“Mac studio fix powder plus foundation” için 55 yorum

 1. İlk kutumu strawberryNet’ten almıştım. Fiyat olarak strawberrynet’in çılgın attığı güzel zamanlardı onlar¸ hey gidi.. Sonra türkiye’nin fahiş fiyatlarına kaldık ve devamını türkiye’den edindim. Kapatıcılığı bir pudranın çok ötesindedir. Zaten bir pudra fondöten¸ adından da anlaşıldığı gibi. Yapay fondöten görüntüsünden hoşlanmadığımdan yüzümde duruşuna bayılırım. Fakat zamanla fark ettim ki¸ ne zaman üst üste birkaç gün kullansam sivilcelenme yapıyor. (bkz: Üzüntü ve muz kabuğu ) Fakat Buna rağmen kendisine olan aşkım hala bakidir. Her gün kullanamasam da Anlık kızarıklık ve iyi görünme ihtiyacına karşı çantamda bulunduruyorum. Ara ara kulanımda sıkıntı çıkarmıyor neyse ki.

 2. Fondoten Pudra.. Kapatıcılığı çok yoğun bu sebeple kullanırken dozajına dikkat etmek gerekiyor. İçindeki süngerle sürünce fazla pudralı¸ yapay bir görüntüye neden oluyor. Bu sebeple fırça ile kullanmayı tercih ediyorum. He birde asla fondoten üzerine kullanılacak bir pudra değil.

 3. kapatıcılığı oldukça yüksektir. sadece pudra değildir¸ pudra + fondötendir. doğru renk seçimi yaptığınızda¸ son derece doğal durur. kesinlikle bir mac mağazasına gidip yüzünüzde denemeden almamanız önerilir. tüm gün boyunca hiç parlama yapmadı diyemeyeceğim¸ fakat yüzümde minimum parlamaya sebep oldu. fondöten üzerine sabitleme amaçlı kullanmanızı kesinlikle önermiyorum çünkü yapısı ağır ve sadece sabitleme amacı için oldukça kapatıcı bence. günlük olarak bir pudra fırçasıyla tüm yüzüme uyguluyorum. buğday tenliyseniz nc25 rengi büyük ihtimalle size tam olarak uyacaktır. bittikçe alacağım bir üründür¸ aşık olduğumdur.

 4. pudraya çok meraklı olmadığım için kenara attığım bir pudraydı bu. ne zaman ki geçenlerde hafif kapatıcılık için cildimi yormayayım diye kullandım¸ mucize gibi bir özelliğini farkettim: kokusunu sevgilim çok seviyor! çocukcağız burnunu dayayıp parfüm mü buu parfüm mü bu diye yüzümü kokluyor durmadan. yavru köpek gibi sevindi. erkekler yüzünüzdeki makyaj malzemelerinin kokusundan¸ taze manikür kokusundan falan genelde hoşlanmıyor malum¸ bu pudra da erkekler için çok mutluluk verici olabilir 🙂

 5. Kuruya dönük bir cildim olmasına rağmen biraz çekinerek günlük olarak fondoten ve bb krem sürmeyi sevmediğim/üşendiğim için hafif renk eşitsizliklerini gidermek amacıyla aldığım ve beklentimin çok daha üstünde bulduğum bir ürün.Özellikle flat top kabuki bir fırçayla veya bir makyaj süngeriyle cilde tampon hareketlerle bastırarak uygulandığında kapatıcılığı daha yüksek seviyede oluyor ve kalıcılığı da artıyor.Fondoten üzerine sabitlemek için kullanılacak bir ürün değil¸eğer çok ince bir fondoten değilse cakey face olma ihtimaliniz yüksek.

 6. galiba ilk defa bir kozmetik ürününü sonuna kadar kullanıyorum¸ pudram bitmek üzere¸ gururluyum.yalnız şöyle bi problem var¸ şimdiye kadar iki rengini kullandım¸ birini oldukça az. kapatıcılığı vs çok iyi ama¸ ben ne zaman mac’e gitsem hangi renk bana olur diye¸ her seferinde farklı şeyler söylüyolar. ve ilk ürünü de gözü kapalı güvenip aldığım için çok pişman oldum çünkü ten rengime göre çok koyu bi pudra vermişler. sonrasında aynı mac mağazasında 1-1.5 yıl sonra hangisini alayım diye sordum¸ önceki pudraya nispeten çok daha açığını verdiler ve ondan memnunum. ha bana kalırsa bi ton daha açık olabilir¸ çünkü fırçanın ucuyla önce alnıma dokundurduğumda bariz bronzer gibi görünüyor. en yakın arkadaşımın pudrası benimkine oranla daha açık¸ onu ne zaman yüzüme uygulasak en çok onu beğeniyoruz. sanırım bu sefer farklı bi’ mac mağazasında yeniden deneteceğim^^

 7. Nw10 kullanıyorum ama biraz fazla pembe gelmeye başladı. Sanırım nw15 alacağım bir sonrakine dediğim ürün. Kapatıcılığı cidden çok yüksek ve yağlanma sorunu yaşayan bölgeleriniz için özellikle öneririm. Bol pudrayı yapısı karma yağlı ciltlere göre olduğunu düşünüyorum.

