“Max factor calorie 2000 maskara” için 84 yorum

 1. çok abartılmış maskara bence.çok hacim verdiği yok¸ uzatmıyo da kirpikleri. o fiyata gider maybelline den iki tane maskara alırım¸ hem de performansları daha yüksek max faktöre göre.

 2. ilginç şekilde bende bir günü bir gününü tutmayan maskara. bir kullanışımda çok sıradan dururken¸ başka gün çok hacimli durabiliyor. yalnız yeni ve ıslak olmasına rağmen¸ gün sonunda göz altlarıma dökülüyor. indirimde 18 tl ye aldım pişman değilim¸ ama tekrar almam.

 3. waterproof olanini sevdigim maskara. bende hic dökülme¸ akma yapmiyor ve güzel ayirip biraz da hacim veriyor. sonuc olarak mükemmel olmasa da denediklerim arasinda en sevdigim ikinci ya da ücüncü maskaradir.

 4. kendisinden memnun olmayanların¸ rimel kullanmak hatta makyaj yapmaktan pek haberdar olmadıklarını düşündürtendir.

 5. Benim normalde gözükmeyen kirpiklerimi görünür kılan¸ kirpik dökmeyen¸ topaklanmadan güzelce ayıran¸ çift bazlı temizleyici ile gayet kolay çıkan favori rimellerimdendir.

 6. hayatımın maskarasıdır. tamam kirpiklerim çok kısa değil ama bu maskara hem uzatıyor hem kıvırıyor. ayrıca çok doğal bir görüntü veriyor. eğer cruelty free ürün kullanma kararı almasaydım eminim her olasılığa karşı stoklardım.

 7. curved brush versiyonunu bir kaç gündür kullanıyorum. l’oreal’in lash architect maskarasından sonra çok bayıldığımı söyleyemem. bence ortalama bir maskara¸ verdiği hacim de uzunluk da. paketinde %300 daha fazla hacim diyor da yalan yani. güzel yanları: kirpikleri ayırıyor¸ gün içinde dökülme ve kirpik diplerinde birikme yapmıyor. günlük makyaj için yeterli ama geceyi kurtaracağını düşünmüyorum. biterse rotamı yine l’oreal’e çevireceğim. açıkçası maybelline maskaralardan sadece bir farkı var o da 2 katı fiyatı.

 8. Kirpiklerdeki etkisi güzel ama ben de gözaltlarıma akma yaptı bol bol kullanarak bir an önce bitirdim. Tekrar almam.

 9. bendekinin kıvamı iyiydi fakat çabuk kurudu. kirpiklerimde aman aman bi farklılık olmuyordu ama yine de sevmiştim en azından onları dökmüyordu ve kolay temizleniyordu 🙂

 10. 2-3 yıldır vazgeçilmezim. Kendi kirpik yapım¸ sürüş şeklim ve istediğim görüntü açısından tamamen doruk noktasında benim için. 3 kat ve boom takma gibi kirpikler! Ama sanırım herkes aynı düşüncede değil¸ kirpikleriniz ve beklentiniz çok önemli bu maskara işinde

 11. dönüp dolaşıp kendisinde soluklandığım belki çok iyi olmasa da son derece risksiz¸ günü kurtaran maskara.

 12. piyasadaki en iyi 3 maskaradan biridir. bir diğeri için (bkz: l’oreal voluminous maskara)genelde ilk değil 3 veya 4. kullanımdan sonra güzelleşir.

 13. sevgili absinthten takas yoluyla aldığım ve bayıldığım maskara. uzatma ve hacim etkisi mükemmel¸ kirpiklerim kıvrıklığını maskarayı temizleyene kadar korudu¸ akma problemi yaşamadım. tek kusuru ikinci katta kirpikleri az da olsa yapıştırmasıydı ancak onu da üzerinden temiz bir maskara fırçası ile geçerek çözdüm. bittiğinde kesinlikle yenisini alacağım bir maskara oldu benim için.

 14. bu maskarayı ilk kez kullandığımda lisedeydim ve annemin makyaj çantasından çalmıştım. bu maskaradan sonra ne kullandıysam hiçbirinden memnun kalmadım. benim için ilah gibi kendisi. curved olan fırçasını kullanıyorum ¸ tek tek ayırıyor ve kıvırıyor. kirpiklerimi döktüğünü hiç görmedim hatta güçlendirdiğini bile düşünüyorum artık.

 15. bu maskara kıl fırça yapısına sahip¸ benim kirpiklerimi uzattı¸ ayırdı ama hacim vermedi¸ ayrıca kirpiklerimi ince gösterdi. benim kirpik yapıma uymadığını düşünüyorum ama yine de denemeye değerdi¸ aklımda kalmadı. hani günlük kullanıma uygun¸ doğal maskaraları sevenler bu maskarayı beğeneceklerdir.

 16. Eğer kirpikleriniz uzun ve sıksa sürdüğünüz an takma kirpiğe dönüştüren maskara. Yani asıl olayı hacim vermek ve kendisiyle aşk yaşıyorum bu yüzden.

 17. Başlarda sevmediğim ama git gide alıştığım bir maskaradır kendisi. Fırçası kıl ve tok yapıda. Uzun süre kurumadan dayanan bir formülasyona sahip. İndirim zamanlarında şans verilebilir olduğunu düşünüyorum. Maybelline maskaraların indirimsiz fiyatları¸ 2000 calorie’nin indirimli halinden daha uygun.Düşününce tercihimi yine de maybelline black dramadan yana kullanıyorum.

