“Mac ruby woo ruj” için 241 yorum

 1. Aldım sonunda aldım. Iki yıldan fazladır kendisiyle uzaktan aşk yaşıyorduk. Zamanında bu renk size gitmez diyen sevgili mac çalışanına sevgilerimi iletiyorum. Ve canım iki gündür sürüyorum millet bayılıyor. Tanım da sevgilimden geliyor. Kendisi öpüşme isteği yaratan ruj diyor buna.

 2. favori mac rujum.. bence mac den tek birşey alma hakkınız olsa¸ ruby woo ile değerlendirmelisiniz bu hakkınızı¸ kadifemsi muhteşem dudaklar yaratıyor¸ kalıcı ve çok ikonik.

 3. ne tarz makyajlarla kullanılabildiğini merak ettiğim ruj. aşırı kalıcı ve benim gibi ota boka kuruyan bir dudak sahibi birinin bile dudaklarını kurutmamış bir ruj.

 4. rengi gerçekten muhteşem ama çok zor sürülüyor be kardeşim. açık -birçok kırmızı ruja kıyasla- ve dikkat çekici bir kırmızı olduğu için yazın kullanmayı en sevdiğim rujlardan.

 5. en güzel kırmızı ruj. dudağı kurutmasına rağmen o güzel renkte en ufak değişiklik olmasın diye dudağıma direkt sürmeyi tercih ediyorum.

 6. uzun süre russian red in daha iyi olduğunu düşünsem de bu rujun o bambaşka¸ retro¸ tamamen mat ve neon havası öyle çarpıcı ve karşı konulmaz ki.. pes ettim sonunda ve gidip aldım. iyi ki almışım diyorum.. en favori kırmızı rujum

 7. russian red’e göre bi tık daha soğuk tonlu kırmızı ruj. lip balm ile dudakları nemlendirmeden sürmek işkence gibi ama bunun dışında hiçbir eksisi yok¸ tonu da kalıcılığı da harika! ıslak bir kırmızı için de üstüne max factor gloss cube wild cherry geçince muhteşem bir görünüm elde ediyorsunuz¸ tavsiye ederim. ikisi birlikte çok çarpıcı görünüyor.

 8. En sonunda aldığım ruj. Resmen 2 yıldır hayalini kuruyordum. Yeminim vardı işe başlar başlamaz alacağım diye. Sonunda aldım ya harika rengi. Dudağıma hayran hayran bakıyorum

 9. benimde ohmondiyo gibi ilk maaşımla almayı hayal ettiğim rujdur. arkadaşımda var¸ uzaktan kesişiyoruz kendisiyle. çok güzel bakıyor bana. yakışacak mı emin bile değilim hatta kırmızı ruj hayatımda sürmedim ama olsun. ruby woo olsun benim olsun. evde bile sürerim ben seni. kırmızılım benim. edit: ruj hakkında bilgi vermem gerekiyormuş. efenim bu rujun kırmızısı çok güzeldir. aynı zamanda rihanna’nın favorisidir. mac’in diğer ünlü rujlarıyla karşılaştırmasını  şurada görebilirsiniz. ruby woo risksiz ve her tengine yakışabilecek bir ruj. zaten bu nedenle siyahisinden tut beyazına kadar herkesin dudağında pek moda. russian red’den daha soğuk ve daha açık parlak bir renge sahip kendisi.

 10. Çok güzel olsa da bayılamadığım¸ nadir kullanabildiğim ama onca paraya da pişman oldum diyemeyeceğim mac’in ikonik kırmızı rujudur. Benim dudaklarım oldukça dolgun¸ kendi rengi de bayağı kırmızımsı pembe ve şekli (şu an nasıl anlatsam bilemiyorum ama¸ ortaları dışa dönük gibi ve en etli yerleri orası ve kenarları da kuyruklu eyeliner gibi değişik inceliyor) yüzünden ne ruj sürsem muhakkak bir boşluk kalır¸ ya da kalemle çerçevelesem de özellikle kenarları hep biraz taşar. Bu ruby woo’yu sürmekse bana bir ölüm. Özel vakit ayırmam gerekiyor¸ her bir kısma kat kat badana yapar gibi sürerken azıcık taşsa bu dünya kalıcısı ruj beni joker’e çeviriyor. Ve dudaklarımım kendi rengi de çok belirgin olduğundan¸ en ufak bir boşlukta çok kötü durduğu için artık neredeyse ağzımın içine kadar uygulamam gerekiyor. Öte yandan… Sezar’ın hakkı Sezar’a. Harika bir kırmızı tonudur¸ nasıl oldu ne çeşit isviçreli bilimadamları çalıştırdılar da başardılar bilmiyorum ama her tene bu kadar harika duran bir kırmızı yarattıkları için mac’i ayakta alkışlıyorum. Gerçekten çok sevsem de ince işçilik olduğu ve dudakları ciddi kuruttuğu için¸ ve bende çok “ben buradayım” durduğu için ayda yılda bir kullanabildiğim¸ yine de kıymaylım rujumdur.Son olarak p.s: Bunun ikiz kardeşi RiRi Woo’yu daha çok sevdiğimi belirtmem gerekecek. Aynı gibi olsalar da riri woo çok ufak bit tık daha koyu kırmızıdır¸ o da retro matte olmasına rağmen sürümü nedense daha kolaydır¸ tek hamlede daha kolay renk alırsınız. [Ruby woo’yu doğru düzgün kullanamadan gidip görmedikler gibi ririwoo’yu da almadım tabi¸ ama mac’te almış kadar denemişliğim (öhöömm :p)¸ benim ruby woo’mu çok beğenip rihanna hayranı olduğundan riri woo’yu alan arkadaşımınkine de el atmışlığım olduğundam bu yorumu yapabiliyorum)

 11. rengiyle dünyanın en güzel ruju falan olabilir bu fakat o kuruluğunu tarif etmeye nefesim yetmez. mat seriden başka rujlar da almıştım hiç biri böyle değildi. sanki vücudumdaki bütün suyu çekiyor bitiriyor¸ dudaklarım çölde çay filminde¸ o kuruyor ben kuruyorum akşama kadar. gün içinde acayip zorluyor beni¸ saat başı siliyorum¸ nemlendiriyorum¸ yeniden sürüyorum falan. ama yine de vazgeçemiyorum. bir de öpüşürken bulaşmıyor minnoşlar 🙂

 12. Mavi alt tonlu¸ retro matte bir kırmızı ruj. Mac’ten tek bir renk alma şansım olsa bunu alırdım çünkü dupe olarak gösterilebilecek asla bir örnek yok. O kadifemsi duruşu¸ saatlerce süren kalıcılığı¸ kırmızının en güzel tonu olması falan. Yine mac cherry dudak kalemiyle süper uyuyorlar¸ zaten dudak kalemi olmadan düzgünce sürebilmek güç. Bence tek kötü özelliği tazelemek gerçekten zor bu ruju. Ben şimdiye kadar sadece bir kere tazeleme ihtiyacı duydum(sürdükten 4.5 5 saat sonra) onda da inanılmaz zorlandım. Silip yeniden sürmek daha mantıklı. Yani kısaca asla overrated falan değil. Bunu sürdükten sonra daha öncekiler de kırmızı rujmuymuş diyeceğinize eminim!

 13. Çok gözümün kaldığı bir ruj. Dişlerimin beyaz olmaması sebebiyle alamadığım için iç geçirerek bakıyorum kendisine maalesef.

 14. Şuan sahip olduğum tek mac ruj. Eşim bu ruju çok istediğimi biliyordu ve sürpriz yapmıştı bana.en sevdiğim yanı gerçekten çok güzel bir kırmızı olması ve mat kelimesini hak eden kadife yapısı. ama kalıcılığı iyi diyemem. mua’nın mat rujları daha kalıcı inanmazsınız.

 15. mat olduğu için sürülmesi zor ama kadife gibi pürüzsüz görüntüsüyle beni kendisinden daha güzel bir kırmızı ruj olmadığına ikna edeli tam bir yıl oluyor.

 16. cilt alt tonu cool olan kadınların kullanabileceği en güzel kırmızı rujlardan biri. cilt alt tonu warm olan kadınlara ise mac russian red ruj daha çok yakışıyor. kırmızı ruj sürmek zaten titizlik ister¸ bu mat bir ruj olduğu için fazladan bir özen gerektiriyor. asla kalemsiz sürmeyin ve yine asla kuru/çatlamış dudaklara sürmeyin¸ önceden peeling yapın¸ yoksa ortaya çok korkunç bir görüntü çıkabilir.

 17. Wet’n Wild ilk geldiğinde ay ama bunlar çok kuru diye aşağılayan herkese söylüyorum¸ misliyle kuru bu ruja ölüyorum bitiyorum diyorsunuzya. Hayatımdan mac’ten aldığım ilk rujun bu olması benim için çok büyük hayal kırıklığı oldu açıkçası. Ben böyle iğrenç bir ruj yapısı görmedim¸ yine de rengine kapıldım sürdüm o ayrı. Rengi çok çok güzel bir kırmızı olabilir¸ eşsiz olabilir¸ yakışmağı insan olmayabilir¸ ama bu bu ruju ne kadar affettirebilir? Diyelim sabah bi şekilde peeling¸ nemlendirici falan bir hayli uğraşdınız ama kusursuz bir şekilde sürdünüz¸ zaten öyle yemek yiyip içmeden yerinden oynaması mümkün olmayan rujunuz¸ öylen yemekten sonra hafiften ortadan açıldı. Ha o anda aynaya bakın rujun tümünü nasıl silebileceğinizi düşünün¸ yerine de dudak nemlendiricisi sürün. Çünkü birincisi ortalardan yama yapmak mümkün değil¸ parça parça eskisinden daha kötü duruyor¸ ikincisi sabahtan beri dudaklarınızın tüm nemini hüp diye çektiğinden mütevellit¸ peelingten eser kalmamış¸ tekrar kabuk kabuk olmuş dudaklarınıza ikinci kez bu ürünü sürmek hem akıl karı değil¸ hem de isteseniz de becerebilmeniz sabahkinden 10 kat 20 kat daha zor oluyor. Daha önceki girdimde çok seviyorum demiştim¸ öpülesi dudaklar demiştim. Muhtemelen 55 lira verdiğim rujun rüzgarına kapılmışım. Eğer öpüşmeyi denesek¸ erkek arkadaşımın dudaklarımı zımpara kağıdına benzeteceğine eminim. Seveni çoktur bu rujun¸ gerçekten çok asil¸ çok eşsiz bi renk olabilir. Ama bende olumsuzlukları ağır bastı. Kendisi mac’te retro mat rujların yanına bile yaklaşmama sebebim oldu.

 18. benim her şeye kuruyan dudaklarımı kurutmamış olan ruj.ama ben kışın hiç sürmedim¸sürdüğümde sonbahardı. evet yalnızca bir kez kullanabildim 🙁

 19. Kurutması şaşırtıcı değil. O kalıcılıkta bir rujun dudaklarımızı nemlendirme gibi bir lüksü olamaz zaten. Her gün sürmemek lazım diye düşünüyorum. sürüldüğünde de mutlaka akşam yatarken dudaklarımızı daha da özenle nemlendirmeliyiz.

 20. Sürümü bence o kadar da zor değil. Sert bir yapısı var evet ama halledilmeyecek mesele değil. Cherry dudak kalemine o kadar para vermek istemeyip almamıştım. İyi ki de almamışım emily 207 baya uyumlu oldu. Yalnız Gerçekten gösterişli bir ruj. Sürünce karşılaşacağınız dikkatli bakışlara hazırlıklı olun 🙂

 21. Benim için cesur kırmızı rujun tanımı Ruby woo’dur. İnce eyeliner¸ bol rimel¸ hafif allıkla kullanım tercihimdir.

 22. mükemmel kırmızının net karşılığı her tene yakışan muhteşem kırmızı renk¸ herkes bi göz atmalı bence

 23. Harika yapısı sayesinde dudakla tam olarak bütünleşen¸ soğuk alt tonlu olmasına rağmen sıcak tonlu ciltlere bile yakışan¸ kolay kolay akmayan/bulaşmayan¸ sevgili kişisinin yanağında iz bırakmayan¸ bana göre gelmiş geçmiş en iyi kırmızı ruj. Ayrıca son derece karakteristik ve asil bir rujdur kendisi…Kullandığımda keyfimi yerine getiren¸ içimi heyecanla dolduran en kıymetli makyaj ürünüm. (Bkz.Çocuklar kadar şendik)Özetle ismi nickim olacak kadar benle bütünleşmiş bir parça (gözlerimde kalpler)

 24. Cildi mavi alt tonlu olan her kadının makyaj çantasında bulunması gereken efsanevi mat kırmızı rujdur. Mat rujlar zaten elegan durur¸bir de buna kırmızının asaleti eklenince olmazsa olmazlar arasına girmiştir.

 25. anneme hediye olarak aldığım ruj. annem hayatında nude ruj dahi sürmeyen bir tip olsa da kendisini mutlu etmek için alıverdim bir ruby woo. gece falan iş yemeğine giderken sürer ümidiyle.e tabi ‘bende nasıl durucak acaba’ merakımı dindirmek için azıcık da olsa. annemden önce ben denedim (tabiiki). yapısı hakkında yorum yapacak olursam aklıma yeteri kadar kötü sıfat gelmiyor. gerçekten aşırı kötü. benim dudaklarım kuru değildir¸ ona rağmen sürdükten 1 dakika sonra tüm çizgilerimin arasına giriverdi. dudaklarımın üstüne streç film geçirmişim gibi bir his. ama o renk! yok böyle bir kırmızı. bunca yıl pörsük renklere kırmızı diyerek ruby woo’ya hakaret etmişiz. dişlerim 10 kat falan daha beyaz göründü. ruj hiç yakışmadı bana o ayrı. zaten tipim küçük olduğu için fazla iddalı rujlar yakışmıyor bana. yani: annemle ikimiz rengini o kadar sevdik ki evde sürüp sürüp gezicez. anca öyle. ne annemin ne de benim bu ruj için cesaretimiz yok.zaten eastpak çantam ve şişme montumla olmaz ruby woo. taşlarsınız beni. not: erkekler nefret ediyor bu rujdan. sevgilime göre palyaço kırmızı imiş. (bkz: erkeklerin makyaja bakışı)

 26. mac’in en çok satan ruju. ilk 1999’da retro matte serisinin altında piyasaya sürülmüş. temel olarak¸ çok kıyaslanan russian red’in mat versiyonu olduğu söyleniyor. kesinlikle iconic bir renk.öncesinde iyi bir dudak peelingi gerekiyor çünkü pudralı yapısından dolayı dudaklarınızı epey kurutuyor. kalemle kullanıldığında daha başarılı bir görüntü elde ediyorsunuz.benim kişisel tercihim bu ruju kullandığım günlerde gerek makyajımı gerek giyimimi kısaca herşeyi bu rengin gerisinde bırakacak şekilde sade tutuyorum. çünkü bu ruj bu şekilde daha çarpıcı oluyor ve sizi daha çok öne çıkarıyor.

