“Mac paint pot painterly far” için 85 yorum

 1. Başta çok severek kullandığım far bazı/krem far.Bitmesine yakın pembeliği canıma tak ettiğinden bitirir bitirmez Soft Ochre aldım.Cildiniz pembe alt tonluysa daha çok yakışacaktır.

 2. aldığım günden beri sürekli kullandığım ürün. göz kapağındaki eşitsizlikleri dengelemek için biçilmiş kaftan. parmaklarımla uyguladığımda bir süre sonra birikme yapabiliyor. bu nedenle real techniques deluxe crease brush’la uyguluyorum ve sonuçtan çok memnunum. bitince soft ocre’yi denemek istiyorum.

 3. Bir baz nasıl çizgilere full dolar onu göstermek için üretilmiş ürün. Bundan daha anlamsız bişey yoktur Mac’te

 4. Çok az kullandığımda çizgilerime dolmadığını fark ettiğim ürün. Çok seviyorum kendisi benim bebeğim <3 Bir de bazı youtuberlarımız "payint pat" demese....

 5. yakın zamanda aldığım ve şimdiden favorim olan¸ yağlı göz kapaklarıma iyi gelen¸ eyelinerla iyi uyum sağlayan¸ üstünde farı şahane şekilde sabitleyen¸ farsız da rahatlıkla kullanılabilen¸ anında aydınlık bir görüntü veren ve beyaz tenlilerin dezavantajı damarlı görünümden kurtaran minik bir cam şişeciktir kendisi. aslında bir krem fardır ancak gayet far bazı olarak da kullanılabilmektedir. tek dezavantajı fiyatıdır.

 6. dün bitirdiğim ve bir daha almayacağım krem far. öncelikle yağlı göz kapakları için bence uygun değil. far bazı olarak¸ far bazı olarak satılan ürünlerle kıyaslandığında ortalama bir başarısı var. ürün çok fazla¸ kurumadan bitirmek oldukça zor. kendi adıma arada şişesini ters tutup¸ en son fix plus ile yumuşatıp bitirebildim.

 7. Mac’ten yaptığım ilk alışverişin içinde bıu da vardı sanırım. Soft ochre gibi sarı alttonlu bir renginin olduğunu bilseydim painterly’nin suratına bakmazdım.

 8. yabancı youtuberlardan birinde painterly+crease bölgesine uygulanmış koyu kahve far+eyeliner 3lüsünü görünce sipariş ettiğim mac krem farıdır kendisi.esmer¸kışın bile bronz olan bir ten rengine sahibim.genelde göz kapaklarım ve göz altlarım koyu renklerdedir ve kapatıcıyı bolca kullanırdım. acıkcası bu kadar iyi bir ürün beklemiyordum¸ne sürsem süreyim rengini muhteşem yansıtıyor¸benim gibi birine günlük makyajında far sürdürdü yahu.hastası oldum¸elimden düşmüyor son 1 aydır.gidin bakın deneyin cicişler¸muhteşem!

 9. Tek kelime ile harika bir far bazı bayılıyorum ancak kullanırken hemen kapağını kapatmak gerekiyor çok çabuk kuruma yapıyor. The balm far bazı almıştım bir indirimde ancak mac painterly’in yanından bile geçemez.

 10. pekçok insan gibi benim de baz niyetine kullandığım krem far. yalnız göz makyajıyla fazla uğraşan biri olmadığımdan dolayı genelde far değil de eyeliner bazı (:p) niyetine kullanıyorum. hakikaten de o 4-5 saate akan¸ rengi solan eyeliner’ımı öyle bir sabitliyor ki 10-12 saat sonra eve gelsem dahi tek bir bozulmayla karşılaşmıyorum. ve beni baya uzun süre götürecek gibime geliyor. kısacası memnunum ama keşke önce the balm put a lid on it far bazı’nı bir deneseymişim diyorum. hem painterly’nin yarı fiyatı (hatta indirimde yakalanırsa çeyrek fiyatı) hem de neredeyse herkes put a lid on it’in paint pot’ları ezip geçeceğini söylüyor. neyse aldım bir kere¸ bitirmeye bakacağım artık.

 11. her sürdüğümde insanların gözüne nolmuş grileşmiş dediği krem far. Ne yaparsam yapayım gri duruyor ben de tabi sarı alt tonlu olup yorumlara kurban gidince böyle oluyor. Bitince soft ochre alırım ama 2 yıl bitmeyecek kadar bereketli bi ürün

 12. aslında far bazı mantığıyla aldığım ama bu konuda pek faydasını göremediğim ürün. Benim göz kapaklarım biraz da normalin üstünde yağlı olunca biraz çabuk toplanıyor. onun yerine genelde kaşlarımı doldurduktan sonra ince uçlu bir kapatıcı veya ruj fırçasıyla kaşlarımın altına sürüyorum. hem istediğim aydınlatmayı sağlıyor hem de kaşlarımı daha düzgün gösteriyor.