 18. Maybelline maskaralarından sonra çok beğendiğim maskara. Kirpikleri sertleştirmeden şekillendirmesi en sevdiğim yönü oldu. Kirpikleri birbirine yapıştıran ve Topaklanan maskaraya katlanamam. O konuda iyi. Volum vermesi ve uzatması da çok başarılı. Gün içinde akma da yapmazsa aradığımı buldum ben.

 19. kirpik diplerimde kızarıklık ve şişkinlik oluştuğunu gördükten sonra maskaramı değiştirmem gerektiğini fark ettim ve bayram indirimine sarıldım. watsons mağazasındaki görevli hanımın tavsiye ve ısrarlarıyla hep kullandığım maybelline’i bir kenara bırakıp bu rimeli almış bulundum 23 küsür teleye. Temiz tester bulunca da denedim¸ inanılmaz güzel bir kıvrım ve dolgun görüntü verdi yapay ve abartılı bir görüntü yaratmadan¸ bakışlarıma aşık oldum diyebilirim. Amma velakin sadece 10 dakika eve yürüdüm ve gittigimde baya baya akma yapmışti rimel ki alt kirpiklerime de uygulamadım. Ertesi gün iade ettim maalesef. Benim sürdüğümde mi sorun vardı anlamadım¸ şimdi hiçbir maskaradan o tadı alamıyorum. İşe güce koşturma olmadan gidebildiğım bir hayatim olursa ilerde elimden¸ gözümden¸ kirpiğimden düşürmem fakat kendisini. Ya da şu akmaya bir çözüm bulur umarım max factor

 20. geçen hafta bayram indirimi sebebiyle gratis alış verişimde tanıştım kendisiyle . aslında çok önceden beri adını duydum ¸ pek marifetli diyorlardı onun için ama sallıyordum amiyane tabirle alacağım zamanı . belkide özelliklerinin abartıldığını düşünüyordum . zira pek çok maskara çeşidi mevcut piyasa da ve her birinin vaatleri var .efenim ¸ işin özü bu performansı beklemiyordum hiç kendisinden . dümdüz bir fırçası var ¸ nasıl dolgunlaştırır ¸ hacim verirken derken ilk katta fark edilir bir değişim yaşatıyor kirpiklere . şu ana kadar kullandıklarım içinde belki de en fazla hacim veren ürün diyebilirim . maybelline de denemiştim geçtiğimiz günlerde ama bu rimelde söz konusu hacim çok bariz fark ediliyor. bileydim daha önce sahip olurdum gerçekten . indirimle 24 tl gibi bir fiyata almam da cabası .

 21. makyajmidedin ayşegülün övgüleriyle duyup kasada da 20 liraya düştüğünü görünce dayanamayıp aldığım rimel. günlük kullanım için ideal buldum ben ama okadar övüldüğü gibi ahım şahım bir rimel değil.orta derece bir dolgunluk sağlıyor.

 22. Overrated bir ürün olduğunu düşündüğüm maskara. Belki de bende çok efsane durmadığındandır bilemiyorum ama Loreal’in volume million’dan daha başarılı bir ürün değil bence. Fiyat performans uyumunu düşük buluyorum. Kısacası Ben kendisinden pek tatmin olamadım¸ popülerliğinin devamını diler¸ tek yıldızla uğurlarım.

 23. 1 yıl önce bir online alışveriş sayfasından 19.99 tl’ye almıştım¸ açıkçası beklentim çok yüksekti. arkadaşlarımın memnun kaldığı ve bloglarda çok övülen bir rimel olduğundan¸ fiyatı da cazip gelince dedim bir alayım ancak ürünün yapısı biraz kuru. iki kat sürmeme rağmen kirpiklerimde varlığı eh işte denilecek durumda. yine de sadelik arayanlar için tercih edilebilir ama benim gibi hafif bir ruj¸ belli belirsiz bir allık ancak dolgun kirpiklerden yanaysanız bu ürün size hitap etmeyebilir. bir de ürün açıklamasında lens takanların kullanabileceği belirtiliyordu¸ bilginize cicişler.

 24. Overrated bir ürün. Hacim verdiğini iddia edenler herhalde baya baya gür kirpikli insanlar. Kirpiklerinizi uzun göstermek istiyorsanız tam size göre ancak baya seyrek gösteriyor. Bu kadar övüldüğü için deneme amaçlı aldım ama pek beğenmedim.

 25. ilk kullandığım ve eskiden çok sevdiğim maskara. bu maskaranın önceden kahverengi ve laciverti de vardı. hatta laciverti o kadar güzel bir lacivertti ki çok severek kullanırdım. ama yıllar geçtikçe maskara çeşitliliğinin artmasıyla yerini tutabilecek çok maskara geldi. yine de şu anda max factorun diğer maskaraları çoğu beğenilen markanın maskaralarından daha başarılı bence. bir de renklilerini yapsalar çok akıllıca olacak.

 26. Tanım: Max Factorun kadrolu rimellerinden biri. Rimel performansının kişiden kişiye performansı en çok değişen kozmetik ürünlerden biri olduğuna inanıyorum. Bu rimel benim hayatımın rimeli kesinlikle. Üniversite yıllarımdan beri kullanıyorum. Ne zaman farklı bir arayışa girsem pişman olup koşa koşa bu arkadaşı aldım. Benim kirpiklerimi hem uzatıp hem dolgunlaştırıyor epeyce. Uzun süre kullanabiliyorum. Bugün Gratis indiriminden koşup 2 tane edindim hemen. Eski dostumdur kendisi yani.