 27. Tüm enerjiyi yüzünüze çalan¸ hem dramatik hem canlı kim sürerse sürsün kendisini sinema perdesinde çarpıcı bir rolde oynuyormuş hissine koyan çok çekici bir ruj. Riri woo ve russian red de kullanıyorum ama ruby çok başka.

 28. macten aldığım ikinci rujum. rengi çok güzel mavi alt tonlu bir kırmızı¸ tebeşirimsi derecede mat¸ akşamdan nemlendirip yatınca kurutmuyor ertesi gün dudağımı. her alt tona sahip insan kullanabilir deniyor ama soğuk alt tonun da dereceleri var sonuçta¸ daha nötre yakın olanlar kullanabilir bence. ve bana gelince¸ rengi bana çok açık kaldı. bakın yakışmadı demiyorum¸ resmen açık kaldı. bulantı hiç bu renk sürmez çünkü hep koyu bordolar vişne çürükleri morlar sürer. o yüzden sizi şöyle takasıma  ruby woo alayım. tam bir reklam insanıyım galiba nasıl da sıkıştırdım takası araya ama seveni beğeneni almak için araştırmak için aratıyor sonuçta¸ kotü bir şey değil ki. 🙂

 29. yakın zamanda aldım ve dışarda 3 defa kullanabilme şansım oldu şimdilik. inanılmaz güzel bir kırmızı. sürünce falan böyle insanın aynaya bakası geliyor:) çok dikkat çekiyor diyenler olmuş¸ doğru çekiyor da zaten yani öyle pazar sabahı markete giderken sür çık ruju değil ama illa gece hayatı¸ akşam programı ruju da değil. kesinlikle o gün ayrı bir canlılık katıyor size. bayıldım resmen. zor sürümüne gelince bana o kadar da zor gelmedi. açıkçası bu denli koyu ve canlı renklerde kolay sürülen rujlardan daha çok uzak dururum çünkü dudağınızdayken dağılma ihtimali çooook daha fazla oluyor. bu rujda ize 10 saat dudağımda kaldı yedim içtim (öyle kalmadı tabi üstünden tazeledim) ama asla ama asla kenarları gitmedi tamamen sadece ortası hafiiif soluyor onun için de ruju kenarlara çok yakınlaştırmadan tazelediniz mi tamam. youtube’da çok araştırmıştım¸ bloglarda da millet şey demiş: gün içinde tazeleyemiyorsunuz dudak fırçası taşıyın vs. yok artık. öyle bişi yok. hatta bugün kalem bile kullanmadan sürdüm. çok güzel bir kırmızı bence mac’in o fiyatı hakeden tek ruju olabilir

 30. bugün yolda yürürken bir hanımefendinin beni çevirip “pardon rujunuz nedir acaba? çok güzel¸ çok yakışmış size de” demesine sebep canııım vazgeçilmez kırmızı rujum 🙂

 31. Kırmızı ruj kullan(a)madığım halde satın aldığım mac’in retro matte yapıdaki ruju.O kupkuru yapısını da¸ kadifemsi görünümünü de çok beğenmiştim ama ne kadar denediysem de bana yakışmadı. Çok kötü de durmadı ama sanırım ten rengime uymadı¸ fazla cırtlak durdu. Kullanamayınca elimden çıkardım en son. Russian red daha risksiz bir kırmızı ruj seçeneği diye düşünüyorum. Ruby woo ise daha patlak ve biraz daha özel bir renk¸ yakışana yakışıyor 🙂

 32. maccosmetics in kült ruj rengi. satın aldığım ilk mac rujdur… russian red ile mukayeseli tonlarca fotoğrafa internette ulaşmak mümkünken¸ bence eğer kendinizi ruj canavarı veya lipstick junkie olarak tanımlıyorsanız¸ ruby woo suz koleksiyon olmaz.. normal hayatımda sayısız iltifat aldığım¸ kadife görünümlü mükemmel bir renk olup¸ sırf kendisi ile kullanmak için zibilyon tane allık¸ bronzer almış olsam da¸ en iyi görünümü nars lovejoy ile yakaladım.

 33. Mac prep prime lip base üzerine¸ ruby woo kalem ile çerçeveledikten sonra uyguladığım ve hayran kaldığım iconic mac rujudur..Mac in en alınası rujudur. Normal seride yer alan cherry isimli dudak kalemi ile çok yakışmaktadır¸ ancak mac kısa bir süre önce ruby woo isimli dudak kalemini de piyasaya çıkartarak rujun mükemmel tamamlayıcısını da sahalara sürmüştür.Elinde cherry olmayan ve ruby woo almayı düşünenler kalemine de sans versinler derim

 34. Gözüne eyeliner çekemeyen ben¸ bunu trafikte dahi sürebiliyorum. ne kalem ne baz saniyelerimi almıyor. keramet neyde bilemediğim¸ dudaktan kadın olmama rağmen bayıldığım¸ kırmızıların şahı rujumdur kendisi.

 35. Inanilmaz kuru yapılı bir ruj. Basliga duruşunu ekledim. Güzel goz altı torbama selam olsun. Resmi çektiğim gün hic uyumamistim görüntü için Üzgünüm cicişler. Ruja gelecek olursak cok dikkat ceken ben buradayım diyen bir renk. Matligi olağanüstü klasik kuyruklu eyeliner ile harika oluyor.

 36. Altına vazelin sürüp biraz bekletip sonra silerek kullanabiliyorum. kendisi kırmızı rujun hasıdır¸ ötesi yoktur. özel günlere çok yakışır.

 37. Sürdüğünüz gün¸ en az bir kişinin adını sanını markasını sorduğu¸ tüm bakışları üstünüze Çeken ve kendinizi kadınsı hissetmenizi Sağlayan rujdur. Kendimi şımartmak istediğim günler aklıma gelen tek renk seçeneğidir. Bir gün mac bu Ruju satıştan kaldırırsa ne yaparım? Temalı kabuslar görmeme neden oluyor.. 🙁

 38. genellikle cherry dudak kalemiyle kullanıldığını görsem de¸ yine mac’in redd dudak kalemiyle kullanıldığında daha canlı bir kırmızı tonu elde ettiğim ve rengine hayran kaldığım¸ var oldukça değişmeyecek favori rujumdur. Göz makyajına filan da gerek kalmıyor haliyle. ama eyeliner çok yakışıyor tabi.

 39. mat-kadife dokusuyla dünyanın en güzel duran kırmızı ruju.aşırı beyaz tenli olduğum için bugüne kadar tenimle bu kadar bütünleşen başka bi ürün daha bulamadım.dezavantajları yok mu?var. matlık yüzünden kremsi bir yapıya sahip olmaması sebebiyle¸ ürünü bol uyguladığınızda aşırı pütürlü bir yapı haline geliyor.kalıcılığı da süper diyemem ama sürüldüğü ilk anı baz alırsak duruşuyla tam bir efsane.

 40. bayılıyorum. evet her gün kullanamıyorum fakat varlığı muhteşem. rengi¸ dokusu¸ kalıcılığı… sitilinizi 10/6 dan 10/9 a çıkarabilecek güçte. dünyanın en basic kıyafetini giy¸ az bir rimel ve ruby woo.

 41. rujları¸ ona uygun dudak kalemi bulmadan satın almadığım¸ bulamazsam da kullanmadığım ben kişisini¸ dudak kaleminin bulunur hale gelmesiyle çok sevindirmiştir.

 42. tam marilyn monroe kırmızı derler ya¸ tam o renk. sürdüğüm en mat ruj diyebilirim. kesinlikle fazla kalıcı.Pembe alt tonlularda muhteşem duran mat bir kırmızı . çok zor sürülüyor fakat çıkmayan cinsten. Mac’ in en sevdiklerimden. lakin yemek yerken her yere bulaşıyor. özellikle yağlı yemek yemeden önce silinmesi gereken bir ruj. yoksa rezil ediyor insanı.

 43. Ruby woo bana göre asaletin ve kırmızı rujların şahidir. Öyle her ruja benzemez. Önce dudaklarınızı rubye hazırlamanız şarttır. Zira sizi vezir de eder rezil de…Kullanmadan önce muhakkak dudak peelingi yapmanız gereken ve vazelin gibi yoğun bir nemlendiriciyle nemlendirmeniz şart olan ender rujlardandır. Oldukça kalıcıdır. Ancak oldukça mat olduğu için tazelenmesi zordur.

 44. Seni bebi nin ruj bağımlısı taginde favori kırmızı ruju olduğunu söylediği ruj. Denemek lazım. Videoda bana pembe gibi gözüktü.

 45. mac’den aldığım ilk ruj olur kendisi… her tür cilt rengi ile uyumludur¸ mükemmel kırmızı ruj olur kendisi.

 46. gerçekten mükkemmel bir kırmızı ve sanki her tene yakışacak gibi duruyor. ben yeni edindim çok da mutluyum¸ yalnız benim anlamadığım herkes sürmenin zor olduğundan altına nemlendirici sürülmesi gerektiğinden bahsetmiş. ben nemlendiricisiz kullanıyorum ve inanılmaz kolay sürülüyor. sanmıyorum ama formülasyonu değişmiş filan mıdır acabaedit: eksici kardeş nemlendiricisiz kullanıyor olmamdan filan mı rahatsız oldun hakkaten çok merak ettim

 47. Mac kozmetikten aldığım ilk makyaj malzemesi ve ilk kırmızı rujum. İster hafif bir bronzer ve rimelle ister ten makyajı¸ eyeliner ve allıkla kullan her şeye uyum sağlıyor. Hem günlük hem de özel günlerde kullanılabilecek bir ruj. Dişleri daha beyaz göstermesi de cabası.

 48. gerçekten çok kuru bir yapıya sahip bir ruj. o kadar zorlandım ki sürerken ve bir şeyler yiyip içtiğinizde hoş bir görüntüsü olmuyor. tamam¸ rengi gerçekten çok güzel ama yapı olarak öyle diyemeyeceğim maalesef.

 49. Herkesin kuruluğundan şikayet ettiği bir ruj¸ lime crime’ın velvetine’lerinden red velvet muadil olarak gösteriliyor. Mac cherry dudak kalemiyle kullananlar mevcut.

 50. Az önce edindiğimdir. Mac’te denemem¸ elime almam ve kasaya gitmem arasında geçen sürede mağaza içinde 2 kişinin çevirip rengini sorduğu rujdur aynı zamanda. Bebeğimsin ruby woo.

 51. Bende tam kırmızı durmayan ruj. Sürdüğümde vişne rengi durdu. Niye öyle durdu anlamadım. Bir de sertliğini ve kıvamını sevemedim.

 52. mac’in en popüler kırmızı rujudur. içinde çok fazla sıcaklık barındırmamasından dolayı dişleri inci gibi gösterir. mac mağazasında denediğimde sürmek konusunda inanılmaz zorlanmış ve russian red almıştım. şimdi ruby woo sürmüş birilerini gördükçe mac’e doğru koşmak istiyorum.

 53. yemek yenmeden önce ıslak mendille bastıra bastıra silinmesi gereken rujdur. rengi de abartıldığı kadar var evet. piyasadaki kırmızıların çoğunu cebinden çıkartan ben burdayım kırmızısıdır. sadece 3 rujun olacak deseler ¸ bunlardan biri ruby woo dur benim için.

 54. Tüm hayatın boyunca tek bir kozmetik ürünü kullanacaksın¸ seç! deseler hiç düşünmem ruby woo bebeğimi alır çekilirim. altına hafif bir balm uygulanırsa sürümünün herhangi bir zorluğu kalmıyor ki bence zaten zor değil. kalıcılığı¸ pigmentasyonu¸ dokusu¸ kokusu vs. her şeyiyle favorim. fiyatından çekinmeyin her kuruşuna değer. tam performans içinse kırmızı dudak kalemiyle kullanılması tavsiye edilir cicişler.

 55. yeni¸ keskin bir sarı ombre yaptırmış bir kumral olarak sanki cluba giden basit kız gibi durdu bende. ya saçımın rengine alışamadığımdan ya da elit duracak diye kafamda fazla hayal kurduğumdan beklentimi karşılamadı. olsun be rubicim¸ saçımı toplar seni öyle de kullanırım ben ehehe.

 56. bendekinin yapısı¸ şikayet edildiğinin aksine idealdi hem kolay sürülüyordu hem de dudaklarım kuru olmasına rağmen parça parça durmuyordu. du diyorum çünkü sıcaklardan mıdır bilinmez yapısı değişti ve tam denilen gibi zor sürülüyor¸ sanırım artık fırça yardımıyla uygulayacağım ben de.

 57. Hayatımın kırmızı ruju. Pembe alt tonlulara daha çok yakıştırıyorum. Nemlendirilmiş dudaklara uygulandığında defalarca sorulmuştur. Kesinlikle gidip alınması gereken rujlardan.

