“Make Up For Ever” için 103 yorum

 1. trendyolaff
 2. ben stick fondötenini alamadan ülkemizden çekilen marka.umarım sephora bünyesinde geri geleceği doğrudur ne diyeyim.

 3. Stick fondötenini tatil sonrası alırım diye düşünürken çekildiğini öğrendiğim markadır. keşke vaktinde alsaydım. 14 c dudak kaleminden vazgeçmek zor olacak asıl. harika bir tondu.

 4. 30 eylül itibariyle Türkiye’den çekilen firma.Tekrar sephora bünyesinde gelecek diyorlar fakat tarih belli değil. Zaten şu an ne sephora da ne butik mağazalarında neredeyse hiçbir ürünü mevcut bile değil. İstesek de alamayız cicişler.

 5. İstinye park sephora çalışanı bana Türkiye distribütörüyle anlaşmasının bittiğini söyledi. muhtemelen geri gelecekmiş. umarım geri gelir çünkü ultra hd kapatıcısı ef-sa-ne! instagram hesaplarına para bayılmak istemiyorum¸ umarım geri döner 🙁

 6. dun akasya sephora’daki calisanin soyledigine gore turkiye’den coktan cekilmis¸ sephora sadece stokta kalanlari satiyormus. keske indirim yapsaydiniz stoklari eritmek icin dedim fakat yapmayacaklarmis.

 7. Bugün sephora çalışanıyla konuştum ve Türkiye den çekileceğini söyledi¸ sadece en koyu renkler kalmıştı¸ üzücü be sözlük.

 8. Geçen gün akasya çalışanlarına sorduğumda bir kısmı çekileceğini bir kısmı bilmediğini söyledi. Yine mağaza müdürünü yakalayıp sorduğumda benefit gibi sephora bünyesine geçtiğini ülkeden çekilme gibi bir durumunun olmadığını söyledi. Geçenlerde sephora ig sayfasında kontür paleti far paleti gibi paylaşılmıştı¸ çekilen bir markanın reklamını yapmazlar gibi geliyor bana.Bir an önce belli olsa da rahatlasak¸ sabitleme spreyi ve maskarası dışında olmazsa olmaz ürünüm yok ama sephora çalışanlarını gidiyor mu diye darlamak yeni hobim haline geldi resmen.

 9. Türkiyeden çekilmesiyle pek fazla bir kaybınız olacağını düşünmediğim marka. Göz kalemini¸ fondotenini (numune olarak¸ hiç almadım)¸ HD transparan pudrasını denedim ve hiçbirinde wow bu ürün olmadan hayatıma bundan sonra devam edemem diyemedim. Bence fazla şişirilmiş¸ çok matah süper ürünlerinin olduğunu düşünmediğim marka. HD fontoneninin tenime cuk diye oturani da olmadı. Hepsi yüzümde emanet durdu. hele o stickleri¸ aman tanrım evlerden uzak. Hiç bir rengi mi uymaz yani.

 10. şimdiye dek maskara¸göz kalemi¸eyeliner¸bronzer ve step 1 makyaj bazını deneyimlediğim marka. hiçbir ürününü tekrar almadım eyelinerı harika siyahlıkta sürümü çok kolay ama benim bombeli¸düşük ve yağlı göz kapaklarım sayesinde sürdükten hemen sonra adeta bir panda gibi dolaşmama neden oluyordu. yani aqua falan diyorlar ama yalan¸yağlı göz kapaklarına asla gelmiyor.bronzeri henüz bitmedi fena değil ama o makyaj bazı. ahh o makyaj bazı… şimdiye kadar denemediğim makyaj bazı kalmadı desem abartmış olmam. aşırı yağlı ve gözenekli cildime en iyi gelen en memnun kaldığım makyajı bazı make up forever step 1 yağlı ciltler için makyaj bazı. cidden iyi¸cidden.(eee ne yani ben şimdi makyaj bazı mı stoklayacağım?)mufe nin gidişine özellikle bu yüzden üzülüyorum çünkü gözenekli ve yağlı ciltler için baz kesinlikle olmazsa olmaz. yeni gelen markalara göbek atacak seviyeye geliyoruz elimizde ki markalar ise çekiliyor¸asla yeterli bir ülke olamayacağız sanırım..

 11. eğer gidişi doğruysa -ki bence birazdan bahsedeceğim şeyden dolayı bence doğru- bana yaklaşık 5 dakika önce bir ilki yaşatmış markadır. hayatımda ilk kez fondöten stokladım.öncelikle neden apar topar fondöten stokladığımı izah edeyim. maalesef pek bahsetmek istemediğim ama öyle bir iki sivilce problemi gibi basit olmayan bir cilt rahatsızlığına sahibim ve yalnızca make up for ever ultra hd stick fondöten ve beauty blender ikilisi özgüvenimi ciddi manada toparlayacak kadar iyi bir kapatıcılık sağlamanın yanında cildimde çok çok¸ gerçekten tarif edemeyeceğim kadar çok doğal bir görüntü sağlıyor.tedavi oluyorum fakat bu uzun bir süreç. bu süreçte favori fondötenime de oldukça ihtiyacım olacak ve bu mükemmel fondötenin tek kusuru maalesef çabuk bitmesi. o yüzden madem çekiliyorlar iki tane daha alıp kenara koyayım dedim. şimdi bana çekildiklerini düşündürten meseleye geliyorum. ufak bir inceleme sonrasında sepete kendi rengimden iki tane atmayı denedim 4-5 kere¸ site beni sepetten attı ve sepetimi boşalttı. neyse be ultra hd¸ sana değer dedim ve iki ayrı kargo parası ödemeyi göze alarak bir tanesini sepete attım¸ ikisi ayrı ayrı alırım dedim. ödemeyi yaptıktan sonra da gördüm ki sonuncuyu almışım¸ tükenmiş. geriye kalanlar da çok koyu renkler¸ anca siyahi iseniz ya da kontür yapmayı düşünüyorsanız kullanabileceğiniz renkler. üstelik 1 ay önce makyaj trendi’nde öylesine hd stick’e bakarken renkler tükense bile tükenen renklerin toptan kaldırıldıklarını görmemiştim¸ yalnızca köşelerinde “tükendi” yazısı oluyordu fakat ilanlar duruyordu. şimdi neredeyse hepsini toptan kaldırmışlar. bu da beni makyaj trendi’nin elde kalanları sattığını ve stoklarını yenilemeyeceğini düşünmeye sevk etti. sonuç olarak sanırım ayrılık vakti¸ elveda mufe.

 12. ben de kapanacağını duyduğum için gittim en sevdiğim masakara olan smoky lash maskarayı aldım. Benim aldığım sonuncusuydu¸ aldıktan sonra testerını falan kaldırdırlar. Akasya sephora’dan almıştım ki almadan önce sordum çekiliyor mu dite evet çekliyor dediler. İhityacımda yoktu aslında ama bir daha bulamam falan diye aldım. İşin kötü tarafı mac’in bir maskarasını kullanıyordum ve hiç sevmemiştim. Bunu alınca onu da kullanmamaya başladım. Kötü oldu benim için biraz elimde kaldı dolu mac maskara.