 13. Göz kapaklarına fondoten bb krem yada kapatıcı sürdüğümde feci kuruma problemi yaşadığımdan denemk istediğim ürün.pürüzsüz göz kapaklarının yolu oldupunu düşündüğüm ürün

 14. ben bu ürünü çok seviyorum ve üç yıldır aralıksız kullanıyorum. göz kapağım çok yağlı olmadığından ben de topaklanma yapmıyor. farların güzel bir şekilde harmanlanmasını gerekirse olduğu yerde sabitlenmesini sağlıyor. far bazı olması amacıyla kullandığım için aynı performansı veren başka bir ürün bulamadım piyasada. yarın bir gün urban decay eye shadow primer potion türkiye’ye gelirse belki o zaman bundan vazgeçerim.

 15. bir krem far olmasına rağmen pek çok kişi tarafından far bazı sanılan ürün. o işede oldukça yarıyor ama tabii ki şikayetinizin ne olduğu ile de alakalı.eğer damarlı yapıda göz kapağınız varsa bununla nötrleyebilirsiniz¸ ama benim gibi kızarıklık şikayetiniz daha çoksa benefit lemon aid daha kurtarıcı oluyor.

 16. Klişe olacak biraz ama övgülerin gazına gelerek aldığım bir ürün kendisi. Paramı çöpe atmış oldum. Far bazı olarak kullanmaktı niyetim hiç olmadı eyeliner altına bile kullanır göz kapağımda renk tonunu eşitlerim sandım. Ama olmadı. Bir kere painterly üzerine sürülen farın rengini değiştiriyor çünkü kendisi aslında renkli bir krem far. Üstelik göz kapaklarımdaki sade halinden de hoşnut değilim kalıp gibi durdu bana kalırsa. Bunu alacağıma gider constructivist alır o harika rengiyle tepe tepe kullanırdım. far bazı arıyorsanız kesinlikle renksiz bir baz kullanmanızı öneririm zira mac soft ochre ve painterly üzerine sürülen farın rengini değiştiriyor. Yani far renginiz her ne olursa orta çıkan renk painterly+ ve soft ochre+ oluyor.. Hadi selametlen.

 17. Yine fiyatının hakkını veren bir ürün¸ 1 senedir her gün kullanıyorum¸ ancak yarısına geldim. Yağlı göz kapaklarıma kalem ve farın dağılmasına engel oluyor. Çoğu zaman toz far ile sabitlemeden yalnızca bunu sürüp üstüne kalem geçiyorum. Göz altı morluklarımı da kapatıyor diyebilirim. Bitince kesinlikle tekrar alırım.

 18. Güzel doğal bir rengi var. Ben de çoğunlukla tek başına far niyetine sürüp çıkıyorum son yıllarda oysa önceden far bazı olarak kullanırdım ve kalıcılığını beğenirdim.

 19. painterly favorim¸ göz kapağımdaki kızarıklıkları örtüyor¸ farların renklerini en iyi şekilde vermesini sağlıyor¸ çok sık kullanıyorum

 20. bir tek painterly yi kullandım her renk için aynı mı bilmiyorum ama göz kapaklarını çok fazla kurutuyor ve bence çok kalın bi katman oluşturuyor. özellikle göz kapakları kuru olanlara hiç tavsiye etmiyorum.

 21. Painterly rengini çok seviyorum Pro Long wear serisine geçmeden önce hep çizgilerime girerdi. Yeni hali ile o sorun artık yok. Ben ters kullanmadım hiç kurumadı. İncecik sürmek gerek. Mac Mualar öyle öneriyor.

 22. painterly rengine sahip olduğum mac ürünü. Daha alalı çok olmadıığ için kurumasına yorum yaamayacağım¸ ama göz kapağımın rengini mükemmel eşitleyen ve çoğu zaman sadece bir eyeliner sürerek kullandığım temel makyajımın vazgeçilmez krem farı.

