“Max factor false lash effect maskara” için 96 yorum

 1. ıslak bir rimel. rimeli kontrol etmekte ilk kullanmaya başladığımda çok zorlanmıştım. biraz azalında ( bitmeye yakın artık) daha kontrol edilebilir oldu. kirpiğinizi ne dolgunlaştırıyor ne uzatıyor. iyi kirpikleriniz varsa hangi rimeli sürseniz iyi gözüküyorsa alabilirsiniz. ama fiyat olarak da bu kadar düz bir rimele o kadar vermeye gerek yok. gerçekten vasat bir rimel.

 2. Tıpkı benefit they’re real maskara ve maybelline rocket volum express maskara gibi fırçası plastiktir. Hatta bir dönem benefit’e drugstore muadili olarak gösterilen covergirl – lashblast volume maskara’nın Avrupa ürünüdür. Ben de zamanında öyle keşfetmiştim. They’re Real’in aksine kirpikleri yapıştırmaz¸ o çirkin “örümcek ayağı” oluşmaz. Bir çok high end marka maskara denedim¸ memnun kaldıklarım da oldu¸ korkunç bulduklarım da¸ bir kaç senedir de fiyat/performansını gayet başarılı bulduğum bu maskarayı kullanıyorum. Benim beklentilerimi (ki benim için en önemlisi kirpikleri yapıştırmaması) karşılıyor. Eğer adının vaadettiği gibi bir “takma kirpik” etkisi bekliyorsanız¸ onu bulamazsınız. Daha çok doğal bir sonuç elde ediyorsunuz¸ ki bu da benim gayet hoşuma gidiyor¸ gün içinde ufalanıp göz altlarına kurum kurum birikmemesi de (drugstore maskaralarının en yaygın özelliği dökülme yapmaları maalesef) bir diğer artısı. Ve fakat her zaman derim¸ maskara arkadaş tavsiyesi üzerine alınacak bir makyaj ürünü değildir. Aynı maskara iki kadında çok farklı sonuçlar gösterebilir. Bloglarda görüp sonucuna bayıldığınız bir maskara sizin kirpik şekliniz ile hiç uyumlu olmayabilir ve hüsrana uğrayabilirsiniz. Ya da birinin kötülediği bir maskara sizin için idealdir. Kendinize uygun maskarayı bulmak ise genelde yıllarınızı alır. Bu bağlamda denemeden almayın derim.

 3. Hayatımda gördüğüm en en en kötü maskara. Kirpiklerimi resmen döktü!!! Aman dikkat diyorum cicişler. İlk başlarda kirpiklerimin dökülmesinden temizleyicileri vs. sorumlu tutmuştum. Daha sonra fark ettim ki bu rimelmiş! Bunun yüzünden kirpik serumuna başladım. Bir daha tövbe!!!

 4. yapilan yorumlardan maskara konusunun ne kadar göreceli ve kisiye bagli oldugunu yeniden görmemi saglayan ürün. benim simdiye kadar kullandiklarim arasinda en sevdigimdir. basligin ilk girdisinde deginilmis oldugu gibi kivirici kullanmadan gercekten iyi bir sonuc vermiyor ama kiviricisiz maskara kullanmayanlardansaniz benim gibi¸ kirpiklerinizi tek tek ayirip¸ ayni zamanda da dolgunluk saglamayi basaran bir maskaradir kanimca. bunlarin hepsi bir yana¸ waterproof olani kirpikleri gercekten tüm gün o ilk kivrikliginda tutuyor. yalniz türkiye’deki fiyati bildigim kadariyla biraz ucuk¸ hatta maybelline ile kiyaslaninca bayagi¸ bilemedim.

 5. 37.50’lik fiyatı hak ettiğini düşündüğüm manyak kalıcı¸waterproof ve kirpikleri tek tek ayıran maskaradır

 6. Benim çok sevdiğim maskara. Zamanında 2 tane bitirdim ve cidden çok sevmiştim. İlk zamanlarda performansı çok iyi ama zaman geçtikçe yapısından olsa gerek performansı düşüyor. şuan açık olan rimeller bitince tekrar almayı düşünüyorum.

 7. Her ürünün herkese uygun olmadığını zaten biliyoruz ama benim gibi bu üründen çok çok memnun olanlar varsa bırakmasınlar derim. Kullanım önerisi: kirpikleri kıvırın far fırçanızla kirpiklerinize birazcık pudra sürün ondan sonra bu rimeli uygulayın. Sonuç: mükemmel

 8. günlük kullanım için çok uygun bir maskaradır. hafifçe kirpikleri uzatır¸ biraz hacim verir ve kirpikleri tek tek ayırır. bence tek sorunu kirpikleri hiç kıvırmaması. ya da bu benim ultra düz kirpiklerim yüzünden. ayrıca çok kolay temizleniyor¸ gün içinde de hiçbir sorun yaratmıyor. kısacası çok güzel bir maskara. bitse tekrar alırım.

 9. Kullandığım en kötü maskara. Uzun ama seyrek kirpiklerime kat kat uygulasam bile diğer maskaralardan aldığım performansi alamadim ne yazık ki. Kirpikleri tek tek ayirma konusunda da daha iyisine rastlamadim orasi ayri. Benim gibi maskara aşığıysaniz ve maskaradan iyi bi seyler bekliyorsanız almayin derim opsiyonel olarak kirpik ayirici olarak kullanılabilir.

 10. En sevdiğim maskara sanırım. Çok güzel uzatıyo¸ siyahlik veriyo¸ hacim veriyo. Gerçekten çok çok güzel bir maskara. Fiyatı da çok pahalli değil. Ve verdiğiniz parayı da hakediyo bence.