 13.  şu girdinin üzerine bugün taksim sephoraya gittim ve orada da türkiye’den çekileceğini onayladılar. makeup forever’ın ultra hd stick fondötenine bakayım dedim. en koyu iki renk kalmıştı. bu fondötenin en çok rengi akmerkez sephorada bulunuyor sanırım. geçen gittiğimde 5-6 renk vardı ama malesef benim rengim kalmamıştı. ordaki çalışan da istanbuldaki bütün sephoraları gezdiğini ve bu fondötenin en çok renginin akmerkezde olduğunu söyledi. ama türkiye’ye artık ürün yollamadıkları için bunun da çok uzun süreceğini düşünmüyorum.

 14. bugün akasya avm sephora daki çalışan Türkiye pazarından çekildiklerini doğruladı. napsak gitmeden mufe den alınacaklar listesi mi yapsak 🙁

 15. taksim sephora ¸ kendi bünyelerinde devam edeceğini ¸stokların yenileneceğini söyledi.Sadece şubeden şubeye farklılık yok aynı şube için de bile ne dedikleri belli değil.

 16. smoky lash maskarası mükemmel olan marka eğer çekiliyorsa bu ürüne eş bir ürün bulmam gerekir çünkü ne ararsanız bu rimelde.

 17. sanırım çekilip çekilmediği hakkında tüm sephora ve mufe çalışanlarının ayrı bir şey söylediği marka. Bana da bugün buyaka sephora müdürü benefit gibi tamamen sephora bünyesine geçtiğini ve önümüzdeki ay tüm stokların yenileneceğini söyledi. Hatta anastasia beverly hills’in de kesin geleceğini belirtti. Sevindirik oldum.

 18. türkiye’de ki kozmetik severler tarafından sevilen ve tercih edilen bir marka. bu durumda çekilmesi bana çok garip geliyor. ne alaka yani? acaba sadece mağazaları mı kapanacak?

 19. Dün cevahirdeki make up for ever mağazasına gittim ve ekim ayında türkiyeden çekileceklerini söylediler¸sephoradaki standlar kalkıyor mu emin değilim ama muhtemelen tamamen çekiliyorlar

 20. makyaj trendine geçen gün e mail attım. cevap şu¸Tekrardan Merhaba İklim Hanım¸ Konu hakkında ayrıntılı bilgiye sahip değiliz. Saygılarımızla¸Makyaj Trendi Ekibi Sent: Wednesday¸ Jüly 27¸ 2016 1:40 PMTo: Makyaj Trendi Müşteri HizmetleriSübject: Ynt: MT:Siparişiniz Hakkında Merhaba ¸ Sephora vs makeup forever ‘in tr’den çekileceğini söylüyor bu konu hakkında bilginiz var mı acaba?benim bu cevaptan anladığım çekildiği ne yazık ki…

 21. şimdiye kadar gördüğüm en beyaz yapan beyaz göz kalemi bu markanın. diğerlerinin aksine de yumuşacık¸ asla kireç gibi durmuyor.toz pudraları gayet iyi¸ maske etkisi sıfır¸ sabitlemek için mükemmel. fakat hangi akla hizmetse¸ kutuların üstünde renk belirten numara yok! no kaç diye bakmak isteseniz bakamıyorsunuz. saçmalık…son olarak¸ çok sevdiğim bir makyöz arkadaşım bu markay beğenerek kullanmasına rağmen kutularının çatır çutur kırıldığını söylemişti. ben yanımda makyaj malzemesi taşımadığım için öyle bir sorun yaşamadım tabii¸ ama eğer çok sık seyahat eden biriyseniz sizin için dezavantaj olabilir. fakat ürünlerinin fiyat/performansı kesinlikle çok iyi.

 22. Sephoradan kesinlikle çekilen marka. Türkiyeden de çekileceği söyleniyor ama o netlik kazanmamış. Diğer bi dedikodu ise kendi mağazalarında sadece satış yapacağı bu sebeple sephoradan çekildikleri

 23. Kör ölür badem gözlü olur misali olan marka. Çekileceği duyulunca (söylenti olsa bile) hemen kıymete binmiş bence. Ben kozmetikte tasarıma çok önem veriyorum maalesef çünkü kozmetik ihtiyaçtan çok estetiktir (cilt kusurlarımızı gerçekten düzeltmek için doktora gideriz ama makyajdan gerçekten Zevk aldığımız için makyaj yaparız) ve önceki entryde de dendiği gibi tasarım olarak bana aşırı sade ve basit geliyor. Hd fondotenini de sample olarak denemiştim ve cildimdeki kuru yerleri göstermişti hemen. O yüzden bence çekilmesinde sakınca olmayan marka.

 24. henüz hiçbir şey almadım kendilerinden o kadar yoğun reklam yapmalarına rağmen. kozmetikte mecbur kalmadıkça¸ denemeden¸ gözümle görmeden bir ürün almıyorum ve bu markanın standına ne zaman baksam çok basit geliyor ürünlerin şekli şemali¸ yapısı bana :/

 25. Bir ciciş çekilmeyeceğini yalnızca distribütörü olan firmanın değişeceğini söylemişti ve öğrendiği yeri de yazmıştı¸ o kişi sanırım silmiş gönderisini tekrar yazsa da herkes rahatlasa keşke. Hatta makyaj trendinde artık satılmayacağından indirim olur eldeki ürünleri çıkarmak için falan demişti. Bende satışları ve popularitesi iyi olduğu için çekileceğine ihtimal vermiyorum.

 26. Youtube üzerinden satış stratejisi ile illallah ettiren marka. Duygu özaslan vb. youtuber grubu makyaj trendidir odur budur hediyedir derken markaya karşı ciddi bir önyargılı oluşturdular. Tamam belki ürünleri standart üzeridir¸ belki alınacak parçalar vardır. Ki ben Youtube’da bir anda herkesin ağzına takılan “HD fondöten en süperli bir sey” zamazingosu yüzünden kullanıp çok beğendiğim HD Fondöteni gidip bir daha almadım. Çünkü markanın bir anda çılgınlarcasına her kanalda reklamının dönmesi bana ucuz geldi. Tanım: Reklam stratejisi hoşuma gitmeyen marka.

 27. umarım çekilmez… the body shop çekilecek diye zarara girdim zira… çekilmesin de zaten… çeşit iyidir ve türkiye’nin her alanda daha da artarak dünyanın bir parçası olması lazım… ayrıca gözüme kestirdiğim birçok artist farları var…

 28. Ultra HD fondoteni olsun¸ primerı olsun¸ pudrası olsun gönlümün prensesi olan markadır 🙂 ayrıca çalışanları çok sevecen¸ kibar¸ yardımsever ve bir o kadar da konuya hakim kişiler.

 29. ürün çeşitliliği konusunda gün geçtikçe kendini aşan¸ fazla fazla ürün seçeneği¸ renk seçeneği üreten marka. son zamanlarda bu konuda ciddi atılımlar yaptığını düşünüyorum¸ neredeyse 2 3 ayda bir yeni ürünü piyasaya sürülüyor ve markanın canlı¸ yeniliğe açık tutulması da sağlanıyor. özellikle ten ürünlerinde renk seçenekleri yeterince geniş¸ dolayısıyla kendinize uygun rengi bulmakta çok zorlanmıyorsunuz.(tabi çalışan gazabına uğramazsanız.) ürünleri gerçekten kaliteli ve fiyat olarak da mac civarında dolaşıyor¸ o yüzden ulaşımı da çok zor değil. belli yerlerde kendi mağazalarının olması da ulaşılabilirliği arttırdığından zor ulaşılan diğer markalara göre daha fazla talep olduğunu düşünüyorum. şimdiye kadar sadece hd¸ ultra hd serisinin ten ürünlerini kullandım ve çok memnun kaldım. makyaj bazları¸ farları ve rujları da çok ilgimi çekmeye başladı¸ iyi yorumlar gördükçe alışveriş isteğim de artıyor malesef 🙂

 30. Pembe aşkımın gazına gelip aqua serisinden toz pembe olan eyeliner ını aldım. Sadece bir kere surdum onda da 2 dakika sonra beyaz gibi durdu cok pişmanım gercekten :((

 31. Smokey lash maskarasını ayıla bayıla kullandığım markadir. Gerçekten takma kirpik etkisi yaratan¸ bol dolgunluk veren hayatımın maskarası.