 23. Bu gün ilk kez kullandım ve cok basarılı buldum.Şu sıcak havada bile yerinden tık oynamadı çizgilerime dolmadı.Göz kapaklarıma hiç ağırlık yapmadı ve müthiş bir eşitleme sağladı.12 saat önce yaptığım makyajıma gün içerisinde hiçbir müdahalede bulunmak zorunda kalmadım ve şuan hala tazecik :)Far olarak degil de (zaten far milyonda bir kullanıyorum) baz olarak her gün kullanacağım artık.Çıplak göz makyajını severler bu ürünü beyaz ve ya bej bir göz kalemi ve maskarayla tamamladı mı aydınlık bir görüntü yakalayabilirler.Çoookkk sevdim

 24. yaklaşık altı yedi aydır kullandığım far/far bazı. krem bir ürün ve rengi pembeye çalan krem rengi gibi bir rengi var. kapatıcılığı oldukça başarılı olduğundan ben far niyetine de kullanıyorum. bu ürünü uyguladıktan sonra üzerine mac blactrack eyelinerımı sürüyorum ve rimelle göz makyajım tamam oluyor. far bazı olarak beklentimin üzerinde bir ürün üzerine uygulanan toz farı inanılmaz sabitliyor. ben kendi ofisimde çalışıyorum ve akşam çıkış saatim belli olmadığından makyajım yüzümde saatlerce kalıyor ve göz makyajım bu ürünü kullandığımda hiç azalmıyor bile. far bazı olarak the balm put on u da kullandım ama bu daha başarılı. fiyatı biraz yüksek zaten şimdi mac e yeni zam da geldi ama ürün dikkatli kullanıldığında uzun süre gider yeterki kurumaya mahal vermeyelim. şu an yaz olduğundan oldukça bronzlaştım o yüzden rengi bende çok açık duruyor tek başına kullanmaya ama üzerine farla beraber kullanıyorum. paint pot üzerine hiç krem far uygulamadım bu sebeple nasıl sonuç verir bilemem ama toz ürünle veya tek kullanacaklara tavsiye ederim güzel kaliteli bir ürün.

 25. renksiz makyaj bazları üstüne kullanıldığında tam dağıtılamayan krem far. bence kendisine makyaj bazı demek diğerleri için haksızlık olur. göz kapağını eşitleyen bir krem far işte. seviyoruz deli gibi

 26. sarı alttonlu cildimde fazla pembe duran krem far. tüm göz kapağıma sürmek için denemiştim ama doğal görüntü yerine yorgun gösterdi.

 27. mac’in fiyatını hakeden sayılı ürünlerinden biridir. göz kapağınızın rengini eşitlemek için¸ baz olarak kullanmak için¸ hatta çok abartmamak şekilde göz altınızdaki morlukları direkt concealer sürmek yerine önce bununla nötrlemek için bile idealdir. hem kendisi çok başarılı bir baz olduğu için concealerın kalıcılığını da arttırır. ayrıca bereketli bir ürün olması da başka bir artısıdır.

 28. göz kapaklarındaki renk eşitsizlikleri için çok başarılı bulduğum fakat farın kalıcılığına herhangi bir etkisi olduğunu düşünmediğim krem far.yağlı göz kapaklarınız varsa özellikle bu ürün yerine silikon yapılı bir far bazı kullanılması daha mantıklı olacaktır ama benim gibi damarlı göz kapakları için çok başarılı olduğunu düşünyorum.

 29. aslında bir krem far. bu zamana dek üç kere satın aldım. eski seride iken göz kapaklarıma çok girerdi. ama prolongwear olunca çizgilerime girme kışın sıfırlandı ama yazın yine devam etti. Kapatıcılığını çok beğeniyorum . eskiden krem far olduğunu bilmezdim. göz kapağı fondoteni derdim kendisine. benefit stay dont stray den daha kapatıcı ve bereketlı olduğu için tercih ederdim. ciciş sozluk sayesinde rossmanda satılan rival de loop far bazını keşfettim ve benım için painterly devri kapandı. çok daha hafif. çizgilenme sıfır. ağırlık yapmıyor¸ kurumuyor. gerçi benim hiç bir painterlyim kurumadı. ççoookkk daha ucuz. teşekkurler susluler

 30. Kışın far bazı olarak yada tek başına sür Çık rengi olarak günü kurtarıyor. Ama gel gelelim yazın hiç bir şekilde göz kapağımda durmak bilmedi¸ üstelik kendi dağılırken göz kalemimi de kendisiyle birlikte sürükledi. Havalar biraz daha serinlesin yine dönerim kendisine ve bu şekilde giderse 5 yılda anca biter sanırım. Alırken soft ochre’yi de denemiştim¸ yapı olarak ve aydınlık hissi bakımından bu daha güzel gelmişti.

 31. ben bunu kapatıcı zannediyordum. gözleri mükemmel gözüken kim varsa bundan kullanıyormuş. tarif ettim mac’teki gay abiye. buldu verdi sağolsun. gözkapaklarım bile aşırı yağlı olduğu için bu kuru ürün bende mükemmel sonuç verdi. ne bir topaklanma ne dağılma. tamamen mat ve eşit renkli görüntü. henüz kalem veya eyeliner ile denemedim¸ sadece maskara ve bunu sürüyorum ve cok beğendim. fiyatı 69 tl ve hangi cinnet anında satın aldığımın farkında bile değilim. çok aman aman ihtiyacınız yoksa almayabilirsiniz. ama çoğu mac ürünü gibi bereketli.

