“Mac russian red ruj” için 77 yorum

 1. ‘kırmızı ruj’ denince akla gelen kırmızı tonuna sahip bir ruj. mat görünümlü ve inanılmaz kalıcıdır.

 2. En sevdiğim kırmızı rujum. Hem rengi çok çiğ bir kırmızı değil¸ hem de çok kalıcı. Pigmentasyonu çok başarılı olduğu için hatasız uygulamasını biraz zor buluyorum. Onun dışında çok seviyorum 🙂

 3. sıcak alt tonlu soğuk üst tonlu olive yandan tonlanmış bilmem ne¸ ne olursanız olun bu ruju alın diyebileceğim tonda klasiğin kelime anlamı olmuş bir ruj. alın ma ladies. düşünmeyin.

 4. Mavi tonlu olduğu söylenmiş ancak ben sıcak tonlu olduğunu düşünüyorum. Şimdiye kadar gördüğüm okuduğum yorumlar da bu yöndeydi. Mat olduğu için dudağı oldukça kurutan ama kadife gibi görüntüsü ve müthiş güzel rengiyle ününü hak eden en güzel kırmızı rujlardan biri.

 5. hem ilk mac rujum hemde ilk kırmızı rujum olma özelliğini taşır..sıcak alt tonlu olmama rağmen tenimle güzel bir uyum içinde olduğunu düşünüyorum..

 6. aşkı yoran ruj.çok güzel çok ikonik şahane de valla ızdırabı yetti. çok kalın ve aşırı dikkat çekiyor komiğe kaçıyor bulunduğum ortamlarda

 7. dün zorlu centerda bulunan mac’te deneyerek aldığım¸ şahane bir kırmızı ruj. eğer siz de benim gibi günlük kullanımda kullanmak istiyor ama abartılı buluyorsanız clinique chubby stick üzerine çok hafif dokundurarak sürebilir ve tatlı kiraz dudaklara sahip olabilirsiniz. özel günlerde¸ akşam çıkarken de bej¸ kahve¸ bronz tonlarında hafif smokey göz makyajı ile ya da ince bir eyeliner ile kullanmayı da düşünüyorum. çerçeve yapmak ve kalıcılığını artırmak için de kalem olarak muanın önerdiği mac cherry dudak kalemini almadım çünkü pahalı buluyorum¸ onun yerine essence ya da emily marka kırmızı kalem kullanmayı düşünüyorum¸ pek fark yok tavsiye ederim.

 8. Elimde hep kahve-sarı alttonlu koyu bordomsu kırmızılar olduğundan ve saçımı koyulaştırdığımdan açık buğday(bol sarılı) tenime bakmadan alıverdim¸ nasıl oldu bilmiyorum. Bende niyeyse turuncumsu durdu¸ ya da bana öyle geldi¸ ama dudaktaki hissini ve dişlerde yarattığı daha beyaz ilüzyonunu sevdim. muhtemelen yüzümde makyajla denersem daha da severim ama şimdilik kabında daha güzel <3

 9. Dudakları çatır çatır çatlatan ruj. Ama acayip bir kırmızı tonu var. 2 yıldır bitmedi o kadar pigmentli ki. Hit The pan yapacağım bakalım millet bıkacak kırmızı rujumdan.

 10. Alıp¸ bir kez sürüp¸ sonra haftasında elden çıkaran kaç kişi var acaba! Başkasında çok güzel duran¸ ama bende duruşunu sevemediğim rujdur kendisi

 11. her makyaj çantasında olması gerekenler’i çok yanlış anlamama sebebiyet verdiğini düşündüğüm¸ mac’ten tamamlayan dudak kalemi ile beraber alıp¸ 1 yıldır dışarı çıkarken 1 kez bile süremediğim ikonik rujumdur. hayır¸ herkes sarışın¸ beyaz tenliye bu ruju yakıştırırken ben evde gaza gelip sürüp¸ çok abartı oldu galiba diye geri siliyorum.