 27. Max factor’ün gelmiş geçmiş en iyi maskarası diyebilirim. Hatta bir sürü markanın içinde çok çok ön sıralarda benim için. Bir kere kirpiklerim birbirine yapışmıyor. Aynı zamanda siyah ve dolgun kirpiklere sahip oluyorum. Biraz özenli sürdüğünüzde de gayet kıvrılmış kirpiklere sahip olabilirsin. Alın aldırın

 28. Şekillerinden nefret ettiğim kirpiklerimi bir nebze olsun şekle sokabilmiş¸ istediğim hacmi de başarılı bir şekilde verebilmiş nadide maskaralardan olmuştu bir dönem kendisi. Ama benim aldığım yerlerden kaynaklı bir problem miydi bilemiyorum¸ çok çabuk kuruyor ve kısa sürede kullanılamaz hale geliyorduYine de ara sıra indirimlerde gözümün aradığı ve hatırı sayılır bir max factor indirimine de denk gelmişsem aşka gelip kendimi almaktan alıkoyamadığım favori ürünüm.

 29. Gerçekten çook güzel bir maskara. Maybelline colossal go extreme yoksa bunu alırım bu yoksa maybelline alırım. İkisi vazgeçemediğim favori maskaralarımdan. Kirpikleri uzatıyo dolgunlaştırıyo tek tek ayırıyo bir maskarada aradığım tüm özellikler bu maskarada var.

 30. Benim her zaman kullandığım maskaralardan biridir. benim için verdiği hacim¸ uzatma¸ kıvrıklık her şey ayarında. temizlerken makyaj temizleyicilerle kolay da çıkıyor. her indirim döneminde mutlaka alırım¸ bence şans verin.

 31. makyajmıdedin kanalında görüp almıştım.yoğun ve uzun kirpiklere sahip değilim ama bu maskara sayesinde günlük hayatta istediğim görünümü elde ediyorum.tamam böyle efsane bir dolgunluk veya uzunluk vermiyor ama verdiği dolgunluk bana yetiyor açıkcası.artı olarak kirpikleri çok güzel tek tek ayırıyor.

 32. Gerçekten çok güzel hacim veriyor¸ benim de ilk maskaram bu. İki tane bitirdim. Ama ben daha böyle ıslak bitişli maskaraları seviyorum bunu sürünce kirpiklerim kuru kuru duruyor¸ daha doğrusu mat duruyor. Daha doğal duruyor tabii ki ama işte tercih meselesi.

 33. (bkz: makyajmıdedin) ayşegül sayesinde tanıştığım canım maskara. ayşegül’ün bir çok önerisinden memnun kalıyorum sanırım beklentilerimiz aynı. bu maskara sayesinde bilmediğim kirpiklerim bile ortaya çıktı volum vermesi¸ tek tek ayırıp uzatması çok başarılı. tek sorun ve en büyük sorun waterproof olmaması.

 34. en sevdiğim günlük maskaram¸ ancak nedense kirpik döküyor. ayrıca yapısı kurumaya çok meyilli yani açtıktan sonra ömrü en fazla 3 ay.

 35. Volüm verme konusunda mükemmel olan ürün. Seyrek ve incecik kirpiklerimi dolgunlaştırdı. Aldığımdan beri çok severek kullanıyorum. Tek sıkıntısı bu ürünü gözden çıkarmak. O kadar zor ki kat kat silmeme yıkamama rağmen zar zor çıkıyor. Sanırım daha kuvvetli bir göz temizleme ürünü almam lazım.

 36. Ben bunu bir mahalle kozmetikçisinden 20 liraya aldım. Bendeki curved olanı. Aslında normal olanı alacaktım ama o kalmamıştı. Ben overrated olduğunu düşünüyorum ya da ben büyük beklentiyle aldım. Kötü değil¸ günlük kullanım için de güzel ama istediğim dolgunluğu vermedi. Tekrar almam çünkü indirimsiz fiyatını hak etmeyen bir ürün bence. Öncesinde kullandığım maybelline collosal smokey black çok çok daha iyi.

 37. çok sevdiğim maskaram kirpiklerimi dökmeye başladığını farketmemle beraber yeni bir şey denemek için kadınlar günü indiriminde dayanamayıp aldım. alırken beklentim azalan kirpiklerimin daha yoğun/hacimli görünmesiydi. Maskara ile ilgili ilk kullanımda yorum yapmak çok doğru olmasa da ilk yorumumu yapıp bir süre sonra tamamlamayı düşünüyorum. – alerji yapmadı. ki çok alerjik gözüm var¸ bana yapmadıysa normal gözler rahatlıkla kullanabilir. – tek tek ayırması iyi¸ kirpikleri uzatmada başarılı¸ topaklanma yapmadı. – benim için olumsuz özelliği¸ kesinlikle ama kesinlikle hiçbir hacim vermemesi oldu. Kirpiklerimle öyle aman aman bir dökülme olmadığı için daha iyi bir performans ummuştum. Sonuç olarak¸ herkeste farklı bir etki yaratan rimel. Ancak beklentiniz hacimse karşılanmama olasılığı yüksek.

