“Maybelline brow satin kaş kalemi ve kaş farı” için 33 yorum

 1. dün watsons önünden geçerken bakayım indirimde neler var merakıyla içeriye girdim. zaten aklımda olan bu ürünün 15¸50 tl’ye düştüğünü görünce hemen kaptım bir tane 🙂 bendeki medium brown rengi. daha önce chanel kaş kalemi kullanıyordum ve aslında memnundum ama chanel o kadar uzun süre bitmeyen bir kalem yapmış ki resmen üç senedir her gün kullanıyorum hala sonuna gelemedim¸ sıkıldığım için farklı bir şey denemek istedim. bence kalem tarafı çok başarılı¸ asansörlü olması büyük artı çünkü kalemtıraşla uğraşma derdi yok. doğal bir sonuç veriyor ama pigmentasyonu da yerinde ve akma-bulaşma yapmıyor. ucunun ince olması çok güzel¸ kontrol tamamen sizde¸ ufak ufak arttırabilirsiniz boyama işlemini. ucu çok sert değil bastırmak zorunda kalmıyorsunuz. far tarafını daha az sevdim çünkü oradan far geliyor mu geliyor mu belli değil gibi. sanki boş süngeri kaşıma sürüyorum gibi hissediyorum. bu tarafını kalemi dağıtmak ve daha yumuşak bitiş sağlamak amacıyla kullanıyorum açıkçası. ama her türlü fiyatını hak eden başarılı bir kaş kalemi bence 🙂 biterse tekrar alabilirim 🙂

 2. dün koştur koştur gidip watsons’dan aldım bir heves fakat rengini tutturamamışım. Oturup ağlamak istedim. Fakat sürümü inanılmaz güzel. Kalem kısmı yumuşacık. Ve kullanmam diye düşündüğüm süngerli kısmı gerçekten çok kullanışlı ve inanılmaz doğal bir bitişi var. Artık bir açık rengini bulursam onunla yolumuza devam edeceğiz 🙁

 3. Hayatımda ilk defa kaş ürünü aldım. Ben Dark Brown rengini aldım. Bugüne kadar kaş kalemi neden almamışım diye kendime kızdım¸ o kadar tamamlıyor ki yüz makyajını¸ bunsuz makyaj olmaz olsun diyorum şu an. Bu ürünün kullanımı pratik¸ bir ucu far¸ bir ucu kalem… Kalem daha belirgin şekilde boşlukları dolduruyor. Far da daha hafif bir geçiş sağlıyor. Kaşımın iç kenarlarında boşluklar var oralara kalem uyguladım. Üzerinden de far geçtim¸ çok güzel oldu.

 4. İnce¸ kalemtıraş gerektirmeyen ucu ile beni benden almış ve kaş kalemi arayışımı sonlandırmış kaldm. İnce uç sağlayacağım diye o kalemleri hergün açmaktan gına gelmişti doğrusu. Kaş farı kısmını denemedim¸ zaten halihazırda severek kullandığım waxlı pastel kaş farım var. Artık ihtiyaçsızlıktan mıdır nedir diğer ucunun kaş farı olması yerine kaş fırçası olmasını tecih ederdim yalan yok 🙂 Şu sıralar cosmeticada 9¸90 TL gibi cüzi bir rakama satın alabilirsiniz.

 5. Daha öncekilere fark atan kas kalemi oldu benim için. Asansorlu olmasi inanilmaz rahat. Her iki tarafi da başarılı. İçim daraliyordu diğer kaş kalemlerini kalemtraşla açarken. Cidden konforlu ürün. Alınız! Aldırınız!

 6. Mac brow set bitince ne alsam diye düşünürken gratiste bunu görmüştüm fiyatı da uygun olunca alayım kullanamazsam içim acımaz dedim bu arada brow set dışında kaş ürünü kullanmamıştım hatta onu alırken mac çalışanı beceriksizliğimi görüp bu kolay sen bile becerirsiz diye vermişti neyse uzatmadan bu sefer kalem olsun diye dark brown rengini aldım. Kullanımı kolay¸ uçlarını kalemle¸ kalın yerleri pudrayla dolduruyorum. Çok doğal duruyor. Kaşlarımı dökmedi¸ bir de yanlışlıkla kaşlarımı ellesem bile bulaşıp¸ dağılma yapmadı. Zahmetsiz¸ yalnız çok bastırmadan ve ucunu çok açmadan kullanmak lazım hemen kırılıyor. Yedeği bulunan tek makyaj ürünüm.