 12. ilk ve tek mac rujum. iş hayatına atıldığım 2012 sonbaharında bir tane mac ruj edinmeliyim sayıklamalarıyla kardeşimi mac’e gönderdim. bu saçma kanıya hangi kafalarda ulaştım inanın bilmiyorum cicişler. bir tek ikonik rengi ‘russian red’i bildiğim için de onu aldırdım. kardeşim eve getirir getirmez sürdüm. renk tam aradığım mavi tonlu kırmızı ama dudaklarımdaki hissiyat… nasıl anlatsam cicişler¸ hani biz küçükken hayrettin karaca’nın ‘türkiye çöl olmasın’ dediği tema reklamlarındaki çorak toprak görüntüsü var ya:( dudaklarım aynı ona benziyodu allah çarpsın ki:( tamam benim dudaklarım kuru olabilir ama 10 köpek saldırmış gibi parça pinçik bir görüntü? yoo dostum yoo. asla o pürüzsüz mat görüntüyü elde edemediğim. peelingli dudağımda bile kuru kuru durdu. altına nemlendirici geçtiğimde ise satin bi görüntü elde ettim. öyle öyle bitirmeye çalışıyorum. bitince aynısından almam. başka bir mac ruj alır mıyım? mac muaları dudağını susuz seni aşksız bırakmayız kıııız koş dese yine bi tereddüt ederim:(velhasıl-ı kelam dudakları pürüzsüz ve kendinden nemli cool alt tonlu beyazların başucu olabilecek bir rujdur.

 13. Gerçek kırmızı ruj budur. Kalıcılığına filan hiç girmeyeceğim. Bunun yanında ben hiçbir ruja kırmızı demem arkadaş 🙂

 14. İşte bu efsane rujdan maksimum verim alam yöntemi: Surmeden once ruj hafif ısıtılır. Elimizde bir müddet tutabiriz veya kot pantolonumuzun cebine koyalım. Vücut ısımızı alınca sürelim dudaklara. Cok daha kremsi olduğunu¸ daha kolay suruldugunu ve dudakları daha büyük gösterdiğini gorebiliriz. Obur turlu tebeşir gibi maalesef

 15. hiçbir zaman vazgeçemeyeceğim en güzel en asil kırmızı rujumdur kendisi. eğer piyasadan kalkacak olursa stoklayacağım tek ürün bu olur herhalde.

 16. Neden hiç ruby woo’yu düşünmeden direkt bu ruja atladım bilmiyorum. Pişman olmadım ama aklım kalmadı da değil. Mac bu ruju madonna’nın bir turnesi için tasarlamış. oldukça asil net bir kırmızı ruj. Dudakta kadife gibi duruyor. Kışa yakıştırıyorum bu ruju¸ hafif koyu bir kırmızı çünkü. Kesinlikle ucuz görünmüyor. Mac’ın özel renklerinden.

 17. Bence ruby woo’dan çok daha güzel bir renk. Ben ikisinide kullanacak ne dudağa bne ruj sürme yeteneğine sahip olmadığımdan ikisini de kullanamam o ayrı konu 🙂

 18. zamanında 50 lira bayıldığım ilk mac rujum. bence en feminen renklerden biri diğerleri gibi soft bir rengi yok aksine çarpıcı ve kışkırtıcı. mat olmasından dolayı da benim için tam bir kış rengi.

 19. Burda çoğu cicişnün yazdığının aksine mavi alt tonlu olduğunu düşünmediğim rujdur. Bilakis sıcak alt tonludur fakat turunculuk ya da kahvelik içeriyor da denemez elbette¸ bence tam bir kırmızıdır. Yine de mavi alt tonlu kırmızıları sevdğimden Ruby woo mu Russian red mi derseniz Ruby woo derim ama Russian red de hep makyaj koleksiyonumda olması gerekendir..

 20. Golden Rose Velvet Matte 18in muadili olduğu ruj. Ben alt tonumu artık hesap edemiyorum damarlarım mavi yeşil lakin bronzlaşınca bildiğiniz sarıyım. cool alt tonluysa bile gayet cuk oturdu. Dikkat çekici bir rengi var. Günlük olarakta gece makyajında da kullanılabilir. Dita von teese’ in rujudur ayrıca kendileri.

