“Maybelline affinimat fondöten” için 51 yorum

 1. yağlıya dönük karma cildimde kış aylarında pudrasız kullandığım kuruluk ya da parlama yapmayan uygun fiyatlı fondötenbu arada her kullandığımda toplam birkaç saat yüzümde kaldığını da söylemeliyimsabahtan akşama ya da akşamdan sabaha performansı nasıldır bilemiyorum

 2. İlk kullanımda beğeniyorsunuz fakat bir süre sonra bakımsız bir görüntü veriyor. saatlerce dayanmıyor¸ günün sonunda yüzünüz kirlenmiş gibi bir hal alıyor. yağlı ciltler için bilemem ama kuru ciltler yanından bile geçmesin.

 3. Yeni çıktığı zamanlarda Tv’de reklamını gördüğüm ve pek sevdiğim model olan Frida Gustavsson’ın da temsil etmesi üzerine yağlı cildimi kontrol altına alır diye düşünüp koştum Gratis’e ama sonuç beklediğim gibi değildi. Sürdükten 3-4 saat sonra disko topuna döndüm. Pudrayla parlamayı kontrol altına almaya çalıştım ama olmuyo¸ yaz aylarında üstelik 20 dakikada bir parlama yapıyor. Tekrar almam.

 4. Bana rengi en net uyan fondötendir (02 light porcelain). Kışları benim için mükemmeldir özel günlerimde veya canım fondöten kullanmak istediğinde. Cildim karma ve üzerine pudra geçmek zorunda olmayışımı seviyorum¸ böylece yüzümde katman oluşmuyor zaten çok ince sürdüğüm için. Bazen bb kremlerimin renkleri bana koyu geldiğinden elimin üstünde küçük bir damlasını bb ile karıştırıp daha kendime yakın bir ton elde etmiş oluyorum. Yalnız bazen alın ve burunda pütürlü olması sinir bozuyor bu yüzden peeling üzerine uygulanmamalı.

 5. bb cream gibi ince formlu. kapatıcılık az.fakat mat oluşu duruşu hoş.karma ve yağlı cilt yapısına sahipseniz ¸cok fazla bir beklentiniz yok ise uygundur.beklentileriniz daha fazla ise aradığınız ürün bu değil efendim.tekrar alır mısınız deseler evet¸ çünkü mat bitişi başarılı

 6. karma bir cilde sahip olamama rağmen mat olanın yapısıyla bir türlü anlaşamadığım fondöten. kapatıcılığı oldukça iyi ancak yüzümde kalıp gibi duruyor. farklı fondötenlerle karıştırıp kullanıyorum.

 7. ağır fondöten sevmeyenler için ilk kullanışta hoş¸ BB krem gibi bir his veren fakat birkaç saat içinde ciltten pul pul dökülen ve kaybolan fondöten. bir kutuyu yarıladım¸ ikinciyi almam.

 8. Ben 1 hafta önce aldım. İlk uygulama yaptığımda gayet güzel oturmuştu rengi. 42 dark beige¸ en koyu renk. Ama tekrar sürdüğümde bi beyaz gösterdi beni. En koyu rengini almışım daha napıyım artık. Bunların dşında yağlı karma ciltler çok sevicektir. Matlığı uzun sürüyo

 9. Oldukça akışkan yapılı bir fondöten. Sürerken yanlışlıkla etrafa dökmemeye dikkat edin. Yüzü mat tuttuğunu söyleyemem. Ama kapatıcılığı fena değil¸ sivilce de yapmıyor. Cildiniz için hafif doğal duran uygun fiyatlı bir fondöten arıyorsanız deneyebilirsiniz.

 10. tüm gün gram yer değiştirmeyen¸ tenimle son derece uyumlu olduğunu düşündüğüm fondöten. matlaştırmasına rağmen pul pul döküntü yapmıyor. indirimli fiyatıyla da gayet ucuza geliyor.