 8. Oldukça kapatıcı fakat kaba bir ürün. Nasıl mı 🙂 Nemlendirici üstüne fondöten olmadan kalınca bir pudra! doğal ve zarif değil. Acele vakitler için diyorum. Profesyonel makyaj inceliklerini bilmeyen yeni makyaja başlayanların acil kapatma ürünü. Kalın ve itici

 9. Kapatıcılıgından çok memnun kaldığım pudra. Yalnız bu pudrayı kullandığım zamanlarda siyah noktalarımda Artış yaşıyorum. Tüm kış bb cc kremi hergün kullanan ben yazın pudraya geçiyorum. Ve bu ikinci yaz. Aynı sorunla yine başbaşayım. Bitirince tekrar almayı düşünmüyorum.

 10. üni yıllarında arkadaşımla taksim mac mağazasında ürün bızıklamakla meşgül olduğumuz bir zamanda arkadaşımın porselen beyazlığındaki yüzünde en açık renklerinden birini denemesi ve o açık rengine rağmen arkadaşımın yüzündeki tüm kızarıkları kapamasıyla beynimde mucize bir ürün olarak yer etmişti. “bir gün seni alacam olum” diye çıkmıştım mağazadan. nihayet geçtiğimiz aylarda aldım. rengini bir tık koyu alsaymışım da olabilirmiş aslında ama genel olarak beğendim. tek başına kapatıcılığı benim için yeterli. ama renkli nemlendirici/bb krem tarzı ürünlerin üzerine uyguladığımda da yüksek kapatıcılık imkanı veriyor o açıdan kullanışlı bulduğum bir ürün. sivilce falan da yapmadı iyiyiz şimdilikedit: rt buffing brushla kullanıyorum ben

 11. fondöten kullanmak istemediğim günlük kullanımda¸ son 3 yıldır bırakmadan kullandığım pudra. alerjik yüzümde hiç sorun oluşturmaması açısından ve renk dengeleme¸ kırmızılık örtme¸ aşırı parlak cildi matlama gibi şeylerde oldukça başarılı bulduğum ürün. fondöten üzerinde parlaklık emsin diye fırçayla kullanmak yeterli.

 12. günlük kullanımda fondöten-bb krem kullanmak istemeyen ama yüzüm biraz da olsa kızarık en azından onlar kapansa¸ günün herhangi bir anında da tazeleyebilsem diyen cicişler için biçilmiş kaftan olan ürün. alerjik bünyedeki cildimde herhangi bir sivilce vs yapmaması ise diğer bir artısı

 13. yaklaşık 7 yıldır hayatımın olmazsa olmazı. yazın sıcağında fondöten kullanmak istemeyenler ve cildinde büyük problemler taşımayanlar için yeterli kapatıcılığa sahip bir ürün.karma ya da yağlı cilde sahip kişiler için de -adıyla müsemma- kullanıldığında günün ilerleyen saatlerinde tende eriyip parlama yapmıyor.

 14. Bundan önceki pudralarıma verdiğim paraya üzdüren ürün. Gramajı dolayısıyla da bir çok markadan avantajlı.Nc25 tam olarak ten rengim mac i tebrik ediyorum. Kokusuz oluşu harika (max factor alıp direk kuzenime vermişliğim var) içinde çok zarif ışıltıları var.yapısı çok kalın değil bi terracota hiç değil pudra zaten uçan bişey. Gün içinde tazelemeye gerek duymuyorum cildim yağlı olmadığı için.Uygun rengi bulması halinde herkesin deneyip görmesi gereken bir ürün diyorum.

 15. küçüklüğümden beri kuzenlerimin elinde gördüğüm ama ‘sen küçüksün makyaj yapma’ yanılgısı yüzünden dokunamadığım pudraydı kendileri. Tabi okul yemeğimin olduğu gün (ki 1.5 saat geç kalmıştım) oyalan oyalana seçtiğim ve verdiğim paraya değecek mi gözyaşlarıyla aldığım muhteşemliktir kendileri. Pembiş ve hayalet kadar beyazsanız¸ insanlar sizin cilt tonunuzu concealer olarak kullanıyorsa¸ üzülmeyin. Bunu sürün daha da beyaz olun¸ hatta deli gibi dans edin¸ sudan çıkmış balığa dönün¸ gram akarsa ben de sassy değilim (test edildi¸ onaylandı)

 16. Sonunda nc20 rengiyle benim olan¸ gerçekten çok başarılı pudram. Fondöten+Stay matte ile iki saate yağlanan burnumda parlama bile yapmadı saatler sonra. Sabah sürdüm taa akşam biraz parlamış o kadarcık. Dünyanın en pratik ürünü. Sayesinde uzun uzun fondöten ya da bb krem yedirmeye çalışmakla uğraşmıyorum. Zaten hiçbir markada kendi rengimi bulamamıştım. Sonsuza dek kullanabilirim ben bunu.