 38. evet çok fazla hacim vermiyor. ama zaten benim bi rimelde aradığım hacim değil bu yüzden ben severek kullanıyorum. tek tek ayırıyor ve güzel uzatıyor. ayrıca bitmek üzere olduğunda fırçada az ürün oluyor bu haliyle tam bir no make up make up görüntüsü oluşuyor cicişler

 39. Bende çok merak ederek ve açıkçası ciddi bir beklenti içine girip almıştım. Hala alıp sevip yerine koyuyorum. Ama kesinlikle kullanamıyorum. Bende o kadar ağırlık yaptı ki ilk kez bi maskarada böyle bir şeyle karşılaştım. Diğer maskaralarım iki üç kat sürdüğüm zaman bile bunun hafif uygulanmışı kadar¸ özellikle hafif diyorum tek kat bile değil¸ ağırlık yapmıyordu bende. Hiç elim gitmiyor¸ üzülüyorum da güzel bir ilişkimiz olabilirdi.  Edit: maskaraya bayılıyorum arkadaşlar… gerçekten çok severek kullanıyorum. Çok yoğun maskara istemediğim günler gayet günlük ayrık kirpikler elde ediyorum. Hala gözümden maskarayı çıkarmaya uğraşamam dediğim makyajlarda veya dışarıda çok zaman geçirmeyeceksem¸ çabuk eve gelip makyajımı çıkaracaksam bu maskaraya elim gidiyor. Ürüne dair fikirlerim¸ ilişkimiz zaman içinde bayağı bir değişti

 40. Bu ürünün etkisini ben de sevememiştim. Yanlış hatırlamıyorsam kirpiklerine dokunduğumda ürün tuhaf bir şekilde elime bulaşırdı sanki bozuk gibi. Belki de zaten çabuk bozuluyordu hiç hatırlayamıyorum ama benim için gereksiz yere pahalı ve performans olarak da beni tatmin etmeyen bi üründü. Onun yerine maybellinede çeşit çeşit ihtiyaca göre rimeller var max faktöre göre fiyat farkı da malumunuz. Önemli olan ihtiyacınıza yönelik uygun maskarayi seçmekte. Rocket volume express tam benim ihtiyacıma yönelik mesela. Edit: neyi eksileyim diye şaşırıyor millet. Ben bu ürünü sevmiyorum arkadaş zorunda mıyım? Ben volume versin ama uzatmasin istiyorum rocket volume express tam benlik işte fiyatı da uygun ne güzel!

 41. İki haftadır kullanıyorum¸ seviyorum ben. iyi ki almışım yeteri kadar hacim yeteri kadar uzunluk hızlı sabitlenme. indirimde bulursam alırım ama başka türlü almam. gece kullanım ya da dramatik bakış arayanlara uygun olmadığını düşünüyorum. günlük¸ hoş bir maskara. akma¸ dökülme yapmıyor.

 42. maskarayı açtığım ilk iki hafta çok çok severek kullandım. uzatması özellikle hacim vermesi benim kirpiklerim için çok başarılıydı. hatta bundan sonra hep bundan alırım diyordum ama o kadar kısa sürede kurudu ki. benimki bozuktu herhalde diye düşündüm ve üç hafta gibi bir sürede kullanılmaz hale geldi. açıkçası watsonstan aldığım için oranın hatası olduğunu düşünüyorum ben.buna rağmen tekrar almam galiba.

 43. maskara o kadar ağır kokuyor ki. ilk dikkatimi çeken bu oldu. Maskaranın baştaki ıslak hali gittikten sonra daha güzel bir etki bıraktı bende. Kirpikleri uzatıyor ve hacim veriyor. Kirpikleri birbirine yapıştırmıyor ama dikkatli sürülmezse topaklanma yapabiliyor.

 44. Doğal görünüm için ideal.Yani zaten uzun ve gür kirpikleriniz varsa.E bu durumda da hemen hemen her maskara doğal ¸hoş bir görünüm verecektir.Yani bana göre alınması gereksiz .Bir de simsiyah boyamıyor kirpikleri ¸rengi epey açık ve çok hızlı kuruyor.

 45. son 2 maskaramı max fctor aldım.şu an bu ürünü kullanıyorum fakat son aldığım 2 ürününden de memnun kalmadım. içleri kuru kuru çıkıyor ve sürdüğüm anda kirpiklerimde topaklanma yapıyor. bittiğinde başka bir maskara deneyeceğim.

 46. en sevdiğim maskaraların başında gelir.sürümü rahat¸doğal duruyor. en iyi yanı ise benim adıma kolay çıkması oldu.asla bir lash sensational gibi çıkmaz değil¸su ile bile çıkarıyorum ben bu ürünü.bittiğinde curved olanını deneyeceğim¸yani kaşık fırça şeklinde olanını ve kıvırma vaad edenini.editleyeceğim.

 47. günlük kullanımda hayatımın maskarası.. fiyat/performans oranında indirimsiz fiyatını bile hakettiğini düşünüyorum ki indirimli alınınca da tadından yenmiyor. benim maskarada aradığım herşey bu maskarada¸ kirpiklerimi asla yapıştırmıyor ve ağırlık yapmıyor. dökülme yapmıyor ve saatler geçtikçe kirpikler sönmüyor.ben dramatik makyaj yapan biri değilim¸ 2000 calorie¸ çok iyi hacim vermesi yanında oldukça doğal duruyor ve bu da onu benim en sevdiğim günlük maskara yapıyor <3

 48. sevemediğim maskara.kirpiklerim baya uzun fakat gür değil ve düz yapıda. bu maskara biraz kıvırıyor uzunluğunu belirgin hale getiriyor ama çok daha seyrek görünüyor kirpiklerim. defalarca denedim hep aynı sonuç. siyahlığı güzel ama.

