“Make up for ever hd fondöten” için 24 yorum

 1. bir türlü uygun renk tonunu bulmadığım için alma şansına henüz erişemediğim fondötendir kendisi. internetten baktığımda daha çok rengi varmış gibi görünüyor fakat izmir agora sephoraya gittiğimde sadece 4 tonunu görebiliyorum. mua da bazı müşterilerinden sivilcelenme şikayeti geldiğini söyleyince bir kere daha düşünmeye karar verdim açıkçası. ama her adını andığımda içim gitmiyor da değil

 2. Iki gün önce sahip olduğum fondötendir. Daha önce true match kullanıyordum yapı olarak benzerler ama bitişleri kesinlikle farklı. True match çok bende çok mat ve maske gibi dururken mufe hd fondöten adeta cildimde bütünleşti ve kadifemsi bir bitiş sağladı. Bendeki rengi 115 oldukça uyumlu. Ve belirtmeden geçemeyeceğim fotoğraflarda gerçekten inanılmaz güzel çıkıyor¸ suratınızda fondöten yokmuş da o sizin pürüzsüz sağlıklı cildinizmiş gibi adeta.

 3. Fotoğraflarda harika çıkan fondöten olarak ünlense de benim yaptığım flaşlı fotoğraf denemesinden sınıfta kalan fondöten. Ayrıca cildimde duruşunu da hiç sevmedim. Mağazada denediğim tester bozulduysa bilemeyeceğim.

 4. dün sephora’da bir görevli yüzüme uyguladıktan sonra daha fazla direnemeyip aldığım fondöten¸ beklediğimden çok daha iyi çıktı¸ meğer almayı ertelemekle hata etmişim. fondöten deneyimim pek yok¸ elimde rimmel’ın iki fondöteni vardı ancak ikisinden de pek memnun olmamakla birlikte bitmeden yeni ürün almamak için direniyordum¸ ama bu eziyete daha fazla dayanamadım 120 numarası sarı alt tonlu buğday tenime tam oturdu. İlk sürüldüğünde biraz pütürlü duruyor ancak 10-15 dakika sonra ciltle tam anlamıyla bütünleşiyor. (en azından benim karma cildimde böyle) cidden bu kadar doğal duruşlu ve ince olmasını beklemiyordum. cildiniz çok kuru değilse tavsiye ederim.

 5. beni hayal kırıklığına uğratan fondöten. kapatıcılığı yeterli gelmediği gibi cildimdeki duruşunu hiç beğenmedim. Loreal fondötenleri kesinlikle daha başarılıdır.ekleme: nemli sünger ile denediğimde daha iyi sonuç aldım. kesinlikle el ve fırça ile sürülmesi kusursuz sonuç vermiyor. Ayrıca kapatıcılığı ne yazık ki çok sürmüyor.

 6. beni çok üzen fondöten. alırken çok büyük umutlarım vardı çünkü herkes hayatımın fondöteni diye bahsetmiş. sorun tam olarak şu¸ benim karma olan cildimi burun bölgesi dahil olmak üzere feci şekilde kuruyor. ayrıca nasıl bir beklenti içine girmişsem artık¸ bir türlü beğenemiyorum duruşunu. bence lancome teint miracle çok çok daha iyi. eğer anlaşmanın yolunu bulamazsam sanırım üzüle üzüle takasa koyacağım.

 7. almak istediğim ve gene renk konusunda kara kara düşündüğüm fondöten. MAC Studio Fix NW20 ye denk gelecek hangi renktir¸ bilen kullanan varsa ve beni bilgilendirirse kocaman öpücükler göndereceğim. pempebarbaros katkıları ile MAC Studio Fix NW20 ye denk gelen rengin MUFE HD 118/120 olduğunu öğrendim. 120 sarı alt ton¸ 118 pembe alt ton için imiş.