 11. Kesinlikle parasına değmeyen maskara. Hacimli göstermiyor¸ uzatmıyor¸ bir maskaradan beklediğim hiçbir şeyi karşılamıyor. Ayrıca çıkarması da oldukça zor. Ama bu özelliğinin iyi mi kötü mü olduğuna henüz karar veremedim çünkü denize giderken bu maskarayı sürüp eve geldiğimde hiçbir akma¸ bozulma olmadan kirpiklerimde durduğunu görmüşlüğüm de vardır. Gelin görün ki almaya değmez. Çok daha uygun fiyatlı ve başarılı ürünler varken böyle bi maskaraya para vermek akıl işi değil. Ben ettim siz etmeyin…

 12. Çok sevdiğim¸ tekrar tekrar aldığım rimel. Benim için en iyi performansı kirpik kıvırtıcısıyla veriyor çünkü kirpiklerim kısa¸ cansız ve sarılar. Üst üste ne kadar sürseniz de topaklanma yapmıyor. İndirim zamanlarında bol bol yedeklenmeli zira fiyatı tuzluya kaçabiliyor.

 13. yarın görsel atacağım. ben bu ürünü çok çok sevdim. hem uzatıyor hem dolgunlaştırıyor. bir rimelden beklediğimin 5 kat üstü performans. yalnız ben mavi olanı kullanıyorum.

 14. kirpikleri uzatmada oldukça başarılı olan maskara.fakat onun dışında pek bir numarası yok yani kıvırma¸dolgunluk vermiyor.kıvırıcıyla gayet iş görür.temizlerken zorlanmadım kolay çıkardım fakat gün sonunda göz altlarına dökülme yapabiliyor.

 15. Hayatımın maskarasını buldum sonunda kirpiklerimi hem tek tek ayırıyor hem dolgun gösteriyor hem de uzatıyor daha ne isteyebilirim. Ayrıca çıkarması da çok kolay böylelikle kirpiklerimi dökülmüyor.

 16. yıllardır severek kullandığım¸ iki veya daha fazla kat uygulandığında kirpikleri simsiyah yapıp hacim veren¸ birbirine yapıştırmayan ve aynı zamanda çıkarılması kolay bir maskara. plastik fırçası kirpikleri güzel kavrıyor¸ takma kirpik gibi olmasa da ona yakın bir görünüm veriyor. high-end maskaralara gereksiz para vermektense birçoğundan daha güzel etkiye sahip bu maskarayı kullanmayı tercih ediyorum hatta indirim günlerinde birkaç tane alıp stok yapıyorum.

 17. yanlışlıkla waterproofunu alarak çok pişman olduğum rimel.rimeli 4 gün önce sürdüm hala kirpiklerimden ayrılmadı¸ artık tırnaklarımla kazımaya çalışıyorum dökülen kirpik sayımın haddi hesabı yok. ayrıca çıkmaması yetmiyormuş gibi bir de kirpiklerim gözüme batmaya başladı.maxfactore waterproof dediysek gözümüzü sök de demedik demek istiyorum. bir daha kullanmamak üzere çekmecemin ücra köşelerine attığım bu rimel ile birlikte 28 liramın boşa gitmesi beni üzdü¸ e sonuçta öğrenciyiz.bu üründen alacaksanız kesinlikle ve kesinlikle waterproofunu almayın¸ gözlerinizle mutlu mutlu yaşayın kızlar.

 18. Kesinlikle kirpikleri çok dolgun ve siyah gösteriyor ama suya dayanıklı olanı katiyen tamamen çıkmıyor. Yazın kullanmak için suya dayanıklı olanını almıştım. denizde¸ havuzda asla akma bulaşma yapmadı evet ama çift etkili göz temizleyicilerle bile zor çıkıyor. Çıkartmaya uğraşırken de kirpikleri döküyor. Çok severek kullanıyorum ama sanırım bir süre kullanmaya ara vereceğim.

 19. ben de olan kabı mor renkli çok çok beğendiğim hem siyahlık hem dolgunluk veren fazla akmayan kokmayan dökmeyen maskaradır. benim kullandığım 5. tüpüm yine alırım indirim yakaladıkça depolarım.

 20. Benim severek kullandığım dönüp dolaşıp aldığım maskara. Kıvırıyor¸ hacim veriyor¸ uzatması da gayet iyi geliyor bana. Şu an kullandığım maskaralar bitince tekrar alabilirim. Ben suya dayanıklı olmayanını kullanıyorum¸ temizlenmesi kolay oluyor.

 21. yıllar yılı kullandığım maskara. kirpikleri çok güzel tarıyor. ve gerçekten takma kirpik etkisi yaratıyor. tek eksisi çabucak kuruması 🙁

 22. Dünyanın en kalıcı maskarası bence. Öyle kalıcı ki çıkarmak istediğinizde bile asla çıkmıyor. Bunun dışında kirpiklerimi birbirine yapıştırdı. Kısaca hiç beğenmedim. Max factorun clumb defy maskarası bence çok daha güzel.

 23. Bunu ilk kez 3 yıl önce almıştım. O zaman belki de yaşımdan dolayı gerçekten çok beğenmiştim. Tam istediğim gibi bir görüntü veriyordu. Bitirdikten sonra araya başka rimeller girdi. Geçen yılbaşı indiriminde abartıp 2 tane aldım. Fakat formülü mü değişmiş nolmuş anlamadım. Sürüp sürmediğim belli bile olmuyordu. Sürmeye çalışırken resmen çıldırdım. 4-5 kat rimel sürecek kadar vaktimiz de yok haliyle. Deborah milano’nun 24ore absolute volume rimeliyle beraber kullanarak zar zor bitirdim. Diğer kutuyu da ablama verip kurtuldum. Bir daha almayacağım. Bendeki klasik siyah ambalajlı olandı bu arada.

