“Max factor lasting performance fondöten” için 20 yorum

 1. hayatımın fondoteni olabilir. aldığımdan beri 2 kere yeniledim. tenim açık buğday¸ ilk pastel kullanmıştım ama pembe alt tonlu olduğu için 101 tonunu aldım 2.de daha iyi oldu gibi.kapatıcılığı çok güzel¸ kalıcılığı harika. sabah 7 gibi sürdükten sonra akşam 7de eve geldiğimde hala duruyor yüzümde. yüzüm birazcık yağlı olduğu için öğle yemeğinden sonra üstüne transparan pudra geçiyorum biraz.yüzümde hiç bir şekilde ağırlık yapmadı ama ürün miktarını çok uygularsanız kek görünümü oluyor. az ürünü güzel dağıtmanız lazım yüzünüze¸ ki bence fondöten konu olduğunda her üründe bunu yapmalısınız. yüzünden fondöten akan cicişler için önerebileceğim en iyi fondötendir.

 2. kapatıcılığını yeterli bulduğum¸ sivilce yapmayan fondöten. kışın 106 natural beige¸ yazın 108 honey beige tonunu kullanıyorum. Ambalajı da pratik¸ cam olmadığı için çantada ağırlık yapmıyor¸ tüpün ucu sivri olduğundan istenilen miktarda alınabiliyor.

 3. Su bazlı bir ürün¸ o yüzden yağlı cilt tiplerine uygun. Kesinlikle sonradan kusma yapmaz. Kuru ya da normal ciltler için altına ince bi nemlendirici ile uygulanabilir¸ ben öyle yapıyorum. Piyasada uygun¸ ucuz markalar arasında memnun kalınabilecek tek fondöten diyebilirim. Renk sklasında ben 101 ivory beige kullanıyorum. Doğal duruşu var kesinlikle pembe alt tonlu değil. Uzun süre kalıcılığı kısmına gelirsek gerçekten gün içinde tazeleme ihtiyacı hissetmeyeceğiniz bir ürün. Kapatıcılık olarak aşırı sorunlu bir ciltiniz yoksa gayet başarılı¸ bütün kızarıklık¸ renk farklılığı¸ solgunluk ve morlukları götürüyor. Arada bir çıkan devasa kırmızı sivilceleri bile gayet başarılı dindiriyor diyebilirim. Sürüldükten sonra hafif ten rengine uygun bi pudra ile sabitleyebilirsiniz ama çok ihiyaç duymuyor. Yüze oturduğu anda¸ aşırı doğal ve makyaj yokmuş izlenimi verdiği için¸ benim cildim böyle pürüzsüz ki modunda dolaşabilir her ortama girebilirsiniz. Fondöten kullanmaya başladığım ilk ürün ve asla vazgeçemiyorum.

 4. Bu zamana kadar kullandığım en iyi ve en sevdiğim fondoten. Günlük kullanıma uygun olduğunu düşünüyorum. Benim cildim karma ve bende herhangi bir irritasyona sebep olmadı. Yanaklarım çok aşırı kuruduğunda pul pul durabiliyor bazen ama o zamanlarda iyi bir nemlendiriciyle kullanıma devam edebiliyorum.

 5. karma cilt yapısına sahibim ve bu ürün cildimde yağlanma yapmadı.sanırım benim için en önemli noktalardan biri bu çünkü yüzdeki o vıcık vıcık hissi hiç sevmiyorum.bu fondöten bu açıdan bir sorun çıkarmadı bana ama gene de pudra ile sabitlenmesi gerekiyor.suratınız “yüzümde fondöten var” diye bağırsın istemiyorsanız az miktarda kullanın bu ürünü çünkü dozu iyi ayarlanmadığı zaman kalıp gibi duruyor.indirim zamanlarında fiyatı baya inen bir ürün aciliyeti yoksa indirimi bekleyin.