 49. bir dönem çok kullanmıştım¸ ancak tekrar alıp kullanmam. hemen üründen bahsedeyim:- bu maskaranın fırçası gerçekten çok güzel. 2 çeşidi var kıvrık ve düz olmak üzere¸ kıl fırça.ben her ikisini de denemiştim ve düz fırçayı daha güzel bulmuştum. o yüzden illa alıp deneyeceğim derseniz düz fırça öneririm. – kıvamı oldukça yoğun¸ topaklanmaya oldukça müsait bir maskara. zaten bu yoğunluğu nedeniyle kirpikleri dolgunlaştırıyor. ancak olur da eliniz kirpiğinize giderse işte o zaman kirpiğinizde dökülme yapabilecek kadar sert bir maskara¸ waterproof olduğu için önce yıkayıp sonra da makyaj temizleyici ile silmeniz lazım. oldukça katı ve yoğun. zaten genelde memnun kalmayanlar¸ kirpiklerini fazla ağırlaştırdığından ve dökülme yaptığından şikayet eder. bende hiç dökülme yapmamıştı. güzel dolgunlaştırıyor gerçekten ancak içeriğinin çok da sağlıklı olduğunu düşünmüyorum. bir de artık eskisi kadar yoğun maskara kullanmıyorum zaten.- ikinci katı hemen sürmezseniz¸ işiniz zorlaşabilir. çok çabuk donduğu için ikinci katı sürerken adeta kirpikleriniz dolaşmış da fırça zor açıyormuş gibi takılıyor ve topaklanıyor. dolasıyla ikinci katı genelde süremiyorsunuz.- bu maskarayı kullanıyorsunuz kesinlikle pompa hareketi yapmamanız lazım¸ yani fırçayı ileri geri ittirmeden sadece döndürerek çıkarıp yerleştirmeniz lazım.-ürün ilk alındığında çok yoğun değil ancak birkaç haftaya hemen katılaşmaya başlıyor maalesef.-oldukça uzun süre giden¸ bereketli bir ürün.ancak dediğim gibi artık çok yoğun maskaralardan hoşlanmadığım için tekrar kullanmam¸ yoksa dolgunlaştırması güzel¸ ama topaklanması kaçınılmaz diyebilirim.

 50. piyasadaki drugstore skalasında yer alan birçok kıl fırça maskarayı deneyimleyip kendisine dönmelere doyamadığım maskaradır. benim ince ve orta uzunluktaki¸ eh işte yoğunluktaki kirpiklerimde oldukça iyi iş çıkarıyor. ilk olarak ne çok ıslak ne de kuru bir yapısı var¸ içindeki ürün ideal maskara kıvamı¸ bu yüzden sürerken şikayetçi olunacak bir durum yaşatmıyor. Altın sarısı paketli olan düz¸ tombul fırça çok güzel hacim verip yeterli oranda uzatıyor. Renklendirmesi de güzel amaaa… fırçadan dolayi çok özenli sürüm gerektiriyor. maskara sürmek zaten makyajın en uzun süren adımlarından biriyken bir de buna gereken dikkat verilmediğinde o bin saat uğraşıp renk geçişleri yaptığınız¸ dumanlı dumanlı far oyunlarınız yerle bir oluyor. sonra evlere şenlik temizleme çalışmaları. Ben performansını sevdiğim için zamandan yemesini göze alıyorum. Bir de diğer kötü yani üst üste uygulamayı sevenler için çabuk kuruması. Çok hızlı yerleşiyor kirpiğe ve donduktan sonra kat geçmeye çalışırsanız bariz katır kutur kirpik sesi duyabilirsiniz. Bunlar haricinde çabuk bozulan¸ akan kokan bir ürün asla değil. Ben seviyorum¸ Kürkçü dükkanı.

 51. uzunca bir süre severek kullandığım maskara fakat bırakıp yeni şeyler denediğimde hiç bir etkisi yokmuş dediğim maskaradır. (loreal superstar)

 52. gerçekten çok severek kullandığım lakin bitince yeni heyecanlar için yine max factor’un voluptuous¸yves rocher¸loreal bıdı bıdı bir sürü maskara kullandım ama bunun gibisi yok kardeşim o hacim¸o kıvırma…

 53. iki yıldır kullandığım canım maskaram. bundan önce severek maybelline rocket volum express kullanıyordum ve calorie 2000 henüz ilk kullanmamda gönlümü fethetti.ben günlük makyajımda ağır maskara sevmiyorum. ama kirpiklerim mutlaka ayrılmalı ve kıvrılmalı. işte bu maskara kirpiklerimi hem ayırıyor¸ hem çok güzel bir şekilde kıvırıyor. uzatması konusunda çok bir şey söyleyemeyeceğim öyle aman aman bir uzatması yok.biraz yoğun¸ dikkatli uygulamayınca topaklanma olabiliyor. aynı zamanda kirpikleri taşlaştırıyor sevmiyorum bu özelliğini. ikinci katı sürmek için birazcık beklemişsem kirpik sesini duyuyorum bariz bir şekilde. şimdi bitmek üzere¸ yeniden alır mıyım bilemiyorum birkaç şey daha denemek istiyorum

