“Makeup revolution conceal and define kapatıcı” için 56 yorum

 1. shape tape’e muadil olarak gösterilen bir kapatıcı. c6 rengini sipariş etmiştim shape tape’de light medium honey rengini kullanıyorum ikisi hemen hemen benzer tonlar. ben ten rengimden açık sevmiyorum göz altlarımı çünkü.muadil mi gerçekten dersek kesinlikle muadil. yapısı oldukça benziyor. shape tape biraz daha örtücü ve dokulu elbette. altına iyi bir nemlendirici sürerseniz çizgilere az doluyor ikisi de. revolution bir tık daha fazla doluyor ama çok bariz bir fark değil. kalıcılıkları arasında da uçurum bir fark yok. ben göz altımı pudra ile sabitlemeyi sevmediğim için zaten saatlerce kalmıyor hiçbir concealer. revolution biraz daha hızlı uçuyor.sonuç olarak shape tape gerçekten çok güzel. ama ülkemizde yok ve kurun çılgınca yükselmesinden dolayı neredeyse 200 liraya geliyor¸ o da yurt dışında alırsanız¸ instagram satıcıları daha kur 3.5 civarındayken 180’den veriyorlardı şimdi ne oldu bilemem. revolution indirimde 22 lira. ve aralarında bu denli uçurum bir fiyat farkını hakedecek kadar büyük farklar yok. denenmesini tavsiye ederim.

 2. tarte shape tape’e muadil gösterilen uygun fiyatlı kapatıcı. her ne kadar yanlışlıkla pembe tonunu almış olsam¸hatrı sayılır bir şekilde kullandım. öncelikle ürün yorumumu yapıp sonra “muadil mi ? değil mi ?” karşılaştırmasını kendi gözlemlerin doğrultusunda yazacağım. -öncelikle artılarını belirtmek isterim: uygun fiyatlı¸örtücülük 10/8¸ ben rengi sıkıntılı seçtiğim için aydınlık görüntü meselesine yorum yapamayacağım. beauty blender ile kullanımı benim için daha pratik oldu¸lokal uygulama için müsait¸milia oluşturmadı..-eksileri: çizgilere doluyor¸asla ama asla pudralamaya uygun değil çünkü yapısı çamur gibi oluyor ve cakey görünüyor¸elinizin ayarı fazla kaçar ise parça parça dağılıyor¸4 gün üst üste kullanımda çenemde sivilce yaptı. (çenemde ben aldırdığım için küçük bir iz var¸lokal uygulama yapmak durumunda kalıyorum). özet: nemli cilde nemli sünger ile uygulama yapıldığı zaman ideal bir kapatıcı olabilir. benim cildim kuru olduğu için büyük bir bolge üstünde uygulama yapmaktan kaçınıyorum. üç küçük noktacık şeklinde uygulayıp dağıtıyorum.-gelelim muadil olup olmadığı kısmına:bence muadil değil.çünkü kalıcılıkları aynı değil¸tarte shape tape’den de aman aman memnun kalmadım ancak bu ürün ciltten bir süre sonra siliniyor¸tarte pudra uygulaması sonra çamurlaşma yapmıyor¸yapısı daha yoğun ve kapatıcı. makeup revolution göz dışında uygulama yaptığım alanda (çene) sivilce yaptı¸tarte cilde uygulama konusunda biraz daha iyi. ikisini de 30 günden fazla bir süredir kullanıyorum. hatta bu ürünü shape tape’den önce aldım. kısacası muadil değiller ancak bu kapatıcı da gömülecek bir kapatıcı değil.- ikisininde kendine göre avantaj ve dezavantajları mevcut.cilt yapılarımız ve cilt bakımı rutinlerimizin ürünlerin bizdeki duruşunu ve verdiği reaksiyonları etkilediğini düşünüyorum.   ilgili medya: 2

 3. Şu zamana kadar kullandığım en iyi kapatıcı. Asla fondöten kullanmayan biriyim ama her gün kapatıcı kullanırım¸ drugstore markalardaki her şeyi de kullandım. Fit me’ler¸ age rewind’lar vs hepsi benim göz altlarımda zamanla doğal olmayan bir bitiş bırakıyordu o yüzden rahatsızdım. Bu ürünü gittiğim hiçbir watsons da göremedim onlinedan c1 rengini aldım. Çok açık tenliyseniz müjde¸ gerçekten harika ve bence nötr bir renk ve oksitlenmiyor. Benim göz altlarımı kurutmadı ama ne yalan söyleyeyim bir kaç saat sonra biraz çizgilere doluyor ama benim gibi mimikli tiplere ne sürsen doluyor oraya hem bu durum azıcık bir parmak ucu hareketiyle gidiveriyor. Yüzümün diğer yerlerinde sivilce yapmadı. 2 aydır kullanıyorum¸ kısacası çok memnunum elimdeki diğer hiçbir ürünü kullanmıyorum