 7. Büyük Gratis indirimden edindiğim ürün. Kullanım olarak gerçekten çok rahat¸ özellikle sabah hemencik hazırlanıp evden çıkanlara uygun. Ancak rengini doğru alamadığım için pek kullanamıyorum. O indirim anında sadece dark blonde ve en koyu rengi kalmıştı. Bende kumral olduğum için uyar diye düşünüp dark blonde’u aldım. Ancak biraz sarımsı kaldı kaşlarımda. Ama yinede kullanmaya devam ediyorum. Zaten çok yoğun kullanmayınca rengi falan pek belli olmuyor. Bence denenmesi gereken bir ürün.

 8. Geçtiğimiz yaza kadar saçlarım açık sarı olduğu için kaşlarımı da haliyle kırdırmak zorundaydım. . Boyalı kaşı doldurursanız rengi tutturmanız çok önemli. tutturamayınca röfle balyaj arası görüntü oluyor. hiç doldurma daha iyi ama yapabilen de var saygı duyuyorum¸ ben yapamadım.Geçtiğimiz yaz radikal bir kararla diplerini kahve¸ uçlarını sarı bırakmak suretiyle modern şehrin ombreli kadınları modasına uydum. ve tam olarak kaş doldurma sevdam böyle başladı. artık kaşlarımı şekillendirmeden evden çıkamıyorum. (bkz: popodan ihtiyaç uydurmak ) Kaşlarımı yeni doldurmaya ve şekillendirmeye başladığım için bu konuya pek hakim olmasam da ben bu kaleme bayıldım. Belirtmeliyim ki eğer sadece kaşlarınızdaki boşlukları dolduruyor şekliyle oynamıyorsanız¸ ben size şu kısa tecrübelerime dayanarak kaş kalemi yerine far kullanmanızı öneririm. Zira flormar’ın kalemini ne kadar sevsem de kaşlarımda bariz dökme yaptı. Sonra öğrendim ki kaş kalemlerinin ortak özelliğiymiş dökmek¸ gel gelelim fardan çok daha pratikti çünkü her sabah kaş farıyla ince çalışarak kaşa yeniden şekil vermek de insanın içini bayıyor. İşte tüm bunları birleştiren muhteşem ürün budur benim için. Kalem tarafıyla kaşımın üstünden ana temayı oluşturup kavisimi mümkün olduğunca azaltıp badem şeklini veriyorum.. Daha sonra boşlukları da far kısmıyla dolduruyorum. Bingo kaş doldurma süremi yarıya indirdi. Kıl köklerine kalemle geçmediğiniz için dökme yapma olasılığı da ortadan kalkıyor. Üstüne bir de sabitleme jeliyle geçtiğimde yerinden oynamayan muhteşem kaşlar. Daha iyisini bulur muyum bilemiyorum ama beni epey memnun eden¸ son dönemlerde iyi ki almışım dediklerimdendir.

 9. şubat ayında aldığım ve severek kullandığım kaş kalemi. bendeki rengi dark brown. fazlasıyla kaş farı ve kalemi denemiş biri olarak bunda karar kılmıştım. kolay da bulunuyordu önceden bu kadar meşhur olmamıştı. sağolsun görkem karman paylaşınca sayesinde karaborsa olmuş. arkadaş bugün t-shop¸ rossmann¸ gratis ve watsons dolaştım. hiçbirinde yoktu. o değil kalem de bitmek üzere¸ napcam ben sözlük :))