 54. Düz fırçalı olanına sahip olduğum ve verdiği dolgunlaştırmaya bayıldığım rimelim fakat mutlaka ikinci katını kurumadan sürmek gerek hızlı sabitleniyor ve oldukça katılaşıyor. Ağır olsa da hacimden vazgeçemediğim için kullanmaya devam ediyorum fakat hacim konusunda daha iyi ya da bu ayarda ama daha hafif maskara önerisi olan varsa mesajlarınızı bekliyorum

 55. Kirpikleri uzatmıyor dolgunlaştırmıyor. Sürdükten saatler sonra bile ıslak bulaşma yapıyor. Sevenler nesini sevdi anlayamadığım bir maskara. Bitse de kurtulsam

 56. İkinci paketteyim¸ üründeyim. Kesin olarak söyleyebileceğim tek şey dökülme yapmaması ancak oldu ya hüzünlendiniz bir damla yaş aktı gözünüzden¸ derhal akması. Bu kadar kolay akan bir şeyin gün içinde dökülüp yok olmaması gerçekten takdire şayan. Şikayet eder gibi göründüğüme bakmayın çok seviyorum. Gözlerim her ürünü kaldıramıyor alerjik reaksiyon veriyor¸ buna karşı hiç tepki göstermedi. Hacim konusunda da memnunum. Kirpiğimi alıyor arşa değdiriyor mu? Hayır. Ama ben uzatma da beklemiyorum¸ zaten uzun kirpiklerim fazlası hoşuma gitmiyor. Normalde uzun süre maskarayla dolanınca gün sonunda göz kapaklarım ekstra ağır gelir. Silip kurtulmak isterim. Bunun hiçbir ağırlığını hissetmiyorum. Yani aynaya baktığınızda kendinizi güzel görüyorsunuz ancak size yük olmuyor. Risk almak istemezsem gidip hep alacağım maskara olacak sanırım. Misel su ile kolaycacık çıkıyor.

 57. Bu rimelin 3 tipi var ve ben 2 tipini kullandım. Max Factor Calorie 2000 – Dramatic Volume Bu rimeli annem kullanıyordu ben de bir gün denedim. Kirpikleri gerçekten kalın ve gür gösterdiği doğru ancak benim gibi orta uzunlukta düz kirpiklere sahipseniz rimelin tam perfonrmansını yakalayamayacaksınız. Mesela annemin daha kıvrık kirpikleri var ve bende onda durduğu gibi durmuyor. Eğer temiz bir aplikatörle sürülmüş rimeli bir miktar kıvırırsanız ya da kirpik kıvırıcı kullanıyorsanız (ben sevmiyorum) yine yüksek performans alabileceğiniz bir rimel. 3-4 ay kadar her gün kullanın¸ kolay kolay kurumuyor (pompa yapmazsanız tabi)Max Factor Calorie 2000 – Curved Brush Volume and Curveİşte benim favori rimellerimden biri. Adında olduğu gibi çok hacim vermese de kıvrık fırçası sayesinde en ulaşılmayan köşedeki kirpikleri bile öyle güzel yakalıyor¸ öyle güzel uzatıp kıvırıyor ki… Gerçekten kirpiklere çok önem veriyorum¸ bence bakışların en önemli parçası kirpikler (malum o yüzde takma kirpikle bi anda başka biri oluyoruz) ve dürüst olmak gerekirse şimdiye kadar bu fiyat skalasında bu kadar kıvırıcı ve uzatıcı etkisi olan başka bir rimelle karşılaşmadım. Genellikle sürerken ilk katı sürüp 1-2 dakika bekliyor¸ sonra üzerine ikinci katı sürerken son şeklini ayarlıyorum. Biraz kurumuş olunca rimeli şekillendirmek daha kolay oluyor. Ya da eğer acelem varsa saç kurutma makinesiyle gözlerimi kapatıp alttan biraz biraz orta sıcak hava tutup (alttan tutunca kirpikleri kaldırıyor) ikinci katı geçiyorum VOLA.Dediğim gibi çok güzel kıvırıyor ama fazla hacim vermiyor. O yüzden eğer o gün biraz daha hacimli olmasını istiyorsam annemin max factor dramatic volume’unu sürüp 1-2 dakike bekliyorum sonra üzerine bu rimelin fırçasıyla ikinci katı sürüyorum. Ne topaklanma ne birşey. Gerçekten çok güzel bir ürün.

 58. Watsonsta 20 lira üzeri alışverişlerde yarı fiyatına veriliyordu. Satıcı max factor’ın yıllardır sattığı çok kullanılan bir rimel olduğunu söyledi. Alıverdim ben de. Bende kesinlikle dökülme ve akma yapmadı ama vaadedilen kadar da hacim vermedi. Ben hacim beklentisiyle almıştım. Yoğun bir yapısı var ama topaklanma da yapmıyor. Kısacası güzel bir rimel ama indirimsiz fiyatıyla tekrar alır mıyım bilmiyorum.