 4. c1 rengine sahip olduğum kapatıcı. bronzlaştığım için biraz açık gelse de kapatıcılığı tatmin edici seviyede. watson online alışverişten satın almıştım¸ mağazalarda görmediğim için swatchlama şansım yoktu¸ kışın renginin tam olacağını düşünüyorum. daha önce fit me¸ age rewind vb. bir çok kapatıcıyı denedim ama sanırım aradığım buymuş <3

 5. Öncelikle göz altlarımın kuru olmadığını belirteyim. Çünkü kapatici seçiminde bu önemli bir unsur. C1 rengini internet sitesinden denemeden satın aldım ve tam istediğim renkte çıktı. Aman aman sorunlu değil göz altlarım¸ aydınlık vermesi ve ufak kusurları kapatması benim için yeterliydi. Amma ve lakin bu kapatici öyle böyle bir kapatici değil¸ elimde bulunan tüm kapaticilari bir kenara atmama sebep oldu. Urun kendiliğinden pudrali sabitleme ihtiyacı duymuyorum. Bende çizgilere dolma yapmadı tüm gün idare ediyor. Tüm markalarda en açık ten ürünlerini alan biri olarak rengi de bana tam uyum sağladı. Aydınlık vermesi süper. Aplikatoru kocaman.Tarte shape tape muadilimi bilmiyorum ama sahip olduğum en güzel kapatici bu. Bir daha başka marka kapatici satın almam. Indirimden 21.90 tl ye satın almıştım. Keşke yedekleseydim dediğim nadir ürünlerden diyebilirim. ilgili medya: 2

 6. hiç ummadığım kadar memnun kaldığım kapatıcı. göz altlarımdaki orta yoğunlukta morluğu altında corrector kullanmama gerek bırakmadan kapatabildi. çok kurutmadı ama tabii ki kapatıcı uygulamadan önce göz altlarımızı iyi nemlendirmek şart¸ bu zaten her kapatıcı için geçerli. bendeki c1 en açık rengi. Mac prolongwear kapatıcılığında ama asla onun kadar yoğun bir ağırlık hissi vermiyor tene. Pek çok markanın kapatıcısını kullandım ve çizgilere çoğundan daha az doluyor. Bitiş pudrası ile sabitlediğinde bende beş-altı saat kadar hiç bozulmadan kalıyor.

 7. Birçoğumuz gibi ben de tarte shape tape´e muadil diye alıp denediğim bir ürün. C3 rengini aldım denemeden ve malesef biraz koyu kaldı. Rengi için pembe alt tonu denilse de biraz grilik var bence¸ Missha´nın bb kremlerini anımsattı. Bunu tarte´nin kapatıcısına muadil olarak neye göre gösterilmiş merak etmekteyim. Evet shape tape inanılmaz kurutan bir kapatıcı ama bir o kadar da zengin pigment açısından. Göz altlarımda aşırı kapatıcılık aramasam da sivilce izlerini örtmek için kullandığımda beni biraz üzdü açıkçası. Günlük kullanımda¸ sadece kapatıcı süreyim ve evden çıkayım için iyi bir ürün¸ hem fiyat hem performans konusunda. Fiyat olarak aynı olsalar da¸ Catrice Liquid Camouflage kapatıcı hem miktar olarak biraz daha fazla¸ hem de örtücülüğü daha iyi bence.

 8. Bende 05 rengi var bu rengi eğer beyaz tenli değilseniz almayın derim ürünün size uygun olan rengini bulmak çok önemli¸ yapısına gelicek olursak oldukça kapatıcı ben çok sevdim ama rengi bana biraz açık kaçtı bu arada gözaltlarım genetik olarak mor.

 9. Çok merak ettiğim ve bir türlü mağazada deneme şansı bulamadığım için watsons indiriminde internetten c6 rengini sipariş ettim. Bir hevesle hemen denedim ve hüsrana uğradım. Ten rengim bembeyaz olmasa da oldukça açık¸ ama c6 bende çok açık kaldı ve gri durdu. Fakat rengi bir yana¸ yapısını hiç beğenmedim. Göz altlarıma sürdüğüm an 10 yaş yaşlandım resmen. İlk anda çizgilere dolup o şekilde sabitlendi. Yağlı bir cilde sahip olduğum halde Göz altlarımı Kupkuru¸ çöl gibi¸ çatlak çatlak gösterdi. Rengini kapatamayıp gri ve gölgeli gösterdi¸ torbalar iyice meydana çıktı. Bugüne kadar etkisiz kalan çok kapatıcım oldu ama olduğundan bin kat kötü gösteren ilk ürün bu. 

 10. Kuru olan göz altlarımı çöle çevirmiş ve çok kötü göstermiş kapatıcı (öncesinde nemlendirici kullandım). Yüzümde kullandığımda da memnun kalmadım açıkçası¸ gün içinde dağılıyor ve kötü gözüküyor. 