 11. Ancak yüzünüzden akacak kadar yağlı cildiniz varsa kullanılabilecek bir ürün benim cildim karma olduğu için yağlı yerlerde idare etti fakat yağlı olmayan alın bölgemde bir pullanma bir pütürcüklenme.. Kapatıcılığı da az olduğu için üstüne bir de pudra sürersem welcome to cehennem o gün herkes ne sürdün yüzüne pütürlenmiş bıdıbıdıbıdı. O sebepten normal denebilecek bir cildiniz varsa (ara: affinitone) alın o daha güzel kapatıyor

 12. arkadaşımda görüp denediğim bayılarak aldığım bir üründü. kullandıkça bayılacak kadar iyi bir ürün olmadığını gördüm. sabah çıkarken sürüyorum ilerleyen saatlerde cildimin fondöteni kusmuş olduğunu görüyorum benim gibi sorunlu ciltler için tam anlamıyla hüsran 🙁

 13. bir önceki entryde de bahsedilmiş¸ bendeki de bi ara çok fena alkol kokmaya başlamıştı fakat sonra düzeldi. Noldu anlamadım ben de. yazın sıcaklardan mı etkilendi ne olduysa. ilginç. bunun dışında pek sevmiyorum kendisini¸ çok sulu ve kapatıcılığı da yeterli değil.

 14. çok seviyordum ama 2 haftadır anlaşamıyoruz. altına her zaman kullandığım nemlendiricimi sürüyorum. süngerle fondöteni uyguluyorum¸ 2 saat geçmeden bozulmaya başlıyor. kaş aram¸ burun kenarlarım ve şakaklarımdan pullanmaya başlıyor. ve rengi koyulaşıyor yüzümde. evden normal tonumda çıkıp 2-3 ton koyu dönüyorum. tarihinde falan da sıkıntı yok neden böyle oldu anlamadım. indirimde yedeklemiştim bi de ya¸ üzme beni maybelline.

 15. İlk makyajımı sanıyorum lise 3 gibi yapmaya başlamıştım ve uygun fiyatı dolayısıyla tanıştığım ilk fondöten affinitone olmuştu¸ kendisini yaklaşık 1 sene kullandıktan ve birazda bilinçlendikten sonra cildimin yağlı olduğunu öğrenip buna geçiş yapmıştım “”hayatımın hatası olabilir”” cildimde o zamanlar sadece renk eşitsizliği varken şu an cildim lekeden ve pürüzden geçilmiyor diyebilirim. Hayatımda kullandığım en kötü fondöten kendisi. nemlendirici¸ makyaj bazı hiçbir ürün bu fondöteni ciltte tutmaya yetmiyor cildim 1-1¸5 saat gibi kısa bir sürede kusma yapıyordu pudra vb gibi hiçbir ürün baş edemedi.. çizgilere dolmasına başlamıyorum bile bitmez çünkü¸ kendileri çizgilerime dolmasın diye gülemiyordum bile Allahım ne zor günlerdi! Şu an tedavi görüyorum umarım en kısa sürede yüzümdeki lekelerden kurtulurum.aylar sonra gelen edit: bu fondötenin uzun vadede cildime verdiği zararların sonucu şu an roaccutane tedavime başlamış bulunmaktayım. Belki üç beş ay severek kullanabilirsiniz lakin uzun vadede (benim gibi 2 sene) uzak durun beni roaccutane illetinin içine düşürdü kendisi:(

 16. Yağlıya dönük karma cildime çok iyi gelen fondöten. cilt tonunu çok güzel eşitliyor¸ cilde çok iyi oturuyor ve kesinlikle inanılmaz doğal görünüyor. yoğun kapatıcılığa ihtiyaç duymuyorsanız memnun kalabilirsiniz. Ben pure beauty cc kremin cildimde oksitlendiği dönemde keşfetmiştim günlük kullanım için gayet memnunum

 17. çok memnundum bundan ama oksitlenme yaptığını farkettim malesef..bende baya turuncu oluyor hem de öyle böyle değil..

 18. Cildi karma veya yağlı olanların seveceği bir fondöten. Üstüne pudra uygulamanıza gerek kalmıyor pudralı olduğu için. Mat bitişi.

 19. Nötr’e yakın tonlardaki fondöten. 16 numarası var elimde. (bkz: vanilla beige) bb krem kıvamında sıvı bir ürün özellikle beauty blender’la uygulanınca çok doğal bir sonuç veriyor. Kapatıcılığı az diyebilirim ama ikinci katta ortaya yakın oluyor. 18 spf içerdiği için fotoğraflarda çok fazla yansıma da yapmıyor. Cildim kışın karma yazın yağlıya dönük oluyor. Kışın serumla karıştırıp uygulamayınca pullanma yapıyor.

