“Maybelline colossal go extreme maskara” için 31 yorum

 1. colossal kajal goz kaleminden sonra pek yuksek beklentilerle yaklasmadigim ama performansiyla beni soklara ugratmis maskara. tek katta uzatma ve hacim verme performansi super. bekledigimden cok cok iyi cikti. tek eksisi alt kirpiklere uygularken zorluk cikarmasi olabilir ama ben onu sorun olarak gormuyorum cunku alt kirpiklere baska bir fircayla da uygulanabilir. galiba falsies serisinin pabucunu bu maskarayla dama aticam…

  2
  1
 2. Hiç beğenmediğim maskara. Fırçası o kadar tombik ki kirpiklerimi tam kavrayamıyor. Eğer maybelline’den rimel alacaksanız kesinlikle ve kesinlikle one by one’ ı tercih edin.

 3. Leather black olan siyah şişesini havaalanında gecenin üçünde watsonstan aldığım maskaradır. 2 haftadır. Toplamda 5 kere kullanmışımdır. Rengi¸ kalıcığı¸ şekillemesi başarılı. Fakat sanırım benim kirpiklerimde dökülme yapıyor. Kullandığım temizleyici¸ pamuk¸ kullandığım kalem değişmedi. Temizlerken pamuğa ikişer üçer geliyorlar. Sanırım kirpik diplerimde de hassasiyet oluştu.

 4. no: 131732 girdime ek olarak an itibari ile buram buram plastik kokan rimeldir. Maybelline rimel dosyası benim için kapanmıştır.

 5. Maybelline’in diğer maskaraları gibi bu da günlük belirginlik sağlayan uygun fiyatlı maskaralardan biri. Çok bir hacim ya da uzunluk sağlamıyor ama hem doğal duran hem de günlük yeterince belirginlik sağlayan bir maskara.

 6. Leather black olanını kullanıyorum. (-dün) Ekstra bir siyahlık yukarıdada bahsedildiği gibi yok normal siyah bir maskara renginde. Sanırım 20 tl gibi bir fiyata almıştım¸ küsüratı da vardı. Fakat ben hiç memnun kalmadım. Bir kere vaatlerinin hiç birini yerine getirmedi. Kokusu dayanılmaz özellikle. Eritilmiş lastik ya da silikon sürüyormuş gibi hissediyorum gözlerime. Bu da sağlıklı olmadığını fazlasıyla hissettiriyor. Ayrıca fırçası çok odun. Hiç bir harekete kıvrıma izin vermiyor. bolca da topaklanma yapıyor sürdüğümde. Zaten kalemindende memnun kalmamıştım. Colossal lardan uzak durulmalı..

 7. Siyahlığı hariç diğer herşeyi sıradan olan¸öylesine aldığım kıl fırçalı rimel.Diğer sevdiğim rimellerle karıştırınca sonuç cidden harika o yüzden karıştırma amaçlı Kullanıyorum.Bu rimelin verdiği siyahlık¸diğer rimelimin verdiği uzunluk ve tek tek ayırmayla harika gidiyor.Bitmeye yüz tuttu.Çok çok az kaldı¸kutuyu elime alınca bile hafif geliyor artık.Sırf siyahlığı ve başka güzel bir rimelle verdiği harika sonuç için bile alınır.

 8. siyah ambalajlı olanı kullanıyorum. gün içinde minik minik yüzüme dökülüyor ve kirpiklerimde dökülmeye yol açtı. fırçası da kirpiklerime oturmuyor¸ çok tombul. olmadı anlaşamadık. 2000 calorie maskarama geri döneceğim sanırım.

 9. Maybelline maskara konusunda oldukça başarılı bir markadır bana göre. Ufak tefek eksiklikleri de yok değil¸ ilk kullandığınızda ıslak bir yapıya sahip. Belli bir süre sonra kıvama geldiğini duydum. Çabuk kuruması kullanımı biraz daha zor hale getirse de verdiği etkiyi sevdim. Kirpikleri çok yapıştırmadan dolgunluk ve uzunluk veriyor. Genel olarak ben memnunum kendisinden :).

 10. Kirpikleri tel tel ayırmak yerine yapıştırıp örümcek bacağına çeviren maskara. Eğer gözlerinizin ucunda teker teker sayılabilir bir örümcek bacağı efekti yaratmak istiyorsanız o zaman bu maskarayı sakın kaçırmayın.

 11. Bugüne kadar ikinci olarak sevdiğim maybelline maskara. Bende akma bulaşma gibi bir durum olmadı. Kirpiklerim zaten yeterince kıvrık tek tek ayırıp uzun göstermesi benim için yeterli oldu.ilk kullandığım maskarayı artık bulamadığımdan yeni favorim.

 12. hacim verirken uzatmıyor ve topaklanıyor. uzun ve seyrek kirpikler kullanabilir. siyahlığı gayet başarılı fakat tekrar alacağım bir ürün kesinlikle değil.