 11. Çizgilere çok fazla dolan¸ kapatıyor gibi gösterip sorunlu bölgeleri daha da sorunlu gösteren kapatıcı. Göz altlarımı ilk sürüp dağıttığımda güzel kapatıyor gibi ancak sonrasında zaman geçtikçe kötüleşiyor¸ parçalanıyor¸ pütürlü duruyor. Hiç sevmedim tarte kapatıcı ile de alakası olduğunu zannetmiyorum. Yoğun yapısı sebebiyle güzel kapatacakmış hissi verip berbat duran bir ürün. Tam bir hayal kırıklığı oldu benim için hiç tavsiye etmiyorum. Renk skalası da bir tuhaf.

 12. normalde mac prolong wear concealer kullanan beni çok memnun etmemiş concealer oldu kendisi. Zaten boykot nedeniyle gidip asla almazdım ama ablam sayesinde deneme fırsatı buldum. Bir şişeyi zor bitirdim resmen. C6 rengi açık buğday tenimle tam uyuştu¸ Kapatıcılığına asla sözüm yok¸ gerçekten dendiği gibi ne var ne yoksa kapatıyor ama Çok da kuru olmayan gözaltlarımı nemlendirmeme rağmen çöle çevirdi¸ olmayan çizgilerime bile doldu. 

 13. bu benim galeyana gelip aldığım ürünler listeme girdi. sağolsun bütün yabancı youtuberlar birleşip bana bu kötülüğü yaptılar. esmerim ve gerçekten koyu göz altlarım var¸ yani bu kapatıcının benim için bulunmaz bir fırsat olduğuna inandım ya da inandırıldım fakat değilmiş. kapatıcılığı yüksek fakat bana yeterli olmadı tabii. asıl sorun göz altlarımı bol bol nemlendirip de sürdüğüm halde 21 yaşımda kocaman kocaman kırışıklıklarım varmış gibi göstermesi. altına bir de corrector sürsem nolur bilmiyorum.not: nemli süngerle denemedim ama belki o şekilde biraz düzelir.

 14. Herkes soylemis zaten tarte shape tape muadili gosteriliyor. Ancak ben benzetemedim. Evet yapi olarak¸ yogunluk ve yogun kapaticilik olarak belki. Ama kalicilik¸ goz altindaki durusu¸ revolution’in bikac saat sonra oksitlenip koyulasmasiyla bence hiiiic alakalari yok.

 15. şu ana kadar kullandığım açık ara en iyi kapatıcı.şimdiye kadar¸ fit me¸ wetn wild photofocus¸ rimmel london wake me up¸ essence full coverage¸ age rewind kullandım. içlerinden en beğendiğim fit me ve wnw idi. fit me bittiğinde tekrar satın almazdım çünkü hayvanlar üzerinde deney yapıyorlar ve ben uzun zamandır hayvanlar üzerinde deney yapan markaları kullanmamaya özen gösteriyorum. fit me kapatıcıma da ciciş sözlükteki çekilişi kazanarak sahip olmuştum. yılbaşından önce watsonsta gezinirken bu kapatıcının 26-27 lira civarına düştüğünü görmüştüm. elimdeki kapatıcı bitmek üzere olduğundan kendime uygun rengini (c2) satın aldım. normal hayatımda fondöten kullanmıyorum¸ daha çok bb krem kullanan biriyim. bu kapatıcıyı aldığımdan beri bir kez bile bb krem sürmedim. hem göz altımda¸ hem yüzümde harika bir eşitleme sağlıyor. yanaklarımda sivilce izleri ve kızarıklıklar mevcut. full coverage değil -ki ben de olmasını istemem¸ doğal durması benim için daha iyi olur- ama bu kadar doğal durup aynı zamanda bu kadar güzel kapatan başka bir kapatıcı görmedim ben. yapısı vs değişmediği sürece ölene kadar müdavimiyiz artık.

 16. kolay kolay bitmeyeceğini düşündüğüm kapatıcı. kapatıcıları genelde ten rengime yakın almak istiyorum aydınlık görüntüden önce morluk kapatması önceliğim olduğu için¸ bu yüzden c8 rengini edindim.  ten renginiz benim gibiyse eğer 1-2 ton daha açık rengi de alınabilir bence. (fit me 20-25 age rewind nude renkleri bana uyuyor) Ürünün kapatıcılığını yüksek buldum¸ çizgilere dolma problemi ve kurutma problemi de yaşamadım. Ancak kalıcılığını biraz düşük buldum maalesef bobbi brown instant¸ catrice gibi daha pudralı ürünler baya baya gün sonuna kadar götürüyor çünkü. Fakat genelde kapatıcı renklerini online aldığımdan aydınlık görünüme uygun renkleri farkında olmadan hep seçtiğim için elimde bu kadar ten rengime yakın bir kapatıcı yoktu¸ bu yüzden severek kullanıp bitireceğim büyük ihtimalle fakat yeni ürün deneme isteğimi söndürecek kadar da ayılıp bayıldığım bir ürün olmadı. Bir de başlıkta bu konu hakkında yazana hiç rastlamadım benim elimdekinde mi bir sorun var bilmiyorum ama kapatıcı gerçekten buram buram kimyasal kokuyor¸ koku hassasiyeti olanlar tester görme şansları yoksa bence edinmemeli rahatsız olunabilecek derecede. ilgili medya: 1

