“Maybelline color tattoo 24 hr far creme de nude” için 176 yorum

 1. watsons’a anneler günü indirimi zamanı geldiğinde sanki onsuz yaşayamayacakmışım gibi dükkan dükkan arayıp aldığım far. şimdi ara sıra baz olarak kullanıyorum¸ sanki diğer color tattoolara göre daha kolay sabitleniyor¸ diğer farlara göre de daha az birikme yapıyor gibi geldi. ama hayatımı da değiştirmedi yani. özellikle indirimde almaya kesinlike değer o ayrı.

 2. Benim göz kapaklarımın kuruluğundan mıdır yoksa bu farın yapısından mıdır pek emin olmamakla birlikte bir yerlerde bi kuruluk sorunu olduğunu düşünüyordum¸ girdileri okuduktan sonra sorun bende değil sende creme de nude ayrılık çanları çalıyor…

 3. ilk kullandığımda hiç memnun kalmadığımdan bahsetmiştim ama işler değişti sanırım. uygulama şekline göre farklı sonuç verdiğine inanıyorum. benim için en güzel sonuç parmakla azar azar ve arttırarak uygulamak ve üstüne hemen benzer renklerde toz far sürüp sabitlemek¸ unun için de wnw brulee kullanıyorum. bu şekilde pütür pütürlük de olmuyor¸ kalıcı da.

 4. 2 gün önce essence farlardan alırken maybelline standında color tattooları görüp aldım. hem creme de nude rengini hem de creamy beige rengini aldım. creme de nude daha kuru bi yapıya sahip ve daha çabuk sabitleniyor ama ben gözkapaklarımda renk eşitlemesi açısından beğendim. parmaklarımla uygulamayı tercih ediyorum açıkçası fırçayla denemedim ama yorumlardan okuduğuma göre güzel sonuç veriyormuş en kısa zamanda deneyeceğim. mat bitişli olmayanların daha başarılı olduğu söyleniyor en kısa zamanda bir tane de farklı bir color tattoo alacağım

 5. Renk olarak çok güzel bir baz olacağını düşündüğüm far. Color tattooları sözlük sayesinde keşfettim.fakat söylenildiği gibi kremsi ve yumuşacık olduğuna katılmıyorum. En iyi sonucu ısıttığı için parmakla uygulayarak alabilirsiniz.

 6. son zamanlardaki favori ürünüm olan krem far. paint pot’u kullanmadım ama bunu aldıktan sonra almayı da çok düşünmüyorum zira kendisi beklentilerimi karşıladı. ben rt deluxe crease fırçasıyla tüm göz kapağıma uygulayarak kullanıyorum kendisini. sanırım göz kapaklarım biraz yağlı olduğundan ürün bana hiç kuru gelmedi fakat diğer color tattoo’larda olduğu gibi zaman içerisinde kuruyabileceğini düşünüyorum.

 7. En güzel sonuç için parmaklarla uygulanmalı diye düşünüyorum. Fırçayla uygulandığı zaman tam rengini verdiğini ve uyum sağladığını görmedim

 8. yağlı göz kapaklarım için baz niyetine almayı düşündüğüm far. ama üstünden pudra veya çok açık renkte bir farla geçmek gerekiyor zannımca tam olarak baz elde edebilmek için. öbür türlü üstüne far uygulamak çok zor olur.

 9. Türkiye’ye gelmesini dört gözle beklediğim krem far idi kendileri. Geldiği günlerde ilk gördüğüm yerde aldım tabii ki. Beklentim çok büyüktü. Günlük hayatta göz makyajı ten rengi far¸ eyeliner¸ rimelden ibaret olan biriyim. Ancak göz kapaklarımdaki damarlı¸ yorgun görünümü alsın diye kullandığım ten rengi far baz da kullansam gün ortasında sadece çizgilere dolmuş şekilde kalıyordu. Bu krem far da tüm göz kapağımı eşitleyebileceğim bir ürün olur¸ hem belki çizgilere dolmaz daha uzun dayanır diyordum. Ancak uzun dayanmayı bırak tek başına göz kapağına düzgün bile uygulanmıyor. Parmakla uygulamak tek yolu ama onda bile pütür pütür bir görüntü oluyor. Dağıtılmıyor ve biraz daha ürün alıp düzeltmek isteseniz katman katman bir tabaka oluşturuyor. Tek başına kullanmak imkansız. Göz kapağımı nemlendirerek denesem de çok büyük bir fark yaratmadı. Bir de göz kapakları yağlı bir insanım. Göz kapakları kuru olan cicişler nasıl dağıtır bu farı bilemiyorum. Nerede canım on and on bronze’un performansı nerede bu. Belki çok ince bir kat uygulayıp pudrayla sabitleyip baz olarak kullanabilirsiniz. O da crease bölgesine ve kaş altına kadar getirmeme şartıyla. Çünkü farımız aynı zamanda kaşınızı aldığınız için oluşan minik gözenekleri “bakııın ben buradayııım!” Diye bağırtma özelliğine sahip. Aşırı kusurlu bir görüntü yarattı kaş altımda da. Bu şekilde sadece göz kapağımda baz olarak farın dağıtılmasını kolaylaştırıyor gerçekten. Ama far bazı da aynı işlemi görüyor neticede.

 10. Bugün watsonstan 12tl’ye edindiğim far. makyaj yaparken mutlaka gözkapağımın rengini eşitlediğim için alıp denemek istedim. Önceden wetn wild ın brulee isimli farıyla yapıyodum bu işlemi bir de krem ürün deneyelim bakalım nasıl olacak.

 11. no: 274069 nolu girdimde yazmıştım görüşlerimi¸ o yüzden hiç elim gitmiyordu¸ geçenlerde denedim ve kuruluk-yayılmama problemiyle karşılaşmadım sanırım havalardan dolayı yapısı yumuşamış. göz kapağını güzel nötrledi fakat far bazı amacıyla denemedim¸ bana rengi biraz açık kaldı bb krem tarzı bişey kullanmasam oraya far sürdüğüm belli oluyor yani ten rengi diye düşünmeyin baya beyaz/açık tenli olmanız gerekiyor

 12. ben bunu ilk aldığımda sevmemiştim elim gitmiyordu pek hep creme de rose olanını kullanıyordum hem baz olarak hem de göz kapağımı eşitlemek için. ancak son 2-3 aydır bunu çılgınca kullanmaya başladım¸ hergün kullanıyorum ve ortasında kocaman bir çukur açıldı. böyle giderse ilk bitirdiğim far olacak. sanıyorum sıcak havalardan yapısı biraz daha yumuşadı¸ o yüzden eşit dağılıyor ve uygulaması kolay. hemen sür çık bir far. bende fark yokmuş derecede cildimle bütünleşiyor¸ kış aylarında creme de rose’un cildimle bütünleştiğini düşünüyordum ama brozlaşınca rose olan grimsi kaldı.bitince kesinlikle tekrar alacağım.

 13. günlük makyajımda bu tondaki farlarla göz kapağımı nötrleyip katlanma bölgesine hafif gölge verip¸ kirpik diplerime çok ince siyah kalem çekerim. bunu aldıktan sonra toz farlarla artık uğraşmıyorum. ama ben uygulamadan önce mutlaka bir far bazı kullanıyorum¸ baz tam kurumadan bunu sürüp parmaklarımla dağıtıyorum¸ her yere homojen bir şekilde dağılıp kuruyunca da tamamen oturuyor. eğer baz olmadan kullanırsam oldukça zor dağılıyor. bunu baz olarak denemedim¸ zaten her zaman her farın altına mutlaka krem bir far bazı kullanıyorum. bu sıcaklarda katlanma bölgesinde kullandığım toz farlar uçup gidiyor ama bu yerinden gram oynamıyor.

 14. Geçen sene mayıstan beri her makyajında mac paint pot painterly kullanan ben sırf şımarıklıktan soft ochre’a göz koymuştum sarı sarı duracağını biliyordum yine de istiyordum sonrası bu arkadaşlar geldi¸ son indirimlerden kaptım bir tane. Ama benim aldığımda bir sıkıntı var galiba inanılmaz sert parmak ısısıyla bile ısınmadı olduğu yerde kaldı dağılmadı çok sinirim bozuldu. Sonrasında bu bayram tatilinde hiç aklımda yokken atmış bulunmuşum makyaj çantama¸ görünce şaşırdım. Neyse kendine kendime söylenirken açtım sanırım yolculuk esnasında biraz yumuşamış. Tatil boyu kullandım. Tatilden döndüğümden beri de yapısı bozulmadı ama benim için bi painterly yumaşaklığında da asla değil¸ onun kadar rahat hareket edemiyorum. Tüm bunlara rağmen göze daha bir aydınlık görüntü verdiği için hoşuma da gidiyor.

 15. bunu kapatıcı olarak da kullandım ki ben 😀 indirimdeyken hobideki satış danışmanının önerisiyle aldığım¸kapatıcı olarak denesem nasıl olur deyip sonucunu da gayet beğendiğim bir ürün oldu.ürünü alırken öncelikli amacım gözümdeki belirgin damarları örtmesiydi ama çok sıkışırsam kullanırım o şekilde de yapay durmadı.

 16. türkiyeye geldiğini duyduğumda koştur koştur gidip almıştım bu krem farı. color tattoolar zaten çok severek kullandığım farlar. mat ve göz kapağını nötrleyerek makyaja hazırlıyor. renk eşitsizliği gibi sorunlarınız varsa ve çoğu far bazı sizde işe yaramıyor ve mac paint potlara fazla para vermek istemiyorsanız kesinlikle bu ürüne bakabilirsiniz. yapısı ne çok kalın ne çok ince. parmakla çok kolay dağılıyor.

 17. Özellikle göz bazı olarak kullanıldığında çok iyi işlev görmektedir veya nude makyaj yapılacaksa eyeliner ile beraber tek başına gayet başarılıdır.

 18. Ay ben bunu dün aldım yumuş yumuş benimki çok güzel dağıldı göz kapaklarım da ne yağlı ne kuru tam da ten rengime uygun çokzel ben çok sevdim

 19. Hiç ama hiç beğenmedim. Renk falan eyvallah güzel ama ürün o kadar pudralı ki doğru düzgün dağılmıyo. Göz kapaklarım iğrenç duruyo

 20. Benim gibi gün sonunda birikme yapan farlardan haz etmiyorsanız ve yağlı göz kapaklarınız varsa bu ürün size hayatı cennet yapabilecek derecede çünkü yapı olarak evet kuru hatta çok kuru. Fırçayla kullanımı zor biraz ben pek hoşlanmadım parmakla daha iyi uygulanıyor. Ben bu ürünü hem baz olarak hem de tek başına kullanıyorum ve çok başarılı buldum.Kalıcılık olarak bundan fazlası zaten olmazdı. İndirimde 11 liracivarı almıştım ve gramaj olarak epey beni götürecek derecede olduğunu düşünüyorum

 21. allahını seven şunu bana kullanmayı öğretsin dediğim far. tam olarak uygulama şeklim şu. wnw brulee yerine¸ göz kapağı rengimi eşitlesin diye far bazından sonra ve far bazı olmadan kullandım birkaç kere. her seferinde hem inanılmaz zor dağıldı¸ hem de böyle katman katman krem far sürmüşüm gibi durdu. halbuki rengini çok beğenmiştim. velhasıl farı cillop gibi sürmeyi beceren arkadaşların önerilerine açığım.

