz kalemleri içerisinde kalıcılığı en yoğun olan¸ verdiğim parayı sonuna kadar hak eden göz kalemi.

 34. Kullandıgım en berbat göz kalemi.sevenler var mı bilemiyorum ama ben cöpe attım direkt.resmen gözümü çıkarıyodu bu kalem¸ aşırı sert.

 35. eyeliner olarak göz kapağıma uyguladığım kalem bir jel eyeliner kadar mükemmel olmasada kesinlikle iş görür

 36. reklamlarına dayanamayıp alıp denedim ve çok memnun kaldım. herkesin göz kapağı farklıdır benimki çok yağlı olmadığından bende aşırı kalıcı oldu mesela. göz altlarıma sürdüğümde de benzer şekilde akma bulaşma yapmadı. en güzel tarafı da kömür gibi¸ verdiği renk çok seksi ve mistik. bundan önce mac kalemleri kullanan biri olarak şunu diyebilirim ki (içerik farklarını falan bilmem ama) kalıcılık ve görüntü açısından fiyat performansıyla bu kalem mac’inkini döver.

 37. ne abartıldığı kadar iyi¸ ne de yerden yere vurulduğu kadar kötü bir göz kalemi. 10 liralık iş gören bir ürün. uygun fiyatlı olup da tazeleme gerektirmeyen bir göz kalemine denk gelmedim. avon supershock kalemi merak ediyorum ama etrafımda bir avon temsilcisi olmadığı için denemek kısmet olmadı.

 38. simsiyah olan ama bir süre sonra dağılan ve bulaşan¸ yumuşak yapıda¸ kolay sürülebilir bir kalem.fiyat-performans açısından bakılırsa aslında gayet iyi ama daha yüksek bir fiyata sahip olsaydı para verilip alınmayacak bir ürün.ben bu kalemi çok koyu renkli olması sebebiyle gözümü tamamen çerçeveleyip cat eye şeklinde kullanıyorum ve 2-3 saat içinde kulak çubuğuyla birkaç defa yayılan kısımları düzeltmem gerekiyor.daha az yoğun kullanılırsa belki bu kadar sorun yaratmayabilir¸bilemiyorum.benim için 10 lira nasıl olsa¸alayım da evde bulunsun’luk bir ürün.

 39. Bunu hep duydum¸ reklamlarını da çok gördüm tabii ama gidip alacak kadar önemsememiştim. ilk kez bugün kullandım ve hiç beğenmedim. Çıkmıyor ve yumuşak değil. Emily kalemimle aşk yaşamaya devam edeceğim¸ üzgünüm.

 40. merve boluğur’dan ne eksiğim var deyip almıştım¸ nedense rengini beğenmemişler ama benimki gayet siyah hatta o kadar siyah ki biraz ürkütücü durdu hayalet cildimde. ama çok kullanmadım/kullanamadım çünkü çıkmıyor¸ hani cidden çıkmıyor¸ ertesi gün gözaltlarım simsiyah gezmek zorunda kalıyorum¸ çift bazlı temizleyicileriniz varsa sorun olmaz sanırım.

 41. Sürümü gerçekten rahat. Göz kapağıma bulaşma yapmayan ilk göz kalemimi buldum 🙂 Tek sıkıntım kullandıkça kalınlaşması :/ İnce çizgi çekmek zor oluyor.

 42. surumu inanilmaz kolay ve yumusacik ama kalicilik siffir siffir siffir. ozellikle bu bol terli yaz gunlerinde kalici olmasini istiyorsaniz kalemi elinizde dolastirip on dakikada bir tazelemeniz gerekebilir.

 43. Bu kalemi sürdüğüm ilk gün evden çıkarken ağladım ve “makyajım da akmıştır şimdi” deyip sinirimi iyice bozmuşken¸ bir de baktım ki hiç akma falan yok gözümde. Fakat saatler süren bir kalıcılığı yok¸ orta kalıcıkta diyelim. Neredeyse içine çektiğim her kalemin yanma¸ kızarma yaptığı hassas gözlerimde çok fazla kızarma¸ yanma da yapmadı ama hiç yapmadı diyemem. Alınabilir bir kalem fakat¸ pratik oluyor¸ eyeliner olarak da kullanılabilir uğraşmak istemediğiniz zamanlarda¸ siyahlığı tatmin edici¸ aldığıma pişman değilim.

 44. Sadece bir iki kere kullandığım göz kalemidir. Nefretlik ve ibretliktir kendileri. Gözüme pastel boya sürsem daha yumuşak bir sürüm sağlar. Bir de akıp sizi rakuna çevirmesi var ki evlerden ırak.

 45. bu fiyat skalasında daha iyileri bulunan göz kalemi. reklamı çok iyi yapıldığı için bir heves almıştım¸ ama kalıcılığında ve sürümünden memnun kalmadım. bu ayarda essence long lasting göz kalemi nin performansını daha çok beğeniyorum. fiyatı da daha uygun hatta.

 46. Makyajda en iddiasız olduğum konu kesinlikle eyeliner. Şöyle kuyruklu eyeliner çizenlere hep özene özene bakardım sonunda ben de bir yerden başlamaya karar verdim aldım likit bir eyeliner. Yok efendim ne yapsam başaramadım dümdüz çizemedim ki kuyruk neyime. Ben de en sonunda reklamlardaki övgülerine dayanamarak bir koşu gidip aldım büyük rahatlıkmış bu siyah göz kalemleri benim için sür çıklık tam. He akmıyor mu derseniz akıyor ama 8 saat sonra falan. (Sıcaklığa göre değişebilir) ilk sürdüğümde tam simsiyah oluyor yine bir süre sonra rengi grileşiyor ama olsun bunlara rağmen yine de sürüm kolaylığı benim gönlümü kazandı. Bu arada bim marketlerde her zaman 1 – 2 tl daha ucuz oluyor cicişler.

 47. reklamlardaki iddiasını tutturamayan kalem. bende akıyor¸ hele ki bu sıcaklarda ve beklediğim siyahlığı da vermedi.

 48. yumuşak¸sürümü kolay. verdiği siyahlık da çok güzel. sorunum gözümden kolayca akması¸ temizlemek istediğimde de ironik olarak zor çıkması¸ akabinde mutlaka 2-3 gün kalıntı bırakması.

 49. her şeyi iyi hoş da göz açıp kapattıkça göz kapağına bulaşması üzüyor. madem sürümü kolay¸ simsiyah bi ürün yaptık e bi eksi özellik de bulunduralım demişler sanırım:(

 50. Çok begenenler de var nefret edenlerde.Fakat ben nefret eden taraftayım nasıl oluyor bu iş şans işi mi anlamadım. İlk sürdüğümde gayet güzeldi¸ gerek rengi gerek sürülüşü.Daha sonra kuru sert boyamayan bir şey oldu.Anlayamadım¸.

 51. hiç memnun kalmadığım göz kalemi. iddia edilen kalıcılık süresinin en fazla dörtte biri süre için kalıcı¸ sonrasında bol bol akıyor. çok popüler olduğu için denemek istedim ve zar zor bularak iki tane aldım¸ fakat bir tanesini zor bitirdim¸ ikinciyi kullanmadım bile.

 52. arkadaş gazıyla alıp bitiremediğim kalem. inanılmaz akıyor tahammül edilecek gibi değil. kalemi bitiremediğim gibi verdiğim paraya acıdım¸ pahalı almıştım çünkü¸ hiçbir yerde yoktu o zamanlar.ama bunun üzerine rimmel london exeggerate asansörlü göz kalemini aldım ve o günden beri aşk yaşıyoruz. akmıyor ve neredeyse tüm gün kalıyor gözünüzde.