 17. Kuru göz altlarına sahipseniz koşarak uzaklaşın¸ asla ama asla yanaşmayın. Ben tester olmaması kaynaklı c3 rengini aldim fakat ten rengimle alakasız cok açık bir Pembe çıktı. Rengi dengeleyebilsem de başka kapatıcı ile¸ hem tek başına hem ikili kullanımlarda korkunç kurutucu bir concealer. Kapatıcılığına 7 veriyorum¸ normalde 6 ama o da benim yanlış renk almama bağlıdır belki. Yapı olarak korkunç. Kupkuru. Gözaltlarını nemlendirmeme rağmen cok kuru durdu¸ zaten sabitlenemez ama 2 3 saatte de silindi. Rezillik. Verdiğim paraya çok acıdım. Maybelline Age rewind¸ fit me¸ loreal true match¸ nyx gotcha covered¸ elf hd lifting¸ note mineral concealer hepsi çok çok daha insancil¸ günlük hayata uygun¸ kuru gözaltlarına hitap edebilecek ürünler¸ asla almayın diyebileceğim bir ürün. Kuru bile olmaza gözaltına yazık eder.

 18. Ilk surdugumde begendigim bir kac dakika sonra nefret ettigim kapatici. Daha surmemle goz alti cizgilerime dolmasi bir oldu. O kadar derin ve buyuk cizgilerimin oldugunu bile farkinda degildim. Soylenildigi kadar super bir kapaticiligini da goremedim malesef. Eger denildigi gibi shape tape muadiliyse ona o kadar para vermemis olmam sevindirici.

 19. Elimde c3 rengi var denildiği kadar pembe değil tarte kapatıcının fair neutral rengini kullananlar bunuda severek kullanır ancak bilginize bu bana fondöten renginde tarte kapatıcıda öyle ben çok aydınlık bitiş sevmediğim için aynı tonda alıyorum referans olarak rengim(nyx total control alabaster¸superstay 03 true ivory¸nyx stay matte ivory(biraz sari kalabiliyor bazen)¸essence #instaperfect 30 funny ivory¸loreal true match 1N)…

 20. bence c1 rengi var¸ rengi tam oturdu. kokusu dışında beni rahatsız eden birşeyi yok. büyük aplikatörünü de sevdim. göz altlarım çok kuru değildir¸ o yüzden çizgilere dolma sıkıntım çok olmadı. ama şimdiye kadar kullandığım en iyi kapatıcı mı¸ hayır. hiçbiri bir tarte shape tape olamaz.

 21. hiçbir renginin tester ı bulunmadığı için şansıma c5 i aldım çıktım aklıma swatchlarına bakmak bile gelmedi. c5 en sarı alt tonlusuymuş aralarında. kullanınca editleyeceğim. nyx hd kapatıcımı bitirmeye zorluyorum. o da öyle bereketli ki meret.edit: buarada nyxte cw3 u severek kullanıyorum ve aldığım rengin onunla ilgisi yok. nolur kötü durmasın 🙁

 22. Büyük umutlarla aldığım beni hayal kırıklığına uğratan kapatıcıGöz altlarım hiç kuru değildir.Bu kadar çizgi çizgi duran göz altımı kurutan bir kapatıcı daha kullanmamıştım gerçekten birsürü uygulama yöntemi denedim hepsinde sonuç aynı oldu.

 23. bir haftadır kullanıyorum ve çok memnunum.fiyat-performans olarak düşündüğümde çok iyi.çoğu kişi çizgilere dolduğundan¸iyi kapatmadığından¸kuruttuğundan bahsetmiş.ben hiçbirini yaşamadım.hatta şu ana kadar kullandığım uygun fiyatlı kapatıcılar arasında en çizgilere dolmayanı bu oldu.göz altlarım kuru ya da mor değil¸belki daha sorunlu göz altları için iyi bir ürün olmayabilir ama ben bayıldım.parmaklarımla dağıtıyorum ve çok güzel¸doğal bir sonuç alıyorum.kalıcılığı da gayet iyi bence.

 24. Watsons’a testerıda gelmiş olan kapatıcı. Bayadır etrafımdaki watsonslarda sadece ürün vardı ve findation.com da maybelline fit me 10 numaraya 6 numarayı denk gösterdiği için denemek istedim. Ama akıllılık edip 5 ve 6 yı birer göz altıma uyguladım. Evet parmakla nemden eser kalmamış soğuk yemiş cildimle 5 numara doğal olarak bütünleşti. Mat bitişli hatta pudralı. Çizgilere doldu ancak benim esas takıldığım 5 ve 6 arasındaki hayli farklı renk ve alt ton. 5 nötrleyip kapatırken 6 aydınlattı. Aplikatörü kocaman. Çok fazla ürün bırakıyor. Üçgen çizeyim de dağıtayım derseniz bütün yüzünüze yayabilirsiniz hatta yaymak zorunda kalırsınız. İnce yapılı değil.Evdeki aydınlatıcı güruhuna katılmaları için %50 inmesini tercih ederim.