 32. yeşil primerından hiiiiççç memnun kalmadığım marka. kızarıklıkları nötrlediğini göremedim ama yinede belki bugün etki eder diye kullanıyorum. o kadar paraya değdiğini düşünmüyorum.aqua eyes siyah rengi göz kalemini kullanıyorum. ondanda memnun kaldığımı söyleyemeyeceğim. renk vermesi açısından güzel ama nerede bunun su balerinleri için olan kısmı? benim için bir göz kalemi suda kullanılabiliyorsa akmamalı bulaşmamalı. gözümün üst içine sürüyorum ama altada bulaşma konusunda sektirmedi sağ olsun. insan böyle bir üründen sürüldüğü gibi sabitlenmesini bekliyor. sonuçta gözün sulu kısmına sürüyoruz. ayrıca göz pınarlarıma da doluyor gün içinde. bir tek kaş ürününden memnunum sanırım. ama onunda dağıtması zor. hızlı davranmak gerekiyor. bizde her gün kaş doldurmuyoruz yani. elimiz o kadar yatkın değil hızlı çalışmaya. kalıcı olması güzel sadece.

 33. Matte foundation ve hd foundationına sahip olduğu markadır.Karma bir cildim var matte foundation kapatıcılığı yüksek bir fondoten her gün kullanmasam da tamamiyle mat bir görünüm ve yüksek kapatıcılık istediğimde kullanıyorum.Bende 30 numaralı rengi var kullanmadan önce kesinlikle cildimi nemlendiriyorum¸ kuru ciltlere pek gideceğini sanmıyorum.Yapısı biraz katı ben en iyi sonucu elle uygulayarak alıyorum.HD foundation matte foundationa göre ıslak bitişli.Günlük kullanımda bunu kullanıyorum.Expert face brushla uyguluyorum.Kapatıcılığı orta ve gerçekten kameralarda yüzünüz bir farklı duruyor bitince tekrar alacağım.

 34. Markanın yeşil renkli primerını kullandım. sivilce ve izlerini güzel nötrlüyor. şu an elimde markanın full cover kapatıcısı var. katıya yakın kıvamda¸ elinizde ısıtmanız gerekiyor. lekeleri kapatmada gerçekten çok iyi işler çıkarıyor.(ama göz altı morluklarına çok tavsiye etmem.)

 35. zamanında hd likit(?) allıklarından alıp kullanamadığım marka. Pompalı bir şişede ama bu mereti şişeden bir türlü çıkartamıyorum. İçinde durduğu yerde katılaştı sanırım. Ağda ısıtır gibi ısıtmayı denedim olmadı¸ iğneyle pompanın ucunu temizledim olması. Var mıdır bunun bir çaresi cicişler? O kadar da para verdim boşa gitmesin günah:(

 36. Aqua Rouge serisi lipglossarından 18 numara coral rengini ve aynı numaralı dudak kalemini kullanıyorum.Her tene yakışacak çok güzel bir pembe.H&M’den yine coral olarak geçen krem bir allık aldım.Beraber oluşturdukları görüntüyü gerçekten çok seviyorum.Rujun kalıcılığından gayet memnunum.

 37. hd fondöten gerçekten başarılı bir üründür. Aydınlık ama parlamayan bir surat istiyorsanız kesinlikle öneririm. Renk skalası da geniş. rimelleri de iyidir bulaşma yapması dışında ( sadece sürerken bulaşıyor) bir çok high end markayla yarışır. Agua ve smoky strech maskaralarını deneyin derim.aqua rujlarından almıştım evet mat güzel fakat bir saat sonra dudakta kupkuru oluyor o yüzden bir daha asla almam.sabitleyici fix spreyi güzel mac’e bir muadil gibi. Sanırım daha ucuzdu fiyatı hatırlamıyorum şimdi.kaş kiti çok güzel fakat ben de bir tık koyusu var iki kere kullandım sadece bana koyu geldiğinden. ( takas başlığında belirtmiştim satıyorum ilgilenenlere)takma kirpikleri çok güzel diyorlar. Yine mac’e alternatif olabilir¸ bakmak lazım.panstick fondötenleri bulamadım online siteler dışında. Koyu renk olanı kontür için çok iyi övgüler alıyor¸ aklınızda olsun giderseniz…

 38. bunun meşhur bir hd pudrası var. bu pudra bildiğin toz silica dan oluşuyor. silica satan yer bulabilsek buralarda keşke. ben bir tek coastal scents’de bulabildim o da türkiye’ye gönderim yapmıyor. Sadece silicaya o kadar da para verilmez be sözlük. en son 86 liraydı. Coastal ise 30 gramını 5 dolara filan satıyor.

 39. TAKSİM MAĞAZASI SATICILARI GAYET SEVİMLİ.RAHATIM BEN BU MARKAYLA SEVERİZ AİLECEK.ÜRÜNLERİNE ZATEN DİYECEK YOK BENCE.BİRASCIK PAHALI AMA¸ İLK FOTOLARDA PARLAMAYAN PUDRA FONDOTEN NEYİM DE BU MARKADA BULDUM.DİĞER YANDAN KAŞ JELİ DE İSTEK LİSTEMDEDİR.

 40. Ciddi anlamda fotoğraf dostu fondöten. Başlı başına zaten harika bir de üstelik başka bir ürünle karıştırınca onu da pürüzsüzleştiriyor sanki. Kusursuz cilt makyajı¸tam kapatacılık ve kalıcılık istediğimde loreal in mat fondöteni karıştırıp uyguluyorum porselen gibi duruyor cildim. Bayılıyorum!

 41. bugün kullanmaya başladığım fondöten kendisi. 117 rengi tam uyum sağladı. henüz sadece elimle uygulayabildim ve parmaklarla biraz ısıtıp sürünce çok güzel doğal bir bitiş yakaladım. bu kışın favorisi olacak sanırım.

 42. Aldığıma maalesef çok pişman olduğum bir ürün¸ çünkü çok büyük ümitlerle almıştım ve bir sürüde para verince insan daha da kötü oluyor.Öncelikle değişik fırçalarda uygulamaya çalıştım farklılık yaratsın diye ama maalesef bir faydası olmadı.Cildim karma¸ ve karma ve yağlı ciltler için çok fazla yağlı olduğunu düşünüyorum. Kamerada güzel duruyormu durmuyor mu bilmiyorum çünkü bu ürünle resmimi çektirmedim ama gerçek hayatta yakından çok fazla iyi durmadığı kesin. Cildime pudra sürdüğüm halde oturmadı ve ürün ve çene kısmımda fondoten oksitlenmesi yaşadım.Maalesef beni hayal kırıklığına uğrattım canım.