 22. kaşık fırçayla uygulayınca dağıtma kolaylaşıyor ve topaklanma olayı olmuyor¸ kaşık fırçayla deneyin cicişler ojelerfora selma sağolsun !

 23. tam anlamıyla far bazı bence. yağlı göz kapakları düşünüldüğü için baya kuru yapmışlar yapısını. ama rengi nötrlemesi¸kullanım kolaylığı çok güzel bence. göz kapaklarında birikme yapmıyor ve farları tutuyor. paintpotlar gibi pahalı da değil. tek sorun biraz kuru.bunu da yüzük parmağınıza biraz hohlayıp¸ ısıtıp hızlı hızlı yuvarlak hareketlerle sürterseniz biraz yumuşuyor yapısı. en azından sürümü baya rahat oluyor. bu bitince eğer bir iş bulmuş olursam o zamana¸ paintpotları denicem genede 🙂

 24. Videolarda izlediğim kadarıyla herkes krem gibi rahatça uyguluyor bu ürünü. Burda ise dağılmamasından şikayet edilmiş. Bende almayı düşünüyordum ancak denemeden alınmayacak gibi -_-

 25. Baz olarak kullanmayı¸ kolayca sürüp bi rimelle dışarı çıkmayı planlayarak aldım. Ancak üzerinden toz bir farla sabitlemezseniz (göz kapaklarım yağlı sayılır.) ilerleyen zamanda çizgilere doluyor. Üzerine birden fazla far sürünce kabuk kabuk bi görünüme neden oluyor. Doğru kullanımı yakalarsanız kesinlikle kurtarıcı bir ürün. Sür¸ sabitle ve çık.

 26. Far bazı olarak kullandığım¸ mac paint pot almayı düşündüğüm anda hayatımı kurtaran krem far. Bana yıllardır kullandığım put a lid on it’i çöpe attırmıştır. Herkes fırçayla dağılmamasından bahsetmiş ama bence parmakla dağıtmak daha zor. Rt deluxe crease brush’la uyguluyorum gayet homojen bir görüntü oluyor hatta bir kaç kat üst üste uygulasam bile pütür pütür bir görüntü olmuyor. Şu yaz sıcağında bile yaptığım makyajı çok güzel sabit tutuyor. Ne kadar terlesem bile makyajım akmıyor. Fiyatı da gayet uygun bence. 3 aydır kullanıyorum ortasında çok az bir göçme var kurumazsa çok uzun süre gidebilecek bir ürün.

 27. yağlı göz kapakları için biçilmiş kaftan olabilir belki ama normal ve kuru göz kapakları için illallah ettiren bir ürün. bende gözden çıkarmıştım kendisini direkt çöpü boylayacaktı ama birde inglot duraline ile karıştırayım bakalım ne olacak dedim.zira duraline i jel eyeliner ı hayata döndürmek için kullanıyorum. ve sonuç çok başarılı oldu cicişler.tam on and on bronze kıvamında bir cream de nude var elimde artık.renginde bir sıkıntı sezmedim. kalıcılığı için ise farın zaten uçup gitme sorununu yaşamıyordum kullanma amacım göz kapağını eşitleme olduğu için kalıcılık hakkında yorumda bulunamayacağım.sonradan aklıma gelen yöntem ise yine eğer atmaya karar verdiyseniz duraline yerine belki lens solüsyonu ile karıştırabilirseniz. lens solüsyonu ile eyeliner yumuşatmışlığım var lakin siyah rengi biraz solduruyor. teorik olarak krem farda da işe yarayacağını düşünüyorum.

 28. bu krem farı göz kapaklarımı nötrlemek için aldım ancak ilk açtığımda dağılmıyordu hayal kırıklığına uğradım. daha sonra ciciş sözlükteki yorumları okuduğumda sıcakta yumuşadığını öğrendim ve bir gün güneşe bıraktım ürünü. istediğim sonuca ulaştım gayet güzel dağılıyor. farın kalıcığını da artırdığını gözlemledim.

 29. Dün eve kozmetikten 11.90’a aldığım krem far. Az önce sürdüm. yapısını daha kaygan ve köpük gibi bekliyordum ama çok kuru ve katı çıktı. göz kapağımı nemlendirmeme rağmen bir türlü dağıtamadım¸ parça parça duruyor göz kapağımda. Dağıtmak için uğraştıkça göz kapaklarınızın yorulduğunu hissediyorsunuz. Uzun süre kullanımda mıncıklamaya bağlı yaşlanma çizgileri oluşturabileceğini düşünüyorum. Oysa ki ne ümitlerle almıştım… Kırdın beni god damn it 🙁

 30. beklentiye göre değişerek aynı zamanda her gün kullandığınız kurtarıcınız yada hiç kullanmadığınız bir ürün olabilme potansiyeli olan far. büyük bir beklentiniz yoksa rengi güzel (ten renginiz çok açık değilse çok yoğun uygulamada çok açık kalabiliyor) kalıcılığı iyi güzel bir baz far tek başına kullanılıp bol maskarayla belirgin bir rujla hızlı makyajlar yapılabilir fakat bazen topaklanma yapabiliyor yapısı kaygan değil kuru ben pratikliği matlığı kalıcılığından severek kullanıyorum.

 31. çok pudralı. göz kapağımı kurutuyor. yerli markalar bu işe de bir el atsa süper olacak nude renklerde göz kapağımızın rengini nötürleyecek baz ürünlere ihtiyacımız var 🙁

 32. Mükemmel far. Uzun zamandır mat ve kalıcı bir baz renk arıyordum¸ sözlükte color tatoo farlar çok övüldüğünden bir kaç gün önce bir tane aldım. Öncelikle ürün beklediğim kadar köpüksü değildi ama parmakla gayet güzel yayıldı bendeki. Parmağımı fara bir kez sürüp çekiyorum sonra onu tüm göz kapağıma ve kaş altına yayıyorum. Rengi benim tenime mükemmel uydu¸ sanki kendi cildim gibi duruyor. Kalıcılığı da çok başarılı¸ temizleme jeliyle yüzümü yıkadığımda bile çıkmadı makyaj temizleyici ile sildim.Bir de yapan var mıdır bilmiyorum hic de rastlamadim entrylerde ama ben bunun farklı bir kullanım şeklini daha keşfettim cicişlerim. Burnumuzun kenarlarından aşagı inen çizgiler var ya hani¸ dudaklarımızı parantez içine alır gibi olanlar. Iste benim o bölgem biraz kızarık daima¸ normal cilt tonumdan farklı. Önemli bir yere gidecegim zaman falan föndötenden önce corrector falan geçerim oralara hatta. Aklima geldi bugün o bölgeye bu farı denedim¸ tamamen kapattı ve tüm yüzüm aynı renk oldu. Ten makyaji yapmak istemediğim ama o kırmızılıklardan kurtulmak istediğim günlerde be yapacağımı biliyorum artık. Teşekkürler maybeline.Edit: eksileyen arkadaş ekmeğe sürüp yiyor sanırım. Bon apetite.

 33. dün aldım kendisini¸ çok beğeneceğimi umarak aldım. öncesinde buradaki yorumları da okumadığımı utanarak ve üzülerek itiraf ediyorum. evet ürüne dönecek olursak¸ aslında çok güzel bir krem far olabilirdi. tabii doğru düzgün dağıtılabilseydi. eğer yağlı göz kapaklarına sahipseniz gidin koşa koşa alın bence. hiiç durmayın. ancak göz kapaklarınız kuruysa kesinlikle tavsiye etmiyorum. çok yoğun ve krem bir ürün olsa da değişik bir kuru yapısı var. sürdüğünüzde parça parça duruyor¸ dağılmıyor. kızlar diyorum ki acaba bunun içine biraz yüz bakım yağı gibi bir şey karıştırsak kullanabilir miyiz? deneyenler varsa mesaj kutuma beklerim.

 34. Inanilmaz yagli goz kapaklarina sahip biri olarak benim isimi cok iyi goren krem far. Saatlerce goz makyajimin bozulmadan kalmasini sagliyor ki goz makyajim bu urunu kullanmadan once essence i love stage far bazi ve catrice far baziyla maksimum iki saat bozulmadan kaliyordu¸ artik ben silmeden oynamadan duruyor ve renklerin solmamasini sagliyor. Gercekten cok yağli goz kapaklarina sahip olanlarin edinmesi gereken bir urun. Ben dagitma sorunu hic yasamadim. Parmaklarimla uyguluyorum ve homojen bir sekilde dagiliyor.

 35. Üzerine bir damla jojoba yağı damlatıp kapağını kapatarak bir gece bekletildiğinde tam istediğim hale gelen çok kalıcı bir far. Uygulamayı zor bulanlara bu yöntemi tavsiye ederim. Jojoba yağı gözenek tıkamayan ve insan cildine en iyi uyum sağlayan yağ olduğu için tercih ettim.

 36. hemcinslerine göre dağıtması¸ yayması biraz zor olmakla birlikte müthiş bir aydınlık veren ve tek ton sağlayan¸ yağlı göz kapakları için gerçekten harika bir alternatif olabilecek bir ürün. ama işte yapısı biraz sert. az yumuşak olaymış iyiymiş. yine de seviyorum kendisini. bebeğeem benim o.

 37. yağlı göz kapaklarım olmasına rağmen sürünce pütür pütür çıkan bi yapıda yine de elime uygulayıp üstüne ten rengi bi farı rt deluxe crease brushla dağıtarak kullandığımda o pütürler gidiyo ve işe yarar hale geliyo¸yine de göz kapağında renk eşitsizlikleri varsa indirim döneminde alınıp kullanılabilir.

 38. Watsonstan 11.90a yaklaşık bir ay önce aldığım ten rengi krem far. Aldığım günden beri her gün kullanıyorum. Çok ama çok sevdim kesinlikle çok kalıcı¸ göz kapaklarını çok güzel eşitliyor ve üstüne sürülen farı çok güzel tutuyor. İlk color tattoomdu ama son olmayacak gibime geliyor

 39. Kahverengi goz cevresine sahibim ve goz kapaklarimi esitlemeden disari cikmiyorum. Dolayisiyla bu urunu cok buyuk umutlarla aldim ama pek begenmedim. Parca parca oldugundan bahsedilmis bunun disinda goz kapaklarim kahverengi oldugundan midir nedir bu urunu surunce grimsi oldu goz kapaklarim. Aydinlanmadi yani tam tersi cok soluk ve yorgun gosterdi bence.

 40. daha yeni satın aldım ama tam olarak ne şekilde kullanacağımı bulamadığım fardır. Hep bu krem far takıntısı bana bunları aldırıyor. Önerileriniz varsa morartın cicişler.