 17. Fazla kusurlu olmayan¸ hassas¸ alerjik ve yagli cildim icin¸ arastirmalarimdan sonra aldigim pudra. Ancak icerisindeki sungerle uygulamayi pek sevmedigim icin pudra fircasiyla uyguluyorum ve memnun kalamadigim bir sonuc ortaya cikiyor. Sungerle mi yoksa baska bir fircayla mi uygulasam¸ nasil olur susluler:/

 18. ilk aldığım pahalı ürünümdü¸ 4 5 yıl önce. o zamanlar bu işlerden hiç anlamadığım için çalışanının bana nw20 rengini vermesi sebebiyle pek kullanamadım. şimdi ambalaj üzerinden bile anlıyorum tonunun bana uyup uymayacağını hey gidi. ancak bu başlığın ilk entrysinde de dediğim gibi¸ benim gibi bir parlama derdi olan karmaya asla uymamıştı. oksitlendi. mac ten grubu ürünleriyle aram iyi değildir.adam nw20 verdi. sonraları anladım ki¸ ben nc15’im. e oeh yani.

 19. kendisi aldığımdan beri her makyaj yapacağımda kullandığım pudradır. karma bir cilde sahibim ve cildimle iyi anlaştığını söyleyebilirim. evet ilerleyen saatlerde hafif parlama yapıyor ama rahatsız edici derecede değil ben yağ kontrol mendilleriyle hallediyorum.bendeki rengi nc20¸ açık buğday tenliyim ve tam olarak rengi uyuyor.kapatıcılık ve kalıcılık konusuna gelirsek¸ kapatıcılığı günlük kullanım için ideal (real techniques buffing fırçayla ince bir şekilde uyguluyorum)¸ cilt rengini güzel eşitliyor. kalıcılık konusuna gelirsek eve gelip makyajımı sildiğimde genelde pek kalmamış oluyordu ( gerçi referans aldığım durum biraz ekstrem. bu yıl üniversite sınavına hazırlandım ve evden 8 de çıkıyor 23te geliyordum)genel olarak seviyorum bitince kesinlikle tekrar alacağım. geçen yıl bu zamanlarda almıştım beni 1-2 ay daha idare edeceğini düşünüyorum.

 20. birkaç gündür kullandığım ve parasını sonuna kadar hak eden ürün. ben rt powder brush ile kullanıyorum¸ oldukça iyi bir bitiş sağlıyor. altına bazla kullanılınca da kalıcılığı mükemmel. 6-7 saatten sonra hafif parlama yapıyor- onu da ürünü yanınızda taşıdığınızda burnunuzu içindeki süngerle pudralayarak giderebiliyorsunuz. oldukça hassas olan cildimle sivilcelenme yapmadı. Sonuç olarak aşırı aşırı beğendiğim¸ keşke daha önce alsaydım dedirten pudra fondöten oldu.

 21. iyi nemlenmiş bir cildin üzerine kullanıldığında gerçekten fondötene hiç ihtiyaç bırakmayan üründür. çok yaglı bir cildim yok kuruya yakın karma belirtmek isterim.

 22. 5. kez aldığım olmazsa olmazım pudram. Tek bir sorunu var¸ hemen kırılması:(. Daha önce yine kırılmıştı çantamda ama o bitmeye yakındı¸ şimdi daha 2 gün kullanmışken kırılınır mı ya? bir kere elimden kaydı inşallah kırılmamıştır diye korkuyla açarken bir baktım gitmiş¸ içim gitti. fırçayla kullanıyorum yine de ama hep toz olarak dökülüyor. onun dışında kapatıcılığı¸ renk uyumu çok güzel ben biraz esmerim bu aralar da bronzum¸ nc30 kullanıyorum bronz ya da normal ten farketmiyor cuk diye oturuyor.. bir de sanırım biraz çabuk uçuyor gün içinde tekrar uygulama gerekiyor..