 43. Make Up Forever HD fondöten kullanıyorum. Ürünün renk skalası çok güzel her tene uygun bir rengi var. Yapısı çok güzel¸ kolay dağılıyor¸ iyi nemlendirdiğim zaman kuru cildimde bir sıkıntıya yol açmıyor ve en güzeli gün boyu kalıcı.. Ürün mükemmel kapatıcı değil¸ ara sıra çıkan sivilcelerimi bile doğru düzgün kapatmıyor ancak nasıl oluyorsa o sivilce fotoğraflarda görünmüyor. Bu fondöten ile çektiğim her fotoğrafıma bayılıyorum. Markayı da bu fondöteni aldıktan sonra tanıdım ve sevdim.

 44. Dugun¸ nisan vs gibi fotograf cekimi yapacaginiz zaman ya da mesleginiz kamera onundeyse kesinlikle kullanacaginiz en ideal fondoten oldugunu iddia edebilirim.Hayatimda gorup gorebilecegim en fazla nemin bulundugu ve tabiri caizde popomuzdan terlerin aktigi bir gun arkadasimin dugunu vardi. Kuaforu ne akla hikmetse bu fondoteni kullanmadi ve biz deneyelim dedik. Yaz gunesi gormemis acik bugday tenli olan benle¸ tatilde bronzlasmis bir arkadasim kullandik. Ikimizin de cildine uyum sagladi. Cildimizde buyuk sorunlar yok dolayisiyla ortuculuk konusunda pek bir sey diyemem ama fondotenden kose bucak kacip bb kreme siginan beni cok etkiledi. Demek ki fondoten de dogal durabiliyormus diye dusunmemi sagladi.Hd fondotenlerin uzerine hd pudra haric baska bir pudra uygulayinca ozelliklerinin kayboldugunu duymustum ama o gun elimizde nars transparan pudra vardi ve kapaticimi sabitlemek icin goz altlarima ve t bolgeme bu pudradan surdum. Nemden ve sicaktan dolayi bir ara burnumun uzerinde boncuk boncuk terler oldu ama pudranin hikmetinden mi yoksa fondotenden midir¸ zerre parlamadi¸ bir yere bulasmadi. Hatta o boncuk terleri gormek hosuma bile gitti demek ki cildim nefes aliyor diye dusundum. Kisaca Ozel bir gunlerde kullanmak uzere alacagim tek fondoten bu olur.

 45. gün geçtikçe daha çok aşık olduğum¸ bu sıcaklarda bile vazgeçemediğim daha iyisini deneyene kadar hayatımın fondöteni olmaya devam edecek fondötenim. yaklaşık iki haftadır kullanıyorum ve farklı farklı fırçalarla beauty blenderla vs. deneme yapma fırsatım oldu. nemli beauty blender zaten ince olan fondötenin yapısını daha çok inceltti ve kapatıcılığını az da olsa düşürdü benim cildimde. yine de nemli süngerle uygulama yapmayı sevdiğimden ve bu sayede daha canlı ve ışıl ışıl bir görüntü oluştuğundan daha çok bu yöntemle uygulama yaptım. cildim normalde kuru yazın normale dönük ve asla cildimi nemlendirmeden uygulama yapmıyorum o yüzden cildimde kuruma yapmadı¸ yağlandırma ve parlamaya da yol açmadı. bugün de zoevanın 104/buffer fırçasıyla uygulama yaptım ve normalde kullandığımdan biraz daha az bir ürün kullanmama rağmen resmen fondötenin kapatıcılığını arttırdı ve cildimde porselen etkisi yaptı. cildimle bütünleşti ve kesinlikle fondöten varmış görüntüsü yaratmadı. fırça sigmanın f80 flat kabuki fırçasına benziyor onun gibi fırça düz kesilmiş ve sık kıllı. elinde f80 olanlarda da ürünün kapatıcılığı arttıracağını düşünüyorum. ince ışıltılı bir görünüm istersem bb süngerle¸ daha kapatıcı ve biraz daha mat bir görüntü istersem zoeva 104le uygulama yapacağım artık. umarım yeni çıkan ultra hd seri de aynı yapıdadır ve beni hayal kırıklığına uğratmaz.

 46. karma ciltlerde kalıcılığının yeterli olmadığını düşünüyorum¸ parlama sorunu da var. ama sabitlemeyi atlamaz ve gün içerisinde de kontrol edilip yağlanan bölgeyi pudralar isen güzel görüntü veriyor.

 47. ultra hd versiyonu çıktığı andan itibaren üretimi durdurulacak olan fondöten. hatta amerika’da çıkmış bulunuyor.hemen bir kaç review izledim ve öğrendiklerimi sizlerle paylaşayım dedim.öncelikle hd olan biliyorsunuz ki karma ciltler için daha uygun bir yapıdaydı. kullananların ortak yorumu bu. çok fazla yağlandırmadan orta kapatıcılığa sahip bu fondötenin ultra hd si ise kuru ciltlere de uyacak şekilde tasarlanmış ama gelin görün ki bu sefer karma yağlı ciltlerde parlama yapıyormuş aa dostlar. 4k görüntü kalitesi için geliştirilmiş yapısıyla hd nin 4 katı çözünürlüğe sahip görüntülerde bile pürüzsüz bir cilt ve görünmezlik vaadediyor. wayne goss’un öve öve bitiremediği bu fondötenin ultra hd olanı inanılmaz görünmez doğal bir bitiş sağlamakla birlikte hafiften ortaya bir kapatıcılıkta ve üstüste uygulamaya elverişli imiş.kalıcılığı ise çok çok iyi değil gibiydi. burun kenarları ve sivilce izleri gün içinde görünür hale geliyordu izlediğim videolarda. bir de numaralandırma sistemi de değişmiş fakat altına eski numaralarını da yazmışlar yani o konuda kolaylık sağlanmış. şimdilik bu kadar dostlar benim öğrendiklerim. bu yağlandırma olayı olmasa denemek isterdim ama şu an biraz mesafeliyim artık kendisine. ama denemeden bilemeyiz taabi.

 48. bb kremin bir tıkı üstü diyebilirim kapatıcılığı için. sağlıklı ışıl ışıl bir görüntüsü var. çok iyi anlaşıyoruz. en iyi uygulama beauty blender ya da muadili süngerle yapılabiliyor bence. fırça da denedim ama en beğendiğim en doğal duran uygulamayı beauty blender ile yaptım.

 49. hd serisinin uretiminin durdurulmasina¸ ultra hd serisinin cikmasina ve (bkz: make up for ever ultra hd foundation)’in piyasalara surulmesine ragmen nicin insanlarin bile bile eski seriyi aldiklarini anlamadigim urundur. yazdiklarima pismanim! yeni seri asiri yaglanma yapiyor¸ eskiyi stoklayanlara alkis

 50. bronzlaştıktan sonra rengimi tutturacağımdan emin olmamakla birlikte uzunca bir süre araştırıp makyaj trendinden sipariş ettiğim ve rengini tutturduğum fondöten. bugün ilk kez denedim¸ yaklaşık 3 saattir yüzümde ve ilk izlenimim kapatıcılığının benim için yeterli oluşu oldu. mac face and body fondötenden sonra daha kapatıcı fondöten ihtiyacımı karşıladı diyebilirim. yüzüme real techniques buffing brush ile uygulama yaptım¸ ve cildimle gerçekten bütünleşti ve fondöten yokmuş sanki kendi cildimmiş gibi bir görüntü oluşturdu. cildim kışın kuruya dönük yazın normal karma arası değişiyor¸ tekirdağa yerleştikten sonra cildimin eskiye göre yazın daha karmaya döndüğünü farkettim. pudra kullanmıyorum normalde ve bende şuan için bir parlama olmadı ama günün ilerleyen saatlerinde nasıl olur bilmiyorum. cildi yağlı olanlara tavsiye edemeyeceğim bir ürün bu çünkü ciddi anlamda parlamalara yol açacaktır.

