“Max factor creme puff allık” için 18 yorum

 1. Önce seductive pink rengini alıp beğendiğimi yazdığım allıktı. Sonra geçen gün bir indirimde baştan beri aklımda olan nude mauve rengini de aldım. Elime swatchladığımda açıkçası “hmm bu muymuş?” demiştim içimden ama sonra yanağımda aldığı renk beni benden aldı. bence isminin hakkını veriyor zira (bkz: nude allık) ın ne demek olduğunu ancak sizde nude duran bir allıkla anlayabiliyorsunuz bence¸ ki bu allıkla bunu yaşadım ben de. Kahveliği ağır basan¸ şeftalilik içeren¸ pembeliğe ise sadece uzaktan bakan bir renk oldu bende. Ve kalıcılık… Bende neredeyse 7 saat kadar solmadan durdu¸ bence çok başarılı ve bu bakımdan da gönlümü çeldi.Yalnız bağıran bir renk olmaktan çok uzak olduğu ama rengini çok sevdiğim için bayağı yoğun uyguladım ben. Gramajı epey düşük bir ürün olduğu için yoğun uygulayanlar bu allığı bereketsiz bulabilir.

 2. eğer yüzünüzde yer yer pürüzler varsa¸ sürdüğünüz allık o pürüzler yüzünden leke şeklinde kalıyorsa¸ homojen şekilde dağılmıyorsa bu allığı seveceksiniz cicişlerim.nude mauve rengini kullanıyorum ben ve gözüm kapalı bile sürsem mükemmel uygulayabilirim bu allığı¸ o derece eminim.hata yapmaya imkan vermiyor¸ çok ince yapılı ve pürüzsüz bi görünüm veriyor. bendeki rengi açık bir renk¸ indirime girdiği zamanlarda yavaş yavaş hepppppsini almak istiyorum.

 3. Lavish Mauve rengini Watsons bayram indiriminde almıştım. Normalde allık kullanmayı sevmiyorum ama bu hoşuma gitti. Oldukça hafif yapılı bir allık. Kendini belli etmeden renk vermesini sevdim.İndirimde alınabilir ama indirimsiz fiyatını hak etmiyor. Onun yerine az daha koyun MAC alın.

 4. En son indirimde lavish mauve olanını aldım.çok çok memnun kaldım.rengi çok kullanışlı.günlük makyaja da uyuyor agır makyaja da.kalıcılığını da çok sevdim.nude mauveyi de denemek istiyorum.

 5. gratislerde 61-63 arası fiyattan 20 liraya düştüğünü duyar duymaz ev arkadaşımla ayaklarımız saçlarımıza vura vura koşarak gidip birer adet edindiğimiz allıktır. ben aslında daha sıcak renklerde bir tonunu aradığımdan swatchlarını da inceledikten sonra alluring rose’a kafayı takmıştım fakat sanıyorum ki indirim dolayısıyla sömürüldüğünden alluring rose kalmamıştı. ben de testerlardan denedikten sonra lavish mauve’u kaptım ve 2 gündür kullanıyorum. daha önce farkeden oldu mu söylendi mi bilmiyorum ama ambalajın üzerinde allığın gramajına dair herhangi bir ibare yok. kaldı ki göz görüyor¸ epey az bir miktarı var. pigmentasyonu da ileri seviyelerde olmadığından öyle tek sürüşte yaldır yaldır renk vermemesi sebebiyle uygulama kolaylığı sağlıyor¸ hafif bir değdirmeyle 2 roundda istenilen ton elde edilebilir. yani uzun vadede kullanmak isteyenler için çok bereketli olmayacaktır fakat indirimli fiyatı 20 lirayla 3-5 ay gitse ne ala diyenlere ideal ürün.

 6. arkadaşlar hala 20 tl gratislerde. yazmamışlardı karşıyaka gratiste önüne yazı. kasada sordum kız şaşırdı 🙂 ciciş sözlük saolsun. bu arada bu allıkları kaldırıldığını söyledi kız¸ max factor sürekli allık yenilediğini farklı allık koleksiyonu getireceğini açıkladı. bilemiyorum ne kadar doğru ama ben bi tane de nude renklerde olandan kapıcam bitmeden 🙂

 7. çok uzun yıllar sonra aldığım max factor ürünü. İndirimde diye evet resmen üstüme kaldı kasada. Sıcak değil¸ Nude Mauve kulandığım renk. Ne şeftali ne pembe. Sevemedim diyebilirim.