 53. memnun kalıp kalmadığıma hala karar veremediğim göz kalemi. 1 yıldır kullanıyorum. siyahlığı çok güzel¸ ama o asansörü bozulduğu anda çöpe atılacak hale gelmesine sinir oluyorum. göz altına kesinlikle süremiyorum¸ sürdüğüm anda panda gibi oluyorum¸ göz altından çok çabuk akıyor.

 54. Kullanımı kolay¸ siyah¸ uygun fiyatlı göz kalemi. 12 saat akmadığı kısmı ise benim için çok da doğru sayılmaz. Kalıcılığının çoğu göz kalemine göre iyi olduğu doğru ama her göz kalemi gibi bunun da gözümdeki ömrü uzun olmadı cicişler. 🙁

 55. Yumuşak¸ kullanımı pratik ve kalıcı¸ fiyatı da gayet uygundu aldığımda. Alerji falan da yapmadı kesinlikle memnun kaldığım bir ürün.

 56. Göz pınarlarına ve göz altına sürülmediği sürece akmayan¸ orta yumuşak ve kontrollü sürülmeye elverişli¸ fiyatına göre yüksek performanslı bir göz kalemidir. Bittikçe almaya devam edeceğim¸ formülü değişmez umarım.

 57. (bkz: bim ) ‘e düşen göz kalemi. simsiyah¸ yumuşak¸ kalıcılığı fena değil bazı kalemler gibi yok olmuyor ancak dağılıyor¸ akıyor¸ göz içinde durmuyor.

 58. Merbe Boluğur ile özleştirdiğim göz kalemidir. Öylesine bir indirimden almıştım ve çok memnun kaldım. Siyahlığı güzel kalıcılığı iyi. Bitmeyen ürünlerimdendir.

 59. Bu kadar akan bir kalem görmedim¸ sürdükten kısa bir sonra dağılıyor ve panda gibi oluyorsunuz. O kadar reklamını yapıp¸ güzel ambalajlama ile de bir yere varılmıyor demek ki. Olmamış.

 60. memnun kalmadığım ürün. denildiği gibi de kalıcılığı yok. gözlerimde durmuyor akıyor. çok çabuk biten ve kırılabilen kalem.

 61. ben sevmedim bu kalemi. bir kere kullandım anneme verdim o da çöpe atmış. bir kere kalıcı olması güzel de makyaj temizleme suları bunu çıkarma yolunda hiç oluyor ve gözümden hiçbir zaman çıkmayan pis bir siyahlık bırakıyor ki ben bundan nefret ediyorum.

 62. O kadar reklamlarda gösterildiği kadar başarılı olmayan göz kalemi. Göz altında çok akmadı fakat kapağına sürmüş olduğum kısım üste gölge gibi çıktı.

 63. Nedense büyük umutlarla aldığım kalem. Yumuşak sürümü ve siyahlık derecesi güzel tamam da çok çabuk akıyor bu da arkadaş! Sürekli birileri “kalemin akmış” diye gözümün çevresini silmeye/sildirmeye kalkıyor. Sadece acelem olduğu zamanlarda kolayca ve hızlıca sürmek için kullanıyorum. Başka da bir artısı yok gözümde.

 64. Gözümün içine sürdüğümde aktığı için¸ üst göz kapağımda kirpik diplerime sürerek değerlendireyim dedim ama¸ yine de akıyor özellikle kuyruk kısmı dağılıyor. Halbuki lens kullandığım için göz kuruluğu yaşayan birisiyim. Sevmediğim kalem.

 65. akma yapan¸ sürmesi zor hadi sürdün diyelim bu sefer de çıkarması çok zor olan maybelline yakıştırmadığım ürün.

 66. renk olarak siyah tonu gayet başarılı fakat ne yazık ki akma yapıyor. gün içinde öcüye dönüşmeyin sakın.

 67. bana kendini sevdirdi. güzelce kayıyor göz kapağında ve hiç akma sorunu yaşamadım ama çıkartması cidden zulüm gibi geliyor akşamları.

 68. Kullandığım en yumuşak göz kalemi. Sürerken yumuşak olması çok güzel gelmişti ama birkaç kullanımdan sonra sürerken kırılmaya başladı. Avon’un göz kalemleri varken bir daha almam.

 69. Sürümü çok kolay sürerken bulaşmıyor.Ama bende çok akma yaptı.Sabah sürüp evden çıkınca öğle saatlerine doğru göz altıma aktı tüm kalem sevmedim:(

 70. Geçen sene ilk çıktığında almıştım ve akıllı ben ucunu neredeyse sonuna kadar açıp daha hiç süremeden kırdım 🙁 biraz kısmı kaldı onu da kullanıp çok beğendim. Simsiyah¸kalıcı ve yumuşak ama göz içinde akıyor göz içi icin essence in asansörlü kalemini kullanıyorum

 71. Nasil oluyor bilmiyorum ama makyajimi cikarirken cok zor cikmasina ragmen baz surmedigim zaman bir sure sonra crease bolgemde golge yapiyor. Cok kolay surulmesini sevdim ama bitince almam.

 72. İlk çıktığında reklamlara aldanıp bir heves koşup aldığım¸ fakat 2 kez kullandıktan sonra bir kenara attığım göz kalemi.Verdiği siyahlık güzel fakat pudra ile sabitlememe ve çok kuru bir cildim olmasına rağmen dağılan bulaşan bir yapısı var. bendeki siyah sarı kapaklı olanı. sevemediğim ürünlerden birisi

 73. asansörlü olması ve uygun fiyatı nedeniyle denemek için almıştım. bence fiyat performans oranı tatmin edici. kalıcılığı güzel¸dört beş saat sürdüğüm gibi kalıyor bende. eğer çok yağlı bir göz kapağınız yoksa veya baz¸ far üzerine uyguluyorsanız memnun kalırsınız diye düşünüyorum. ama ben kaleme sağlam bütçe ayırdım¸ en iyisi olsun¸ en akmayanından olsun göz içine de gönül rahatlığıyla sürülsün derseniz (bkz: nars)

 74. göz kalemlerine makyajında çokça yer verenler buna bir şans tanımalı bence. benim göz kalemlerinde yakındığım şey gün içerisinde silikleşip griye dönmesiydi fakat bu kalem gün sonunda bile hala kömür gibi bir renge sahip oluyor. fiyatı da uygun üstelik. yani sonuç olarak¸ denenmeli.

 75. Ekstra black versiyonu bende alerji yaptı emin olmak için 3 sefer kullandım bir daha da elimi süremedim. Ama normal versiyonu güzel özellikle buğulu göz makyajı için¸ çok kolay dağıtılıyor

 76. sarısını almıştım denemek için. bana sürümü yumuşak ya da kolay gelmedi. hatta sağlamlaştırma için ikinci katı geçerken alttakini de kaldırdığı oluyor. (bkz: l’oreal superliner silkissime göz kalemi) varken makyaj kutusunun diplerinde kalmış göz kalemidir benim için.

 77. fiyat performans oranı iyi olan göz kalemi. hele indirimlerde çok daha iyi olur¸ evde yedeklediğim ürünlerden biridir. fakat bu göz içine sürüldüğünde aktığı ve mekanizmasının çabuk bozulduğu gerçeğini değiştirmiyor tabii. azıcık azıcık çevirerek kullanınız efendim.

 78. tanım: siyahlığı iyi ancak çıkartması zor olan.bilmiyorum sizde de oluyor mu ama bazen bir ürünü ilk kullandığımda bana muhteşem geliyor. gerçekten. diyorum ki hayatımın ürününü buldum. içimi inanılmaz bir mutluluk kaplıyor. keşif yapmışım gibi hissediyorum. o ürünle inanılmaz bir makyaj çıkıyor. ve ikinci kullanım.. yok yok yok arkadaş bu ürün o ilk ürün olamaz diyorum. gayet sıradan¸ basit¸ hata kabul etmez bir ürünmüş. hayallerim yıkılıyor:) işte bu ürün tam da böyle bir ürün benim için. saygılar.