 6. Bir watson’s indiriminde Revlon colorstay almak için gittiğim ama max factor standındaki hanımefendi sayesinde bunu alıp döndüğüm fondötendir. Yanlış hatırlamıyorsam 30 lira gibi bir fiyata almıştım. Max factor indirim zamanları sürekli yüzde elli indirime girdiğine göre bu fondöten’in indirimsiz fiyatı 60 lira civarı falan.Tek kelimeyle paranıza yazık. Beni orda Revlon’dan döndüren fondöten’in tam kapatıcılık vaadi ve stand görevlisinin susmak bilmiyor oluşuydu. 102 pastelle rengini uyguladı yüzüme¸ orada her şey okaydi hem kapatıcı hem de yüzümle bütünlük gösteren bir fondötendi ancak aldıktan bir kaç gün sonra kendim uyguladığımda rengi turuncuya döndü. Oksitlendi resmen fondöten. Kenarlarda iz gibi kaldı. Bir kere daha denedim yine aynı sonuç…Yani eğer almayı düşünüyorsanız önce bir sample alın¸ sadece mağazada denemeyin. Ordaki ışıklar çok yanıltıcı olabiliyor¸ kendiniz gün ışığında da görün. Ayrıca gereksiz pahalı bir fondöten. Çok daha iyi alternatifler bulabilirsiniz. En kısa zamanda takasa koymayı düşünüyorum. Umarım seven birileri vardır 🙁

 7. Bembeyaz tenime 109 numara Natural bronze tonunu aldım. Amacım biraz bronz bir etki de yaratmaktı. Çünkü ağustos sıcağında hala peynir gibi geziyordum. Ancak kullanmaya başladığım zaman yakın çevrem tarafından kahkahalarla karşılaştım.Ve fondöten işlevi dışında elmacık kemiklerimi belirginleştirmek için kullanıyorum artık.Fiyat performans olarak değerlendirmem gerekirse oldukça gereksiz pahalı bir ürün inanılmaz mat bir yüzle ağırlık hissiyle dolaşmak zorunda kalıyorsunuz. Kalıcılık ve kapatıcılık yönünden eleştiremem tabi haksızca olur.Rengini yanlış seçmiş olabileceğimden mi ağırlaştırıcı bir hisse kapıldım bilemiyorum ama daha uygun fiyata alternatif yaratılabilir bu ürüne. Yine de kaliteli kalıcı kapatıcılığı yüksek bir ürün.

 8. Dönüp dolaşıp yine bu fondoteni alıyorum. Öve öve bitiremedikleri revlon color stay denemiş biri olarak ikiye çarpar revlonu. Yapısına yüzümdeki duruşuna bayılıyorum. 105 numara sarı alt tonlu soft beige rengini kullanıyorum. Tenimle bu kadar güzel uyan başka bir fondoten daha yok. 41 numara creme puff pudrasıyla mükemmel ikili oluyorlar.

 9. indirim döneminde almış bulunduğum ama kısa süre içinde kullanması için anneme verdiğim fondöten. kapatıcılığı sivilceli ve sivilce lekeli ciltler için yetersiz ama bu sıkıntısı fazla olmayanlar için çok iyi. ayrıca yüzünüzde ağırlık hissettirmiyor¸ çok hafif bir ürün. tüpü de çok güzel¸ tam istediğiniz kadar alırsınız. ancak gelgelelim ben biraz da satış görevlisinin azizliğine uğrayarak kendi cildimden koyu almışım¸ kullandığım zaman yüzüm ve boynum arasındaki ton farkı beni sanki yüzümde maske varmış gibi gösteriyordu. annem ise bu üründen çok memnun¸ fondöten yüzüyle tam bütünleşiyor ve cildini de güzel gösteriyor. hem günlük makyajında hem de gece makyajında rahatlıkla kullanıyor. sık sık indirime girmiş olarak bulabilirsiniz¸ biraz takip ederseniz alıp denemeye değer.