 20. Karma ciltliyim. Bu ürünü epey uzun zamandır kullanıyorum rahatlıkla yorum yapabilirim. Ürün epey ince yapılı gün içinde yüzünüze ağırlık yapmıyor. Maalesef bulaşıyor tam sabitleniyor diyemem. Gün sonuna doğru yani 6 saatten itibaren yüzü biraz yorgun ve solgun gösteriyor ama bu fiyata da mükemmel bir performans beklemek biraz hayalperestlik olurdu. Kuru noktalarda nerden çıktığı belli olmayan kabuklanmalar yapıyor. Bir de t bölgemi kış aylarında olmamıza rağmen bir türlü tam anlamıyla matlaştırmıyor kendisi. Pudrayla da desteklediğimde olmuyor¸ birkaç saati geçtim uyguladıktan 5 dakika sonra parıl parıl parlıyor. Artı yanları inceliği ve verdiği orta ayar kapatıcılığı. Bence tam anlamıyla günlük uygun bir fondöten. T bölgemi en azından birkaç saatliğine mat tutsa gün içinde silinmesini ve pullanmayı göz ardı edebilirdim. Olsa da olur olmasa da bir ürün yani. Ben 14 lira gibi bir fiyata almıştım yaz sonlarında. Sonbahardan beri neredeyse her gün kullanmama rağmen bitmedi ve hala var. Ayrıca ufak bir miktar tüm yüze yetiyor ve kolay yayılıyor. Bu skalada daha iyisini bulamazsam tekrar alırım muhtemelen.

 21. Şuan lorealin mat seri infallible fondoteniyle dönüşlü olarak kullandığım fondoten. Kapatıcılığı affinitone gibi¸ yani az ama mat oldugu icin cildime daha iyi geliyor. Diğer sorunları ise yağlıya yakın karma ciltli olmama rağmen burnumun kenarlarini¸ kaşlarımın ortasini pullandirmasi ve gün sonunda yüzümden uçup gitmesi. İndirim zamani gercekten ucuza geliyor ayrica yuzde kalıp gibi durmadığı ve ağır olmadığı için günlük kullanima uygun bir fondoten. He bi de lorealin infallible matte fondöteni gibi sivilce yapmiyor.

 22. Bugün 02 numaralı rengini aldım. çok ince yapılı¸ face expert face fırça ile sürdüm ama böyle yüzüm de parladı. sanırım başka fondötenimle karıştırıp kullanıcam hem koyu renk fondötenim rengini açmış olurum hem de çok kalın olan yapısını inceltmiş olurum bi nebze.

 23. normalde bb krem bile kullanmıyorum.haftasonu gideceğim düğün için güzel bir makyaj yapmak istediğimden yağlı cildime göre olduğunu düşünüp aldım.bugün test amaçlı sürdüm.sabah 7de yaptım uygulamayı.bu işten anlamam ama yorumum şu¸ kapatıcılığı çok az ama bende 8 saat sonunda kusma ya da parlama yapmadı.bir daha fondöten ihtiyacım olsa tercih etmem.

 24. Çok ince yapılı bi fondöten. kapatıcılığı ortaya yakın gün sonun t bölgesinde özellikle parlama yapıyor ve cilt resmen fondöteni kusuyor¸ elinizi burnunuza sürdüğünüzde fondöten elinize geliyor. seveni çok ama bi daha asla tercih etmem

 25. Yağlı ciltli ve ülke standartlarına göre açık renk tenli insanlara göre fondöten yapmışlar ve güncel fiyatı 25lira.kapatıcılığı orta sayılır.kalıcığı fena değil suratta pul pul durmuyor ve dağıtması kolay baya akışkan bi fondöten bu yüzden kapağını açarken baya dikkat edin üstünüz başınız fondötene bulunabilir.sürdükten sonra pudralaşıyor.Keşke cruelty free olsaydı yeniden alırdım o zaman ama kısmet değilmiş.

 26. Hiç sevmediğim fondöten. Yaklaşık 2 hafta boyunca deneyimledim ve hiç memnun kalmadım. Çok akışkan kıvamlı olduğu için istediğimden her zaman daha fazla fondöten elime geliyor. Kapatıcılığı az¸ benim cildimde biraz pütürlenme ve sivilce yaptı. Bir daha almam kesinlikle. sevmedim.