 58. gözümün olduğu ama bir türlü cesaret edip satın alamadığım mac ruju. birkaç yerde flormar dudak kalemlerinden 233ün dupe olduğunu duydum. ikisini de swatchlayabilecek ciciş var mı acaba aranızda?edit: mmlke nin dediğine göre 233 ile renkleri hemen hemen aynıymış ama ruby woo nun o kadife duruşu yok tabiki. renk konusunda cesareti olmayanlar alışayım diyenlerin bilgisine

 59. mac ruby wooda olay sadece tonu ya da matlığı değil. bi defa rujun dokusu bambaşka diğer rujlardan. en ufak bi parıltısı yok ve çok kadifemsi bi görünüşü var. bitişleri net değil. başka rujlarla beraber yapılan tüm swatchlarda çok net bi şekilde bu fark ediliyor. o yüzden ben bu rujun bi muadili olduğunu düşünmüyorum. varsa da türkiyede yok yani. ama çok yakın kalemler gördüm şimdi aratınca.  bu kalemler türkiyede var mı sahi?diğer rujların yanındaki  duruşuna bakar mısınız? başka bir  örnek

 60. aldığıma pişman olduğum rujdur. artık eskisi kadar yakıştırmıyorum kendime¸ sanki çok cart bir renk gibi geliyor. belki tenime gitmiyordur¸ keşke erkek mua yerine kadın muayı dinleyip russian red alsaydım.

 61. Kesinlikle kullandığım en mükemmel kırmızı rujdur. Ne zaman sürsem fazlaca iltifat alıyorum¸ ofisteki erkek arkadaşlarım bile kırmızı ruj çok yakışmış diyorlar ki erkeklerin makyaj malzemelerini fark etmesi genellikle bir mucizedir.

 62. piyasada öyle çeşitli kırmızı ruj var ki ama siz de çok kırmızı ruj kullanmayan biri iseniz ama elimin altında bir ruj olsun en güzeli olsun diyorsanız kesinlikle ruby woo’yu gözü kapalı alın. dünyadaki en harika kırmızı bir kere hem yazın şirin bir elbiseyle hem kışın siyahların içinde öyle güzel olur ki başka bir kırmızıya gerek kalmaz yeri geldiğinde yumuşak şirin yeri geldiğinde asil ve klas başka bir kırmızı yoktur sanırım.

 63. Ben de mac ürünlerini almak için ilk maaşımı bekliyordum fakat dayanamadım en sonunda bu ruju aldım. Çok da iyi yapmışım. Ruby woo hemen hemen her cilt/saç rengiyle uyumlu¸ inanılmaz kadifemsi ve oldukça orjinal bir duruşu olan bir ruj. Her kuruşuna değer¸ alın kesinlikle.

 64. Biteyazan ilk kırmızı Mac rujum. Evet tebeşir gibi¸ evet ön hazırlık istiyor¸ evet çok iddialı¸ evet dudakları çöle döndürüyor¸ evet ten makyajına abandırabiliyor ama efendim¸ tüm çileye de değiyor namussuz. Yine olsa yine alırım.

 65. Kırmızı severler için klasikleşen ruj. Sürümü çok zor olmakla beraber rengi ve kalıcılığı çok çok iyidir. Esmerlere çok yakışır.

 66. kırmızı ruj bağımlılığımda jübilemi bu rujla yaptım sanırım.alalı çok az bir süre oldu ama¸ (insert Duygu Özaslan here) BA YIL DIMM. Zaten bayılacağımı bilerek gidip almıştım. Dedikleri gibi sürümü çok zor¸ hatta her gün sürmek istesem de çok dersimin olduğu ve boşluğumun olmadığı günler sürmeye cesaret edemedim henüz. O kadar kısa aralıklarda tazelenebilecek bir ruj değil bana göre. Ama rengi için katlanılır <3

 67. makyaj koleksiyonuma bugün itibariyle eklediğim yeni mac rujum. yaklaşık bir sene önce o kabuk kabuk dudaklarıma sürmeye çalışıp beceremeyince russian red almıştım ama uzun zamandır aklımda olan bir rujdu. daha sonra retro matte serisinden all fired up ı alınca o kadar da korkulacak bir ruj olmadığına karar verdim ve macin online stokları yenilenince dayanamayıp aldım ve bugün elime ulaştı. kırmızı ruj aşığı bir ciciş olarak ben bu ruja aşık oldum resmen. elimde iki tane daha mac kırmızı ruj ve başka markalardan da kırmızı tonlarında rujum olmasına rağmen bunun rengi duruşu bambaşka. benim dudaklarımı kurutmadı önceden peeling yapmıştım ve dudak kalemi üzerine uyguladım. dişleri kesinlikle sarı göstermiyor ve düzgün bir biçimde sürüldüğünde harika duruyor. rengi benim için çok iddialı değil¸ ben iş hayatında da sürekli kırmızı bordo ruj kullandığımdan hem gündüz hem gece makyajlarında benimle olacak 🙂 buğday tenimde tam istediğim gibi durdu ve evet daha önce almadığıma pişman oldum.

 68. Evet rengi çok güzeldir hatta ben bu rujla kırmızı rujda jübilemi yaptığımı bile söylemiştim o kadar net konuşmuştum ama yine hakkında iki üç kelam etmek isterim.öyle bir ruj ki bazı insanlara abi ince dudaklılar sürmesin ya ahahaha dedirtme cüretini vermiştir.bu ruby woo öyle bir rujmuş ki sevgili cicişler¸ ağzı olanı konuşturmuş hatta şöyle ağızlı olanlar sürmesin dedirtmiştir. öyle bir rujdur işte bu¸ bi bakıma evlerden ırak olasıdır.

 69. Benim dudaklarim ince ama bana cok yakisiyor taam mi? Hihhh. Mat ama bu derece kadifemsi duran baska ruj var mi. Varsa nerde. Bazi kisilerde inanilmaz ben mavi alt tonluyum diye bagiriyor ve o halini sevmiyorum ve yakistirmuyorum. Yani benim birine yakistirip yakistirmamam dudak kalinligina gore degil de cilt alt tonuna gore degisiyor sanirim. Mac in en iyilerinden biri.

 70. sarı alt tonlu tenime yakışmayan fakat rengine aşık olup zorla yakıştırmaya çalıştığım¸ hatta 2.paketi aldıktan sonra pes ettiğim ve takas ile elimden çıkardığım ruj. harika bir kırmızı fakat bende neon mu desem dijital baskı gibi mi desem sanki başka birinin dudağı oraya kondurulmuş gibi duruyordu.

 71. İki buçuk ay önce alıp hala açıp kullanmadığım ruj. Rubyyy rubyyy diye sayıklıyordum oysa ki. Rengine bayılıyorum o ayrı.

 72. Abartıldığını düşünürken İstiklal’de arkadaşlarla takılacağımız bir gün vakit bulup mağazasında denedikten sonra başka tek bir kırmızı denemeden jet hızıyla satın aldığım¸ tüm gece sayesinde aynalarla seviştiğim rujdur. Çok hafif bir göz makyajı ve doğal tonlarda belli belirsiz bir allıkla günlük olarak da kullanıyorum. Enerjimi yükseltiyor¸ sabahları bunu sürüp çıktığımda günüm daha güzel geçiyor sanki. Yapısı pastel boya gibi¸ tazelemek zor olabiliyor. Bu bile kendisine olan sevgimi azaltmıyor. Öyle çok seviyorum!Bileğimdeki ve dudağımdaki rengi için  buyrun.

 73. Mac’den aldığım ilk rujdur kendisi. Öyle ki gözümde yeryüzündeki bütün rujların kraliçesi¸ sultanı şahı¸ hükümdarıdır. Günlük salaş bi kıyafeti bile tarza çevirmeyi başarıyor. Bazen abarttım mı desem de çoğu zaman özellikle de bu sonbahar aylarında başka ruj sürünce eksik hissediyorum. Ruby woo ne kadar güzelse yapısı da o kadar iğrenç evet ama değer mi kızlar¸ bence değer. Hele bi de sadece rimel sürülmüşse de tadından yenmez. Özledim gidip sürücem şimdi

 74. ruj koleksiyonumun en nadide kırmızı mat rujudur. Mavi alt tonlu olduğundan dişleri olduğundan da beyaz göstermektedir. Cherry dudak kalemiyle uygulandığında kalıcılığına kalıcılık katar. Esmerlere de buğday tenlilere de çok yakışır.

 75. başıma bir şey gelmeyecekse ben bu ruju hiç sevmedim. ilk defa bugun sürdüm. 17 yaşımdan beri millet kırmızı oje sürmeye bile cesaret edemezken günlük hayatımda kırmızı ruj kullanan biriyim. bunu söylemem sebebim kırmızı ruj uygulamada bir hata yapmadığımı peşin peşin belirtmek. bir kere hiç kalıcı değil. ruju sabah uyguladım. işe geldim. arada 1 saat var. aynaya bi baktım rujun orta kısmı gitmiş. sanki dudağım emmiş gibi. sabahtan beri saat başı tazeliyorum. ve tazeldikçe de pütür pütür olmaya başladı. yemeğe indim. o kadar tedirgin oldum ki silindi mi kötü mü görünüyo pütürlükler dudak etrafımda ayrı bir cumhuriyet kurdu mu diye düşüne düşüne yedim yemeğimi. bilemiyorum napıcam bu ruju şimdi ben. inanılmaz sinirlendim. mis gibi deborah atomic red rujumu geri dönücem sanırım. ucuz rujlar gibi bir yapısı var. hiç memnun kalmadım. bu kadar öve öve bitiremedikleri ruj bu muymuş?ya şuan yine aynaya baktım ve yine tazeledim. akşamı zor edicem galiba. renk tonuna diyeceğim bir şey yok ama. renk gayet başarılı.edit: yok ya sevemedim çok şans verdim ama 🙁 arkadaşıma hediye edicem. peh

 76. almadan önce rüyalarıma girebilecek kadar sevdiğim rujum. 😀 o kadar çok seviyorum kiiiiiii. çoğu kişinin aksine ben nude rujlardan çok hoşlanmıyorum¸ zaten beyaz tenliyim saçlarım da nine saçından hallice. 😀 kırmızı gibi koyu tonlar sürdüğümde kendimi daha iyi hissediyorum¸ rengine diyecek bir şey yok zaten efsaneee ama bu rujun gün içinde dudakları çok kurutması malum hepimizin başına geliyor. buna da çözümü kendisini instagramda keşfettiğim sevgili “fashiolala”da gördüğüm yöntemle buldum. olay şu: bu tarz mat¸ dudakları kurutan ve çizgileri belli eden rujları sürmeden önce dudağımıza yeterli miktarda¸ içerisinde silikon bulunan bir primer sürüyoruz¸ biraz bekliyoruz ve ruju sürüyoruz. hem uygulaması daha kolaylaşıyor¸ hem sabit kalıyor¸ hem de ne kurutuyor ne çizgileri belli ediyor. 🙂 HAYATIMI KURTARDIN FASHIOLALA 😀 kalpkalp

 77. Mac’ten aldığım ilk ruj. Çok özel bir rengi var günlük olarak abartısız bir göz makyajıyla kullanılabileceğini düşünüyorum. Sürmesi ve tazelemesi baya zor üst üste sürünce pütür pütür oluyor lakin kalıcılığı iyi saatler sonra o kadar yemeye içmeye rağmen sadece orta kısımlar siliniyor. Bu kadar sevilmesinin sebebi de renginin tarifsiz olması bence insana özgüven kazandırıyor.

 78. rengine ve dokusuna bayıldığım harika bir ruj. o kadifemsi duruşuna bayılıyorum ve her ne kadar sürüşü zor da olsa vazgeçemiyorum. bu ruju sürmeden beş dakika önce dudaklarımı nemlendiriyorum ve o zaman sürerken bir sıkıntı yaşamıyorum. kalıcılığı da oldukça iyi¸ gece boyu tazeleme ihtiyacı hissetmiyorum. dudakları oldukça dolgun ve güzel gösteriyor¸ aldığı övügüleri sonuna kadar hak ettiğini düşünüyorum.

 79. Saç ve ten rengimden mütevellit uzun yıllar kırmızı ruja mesafeli durdum. Önce divayı aldım kullandım. Sonra bu güzelliği almaya cesaret ettim. Muhteşem bir kırmızı ve mat görünüş. Ben ki kendime kırmızıyı hiç yakıştırmam¸ bana bile yakıştıysa herkese yakışır. Amma velakin hala günlük hayatta kullanamıyorum. Ara ara açıp rengine bakıp mutlu olurum. Benden kimseye zarar gelmez.

 80. En yakın arkadaşlarımdan birine dehşet yakıştırdığım hatta şubatta doğum günü varken hazır ortak alalım düşüncesi bile oluştu Ruby woo bence matlığına hayran olunası ama cidden çok dikkat çeken bağıran bir ruj yakışanı az ve yakıştığına tam yakışan rujdur

 81. ilginçtir bende biraz turuncu duran bir rujdur kendisi. dudaklarımda hiçbir zaman kuruluk problemi yaşamadığım için kuruluğundan şikayet etmeyeceğim ama eğer siz hali hazırda böyle bir problem yaşıyorsanız uzak durunuz

 82. Sürülmeden önce dudakların exfoliate ve nemlendirme işlemlerinden geçirilmesi zaruri olan efsanevi mac ruj. En Kalıcı uygulama yöntemi Lisa eldrgide yöntemidir. Yani ruju sürün¸ kağıt mendille fazlasını Alıp bir daha sürün. Ruj sabitlenecek ve uzun saatler sonunda yemiş içmiş olmanız fark etmez¸ rujunuz yerinde duracaktır.

 83. eğer kırmızı ruj seviyorsanız kesinlikle denemeniz gereken bir ruj. mac’in diğer popüler rujlarından russian red¸ diva¸ kinda sexy gibi renklerin başka markalarda çok benzerlerini hatta muadillerini bulabilirsiniz.ama ruby woo’nun çok zor. çünkü onu özel yapan retro matte yapısı sayesinde dudakta kadife gibi durması¸ ismi gibi retro bir hava katması. sürümü zor ama bence duruşu için o çileye değer.