 79. büyük bir hevesle satın aldığım göz kalemi. ilk birkaç kez kullandığımda gerek rengi gerek kalıcılığı gayet iyi gibiydi ama niyeyse sonradan sürekli akma yaptı. bu kalemi göz içine kullandım¸ göz kapağı üzerinde denemedim. o nedenle göz kapağı üstündeki kalıcığını bilmiyorum ama biraz şişirilmiş bir ürün gibi geliyor. şu an kullanmayı bıraktım. taş çatlasa 10 kere kullanmışımdır. bir daha almayı hiç düşünmüyorum. emektar flormar göz kalemime geri döndüm.

 80. extra black versiyonunun sürümü çok kolay ve gerçekten simsiyah yapıyor. ama akıyor arkadaşlar akıyor. günün sonunda gözümün altına inmiş oluyor.makyaj malzemelerinden beklenen şey sürdüğünüz yerde durmaları ve kafalarına göre ağzınızı gözünüzü kaydırmamaları olduğuna göre akması diğer bütün güzel özelliklerini nötrlüyor bana göre.

 81. ilk çıktığı zamanlarda kullandığım tam rengini alabilmek için gözümü oyduğum göz kalemi. üstüne bi de akmıştı¸ çok reklamı yapılmıştı ama gereksiz bir ürün.

 82. Hayatımda kullandığım en çok akan kalem. Simsiyah olmasına bayılıyorum lakin göz içine sürdüğümde akıyor ve panda yavrusu gibi dolanıyorum tüm gün. Özellikle de yazın. Göz üstüne eyeliner gibi çektiğimde de bulaşmadık yer kalmıyor. Ama simsiyah olmasından dolayı ve tabi ki foyat nedeniyle favori göz kalemlerimden biri.

 83. Okul açıldığından beri kullanıyorum. okula giderken süper¸ iki saat sonra bakıyorum nerdeyse elmacık kemiklerin üzerinde ikamet ediyolar¸ iki taraf birden.

 84. Siyahlığı efsane ince çekilememesi ise ölüm olan göz kalemi. Aslında sorun sende değil bende diyorum bazen bu kaleme ama yiğitlik var serde yediremiyorum da.

 85. Herkesin neden bu kadar övdüğünü anlamadığım kalem. Aldığım için pişman olup hiç kullanmadığım bir ürün. Her sürmeye kalktığımda parçalandı. Beklentilerimi karşılamadı.

 86. Siyahlık konusunda başarılı ancak yapısını hiç beğenmedim çok pişman oldum aldığıma.Hep zor sürülüyor hem de rengi duruşu falan kötü oldu bende.Belki benim cildimle alakalıdır tabi ama ben memnun kalmadım.

 87. Bende sarı olanını çıktığı günden bu yana kullanıyorum. Kullanımı¸ asansörlü oluşu¸ siyahlığının yoğunluğunu çok beğeniyorum. Kalemden çok eyeliner gibi yoğun siyah duruyor gözde. Tek sıkıntısı çok çabuk bitmesi. Bir de düşürmemeye dikkat edin bi keresinde yere düşürmüştüm -o da halıya- kırılmıştı çöpe atmak zorunda kalmıştım kalemi.

 88. sevemedim.reklamını ilk görünce almak için çok heveslendim ama rengi öyle koyu siyah değilmiş ve çok çabuk akıyor. yarısına kadar tahammül edebildim çöpü boylamadı belki ama kıyıda köşede şimdi kendisi.

 89. Kirpik dibi iltihabına meyilli gözlerim var ve bu göz kalemini ne zaman sürsem gözlerimde batma hissi yaşıyorum. Kirpik diplerime çok değdirmekten kaçınmaya çalışıyor¸ bolca kullanmıyorum.Renk vermesi bence kötü tam siyah isteyenleri tatmin edemez Benim yöntemim çom belirgin siyahlık istemediğim no make up günlerinde alt kirpik diplerime bir tür hafifçe sürüp fırçayla dağıtmak ya da üst kirpik diplerine hafifçe sürüp fırçayla dağıtınca göze hoş bir derinlik katıyor ve istediğim ayarı tutturabiliyorum.

 90. geçtiğimiz yaz almıştım bir tane ve şu an nedenini anlamadığım bir şekilde kesinlikle renk vermiyor. Bozuldu mu ne oldu anlamadım.

 91. Bir hata yapıp aldım param boşa gitmiş 1 lira bile olsa değmez. Pul pul dökülmesi mi dersiniz¸ akması mı dersiniz¸ renk vermemesi tam siyah olmaması mı dersiniz… Maybelline’ye yakıştıramadım doğrusu.

 92. 9 lira fiyatında olan asansörlü göz kalemi.Bence başarısız ¸ göz pınarınızda inanılmaz topaklanıyor ve asansörlü kalemlerin kötü yanını taşıyor yani ucunu fazla kullanınca ucu yuvarlağımsı olmaya başlıyor ve sadece oval çizgi çekebiliyorsunjz yani ömrü göründüğünden de kısa.Fiyat performans açısındam kötü

 93. Gözlerim çekik ve küçük olduğu için siyah göz kalemini kendime pek yakıştırmıyordum. Daha sonra sarı rengine¸ fiyatına ve çok övülmesine aldanarak bir tane de ben aldım. Sürümü çok kolay. Ben açık kahverengi bir farın üstüne ince bir şekilde çekerek ve far fırçası ile dağıtarak kullanmayı tercih ettim. Sonuçtan oldukça memnun kaldım. Çok kolay dağıtabildim. Kalıcılığından da memnun kaldım. Fakat direkt çekildiğinde göz kapağına bulaşacağını düşünüyorum. Asansörlü olması avantaj. Fiyatı da gayet uygun.

 94. ekstra siyahından kullandığım göz kalemi. vaadettiği kalıcılığını gözdeyken değil çıkarmaya çalışırken yerine getiriyor. şahsen silmekle arıtamıyorum. sürümü yumuşak¸ ucu ilk alındığında müthiş kolaylık sağlıyor sonra tipik asansörlü kalem sıkıntıları.

 95. Siyahlığı tam anlamıyla veren ve cebe uygun fiyatıyla gönlümü fetheden ürün lakin gözlerimde kalem çok zor durduğundan acayip akma yaşıyorum ciddi anlamda akıp duruyor ama silerek dayanmaya çalışıyorum onun dışında fiyatıyla performansı ideal bir siyah göz kalemi

 96. vaatlerini yerine getirmeyen göz kalemidir. birincisi kırıldığı için ikinci kez aldım ama o simsiyah görüntüyü hiçbir zaman elde edemedim. bendeki kalıcığı ve siyahlığı vaadettiği kadar olmadı.

 97. Maybelline’in asansörlü göz kalemi. Bu asansörlü kalem olayını seviyorum. Kalemtıraşla¸ kalemin çöpüyle uğraşmamak bana rahat geliyor. Ama bu kalemin kötü tarafı çok kırılıyor¸ ucu kırılmasın diye milim milim açtığımda bile kırıldığını biliyorum. Kalemin de çoğu bu yüzden heba oluyor. Rengi de iki katta anca istediğim siyahlıkta oluyor¸ bu sefer de ikinci katı sürerken alt katı alıp götürebiliyor kalem. Bir süre kullandım¸ sonra tekrar alır mıyım bilmiyorum. Şu anda yoluma maybelline eyestudio lasting drama gel eyeliner 24hr eyeliner’la devam ediyorum. Kalemin A101’lerde de satıldığını gördüm¸ yanlış hatırlamıyorsam fiyatı 8.90 gibi bir şeydi.

