“Mac pro longwear concealer kapatıcı” için 162 yorum

 1. göz altlarım için değil ama yüzümdeki kapatılması gereken yerler için kullandım bir süre. Gerçekten ağır bir ürün¸ üst üste birkaç gün kullandığımda yüzümde bile kuruma- pullanma yapıyor¸ göz altlarımda düşünemiyorum bile.

 2. yapısı incecik bi kere. o incelikle çok başarılı bir şekilde benim inanilmaz mor gözaltlarımı kapatıyor. pompası ile ilgili sorun var ama ben fazla gelen kısmı pompanın etrafına sürüp hemen kapağını kapatıyorum. sağlıklı mıdır bilmiyorum ama ertesi güne kurumuyor ve o kısmı kullanabiliyorum.

 3. Dandik denen pompası bir iki kullanımdan sonra elin ayarında oturan şapşahane kapatıcı nc20 rengi ile fondoten kullanma ihtiyacı duymuyorum. Yalnızca lekelere ve yağlı ciltli olduğum için arayıp da bulduğum tatlışım benim

 4. sahip olduğum ilk kapatıcı. bundan iki ay kadar önce rimel¸ kalem ve dudak nemlendiricisi sür-çık insanıyken kendimi kozmetik dünyasına yuvarlanmış bulduğumda satın aldığım ilk ürün kendisi oldu. göz altı problemi yaşamamama rağmen daha canlı ve aydınlık bir görüntü yakalamak adına bir kapatıcıya sahip olmak istedim. akasya avm’de çok çok tatlı bir mua’nın yardımıyla tenimle bütünleşen en iyi tonun nw15 olduğunu uygulamalı olarak belirledik ve ben böylelikle ilk kapatıcıma sahip oldum. ürünün kendisine gelince:- pro longwear concealer pompalı başlığa sahip bir cam şişede. 9ml içeriğe sahip¸ şu sıralar 68 tl ve kullanım ömrü 6 ay. – yüzük parmaklarımla uygulamayı tercih ettiğim bu likit ürün uygulamadan hemen sonra dağıtılmalı çünkü çabucak kuruyup hemen sabitleniyor. – doğru rengi yakalarsanız gerçekten çok doğal duruyor ve çok iyi bir aydınlık sağlıyor. – çok sorunlu göz altlarım olmadığından kapatıcılığı benim için maksimum seviyede.- kalıcılığı gün boyu sürüyor¸ birikme yapmıyor ve asla çizgilere dolmuyor.- yapısı yoğun ancak göz altı kuruluğu problemi yaşamadığımdan bir sorun yaratmıyor. – evet pompası biraz sorunlu¸ fazla ürün çıkarıyor ancak bu benim için çok büyük bir problem yaratmıyor çünkü bu fazlalığı eğer varsa lokal kapatıcılık istediğim yerlere uyguluyorum.özetle¸ gerçekten memnun kalıp kullanmakta olduğum ve kullanacağım bir ürün. sanırım kendisine ihanet etmem için bir mucize gerek. seni seviyorum pro longwear concealer. dipnot: ten ürünlerinin her zaman kişiye özel ve göreceli olduğunu düşündüğümden¸ yazdıklarım ürün tavsiyesinden çok bir kullanıcı deneyimi.

 5. kapatıcılarla kafayı yemiş biri olarak¸ hayatıma kendisiyle devam etme kararı aldığım ürün. mosmor göz altlarına sahibim ve sürdüğüm anda yüzümün daha temiz ve net göründüğünü hissediyorum¸ o hissi tam ifade edemedim de neyse:)

 6. çizgilenme yapmaması ve uzun süre kalıcılığı büyük avantaj ama o ambalajı yok mu ah! o uyduruk pompadan fazlasıyla çıkan ürünün boşa gitmesine yanıyorum her kullandığımda… tam diyorum heh öğrendim artık yarım pompa sıkıyorum sonraki sefer birden tübün yarısını boşaltıyorum. belki de benim elimin ayarı yok 🙂 bu bitince bir de nars radiant creamy concealar ı denemeyi düşünüyorum.

 7. dünyada bu kadar ünlü bir ürün olup da pompasına çare bulamamaları çok saçma. ben mac yönetiminden olsam farklı pompalardan yaptırırım. satarken sorsunlar tek sıkımda az mı gelsin¸ çok mu gelsin. foşşş diye boşalıyor sinir oluyorum sabah sabah!

 8. bana verilen testerın üzerinde nc25 yazan kapatıcı. bir önceki girdiyi okuyunca acaba ben onca zaman hangi rengini sürmüşüm dedirtti.

 9. Herkesin öve öve bitiremediği ama benim çok bir olayını göremediğim kapatıcı. Göz altı morluğunda çığır açmış biri olarak beni kesinlikle tatmin etmedi. Renk geçişleri arasında büyük farklar var. Bir numarası koyu kalıyorken bir alt numarası çok açık kalıyor. Çizgilere bir hayli doluyor. Ne ara kuruyup sabitleniyor herkeste¸ ben o kısmı kaçırdım sanırım. İşin özü tek memnun olmayan ben miyim bilmiyorum ama elendin prolongwear

 10. Bir kere alma girişiminde bulunduğum kapatıcı. ama görevli arkadaş beni adeta hayalete çevirdi bembeyaz ve şişkin duran göz altlarına sahip oldum. Hmm nys cnm ben bi ara alırım bunu deyip koşarak çıktım macten. Başka bir şubede tekrar bakacağım başka bir rengini deneyeceğim. Başkalarında yarattığı mucizeyi görünce çok etkilemiştim oysaki.

 11. Vlogerların genellikle “hayatımın kapatıcısı” diye bahsettiği ürün. Evet kapatıcılığı çok güzel o konuda lafım yok kesinlikle. Ancak göz çevresinde çok ciddi bi kuruma problemi yaratıyor. Her ne kadar kapatıcılığını sevsem de zaten kuru olan göz çevremi ekstra ekstra kuruttu kendisi. Sanırım bu sebepten de çizgilere dolma problemi yaratmaya başladı. Demem o ki eğer göz çevreniz kuruysa bu kapatıcının hakkını vermek için çok iyi bir göz çevresi kreminiz olmalı. Benim yok¸maalesef 🙁

 12. Sabah surdugunuzde aksama kadar kapaticim ne halde diye kontrol etmek zorunda kalmadigim favori kapaticim. Nw15 rengini kullaniyorum morluklari tamamen nötrluyor. Ama cok sisirildigini soyleyebilirim zira gozaltini cok kurutuyor cok matlasiyor puturlesebiliyor nemlendirici kullanmayinca. Yine de vazgecemiyorum ondan sozluk

 13. iyi güzel de kadı kızı gibi kapatıcı.ilk başta cildimdeki kızarıklıkları ve izleri kapatmak için nc 20’sini aldım¸ daha doğrusu mualar¸ “verdi”. baktım yüzüme çok koyu kaçıyor ben de o zamana dek hiç kapatmadığım¸ uykusuz dönemlerimde moraran ve gayet de kuru olan gözaltlarımda kullanmaya başladım. o pürüzsüz¸ tek renk görüntü öyle bir hoşuma gitti ki her gün kullanır oldum. uygulamayı öğrendikçe de daha çok beğendim¸ nc 15’ini de cildimdeki sıkıntıları kapatmak için aldım. onu da kullanmayı öğrendikçe daha çok sever oldum. boş gezenin boş kalfası olarak geniş zamanım varken ikisiyle de gayet mutluydum kuru cildime rağmen.ve fakat artık okul var¸ 8’de başlıyor. 10 dakika daha uyuyabilmek için kahvaltıyı kestim ama o da ne¸ makyaj yapmam en az 15 dakika sürüyor. uzuuuun bir kısmı da bu iki concealer şişesiyle uğraşırken stres içinde geçiyor. hayır iki şişeyi de alalı neredeyse bir sene olmuş¸ biterse bitsin¸ değil mi? ama yok¸ o kapatıcı fazla gelmeyecek! her gün değişen ihtiyacıma yetecek ve artmayacak kadar concealer çıkaracağım o aptal pompalardan diye her sabah kaç dakika harcayıp strese giriyorum. bu sabah baktım¸ parmaklarımdan bileklerime¸ oradan omzuma kadar iki kolum gerilmiş ve dişlerimi sıkıyorum kapatıcıyı elime almaya çalışırken¸ o hale girdiğime de sinirlendim üstüne. hayat çok kısa. ben kalan iki gram sabrımı sizin şişelerinize harcayamam! not: dolayısıyla yeni gözaltı ve yüz için kapatıcı arayışına girdim. yüz için de laura mercier secret camouflage’da karar kıldım aslında. ama gözaltı için ne alacağıma karar veremedim henüz¸ önerilere açığım.

 14. lise 2deyken böyle özel günlerde falan kullanmak için bi kapatıcı arayışına girmiştim¸ bi halttan da anladığım yok tabi bari kaliteli olsun diye mac’e gittim. yanlış hatırlamıyor isem satıcı bayan bunu vermişti bana. aradan epey bi zaman geçti ben yurtdışında bi mac’e gittim ne önerirsiniz¸ pro long wear olur mu diyince kadın şoka girmiş biçimde olur mu sahne makyajı için o¸ inanılmaz ağır bi yapısı var özellikle de bu yaşta (17 falanım o esnada) demişti. sonra türkiye neden gelişemiyor…. dünyanın en cahil insanlarını işe alıyorlar ”makeup artist” adı altında¸ sonra bu elemanlar bir de mağazanın sahibi imalarında yalan yanlış fikirler veriyorlar insanlara. gece gece hatırlayınca sinirlendim yine bak.

 15. seyahat makyaj çantamı hazırlarken kazara düşürdüğüm ve tuzla buz olan şişesiyle beni dehşete düşüren kapatıcı. tabi ben hemen yeni bir nw 20 sipariş ettim çünkü bence kendisi bir kapatıcının gelebileceği en son noktada başarılı.

 16. mac markasının bu zamana kadar ürettiği en başarılı ten ürünü ilan ediyorum kendisini. yağlı ve sorunlu ciltler için mükemmel ürün. ben bölgesel olarak sivilcelerimi gizliyorum onunla ki bu konuda tam bir eksper. daha iyisini ya da kalıcısını görmedim¸ duymadım¸ kullanmadım. tek şikayetim pompası. tıkanmaya çok müsait ve zorlayınca çok fazla ürün fışkırıyor:/ nw25 bana çok koyu ve bitmek üzere artık. açık renk fondötenlerimi koyultmak ve daha kapatıcı hale getirmek için kullandım bütün yaz. bittiği gün koşup daha açık bir tonuyla yenileyeceğim. yapısı ağır – kesinliklecildi yoruyor – kesinliklemorluk ve kızarıklığı nötrlüyor- kesinliklesivilceleri örtüyor- kesinlikleyeniden alır mıyım?- kesinlikleseviyor muyum?- eveetttttttttttt!!!!!!!!!!!!

 17. hani belki bin kere yazıp yeterince anlatamamışızdır ama ben tekrar belirtmek istedim.birikme yapmıyor ve asla çizgilere dolmuyor.birikme yapmıyor ve asla çizgilere dolmuyor.birikme yapmıyor ve asla çizgilere dolmuyor.bir kaç yıldır kullanıyorum ve başka bir kapatıcı denemedim bile. son zamanlarda özellikle gündüz kullanırken¸ normalden daha da ince kullanmak için nemlendiricimle karıştırıp kullanmaya başladım. allahım sana geliyorum. şahane bişey. edit: anam birikme yaptığı ciciş de varmış. neyse stress yapmayın o da kırışık yapıyor daha kötü canım.

 18. Bitmesin diye gidim gidim kullandigim kapatici bendeki rengi nc 20. Gerci normaldede az kullanilmasi gerekiyor.cunku inanilmaz kapatici . Gecen nisan ayinda aldim.ve icinde daha baya var. Pompali bi cikisi oldugundan ilk baslarda bir pompada cok fazla urun geliyordu. sisedeki urun azaldikca pompayi kontrol edebiliyorum.fiyati 60 tl. Fiyat performans gercekten cok iyi.benim altina iyi bir goz kremi surmem gerekiyor. Cunku direk kuruyarak kendini sabitlemesi goz altindada cok olmasada nemsiz bir goruntu birakiyor.ama iyice nemlendirilmis gozde bence mukemmel

 19. kapatıcılığı gerçekten güzel olan concealer. bende o kadar övülünce gidip aldım kendisini. çizgilere dolma gibi bir sorun olmadı bende¸ ama annemin ki kullanılamayacak derecede doldu. ancak gerçekten günlük kullanıma uygun bir kapatıcı asla değil. sadece özel günlerde kullanın cicişler. ilk sürdüğümde göz altımda bütün gün duran bir maske vardı sanki. ağır kapatıcı ilk kullanışımdan dolayı olabilir bu rahatsızlığım. ama dediğim gibi¸ anca düğün dernek kapatıcısı bu. günlük olarak fazlaca göz altlarını yorabilir. keşke almasaydım diyorum şimdi. kesin bitmeden bozulacak şişesinde.