 27. öncelikle karmanın tam karşılığı bir cildim var¸ t bölgem yağlı yanaklar kuru. ürünü tek başına kullanayım dedim t bölgesini dengelesin diye ancak ortaya çıkan şey şu yanaklar kupkuru¸ burnum ise pul pul¸ özellikle burun kanatlarında o kıvrım olan yeri bildiniz¸ işte orası çok rahatsız edici duruyor. mat görünümü sevmeme rağmen kullanamadım. kullanabilenlere imreniyorum. (belki de benim cildim kuru bir cilttir de haberim yoktur.)

 28. indirimden ucuz diye aldığım ve fiyatına göre oldukça memnun kaldığım fondöten. zaten her gün fondöten kullanmıyorum ama özel günlerde kullanırım diye aldığım bu üründen oldukça memnun kaldım. yağlı cilde sahip olduğum için tereddüt ederek alsam da yüzüme sürdüğümde hemen matlaştı ve güzel bir görünüm elde ettim. kış aylarında oldukça kuruyan cildimde nemlendirici sürsem dahi pul pul durdu. ancak ilkbahar sonbahar aylarında kullanabileceğim akışkan yapılı bir fondöten. bende sanırım en açık rengi olan 02 light porcelain rengi var.

 29. yağlı ciltlerde pudrasız kullanabilinecek¸ yapısı ağır olmayan fondöten. cildimde kuruluk yapmadı. uzun süre kullanıma uygun.

 30. yanlış rengini aldığım için biraz zorlanarak kullanıyorum ama doğru rengini en yakın indirimde almak istiyorum.uyguladığınız andan itibaren sabirlenmeye başlıyo ürün. haliyle ikinci katı geçince de kötü bi görüntü oluyo. ben de bölge bölge uygulamaya başladım. önce bi yanağım¸ sonra öteki¸ sonra çene falan diye. pudrayla sabitlemeye gerek kalmıyo işiniz biittiğinde. ama 3 4 saat sonra burnum parlamaya başladı. durduramıyorum zaten burnumdaki parlamayı asla. o zaman bi tarnsparan pudrayla geçiyorum. matlığı da çok güzel böyle ölü matlardan değil. dediğim gibi doğru rengi bulursam baya severek kullanırım

 31. Su bazlı değil bildiğin alkol bazlıdır kokusundan anlayabilirsiniz zaten. Sarı rengi için üç yıl önce alıp asla kullanamadım. Cildim kuru olmamasına rağmen (hatta normal-karmadır) kuru ve pul pul durdu. Bir de bunu sürerken cildim için kötü bir sey yapıyorum hissiyatı oluyor. Ne kadar yağlı ciltli olursanız olun yüksek miktarda alkol içeren ürünlerden kaçının derim. Hele yazın güneşe çıkmadan alkol bazlı bir fondöten sürmek lekelere davetiye çıkmak demek. İçerisindeki alkol hızla buharlaştığından sabitlenip pudralaşıyor tende.

 32. Creamy beige tonunu kullandığım¸ mat olduğu söylenen ama hiçbir şekilde mat görünüm vermeyen¸ kuru ciltte pullanma görünümü oluşturan hiç memnun kalmadığım fondoten¸ yapısı çok sıvı.

 33. hayatımdaki ilk fondötenimdir kendileri. bende creamy beige rengi var. zamanında kep atma törenimde fondötenim yok diye almıştım. güzel bir ilişki yaşıyoruz ben seviyorum cildim karmaya yakın t bölgem biraz daha yağlı. sürmeden önce peeling yapmam mutlaka gerekiyor yoksa burnumu tuhaf bir şekilde pullandırıyor. orta derecede bir kapatıcılığa sahip. genelde baz uygulamadan kullanıyorum ama akşam eve geldiğimde hala cildimde oluyor. bir daha alır mıyım bilmiyorum çünkü henüz doğru düzgün fondöten yüzü görmedim farkı bilemiyorum.

 34. Loreal true match’imin bitmesi ve bütçemin azalmasiyla daha uygun fiyatlı fondöten arayışımda tanıştığım ürün. Fiyat-performans açısından beni pek şaşırtmadı. Kapatıcılığı günlük idare edebilecek gibi ama uzun süre dışarıda kalacaksanız bence yetersiz. Yine de karma cilde sahip olanlara tavsiye edebileceğim uygun fiyatlı fondöten.