 21. hem ruby woo hem de russian red kullanan biri olarak diyebilirim ki aralarında hiçbir benzerlik göremiyorum. ikisinin yeri de ayrı. russian red ilk kırmızı rujum¸ ruby woo yu ise sonradan aldım. ikisine de bayılıyorum ama gerçekten alt tonları farklı¸ dudakta duruşları farklı. russian red aslında daha joker bir renk¸ her tene yakışma olasılığı biraz daha yüksek ruby woo ya göre çünkü ruby woo daha mavi alt tonlu. sonuç olarak ikisi de bebeğimdir¸ bazen giydiğim kıyafet veya gideceğim yere göre bas bas bağırır ruj beni sürmelisin diye adeta¸ o yüzden onu mu bunu mu süreyim diye ikileme düşmedim hiç. yani elimde ruby woo var russian red almayayım derseniz tabi ki saygı duyarım ama birbirlerinin alternatifi değildir ikisi de¸ onu belirtmek isterim.

 22. Aylardır hayran olduğum ruj. Mac’siz şehirde yaşadığımdan görsellere bakıp iç geçiriyordum. Mac’li şehre gidince de köyden indim mac’e tadında burada övülen tüm rujlarını swachladım. Çoğunun şişirme olduğunu düşünüyordum¸ emin oldum. Bir tek chili beni kararsızlığa düşürdü Ama seni anan benim için doğurmuş be russian red. Çok orijinal bir renk¸ sürümü çok kolay. Ruby woo gibi tebeşir değil. Kalıcılığını da şöyle anlatayım¸ saatlerce milyon tane şey içtim ve zerre kıpırdamadı. Yemek olarak da yağlı bir şey yiyince çıkıyor¸ onun harici bir şey yendiğinde çıkmıyor yine. İddialı bir renk¸ gündüz cesaret edebilir miyim bilmiyorum çünkü göz makyajında maskarayla yetinebilen bir insan değilim. Tam bir kış rengi aynı zamanda. Aklınızda varsa almak için güzel bir dönem.Bebeğim oldu daha ilk günden¸ haftaya nişan var.

 23. Dünyanın en güzel kırmızısı¸ kırmızının en güzel tonu. Piyasada bir çok muadilini gösteriyorlar ama bana sorarsanız aynı ton yok. Ayrıca yapısı -Mac zaten ruj konusunda tektir bence-¸ kalıcılığı¸ mat oluşuna rağmen dudakları kurutmayışı her şeyine bayılıyorum. O klasik ateş kırmızısı dudaklara giden yol kesinlikle Russian Red’den geçiyor derim.

 24. tek bir kusuru var¸ değdiği yere aşırı bulaşıyor. biraz daha sabit yada kalıcı olsa üzerine ruj tanımam o derece. ilginç bir şekilde her ten rengine uyuyor. benim ip kadar ince dudaklarıma bile uyuyor. genelde cherry ile birlikte satılsa da o daha çok ruby woo’ya yakışıyor bence. ben brick dudak kalemi ile almıştım yine macten.

 25. elimdeki ruj sayısı arttıkça daha çok aldatır oldum kendisini. ruby woodan sonra papucunu dama atmışım gibi oldu hatta ama hala en sevdiğim kırmızı rujumdur kendisi. çok çok seviyorsam demek.

 26. Süper ve çok iddialı bir kırmızı. Ancak¸ her gün kullanmıyorum. İşte bu yüzden yaklaşık 7 yıl önce Amerika’dan geldiğinden beri çantamda ruj koleksiyonumun bir parçası olarak duruyor. Ve inanılmaz bir şekilde hiç yapısında ve duruşunda bir değişiklik yok.

 27. mavi alt tonlu net kırmızı¸ özellikle açık tenlilerde rengini net verir. eğer koyu tenliyseniz ve net kırmızı bir ruj istiyorsanız (bkz: mac ruby woo ruj)

 28. Aşk yaşadığım rujum. :)”Beyaz tenli ve koyu saçlıysanız” demiş bir arkadaş bundan mıdır bilmiyorum pek de yakıştığını söylerler her sürdüğümde¸ hatta birkaç kez soran da oldu :)Bunu keşfetmeden önce kırmızı dudak kalemiyle doldururdum tüm dudağımı¸ bunu bulunca dudaklarım da teşekkür etti sanıırım. 🙂

 29. ilk mac rujum. henüz pek fazla makyaj yapmazken¸ özel bir davet için mat kırmızı ruj arayışına girmiştim. drug store markalarda baya bir aradıktan sonra (ki o zaman drugstore markalarda bugünkü kadar fazla mat kırmızı ruj çeşidi yoktu) ilk defa mac’e girmiş ve bu ruju deneyip almıştım. ama malesef bu renk günlük ruj rengim olmak için hala çok iddialı. o nedenle pek hakkını veremiyorum.bu arada mac cherry ile bilrlikte kullanıyorum. dudak kalemsiz uygulayınca aynı etkiyi vermiyor.