 8. Bir cosmetica indiriminde çok da renk secmekle uğraşmadan “gorgeous berries” rengini aldığım daha sonra “nude mauve” renginde aklımın kalmasına neden olan allıktır.Diğer renklerini bilemem ama gorgeous berries rengi aşırı aşırı pigmentli dikkatli kullanılmazsa insanı palyaçoya çevirebilir. Rt blush brush fırçami çok hafif dokundurup sonra üfleyip anca abartı görüntü oluşturmadan uygulayabiliyorum. Yüzüme kattığı doğal duran ışıltıyı gerçekten seviyorum ama pembe allik pek bana göre olmadığı için nude mauve rengini günlük olarak kullanmak için almayı kafaya koydum.

 9. yine kalıcı olmayan neredeyse fırçaya gelmeyen başka bir allık. ayrıca adındaki creme lafını hiç hak etmiyor.

 10. lovely pink rengini çok beğenerek almıştım ama hiç renk vermiyor. neredeyse pigmentsiz. diğer renkleri güzel. içinde çok ince ışıltıları var. flormar yada golden rose’un terracota allıklarının yaldır yaldır parlamasından korkuyorsanız bunlara bi bakabilirsiniz.

 11. Sonunda bir indirimi değerlendirip kavuştuğum max factor’ün en başarılı ürünü benim için. Bendeki seductive pink olanı. Gerçekten çok güzel bir allık serisi olmuş. Bu renk pembeliği ağır basan ama hafif de şeftalilik barındıran bir ton. Çok başarılı buldum¸ diğer renklerini de almamak için zor tutuyorum kendimi. Ben 28¸5 liraya aldım. İndirimsiz haliyle neredeyse bir mac allık fiyatı kadar ve gramajı çok az. Eksi yön olarak bunu söyleyebilirim.

 12. yumuşacık yapısı var. Aşşırı aşşırı pigmentli. Ekilips allık fırçasını hafifçe dokunduruyorum ve rengini olduğu gibi veriyor. Bendeki rengi gorgeous berry rengi. Çok güzel koyu bir pembe rengi. İçinde damar damar mor rengi gözünüzü korkutmasın çok hoş duruyor yanaklarda. Biraz simli bir allık. Yağlı cildimde uzunca dayanıyor. Tek sorunum allık yüzümden uçunca cildimde simler kalıyor. Fiyatı cidden pahalı. 62 lira gibi bişey indirimsiz fiyatı lakin indirimde de pahalı. En pahalı allığım kendisidir. (Öğrenci olunca böyle oluyor :d) Fiyatını hakeden bir ürün mü derseniz daha uygun fiyata daha güzel ürünler var. Yumuşacık köpük gibi yapısına kanıp aldım. Kötü etmediğimi düşünüyorum.

 13. bazı renklerinde sim barındırsa da bazılarının çooook güzel bir yansımaya sahip olduğu¸ sürdüğünüzde çok güzel bir parlaklık veren allık. işin özü ıslak fırçayla sürmek ama arkadaşlar ^^ elimde ıslak fırçayla sürdüğüm hali yıkayana kadar geçmedi düşünün. eğer aydınlatıcım kesinlikle sim içermesin doğal dursun ama belli de olsun derseniz bu serinin 10 numerosunu tavsiye ediyorum. tabi indirimde ^^

 14. 15 seductive pink olanı bende olan canım allığım. Bana o kadar kalıcı gelmedi ama çoğu kişi kalıcı demiş¸ bazla mı uyguladılar merak ettim çünkü ben alta hiç bir şey olmadan sürüyorum¸ o yüzden dayanıksız olmuş olabilir. İnce ve ışıltı bir allık¸ simli değil. Fiyatına göre miktarı az bence ama çok seviyorum. Pembe allık sevenler mutlaka bakmalı. Hourglass ın allıklarına muadil gösteriyorlar ama bir fikrim yok onu yorumlayamayacağım 🙂 hı bu arada kompakt ve sağlam bir paketi var çantada taşımaya müsait.

 15. kesinlikle çok beğendiğim bir ürün. lavish mavue rengini indirimde almıştım. bugün de lavish mavue ve nude mavue tonlarını aldım.uygulaması kolay¸ kalıcılığı iyi. normalde fiyatı pahalı ama indirimde fiyatı 30 tl ye düşüyor.

Siz ne düşünüyorsunuz?