 24. Bugüne kadar kullandığım en iyi rimel. Ne zaman başka bir rimel denemeye kalksam pişman olup gene buna dönüyorum. Bir kere kesinlikle topaklanmıyor. Ürün fırçaya fazla gelip bir anda kirpikleriniz birbirine yapışmıyor. Rimel sürdüm ben diye bağıran birbirine yapışmış kirpikler yerine tek tek ayrılmış dolgun uzun kirpikleriniz oluyor. Bittikçe aldığım hiç kurumadan bitene kadar kullanabildiğim favori maskaram. Şiddetle tavsiye edebilirim:)

 25. İlk katta bi ise yaramayan ikinci katta cosan bi maskara. Cok cok uzatmiyor ama inanilmaz bir hacim veriyor bence. Temizlenmesi de eh orta.

 26. fiyat ve performansını maalesef hak etmeyen bir maskara daha. kirpiklerim fena sayılmaz. ama ben bunda belirgin bir kirpik göremedim. düz bir maskara gibi geldi bana. allah’tan %50 indirimden almıştım da bir onla avunuyorum. her temizlediğimde ise kirpiklerimi çok döküyor. hatta çok nazikçe temizlesem de kirpiklerim çok dökülüyor. benim kirpiklerimle alakalı bir problem değil bu çünkü başka maskaralarda bu problemle karşılaşmadım. dolgunluk¸ uzunluk beklemeyin ama illa ki günlük kullanayım sür çık maskarası olsun istiyorsanız doğru tercih olabilir.

 27. Son 3 yıldır aldığım tek maskara¸ başka bir ürün denemeye ihtiyaç bile duymuyorum. kirpikleri yapıştırmadan daha uzun ve dolgun gösteriyor¸ çok çabuk kurumuyor¸ hatta ilk açıldığının üzerinden bir süre geçip ürün hafif kuruma gösterdiğinde daha doğal bir görünüm verdiğini gözlemledim¸ her watsons ve gratis indirimlerinde bir tane yedekliyorum. bugüne kadar hep %50 indirimle almış bulunduğum için fiyat performans oranı da çok iyi benim için.

 28. Geçen hafta indirimden 24 tlye aldığım maskara. güzel kirpikleri uzatıyor dolgunluk veriyor ama öle ahım şahım bişeklilde değil. Takma kirpik etkisi vermiyor tabii ki. Bitene kadar severek kullanırım ama bittiğinde yenisini almam çünkü maybelline rimelleri de aynı etkiyi yaratıyor ve çok daha uygun. Ya da onun yerine giderim l’oreal’in super star maskarasını alırım.

 29. İlkgözağrım. Çok güzel bir maskara ama loreal telescopic benim için verdiği siyahlık ve dramatik etkiyle yine bir tık önde.

 30. çok seviyorum bu maskarayı. yapısıyla¸ fırçasıyla¸ kat kat uygulandığında bile (ki 4-5 kat uyguladığımı bile biliyorum) bir gram topaklanma yapmamış rimeldir. yalnız kıvırma bekleyen cicişlere uygulamadan önce kirpik kıvırıcı kullanmalarını öneririm. zira ben mükemmel bir verim için öyle yapıyorum. 🙂

 31. sürüldüğünde ben buradayım demeyen rimel. Orta derecede uzunluk veriyor ve tek tek ayırıyor ama hacim verdiğini pek söyleyemeyeceğim. Çıkarması da zor. Tekrar almayacağım bir maskara oldu benim için zira o fiyata daha iyileri mevcut.

 32. daha önce hiç max factor kullanmamıştım¸ 2 haftadır deneyimliyorum. ilk katta doğal duruşlu bir görüntü oluşturuyor. ikinci kattaysa resmen aşıyor kendini. eyeliner sürmediğim günlerde bile gözlüğün adından gözlerim bayağı dikkat çekiyor bir de kirpikleri birbirine hiç yapıştırmıyor. kirpiklerim gür olduğundan yapıştırmaması çok önemli. indirim zamanı 20 liraya almak gerçekten çok iyi bir fırsattı maybeline ile kıyaslayınca.

 33. Yıllardır kullandığım ürün. Zaman zaman arayışlar içine girsem de elim hep buna gidiyor. İndirimlerde stokluyorum. Kahverengisi hep benimle olacak sanırım. Etkileri derseniz. O kadar alıştım ki artık mucizevi özellikte de göremiyorum aslında. Akmaz¸ topaklanmaz¸ güzel bir rengi vardır. Alışkanlıktır benim için.

 34. kirpiklerimi yapıştırmayan canım maskaram indirim günlerinde depoluyorum resmen anlaşabildiğim tek maskara bence ezer geçer

 35. şimdiye kadar kullandıklarım arasında en iyisi diyebilirim. ama şimdiye kadar kullandığım maskara sayısı 5 falandır. kirpiklerim uzun ve siyah ama seyrek¸ çok da fazla dolgunlaştırmıyor ama 2-3 kat sürünce istediğim dolgunlukta oluyorlar. bazen maybelline the falsies volum’ express black drama ile birlikte sürüyorum¸ o zaman daha siyah görünüyor kirpiklerim ve gerçekten takma kirpik etkisi yaratıyor. ben bunu gratis indiriminden almıştım sanırım. indirimsiz fiyatına o kadar para verilir mi bilemiyorum ama bitince indirimden yenisini alacağım kadar başarılı buldum.

 36. hayatımda gördüğüm kullandığım en en iyi maskaradır. watsons indiriminden 23 TL’ye aldım. maybelline’e ise sonsuza kadar veda ettim. pembe bantlı waterproof olanı almayın kirpiklerden çıkmıyormuş.