 32. elim¸ ayağım¸ kaşım¸ gözüm olan şey.her göz makyajını daha iyi hale getiren şey.elle¸ fırçayla ne yolla uygulanırsa uygulansın az ya da çok iyi duran şey.ayrıldığım sevgilimden sonra buna aşık oldum galiba? tövbe estağfurullah.

 33. İlk Mac ürünüm. Makyaja merak salmaya başladığım zamanlarda Mac’e girmiştim. Mac’deki mua gözümdeki farın çizgi çizgi durması nedeniyle bunu tavsiye etmişti baz olarak. o zamanlar bilmiyordum bile baz nedir¸ göz kapağım yağlı mıymış… Şimdi her makyajımda kullanıyorum. ama baz olarak değil¸ çünkü göz kapaklarım o kadar yağlı ki ilk olarak baz uyguluyorum¸ sonra renk eşitlesin¸ damarları yok etsin diye painterly¸ sonra da ten rengi far ve ancak üstüne renkli far uygulamasına başlıyorum. gerçekten de bereketli bir ürün¸ dibini ancak gördüm devamlı ve uzun süreden beri kullanmama rağmen ve hiç kuruma da yapmadı.

 34. tek başına uyguluyorum göz kapaklarımı pürüzsüzleştiriyor veya far altına uyguluyorum farın kalıcılığını arttırıyor bana göre mac den alınması gereken ilk 3 üründen biri.

 35. 3 senedir kullandığım¸ kurumayan yapısı değişmeyen canımın içi far bazım. o kadar bereketli ki bir türlü bitmedi. sadece azıcık kurudu. bunun haricinde tutuculuğundan hiçbir şey kaybetmedi. hafif bir çizgilere dolma sorunu yaşatıyor ancak far görüntüsünde herhangi bir kötü görünüme sebep olmuyor.saklarken ben hep yatay konumda bırakıyorum. bilinçli olarak yaptığım bir şey değil tamamen dağınıklığımla alakalı asdfadfs ama belki yapısının bozulmamasında bir etmen olmuştur.

 36. Bende painterly olanı var tam bir joker eleman. Göz kapağının rengini nötrle¸ fara baz oluştur¸ bir de göz kapağından saatlerce oynama¸ daha ne olsun! tadından yenmez. Bir de pahalı görünen şeyin senelerce bitmeyeceğini görmek ayrı bi güzel canım.

 37. Piyasadaki ucuz muadillerinin aynı başarıyı gösteremediği krem farlardır. Painterly rengini yaklaşık 3 senedir kullanıyorum. Hafif bir kuruma olmasına rağmen yapısını pek bozmadı. Göz kapağının rengini nötürlemede üstüne bir ürün tanımam.

 38. sanırım benimki biraz kurudu. eski haline getirebilmenin bir yolu vardır belki. bilen varsa mesaj atarsa çok sevinirim.

 39. göz kapağındaki damarlı görünümü kapatmak ya da far bazı olarak kullanmak için güzel bir ürün. oldukça bereketli. ben parmak ucuyla inceltip uygulamayı seviyorum¸ yoksa kalın uygulandığında bende pütürlü durabiliyor. göz kapaklarım yağlı değil ve sık kullandığımda göz kapaklarımda biraz kuruma yaptı.

 40. 2012 yılında aldığım¸ her gün makyaj yapmama rağmen hala kullandığım¸ farların kalıcılığını arttıran ve rengini belli etmesini sağlayan mat¸ bej renkli krem far. Yağlı göz kapaklarıma çok iyi geliyor ancak aşırı kullandığımda garip duruyor. En iyisi az miktarda kullanmak. Kapağını sıkıca kapadığım ve kullanma arasında ters çevirdiğim için hala ilk kutumdayım. Bitince koşa koşa alırım. No makeup makeup günlerinin baş tacı. Damarlı göz kapaklarıma selam olsun.

 41. Ürünün 1.sini bitirdim 2.sini aldım bile… makyajımın 3 senedir değişmeyen tek parçası. Çok da bereketli sık kullanmama rağmen 2 senede anca bitirdim.Renk eşitlemek ve farı sabitlemek için kullanıyorum memnun olduğum için başka bir ürün denemeyi de düşünmüyorum.