 10. Bu fondöten benim için tam bir unutamadığım eski sevgilim. Tam hayatımın fondötenini bulmuştum ki sürdükten bir kaç saat sonra hayal kırıklığına uğradım. Gerçekten duruşu¸ kapatıcılığı¸ doğallığı mükemmel ki ben de sürünce aşık oldum sonra okula gittim derse girmeden aynaya bi bakayım dedim inanamadım. Böyle suratım turuncumsu bir kahverengi olmustu. Hep duyardım ama oksitlenme olayını ilk bu fondöten de yaşadım. Bende ki 102 pastelle rengiydi acaba tek sorun o renkte mi bir ara başka bir rengi alıp deneyeceğim.

 11. Cosmetica indiriminden aldım bu hafta. Görevli kız bana tavsiye ettiği rengin Türkiye’de yeni satışa sunulduğunu söyledi. Warm almond ismi. Numarası yanlış hatırlamıyorsam 104 olmalı. Renk yüzüme tam uydu. Kapatıcılığı güzel¸ bitişi mat da değil parlak da değil. Yumuşacık oldu bende. Yüzümde pul pul olmadı. Sürülürken de zorlamıyor bence. Nemli bir süngerle güzelce uygulanabiliyor.

 12. Touchproof reklamlarıyla gönlümü çaldı.çünkü şu hayatta en sevmediğim şey telefonla konuştuktan sonra yüzümün yarısini ekranda bırakmak.her neyse 102 pastelle rengini aldım.ilk kullandığımda çok bir olumsuzluk görememiştim ama son 1 haftadır düzenli kullanıyorum ve sürdükten yaklaşık 20 dakika sonra koyulaşıyor¸4-5 saat sonra ise bildigin yüzümde tüp patlamış gibi oluyorum.resmen oksitleniyor.hayatımda ilk kez bu kadar net oksitlenen bir fondöten gördüm.bundan daha touchproof daha kalıcı ve asla oksitlenmeyen bir fondöten arıyorsanız loreal infalliable 24hr tüpteki formuna bakın derim.

 13. Bugüne kadar kullandığım en fazla oksitlenen fondöten olabilir. Şöyle ki sadece üç kere açıp kullandım resmen ambalajından bakınca bile bariz bir koyulaşma söz konusu. Fazlasıyla pembe alt tonlu olduğu için sürdükten bir saat sonra yüzüm kızarıklaşıyor adeta. Hiç sevmedim. Tek iyi yanı güzel sabitleniyor ve bulaşma yapmıyor. Ama bu kurtarmıyor. Çöpe gidecek maalesef. Söylediklerime katılmayan¸ seveni varsa eğer yazsın takas ya da gönderim yapabilirim.

 14. benim yüzümde oksitlenme¸sivilce vb. bir şey yapmadı. iki kere aldım ikisinde de rengi tutturamadım ne yapsam yüzümde pembe kalıyor. ve cildim çok kuru kaldı. yağlı ve karma ciltliler sevebilir belki.

 15. .mağazada cildime uygun tonu bulduğumu düşünüyordum fakat kendim uyguladıgımda zenciye benzedim yüzümle boynum arasında inanılmaz ton farkı oldu.şu oksitlenme muhabbetine katılıyorum yani.yüzümde bazı kısımlarda sürüyorum sürüyorum boş kalıyor resmen.onun dışında kalıcılığı iyi gibi.ama birdaha almam 😑

 16. daha önce de yazılmış rengini tutturamama olayı. sizi o kadar iyi anlıyorum ki. ben bu fondötenin yapısının aşığıyım. ne eksik¸ ne fazla. asla pul pul durmaz¸ fondöteni kusmaz cildim. ciltle bütünleşmesi tam benim istediğim gibi. ama asla kendime uygun rengi bulamıyorum¸ renk olarak benimle uyuşmaması dışında hiçbir problemimiz yok ama bu gerçekten önemli bir sorun. maalesef ki yine mükemmel fondöten arayışım sonuçsuz kaldı :/

