“Max factor creme puff pudra” için 16 yorum

 1. Hem kapatıcılığını hem kokusunu çok sevdiğim pudram. Bittikçe alırım. Hatta gratis indiriminde stoklayayım derken o kargaşa içinde yanlışla 41 yerine 42 numarasını almışım. İsteyene karşılıksız yollayabilirim¸maksat ziyan olmasın

 2. 05 translucent yani transparan olanına sahip olduğum pudra. genelde yağlı t bölgemi matlaştırması için kullanıyorum ama özel günlerde bb kremin üzerine uyguluyorum. real techniques powder blush ile oldukça eşit dağılıyor ve yapay bir görüntü oluşturmuyor. göz altı kapatıcımı bile bu pudra ve fırça ile sabitleyebiliyorum. sadece iki olumsuz yönü var. biri kokusunun çok ağır olması¸ ki aslında kullandıkça bir nebze hava alarak bu kokunun azaldığını gözlemledim. ikincisi de zararlı içerikleri. bunları tolere edebiliyorsanız gayet güzel bir ürün.

 3. 05 translucent rengi sanılanın aksine transparan değildir hatta ürünün skalasındaki en koyu renklerden biridir. Lasting performance natural bronze fondötenle uyumludur.

 4. gramajı yüksek bir ürün. kapatıcılığı gerçekten çok iyi. ayrıca benim gibi kuru ciltliyseniz de hiç bi şekilde kurutmuyo germiyo. mat ve kadifemsi bir görünüş sağlıyo. benim kullandığım en iyi pudralardan biri.

 5. Yapısı yoğun kalıcılığı çok iyi olduğunu düşündüğüm bir pudra. Buram Buram parfüm koksada vazgeçilmezim. Fondotenin üstüne matlaştırsın diye sürülecek bir pudra değil bence. Tek başına bile çok başarılı.

 6. Fondöten kullanmam¸ arada bb krem kullanan biri olduğumdan bayılarak kullandığım ürün. Kapatıcılığı bir pudraya göre oldukça iyi¸ gözeneklere dolmuyor ve mat bi görünüm sağlıyor. Gratis’te yüzde elli indirimleri bekleyip alabilirsiniz¸ o zaman uyguna geliyor.

 7. Yıllardır kullandığım pudram. “81- Truly Fair” tonunu kullanıyorum. Yazın biraz fazla açık kaçabiliyor bu ton. Altın sarısı ambalajdan önceki içerik bence de çok daha iyiydi. Fondoten kullanmaktan hiç haz etmeyen bir insan olarak kapatıcılığı ve o kapatıcılığa rağmen cildimin nefes almıyor gibi hissetmeyişi sebebi ile kullanmaya devam ediyorum. İçeriğinin zararlı olduğu söylenmiş. Bu konuda fikrim olmadığı için endişelendim biraz.

 8. rifat yüzüak abimizin gölgelendirme için cilt tonuna göre 2 ton koyusunun kullanılmasını önerdiği ürün.  şöyle de bi şey okudum  bu da video

 9. internetteki renk seçeneklerine bakılarak alınmaması gereken pudradır. hem renklerin numaralandırılma sistemi hem de ekrandaki görüntüleri oldukça yanıltıcıdır. ilk seferinde watsons’a gidip gözüme kestirdiğim iki rengini denemeye kalktım fakat ürünlerin testerları yoktu. satış danışmanının da ikna etmesiyle 13-nouveau beige rengini aldım. ertesi gün acı gerçekle karşılaştım: ürün benim ten rengimden en az 3-4 ton daha koyuydu. (şu an kontür yaparken kullanıyorum)ikinci seferinde 05-translucent rengini aldım. adı üstünde şeffaf¸ ne olabilir ki dedim. uygulamada ise benim ten rengime (n10) göre aşırı turuncu olduğunu fark ettim. üçüncü seferinde ise 81-truly fair rengini aldım ve sonunda turnayı gözünden vurabildim. rengi tam oldu. nemlendiricimi sürüp tamamen emilmesini beklemeden kendi süngeriyle sürdüğümde günü kurtaracak hale geliyorum. özellikle zamanım olmadığı günler inanılmaz kolaylık sağlıyor. yalnız bu pudra fondöten üzerine kullanılabilecek bir pudra değil kesinlikle. yüz makyajınızın maske gibi durmasına sebep oluyor. en güzeli tek başına kullanmak. 2 kere gereksiz yere para harcamama sebep olsa da renginizi bulduğunuzda¸ cildiniz karma-yağlı ise ve kapatıcı bir pudra arıyorsanız sizi tatmin edecek bir üründür.