 42. Fiyat performans açısından daha iyisi çıkana kadar benim de vazgecemeyecegim üründür kendisi. Gözlerimin etrafi genetik olarak cok koyu belki siz başka bir üründen de aynı performansi yakalıyor olabilirsiniz ama ben benimkiler için daha iyisini görmedim henüz.

 43. 7-8 aydır neredeyse haftanın 5 günü kullandığım ancak hala yarılayamadığım ürün.Cidden çok bereketli ve iyi muafaza ederseniz kurumayacaktır.ben sıkı sıkı kapatıp kutusuna koyup çekmecemde saklıyorum.Rengi çok güzel eşitliyor¸far bazından ziyade renk eşitlemek için kullanıyorum.60 küsür lira eder mi tartışılır ama muadili olmayan bir renk :/ maybelline bu renklerde mat krem far çıkarsa bir daha almam sanırım

 44. tek başına far olarak da kullanabildiğm mac painterly pot’u tek geçerim. nude far olarak da¸ far bazı olarak da çok başarılı. hem üzerine far uygulandığım farın rengini ortaya çıkarıyor¸ hem de gün boyu makyajımı sabitliyor. çok bereketli bir ürün ama sanki biraz kurumaya meyilli. jel eyeliner’larda yaptığım gibi kapağı açık bırakmamaya çalışıyorum. bitmeden kurursa çok üzülürüm.

 45. ben far bazı olarak kullanıyorum hatta far kullanmayacaksam bile kaş altına kadar sürüyorum çünkü çok güzel nötrlüyor adeta bir damar yok edicisi

 46. Ben de far bazı olarak kullananlardanım. Tek başına kullanmak hoşuma gitmiyor ama gerçekten far bazı olarak efsane. Sürdüğüm far zamklanmış gibi asla yerinden oynamıyor

 47. son zamanlarda gözaltı morluklarım için corrector niyetine kullandığım krem far. üzerine sürdüğüm kapatıcının az da olsa çizgilere dolmasını engelliyor ve kesinlikle kalıcılığını arttırıyor. bu ürün sayesinde bobbi brown corrector’ım kenarda öylece kullanılmayı bekliyor.

 48. Çabuk kuruyan bir yapısı var. Parmak ile uygulanacaksa hafif ısıtıp uygulandığında daha güzel oluyor. Duo fiber bir fırça yardımıyla uygulandığında da güzel sonuç veriyor. Renk eşitlemesi iyi¸ gözkapağı kuru olanlarda çizgi çizgi durma sorunu¸ gözkapağı yağlı olanlarda dağılma ve çizgilere dolma sorunu mevcut.Farbazı olarak değil renk eşitlemede başarılı. Bitince bobbi brown’un 35 numaralı krem farini alacağım . yapı formül pigmentasyon uygulama kolaylığı ve dayanıklılık açısından painterly’ye bin basar.

 49. fit me kapatıcım bittiğinden beri ciddi ciddi gözaltı kapatıcısı olarak kullanıyorum ben bunu. morlukları kapatmıyor ama kırmızılıkları çok iyi kapatıyor.

 50. satın alana kadar gereksiz diye düşündüm fakat alıp ilk kullandığım günden bu yana elim ayağım oldu. meğer göz kapaklarım sorunluymuş kırmızılıkları yok etti bebeksi göz kapaklarım oldu. insan kendi göz kapaklarını öpmek ister miymiş ? istermiş. tekrar tekrar satın alacağım bir ürün oldu. baz olarak ya da far olarak mükemmeldir.

 51. gün sonuna doğru yağlanma yapabilen krem far ve baz arasında kalmış mac ürünü. ben illa kullanmak istiyorsam nars’ın smudge proof eyeshadow base’ini sürüp kurumasını bekledikten sonra üstüne inanılmaz ince bir kat halinde sürüyorum. renginden dolayı kullanmak isteyen ve göz kapakları yağlanan cicişlere bu şekilde bir kullanım tavsiye edebilirim.

 52. bir kaç yıl önce mac farlar bende bir saate uçup gittiği için mua’nın önerisiyle almıştım. bende işe yaramadı öncelikle onu belirteyim¸ mac farları gözkapağımda yine tutamıyor. onun dışında bu ürünü tek başına üzerine bir eyeliner sürüp kullanmak isterdim ama gözkapaklarım koyu kırmızı küçük küçük kılcal damarlarla kaplı olduğu için¸ painterly sürdüğümde pembe alt tonlu fondöten sürmüşüm gibi duruyor. maalesef denemeden almıştım. zaten o gün mua bana ne sattıysa hiçbirinden memnun kalmadım. olur da painterly’i bitirebilirsem göz kapaklarımı nötrleyecek başka bir rengini alabilirim.