 37. Şimdiye kadar kullandığım beni en mutlu eden maskara. Kirpiklerim dümdüz kalın ve sık yapıda ama kısa. Diğer maskaralardan hiç sonuç alamadım hep yapıştırdılar topak topak yaptılar hele ki maybelline black drama

 38. mavi bantlı olan versiyonunu kullandım. çok çok memnunum.hem tek tek ayırıyor. hem de hacim veriyor. çıkın çıkın alın.

 39. Star wars serisini aldım. 2015 sonunda. Elimde de rimel olduğundan açmamıştım. Tek rimelle yaşayanlardanım. Bu yüzden kirpiklerimi tek tek ayırma ve uzatma en önemli beklentilerim. Birde hacim verirse az da olsa ne ala. Geçenlerde elimde tek bu rimel kalınca kullanmaya başkadım. Açık söylemek gerekirse bir de adında star wars olduğundan daha uzay kirpikler daha volüm hayalleri kurmuştum ki sadece kirpiklerimi bir kaç ton siyahla boyamışım gibi oldu. Ne uzatma ne hacim asla yok. He tek tek ayırma evet ama zaten hiçbir şey sürmediğimizde de aynı görünüm. İnanılmaz hayal kırıklığı.

 40. Benim kirpiklerim çok sık değil ama uzun. İlk şişesi bitmek üzere ve bayılıyorum bu maskaraya. Uzatma ve tek tek ayırma konusunda çok başarılı. Benim için eksik yani ise sürerken göz kapağıma küçük küçük öpücükler bırakıyor. Görüntüsünü seviyorum ama bundan sonra başka rimellere şans vericem

 41. Bu maskara kişiden kişiye büyük farklılıklar gösteriyor. Uzun süredir yaklaşık 3 yıldır Kuzenim ve bazı arkadaşların söylemleri üzerine aldım¸ almasaydım keşke hiç esprisi yok maalesef. Maskarada kişiden kişiye farklılıklar olurdu ama bu kadar değil. Kirpiklerim kısa ve cılız değildir ama bu ne uzattı ne sıkı bi görünüm verdi. Sadece belirginleştirerek taradı. İyi ki indirimden almışım normal fiyatına para versem çok çok üzülürdüm. Ben doğal görünüm istiyorum diyenler alabilir ama yüksek beklenti bekleyenler almasın.

 42. diğer mağaza internet sitesi vs lerde fiyatı 30 40 küsür lira iken altın sarısı kaplı olanını trendyoldan 16 liraya almıştım¸ amaan bir deneyeyim diyerekten. ve muhteşemmiş arkadaşlar. kirpik kıvırıcım bozulduğu için uzun zamandır düz kirpiklerime uyguluyorum ama sonuç muhteşem kalkık kirpikler. ben çok hacimli kirpiklerden hoşlanmam bu maskara da aman aman bi volüm vermiyor ama çok güzel bi doğallık katıyor. topaklanma yapmadı bende¸ tek tek ayırdı ve uzattı. çok memnunum ve çok uygun bi fiyata alabildiğim için de çok mutluyum 🙂

 43. uzun¸ düz ve ince kirpiklerimi en iyi gösteren maskara. waterproof olanından bahsediyorum maalesef. maalesef diyorum çünkü kirpikleri müthiş uzatıyor¸ kıvırıyor ve dolgunlaştırıyor ancak çıkarması oldukça zor. günlük kullanıma uygun değil yani. çıkarmaya çalışırken çok fazla kirpik kalıyor elinizde. waterproof olmayanından ise aynı performansı göremedim ne yazık ki. bi de ben hep kirpik kıvırıcı ile kullanıyorum. en iyi sonucu da o şekilde alıyorum. şimdiye kadar kullanıp memnun kalmayanını görmedim. keşke waterproof olmayanı da aynı performansı gösterseydi. her gün kullanırdım.

 44. bugünkü gratis indiriminde edindiğim maskaradır. çok merak edip eve varır varmaz denedim. kirpikleri tek tek ayırma konusundaki başarısına ben de katılıyorum. yalnız ilk uygulamada kirpiklerim tek tek ayrılmış ama seyrek gözüktü gözüme. günlük makyaj için uygun bir miktardı aslında ama hiç hacim vermeyecek mi acaba diye de üzülmedim değil. çünkü bundan önceki maskaram ilk uygulamada hem kirpikleri uzatmada hem de hacim vermede gerçekten hatrı sayılır derecede iyiydi. biraz bekleyip ikinci kez uyguladığımda hatta üçüncü kez uyguladığımda hacim namına bir şeyler görebildim. çok abartıyı sevmediğim için beni tatmin etti. fırçasını ve fırçayı çıkardığımda bir dolu ürün gelmemesini¸ çabuk kurumasını sevdim ama “false lash effect” bekleyenler aradığını bulamayabilir. edit: cruelty free ürünlere yöneldiğimden muadil olarak kullandığım  maskara .

 45. Makyajım m’sinden anlamadığım zamanlarda suya dayanıklı olanını edinmiştim. Temizlemesi ölüm gibi olan maskara.Ancak biraz makyaja hakim olmaya başladığımda tekrardan aldım ve mükemmel! Eğer ki kirpikleriniz çok ancak düzse kirpik kıvırıcısız etkisiz¸ ama doğru kullanıldığında hem kirpikleri uzatıyor¸ hem simsiyah yapıyor¸ dolgunluk desen çok başarılı¸ e daha ne olsun. Deneyin¸ tavsiyemdir.