 59. bende makyajmıdedin in övüp tek geçerim demesi üzerine merak edip aldım. fırçası normalde benim sevdiğim türden değil ama plastik fırçalardan daha güzel ayırdığını söyleyebilirim. benim kirpiklerim çok sık olduğu için her türlü birbirine yapışıyor ona yorum yapamayacağım ama kirpikleri düzgünce ayırması güzel. verdiği hacimide sevdim. lash sensational dan sıkılmıştım ondan daha çok sevdim kirpiklerimi bütün gün kıvrık kıvrık tuttu şimdiye kadar iyi anlaştık

 60. bu maskarayı günlük makyajımda kullanıyorum. kirpiklerime güzel bir dolgunluk ve uzunluk verdiğini düşünüyorum. fırçasını da beğeniyorum¸ kıl fırça olduğu için hacim verişini başarılı buluyorum. yalnız yoğun bir rimel bu nedenle topaklanma sorunuyla karşılaşıyorum. dikkatli sürülmesi gerekiyor yoksa kirpikleri birbirine yapıştırabiliyor¸ onu da temiz bir rimel fırçası ile ayırıyorum. Bulaştırma veya dökülme sorunu yaşamadım. severek kullanıyorum.

 61. bende düz fırçalı versiyonu var. günlük kullanım için sevdim. hatta bu maskarayı (bkz: max factor wild mega volume maskara) uyguladıktan sonra 2. adım olarak uyguladığımda verdiği etkiyi daha da çok beğendim. benim için verdiği dolgunluk ve siyahlık gayet güzel. kıl fırçalar arasında başarılı bir maskara. yine de plastik fırçadan aldığım o tek tek ayrılıp uzatılmış kirpik görünümünü bana sağlamadığı için ağır makyajlarda elim bu maskaraya gitmiyor. bence gece makyajındansa günlük kullanıma çok daha uygun.edit: iki-üç haftadır kullanmıyordum bu maskarayı. dün bir elime aldım ve sürdüm. beni çok üzdü. ne hacim ne uzatma hiçbir şey vermedi. tüm gün cılız kirpiklerle dolaşmak zorunda kaldım. üstüne de gözümün altına aktı. bilmiyorum neden böyle oldu bu maskara. oysa ilk aldığımda memnundum.edit 2: en az memnun kaldığım maskara oldu resmen bu. ilk sürdüğüm zamanlar iyiydi. sonradan yapısı kötü bir hale geldi. neden böyle bilmiyorum ama hiç sürmesem kendi kirpiklerim daha güzel görünüyor resmen. :(((

 62. sağladığı görüntü ile hevesle kullanılmaya başlanan ancak ciddi miktarda kirpik döktüğü için hayal kırıklığından öteye geçemeyen maskara

 63. tek tek ayırıyor¸ uzatıyor ama pek hacim vermesi açısından çok böyle aman aman bir hacmi yok. İlk başlarda hiç sevmemiştim sürmek için sürüyordum ama sürüp dışarı çıktığımda çok doğal bir görüntü verdiğini fark ettim. Zaten doğal günlük bir rimel arıyordum istemeden bulmuş oldum

 64. nadir de olsa kirpiklerimi tek tek yapmak istediğimde kullandığım maskara. ama yine fırçası çok uğraştırıyor. sevemedim hala.

 65. Yaklaşık son 5 yıldır aralıksız kullandığım ama son dönemde Kiko maskaraların kaplarının renklerine kanıp aldattığım maskara. Gerçekten hacim verme ve uzatma etkisi tartışılmaz. Ozellikle rimel biraz kullanıldıktan sonra kıvamı iyice oturuyor gibi geliyor bana. Bugüne kadar kullandıgım en iyisi diyebilirim ki makyaj çekmecemde şu an 10 dan fazla kullanılmamış farklı markalarla dolu¸ yani tecrübe sahibiyim diyebilirim. Çok özledim 2000 kalori¸ en kısa zamanda görüşmek üzere.edit:Bu sıralar internet sitelerinde 20tl lere kadar düştüğünü gördüm denemek isteyenler için. Normal fiyat 45-48tl civarındaydı.

 66. çok sevmedim açıkçası. bittikten sonra almadım. size bu ürün hakkında verebileceğim tavsiye¸ almayın¸ daha uygun fiyatlı çok güzel maskaralar var. eğer alırsanız da bitirince fırçasını atmayın¸ ben dudak peelingi yaparken bu fırçayı kullanıyorum. yumuşak kıllara sahip olduğu için hiç acıtmıyor¸ çok güzel. diş fırçası bana fazla sert geldiği için bunu severek kullanıyorum.

 67. Eski ambalajındayken kullanmıştım(lacivert).Bana gelen ürünün ya yapısında bir kusur vardı ya da tarihi geçmişti.Günlük kullanımda doğal rimel duruşunu sevenler için ideal olabilir.ama benim gibi yoğun kirpik sevenler için tatmin edici değil.Elimdekinin yapısı kupkuruydu ve kirpiklerimde topaklanıyordu.Günün ilerleyen saatlerinde göz altıma dökülüyordu.Tekrar almaya elim gitmedi.Max Factor’ün başka rimellerini sevsem de 200 calorie’yi almam.

 68. Önceden loreal in 2uçlu superstar maskarasini kullaniyordum onun kadar uzatma etkisi olmasa da kıvırma etkisi var gibi geldi bana kirpik kıvırıcı kullanmiyorum.İndirimde 20₺ ye almıstım daha fazla da etmez galiba.

 69. yaklaşık 2 aydır kullandığım maskara. bu konuda kendimi çok talihsiz hissediyorum bir çok markayı denedim ama daha memnun kaldığım bir ürün bulamadım. max factor ve loreal’in bir çok ürününü¸ maybelline ¸ avon¸ oriflame¸ beyudan seçmece ürünler kullandım. ince ve az kirpiğim var ve beklentim biraz da olsa farkedilir olmaları. ama daha o etkiye sahip bir ürün bulamadım. yeterli hacim vermiyor tek beğendiğim kısmı topak yapmaması . tekrar alacağımı düşünmüyorum.