 25. hiç sevmediğim yıldızımın hiç barışmadığı kapatıcı. çok ağır çok kıvamlı¸ sürdüğüm anda gözaltı çizgilerime doldu. gün içinde gözaltımda parçalandı. gözaltlarımı çok iyi nemlendirmeme rağmen fazlasıyla kuruttu ve parça parça durdu. 

 26. 2 gün önce aldım ürünü. c7 aldım¸ c1 vs alındık yazılmış burada ama c1 bence aşırı açık bir beyaz ton çünkü türkiye’ye en açık tonları gelmiş ürünün.her neyse tarte shape deneme fırsatım olmadı ama muadiliyse tarte shape tape de kötü diyebilirim. ne kadar kusur varsa belli ediyor. dermalogica göz altı kremiyle nemlendirip üstüne sürdüm¸ ne kadar noktacık vs varsa hepsini ortaya çıkardı. fit me alacakken bırakıp bunu almıştım¸ bir de 0 indirimli fiyatı 34.90 tl olmuştu watsons’ta. kesinlikle kötü. revolution markasının daha önce far paletini de almıştım o da çok kalitesizdi. bence genel olarak kötü bir marka. tarte shape tape aplikatör ve dış kısmını taklit etmişler¸ o kadar. paranızı boşa harcamayın.

 27. az önce c1 rengini aldığım kapatıcı. Ancak şöyle bir durum var ki testerdan elimin üzerine biraz denedim ürünü aldım çıktım ve 5 dk sonra elimde inanılmaz bi kaşıntı kabarma oldu. Sanıyorum alerji ama ya değilse? Şu an gözaltıma denemeye de korkar haldeyim. Alerjik reaksiyona sebep olan başka cicişler varsa bilgi akışı sağlayalım.

 28. Nc15 biri c1 renginden memnun kalacaktır fakat yalnızca renk olarak. Uygulandığı an olmayan çizgilere bile dolan¸ +10 yaş katan bir kapatıcı. Galeyana gelmeyip deneyip tartmak gerek.

 29. Benim sıkıntım göz altlarımda kılcal damarlarımın çok belirgin olması. Bunu çözecek bir kapatıcı ararken watsonsta bunu önerdiler. Birebir tenime uyan tonu da buldum. Çizgilere çok hafif bir dolma yapıyor ama şimdiye dek yapmayanına hiç denk gelmedim. Kapatması¸ yapısı falan da gayet beklentimi karşıladı. Daha önce deborah¸ loreal¸ the balmdan kapatıcılar denemiştim bana göre içlerinde en iyisi bu 

 30. Ben c2 rengini alıp kullandım bi süre. Cidden tarte tape shape muadili gibi bir ürün. Hem hesaplı hem de oldukça kapatıcı. Ben kapatıcıya ihtiyaç duymuyorum genelde sorunsuz göz altlarım var ama hızlı makyaj gerektiren zamanlarda bunu her yere sürüp çıkıyorum. baya memnunum

 31. bence kapatıcı kötü değil¸ aksine beğendim bende kurutma yapmadı. ancak şöyle bir handikapı var ve bence kesinlikle bahsedilmeli¸ ürün 3.4 ml ve indirimde 35 tl referans olarak maybelline fit me 6.8 ml¸ nars radiant creamy 6 ml¸ age rewind 6.8 ml¸ shape tape 10 ml.

 32. Yeni uygun fiyatlı kapatıcımı buldum diyebilirim. Tarte shape tape kapatıcıyı demedim dolayısıyla muadilimi bilmiyorum. Fakat bu konudan bağımsız olarak çok iyi olduğunu söyleyebilirim. Açık tenliyim ve ultra mor göz altılarına sahibim. Bu nedenle corrector kullanmadan makyajını tamamlayamayan ben artık sadece bu concealer ile kolayca makyajımı tamamlıyorum. Ürün çok yoğun ve de kapatıcı  bu benim için morluklarımdan dolayı elzem olan şeyler. Ayrıca sürekli elimi yüzüme götürdüğümden genelde makyajımı bozarım ama bunda öyle bir sorun yaşamadık çünkü pudraya ihtiyaç duymadan çok güzel sabitleniyor. Fakat buna rağmen çok kolayca dağıtabiliyorsunuz. Böyle olunca da tabi ki biraz kurutma yapabiliyor bunun öncesinde iyi bir şekilde nemlendirirseniz bir sorunla karşılaşmazsınız benim kuru cildim de bu anlamda herhangi bir irritasyona neden olmadı. Çizgilerim çok olmadığından belirginleşmedi de. Bu arada C3 rengini göz altlarım için C1 rengini ise aydınlatma için kullanıyorum. Bittikçe alacağım bir ürün iyi ki Türkiye’ye gelmiş. Benim gibi mor gözaltılarınız varsa ya da kapatıcılık seviyorsanız şans verebilirsiniz. Ayrıca aplikatörü de çok tatlış..