 98. Sürümü kolay¸ yumuşak¸ kalıcı bir kalem. Akma yapmıyor¸ rengi açılmıyor¸ dağılmıyor. Fakat zor temizliyorum ben bu kalemi¸ gözümden resmen çıkmıyor.

 99. Ben bu göz kalemini ilk çıktığı zamanlarda almıştım¸çok kullanamadan kırıldı zaten çokta beğendiğim bir ürün değil

 100. Gozlerim yaslandigi halde akmiyor ve simsiyah surumu kolay¸ az acmak gerekiyor yoksa kirilabiliyor su an essence hot chocolate kullaniyorum tekrar alirim cantama atarim uygun fiyatli ve cok tatli bence :d

 101. verdiği renk çok güzel de akıyor¸ bir türlü sabitlenmiyor. göz altlarına bulaşıyor¸ tempolu bir günün sonunda. o görüntü de beni çok rahatsız ediyor.

 102. 12 saat kalıcılık ve yoğun renk verme vaat eden bu kalem bence her iki açıdan da sınıfta kalmıştır. Kirpik dibine¸ göz içine¸ alt kirpiklere sürünce akma yapıyor kesinlikle. E buralara sürmedikçe de bir göz kaleminin bir anlamı olacağını düşünmüyorum. Yoğun renk verme desen¸ yoğun moğun renk verdiği de yok¸ kalem bildiğiniz gri. Gördüğünüz yerde koşarak uzaklaşın bu kalemden.

 103. en sevdiğim göz kalemi. asansörlü olmasına bayılıyorum. gün içinde yağlanan göz kapaklarıma bile bana mısın demedi durdu durduğu yerde. uygun fiyatlı olması da cabası.

 104. Kesinlikle siyah değil. piyasada nadir de olsa aynı fiyatta güzel ürünler var. akıyor başta hemen ve iki üç katta o siyah görüntüyü veriyor. beğenmedim

 105. Kullandığım en kötü kalemlerden biri. Çok kuru¸ hiçbir şekilde eyeliner tarzında süremiyorsun. Yani reklamını yaptıkları Merve Boluğur’da kesinlikle farklı bir ürün kullanmışlardır. O kuyruğun bu kalemle yapılması im kan sız. Sadece ben değil diğer arkadaşlarımda hiçbir şekilde memnun kalmadılar. Cidden maybelline’in çok hevesle beklenilen ama vasat ötesi bir ürünü.

 106. benim gözümün içinde akan ve memnun kalmadığım göz kalemi. göz üstünde denemedim ancak göz kapaklarınız yağlıysa memnun kalacağınızı sanmam. Dağıtılmaya uygun bir göz kalemi belki uygulayıp dağıtmayı sevenler beğenebilir.

 107. Ben bu kalemden 3 yada 4 tane bitirdim. kullanım şeklimi söylüyorum¸ eyeliner çektikten sonra kirpiklerimle eyelinerim arasında oluşan boşluğu doldurmak için veya eyeliner çekmeyeceğim far kullanarak yaptığım göz makyajları için kirpiklerimi gür göstermek adına üst göz kapağımın iç kısmına sürüyorum. İlk sürdüğümde göz altımın iç kısımlarına da sürmüşüm gibi siyahlık verebiliyor kuruması için zaman verip silince gün içinde öyle bir sorunla karşılaşmıyorum. Bu şekilde kullanmak için göz kalemi arayanlara öneririm gün içinde akma kaybolma¸ alerji gibi bir sorunla karşılaşmadım.

 108. pek ısınamadığım reklamlarla fazla gözümüze sokulan bir ürün. benim göz kapaklarım yağlı diye akar bu diyip hiç yanaşmadım.

 109. Göz kalemleriyle pek aram olmadığından mıdır bilmem ama bana kullanımı zor geldi. Sürümü çok zahmetli fakat kalem yumuşacık. Kalıcılık konusuna gelirsek benden yıldızı kaptı. Neutrogenanın makyaj temizleme jeliyle bile çok zor çıkardım. Siyahlığını da gerçekten çok beğendim.

 110. Ucu bana çok kalın geliyor¸ kesinlikli likit eyeliner inceliğine ulaşamaz çünkü hemen yumuşayıp ucu kalınlaşıyor. Bu nedenle ben hiç beğenmedim ve memnun kalmadım.

 111. Gerçekten denildiği kadar var. Diğer kalemlere nazaran rengi 2 kat daha siyah. Üstelik yumuşak olduğundan dolayı sürümü çok basit¸ asansörlü olması da cabası. Günlük kullanım için çok uygun bir ürün olmakla beraber fiyatı da oldukça uygun. Tek dezavantajı iddia edildiği kadar kalıcı olmaması. Ama diğer kalemlere nazaran yine daha az dağılıp göz çevresine bulaşıyor. Loreal’den zamanında 30 tl’ye almıştım bir kalem ondan çok daha kalıcı geldi bana.

 112. Nefretim. Kullanmam kullandırtmam. Buna 10 tl vereceğinize watsonsın her indirimde deborahın %50 indirimi oluyor. Alin simsiyah 24 ore kajalı. Indirimle o da 15 tlye falan geliyor zaten. Akmaz¸ bulaşmaz. Çok da bereketli bitmiyor. Ayrıca arka tarafında smokey eye için süngerimsi fırça ve kajal ucu açmak için kalemtraşı var.

 113. Nefret ettiğim bir üründür. Sürenin panda gibi gezmesini sağlamaktadır. Kalıcılık sıfır. İnanılmaz akıyor da. Almayın aldırmayın.

 114. Göz rengim koyu olduğu için siyah kullanmamaya çalışırım. Maybelline rimel almıştım¸ bu ürün de hediyesiydi. Sürümü çok iyi¸ çok koyu ve net bir kalem. Çok memnun kaldım¸ süreceksem kesinlikle bu.

 115. Göz içinde kullanımı ortalama piyasadaki çoğu drugstore göz kalemleriyle aynı seviyede flormar¸ golden rose ve avon supershock kullandım¸ onlardan bir farkı yok bence. Asansörlü olması avantaj tabii¸ ucunu az az açıp uygulama yaptığınız sürece.

 116. Kolay sürülmüyor kesinlikle¸ ayrıca 12 saat durmuyor. Siyahlığı güzel¸ tekrar alırım. fiyat-performans olarak iyi bence ama düşük gözlülerde kesinlikle 12 saat durmadığının garantisini verebilirim. kalıcılık için istiyorsanız başka şeylere göz atın derim. Ama uygun fiyatlı ve yoğun siyahlık arayanlar için uygun.

 117. Oldukça rahat sürebileceğiniz¸ yumuşak bir göz kalemi. Gözlerime eyeliner niyetine kullanıyorum:) Ama göz altlarıma sürdüğümde malesef akıyor¸ bir de çok çabuk bitiyor ve kolay kırılıyor.Göz kalemi bitiremeyen ben 2 tanesini çabucak bitiriverdim. Kalemsiz kalıp zor olsa da eyeliner çekmeye alıştım:) eyeliner olarak flormar gel eyeliner kullanıyorum¸ ondan gayet memnunum¸ colossal kajal’ın aksine bitmek bilmiyor:)

 118. Ben bu kalemi gözümü çerçeveleyip parmağımla ya da far fırçası ile dağıtarak gözüme dumanlı bir hava vermek için severek kullanıyordum. İlk çıktığı dönemden beri de müdavimiydim. Hatta tek siyah göz kalemimdi. Kesinlikle fiyatı¸ yumuşak sürümlü ve asansörlü olması ürünü cazip kılıyor. Fakat kalıcılığı ve renk koyuluğu için aynı şeyi söyleyemem¸ artık performansı bence yetersiz. Hatta kurban bayramı indiriminde watsons’ta sanırım beş tl’ye düşmüştü. Buna rağmen satın almayı gerek görmedim.