 70. senelerce maybelline falsies black kullandım¸ çok da memnundum hala da alırım zaman zaman ancak son 6-7 aydır asla vazgeçemediğim maskara kesinlikle budur.kirpiklerim uzun olduğu için bir maskarada aradığım asıl şey volümdür¸ uzunluk ikinci planda benim için ve bu maskara da tam olarak isteklerimi karşıladı. maybelline de harika ama volüm etkisi bunun kadar değil. eğer sizin de kirpikleriniz uzun ancak hacimsizse bu maskaraya indirim dönemlerinde şans vermelisiniz. ilk defa deneyecekseniz indirimsiz almamanızı tavsiye ederim çünkü çok uygun fiyatlı olduğunu söyleyemem¸ istediğiniz etkiyi alamazsanız çok üzülmemiş olursunuz böylece.

 71. cosmetica indiriminden 20 tl ye aldığım maskara. ben plastik fırça seviyorum tek tek ayırmasından dolayı ama bu maskara kıl fırça olmasına rağmen tek tek ayırdı biraz uzattı ve hacim verdi. indirimsiz fiyatını hak ediyor mu derseniz kesinlikle hayır indrimde şans verilebilir.

 72. Ben curl addict olanını aldım indirimden 22 liraya ama biraz pişman oldum denebilir.fırcası kıl ve oldukca kıvrık ama bir işe yaramıyor cunku gözümün dibine sokamayacagım kadar tombir bir fırçası var.kirpiklerim düz ve kısa olduğu için genelde her yere bulaşıyor sürerken.belki daha uzun kirpikliler sevebilir

 73. kirpik diplerimde kızarıklık ve şişkinlik oluştuğunu gördükten sonra maskaramı değiştirmem gerektiğini fark ettim ve bayram indirimine sarıldım. watsons mağazasındaki görevli hanımın tavsiye ve ısrarlarıyla hep kullandığım maybelline’i bir kenara bırakıp bu rimeli almış bulundum 23 küsür teleye.temiz tester bulunca da denedim¸ inanılmaz güzel bir kıvrım ve dolgun görüntü verdi yapay ve abartılı bir görüntü yaratmadan¸ bakışlarıma aşık oldum diyebilirim. amma velakin sadece 10 dakika eve yürüdüm ve gittigimde baya baya akma yapmışti rimel ki alt kirpiklerime de uygulamadım. ertesi gün iade ettim maalesef. benim sürdüğümde mi sorun vardı anlamadım¸ şimdi hiçbir maskaradan o tadı alamıyorum. i̇şe güce koşturma olmadan gidebildiğım bir hayatim olursa ilerde elimden¸ gözümden¸ kirpiğimden düşürmem fakat kendisini. ya da şu akmaya bir çözüm bulur umarım max factor

 74. İlk maskaram olması sebebiyle bende yeri apayrıdır.ilk kullanımda bana fazla sıvı gelmişti ama birkaç kullanıma kendini toparlıyor¸günlük kullanıma gayet uygun bazı günler ağırlık yaptığını hissetsemde sürekli olmadığı için kafaya takmıyorum açıkçası.akma bulaşma yapmıyor mutluyuz <3

 75. Bu maskarayı sürdüğüm anda aşık oldum. Cosmetica indiriminden 26.90 TL gibi bir fiyata aldım. Kirpikleri tek tek ayırıyor. Çok doğal duruyor. Doğal görünümlü kirpik sevenler beğenecektir bence. Waterproof değil diye biliyorum ama kalıcılığı buna rağmen iyi. Kuruduğunu yazmışlar¸ tek korkum bu açıkçası. Umarım kurumaz çabucak.

 76. Çok beğendiğim için kullanmaya kıyamadığım maskara. Geçen sene aşırı bir indirim denk getirip 20 liraya almıştım. Kirpiklerinizi yapıştırmaz. Pütür kalıntılar bırakmaz. Ok kirpikli hatunlara dönmezsiniz. Öyle aman aman kıvırmaz da. Bir maskaradan beklenen her şeyi az yapar ve inanılmaz doğal durur. Bunu kullanıp kendi kirpiklerim hiçbir şey sürmedim diyerek herkesi inandırabilirsiniz.

 77. En sevdiğim maskara. Kirpiklerim çok kısa ve normal yoğunlukta. Hiç bir maskara renk vermek dışında mükemmel bi etki yaratmadı. Ama tek tek ayirmasini¸hafifligini¸kolay temizlenmesini¸ ve kirpiklerimi dökmemesini seviyorum.

 78. Curved brush versiyonu ilk maskaram olur. İlk aldığımda ıslak kıvamından dolayı kıymetini bilemedim ama biraz kuruyunca tam bir günlük maskara oldu. Kirpiklerim uzun ve gür ama dümdüz ayrıca birbirlerine karışmış gibi duruyorlar. Verdiği hacim ve uzunluk benim için tam dozunda ve kirpiklerimi kirpik kıvırıcıdan sonra kıvrık tutmayı başarıyor ve yapıştırmıyor. Galiba Yollarımız anneler günü indiriminde tekrar kesişecek 2000 calorie

Siz ne düşünüyorsunuz?