“Mac strobe cream” için 130 yorum

 1. daha önce de yazıldığı üzere 30 ml si 40 liraya 50 ml sini 112 liraya alabildiğiniz bu ürünün an itibariyle fiyatları¸30ml- 64 tl50 ml- 118 tl30 ml sine %50 den fazla bindirim yapıp¸ 50 ml sine ise sadece %5cik zam yaparak çığır açmışlardır. kafanız güzelmiş güle güle kullanın.

 2. 30 ml’i şimdi mac’in kendi sitesinden baktım 10 dolar.hadi dedim avrupa sitesinde farklıdır¸yok arkadaş orada da 10 euro.türkiye fiyatı 65 tl yazıyla altmışbeş. yorumu size bırakıyorum..(bkz: yılmaz özdil tadında entry girmek)

 3. solgun göründüğüm sabahlarda makyaj altına kullanmayı tercih ettiğim krem. ışıltısı yüze canlılık veriyor. içinde vitamin bulunması sebebiyle haftada 3 günden fazla kullanılmaması gerektiğini¸ ciltte akne vb. reaksiyon oluşturabileceğini okumuştum¸ zaten belirli aralıklarda kullandığım için böyle bir sorun yaşamadım. 30 ml fiyatının 40 tl ‘den 64 tl’ ye yükselmesinden sonra tekrar alır mıyım bilmiyorum.

 4. Yurt dışında 10 dolar¸ 10 euro gibi fiyatlara satılırken 30ml seyahat boyunun Türkiye’deki fiyatının 64 tl olmasına akıl sır erdiremiyorum. Nasıl bir satış politikası nasıl bir pazarlama stratejisi? Azıcık insaf edip de fiyatını makul seviyelere çekmeleri şart¸ ederi bunun yarısıyken neden 2 kat para veresin ki?

 5. deli gibi sevdiğim ve bitmeden yenisini aldığım ürün. hani bazılarının cildi kendinden parlak olur¸ sağlıklı durur. işte benim cildim tam tersi. lekelerim sivilcelerim yok ama çok solgun duruyor. işte bu ürünle bunu yok ediyorum resmen. kimi zaman tek başına kullanıyorum¸ kimi zaman kullandığım bb krem¸ cc kremle karıştırıyorum. kimbilir belki de bana öyle geliyordur bilemiyorum ama kısaca kullandığım zaman kendimi iyi hissediyorum.

 6. Ben küçücek boyunun fiyatını öğrendiğimde dilim uçuklamıştı. Bence çok gereksiz bir ürün bu fiyatına göre.. Kesinlikle muadilleri loreal ve golden rose da mevcut.. Bunları kullanıp üstüne güzel bir aydınlatıcıyla da bu görünümü elde edebilirsiniz bence..

 7. Geçen sene ışıltılı bir baz arayışı içindeyken seyahat boyunu aldım lumi magique ile arasında kalmıştım Cilde hafif ışıltı veriyor pembe beyaz inci yansımaları var. Mac face and body gibi ince yapılı fondotenlere ¸ bb kremlere uyum sağlıyor. Loreal lumi magique daha aydınlatıcı özelliği baskın iken strobe krem daha çok baz işlevi görüyor. Ayrıca mac’teki indirim yapmama üstüne üstlük fahiş zam yapma mantığını hiçbir zaman çözemeyeceğim.

 8. Henüz bir hafta önce biten ürünüm.Cildimi canlı gösterecek bir nemlendirici aradığım sırada MAC çalışanının çok büyük övgüsüyle aldığım kremdir.Fakat ben o büyük övgüyü hak edecek bir özelliğini göremedim.Ne makyaj altında ne de makyajsız tenimde sevmedim. Nasıl bitti demeyin¸ Arko krem gibi kullandım gitti. :)Işıltısı ilk başta fazla¸ sonra zaten yok oluyor. Basit kalın sedefli gibi ve beyaz!

 9. ben bu kremi alırsam aydınlık bitiş sağlaması için değil içeriği için alacağım.cildi toparlama vaadi¸ yoğun vitamin¸ antioksidan¸ güçlü botanikler içermesi beni kalbimden fethetti

 10. ışıltılı bitiş vaad eden makyaj bazı.ışıltısı kalıcı değil maksimum 1 saat içinde eski mat halinize dönüyorsunuz. ama bu kremi loreal gençlik şifresi gündüz kremiyle karıştırarak kullanırsanız etkisini iki katına çıkarıyor. ben bu şekilde kullandığımda daha etkili sonuç aldığımı söyleyebilirim.

 11. Zamanında fiyat olarak düşünürsek mac almak daha iyi demiştim. suslusozluk.net/n/87703/ Ama fikrim Değişti bu konuda¸ mac içindeki pembe yansımalardan dolayı fondötenimin rengini Değiştiriyor¸ lumi fondöten Altında ve fondötenle karıştırmak için daha başarılı. Ama üzerine bişey sürmicem sırf canlılık versin diye derseniz mac daha güzel görünüyor¸ doğal sağlıklı bir ışıltı veriyor¸ daha doğrusu anı kurtarıyor diyeyim.

 12. ışıltılı bitiş sağlayan baz.Muadilleri piyasa da cirit atarken strobe kremin bu kadar parayı hak etmediğini düşünüyorum.

 13. Ne zaman kullansam yanağımda sivilceye sebep olan krem ya ben kullanmayı beceremedim ama çok da farklı bir ışıltı katmadı büyük boyunu gaza gelip aldım 2 kez kullandım sonra kullanma tarihinin geçtiğini düşünüyorum almaya değer olduğu tartışılır tabi

 14. özellikle kuru ciltlilerin tercih etmesi gereken bir ürün¸ nemlendirici veya baz olarak ne kullanırsanız kullanın yüzünüzde mat ve pullanmış bir görüntü oluşuyorsa kullanmanız gereken en tatlişko mac ürünlerindendir. fondöten ile ciltle bütünleşen bir görüntü yaratıyor. Ben seyahat boyunu 64 liraya aldım ürün 30 ml biraz az ama işlevi tercih edilesi cinsten.

 15. Ben bu ürünle en son mac alışverişimde prolongwear fondöten alırken muanın yüzüme fondötene karıştırıp uygulamasıyla tanıştım.Prolongwear yapısı kalın ve uzun süre kalıcı olmasından dolayı mat bir bitiş sağlıyor ama strobe creamle beraber uygulandıgında kalıcılığında bir değişiklik olmuyor ama daha sağlıklı bir cilt görünümü elde ediliyor. uzun süre kalıcı olsun ama kalıp gibi de durmasın dediğiniz fondötenlere uygulayabileceğinizi düşünüyorum.

 16. Birkaç gün önce satın aldım. İlk kullanışımda yüzüme baz olarak kullandım¸ üzerine ise eveline hd fondöten. Ve yüzüm parıl parıl parladı. Kalıcılığı çok iyi değil¸ o parlama zamanla azalıyor. Açıkçası 3 saat sonunda benim birtek burnumun ucu parlıyordu. Bugün ise sadece elmacık kemiklerimin üzerine¸ burnumun ucuna ve orta kısmına¸ şakaklarıma bir de dudağımın üst kısmına sürdüm¸ öyle güzel bir görüntü ki. Gerçekten aldığıma hiç pişman olmadım¸ bana Mary lou’nun pabucunu dama attırdı. O sarımsı bitişten hiç hoşlanmıyordum son zamanlarda zaten. Strobe krem sanki inci gibi parlıyor. Yüzü çok yağlı olmayan ve glowy bir görüntü seven herkese tavsiye ediyorum 🙂

 17. Ben ürünü almadım fakat denettirmiştim. Almak istemem cildimin kuru olması¸ glowy görüntü sevmem vs idi. Güzel bir ürün benim tüm yüzüme uygulanmıştı. Garip tropikal bir kokusu var çok rahatsız edici değil. Sanki karma ciltlerde biraz yağlanma yapabilir gibi geldi bana. Onun haricinde baya beğenmiştim kalıcılığın¸ kusmada yapmadı benim suratımda fakat sonra öğrendim ki içinde yoğun mineral ve vitamin olduğu için haftada en fazla 3kere kullanmak gerekiyormuş sivilcelenme yapabiliyormuş. Ee bende her gün makyaj yapıyorum Ondan almadım yani yoksa kesin kapardım.