 17. Utanır insan bu kadar oksitlenir mi? Yapısına kalıcılığına bayıldım. Yüzde yapay durmuyo ama cildi kuru olanların pek anlaşabilceğini sanmıyorum. Pudralı bir bitişi var. Yüz yağıyla karıştırıp uyguluyorum çok doğal duruyor. İndirim dönemlerinde gayet makul bir fiyatı var bana göre. Ammmaaaa istediği kadar güzel olsun ne yapayım ben gün içinde 3 ton koyulaşan fondöteni. Üzülerek uğurluyorum 🙁

 18. kuru cildimde fecahat duran fondöten. uygulama öncesi zaten nemlendiriyorum¸ bu cepte. sonrasında kuru süngerle¸ ıslak süngerle¸ elimle yaymayı denedim¸ yüzümde fondöten olduğu “ satış danışmanının söylediği gibi “  bariz belli oluyor. cildimle bütünleşme gibi bir durum asla yok. şimdi de bitsin diye bb kremle karıştırıp ıslak süngerle uyguluyorum. sadece oksitlenme gibi bir durum gözlemlemedim. ancak bir daha alır mıyım ¸ almam. 

 19. drugstore ve high-end olmak üzere çok fondöten kullandım ama hiçbiri bu fondötenin yerini tutamaz¸ yapısına aşık olduğum canımın en içi fondötenim.bu kadar seviyorum bir ürünü fakat bir fondötenin renk skalası bu kadar sıkıntı mı olur? neden neden neden diye sormak istiyorum.bir yıldır bembeyaz ciltli biri olarak yüzüm ve boynum arasında oluşturduğu ton farkına rağmen kullandım 101 beige rengini ve üstüne de açık renk pudra kullanıyordum. buna rağmen çevremde yüzüne ne sürdüysen çok koyu ama yapısı çok güzel oturmuş yüzüne diye çevremden iltifat alıyordum. yenilenmiş formülünde 30 porcelain almaya niyetliyim elimdeki koyusunu bitirince. inşallah o da koyu değildir ve deneyince memnun kalırım yoksa sana ağır laflar hazırladım max factor!orta kapatıcılığa sahip bir ürün. altına bir baz uygulandığında birçok high-end fondötenin yapamadığı şekilde gözenek görünümünü azaltıyor. kalıcılığı ise baz-fondöten-transparan pudra üçlemesiyle 8 saate kadar dayanıyor. normal ve yağlı ciltleri asla rahatsız etmeyecek fakat kuru ciltlerin uygulama öncesi bir nemlendirici uygulaması şart. pudralı bir yapısı var genelde kullandığım fondötenler pudralı ve ne yaparsam yapayım ilk uyguladığım bir saat boyunca cakey halde dolanıp duruyorum. bu fondöten pudralı olduğu halde hemen cildime adapte oluyor ve pudra uygulaması yaptığımda istediğim ten görüntüsüne renk dışında ulaşıyorum. oksitlenme problemini yaşamadım ki yaşasaydım o beige rengi daha ne kadar koyulaşabilirdi düşünmek istemiyorum.eğer cildinize uygun tonunu bulduysanız high-end ürünlere bakmadan bu fondöteni almanızı tavsiye ederim.edit: evet cicişler aşırı beyaz tenliler için 30 porcelain rengi idealdir¸ gönlümü yeniden fethetti artık kendime uygun rengi bulmamla.

 20. yok¸ naptıysam olduramadım yüzüme seni lasting performance ya. indirimsiz alınıp denenmemesi lazım. haritaya çeviriyorsun her sürüşte suratımızı. dışarda ‘hey ben oksitlendim ve aldığım parayı haketmiyorum görüyor musunuz’ diye dolaşıyoruz adeta seninle 🙂

Siz ne düşünüyorsunuz?