 51. Çok isteyerek aldığım ama maalesef sevmediğim fondotendir. Fondoten her ne kadar kişisel bir tercih olsada bu ürünün o kadar parayı hakettiğini düşünmüyorum.Öncelikle yanaklarım kuru ve t bölgem yağlı olmak üzere karma bir cilt tipine sahibim. Bu fondotenin normal dahil karma ve yağlı ciltlilerin seveceğini sanmıyorum.Sürdükten 1 saat sonra cildim çok fena parlayarak cildim bu fondoteni kustu. Kapatıcılığı bence az derecede ve gün boyunca pudra sürüp üstünden geçmek gerek. Ciltte çok fazla hd etkisi yarattığını hiç sanmıyorum. Sadece pazarlama harikası bir ürün.Bence içinde spf içermeyen bütün fondotenler resimlerde zaten güzel çıkacaktır.

 52. renk konusunda sıkıntı yaşamadım ama kullandığım süre boyunca waaov da demedim. sadece fotoğraflarda güzel çıktığı için elimin altında bulunsun diyebileceğim bir fondöten arayışında değilim o yüzden ikinciye geçmeden kapadım gitti tekrar almam.

 53. Kapatıcılığı muazzam ve üstelik hiç fondöten yokmuş gibi duruyor. Gerçekten uzun bir süre bu fondöteni kullanmaya devam etmeyi düşünüyorum. Fotoğraflarda pürüzsüz çıkmak da cabası. yukarda Belirtilmiş ama hatırlatmakta fayda var kuru ciltli cicişlerin muhakkak önce Nemlendirici sürüp on dakika sonra bunu sürmeleri gerekiyor. Bir de galiba yüze elle uygulama yapmak daha iyi bi sonuç veriyor.

 54. 115 rengini satın alarak hd maceramı sona erdirmiş olmayı umduğum fondöten.117 ve 120 renklerine sahiptim. 117 biraz açık dururken 120 de biraz koyu ve fazla sarı duruyordu. 118 numarasını alayım¸ olmadı 120 ile karıştırırım diyordum ama alıp eve gelince 118’in 120’ye göre bir tık daha koyu olduğunu fark ettim. 117 ile karıştırsam sarılığı istediğim kadar nötrleyecek gibi değildi¸ üstüne açığı koyulaştırmak yerine koyuyu açmak biraz daha kolaydır her zaman. öyle olunca gidip 115 ile değiştirdim ve 120 ile karıştırarak tam istediğim rengi elde edebildiğimi gördüm. hd serisinden de tenime cuk oturan bir şey çıkmadı yani ama biraz zahmetle de olsa mutlu sona ulaştım diyebilirim. yakında 117’yi takasta görebiliriz.

 55. İlk aldığımda cildimi inanılmaz kurutmuştu bu fondöten ben de küsmüş bir kenara atmıştım sonra tekrar kullanayım dedim ve farkettim ki ürünü 1 pompadan fazla sürünce cildimi kurutuyor. Nemli cildime 1 pompa kadar ürünü süngerle uygulayınca gayet doğal duran¸ orta kapatıcılıkta bir sonuç elde ettim. Adının hakkını veriyor¸ bu fondötenle çekindiğim her fotoğrafta çok güzel çıktığım iltifatları alıyorum¸ gerçekten fotoğraflarda müthiş gösteriyor yüzü.

 56. almak istediğim ve gene renk konusunda kara kara düşündüğüm fondöten. MAC Studio Fix NW20 ye denk gelecek hangi renktir¸ bilen kullanan varsa ve beni bilgilendirirse kocaman öpücükler göndereceğim. pempebarbaros katkıları ile MAC Studio Fix NW20 ye denk gelen rengin MUFE HD 118/120 olduğunu öğrendim. 120 sarı alt ton¸ 118 pembe alt ton için imiş.

 57. 117 ve 120 renklerine sahip olduğum fondöten.duruşuna¸ dokusuna¸ kalıcılığına bayıldım gerçekten ancak renk konusunda sıkıntılıyım. bu renklerin ikisi de sarı alt tonlu ancak sarılık çok baskın¸ ben de sarı alt tonlu olmama rağmen çok fazla sarı duruyorlar. 118’i de alıp karıştırarak kullansam olur mu diye düşünüyorum¸ gerçekten kullanmak istiyorum çünkü. kuru ciltlilerin çok iyi nemlendirerek kullanmasını tavsiye ederim¸ benim cildim kuru/normal-karma¸ iyi nemlendirmezsem¸ peeling yapmazsam kuru bölgeleri ön plana çıkartıyor¸ durdukça da kuruttuğunu hissediyorum¸ geriliyor tenim.

 58. beni çok üzen fondöten. alırken çok büyük umutlarım vardı çünkü herkes hayatımın fondöteni diye bahsetmiş. sorun tam olarak şu¸ benim karma olan cildimi burun bölgesi dahil olmak üzere feci şekilde kuruyor. ayrıca nasıl bir beklenti içine girmişsem artık¸ bir türlü beğenemiyorum duruşunu. bence lancome teint miracle çok çok daha iyi. eğer anlaşmanın yolunu bulamazsam sanırım üzüle üzüle takasa koyacağım.

 59. beni hayal kırıklığına uğratan fondöten. kapatıcılığı yeterli gelmediği gibi cildimdeki duruşunu hiç beğenmedim. Loreal fondötenleri kesinlikle daha başarılıdır.ekleme: nemli sünger ile denediğimde daha iyi sonuç aldım. kesinlikle el ve fırça ile sürülmesi kusursuz sonuç vermiyor. Ayrıca kapatıcılığı ne yazık ki çok sürmüyor.

 60. dün sephora’da bir görevli yüzüme uyguladıktan sonra daha fazla direnemeyip aldığım fondöten¸ beklediğimden çok daha iyi çıktı¸ meğer almayı ertelemekle hata etmişim. fondöten deneyimim pek yok¸ elimde rimmel’ın iki fondöteni vardı ancak ikisinden de pek memnun olmamakla birlikte bitmeden yeni ürün almamak için direniyordum¸ ama bu eziyete daha fazla dayanamadım 120 numarası sarı alt tonlu buğday tenime tam oturdu. İlk sürüldüğünde biraz pütürlü duruyor ancak 10-15 dakika sonra ciltle tam anlamıyla bütünleşiyor. (en azından benim karma cildimde böyle) cidden bu kadar doğal duruşlu ve ince olmasını beklemiyordum. cildiniz çok kuru değilse tavsiye ederim.

 61. Fotoğraflarda harika çıkan fondöten olarak ünlense de benim yaptığım flaşlı fotoğraf denemesinden sınıfta kalan fondöten. Ayrıca cildimde duruşunu da hiç sevmedim. Mağazada denediğim tester bozulduysa bilemeyeceğim.

 62. Iki gün önce sahip olduğum fondötendir. Daha önce true match kullanıyordum yapı olarak benzerler ama bitişleri kesinlikle farklı. True match çok bende çok mat ve maske gibi dururken mufe hd fondöten adeta cildimde bütünleşti ve kadifemsi bir bitiş sağladı. Bendeki rengi 115 oldukça uyumlu. Ve belirtmeden geçemeyeceğim fotoğraflarda gerçekten inanılmaz güzel çıkıyor¸ suratınızda fondöten yokmuş da o sizin pürüzsüz sağlıklı cildinizmiş gibi adeta.