 10. şimdiye kadar kullandığım ve sahip olduğum ilk ve tek kaş ürünü. trendyol’da maybelline butiğinde 3 al 2 öde kampanyalarından birinde üçüncü ürün olarak ne alacağıma karar veremeyip bu ürünü de ilk kez orada görüp almıştım. ben satın aldığımda da bu kadar popüler değildi¸ yabancı youtuberların uygulamalarına bakarak biraz da içgüdülerimle hareket ederek güzel bir ürün olduğunu düşündüm ve gerçekten çok memnun kaldım. ben kaşlarımı almıyorum¸ sadece başlangıç noktalarındaki iç kenar kısımlar daha uzun kaldığı için makasla kısaltıyorum¸ kötü gözükmese de bu kısımlarda gözüme batan hafif boşlukları doldurmak için de bu ürünü kullanıyorum. bendeki rengi medium brown. çok koyu bir renk değil¸ hafif kızıllık var gibi ama kaş tarağıyla dağıttığımda doğal duruyor. kaşlarımdaki bu boşluk kısımlar için hint yağı kullanmaya başladım¸ işe yarayacak mı bilmiyorum ama o kısımlar uzayana kadar bu kalemle doldurmaya devam ederim.

 11. Kaşlarımda çok fazla boşluk bulunuyor. Şimdiye kadar birçok ürün denedim kaşlarımı doldurmak için. Maybelline brow satin kaş kalemi de bunlara dahil. Bu kalemi sevmemdeki en önemli sebep kaşlarımı çok doğal bir şekilde doldurmasıdır. Öyle ki bu kaş kalemini ne zaman kullansam annem hep¸ kaşların kalınlaşmaya başladı¸ argan yağı felan mı kullanıyorsun¸ der. Kaşlarımı dökmüyor¸ pigmentasyonu çok iyi.

 12. medium brown da kızıllık var ama ürün kaş için ideal ve harika. dark brown daha iyi olduğunu umuyorum. normalde kaş farları çantada taşımak için çok kullanışsız fakat bu kalem formunda olduğu için çok ideal.

 13. Cok dogal¸ doldurulmus gibi degil de kendiliginden kaslariniz oyleymis gibi duran bir kalem. Iyiki almisim diyorum. Yedekleyecegim nadir makyaj urunlerinden

 14. cicişlerin önerisini de dinleyerek en açık rengini aldığım kaş kalemi. yalnız kızlar ben böyle kalıcı bir kalem-far görmedim. pastelin kaş farını kullanıyordum ondan da çok memnundum ama kalıcılığını şu an bununla kıyaslayınca maybelline’in bayağı önde olduğunu düşünüyorum. hem daha pratik doğal duruyor. tek problem en açık rengi bana azıcık koyu geldi ama o da benimle alakalı bir durum. onun dışında bayıldım diyebilirim. keşke daha çok rengi olsa ya.edit: düzeltme.

 15. son zamanlarda en severek kullandığım kaş kalemi (idi). Kendisine elimden geldiğince kibar davranmama rağmen iki kullanım sonra kalem kısmı yerinden çıktı¸ şimdi sürdükçe sallanıyor. Belli ki elimde çok dayanmayacak¸ yenisini alıp almama konusunda çok kararsızım.edit – far tarafı aslanlar gibi yola devam ediyor.

 16. Bugün aldığım ve hemen denediğim başta her ne kadar sert gelse de ucu bi iki denemede güzelliğini gösteren far kısmı bişey yokmuş gibi dursa da güzel dolduran kalem-far. Medium brown rengi bendeki bundan önce de the balm kaş farı kullanıyordum lakin far olmasından mütevellit fırçadan dökülen toz taneleri oluyordu. Bu üründe gayet temiz çalıştığımı düşünüyorum. Şimdilik beğendim diyebilirim

 17. dark brown rengini kullanıp aşırı beğendiğim tam kaş rengimle uyumlu olan renk ve kalem tarafı o kadar yumuşak ki çok güzel uyguluyor¸ far kısmını kullanmıyorum genelllikle. Tek eksisi kaşınıza dokununca silinip gitmesi sabitlemekte fayda var cicişler 🙂

 18. bu kalem bir harika dostum. kalemlerin minik çizgiler şeklinde kullanılabildikleri için daha doğal olduklarını biliyordum ama içinde kızıllık kahvelik olmayan bir kalem bulamadığım için wet n wild ın kaş kiti ile yola devam ediyordum. cosmetica dan dayanamayıp sipariş ettim en sonunda ve kaşlarımla birebir aynı renkte .çok doğal ve kotrollü doldurabiliyorsun. yalnız süngerli tarafının mantığını anlamadım. zaten pigmentasyon olarak çok az ikincisi versatil kalemler gibi bir mekanizması olduğundan içeri doğru bastırdıkça mı ürün geliyor fırçaya çözemedim. bir ciciş aydınlatırsa sevinirim. son olarak da ucundaki aplikatörü biraz tombik olduğu için kaş etrafına bulaşabiliyor.komple kalem şeklinde olsaydı keşke