 23. İlk kutusunu satın aldığım lise yıllarımdan beri onlarca markanın onlarca toz pudrasını mineral pudrasını hatta likit fondötenini kullanmış olmama rağmen dönüp dolaşıp satın aldığım kürkçü dükkanım canım pudramdır. Eksileri çok ama bana göre artıları daha çok sanırım ki elimde mutlaka bir tane bulunur. Gelelim benim eksi artı görüşlerime¸Artılar:1- öncelikle high-end sayılabilecek ürünlere göre uygun fiyatlı.2- renk seçeneği çok yıllar içinde bir çok farklı rengini denedim hemen her cilt tonu aradığını bulabilir öyle ki bir çok bloggerr maç renklerini referans kabul ederek tanımlar diğer marka ürün renklerini.3- kapatıcılığı sünger ile oldukça yoğun fırça ile daha az ama yine de tatmin edici hele ki fırçanız sigma f80 veya kabuki başka bir ürünse. pudra formunda olsa da bu ürün bir fondöten neticede.4- karma ciltliler bilir çok kolay likit fondöten bulamazlar ki benim cildim genelde fondötenleri kusar ama istisna olanları var tabii.5- tek bir ürünle daha hızlı makyaj. Aslında bu mac’e değil fondöten-pudra tüm ürünler için geçerli tabii kapatıcılıkları mac kadar iyiyse.Ve eksiler:1- oksitlenme sorununu bir türlü çözemedim. Sürdüğüm o ilk andaki görüntü bir saat içinde en az bir ton koyulaşıyor ki ben zaten bir ton koyu pudra kullanmayı severim biraz daha koyulaşınca boynumla alakasız oluyor bunu özellikle sarı alt tonlu nc serisinin nc43’ünde gözlemledim yeşilimsi sarımtrak garip bişeye dönüyor.2- klasik karma t bölgesi yağlı yanaklar kışın kabuk olabilecek durumda bir cilde sahibim sürmeden iyi nemlendirmek gerek fakat o zaman da daha çabuk parlamaya başlıyor.3- oksitlenmeyi pudra üzerinde de görebiliyorsunuz sünger kullanıyorsanız zaman geçtikçe üst tabaka koyu bir katman oluyor ben genelde kazıyorum oraları.4- kuru ciltlerde toz toz karma ciltlerde ise çok yoğun uygulamalarda cakey durabiliyor. bunu önlemek için yine mac fix plus spreyi kullanmanızı öneririm benim sorunumu bir hayli çözdü (makyajın kalıcılığına etki etmedi ama) Sonuç olarak herşeye rağmen o benim vazgeçilmezim dönüp dolaşıp döndüğüm eski sevgili. İlişkimiz zaman zaman heyecanını yitirip beni başka başka markalara itse de en büyük alışkanlığım yine de o.

 24. nw25 numarasını kullandığım ürün. mac fondötenlerinde nw20 kullanıyorken bu üründe nw25 kullandığımı belirtmek isterim ki internetten alacaklar dikkatli olsunlar. temmuz gibi aldığım pudramı haftanın 5 günü fırçayla uygulayarak kullandım ve 2-3 ay sonunda bitti¸ ki gramajı yüksek ve uzun ömürlü bir pudra olduğu söyleniyordu bu yönüyle hayal kırıklığına uğradım. fırçayla tampon darbeleriyle uyguladığımda kapatıcılığı az ve doğal bir bitişle karşılaştım. denildiği gibi ilk uygulandığında sıradan bir pudra görünümünde¸ zamanla cildinize oturuyor ve fondöten görünümü veriyor. cildim yağlıdır ve bende 2-3 saat sonra parlama yapmaya başladı. 4-5 saat sonra da etkisini tamamen kaybetti.her gün kullanıma uygun¸ cilde ağırlık yapmayan bir kapatıcı arayanlar için uygun ancak benim tekrar alınacaklar listemde değil.

 25. Nemli ve sıcak yaz günlerinde kullanmayı tercih ediyorum. Özellikle acelem varsa¸ baz-fondöten-sabitleyici pudra üçlüsüyle uğraşacak vaktim yoksa kurtarıcım oluyor kendisi. Cildimde 3-4 saate kadar yağlanma kontrolü sağlıyor fakat daha sonra parlamalar kendini göstermeye başlıyor yani kalıcılık performansının iyi olduğunu söyleyemem aynı zamanda kıyafetlere bulaşma özelliği de var. Alerjik bir cilde sahibim ama bende herhangi bir sorun yaratmadı. Süngeriyle uygularsanız orta kapatıcılık sağlar. Ürün kendini ikinci kat uygulandığında çok daha fazla belli eder¸ doğal bir görünüm seviyorsanız tek kat uygulamanızı tavsiye ederim. Ben sarı alt tonlu olan C3 ve NC25 renklerini kullandım ikisi de cilt rengimle birebir uydu.

 26. Yüzüme uygulayacağım ürün kaliteli olsun deyip kendimi mac’e attığımda çalışanın tavsiyesiyle nc40’ını kullanmaya başladığım ürün. Kapatıcılığı ve dokusu güzel. Ne fondöten kadar ağır¸ ne pudra gibi toz toz duruyor yüzümde. Elimdeki bitmek üzere. Şu an yaşadığım yerde mac olmadığı için internetten sipariş edeceğim ama rengine bir türlü karar veremiyorum zira buğday tenliyim ve nc40 biraz koyu kalıyor gibime geliyor. Ama ne almam gerektiğine de tam emin olamıyorum¸ e fiyatı da malûm. Buradaki cicişlerin yazdıklarından bir şeyler çıkarmaya çalışacağım sanırım. God help me. Edit: üçüncü alışımda doğru rengimi buldum sanırım: nc25! Bana nc40 veren mua neyin kafasını yaşıyordu acaba?!