 10. Hem kokusuyla hem kurabiye görüntüsü vermesiyle beni irrite eden pudradır. Fondöten sürmekle uğraşacak vaktim olmadığımda kullanırım diye almıştım fakat yüzümde çok yapay durdu. Evet kapatıcılığı yüksek ancak birkaç saat belki daha kısa sürede uçup gidiyor. Ne fırçayla ne kutunun içindeki süngerle¸ bir türlü memnun kalmadığım ürün olarak kaldı maalesef.

 11. Bu pudranın 05 Translucent ürününü bb krem üzerine veya nemlendiricinin üzerine uygulayarak kullanıyorum. Cildim çok yağlı ve bu ürün belirgin bir şekilde cildime mat-kadife bir görünüm veriyor. Gerçekten de üstünde parfüm şişesi kırılmış gibi kokuyor ama kutudan aldığım o yoğun kokuyu yüzüme sürdüğümde almıyorum. Bazı yorumlarda 05 numaradan çok koyu diye bahsedildiğini gördüm. Ürün biraz renk veriyor gibi duruyor fakat ben beyaz tenliyim ve yüzüme uyguladığımda herhangi bir koyuluk yaratmadan cilt rengimle uyum sağlıyor.

 12. babaanne kozmetiği kokusu diye bir tabir vardır ya işte bu ürün tam olarak o kokuya sahip. ben 05 translucent rengini kullanıyorum bence rimmelin transparan pudrasından çok çok daha başarılı. daha uzun süre matlığını koruyor ve transparan olmasına rağmen pürüzsüz gösteriyor.ürün 21 gram¸ indirimde alındığında gayet ekonomik oluyor. kokusuna dayanabilirseniz tavsiye ederim.

 13. 4 kutusunu kullandığım kapatıcılığı yüksek ağır ten makyajı üzerine kullanılmaması gereken pudra. Loreal true match fondoten üzerinde kalıp gibi dururken pure beauty bb üzerinde daha düzgün bir görüntü oluşturuyor. ben genelde nemlendirici üzerine kullandım parlamayı önlesin cildimi de biraz düzgün göstersin diye . benim rengim translucent isimli 05 numarasıydı. 05 translucent in transparan şeffaf olduğu gibi bir yanılgı var sanırım. 05 transparan değil translucent yani renk veriyor ama aynı zamanda teninize göre de uyum sağlıyor

 14. indirim döneminde denemek için 41 numarasını almıştım. bana göre rahatsız edici bir kokusu yok severek kullanıyorum. kapatıcılığı yeterli geliyor bana

 15. zamanında yüzümdeki sivilcelerden rahatsız olduğum için bilinçsizce alıp kullandığım pudra. hâlâ bitmemiş bir kutusu elimde ama şu an makyaj yapmayı en azından bildiğim için elimi sürmem. kapatıcılığı yoğun¸ evet. bu yüzden sakın fondöten üstüne kullanmayın. ama gelgelelim yüzünüzde çok enteresan bir duruşu var. benim sürekli kullandığım dönem çok fazla olan sivilcelerimden dolayı mı bilmiyorum ama bende çok garip¸ turuncu-kırmızı ve cakey denecek bir duruşu vardı. şu an eskisi kadar çok sivilcem yok¸ sürünce cakey durmuyor ama şu kızılımsı duruşu hâlâ var. bir de bu ürünü yüzünüzü nemlendirmeden kullanmamanız gerekiyor çünkü bu sefer de cildinizi soyulmuş gösteriyor.kokusu da enteresan ancak benim çok hoşuma gidiyor. hatta bazen makyaj çantamda gözüme takıldığında açıp kokluyorum. ben aldığım fiyatını hatırlamıyorum ancak bu girdiyi yazarken bir blogda 55-60 ₺ arası olduğunu okudum. bu fiyat aralığına benim için kesinlikle değmeyen bir pudra kendisi.

Siz ne düşünüyorsunuz?