 41. iğrenç arkadaşlar almayın. bunu alacağınıza renkli far bazı falan alın o da renk eşitliyor. bu krem far kesinlikle dağılmıyor. çakmakla hafif ısıtmayı bile denedim bana mısın demedi. çok çok kötü keşke almasaydım.

 42. Ben de gold rengi var 2 yıldır kullanıyorum. Öyle fırça ile uygulanacak bir ürün değil kızlar¸ parmaklarınızı kullanın¸ ben göz kapağının üstüne değil de işaret parmağımla kaş altına ve göz pınarlarına uyguluyorum¸ Çok güzel bir ışıltı veriyor bittikçe alacağım ürünlerden. Tavsiye ederim.

 43. Ben resmen bir kavanozu bitirdim yedeğini aldım. Tek sevdiğim maybelline ürünü desem abartmam yani serisi. Muhtemelen göz kapaklarım çok yağlı olduğu için ben sevdim ve kolay dağıttım. Gözün üstünü çok güzel eşitledi valla.

 44. çok çok sevdiğim bir ürün. göz kapaklarım koyu olduğu için asla göz kapağıma bir şey sürmeden far süremiyorum. bayram indiriminde 10 tl gibi bi fiyata almıştım. ben göz kapağımı eşitlemek ve farları tutması için far bazı niyetinde kullanıyorum. bunu kullanmaya başladığımdan beri göz makyajım daha profesyonel gibi geliyor. farı da çok iyi tutuyor¸ sabah sürdüğüm far akşamına hala yerli yerinde. bi de kaşlarımı doldurduktan sonra ince bi fırçayla bundan geçiyorum çok hoş oluyor. kısacasıı ben bayıldım bu ürüne.

 45. ben hem creme de nude hem de creme de rose olanını beraber almıştım. tüm olumsuz yorumlara katılmakla beraber o kadar da abartılacak bir kötüğülüğün olmadığını söylemek istiyorum. evet dağıtması zor ama ben parmak uçlarımla uygulaya uygulaya neredeyse ikisininde dibini gördüm. göz çevrem koyu ve göz kapağımı eşitlemek için ya nude olanını ya da rose (bu tenime daha çok uyum sağlıyor) olanını kullanıyorum yapıları vs hep aynı. eğer güzel ince tabaka halinde yayarsanız öyle parça parça görüntüsü eliniz alıştıkça yok oluyor. ben hiçbir zaman bunu normal far olarak kullanmadım ne zaman kullandıysam baz olarak kullandım ve tutuculuğunu başarılı buldum ama bu ikisi bitsin bundan böyle color tattoo almak yerine far bazı alacağım çünkü hiç far bazım olmadı 🙂 yani demek istediğim kullanılıp bitirilebilecek far bazı olarak görevini yerine getiren ama mutlaka sabitlenmesi gereken bir far.

 46. indirimden yanılmıyorsam 11¸90’a aldığım¸ kuruluğu benim göz kapaklarımın yağlılığı sebebiyle rahatsız etmeyen krem far. hızlı davranıp göz kapaklarıma parmaklarımla yedirirsem sonuç oldukça tatmin edici oluyor hem renk eşitleme¸ hem üstüne sürülen farların rengini vermesi¸ hem farların kalıcılığı unsurları bakımından.edit: anlatım bozukluğu düzeltildi.

 47. kesinlikle memnun kalmadığım far. herkes gibi ben de bu ürünü göz kapaklarımdaki renk eşitsizliğini¸ damarları¸ vs saklamak içn aldım. bunu yaptı evet¸ doğrudur. ancak özellikle göz kapaklarımın iç kısmında öyle bir kuruluk ve pul pul görüntü yaptı ki… ne yaptıysam yok edemedim. bir daha asla kullanmam.

 48. kuru göz kapaklarımda dağılmayınca bir cicişnün önerisi ile içine jojoba yağı damlattım. araştırdım insan cildi ile en uyumlu yağ jojoba yağıymış sivilce tedavisinde de kullanılıyormuş. neyse işte ben yanlışlıkla 3 damla damlattım siz bir tane damlatın yine kuru gelirse bir tane daha damlatın o şekilde açın kıvamını. bir de ben yağı damlatıp bir gün beklettim ancak yağ üzerinde tabaka olarak kaldı emilmedi öyle olunca mecburen kürdanla karıştırdım. çok çok daha iyi oldu en azından artık dağılıyor ve parça parça durmuyor.

 49. İndirimde gratisten almıştım burdaki yorumlardan sonra bekletmeden kullanmaya başladım.Göz kapaklarım kuru olduğu için denemelerim sonucunda en iyi sonucu göz çevremi nemlendirdikten sonra yüzük parmağımla sürdüğümde alıyorum. sonrasında ise brulee yada mat ten rengi bir farla sabitliyorum ve mükemmel sonuç benim için.

 50. No make up tadında bir makyaj için bundan almayı düşünüyordum ancak yazılan yorumlar nedeniyle ve daha önce kullandığım bronze renginin kıvamını beğenmediğim için şüphelerim vardı. Hatta soru cevap aparatında muadilini de sordum ve maç/bobbi brown muadillerini mi alsam diyordum. Ancak dayanamayıp aldım ve çok beğendim. Sürerken hiç zorlanmadım ve ten rengime çok uydu. Yine de kalıcılığından memnun kalmazsam maç ya da bobbi brown muadilini alicam¸ nude krem far uygulamasını çok sevdim çünkü.Gün sonu editi: oldukça kalıcı hiçbir bozulma / katlanma olmadı. bayıldım şahsen :)Bir de crease bölgesine the balm montbalm paletindeki gül kurusu rengi sürdüm harika oldu¸ böyle de kullanabilirsiniz.

 51. kesinlikle kullanılabilecek uygun fiyatlı en iyi far bazı olarak düşünüyorum. sürdüğünüz anda göz kapağınızın rengini eşitleme özelliğine sahip. zor dağıtılıyor diyenler için en iyi çözüm parmaklarınızla biraz ısıtıp yaymanız . makyaj yapmadığınız zamanlar bile sürüp doğal ama renk düzenleyici bir görünüm elde edersiniz.

 52. mac paintpot kullanmadım kıyaslama yapamayacağım ama ben maybelline’den oldukça memnunum. Göz kapağını çok güzel nötrlüyor ve göz makyajının kalıcılığını kesinlikle artırıyor. Yalnızca yapısını biraz kuru buldum¸ on and on bronze kadar kremsi ve kaygan değil. parmaklarımla uygulamakta biraz zorlanıyorum fırçayla daha kolay uyguluyorum.

 53. Sabitlemek için the balm mont balm far paletindeki nude ten rengi far birebir rengine uygun¸ aklınızda ufak bir tavsiye olarak kalabilir.

 54. Far bazı olarak kullandığım ve çok sevdiğim far. Wetn wild brulee niyetine kullanıyorum ama krem yapıda oldugu için daha kalıcı gibi geliyor. Parmağımla pıtı pıtı sürüveriyorum ama fırça ile hiç denemedim.

 55. göz kapaklarımda aydınlık bir görüntü istediğim zamanlarda kullanmak için aldığım ve çok memnun olduğum krem far.

 56. yağlı göz kapaklarına sahip olmama rağmen sürdükten 2 saat sonra pul pul görüntü oluşturan krem far. bozulmasına da imkan yok yeni aldım sayılır. anlaşamadık bir türlü¸ oysa damarlı görüntüyü çok iyi kapatıyordu.

 57. Çok büyük umutlarla almıştım ama yapısı taşlaşmış gibi gelmişti bana. Zamk gibi yapışıyor göz kapağına¸ dağılmıyor¸ pul pul duruyor falan. Çözümü saç kurutma makinasında buldum. Kullanmadan önce ısıtıyorum biraz¸ ısıttığım kısmı parmağımın ucunda dairesel hareketlerle yumuşatıyorum. o şekilde daha rahat sürülüyor.

 58. kupkuru göz kapaklarımın damarlı görüntüsünden kurtulmak için aşırı korkarak aldığım krem far.korkutuğum gibi olmadı¸ damarlı görünümü çok güzel örten¸ far bazı olarak kullanıldığında farı yerinde tutan¸ gözlerimi öncesinde göz kremi ile nemlendirdiğim sürece bende pul pul görünme yapmayan üründür.f/p olarak beğendim ben¸ isteğiniz¸ göz kapağı üzerindeki ton farklarını – damarlı görünümü kapatmaksa¸ mac painterly paint pot’ a para vermek istemezseniz¸ göz kapağınız narinse ve normal kapatıcılar gözünüzü yakıyorsa bu uğurda hedefe giden yegane ürün budur efendim. edit : dağılmama problemi varmış ben karşılaşmadım bu problemle¸ parmağıma ürünü alıp pıt pıt göz kapağıma oturtuyorum¸ kenarları yana yukarı taşır gibi.

 59. göz kapakları kuru birisi olarak beğensem de kullanamadığım far. söyleyenler olmuş ben de katılıyorum pütür pütür oluyor. bence indirimde olduğu dönemde alın kullanın beğenmezsniz çok yaralamaz 🙂

 60. ilk denediğimde yapısı cok kuruydu ve eşit dağılmıyor gibi gelmişti ¸ben de iki yüzük parmagıma ürünü alıp parmaklarımı birbirine sürtüp ürünü ısıttıktan sonra yayıyorum gayet güzel dağılıyo bu şekilde¸göz kapağındaki renk eşitsizliklerini çok güzel gideriyo ama far bazı olarak bi etkisini göremedim ben¸yani farımın kalıcılığını artırmasa da olur göz kapağımı eşitlesin yeter diyorsanız düşünebileceğiniz bi ürün.

 61. memnun kalmamış arkadaşlarımızın göz kapakları çorak toprak gibi çatlak mı diye düşündüm çünkü ben inanılmaz memnun kaldım. diğer color tattoolar nasılsa bunun da yapısı yumuşak ve sürümü kolay. rengi mat olduğundan daha çabuk sabitleniyormuş izlenimi yaratıyor. bugun eyeliner ile kullandım göz kapaklarına transfer olma durumu da olmadı¸ göz kapaklarıma kapatıcıyla eşitleme yapmama gerek de kalmadı. çok beğendim ben bunu. hep kuru denmesinden almamıştım bugüne kadar ama watsons indirim kuponum vardı¸ onunla aldım iyi ki almışım.edit: wow haters wow…

 62. yağlı göz kapaklarıma ilaç gibi gelen ürün. zaten baz olarak kullanıyorum ve hem üstündeki farın uzun süre dağılmadan kalmasını sağlıyor hem de göz kapağımın yağlanmasını engelleyip farın bozulmasını engelliyor. biterse kesinlikle tekrar alacağım über şahane ürün.