 46. Gerçekten kirpikleri tek tek ayırma konusunda çok başarılı. Doğal bir görüntü oluşturuyor. Ben bir de kahverengi olanını aldım. Rimel sürmemişsiniz gibi duruyor. Doğal makyaj sevdiğim için bunu da bayağı sevdim. Aldığım yerde waterproof rimellerin oradaydı ama rimelin üzerinde öyle bi ibare yok. O yüzden waterproof mu değil mi anlamadım ama akma yapmadı hiç. Ve çok kolay çıkıyor. Sevmediğim tek yönü kirpik diplerine değiyor sürerken. Tabi bu benim beceriksizliğim de olabilir Ben gratis indiriminden almıştım 20li bişeylerdi fiyatı. Normal fiyatı bu rimel için fazla bence ama indirimde gayet alınabilir

 47. Fiyatını hak etmeyen maskara – en azından benim için. Sevemedim¸ sürerken kılları kirpik diplerime battı ve beklediğim performansı gösteremedi. O fiyata çok daha iyisini bulabilirsiniz emin olun.

 48. waterproof olanına sahip olduğum maskara. bu hep benim mi başıma geliyor bilmiyorum ama herkesin övdüğü mutlaka alın bakın dediği maskaralar mutlaka bende ters tepiyor. bu maskarayı yaklaşık 7-8 ay önce aldım ve ilk açtığımda çok ıslaktı¸ fazlalığını almama rağmen kirpiklerimi birbirine yapıştırdı. uzatmadı¸ dolgunlaştırmadı. çok sıradan bir maskara olarak kaldı benim için. 7-8 ay oldu ve hala yapısı ıslak. fiyatını hak etmeyen bir maskara olduğunu düşünüyorum. essence’in 5 liralık maskaraları bundan bin kat daha başarılıdır.

 49. normalde maskara topaklanacak korkusuyla üçüncü hatta ikinci katı bile korka korka sürerim ama bunu istersem beş kat geçeyim asla ama asla yapış yapış topak topak bi görüntü olmuyor. ilk katta çok sıradan bi maskara gibi görünüp ikinci kattan sonra şaşırtıyor bu maskara.hiç dökülme problemi yaşatmadı ve çok güzel dolgunluk ve uzunluk veriyor. yıllarca covergirl lashblast’ın neden övüldüğünü anlamış bulunuyorum.

 50. Bu maskarayı zaten çok seviyorum o ayrı da bunu sürüp üzerine benefit roller lash geçince kirpikler süper oluyor bende.

 51. eeen sevdiğim maskara. bittikçe alıyorum. kirpikleri tek tek ayırıyor¸ uzatıyor. ve asla birbirine yapıştırmıyor. fakat bana kalırsa maskara seçimi kirpik yapısıyla çok ilişkili. çok belirgin ve hacimli kirpikler isteyenler beğenmeyecektir bu maskarayı. daha doğal bir görünüm veriyor. bu yüzden çok sevenleri de hayal kırıklığına uğrayanları da anlıyorum. bence tek sorun fiyatı. indirimsiz 60 tl gibi bir şey. ama indirimlerde 30 tl’ye bulunabiliyor. özetle tavsiye ediyorum.

 52. 2 ay önce arkadaşımda görüp bayılarak aldığım maskara. Şansıma watsonsta indirim vardı da hemen aldım. Zaten kirpiklerim yere doğru eğilen¸ düzensiz cinste. Dolayısıyla bu maskarada en çok sevdiğim şey kirpiklerimi tek tek ayırması ve topak topak durmaması oldu. Akma veya kirpik dökülmesi yapmaması da bonus.

 53. şu ana kadar en beğendiğim maskara oldu. Bende suya dayanıklı olmayanı var ama ağladığımda dahi gözümü ovuşturmadıkça akmadı. Kıvamını ve fırçasını seviyorum. Benim maskaradan beklentim topaklanmaması¸ doğal durması ve uzatması . Bu maskara bu özellikleri benim için karşıladı. Gerçi bu bahsettiklerim ismiyle ve vaad ettikleri ile uyumlu değil ama benim isteklerime uygun 🙂 Tek sevmediğim yönü ise zor çıkması. Çıkarmak için 5 dk uğraşıyorum neredeyse o yüzden her zaman sürmüyorum.

 54. lancome¸ mac¸ sephora¸ benefit hepsi yalan tek gerçek max factor false lash effect maskara. volume etkili maskara arıyorsanız çok net söylüyorum ki saydığım markaların ürünlerinden çok çok daha iyi. denedim ama yine buna geri döndüm. mutluyum:)

 55. Tek tek ayrilmis uzun kirpikler favorim oldugundan kendisini cok seviyorum. Ama su siralar fiyatindan dolayi pek kendisiyle kavusamiyoruz:( Keske biraz ucuz olsan:(

 56. Gözlerim büyük¸ kirpiklerim uzun ama çok sık ve çok kıvrık değil¸ bu gözler ve kirpiklere göre hayatımın maskarası bu. Dökülme yapıyor ama katlanıyorum.

 57. kirpiklere hacim veren¸ kirpikleri tek tek ayıran¸ uzatan¸ kalınlaştıran plastik fırçalı süper maskara. hem günlük hem gece için kullanılabilen¸ kat kat sürüp hacimini isteğinize göre ayarlayabileceğiniz¸ kirpiklerde topaklanma yapmayan şahane maskaram. çok severim!

 58. Memnun kalmadığım maskaradır.İşe başladığımda dedim ki artık maybelline yerine max factor veya loral paris’e yönelmeye karar verdim. Fakat ne uzatmasından ne de hacminden memnun kaldım. Ayrıca kirpik kıvırıcısıyla kıvırdığım kirpiklerime de hiç etki etmedi ve sürdükten sonra düzleştirdi. Yani 0/3 yaptı cicişler.Ben de (bkz: maybelline lash sensational maskara ) alarak tilkinin kürkçü dükkanına dönmesi misali maybelline’e döndüm.