 20. Kendisini özel günler için çok severim ama günlük kullanıma uygun değil. Bu yüzden yarısı dolu olduğu halde kullanım süresi dolduğu için çöpe atmak zorunda olduğum kapatıcım.

 21. ilk şişem daha çeyreği bile bitmeden yere düşüp tuzla buz oldu buna karşılık keşke ikincisini almasaymışım dediğim kapatıcı. günlük kullanımda göz altı için asla ideal değil buna karşın gramajı yüksek ve yoğun yapıda yani uygun görülen sürede bitirmekte imkansız. tekrar almayacağım.

 22. göz altlarında koyu morluklar olanların çok seveceği bir ürün. kapatılıcığı çok yüksek ve çizgilere dolmuyor. ayrıca kalıcığı da harika. bence en güzel uygulama yöntemleri¸ yüzük parmaklarıyla tampon hareketler yaparak dağıtmak veya sünger yardımıyla dağıtmak. biraz uzun sürüyor yedirmesi fakat sonuç mükemmel oluyor. yalnız pompalı şisesi çok kötü çok fazla ürün çıkıyor tek bir pompa ile o yüzden kontrolü biraz zor.ve son olarak maalesef pahalı bir ürün kendisi.

 23. yıllardır kullandığım (3 senedir) sevgili kapatıcım. bendeki rengi nw20 an itibariyle bitmiş durumda. ilk kez aldığımda nedendir bilinmez bana içinde çok az varmış gibi gelmişti ama bir şişeyi yaklaşık 1 senede bitiriyorum. kendisinden de çok memnunum ama hazır bitmişken bi de nars’ın creamysini deneyeyim diyorum

 24. Nw15 tonunu kullandığım concealer. Çok memnunum ankamall mac mağazasından satın aldım fırça ile uygulandığı zaman çok başarılı duruyor. Ben kullanmadan önce yine mac den aldığım (bkz: fast response eye cream) uyguluyorum kuruluk nedeniyle. Kalıcılığı da başarılı. Benim için tek problem o pompası. Bir basıyorsun öyle çok geliyor ki yarısından fazlası ziyan oluyor. Böyle hafifçe basmak lazım pompa fışkırtmadan.

 25. o olmasa ne yapardım diye düşündüren concealer’im. yüzümde bol bol kızarıklık ve burun kenarlarım ve gözaltlarımda morluk mevcut. gözaltlarınızda müthiş bir kapatıcılık sağlıyor ancak doğru rengi seçtiyseniz. ben ilk olarak nc20’yi aldım. yüzüme aşırı aydınlık veriyordu fakat gözaltı morluklarım için yeterli değildi¸ buna rağmen sabah 8’de sürüp akşam 4’te hala durduğunu biliyorum. 2. nc20 tüpümü alırken yanında nc30’u da aldım. nc30¸ nc20’den daha sarı ve daha köyü. gözaltlarımı nc30 ile kapatıp¸ üstüne nc20 ile geçiyorum ve morluktan eser kalmıyor. yanlız¸ bu kapatıcı parmaklarınızla uyguladığınızda çizgilere fazlasıyla doluyor ve o çizgiler yüzünden bildiğiniz yaşlanmış gözüküyorsunuz¸ yani en azından bende öyle oldu. ben rt expert face brush’la uygulamaya başladım ve pürüzsüz bir bitiş sağladı. herkesin edinmesi gereken makyajın baştacı üründür kısaca

 26. nw25’ini kullandığım ve kapatıcılığından inanılmaz memnun olduğum kapatıcı. tek sıkıntım (sanıyorum) ton konusunda mac make-up artistinin(!) azizliğine uğradığımı düşünmem. genetik olarak aşırı mor göz altlarım¸ hatta göz çevrem var. ürünü sürerken hiçbir sıkıntı yok¸ açık ve kapatıcı bir ton fakat bir süre geçip ürün kuruyunca rengi rahatsız edici ölçüde koyulaşıyor¸ gül kurusuna dönük bir koyuluk yaratıyor. farklı bir ton denemeliyim belki de..

 27. Çok güzel¸ çok iyi bir kapatıcı ancak pompasından gereksiz fazla miktarda ürün gelmesi yok mu… İşte o bitiriyor insanı.

 28. çok ama çok sevdiğim kapatıcı. göz altını bolca nemlendirip uyguladığımdaki durusuna bayılıyorum. çizgilenme yok¸ üstünden pudrayla geçmek yok. sabahtan sur çık¸ tüm gün endişelenmeden gez.bu arada karma ciltli olmama rağmen ben altına bolca nemlendirici sürüyorum. kuru ciltler memnun kalmayabilir üründen. bir de herkesin bahsettiği kullanışsız pompa durumu var. onun için de ürünü alırken bir tester kabı istiyorum¸ böylece ürün ziyan olmamış oluyor.

 29. Pompası sinir bozucu olan kapatıcı. Kalıcılığı süper kapatıcılığı süper çizgilere doluyor bende malesef. süngerle en iyi sonucu alıyorum. Hemen sabitleniyor hızlı uygulamak lazm

 30. Nars pure radiant renkli nemlendiricimle çok az bir miktarını karıştırarak yüzüme uyguladığım kapatıcı. Böylelikle hem bej tonuyla renkli nemlendiricinin sarı tonunu kırıyor hem de renkli nemlendiricinin daha kapatıcı olmasını sağlıyor.

 31. nasıl yazılmamış hayret. Mac’in en ünlü ürünlerinden biridir. Yoğun kapatcılık verir¸ biraz gözaltlarını kurutur ama iyi bir nemlendirici ile üstesinden gelinir. Tercihim beautyblender ile uygulamak. Pürüzsüz ve aydınlık bir gözaltı sunuyor sonuç olarak.

 32. beauty blender sünger ile çok başarılı bir sonuç veren¸ uygulamadan hemen sonra transparan pudra geçildiğinde uzun süre göz altlarında kurtarıcı olan concealer.

 33. tartışmasız dünyanın en iyi kapatıcısı drugstoredan high end’e denemediğim kapatıcı kalmadı ama pro longwear performansına ulaşabilen bi kapatıcı bulamadım o yüzden artık nc20’yi nikahıma almaya karar verdimAma bana garip gelen şey pro longwear fondöteni de denedim mesela ondaki nc20 daha koyu sarı duruyor neden acaba

 34. Sonunda nasıl az ürün sıkacağımî buldum. Eğer pompa kısmını aşağı doğru eğerek sıkarsam çok daha az ürün geliyor 🙂

 35. parasını kendim ödeyerek aldığım en yüksek meblağlı kozmetik ürünüdür. son zamanlarda iyice canımı sıkan göz altı morluklarına bi dur demek için aldım. fakat sanırım parama acıyorum.parama acımamın en büyük sebebi rengi doğru tutturamamam. aslında bir süre önce denemiş ve rengini bulmuştum. ancak yine aynı rengi (nc20) aldığım zaman göz altı morluklarımı yeteri miktarda kapatamadığını gördüm. yani evet kapatıyor ama böyle bir grilik kalıyor orada. bir diğer sebep ise resmen beton gibi duruyor göz altında. ay o göz altları nasıl yaşlı¸ nasıl cakey duruyor bir görseniz. geceden hindistan cevizi yağı sürüp yatıyorum göz altlarıma ben¸ ama bana mısın demiyor. göz altımın bütün nemini emiyor.öte yandan kapatıcı özelliğine laf edemem. evet göz altlarımda yeterince iyi değil ama ciltteki kızarıklıklarım konusunda kendisini tek geçerim. cildimde arada beliren sivilceler için de o ürüne o kadar para verir miyim¸ orası tartışılır.tabi bir de kendisi isminin hakkını verircesine kapatıcı.

 36. Şişirilen bir ürün olduğunu düşünüyorum. Bloggerlerın öve öve bitirememesi üzerine siyah/mor göz altlarıma çare olacağını düşündüm ama sonuç gri göz altları ve beni 5 yaş büyük gösteren çizgiler! Hiçbir şekilde tam örtücülük veren bir kapatıcı olduğunu düşünmüyorum.

 37. Uzun süredir anlaşamadığım kapatıcıydı kendisi. Fırçayla ya da parmakla uyguladığımda göz altlarımı 10 yaş daha yaşlı göstermekte üstüne yoktu. Ta ki beauty blender ile uygulamaya başlayıncaya kadar. Bitirene kadar bu şekilde uygulayıp bir daha da satın almamayı planlıyorum.NW25 rengine sahibim fakat yüzümde kullanmama ihtimal yok çünkü bir süre sonra tupturuncu oluyor. Bir tek bende mi böyle bir problem var merak etmekteyim ?

 38. göz altımda morluk sorunum yok ancak verdiği aydınlık ve pürüzsüz duruş için nw20’sini kullanmaya başladığım ürün.

 39. hakkında fikirlerimin pozitif ve negatif yönde sürekli değiştiği kapatıcı. Göz altlarını aydınlık ve kusursuz gösteren yegane kapatıcı. Çizgilere minimum düzeyde doluyor ve “yemişim kurutmasını be” dediğim dönemdeyim bu ürün için.Sırf gözaltı değil cilt lekelerini örtmede de çok başarılı ve benim gibi eli kolu durmayan bir insana akşama kadar kıpırdamadan tam örtücülük sağlaması da yine tercih sebeplerimden.

 40. oldukça mor ve çökük gözaltlarım olduğundan ve herkes tarafından çok övülünce denemeye karar verdiğim kapatıcı. Mac mağazasında denediğimde nw20 rengini mua tam rengim olduğunu söyleyince aldım. dışarıda telefonun kamerasına baktığında bir de ne göreyim! Pespembe bir göz altı! Mac mağazasının ışıkları altındaki görüntüm gün ışığında kayboldu cicişler. Artık baz olarak kullanıp üstüne sarı alt tonlu kapatıcı geçerek kullanıyorum.

 41. Alıp pişman olduğum kapatıcı. Kuru göz altlarımı daha da kuruttu. Kuru-karma cilt yapısı olan kimseye önermiyorum fakat karma yağlı cildiniz/göz altlarınız varsa hiç durmayın alın tam size göre derim. High light etkisi fazla yok diye düşünüyorum ama kapatıcılığı 10 üstünden 7-8.

 42. Bana göre bu kapatıcıdan memnun olmamak imkansız. Ton seçiminden dolayı memnuniyetsizlikler yaşanıyor olabilir. Onun dışında piyasada fiyat performans ve uzun süre bitmemesi yönünden en iyisi olduğunu düşünüyorum.Burada dikkat edilmesi gereken şu var ki diğer concealerdan biraz daha yoğun fondöten kıvamında o yüzden diğer concealera göre daha az kullanmak daha güzel sonuç verir.

 43. bloggerlar öve öve bitiremiyor diye gittim onca para verdim aldım. Benim göz altlarım mor ve yapısal olarak çökük. Kapatacağına iyice belirginleştirdi morluğu ve çizgilere dolmasını geçtim kendisi yarık yarık çizgi oluşturuyor alakasız yerlerde. ayrıca göz çevresini kurutuyor. Diyorlar ki çok yoğun nemlendiricili bir krem ve somon rengi erase paste üzerine kullanın bu ürünü üstüne de sabitleyici bir pudra ile sabitleyin. Yahu arkadaşım zaten ürün 70 lira bi de bu saydıklarını mı alalım kat kat uygulayalım. Saçmalık yani. Kim Kardashian fondöten olarak da kullanıyormuş bunu. Ben de face&body ile karıştırıp kullanıyorum bazen. O zaman sonuçtan memnunum ama göz altı kapatıcı olarak sevmedim ne yazık ki.

 44. büyük umutlarla aldığım ve bir o kadar da para bayıldığım üstüne Mac çalışanı suratsızlığı çektiğim ama rezalet bir kapatıcı. şu an gözümde bu var ve aynaya bakıyorum kurumuş pudralaşmış bi görüntü. en ince çizgiye dahi girmiş ve dahi kendisi çorak toprak misali çizgiler oluşturmuş. Gözaltlarım giderek grileşmiş. Sırf çok para verdim diye kullanıyorum bir daha asla almam ki cildim karmadır. Mac face&body ile karıştırıp kullanıyorum ben bunu fondöten niyetine. Cilt için kapatıcılığı yeterli derecede iyi çünkü. Ay benim gözlerimin altı çok mor diye ağlayan ve yere göğe bu ürünü sığdıramayan aslında makyaja bile ihtiyacı olmayan bloggerların kesinlikle abarttığı bir ürün.overrated.