 30. tanım: yaptığım totem neticesinde elimdeki 3 makyaj ürünü bitirince alınacak¸ kadife gibi¸ aşkım gibi¸ bebişim gibi bir kıpkırmızı rujdur efendim. iş belirgin kırmızıya geldiğinde da sıcak veya turuncumsu alt tonlu kırmızıları tercih ediyordum hep¸ sonra burda adını ana ana 9 senelik bir maç kullanıcısı olarak bu güne kadar bana yakışmaz diye denemediğim ruju aklıma düşürdünüz. bu süreç bir yandan da sıcak/cart kırmızıların bende o kadar da güzel olmadığını da idrak ettiğim döneme denk geldi. ve neticede bugün mac’e gidip bir selam çaktım kendisine. gıyabında “tebeşirimsi¸ sürmeden ısıtmak gerekiyor¸ zor sürülüyor” gibisinden sözler sarfedilmişti ama kızlar bence siz tebeşirimsi ruj görmemişsiniz ya da beni kandırdılar¸ krema gibi aktı elimde. ona ruj diyemem kırmızı kadife gibi bir şey o. dükkan biraz kalabalık olunca darlandım¸ o yüzden dudağıma sürmedim¸ zaten çok beğenir de dayanamayıp alırım diye korktum. bu arada son bir not: retro matte’taki bir kırmızıyla yan yana sürdüm¸ o ışıkta tamamen aynı renkti ama o tabaka halinde duran likit mat rujlara pek katlanamıyorum dudağımdan kazıyıveresim geliyor¸ zaten elimden silerken de aynı performansı gösterdiler dolayısıyla retro matte muadiline gerek görmüyorum. russian red diyoooorrrrrr.

 31. Rengi dokusu duruşu muhteşem¸ en sevdiğim kırmızı rujum. Ama her yere her şeye bulaşmasıyla bıktırdı artık. Peçeteyle fazlasını almama rağmen sürdüğüm gün elimde aynayla gezmek zorundayım. Ellerim¸ çenem¸ yediğim içtiğim her şey kırmızı oluyor bütün gün. Çok üzülüyorum buna.

 32. bugün denediğim ve insanların çok yakıştırmasına rağmen hala abartılı bulduğum ruj. baya beyaz tenli ve koyu saçlı bir tipimdir halbuki¸ sanırım bu kadar cesur bir kırmızıya alışmadığımdan dolayı kendimde yadırgadım. kadifemsi duruşunu ve kalıcılığını çok sevdim ama. nötr alt tonluyum¸ bundan daha soft bir ton biliyorsanız önerilere açığım.

 33. mac’in ruby woo ile birlikte en ünlü rujlarının başını çeken ruj. kendisi gerçek bir kırmızı olup nötr denebilecek alt tona sahiptir¸ ama yine de duruşu kişiden kişiye değişebilir. örneğin bende içindeki mavilik biraz azalıyor ve nar çiçeğine dönük duruyor¸ yine de çok çok canlı¸ ben buradayım diye bağıran bir kırmızı. her ne kadar rujlar konusunda trend sıkça değişse de¸ değişmeyen yegane renk¸ her kadının mutlaka çantasında bulunan kırmızı bir rujdur. bu da tam o tarz¸ kırmızı gibi kırmızı¸ çok çok güzel bir ruj. benim rengi dışında kendisiyle ilgili sevdiğim şeylerden biri yapısı. mat seriden olmasına rağmen dudakları kurutmuyor¸ rahatsız hissettirmiyor¸ kaygan değil ama kuru bir ruj hiç değil. çok canlı ve pigmentli olduğundan bulaşmaya biraz müsait olsa da dikkatli olunursa asla utandırmıyor. ayrıca kalıcılığı da çok¸ çok iyi. yağlı şeyler yemezseniz en az 5-6 saat duracaktır¸ yeseniz bile¸ hatta benim gibi peçeteyle silseniz bile¸ dudaklarınızda homojen ve tatli bir stain bırakacaktır. uzun zamandır ilk defa sürdüğüm bu güzel rujun swatchlarını ekliyorum.sevgiler 🙂

 34. Arfeniel deki duruşunu gördükten sonra bendekinin bozuk olduğuna emin olduğum ruj. Bendeki cok daha koyu. Neyse alalı beş sene olmuş. Atma zamanı geldi.