 84. mavi alt tonlu¸ macin en bilinen rujlarından bir tanesi. kırmızıya karşı ön yargılı olanların¸ çok dikkat çeker mi endişesi olanların bile rahatlıkla kullanabileceği bir rujdur kendileri. kırmızı rengini sevmeyen annem ve ben bayılarak kullanıyoruz.

 85. günlük hayatta nude rujlardan vazgeçmeyen benim bile severek kullandığım ruj olmuştur. kırmızıları¸ bordoları özel günlerde bile pek fazla tercih etmezken¸ sonbahar – kış aylarında elim bu tonlara özellikle de ruby woo’ya gitmeye başladı. kırmızısı kesinlikle ayarında çok güzel bir kırmızı tonu. illa ki benzer tonlarda muadilleri bulunabilir ama ben de dudaktaki retro mat duruşuna ve yapısına bayılanlardanım. online satın aldığım için deneme fırsatı olmadan sarı alt tonlu tenime yakışıp yakışmayacağı tereddütüyle almıştım ama pişman olmadım¸ olumlu yorumlar bile aldım. duruşunu da görsellere ekledim.

 86. Ruby Woo ile tanışana kadar uzaktan bakıp çok beğendiğim kırmızı rujları kendime bir türlü yakıştıramıyordum. Sarı alt tonlu açık buğday tenliyim¸ sarı alt tona sıcak alt tonlu kırmızılar önerildiğinden hep onları denedim sanırım ve bir türlü yakışmıyordu. Sonra bloglarda methini görünce Ruby Woo’yu denemeye karar verdim ve bayıldım. Gerçekten dudaklar kadife gibi duruyor. Ve rengini de çok sevdim¸ çok yakıştırdım kendime. Birkaç kişiden iltifat alınca da tamam budur dedim. Yalnız zaten kuru olan dudaklarımı çok fazla kurutuyor¸ bu yüzden ruju sürmeden birkaç saat öncesinden başlayarak dudaklarımı Blistex Lip Relief ile nemlendiriyorum. Pek sür çık bir ruj değil¸ hazırlık istiyor. Ama yine de çok memnunum ben. Kalıcılığı da gayet iyi¸ dört saate yakın kalıyor bir şey yenilip içilmediği takdirde.

 87. Ten rengim acik bugday diyebilirim. Fondotenlerin en acik rengi benim icin acik ama ikinci renkleri de koyu kalir genelde. Sicak alt tonluyum(burada yanlislikla sogugu secmisim) bendeki durusunu ekliyorumEdit:ya neyini eksilediniz bunun allah askina. Ben anlamiyorum. Sicak alttonlu olusumumu begenmediniz yani nedir. Bu yuzden sozlukten nefret ettim ya. Buna eksi atanlar sacma sapan kacmayasakca¸arkasinda duruyosa bana mesaj atsin bekliyorum

 88. mac’in klasik kırmızı ruju. harika bir kırmızı ama sürümü çok zor ve yapısı kuru. dudaklarınızı nemlendirmeden süremezsiniz¸ olur da sürerseniz pek hoş bir görüntü olmaz. iyi bir peeling sonrası sürerseniz en çekici kadınlardan bir tanesi olabilirsiniz.

 89. çok güzel bir kırmızı tonuna sahip ruj. Dudakları kadife gibi göstermesi ve aralara dolmaması gerçekten harika. Ben kalemiyle beraber almıştım bu yüzden sürümü benim için çok kolay. Ayrıca bir şeyler içmeme¸ yememe rağmen dudaklarımı asla terketmeyendir kendileri 🙂

 90. mac’teki en güzel iki kırmızı rujdan biri. diğeri ise russian red. özellikle esmer¸ sarı alt tonlu tenlerde ruby woo’nun daha hoş durduğunu düşünüyorum. kalıcılığı¸ dudakları kurutmaması oldukça iyi. severek kullandığımdır.

 91. bundan yıllar yıllar önce pastel boya matlığında rujlara takmışken -ki mac’in retro mat serisinden önce inglot’un mat serisi vardı o zamanlar (sene 2008)- mac’teki çalışanın “russian red alın¸ dünyada en çok satılan kırmızı o. madonna bile onu kullanıyor.” ısrarlarına rağmen aldığım rujum. şimdi bunu da rihanna kullanıyor diye satıyorlar mı acaba?

 92. bir russian red olmasa da çok tercih edilen mac ruju.mat oluşu güzel ama eğer benim gibi beyaz tenliyseniz kırmızıdan çok pembe bir görüntü elde edersiniz¸ esmer tenler için daha kırmızı ton yakalama şansınız var.sanırım bu pembe alt tonlu ve russian red mavi alt tonlu (sanırım).

 93. ruby woo da russian red de mavi alt tonludur. ruby woo canlı kırmızı olarak geçerken russian red yoğun kırmızıdır. ikisi de bir başkadır

 94. Russian Red’e göre daha pembe bir tonu olan efsanevi ruj. Özellikle esmer tenli kadınlara çok yakıştığını düşünüyorum. Sade göz makyajı ile kullanılması gerekiyor.

 95. Eğer bir Mac ruj alacaksınız ve eğer Ruby Woo sizin cilt tonunuza yakışıyorsa ama en önemlisi ben bu ruju kullanırım diyebiliyorsanız kesinlikle öncelikle bu ruju almalısınız. Evvet¸ no: 228225/ bu yorumdaki cınım arkadaşımın hediyesiydi bu ruj bana da. Kesinlikle iddialı bir renk. Retro mat serisinden tebeşir gibi bir yapısı var sürümü oldukça zor. Ama kalıcılığı ciddi anlamda efsane bu rujun. En son mezuniyet için fotoğraf çekimlerinde kullandım bu ruju. Gözlerimi sade tutup sadece hafifçe gölgelendirdim ¸ incecik bir eyeliner çektim ve bolca maskara sürdüm. Ruj gerçekten böyle bir sade bir makyajla iyice öne çıkıyor. Ve sabah sürdüğüm ruj akşam 6’ya 7’ye kadar falan dudağımda kaldı. Şiddetle tavsiye ederim.

 96. Gecenlerde takas sonucu edindigim ruj.bugün ilk defa kullandım ama nasıl gergindim hic kırmızı rujla cıkmamıstım dısarı ama hani koyu renk rujları kullanıyorum günlük hayatımda.Kot elbise giydim ve bunla kırmızı ruj sürmesem olmazdı kot veya lacivert giysilerle en cok yakıstırdıgım sey kırmızı ruj.Baaya dikkat ceken bi ruj hani ben burdayım diye bagırıyor resmen ama benim cok hosuma gitti.sarı alt tonlu acık tenliyim bu arada saclarım da koyu kestane denilebilir.Bi diger söylemek istedigim sey de kalıcılıgı.sabah sürdüm öglene kadar gram oynamadı kac kere aynayı aldım elime tazeliyim cıkmıştır artık diye ama her seferinde yerli yerinde durdugu icin geri koydum tazelemeden.en sevdigim özelliklerden biri de o kadifeligi ve bulasmaması.Elimde russian red¸ wnw spotlight red¸essence femme fatale dudak kalemi de var¸ aksam hepsini iceren bi swatch yapıp bu entryi editleyecegim.

 97. Mavi alt tonlu cok guzel bir kirmizidir. Kadifemsi duruşu¸ kaliciligi ile gonlumun kralicesidir. Bunu surup ciktiginizda ozguven patlamamasi yasamamaniz icten bile degil.

 98. russian redden sonra dayanamayıp aldığım ruj. içerisinde çok fazla turunculuk ve mavilik yok. zor ve tebeşir gibi sürümü olmasına rağmen kadife gibi duruşuna aşık oldum.

 99. ilk maaşımı almama baktım çok var ben de kredimle aldım gitti. bugün kargoyu açtığımdan beri bakışıyoruz ve sürmek için sabırsızlanıyorum. öğrenciyiz diye lüksümüz de mi olmasın canım?

 100. bu ruju bazı günlerde sürmeye cesaret edemediğimde¸ ince bir kat pıt pıt şeklinde sürüp¸ üzerine kahverengi herhangi bir mat ruj sürdüğümde (golden rose velvet mat 16 gibi) gül kurusu tonlarında bir ruj oluyor. elinde ruby woo olup da kullanamayan cicişlerimiz bu şekilde de ellerini alıştırabilirler.

 101. Havalar sıcak iken sürüldüğünde çok kalıcı ama soğuk havada zaten aşırı mat bir yapısı olduğu için dudaktan çıkması çok kolay oluyor.

 102. İnce dudaklarda güzel durmuyor¸ net. Sürmesi de çok zor¸ nemlendirici sürmeden denedim dudağım tahriş oldu resmen. Kuru kuru duruyor ayrıca. Sevemedim Bi 🙁

 103. ince dudaklarımda “bence ” oldukça güzel duran¸ ne zaman sürsem elli kere sorulan/iltifat alan muhteşem ruj. rengi falan geçelim¸ olay rujun yapısı zaten bu bir gerçek.

 104. dudak peelingi asla yapmamama rağmen¸ altına baz kullanmamama rağmen bende kuruma yapmayan¸ olduğu yerde kalan rengine hasta olduğum efsane ruj.mac retro matte rujlara özgü kokusu da çok tatlış ayrıca.

 105. artik eskisi kadar olmazsa olmaz bir ruj oldugunu dusunmuyorum.rengi¸ tonu cok guzel ancak benim icin ilk sorun¸ ki bu mac’in butun mat rujlari icin gecerli¸ asiri kuru ve uygulamasinin zor olmasi.ikinci olarak mat ruj artik genel olarak¸ daha uygun fiyatli markalarda da yayginlasmaya basladigindan¸ muadilini bulmak cok da zor olmasa gerek.sayet ruby woo’dansa para bayilip mac’ten alinacak cok daha guzel renkler oldugunu dusunmekteyim.

 106. Mac den aldığım ilk rujlardan benim de. Kırmızı kullanmam ama bu bambaşka çok özel ve eşsiz bir renk yani diğer kırmızılar bir yana ruby woo bir yana ve hem renk hem yapı olarak muadiline rastlamadım¸ tamam sürümü biraz zor ama abartılacak kadar da zor değil¸ kalıcılığı derseniz onu bilmiyorum alalı yaklaşık iki hafta oldu ama cesaret edip dışarıda süremedim sözlük:D

 107. Böyle güzel bi kırmızı böyle bi kadifemsilik bulamazsınız kızlar iddia ediyorum. Aldığım günden beri bayıla bayıla sürdüğüm favori rujum. Matlığı ve dudaktaki dokusu bi harika. Kullanımında sadece dudaklarınızın kuru olmamasına dikkat edin. Daha uzun kalıcılık ve kolay sürüm içinse yine mac’den ruby woo dudak kalemiyle kullanmanızı öneririm

 108. tanım: mac markasının en çok satılanlar listesindeki mavi alt tonlu rujdur. dişleri beyaz gösterir mat yapıdadır korkmadan kullanın derim.

 109. sarı alt tonlu açık buğday tenimde nedense bir türlü ısınamadığım ruj. Sanırım biraz fazla abartıldığı için beklentiniz çok yüksek oluyor ve o beklentinin karşılığını alamıyorsunuz ciddi anlamda yapısı pastel boya gibi ve aşırı büyük dudaklarınız yoksa sürmek eziyete dönebiliyor.

 110. Sürümü okadar zor o kadar zor ki anlatamam. Dudaklarım kuru ve dudak yiyen bi insanımNemlendiricimi sürüp kullandığımda biraz daha rahat sürülüyor evet ama bi iki saat sonra dudaklarım pütürleniyor. tazeleyim diyorum yok daha beter oluyor. Rengi güzel ama o kadar abartı değil bence. hani sürdüğünde aaaa rujun harikaymış böle bi kırmızı görmedim dedirtmiyor Dişleri beyaz gösteriyor evet Ama ben bunu rahat kullanamıyorum kullanacağım zaman iki kere düşünüyorumPişman da değilim almasaydım acayip aklımda kalırdı . Koleksiyonumda böle bi rujun olması beni rahatsız etmiyor. Bitsin bi an önce de demiyorumNe biliyim değişik hislerim : )

 111. erkek arkadaşım bile bu ruju ilk sürdüğümde neden diğer kızların rujlarıyla bu bu kadar farklı galiba seninki çok pahalı demişti. Aynı isimli dudak kalemi de vardır bu rujun. Dudaklara peeling uygulanır sürülürse tadından yenmez.

 112. Hayatını koyu renk rujlarla geçiren¸ kullandığı en açık tonlar mac Twig ve tonları olan¸ günlük hayatta mac Diva sürüp çıkan bir insan olarak zerre ısınamadığım ruj. Demem o ki ısınamamamın sebebi rengin dikkat çekici olması¸ kırmızı ruja alışkın olmamam falan değil. Sarı alt tonlu hafif açık tenliyim¸ saçlarım koyu kestane ve bu ruj bende kırmızı değil pembe duruyor sanki¸ bu bir. Ikincisi de¸ Sürümü bu kadar zor olan ve dudaklarımdan pul pul dökülen bir ruja ben ne yazık ki ‘aaaa süper’ diyemiyorum. Bu iş bu kadar eziyetli olmamalı diye düşünüyorum ya. Iyi ürünler güzel görüntü kadar konfor da sağlamalı diye düşünüyorum. Fakat dünya Çapında röportajlarını vs okuduğum tüm makyözler kırmızı ruj deyince bu rujun adını anmadan geçmiyorlar¸ Velhasıl rujda elbet bir keramet var ve ben göremiyorum muhtemelen diyorum. Siz bana bakmayınız efenim¸ gidip bir deneyiniz mutlaka.

 113. Mac’ten ilk rujumdur kendisi. Böyle güzel bir kırmızı ruj bence başka hiçbir yerde yok¸ rengi gerçekten çok güzel kırmızılığı tam olması gerektiği gibi. Dişleri beyaz gösterdiğinden pek emin değilim ama bu rujun mükemmel olmadığı anlamına gelmez¸ ruj mükemmel. Eğer bir tane kırmızı rujum olsun ama tam olsun diyorsanız gözüm kapalı tavsiye ediyorum

 114. bir hafta önce mac’ten ilk rujumu aldım. tabii ki de renginin eşsiz olmasından dolayı ruby woo’yu seçtim. İnanılmaz şekilde memnunum. çok kalıcı ve rengi gerçekten de müthiş bir renk.