 13. yaklaşık 4 ay önce sırf merakımdan alıp denediğim kirpiklere hacim veren ve uzatan günlük kullanıma uygun maskara. tek kötü tarafı kirpikleri birbirine yapıştırıyor olması. fiyatı uygun olduğu için ve kirpikleri yapıştırması dışında memnun kaldığım için bitince tekrar alırım.

 14. benefit they’re real maskarayı almadan önce “ulan o kadar para vermeyim şunu bi deneyeyim” diyerek aldığım¸ bin pişman olduğum maskara. ben ki kirpikleri uzun¸ kıvrık ve sık bir insanım. ne renk adına¸ ne uzunluk ne hacim adına bir şey göremedim¸ sürmemişim gibi. fırçası o kadar esnek ki¸ süreyim derken bulaştırıyorum ve topaklanma yapıyor. şimdi no-makeup makeup için çekmecede beklemekte. ayrıca benimkine mi has bilmiyorum ama ambalajı acayip dandik¸ kapağı sıyrılıyor gibi aldığımdan beri 1-2 kere kullanmış olmama rağmen. kimse şikayet etmemiş¸ sanırım benimkinde bir sıkıntı var.bir daha alır mıyım? para verseler almam.

 15. günlük makyajımda severek kullandığım maskara. hepsi farklı yöne bakan ve kıvrık olmayan kirpiklerimi gayet güzel kıvırıp hacim veriyor. ayrıca rengi simsiyah. kirpiklerimde dökülme de yaşamadım. kesinlikle tekrar alacağım bir ürün.

 16. tombul fırçaları pek sevmesem de leather black o kadar güzel siyahlık veriyor ki kullanmaya devam ediyorum. açtıktan iki ay kadar sonra hafif göz altına dökülme yaptı. bunun sebebinin fırça üstünde çok fazla ürün kalıp kuruma yapması olduğunu düşündüm ve fırçasını yıkadım ve iyice kuruttum. bitene kadar bir daha dökülme yapmadı.

 17. Bir müddettir bende olan ve nötr olduğum maskaradır. Ciddi anlamda güzel hacim vermesinin yanında bende pul pul dökülme yapması hiç hoşuma gitmiyor. Bende sarı ambalajlısı var volum türünden açıkçası sadece elimin altında maskara olsun diye var. Yani Profesyonellik isteyenler daha iyilerine bakabilirler

 18. Leather black tamam uzatıyor¸ ama bende kirpiklerimi birbirine bu kadar yapıştırsam hepsi uzun gözükür. İlk açtığımda çok ıslaktı bekledim biraz kurudu ama değişen bir şey olmadı¸ ayrıca çok koyuluk vermiyor neredeyse kirpik rengimle aynı renk olduğunu iddia edebilirim. Kendisinin ben çok siyahım diye bir iddiası olduğu için söylüyorum loreal’in extra black olmayan million lashes ı bile kendisinden daha koyu. Tombik fırçalar evet kirpik uzatıyor ama bu denli yapıştırması bir dezavantaj¸ çeşitli şekillerde denediğim ve beğenmediğim bir ürün oldu. Kendisini kullanıp üzerine maybelline falsies/pembeli morlu olan) ile geçince güzel bir etki yakalıyorum ama tek başına sevmediğim rimel oldu.

 19. Hiç sevemediğim rimeldir kendisi. İyi hoş tek tek ayrıyor da nerde hacim nerde uzatma nerde kivirma? Yok anacım yok. Kirpik dokmesi de cabası ki asıl beni kahreden o oldu. Aynı anda 3-4 kirpiğimi elimde bulunca oluşan üzüntüyle kaldırdım attım çöpe. Pişman degilim

 20. En büyük pişmanlığım olan maskaradır¸ tüm kirpiklerimi öbek öbek yapıp örümcek ayağına çeviriyor. Lanet ettim bitse de bir an önce canım Rocket’e geçsem.Ek olarak¸ sanırım seyrek kirpikler için üretilmiştir.

 21. Biraz ıslak ama kirpiklerimi yapıştırmıyo normalden uzun kirpiklerim var kırpığı kısa olan arkadaşım da denedi onda da çok güzel durdu veeeee kirpikleri kıvırması kışkırtıcı bişey mutlaka deneyin fiyatı da uygun

 22. ilk aldığımda fazla ıslak olması nedeniyle kullanamadığım maskaradır. daha sonra kullandıkça güzelleşti fakat öyle ekstra bir uzatma göremedim ben¸ üstelik diğer cicişler gibi kirpik dökülmesi sorunu da yaşadım.

 23. Sadece renk versin diye kirpiklerinizi belirginleştiren¸ suyla kolayca çıkan¸ kirpikleri ağırlaştırmayan ancak hacim vs gibi fazla bir şey de vaad etmeyen¸ varla yok arası son derece hafif bir drugstore maskarası. Son senelerde maskara kullanımım çok azaldı bu nedenle indirimdeyken bundan alıp tek kat sürüp çıkıyorum. Benim kirpiklerim zaten uzun ve kıvrık o yüzden hafif bir maskara ihtiyacımı karşılıyor. Ancak çok beklentisi olan için asla tatmin etmez.