 63. Buradaki yorumlara dayanarak yağlı göz kapaklarım için almaya gitmiştim¸ watsons’ta buldum. ürün koruma bantlıydı¸ açtığımda biri parmaklamış azıcık¸ aldığım yere geri dönemeyeceğim için değiştiremedim. Lütfen parmaklamayalım ürünleri. Neyse aldım¸ ancak diğer color tattoolara göre daha katı kıvamlı ve farı tutuşu iyi değil¸ akşama kadar göz kapaklarım az da olsa yağlanıyor ama damarlı görünümü çok güzel kapatıyor. Ancak sağ göz kapağıma ne zaman sürersem -yine nemlendirilmiş olsa da- pütür pütür kalıyor¸ anlamadığım bir şekilde.Bu kadar uzattıktan sonra¸ aldığıma pişman değilim ama wet n wild far bazıyla yola devam.Edit: Ailemden ayrı yaşıyorum¸ eve ziyarete geldim. Ertesi gün farımı abimin komodini üstünde görünce doğal olarak şaşırdım¸ akşam gelince kendisine sordum ‘çok güzel lan bu sivilcelerimi kapatıyor’ dedi. dedim far o . Yok bence kapatıcı olarak daha güzel¸ baksana ne güzel kapatmışım dedi aynaya bakarak agdajfsbaıhfb. Giderken bırak bunu dedi¸ ben de bıraktım.

 64. Yapısı taş gibiydi. Bi türlü homojen dağıtamıyordum. Allah affetsin karıştırdım bir güzel. Şekli bozuldu bozulmasına yapısı da cıvıklaştı biraz ama kaymak gibi sürülüyor artık. Son çare olarak deneyebilirsiniz.

 65. Inglot duraline den 1 damla ile adeta bir ‘mac paint pot’ a donusen ama paint potlardaki gibi yagli goz kapatinda katlanmadan zamk gibi yapisip asla yerinden oynamayip beni 36 saat kurtarabilen fardir¸ far bazidir.

 66. benim de baz olarak kullandığım far ve bence işe yarıyor. Çizgilere dolma ve yağlanmayı engelliyor bende ayrıca bence farların daha canlı görünmesine de katkısı var. Ben de bazen pütür pütür olma sorununu yaşıyorum ama parmağıma çok az ürün alarak uyguladığımda problem olmuyor¸ bir de şunu fark ettim¸ bir kere göz kapağıma kapatıcı¸ üstüne pudra¸ üstüne de bu ürünü uygulamıştım ve altta pudra olduğu için oldukça kuru duracağını düşündüm ama aksine direkt bunu uyguladığım halinden daha pürüzsüz oldu hatta nikkietutorials da yanlış hatırlamıyorsam mac soft ochre’ı bu şekilde uyguluyor ama bu yöntem çok içime sinmedi açıkçası¸ göz kapağına kat kat ürün uygulayıp o kadar yüklenmek iyi bir fikir değil sanki

 67. Denediğim diğer color tattoolardan yapısı kesinlikle farklı. Kremsi değil. Ancak parmakla uygulanınca sorun ortadan kalkıyor. Göz kapağını eşitlemesi iyi. Ancak yapısından dolayı bir daha almayı tercih etmem.

 68. çok bi numarasını görmedim¸ hatta aldığıma pişman oldum.kalıcılık çok iyirenk eşitleme iyimatlık güzelama sizi korkunçlu bişeye dönüştürmesi an meselesi.üzerine creamy beige sürdüm bakalım şu an işteyim¸ sabaha kadar bozulmaz inş

 69. bu serinin ışıltılı farları başarılı ama bunu sevmedim hiç. göz kapağımda pütür pütür oluyor. fırçayla sürmek zaten imkansız¸ parmakla uyguluyorum ama o şekilde bile doğru düzgün erimiyor. acaba far kurumuş mudur diye üstten kalın bir tabakayı peçete yardımıyla alarak kullanmayı denedim. gerçekten daha yumuşak¸ sürümü daha kolay bir krem fara dönüştü ama kapağını gayet iyi kapatmama ve açıkta bırakmamama rağmen sonraki gün yine aynı şekilde kuru¸ pütür pütür bir farla karşılaştım. sonra yine üst tabakayı aldım ve yine kurudu¸ 3. deneyişimde ise üst tabakayı aldığım halde yumuşak bir far çıkmadı alttan. çok başarısız buldum.düzeltme:no: 369558buradaki yazarımızı taklit ederek sonunda ben de güzel dağılan bir krem fara ulaştım teşekkürler türkiye jdjkd ama hala kötü yani. kötünün iyisi oldu. almayınız.

 70. Kuru bir yapısı var goz kapaklarim yagli oldugu icin iyi buldum. Ama uygulama esnasında dalgalanmalar oluyor bu nedenle fırçayla değil parmağımla az miktarda sürüyorum. Ardından ten rengi far geçip sabitleyince üstüne uygulanan far çabuk dagitiliyor. Farın kalıcılığını artırdığını da düşünüyorum ama nedeni altina far bazi surmem de olabilir 🙂 Fiyatı da muadil gösterildiği ürünlere gore düşük oldugu icin bakin derim

 71. Paint pot soft ochre’in muadili olarak aldım ama kesinlikle değil. Sürmesi¸ dağıtması çok zor ayrıca o kadar kalın yapılı ki ne kadar incecik sürmeye çalışsam da kötü duruyor. Oldukça pudralı bir bitişi var ve kesinlikle doğal bir eşitleme sağlamıyor. Asla tavsiye etmiyorum.

 72. mat bir yapısı olduğu doğru¸ ama bendeki gayet kolay dağılıyor¸ adı gibi kremsi. fiyatına göre çok bereketli bir ürün. nötr ve sarı alttonlu ciltler için çok kullanışlı. ben baz olarak da¸ tüm gözümü nötrlemek amacıyla da 4 aydır kullanıyorum. yapısında da bir değişiklik olmadı. toz far uygulayacaksam¸ öncesinde mutlaka bunu baz uyguluyorum¸ kesinlikle farların kalıcığını arttırıyor ve çizgilere dolmasını da engelliyor. başarılı buluyorum. biterse (ki daha uzunca bi süre gider) bir daha alırım.

 73. Beyaz tenliyim ve gözaltı¸ göz üstü morluklarım var. Dolayısıyla sabah kalktığımda aynaya baktığımda hayalet gibi görünürüm. Makyajsız çıktığım her gün en az üç defa hasta mısın lafını duyarım. Zamanımın olmadığı ya da makyaj yapmak istemediğim günlerde en azından bu ürünü pıt pıt yapar gözkapaklarımdan gözpınarlarıma doğru parmaklarımla sürerim ve beni daha sağlıklı gösterdiğini düşünüyorum. Kesinlikle tekrar tekrar alacağım bir ürün. Yapısını kalıcılığını verdiği doğal aydınlık rengi çook seviyorum.

 74. göz kapağımın rengini eşitlemek için aldığım krem far. yağlı göz çevresine sahibim. genelde krem rengi (wet n wild brulee) farlar sürerim¸ eyeliner dışında göz makyajı yapmam. o yüzden far bazı olarak hiç denemedim. bunu sürdükten sonra üzerine pudra ya da wet n wild brulee’yi sürüyorum¸ tamamen aydınlık ve eşitlenmiş bir göz çevresi elde ediyorum. kuru bir yapıya sahip olduğunu düşünüyorum -sürülmeyecek gibi değil tabii ki- yani yağlı bir yapısı yok. parmaklarımla ısıtıp uyguluyorum zaten hemen matlaşıp sabitleniyor ve yerinden kıpırdamıyor. rengini seviyorum. bembeyaz değil daha doğal bir renk oluyor benim gözlerimde. hemen dağıtmaya başlıyorum yoksa çabuk sabitlendiği için dağıtmam zorlaşıyor¸ göz kapağımı da çekiştirmek istemiyorum. dudak fırçası gibi bir fırçayla sivilce izimin üzerine de uyguladım 🙂 ve gerçekten kapattı o izi. sürümü biraz yumuşak olsa kapatıcı gibi de kullanırdım ama dağıtması zor.bu yöntem pek sağlıklı değil biliyorum ama : göz kapağıma dağıttıktan sonra elimde kalan ürünü göz altlarıma sürüyorum 🙂 ve hiçbir şekilde alt kirpiğimdeki rimel akmıyor¸ eyeliner göz pınarıma bulaşmıyor.göz çevremi de kurutmamıştı. sayesinde tamamen aydınlık bir göz çevrem oluyor. ben sevdim. uzun süre yetecek bir ürün.

 75. Geçen sene baharda almıştım bundan¸ ilk aldığımda zor da olsa dağıtabiliyordum¸ ama yine biraz pütürlü duruyordu¸ far bazı olarak kullanılamıyordu yani. Gittikçe kurudu ve dağıtmak değil sürmek bile mümkün olmamaya başladı¸ bir ay içinde kullanılamayacak hale geldi diye attım. Ben muhafaza ederken pek dikkat etmemiştim¸ güneşte filan kaldı yani. Ondan bozulup kuruduğunu düşünmüştüm ama başka bir çok yazar da dağıtamama sorunu yaşamış¸ bazıları da aksine çok memnun. Belki formulü değişmiştir arada¸ üretim lotuna göre yapısı değişiyor da olabilir. Mağazada saklanma koşulları bile etkiliyor olabilir. Stabil bir ürün değil¸ alternatifi de bu kadar çokken risk almaya değmez bence.

 76. ben bu ürünü çok seviyorum. yaklaşık 6-7 saat boyunca hiçbir şekilde çizgilenme olmuyor. bu arada göz kapaklarım yağlıdır. fakat 7 saatten sonra çizgilere dolmaya başlıyor. kesinlikle farı sabitleme işlemini yapmaya uygun değil. ancak renk eşitleme özelliği çok güzel. indirimde yakaladığınızda kaçırmayın derim cicişler¸ fiyat/performans oranı uygun fiyatıyla iyi bir oran oluyor. bu arada ben parmaklarımla uyguluyorum¸ böylece kuru olan ürünü biraz ısıtmış oluyorum.

 77. çok sevdiğim serinin çok sevdiğim rengi. göz kapaklarım yağlı ve baz sürmediğim zamanlar 1 saat içinde far çizgi çizgi toplanır. bu ürünü bazsız sürdüğümde ise rahat 4-5 saat boyunca düzgün duruyor. yine de daha uzun süre kalıcılık için altına baz kullanmayı tercih ediyorum. göz kapaklarımda damar görüntüsü yok ama genel bir koyuluk var¸ rengi çok güzel eşitliyor. parmağımla ısıtarak sürüyorum¸ kuruluk gibi bir problem yaşamadım. yalnız tekrar belirtmeliyim ki göz kapaklarım fazla yağlı.eğer kuruluğundan dolayı kullanamıyorsanız naçizane önerim¸ içine 1 damla yağlı göz temizleyicisi damlatarak iyice karıştırmanız. maybelline jel eyelinerım kullanılmayacak kadar kuruduğunda çöpe atmak yerine bunu uygulamıştım ve ilk açtığımdaki kıvamına dönmüştü. bu üründe de işe yarayacağını tahmin ediyorum 🙂

 78. Youtube ahalisinin övgülerine kandığım fakat bana büyük hayal kırıklığı yaşatan krem fardır. Fırçayla uygulamak imkansız. Parmakla büyük uğraşlar sonucu uyguladığım bir günün sonunda göz kapaklarımda şerit şerit olduğunu görünce anladım şişirilmiş bir ürün olduğunu.Ürünün kıvamı da bir acayip¸ taş gibi. Asla krem olarak nitelendirilemez. Bu nedenle de göz kapağına eşit yayılamıyor.Almayın¸ aldırmayın derim.