 53. Ne gerek var diyordum ama mac’te ki bir mua (kendisi çok ilgiliydi¸ her soruma hiç surat asmadan cevap verdi )hiçbirşey almasan bile bunu al diyince bir deneme isteği uyandı. Şimdi iyi ki almışım diyorum sabah 6’da yaptığım göz makyajım gram oynamamış.

 54. far bazı olarak kullanmak niyetiyle aldığım ama bende soluk bir pembe duran asla asla yakışmayan krem far. ben bunu eyeliner sürdüğümde daha net daha aydınlık durmasını sağlayacağını düşünüyordum yanılmışım hastalıklı soluk duruyor. tek iyi yanı göz kapaklarının yağlanmasını baya engelliyor akşama kadar yağlanma olmuyor. süresim geldiği zaman mini minnacık sürüyorum pembeliği belli olmasın diye o kadar soğumuşum yani.. soft ochre rengini deneyeceğim bir de o daha bejimsi belki daha naturel durur diye düşünüyorum.

 55. Rengini herkes sevmeyebilir ama yapısı çok güzeldir. Günlük kullanımda too facedler urban decayler bana kullanımı zor geliyor( saydıklarım kadar başarılı far tutma özelliği yok ama günlük kullanımda gayet yeterli). Bu ürün far bazı görevi görürken aynı zamanda kapatıcı gibi renk eşitsizliklerini örttüğünden tek ürünle iki taş vurmuş oluyorsunuz. Ve çok bereketlidir paranızın hakkını sonuna kadar çıkartırsınız. Hatta ben mac’in gramajı düşürmesi taraftarıyım kurumadan bitirmek epey zor çünkü.

 56. Bu ürünü aldığımdan beri farlarımı bu olmadan uygulamıyorum. Göz kapağımın rengini çok güzel eşitliyor¸ göz makyajı için iyi bir zemin oluşuyor. Farın göz kapağımda birikmesini önlüyor ve bana göre farın renk yoğunluğunu arttırıyor. Tek başına kullanmayı tercih etmiyorum mat ve soluk kalıyor üzerine mutlaka far uyguluyorum. Çok uzun zaman gidiyor. 2. ürünümü aldım ilki 2 senede bitti. Kıvamı yüzünden fırça ile hem gereksiz fazla ürün alıyor hem parmak ısısı ile sürümü kolaylaşıyor bu yüzden parmak uçlarımla uyguluyorum.

 57. Yaklaşık 4-5 aydır makyaj yaptığım her gün kullandığım üründür. Göz makyajı yapmasam dahi bir tur painterly sürmeden rahat edemiyorum. Nikkie tutorials soft ochre’ı sigma 3dhd precision fırçayla sürüyor hatta en sevdiği fırça olduğunu söylüyor ancak ben o fırçayla sürdüğüm zaman kalın sürülüyor dolayısıyla gerek elimi değdiğim an eriyip yumuşaması¸ gerekse daha ince uygulayabilmemden dolayı parmağımla uygulamayı daha çok seviyorum. İyi ki almışım dediğim bir ürün kesinlikle sıcaktı nemdi dinlemeden bütün gün olduğu yerde duruyor ve üstüne uygulanan farı da çok güzel tutuyor. fiyatı biraz yüksek ama çok bereketli bir ürün ve çok azı bile yeterli oluyor. Herkese gözüm kapalı öneririm 🙂

 58. mac’in uzun süre kalıcılık vaad eden¸ gözkapağı rengini eşitleyen pembe alttonlu krem farı. daha çok far bazı olarak kullanılan bu ürün benim de farların kalıcılığını arttıran ürün arayışı içindeyken mac’ten aldığım ilk üründür. kaç defa kullandığımı unuttum¸ zira saymak da imkansız ama hala dibini göremedim. fiyatı belki tuzlu gelebilir ama ne kadar bereketli olduğunu görünce tuzlu değil de komik geliyor. ayrıca o kadar hoş bir tonu var ki tek başına sürüp çıkmak için de gayet uygun bir far.

 59. Hastayımmm Hep merak ederdim profesyonel makyajlarda o göz kapağındaki naturel ten rengi efekti nadıl yapılıyor diye Bu ürünü uyguluyorum üstune sephora ten rengi kalem far rimel eyelinerla muhtesem bir görüntü:) Strobing makyajlara cok yakışıyor Tek sorun eğer göz kapagınızı öncesinde nemlendirmezseniz gözkapağında kuruma yara yapabiliyor

 60. çok sıcak/olive tende kontrast yaratarak morumsu bir açık pembe duran krem far. bu yüzden bu tenlerde göz kapağı eşitlemek için kullanılamayacağını düşünüyorum. soft ochre rengi daha uygun olacaktır.