 35. Mavi alt tonlu olması sebebiyle dişlerimi olduğundan beyaz gösteren¸ ten rengi farketmeksizin her süren kişiye yakıştığını ve herkese birbirinden farklı bir hava kattığını düşündüğüm¸ mat bitişli sürümü dikkat gerektiren kalıcılığı 10 üzerinden 8 olan mac rujudur. Net çekilmiş bir eyeliner ile düzgünce sürülmüş bir russian red ikilisi sanki süt ile nesquik gibidir. Birbirini tamamlar¸ birbirine güzellik katar.

 36. Kırmızı ve bordo rujları çekinmeden günlük hayatta kullanan biri olarak bu ruj ile bir türlü tam bir dostluk kuramadık. Kendi dudağımın renginden midir nedir bilmiyorum ama ne zaman bu ruju sürsem rengin patlak nar çiçeğine benzer bir renge dönerek zaten ince olan dudaklarımı daha da ince bir görünüme kavuşturduğunu hissediyorum. Kısacası bu rujun yakışmadığı nadir insanlardan biriyim sanırım.Ayrıca retro görüntüye aşık biri olarak bu rujun retrodan çok pop bir hali olduğunu düşünüyorum ben de.

 37. Beyaz tenlilere daha çok yakıştırıyorum. Çok soğuk kırmızı renkte bir ruj. Yapısı ve uygulama açısından oldukça rahat. Bir kırmızım olsun derseniz o kadar iddialı bir ruj malesef değil.

 38. yemek istediğim ruj *-*kokusu¸ dokusu¸ sürerken hissettirdiği yumuşaklık¸ sahip olduğu pigment yoğunluğu..şu an da dudağımda olan ruj *-*

 39. Sahip olduğum ilk mac ürünü olduğu gibi aynı zamanda da İlk kırmızı rujumdur o yüzden benim için yeri çok ayrı.. Muazzam bir renk olduğunu düşünüyorum¸kalıcılığı çok iyi¸Ruby Woo’ya kıyasla sürümü daha kolay.. Benim için ideal kırmızı rujun tanımıdır kendisi kırmızı ruj kullanmak isteyipte hangisini alsam kararsızlığı yaşayan biriyseniz gerçekten russian red sizi kırmızı ruj bağımlısı yapabilir.

 40. Kırmızı ruj dendiğinde aklıma gelen tek ruj. Başka hiçbir makyaj malzemesi kullanmasanız bile tek başına görüntüyü kurtaran joker ürün.

 41. Bir süredir kırmızı bir ruj istiyordum. Mat yapısından dolayı çok kurutup dudaklarımın kabuk kabuk olacağını düşündüğüm için de denememiştim russian red ‘i şimdiye kadar. Nude renklerde bu görüntü idare eder belki ama kırmızı gibi zor bir renkte böyle bir görüntü facia demek benim için. Yine de rengi nasılmış diye bir deneyeyim dedim bugün. Korktuğum başıma gelmedi. Evet mat olduğu için tabi ki bir kuruluk var ama dudağınız kabuk bağlamış hissi vermiyor hiç. Rahat bir şekilde kullanılacağını düşünüyorum.

 42. sürdüğümde kendimi afaroz edilmiş madonna gibi hissettiğim ruj. kesinlikle kıştırtıcı. kesinlikle başarılı. kırmızıların şahı.