 18. hem baz hem aydınlatıcı hem de fondötene karıştırarak kullandığım bir ürün. ama özel bir olayı yok¸ ihtiyacım olursa bitince lumi magic bazdan alırım. bunun tek artısı içinde vitamin olması.

 19. bu ürünü o kadar çok seviyorum ki anlatamam. tanışmamız mac bana bu ürünü tester olarak yollamıştı kullandıktan sonra çok sevdim ve seyehat boyunu aldım. Çok güzel canlı bir parlaklık veriyor cilde¸ adeta ben sağlıklıyım ışıl şıl inci gibi parlıyorum görüntüsü oluşuyor ve ben bu görüntüyü çok seviyorum bazen baz olarak bazen sadece aydınlantmak istediğim yerlere kullanıyorum. balmın aydınlatıcısını da kullandım ama o bence fake bi görüntü veriyor gözeneklere dolması da artısı. Ben aydınlatıcı sürdüm diye bağırıyor adeta. Bu ürün öyle değil içten gelen parlaklık gibi. Tek eksi yanı çok uzun süre dayanmıyor maalesef:(

 20. Mac kozmetik denince aklıma ilk gelen ve en sevdiğim şey. Ruju fln değil yani sadece strobe creamı. yüze sürdüğünde parlatmadan ışıl ışıl bi hale kavuşturmasına bayılıyorum hem çok doğal canlı hem de temiz görünüyor. The balm mary lou manizer kullanıyorum bazen sephora’dan aldığım bi bazla sıvılaştırarak ben sevsem de kardeşimin: “terledin mi ” demesi biraz bozulmama sebep oldu. Bu yüzden mac strobe cream net

 21. Yağlı cildimi daha da fazla yağlandırmayan makyaj bazını sürdükten sonra mat fondötenimle karıştırıp kullandığım ürün¸ istersen tek başına highlighter olarak da kullan istersen makyaj bazı yerine.

 22. Kuru ve mat cildimi aydınlatan bir ürün. Bazen tek başına ama çoğunlukla fondötenime karıştırarak kullanıyorum. Yazın ihtiyaç duymuyorum. Kışın kullanıyorum. Az miktarlarda kullanıldığı için seyahat boy ürün oldukça uzun zaman gidiyor.

 23. benim şu an elimde olan likit aydınlatıcılardan en sevdiğim. asla simli değil¸ sedefli ve face glosslara en yakın bulduğum ışıltıyı veriyor. bende cildin kendi parlaklığıymış gibi durmayı başardı.

 24. Ben bu kremi highlighter özelliğinden daha çok bakım kremi olarak kullanıyorum. makyaj öncesi nemlendiricime karıştırıp sürüyorum¸ Acayip aydınlık dinlenmiş bir cildim oluyor. 30 yaş sonrası ciltte oluşan mat solgun ifadeyi silip atıyor. Zaten içinde birçok vitamin barındırıyor. Bu nedenle satış görevlileri haftada üç kez öneriyor¸ Ancak ben her gün kullanıyorum. Normalde sivilce problemine yatkın olmama rağmen bu üründe asla böyle sıkıntı yaşamadım¸ Olmazsa olmazım yani. Tek sıkıntı küçük boyu bugünlerde satışta yok maalasef.

 25. Mac’in olmazsa olmaz ürünlerinden biri. Kalıcı değildir yalnız¸ ilk yapılan makyajda aşırı güzel durur¸ keza fotoğraflarda.

 26. verdiği aydınlık ve canlı görünüme bayıldığım¸ sim sim görüntülerden hep kaçtığım için beklentimi karşılamış ancak bana nedense iki¸ üç saat sonra kalıcılığı ciddi anlamda azalıyor gibi gelen aydınlatıcı baz. çok az bir miktar uygulamak yeterli oluyor gerçekten¸ ama bitince yeniden alır mıyım¸ pek emin değilim.

 27. ışığı yansıtmasıyla ünlü¸ benim de özel günlerde bayılarak kullandığım¸ makyaja detay veren ve herkesin deli gibi merak edip yüzüne ne kullanıyosun diye sorduğu¸ mac’in en güzel ürünlerindendir efendim. Asla sim sim durmaz¸ doğal bir ışıltı verir. Her kadının makyaj masasında olmalı lakin çok az miktarı tüm yüzünüze yettiği için büyük boyunu almak manasızdır¸ küçük boyu da sizi çok uzun zaman götürür.

 28. Yağlı bir cildim var ve gidip en büyük boyundan almıştım. daha kötüsü her kullanmamda bende aşırı iltihaplı sivilceler çıkardı.

 29. Çok başarılı bulmaktayım. Bir kere kıvamı çok ince çok hafif. Kokusu deseniz ferah. Yüzünüze sürünce ışıl ışıl simli bir görüntü vermiyor ama bir aydınlık etki oluşturuyor kesinlikle. Cildim kuru olduğundan en çok istediğiö şeylerden biri bitaz parlaklık ki bunu da oldukça iyi bir şekilde sağlıyor. Fondotene veya bb kreme de karıştırabilirsiniz.( rengini bi tık fazla açabilir ona dikkat) ya da highligter gibi makyaj sonuna uygulayabilirsiniz. Bence çok amaçlı ve bu yüzden fiyat/performans oranı iyi sayılabilecek bir ürün

 30. yanılmıyorsam yeni tonlarının (silverlite¸ peachlite…) çıkması ile birlikte eski yani orijinal olanı artık ‘pinklite’ olarak isimlendirilmekte olan aydınlatıcı etkili krem.

 31. Kendisine sahip olmayı çok istiyorum ama param yokkkkk :(( Param olunca mac ten alacağım ikinci şey. İlki ise extra dimension highlighterlardan biri<3

 32. Çok çok az kullanıyorum ben bunu bir mercimek tanesi kadar falan. Kolay yayılmıyor açıkçası ama t bölgeme sürmediğim için yeterli oluyor. Sivilcelenme yapmadı ancak alırken haftada en fazla üç kez kullanılması gerektiğini söylediler ben de öyle yapıyorum. Verdiği ışıltı güzel sadece bu koleksiyon ürünü olan renkli strobe cream çeşitlerinde bildiğiniz sim var. Deneme amaçlı gümüş renk olanı elime sürdüm ve emildikten sonra koca koca gümüş renk simler kaldı pek hoşlanmadım tavsiye etmiyorum.

 33. Çok sevdiğim bir krem.Güzel bir parlaklık ve nem veriyor cildim çok kuru olduğunda öylesine bile sürdüğüm oluyor 🙂

 34. Kokusunu pek beğenmediğim ama ciltteki duruşu çok hoş olan yüz bazımsı aydınlatıcımsı mac ürünü. Açıkçası fondoten¸ bb krem tarzı şeyler süren bir insan değilim hatta kapatıcı da sürmem¸ makyaj anlayışım ruj¸ aydınlatıcı¸ bronzer¸ kaş farı/jeli¸ maskaradır ve bu ürünü de “ıslak cilt” görünümü için aldım. Yüzüme sürdüğüm aydınlatıcının kalıcılığını ve etkisini ciddi miktarda arttırdı ve tek başına çok sevemediğim aydınlatıcımı (bkz: mary lou manizer ) aşık ettirdi. Ömrünün 2 yıl olması da ayrı güzel ah bir de keşke içinde titanium dioxide olmasa :¸(.

 35. Bu aralar arkadaşlarımın istemeleri nişanları derken makyaj artisti olma yolunda ilerliyorum tabiki de şaka¸ bu süreçte benim en iyi dostum olan krem.Eğer özel gün makyajı yapıyorsanız baz olarak kullanılacak en güzel kremlerden biri.Yüzü oldukça güzel aydınlatıyor ve nemlendiriyor.Fondötenin kalıcılığını artırıyor ve içten gelen bir parlaklık yansıtıyor¸bu krem olmadan sürülen fondöten benim gözümde artık bir hiç.Makyaj sonrası elmacık kemiklerin üstüne çok az bir miktar uyguluyorum yansımayı arttıyor ve yüz hatlarını daha belirgin hale getiriyor¸her makyaj aşığının mutlaka denemesi gereken bir ürün.