 61. Far bazı olarak kullandığım ve vazgeçemediğim krem fardır. Göz kapaklarım yağlanmaya meyilli olduğu için farların kalıcılığı hep az olmuştur bende. Painterly hem göz kapağımda kullandığım farın rengini belirginleştiriyor hem de kalıcılığını arttırıyor. Daha önce bahsedildiği gibi kuru bir yapısı olduğu için yağlı göz kapakları için iyi bir baz olduğunu düşünüyorum. Ben de neredeyse iki yıldır kullanmaktayım bereketi boldur.

 62. Aşırı derecede yağlı göz kapaklarım var mac in suya dayanıklı göz kalemleri dahil gün içinde akma bulaşma yapıyor. Bu sorunum için Mac e gittim ve durumu anlattım . Bana bu ürünü verdiler ilk zamanlar o gazın etkisiyle çok güzel kullandım sonra büyünün etkisi geçince çok ta bir işe yaramadığını fark ettim. Yine göz kalemim akıyor¸ ürün katlanma bölgemde birikme yapıyor.(elle ¸fırçayla süngerle aklınıza gelen her yöntemle denedim ve emin olun çok ta ürün almadım az sürmeye çalıştım) Uzun vadede fark ettiğim bir diğer kötü yönü göz kapaklarımı kuruttu! O yağlı göz kapaklarımı kuruttu ilk başlarda buna ihtimal vermemiştim ama artık eminim . Ürün daha hala bitmedi 1 sene oldu çok zorda kalmazsam kullanmıyorum. Gerçekten soğudum hiç elim gitmiyor. Benim cildimle alakalı bir sorun diyelim yağlanmayı önleyememesi kuru ciltler bunu nasıl kullanıyor aklım almıyor çok kurutuyor! Abartılmış bir mac ürünü.

 63. 1 yıldır neredeyse her gün kullanıyorum hala dibini göremedim oldukça bereketli bir ürün. Farların gün sonuna doğru birikme yapmasını veya ucmasını engelliyor kesinlikle çok başarılı bir far bazı!

 64. çok özür dileyerek giriş yapıyorum ama yuh ama yaaa. geçen yıl 65lira filan değil miydi bu? 99tl yazıyor websitesinde şoklardayım. bu kadar da artmaz ki ama!

 65. bu ürünün gramaj olarak yarısını yarı fiyattan piyasaya sürmeliler bence. arkasında kapağı açıldıktan itibaren 1 yılda bitmesi gerektiği yazıyor ama asla 1yılda bitmiyor. zaten o süreyi geçince iyice kuruyor. hem fiyat olarak da daha ulaşılabilir olur.yetkililer sesimizi duysun böylesi çok daha mantıklı bence !!edit: hem daha çok satar.edit2: kalıbımı basarım daha çok satar.

 66. Resmen mor bu ya. Aşk nefret ilişkisi yaşıyorum. Olurda birdaha alırsam soft ocre alırım. Ve evet asla bitmiyor fiyatı pahalı ama alıp 2-3 yıl kullanırsınız ne kadar 12 ay ömrü var yazsa dahi bitmiyor. Geçen gün swiss c. Farla mac in bütün göz kapağıma geçtim üstüne de siyahla smokeyledim. Baz olarak bunu sürmüştüm ve gören herkes mor farın ne dedi. Ve fotolarda sıcak kahve gibi durmadı resmen mor smokey durdu göz farım. Bi daha bunu sürmeden yapıcam o makyajı bakalım gerçekten onun etkisi miydi? 

 67. 3 yıl önce aldığım ve makyaj yapıyorsam mutlaka kullandığım benim için baz rengimdir. Görsellere ekledim ne halde olduğunu. Bu yüzden geçen mac indiriminden sofr ochre rengini aldım bu sefer. 3 yıl aynı ton sıktı elbette. Hafif bir morumsu bejlik var kesinlikle. Ama ben çok seviyorum o tonu. İlk sürdüğümde çok güzel eşitlemişti tenimle. Ama şimdi soft ochre’ı deneyincw bu daha nötr olması gereken renk olduğuna karar verdim. Ben de çizgilenme vs olmuyor. Ps.: 3 yıl önce aldığımda indirimsiz 69 tl gibi bir fiyatı vardı. Black friday indirimde 72 liraya geldi sanırım. 3 yıl için 3 tl zamlanmış gibi oldu. Not bad. 

 68. Benim de far bazı olarak kullandığım ürün. Rengi bende pembe alttonlu duruyor. Sürdükten sonra zamk gibi sabitleniyor ve üstüne sürülecek fara çok net bir zemin hazırlıyor bence. Bir yılda dibini gördüm ikinci yılını çıkarmaz benimki. Bence fiyatı yüksek ama performansı da gayet güzel. Bitince yine alırım uzun lafın kısası. 