 27. makyaj rutinimin vazgeçilmezi. bayıla bayıla kullandığım bir pudra. cildim aşırı yağlı. o yüzden diğer yağlı ciltliler gibi ben de pudrayı diğer cilt tipine sahip arkadaşlara nazaran daha fazla kullanıyorum. bu pudra gerçekten çok başarılı. zaten sadece pudra değil¸ pudra+fondöten olarak geçiyor. bir pudraya kıyasla örtücülüğü çok iyi. parlayan cildinizi anında matlaştırıyor ve oldukça kalıcı. diğer pudralar gibi öyle hemen uçup gitmiyor. tabii bir zamandan sonra tazelemeniz gerekebilir. ürünün altındaki aplikatör ile uygularsanız daha yoğun bir örtücülük elde edersiniz. ben bb krem üzerine pudra fırçası ile uyguluyorum. eğer tembel bir zamanımdaysam cildimi su bazlı bir nemlendirici ile nemlendirip bu ürünü tek başına yoğun bir şekilde uygulayıp çıkıyorum. yağlı ciltlerin kurtarıcısı olan bir ürün.

 28. Yaklaşık iki senedir bittikçe aldığım tek pudra/fondöten. Bendeki rengi nc20. Porselenlik istediğim için Studio fix fluid fondöten ile birlikte almıştım fakat fondötenle pek anlaşamadığımdan herhangi bir drugstore fondöteni sabitlemek için kullanır oldum. Gerçekten başarılı. Öyle ki¸ acil işim olduğu günlerde cildimi nemlendirip bu pudra ile sabitlemem bile kapatıcılık açısından yeterli oluyor. Cildimde sivilcelenme vs yapmadı. O kadar bereketli bir ürün ki¸ bir kutusu her günlük kullanımda 1¸5 yıl gitti bana.

 29. lise yıllarımdan beri dönem dönem kullandığım¸ aslında çok beğenmediğim ama yine de aramızda farklı bir bağ olan pudra. bir kere kesinlikle bende doğal görüntü oluşturmuyor bu pudra¸ o cakey görüntüden altına ne sürersem süreyim (baz¸ losyon¸ kıvamlı nemlendirici..vs) kurtulamadım. sürdükten bir süre sonra yüzümün bi kısmında pullanmalar oluyor ve karma cildimi kurutuyor. rengi bir süre bekledikten sonra koyulaşıyor ama aynı pudrayı kardeşim de kullanıyor ve oksitlenme problemi yaşamıyor¸ demek ki ciltten cilde fark ediyor. bu kadar eksi özelliğe rağmen neden kullanıyorum? bu pudrayı kendim dahil kimde görürsem göreyim bebek gibi gösteriyor o yüzden de vazgeçemiyorum. bu arada ürünle ilgili olmasa da bir diğer sorunum öyle aman aman tahmin edilemeyecek bir cilt rengim olmamasına rağmen ben bu pudranın nc15¸ nc20¸ nc25¸ c3¸ c3.5 renklerinin hepsini kullandım¸ çünkü her gittiğimde farklı bir mac çalışanı cilt rengime uygun olan rengin kullandığım renk olmadığını söyledi. 🙂 işin ilginci ben hiçbirinde kendim rengi belirlemedim hep onlar verdi ama bu kadar farklı bir skala ilginç tabii. 🙂 neyse¸ sonuç olarak eksileri çok olmasına rağmen sevdiğim bir ürün.

 30. modagramda 74 tl fiyatı. bi de dogum gunum sebebiyle 20 tl sepette indirim verdiler ve 54 liraya sahip oldum. 90 nerdeeee 54 nerdee. oley ^_^ umarım bozuk¸ tarihi geçmiş filan çıkmaz ve umarım renk tonu da tutar. amin.

 31. Günlük kullanım içim çok ideal olan pudradır. Ben direkt nemlendiricinin üstüne bu pudrayı sürüyorum. Tek başına full kapatıcı değil ancak günlük kullanımda renk eşitsizliklerini çok güzel gideriyor. Sabahları aceleyle evden çıkmadan önce kullanmak için birebir¸ pratik bir ürün. Ayrıca mac olup da bende sivilcelenme yapmayan tek ten ürünüdür kendileri. 1. Kutu çoktan bitti¸ ikinci kutunun da dibi görünür yakında.

 32. fondöten kullanmayı pek sevmediğimden onun yerine geçebilecek bir pudra arıyordum. bunu da trendyolda 60 liraya görünce hemen attım sepete. rengini fotoğraflardan bakarak nw33 olarak seçtim. ama yanlış bir tercih olmuş çünkü ilk sürüşte normal olmasına rağmen birkaç saat geçince koyulaşıp bildiğin kahverengi oluyor suratım. ayrıca t bölgem aşşşşırı yağlı olduğu için orası daha da koyu ve parlak görünüyor. tam bir cakey yüz yani. napcam bilmiyorum gitti paracıklar 🙁

 33. Kuru ciltler için altına bir nemlendirici kullanılmazsa ciltte gerginlik yaratan pudradır. Bir fıs termal suyla cakey görünüm oluşturmadan lekelerinizi kapatır. Fırça ile orta¸ sünger ile yüksek kapatıcılık sağlar.