 33. Aldığımdan beri severek kullanıyorum ama bir tek kokusu rahatsız ediyor beni. Normalde kokular rahatsız etmez beni ama bunun kokusu bir değişik. Birde içinde az ürün olması bir şey değiştirmedi benim için çünkü çok yoğun ve kapatıcı olduğu için normal kapatıcılar kadar sürmeme gerek kalmıyor. Yanlışlıkla rengini koyu aldığım için yeni aldığım maybelline fit me kapatıcıyla karıştırıp kullanıyorum ve fit me’de iki katı ürün olduğu halde ikisini de yarıladım neredeyse.

 34. Göz altlarını değilde sivilce lekelerini kapatmak için kullanıyordum ama yüzümü çok yağlandırdı ve yeni sivilceler oluşturdu. her sabah makyaj kutumda görüyorum canım sıkılıyor keşke kullanabilseydim diye jdjsjskd

 35. c1 rengi soğuk alt tonlu ve yer yer kızarık cildimin kusurlarını güzel kapattı. maybelline fit me kapatıcı ve bunun arasında kalmıştım ama tabii ki küçücük fit me yerine bunu tercih ettim. göz altımda da iyi duruyor.edit: fit me’nin gramajı daha fazlaymış hahaha 🙁 fakat bu kapatıcı daha yoğun

 36. Maalesef göz çizgilerime çok doldu. Yapısını ise oldukça kuru buldum. Hafif kırışık bir görüntü veriyor.Kalıcılığı orta düzeyde. Morlukları ise tamamen kapatmıyor.

 37. Defalarca deneyerek¸ farklı fondotenlerle birlikte ve hem sünger hem de fırçayla uygulayarak yaklaşık 1 ay kullandım. + ve – leriyle kendisini masaya yatırıyorum. Çekirdekler hazırsa başlayalım :)+Renk skalası¸ piyasadaki bizim için daha erişilebilir ve uygun fiyatta olan birçok concealera kıyasla daha geniş. Bir sebepten renk seçemiyorsanız¸ watsons ta tester deneyemiyorum ama yine de gözümle görsem bir yerden diyorsanız vs. makeup revolution ın kendi sitesine girip göz atın¸ alt tonları vs. detaylı yazıyor ve renkler de sitedeki swatchlarla aynı bence. (Bende c4 ve c6 var. Makeup revolution ın sitesindeki görsellere güvenseymişim c6 yı rahatlıkla seçer tonu uymazsa karıştırırım uydururum vs mantığıyla c4ü almazmışım.)+Bazı concealer ürünler gözlerimi yaşartır¸ bu sebepten her ürünü kullanamam¸ bunda göz yaşarması problemi yaşamadım.+Çizgilere az doluyor¸ çabuk sabitleniyor¸ mat hafif pudralı bir bitişi var.-Pigmentasyonu yüksek bir ürün ancak bende 1 saat sonra yokoluyor¸ sabitlesem de sabitlemesem de gözaltlarımdan gidiyor¸ gözaltı morluklarımın belli olmaya başlamasının yanı sıra parça parça durması gözaltlarımı olduğundan daha da kötü gösteriyor.-Gözaltlarımı makyajsız halime kıyasla daha kırışık ve yaşlı gösteriyor. -Gözaltlarımı kuruttu.-Az da çok da sürsem¸ gözaltında kaldığı süre içinde rahatsız edici ağır ve kalın dokusunu hissetmeye devam ettim.Büyük bir hevesle aldığım¸ işe yaramasını gerçekten çok istediğim ancak negatif yanları sebebiyle pozitif yanlarının benim için hiçbir öneminin olmadığını söyleyebileceğim¸ genel olarak kalitesinin abartıldığını düşündüğüm concealer.

 38. Ürünü gözaltı için biraz kalın bulsam da pudralı olduğu için göz farı sabitlemekte oldukça başarılı. Yağlı göz kapaklarına sabıp olduğum için far bazı artı concealer kullanmaktayım. Özellikle bir de altına the balm in bazını uyguladığımda göz makyajım 7-8 saat sabit kalıyor.

 39. bugün mağaza gezerken görüp denediğim ve bayıldığım üründür. o an elime c4 geldi ve onu denedim¸ tam kendi rengim oldu. yapısı yumuşacık¸ süreli 3 saat oldu gözaltlarımı hiç kurutmadı¸ çizgilere hiç dolmadı¸ uçmadı hala duruyor. şu anlık kapatıcıya ihtiyacım olmadığı için almadım. bir dahaki sefere düşünebilirim fakat gramajına bakmamıştım¸ burada okuyunca çok şaşırdım. kocaman gözüküyordu. üründe kafa karıştırıcı olan tek şey gramaj-fiyat ikilisi bence. onun haricinde gözüm kapalı alabilirim.