 59. bendeki star wars serisinden olanı. trendyoldan rujla beraber 49.90 a almıştım. ilk aldığım zaman gerçekten nefret ettiğim bir maskaraydı. kirpiklerimi yapıştırıp daha iki üç saate kalmadan söndürmüştü kıvrıklığını. ammma çok değil en fazla 1 hafta sonrasında hadi dedim tekrar kullanayım atmayayım. resmen aşık oldum. o kadar güzel ayırdı ve hacim verdi ki. hiç dökülme problemi ya da bulaşma akma kokma yaşamadım ben. ayrıca gerçekten çok kolay çıkıyor¸ hiiç öyle yağlı makyaj temizlemelerine gerek kalmadan basit bi micellar suyla çıkıyor. gerçekten çok çok beğendiğim bi’ maskara oldu.

 60. tek tek ayırıyor¸ dolgunlaştırıyor ama alt kirpiklere sürüldüğü gibi akma yapıyor. bende black brown rengi var ve günlük kullanıma uygun.

 61. Kirpiklerimde çok da etkisi olmayan maskaradır. Uzun ama seyrek kirpiklerim var evet bu maskara kıvırıp tek tek tarıyor ama maalesef hacim konusunda anlaşamadık. Ben de önce maybelline the falsies black drama’yı ardından bunu sürüyorum böylece hacim kazanmış kirpiklerimi kıvırıp ayırıyor. İstediğim görüntüyü alabiliyorum.

 62. Denediğim drug store maskaraların içinde en sevdiğim maskara. Nemli gözlere sahip biri olarak sürekli akma problemi yaşadım başka rimellerde. Gün bitmeden göz altında siyah bir tabaka oluşuyordu ama bu rimel hem akmıyor hem de çok doğal duruyor. Kirpiklerimi de dolgun gösteriyor. Ağırlık yapma problemi var maalesef onun dışında herkese ısrarla önerdiğim bir ürün ama bir arkadaşım yeterince hacim vermediği ve kirpikleri dolgun göstermediği için sevmediğini de söylemişti. Yani herkese göre bir maskara değil.

 63. Hayatimin maskarasi. O kadar guzel yapiyor ki kirpiklerimi… Gunluk kullanacaksam kirpiklerimi kivirip iki kat kendisini suruyorum bol volumelu¸tek tek ayrilmis kirpiklerim oluyor¸daha yogun bi makyaj yapacaksam da once (bkz: maybelline lash sensational maskara ) suruyorum ustune de bir kat canim askim olan bu maskarayi suyorum sonra kirpiklerim takmaymis gibi geziyorum. Tavsiye edilir

 64. Her rimelde olduğu gibi bu rimel de her kirpik tipini tatmin etmeyecektir tabiki. Benim kirpiklerim uzun ve hafif kıvrıktır fakat bu rimeli kullanınca harika bi sonuç elde ettim. Hem uzattı hem dolgunlaştırdı. 2. Katı sürdüğümde CİDDEN takma kirpik etkisini fark ediliyordu. Fiyatı biraz tuzlu ama indirim zamanlarında kaçırılmamalı!

 65. Kirpikleri resmen hiç boyamıyor¸ ya benim aldığım ürün kuruydu bilemem ama aynı sorun arkadaşımda da mevcut.

 66. ortalama bir fiyata sahip¸ hem dolgunluk veren hem uzatan hem de tek tek uzatan bir maskara.gratiste çalışan bir kadının önerisi üzerine burun kıvırarak almıştım. bir yıl önce fiyatı 50 tl civarıydı. biteli çok olmasına rağmen hala fırçasını yanımda taşırım çünkü remen kirpik tarağı!ha yanımda taşıyacağıma neden yenisini almıyorum?çünkü hala aradığımı bulduğuma inanmıyorum. daha da dolgunluk istiyorum. ama sanırım sorun benim 3 tel kirpiğimde.

 67. 24 saate kadar etki eden dolgunlaştırıcı maskara.Yaptığım bir alışverişte hediye olarak verilmişti koyu kahverengi olanı. Günlük makyaj yaptığım ve yeterli geldiği için¸ maybelline volum express maskaradan daha pahalı olanlarını almamıştım hiç. Öncelikle maskara kesinlikle çok zor çıkıyor¸ uğraştırıyor. Toprağa bakan kirpiklerimi kıvırıcıyla kıvırdıktan sonra kullanıyorum maskarayı. Kirpiklerimde herhangi bir düşme yapmadı. Tek başına uyguladığımda öyle aman aman bir uzatma da yapmadı. Aynı uzatma¸ dolgunlaştırma ve tek tek ayırma performansını maybelline ile de alıyordum zaten. Lakin öncelikle maybelline sürüp üzerine bunu sürdüğümde gerçekten muazzam olmuştu¸ takma kirpikler halt etmiş dedirtti.Maskaranın gramajı mı fazla benimki mi bozuk anlamadım¸ fırçayı çıkardığımda iyice temizlemeden fırçayı kullanamıyorum maalesef.

 68. Tek kelimeyle harika bir maskara. Bundan öncesinde loreal in volume million lashes maskarasını kullanıyordum o da güzeldi kirpikleri tek tek ayırıyordu fakat fazla siyahtı abartılı gösteriyordu kirpiklerimi. Bu maskarayı yaklaşık 1 ay önce indirimden aldım ve denediğimde sonuç mükemmeldi. Kirpiklerimi tek tek ayırdı¸ uzattı. Ve volume million lashes dan farklı olarak çok çok daha doğal bir görünüm elde ettim. Zaten topaklanması sıfır¸ bu yönden de mükemmel bir maskara. Kesinlikle bundan sonra bittikçe alacağım ve herkese tavsiye ettiğim bir üründür kendisi. 