 69. Göz kapağı rengini eşitleyen ve damarlı görünümü yok eden far bazı olarak kullanılan far. Benim bu farla ilgili tek sıkıntım ürünü parmağımla almaya çalışırken tırnaklarımı kirletmesi¸ fırçayla uyguladığımda istediğim sonucu vermiyor. Ben bu ürünü ayrıca bazen kapatıcı olarak da kullanıyorum¸ ten rengim ile neredeyse aynı ve lekeleri çok güzel kapatıyor benefit erase paste gibi.

 70. Yıllardır far bazı olarak kullandığım ve çok memnun olduğum ürün. Bitmesine yakın hemen yedeklerim¸ o derece. 

 71. Alalı belki 1-1.5 sene oluyor ama daha anca yarılayabildim. Her makyajımda kullanıyorum oysaki. Bereketli bir ürün. Göz kapağımda rengi eşitlemesi güzel ve sürümü gayet kolay. Tek eksisi göz kapağımın katlanma yerine doluyor olması. 

 72. ilk aldığımda çok beğenmemiş ve neden bu kadar çok sevildiğini anlayamamıştım. Meğer çok fazla uyguluyormuşum¸ artık çok çok ince bir tabaka uyguluyorum¸ böylece üzerine uygulanan farları daha iyi tutuyor. 

 73. Göz kapaklarındaki renk eşitsizliğine birebir ürün. Bir sürüyorsun morluklar çizgiler damarlar yok oluyor ama göz kapağım yağlı olduğu için altına ayri bir far bazı sürüyorum zira bu ürün o kadar göz makyajını kalici tutmuyor. Illa alincak bi ürün degil muadilleri elbetteki vardır su an fiyatlari el yakıyor zaten macin.

 74. Krem far olarak geçen¸ far bazı olarak başarılı ürün. Çok da bereketli 3 yıldır her gün kullanıyorum hala dibini göremedim. Pembe alt tonlu nude bir gün biterse soft ochre’ye şans vermek istiyorum.

 75. bunu kullanmaya başladığımdan beri ne kurudu ne bozuldu. zaten ara ara kullanıyordum. ve sonunda¸ hit the pan yaptıktan çok sonra¸ şu sıcak günlerde¸ full performans alarak kullanmaya başladım. ben bu ürünün topaklanmasından şikayetçiydim hep. meğer performansı¸ bulunduğu ortam sıcaklığı ile direkt bağlantılıymış. sıcak¸ yaz günlerinde¸ klimasız bir ortamda¸ azıcık bir miktarı tereyağı gibi sürülüyor. üzerine yine azıcık miktarda açık renk bir far ve dilediğim göz farı kombinasyonundan oluşan göz makyajımı yapıyorum. akşama kadar kalıyor far bazı kullanmadan.far bazım iyice azaldığı için biraz tasarruf yapayım derken ürünün performans koşullarını keşfetmiş oldum. buna dayanarak kışın¸ buz gibi evde en kötü performansı sergilediğini söyleyebilirim.

 76. Eğer çok uzun saatler dışarıda kalıcaksam¸ paint potu hafifçe sürdükten sonra transparan pudrayla sabitleyip¸ üzerine farımı sürüyorum. Adeta zamk gibi kalıyor far gözümde. Çevremden sıkça göz makyajın bu havada bile bozulmamış cümlesini duymaktayım. Bence koleksiyonda mutlaka olması gereken her zaman güvenilecek bir ürün. 

 77. yıllardır kullanıyorum çok seviyorum. göz kapaklarım yağlı ve çok damarlı bi görünüme sahip dolayısıyla tek başına sürdüğümde bile çok güzel damar görüntüsünü kapatıyor far bazı olarak kullanacaksam da farın çok daha uzun süre gözümde kalmasını sağlıyor adeta far buna yapışıyor diyebilirim. ama çok bereketli bir ürün olduğu için kesinlikle bitmiyor ve en nihayetinde kuruyor 🙁 en güzel uygulama şekli ise bana göre az miktarda ve parmaklarla uygulamak

 78. ben de layin luv rengi var¸ 6 ay sonra kurudu malesef ve azaldıkça parçalanmaya başladı¸kremsi yapısı iyice kalınlaştı..

 79. krem fardan öte çok iyi bir ten rengi far bazıdır. makyajdan önce bunu sürdüğümde yıkamasam 3 gün götürür beni. belki 5. baş aşağı saklandığında kuruma nerdeyse hiç olmuyor. kenarlardan açılma yapmasına çare bulamadım ama.

Siz ne düşünüyorsunuz?