 115. mac’ten aldığım ilk rujum . yapısı biraz tebeşir gibi¸ sürümü yönetmesi zor benim için açıkçası bu rengin  bire bir muadili olsa idi bu yapıdaki bir ruju bu fiyata almak istemezdim ama rengini gerçekten çok yakıştırdım kendime. kırmızı¸ turuncu ruj günlük hayatta kullanabildiğimden de gözümü kararttım aldım. ben flormar 233 dudak kalemi ile kullandım¸ burada okuduğuma göre bire bir rengi deniyordu ama bence değil-233 biraz vişneye çalık¸ ruby de güneşte kızaran domates rengi- ¸ ki görsellere ekledim zaten. belki gelecek ay ruby woo lipliner alırım eğer bu ikiliyi beğenmezsem ama pek sanmıyorum sorun çıkacağını.  ruby woo bende duruşu flormar 233 vs ruby woo-solda flormar sağda ruby-

 116. sözlükte hakkında destan yazılmış olan¸ bunca insan yanılıyor olamaz diye aldığım ve bayıldığım ekstra matlıkta kırmızı ruj. renk o kadar canlı ki¸ bu derece mat olmasa basit gözükebilirdi belki. muadilini ararken sadece renk benzerliğini değil¸ doku ve matlığı da göz önüne almak lazım. sürümü bana zor gelmedi¸ kurutma da yapmadı.

 117. harika bir duruşu olan soğuk tonda mat kırmızı ruj. kırmızı rujların en güzeli denilebilir öyle güzel bir duruşu vardır.

 118. Rengi gerçekten patlayan¸ dudaktaki kadife matlığını sevdiğim ruj.Ancak sürümü gerçekten zor¸ katı bir yapısı var. Benim kalıcığı açısındansa bir şikayetim olmadı.Bu tona yakın olarak sephora cream lipstain always red i kullanım kolaylığı açısından tercih edebiliyorum.

 119. kalıcılığı -özellikle altında mac cherry dudak kalemiyle- arşa çıkmış olan ruj. kalemsiz sürmek biraz zor¸ ben devamlı kalemiyle birlikte kullanıyorum. bittikçe almak istediğim mac rujlarından biridir kendisi¸ muadili olabilir¸ daha güzel kırmızılar olabilir ama hiçbiri bir ruby woo olamaz bence¸ seviyorum <3

 120. Mac’ın retro mat serisindeki en popüler ruj. Ruj öyle mat ki bildiğiniz tebeşir¸ sürülmüyor bile. ilk katta rengini de vermiyor¸ 2 hatta 3 kat sürmeniz gerekiyor. Doğal olarak bu kadar mat olduğu için de inanılmaz kalıcı. mavi alt tonlu olduğu için de dişleri beyaz gösteriyor ve rengi nerdeyse herkese yakışıyor. güzel yönleri olduğu gibi kötüsü de var ama bence yine de o paraya çok daha güzel¸ dudağı parçalamadan sürülen rujlar alınabilir.

 121. back to mac sayesinde aldığım ama aldığıma biraz pişman olduğum ruj. özgün bir rengi olduğu için tercih ettim ama bazı yorumlarda tebeşirimsi olduğunu¸ sürümünün zor olduğunu da okumuştum. bugüne dek hiçbir mat rujda nem problemi vs. yüzünden sürüş problemim olmadığı için bunda da sıkıntı çıkmayacağını düşünmüştüm ancak aman yarabbi! bildiğin tebeşir sürüyorum dudaklarıma¸ gitmiyor ruj. şimdi sırf bunu sürebilmek için lipbalm alacağım. umarım o şekilde güzel durur.

 122. bence herkesin ruby woo’su olmalı.. esmerin de beyaz tenlinin de. Herkese yakışan ve bence muadili bulunmayan bir ürün. Hem inanılmaz kalıcı ve mat¸ dişleri olduğundan beyaz gösteriyor. Çok canlı ve dikkat çekici bir renk. Kahve göz makyajıyla günlük olarak kullanımını çok seviyorum. Ben mac’in dudak prep+prime’ı (sürüşü kolaylaştırmak için) ve kalemiyle kullanıyorum.

 123. şimdiye kadar kırmızı rujlara karşı hep mesafeliydim hatta bu konu ile ilgili girdilerimde olabilir ancak bu gerçekten efsaneymiş beyaz tenli olmama rağmen cildimde tok bir kırmızı durdu hatta mac kinda sexy herkeste nude dururken bende güzel renkli bir ruj gibi durur o dercedir ama bu ruju denemek için sürdükten sonra resmen çıkartırken üzüldüm meğer ne çok şey kaçırmışım hala gündüz sürmeye korkuyorum ancak yarından tezi yok tüm akşam gezmelerime bunu sürüyorum.

 124. mac in efsane ruju. kırmızı rujun bana yakışmadığını düşünürdüm¸ hiç te kırmızı rujum yoktu¸ kullanmazdım¸ ta ki ruby woo ile tanışana kadar. mat bitişli¸ sürümü zor¸ dudakları da biraz kurutabiliyor.

 125. kuru-çatlak¸ ne yaparsam yapayım parça parça soyulan dudaklarıma uyguladığım zaman nefret ettiğim rujdu. fakat alterra dudak balmı denen bebeği keşfettikten sonra ruby woo’nun neden bu kadar sevildiğini anladım.öncelikle belirteyim¸ sarı alt tonlu cildime sıcak kırmızıları daha çok yakıştırıyorum. ama ruby woo’nun dokusu¸ kadifemsiliği başka hiçbir rujda yok. pastel ve the balm’ın likit rujları da ziyadesiyle mat ama kadifemsilik çok başka bir şey. koyu buğday tenliyim¸ gündüz bu ruja elim gitmiyor pek¸ çünkü çok patlıyor yüzümde. genelde sıcak kırmızıları kullanıyorum. ruby woo benim için tam bir gece ruju o yüzden.bir de mac olur başka marka olur¸ tıpatıp aynı yapıda-dokuda sıcak kırmızılar¸ kiremitler üretmek çok mu zor yahu? varsa ve bilmiyorsam bir mesaj kadar uzağınızdayım. özetle iyi nemlendirilmiş¸ peelingi yapılmış dudakta¸ duruşuna bayıldığım rujdur. ”yakışmıyor” diye peşin karar vermeyin derim¸ bu adımlarda sıkıntı yaşıyor olmanız olası.

 126. rengi her tene yakışan kırmızı ruj. ilk mac rujum olur kendileri. harika bir rengi var ama ölümcül olan mat yapısı iyice nemlendirilmiş bir dudağı bile birkaç saatte adeta sahra çölüne çevirmeyi başarıyor. gün içinde tazeleyebilmek çok zor. tüm bu kötü özelliklerine rağmen renginin mükemmelliği tüm eksileri anında artıya çeviriyor.

 127. Öyle bir rujdur ki kot gömlek giydiğinizde sizi salaş ama modern bir havaya sokabilir. Siyah bir elbise üzerine kullandığınızda gayet şık ve müthiş bir görüntüye ulaştırabilir. Yani her yönüyle kullanabileceğiniz bir kırmızı. Fazlasıyla dikkat çekici. Aşırı mat¸ sürümü oldukça zor. Ama dudaktaki duruşu efsane olan ruj. Bin tane kırmızı ruj sürmüş kadınların arasından ruby woo sürmüş bir kadını ilk bakışta anlarım. Ruby woo aşkına

 128. Rengi çok güzel eyvallah ama sürümü çok zor. Zor sürdüğüm bir ruju da ne yazık ki sevemiyorum. Malum çoğumuz zamanla yarışıyoruz. Zamanın bu kadar önemli ve değerli olduğu bir zamanda bi ruju sürmek için 10 dk harcamak bana göre değil. Bu yüzden bir arkadaşıma hediye ettim. Pişman mıyım? Hayır hiç sanmıyorum.

 129. rengine ve duruşuna bayıldığım mac markasına ait kırmızı ruj. yıllarca kendine kırmızı ruj yakıştıramayan bir insan olarak ruby woo kırılma noktam oldu diyebilirim. doğru tonu bulduktan sonra kırmızı ve bordoların günlük olarak rahatça kullanılacağını kendisini keşfettikten sonra anladım. tenime en yakıştırdığım kırmızı rujdur. sürümü gerçekten zor ama o dokudan da vazgeçemiyor insan. çoğu insana yakışmakla beraber ben beyaz tenlere daha çok yakıştırıyorum. esmerlere ise (bkz: mac russian red ruj)un daha çok yakıştığını düşünüyorum.

 130. Burdaki övgülerden gaza gelip bugün satın aldığım ruj. İyi ki de almışım. Sürdüğümden beri aynalara bakmaktan kendimi alamıyorum. İnanılmaz güzel bir kırmızı. Yeni yıla böyle girmekle kalmayıp bunla uyumayı falan düşünüyorum:D Böyle pürüzsüz¸ kadife gibi görmemiştim dudaklarımı hiç. Kendime hiçbir ruju bu kadar yakıştırdığımı hatırlamıyorum. Ayrıca ilk ve tek mac rujum. Gerçi anneme de twig rengini aldım arada onu da kullanırım ama ruby woo şuan benim gözbebeğim. Kırmızı ruj almak isteyenler %20 indirim varken kaçırmayın gidin alın¸ aşık olacaksınız.

 131. benim de sahip olduğum ruj. ama hakkını veremiyorum¸ o ayrı. şimdi efendim bendeniz zaten evi ile işi arasında 2 saatlik mesafe bulunan biriyim. sabahın köründe kalkınca yüzümü yıkamaya bile üşeniyorum neredeyse¸ bırakın makyaj yapmayı. çalıştığım yerde de ruby woo gibi bir ruj sürene hiç rastlamadım açıkçası¸ çok cesaretim de yok yani. hal vaziyet böyle olunca canım rujum çekmecede yatıyor alındığından beri. ama geçen gün dedim ki elimdekileri değerlendirmem lazım¸ ya bir yol bulup kullanmalıyım¸ hiçbir şekilde değerlendiremiyorsam elden çıkarmalıyım. ne yapsam ne yapsam diye düşünürken altına lip balm sürerek denedim ve sanırım günlük kullanabileceğim bir hale getirdim ruju. evet böyle olunca o benzersiz yapısından eser kalmıyor¸ ruj nivea lip balm gibi oluyor. ama kullanamamaktan iyidir diye düşünüyorum. bir süre böyle kullanacağım kendisini. bitirebilirsem de tekrar almam sanırım. hakikaten çok güzel benzersiz bir ruj ama bana göre değil maalesef.

 132. en sevdiğim rujum olur kendileri¸ etrafına bordomsu bir dudak kalemi ile kullanıldığında rengi gün içinde daha kullanılabilir hale geliyor. Gün içinde tazeleme işlemini ise kendisiyle yapmak çok zor olduğundan sephora cream lip stain always red ile yapıyorum.

 133. Yazın aldığım ve severek kullandığım rujdur. Yazın zaten gece hava karanlık olunca cildim dikkat çekmiyordu bende rahat rahat sürdüm. Şimdide yılbaşı kutlaması derken ruju yedim. Okula giderken de sürerim bana kalsa da çok özenli bir cilt makyajı istiyor sabahları uğraşamıyorum.Retro matte olduğunu göz önüne alırsak evet yapısı biraz kuru. Ama dudağınızı biraz nemlendirip sürerseniz sıkıntı yaratmıyor. Ben dudak kalemi kullanmadan sürebiliyorum. En güzel yanı kalıcı olması. Yiyip içiyorum terliyorum bana mısın demiyor. Bulaşmıyor.

 134. Güzel bir kırmızı. Neon gibi geliyor bana bu rujun rengi. dikkat çekici ve farklı. Tam olarak bir sarışın ruju bence. Renkli gözlü hatunlara efsane yakışıyor böyle saçları doğal sarı cildi porselen gibi olan kadınların güzelliklerini taçlandırıyor. Beyaz tenli olduğum halde kendime yakıştıramıyorum mesela sanki koyu renk saça ı ıh pek olmuyor gibi. Yapısı bence çok kötü¸ ucuz da bir ruj değil aynı matlıkta daha az kurutan bir ruj olabilirmiş neden yapamamışlar hayret

 135. herkese yakışabilecek bir kırmızı tonu varsa bence bu ruj o işte. bol rimel ve bu ruj bence en güzel kombo. yapısı çok kuru sürümü bu yüzden zorlayabiliyor. sürmeden önce nemlendirici sürülebilir fakat yapısını bozulabiliyor. ben önce flormarın kırmızı dudak kalemini kullanıp üzerine uyguluyorum.gün içinde tazelemiyorum genelde çünkü çıkmıyr. bunun üzerine sanırım başka kırmızı ruj arayışına girmedim.gece gündüz farketmeden kullanacağım tek kırmızı ruj bu.

 136. İlk ve favori mac rujum. Yapısı tebeşirden hallice ancak bu beni hergün sürmekten alıkoymuyoor. Bazen sadece insanlar sıkılmasın diye başka rujlar sürüyorum. Kalıcığılı başarılı ancak tazelemek isterseniz diğer rujlarda olduğu gibi varolan rujunuzun üstünden geçemiyorsunuz yoksa pul pul oluyor. En baştan sil yeniden sür. Ne kadar kullanıcı dostu olmasan da seviyorum seni Ruby Woo.

 137. Övgülerin hepsini hatta daha fazlasıni hak eden ruj.Siparişim bugün geldi.Rengi efsane¸kadifemsi .Söylenildiği gibi sadece sarışınların kullanması gereken bir ruj olduğunu düşünmüyorum.Buğday tenliyim ve çok da güzel oldu taam mı ?Sürümü gerçekten zor bu yüzden ilk sürüşte tam rengini vermiyor 2 ya da 3.katta istediğiniz görüntüye ulaşabiliyorsunuz. Kalıcığıyla ilgili bir şey diyemiyorum henüz o kadar uzun süre deneyemedim ama temizlerken kolay çıkmadığını söyleyebilirim.