 69. Normalde çok beğenilen bir maskara diye biliyorum ancak benim düz kirpiklerimde istediğim o kıvırma etkisini göremedim.Tabiki her rimelin görevi farklı¸ bu maskara kıvırmıyor diye işlevini yerine getirmiyor diye bir şey yok¸ tüketicinin neye ihtiyacı varsa ona göre almalı o yüzden kötü bir maskara diyemem kesinlikle. Bir de ucu çok tombik ve büyük¸ küçük gözleri olanlara önermiyorum çünkü göz kapağına inanılmaz bulaşma yapıyor. Ayrıca kullandığım dönemlerde hiç dökülme sorunu da yaşamadım.

 70. iliğini emmeme fırsat vermeden kuruyup iğrenç kokmaya başlayınca çöpü boylayan maskaramdır. kokusu ilk açıldığında da kötüydü ama sonlara doğru maskarayla “şimdi seni süreceğim ve gözümü dışarı pörtlemeyeceksin tamam mı? ” diye anlaşma yapmak zorunda kalacağım kadar berbat bir hal aldı. fırçası tombik¸ bu tip fırçaları çok seviyorum verdiği dolgunluk uzatma falan da benim için mükemmeldi. alt kirpiklere sürmeyiverin yalnız¸ saldır suldur akıyor. etkisini beğendiğim ama hem fiyat/performansını hem de iyi kötü yanlarını karşılaştırınca bir daha almayacağım rimel oldu kendisi.

 71. Gayet memnun kaldığım topak topak kalmayan akma yapmayan kirpikleri uzun ve kıvrık gösteren bir maskara¸ tek eksisi biraz hızlı kuruyor

 72. ilk aldığımda çok ıslak bi yapısı vardı kirpiklerimi birbirine öyle bi yapıştırmıştı ki 3 tel kirpiğim var gibi duruyordu 😀 sonraları biraz biraz toparlandı ama kokusu niyeyse midemi bulandırıyor zor durumlarda kullanmak için atmıyorum yoksa şuan çoktan çöpteydi

 73. Ben hiç memnun kalmamıştım. Bu biraz tuhaf gelebilir ama kirpiklerim ağırlaşıyordu. Ayrıca benim gözlerim çok sulandığı için midir bilinmez¸ çok akma yaptı.

 74. şuan da ofisimdeki çekmecemde durmakta. bir masakara nasıl bu kadar çabuk kuruyabilirdi ve nasıl bu kadar akıyor olabilirdi olsundu verdiği dolgunluk herşeye bedeldi.

 75. Topaklanma yapmıyor ama gün içinde dökülme yaşadım ben yine de tombik fırçalı tatlış bi maskara berbatta değil yani

 76. Bazen çok sevdiğim¸ bazen “meeeh noldu buna” dediğim maskara. Bu benim sürüşümle alakalı sanırım. Genel olarak tek tek ayırıyor ve doğal görünümde arım balım peteğim adeta. Ama arada bulaşıyor gibi. Ya bu ya da göz kalemim ondan emin olamadım¸ hep aynı ikiliyi kullandığım için test edemedim daha.

 77. İki yıl önce aldigim ilk Max Factor maskaram buydu. O zamana kadar aldigim nispeten uygun fiyatli maskaralar gozlerimin altina hep dokulur ve saatler ilerledikce kirpiklerim agirlasir dümdüz olurdu. Kahverengisini almistim ilk alisimda. Sabah surup gece silene kadar ne dokuldu ne agırlastı. Bir de clump defysi var bunun ama bundan o kadar memnunum ki başka bir maskaradan bu kadar memnun kalamam diye elim gitmiyor.

 78. Çoğu maskarada ilk açtığımızda oluşan fazla sıvı olma durumu bu maskarada neredeyse hiç yoktu. Bir hafta içinde maskara tamamen kendine geldi. Benim bir maskaradan en büyük beklentim kirpikleri birbirine yapıştırmaması ve kirpikleri biraz uzatması. Bu maskara da bunu iyi bir şekilde yapıyor. Ayrıca çok fazla olmasa da hacim de veriyor ve topaklanma yapmıyor. Gün içinde göz altına dökülmemesine rağmen temizlemek kolay. Günlük kullanımda doğal kirpikler isteyen kişiler için önerebileceğim bir maskara. Eğer dikkat ediyorsanız içeriğinde koruyucu olarak propylparaben olduğunu söylemeliyim. Ürünün güncel fiyatı yaklaşık olarak 53 tl civarında

 79. Senelerdir kullandığım arada başka maskaralara geçsem de hep dönüp dolaşıp geldiğimdir. Kıvamı ve fırçası harika. Doğal bir takma kirpik görüntüsü veriyor bana resmen doll eyes -ki beklentim de bu. Kirpiklerim uzun fakat düzdür günlük olarak da çok hacimli görüntüden hoşlanmadığım için çok seviyorum. Bir kaç kat kullanılırsa yoğunluğu da artıyor ve buna rağmen birbirine yapıştırmıyor. Seviyorum ne diyebilirim ki nihayetinde maskara da kişisel bir şeydir. Denenmesini tavsiye ederim. 

 80. Üstteki girdiye kesinlikle katılıyorum. Göz altına dökülme yapmadan kolaylıkla tek seferde çıkan bir maskara. Ayrıca 13 ml gibi bir hacmi varki benim gibi hergün süren birine bile 3-4 ay  gider. Günlük kullanım için mükemmel doğal duruşlu.Fakat fiyatı artık indirimdeyken bile pahalı drugstore ürünlere göre.Tanım ¸ Doğal duran kaliteli bir drugstore maskarası

 81. favori rimelim.kat kat sürün yine topaklanmaz¸yapıştırmaz¸uzatır.indirimde alınabilcek en güzel rimellerden.