 119. Kömür siyahında¸ gözüme zamk gibi yapışan göz kalemi. Temizleyici ile ovalamadan çıkartamıyorum. Fiyat-performans olarak zirvede olan ürün. Bana göre…

 120. Bu kadar akma yapmasaydı anlasabilirdik oysa evet eyeliner gibi çekmek de pek mümkün değil yinede günlük hayatta iş görüyor

 121. Bu göz kalemi kişiden kişiye farklılık gösteyo bana kalırsa. Kardeşimde hiç akmadan dururken ben sürdüğümde her yere bulaşıyor ve panda görünümüne geçiyorum. Tanım: insanlar arasında farklılık gösteren göz kalemi.

 122. extra black olanını far bazı+far kombinasyonu üzerine kullandığımda epey bulaşma oluyordu.iki gün önce şans verip far bazı+kaş altına kadar far+göz kapağına colour tattoo+katlanma bölgesine far şeklinde olan göz makyajımda kullandım.ne akma ne bulaşma oldu.3 gündür aynı şekilde makyaj yapıp severek kullanıyorum.

 123. Üst kirpik diplerine sürüp göz kapağıma dağıtarak hafif buğulu günlük makyaj elde ettiğim göz kalemi. Yapısı yumuşak ve dağılmaya çok müsait olduğu için ben de bu şekilde değerlendiriyorum. Biterse almam¸ ama elimde var kullanıyorum.

 124. benim çok memnun kalmadığım göz kalemi kendisi¸ yeterince siyah değil özellikle göz içimde sürekli tekrar tekrar geçmem gerekiyor¸ dağılmaya çok müsait¸ emily ve flormar siyah göz kalemlerini daha çok tavsiye edderim

 125. Göz içine sürdüğümde göz yapıma bağlı olarak(lens kullanıcısıyım) kesinlikle göz içinde akma yaptı.göz altında kirpik dibine sürmek istediğimde de öğlene doğru kenarlardan akmış oluyor.biteceği günü bekliyorum.Ben sevmedim

 126. İlk çıktığında bi heves almıştım beklediğim performansın altında kaldığı için bi kenarda duruyor kısacası hiç beğenmedim

 127. Extra black olanından aldığım ve inanılmaz akan göz kalemi:(zaten göz kapaklarım düşük kalem ya da eyeliner sürmek sorunlu benim için..fakat bu arkadaş da extra aktı nedense..üstelik baz kullanıyorum..buna rağmen göz altlarıma kadar bulaşıyor..siyah kalemde seviyorum sırf bu yüzden inatla kullanıyorum..sürümü çok kolay yumuşak bir kalem..siyahlığından da memnunum..Varsa akmadan kullanım yolunu bilen yazsın:(

 128. Fiyatı uygun¸ sürüşü rahat¸ pigmenti iyi hoş ama bariz akan bir kalem. yumuşak yapılı olduğu için herhalde ki¸ özellikle yazın sürmemle akması bir oluyor neredeyse. üst göz kapağında yine idare eder belki de¸ göz altlarını çok iyi sabitlemek gerekiyor bunu kullanınca.

 129. Extra black olanını indirimde 6 liraya almıştım. Sürümü bence söylenildiği kadar kolay değil ucu cok kalın geliyor bana. Siyahlığı güzel ama kalıcı değil kesinlikle. Yani benim gözümde sabitlenmedi. Kısa süre içinde gözümün altına kadar bulaştı. Hiç memnun kalmadım. Bir köşede duruyor öyle. Belki bir gün yine şans veririm. Bu arada ucunun cok kolay kırıldığını da söylemeliyim ayarı iyi yapmak lazım.

 130. yumuşacık¸ simsiyah olan fakat benim gözlerimi fena halde yakan kalemdir. o kadar yakıyor ki anındasulanıyor gozlerim. eh oyle olunca kalicilik da hayal olur.

 131. kaç adet bitirdim artık hatırlamıyorum bile ve siyah kalem benim için vazgeçilmezdir. ne akıyor¸ ne bulaşıyor¸ hem göz üzerine eyeliner olarak hem de göz içerisinde bence harika. yıllardır aradığım siyah kalem. asansörlü olması da kalemtıraş derdini ortadan kaldırıyor.

 132. Geçen sene keşfettiğimden beridir severek kullandığım göz kalemi. Hep hem eyeliner hem de göz kalemi olarak kullanabileceğim bir ürün arıyordum bu ürüne denk gelmem çok iyi oldu. Akmıyor¸ bulaşmıyor rahatca silebiliyorum hem. Bu dördüncü kalemim¸ su an elimde bulunan kalemi yanlışlıkla kırdım¸ evlat acısı gibi içime oturdu… Kesinlikle vazgeçmeyeceğim bir ürün.

 133. Bir indirim zamanı Gratis’ten merak edip aldığım Maybelline’in göz kalemi.Kalıcı ve yoğun renk verdiği iddia edilmiş.Evet yoğun renk veriyor ama ben bunun kadar akan bir göz kalemi daha görmedim.Sürekli akmış mı diye kontrol edecek zamanım da olmadığı için hiç kullanışlı bulmadım.Asansörlü olması güzel¸onu sevdim.Bir daha almam Lancome’a devam.

 134. şu an ikincisini kullandığım göz kalemi.cicişlerin de dediği gibi çabuk kırılıyor ama ben yumuşak sürümünden dolayı memnunum.göz kapaklarım yağlı olduğu için kalıcılığı bende 6 saati bile görmemiştir sözlük :/

 135. essence’İn asansörlü siyah kalemi yanında pek bir başarısız ürün.kalıcı da değil¸ inanılmaz akıyor ve insanı pandaya çeviriyor farkettirmeden. günlük makyajımda en çok kullandığım ürün siyah kalemdir¸ ona rağmen elim bu ürüne hiç gitmediği için bir türlü bitiremedim. gün gelir de essence piyasadan çekilirse¸ belki o zaman satın almayı düşünürüm.

 136. Bu ürün ilk çıktığı dönemler keçe uçlu kalem eyeliner sanarak almıştım açınca kısa süreli şok geçirdim ama yine de eyeliner gibi kullanmaya başladım. Ürün öyle kalıcı değil kuyruklu eyeliner için hiç uygun değil ama kuyruksuz eyeliner yapar da elinizi sürmezseniz kullanılabilir. Bitince bir daha almam ama bitirene kadar kullanırım. Bu arada göz içine denemedim.

 137. yumuşak ama delicesine akan göz kalemi dünyanın kalıcık konusunda en kötü göz kalemi olabilir almayın cicişler paranıza yazık

 138. gerçekten yumuşak ve simsiyah bi kalem ama gözümün içinden öyle bir akıyor ki… bunu sürdüğüm günün sonunda istisnasız pandaya dönüyorum. ben de göz kapağıma sürüp dağıtıyorum far gibi. gözümün içinde durmayan kalem göz kapağımda bazsız bile kıpırdamıyor garip şekilde. bittiğinde tekrar almam ama.

 139. Degistirmeyi dusunup, hangi kalemi alacagima karar veremeyip, dun tekrar aldigim goz kalemi. Sanirim bir dahaki sefere farkli bir sey alacagim cunku cok da memnun degilim. Akiyor,bulasiyor.