 45. mac select moisturecover cache-cernes concealer’a kıyasla çok çok daha iyi. Duruşu¸ yapısı çok daha güzel¸ nemli süngerle uygulayınca çok daha pürüzsüz bir bitiş sağlıyor. Kuruma yapmaması için göz çevresini öncesinde iyice nemlendirmek lazım. Her gün kullanıyorum ama bende göz altı morluğu ya da göz altı torbası falan yok¸ o açıdan değerlendiremicem.

 46. nw20+nw25 i karıştırarak rengini ayarlayabildiğim ve çoğumuzun aksine gözaltlarımı kurutmayan¸ şimdiye kadar kullandığım en iyi kapatıcıdır.Net kapatır.

 47. Fazlaca kurutuyor evet ama gerçekten uzun süre dayanıyor yapışıp çıkmıyor sırf bu yüzden bile alınası bir ürünmüş.

 48. Kapatıcılığı çok iyi ama yaz ayları için biraz ağır bir ürün. Gözaltınızda fazla problem yok sadece aydınlık olsun istiyorsanız¸ daha hafif yapılı ürünler kullanmanızı öneririm. Bobbi Brown creamy corrector alternatif olabilir.

 49. Şimdi öncelikle bu ürünü beğenmeyenler olmuş ben de ilk denediğimde çizgilere doldu¸ göz altlarımı kuruttu¸ pul pul yaptı ayyy bu neee dedim. Ama daha sonra mükemmel görünüm için neler yapılması gerektiğini anladım. Bir kere renk seçiminizin doğru olduğundan emin olun eğer göz çukurunuz çok mor ise önce turuncu alt tonlu bir correctorla renk eşitleme yapmanız şartt.Eğer sadece bu ürünle göz altı morluklarınız kapanacak sanıyorsanız hayal kırıklığına uğrarsınız.. Evet cicişler öncelikle göz yapınız çok kuruysa muhakkak yağ içerikli olmayan bir nemlendiriciyle göz altlarınızı nemlendirin. Sonrasında turuncu alt tonlu bir correctorla renk eşitleme yapın ama correctoru çok ince bir tabaka halinde sürmelisinizz. İyice ıslatip nemini aldığınız bir makyaj süngeri yardımıyla prolongwearı tampon hareketlerle özellikle burun kemiğizle gözünüzün birleştiği kilit noktaya ekstra özen gösterek v biçiminde sürün. Bazı kadınlar concealeri maşallah yanaklarına kadar sürüyor. Göz kapağınız bu kadar ağır bir ürünü kaldıramayacağı için sakin göz kapağınıza uygulamayın. Göz kapağınızı wetn wild brüle ile eşitleyebilirsiniz. Bazı vlöggerlar üzerinden sabitleyici pudra ile geçiyor olsa da göz altlarında kuruluk olanlar sakin ha pudra geçmesin aksi halde kabuk kabuk olur. Biraz uğraştırsa da göz altlarınız gün boyu mükemmel gözükecek.

 50. Ben nw20 rengini aldım. Mac’de sürdüklerinde gayet güzel rengi tam oturmuş gözüküyordu ta ki gün ışığında bakana kadar. Açık buğday tenli olmama rağmen göz altlarım beyazımsı böyle grimsi duruyor.Ben de boşa gitmesin diye göz makyajımı sabitlemek için gözkapağımın üzerine sürüp öyle göz makyajımı yapıyorum.Bir daha alırsam günışığında bakıp öyle karar vereceğim. Yalnız hiçbir şekilde Göz altlarına dolmuyor.

 51. Nw 20 rengi addta karaborsa gibi olan kapatici. Elimdeki ikinci sisem bitmeden yenisini alip depoluyorum. Ben elimle¸ fircayla¸ beauty blender ile uygulama yapiyorum hic bir sekilde sorun yasamadim. Tek sorunu surekli gelen zamlar ve pompasinin fazla urun vermesi. Elinizi alistirana kadar biraz urun ziyan olabiliyor.

 52. nc25 rengini kullandığım¸ çok kapatıcı¸ gözaltını kurutmaya meyilli¸ pompası insanı öldürecek kadar sinir bozucu kapatıcı.kullandığım renk aslında bana bir-iki ton koyu ve turuncu ama çok ama çok ilginç bir şekilde¸ mac mağazasında bir göz altıma nc20 diğerine nc25 uyguladık¸ gün ışığında baktım ve nc25 çok daha iyi oldu. pompa sorununu ise seyahat boyu kaplara sıkarak hallediyorum¸ böylece ziyan olmamış oluyor. benim cidden sorunlu gözaltlarımda çok işe yarıyor. bir süre sonra pudrayla sabitlememe rağmen çizgilere doluyor ama çok sorun edilecek boyutta değil. özetle¸ narsla beraber en sevdiğim kapatıcı olan¸ kış yaklaştığında nc20 rengini de almaya niyetli olduğum hayatımın kapatıcısıdır kendisi.

 53. İyi bir kapatıcıya ihtiyacım vardı¸ paraya kıymaya razıydım. Clarins’inki ve mac arasında kalmıştım¸ hem daha ucuz hem de daha kolay ulaşabildiğimden mac’ten nc20sini edindim. İlk kullanmalarım hayal kırıklığıydı¸ arkadaşlar çok söylenmiş ama ben bir daha söylüyorum¸ bu şey kurutuyor. Karma cildim var¸ yazın göz çevrem ise çılgın atıyor yağ konusunda ama bu kapatıcı göz altımı inanılmaz kuruttu ve çizgilere doldu. Yavaş yavaş nasıl kullanacağımı öğreniyorum. Asla altına nemlendirici sürmeden kullanmıyorum¸ çok az miktarda ürünü azar azar yedirerek yavaş yavaş kapatıyorum göz altını. Bu durum da günlük makyajımı uzatıyor¸ beni deli ediyor. Bir de bir pompa ürün gerçekten çok fazla¸ yarısından fazlasını boşa harcıyorum ben. Yani çok tatminkar bir alışveriş olmadı benim için. Soranlara tavsiye edebileceğim bir ürün değil. Ha¸ kalıcı mı? Evet¸ kalıcı.

 54. Ben bu kapatıcıyla tanışınca aa benim göz çevrem kuruymuş dedim. Kremim de kiehls avocado baya araştırdım daha iyi nem veren ne alabilirim diye bariz farkı olan hiçbir öneri bulamadım. Rt süngerle uyguluyorum incecik transparan pudra geçersem 3 dakikada kabuk kabuk geçmezsem 10 saniyede çizgilere dolup birkaç saatte kabuk kabuk. Şu dünyadan istediğim gibi bir kapatıcı bulmadan göçüp gideceğim¸ yıldım. Çözümü olan ciciş varsa mesaj kutumu şenlendirebilirse aşırı ötesi mutlu olurum.

 55. Bir neslin gözaltlarını bitirecek olan ürün.fazlaca morluğunuz yoksa Kullanmayın arkadaş şunu¸ inanın göz altlarınız bayram edecek. Benim çarşaf gibi göz altımda bile 3 çizgi yarattı¸ daha bendeki ürün kırılıp paramparça olana kadar farkında bile değildim. Ürün zaten oldukça ağır ve kuru¸ e üstüne bir de pudra istiyor¸ ne kaldı fark olarak? Bu kadar kurutan ve beton gibi gergin birakan bir ürünü para verseler kullanmam artik. Hazır anti aging olaylarına başlama yaşımı geriye çekti lanet. Alternatifleri mi? (Bkz: bourjois healthy mix concealer)(bkz: l.a girl pro conceal hd concealer)(bkz: shiseido natural finish concealer)

 56. kapatıcılığından çok memnunum ancak kendime uygun rengini bir türlü tutturamadığım kapatıcı. nw25 kuruduktan sonra koyulaşıyor¸ nw20 inanılmaz açık kalıyor¸ nw20 ve nw25’i karıştırıp kullandığımda da hala cildime açık kalıyor. kendisiyle ne yapıcağımı bilmiyorum.

 57. altina kiehls avokadolu goz kremi¸real techniques sungerle pro longwear ve cok hafif essence transparan pudrayla tadindan yenmez.isin sirri sunger bence cunku hangi fircayla denediysem cizgilenme yapti ve bariz yapay durdu.islak sungerle denemenizi oneririm

 58. Altına corrector tarzı birşey sürmediğimde kapatıcılığını yeterli bulmuyorum hafif grilik veriyor sanki (nw20). Kalıcılığı başarılı fakat bazen iyi yedirilmezse çizgilere doluyor.

 59. Nw20 rengi acik cool alt tonlu tenimde bile asiri acik kalmaktadir. Ilk baslarda farketmemistim ama staj yaptigim ofiste patronun bana hasta misin yuzun kirec gibi demesiyle suclunun kim oldugunu hemen anladim. Ben de artik bir mua-zadeyim anlayacaginiz. Mutsuzum susluler.

 60. gözaltlarım çok mordur genetik:( o kadar çok ürün kullandım ki en son bu ürünü denedim en iyisi bu şimdilik tabi arayışım bitmedi. ben nc20 rengini aldım internetten almıştım hiç denemeden aldım rengi bana öldü aslında denemeden almama rağmen iyi seçim yapmışım. ama bana yeterli gelmiyor hala gözüküyor gibi tabi kurutuyor. nw20 rengini mi denesem ki bilemedim. ya da altına bobbi brown corrector bisque rengini sonra nc20 uygulasam tamamen nötr olabilir. tabi ilerki yaşlarda erken yaşlancak göz çevrem:( ilerde zaten estetik operasyon düşünüyorum kesin çözüm için

 61. mağazada denediğimde nw20 tenime açık kaldı nw25 ise tam oldu ve onu aldım. hata yapmışım tabii ki¸ sürüldükten sonra kendi renginden iki renk daha koyulaşıyor ve mor olan gözaltları daha da mor gözüküyor. çözüm olarak ise tenimden daha açık bir concealerla nw25’i karıştırıp öyle kullanıyorum.

 62. Dev yağlı cildimle beraber bu kapatıcıya aşık oldum!! Sizler için denemeler yaptım. Bu kapatıcı için far bazı olarak da kullanılabilir demişlerdi. Bir gözüme baz sürüp bir gözüme sürmedim. Bir de nemlendiricisiz çok kurutuyor demişlerdi. Onu da denedim.Nemlendirici sürüp üstüne kapatıcı sürdüğüm gözümün altındaki kırışığım hiç belli olmadı. Fakat kremsiz tarafta daha belirgin çizgim. Yani nemlendirici + kapatıcı çok mantıklı bir seçim!Far bazı olarak kullanma olayı yanlış. Bazsız olan gözümdeki far (benim üstteki etim göz kapağımı kapattığı için) üst kısma geçiş yaptı ve göz kapağım hafiften yağlanmaya başladı. Balm put a lid on it far bazı olan gözümdeki far ise aynen duruyor. Sonuç olarak : Nemlendirici + kapatıcı + far bazı = Mükemmel makyajKapatıcı olarak görevini muhteşem bir şekilde yapıyor. Göz altım hem mat duruyor¸ hem birikme yapmıyor¸ hem pürüzsüz¸ hem de her yer eşit tonda görünüyor! Sizler için çok net olan yeni sivilce izimin üzerine de sürdüm ve sadece hafif kızarmış gibi duruyor orası. Sanki bir an biri fiske atmış biraz zaman geçmiş ve birkaç saniye sonra geçecekmiş gibi. (muhteşem anlattım)Mac studio finish concealer kullanmış biri olarak bu üründen bin kat daha fazla memnun kaldım. Hatta sonsuza kadar bundan alacağım sanırım. Söyleyeceklerim bu kadar.