 36. Sürdüğüm ilk andaki canlı tatlı parlak görüntüsünü çok seviyorum ancak etkisi çok çabuk geçiyor. İlerleyen saatlerde parlaklıktan eser kalmaması fiyat/performans oranı konusunda düşündürüyor.

 37. Zamaninda bu kremin loreal youth code kremle karistirilarak mukemmel sonuc verdigini londradabirturkkizi ndan duymustum. Hala deneyemedim.

 38. Dogal duran¸ simsiz yapida bir aydinlatici. Yanaklarim normal yapida ve gozeneksiz. Kaliciligindan¸ durusundan¸ dogalligindan cok memnunum. (bkz: the balm mary lou manizer ) in simli simli duruşundan sonra ilaç gibi geldi

 39. Fondöten alışverişimde sample istemiştim bi kana sıktı çalışan¸ baya da eli boldu hatta en son tester bitti :d iki haftadır sanırım kullanıyorum baz olarak çok çok sevdim yüzüm aşırı canlı hoş gözüküyor¸ face and bodyle birlikte parlama yapabiliyo alnımda ve burnumda ama yine de memnunum. Elmacıklarıma da aydınlatıcı olarak sürüp üstüne flormar m108 sürdüm yine beğendim. Sample ı olurda biterse alacaklarım arasında kesinlikle.

 40. baz olarak kullanıldığında çok canlı ve sağlıklı gösteriyor. aydınlatıcı olarak uygulandığında çok doğal bi ışıltı veriyor. Bence olmazsa olmaz ürünlerden birisi kesinlikle strobe cream.

 41. Cok begendigim bir aydinlatici baz. Fakat lumi magic hem kalicilık hem aydinlaticilık acisindan daha başarılı. Vitamin – mineral icerigi gb ticari söylemlere kanmayın arkadaşlar.Cilt bakım ürünlerindeki etken maddelerin bile çoğu etkili değil ki kozmetik icin zarar vermesin yeter mantığı iyidir

 42. İki kutu almıştım indirimde ve çok severek kullanıyorum. Face&body ile uzun süre canlı bir görüntü veriyor kalıcılığı gayet yüksek.

 43. Macten yaptığım online alışverişte sample olarak gönderilen kupkuru mat cildimi tam istediğim gibi nemlendirip sağlıklı göstererek aydınlatan ürün. Öncelikle cilt tipimden bahsedeyim nemlendirici yokluğunda pul pul dökülen bir cilde sahibim bu ürünü sevmemin en önemli sebebi de bu.Ben fondöten kullanmadan sadece elmacık kemiklerime¸burnumun ucuna ve alnımın tam ortasına sürüyorum ve verdiği sağlıklı parlak görüntü çok hoşuma gitti. Yağlı ciltlere uygun değil gibime geliyor çünkü suratı epey parlatıyor bu ürün¸sürdüğümde ne sürdün yüzün parlıyor yorumları aldım ama bu parlamayı sim sim düşünmeyin kesinlikle glowy ve ıslak bir görünüm¸ neyse çok konuştum kuru-çok kuru mat ciltler alın aldırın efendim:) 

 44. Mac farklı renklerini çıkarmadan¸ tek renk seçeneği varken satın aldığım krem/aydınlatıcı krem. Fondötenin altına tüm yüzünüze uyguladığınızda ışıltılı ve ıslak bir kanvas elde ediyorsunuz. ayrıca fondöten üzerine elmacık kemiklerine tampon hareketlerle uyguladığınızda krem aydınlatıcı etkisi verebiliyorsunuz. ben ilk aldığım zamanlarda bu şekilde uyguluyordum ama daha sonra “ne kadar ıslak¸ ışıltılı o kadar iyi” akımına kapıldım ve tüm yüzüme boca etmeye başladım. hoş oldum olası mat teni sevmemişimdir. kuru ciltlerde oldukça sağlıklı bir görünüm veriyor. özellikle kalın yapılı olmayan¸  teninizin göründüğü fondötenlerle kombinlerseniz üzerine bir bronzer bir de maskara alın size freshliğin tanımı. içinde kesinlikle sim yok en güzel yanı da bu. Eğer bu ürüne bu kadar para vermem diyorsanız¸ Freedom/Makeup revolution gibi alternatifleri de var¸ çeyreği fiyatına. tek farkı içinde sim barındırıyor söylemedi demeyin. edit: tabii ki imla

 45. fiyatlandırmalarındaki salaklığı bir tek ben mi fark ettim diye düşündürten krem.30 ml – 49 tl50 ml-145 tl hönk diye kaldım. 3 tane seyahat boy alırsınız¸ aynı parayı ödersiniz. yarısından fazla ürününüz olur. keşke 25 tlye düştüğünde 2 tane alsaydım. cidden. yorumuna gelirsem aman aman etkisini ben tüm yüzüme sürdüğümde gördüm açıkcası. elmacık kemiklerime falan sürünce çok verim alamadım evet ıslak ama o kadar övdüler ki daha çılgın bişeyler bekliyodum. gerçi daha bir kaç kez kullandım¸ ama bittikçe alırım muhtemelen. hem indirimlerde güzel denk gelir¸ hemde ürün arıyım derken gerek yok gereksiz para harcamaya.

 46. canısılar¸ romalılar. eminim daha önce akla gelmiştir fakat ben en azından aydınlatıcı olarak kullanmak için kendisinden ilham alarak toz aydınlatıcı+ yüz kremi ikilisini harmanladım. elimde toz aydınlatıcı yerine far olduğu için farla yaptım ve hatta pembe alttonlu olduğum ve pembe alttonlu ürünlerle iyi anlaştığım için biraz da pembiş far kattım. azıcık yaptım önce denemek için ve eski yüz kremimin cam kabına koydum. şimdilik gayet güzel görünyor bakalım neler olacak 🙂

 47. bende pembe alt tonlu olanı var. ben de pembe alt tonluyum. bu kreme aşığım. o nasıl bir ışıltı¸ o nasıl sağlıklı bir görüntü¸ üstüne de hafif diadermine cc krem geçiyorum¸ kendi yüzümü tanıyamıyorum bildiğin. o derece güzel.

 48. black friday indiriminde hot thaiti’nin yanında deneme boyunu seçtiğim minnak ışıltılı baz/aydınlatıcı. oldukça güzel bir yapısı var simli değil de aşırı sağlıklı bir görüntü verdi bende çok sevdim

 49. yapisi¸ kivami cok guzel. nohut tanesi kadar aliyorsunuz tum yuze yayiliyor. lokal olarak kullanacaksaniz minicik almak yeterli. ustunden pudrali urun gecince hem kaliciligini arttiriyor¸ hem de o pudra goruntuye sebep olmuyor. ama benim cildime agir geldi¸ tum yuze surdugumde sivilcelenmistim. mesela ablam severek kullaniyor¸ her gun surmek agir gelir diye her gun kullanilmasi pek onerilmese de ablam durusundan¸ etkisinden cok memnun. sadece bunu surup ciktigi bile oluyor¸ onda sivilce de yapmadi. durusunu ben de cok seviyorum ama bile bile lades diyemem. ara sira lokal olarak uyguluyorum. bende pinklite ve silverlite renkleri var. cilt alttonum pembe¸ bu sebepten tum yuzum icin pinklite¸ lokal olarak uyguladigimda uyguladigim yerleri daha da on plana cikarmasi icin silverlite almistim. sivilce yapmasa daha cok severdim.

 50. Dikkat canlar! Yağlı ve karma ciltlilerin bu ürünü kullanırken¸ kullanım miktarına dikkat etmesini öneririm.Fondötenle karıştırınca veya tek başına kullanırken dahi gözenekleri ekstra büyütebiliyor.