 8. İlk aldığımda cildimi inanılmaz kurutmuştu bu fondöten ben de küsmüş bir kenara atmıştım sonra tekrar kullanayım dedim ve farkettim ki ürünü 1 pompadan fazla sürünce cildimi kurutuyor. Nemli cildime 1 pompa kadar ürünü süngerle uygulayınca gayet doğal duran¸ orta kapatıcılıkta bir sonuç elde ettim. Adının hakkını veriyor¸ bu fondötenle çekindiğim her fotoğrafta çok güzel çıktığım iltifatları alıyorum¸ gerçekten fotoğraflarda müthiş gösteriyor yüzü.

 9. Kapatıcılığı muazzam ve üstelik hiç fondöten yokmuş gibi duruyor. Gerçekten uzun bir süre bu fondöteni kullanmaya devam etmeyi düşünüyorum. Fotoğraflarda pürüzsüz çıkmak da cabası. yukarda Belirtilmiş ama hatırlatmakta fayda var kuru ciltli cicişlerin muhakkak önce Nemlendirici sürüp on dakika sonra bunu sürmeleri gerekiyor. Bir de galiba yüze elle uygulama yapmak daha iyi bi sonuç veriyor.

 10. renk konusunda sıkıntı yaşamadım ama kullandığım süre boyunca waaov da demedim. sadece fotoğraflarda güzel çıktığı için elimin altında bulunsun diyebileceğim bir fondöten arayışında değilim o yüzden ikinciye geçmeden kapadım gitti tekrar almam.

 11. Çok isteyerek aldığım ama maalesef sevmediğim fondotendir. Fondoten her ne kadar kişisel bir tercih olsada bu ürünün o kadar parayı hakettiğini düşünmüyorum.Öncelikle yanaklarım kuru ve t bölgem yağlı olmak üzere karma bir cilt tipine sahibim. Bu fondotenin normal dahil karma ve yağlı ciltlilerin seveceğini sanmıyorum.Sürdükten 1 saat sonra cildim çok fena parlayarak cildim bu fondoteni kustu. Kapatıcılığı bence az derecede ve gün boyunca pudra sürüp üstünden geçmek gerek. Ciltte çok fazla hd etkisi yarattığını hiç sanmıyorum. Sadece pazarlama harikası bir ürün.Bence içinde spf içermeyen bütün fondotenler resimlerde zaten güzel çıkacaktır.

 12. bronzlaştıktan sonra rengimi tutturacağımdan emin olmamakla birlikte uzunca bir süre araştırıp makyaj trendinden sipariş ettiğim ve rengini tutturduğum fondöten. bugün ilk kez denedim¸ yaklaşık 3 saattir yüzümde ve ilk izlenimim kapatıcılığının benim için yeterli oluşu oldu. mac face and body fondötenden sonra daha kapatıcı fondöten ihtiyacımı karşıladı diyebilirim. yüzüme real techniques buffing brush ile uygulama yaptım¸ ve cildimle gerçekten bütünleşti ve fondöten yokmuş sanki kendi cildimmiş gibi bir görüntü oluşturdu. cildim kışın kuruya dönük yazın normal karma arası değişiyor¸ tekirdağa yerleştikten sonra cildimin eskiye göre yazın daha karmaya döndüğünü farkettim. pudra kullanmıyorum normalde ve bende şuan için bir parlama olmadı ama günün ilerleyen saatlerinde nasıl olur bilmiyorum. cildi yağlı olanlara tavsiye edemeyeceğim bir ürün bu çünkü ciddi anlamda parlamalara yol açacaktır.

 13. hd serisinin uretiminin durdurulmasina¸ ultra hd serisinin cikmasina ve (bkz: make up for ever ultra hd foundation)’in piyasalara surulmesine ragmen nicin insanlarin bile bile eski seriyi aldiklarini anlamadigim urundur. yazdiklarima pismanim! yeni seri asiri yaglanma yapiyor¸ eskiyi stoklayanlara alkis

 14. bb kremin bir tıkı üstü diyebilirim kapatıcılığı için. sağlıklı ışıl ışıl bir görüntüsü var. çok iyi anlaşıyoruz. en iyi uygulama beauty blender ya da muadili süngerle yapılabiliyor bence. fırça da denedim ama en beğendiğim en doğal duran uygulamayı beauty blender ile yaptım.