 63. Goz alti morluklarimin cigir actigi bir gun canima tak edip aldigim kapatici. Gunluk kullandigim orta kapaticiliktaki drugstore kapaticilar da isimi goruyor ama ozel gunlerde disari cikarken ne sursem de morluklarim kapanmiyordu. En azindan boyle gunlerde kullanirim diye aldim cunku yapisi goz cevresini kurutmaya cok musait oldugu icin gunluk kullanimda goz cevresini yorabilir diye dusunuyorum. Gerci ben her gun corrector ve concealer uygulayan biriyim ve belki de haberim olmadan zaten prolongwear kadar yoruyorumdur goz cevremi. Herneyse.Bendeki tonu nc30. Corrector uyulamadan morluklarimin kapandigini gormek beni oldukca etkiledi. Mua firca ile uygularsam sugerden daha iyi sonuc alacagimi soyledi. Sanirim cabuk sabitlenmesi sebebiyle.Tek hoslanmadigim sey mua urunu oldukca genis bir alana surdugu icin urunun sabitlenme asamasinda goz altlarimi germesi. Sanki kil maskesi uygulamisim gibi bir his olustu. Sonra gecti ama. Cizgilere dolmamasi cok guzel. Ustunden transparan pudrayla gecmeye hic gerek gormuyorum. Ama altina iyi bir nemlendirme sart. Nars creamy concealerin bana uygun tonunu bulamadim. Benefit erase paste de cok pembe alttonlu kaldi yuzumde. Corrector olmadan kapaticilik sagladigini duydugum bir de bu vardi ve tenimle de en iyi bu butunlesti. Sanirim birileri daha iyisini yapana kadar benim icin en iyisi bu.

 64. kapatıcılığından çok memnunum. yağlı ciltler için uygun¸ uygulaması kolay¸ tenle güzel bütünleşiyor. gözaltı değil de sivilce ve izlerini kapatmada çok daha başarılı bulduğum kapatıcı. elimde kalmadığından her mac’e gittiğimde tester için saldırıyorum. ancak kuru ciltler uzak durmalı.

 65. İlk kapatıcım diyebilirim. Bolca nemlendirip 5dk bekledikten sonra uyguluyorum¸ ilk saatinde gayet güzel duruyor ama sonrasında pudra pudra¸ ciltle bütünleşmemiş ve çizgilere dolmuş hale geliyor. Ama koyu göz altlarımı kapatabildiği için seviyorum.

 66. Pompasını kullanmayı da öğrendiniz mi¸ kapatıcının dokusundan kalıcılığına dek her şeyi tadından yenmez. Ancak o nasıl bir pompadır? Gerçekten her sabah elimde kalanı silmek zorunda kalıyorum içim acıyo. Neyse ki kapatıcılıyla gönlümü fethetmeyi başardı¸ gülü seven dikenine katlanır :))

 67. formülü yoğun fakat kremsi değil¸ kapatıcılığı çok başarılı. altına nemlendirici ve üzerine pudra geçmezsem çizgilere doluyor ve çok kurutuyor. ama bahsettiğim işlemler yapılınca ve beauty blender ile uygulayınca harikalar yaratıyor. her ne kadar zahmetli bulduğum için özel günler hariç kullanmasam da bugün eve gelen yardımcının neredeyse dopdolu bir şişeyi kırdığını görünce yaşadığım duygular tarifsizdi gerçekten. hayatımdan ben istemeden çıktığı için değerini daha çok anladım¸ en kısa zamanda almayı planlıyorum.

 68. Nw30 rengini takas yoluyla elde ettim. Ben bu ürünün koyulaştığını¸ ürünü elime 1 pompa alıp¸ oradan gözaltlarıma uyguladığımda elimde kalan koyu halkaya baktığımda anladım. Yüzümde o renk değildi. Çok hızlı uygulamak gerekiyo. Her gün uygulamadığım için kurutuyo mu kurutmuyo mu diye bi şey söyleyemicem ama tek başına bile çok örtücü. Ayrıcs Cam bi tüpte gelmesi dezavantaj.

 69. dün edindiğim kapatıcı. sarı alttonlu olmama rağmen nw20 rengini aldım cünkü orda denediğimde nc20den daha iyi durdu ve kapatıcılıgı daha yüksekti.göz altında bembeyaz görüntüyü sevmediğimden ayrıca açık renkler göz altımı hiç hiç kapatmadığından tam cilt rengimi hatta biraz daha koyusunu bile almış olabilirim nw15i denemedim.şimdiye kadar kullandığım concealerlarestee lauder double wear- çok pudralı geldi bana ve cizgilerime cok doldu ayrıca grileşme yaptınote full coverage-rengi cok sarı ve cizgilerime doluyorimmel match perfection-hafif bi kapatıcı ilk sürdğümde güzel ama kalıcılığı vasat. bi de ek olarak sürdükten sonra böyle tuhaf tuhaf pütürcükleniyo kapatıcı.nasıl anlatsam bilemedim pudralı gibi değil de cilt fondoteni kusar ya o da öyle oluyove son olarak loreal true match- bu kapatıcı bana cok agır geldi.inanılmaz cizgilerime doldu ve göz altımı inanılmaz kuruttu.kapatıcılıgı orta ama bu da gün içinde silindi giti.sonuç olarak bunları niye yazdım karşılaştırabilmek için.dün ve bugun olmak üzere 2 kere kullandım ve bayıldım.kapatıcılıgı digerlerine göre cok cok iyi fakat yine de benim kopkoyu gözaltımı tamamen kapatmadı.bi corrector geçsem fena olmaz ama o da cok agır olur diye düşünüyorum ikisi birdenbeklediğim kadar ağır bi kapatıcı degil.ben böyle daha pudralı kıvamı yogun falan bişi bekliyodum.hiç öyle olmadı.çizgilerime gün boyunca dolmadı ve kalıcılığı da gayet güzeldi.göz altlarımı kurutmasını bekliyodum ama o da olmadı.ileride bi sıkıntı olursa editlerimsonuç olarak benim çok memnun kaldığım bi ürün şimdilik.tek problemi herkesin bahsettiği gibi pompası¸çok minik basmak gerekiyo gerekli ürünü ayarlayabilmek için¸ o da aşılmayacak bi sorun degil.

 70. şu anda nw25 rengini bitsin diye sevmeyerek kullandığım kapatıcı.öncelikle zaten kuru ve sorunlu olan göz altımı resmen çöle çevirdi¸ ne kadar nemlendirsem de kupkuru duruyor. işin garibi yoğun kapatıcılığıyla ünlü olan ürün benim göz altımı kapatmıyor! zaten yoğun olan concealerın altına bi de corrector sürmek istemediğim için idare etmeye çalışıyorum şimdilik.

 71. uzun zamandır almamak için savaş verdiğim¸ama en sonunda el mahkum kendisine teslim olduğum¸nc15 rengini kullandığım kapatıcı.kabul edelim ki¸günlük kullanım için ağır kalabilecek bir yapısı var¸kurutuyor¸çizgilere doluyor..ama o hakkını sonuna kadar verdiği kapatıcılığı sayesinde onu satın almak farz oluyor adeta..kendinizi iyi hissetmek istediğiniz özel günlerde kullanılası¸diğer günlerdeyse tavsiye isterseniz clinique airbrush concealer derim ben.

 72. Alalı bir sene oldu ama doğru kullanmayı daha yeni öğrenebildim :))) gözaltını kurutuyor evet ama çok iyi kapatıyor ve çok uzun süre kalıyor. Ben sadece göz kemiğime uyguluyorum çok yukarı çıkmıyorum. Dolayısıyla çizgileye dolamıyor :p evet bunu daha yeni akıl edebildim çok utanıyorum:/ bitirebilirsem şayet tekrar alır mıyım bilmiyorum daha hafif ürünler denemek istiyorum..

 73. Korkunç kötü bir kokusu olan¸ kupkuru sabitlenmesinden mütevellit cildi kurutuyormuş gibi gelen ama altına hızlı emilen güzel nemlendirici bir kremle sıkıntı yaratmayacak¸ bence muadili olmayan bir ürün. Drugstore hiçbir ürün bunun kadar kalıcı ve sorunsuz kapatamaz. Her neyse bu kapatıcıyı en iyi uygulama yöntemi bence ne beauty blender¸ ne parmak¸ ne concealer fırçası. Bu arkadaş sadece küçük sık kıllı ve kılları az buçuk yumuşak bir fırça istiyor (bkz: real techniques setting brush)¸ ikinci sırrı ise minimum düzeyde kullanmak. Üçüncü sırrı ise pompalı kabında değil de minnacık bir kavanozumsu şeyin içine iki üç pompa sıkıp onunla günlerce idare etmek. Bu setting brushi kavanozun içindeki ürüne çok hafifçe dokunduruyorsunuz¸ fırçaya baktığınız zaman iki üç minik nokta kadar ürün olacak hemencecik gözün altına bir swipe yani hafifçe sürme kaydırma hareketi yapıyorsunuz ama çok bastırarak değil¸ biraz da pit pit gene fırçayla ama aynı şekilde bastırmadan¸ bir swipe daha¸ azıcık da çizgileriniz varsa o bölümde swiple yapın ki dolmasın¸ bir anda tek bi göze çalışın¸ ikisine aynı anda sürüp sonra diğerini yapmayın¸ tek tek. Üstüne de hemen ince bir pudrayla aynı fırçayla sabitleyin. Diğer bir husus da renk tonu seçme¸ concealerlarını mac normal renklerin bir tık açığı olarak seçmiş¸ yani aydınlık istemiyorsanız ten renginizden bir ton açığını almayın hatta bir ton koyusunu alsanız da oluyor. Misal¸ ten rengim nc20¸ concealerda açık geliyor¸ keşke nc30 alsaymışım diyorum. Ama fondöten ve pudrada nc20 kullanıyorum. Eco tools airbrush concealer¸ rt eye starter kit içerisindeki deluxe crease brush¸ seohora 57 pro airbrush concealer ile de fena olmaz¸ ama minimum ürün¸ Maximum kapatıcılık¸ çizgilere dolmama istiyorsanız rt setting brush’dan başkasına muhtaç değilsiniz¸ bu şekilde uygulandığında iki nokta kadar ürün yeterli gelmezse şayet ikinci hatta üçüncü katı dahi sürebilirsiniz.

 74. Bir ihtimal daha var…Fondöten kullanmadıysanız eğer ve kullanmayacaksanız eğer¸ mac 130 numaralı minik stipplin fırça ile de kusursuz bir sonuç alıyorsunuz. Bu da günlük makyajsız kurtarıcımdır. Linkte youtube’da bunu bu şekilde uygulayan abla gayet problemli göz altlarına sahip. Ben de bunu böyle denedim¸ yalnız kesinlikle bu fırçanın muadili yok¸ rt stippling brush ile kesinlikle aynı sonuç alınmıyor veya ben beceremiyorum. Hatta rt setting brush’a küçük bir toka taktım¸ mac boyutuna getirmek için gene de aynı sonucu vermiyor ve her zaman çok batıyor. link: youtu.be/CqdM9bp0BJY hızlı göz altı kapatma)

 75. severek kullandığım nars’tan sonra en sevdiğim concealer. ürün yapısını kalın bulan arkadaşlara ıslak süngerle uygulamalarını tavsiye ediyorum

 76. Ürünü bende bayılarak almıştım.hatta hayatımın kapatıcısını buldum diye düşünmüştüm.galiba buraya da yazmıştım.ancak sonrasında göz altlarımı kuruttuğunu ve pul pul bir görünüm yarattığını farkettim.atmaya da kıyamıyorum.bi kenarda duruyor.kapatıcılığı çok yüksek bazen yine kullanıyorum.o da atmaya kıyamadığımdan.bi daha asla almam.

 77. Pompası hariç çok seviyorum ben bunu. Bende öyle aman aman bir kurutma yapmıyor. Tek katta corrector sız bunun kadar kapatan başka bir concealer görmedim.

 78. Mac başlığına da yazdığım gibi favori makyaj ürünlerim arasındadır. Çok güzel kapatıyor ve aydınlatıyor. Eğer pompasından yanlışlıkla fazla ürün almışsam kalanını yüzme fondötenden önce uyguluyorum ve fondötenimi yüzümde daha aydınlık gösteriyor. Geçen hafta aldığım keihls avakadolu göz kremini sürdükten sonra bu ürünü sürdüğümde ise göz altlarımda ürünün daha güzel ve daha kalıcı olduğunu farkettim.Son olarak benim gözaltlarım çok mor olduğu için corrector üzerine bu ürünü az uyguluyorum. Daha önce tek başına da kullandım o zaman da kapatıcılığı gayet başarılıydı.

 79. bir süre kullanıp¸ sonra bir kenara atıp hatta arabadaki makyaj çantasının içine koyduğum amaaa taa ki elimdeki kapatıcıların yeterince aydınlık göstermediğini hissettiğim ana kadar. beauty blender aldıktan sonra bunu arabadan geri alıp tekrar kullanmaya başladım ve şuan dibine yaklaştı. tabi yazın kullanamam nc15 rengini¸ bitince nc20 alabilirim. kıymetini geç anladım ve kesinlikle süngerle daha iyi uygulanıyor¸ kalın durmuyor

 80. Nw 20 rengine sahip olduğum ve üzerine tanımadığım kapatıcı. Bi aralar la girl pro conceal’ı buna dupe gösterildiği için¸ hem de uygun fiyatlı diye koşa koşa denemiştim. ama cık. yanından bile geçemez. Fiyatına rağmen dönüp dolaşıp yine bunu alırım. Şu anda daha iyisi yok.