 51. Muadili olmayan üründür benim için. Karma cildimde tester boyunu kullanıp bayıldım. Büyük boyunu alıp kullanacağım. Muadili olduğu söylenen golden rose’un ışıltılı bazı asla muadili değil. İnternetten golden rose’u denemeden söyleme gafletinde bulunmadığıma sevindim. Geçen rossmann’da golden rose’u denedim ve simsimdi. Kocaman simler. Hemen sildim.Mac strobe cream ise metalik¸ içten gelen ışıltıyı veriyor. Karma cildimde hep denemeye çekinmiştim ama boşuna mahrum bırakmışım kendimi diyorum şimdi. Nemlendiricinin ardında tüm cildime bazen de sadece aydınlatıcı sürdüğüm yerlere uyguluyorum. Üstüne bb kremimi geçtiğimde o yansımalar çok hoşuma gidiyor. Kalıcılığı da gayet iyi.

 52. Testerını kullandım¸ etkisi gerçekten çok güzel ve asla simli değil ama çok ağır bir kıvamı var. Karma-yağlı ciltlere sivilce yapabilir. Bana kesinlikle yapacağını düşünüyorum çünkü yanaklarımın kulaklarıma doğru olan kısımları komedon oluşturmaya çok çok müsait. Lokal uygulamak da istemiyorum açıkçası. O yüzden almayacağım bir ürün. Ama mesela golden rose ışıltılı bazı bu kadar ağır yapılı değil o yüzden onu korkmadan kullanabiliyorum. Duruşu tabii ki de asla strobe cream olamaz ama keşke şunun daha hafif kıvamlısını da yapsalar…

 53. Pazar günü bunu tüm yüzüme uygulamak suretiyle kullanacağım. Benim için büyük risk valla¸ sivilcem çıkacak mı bakalım:dTanım:30 ml ile 50 mlsinin arasındaki fiyat dengesizliğini çokça merak ettiğim aydınlık veren müthişli baz

 54. çok çok az kullandığım için 6 ml olan testerlarıyla idare ediyorum ama 30 ml 42 tl iken almayı düşünüyorum¸ malum zam üstüne zam geliyor her şeye. çok az uyguluyorum ve aşşırı doğal duruyor  simli görünmüyor bence ama bazen sürdükten sonra suratımda sim buluyorum??? başka bir şeyden de olmadığına eminim ama nasıl oluyor anlamadım

 55. Ben bunu gayet düz bir şekilde elmacık kemiklerimi aydınlatmak için kullanıyorum sadece. Yani aydınlatıcı olarak. Bana çok kararında geliyor. Makyaj yokmuş gibi duran makyaj için gayet güzel bir kullanım şekli. Zaten yağlı cildimde baz olarak kullanmayı hiç denemedim. Bir nokta sağ elmacık kemiğime bir nokta sol elmacık kemiğime¸ sonra bir güzel dağıt ve işte sana mükemmel doğal aydınlatıcı efekti. 

 56. Milyon tane övgüsünü gördüğüm için aldığım¸ yapısını fazla yağlı bulduğum ama en büyük sıkıntıyı kokusuyla yaşadığım ürün. O iğrenç koku resmen burnumdan gitmiyo.4-5 kere kullandım şimdiye kadar. ilk kullandığımda tüm yüzüme sürdüm¸ nasıl olsa üstüne bb krem sürcem beauty blender da bi kısmını emer dedim. akşama alnımı sivilce basmıştı. bu sivilceler en az 1 haftadır geçmiyor. sonra hata ettim her yere sürmeyeyim yanaklarıma süreyim bir de burnumun highlighter sürdüğüm çizgisine süreyim dedim. ulan elmacık kemiklerimin bile üstünde ağrılı sivilceler çıktı bu nasıl bi şey? ilk defa böyle bi şey yaşıyorum. bu kremle aynı anda ilk defa kullanmaya başladığım başka bir ürün daha var¸ estee lauder daywear bb. light rengi bana koyu geldiği için 2 kere falan kullandım onu. bu kadar az kullanmışken ve sivilcelerin patladığı zamanda kullanmamışken sorunun bb kremden kaynaklanmadığını düşünüyorum. her iki ürünü de zebramodan satıcam resmen param hevesim boşa gitti.

 57. Yüzde bıraktığı efekt muazzam güzel. Cildi çok canlı gösteriyor ve elmacık kemiklerinde çok hoş bir aydınlık yaratıyor. Yanaklarım ve alnım çok kuru t bölgem de yağlıdır. Tüm gün parlamaya sebep olmadı. Lakin o kokusu beni bitiriyor hayatımda hiçbir kozmetik ürününün kokusundan midem kalkmamıştı. Aynı zamanda yapısı baya ağır. Ne zaman sürsem en az 1 koca sivilce çıkarttım. Günlük olarak kullanıma uygun değil anca özel bir durumda 1 2 hafta sivilceyle gezmeye ikna olduğumda kullanacağım. Çünkü çıkan sivilceler baya büyük. Kaldi ki hiç sivilceli bir cildim de yoktur. Mac’ten ne aldıysam hiçbir zaman tam anlamıyla mutlu etmedi beni.Edit¸ alnima cok kuru t bolgeme yagli demisim :d şakaklarim ve kaş üstüm çok kuru pullanma var. edit 2: sivilceye meyil verdiğinin bildiğim için sadece çok çok özel zamanlarda kullanacaktım ve o zaman gelmişti¸ düğün vardı ve süreyim dedim. yanağımda ve çenemde iltihaplı kocaman sivilceler yaptı ve 1 haftadır geçmiyorlar. tünelin ucu karanlık arkadaşlar…

 58. muadili golden rose make-up primer luminous olandır. tek fark¸ gr daha sıvı ve akışkanken¸ mac daha katı yapıdadır. mac’i gerek pahalı bulan gerekse stokta bulamayan varsa gr’ye bakabilir. ayrıca gr olsun mac olsun¸ bunları tek başına uygulamanın haricinde fondötenle karıştırıp uygulamak da harika sonuç veriyor. ben önceden nemlendiricinin üstüne bunu uygulayıp öyle fondöteni sürerken¸ bir kere fondötenle karıştırarak kullanmayı denedim ve sonuçtan daha çok memnun kaldım. sanki böyle ışıltısını daha çok belli ediyor ve fondötenin o aydınlığı kapatmasını engelliyor. onun için bu şekilde kullanımını da tavsiye ederim¸ özellikle kuru ciltli cicişlere. 

 59. olmazsa olmazım diyebilirim. en başta denemek için seyahat boyu olanı almıştım ve sürmeyi unuttuğumda bir şeylerin eksik olduğunu anlıyordum. Bir kaç defa daha aynı boy kullandım ve sonradan peachlite rengini aldım. Macde seyahat boyu olanın renginin bu orjinal boyda pinklite olduğunu söyledi ama ben diğerini denemek istedim. Tekrar alacağım zaman ya seyahat boy ya da pinklite tercih ederim.

 60. yalnızca kışın fondötenle karıştırarak kullanıyorum ama yazın kullanmak namümkün efenim¸ vıcık vıcık yağ olursunuz vallahi.

 61. Yorgun ve stresli cilde ışıltı ve canlı bir görünüm katmak amacıyla ihtiyaç duydukça kullanılabilinecek bir ürün. Ürün içeriğinde yeşil çay var. İsterseniz fondötene dilerseniz nemlendiricinize ekleyerek kullanabilirsiniz. Makyaj sonrası parlatmak istediğiniz bölgelerede uygulayabilirsiniz. Elmacık kemiklerine¸ buruna ve dudak üstüne uygulayabilirsiniz. Yaz kış güneş koruyucu kullanıyorum güneş koruyucumun içine biraz ekleyerek kullandığımda yüzüm sağlıklı ve ışıltılı duruyor. Dilerseniz kreminize dilerseniz fondöteninize ekleyrek kullanabilceğiniz yoğun yapıda ışıltı veren krem.

 62. 4-5 aydır aktif olarak kullanıyorum. Benim gibi normalden kuruya dönük cilde sahip olanların kurtarıcısı baz… Sağlıklı bir ışıltı veriyor ama ben kokusunu pek sevemedim. böyle bir değişik. Bende herhangi bir sivilce yapmadı ama her gün kullanmıyorum. Doğal¸ sımsız ışıltı sevenler için gerçekten çok güzel. Ben tavsiye ederim.

 63. bursa kent meydanı mağazasında yakalamışken goldlite rengini kaptığım ışıltılı krem. direk yüze¸ fondotenle karıştırarak veya aydınlatıcı olarak kullanılabilir. kalıcılığına güvenilebilir bir ürün. dün öğrendiğim bilgiyi aktarayım cicişler¸ mac çalışanı bu ürünün her günü kullanılmaması gerektiğini söyledi.