 15. ultra hd versiyonu çıktığı andan itibaren üretimi durdurulacak olan fondöten. hatta amerika’da çıkmış bulunuyor.hemen bir kaç review izledim ve öğrendiklerimi sizlerle paylaşayım dedim.öncelikle hd olan biliyorsunuz ki karma ciltler için daha uygun bir yapıdaydı. kullananların ortak yorumu bu. çok fazla yağlandırmadan orta kapatıcılığa sahip bu fondötenin ultra hd si ise kuru ciltlere de uyacak şekilde tasarlanmış ama gelin görün ki bu sefer karma yağlı ciltlerde parlama yapıyormuş aa dostlar. 4k görüntü kalitesi için geliştirilmiş yapısıyla hd nin 4 katı çözünürlüğe sahip görüntülerde bile pürüzsüz bir cilt ve görünmezlik vaadediyor. wayne goss’un öve öve bitiremediği bu fondötenin ultra hd olanı inanılmaz görünmez doğal bir bitiş sağlamakla birlikte hafiften ortaya bir kapatıcılıkta ve üstüste uygulamaya elverişli imiş.kalıcılığı ise çok çok iyi değil gibiydi. burun kenarları ve sivilce izleri gün içinde görünür hale geliyordu izlediğim videolarda. bir de numaralandırma sistemi de değişmiş fakat altına eski numaralarını da yazmışlar yani o konuda kolaylık sağlanmış. şimdilik bu kadar dostlar benim öğrendiklerim. bu yağlandırma olayı olmasa denemek isterdim ama şu an biraz mesafeliyim artık kendisine. ama denemeden bilemeyiz taabi.

 16. karma ciltlerde kalıcılığının yeterli olmadığını düşünüyorum¸ parlama sorunu da var. ama sabitlemeyi atlamaz ve gün içerisinde de kontrol edilip yağlanan bölgeyi pudralar isen güzel görüntü veriyor.

 17. gün geçtikçe daha çok aşık olduğum¸ bu sıcaklarda bile vazgeçemediğim daha iyisini deneyene kadar hayatımın fondöteni olmaya devam edecek fondötenim. yaklaşık iki haftadır kullanıyorum ve farklı farklı fırçalarla beauty blenderla vs. deneme yapma fırsatım oldu. nemli beauty blender zaten ince olan fondötenin yapısını daha çok inceltti ve kapatıcılığını az da olsa düşürdü benim cildimde. yine de nemli süngerle uygulama yapmayı sevdiğimden ve bu sayede daha canlı ve ışıl ışıl bir görüntü oluştuğundan daha çok bu yöntemle uygulama yaptım. cildim normalde kuru yazın normale dönük ve asla cildimi nemlendirmeden uygulama yapmıyorum o yüzden cildimde kuruma yapmadı¸ yağlandırma ve parlamaya da yol açmadı. bugün de zoevanın 104/buffer fırçasıyla uygulama yaptım ve normalde kullandığımdan biraz daha az bir ürün kullanmama rağmen resmen fondötenin kapatıcılığını arttırdı ve cildimde porselen etkisi yaptı. cildimle bütünleşti ve kesinlikle fondöten varmış görüntüsü yaratmadı. fırça sigmanın f80 flat kabuki fırçasına benziyor onun gibi fırça düz kesilmiş ve sık kıllı. elinde f80 olanlarda da ürünün kapatıcılığı arttıracağını düşünüyorum. ince ışıltılı bir görünüm istersem bb süngerle¸ daha kapatıcı ve biraz daha mat bir görüntü istersem zoeva 104le uygulama yapacağım artık. umarım yeni çıkan ultra hd seri de aynı yapıdadır ve beni hayal kırıklığına uğratmaz.