 63. bir türlü uygun renk tonunu bulmadığım için alma şansına henüz erişemediğim fondötendir kendisi. internetten baktığımda daha çok rengi varmış gibi görünüyor fakat izmir agora sephoraya gittiğimde sadece 4 tonunu görebiliyorum. mua da bazı müşterilerinden sivilcelenme şikayeti geldiğini söyleyince bir kere daha düşünmeye karar verdim açıkçası. ama her adını andığımda içim gitmiyor da değil

 64. Benimle uyuşmayan fondotenn. Kapatıcı olduğunu düşünmüyorum. Pütür Pütür duruyor cildimde. Renk eşitliği sağlamıyor. Ben beğenmediö açıkçası.

 65. İlk aldığım fondoten. şişesi kullanışlı ve ciltte hiç bir ağırlık yapmıyor. tazelemeye de gerek yok¸ uzun süre ciltte duruyor. işe giderken her gün sürmüyorum¸ o yüzden sivilce yapıp yapmadığı konusunda birşey söyleyemem ama dayanıklılığı ve kapatıcılığını göz önüne alırsak süper bi ürün diyebilirim.

 66. İnce yapılı¸ az kapatıcılığı olan bir fondöten. Sephora’ya aslında mufe hd fondöten almak için gitmiştim. Dalgın olduğum bir zamanmış ki bana bu ürün satılmış. Farkettiğimde değiştirmeye üşendim ve 1 aydan fazla süredir kullanıyorum. Ürünleri fiyat/performans açısından değerlendiririm hep. Ve bu ürün sınıfta kaldı diyebilirim. Başta da belirttiğim gibi ka pat mı yor. Özellikle bazsız kullanmam durumunda tamamen kayboluyor ve ardında yağlı bir duruş bırakıyor. Yüzüm çirkin bir nurtopu gibi parıl parıl oluyor. Yani baz şart. Pudra şart. Yaz aylarında cildi ağırlaştıran şeyler bunlar. Kış içinde daha iyi kapatan nice ürün var. Bir daha alacağımı sanmıyorum. Mufe hd alırım belki o daha kapatıcıymış.

 67. cidden güzel bir fondöten ama kullanmasını bilmeli bence.bir kere bence en iyi sonucu nemli bir süngerle veriyor. diğer türlü üstte de yazıldığı gibi bazı bölgelerde pullanma¸ bazı bölgelerde kusma yapıyor¸ cildinize tam oturmuyor¸tuhaf bir şey oluyor. (kuru ciltliyim)1 pompa uygulanmalı. yoksa yüzünüze oturmuyor ve o doğal bitişini veremiyor. bir pompa yüze iyice yayılarak uygulandı mı var mı yok mu anlamıyorsunuz.gelelim özelliklerine ¸ne mat ne ıslak bitişli. tam ortası gerçek ten duruşu var.kapatıcılığı oldukça az. cildinizde leke falan varsa kapatmaz. sadece renk eşitliyor ve sağlıklı bir görüntü katıyor. ıslak bir bitiş değil de içten gelen bir ışıltı katıyor.bana sorarsanız yağlı ciltlere uygun değil çünkü yağlandırıyor. kuru ciltli olmama rağmen 4-5 saat sonra burnumda ufaktan parlama yaptı. yağlı ciltliyseniz yüzünüzde kusma yapabilir.likit bir yapısı var. vıcık vıcık ve bulaşan türde değil.günlük kullanıma uygun olduğunu düşünüyorum çünkü gerçeken teninize bir şey sürmüşsünüz gibi durmuyor.oldukça geniş bir renk skalası var. özellikle hayalet tenliler kendi renklerini bulacaklardır (ben y205 rengini kullanıyorum. evet pigmentsizim :()

 68. Büyük bir umutla almıştım kendisini ama sıradan bence. Kuru ve normal ciltlere uygun olduğu söylense de benim bu aralar kuruya dönük cildimde pullu bir görüntü ortaya çıkıyor bazı kısımlarda. Altını daha yoğun nemlendirip uygulamayı düşünüyorum.

 69. çok yakın zamanda almak istediğim fondöten. ilk olarak  shaaanxo’da görmüştüm hem de hd ve ultra hd karşılaştırması yaparak incelemişti. cildimde makyaj ne yazık ki uzun süreli dayanmıyor ve fondöten bile kısa sürede yüzümden çıkıyor baz uygulamama rağmen. bir de make up forever şu ana kadar cildimde alerjik reaksiyona neden olmayan tek marka. umarım bloggerların abarttığı kadar vardır.

 70. azalmayan fondoten.daha dogrusu azaldıgını göremedigim fondoten.cidden 1 aydır nerdeyse her gün kullanıyorum¸ hicbi azalma gözlemlenmiyo hala full aynı renk şişesinde.şişe mi boyalı nedir anlamıyorum¸güya cam şişe ama.bilemiyorum.bilen biri aydınlatabilir mi beni ?

 71. çok heyecanlanarak almıştım ama benim için tam bir hayal kırıklığı oldu.yüzüme oturmadı.yüzümün belli bölgelerinde pullanma oldu.belli bölgelerinde ise kusma.çok üzgünüm.şu an kullanamıyorum.ne zaman kullansam arkadaşalarım ‘yüzüne ne oldu bi problem mi var diyorlar.’yaz ayında tekrar deneyeceğim.

 72. Aldığımdan beri 1 haftadır her gün kullandığım¸ beni görenlerin çok yüzün çok canlı görünüyor ama hiçbir şey sürmemişsin gibi dedikleri benim de çok beğendiğim fondoten. Rengim 115-R230. Sephoradaki çalışan uygulandığında birebirdi ama mac’e gittiğimde orada yarım ton açık dediler stick olanını aldığımda ona göre seçim yapacağım. Kesinlikle kapatıcılığı yüksek değil bence orta ama kapatmadan sağlıklı canlı bir ten bırakıyor. Yukarıdaki yorumlarda yüzüme oturmadı yazanları çok iyi anlıyorum farklı fondotenlerde o sorunu yaşamıştım ciddi gıcık bir durum. Ama ben kendi adıma böyle bir problem yaşamadım bu fondötenle. Sanırım şimdiye kadar kullandığım en iyi fondoten notum 10 üzerinden 8 :)T bölgem yağlı double wear dışında hiçbir fondoten yağlanmasına engel olamadı. Bu fondötenle de sürdükten 4 saat sonra yağlanma oluyor.

 73. Stick formdakini büyük bir hevesle alıp sonrasında çok da memnun olmadığım fondöten. Halbuki denemeden de almadım yüzüme uygulattım 9 saat boyunca kusma yapmadığını görünce vurulmuştum¸ tester olduğundan mıdır o başarısı nedir satın aldığım üründen aynı verimi alamadım gayet cildim fondöteni kusuyo¸ günahını almayayım ama bir de cildim bu ara korkunç sivilcelendi. Onun dışında kapatıcılığı gayet iyi cildim bu kadar yağlı olmasa severek kullanabilirdim.