 64. Cildi kuru olanların aşırı beğenerek kullanacaklarını düşünüyorum. Bittikçe alacaklarım listesinde. Ben güneş kremimden önce sürüp üstüne güneş kremimi sürüp sonra makyajıma geçiyorum. Ama normal ve yağlı ciltler yüksek ihtimalle beğenmeyeceklerdir.Bence tek eksisi kokusu. Ciddi anlamda iğrenç kokuyor.

 65. Bayıldığım canım aydınlatıcım. Verdiği o beyaz gümüşümsü ışıltıyı seviyorum. Fondotensiz cilde likit aydınlatıcılar daha iyi tutunduğu için elmacık kemiklerime ve biraz buruna doğru kayacak şekilde yanaklarıma sürüyorum. Çok güzel bir parlaklık veriyor. 

 66. Ben böyle ışıltılı ürünlerden verimin en güzel ten ürünüyle karıştırarak uygulayınca alınacağına inanıyorum. Golden rose ne kadar uygun fiyatlı muadili olsa da strobe cream daha yoğun yapılı olduğundan mıdır¸ cildim ayrı bir parıl parıl duruyor. Almadan önce hemen biteceğini ve bereketsiz olacağını düşünmüştüm fakat çok az bir miktarı bile yeterli olduğundan¸ gerçekten bereketli. Cildimde ağır durup sivilce yapmasından çok korkmuştum¸ cildim beklediğimden iyi karşıladı bu ürünü. Fiyatı çok uçuk olmadığından tekrar alacağım bir ürün. Özellikle %20 olursa tekrar¸ hiç tereddüt etmem.

 67. Cilde verdigi canliligi ve aydinligi cok seviyorum. Sivilceye meyilli karma cildimde bile sivilce yapmamasi ayrica guzel. Her ne kadar golden rose’un luminous primer’i muadil gosterilse de ayni etkiyi kesinlikle vermiyor :/

 68. yoğun vitamin içeriğinden dolayı haftada en fazla 2 kere kullanın diyorlar. pazarlama stratejisi mi yoksa gerçek bilgi mi bilemedim…

 69. (bkz: alev karslı)’nın videosunda her gün kullanmayın¸ çok zengin multivitamin içerikli sivilce yapar dediği ürün. bana bu açıklama inandırıcı gelmedi açıkçası. yüzümüze nemlendiriciler¸ yağlar¸ tonikler¸ serumlar sürüyoruz da macin simli kremi mi çok zengin de sivilce yapıyor. sivilce yapıyorsa başka bir sorunu vardır.

 70. Bugün seyahat boyunu son dakika ruj alırken almaya karar verdim. Herhangi bir ten ürünü kullanmıyorum. Çalışan kız tek başına nemlendirici olarakta kullanılabileceğini söyledi¸ umarım memnun kalırım. Birçok girdide sivilce yaptığı söylenmiş. Bendede yaparsa editleyeceğim cicişler.

 71. ben sadece elmacık kekliklerimin olduğu kısma sürüp üzerine hafif kapatıcılı bir bb krem geçiyorum hoş sağlıklı bir ışıltı veriyor. Bölgesel kullanıyorum diğer türlü tüm yüzde garip bi metalik hava veriyor sevemiyorum.Edit: keklik ne kızım aşk acısı yüzünden kelimeleri de yazamıyorum.

 72. Kış aylarında harika bir baz görevi görürken yaz aylarında makyajı yüzümden kusturan kremdir kendileri. Seviyor muyum evet ama parasını hakediyor mu diye soracak olursanız malesef haketmiyor. Tek başına kullanılmasınıda bir o kadar anlamsız buluyorum çünkü bence normal bir nemlendiriciden pek bir farkı yok. Ürün israfı baz dışı kullanımı..

 73. Seyahat boyunu aldığım bu kremin¸ sıklıkla kullanıldığında yüzde sivilce yaptığı tarafımca onaylanmıştır. Kokusu da bir tuhaf¸ neyseki üstüne fondöten sürülünce kokusu kalmıyor

 74. golden roseun ışıltılı bazı ile neredeyse aynı işlevi görüyor. golden roseun bazı daha uygun bütçe dostu:)

 75. Mac indiriminden alınacaklar listemdeydi uzun bir süredir. Niyetim küçük boy almaktı (bozulmadan bitireilmek için) ama kalmadığı için büyük boy gri renklisini aldım tenimde soğuk yansıma vermesi için.

 76. Öncelikle seyahat boyu ve tam boyu arasındaki fiyat farkını asla anlayamadığım krem. Tek başına yüzü canlı ve parlak gösteren  bir krem. Fondoten veya bb kremle karıştırılınca etkisini daha çok gösterdiğini farkettim. Birçok muadilinin olduğu söylensede bence yok

 77. Kesinlikle saglıklı cilt görüntüsü istiyorsam olmazsa olmazlarımdan ayrıca cok bereketli bi ürün en son aldıgım seyahat boyunu 3-4 aydır kullanıyorum daha ceyregine bile gelmemistir. Bazen makyaj altına baz olarak ama daha cok günlük doğal aydınlatıcı olarak parmaklarımla elmacıklarımın üzerine burnumun ucuna dokunduruyorum^^ sonuç¸ canlı içten parıldayan misssss gibi bir ciltAylardır hayalet gibi hesabım olmadan takıldıgım sözlüge dayanamayıp üye oldum¸ ilk girdim vatana millete hayırlı olsun cicişler:’)

 78. tek basina cogunlukla nemlendirici olarak kullandigim¸ son zamanlarda ise birazcik strobe cream birazcik da soft&gentle aydinlaticiyi karistirarak kendim olusturdugum likit aydinlaticimin gozbebegi. seni seviyorum strobe cream

 79. mac’in en sevdiğim ürünü. makyaj yapmadan önce hem biraz nemlendirmek hem de ışıltı katmak için kullanıyorum. karma ve sivilceli bir cildim var ama daha ışıltılı bir görünüm benim hoşuma gidiyor. cildim çok yağlıymış gibi değil de kendi doğal ışıltısından böyleymiş gibi gösteriyor strobe krem bence. bendeki silverlite rengi. herhangi bir sivilce de yapmadı ışıltılı görünüm sevenler için tam aradıkları tarz bir ürün bence

 80. Rimelden ve kapatıcımdan sonra “onsuz olmaz” dediğim tek ürün. Hafif yağsız dokusu ve simsiz aydınlığına bayılıyorum. Uykumu alamadığım¸ cildimin yorgun gözüktüğü dönemlerde bu ürünün yarattığı farkı daha net görebiliyorum.

 81. Cildim karma olur mu ki bu bana derken aşırı merakıma yenik düşüp aldım. Ama iyi ki almışım. Bana göre kesinlikle kalıcılığı arttırıyor¸ bunu sürünce allığım sanki gün boyu kalıyor gibi gözlemledim. Bu arada seyahat boyunu almak çok daha uygun oluyor. Şu an 30ml si 42 TL. Hem cildim alttan alta ışıldasın hem de yağlanmasın diyorsanız bakın derim.

 82. Alev karslı geçen bi story yada canlı yayınında (hatırlayamadım) çok sık kullanmanın ciltte sivilceye sebep olabileceğini bu yüzden de haftada yalnızca birkaç kere kullanın demişti. Çünkü içindeki vitaminler yağlar cildi besleyen ıvır zıvırların işte¸ cilde ağır gelip sivilceye sebep olabilirmiş. Zaten dikkat ediyorum hiçbir mac muası yaptıkları makyajlarda bunu yüzlerine her gün sürmüyorlar. Dikkat edin bence. 

 83. Makyajı tutma gibi bir özelliği yok bence ama yüze canlı bir ışıltı versin diye kullanılıyorsa¸ ürün benim beklentimi karşıladı. İçinde sim bulundurmuyor. İncecik ışıltılara sahip. Tek başına uygulanmış halini çok sevdim. Yalnız yağlı ciltler kullanırken dikkat etsin. Ürünün nemlendirme özelliği de olduğu için sivilce oluşumunu destekleyebilir. Ben kullanırken göz çevreme çok yaklaştırdığımda milialar çıkmıştı¸ aman dikkat!