 79. Ben de ilk aldığımda çok beğenmiştim. Fakat 1-2 ay içerisinde aşırı kurudu. One and one bronz rengini belki ondan 2-3 ay önce almıştım¸ hala çok güzel kremsi dağılıyor. nudeun kapağı problemli geldi bana biraz umarım ondandır.

 80. ben bunu ilk aldığımda ısrarla fırçayla uygulamaya çalıştığım için bir türlü sevememiştim. dağılmıyor ve göz kapaklarımda pul pul¸ kupkuru görünüyordu. sonunda parmaklarımı kullanmayı akıl edebildim¸ elbette çok daha rahat dağıtıyorum böyle fakat yine de yapısını diğer color tattoo’lardan denediklerime göre daha sert ve kuru buluyorum. renk eşitlemek için mükemmel bir tonu var¸ ben painterly gibi pembemsi bejlerden ziyade sarımsı renklerle daha iyi anlaştığımı düşünüyorum en azından. farın kalıcılığını arttırma konusunda ise öyle aman aman bir maharetini görmedim¸ the balm’ın far bazı o konuda bu ürünü sollar kanımca.

 81. ilk aldığımda inanılmaz kuru ve böyle yapık yapık gelmişti. (o ne demekse)bu instagram hesaplarında gördüğüm serum meselesini bir deneyeyim dedim¸ evde kiehl’s ın midnight recovery serumunun tester’ı vardı¸ bir damla damlattım o gün bugündür çoook seviyorum. çok güzel kremsi bir bitişi var artık¸ üstelik onu damlatalı aylar olmasına rağmen tekrar kurumadığı gibi¸ ilk damlattığım dönemde de bir yağlanma vs. bir şey yaratmadı.

 82. ilk aldığımda elimle uyguluyordum göz kapağıma ama yavaş yavaş dibine yaklaştıkça kenarlardaki ürünleri de kullanmak adına fırçaya geçiş yaptım. ben genelde far bazı olarak kullanıyorum. evet fazla kuru evet zor dağılıyor ve çabuk sabitleniyor. ama düzgün bir şekilde dağıttığında çok güzel bir görüntü oluşuyor. hee bitirince the balmın far bazını alıcam. çok merak ediyorum gerçekten. ama renksiz olması beni düşündürmüyor değil.

 83. diğer color tattoolara biraz daha koyu bir yapısı var¸ fırçayla diğerlerini çok rahat alıp dağıtırken bunu en rahat parmaklarımla uyguluyorum. zaten çok nizami uygulamama gerek olmadığı için daha pratik oluyor. iyi bir baz görevi görüyor bence. bundan önce göz altıma uyguladığım kapatıcımı göz kapaklarıma da yayıyordum ve hiç ‘far bazı’ adlı bir ürün kullanmadım fakat creme de nude kapatıcılara göre farın rengini daha güzel belli ediyor diyebilirim.

 84. en iyi sonucu parmaklar yardımıyla ve azar azar alınarak uygulandığında elde edilen krem far. uygulama esnasında ne kadar çabuk davranılırsa sonuç o kadar iyi oluyor tabii. çünkü çok çabuk sabitlenen¸ adeta göz kapağına mıhlanan yapısı uygulama esnasında da seri davranmayı gerektiriyor. far bazı yerine de kullanılır tabii ama burada üzerine sürülecek farların yapısı da önemli bir konu.mesela kremsi yapıda ve yumuşak başka bir far geçince çıkan sonucu ben pek sevmedim göz kapaklarımda. aynı krem farı toz farlarla¸ hatta özellikle pigmentasyon konusunda sıkıntılı farlarla birlikte kullanınca çok daha memnun kaldım. o zaman farın performansını arttırdığını fark ettim.

 85. uzun süredir her makyajımda göz kapağıma baz rengi olarak kullandığım krem far. Transparan pudrayla kullanıldığında bende çizgilenme yapmadı.

 86. Bu farı parmaklarımla uyguluyorum¸ uygulanışı da oldukça kolay. Aslında fardan ziyade far bazı olarak kullanıyorum diyebiliriz 😀 Gerçekten kalıcığı mükemmel¸ esmerden ziyada beyaz tenlilere daha çok yakışacağını düşünüyorum bu rengin.

 87. ben de çoğu ciciş gibi far bazı olarak kullanıyorum. en iyi sonucu parmaklarımla uygulayarak alıyorum. bildiğiniz ekmeğe yağ sürer gibi göz kapağıma sürüyorum bazı. üstüne sürdüğüm farların pigmentasyonunu ve kalıcılığını attırdı. indirimle 11 lira gibi bir fiyata aldım. faz bazlarının fiyatını düşününce fiyat&performans açısından çok memnunum.

 88. Tanım: Maybelline markasının gözünüzde 24 saat kalmayı vadeden ten renginde krem farı.Ben bu ürünü indirimden 11 tl gibi bir fiyata aldım ve memnunum. Günlük olarak kullanıyorum hem far bazı oluyor ve bu görevi de çok iyi yerine getiriyor hem de göz kapaklarımdaki damarlı görüntüyü çok güzel nötrlüyor. Aynı zamanda yanımda kapatıcı yoksa makyajımı dışarda yapacaksam elimde az bir miktarını güzelce ısıtıp gözümün sadece iç alt kısmına uyguluyorum ve bu zamana kadar da bi zararını görmedim açıkçası. Yine de sık tercih ettiğim bir yöntem değil¸ binde bir ama ten renginize az çok uyuyorsa kurtarıcı olabilir cicişler. Bir de  mac paint pot soft ochre ye muadil gösteriliyor ama Maybelline daha katı¸ daha sert kıvamlı macten. Yine de ikisi de güzel bence¸ deneyin derim.

 89. olive alt tonluyum¸ aşırı sarı kaldı ve göz kapağımda kirli gri gibi bi görüntü oluşturdu. farların karışmasını engelledi gibi geldi bana çok pudralı kalıp gibi yapıştı. fırçayla uygulamaktansa parmakla uygulamak daha iyi oluyor ısınınca daha kolay dağılıtıyo. yine de pek gerekli değil.

 90. Beni göz kapağıma kapatıcı sürmekten vazgeçirmiş krem far. Göz çevrem hem çökük hem mor olunca kapatmak benim için zorunluluk gibiydi. Ben elimle uyguluyorum üzerine sürdüğüm far ya brulee oluyor ya da katlanma bölgeme hafif bir far. Tam mac paintpot almaya niyetlenirken karşıma çıktı ben çok sevdim.

 91. Mac painterly’ye dupe olarak birkaç yerde rastlayınca hazır indirim de var diyerek 12 tl’ye almıştım¸ keşke almamış olsaydım. Bir kere aşırı katı bir formu var¸ göz kapağıma yaymaya çalışırken göz kapağım hırpalanıyor. Nemlendirmiş olmama rağmen pütürlü bir görüntü bırakıyor¸ resmen dağılmıyor. Üstelik rengi de biraz fazla açık bence. Gözde doğal bir renk bırakmıyor. Sanki beyaz far sürmüş gibi hissediyorum. Gözaltlarıma sürdüğüm kapatıcıdan göz kapağıma da sürüp transparan pudrayla sabitlediğimde istediğim ferah görüntüyü elde ediyormuşum zaten niye heyecan arayıp bu ürünü almışım anlamadım.

 92. Bence kremsi olmayan¸ ne kadar nemlendirsem de düzgün dağıtılamayan ve baya baya sarı tonlu krem far. dağıtınca da zaten kapatılıcığı kalmıyordu ve rengi bana uymamıştı sanırım sarı kaldı. Baz ve renk eşitleyici olarak kullanmayı düşündüysem de olmadı. Keşke creme de rose rengini de getirseler¸ yapısı farklıysa renk olarak mac painterly yerine güzel bir alternatif olabilir.

 93. ne yazık ki rengini ve kalıcılığını beğenmeme rağmen yapısına uyuz olduğum krem faraşırı derecede sert¸ dağılmıyor. koyduğun yerde kalıyor resmen. göz kapağımı tahriş ediyorum bunu yayıcam ve baz olarak kullanıcam diye 🙁 ayrıca üzerine toz far uygulaması yaptığımda onun da yapısını etkiliyor bence¸ pütür pütür oluyor toz far..malesef büyük hevesle aldığım ancak elim hiç gitmediği için kenarda bekleyen bir far oldu benim için..

 94. Yapısının kuruluğundan çok şikayetçiyim fakat göz kapaklarımdaki renk eşitliğini çok başarılı bir şekilde sağladığı için kullanmadan da edemiyorum. Acaba yapay göz yaşı veya lens solüsyonuyla kurtarılıp yapısı daha kremsi hale getirilebilir mi merak ediyorum… deneyip güncelleyeyim bu girdiyi 🙂 Güncelleme: Macademia yağımdan bir damla kadar katıp karıştırdığımda Harika sonuç elde ettim. Ama ölçüyü iyi ayarlamak gerekli fazla koyamamaya dikkat edin. Ardından biraz kapağı açık bekletip kullanın 🙂 sabitlenme veya çizgilere dolma sorunu yaşamadım. Bunun sebebi kararında yağ kullanmış olmam. Deneyin çok seveceksiniz ve göz kapaklarınız daha fazla tahriş olmayacak ¸)

 95. çok seviyorum¸ çünkü göz kapaklarım için tam da istediğim rengi ve renk eşitliğini veriyor. Ama herkes gibi ben de kuruluğundan¸ topak topak olmasından şikayetçiyim¸ sürmek için tüm göz kapağımı çiziyordum ki bir süredir bir parmağıma alıp diğer parmağımla birlikte biraz ısıtıp kremsileştiriyorum ve sonrasında göz kapağıma uyguluyorum. Kesin çözüm sayılmaz ama kullanılabilirliğini artırıyor en azından.

 96. Yapısını hiç sevmedim.Çok çok sert.(color tattoolardan permanent taupe da sert)yüzük parmağımla alıp elimle dağıtacağım zaman resmen kazıyasım geliyor.Beyaz tenlilere daha çok yakışır denmiş.Ben şöyle demek istiyorum.Göz kapağımı eşitlemek için sadece bu farı kullanırsam evet .ama far kullanmak istersem orta tonlardaki kahve farımı uygularken renk olduğundan daha açık duruyor.O zaman aynı farı bir kat daha pıt pıt geçiyorum.Belkide put a lid on it gibi şeffafımsı bazlara alıştığım için böyle olmuştur.Kısacası bana çok beyazsımsı kaçtı.Yapısının sertliğinden ve renginden dolayı alışamadım…

 97. aşırı kuru¸ kurudan öte sert ki bu bahsettiğim normal hali değil yumuşar umuduyla gliserin damlatılmış hali. dağılmıyor sürdüğünüz yerde kalıyor.