 74. karma cildime oturmadı bir türlü. cildim kustukça kustu. çok kolay uygulanıyor ve incecik güzel yayılıyor aslında ama bana uymadı.kapatıcılığı hiç yok denecek kadar az. uygun fiyatlı çok güzel fondötenler var her cilt için. bulaşmayın annem¸ bulaşmayın gülüm. hele başka şeylerden para kısıp almayın

 75. nedense 10 dakika içinde alayım diye karar verip pat diye hiç araştırmadan aldığım tek fondöten oldu. karmadan yağlıya dönük cildimde kalıcılığı pek tatminkar olmadı¸ en kötüsü oksitlendi. kapatıcılığı bence ortadan bi tık aşağıda hatta kapatılığı yok denecek kadar az olan Armani Maesto yla aynı bence. Kahverengi sivilce lekelerini tek başına kapatmıyor¸ kalıcı değil oksitleniyor senin neyine 122 TL püff.

 76. Yaklasık 1 haftadır kullandıgım fondoten. Hd versiyonunda 117 hafif açık 120 de aşırı koyu gelmişti.bunda araya bi renk eklemişler ve tam benim rengim olmuş (y235) Hd kullanmadım hiç bu arada sadece denemiştim¸ neyse.Buna geçmeden önce mac face and body kullanıyodum¸alerji yaptıgı icin-hafif açık geldigi için ve t bölgemde inanılmaz parlama yaptıgı icin takasa koymuştum fakat duruşuna hala bayılıyorum onun o ayrı konu.Simdi bu fondotene gelirsek ¸ almadan önce cok kararsızdım cok iyi ve cok kötü yorumlar okudum cünkü ama aman bi deniyim dedim artık ve aldım. Ve aşk yaşıyorum.Yapısı ince¸ kapatıcılıgı az-orta (face and bodyden daha kapatıcı en azından) yalnız 1 pompa yetmiyo bana 2 pompayı beauty blenderla uyguluyorum¸ 2.pompayı daha cok kapatıcılıga gerek olan yerlere uyguluyorumYüzümde yok gibi duruyo anlasılmıyo fondoten kullandıgım ki en cok önem verdigim sey de bu. T bölgemde degil 4-5 saat sonra sadece burnumda rahatsız edici bi parlama oluyo ama ben bu parlamayı double wearda bile yasıyodum¸ burnum inanılmaz yaglanır benimBenim icin tek eksisi cok kalıcı olmaması.gün içinde siliniyo ama tabi ki face and body gibi 1-2 saatte degil.gerçi ben her gün 7 bucukta makyaj yapıp 7ye kadar falan kalıyo yüzümde o yüzden aksama kadar kalıcılık zaten bekleyemiyorum double wear dısında hicbirinden de o performansı almadım.Yanaklarım kuru¸ t bölgem yaglı yani karma bi cilde sahibim bu arada¸ yanaklarımdaki kurulukları cok ön plana cıkartmadı.Sonuc olarak benim cok memnun kaldıgım bi fondoten oldu¸ ayrıca da hicbi alerjik reaksiyona sivilceye falan sebep olmadı.bi şans verilebilir diye düşünüyorum ben

 77. make up forever hd fondötenden sonra aldığım yeni fondötenim. 6 gündür benimle ve 4-5 kez uygulama fırsatı buldum¸ uzun saatler boyunca da kullandım¸ kısa süreli kullandığım da oldu. mufe hd fondötene göre yapısı oldukça ince ve akışkan¸ neredeyse bir face and body akışkanlığında ama pigmentasyonu face and body gibi değil¸ doğal olarak daha kapatıcı. ama ben mufe hd ye göre daha az kapatıcı olduğunu farkettim¸ cildim sorunlu değil¸ bir kaç sivilce lekesi var ama mufe hd tam kapatırken ultra hd daha az kapattı¸ oraya da göz altımı kapattığım süngerle tampon yaptığımda çözdüm sorunu. cilde güzel bir canlılık veriyor¸ kesinlikle mat değil ama ıslak bir bitişi de yok tam arasında canlı bir görüntüsü var. nemli süngerle ve sigma f80le uygulama yaptım ve f80le daha başarılı buldum çünkü çok akışkan olduğundan nemli sünger çok fazla ürün yuttuğu için normalde 1-1.5 pompa yerine 2-2.5 pompa ihtiyacı hissettirdi¸ bu da günlük kullanımda ürünün çok çabuk bitmesine sebep olur diye düşünüyorum. benim cildim normalde kışın çok kuru ama aşırı yağ ve krem kullandığımdan normal gibi davranışlar sergileyebiliyor ve pul pul olmuyor. fondöten de cildimde kendini belli etmedi asla pul pul durmadı¸ yağlanma zaten cidimin yapısına ters olduğundan yaşamadığım bir durum oldu. normalde hd de 127 numara kullanıyordum ama yazdan kalma olduğu için koyu geliyordu bu sefer 125 rengini aldım ve ten rengime tam uydu diyebilirim. fondötenden memnun kalmayan çok insan var ama ben memnun kalanlardanım¸ hd den sonra macera aramak istemedim ve bunu tercih ettiğim için de pişman olmadım. ortadan az olan kapatıcılığı bana yetti¸ cildimde fondöten diye bağırmayışı beni mutlu etti¸ etrafa bulaşmadı benim cildimde ama dokununca sanki nemlendirici sürmüşüm hissini az da olsa farkettim¸ kuru kuru olmadı. aşırı kapatıcılık aramayan¸ ince yapılı fondöten seven ve cildi çok yağlı olmayanların kullanabileceği cinsten. fotoğraflarlarda nasıl durduğunu test etmedim ama normalde cildimde nasıl durduğu daha önemli çünkü günlük kullanım amaçlı aldığım bir ürün. beni pişman etmedi.

 78. karma ciltliyim ve sarı alt tonluyum. sephora’da muanın 118 numarasını cildime uygun görmesiyle tanıştım. fakat o dönem gerçekten uymuştu rengi. yaz sonrasıydı¸ kızamıyorum kendisine. fırçayla bir pumpı yüzüme dağıttıktan sonra ıslak bb süngerle tampon hareketlerle yediriyorum. sadece t bölgeme transparan pudra uyguluyorum. gün içinde sadece gözlük taktığım için burun üstümde birikmesi oluyor¸ bunun haricinde kusma¸ sivilcelendirme¸ alerjik reaksiyon¸ mimik çizgilerinde birikme¸ ağırlık gibi bi şikayetim olmadı. yapısı ince all day luminous’u denemek istedim 118’i bitirince ama yeni maceralara atılmak istemediğimden şu an 120 numarasıyla çok iyi anlaşıyoruz. Şimdiye kadar kullandığım en güzel fondöten¸ bakalım. yeniliklere yine de açığım. 🙂

 79. likit olanını aldım ve ten rengimin aynısı bir ton olduğu için memnunum. gerçekten çok doğal duruyor sanki makyaj yokmuş gibi. lakin bir sıkıntım var benim yüzüm kuruya yakın ve alnımda pul pul oluyor baz mı sürsem pudra mı ya da sabitleyici sprey mi bilemiyorum. yüzüme oturması zamna alıyor bileniniz varsa bi yardımcı olursa çok sevinirim 🙂 çok ince yapılı olmasına karşın örtücülüğü iyi.