 138. bence cherry dudak kalemiyle kullanıldığında en iyi kırmızı ruj. bütün gün ye iç asla yerinden oynamıyor. mavi alt tonu sayesinde dişleri daha beyaz gösteriyor. benim için yeterli artılar. kurutması bile gözüme batmayan bebeyim.

 139. Kirmizisi mukemmel¸ yapisi kuru kalem gibidir. Durdukca da iyice kurulasir. Sorunlu dudaklariniz varsa bunu degil russian red i alin. Tabii ki ayni ton degiller ama ikisi de mukemmel kirmizilar.

 140. Herkes kalıcılığından falan bahsetmiş ben dalga mı geçiyorsunuz demek istiyorum. Dudaklarımı birbirine hafifçe bastırsam ortadan soyuluyor. Renk azalması gibi de değil bildiğiniz diğer dudağa takılıyor ruj soyuluyor yani.Yemek yediğimde dudaklarımı saklaya saklaya kaçasım geliyor. Renk konusunda lafım yok zaten çok iddialı ve güzel bir renk.Tavsiyesi olan varsa yazsın lütfen. Edit: Bol nemlendirici sürüp dudak kalemiyle kullanınca soyulma olayı eskisi kadar olmadı. Bu arada bir sürü iltifat aldım bu rujla ilgili. Favorilerime girebilir gibi görünüyor.

 141. mac in en meşhur kırmızı rujlarından biri. Her ten rengine yakışacak soğuk alt tonlu içerisinde turunculuk yerine mavilik barındıran efsane bir rujdur. kırmızı ruj seven her kadının makyaj koleksiyonunda muhakkak olması gerekir bence.

 142. gelmiş geçmiş en güzel kırmızı ruj olabilir! kırmızı rujlar¸ ya seksi ya da ucuz bir görüntü oluşturuyor bence ve ruby woo’yla kötü görünen bir kadın görmedim. ben çoğunluğun aksine yapısını çok seviyorum. peeling yapıp lip balm sürünce dudağı çatlak çatlak göstermiyor. zaten önce lip balm sürüp¸ sonra ruju sürünce¸ sürümü gayet kolaylaşıyor. gün içinde kolay kolay çıkmıyor. yemek yiyip¸ bişeyler içince çok çok az ortadan açılıyor ama o kadarı da olsun eheh. tek sorunu tazelemesinin zor olması¸ o da çok önemli değil bence. evet sürümü uğraştırıyor fakat ben kırmızı rujun farla birlikte olan görüntüsünü kendimde hiç beğenmiyorum ve gözüme sadece rimel sürüyorum bu ruju kullandığımda. kısacası far sürmekle harcayacağım zamanın çok az bi kısmı peelinge gidiyor¸ bu da sürümünün uğraştırıcılığını benim gözümde önemsiz hale getiriyor harcanan süre bazında.bittikçe yeniden alacağım nadir ürünlerden.

 143. Aldığım ilk ruj. Üniversiteye girdiğim makyaja¸ ilk olarak da eyeliner çekmeye başladım. Yetmedi¸ ruj da süreyim dedim. Cehaletimden olacak¸ o dönemde “ruj=kırmızı” idi benim icin. Ben de gittim ruby woo aldım ancak kendime hiç yakıştıramadım sonradan¸ günlük kullanım için aşırı iddiali gibi geliyor. Zaten sürmesi de çok zor (altına dudak nemlendiricisi uygulayınca da dudakta kalmıyor¸ uçup gidiyor). Sonradan Allah’tan Paramount’ı ve kahverengi rujları keşfettim de ruj sürmenin tadına vardım.Edit: buyuk konusmamak lazimmis cunku simdi cok seviyom :3

 144. Bu kadar abartılmasının nedeni sanırım çok iddialı olması. Ben bu ruju sürüp öyle rahat hareket edemem. Sürmem için sadece rimelli bir makyaj yapmam¸ siyah veya kot pantalon üzeri beyaz sıradan bir bluz giymem lazim. Yoksa ben burdayım¸ buyrun bunlar da dudaklarım diyormuşum gibi hissederim kendimi.Diğer özelliklerine gelince rengini çok yogun sürümünü ise zor buluyorum. Kırmızı ruj seven biri olarak daha hafif renkleri günlük yaşamda kullanmak varken ruby’yi tercih etmiyorum. Gerçi gaza gelip aldım mi aldım. Kendini göstermeyi seven kadınlar kesinlikle almalı.yanlış anlaşılmasın şimdi göstermek filan dedim¸ iddiali olmayı¸ farkedilmeyi sevenleri kastediyorum.

 145. ilk mac rujum. mezuniyet balomda almıştım ve günlük hayatımda da çok sık kullanıyorum. hatta ilk kırmızı rujum. tek dezavantajı inanılmaz kuru ve sert. ben dudaklarımı fırçaladıktan sonra bir krem sürüp flormarın kırmızı dudak kalemini geçiyorum. sonra üzerinden ruby woo. çok yemek yemedikçe falan da yerinden oynamıyor.

 146. bu ruju dudağıma sürerken bu ne demiştim.Sürdükten sonra rengi muazzam oldu.İnsanı sürekli aynaya bakma isteği uyandırıyor.Özel günler için başka bir ruj düşünülmemeli.Mat yapıda olduğu için acayip kurutuyor.Nemlendirilmiş dudağa kullanın aman diyim.

 147. birkaç sene evvel mac’te denememle çıkarmamın bir olduğu ikonik ruj.  şuna benzemiştim. alt tonumla uyumlu olmadı bence¸ russian red oldu benim kırmızım.

 148. Sanıyorum sarı alt tonlu olduğumdan bende hiç de mavi-kırmızı durmuyor. Hatta turuncuya kaçıyor rengi biraz. İlk aldığımda 3-4 sene önce severek kullanmıştım¸ o zaman böyle mat duran güzel ruj pek yoktu. Ama şimdi ruby woo kadar mat durup onun kadar kurutmayan rujlar da var piyasada. Şu anda olsa almam¸ çünkü hem sürümü çok zor hem de bir yerden sonra kuruluktan pul pul dökülmeye başlıyordu

 149. benim tek kırmızı rujum bu. çok da severim. düzgün sürebilmek adına aynı renk kaleminden de aldım ama tavsiye edemeyeceğim. bir defa bence renkler birbirine uygun değil. kalem daha pembemsi gibi bir de 2 liralık 3 liralık kalemlerim var muntazam dudak çizgisi belirginleştirebiliyorum onlarla. bu kalem ucu sivri olmasına rağmen ilginç bir biçimde düzgün sürmeme olanak vermiyor. net çizgi çekemiyorum bulanık bir tuhaf gözüküyor.note 06 note red dudak kalemi¸ rujla kendi kaleminden daha iyi uyum sağlamıştı.

 150. Mac’ten aldığım ilk ruj. Bunu almaya niyetlenince evdeki rujlarımı atmıştım. Şaka şaka onların tarihi geçmişti. Ama bir tane kırmızı rujum olsun başka almayayım diye düşünüyordum çünkü çok sürdüğüm bir renk değil. Ben kırmızı görünüp de sürünce fuşya duran rujları hiç sevmiyorum. Test ettiğim pek çok ruj da o şekildeydi. Bunun da içinde pembelik yok değil bence ama çok az. İlk sürdüğümde sertliği konusunda zorlanmadım çünkü altına lipbalm sürmüştüm. Ama kenarlarını düzgün sürmek konusunda uğraştırdı. Tabi aynanın dibine girmişim. Şöyle bi uzaklaşıp da kendime bakınca¸ “heyt be yavrum” dedim. Bam diye suratım ortasında kıpkırmızı durdu. O da fazla geldi biraz¸ o sırada yüzüm boştu¸ allıksız çok sırıtıyor bence¸ palyaço gibi. Biraz göz kalemi de istiyor. Boş suratıma yakıştıramadım. Biraz patlamasını azaltmam gerekti. Sonra da her geçtiğim aynanın önünde durmaktan komik hallere girdim. Gerçekten ayrı bir havası var¸ bence cool bile sayılır. Sürekli sürer miyim¸ hayır. Ama kırmızı ruj arayışımın sonlandığını ve bundan başkasını sürmeyeceğimi söyleyebilirim. 

 151. Mac’ten bir tane rujum olsun diyorsanız seçilmesi gereken her tene yakışan ve muadili tam olarak olmayan rengi mükemmel sürümü başa bela ruj. Dudakları kurutur¸ tazelemek zaten ayrı bir zorluk. Ama aynaya baktığında mutlu oluyor insan yahu. Vaov oluyorsun yani. Bence değer…

 152. benim de note red dudak kalemiyle kombinlediğim kırmızı rujum. daha önce bununla ilgili uzun bir girdi yazmıştım ilk aldığım zamandı. 2 senedir benimle¸ bunun dışında da bir çok rujum olduğu için yarısına kadar gelebilmişim. yapısında bozulma yok hala ilk günki gibi olduğundan açıkçası atmaya kıyamıyorum. sürdükçe de allahım nasıl güzel ruj bu canım rujum canım kendim diye diye tüm gün kendimden geçiyorum. daha önceki girdimde de bahsetmişim gece gündüz farketmeden kullanıyorum. siyah tayt krem rengi salaş balıkçı yaka kazağımla kombinledim bugün ve tekrar tekrar bayıldım. makyajın geri kalanı sade tutulunca daha çok ön plana çıkıyor¸ bu haliyle daha çok seviyorum.

 153. Yapısı gayet güzel. Aynada kendinizi istemsizce izliyorsunuz. Sihirli bir ton. Sarışına da esmere de güzel duruyor. Fiyatı kullanım sürenize göre orta. Değer mi?Bence değer. Muadilleri var mı? Evet var.

 154. Sürümü zor olmasına rağmen markanın en güzel rujlarından birisi. Günlük kullanıma gayet uygun¸ sadece ruby woo sürüp çıktığım günler oluyor. Wet n wild coloricon 717 numara dudak kalemi ile kullanıyorum¸ birbirlerini iyi tamamlıyorlar.

 155. Canım kırmızı rujum. seni o kadar çok seviyorum ki… bitme diye sürmüyorum sanma sakın! süremediğimden sürmüyorum.Suratımda çok patlıyor¸ mac’te fondoten rengim nw10-13 cesaret edemiyorum. Evet bence de cesaret işi kırmızı ruj sürmek. Bi de suratım dişlerimden beyaz olunca kfflkgfşşf diş kemiğim sarı nöriyim¸ süremiyoruum ama günlük sürmeyi ne kadar çok istiyorum tarif edemem. gece gelen makyaj yapma isteğimde sürdüğüm rujum olarak kalacaksın.Çok Önemli bilgi: serenay sarıkayanın efsanevi kırmızı rujudur.

 156. bu kadar övgüye dayanamayıp kendime yılbaşı hediyesi olarak aldığım ruj. övgüleri hakediyor cicişler¸ inanılmaz kalıcı ve gerçekten harika duruyor .

 157. Mac ruj koleksiyonumun en değerli parçası. Kalemle kullanıldığı zaman kalıcılığı artıyor. kesinlikle muadili olmayan bir ürün. 

 158. Rengi yapısı o kadar güzel ki . Uygun bir yer olsun da sürebileyim diye bakıyorum . Sürerken beni baya bir zorluyor becerebilenlere helal olsun . Gerçekten yapısı çok değişik kremsi bir yapısı olsa bu kadar güzel olabilir miydi bilmiyorum . Ben bunu golden rose’un kırmızı bir kalemiyle kullanıyorum bence gayet yeterli oluyor. 

 159. anladığım kadarıyla nötr sarı alt tona sahip koyu orta koyu tenli insanlara daha çok yakışan masmat soğuk tonlu tok kırmızı. ben özellikle dolu koyu kaşlarla ve ışıltılı bronzerla çok yakıştırıyorum. 

 160. Mac in kirmizilarindan en guzel olan ruju. Tek sıkıntısı dudaklari kurutuyor olması. Surmeden once iyi nemlendirmek gerek.

 161. Kırmızının en güzel en sexsi tonu..Canım rujum sen olmasan naparım.Beyaz tenlilere çok yakıştırıyorum.Hatta sıfır makyajla tek ruby woo sürüldüğünde inanılmaz çekici görünüyor gözüme.Sürdüğüm an enerjim değişiyor.İyi ki varsın ruby woo

 162. Mac rujlarında ikonik olan harika bir kırmızı rujdur. Ekstra mat olduğu için sürümü biraz zorlayıcı olabiliyor ve önce dudak kalemi ile çerçeve yaparak yardım alabilirsiniz ve ben kesinlikle önceden lipbalm sürüyorum dudağıma hatta çoğu zaman dudak fırçasıyla uyguluyorum bu ruju çünkü daha iyi sonuç aldım kendimce.. Mavi alt tabanlı güzel bir kırmızı rujdur.

 163. kesinlikle muadili olmadığını düşündüğüm bir ruj. renginden dolayı değil dokusundan dolayı. öyle kadifelikte duran başka ruj görmedim. macte de yok böyle başka bir ruj. ama gel gelelim herkese yakışan bir kırmızı değil bu. bana yakışmadı mesela. olive alt tonlu buğday tenliyim. çok isterdim yakışmasını ama rengi berbat ötesi durdu.

 164. Olive alt tonluyum¸ açık buğdayım ve en sevdiğim kırmızı rujum kendisi. Kesinlikle o kadifeliğin muadili yok. Renk olarak pastel daylong 9 numarayı muadil olarak gösterebilsemde tam anlamıyla muadil değil. Evet yapısı kuru. Ama o yapısından dolayı aşırı kalıcı. Kırmızı ruj aman dağılır bulaşır derdiniz olmuyor. Ilk mac rujumdur kendisi. Göz bebeğimdir. Tek rujum olacak olsaydı ruby woo’yu seçerdim.