 140. Siyahliği mükemmel olduğu için akmasına rağmen alırdım. Benim için sorun olan tek yani çabuk bitmesi.Bir gün yeni aldığım kalemi iş yerinde kaybedip kolilerin üstüne yazı yazarken kullandıklarını görünce yıldım ve vazgeçtim.. Simsiyah göz kalemi arayışındaysanız kesinlikle alın derim

 141. Maybellinenin hayal kırıklığına uğratan kalemi.İnanılmaz akıyor. Göz altımda birikme yapıyor. Fiyatı daha uygun ve daha başarılı kalemler var. Essence gibi.

 142. senelerdir göz kalemi kullanmayı bırakmış biri olarak arkadaşımda görüp denediğim ve çok memnun kalmadığım bir ürün. göz kalemini akma yaptığı için bırakmıştım hala bir şey değişmemiş kalemler için. akmayan göz kalemi varsa tavsiyelerinizi bekliyorum. arada sırada kullanmak için elimde bir ürün bulundurmak istiyorum.

 143. Asansorlu olmasi guzel olup cok akan goz kalemi. Ayni fiyata alinacak bir suru guzel kalem varken denemeyin bile bence.

 144. akma¸ bulaşma¸ birikme ne isterseniz var. bunu alıp pandaya dönüşmektense paranızı biriktirip marc jacobs’ın mükemmel kalemini almanızı öneririm cicişler.

 145. Gözlerim hassas. Sıcak-soğuk değişimi bile sulanmasına neden oluyor. Ürün sürdükten bir saat sonrasına kadar çok güzel duruyor fakat sonra akıyor¸ göz içinde birikme yapıyor. Bu tarz bir sıkıntısı olmayanlar deneyebilir lakin bence hassas gözlere uygun değil.

 146. Sürümü kolay ama iddia edildigi gibi bir kalıcılığı yok.rengi de aynı şekilde çok fazla siyahlık vermiyor.bir kez aldım daha da almam.

 147. ben bu kalemi daha gözümün içine sürerken eriyor. ucu kırılıyor. ve en kötüsüde akıyor. artık göz içime sürmüyorum siyah kalem ama bir daha siyah kalem alıcak olsam bunu almam. fiyatı ben alırken 9 lira gibi bişeydi. ucuz ama kullanışsız bana göre.

 148. Ben iki ay önce aldım yanılmıyorsam. Kısa süre için şehir dışına çıkmıştık ve yanıma göz kalemi almayı unutmuştum. ( Bu da başka bir ayrıntı olarak dursun burada) Reklamlardaki net siyah rengi ve beğeni dolu yorumlar kolayca ikna etti beni. Hem simsiyah¸ hem akmıyor hem de kalıcı deniyordu. Bir de kampanya vardı sanırım aldığım yerde ¸ fiyatı 9 liraydı.Colossal kajal göz kalemi asansörlü ¸ hal böyleyken de standart kalemler gibi kayar gibi sürülmüyor. Öyle çok yumuşak bir göz kalemi değil ¸ asansörlü olduğu için de olamaz zaten. ( olsa siz daha göz kapaklarınıza değdirir değdirmez dağılırdı kalem)Bunun dışında¸ bahsedildiği gibi simsiyah değil. Koyu bir siyah renk elde edebilmek için üzerinden birkaç kez geçmek lazım – bu da kalem biraz sert olduğu için zor. Başta da yazdığım gibi kayar gibi sürülen yumuşak bir kalem değil. Ayrıca asansörlü bir göz kalemi olduğu için ince çizgi çizebilmek zor.

 149. İlk çıktığı dönemler 10 TL almıştım. Göz kapağına eyeliner niyetine sürdüğümde göz kapaklarıma bulaştı gün içerisinde. Yine bir şekilde bitirdim. Yumuşak olduğu için her sürümde hemen eriyip bitiyor. Ama bir daha kesinlikle almadım. Almayı da düşünmüyorum.

 150. Hakkında “akmıyor” yazılan yorumlara şaşırdığım kalemdir.Üst göz kapağımda bir nebze kalıyor ama alt kirpiğe az az değdirerek sürdüğüm halde çeneme kadar indirdi :((

 151. Vaat ettiği hiçbir şeyi başaramayan ürün. Siyah değil bildiğin gri bir kere.Akmıyor diyenlere çok şaşırdım çünkü bende sürdüğüm yerde bile doğru düzgün durmadı. Çöpe attım kullanamayıp. Essence’in asansörlü kalemleri bin basar bence buna .

 152. Kuru göz kapaklarımda bile heryere dağılıp panda gibi gezmeme sebep olan siyah göz kalemi .Akmadığını duyduğum için almıştım pişman oldum onun yerine golden rose asansörlü göz kalemini tavsiye ederim hem de daha uygun fiyatlı.

 153. Siyahlığı tatmin edici değil farklı markalarda bundan çok daha siyah kalemler var. Sürümünün de kolay olmadığını söyleyebilirim. Ucunu çakmakla ısıtsam da yine de istediğim sonucu elde edemiyorum. Geçtiğimiz yaz kipadan almıştım 5 tl ye iyi ki de ordan almışım bulunabilecek en uygun fiyattı. Fiyatından memnun kaldım ama kendisinden değil

 154. Fazlasıyla yumuşak yapılı¸ buğulu göz makyajı için daha uygun sayılabilecek kadar dağılmaya meyilli göz kalemi. Simsiyah değil kesinlikle¸ hele far üzerine çekecekseniz kapatmıyor öyle simsiyah net şekilde malesef. He bana dahi eyeliner gibi çektirmeyi başardı mı evet¸ bir daha alır mıyım emin değilim.

 155. Göz içinde olsun göz altında olsun kalıcılığı vasat olan kalem.10 dk sonra göz içinde akmaya başlıyor(lens kullanıcısıyım) akşama kadar akan kalemi tazelemekle mi uğraşacağım?Hiç reklamlarda görüldüğü gibi iddialı bir ürün değil abartmasın maybelline!Aldım bari kullanayım bitireyim desem de içimden gelmiyor kenarda duruyor.Asla tekrar almam!

 156. İlk aldığımda simsiyah sürdüğüm yerde zamk gibi kalan ve asla akmayan gönlümün efendisiydi. Baya da bitirmiştim 4-5 tane kadar. Sonra nolduysa aldıklarım sürekli akmaya başladı gözaltlarım simsiyah gezdim 🙁 yapısı mı değişti acaba diye düşünürken lense geçtiğim aklıma geldi. Acaba ondan mıdır bilemedim. Ama tekrar almam elimdekini nasıl bitireceğimi düşünüyorum 🙁

 157. bir mac in asansörlü kalemi değil. Bir kere çok akıp bulaşıyor. çok çabuk tükeniyor. normal kalem traşla açmalı bir kalemin belki 5 katı hızda bitiyor resmen. sonuç olarak başarısız bi ürün tamam fiyat makul ama kullanamadıktan sonra bi manası yok.

 158. Dumduz bildiginiz diger markalardan bi farki olmayan goz kalemi. Hic oyle simsiyah falan da degil bilmiyorum neden bU kadar reklami yapilmisti. Almaniza gerek yok bence emilylerle falan aynidir

 159. Gözünde akma yapan süsleri okudukça gerçekten çok şaşırıyorum çünkü ben bu kalemden eyeliner süremeyen biri olarak 3 tane bitirdim ve ben de hic akma yapmadan gerektiğinde 7-8 saat duruyordu. En son sanırım 9-10 ay önce bitirdim bu arada belki formülasyonu değişmiştir fakat benim çok memnun olduğum ürünlerden biridir. Elimdeki kalemler bitince tekrar alacağım.