 98. bir parmağıma maybelline color tattoo 24 hr far creme de nude¸ diğer bir parmağıma da the balm far bazı alıp karıştırarak-ısıtarak uyguluyorum. daha iyi yayılıyor ve kalıcılığı artıyor.

 99. Parmaklarla ısıtmadan verimli sonuç alınamayan bir yapısı var. Direkt sürüldüğünde pütürlü görünüm oluşturuyor. Kullanmadan önce parmaklarımın arasında biraz yumuşatıyorum sonra göz kapaklarıma sürüyorum. O zaman pürüzsüz oluyor.Tanım: Far bazı olarak da kullanılan mat Color Tattoo.

 100. göz kapağımı nötrlemek ve fara baz oluşturması için kullanıyorum. rengine ve kapatıcılığına kefil olabilirim ama yapısı tam bir fail. bir süre sonra kurulaşıyor¸ parmağınızı bandırıp almaktan ziyade deşme yollarını deneyebilirsiniz. e durum böyle olunca göz kapağında yaymak da zor oluyor. bunun yerine hem kapatıcılığı arttırmak hem de farın kalıcılığını arttırmak için¸ önce (bkz: the balm put a lid on it far bazı)¸ üstüne de (bkz: wet n wild color icon brulee tekli far) önerebilirim.

 101. Herkesin yapısının kuruluğundan bahsettiği fakat benim hiç öyle bir sorun yaşamadığımdır. Yumuşacık¸ kolayca sabitleniyor. Sıcak bir ortamda kaldığında daha çok eridiğini gözlemledim resmen¸ çok kuru olmasından şikayetçi olanlar biraz sıcak bir alanda tutabilirler… Göz kapaklarımın rengini eşitlemek için parmaklarımla kullanıyorum¸ ve evet eşitlemek için kullanılacaksa beyaz tenlilerin ten rengine daha çok uyacağını düşünüyorum.

 102. Çoğunluğun aksine memnun olduğum krem far. Yapısından şikayet edilmiş genelde¸ evet zor dağılıyor lakin ben parmağımda uygulamadan önce iyice ısıtıyorum. Krem sürer gibi dağılıyor zaten o şekilde. Ama ilk aldığımda fırça ile sürmeye falan kalktım tövbe bismillah zamk gibi yapıştı fırçaya :d

 103. Ben sürmede sorun yaşamıyorum fakat rengi çok sarı olduğu için sevmedim. Tek başına kullanmam mümkün değil çünkü sürdüğümde ne kadar ince de sürsem iyice yaysam da göz kapaklarım sapsarı oluyor. Renk eşitlemek için almıştım ama bana göre bir ürün değil

 104. cicişde akışı okurken denk geldim. Herkes kuruluğundan dağılmamasından şikayetçi anladığım kadarıyla. Bende bu renk yok ama başka renklerinden var bu serinin. Dağıtma sorunu yaşayacağımı anladığımda geceden kapağı kapalı ve ters biçimde kaloriferin üstüne koyuyorum. Malum kış aylarından çıktık kalorifer açık oluyordu. Sabah uyandığımda ısıdan dolayı yumuşak ve kolay dağılan haliyle makyajımı yapıp çıkıyordum 🙂 basit bir tavsiye vermek istedim nacizane 🙂

 105. Bunun yapısı taş gibi ve doğru dürüst sürülmüyor. Aşırı kurutuyor ve pudra pudra¸ ağır bir bitişi var. Gözünüzün üzerinde kalın bir tabaka belli oluyor. İçine 3-4 damla kiehls midnight recovery oil koyup minik bir spatulayla karıştırdım¸ şimdi kesinlikle daha memnunum. Ağır yapısı gitti¸ kalıcılığından bir kayıp olmadı bence.

 106. Kotu kotu kotu. Bu serinin en sevmedigim fari oldu. En guzelleri icin bkz(bkz: maybelline color tattoo timeless black)(bkz: maybelline color tattoo vintage plum )(bkz: maybelline color tattoo creamy beige )

 107. Yapısı gerçekten sert ve pütür pütür duruyor. Ama ben buna birkaç damla yağ ekleyip karıştırdım şimdi baya rahat dağılıyor. Kapatıcılığı eşitlemesi de baya iyi. Yapısı Painterly kadar iyi olmadı o varken elim buna hiç gitmiyor yapısı yumuşacık ama yine de elinizde varsa böyle deneyin belki işinizi daha çok görür.

 108. Göz kapağımı aydınlatmak için sürdüğüm krem far¸üstelik pek çok fardan daha güzel duruyor.serçe parmağımla uyguluyorum herhangi bir pütürlenme sorunu yaşamadım¸çok memnunum kendisnden.

 109. Benim makyaj malzemelerim arasında en vazgeçilmezlerim listesine girer bu far. Göz kapaklariniz anormal kuru değilse parmakla dağılıyor ve üzerine sürülen diğer tüm farları sabitliyor.Ben en çok eyeliner ile kullanmayı seviyorum. Resmen eyeliner ı göze mühürlüyor çünkü.

 110. burada bir cicişmüzün önerisi üzerine¸ cam bir kasenin içine sıcak (kettledan aldım) su doldurup¸ kavanozu suya oturttum¸ kürdanla karıştırıp benmari usülü erittim. içine de l’oreal nutri gold extraordinary yüz bakım yağından 3 damla damlatıp tekrar kürdanla iyice karıştırdım. ve soğumaya bıraktım. bu şekilde 3-4 gündür kullanıyorum. itiraf etmeliyim yaparken “mahvettim güzelim ürünü” diye düşünrüken şu an aşşırı memnunum. o kazık gibi ürün oldu mu sana kremsi bir göz bazı. vallahi de düşük bütçeli paint pot oldu. üründen memnun olmayıp öylece kenarda bekleten cicişlere tavsiye edebilirim. edit: 1 kavanoz bitti¸ çöpe gidecek diye korktuğum ürünün dibinin dibini görmüşüm. haftasonu yenisini aldım¸ aman bu kez orijinal haliyle kullanayım dedim. ı-ıh olmuyore¸ hemen bildiğim yöntemle yumuş göz bazına çevirdim ürünü. hatta kuruyan on an on bronz’a da aynısını yapmıştım¸ o da şahane oldu.

 111. ilk başlarda düzgün sürülmemesinden şikayetçi olup bir kenara attığım ama daha sonra bir cicişden okuduğum yöntemle favori far bazım haline gelmiş krem far. Bu başlıkta bir cicişnün önerisiyle 1 gece kalorifer peteğinin üstünde beklettim 1 haftadır yumuşacık oldu misler gibi sürülüyor. Göz kapaklarımdaki koyuluğu silmesini çok beğendim. Biraz sarı kalıyor bana ama üstüne başka far sürdüğüm için sorun olmuyor.

 112. Yapısı çok kuru ve rengi de beyaz iyi yayılmadığın da da göz kapağında pütür pütür duruyo farın rengini vermede kalıcılığı arttırmada gayet güzel

 113. büyük bir merakla aldım ancak tek başına kullanılabilecek bir ürün değil. yapısından mıdır nedir bilmem göz kapağında çizgilere dolup beyaz bir kalıp gibi duruyor

 114. ben bu üründen memnun kalmadım. göz kapaklarında birikme yaptığını ve aynı mat olmayan versiyonu gibi homojen dağılmadığını düşünüyorum. bence bunun yerine bej rengi bir kapatıcı ile göz kapaklarınızın üzerinden geçmeniz daha mantıklı.

 115. Tek başına kullanmayı çok isterdim fakat ben bunu tek başına kullanamıyorum böyle çok yavan duruyo bende o yüzden bende far bazı olarak kullanmayı denedim ve sonuç… mükemmel

 116. genellikle no make up make up yaparken kullandığım¸ üzerine mutlaka ten rengi bir far geçtiğim ¸ far bazı olarak da bayıldığım tekli far. bence piyasadaki far bazı kıtlığına iyi gelmiştir.

 117. baz olarak çok iyi denildigi için almıştım bende zamanında. ama sürünce pütür pütür durdu yani sürerken ipçik ipçik çıktı çamur gibi anlıyamadım hiç. ısıtarak sürdüm hemde. göz kapağım kuru mu yağlı mı anlamadım. anneme verdim bende. begenmedigim bir ürün olunca anneme öteliyorum :d

 118. ilk aldığımda hayal kırıklığına uğramıştım açıkçası. diğer girdilerde de bahsedildiği gibi çok kuruydu¸ dağılması zordu¸ gözü yaşlı gösteriyordu. bir kenara atmıştım bu ürünü. bir gün elim yine buna gitti. kuruduğunu görünce içine bir iki damla tatlı badem yağı damlattım. ve aman yarabbi cicişler. efsane oldu yapısı. gözleri nötrlemekte mükemmel ötesi¸ yokmuş gibi duruyor. üstünden ten rengi bir farla geçmenize dahi gerek yok. drugstore piyasasındaki en iyi far bazlarından biri bu diyebilirim.hatta ten renginiz sarı alt tonlu ve açıksa kapatıcı olarak bile kullanabilirsiniz. ben bazen öyle yapıyorum. ürünün verdiği kuru görüntüden şikayetçiyseniz mutlaka yağla karıştırıp kullanın. ürünle aşk yaşayacaksınız.

 119. bendeki mi sorunluydu anlamadım. ilk kullanımdan itibaren içinden pütürcükler çıkıyordu sanki zaten kurumuş ve topaklaşmış gibiydi. bu serinin başka iki rengi var elimde onlarla bu tarz problemler yaşamadım. buna rağmen şöyle bir değerlendirmem var¸ göz kapağını eşitlemek adına çok başarılı olabilir -tabi formülüyle ilgili sıkıntı yoksa-tanım: faydadan çok zararını gördüğüm pütürcüklü krem far

 120. Her gün makyaj yapmasam bile illa ki dışarı çıkarken gözkapaklarımı eşitlerim.Bu eşitlemeden ötürü çabuk biten kapatıcılarımdan yılmak üzereyken indirimde denk gelip bu farı aldım.iyiki de almışım.çok güzel nötrlüyor.fazla kaçırdığım zaman çizgilere dolabiliyor.sarı alttonlu olduğum için rengiyle uyuşmazlık yaşamadım.yapısı söylenildiği gibi çok kuru gelmedi bana.rahatça sürebiliyorum.tekrar alacağım ürünlerden biri.

 121. Göz kapaklarımı eşitlemek için kapatıcımı kullanmaktan sıkıldım. Gratis’in 500. mağazasını açmasının şerefine %50 indirim yaptığında bu ürünü bulamadım. Sağolun hemcinslerim talan etmişsiniz. Yılbaşı indiriminde bir tane bulup kapmayı düşünüyorum. Aldığım ve kullandığım zaman buraya görüşlerimi yazacağım.