 81. Concealer sürmeden sokağa çıksam polis kolumdan tutar¸ kan testine götürür¸ bende ki öyle bir morluk. Maalesef genetik ve çaresi yok. hiç abartmıyorum 2 yıl boyunca belki daha bile fazla her gün sadece bu kapatıcıyı kullandım. Keşke biri beni uyarsaymış. Bu kapatıcıya aşk dolu övgüler yazan kimi görsem kolundan tutup uyarmak istiyorum. Ben yaptım siz YAPMAYIN. Yarattığı hasarı 6 aydır toparlamaya çalışıyorum. yakında göz altı nemlendiricimi yutacağım son çare olarak. Öyle kuruttu öyle hırpaladı. Evet muhteşem kapatıcılığına¸ tüm gün boyunca oynamadan sabit kalışına söylenecek söz yok. Zaten söyleyeni Allah çarpar. Fakat bu ürün kesinlikle her gün kullanılacak bir ürün değil. Hala kapatıcı çekmecemde tutuyorum daha iyisini bulana kadar da tutmaya devam edeceğim ama sadece özel gecelerde¸ haftada maksimum 1 gece kullanmak şartıyla tutuyorum. Alkol bağımlılığı gibi gözünü sevdiğim şey. Özetle günlük olarak kullanıp göz altınızı mahvetmeyin. Bahsettiğim etki 1-2 tüpte değil daha sonraları ortaya çok ciddi şekilde çıkıyor ve toparlamak çok zaman alıyor. Makyajınızın asla akmasını istemediğiniz sizin için çok önemli günlerde kullanmak için alın. Ve dip not ben günlük olarak çareyi benefit erase paste+ açık renk kurutmayan herhangi bir drugstore kapatıcıyla buldum. Belki aynı kaderi paylaşan birileri vardır¸ fikir olur.

 82. oldukça yoğun bir katılıkta olan ve çizgilere dolan bir kapatıcıdır. ancak fırınlanınca bu durum giderilebiliyor. renkleri beni tatmin etmese de ten rengi konusunda makyajın pantone’e skalası gibi kullanılıyor (word of mouth marketing bu mu hocam?)genelde NW20¸ yazın NW25 olarak tespit edilebilirim.

 83. Nc 20 ikinci tüpünü kullanıyorum ¸ her gün makyaj yapıyorum ve bir tüp ürün 6 ay kullanılıyor . Ürünün iyi tarafı hızlı kuruması ¸ cildi yağlandırmaması¸ göz altı kalemi ile birleşince kalemi akıtmaması¸ kırışıklık arasına dolmaması¸ orta-üst kapatıcılığının olması. Her ürünün bir kusuru vardır dersek kullanım şişesi pompalı olduğu için gereğinden fazla ürün elinize geliyor ama bu asla bu ürünü tercih etmememe neden olmaz.

 84. güzel bir kapatıcı¸ hafif sıvı gibi ve epey yayılıyor ama pompası gereğinden fazla ürün veriyor¸ biraz ziyan oluyor hissine kapılabilirsiniz. inceliğine rağmen oldukça örtücü. ben en iyi elle veya beauty blenderla uyguluyorum.

 85. Beni aşka inandıran kapatıcı.Cildim kuru değil¸ ama yine de iyice nemlendirdikten sonra bir de altına kremsi bir corrector veya o ara çok morluğum yoksa nemlendirici özelliği olan başka bir kapatıcı geçiyorum herhangi bir kurutma yapmadı. Kalıcılığına zaten laf yok¸ çizgilere dolmamasına da kurban olurum

 86. Tanım: göz altımı doğal bir şekilde kapatan fakat çok kurutan en sevdiğim kapatıcı.Bende nw25 rengi var¸ yazın bronz tenimle uyumlu ama kışın almıştım koyu gelmişti. Yorumları okuduktan sonra biraz tırstım ama ben her gün kullanıyorum tam oh be dedikten sonra bu üzdü:(

 87. Kendimi beğenmek için ne kadar zorlasam da bi türlü beğenemediğim¸ övüle övüle bitmeyen yine şişirilmiş bi Mac ürünüdür. ama tabii yanılıyo da olabilirim çünkü kullanan herkes baya hayatının kapatıcısı yapmış bunu. Mac’ten bikaç hafta önce aldım nc 25 rengini. evet nc 15-20 olduğumu biliyodum ama salak gibi gidip o rengini aldım. mağazanın ışıkları altında da normal gözükmüştü gözüme. makyöz de bu size uydu diyip diyip durdu zaten ama eve gelip sürünce gözaltılarım resmen kahverengi oldu. neyse ben bunu pudrayla mudrayla açarım dedim geçtim de ulan sürdükçe sürüyorum ama ı ıh hiçbişey örttüğü yok. herkesin gözaltını silip atan konsiylır örtmemekle kalmadı bi de kapkahverengi gözaltlarım oldu. kokusu da felaket kötü zaten. o Yüzden diyceğim bi deneyip düşünüp alın bunu¸ paramla rezil oldum anam iyi mi. Buraya kadar okuyan varsa da öpüyorum onu inşallah yardımım dokunmuştur ne diyim..

 88. kendisiyle aşk yaşıyoruz <3 bir aydır kullanıyorum ve daha önce neden almadım diyorum. çizgilere en az dolan kapatıcı bu sanırım. çok güzel kapatıyor ve 8 saat kalıcı diyorlardı¸ doğru. doğal durması¸ çizgilere diğer markalara göre daha az dolması ve çok güzel kapatmasıyla beni benden alıyor.

 89. ne kadar mükemmel bir kapatıcı olduğunu¸ uzun süre farklı kapatıcıları kullanıp tekrar buna döndüğünüzde daha iyi fark edersiniz. kalıcılığı¸ duruşu¸ kapatıcılığı her şeyiyle muazzam.

 90. Mükemmel bir kapatıcı..adının hakkını veriyor yani¸kapatıyor.ben tüm yüzüme uyguluyorum bazen..yağlıya dönük karma cildimde parlama¸ cakey görüntü¸kurutma filan yapmadı..kuru ciltli olanların alırken bir daha düşünmesi gereken bir ürün..gözaltlarımda kuruma yapmadı fakat ben sürmeden önce nemlendiriyorum..her gün kullanmıyorum¸belirteyim..sıkı bir makyaj yapmak istediğimde sürüyorum..kımıldamıyor yerinden ne allığım ne bronzerım..tek sorunu pompası..yeterli miktar ürün alabilmek için son nefesimi veriyorum o derece zor..

 91. Gözaltlarımı cok kuruttu resmen yanıyor acıyor gözlerim kullandıktan bi süre sonra. Üstelik nemlendirmeden kullanmıyorum. Ama vazgecemiyorum da. Genetik olan göz altı morluklarımı kapatabilen tek concealer çünkü. Ne yapacağımı bilmiyorum. Bi de sanırım bana yanlıs ton verildi. Sürdükten 5 dakika sonra oksitlenip tupturuncu bir sey oluyor tenime sürünce

 92. kapatıcı arayışımı ilelebet sonlandırmış kapatıcıdır. transparan pudrayla da sabitlendiğinde 12 saate kadar kapatıcılık sağlıyor¸ bende çizgilere dolma¸ cakey görünüm ya da oksitlenme de asla yapmadı. tek kötü yanı kabı. hem çıtkırıldım bir cam şişede¸ hem de pompası gereğinden çok çok fazla ürün veriyor. azıcık basayım derken 3 makyajlık ürünü elinize geliyor. yine de 6 aydır neredeyse her gün kullanmama rağmen hala bitmedi¸ birkaç ay daha gider diye düşünüyorum. bence fiyatını hak ediyor.bunun kadar yoğun olmayan ama yine de kalıcı ve başarılı bir kapatıcı arıyorsanız da (bkz: smashbox Camera Ready BB Cream Eyes) öneriyorum¸ güneş koruması da var 15 spf. Yine Smashbox’ın Studio Skin 24 Hour Waterproof Concealer’ı da çok övülüyor¸ çok merak ettiğim ve beklentimin çok yüksek olduğu bir ürün o da.

 93. Benim gibi göz altı morluğu sıkıntısı çeken bütün arkadaşlara önereceğim kapatıcıdır. Yapısı yoğun¸ kapatıcılığı yüksek olmasının yanı sıra göz altlarına dolup çizgi oluşturmaması da bu kapatıcıya aşık olmanızı sağlayacaktır. Çevremde bu kapatıcıyı kullanıp memnun olmayan bir arkadaşım yok¸ yalnız göz altı probleminden muzdarip değilseniz daha uygun fiyatlı kapatıcılara yönelebilirsiniz.

 94. sarı alt tabanlı¸doğal ve gerçekten başarılı bir kapatıcı (göz altlarım mor değil). Pudrayla sabitlerseniz ya da göz çevrenizi ürün öncesinde iyice nemlendirirseniz tadından yenmez yoksa koşaar hızla çizgilere doluyor.

 95. İki sene önce kullaniyordum. Göz altı morluklarıma takıntılıydım o dönemde¸ uyku problemlerim olduğu icin gözaltlarım hem mor hem de şiş idi. Bu kapatıcı gercekten güzel kapatıyor. Ancak göz altlarını yoruyor. Bir de pompası çok ürün çıkarıyor bu yönünü sevmiyordum.

 96. Mac’in en popüler ürünlerinden biri ancak benim için yeterli kapatıcılığı sağlamamaktadır. Ayrıca renk skalası da problemlidir. Bana renkler ya çok açık ya da çok koyu kalmıştır. Bir dönem iki rengi karıştırarak kullanmıştım. Daha sonra keşfettiğin narsın likit kapatıcısını bu üründen çok daha başarılı buldum.

 97. uzun süren kapatıcı arayışlarıma son noktayı koyan ürün. bugüne kadar kullandığım en pahalı kapatıcı olan nars radiant creamy concealer’ın bende yarattığı hayal kırıklığı üzerine ilaç gibi geldi resmen. bu iki kapatıcıyı kıyaslayacak olursam nars’ın daha kapatıcı olduğunu söyleyebilirim. ancak bu kapatıcı benim gözaltlarımda o kadar kuru ve pütür pütür duruyordu ki anlatamam. göz altlarımı ne kadar nemlendirsem de o kuru görüntüden asla kurtulamamıştım. ayrıca nars¸ pudrayla sabitlesem de sabitlemesem de deli gibi çizgilere doluyordu. sabah sürdüğüm kapatıcı akşama kadar gözümün altında yarım yamalak kuru pütürlü iğrenç bir görüntüye sebep oluyordu. mac pro longwear concealer beni çok şaşırttı. ben çok yoğun bir ürün bekliyordum ama yapısı incecik. kapatıcılığı nars kadar fazla değil ama 10 üzerinden 7 diyebilirim. dağıtması kolay. ben parmaklarımla uyguluyorum ve nars kullandığımda ortaya çıkan o pul pul görüntü mac’te asla olmuyor. ürün o kadar iyi sabitleniyor ki sabah 7’de sürüyorum¸ akşam 7’de silmezsem göz altlarımda aynen durmaya devam ediyor. la girl pro conceal hd concealer’ı bu ürüne muadil gösterenleri de kınıyorum. bence la girl bunun yanından bile geçemez. hem çizgilere doluyor hem de bu kadar kalıcı değil.mac pro longwear concealer’ı iyi ve kötü yanlarıyla şöyle özetleyebilirim:iyi yanları:ince yapılıdağıtması kolayçizgilere dolmuyorpudrayla sabitlemeye gerek olmadan saatlerce bozulmadan duruyorürün miktarı fazla (9 ml)çok çok az miktarda ürün yeterli oluyorkötü yanları:cam ambalajlı olması ürünü “travel friendly” bir ürün olma kategorisinden çıkartıyor. pompasından az ürün almak için çok fazla basmamak gerekiyor.

 98. Ya taman efsane kapatıyor ama göz altlarımı zıpralasam bu kadar kurutup acıtırdı herhalde. Altına bobbi brown göz kremi kullanıyorum¸ güzel de nemlendiriyor¸ ona rağmen göz altlarım kağıt gibi kupkuru ve acıyor. Her gün kullanmayı bırakmalıyım¸ buna benzer ama göz altlarını kurutmayan kapatıcı öneriniz varsa mesaj kutuma beklerim.