 84. Işıltılı baz devrini başlatmış güzel bir ürün ama artık Essence de bile ışıltılı baz var o yüzden ben alacağımı sanmam bidaha. Alacaksanız da ürün güzel bu arada.

 85. Yalnızca gece makyajlarımda kullandığım ışıltılı krem. Pinklite rengini kullanıyorum¸ yüzüme doğal bir ışıltı veriyor. Biraz abartılı makyaj yapmak istediğimde highlighter niyetine de uyguluyorum ama bu şekilde kalıcılığının çok da iyi olduğunu düşünmüyorum. 

 86. Aşşşııırıı merak ederek seyahat boyunu almıştım. Yorumlardan okuduğum kadarıyla her gün sürülmesi tavsiye edilmiyor . Çünkü sivilce yapıyor. Ve evet bende biir gün kullanıp ertesi gün kullanmamama rağman akneli cildime yeni sivilceler ekledi. Verdiği parlaklık güzel ancak benim gibi karma-yağlı cildiniz varsa pek sevme olasılığınız yok. Gün içerisinde parlama yapıyor ¸ transparan pudra geçme isteği duyuyorsunuz. Alev Kars’lı genel de higlighter etkisi istediğim bölgelere kullanıyorum demişti. Ben ise artık arada cildim çok yorgunsa o gün kullanmayı tercih ediyorum.

 87. bu kremin elimde bir sürü küçük boy testerı var. bir ara mac’te her alışverişte hediye ediyorlar diye alacağım birkaç şeyi tek tek sipariş etmiştim. özel günlerde ya da kendimi çok güzel hissetmek istediğimde fondötenin altına tüm yüzüme uyguluyorum ve ne zaman bunu yapsam en az 10 kişi “sende bir güzellik var ya bir ışıldıyorsun bugün.” diyor. geçenlerde çok fotoğraf çekindiğim bir günde kullandım az önce fotoğraflara bakıyorum da ben hiç cildimin bu kadar nemli ve dolgun durduğunu görmemiştim. Tabii üzerine face and body fondöten kullanıyorum ve strobe cream’in üzerine kullanınca onun da performansı baya yükseliyor¸ onun da etkisi var. bir gün gelir düzeyim yükselirse eğer tam boyunu yanımdan ayırmam.edit: cildim normal/kuruya dönük bu arada. bence de yağlı ciltlerin çok sevebileceği bir ürün değil.

 88. geçenlerde 1 tüp NARS Radiance Primer bitirdim fakat hiçbir şey strobe cream olamaz. verdiği nemi ve ışıltıyı hiçbir şeye değişmem. çoğu zaman bunu sürüp (özellikle yazın) üzerine de biraz krem allık uygulayıp kaçıyorum dışarıya. tüm gün parlıyorum.

 89. Seyahat boyunu aldığım cildim sivilcelenmeye müsait olmamasına rağmen yüzümde istisnasız her kullanışımda sivilce çıkaran ürün. L’oreal lumi magique bir ara muadil gösteriliyordu buna diye ilk onu kullanmıştım. Onda böyle bir problemle hiç karşılaşmadım. Sanırım strobe cream’ın içindeki vitaminlerden dolayı ihtiyacı olmayan cilt sivilce çıkararak reaksiyon gösteriyor.

 90. yüzümde yağlı olmasına rağmen vazgeçemiyorum. Yüzümün yağlanmasından nefret ederim ve 3 saatte kendi kendine yağlanır ama bunu sürünce:) Maldivlerde yanmışta buralara gelmişim gibi bir hava oluyor¸ aşığım o hisse. not: Ben ki su bazlı fondoten üstüne pudra süren bir insanım yağlanma ihtimalini sıfıra indiriyim diye¸ bunu niye secdiğimi bilmiyorum gerçekten

 91. Mac strobe creami geçen hafta kendi nikahımda kullanmak için edindim. Makyajımı bir harika yapmasının yanı sıra bir de kendimi zengin hissettirdi. Teşekkürler…

 92. çok başarılı bulmaktayım. bir kere kıvamı çok ince çok hafif. kokusu deseniz ferah. yüzünüze sürünce ışıl ışıl simli bir görüntü vermiyor ama bir aydınlık etki oluşturuyor kesinlikle. cildim kuru olduğundan en çok istediğiö şeylerden biri bitaz parlaklık ki bunu da oldukça iyi bir şekilde sağlıyor. fondotene veya bb kreme de karıştırabilirsiniz.( rengini bi tık fazla açabilir ona dikkat) ya da highligter gibi makyaj sonuna uygulayabilirsiniz. bence çok amaçlı ve bu yüzden fiyat/performans oranı iyi sayılabilecek bir ürün

 93. ciltteki ışığı yansıtan bir krem. cildim karmadan yağlıya dönük¸buradaki yorumları okuduğumda yağlı citler uzak dursun kimse bunu sevmez aman sakın almayın gibi şeylerle kendimi korkutup seyehat boyunu satın almıştım.ilk başta işe yaramadığını düşündüm normal krem bu ya nerede bunun ışıltısı dedim fakat ikinci kullanımdan sonra ben bu ürüne aşık oldum.makyaj yapmak istemediğim zamanlarda sadece strobe cream ve rimel sürüp çıkıyorum. yolda çevirip hangi bakım ürününü kullanıyorsun bu ne güzel bir ışıltıdır bile denedi.bitmek üzere ve ağlamak istiyorum cicişler.şimdi yeni renkleriyle piyasaya sürüldü hepsini cok merak ediyorum benim icin akıllı bir yatırım fakat güncel fiyatı:150₺ olmuş.muadilini bilen varsa söylesin cok büyük sevaba gecer cicişler

 94. Basarili buldugum aydinlatici krem¸ makyaj bazi ve daha fazlasidir. Ben mesela dudaklarima hafif surup ustunden ruby woo ruj ile geciyorum¸ cunku bilenler bilir ruby woo tebesir gibi bir rujdur¸ ciplak nemlendirilmemis dudaga surmesi imkansizdir. Boylesi sedefli dudak goruntusu veriyor.Bende eski standart versiyonu var.

 95. Makyaj yapmadığım günlerde bile kullandığım bir ürün. Gün içerisinde makyajsız olduğum zamanlarda 1-2 kez tazeliyorum. Çok canlandırıyor bence cildi. Genelde sivilce yaptığı için şikayet ediliyor ben cildi aşırı hassas ve hormonel akneye meyilli biriyim fakat ben neredeyse her gün kullanmama rağmen sivilce yapmadı. Her gün yüzümü önce yağ sonrada su bazlı bir temizleyici ile temizleyerek ardından tonikliyorum bence cildinize uygun doğru temizleyiciler ile temizleyerek kullanırsanız zaten sivilce yapmayacaktır ama aşırı yağlı ciltlerde ne yazık ki çözümü yok bence.

 96. Bittikçe aldığım ürünlerden biridir. Kuru ve mat bir cildiniz varsa ve nemli ve aydınlık bir makyaj yapmak istiyorsanız veya elmacık kemikleriniz üzerinde doğal bi ışıltı istiyorsanız tavsiye ederim. Ayrıca yoğun yoğun bi highlighter efekti istiyorsanız önce mac strobe cream sürüp üzerine the balm marrysini sürerseniz 10 km öteden parlayabilirsiniz. Flormar liquid illuminatör muadil olarak gösterebilirim. 

 97. kokusu cok kotu. cok cok kotu. ne oldugunu tarif edemiyorum. sanki boyle eski agir bir makyaj malzemesi kokusu gibi.onun disinda yuzumu aydinlatmasini cok sevmeme ragmen her kullanisimda istisnasiz komedon ve sivilce cikardi.

 98. Her gün olmasa da ara sıra kullandigim yüzü doğal bir aydınlık veren¸ kokusu da oldukça kötü olan ürün. Gerçi bana göre bütün mac yüz urunleri çok kötü kokuyor.