 122. Kapatıcı olarak kullanıyorum. Fondotenimin rengi bana bu kadar uymuyor diyebilirim 🙂 boynumda kabarık bir iz var. Bir tek bu ürün kapatıyor. Mac studio finish ten bile daha fazla kapatıyor düşünün yani. inanılmaz kalıcı. göz kapaklarımda da beğeniyorum. diğer cicişlerin dediği gibi pütürlü bir görünüm veriyor ilk başta. Göz kapaklarım çok yağlı olduğu için kısa sürede o görüntü yok oluyor.

 123. baz olsun diye almıştım fakat kullanmak ne mümkün parça parça kuruyor pütür pütür duruyor yani öyle duygu özaslanın videolarında göz kapağına kaymak gibi sürdüğü gibi değil parmaklarımla ısıtıyorum ancak yine de kuru olmayan göz kapaklarımda kuru duruyor

 124. Kuru kuru kupkuru bi ürün bence. Bayağı da sarı ama far bazı olarak gerçekten iyi iş gördüğünü düşünüyorum.

 125. yapısı aşırı kuru bir ürün¸ istediğiniz kadar göz çevrenizi nemlendirin¸ istediğiniz kadar elinizde ısıtın yine de pütür pütür duruyor. baz pütür pütür olduğu için haliyle üstüne yapılan makyajı da çok kötü gösteriyor. zaten pudra¸ ten rengi far vb. ile sabitlemezseniz farlar çizgileniyor¸ sabitlerseniz de pudranın kuruluğu üstüne eklenip daha pütürlü duruyor.

 126. aynı serinin metalic farları ne kadar tereyağ gibiyse bu rengi de o kadar kuru. parmağınızla ısıtarak alsanız bile parça parça bi ürün. ama ben yine de seviyorum bu krem farları. göz kapağını eşitleyip¸ incecik eyeliner ve bol maskarayla çok sade ve şık bir görünüm yakalamak mümkün. eğer teniniz beyaz-buğday arası değilse rengi çok açık kalabilir ben kendime bronzken yakıstırmıyorum çünkü.

 127. cicişler yapısı çok güzel olmasa da renkler çok iyi özellikle de bronz olanı ama creme de nude rengi göz kapağınızın rengini eşitlemede oldukça başarılı yapılar daha az kuru olsa daha iyi bir sonuç elde edilebilir 

 128. Bu ürünü farların altına  göz kapağımın rengini eşitlemek için almıştım ne yazık ki hiç memnun kalmadım cicişler. Öncelikle ürün daha yarısına bile gelmeden kuruyor. Ne zaman bu ürünü kullansam göz kapağımda çizgilere doluyor. Kalın uyguladığımı düşünüp ürünü daha ince halde uygulasamda sonuç değişmedi.Koyu tenliyseniz tek başına kullanmak için açık bir renk. Ben sevemedim. Renk eşitlemesi haricinde güzel denilebilecek bir yanı yok.

 129. Bu serinin en kötü rengi olabilir. Yapısı çok kalın ve gözde topaklanıyor¸ far dağılmıyor dağılsa da dalga dalga gözüküyor. Ayrıca bana kalırsa cakey duruyor biraz. bu nedenle göz kapaklarım sanki kırışmış gibi yaşlı gözüküyorum bunu sürünce. Üstelik üzerine sürülen farı dağıtmak da çok zor. Kalıp gibi yapışıyor üzerine. Color tattoo ların ışıltılı renklerine ne kadar bayılıyorsam bunu o kadar sevemedim. Sırf kullanmış olmak için kullanıyorum. Son olarak bence pembe alt tonlu ve çok açık tenli cicişler için hiç uygun değil çünkü ürün bildiğin sapsarı. Kaşıma kadar sürmezsem fark çok belli oluyor. 

 130. Far bazı olarak kullanmak için almıştım fakat çok kuru olduğu için (parmaklarımla ısıtarak uygulamaya çalışsam dahi) bir türlü memnun kalmadım. Benim için olmasa da olur…

 131. bu rengi far bazı olarak kullanıyorum.renk eşitlemesi gerçekten başarılı.eğer sürdükten sonra bir pudra ile sabitlerseniz farların rengini arttırdığını söyleyebilirim.kalıcılıklarını da arttırıyor fakat üstün bir performans beklenmemeli.fakat kesinlikle fırçayla sürülmüyor çünkü yapısı oldukça sert. mutlaka parmaklar yardımıyla uygulanmalı.

 132. Biraz kuru bir yapıya sahip. Göz kapaklarını biraz nemlendirip uygulayınca o sıkıntısı kalmıyor. Baz olarak muazzam bir renk. İdeal ten rengi ve eşitlenmiş görüntüyü sağlıyor.

 133. ucuz bir mac soft ochre muadili olarak görüp göz bazı olarak kullandığım¸ tek sürüşte oturmayan biraz cıvık bir ürün.

 134. ben bu ve creme de beige rengini aynı anda almıştım. nude rengini açık göz makyajlarında beige rengini de koyu renk göz makyajlarında kullanırım diye. beige rengi ne kadar güzel yumuşacıksa nude rengi bence bir o kadar kötü. göz kapağıma sürdüğüm an (ne kadar nemlendirirsem nemlendiriyim) hemen pul pul görüntü oluşuyor. elimde olan lorealin yağıyla vs yumuşatarak kullanmaya çalışıyorum ama gerçekten olmuyor. kısacası hiç beğenmediğim krem far.

 135. Genelde göz bazı olarak kullanılan¸ yapısı diğer color tattoo’lara göre oldukça kuru olan sarı alttonlu krem far. Bende ne yazık ki göz egzamasına neden oldu. Kupkuru bir yapı ve her sürdüğümde pütürlü ve kuru bir görünüm. Normalde kolay kolay çöpe ürün atmam ama bunu direkt attım.

 136. yapısı çok sert ve göz kapağıma sürdüğümde pul pul dökülüyor gibi oluyor. O yüzden kullanmayı bıraktım. 1 yıl oldu alalı ve sanırım kurudu bundan sonra kullanması da zor gibi

 137. on and on bronze’a bayılıyorum ancak bu tam bir kabus oldu benim için. o kadar kuru ki yapısı¸ sürerken gözlerim acıyordu. farı güzel tutuyor evet ama o kadar emeğime değmedi¸ ben kapatıcı sürüyorum göz kapaklarıma artık renk eşitlemesi istediğim zamanlarda.

 138. Far bazı olarak değil de göz kapaklarımı eşitlemek için kullanıyorum. Bazen üzerinden azıcık transparan pudra bazen de wnw brulee ile geçiyorum. Okula gittiğim günlerde şipşak göz makyajı için memnun kaldığım bir ürün oldu. Tek başına kullanıldığında fena olmayan bir performansı var fakat far bazı olarak bence  toz farlarla çalışmayı zorlaştıran bir yapıda. Evet kuru ama ben kuruluğunun üstesinden pep start göz kreminden göz kapaklarıma sürerek geldim.

 139. Yaklaşık 1 yıldır kullanıyorum¸dibini görmüş vaziyetteyim ve tekrar alacağım.Far bazı olarak kullanıyor ve serçe parmağımla uyguluyorum.Yapısının pütürleşecek kadar kuru olduğunu düşünmüyorum sanırım uygulamayla alakalı.Serçe parmağınızla kolaylıkla göz kapağınıza yayabilirsiniz.

 140. Parmakla uygulanması gerekiyor bence. Kuruluk problemi var ama içine yüz yağı damlatılınca sorun ortadan kalkıyor. Acil durumlarda çok pratik oluyor üzerine ten rengi bir far¸ katlanma bölgesine de belirli belirsiz bir bronzer ve bol rimelle duruşu çok hoş.

 141. Sevmeyi çok denedim ama olmadı.çok kuru¸ ne kadar ince sürersem süreyim pütür pütür durmasının önüne geçemedim. İçine yağ damlatıp sürdüm o zamanda çizgilenme yaptı. Uzun lafın kısası¸ evde çöpe gitmeyi bekliyor.

 142. yazılanlara katılıyorum¸aynen çok kuru parça parça duruyor. fakat ben de içine 2 damla jojoba yağı damlatıp artık kullanabilenlerdenim 🙂

 143. Farlar küçük cam şişelerde bulunuyor. Ambalajları oldukça kaliteli.Yapıları yumuşak ve sürümleri kolay olduğu için isterseniz far olarak tüm göz kapağınıza uygulayın¸ isterseniz eyeliner gibi sadece kirpik diplerinize uygulayın.Hatta isterseniz baz olarak da kullanabiliyorsunuz¸ çok amaçlı bir ürün. İster fırçayla ister parmağınızla uygulayabiliyorsunuz. Ben fırçayla daha muntazam bir görüntüsü olduğu için fırçayla uygulamayı daha çok seviyorum. Kat kat uyguladıkça renk iyice belirgin bir hal alıyor. Kolayca dağıtılabiliyor. Benim göz kapaklarım biraz yağlı olmasına rağmen gün içerisinde hiç çizgilerime dolmadı. Gerçekten ismindeki “24 saat kalıcı” ibaresinin hakkını veren bir ürün.

 144. Bir türlü barışamadığım krem far. Ben far bazı olarak kullanmak içim almıştım ancak göz kapağımı çok kuruttu. Gün içinde üstüne sürdüğüm farlar birikme yaptı pudralasam da birikmeyi önlemedi kurulukları daha da öne çıkardı. Çok büyük umutlarla almıştım oysa ama sevemedim.

 145. Genel olarak yapısının kuruluğundan çokça şikayet edilen krem far. Sanırım yapısı değişmiş olacak ki benim cosmetica’dan yeni satın aldığımın yapısı yumuşacık ve hiçbir şekilde kuru değil. Sarı alt tonlu olduğum için far uygulamak istemediğim günlerde doğal bir görünüm elde etmek için aldım ve memnun kaldım. Far bazı olarak da gayet kullanışlı. Yapısından memnun olmayanlar yeni olanlara bir daha bakabilirler. Dediğim gibi bendeki oldukça kremsi ve parmakla kolay uygulanabilir.

 146. Ben Maybelline’in bu krem farını bir ara far bazı olarak kullanıyordum. Şimdi neden kullanmıyorum bilmiyorum 🙂 Aman aman bir ürün değil ama çok da kötü değil. Tekrar alır mıyım? kararsızım 🙂

 147. Göz kapağımdaki rengi cildimle eşitlemek için kullandığım ürün. Çok memnunum.Özellikle far kullanmayıp sadece eyeliner süreceğim günlerde benim için kurtarıcı oluyor. Far bazı olarak da fena değil hatta bence¸ acil durumlarda o şekilde kullandığım da çok oldu.

 148. Göz kapağını kuruttuğu şeklinde bir çok şikayet duyduğum ürün¸ sanırım kuruma yaptığı için kalıcılık söz konusu.Mükemmel renkleri var fakat ben krem farlarla bir türlü barışamadım:(Fiyatı da bayağı uygun oluyor indirimde.