 34. mac markasının kapatıcılık sağlayan oldukça meşhur pudrası. günlük kullanımda¸ aşırı bir kapatıcılık aramadığımdan ve elimdeki fondötenlerin hepsinin ıslak bitişli olmasından kaynaklı ilk kez mat bir duruş isteğim sebebiyle aldığım pudra fondöten. öncelikle rengine bloglardan ve findation sitesinden bakarak karar verdim ve koyu tenime nc30 rengi tam oldu. kapatıcılığı günlük kullanım için oldukça yeterli çok fazla problemli olmayan bir cildi çok iyi kapatıyor bence¸ kızarıklıkları nötrlüyor¸ cilt tonunu eşitliyor. normal¸ kuruya dönük cildimde pullanma ve cakey bir görünüm oluşmadı bi 10 15 dakika sonra cildime iyice oturdu tabi ben ilk kez pudra kullanıyorum ve mat bir cilde alışkın olmadığım için de iyice nemlendiriyorum. yağlı ciltlerde parlama yapar mı bu konuda bir fikrim yok ama matlığı¸ duruşu oldukça güzel bir pudra.sabitleme amaçlı kullanılması tavsiye edilmediğinden hiç öyle denemedim¸ gün içinde de tazeleme ihtiyacı duymadım. kat kat uygulama konusunda nasıl bir sonuç verir bilemiyorum malesef ama başarılı bir ürün olduğunu düşünüyorum.

 35. pek çok markanın çeşitli türdeki fondötenini kullandım kimisinin yüzümde bıraktığı hissi sevmedim¸ kimisi ile renk uyuşmazlığı yaşadım kimisi de cilt problemlerine yol açtı fakat mükemmel uyumu NC20 ile mac studio fix ile sağladım. kapatıcılığı güzel yüzde bir katman hissi bırakmıyor¸ beyaz tenli cool alt tonları için renk uyumu harika ve yüzünüzde kaldıkça daha bi güzel oluyor fiyatını da sonuna kadar hak ediyor.

 36. Başarılı bir şekilde kullanabildiğim ilk pudram. Kendisinden önce birkaç drugstore markanın pudrasını denemiş ve ben bu işi beceremiyorum galiba demiştim. Benim ilk hatam süngerle uygulamak¸ ikinci ve daha büyük olan hatam ise süngeri ıslatarak uygulayıp pudraların taşlaşmasına sebep olmakmış. Bu pudrayı aldıktan sonra hep fırçayla uyguladım ve o gün bugündür her makyajda kullanıyorum. Kapatıcılığı fırçayla ince bir tabaka halinde uyguladığım haliyle bile bana gayet yeterli geliyor¸ fondöten kullanmama da gerek kalmıyor. Böyle cildim daha çok nefes alabiliyormuş gibi hissediyorum. Karma bir cildim var¸ kuru cildimi daha çok kurutması gibi bir sorunla karşılaşmadım. Sivilcelerimi çoğaltmadı ya da sivilce sorunu yaratmadı ki bu benim için çok önemlidir¸ ben ne zaman fondöten sürsem ve o fondöten yüzümde bütün gün kalsa ertesi güne yeni bir sivilcem çıkmış olur. Bu üründe ise böyle olmadı¸ T bölgemdeki yağlı görüntüyü de gayet güzel götürerek bütün beklentilerimi karşıladı. Zaten bu ürün aslında pudra değil de toz fondöten gibi bir ürün¸ ben çok memnun kaldım kısacası. Bunu böyle sevdiğim için bir de Select Sheer pudrasını denemek istiyorum M.A.C’in¸ bakalım o nasıl:)

 37. Uzun zamandır severek kullandığım pudramdoğal görünüm vermesi ve yapısı çok güzelbiraz pul pul yapabilir cildinizi tabii iyi nemlendirmediyseniz

 38. Sabahları acele etmem gereken ama cildimdeki renk eşitsizliklerini de gidermek istediğim zaman kurtarıcım olan pudra fondöten. Eğer kapatmam gereken çok belirgin bir şey yoksa cildimde nemlendiricinin üstüne sürüyorum direkt¸ çok kapatıcı değil günlük olarak çok kullanışlı. Ben real techniques expert face brush ile kullanıyorum ve sonuçtan çok memnunum.

 39. Yüzüm pembe alt tonludur. Hatta yer yer kızarıklıklar vardır. Ama boynum yüzüme göre daha sarı diyebilirim. İki sene önce Nw25 rengini almıştım mua’nın yönlendirmesiyle. Fakat daha sonra bana koyu geldiğini fark ettim. Bir de pembe alt tonlu bir pudra olduğu için yüzüm olduğundan daha da pembe oluyordu ve boynumla renk farkı daha da artıyordu. Gerçekten kapatıcılığı çok iyiydi ama kullanmayı bırakmıştım bu renk meselesinden dolayı. Yüzü ve boynu arasında renk farkı olanlar alırken dikkat etmeli bence.