 99. eğer bir mac fondoten kullanıyorsanız kesinlikle fondoten bazı olarak kullanılabilir. Hem aydınlık sağlıklı bir görüntü veriyor hem de fondotenle uyumu inanılmaz güzel oluyor ama highlighter olarak kullananları da gördüm bu amaçla gereksiz para israfı bence. Unutmadan deneme boy kullanmak daha mantıklı¸ ürün taze kalıyor ve tahmin edildiğinden daha fazla gidiyor.

 100. highlighterımın altına baz olarak kullanıyorum ve highlighter akşama kadar dayanıyor. Ürünü tek başına kullandığımda da cildim çok canlı ve cildimin kendi parlaklığıymış gibi gözüküyor.

 101. Online alışverişte küçük boyunun stokları çok hızlı tüketilir¸ glowy bitiş severlerin ürünüdür. Haftanın her günü kullanılmaması önerilir¸ ancak riskleri seven biri olarak¸ benim yüzümde sivilceye sebep olmadığını test etmiş bulundum. Özellikle kuru ciltlerin sevebileceği bir baz ürünü olabilir diye düşünüyorum.Face and body gibi ince yapılı ten ürünlerine yakışıyor¸ fotoğraflarda da güzel çıkmasını sağlıyor bence. Mac markasının en iyi ürünlerinden biridir bana göre.

 102. Seyahat boyunu yaklaşık 4 ay önce falan aldım ve her gün fondöten altına baz olarak uyguluyorum. Kesinlikle çok canlı ve güzel duruyo makyajım onu sürünce. Her gün sürülmemesi gerektiği yazılmış ama ben her gün ısrarla sürdüm¸ ilk başlarda böyle hafif sivilce yapıyo gibi oldu ama 1 günde falan geçiyodu onlarda. Artık hiç bir şey yapmıyor çok şükür. Bittikçe alırım diye düşünüyorum çünkü fiyatı da bayağı iyi seyahat boy olanının. Tek eksisi kokusu¸ bayağı uyduruk kokuyo. 

 103. Ten rengime gideceğini düşündüğüm için peachlite’ı bugün alıp kullanmaya başladım. Öncesinde 2 şişe golden rose muadilini bitiren biri olarak karşılaştırmam gerekirse mac daha kalıcı(yine de saatlerce değil) renklerin özellikle yansımaları daha hoş görünüyor.Ben bu ürünü highlight olarak değil direk ışıltılı baz olarak veya fondotene karıştırarak kullanıyorum bu arada. Simsiz ışıl ışıl makyajı¸ cildi sizde seviyorsanız ve fiyatını uygun buluyorsanız almanızı tavsiye ederim aksi halde bence bütçeyi aman aman zorlayarak alınması şart bir ürün değil golden rose’dan da gayet memnundum ben zamların gidişatı da pek iyi görünmediği için golden rose ile devam etmem daha olası.Bu arada 30 ml i onlineda 59tlye çıktı 17-18 tl zam gelmiş adamları resmen 50lik ile fiyat farkını diye diye biz uyandırıyoruz galiba

 104. Hem fondötenize karıştırıp sürebileceğiniz (eğer benim gibi mat görünümden hoşlanmıyorsanız bu kullanımı daha çok seveceksiniz.) hem fondöten altına hem de tek başına cildinize kullanabileceğiniz ve cilt tonunuza göre renk alternatifleri olan sim içermeyen çok güzel aydınlık bir görünüm veren mac ürünü. Ben pinklite ve silverlite renklerini kullanıyorum. seride beyaz tenime ve nötr cilt alt tonuma en uygununun bunlar olduğunu düşünüyorum ve oldukça da memnunum. Benim gibi kuru ciltliler ve aydınlık görünümü sevenler severek kullanacaktır. Fakat bu ürünü bu kadar sevmeme rağmen aklım hala artık üretilmeyen l’oreal lumi magique base’da. Son kalan şişeyi sadece özel günlerde kullanıyorum.ps. Evet onu strobe creamden daha çok seviyordum. Hep daha yüksek fiyatlıları sevecek değiliz ya..

 105. benim gibi sivilcelenmeye müsait bir cildiniz varsa aman diyeyim cicişler! sonra mayın tarlasında bir adam sevmişim aşk sanıpta diye diye gezersiniz

 106. mac’in makyaj bazı ya da makyaj altı nemlendiricisi olarak kullanılabilecek hafif parıltılı ürünü.gold¸ silver¸ pink¸ red lite olarak tonları bulunur. gold olanını kullanıyorum çok memnunum. kesinlikle herkesin çantasında olmalı.evet seyahat boyu daha ucuz falan filan ama renk alternatifi yok. ayrıca yağlı cildim olmasına rağmen asla sivilce ve yağlandırma gibi bir sorun yaratmıyor. harika!

 107. ne zaman kullansam ertesi gün bende sivilce yapmış üründür ki benim cildim öyle her şeye tepki vermez¸ klasik söz olan ”cildim çok hassas”lardan değilim yani.mac artistleri çok sık/her gün kullanmamak gerektiğini söylüyor lakin ben zaten ayda yılda bir kullansam da çıkıyordu¸ içi vitaminlerle doluymuş¸ kullanıp da sivilce çıkarmayanlar için güzel bir alternatif olabilir¸ ben hayatımdan çıkarınca hiç bir eksikliğini çekmedim.

 108. golden rose aydınlatıcı bazı daha uygun fiyatlı daha bulunabilir olduğundan benim için strobe cream’e en iyi muadildir

 109. karma cildime sivilce yaptı. oysa ki parlaklığı çok güzeldi. satıcı hergün kullanılmaması gerektiğini ¸içinde c vitamini olduğunu söyledi ancak hergün kullanmamama rağmen çene bölgemde sivilce yaptı ki koca koca sivilceler bunlar.

 110. Sadece kaş kenarı – elmacık kemiği üst kısmında ve kaş altında çok hafif kullandığımdan sivilce yapmıyor ama özellikle karma ciltte kaş arası¸ burun üstü ve çene çok tehlikeli. doğallığını ve ıslak görünümünü sevdiğimden vazgeçemiyorum. 

 111. Şaşırarak süper beğendiğim bir ürün. Her kullandığım şey sivilce yapmasına rağmen bu nadide parça yapmadı bende. Fondotrn altına üstüne her yerine kullanıyorum aşkla. Vucudada kullanabileceginiz aşikar. Alın aldırın. 

 112. Bu hayatta satın aldığım en faydalı mac ürünlerinden biri galiba. Face and body’nin daimi yol arkadaşı. Tek eksisi her gün kullanılmıyor oluşu benim için.Cilde hafif ışıltı¸ sağlıklı bir dokunuş istiyorsanız bu ürün tam size göre.Fiyat politikası kısmı da dişe dokunur olsa keşke.2 kez satın aldım. Birini yarıladım ve aldığım fiyatı 59 tl gibi bir şeydi. Sonra seyahat boylar ucuzladı 39 tl’den aldım. En son yine artmış ne yazık ki.

 113. Geçtiğimiz ay seyahat boyunu aldım. İster fondöten altına¸ ister fondöten üstüne elmacık kemiklerinize pıt pıt sürün inanılmaz ince yapılı¸ şahane bir aydınlık veriyor. Ama¸ burada da çokça yazılmasına rağmen başıma gelmedikçe inanmamıştım¸ inanılmaz sivilce yapıyor. Ergenlik döneminde bile tek sivilce görmemiş ben¸ bir haftadır tarlaya dönmüş bir suratla geziyorum. Özellikle çene bölgemde devasa büyüklükte acılı¸ çıbanımsı sivilceler çıkardı. Kaç kez şans verdiysem hep aynı sonuç. Üstelik cildim de çok kurudur¸ sivilcelenmeye asla meyilli değil.

 114. Pink lite renginin deneme boyunu kullandım birkaç gündür ¸ doğal bir parlaklık ve canlılık veriyor cilde. Sivilce gibi bir problem yaratmadı bende fakat uygun fiyatlı muadilleri olarak golden rose ışıltılı baz ve essence fresh and fit çok daha başarılı bence. Hatta fresh and fit çok daha fazla ışıltı veriyor ve fiyat olarak 27.90.  ilgili medya: 1

 115. Ruj aldığımda tester olarak mini boyu verilmişti. Uzun süredir kullanıyorum çok az bir miktar yetiyor çünkü. Elimde golden rose baz da var. Aralarında cok fark olduğunu düşünmüyorum. Tekrar almam sanırım.