 160. benim gözümde 2 saat bile duramadı. hiç beğenmedim açıkcası cicişler. gözümün içinde zaten en çok duran kalemi bile süremem¸ bunu da hiç oraya dokundurmadım. eyeliner gibi kullandığımda 1-2 saate tüm kalem göz altlarımdaydı¸ bir daha da kullanamadım..

 161. Beklentimi büyük tutup aldığım ve hüsrana uğradığım kalem. Akıyor. Göz içine rahat surulsede eyeliner olarak kullanmaya çalıştığımda hiçte rahat olmayan kalem. Rengi koyu siyah evet ama aktiktan sonra bir önemi kalmıyor.

 162. En bi vazgeçilmezim.en az 4 bitirmişimdir.Eyeliner cekmeyi beceremeyen ben işi bununla hallediyorum incecik çekiş hemde.Normalde göz kalemi ile yolu yapar ardindan eyeliner sürerim ama kesinlikle gerek kalmiyor bende.Ayrıca göz kapaklarim yağlı vede hiç akma yapmıyor nasıl sürüyorsam öyle.Sürümü de kolay yalnız şöyle kötü bi tarafı var çıkmıyor kolay kolay temizlemesi zor.

 163. yumuşak¸ kolay sürülüyor ve rengini tam veriyor olmasına rağmen kullandığım en kötü göz kalemi. Çok çabuk dağılıyor¸ akıyor¸ rahatsız hissettiriyor (pandaya dönmüş müyümdür acaba endişesi). Eyeliner niyetine olmuyor¸ alt kirpiklere olmuyor¸ tightline için de olmuyor. Verdiğim paraya üzülüyorum sözlük..

 164. Alp kavasoğlu bu kalemin göz kalemi olarak değil¸ siyah farla smokey eye yapılacağı zaman bir alt taban¸ baz olarak kullanılması gerektiğini söylemişti. Kolay dağılması ve akma yapması bu yüzdenmiş.

 165. ben bunu eyeliner gibi çekip¸ ruh halime göre kahve veya lacivert veya gri artık canım ne renk istiyorsa o renk far ile (smudge brush yardımı ile) dağıtıyorum¸ iş görüyor gayet. hali hazırda almış olanlar dolapta bekletmek istemiyorlarsa böyle değerlendirebilirler.

 166. siyah kalemler bende öyle ahım şahım akmaz¸ mesela yıllardır rimmel london’ın bir kalemini kullanırım hiç sorun yaşamadım ama bunu denediğim ilk andan itibaren ciddi derecede akmıştı¸ seveni çok gibi görünüyor ama benimki bir iki şans vermem sonrası çöpü boylamıştı.maybelline ürünlerini genelde severim özellikle rocket maskarası age rewind kapatıcısı vs ama bu benim için eksi bir ürün olmuştu.

 167. bende bunun sarı olanı var. medyaya bakıp bunu söyledim. sonradan ambalajı değişti mi bilmiyorum. ablamın cildi¸ göz çevresi de çok yağlıdır. makyajında senelerdir siyah kalem kullanır. bundan kesin al hiç akmıyor demesiyle aldım. gerçekten de öyleymiş. ben bunu eyeliner sürmeye üşendiğim zamanlarda sürüyorum. rahat bi sürüşü var. gayet simsiyah oluyor ve gün sonunda dağılma bulaşma vs de olmuyor. ben çok memnunum

 168. Dün Carrefour indiriminden bir tane daha aldım. Ben çok sevdim açıkcası bu kalemi. Bir kere uygulaması çok kolay. Yaz ayları dışında hava felaket sıcak olmadığı müddetçe aktığına şahit olmadım. Ama ben zaten göze ne sürersem süreyim öncesinde transparan pudra sürdüğümden hiç akmayla falan karşılaşmadım. O yüzden kalem akıyorsa pudra sürmenizi tavsiye ederim öncesinde. 

 169. Kirpik diplerime küçücük bile sürünce gün içinde bütün göz kapağıma yayılan göz kalemidir kendisi. Düşük göz kapağına sahipseniz tercih etmeseniz iyi olur.

 170. Siyah ve yumusak bir kalem ancak bulasmaya cok elverisli bir kalem. O yuzden sadece bugulu makyajlarda ve cok kalicilik beklemedigim zamanlarda eyeliner yerine suruyorum.

 171. Sahip olduğum tek göz kalemi. Bu yüzden karşılaştırma yapamayacağım ama kısaca özelliklerinden bahsedeyim. Öncelikle normal bir göz kapağım var ne yağlı ne kuru. Herhangi bir pudra veya baz da kullanmıyorum. Bende göz altına akma yapmıyor ama bir 4-5 saat sonra bir kısmı uçup gidiyor sanki. Akma felan yok¸ kayboluyor öyle. Fark etmeden ben mi elimle siliyorum bilmiyorum. Kullanımı kolay olduğu için sabah 5dk da dağınık eyeliner şeklinde uyguluyorum. Bu şekilde hoş duruyor ve ilerliyen saatlerde biraz uçsa da sert bir çizgi olmadığı için görünüş olarak sorun olmuyor. Ek olarak rengi gayet saydam bir siyah. Güzel renk verdiğini düşünmüyorum.

 172. yoğun siyah ve kolay çıkmayan ama kolay akan bir kalem benim gözlerimde. özellikle akıp o göz kenarına yayılıyor ya¸ ağlamış gibi oluyorum.

 173. Uygulaması kolay simsiyah bir kalem ama yapısımı değişti nedendir bilmem daha önceden ben bu kalemi kullandığımda hiç akmaz yerinden kıpırdamazdı.Bu sene aldığım kalemler öyle olmadı akıyor ve arada göz altımda döküntü yapabiliyor.Ama yinede seviyorum kullanmaya devam edeceğim.

 174. Yoğun siyah ve yumuşak sürümlü olmasına rağmen çok fazla akma ve bulaşma yaptığı için beğenmediğim kalem olur kendisi. Oysa ki gün içinde her yerime bulaşma sonsuza dek mutlu yaşayabilirdik…

 175. Bir zamanlar favori göz kalemimdi. Sanırım 2 ya da 3 adet bitirmişimdir. Akmadığını düşünürdüm ama deli gibi akıyordu. Ayrıca kalem o kadar yumuşaktı ki sürerken kırılmıştı bir keresinde. Nesi favorimmiş zamanında hiç anlamıyorum. 

 176. tüm gün eğer ki göz içine sürdüyseniz akar da akar¸ akşam temizlemeye kalkarsınız kirpiklerinizin arasından ne yaparsanız yapın tam olarak çıkmaz sabaha kadar yine akar yastığı felan boyar. siyahından zerre ödün vermeden akar.

 177. Bazi gunler eyeliner surmek zor geldiginden siyah bir goz kalemi ile bu isi halletmeye calisiyorum¸ bu kalemi de aldigim bir urun yaninda hediye vermislerdi ancak ne zaman sursem inanilmaz bir sekilde akma ve bulasma oluyordu. Bir tek bende bu sorun oluyor¸ cildim fazla yagli falan saniyordum ancak okudugum yorumlar sonrasi yalniz olmadigimi gordum ve artik karar verdim bu urun tam bir çöp¸ bu kadar reklam yapacaginiza icerigi iyilestirmek icin yatirim yapsaydiniz keske. 

 178. sürümü inanılmaz sert bir kalem. ben eyeliner niyetine kullanıyordum. üstelik sürdükten 2 saat sonra akma yapması nedeniyle pandaya dönüşüyorum. şu an bitirmek için kendimi zorluyorum resmen. ya gözümü kazıya kazıya bitireceğim ya da atacağım karar veremedim henüz.