 165. kendisi ilk ve tek mac rujumdur. Aşkımdır lakin bulaşma yapar ve bende kalıcılığı maalesef pek yüksek değil. Ama o dokusu¸ renginin canlılığı ve sürdüğümde aynaya bakmalara doyamamam paha biçilemez. Bitmesin diye az sürüyorum ama gün içinde tazelemekten de kendimi alamıyorum.

 166. sürmesi asiri zor¸ asiri kuru bir yapisi var. o nedenle altina lip balm sürmek sart. E sürünce de renk tam oturmuyor. Dudak kalemi de sürsem tasma oluyor. Ben beceremedim bu ruju asla cicişler.

 167. sürdüğüm andan itibaren dokusu beni rahatsız etmeyen bir ürün. rengi gayet canlı ve bendeki kalıcılığı gayet normal seviyede. Aşırı kalıcı diyemem ya da hemen uçuyor diyemem. Orta seviyede. Memnunum ve çabuk da bitmeyecek gibi görünüyor. Baya bereketli.

 168. dunya uzerindeki en guzel kirmizi ruj. yakin muadili olarak da pastel likit mat rujlardan 09 numara bence. en azindan benim dudaklarimda birebir ayni duruyor. 

 169. az once odami bastan sona talan edip(gercek anlamda¸cunku sayko olmak) toplamaya karar verince makyaj malzemelerimi de ayiklayip duzenleyeyim dedim. Essence femme fatale kalemle ruby woo’nun kalemi “birebir” ayni. Dudaklarim cok pigmentsizdir ve rujlarin rengini tam verir. Bu kalemler hem dudakta hem elde birebir aynilar. Yarin ton bile fark yok. Kalicilik olarak belki fark vardir denemedim(deneyince editlerim) ama ben sahsen 2 saat fazla dayanmasi icin bir daha  50 lira ekstradan vermem zaten o gun surdugum rujlarimi/kalemlerimi hep yanimda tasirim. ekliyorum swachlari ilgili medya: 1

 170. Kinda sexy’den sonra 2.almanız gereken mac ruju.Kalıcılığı orta¸ ama o verdiği renge değer.Özellikle benim gibi beyaz tenli iseniz.

 171. Ultra mat bir yapısı var. Nemlendirici ile uygulanması daha iyi olabilir. Kalıcılığı iyi düzeyde¸ mavi alt tonlu oldukça iddialı bir kırmızı.

 172. Dudak kalemi sürüyormuş gibi bir his veren ruj. Benim dudaklarımda lip balmlar bile 15 dk sonra kupkuru olduğundan pek sorun etmedim açıkçası kuruluğunu. Rengi ilk sürdüğümde çok patladı gibi gelmişti ama kullandıkça alıştım. Ama diğer cicişlerin de dediği gibi boş gözlerle kullanmak daha iyi olur sanki¸ göz makyajıyla birlikte yüzde bir kaos yaratıyor çünkü

 173. en iyi kırmızılardan! neme doymuş¸ pürüzsüz dudaklarınıza uyguladığınızda nispeten daha kolay sürülüyor. mükemmel şekilde kadifemsi duruyor. (sürdükten sonraki ilk iki saat)ancak kalıcılıkla ilgili beklentimi kesinlikle karşılamadı. net hayal kırıklığı benim için. mat rujların dudakları kurutmasıyla ilgili bir sorunum yok bununla başa çıkabilirim ama bu ruj sürdükten kısa süre sonra pul pul oluyor. elinize¸ bardağınıza bulaşıyor. rengi giderek azalıyor (evet hakkını yemeyeyim¸ bütün olarak üstrupluca kayboluyor¸ nahoş bir çerçeve bırakmıyor) ve formülasyondan sebep tazelemek çok kolay olmuyor. matte seri açık ara retro matte’lardan daha iyi.

 174. bu ruju yaklaşık 5 yıl önce ilk defa almıştım yanlış hatırlamıyorsam..o zaman çok güzel durmuştu ..geçenlerde tekrar aldım fakat hiç beğenmedim..rujda problem yok aynı ruj ..mavi alt tonlu mat ve aynı kurulukta ..fakat değişen benim cildim¸yüzüm..yaş ilerledikçe çizgiler belirmeye minik de olsa sarkmalar olmaya¸ cilt tonu dengesizleşmeye başlıyor..dudaklar bile eski dolgunluğu kaybediyor..evet bu gerçekleri ruby woo sayesinde farkettim..yani her renk her makyaj ¸her yaşta olmuyor denirdi de ‘yok canım’ derdim..doğruymuş demekki..not:kaleminide almıştım ve kalemle çok daha güzel sürülüyor ve çok da pigmentli kesinlikle ayrıca çok beğendiğim fransız stili makyajlarına en çok bu ruju yakıştırıyorum..

 175. sürekli hakkındaki yazıları okuduğum¸ gizli hayranlık beslemeye daha fazla dayanamayıp geçen hafta bir adet satın aldığım ruj.aslında öncelikle denemek için uğramıştım¸ kalıcılığını vs de görmek istiyordum. ama mağazada sorunca “herkeste güzel duruyor zaten bu ruj” cevabı aldım ve denemem konusunda pek istekli değil gibilerdi. nedense kendimi biraz da mahcup hissederek “tamam ben alayım o zaman bunu” dedim. aceleyle bir de cherry dudak kalemi aldım. fakat sürüp dışarı çıkmayı bırak¸ hasta yattığım için evde bile deneyemedim hala. ilk fırsatta güzelce giyinip rujumu sürmek için sabırsızlanıyorum.kırmızı ruj gerçekten çok farklı bir hava katıyor bence kadına. eğer alışabilirsem imzam haline getirmek istiyorum.

 176. En sevdiğim kırmız ruj ve bence her tene yakışıyor. Ben sarışınım bu ruju sürdüğüm de aşırı güzel hissediyorum aynı zamanda mavi alt tonlu kırmızı rujlar harika çok kalıcı tüm özel günler de kullandım gece ben makyajımı silene kadar gitmiyor ve bence sürümü zor değil. Fakat bitirirsem yenisini almayacağım çünkü mac cf marka değil. Renk kalicilik o kadife görünüşüne muadil bilen varsa paylaşırsa sevinirim. Çünkü gösterilen muadillerin çoğunu denedim ama bana aynı gelmedi.

 177. Sanırım şu dünya üzerinde bu ruj bi tek bana yakışmıyor.  Harika ve aşırı seksi duruyor. Size yakışıyorsa bence mutlaka bir tane edinin cicişler. Ama kesinlikl denemeden almayın derim:)

 178. Harika bir kırmızı tonu. Hem dişleri sarı göstermiyor¸ hem de çok parlak bir kırmızı. Üst üste sürünce topak topak birikiyor¸ tazelemek zor¸ yapısı tebeşir gibi. Ama yine de yapısına da kendisine de bayılıyorum. 

 179. Kullandığım en iyi mat rujlardan biri. Dudağı kurutmuyor¸ kalıcı sayılabilecek kadar uzun süre rengini kaybetmiyor. Bitirdiğimde yenileyeceğim 3-5 üründen biri.

 180. Kirmizinin en mat ve canli halinden biri. Cok acik ve belirgin guzel bir kirmizi. hani bazi kirmizilar olur ya bakinca “kaliteli” deriz bu renk gercekten onlardan. Durusu peeling yapilmis dudakta kadife gibi.Ben biraz daha koyu kirmizilarin daha asil ve sofistike oldugunu dusundugumden hala russian redci olsam da bunu da cok seviyorum. Capcanli bir renk insanin icini aciyor<3 Bi kere bir arkadasim bunu surdugumde  “yaz gelmis gibi hissediyorum” demisti:) Rujun hakkini kesinlikle bos gozlerin ve incecik duran temiz bir ten makyajinin verdigini dusunuyorum. Herkes cok kalici diyor ama ben salata yesem dudaklarimin yarisina kadar cikmis oldugunu goruyorum rujun¸ anlamadim gitti:( neden uzuyorsun beni ruby woo:( 

 181. Eskiden efsaneydi¸ bence artık çok da bir anlamı kalmayan ruj. Çeşit çeşit likit mat ruj çıktı o kadifemsi güzel görüntü çok hoş tabii ama bunu elde etmem için artık dudaklarımı çekiştire çekiştire bu ruju sürmeme gerek yok. Ruj cekmecede duruyor öyle ben ne zaman kırmızı ruj sürmek istesem canım pastel 09 numaraya gidiyor elim.

 182. En sevdiğim mavi alt tonlu¸canlı kıpkırmızı rujum.sevmediğim kısmı biliyorsunuz mat ve sürümü çok sert.yani gülermisiniz bilmem ama dudaklarıma katır tırnağı sürer gibi.tebeşir sertliğinde.belki yapısı değişmiştir bilmiyorum ben iki yıl önce almıştım.dudak kalemi olmadan sürmüyorum.iki dudak kalemim var.biri mac cherry bir de flormar 233.flormar’ı renk olarak cherry’e benzettim.almak isteyen cicişler dupe olarak bakabilirler.sürüm zorluğuna rağmen ruby’i canlı renginden dolayı seviyorum.

 183. harikulade bir kadifeliği var ki başka hiçbir markada yok. mac in kendisinde de başka bi renkte yok o kadifemsi matlık. keşke bu dokuda başka renkler de olsa dediğimdir.

 184. ÇOk sık sürmesem de iyi ki almışım dediğim ruj. Hani olur ya¸ bazen bir ürüne sahip olmak bile iyi hissettirir¸ öyle bir ruj. Tabi yeter ki olsun¸ kenarda dursa da olur demiyorum. Fakat bu ruju tek başına da süremiyorum genelde¸ biraz patlak duruyor. Onun için altına başka rujlarla rengini kırıyorum. Mesela şu an altına gosh 03 antique sürdüm¸ çok tatlı oldu. Bazen pembe nude¸ bazen kahve nude tonlarda rujlarla karıştırıyorum¸ hepsinde de çok güzel renkler çıkıyor ortaya. Hem daha çok kullanma imkanı da oluyor böyle. Bence bu karışıma müsaitliği de rujun güzelliğinden. 

 185. mavi alt tonlu olduğu için dişleri bembeyaz gösteren¸ flormarın 233 numaralı dudak kalemiyle tamamlandığında harikalar yaratan ruj. yalnız sürümü çok zor. mutlaka dudak kalemiyle sürülmeli. yapısı tebeşirden hallice. ben sürmeden 15 dk önce dudaklarımı blistex medplusla nemlendiriyorum¸ böylece daha rahat bir kullanım sağlanıyor. pembe sarı fark etmeden her alt tona yakışacak bir ruj. tek bir kırmızı rujum olsun bittikçe alayım dedirttirir.

 186. Sen ne güzel kırmızısın öyle. Drugstoreda bana yakışan kırmızı ruj bulamamıştım. bir tek pastel likit 09la biraz anlaşmıştım o da pembelik içeriyordu. Sarı alt tonlu cilde pembelik içeren kırmızılar hiç yakışmıyor bence. Neyse efendim bu rujun methini çok duydum¸ denemek istedim. Bana kırmızı yakışıyormuş meğer. Ruj mavi alt tonlu olmasına rağmen sapsarı cildime o kadar yakıştı ki uzun bir vaktimi ayna karşısında geçirdim. Kendimi bayadır bu kadar çekici bulmamıştım. sürümü zor fakat wet n wildın lanet yapıdaki rujlarını sürebilen insan bunu hayli hayli sürer. Dudak kalemiyle kullanılırsa daha iyi olur fakat şart değil. tam rengini vermesi için birkaç kat sürmek gerekiyor¸ çabuk bitmesinden korkuyorum bu yüzden. Övgüleri ve parasını hakediyor¸ denemeye değer kesinlikle.

 187. Marlyn Monroe kırmızısı diyerek efsaneleşmiş ürün.Her saç veya ten tipine uyumlu kalabilecek kadar sihirli. Ancak sürmesi gerçekten zor nemlendirmek gerekebilir¸ ben kullanmakta çokk zorlandım.Yine de kozmetik dünyamızın kült ürünü olmayı başardı.

 188. göz makyajı yapmaya üşendiğim gece davetlerinin kurtarıcısı. mavi alt tonlu olmasıyla hem dişlerimi daha beyaz gösteriyor hem de dudak kalemiyle birlikte kullanıldığında gece boyu kalıcılık sağlıyor. tek kötü yanı sürümünün zor olması¸ ben sürmeden önce dudak nemlendiricisi sürerek kullanıyorum.

 189. gerçekten nasıl bir reklam çalışması yapılmışsa (kırmızı ruj denilince akla ilk ruby woo gelmesi) ben de zamanında koşarak almıştım. sadece sürerken kokusunu çok seviyorum ama sürümü bu kadar zor olan başka bir ruj daha görmedim. bunu alana kadar golden rose’un matte lipstick 23 numarasını alırsanız paranız da cebinizde kalmış olur.

 190. Çok büyük bir hevesle almıştım ancak sonradan evde deneyip sürdüğümde hiç yakışadığını fark ettim bende asilden ziyade cırtlak çingene kırmızısı durdu

 191. Aşık olduğum ruj. Sahip olduğu iddialı ton ve aşırı mat yapısı sebebiyle uzak mesafe ilişkisi yaşıyoruz.

 192. rengine ne kadar bayılıyorsam yapısını da o kadar sevmiyorum. sürümü çok zor ve benim dudağımda topaklanıyor sanki:(

 193. O kadar çok yerde  tebeşir gibi olduğunu okuyup gerçekten önyargı ile yaklaşıyordum ama yine de rengine karşı koyamayıp aldım. Biraz öncesinden vaseline baby ile dudağımı nemlendirip bekledim . Sürmeden dudağımdan peçete ile kremi sildim. Ki dudaklarım kurudur. Cherry dudak kalemi ile kullandım. Gerçekten kalemle sürmesi inanılmaz rahat ve ben öyle tek seferde koyu rujları süremem. Belki kremden ama belki yaz mevsiminden kesinlikle tebeşir gibi değil. Sürerken zorlanmadım. Kalıcık derseniz yemek yedim ve orta taraftan değil ama kenarlarda dağılma yaşadım. Peçete ile fazlasını alıp ya da pudralayıp çıkmam gerekiyordu ama üşenmiştim. Rengi gerçekten çok güzel ve farklı.