 40. 2 sene kullandım. Yapısı¸ kapatıcılığı gayet güzel. Fakat mac fondotenleri¸pudraları cildimde aşırı sivilcelenme yaptığı için bıraktım. Sivilcelerdende çok uzun süre sonra kurtuldum.

 41. kapatıcılığı ve kalıcılığı ile en sevdiğim pudra. Fondoten üstüne uygulanmamalı kendisi yeterince yoğun. Mac 134 pudra frçası ile sürüklemeden pıt pıt yaparak uyguluyorum.

 42. Bahsedildigi gb fondoten uzerine kullanilalacak bir pudra degil.puturleniyor..temiz ve nemlendirilmis cilde fondoten yerine kullanimi cok guzel.bekledikce guzellesiyor. Bu ve max factor false lash waterproof rimel benim no make up make up kombinasyonum.

 43. Kozmetik hayatımın başlangıcından bugüne kadar benimle olan¸ hiç bir şekilde arayışa girmediğim ve beni her açıdan tatmin eden pudram. Hafif uygulamak istersem rt powder¸ yoğun istediğimdeyse buffing ile kullanarak en hafif fondoteni bile tam kapatıcılığa ulaştırabiliyorum. Ayriyeten mac’in sevdiğim tek cilt ürünüdür¸ fondotenlerini hiç sevmem mesela.

 44. Bana fondoten kullanmayi biraktiran pudra. Kadifemsi ve kapaticiligi da gayet iyi. Kaliciligi da ortanin ustu.Kullanim kolayligi beni tavladi. Bir kat surmeniz yeterli.Surun cikin¸ kadife gorunumunde bir cildiniz olsun.NC40 numarasini satin aldim ¸ saticiyi dinledim yani. Keske daha acigini alsaymisim. Bana biraz koyu geldi. Boynumla fark olusuyor kullaninca. NC 30 ¸bugday tenli ve cok sari alt tonlu degilseniztam olur diye dusunuyorum. NC40 bitince ben de onu alacagim . Almadan once internette bir arastirin. Renkleri bilmeden gidince gafil avlanabiliyorsunuz.

 45. Bunu ilk aldığımda normal transparan pudra gibi kullanıyordum. Bir gün epey kapatıcı fondötenimin üstüne acelemde varken komple geçip evden çıktım. Neyse üç dört saat sonra eve geldiğimde aynaya baktım ve şok oldum. Mimik çizgilerime öyle korkunç dolmuştu ki resmen rezil olmuşum bütün gece. Siz siz olun çizgilere dolacak yerlere sürmeyin bari. Çok korkunçtu ya. Hayır gel gelelim benim bunu fondöten sürmeden cildime sürmem de bana mantıklı gelmiyor yani aklıma yatmıyor bir türlü. Doğrusu o tabii ama ne bileyim.

 46. Çabuk bronzlaştığım için ten rengim hemen koyulaştı. yeni bir fondöten arayışına girmiştim. Yaz da geliyor likit almayayım dedim ve bunu almaya karar verdim. Kullanmaya başlayalı pek olmadı ama gayet memnun kaldım diyebilirim.Öncelikle kapatıcılığı güzel. Cilt tonumda farklılıklar olmasına rağmen bu pudra onları şuana kadar kullandığım bütün fondötenlerden hatta kapatıcılardan daha iyi kapattı. Altına fondöten kapatıcı falan kullanmama gerek kalmıyor. Fırçayla sürdüğünüzde¸ içindeki süngerle sürdüğünüzden daha hafif bir görüntü elde ediyorsunuz.Ayrıca likit fondötenlerle yaşadığım bir diğer problem de cakey durmasıydı. Çenemde dudaklarımın kenarlarında ve alnımda kuruyan alanlar pütür pütür duruyor ortaya çıkıyordu. Pudra formda olmasına rağmen bunda öyle bir şeye rastlamadım. Fazla yağlı bir cildiniz varsa sizi günün sonuna kadar götürmeyecektir onu da söylemem lazım. Bütün yazı bu pudra¸ maskara¸ o gün giydiğime uygun bir allık ve rujla geçirmeyi düşünüyorum.