 18. Dugun¸ nisan vs gibi fotograf cekimi yapacaginiz zaman ya da mesleginiz kamera onundeyse kesinlikle kullanacaginiz en ideal fondoten oldugunu iddia edebilirim.Hayatimda gorup gorebilecegim en fazla nemin bulundugu ve tabiri caizde popomuzdan terlerin aktigi bir gun arkadasimin dugunu vardi. Kuaforu ne akla hikmetse bu fondoteni kullanmadi ve biz deneyelim dedik. Yaz gunesi gormemis acik bugday tenli olan benle¸ tatilde bronzlasmis bir arkadasim kullandik. Ikimizin de cildine uyum sagladi. Cildimizde buyuk sorunlar yok dolayisiyla ortuculuk konusunda pek bir sey diyemem ama fondotenden kose bucak kacip bb kreme siginan beni cok etkiledi. Demek ki fondoten de dogal durabiliyormus diye dusunmemi sagladi.Hd fondotenlerin uzerine hd pudra haric baska bir pudra uygulayinca ozelliklerinin kayboldugunu duymustum ama o gun elimizde nars transparan pudra vardi ve kapaticimi sabitlemek icin goz altlarima ve t bolgeme bu pudradan surdum. Nemden ve sicaktan dolayi bir ara burnumun uzerinde boncuk boncuk terler oldu ama pudranin hikmetinden mi yoksa fondotenden midir¸ zerre parlamadi¸ bir yere bulasmadi. Hatta o boncuk terleri gormek hosuma bile gitti demek ki cildim nefes aliyor diye dusundum. Kisaca Ozel bir gunlerde kullanmak uzere alacagim tek fondoten bu olur.

 19. Make Up Forever HD fondöten kullanıyorum. Ürünün renk skalası çok güzel her tene uygun bir rengi var. Yapısı çok güzel¸ kolay dağılıyor¸ iyi nemlendirdiğim zaman kuru cildimde bir sıkıntıya yol açmıyor ve en güzeli gün boyu kalıcı.. Ürün mükemmel kapatıcı değil¸ ara sıra çıkan sivilcelerimi bile doğru düzgün kapatmıyor ancak nasıl oluyorsa o sivilce fotoğraflarda görünmüyor. Bu fondöten ile çektiğim her fotoğrafıma bayılıyorum. Markayı da bu fondöteni aldıktan sonra tanıdım ve sevdim.

 20. Aldığıma maalesef çok pişman olduğum bir ürün¸ çünkü çok büyük ümitlerle almıştım ve bir sürüde para verince insan daha da kötü oluyor.Öncelikle değişik fırçalarda uygulamaya çalıştım farklılık yaratsın diye ama maalesef bir faydası olmadı.Cildim karma¸ ve karma ve yağlı ciltler için çok fazla yağlı olduğunu düşünüyorum. Kamerada güzel duruyormu durmuyor mu bilmiyorum çünkü bu ürünle resmimi çektirmedim ama gerçek hayatta yakından çok fazla iyi durmadığı kesin. Cildime pudra sürdüğüm halde oturmadı ve ürün ve çene kısmımda fondoten oksitlenmesi yaşadım.Maalesef beni hayal kırıklığına uğrattım canım.

 21. bugün kullanmaya başladığım fondöten kendisi. 117 rengi tam uyum sağladı. henüz sadece elimle uygulayabildim ve parmaklarla biraz ısıtıp sürünce çok güzel doğal bir bitiş yakaladım. bu kışın favorisi olacak sanırım.

 22. Ciddi anlamda fotoğraf dostu fondöten. Başlı başına zaten harika bir de üstelik başka bir ürünle karıştırınca onu da pürüzsüzleştiriyor sanki. Kusursuz cilt makyajı¸tam kapatacılık ve kalıcılık istediğimde loreal in mat fondöteni karıştırıp uyguluyorum porselen gibi duruyor cildim. Bayılıyorum!

Siz ne düşünüyorsunuz?