 43. ne açık ne de koyu tenliyim¸ ortada bir yerdeyim. sıcak tonları kendime daha çok yakıştırıyorum. dün film çıkışı suslusozluk.net/b/la-la-land kırmızı bir ruj almak istedim ve sephora’daki hiçbir standın ilgimi çekmemesinden sonra mac’e gittim. elim direkt olarak bu ruja gitti¸ mua’nın cherry kalem ve russian red ruj ile yaptığı uygulamadan sonra renge bayıldım. soğuk bir ton fakat çok değil¸ sanki nötre yakın gibi¸ belki de bu sebeple garipsemedim. başka bir renk denemek istemedim bile. derinliği¸ koyuluğu¸ ve tonu çok güzel. sürümü çok kolaydı¸ dudakta ağırlık/yapışkanlık bırakmıyor. ve kesinlikle sıradan durmuyor. hemen kasaya gittim¸ bir de ne göreyim¸ ruj + kalem aldığınızda indirim yapıyorlarmış.125 tl yerine 89 tl vererek evin yolunu tuttum. kendim sürmeyi başarabilecek miyim görmek için evde tekrar sürdüm ve birşeyler yiyip içmeme rağmen aynı sürdüğüm gibi duruyordu¸ oldukça kalıcı olduğunu söyleyebilirim. tek sorunu bulaşması sanırım. ilk mac rujum¸ bence başarılı bir seçim oldu.

 44. sen gerçek bir kırmızısın! o kadar net bir kırmızı ki hayran kalıyorum her sürüşte. sürümü de kolay. her kırmızı ruj severde olması gerek.

 45. dünyadaki en güzel kırmızı ruj diyebilirim. özelliği derin bir kırmızı olmasından bizim insanımızın buğday tenine hemen yakışmasıdır. cidden olamaz böyle bir mükemmeliyer. artı kalıcılık açısından¸ dişlere ya da sağa sola bulaşmama açısından da başarılı. en çok mac cherry kalemle kullandım ama bunun o kadar kritik bir detay olmadığını düşünüyorum. dupe’u maybelline daring ruby. o da çok yakın bir kırmızı ama kalıcılık ve performans açısından daha düşük.

 46. Tam olarak ben burdayım diyen bi kırmızı ve yapısından dolayı sürümü de kolay. Mac’ın fiyatını hakeden nadir ürünlerinden ama yine de dupe olarak goldne rose 18 gösterilebilir. Yalnız dikkat dudak renginden rengine farklı sonuçlar veriyor.

 47. bundan iki sene önce mezuniyetimde giyeceğim siyah elbisem için aldığım ruj. kendisine aşığım. özellikle kalemle uygularsanız müthiş kalıcı ve çok net duran bir ruj. üstelik mat yapısına rağmen ben de aman aman bi kuruma da yapmadı hiçbir kullanışımda. kinda sexy den sonra favorimdir kendisi çok şahsiyetli bir kırmızıdır.

 48. En sevdiğim mac ruju.Russian red sonrası macten başka Ruj almadım. Hiç birisi onun verdiği tokuluğu ve canlılığı vermedi renk olarak. Tek bir kırmızı rujunuz olacaksa kesinlikle bu olmalı.

 49. Ayrılmak zorunda kaldığım.Kızımı dünyaya getirdikten ve çalışma hayatıma ara verdikten sonra uzun süre süremediğim dolayısıyla bayatlayan ve çöpe giden güzel kırmızı rujum.Evde Bebek varken rujla hele Bi de kıpkırmızı bir rujla gezmek olmuyor işte.Edit:evdeymiş! Çöpe attığımi sanmistim.tesadufen bulunca çok sevindim. Bayatladigi kesin ama sürerim belki bi gün! Bi de Lady Bug varmış attım sandığım.

 50. Kırmızının en güzel tonu olabilir. Tok rengi ve 5 dk. sonrasındaki kadifemsi yapısını çok beğendim. Sürmesi kolay olmamakla birlikte¸ ben önce dudağımı doldurup daha sonra dudak kalemi ile çerçeveliyorum.Yalnız denemeden almamanınızı tavsiye ederim¸ çok beğenmeme rağmen ne yazık ki yakışmadı.

 51. mac benim için sadece rujdan ibaret bir marka. özellikle mat ruj konusunda gönlümün sultanı. kırmızı rujun her tonuna her tipine aşık biri olarak taptığım rujdur bu. ruby woo ile kıyaslayamıyorum bile ruby woo ne kadar nemlendirilirse nemlendirilisin dudak düşmanı bir rujken russian red tam bir kraliçe.

 52. russian red¸ ruby woo ve lady danger üçlüsündeki favorim russian red. bordoya da çaldığı için klasik kırmızı ruby woo ve turuncuya kaçan lady danger’dan daha kullanışlı (günlük kullanıma uygun) buluyorum. havaların biraz daha soğumasını bekliyorum kullanmak için (bu bende var mevsimine göre far ve ruj kullanma olayı).