 99. benim cildim bu urunu emmiyor. kac kere mac’de denedik. cildimin uzerinde kaliyor¸ yedirilmiyor. sanki cildim bu urunu kabul etmemeye yeminli. kimyamiz uymadiysa..

 100. Kendini çok merak ediyorum hele ki face and body ile iyi bir ikili olduğunu öğrenince daha çok merak ettim. Ve fakat benim gözaltım çok kuru. Onun için Mac e gittiğimde gözaltı kırışıklığınız var bu ürün olmaz dedi 🙁

 101. Göz altımı kapatmak için değil de aydınlatmak için kullanıyorum. Biraz göz altımı gri gösteriyor gibi geldi ama altından age rewind nude rengini sürüp yedirip üstüne pro longwear geçiyorum tadından yenmiyor¸ kuru bir cildim var ıslak süngerle yedirdiğimde sıkıntı yaşamıyorum.

 102. yaklaşık 2 haftadır kullandığım kapatıcı. bende nw20 rengi var. ben 1 numara daha koyu aldım göz altlarımı grileştirmesin diye. göz altımda çok hafif morluk sorunu yaşıyorum ancak dışa doğru ince çizgilerim var. ben bu kapatıcıyı mac 217 tarzı bir fırça ile sadece gözümün iç kısımlarından hafif aşağı doğru uyguluyorum. uyguladığım an sabitlenen ve kapatcılığı yüksek bir kapatıcı. yapısı kurutmaya meyilli olduğu için ince çizgilerimin olduğu bölgeye getirmemeye çalışıyorum¸ daha belirgin hale getiriyor çizgileri yoksa. günlük olarak bu uygulama bana yeterli geliyor. eğer daha yoğun makyaj yaptıysam o gün nemli süngerle ters üçgen şeklinde uyguluyorum. lekelerin üstünde de oldukça başarılı ancak aktif ya da kabuklanmış sivilce/yara tarzı problemlerin üstünde pek güzel durmuyor kuruttuğu için. genelin aksine benimkinin pompası gayet normal¸ yarım pompa ürün benim gözaltlarım ve 3-5 lekem için yeterli oluyor. kurutma problemi dışında kokusu biraz rahatsız edici¸ tıpkı mac studio fix fluid fondöten gibi buram buram kimyasal kokuyor.

 103. son 1-2 senedir morluklarım iki kat arttığı için denemediğim kapatıcı kalmamıştı¸ en sonunda bütçemi zorlayarak pro longwear aldım. drugstore dan alıp beğenmediklerimi toplasam 2 tane mac alırdım herhalde. buğday tenliyim fakat aşırı göz altı morluğum olduğu için mua bana baya turuncu olan nw25 i verdi. zaten morluklarımı da en iyi kapatabilen renk odur diye düşünüyorum zira diğerleri açık geldi ve kapatmadı maalesef. nw25 rengi için konuşacak olursam gerçekten harika bir kapatıcılık sağlıyo turuncu olduğu için tamamen nötrlüyo morluklarımı fakat kesinlikle aydınlatma işlevi vermiyor bana¸ zaten cilt tonumdan bir kaç ton koyu bir renk. kalıcılığına gelirsek ha-ri-ka! sabah 7de sürdüğüm şey akşam 8e kadar yerinden kıpırdamıyor bile.pompasının çok sıktığını yazanlar olmuş¸ bende de tam tersi 1 pompa anca yetiyor çünkü iki kat geçiyorum.göz altı kuruluğum olmasına rağmen sürmeden önce iyice nemlendiriyorum ve iki kat sürdüğüm halde bende aşırı bir kuruma yapmıyor. pudralı bir bitişi olduğu için bence asla üzerine tekrar pudra geçilmemeli¸ ben bir kere denedim ve göz altlarımı aşırı rahatsız etti ve kuruttu.gerçekten çok memnun kaldığım bir ürün oldu¸ öğrenci olduğum için ilk defa mid-end bir ürün sahibi oldum ve bittikçe alacağım tek mid-end makyaj ürünüm de bu olacaktır kesinlikle.

 104. nw20 rengine sahip olduğum¸ gayet kalıcı ve oldukça başarılı kapatıcı. ben genelde sivilcelerin/lekelerin üzerine de uyguluyorum. bazen sadece bunu birkaç noktaya sürüp çıktığım da oluyor. şimdiye kadar 3 şişe bitirdim¸ bittikçe de alırım gibi duruyor.

 105. Nw20 rengini kullanıyorum. Göz altlarıma sürdüğümde gri duruyor ama ten rengimle birebir uyduğu İçin Güneş kreminin üstüne sivilcelerime sürüyorum. Günlük makyajımda kullanıyorum. Kalıcılığını beğeniyorum tüm gün koşturmama terlememe rağmen gün sonunda yüzümde kalıyor. Sonsuza kadar bunu kullanırım sanırım.

 106. İki şişe bitirdim. Çok memnunum en açık rengi var. Eleştirdiğim tek yönü pompalı olması çünkü az basayım derken çok geliyor falan. Onun dışında kapatıcılığı mükemmel. Bunun bir tık üstü tarte shape tape bence ki onu hiç kullanmadım çok merak ediyorum. Edit: doğru griye oksitleniyor malesef ne kadar sabitlesenizde… hele benim gözaltımda oksitlenmeyen kapatıcı imkansız. Belki age rewind ama o da yaşlı gösteriyor ve en sevdiğim pudramla anlaşamıyor pütür pütür oluyor. 

 107. her defasında saatlerce süren yeni kapatıcı araştırmalarımı sona erdirmiş üründür. kalıcılığını iddia ettiği şekilde tam olarak 15 saat boyunca denememiş olsam da çok çok rahat şekilde 10 saat dayandığını söyleyebilirim. kapatıcılığı ise ortadan yükseğe doğru ve pudralı yapısı sayesinde çizgilere dolma sorununu hiç yaşamadım. daha az bütçeyle daha fazla muadiline sahip olunabildiği doğrudur ancak¸ o daha ucuz olan alternatif ürünleri gün içinde defalarca yenilemeniz gerekeceğini düşünürsek aynı hesaba geliyor. ki zaten ürünün kıvamı ve kapatıcılığı başarılı olduğu için tek pompa bile yetiyor.

 108. Alın yazınızı kapatacak kapaticidir. Çizgilere dolmaz¸ cabuk sabitlenir¸ suya sabuna bulasmadiginiz sürece de akşama kadar bir yere kıpırdamaz. Yalnız altını iyice nemlendirmezseniz¸ özellikle gözaltı için konuşmam gerekirse ilerleyen saatlerde pütür pütür durabilir

 109. Geçenlerde bu ürünü merak edip macte çok az nokta kadarını elimin üstünde denedim.1 gün sonra biraz azalmasına rağmen ürünün çoğu hala elimdeydi. Bu sürede 2-3 kere elimi yıkadım¸ bir kaç kez bulaşık yıkadım. Kalıcılığı ve sabitliğiyle beni şok etti. Pahalı ama çok azı yüksek kapatıcılığa sahip olduğu için çok uzun süre bitmez gibi geliyor.

 110. Bittikçe aldığım gözaltı kapatıcım. Genetik faktörlü yoğun gözaltı morluğum ve şişliğim var¸ gözaltıma en iyi gelen¸ çizgilere dolmayan¸ morlukları minumuma indiren kapatıcıdır kendisi. Nw20 tonunu kullanıyorum. Evet kuruluk yapabiliyor bunun içinde avakodolu kiels nemlendiricinin üzerine sürüyorum ve o sorunu da çözmüş oluyorum. Şimdilik daha iyisine rastlamadım.

 111. Bu ürün kadar başarılı bir makyaj malzemesi daha kullanmadım sanırım. Tek kelimeyle mükemmel. Bundan başka bir kapatıcı/aydınlatıcı kullanacağımı zannetmiyorum. Şuan ki fiyatı 90 lira civarı biraz pahalı gelebiliyor fakat ben bir şişesini 5-6 ay rahat kullanıyorum. 2 günde bir kullanırım üstelik. Ufak bir miktar bile yeterli olabiliyor.

 112. gözaltlarım gittikçe koyulaştığı için¸ çok kapatıcı çok kalıcı bir concealer alayım dedim ve nw20 renginden alıverdim. lakin oksitleniyor mu nedir daha da koyu gösteriyor. nasıl olur¸ bunca insan beğenirken nasıl bende bukadar kötü durur anlayabilmiş değilim. estee lauder double wear concealer çok daha başarılı bundan. rengini açık aldım desem değil çünkü kendi rengim 15 olandı. azcık koyu bile aldım iyi kapatsın diye. üzgünüm. az para da değil. corrector alıp bir de onla deneyeceğim.

 113. Bu ürünün kapatıcığı müthiş müthiş ama gözaltımı resmen kuruttu¸ çizgilere doldu. Üstelik altına nemlendirici sürmeme rağmen. Artık vazgeçtim sadece fondöten kullanmak istediğim zaman kullanıyorum. Bunun yerine artık benefit boi-ing indusrial strength concealer kullanmaya başladım. Onun başlığına yazarım olumlu yorumlarımı.

 114. ben bunu ablamda gorup incelemistim. kendimde leke uzerine lokal olarak uyguladim¸ lekeleri kapatmakta oldukca etkili. yapi olarak ise pudra bitisi var. ablamda da gordugum kadariyla gozaltlarini cok kurutuyor. aceleyle hazirlanip¸ nemlendirmedigi bir gun surdugunde korkunc durmustu cunku. guzelce nemlendirilmediginde cizgi cizgi¸ nasil desem kalip gibi duruyor¸ ciltle butunlesmiyor. ha nemlendirdiginizde kapaticiligi 10 uzerinden 10 oldugu icin super etki aliyorsunuz. keske ambalajinda degisiklik yapsalar ama. bir pompa birakin gozaltlarinizi¸ tum surata yeter. bu sebepten urun israfi da oluyor. cam pompali sisede olmasi avantaj aslinda ama pompasi maalesef fazla urun cikariyor.

 115. Kullanım süresi 6 aymış. Valla kusura bakmasınlar alalı tam 1 yıl oldu ve şuan %30 u duruyor şişede. O kadar zengin değilim. Ama çok seviyorum ben bunu. Keşke aplikatörü daha kullanışlı olsaydı yavaş basıyorum ama yinede bazen çok geliyor. Bitmesi keşke şöyle mac’ in %20 indirim dönemine denk gelse.. 

 116. Duruşu ve kalıcılığı harika olan kapatıcı. Mat bitişli ama bende cakey durmuyor. Sürekli kullanımlarda cildi kurutabileceğini düşünüyorum. Bu sebeple günlük kullanım için tercih edebileceğim bir ürün değil.

 117. Sanırım 4 şişe bitirdim kendisinden. Normal şartlarda artık urban decay naked skin concealar almayı düşünüyordum (1 adet bitirmiştim ondan da baya memnun kalmıştım)  son şişem bittikten sonra ama urban decay 1 gecede 26 tl zam yaptığı için sinirlendim ve vazgeçtim. 26 tl daha versem batacağımdan değil ama yaptıkları harekete sinirlendim. Sonra bir süre düşündüm araştırdım gittim yine mac aldım çünkü bu fiyata bu gramajda daha iyi kapatan bir ürün kesinlikle yok. Urban decay bunun yarısı gramajda olmasına rağmen fiyatı daha yüksek. altına iyi bir nemlendirici göz kremi kullanıldığında kuru durmuyor ve bence çok da kurutmuyor göz altlarını. Loreal true match de kullandım o bundan kat kat daha fazla kurutuyordu. Sonuç olarakfiyat performans oranı yüksek bence

 118. Çok övüldüğü için aldım ve gerçekten denildiği kadar kapatıcı ama ne yaptıysam bana olmuyor¸ göz altlarımda grimsi gibi görünüyor yani olmuyor bana sanırım sorun bende çünkü bu kadar sevilen bir ürünün bir tek bana gitmemesi garip.Kapatıcılık konusunda ama cidden çok iyi ve uzun süre kalıcı.

 119. Alalı 1 yıl olacak ve yarısına bile gelmedim. Evet¸ her gün kullanmıyorum ama bildiğiniz üzere az miktar kullanımda bütün ihtiyacı karşılıyor. Hatta ilk aldığım zamanlarda çok beğendiğim için hemen yedekledim. Sanırım 2-3 yıl sonra ancak bu ürün biter ve 2. şişeye geçebilirim. Fiyatı düğer kapatıcılara göre yüksek olabilir fakat¸ performansı inanılmaz güzel.