 24. Rimelin herkesin kirpiginde farklı durduguna emin oldugum maskara. Benim kirpiklerimi birbirine acayip yapistiriyor ama tek tek ayırıyor yazan da var o yüzden bilemedim yani. Bende siyahlık veriyor o güzel hafif de kıvırıp hacım veriyor hatta sanırım hacim vermesi baya iyi. En nefret ettiğim yani ise fırçası aşırı büyük hep bulaşıyor göz kapagima

 25. herkesin farklı bir yorumu olan maskara. şaşırdım genelde bir ürün hakkında yorumlar benzer olur burada herkes başka kafadan konuşmuş. benimkilerde şu şekilde efendim: kendisi benim kullandığım ilk maybellne maskaradır. bundan önce 2000 calorieyi kullanıyodum ve memnun değildim onca övgüyü hiç haketmiyordu. bu maskarayı kullanınca şok oldum meğersem benim sürdüğüm maskara değilmiş. bir kere rengi çok siyah¸ inanılmaz bir hacim veriyor kirpikler buradayım diye bağırıyor. bende tek sıkıntı kirpiklerimi biraz yapıştırdı. bu bayram indirimde gratışten çok övülen black dramayı aldım ancak memnun kalmadım. çölaşsala göre kirpikleri tek tek ayırıyor ancak colossalın yarısı kadar bile siyah değil ve hacim vermiyor… bir daha bu maskaradan asla şaşmam.

 26. Ben de siyah ambalajlı olan leather black versiyonunu kullanıyorum bundan önce sarı olanı kullandım ben aslında bu rimeli anneme almıştım yapısı hafif diye. İlk denediğimde çok çok ıslaktı ve kirpiklerimi sadece boyadı ne hacim ne uzunluk verdi¸ bu ni yaaağ olmuştum. Sonra aradan bir ay felan geçti annem ara ara kullanmıştı¸ ben de kirpiklerimi dinlendirmeye çalıştığım için lash sensational ı kullanmak istemedim dedim colassel zaten incecik onu kullanayım¸ neyse bir sürdüm aman allahım harika bişey olmuş maskara… Yapısı oturmuş biraz kuruyunca muhteşemdi çok güzel volüm verdi ertesi gün hemen gidip bende kendime yenisini aldım. Kullanmadan açıp içerisine hava pompaladım kapağıyla¸ öyle canım aıkılınca gidip açtım felan yapısı otursun diye. Kısacası kesinlikle denemelisiniz bence.

 27. O kadar lash sensational kullandım asla kirpiklerimi dökmedi. Sonra resmen bela arar gibi gittim sebepsizce bu maskarayı aldım. Kirpiklerim gür ve uzunlu kısalı. Bu maskarayı sürüyorum zaten pul pul oluyor kirpiklerime dokunamıyorum bile bi tuhaf sertlesiyor. Ve dün kirpiklerimin uzun olanları ciddi ciddi 4-5 tane dökülünce bu maskaranın sebep olduğunu anladım. Çok kızgınım maskara sana çok!

 28. Lash sensational kirpiklerimi ne kadar yapıştırdıysa bu maskara da o kadar ayırdı.watsonsta belli bir miktar alışveriş yapınca 11 tl ye düşüyordu o şekilde aldım ben.gayet hacim veriyor yapıştırmadan¸uzatıyor ve kıvırıyor.bende göz altlarıma dökülme yapmadı.en çok hoşuma giden özelliği ise inanılmaz kolay çıkıyor.sırf suyla bile temizleniyorEdit:bendeki sarı-pembe olanı

 29. Siyah olanı yani Leather Black takma kirpik görünümü veriyor hayatımda kullandığım en güzel maskara ve tek vazgeçemediğim tabii

 30. Leather black olanını kullanıyorum 2-3 yıldır ve maskaramı soran o kadar çok kişi oldu ki. Birden fazla kat sürünce insanlar “takma kirpiklerin ne kadar doğal duruyor!” bile dedi. Acayip uzatıyor¸ hacim veriyor. Hayatımın maskarası diyebilirim¸ Maybelline Falsies de iyidir fakat bence bir colossal go leather black olamaz 😀

 31. ilk açıldığında acayip ıslak¸1 ay gibi bir süre geçtikten sonra efsaneleşen maskara.kirpiklerimi tek tek ayırıp uzatıyor¸hacim veriyor¸gün içinde kirpikler biraz aşağı düşüyor ama kesinlikle akmıyor¸dökülmüyor.birde bir tek bende mi oldu bilmiyorum ama açtıktan yaklaşık 3 ay kadar geçtikten sonra yapısı çok tuhaflaştı¸kuruması gerekirken mürekkep gibi oldu böyle ve kirpiklerimi az da olsa yapıştırmaya ve eski etkisini vermemeye başladı.kullanım ömrü 6 ayken daha yarısında yapısı bozuldu¸çöpe gitti.belki yeniden alırım ama şuan hem açıkta hem de depolanmış bir sürü maskaram var¸onlar biterse belki.

Siz ne düşünüyorsunuz?