 53. Aynı mevsimlere göre ruj kullanma olayı bende de var ama bu benim her mevsim her saat hatta her saç rengine kullanabildiğim joker rujlarımdan. Sürüldüğü anda *bam* diye yüzün bütün havasını değiştirebilen bir renk.Başka bir başlığa da yazmıştım ama renk olarak the balm meet matte loyal birebir muadildir. Kalem olarak da essence’in femme Fatale rengi birebir aynı¸ hiç Mac kalem almanıza gerek yok bu ruj için.

 54. ilk Mac rujum kendisi. Yıllar önce almıştım¸o dönem için oldukça moda bir renkti. Halen güzel fakat Ruby woo dan sonra tekrar kullanamadım¸soluk geldi.

 55. Kırmızının en asil tonu. Elimdeki russian red yaklaşık 5 senelik ancak bozulmuş gibi durmuyor¸ kokusu da normal. 1 senedir sürmüyordum. Geçen gün sürdüm ve bütün gün durmaksızın dişlerime bulaştı. Hep mi bulaşıyordu¸ benimki mi bozuldu cicişler¸ bilgisi olan aydınlatsa ne güzel olur.

 56. Kırmızının en güzel tonlarından biridir. Gündüz ince kuyruklu bi eyeliner ve bol maskarayla¸ gece ise ister dumanlı göz makyajıyla ister daha yumuşak bir makyajla her türlü iddialı gösterecek bir ruj. Bayılıyoruz efendim

 57. milyon defa mac mağazasına gidip denemediğim¸ biraz önce burada yazanlardan cesaret edip internet sitesinden %10 indirim ile aldığım rujdur. harika bir kırmızı rujum var lancome fakat biraz ıslak bitişli… mat ve her durumda kullanabileceğim bir kırmızı arıyordum. ulaştığında ayrıntılı fikrimi buraya yazacağım.

 58. Muhteşem¸ çarpıcı bir kırmızı. Mat duruşuna bayılıyorum. Ama sık sık tazelemek gerekiyor¸ sürmesi ise biraz zor.

 59. sarı alt tonlu bir buğday olarak nude rujları kendime bir türlü yakıştıramadığımdan şaşmadığım ruj oldu geçen yıl kendisi. nerdeyse bitirmek üzereyim. kendisini kırmızı ruj olarak aldım ama o da ne geçen yıl çektiğim resimlerime şöyle bir baktığımda sanki kırmızı ruj değil de koyu pembe mi desem vişne çürüğü mü desem pembeye çalan bir kırmızı gördüm dudaklarımda. o yüzden tamamen kırmızı¸ kıpkırmızı bir ruj değildir kendisi. ama günlük kullanıma uygun bir rujdur. çok patlamaz¸ ben burdayım diye bağırmaz ama baktırır. iddiasız iddialı tanımı uygun olur sanırım bu ruj için

 60. diva ile birlikte en çok sevdiğim mac ruj rengi. kıymetlim. tek bir pudra ile sürüldüğünde bile havanız inanılmaz değişebiliyor. mat olmasına rağmen sürümü çok rahat¸ dudağı asla kurutmuyor ve çok kalıcı.

 61. 19 yasımda aldıgım ilk mac rujum.bence en güzel kırmızı rengi.mavi alt tonlu bir kırmızı.madonna konserlerinde sıklıkla bu ruju tercih etmiş.

 62. Renk tonu çok güzel olan ancak inanılmaz derecede bulaşma yapan rujdur.kesinlikle kissproof değil 🙂 cherry kalem ile güzel bir ikili olur.

 63. Kırmızı rujların en güzelidir bana göre. Bir çok markanın kırmızı ruju dudaklarımda dağılıp her yere taşarken bu ruj sürdüğünüz yerde kalıyor. Efsane ötesi. Ayrıca rengi mavi alttonlu 

 64. madonna’nın bir turnesinde sürekli sürdüğü ruj olarak hafızalara kazınmıs ve meshur olmustur. mavi alt tonlu cool alt tenlilere ruby woo dan daha cok yakısıyor.

Siz ne düşünüyorsunuz?