 80. stick fondötenini makyajtrendinden bu kadar övülüyor internette herhalde harika bir üründür diyerek aldım.t bölgem yağlı¸ yanaklarım kuru. bu yüzden bu daha uygun olur dedim. hep likit fondötenler tercih ettim bugüne kadar. ilk defa kremsi yapıda bir fondöten kullandım.youtuberlardan gördüğüm üzere yüzüme çizgiler sürerek denedim. inanın bu yolla kullanmak çok kötü. büyük harflerle çok kötü. yüzünüzde bir tabaka oluşuyor çünkü. maske takmış gibi oluyorsunuz. süngerle dağıttım¸ fırçayla dağıttım yok olmuyor.süngeri stick fondötene sürterek deneyeyim dedim yüzüme çok az ürün uygularım dedim. ama yok olmuyor. neden bu kadar övülüyor anlamadım. çekildiğim fotoğraflara bakıyorum wow yüzüm şimdi harika çıkacak diye bekliyorum yok yani ya aynı. rimmel wake me up ya da loreal true matchle de aynı görüntü oluşuyor fotoğraflarda. tabii dizilerde¸ filmlerde ne olur bilemem.fondöteni uygulayıp makyajınızı bitirdiğinizde ağız kenarlarınızda çoktan dolma oluyor. göz çevresi kırışıklıklarında¸ alnınızda her yerde birikiyor bu fondöten. zaten alnımda ve burun çevremde birkaç saat sonra çamurlaşma oluyor. 110 liranızı harcayacak çok daha güzel ürünler olduğuna eminim. almadan önce mutlaka deneyin bence.

 81. neden bu kadar övüldüğünü bir türlü anlamadığım fondöten. sephora da denettim 117 numarasını. renk oturdu ama fondöten oturmadı. hiç bir olayı yok. yüzüme çok yapay bir görüntü verdi. fondöten sürdüğüm çok belliydi. kuru bir cildim var resmen un kurabiyesine döndüm. hiç sevemedim. stick formda olanı çok daha güzel ve doğal bence.

 82. Henüz aldığımdan beri iki kez deneyimleyebildim. Karma bir cilt tipine sahibim. Bu fondöteni almaktaki amacım hem sevgili youtubberların inanılmaz şişirmesi hem de artık çok ağır olmayan günlük kullanıma uygun bir ürüne ihtiyacım olmasıydı.İlk izlenimlerim¸ asla abartıldığı gibi bir ürün değil. Evet beklentilerimin bir kısmını karşıladı¸ günlük kullanılabilecek kadar hafif olduğunu düşünüyorum. Orta kapatıcılıkta bir ürün¸ tek katta tamamen örtücülük sağlamıyor ki bu bana yeterli. Fakat gün içerisinde burun ve alın bölgemde transparan pudra ile sabitlememe rağmen çok fazla parlama yaptı. Ve gün sonuna doğru pul pul bir cilt ortaya çıktı. Bu nedenle yine şişirilmiş bir ürün olduğunu düşünüyorum.

 83. Hd’yi denemedim¸ o daha pudralı bu ise daha Islak bitişli diyorlar¸ bir fikrim yok bu konuda. Bu Fondöten azdan ortaya kapatıcılıkta olan gayet akışkan bir fondöten. 2 haftadır hemen hergün kullandım. yayılmasını¸ orta Düzey kapatıcılığını¸ gerçekten fotoğraflarda enfes durmasını çok sevdim. Gel gelelim çenemde son 1 haftadır çıkan sivilcelerin sebebi bu olabilir¸ henüz kesinleştiremedim. Aynı zamanda regl Döneminde olduğum için suçu direkt buna atmak istemiyorum ama. Bu arada internetten renklere bakıp hiç denemeden aldım ama nice denediğim fondötenden daha iyi tutturmuşum rengi¸ bu konuda da kendimi bir daha tebrik ediyorum.

 84. HD’yi bi kaç ay kadar denedikten sonra ultra hd çıkınca makyaj trendinden hemen aldığım fondoten . Öncelikle renk scalasını genişlettiklerini gördüğümde inanılmaz panik olmuştum eyvah şimdi kendi rengimi ara bul diyerekten ancak bunu düşünerek Hd de karşılık gelen renginizi Ultra hdye karşılık gelen kodları belirtmişler sağolsunlar . Ufak bir arama yaparak ulaşabilirsiniz . Diğer farklardan biri de fondoten çok daha kolay sürülür akışkan bi hale gelmiş kesinlikle yapısal olarak ilkinden daha başarılı kapak tasarımını da çıtçıtlı hale getirmişler gümüş bir aparat takıp zira normal hd pat diye kapağı fırlatıyordu . Gelelim yapısına ultra hdnin daha kapatıcı olduğunu söyleyenler var öyleyse de ben bu farkı farketmeyeceğim kadar az bu fark zira orta kapatıcılıkta olan normal hd bence ultra olduğunda da halen orta kapatıcılıkta ( hatta azdan ortaya ) . Yüzünüzde fondoten varmıs gibi duruyor mu üzgünün ama evet duruyor . Çok dikkatli bakarsanız minik gözeneklerin içine usul usul yerleşmiş sarı yüz tüylerinizin etrafında belirgin duruyor . Ancak kamera da çıkmıyormuş hiç 4k da denemedim . Nasıl fotoğraf veriyor bi kere efsane güzel fotoğraf veriyor sırf bunun için bile o para verilebilir( en iyi sonuç flaşlı fotograf larda bence ) kokusu rahatsız edici değil . Ancak bu ürün karma ve yağlı cilt fondoteni arkadaşlar . Kuru bir cildiniz varsa bu fondotene uygun cildi yaratmak sizi her gün zorlayacaktır . Çünkü hasta olduğum zman kuruyan cildimde yüzümü yıkamam gerekecek kadar kötü bir sonuç bıraktı . 5-6 saatten sonra bazen parlama yaptığını gözlemledim . Ancak verdiğiniz parayı hak ediyor mu ?- Evet . Sorunlu cildi kapatır mı ? – Hayır . Normal Hd ‘m var ultrayı almalı mıyım ? – bence gerek yok ama hd den memnunum bitse yine hd alırdım diyorsan ultrayı Hd’yi alEdit : sivilce tedavisinden sonra kuru kupkuru olan cildime olduramadım her gün bakıp iç geçiriyorum . Kuru ciltliler okuyorsa koşarak uzaklaş sakin ol ve paranı cüzdanına geri koy diyorum . Anlaşamadığım face &body artık gözbebeğim

 85. Cidden aldıktan sonra drugstore fontötenlerden pek bir farkını göremediğim artık elimin bile gitmediği¸ nedendir bilmem ilk defa benim suratımla bütünleşmeyen bir arkadaştır kendisi

 86. geçen haftalarda edindiğim fondöten. yapısı oldukça sıvı. kapatıcılığı orta denebilir. benim t bölgemde feci şekilde yağlanma yaptı ve her kullandığımda sivilcelenme oluştu. fakat ben nedenini geçen gün anladım. yüzüme toplam 5-6 pompa sıkıyorum. yani olması gerekenin baya üzerinde. bu yüzden az miktar kullanımlarda böyle bir sıkıntı olmayacağını düşünüyorum. genel olarak yapısından ve duruşundan memnun kaldım.

 87. Neyi bu kadar övüldü anlamadım. dün gittim¸ denedim¸ karma cildimde kusma patlama yaptı. onu geçtim¸ kalıp gibi durdu¸ her şeye bulaştı¸ telefona¸ kazağıma¸ yüzümün değdiği her yere kısacası. birkaç saat sonrası oksitlendiğini gözlemledim.

 88. vaktinde o kadar övülmüştü ki almazsam olmazdı¸ aldım pişman oldum şimdi yeni versiyonu daha iyi deniyor ama ben bir kere nefret ettim artık hayatta almam.

Siz ne düşünüyorsunuz?