 194. Benim için kırmızı ruj deyince akla gelen tek rujdur. Sürümü zor ama sürdükten sonra aynaya bakınca gelen his öyle güzel ki. Ben kuru dudaklı olmama rağmen bu üründe çizgiye dolma çok yaşamadım¸sadece sürüm olarak çok zor geliyor ve diğer kırmızı rujlar gibi dudak kalemi ile çerçevelemek gerekiyor. Derseniz ki bir tane kırmızı rujum olsun en güzeli olsun¸ bence bu ruj tam olarak o.

 195. Istisnasiz her surusumde bir araba dolusu iltifat aldigim inanilmaz ruj. Yalniz hep kadinlardan aliyorum¸ erkekler asiri kirmizi dudagi bizim kadar onemsemiyor olabilirler bilemiyorum altan.. 

 196. Gece rujum benim. Ben bu ruju yüzük parmağıma sürüp sonra pat pat dudağıma sürüyorum. Böylece keskin çizgiler olmuyor. Sanki biri hafifçe dudağımdan öpmüş gibi oluyor ki çok daha etkileyici bu şekilde.

 197. Kan kırmızı rengi olan¸ kadife gibi yapısıyla dudaklara çok yakışan mac’in ikonik ruju. çok kalıcı bir ruj. Dudakları fena kurutuyor ama o eşsiz duruşu için değer. gerçi güncel fiyatı olan 85 lirayla değer mi tam emin olamadım bak şimdi.

 198. sıcak alttonlu¸ buğday tenime yakışmayan rujdur maalesef. öncelikle benim dudaklarım çok pigmentli değildir. bu yüzden midir bilinmez fakat dudaklarımda fazla fosforlu durdu¸ yüzümün geri kalanı ile bütünlük oluşturmadı. mesela benzer şekilde pastel 9 da yüzümde çok parlıyor¸ fosforlu duruyor. eğer buğday tenliyseniz mac russian red daha iyi duracaktır. ama benim kişisel tavsiyem (bkz: mac dubonnet ruj)unu denemenizden yana olacaktır. mac dubonnet daha tok bir ifade veriyor çünkü.neyse¸ rujun yapısından bahsetmem gerekirse bence mac’ten kullandığım en dudağı kurutan ruj bu olabilir. yapısı da çok kuru ve tebeşir gibi. ama kalıcılığı gerçekten başarılı¸ dudaktan silinse bile dudağa bir renk bırakarak siliniyor. bunun dışında ruju dudak kalemi gibi de kullanabiliyorsunuz¸ çok mat olduğu için cremesheen rujlar gibi çerçeve gerektirmiyor bence. denemeden almayın bence fakat pastel 9 yakışıyorsa bu rujun da yakışma olasılığı çok yüksek.

 199. canim rujum. yillarca cok severek kullandim¸ tekrar tekrar aldim. ancak nars cruella ruby wooyu tahtindan etti benim icin. gerek yapisi¸ gerek kaliciligi¸ gerek surumu olsun cruella sanki ruby woodan biraz daha tercih edilebilir benim icin. ama ruby woo yine de vazgecilmez benim icin. bi daha bitse bi daha alirim. 

 200. benim de olmalı diye aldığım fakat cesaret edip bir türlü süremediğim ruj.ben burdayım dediği için mi bilemem ama yok sürüyorum 5 dak sonra cıkarıyorum.

 201. İkonik bir kırmızı oldu artık neredeyse her kadının vazgeçilmez kırmızı ruju oldu. Mavi alt tonlu olması onu diğer kırmızı rujlardan ayıran noktası bence.Yakışmayanı bulmak çok zor. Sürümü o kadar zor olmasa daha iyi olabilirdi ama o zamanda o matlığı yakalayamazdı. Fiyatı bu kadar artmasaydı daha tercih edilebilir olabilirdi.

 202. geç de olsa tanıştığım ve bayıldığım ruj.Rengi çok güçlü¸ seksi ve net¸ sürdüğüm anda bir özgüven patlaması yaşatıyor. Tam olarak sürmek için birkaç kat uygulamak gerektiği doğru fakat sert yapısı sayesinde dudak kalemi kullanmasam da dudak çerçevemi çok güzel belirleyebildim. Bir kez sürdükten sonra kolay kolay da çıkmıyor. Bu rujla dişimi fırçaladım ve dudağımın içine işleyen kırmızı ton hala çıkmamıştı¸ böyle açıklayayım.Malum fiyatı insanın içinde bir burukluk oluşturuyor¸ bu yüzden de benim gibi yalnızca özel gün ruju olarak kullanacak cicişlere mini boyunu almalarını öneririm. Kokma¸ bozulma derdi yok ve minik de olsa beni uzun süre götürecektir diye düşünüyorum zira çok tazeleme derdi olan bir ruj değil. Mini boyunun fiyatı da 44₺¸ zaten drugstore bir muadil için de minimum 30₺’yi gözden çıkarmak gerekiyor. 

 203. Kişiden kişiye etkileri değişebilen bir ürün. Benim dudaklarımı kuruttu. Herkesten aynı şikayeti duymadım. Her önüne gelene de yakışmadığı bir gerçek.

 204. En sevdiğim kırmızı rujum. Öyle bir renk tonu var ki¸cilt alt tonu falan dinlemez¸kime sürsen yakışır.Çok formal bir renk tonu da olmadığı için günlük hayatımda da neredeyse hergün elim bu ruja gidiyor. Sadece tebeşir gibi bir yapısı olduğu için dudakları kurutabiliyor. Ama rengi için kesinlikle değer¸çok severek kullanıyorum.Uygulama: Dudakları çok kuruttuğu için mutlaka ruju sürmeden önce lip balm uyguluyorum. Arkasından dudak fırçası ile ruju dudağıma uyguluyorum. Ve ruju tampon hareketlerle dudağıma çok bastırmadan uyguluyorum.

 205. En sevdiğim kırmızı ruj. Muhtesem hissediyorum sürdüğüm zaman ben altına ya lip balm sürüyorum yada baska bir kırmızı bir ruj sürüp peçete ile fazlasını alıp tekrar bi kat ruby woo geçiyorum çok güzel oluyor. Kırmızı denildiğinde başka bir ruj gelmiyor aklıma açıkçası.

 206. Tatile gitmeden bir kırmızı ruj alayım dedim Ya bunu Ya da russian Red alacaktım. Macte gidip denedim russian redde karar kıldım ama sonrasında biraz uzuldum neden ruby woo almadım diye. Ruby woonun surumu cok zor gelmişti¸ tebeşir gibinin anlamı ne bu ruju sürdüğümde anladım.amma ve lakin rengi cok güzel¸ kabul. belki sürümü bu kadar zor olmasaydı ruby woo yu alabilirdim. Belki sonradan bunu da alabilirim. 

 207. ilk mac rujumdur. almadan önce çok araştırıp en farklı ve bulunması zor bi ton olduğundan ve denediğimde o anki ışıklarla güzel durduğunu sandığımdan almıştım. Ancak esmer tenli biri olarak bana hiç yakışmıyor ve bu duruma çok üzülüyorum 🙁

 208. kırmızı bordo rujlara bayılırım ve mac ruby woo da mükemmel bir ruj sürdüğünüzde sürekli dudaklarınıza bakıyorsunuz özellikle akşam yemeklerinde gece dışarı çıkacaksam siyah elbiseli ya da dar skinny incecik askılı bluz deri ceketli topuklu botlu kombinlerimin vazgeçilmez rujudur

 209. muhteşem bir ruj. günlük hayatımda kullanmadığım sadece konser¸ doğum günleri veya gece çıkmalarında kullandığım rujdur kendisi. o yüzden hep özeldir. lakin hayvan testi yapan markaları hayatımda yavaş yavaş çıkardığım için muadilini aradığım ruj.

 210. Dudakları nemlendirdikten sonra sürüldüğünde çok güzel duruyor. Dudak kalemi ile desteklenirse rengini daha iyi veren ruj. Biraz tuzlu bir ruj ama olsun. Değer.

 211. Çok güzel bir tonu olan özellikle beyaz tenlilere çok yakışacağını düşündüğüm ayrıca anne kurabiyesi gibi çok tatlı kokan ve sürümü evet inanılmaz zor fakat kesinlikle buna ve fiyatına değdiğini düşündüğüm benim hem özel günlerde hem de günlük hayatta rahatlıkla kullandığım Mac’in meşhur ruju. Kesinlikle her makyaj koleksiyonunda bulunmalı. En net en seksi ruj gerçekten.

 212. en sevdiğim¸ en özel rujum.sevgilimle ilişkimiz başlayalı henüz 3-4 ay olmuştu. ben o zaman lise sondaydım¸ sınava hazırlanıyordum. okuldan sonra dersaneye gider¸ dersanem yoksa onunla buluşurdum. tabi yoğun tempo yüzünden makyaj yapamıyordum¸ yapasım da gelmiyordu. gratis’e girdik bir gün öylesine. rujlara bakıyorduk. aslında sana kırmızı ruj çok yakışır dedi. okulda mı süreceğim dedim geçiştirdim. hiç günlük olarak kırmızı ruj sürmemiştim¸ kırmızı rujum bile yoktu. bir gün yine okuldan çıkmıştım¸ bir saatliğine falan okula yakın bir parkta buluştuk. sana sürprizim var dedi¸ çantasından bir mac poşeti çıkardı. baktım ruby woo almış bana¸ ilk kırmızı rujum hatta ilk mac rujumdu. sonra demesin mi “maç’tan aldım beğendin mi?” (hala aramızda mac mağazasına girerken maç deyip güleriz.)şaşkınlığım geçtikten sonra kızdım¸ gratisten alsaydın pahalıdır bu dedim. ikimiz de öğrenciydik ve o uzun zamandır aramasına rağmen iş bulamıyordu¸ maddi olarak ikimiz de zor durumdaydık. olsun dedi¸ en güzelini almak istedim sana. hem istiklalde bildiği tek kozmetik mağazası da mac’miş zaten. içeri girip mua’ya fotoğrafımı göstermiş¸ kadın da bu yakışır demiş¸ direk almış gelmiş. şapşik.ruby woo bana günlük kırmızı ruj kullanmayı alıştıran ruj oldu böylece. her kırmızı ruj sürdüğümde de sevgilim bu benim aldığım mı diye heyecanlanıp sorar. ben de en çok ruby woo sürdüğümde mutlu olurum.

 213. 5.En sevdiğim mat maç rujum. Özellikle özel günlerde tercih ediyorum hemen bitmesin diye 😍sanırım maç ın en efsanevi ruju bu bittikçe alınır her ne kadar fiyatı bir miktar yüksek olsa da 😅 şu an 83 lira 

 214. Zaten her gün kullanılacak bir renk değil diye düşünerek mini boyunu aldığım ruj. Trendyol’dan almıştım. Gelince bir hevesle süreyim derken – fırt diye sürmek gerçekten imkansızmış- kırılıverdi. Bu gelişme üzerine gözüm karardığı¸ başım döndüğü için aynada nasıl göründüğüme dikkat edemedim. Diyeceğim o ki: minisini alanlar sürerken dikkatli olsunlar.

 215. mac’in redd ve trust in red dudak kalemleriyle sürülmesi beni aşırı özgüvenli¸ mutlu¸ kadınsı hissettirdiği¸ iltifatlara doyduğum bir gün geçirten ruj. olay rujdan ziyade dudak kalemlerinde cicişler. ayrıca bende hiç sürerken kırılma¸ dudak aralarında boşluklar bırakma¸ silinme¸ dudakta kuruma sorunları yaşatmamıştır.

 216. Maskara sür hafif allık ve bu ruj efsane güzel duruyor kalıcılığı baya iyi bi ürün.Yalnız belirtmeyelim ki aşırı zor sürüyor altına yumuşatmak ve kolay sürülmesi için balm tercih edilebilir.

 217. Çok seviyorum ben bu ruju¸ pek çok cicişnün de dediği gibi dudak kalemi ile birlikte kullanıldığında daha fazla hakkını veriyor. Ben mac harmony allık ile beraber kullanıyorum ve her sürdüğümde “hele hele” diye keyifleniyorum ^_^

 218. güzel bir matlığa sahip¸çok kalıcı ruj. oldukça ikonik ve bence bu ünvanı hak ediyor. tek sorunu bir şey yiyip içtiğinizde ortasından azar azar çıkmaya başlıyor ancak diğer rujlara göre dediğim gibi çok kalıcı. kırmızı rujları sürekli tazelemek gerekiyor zaten.

 219. Uzun zamandır almakla almamak arasında gidip gediğim¸ sonunda da dayanamayıp aldığım ruj. Almış olmamın tek sebebi bu ton kırmızıya muadil bulamamış olmam. Aslında kırmızı ruj çok tercih ettiğim bir ruj değildir ama yine de elimin altında muadili olmayan bir renk bulunsun istediğimden mini boy olanını aldım. Öncelikle evet¸ bu rujun yapısı sert. Tebeşire yakın bir hissiyat verdiği doğru. Ama rengi çok güzel yahu. Kokusunu da şaşırtıcı derecede beğendim. Ruju dudağıma uygulamadan önce altına kesinlikle lip balm geçiyorum. Bir 5 dakika bekledikten sonra fazlasını almak için bir kere peçeteyi öpüyorum. Ardından dikkatlice ruju uygulayıp güzelce parmağımla yediriyorum dudağıma. Ben doğal bir duruş sevdiğimden bu şekilde yapıyorum ama diğer türlü yapmak isterseniz muhakkak dudak kalemi ya da dudak fırçası kullanmalısınız. Bu ruju almayı düşünüp alsam mı almasam mı arasında gidip gelenler alsınlar. Zira ben aklımda duracağına makyaj çantamda dursun diyerek aldım. Küçük boyu çok da küçük görünmüyor. Sürekli kırmızı ruj süren biri değilseniz bu boy size yeter de artar bile.

Siz ne düşünüyorsunuz?