 35. uzun versiyonu okumak istemeyenler için özet geçeyim: cildiniz kuruysa almayın¸ cildiniz karmaysa almayın¸ cildiniz yağlıysa almayın. almayın.geçen kış l’oreal infallible 24h matte fondöten ime yedek olsun diye alma gafletinde bulunduğum ürün. cildim karmadan yağlıya dönük¸ t bölgem zaman zaman -neyse ki her zaman değil- pudra fırçasıyla zeytinyağına bulanmış gibi parlar. dedim sonuçta üstünde mat yazıyor ne kadar kötü olabilir ki. cildimin bir diğer özellği de garip bir şekilde ürünü oturtamama veya kusma/oksitlenme gibi problemleri kolay kolay yaşamamamdır. fakat bu lanet şey¸ ah bu şerefsiz fondöten… bir kere orta buğday tenli olmama rağmen bunun en koyu rengi bile benim suratıma açık kaldı. ki l’oreal infallible golden beige rengini kullanıyorum. ikincisi balkondan aşağı tüküren mahallenin eşşolusunun tükürüğü kıvamındaki yapısı. ürünü elime sıkarken içim bir fena oluyor. tamam su bazlısın ama bu ne kardeşim fıskıye gibi? renk uymadıysa pudra vs hallederiz dedim bu sefer de yüzümde hangi çizgiyi bulduysa koloni kurdu¸ ama inatla da burun kanatlarına çin seddi şeklinde kümelendi. oralara ince geçeyim hiç olmazsa parlatmaz dedim. evden işe varana kadar yaldır yaldır parlama yaptı. acıların çocuğu gibi önüme çıkardığı her sorunu büyük bir sabırla karşılıyorum¸ olur böyle şeyler kaderimmiş diyorum. artık en son o iğrenç kokusuyla tepem attı. lan ben seni 10 yıllık mortgage ile mi aldım it? verdiğim para zaten nerdeyse iki lahmacun parası¸ seninle mi uğraşıcam ulan? makyaj malzemelerine ille de çok para dökeyim diye ölüp gebermiyorum ama bunu ucuza alıp üstüne mac pudrayı günde bilmem kaç kere sürmek kanıma dokundu. ha bir halta da yaramadı o ayrı. gece gece kalanını klozete sıkasım var o derece kötü bir ürün.

 36. Yaklaşık 7ay önce aldığım ince yapılı fondöten.Yüzümde pudrasız 2 saat pudra sürünce max 4saat kalıyor.kapatıcılığı fena değil

 37. Uzun zamandır sadece BB krem kullanıyordum. Bir heves fondötene dönüş yaptım ve 14 creamy beige aldım:) Karma bir cildim var¸ burun bölgem bazen yağdan parlarken bazen de soyuluyor¸ bunu nasıl başarıyor bilemiyorum:) Yağlı görünümü dengeler diye affinimat aldım ancak ilginç bir şekilde mat olacağı yerde parlıyor ¸ fotoğraflarda özellikle hemen fark ediliyor:) Yine de severek kullanıyorum:)

 38. bir çok kişi ciltte kusma yapmış dedi ama bende hiç öyle bir sorun olmadı. aksine kuru ve karma bir cildim var. çok akışkan yapısı benim için avantaj tabi ama ben kendisinden çok memnunum. yüzde doğal bir görünüm veriyor.

 39. İlk fondötenim. Elimdeki tüp bitmek üzere ve yeterince bilgi sahibi olduğumu düşünüyorum. Öncelikle yağlı ciltliyim. Bundan dolayı bende hiçbir fondöten parlama yapmadan durmaz. Bu cildimde en uzun dayanan fondötenimdi. İlk sürdüğümde cildim bebek poposu gibi oluyor. 3-4 saat böyle gidiyor. Daha sonra hafiften parlama başlıyor. Okulda elim devamlı yüzümde olduğundan eve gelene kadar silinmiş oluyor. Öyle aman aman kalıcı bir kalıcılığı yok. Ama 6 saat beni çok rahat idare eder diye düşünüyorum. Bunun yerine true match kullanıyorum. O daha kapatıcı olduğu için beni daha çok tatmin ediyor açıkçası. Fiyatı çok uygun. İndirimsiz 24 lira gibi bir fiyata almıştım. Kapatıcılığına gelirsek¸ öyle çok bir kapatıcılığı yok. Yapısı su gibi. Çalkalayınca ses çıkıyor o derece. Adı üstünde mat¸ pudralı bir bitişi var bu arada. Yağlı ciltler için günlük kullanıma çok uygun bir fondöten olduğunu düşünüyorum. Ha bu arada kokusu iğrenç. Kimyasal kimyasal kokuyor. Bu durum hoşuma gitmemişti. Bitince yenisini almak yerine ülkeye yeni gelen maybelline’in mat fondötenini denemek istiyorum.