 120. Kullanırken kesinlikle mükemmel bir kapatıcı kendisi. Tamemen mi kapatır bi ürün. Mükemmel ama kullanmadan bile bir dünya krem sürüp kullanıyorum. Sildikten sonra iki katı krem daha sürüyorum yoksa kesinlikle gözaltlarım kuruluktan çatlayabilir o derece kötü oluyor ve eğer kullanmadan krem sürülürse çizgilere dolmuyor. Ben tamamen bilinçsizce almıştım rengi bile denemeden şansıma tutturmuşum. Kullandıkça göz altları daha çok kuruyo ve daha mormuş gibi hissetmeye başlıyosunuz. Gözaltlarına takıntılı biri olarak söylüyorum çok fazla kapatıcı denedim ve bu benden geçer not aldı eksileri olmasına rağmen.

 121. kullandığım en iyi kapatıcılardan sanırım.anneme hastanede refakatçi kalmıştım¸uykusuzluk ve mor gözler zaten almış başını gidiyor.bu kapatıcıdan sürdüm ve neredeyse o mor gözlerden eser yok.aydınlık verme ve kapatıcılık gerçekten başarılı.gelelim eksilere.nemlendirmeden sürdüğünüzde çizgilere cidden çok doluyor çok rahatsız ediyor beni ve ben pompasını hiç sevmiyorum.ama sivilce lekesi¸sivilce¸sizi rahatsız eden izler olsun kapatmada ve aydınlatma da cidden çok başarılı sonuçlar alıyorsunuz.ve kurutmuyor buda çok önemli bir artı.bitince alacağım kapatıcılardan oldu kendisi.fiyatını hakettiğini düşünüyorum fiyat/performans olarak düşündüğümüzde ve kapatıcılığı yüksek olduğu için baya da gidiyor ürün.

 122. Sürdükten sonra 3 ton koyulaşır mı bir kapatıcı? Oksitleniyor. Ten rengimden daha koyu oluyor koyulaştığında¸ sinir oluyorum. Sürdüğüm rengiyle kalsa kapatıcılığı falan gayet iyi. Bi daha alırsam ten rengimden 5 ton açığını falan alırım.

 123. şimdi ben bu kapatıcıdan önce mac-studiyo finish nw25 kullanıyordum ordaki mua’nın bana uygun görmesiyle.likit formda olmadığı için ve pro longwear ın kapatıcılığının bu kadar beğenilmesi cezbettiği için pro longwear da alayım dedim.öncelikle sarı alttonlu buğday tenliyim. pro longwear’da da mua’nın önermesini baz alarak nw25 rengini aldım. ama daha sonradan öğrendim ki “w” serisi pembe alttonlu¸ “c” serisi sarı alttonluymuş? hangisi doğru bilemiyorum ama eğer yanlışsa ordaki mua bana nasıl kendi alttonum olmayan rengi önerdi anlamış değilim.diğer soruna gelecek olursak burda birçok kişinin bahsettiği gibi sonradan oksitleniyor cicişler. yani kapatıcıyı sürdüğüm an¸dağıttıktan sonrası vs gayet iyi. kapatıcılığı güzel ama sonradan gün içinde bi bakıyorum¸ şakaklarıma doğru süngerle dağıttığım¸yedirdiğim kapatıcı orda koyu koyu duruyor. turuncu mu desem¸kiremit rengi mi desem değişik bi renk duruyo. ve gözaltlarımı daha da yorgun gösteriyo. o yüzden bunu kullandığım zaman üstüne mutlaka daha aydınlık bi kapatıcı daha geçiyorum.dediğim gibi eğer c/w alttonu konusunda yanlış renge sahipsem yaşadığım problem bundan kaynaklı da olabilir. araştırıp öğrendiğim zaman eğer yanlış kullanıyorsam doğru renge ve alttona sahip bi tane daha almayı düşünüyorum. belki o zaman daha çok memnun kalırım.

 124. Bilseydim çok daha önce alırdım. Fiyatını hakettiğinden emin olamamıştım. Ama ediyormuş.. Bende oksitlenme yapmadı. Kendi rengim nw20 iken ben nw15 aldım¸ çünkü ne correcter ne aydınlatıcı kullanıyorum¸ sadece kapatıcı kullanıp sabitliyorum¸ onda da aydınlık görünsün istiyorum. Şansıma gri de durmuyor bende. Bu öyle bir şey ki sabitlemeye bile ihtiyaç bırakmıyor¸ çizgilere dolmuyor¸ erimiyor¸ akmıyor. En memnun kaldığımı sandığım kapatıcı bile az da olsa çizgilerde birikiyor. Hatta fazlası¸ geçen yüzümü yıkadım da yine oynamadı¸ daha ne isterim :)Eksi yönleriyse 1. kokusu¸ cidden kötü¸ aşırı kimyasal. 2. Pompası¸ ben avcumun içinde sıkı sıkı tutup başparmağımla çook hafif bastırıyorum pompayı¸ bazen başarıyorum az almayı¸ bazen de mecbur bütün yüzüme fondoten gibi sürüp¸ bronzerla dengeliyorum renk farkını 🙂 burun kenarlarım ve yanaklarımda da kızarıklıklar olduğu için fazla gelmesini sorun etmemiş gibi yapıyorum :/

 125. Yaklaşık 1-2 aydır kullandığım kapatıcı. Örtücülüğü ve kalıcılığı mükemmel. Gözaltı için değil de sivilce izlerini kapatmak için almıştım ancak studio fix pudrasında nw 13 kullanırken ne demeye gidip nc 20 almışım bilemiyorum.

 126. Önce severek kullandığım daha sonra deli gibi kuruttuğunun farkına varmamla bir anda bıraktığım kapatıcı.

 127. Aşığım sana aşık. Önceden bu kadar bayılmıyordum fırçayla¸ süngerle sürekli kuru bir görüntü veriyordu ama bir ay falan önce niyeyse real techniques’in expert face brush’ıyla denedim. O günden beri aşk yaşıyoruz. Fırça büyük evet ama napalım yani onunla harika uygulanıyor. Tüm gözaltı morluklarımı tek başına kapatıyor¸ fondötene hiç ihtiyaç duymuyorum son zamanlarda. Tek sıkıntısı pompası¸ özellikle ilk kullanımlarda gereğinden fazla ürün çıkarıyor. Hayatımda ilk kez yeni arayışlara girmeyeceğim bir makyaj ürünüm var¸ bu kadarını da görmezden gelebilirim. <3

 128. bugüne dek en çok tükettiğim kapatıcı. benim için en büyük sıkıntısı renk skalası. nw 20 cildime açık kalırken¸ nw 25 ise epey koyu kalıyor. bir dönem iki rengi alıp karıştırarak kullanıyordum. ancak zamlardan sonra iki rengi birden almak zor geliyor. o yüzden nw20 rengini alıp nemli sünger ile iyice dağıtarak kullanıyorum. kalıcılığı güzel ve iyi nemlendirilmiş göz altlarında doğal duruyor¸ orta üstü kapatıcılıkta diyebilirim. göz altlarımda damarlarım çok belirgin olduğundan bende kusursuz bir görüntü sağlamıyor ancak günlük kullanım için fazlasıyla yeterli. yalnız yüzümdeki iz veya renk eşitsizlikleri için kullandığımda ertesi gün mutlaka minik sivilcelerle karşılaşıyorum. 

 129. genelde sivilcelerimin üstüne sürdüğüm kapatıcı akşama kadar uçmuş olur ama prolongwear bıraktığım gibi kalıyor.göz altı morluklarını örtmede de şimdiye kadar en başarılı bulduğum ürün.yalnız zamanla şişedeki ürünün rengi koyulaşmış gibi geldi bana¸bilemedim 

 130. çizgilerime doluyo olması ve göz altlarımı kurutması bir concealer’da olmaması gereken en büyük 2 özellikken bunları sunması¸ yanından geçmiyo oluşumun ana sebepleridir

 131. nw 20 rengine sahip olduğum kapatıcı. göz altlarıma¸ yüz kusurlarıma¸ burun kenarlarıma uyguluyorum. çok güzel bir örtücülüğe sahip. öyle birikme falan yapmıyor.biraz kalın bir ürün¸ az almak¸ iyi yedirmek gerekiyor. aksi takdirde kalıp gibi durabilir. benim ürünle ilgili tek bir sorunum var. özellikle iyi nemlendirilmemiş gözlerde¸ nasıl desem¸ çizgilere dolmuyor da¸ sanki böyle aynada çok yakından bakınca kendimi yaşlı hissettiriyor. her gün de olmuyor bu etki. ama arada oluyor. ilginç bişi… 

 132. öncelikle mac’ın iddia ettiği gibi çizgilere dolmama gibi bir özelliği asla yok¸ kapatıcılığı bu düzeyde olan uygun fiyata pek çok muadili olduğunu düşünüyorum. 98tl’yi hak etmiyor bunun yerine tarte shape tape’i düşünün bence high end bir ürün bakıyorsanız.

 133. göz altları çukur ve mor bir insan olarak son 10 yıldır aralıksız kullandığım gelmiş geçmiş en iyi concealer. fiyatı 100 liraya yükseldi. helali hoş olsun¸ net.

 134. kapatıcının çizgilere dolmaması¸ çizgileri belirginleştirmemesi ve kabuk kabuk durmaması için yoğun nemlendirme şart. o yüzden bu ürünü direkt uygulama yapanların şikayet etmesi normal gözüküyor. şans verilebilir.

 135. Bence Mac’den alınması gerekenlerin başında gelen bir ürün. Nasıl sürdüysem öyle kalıyor. Tek sıkıntısı renk skalası. Nw25’in gözaltımda yarattığı etkiyi çok sevmişken lokal olarak cildimde sorun yaşadığımda kullanmak istediğimde çok koyu geldiği için kullanamıyordum. Bu kez nw20’sini aldım şimdi de gözaltımda istediğim performansı alamazken cildimde sorun olduğu zamanlarda lokal uygulama yapabiliyorum. Yine de memnunum. Bir süredir sayesinde fondöten kullanmıyorum. Ancak elimdeki bitince nw25 rengini alırım çünkü cildimden çok gözaltımda kullanmaya ihtiyacım var.Edit:  yüzümde sivilce yaptı sanırım¸ bununla beraber kullandığım yeni olan  la roche posay nemlendiriciyi kestim ancak buna rağmen daha fazla sivilcelenme olmaya başladı. Bir süre ara vereceğim bakalım düzelirse emin olacağım.

 136. Nw20 rengine sahip olduğum¸ morlukları gerçekten silen¸ altına nemlendirici sürülmediğinde pul pul durabilen ama nemlendirici sürüldüğünde oldukça doğal bir bitiş sağlayan kapatıcı. Uzun zamandır almak istiyordum sonunda dayanamayıp kaptım. Minicik almak yeterli dolayısıyla uzun süre yetecek gibi duruyor. ömrünün 6 ay olduğunu görünce şok olmadım değil. Ben 1 yılda zar zor bitirdiğim için fondöten olarak da kullanmayı planlıyorum ara ara çünkü denediğimde tenimle çok güzel bütünleşti. Ama sabah gözaltlarıma sadece bunu sürüp çıktığımda öğlene doğru oksitleniyor gibi geldi acaba pudramdan mı yoksa herkeste mi aynı sorun var? Neyse üzerine hafif tazeleme yapınca geçiyor o görüntü. Özetle sevdim¸ daha iyisini bulamazsam kesin alırım yine.

 137. Göz altımda morluk problemi yaşamadığım için¸ göz altı için yapısı bana kalın geliyordu fakat ince yapıda bir ten ürünü kullandıktan sonra tek pompa ürünü fırçayla geniş bir alana yaydığımda yanağımdaki sivilce izlerim için çok başarılı bir kapatıcılık sağladı. Normalde kapatıcı fırçasıyla sadece kapatmam gereken noktalara uyguluyordum fakat bir türlü istediğim sonucu alamıyordum. Geniş alana buffing brushla uyguladığımda örtücülüğü ve duruşu çok daha iyi oldu. Yüzünüz de leke vs varsa bir de bu şekilde denemenizi öneririm.

 138. Bu kapatıcıyı nasıl sevdiğimi nasıl anlatsam acaba bilmiyorum :)))Üç tüp bitirdim ve devamınıda alıcam. Yaşım ilerledikçe bence yüzüme ağır gelmeye başladı emin değilim ama formülü muazzam. Pompası sorunlu asla az ürün gelmiyor¸ gelen ürün kesinlikle bütün yüzü kapatmaya yeter. Makjay süngeriyle daha etkili olduğunu düşünüyorum¸ fazlasını aldığı için sanırım. Mac seven biri olarak en sevdiğim üründe ilk üçe net girer.