 116. Makyaja başladığımdan beri en merak ettiğim¸ resmen hayallerimi süsleyen¸ ama nedense almamakta en çok direndiğim ürün net buydu. Muhtemelen okuyacağınız en detay girdiyi yazacağım. O yüzden baştan özet veriyorum¸ makyaj bazı olarak fena iş çıkarmıyor¸ söylendiği gibi kistik aknelere neden oluyor¸ bence iğrenç kokuyor ve buğday/esmer tenliyseniz tüm youtuberların¸ özellikle duygu özaslan’ın¸ söylediği gibi makyaj yapmadığınız günlerde sürüp çıkamıyorsunuz. Şimdi tüm bu konuları detaylı anlatmak istiyorum.Cildim nemsiz¸ karma ve geniş gözenekli. Fit me tarzı fondötenleri t bölgemde severek kullanıyorum ama yanak-çene bölgemde bıraktığı kuru görüntüyü de pek sevmiyorum açıkcası. bu ürünü altına baz olarak ya da karıştırıp uyguladığımda fondöten saten bir bitiş veriyor¸ bu durum çok hoşuma gitti açıkcası. Ama t bölgemin de daha hızlı yağlanmasına neden oluyor. Ayrıca buğday/esmer tenliyseniz karıştırınca ürünün rengini açıyor. Bu yüzden karıştırmayı değil de t bölgeme getirmeden baz olarak yüzüme sürmeyi tercih ediyorum. Bu şekilde iyi iş çıkarıyor.Normalde cildim sivilceye meyilli değildir. Yani aslında meyilli ama bu durumu genelde yediklerim etkiler¸ kullandığım ürünler kolay kolay sivilce yapmaz. Bu ürün¸ haftada bir kez uygulasam dahi¸ hali hazırda hafif yağlı olan alın bölgemde sivilcelere neden oldu. Hatta şöyle bir şey yaşadık¸ bir kez kullandım¸ sivilce çıktı. Geçmesini bekledim¸ geçince tekrar kullandım¸ tekrar sivilce çıktı. Bu durum rahat üç dört kez yaşandı malesef.Dediğim gibi¸ benim için sür çık bir ürün olmadı. Buğday/esmerseniz zaten renk problemi yaşarsınız¸ beyazımsı bir görüntü bırakıyor ki bu görüntü doğallıktan çok uzak. Ayrıca bence cilde doğal bir canlılık değil de yağlılık efekti veriyor. Aynı zamanda üzerine ten ürünü uygulanmadığında tüm gözeneklere/pürüzlere oturuyor. Çok korkunç bir görüntü oldu bende.Son olarak da keşke kimyasal koksa. çürük salatalık gibi parfümümsü bir şey kokuyor¸ ki benim koku hassasiyetim hiç yoktur. Çoğu zaman umrumda olmaz. Bu da keskin değil aslında¸ hafif ama beni çok rahatsız ediyor.Bu arada tüm girdiyi pinklight rengini baz alarak yazdım ve bahsetmediğim bir iki özelliği daha var. Tüm fondötenlerin pütür pütür durduğu kuru bir cildiniz varsa muhtemelen benden daha iyi anlaşırsınız çünkü yağlı bir yapısı var. İçinde hiç sim yok hakikaten ama aydınlatıcı gibi kullanılabilecek bir parlaklığı da yok bence. Daha hakkında sayfalarca yazabilirdim ama okumazsınız. Keşke hayallerimde kalsaydı ya. Kullanmaya başladığımdan beri en sevdiği oyuncağı elinden alınmış çocuk gibi hissediyorum.

 117. Bu ürünü çok merak ediyordum. Mac mağazasına gidip testerını denedim. Yüzüm temiz ve nemlendirilmişti. (Bioderma sebium hydra isimli nemlendirici ile.) yüzümün bir kısmına strobe cream uygulandı¸ diğer kısmına hiçbir şey. Arada fark oluşmadı. Nemlendiricimin verdiği canlılık ve içten gelen parlaklıktan öte bir durum olmadı strobe cream ile. Sanırım çok övülen ürünlerde beklentim yükseldiği için¸ aldığım sonuç beni çoğu zaman tatmin etmiyor¸ strobe cream için de aynı şey geçerli…

 118. cildime çok güzel aydınlık ve canlı görüntü veren ürün. Ama hergün kullanmak sivilce yapıyor¸ üzdü 🙁

 119. mac onlinedan yaptığım alışverişte testeri gelmişti. Çok güzel aydınlatıyor yüzü ben sadece elmacık kemiklerime uyguluyorum özel günlerde

 120. Birkaç ay önce aldığım ışıltılı makyaj bazı¸ nemlendirici krem¸ highlighter. Bendeki strobe cream hydratant lumineux pembe rengi hem nemlendirici olarak fondötensiz¸ hem fondöten bazı olarak hem de fondöten üstüne hihglighter olarak kullandım. Highlighter olarak çok doğal bir ışıltı veriyor belli olmuyor fazla. Cilt yansıması gibi duruyor. Nemlendirici olarak güzel fakat sürekli kullanılamayacak kadar yağlı ve sivilce yapan bir krem. Haftada bir vitamin almak için kullanılabilir fakat bunun için pahalı bir ürün. Baz olarak ise makyajı inanılmaz dayanıksız hale getirdiğini söyleyebilirim. Üstüne pudra geçtiğiniz takdirde ise ışıltıyı kaybedersiniz. Bir iki saatlik glam makyajlar için kullanılabilecek mükemmel bir ürün ama günlük hayatta kullanışlı değil.

 121. Fiyatlar uçmadan seyahat boyunu almıştım bu ürünün. Normalde baz benim olmazsa olmaz adımım değildir dolayısıyla ilk başta elim çok gitmiyordu. Ancak zamanla o inci ışıltısına o kadar alıştım ki. Fi durudaki gibi içten gelen bi ışıltı veriyor ten makyajına. Benim gibi bölgesel uygulanmış aydınlatıcıdan ziyade içten aydınlanan cilt seviyorsanız bayılırsınız.Benim kullandığım renk klasik olan bu arada. Uygulamam ise çoğunlukla fondötenle ya da ten ürünüm neyse onla karıştırarak oluyor. Yüzüme doğrudan uyguladığımda etkisi sanki azalıyor gibi. Üstüne ürün sürünce ışıltı da kapanıyor bir arada uygulamak en iyisi. Ama tabii bu da ürünü bir miktar inceltiyor.Bu ürünü peşpeşe çok kullanmamak gerek derler. Ona da katılıyorum. Nem de veren ve gözeneklere dolmaya müsait bir ürün. Ama cilde direkt uygulamak yerine ürünle karıştırmak sanki bu olumsuzluğu da azaltıyor gibi. 9.5/10 verdiğim muhteşem bir ürün. Tabii cildi yağlı olanlar alırken düşünsün hatta denesin derim. Ama benim kuru cildimle iyi anlaşıyor.

 122. Son derece karşı olduğum¸ benim için simli ve aşırı pahalı kozmetik bir nemlendirici olan¸ karma ciltli olduğum için de koşarak kaçtığım kremdi¸ yılbaşı gecesine kadar. Yanımda double wear vardı¸ çok kalıp gibi geldi gözüme. Sildim ve aydınlatıcı yaparım diye makyaj çantama attığım hem de bana hiç uymayacak tester pinklite rengiyle çok az karıştırarak tekrar uyguladım. O ne¸ dünyadaki en güzel karışım. İnce¸ kapatıcı ama kalıp gibi durmayan. Bu sabah dw ile benzer yapıda power fabricle denedim¸ yine mükemmel sonuç. Bu arada fondötenin kalıcılığını azaltmadı. Nemlendirici ile karıştırınca fondöten genelde dalgalanıp bir süre sonra yok olur bende. 

 123. face and body üzerine¸ elmacık kemiklerine süngerle sürüldüğünde güzel bir sonuç veren ürün. fakat üzerine toz aydınlatıcı veya allık sürülecekse kurumasını beklemek iyi olur diye düşünüyorum.

Siz ne düşünüyorsunuz?