 19. Kalem kısmıyla pek anlaşamamıştım aldığımdan beri far kısmını kullanıyordum. Kalem bana göre hiç mi hiç renk vermiyor. En açık renk bu arada bendeki. Neyse az önce aklıma bir şey geldi. Ürünün kalem kısmını çakmakla biraz ısıttım harika oldu keşke daha önce deneseymişim. Ancak ateşi çok yakınlaştırınca hemen eriyor. Aklınızda bulunsun dedim.

 20. Sadece 2 rengi olan ürün. Far kısmını beğenmemle birlikte kalem tarafını beğenemedim çok sert bence. Beğenmememin diğer sebebi de açık renginin bana çok açık kalması diğer renginin iste çok koyu kalması kumral olduğum için küllü olması gerek o yüzden benden geçer not almadı maalesef.

 21. Kurtarıcım.Kaşlarımdan çok muzdariptim özellikle başlangıç noktaları çok seyrek kendilerinin.kaş farı arıyorken maybelline brow satini duyurdu ve ben ertesi hafta gratise damladım.bendeki dark brown rengi.18 liraya almıştım.günlük kullanımda far kısmıyla boşlukları dolduruyorum yeterli oluyor¸çok doğal duruyor.ben çok severek kullanıyorum

 22. ilk çıktığında t-shoptan aldığım kaş ürünü. sanırım benimkiyle önceki gün futbol oynadılar¸ çünkü bir hafta içinde önce rengi değişti¸ sonra 2 güne etrafı garip bir tabakayla kaplandı¸ hemen ardından da çatır çutur kırılmaya başladı. 2 haftada kullanamadan bitti anlayacağınız¸ hiç anlam veremedim. bayat desen¸ ülkeye yeni gelmiş zaten üretileli kaç gün olabilir en fazla. far kısmı halen hayatta¸ ama ben kalem kısmını tercih ederdim.

 23. bu ürünü çıktığı zaman almıştım¸ şu aralarsa kalem kısmı iğrenç kokuyor. kokusundan dolayı kullanamadım. herhalde bozuldu ama bu sorun bir tek bende mi yaşandı acaba. şaşırdım herkes ne kadar övmüş burada.

 24. 4.cusunu aldigim kasta dogal duran¸ kullanimi partik olan¸ dark blonde renginin orijinal kas rengime en yakin buldugum kas urunu. Indirimle 11 liraya tadindan yenmez.

 25. seyrek kaşlarım için yeni kullanmaya başladığım ürün. ilk defa bir kaş ürünü kullanıyorum diğer markalarla kıyaslayamam ama hoşuma gitti. bu tip ürünlerin kaşlarımı dökmesinden çok korkuyordum ancak öyle bir durum olmadı. temizlerken ara sıra bir kaç tel dökülüyor ama bu benim temizleme şeklimden mi bilmiyorum

 26. 3. kez aldığım¸ kullanımı kolay¸ kalıcı¸ doğal bir görüntü veren kaş kalemi. Kaş farlarından daha pratik olduğunu düşünerek memnuniyetle kullanıyorum. Kaş doldurulduktan sonra süngeriyle üstünden geçilmesi zaten yeterli olan kalıcılığını daha da artırıyor. Kaş doldurmaya ihtiyacı olanlar denemeli bence.

 27. favori kaş kalemim. drug store markalar arasında bence en iyisi. ben medium brown kullanıyorum şu an 2.sine geçtim. Ben hafif uyguluyorum¸ çok bastırmadan çünkü tamamen koyu bir uygulamayı yapay buluyorum. yaptığım hafif dokundurmak sanki kaş teli çizer gibi doldurmak. Bence bu ürünü de hafif uygulamak gerekiyo çünkü diğer türlü fazla kaçabiliyor. ayrıca arkasındaki pudralı kısmı kullanmıyorum¸ kalem yeterli oluyor. tek eksiği asansörlü olduğu için çabuk bitmesi. bu kalem çıkmadan önce anastasia beverly hills almayı düşünüyordum iyi ki almamışım canım kalemim. ^^