 82. Kirpik konusunda şanslı doğan ve zaten maskaradan beklentisi ‘doğal dursun¸ siyah olsun’ olan cicişlere çok uygun olan maskaradır. 4 yıldır waterproof olanını hergün kullanırım. Asla dökülme yapmaz¸ akmaz¸ kirpikleri yapıştırıp örümcek bacağına çevirmez¸ kolay temizlenir¸ siyahlığı kararındadır¸kirpik dökme huyu yoktur¸ bende alerji de yapmadı bunlar ve aklıma gelmeyen niceleri yüzünden mükemmel bir günlük maskaradır kanımca.

 83. Fırçası mükemmel olan bir maskara. Ama yapısı çok ıslak geldi bana özellikle ilk sürdüğümde tüm kirpiklerimi birbirine yapıştırdı daha sonraları da bu ıslaklık devam etti. Fırçasını temizleyip başka bir maskarada kullanmayı bile düşünüyorum. Ancak son demlerinde kurumaya yakınken güzel bir performans aldım. Fiyatı da indirimlerde oldukça uygun oluyor

 84. Gözlerimde kimi zaman aşırı maskara kalıntısı olmasını sevmiyorum böyle sakın makyaj yapmamış görüntüsü vermek istediğim zamanda bunu tercih ediyorum. Her hangi bir aşırı etkisi yok ama doğal bir güzellik veriyor kesinlikle

 85. Kıvrım beklentisi olanların almaması gereken maskara. Bunu karşılamıyor net. Benim kirpiklerim ideal uzunlukta olduğu için ben uzatan¸ dolgunlaştıran değil kıvrım veren maskara arayışındaydım. Ama tatmin olamıyorum. Kıvrım vaadedenler ya bulaşıyor¸ ya fırçası istediğim¸ ya ağırlaşıyor¸ ya topaklanıyor Vs. vs.. Bu maskarayı sürmeden kirpikleri kıvırırsanız simsiyah¸ bulaşmayan¸ ağırlaşmayan güzel kirpiklerle yolunuza devam edersiniz. Gratis’ten indirimde bir adet daha aldım. Seviyorum seni.

 86. çok sevdiğim bereketsiz bir ürün daha. önceden öyle çok seviyordum ve öyle çok soruluyordu ki sanırım kirpiklerim dökülünce eski verimi alamamaya başladım. kirpiği dökülenlere ya da kirpikleri fazla olmayanlara göre değil sanırım ama ben yinede kendisinden vazgeçemiyorum. doğal duruyor¸ kıvırıyor¸ kolayla kirpikleri yapıştırmıyor uzatıyor da ama dolgunluk yok sanki.belki benim gibi kullanıp böyle düşünüp yeterrr deyip daha iyisini bulan vardır.varsa da beni bi aydınlatsın lütfen.şimdilik ısrarla kullanmaya devam

 87. Bitirdiğim tek makyaj malzemesi. Ruh gibi gezindiğim dönemlerde her gün bunu sürdüm 4 ay dayanabildi. Kıvırması bize bağlı kıvırıcı kullanılabilir ben kullanmadım. Gözlerim alerjik ve bir tek maxfactorun maskaralarıyla anlaşabiliyor. Bu da güzel yanlarından¸ diyebilirim ki fiyatı iyiye yakalandıysa kesinlikle alınmalı ama yoksa pek de önemli değil.

 88. 2 yıldır düzenli olarak kullandığım maskara. Günlük etkisini ve akıp göz altlarına bulaşmayışını seviyorum. Ayrıca kirpik kıvırıcı ile kullanıldığım zaman benim için akşam/gece makyajlarının da kurtarıcısı ürün

 89. bir dönem favori maskaramdı. şuan sadece boş fırçasını kullanıyorum. essence i love extreme crazy volume maskara nın oluşturduğu topaklanmaları açmak için. belki bir gün yeniden buluşuruz…

 90. elimde kahverengi bir maskara olmasını istediğim için black brown renginden aldım ve dün ilk defa kullandım. fena değil¸ senelerdir deborah kullanıyorum. onun fırçası ve verdiği dolgunluk daha başarılı. bu maskaranın fırçası sanırım kirpik tipime pek uygun değil. uzatma konusunda herhangi bir sorunu yok. rengi siyah duruyor¸ kahverengi olduğu belli olmuyor. en kötü yanıysa kokusu. bendeki üründen mi kaynaklı yoksa hepsi mi böyle bilmiyorum ama ağır bir kimyasal kokusu var¸ oldukça rahatsız edici. ikinci katta topaklanma yapmıyor¸ ıslaklığı ilk kullanımda zorlayacak seviyede değil. çabuk kuruyabileceği izlenimi yarattı bende. indirimsiz haliyle almak isteyeceğim bir ürün değil. indirimli haliyle şans verilebilir ama fırçası bana uygun değilmiş. temizleme konusundaysa sıkıntı çıkarmadı¸ tek hamlede temizleniyor. gün içinde dökülme yapmadı.

 91. tek tek ayırıyor¸ çok aşırı olmamakla birlikte belirginleştiriyor¸ “aa maskara sürdün mü belli olmuyor çok doğal” tepkisini alıyorum. benim için ideal maskaranın 3 özelliğini  de taşıyor. 

 92. Kirpiklerimi uzatan¸ belirginleştiren ve aynı zamanda hacim veren tek maskara. Kat kat uygulamada topaklanmıyor¸ abartmadıkça her katta etkisi çok daha iyi oluyor.Ancak bende çok fena dökülme yapıyor. 4-5 saatte göz altlarım uykusuz kalmışım gibi kararıyor.Etkisini çok sevdim ama dökülme sorunu yüzünden bir daha alMayı düşünmüyorum. 

Siz ne düşünüyorsunuz?