 47. ülkemizde macten başka düzgün ürün olmayan dönemlerde benim için vazgeçilmezdi. yıllar içinde likitlerin yaygınlaşması¸ macin cruelty free sorunları ve fiyat politikası vs. derken mac ürünlerini tamamen bıraktım. bir ciciş yazmış¸ mac zenginlerin maybelline’idir diye¸ kesinlikle katılıyorum¸ ancak geçenlerde bir hızlı hazırlanma anında yarım kullanılmış birtanesini makyaj çekmecesinin derinlerinde bronzer ararken yakaladım¸ baktım bozulmamış¸ taşlaşmamış hemen rt buffing fırça ile 2 dakikada uyguladım ve şok. tam istediğim hafif kapatıcılıkla ama hiçbirşey sürmedim bunun manası neydi şimdi dedirten cinsten de değil. gün içinde kusmadı-yerinden oynamadı¸ oksitlenmedi¸ gözenekleri fena örtmedi¸ ağırlık yapmadı¸ yüzde kaldıkça likitlere göre daha da güzel oturdu ve beni likit fondötenleri bırakıp şöyle güzel bir cruelty free kompakt pudra fondöten aramaya sevketti açıkçası. fondöten üzerine sabitlemeye çok uygun gözükmüyor ancak hiç denemedim. hatta bence güzel bir eşitlik sağladığından altına kapatıcıya bile nerdeyse ihtiyaç yok.

 48. i̇sminde ki fondoten kısmını yüzüme oturduktan sonra veren fondotenimsi pudra. problemli olmayan¸ hafif kapatıcılık isteyen ciltler için biçilmiş kaftan.   

 49. Bunlar benim acil durum kurtarıcılarım. Nc 15 ve nc 20 si var elimde. İçindeki süngerle bir iki kere mecbur kaldığım için uyguladım¸ çok yoğun uyguluyor. Fakat pofidik pudra fırçasıyla ya da daha sık kıllı fırçalarla daha güzel uygulanıyor. Şöyle sadece kızarıklıklarım hafiflesin istiyorsam rt pudra fırçasıyla bi iki kez geçiyorum tüm yüzüme¸ daha pürüzsüz bir görüntü içinse rt multi task brushla uyguluyorum. İlk sürüldüğünde gerçekten un un duruyor¸ ama bir kaç dakika sonra cilde öyle güzel oturuyor ki kadife görüntü veriyor resmen. Kalıcılığı pek iyi değil¸ lokal olarak uçuyor. Telefona¸ sevgilinin montuna vs bulaşıyor:)   Karma ciltliyim¸ t bölgem bir kaç saate parlamaya başlıyor. Fakat matlaştırıcı bir bazla günü kurtarıyor.  Kısacası evden beş dakikada çıkmam gerektiğinde 30 saniyede cilt makyajı yapmama yarayan üründür. 

 50. bu pudra kadar sık kullandığım başka bir makyaj malzemesi yok. normal günlerde sür-çık olarak kullanıyorum¸ saatlerce yeterli geliyor bana. oksitlenme yaptığını hissettirecek bir durum da yaşamadım hiç bugüne kadar.

 51. Mac cosmetics’in gayet kapatıcı bir ürünü. Evet dokusu harika ama sanırım bende sivilceye neden oluyor. Normalde yıllardır mac’in Msf pudrasını kullanırım ancak her nasıl olduysa pudram bitince kendimi mua’ya “bunu kullanıyorum ama önerilere de açığım” derken buldum. Demez olsaydım :/ rengi de bana pek uymadı zaten sanırım. Ne kadar kapatıcı olsa da sivilce yaptığı için tekrar almayacağım bir ürün oldu.

 52. Benim için çok pratik bir ürün. Fondoten¸ cc krem vs kullanmıyorum. Bana fazla geliyor. Ama yüzümde¸ özellikle burun çevremde ve yanaklarımın üstlerinde kızarıklıklarım var. Onların hafiflemesini istiyorum. Bir şey süreyim¸ likitler gibi uğraştırmasın¸ hem kapatıcı olsun hem fazla durmasın¸ gerekirse çantama da koyayım¸ dışarda da kullanabileyim¸ tazeleyebileyim derken¸ bu pudrayı buldum. Benim rengim nw20¸ yüksek kapatıcılık istemediğim için ecotoolsun pudra fırçasıyla hafif hafif uyguluyorum¸ istediğim kadar artırıyorum. Allık¸ aydınlatıcı sürdükten sonra sabitleyici sprey sıkınca tamamen doğal¸ ciltle bütünleşmiş ve kalıcı bir görüntü elde ediyorum. Saatlerce bozulmadan duruyor. Şimdiye kadar tazelemedim¸ burnum çok yağlandığı için yağ emici kağıt kullanarak yağını alıyorum¸ pudrayla üstünden geçmiyorum. Bitse tekrar alacağım nadir ürünlerden. Ten makyajı demek¸ bu pudra demek benim için. 

 53. Memnuniyetle 3-4 yıldır kullanıyorum. Cildim yağlı ancak bazı pudralar toz top oluyordu suratımda. Bu ürünle hiç öyle bir problem yaşamadım. 

 54. Problemsiz ciltler için günlük olarak kullanışlı bir ürün. Önce kapatıcı ile sivilce lekelerimi kapatıyorum ve üstüne bunu uyguluyorum. Bunu sürdükten sonra bazen kadife gibi hissediyorum cildimi tabii güzelce nemlendirdiğimde. Göz altlarıma kapatıcının üstüne geçince kurutmuyor. Içindeki süngeri bir kez denedim fakat kullanışlı değil.

Siz ne düşünüyorsunuz?