 40. kesinlikle bb kremden iyi olduğunu düşünüyorum. ince yapısı (cildi ağırlaştırmıyor)¸ sivilce yapmaması derken her gün kullanır oldum. maalesef kapatıcılığı benim için yok gibi bir şey. yani ancak ton eşitleme için kullanılabilir. ufak sivilce izini şunu bunu kapatayım derseniz ı ıh¸ kapatmaz. ama hakkını yemeyeyim çoğu bb kremin¸ fondötenin cildimde yarattığı turunculuğu kesinlikle yapmıyor. o nedenle vazgeçmeyeceğim bir ürün.

 41. kullanmaya başladığımdan beri başka hiçbir şey kullanamadığım ürün. bağımlısı oldum¸ bayılıyorum sanırım. bence kapatıcılığı gayet güzel¸ karma cildiniz varsa öncesinde kesinlikle nemlendirici sürün. kuru cildiniz varsa almayın¸ yağlı ise gözü kapalı alın. ben üzerine hiçbir şekilde pudra sürmüyorum¸ bence gitmiyor hem zaten adı affinimat. kendinden matlık veren bir ürün zaten(tam olarak vermese de veriyor bi şekilde).

 42. İlk fondötenim olmakla birlikte¸hala severek kullandığım bir fondötendir. Ürün özelliklerine gelecek olursak ¸Kapatıcılık orta-yüksek diyebilirim. Adından da anlaşılacağı üzere mat bitişli bir fondöten. Pudrayla sabitlemediğinizde bulaşma sorunuyla karşı karşıya kalabiliyorsunuz. Pul pul bir görünüme sebep olmadı bende¸fiyatı da indirimlerde daha da uyguna geliyor. Tavsiyemdir 🙂

 43. En sevdiğim fondöten. Artık bulamayisimla beni üzmüştür. Tam olarak istedigim gibi bir hafifliği var. Yanaklarim kuruya yakin t bölgem ise yağlı. Zaman zaman burnumda parlama yaşıyorum. Ve bu fondötenin benim icin tek eksisi akşam sadece burun kisminin parlamasi. Onu da bildigimiz selpakla yağı alıp gerekirse yenileyerek hallediyorum. Sivilce ve kızarıklık problemim olmadığı icin de hafif yapisiyla cildimi fazla bogmadan isimi görüyor kusursuz gösteriyor. Neyse ki elimde 3 tane stoklanmis var

 44. Karma cildimde parlama yapan fondoten. Uzun suredir kullaniyorum 02 rengi biraz koyu gelsede sivilce yapmamasi benm icin en onemli ozelligi cunku cildimde ne kulansam sivilce cikiyor ama bu fondotende boyle bi sorunla karsilasmadim parlamayida pudrayla hallediyorum.

 45. Uzun uzun makyaj yapmaya vaktim olmadığında ve makyajsız görünmek istediğimde sürdüğüm fondoten. Bende inanılmaz doğal duruyor. Elle uygulanabiliyor¸ çok sıvı ve ince bir yapısı var. En önemlisi en açık rengi ciddi ciddi açık. Yüzümde varlığı yokluğu belli olmayan (en azından kışın) tek fondoten. Normalde fondotenlerin en açık rengi de koyu geldiği için makyajlı görüntüden kurtulamıyordum. Matlığı da öyle porselen gibi değil de normal makyajsız yüzümüzün Matlığı gibi.

 46. Sonunda fondotenimi buldum daha önce de affinitone kullanmıştım sünger le uygulayınca çok memnun kalmıştım bence maybelline fondotenlerde ve maskaralarda başarılı bi marka

Siz ne düşünüyorsunuz?