 179. Yorumları gördükten sonra bana piyasada yapısı farklı olan ürünleri var sanırım diye düşündürten kalem. Zira ikinciyi almayı düşünürken cicişden sonra vazgeçtim sanırım. Göz kapağıma kuyruksuz eyeliner yapmak için kullanıyordum genelde. Rengi simsiyah¸ dokusu yumuşacık. Beni üzen tek yanı tam bitiremeden kapağın içine düşmesi oldu. Akma durumunu ağlamadığım zamanlar hariç hiç yaşamadım.

 180. Arkadaşımın gözünde görüp sorup aldığım bir üründü ama kendim kullanınca hiç beğenmedim. Akıyor dağılıyor ve sürümü bence hiç kolay değil.

 181. Renk olarak gerçekten siyah ve mat. Ancak kolay dağılıyor smokey göz makyajı yapmak isteyenler için iyi bir özellik ancak eyeliner ya da dipliner ya da göz kalemi gibi kullandığınızda akması ve dağılması bence bir sorun olusturuyor. Kirpik dibime sürdüğümde bir kaç saat içinde göz altlarıma bulaşmış olduğunu gördüm bu sebeple ben pek sevemedim.

 182. Bana göze sürümü çok sert geldi ve üçüncü kullanışımda kurudu. Kendi kendine kırıldı. Sevememiştim¸ bu nedenle üzülmedim.

 183. Eyelinerdan umudu kesince göz kalemi olarak aldım bunu¸ mutlu etti beni. Yapısı çok yumuşak değil¸ sürmekte sorun yaratmıyor ama bana. Göz içime de kullandığım oldu¸ göz altına da kullandığım oldu. Hiçbir şekilde akma yapmadı¸ sürdüğüm gibi kaldı. Gerçekten siyah. Hatta koyu siyah. Daha koyu versiyonu da var zaten¸ ara ara aklıma geliyor o daha ne kadar siyah olabilir diye. Kullanımın sonucunda bir yerden sonra çok ince sürmeye müsait değil maalesef¸ kenardan kenardan kullanarak durumu kurtarıyorum ben genelde.İndirime girdiğine denk gelmedim ben. fiyatını en son 12 lira olarak görmüştüm¸ şokta ama 11 liraydı.

 184. Bimden 10₺ gibi bir fiyata almıştım zamanında. Asansörlü bir yapısı var. Ve sürümü gerçekten kolay değil¸ yumuşak dokulu falan değil¸ sert ve rengini kolay vermiyor.  Eyeliner niyetine kullanayım diye almıştım ama olmuyor. Tavsiye edebileceğim bir ürün değil. 

 185. gün içinde asla sürdüğüm yerde kalmayan sürekli göz altıma akan ve ordaki çizgilerime dolan her yere bulaşan göz kalemi 

 186. eyeliner çekmeyi beceremezken tanıştım bu ürünle.yapısı çok güzel ve sürümü çok kolay.kalıcığı çok başarılı ¸ sabahtan akşama kadar kalıyor.çıkartırken de hiçbir zorluk yaşatmıyor.ben severek kullanıyorum.

 187. uzun süre eyeliner niyetine kullandığım göz kalemi. pek çok kişinin aksine yumuşak ve sürümü kolay geliyordu ama çok akıyordu gerçekten. hele yazın hiç durmuyordu ben de sonunda eyelinera geçtim ve o zamandan beri kullanmıyorum kendisini. ama sürüldüğü ilk anda bakışları çok seksi gösteriyordu bence :)))

 188. sanırım bunun iki paketi var. biri sarı biri siyah pakette.ben eyeliner çekmeyi bilmediğim zamanlarda tanıştım bu ürünle.benimki sarı paketli olandı.akma kokma hiçbir şey yapmadı.sürümü çok ama çok rahat.kalıcığı mükemmel.hala elimde var¸ eyelinerla uğraşmak istemediğimde kullanıyorum.

 189. İddia ettiklerini karşılayabilecek bir göz kalemi açıkçası. Yapısı yoğun bastırmaya gerek bile kalmıyor¸ kesinlikle gün içinde dağılmıyor. Yaşadığım tek sorun şuydu¸ makyaj fırçasıyla dağıtıp keskin bir kuyruk çizmek istediğim zaman ya da smokey bir göz makyajı yapmak istediğim zaman¸ galiba pigmentestonundan kaynaklı¸ normal bir göz kalemi gibi kolay göze dağılmıyor. O sorunu da şöyle hallettim¸ iki gözüme birden sürmek yerine¸ ilk önce tek gözüme sürüp daha sert bir fırçayla dağıtıp düzeltiyorum¸ sonrasında da diğer göze uyguluyorum. Sanki zaman geçtikçe göze daha çok yapışıyor gibi geldiği için böyle uyguluyorum 🙂 ama bu da ufak ve çok kolay halledebilir bir sorun¸ fiyatına göre performansı çok güzel¸ üstelik şok¸ bim¸ a101 gibi marketlerde de kolaylıkla bulabileceğimiz bir ürün¸ kesinlikle tavsiye ederim.

 190. Herkesin aksine benim çok beğendiğim bir kalem bunun waterproof olanı hariç tabii. Gözümde gün boyunca duruyor diğer denediğim tüm maskaralar beni 15 dk sonra pandaya çevirirken ben bimden daha ucuza aldım mutluyum.

 191. çıktığı gibi almıştım büyük umutlarla. net bi siyahı vardı yani alacalı değildi o açıdan süper ama akıyordu panda gibi oluyorduk yani

 192. aktıkça akan siz temizledikten sonra yine akan asansörlü göz kalemi. kirpik diplerime göz kapağımın içine kalem sürmeyi seviyorum çünkü kirpiklerimi daha dolgun gösteriyor. indirimli bir fiyata bir marketten almıştım. göz kapağımın içine sürdükten 40 dakika sonra hepsi alt kirpiklerime geçmişti ve çok kötü gözüküyordu. beş kere falan kullanmışımdır en fazla. bir gün yine kullanmak için açtığımda ürün yere düşüverdi o gün de çöpü boyladı. parasını bence haketmeyen bir ürün.

 193. Sert bir yapısı var biraz¸ sürerken bazen kirpikleri acıtabiliyor. O nedenle özellikle kış sabahları elimde iyice ısıttıktan sonra kullanıyordum.Bende akma yapmadı fakat belirtmem gerekir ki göz kalemleri bende neredeyse hiç akmaz. Kirpik dibimde özellikle çok beğeniyorum. Siyahlığı ve kalıcılığı gayet başarılı diye düşünüyorum¸ sabah 7’ye doğru sürerim ve genelde akşam 8 gibi çıkartırım makyajımı. Rengini yoğunluğu değişmez onca saatte hiç. Asansörlü olması aslında çok pratik¸ kalemtıraşla açmaya genelde üşeniyorum çünkü ben kalemleri. Fakat dezavantajı olarak bir yerden sonra ucunun kalınlaşmasını söyleyebilirim. Biraz sert olduğu için kenarlardan sürmek de kirpiklere zarar verebiliyor.Ne beğendim ne de beğenmedim diyebiliyorum. Daha iyi kalemler varken tercih etmem kendisini. Muhtemelen elimdeki bittiği zaman bir daha almayacağım. Geçtiğimiz hafta şok’ta 6 küsur liraya gördüm bu arada.

 194. Çok kalıcı¸ yağlı göz kapaklarım olmasına rağmen gün boyunca kalmayı başarıyor.Çıkarması çok çok zor¸ micellar suyla silsenizde ertesi gün kirpik dibinizde akmış olarak bulabiliyorsunuz.edit: ağlamama bile dayandı jdjdjd

Siz ne düşünüyorsunuz?