 28. MUH TE ŞEM. medium brown olanına sahibim ve uzun bir süredir günlük makyajımın kraliçesi konumunda. Ya da çok baba bir ürün ya bu¸ kralı mı deseydim? Aşırı siyah kaşlarınız yoksa dark brown olanını değil de bunu tercih etmenizi öneririm. Çünkü niye önermeyeyim? şaka bir yana milyon tane kaş ürününe para dökmüş bir çılgın olarak olaya son noktayı koyan gönlümün efendisine entryler dolusu methiye düzesim var. Kaşlarınızın tam çıkış noktalarını takip ederek kaş kavisine kadar kalem kısmıyla çizgi çekin¸ kaş boşluklarınıza far kısmıyla gölge verin¸ herhangi bir eyeliner fırçasıyla da dağıttınız mı sizden ağası paşası yok. 🙂

 29. dark blonde rengi tam kaslarıma göre. ilk defa bu kadar güzel kullanışlı kaş kalemi kullanıyorum. öncesinde l’oreal denemişliğim var. zaten az olan kaslarımı sürümü zor olduğundan daha da dökmüştüm. şimdi bu kalemle çok pratik bir şekilde kaslarımdaki boşlukları dolduruyorum. sürümü rahat¸ rengi tam kaşlarımın renginde ve boşlukları doldurması şahane. kaşlarımı önceden boyadığımı farkeden arkadaşlarım şuan farketmiyorlar bile :)kısaca kullanın¸ pişman olmazsınız 🙂

 30. 3.kalemini bitirdiğim¸en sevdiğim kaş ürünü. Far kısmı sür çık pratikliğinde. Üretmiyoruz deseler 10 tane stoklarım öyle seviyorum

 31. Dün Gratis’te indirimsiz fiyatını 24 liraya aldığım üründür. Sonunda aradığımı buldum diyebilirim. Kalem tarafı asansörlü ve fazla açılırsa kırılacak gibi ama kaşta duruşu çok doğal. Far kısmı da hoşuma gitti¸ kaşımı istediğim gibi konturleyebiliyorum. Bittikçe alacağım ürünler listesine girdi.

 32. şimdi bakınırken farkettim de bugün epey kişi bu ürünü almış sanırsam¸ pişman olmayacaksınız ciciş kardeşlerim. öncelikle kaşlarım normal kalınlıkta ve gürlükte¸ sadece baş kısımları biraz boş ve aralarda tek tuk boşluklar var ama doldurmadan sokağa çıkardım hep yani asla rahatsız edecek boşluklar değil. ama bir gün tesadüfen bu ürünü aldım ve o kadar pratik ki nasıl memnun kaldım anlatamam. özel günlerde veya makyajıma çok özendiysem kalem kısmını kullanıyorum ama genelde far kısmıyla iki üç pıt pıt hareketle çok daha düzgün ve şekilli en önemlisi de doldurulmamış görüntüye sahip kaşlar elde ediyorum. far kısmını ne kadar övebilirim bilmiyorum ama gerçekten böyle güzel dolduran ve doğal duran bir ürün kesinlikle adının daha çok duyulmasını hakediyor. asla kaş ürünü kullanmayan beni bile alıştırdı daha ne olsun. alp kavasoğlu yeni yılda renkli kaş maskaralarının geleceğini söylemişti ve gelmiş. şimdi gözüm onda bakalım. ama bunu almaya kesinlikle devam ederim. bebeyim brow satin duo <3

 33. Kaşlarım çok seyrek aralarında boşluklar var epey. Tesadüfen indirimde görünce almıştım bu ürünü öncesinde wet’n wild’in kaş kitini kullanıyordum ama çok yapay duruyordu. Bu öyle güzel duruyor ki çok fazla doldurulmuş sticker kaşları sevmiyorum ben. Kalem kısmıyla boşlukları doldurup far kısmıyla üzerinden gelişigüzel geçiyorum bir kez daha tarayıp sabitliyorum oldukça doğal duruyor. Bundan sonra indirimlerde yedekleyeceğim bir ürün bu bebek.

Siz ne düşünüyorsunuz?