 149. Mac’e o kadar para vermek yemeyince gidip indirimden bunu aldım¸ şimdilik eh işte diyebilirim sanırım.İlkte yapısı yumuşak gelsede sonradan gerçekten yoğun ve sert olduğunu fark ediyorsunuz. dağıtamıyorsunuz¸ pütür putur kalıyor. Kullanabilmek adına Parmağımı bir süre üzerinde bekletiyorum ısınması için¸ fazla bastırmamaya dikkat ediyorum ki çok ürün gelmesin. sonra tanpon şekilde göz kapağıma sürüyorum¸ bu şekilde daha memnun ediyor beni. Valla farların renklerini arttırdığını söyleyemem ama iyi tuttuğu bir gerçek. Diğer renkleri daha iyi olduğu söyleniyor ama¸ onlara da bakacağım. Günaydın bu arada¸ sabah kalkar kalmaz ilk işim ürün yorumlamak galiba çatlağım.

 150. Wet n wild brule farım bittikten sonra aldım.Ancak kuru yapısından dolayı çok iyi dağılmıyor parça parça kalabiliyor ve göz kapaklarımın koyu rengini çok da iyi nötrleyemedi.İstediğim krem/kemik rengi görüntüyü verebilmesi için 3-4 kat falan geçmem gerekiyor.

 151. Bu ürünü dağıtabilen kör oldu.o kadar çekiştirmek zorunda kaldım ki ürünü dağıtayım diye gözümü çıkartacaktım en sonunda.Hayal edilen pürüzsüz¸ rengi eşitlenmiş göz kapağı¸ elde ettiğim ise parçalanmış hamuru göz kapaklarıma sürmüşüm gibi bir görüntü.Bunu kullanacağıma bir saniyede kapatıcımı geçerim göz kapağıma oh mis ya. 

 152. Maybelline color tattoo serisi zaten bekledikçe kuruyan bir seri olduğu için bunun da oldukça kuru¸ hatta bende bir de on&on bronze rengi var ondan daha kuru bir yapısı var. Rengin mat olmasından dolayı olabilir. Daha kaygan olmasını istiyorsanız parmak uçlarınızın sıcaklığıyla ısıtmayı deneyebilirisiniz. Yani şöyle hemen sürtüp almak yerine biraz elinizle dairesel hareketler yapıp yumuşatmaya çalışın. Ya da içine bir damla yüz yağı katabilirsiniz de. Onun dışında güzel bir far. Ben şeffaf bir far bazı kullanıyorsam onun üzerine renk eşitlemek için kullanıyorum. Bazıları tek başına far bazı olarak kullanıyormuş ama far bazım olduğu için hiç far bazı olarak denemedim farı tutuyor mu ya da pigmentini daha iyi vermesini sağlıyor mu diye. Yalnız indirimsiz fiyatını çok yüksek buluyorum. Resmen far paleti alırsınız o parayla. İndirimli bile 13 tl’ye almıştım. Değer mi değmez mi size kalmış elbette.

 153. kasımda almış fakat bir türlü kullanamamıştım¸ yağlı göz kapaklarımda bile kuru ve parça parça oluyordu. önce kürdanla dalıp karıştırdım¸ bir nebze yumuşadı ama yine gözümde topak topak duruyordu. çöpe atmayı düşünüyordum artık¸ sonra bu sabah burayı okurken bir ciciş benmari usulü eritip yağ damlatmadan bahsetmiş¸ denedim ben de. evde procsin’in kaş kirpik yağı dışında yağ kalmamış¸ ben de mutfağ gidip yağdanlıktan zeytinyağı alıp 2-3 damla kadar koydum. yapısı pamuk gibi oldu şuan¸ 15-20 dakika sonra hazırlanıp makyajımı yapacağım ve bunu süreceğim gözüme¸ bakalım nasıl olacak~edit: muhteşem oldu¸ resmen gözüme sürdüğüm far o kadar terlememe ve o sıcağa rağmen aynen kaldı *-* çok mutluyum~edit 2: farım bozuldu. serinin bu rengini boykot edeceğim şsllalmdlsmks

 154. ilk aldığımda ayıla bayıla kullandığım. ooo mac far bazı almama gerek kalmadı dediğim ama birkaç ay sonra taş kesilen far. ağzını açık da bırakmamıştım ama nedense betonarme bir oluşum gerçekleşmiş. herşeye rağmen rengini ve dokusunu beğendığim¸ benim için krem rengi far değilde bir baz olan maybelline ürünüdür.

 155. çok güzel göz kapağını nötrlüyor. çok az sürmek bile yetiyor. çok güzel bir ten rengi. bütün gün bence farı sıkı sıkı tutuyor. üstüne sürülen farların paletteki gibi durmasına -neredeyse çok yakın bir renk olmasına – yardımcı oluyor. tek eksisi gerçekten çooook çabuk kuruyor

 156. bu ürünü gratis’e geldikten sonraki ilk indirimden almıştım. yani en az 1 yıl oldu. açmamıştım (koruma bandını bile açmamışım). bugün aklıma geldi¸ çıkarıp kullanmaya başladım. yapısı mac’in painterly’sinden daha ince gibi duruyor. rengi fazla sarımtırak geldi ama az miktarda kullanıp iyice yayınca sırıtmıyor. painterly kullanırken tedadüfen keşfettiğim¸ bu tür ürünlerin sıcak aylarda veya sıcak ortamlarda diyeyim performanslarının daha iyi oluşu. bazı yorumlarda parçalı¸ pütürlü durduğundan bahsedilmiş. az miktarda ürün¸ parmakla uygulandığında böyle bir durum olmuyor (tıpkı painterly gibi). öncesinde cilt bakımı namına göz kremini eksik etmiyorum. ama makyaja geçene kadar zaten emilmiş olduğunu da ekleyeyim. painterly gibi olduğu için üzerinden açık renk bir far geçtim inceden (painterly kullanırken far veya pudra hangisi denk gelirse onu kullanıyorum). hem üzerine gelecek farla birlikte topaklanmaması için¸ hem de far fırçasını nemlendirmemesi için. makyajı yapalı 4-5 saat oldu herhangi bir birikme yok. gün sonunda çizgilenme yaparsa editlerim.

 157. Ben tüm color tattoo’larıma yaptığım gibi¸ alır almaz bir çubukla( kürdan vs) karıştırdım. Ne kuruluk kaldı ne başka bir şey. Normal halinden daha yumuşak. Yağ falan da koymadım. Ters bir şekilde saklıyorum. Far bazı olarak kullandığımda renklerin pigmentleri %70 artıyor resmen. Tüm gün de canlı kalıyor. Creasing yaşanmıyor. 

 158. Benim için de çok çabuk kurumuş olan fardır kendisi. Tenimde fazla sarı olduğunu düşünüyorum. Ben kendilerini corrector ve aydınlatıcı altına kullanmayı daha çok seviyorum. Çok amaçlı ve f/p ürünü benim için. Kurumasa herkese önerebilirim.

 159. Adananın 35 derece sıcağında dahi yapısı yumuşamayan krem(?) far. Bir kere bu krem falan değil neredeyse taşlaşmış pudra. Catrice’in sert kıvamlı kavanoz kapatıcısı bile yazın kaymak gibi yumuşarken krem far olduğunu iddia eden bu ürün asla yumuşamıyor. Göz kapaklarıma sürerken canım acıyor. Aynı sorunu on and on bronze ve pink gold renklerinde yaşamadım. Serinin en gereksiz rengi creme de nude¸ o turkuaz mavi rengi bile bundan daha işlevsel kullanılabilir o derece. 

 160. Göz kapaklarımda pütürleniyor böyle kuru kuru duruyor.Fazla alırsanız daha da beter oluyor tabi ki.Az az alıp tampon hareketlerle uygulayınca daha iyi oluyor.Biraz daha kullanıp kalıcılığını editlerim.

 161. cicişler toplanın yamacıma anlatıyorum! Şimdiii birçok kişinin şikayetini okudum¸ sürülmüyor¸ çok kuru¸ parça parça oluyor vs. Kendi yöntemlerimden bahsedeceğim size¸ isterseniz bir denersiniz. İlk olarak¸ bu kaşık fırçalar var ya hani onun far sürmek için yapılmış boyunu kullanıyorum¸ ürün kavanozunun içine pıt pıt batırıyorum¸ zaten fırça sert olduğu için hemen ucuna alıyor. Sonra göz kapağıma ortadan dışlara doğru badana yapar gibi hars hars dağıtıyorum ve voila! Ne parçalanma ne kuruma oluyor. İkinci olarak beauty blender! Ya da bildiğiniz nemli makyaj süngeri… Kavanozun içine hafifçe batırıp sağa sola bir iki çevirdim sonra concealer uygular gibi pıt pıt göz kapağıma uyguladım ve sonuç muhteşem! Fırça yönteminden daha çok sevdim ve sizlerle paylaşmak istedim.edit: yukarıdaki şekilde yapınca iyi güzel de sevgili cicişler¸ bazen far fırçasıyla sürmek istediğim oluyor ve yapısı çok kuru olduğu için de eşit dağıtamıyorum malum. ben de şöyle bir şey denedim¸ bitmeye yakınken 2 damla hint yağı damlatıp iyice karıştırdım. oldukça kremsi bir hal aldı ve yapısı bozulmadı. hala sabitlenmede ve gün boyunca farı tutmada sorun çıkarmıyor. yeni açılmış bir ürün için 4 damla yağla denenebilir.

 162. Yapısının kuru olduğuna dair yorumlara katılıyorum. Fakat benim göz kapaklarım yağlı olduğu için bende kötü durmuyor. Kahverengi göz kapaklarımı çok güzel aydınlatıyor sağlıklı görünüyorum. Makyaj yapamadığım zamanlarda sadece bunu sürüp çıkıyorum.

 163. Sabitlenmiyor. Ben böyle ürünlerin üstüne pudra geçmeyi sevmiyorum. Onun yerine kapatıcıyı sabitlerim. Ne saçma iş bu.

 164. Ürünü aldığım ilk zamanlarda hiç ama hiç beğenmemiştim. Yapısı çok kuruydu¸ göz kapağımda pütür pütür duruyordu¸ üzerine sürdüğüm farı karışmamış ve kirli gösteriyordu. İçerisine yüz yağı damlatarak sürmeyi denedim¸ bu seferde düzgün sabitlenmedi¸ bir süre sonra birikme yaptı. Tabii ki pes etmedim¸ çabalarımın sonucunda doğru uygulamayla güzel bir sonuç aldım. Ecotools’un airbrush kapatıcı fırçasına çok az ürün alarak ince bir kat olacak şekilde göz kapaklarıma iyice yayıyorum. Aynı işlemi tekrarlıyorum ve en sonunda yüzük parmağımla ürünü oturtuyorum¸ ürün parmak ısımla beraber bütünleşmiş oluyor. Ben en iyi uygulamayı bu şekilde elde ettim. Ne yağlı ne kuru olan göz kapaklarımda sabitlemediğimde 7-8 saat hiç oynamadan yerinde duruyor. Yağlı göz kapaklarına sahipseniz ince yapılı bir ürünle sabitlerseniz daha kalıcı bir sonuç elde edeceğinizi düşünüyorum.

Siz ne düşünüyorsunuz?