 40. 3 gün önce c1 rengini deneyip aldım. Şimdilik gözlemim şu şekilde¸ Çizgilerime doldu bir kaç saat sonra. C1 rengi tam oldu¸ ben sabitlemek için the balm sexy mama kullandım. Gerçekten kapatıcı bir ürün ki benim göz altı morluklarım kolay kolay kapanmaz. Eğer beni yaşlandırmayacak (çizgilere dolmadan) bir şekilde kullanmayı başarırsam concealer arayışım son bulacak demektir.

 41. Renk seçeneği çok fazla. Bu yüzden herkes kendine uygun bir ton bulabilir. Mosmos gözaltlarımı çok güzel kapattı. Kapatıcılığı başarılı.

 42. bugün evden çıkmadan kendisini kullanıp işe gittim yaklaşık 8-9 saat kadar makyajımı silmedim ama silmeme de gerek kalmamış¸ kendiliğinden silinivermiş….. ilk sürdüğümde baya güzel kapatmıştı aslında ama kalıcılık konusunda sınıfta kaldı. catrice kapatıcım.. sana ihanet etmemeliydim

 43. kötü bir yapıya sahip olduğunu düşünmediğim kapatıcı. Ancak kesinlikle bir tarte shape tape değil o konuda anlaşalım. Shape tape e benzeyen tek yanı tipi ve aplikatörü. yapısı itibariyle daha yoğun gibi görünüyor ancak o kadar kalıcı değil ve sabah sürdüğüm zaman ürünün günün devamında etkisi giderek azalıyormuş gibi hissediyorum.

 44. benim mor göz altlarımı inanılmaz iyi bir şekilde kapatmıştır.C6 rengini kullanıyorum¸aydınlatıyor aynı zamanda.kalıcılığı pek iyi değildir fakat yine de beni idare edebilecek seviyededir.kesinlikle gözaltlarımı kurutmadı ya da çizgilerime dolmadı.kızarıklıkları da oldukça iyi kapatmaktadır.yapısı ne çok kalındır ne de çok incedir.aplikatörünü çok seviyorum.

 45. ilk watsonsa geldiğinde (2 hafta-3 hafta?) aldığım kapatıcı her gün kullanmamama ve çok kullanmamama rağmen yarısı boş gözüküyor nasıl yaaani? içindeki ürün cidden çok az büyük göründüğüne bakmayın

 46. Yalnızca 2-3 kez kullandığım kapatıcı. Watson’s indiriminden 30 küsürlü bir fiyata C1 rengini aldım. Rengi dolayısıyla drugstore’da böyle ürünler bulabilmek açık tenli insanlara bir nimet.Dedikleri gibi shape tape’le alakası yok. İkisi de drugstore ve full kapatıcı ve mat iddiasında oldukları için catrice liquid’le kıyasladım ben. Catrice bende çok pudra pudra duruyor¸ göz altlarım 1 saat içinde 30 yaş yaşlanmış gibi kırış kırış oluyor. Bu açıdan revolution’ı daha çok beğendim. Revolution sivilce lekelerimde de daha başarılı kapatıcılık sağlıyor. Catrice revolution yarışında bence revolution yarışı alır. Ama özellikle göz altı kapatıcılığı konusunda revolution tarte shape tape’le yarışamaz.Revolution’ın gözümdeki en kötü özelliği ise kokusu. Hakkatten iç cephe boyası gibi kokuyor. Yüze sürünce o kokuyu alamasam da bi kıllanıyorum. Sivilceye sebep olmuş olabilir¸ burnumun göze yakın kısmında bir sivilce çıkarttım kullandıktan sonra¸ ama o mu sebep oldu daha birşey söyleyemiyorum.Özet olarak¸ şimdilik diyorum ki¸ eğer drugstore’dan günlük¸ kapatıcılığı fit me’ye kıyasla daha iyi olan bir kapatıcı istersem ve indirim dönemiyse almayı düşüneceğim bir kapatıcı olur kendisi. Kesinlikle hayatımın kapatıcısı¸ dünyada böylesi yok denecek bir kapatıcı değil yine de.

 47. Yağlı cildimde bile aşırı kuruma yaptı. Gözaltlarımı çöle çevirdi çok kırışık gösterdi. Gün sonunda çok kötü bir görüntü oluşturuyor. Ayrıca içindeki ürün gerçekten az. Far bazı olarak kullanıyorum ben de artık

 48. Kıvamı kolayca dağılmaya uygun olan¸ gosh’un “click’n conceal” kapatıcısının turuncu alt tonlu “02 medium” isimli ürününü göz altlarıma dörder çizgi şeklinde sürdükten sonra¸ çizgilerin aralarına “c1” tonunu birer mercimek tanesi olacak kadar sürdüğüm¸ Bu karışımı “real techniques expert face brush” ile dağıttığım¸ göz altlarımdaki hafif morlukları kapatırken aydınlık görünüm kazandıran¸ dağıtma sonrasında üzerinden pudrayla geçtiğim¸ o hoşlanmadığımız kırışık görünümü vermeyen¸ makyajımı çıkarana kadar duran¸ örtücülüğü yüksek olduğu için çok az miktarda kullanılması uygun olan¸ bitince yeniden alacağım kapatıcı.