 139. nw25 rengine sahibim.Fakat sadece bir kere fondotensiz kullanabildim kendisini ¸şöyle ki evden çıkarken tenimle aynı renk olan göz altlarım 2 saat sonra turuncu panda olarak yaşamına devam ediyordu böyle bir oksitlenmeyi ilk defa yaşadım bir daha da o riski alamadım.ama sorun bende mi üründe mi yoksa yanlış renk secimi mi bilemiyorum.Ayrica morluk kapatmasını başarılı bulmuyorum yada ben sürmeyi başaramıyorum sünger fırça parmak hepsini denedim her seferinde sonuç eşit dağılmamış bir görüntü. Son olarak da çizgilere gayet doluyor arkadaşlar.Kisacasi ben bir daha asla almam.Cok daha uygun fiyatlı ve daha güzel ürünler var.

 140. Ben bu ürünü çok beğeniyorum¸ fiyatı biraz pahalı ama kapatıcı için gramajı da yüksek bir ürün. Bir başka sevdiğim özelliği hem göz altına hem yüze pinpoint concealing yapmak için uygun olması. Tarte shape tape kadar kurutan bir ürün değil¸ türkiye’de ulaşması kolay¸ renk skalası da güzel. Çoğu kişi ambalajını sevmez aplikatörlü kapatıcılara göre uygulamasını daha zor bulur ama ben bu halini seviyorum¸ pompalı olması yüz kullanımı için rahatlık sağlıyor ve ürün daha uzun ömürlü oluyor. Tek sıkıntısı bir pompadan fazla ürün gelmesi (aslında ürün çok değil de kapatıcılık yüksek olduğu için o kadar ürüne ihtiyaç duymuyorsunuz). Eli hafif tutup yarım pompa basmak lazım.

 141. şunun küçük boyunu çıkarsalar da herkes alabilse özel günlerde kullanabilsek. fiyatı gramajına göre uygun olabilir ama herkes bir concealer için birden o kadar para çıkarıp veremiyor ki.

 142. yaklaşık 3 sene önce keşfettiğim ve keşfettikten sonra başka bir marka concealer ın yüzüne bakmadığım ürün. Normalde kupkuru gözaltlarım vardır. Ne kadar nemlendirirsem nemlendireyim iş concealer sürmeye gelince ¸ göz altlarım pul pul dökülmüş ve daha da yorgun bir görüntü ortaya çıkarmıştır. Ta ki bu ürünle tanışıncaya kadar. Hem kalıcı hem de cildi kurutmayan bir yapısı var. 

 143. İkinci favori kapatıcım olur kendisi çizgilere dolmaz ve doğal durur. Geçen sene almak için mac mağazasına gittiğimde sağolsunlar ten rengimden 3 ton koyu rengini vermişler Işık’lardan anlamamıştım eve geldiğimde fark ettim. Göz kremimle biraz karıştırıp rengini açarak kullandım bazen de üzerine çok açık renkteki ysl kapatıcımdan sürdüm istediğim sonucu elde ettim ve çöpe atmaktan kurtardım. 

 144. MAC’teki satıcının ısrarla çizgilere dolmadığını iddia ettiği lakin daha ikinci saatte çizgilere dolan concealer.. Evet kapatıcılığı iyi ve renk sıkalası oldukça geniş. Belki benim cildim yağlı olduğu için bana uymadı.. Benefit boi ing concealer’ıma geri döneyim..

 145. Geçmişin lekelerini kapatabilecek güçte ama benim göz altı morluklarımı kapatamadı. Kullanan arkadaşlarım memnun kaldı. Beğenemememde belki de olive cilt alt tonuna sahip olmam etkilidir.

 146. Açılın ben geldim¸gözaltlarımdan dolayı sanırım piyasada kullanmadığım concealer kalmadı.Gözaltı fazlasıyla mor ve siyah birisi olarak¸pro longwear concealer benim en sevdiğim kapatıcılardan. Fakat gözaltı o kadar da kötü olmayan cicişler için asla tavsiye etmiyorum. Çünkü çok yoğun bir kapatıcı¸pudra bitişli olduğu için gözaltını çok kurutuyor. Böyle bir ürünü mümkün olmadıkça kullanmayın. Daha hafif yoğunlu başka alternatifler denenebilir.Cilde doğrudan uygulanmamalı¸altına mutlaka bir baz/gözaltı kremi uygulanmalı. Ben önce gözaltı kremi uyguluyorum¸sonra turumcumsu kremsi bir corrector(düşünün o kadar kötü bir gözaltım var)¸üstüne ise pro longwear nw15 rengini uyguluyorum. Ve bütün gözaltı ürünleri gibi bu da gözaltı çizgilerimde dolduğu için¸çok az pudra geçiyorum.Gözlemlerim ise şu şekilde¸ göz altlarını fazlasıyla kuruttuğu bir gerçek. Hatta üstüne az da olsa pudra geçtiğim için çöl etkisi veriyor. Evet gerçekten de iyi kapatıyor¸fakat benim için amaç gözaltını aydınlatmaktan çok gözaltımı kapatmak olduğu için¸o kadar da güzel durmuyor.Fakat gözaltımı bu kadar kapatan başka bir ürünle karşılaşmadığım için kullanmaya devam edeceğim.

 147. Şuana kadar kullandığım en etkili kapatıcı. Annemin ameliyatı sonrası yaklaşık sadece üç saat uykuyla durduğum günün ertesi bu kapatıcıyı kullandım. Çökük¸ mor gözaltlarım gitti capcanlı bir yüz geldi.Bereketli de bir ürün yalnız aşırı şikayetçi olduğum konu pompası. Çok rahatsız edici ve hiç kullanışlı bulmuyorum.Süngerle uyguluyorum ben çok küçücük alıyorum ki doğal dursun çünkü gerçekten full kapatıcıya yakın bir ürün.

 148. göz altlarımdaki okul zamanından kaynaklanan morlukları muhteşem nötrleyen ve göz altlarımı aydınlatan¸ renk uyumsuzluğu gibi bir sorun çıkarmayıp direkt cildin rengini almasıyla kalbimi fetheden¸ pudra bitişli¸ minnacık (!) pahalı canım kapatıcım. çok azcık çizgilere doluyor tabi¸ en azından bende.. hollanda’da yaşayan büyük kuzenim geldiğinde getirmişti ve deneme fırsatım olmuştu. hala biraz var şişenin içinde ama kullanmıyorum. çünkü kesinlikle günlük makyajda kapatıcı – rimel – ruj üçlüsünden biri olmayacak bir ürün. neden mi? çok yoğun ve kalın bir yapısı var çünkü. fondöten vesaire kullanmadığın zaman çok yapay duruyor. tam pompa sıkmamayı da denedim o da işe yaramadı. her türlü çok yoğun ve ağır bir kapatıcı. göz altlarınızda çok sorun yoksa tavsiye etmiyorum. ayrıca ciddi anlamda full kimyasal kokuyor. kuzenim bunun yanında bir de mac’in çok güzel bir fondötenini getirmişti onu da şu alta bırakıyorum 🙂 (bkz: mac matchmaster fondöten)

 149. En sevdiğim yoğun kapatici. Minicik bir miktar bile yetiyor. Parasını da hak ediyor. Çoğu zaman fondöten kullanmayıp göz altlarıma bunu uyguladıktan sonra fircada kalan ürünü de yanagimda ya da burun kenarlarımda bir kızarıklık varsa orada uyguluyorum. Alışkanlık olması sebebiyle kapatıcısı göz altlarıma uyguladıktan sonra bir de açık renk bir pudra ile sabitliyorum. Sabah yaptığım uygulama akşama kadar kalıyor ve yerinden de oynamıyor.

 150. Aldığım günden beri sürekli elimin gittiği her kapatıcı da onu aradığım bir kapatıcı oldu yapısı kalın eğer göz çevrenizde çizgilenmeler varsa sabitlemeniz gerekir ama çizgileriniz yoksa sabitlemeseniz bile gram yerinden oynamaz yarısından çoğu bitti yeni zamlarla nasıl alacağımı kara kara düşünüyorum. Birde o kadar az almalısınız ki ürünü mercimek tanesi büyüklüğünde iki gözünüze de yetiyor e haliyle buda ürünün uzun süre kullanamanıza neden oluyor

 151. an itibariyle üçüncüsünü sipariş etmiş olduğum orta/yoğun arası kapatıcı. yüzlerce farklı marka denememiş olsam da şimdiye kadar denemiş olduğum 6-7 farklı kapatıcı arasında beni en çok tatmin eden ve çok uzun süre kullanabildiğim bir kapatıcı olduğu için makyaj çantamdan eksik etmiyorum. geçen hafta yedekleme niyetim vardı ama tatil dönüşü alırım zaten yeni zamlandığı için tekrar zamlanmayacağını düşünmüştüm ama bugün baktığımda 110 tl’den 129 tl’ye yükseldiğini gördüm. turuncu kasa’da 91 tl’lik fiyatını görünce de hemen bir tane sipariş verdim. zam muhabbeti yapmaktan da¸ duymaktan da çok sıkılmış olsam da nereye kadar böyle devam edecek diye isyan etmeden de duramıyorum ne yazık ki. velhasıl ürün çok çok uzun süre dayanıyor. geçen aralık ayında almış olduğum kapatıcı düzenli kullanmama rağmen henüz bitmedi. yaklaşık bi 10-11 ay kadar beni götürüyor. kapatıcılığından¸ kalıcılığından ve uzun süre kullanılabilir oluşundan çok memnunum.

 152. genelde kapatıcılığı yüksek olan ürünler kullanmıyorum göz altıma¸ bu benim için bir ilk oldu. oldukça yoğun bir yapısı var¸ küçücük bir miktarı bile iki göz altınızı da kapatmanıza yetiyor. bu nedenle pompadan ürünü alırken çok dikkatli olmak lazım. ben ilk kullandığımda ürünü yanlışlıkla çok fazla almışım¸ ürünün bir kısmı ziyan oldu… hala içimde bir yaradır .benim göz altı morluklarımı tamamen kapattı¸ kapatıcılığından çok memnun kaldım. kalıcılığından da çok memnunum. kullandıktan 7-8 saat sonra bile göz altı morluklarınızı belli etmiyor. yalnız ürünü uyguladıktan hemen sonra nars’ın transparan pudrasıyla sabitlememe rağmen yine de gün sonunda çizgilere az da olsa doldu¸ yapısı yoğun olduğu için çizgilere dolmasını bekliyordum açıkçası. ayrıca yüzde ve göz altında gerginlik hissi yaratıyor bu nedenle varlığını da hissettiriyor. yoğun ürünlerin yüzünüzü ağırlaştırdığını düşünüyorsanız sevmezsiniz fakat önceliği kapatıcılık olanlar için çok güzel bir ürün.

 153. Yıllardır herkes tarafından övülen bir kapatıcı olduğu için Mac’e girdiğimde bir tane alıp çıktım ancak beklentimi tam olarak karşılamadı maalesef. Bulabildiğim en açık renk olan NC15 bile yeterince açık değil¸ sürdüğümde cildimle bütünleşmiyor bu yüzden. En sevdiğim kapatıcının üretimden kaldırılması sebebiyle almıştım ama bitirebilir miyim bilmiyorum çünkü yeni bir kapatıcı arayışına girdim bile. Renk konusu dışında kapatıcılığı da çok tatmin etmedi beni. Sürekli tam örtücü bir kapatıcı olduğunu duymamdan dolayı gerçekten de tam kapatıcı olmasını bekledim ancak sürdüğüm yerin altından hala kızarıklık veya iz görebiliyorum. Üst üste uygulama yapmak için de uygun değil pudralı yapısı sebebiyle. Kısacası beklentimin çok çok altında kaldı¸ elimde bu olduğu için kullanıyorum ancak daha iyisini bulduğumda bunu sadece özel günlerde başka bir ürünle incelterek fondöten olarak kullanırım. Henüz denemedim ama bir bazla karıştırılıp kullanıldığında ciltle bütünleşebilir diye düşünüyorum.

 154. NW20 rengine sahibim kendisinin. Fakat bunca övgüye rağmen ben sevemedim. Oksitlenme mi yapıyor anlamıyorum. İlk sürdüğümde mükemmel örtücülük. Fakat birkaç saat sonra sürmeden çıksam daha iyiydi dedirtecek kadar gri oluyor gözaltlarım. Kalıcı olduğu için de her ortamda temizlemek mümkün olmuyor. Sanki farım dağılmış gözaltlarıma gibi duruyor. Bu sorunu çözebilen varsa yardımlarına ihtiyacım var. Yoksa onca para boşa gidecek cicişler

Siz ne düşünüyorsunuz?