 49. Yanlış hatırlamıyorsam 8 tane rengi var ve bu büyük bir avantaj.Göz altlarımı kapatmak için kullanıyorum ve çok memnunum.Kapatıcı özelliği çok iyi tavsiye ediyorum.Ayrıca çok kolay dağılıyor.

 50. Blogger lar bu kadar çok övünce denemek istedim. Önce trendyoldan C8 rengini almıştım ama koyu geldi. Daha sonra watsons tan aldığım C7 cildimle tam uyumlu oldu. Ne çok açık¸ ne çok koyu kaldı. Kokusu harika¸ kavun gibi. Fırçası çok kalın ve bu da çok fazla ürün gelmesine neden oluyor.  Gel gör ki çizgilere doluyor. İlk denemeyi fırçayla yaptım. Olmayınca bir de sünger ile deneyim dedim. Yine olmadı. Elimdeki sabitleyici pudralarla sabitleyince de grileşti. Muadili olarak gösterdikleri ve dünyanın en iyi kapatıcısı olarak adlandırdıkları tarte da böyleyse ona verilen paraya yazık. Şimdi bir de kiko nun yeni koleksiyonunda ki (water flower magic perfecting powder)  ışıltılı sabitleme pudrası ile deneyeceğim. Bu sefer umutluyum. Pudra çok iyi ışığı yansıtıyor. 

 51. Tarte’ın shape tape kapatıcısına muadil gösterilen ürünü. Shape tape’i kullanmadım bu yüzden kıyas yapmam mümkün değil ama bendeki c3 rengi ürünü tanımlayacak olursam az bir miktarla bile gercekten morluklarımı giderip aydınlık görüntü sağlıyor¸ gün içinde tazelememe gerek kalmıyor¸ cilt tipim kuru-normal ama kuruluklarımı çok belli etmedi. Kısaca ben çok memnun kaldım indirimli fiyatı sanırım 35₺ civarı¸ fiyat-performans oranı yüksek bir ürün. Bu arada ben fırça ya da süngerle değil parmaklarımla pıt pıt dağıtıyorum¸ dağıtmada da bir problem yaşamadım. 🙂

 52. Oldukça mor olan gözaltlarımı güzel kapatan¸ yoğun bir kapatıcı. Maalesef çizgilenmeye çok müsait. Bu yüzden transparan bir pudrayla kullanıyorum.

 53. Göz altıma kullanmak için büyük bir umutla almıştım (mor gözaltı sahibi olmak bunu gerektirir) ama farklı zamanlarla denememe rağmen çöle çevirdi göz altımı ve çizgilere doldu. Yaşlandırdı resmen. Fakat fondöten olarak kullandığımda ba yıl dım. Gayet güzel oturdu ve yerinden oynamadı. En azından fondöten olarak kullanıp param boşa gitmedi diyeceğim. Bendeki c1 rengi. Şu anki umudum Lorealin more than concealerı¸ onu daha denemedim.

 54. shape tape kullanmadığım için muadil gösterilebilir mi bir fikrim yok. göz altı güzel nemlendirildiğinde kapatıcı gayet güzel duruyor ve kuru göstermiyor. kapatıcılığı yüksek ve yeterli. morluklarla ilgili sorunu olanlar kapatıcılığından memnun kalacaktır. tabi ki diğer kapatıcılara göre kurutma durumu olduğu doğru ama nemlendirme ile çözülemeyecek bir kurutma değil

 55. Çok emin olamayarak c7 rengini aldım son watsons indiriminde fakat doğru renk olup olmadığından emin değilim. Yapısına gelince oldukça sorunlu bir gözaltına sahip olduğumdan olsa gerek ben abartıldığı kadar etkili bir ürün olduğunu düşünmüyorum. Kesinlikle çizgilere doluyor -henüz tam anlamıyla çizgilere dolmayan kapatıcıyla karşılaşmadım- ve ara ara renk eşitsizliği de oluyor. Dediğim gibi doğru rengini almamış olabilirim ürünü iki kere kullandım tam bir makyaj uygulamasıyla bi daha deneyip karar vericem.

 56. çok büyük hayallerle almıştım çünkü bütün beauty vlogger’ların övüp durduğu tarte shape’e muadil gösterilmişti. (bkz: tarte shape tape ) alayım dedim. keşke almasaydım¸ o kadar ağır bir kokusu var ki.. hani derler ya badana sürüp mü çıktın diye.. işte bu concealer tıpkı boya badanası gibi kokuyor! (bkz: boya badana kokusu) bunu kimsenin yazmamasına çok şaşırdım. gözaltımda da oldukça fazla dolma yapıyor ki olmayan göz altımdaki çizgileri ortaya çıkardı. cicişler kesinlikle önermiyorum. 5-10 lira fazla verip başka bir şey alın daha iyi..

Siz ne düşünüyorsunuz?