“Mac paint pot” için 16 yorum

 1. mac paint pot¸ krem yapıda bir fardır. uzun süre kalıcılığı¸ kapaklarda birikmeyi engellemesi ve üzerine uygulanan ürünleri zamk gibi yerine yapıştırması sebebiyle çokça baz olarak tercih ediliyor. çok yağlı göz kapaklarında birikmeyi engelleyemez¸ üzerine ince bir pudra geçmek yardımcı oluyor. birçok rengi mevcut¸ painterly türkiye’de en çok satan rengi. ben perky’e de bayılıyorum¸ çok tatlı bir pembe. ayrıca şu anda adını hatırlmadığım¸ let me pop olabilir¸ pırıl pırıl simli bir rengi de var¸ ona da bayılıyorum. 242 gibi yassı bir fırça ile oturtulduğunda rengini çok güzel gösteriyor.ayrıca¸ koyu ve mat olan renkleri güzel gölge yapar yüze.

 2. Hem painterly hem de soft ochre renklerini denemiş biri olarak söyleyebilirim ki soft ochre farın rengini de bozmuyor¸ o nedenle kendisini daha çok beğendim. :>

 3. elimde painterly¸ bare study ve groundwork renkleri var ama en çok groundwork kullanışlı doğal göz kapağı rengi sür çık¸ mükemmel.

 4. Göz kapağını çok kurutuyor bu ürün. perky rengi var bende sürdükten sonra sabitlenmesi için biraz zaman gerekiyor sonrasında ise kalıcı.

 5. yapıları hem kuru hem de bazsız kesinlikle kalıcı değil.açık ve mat renklerinin yapıları diğerlerine göre çok daha fazla kuru kalın ve uygulaması çok zor. böyle görüyorum o açık renkleri sürüyo vloggerlar göz kapağına¸ sanki boya astarı çekmişsin gibi duruyo. matlarda en başarılı bulduğum diğerlerine kıyasla groundwork ve quite natural bu ikisi daha az kalın ve diğerlerine kıyasla daha kolay uygulanıyo. en büyük love and hate relationship im se blackgroundla. renk mükemmel. ama o yapısı ahh o yapısı.hemen kuruyo lanet şey. contructivist se ne biliyim yapısı iyi de bi esprisi yok yani.elde swatchta verdiği renk iyide gözde çok renk vermiyor. yapısı sheer. istediğin rengi elde etmek için bi kaç kat uygulamak lazım ama işte paint potlar pek iki kat üst üste uygulanmıyor. (o şekilde uygulamadaki en iyi farlar tom ford ve max factor ünküler. kat kat uygulayabiliyorsun).ayrıca mac paint potlar genel olarak kuru yapıları sebebiyle kırışık belli etmekte ustalar.

 6. painterly nin o kadar üzerine titrememe rağmen kurudu. daha da almam kesinlikle mac paint pot. hem fiyatları da bu kadar artmışken o paraya rimel alırım daha iyi. maybelline¸ max factor falan çıkarmışken krem far¸ dahası da gelir bunların. mac e muhtaç değiliz yani

 7. Constructivist ve soft ochre renklerini kullandığım kalıcı bir krem far/göz bazı.Ben constructiviste bayılıyorum.Kızıl kahve bir rengi var en sevdiğim renk tonlarından biri.Kahverengi gözlüyüm ve kahverengi gözlülere tavsiye ederim. Sabah kalktınız geç kalacaksınız yada uğraşmak istemiyorsunuz göz makyajınızda.Bunu bir fırçayla (( elle denedim ama memnun kalmadım)) göz kapağınıza yayıp rimelinizi sürüp çıkıyorsunuz sanki üst üste bir sürü far uygulamışsınız gibi duruyor. Kalıcılığını da beğendim.Zaten macin prolongwear serisi oldukça kalıcı.

 8. çok çok açık tenli biriyim¸ hem painterly hem soft ochre rengini denedim. soft ochre aşırı sarı kalırken painterly acaip morumsu kirli bir renge dönüşüyor.bende mi problem var bilmiyorum bu beyaz tenli insanlar nasıl “renk eşitliyor” anlayamıyorum. üstelik benim göz kapaklarımda çizgilere de doluyor. benim için fazla overrated bir ürün.

 9. mac’ in krem yapıda olan ve bazen baz olarak da kullanılan farlarıdır. elimde olan paint potlar hakkında yorum yazarsam belki almaya niyetlenenler için faydalı olur.painterly: nude bej olarak geçen bir renk. soğuk bir renktir. en sık baz olarak kullanılan farlardan biri bu sanırım. üzerine kullanacağınız farın daha taze durmasını sağlıyor. renkleri daha belirgin gösteriyor.layin’ low: sıcak bej¸ çok hafif mercan pembe barındırıyor ( renk körü değilsem ) ilkin hevesle alıp sonra unutmuştum. yeniden elime aldığımdaysa niye kullanmamışım ki dedim. painterly tek başına kullanmak için fazla soğuk ve açık bir renkken layin’ low tek başına bol rimelle de gayet güzel kullanılabilir. baz olarak kullanılırsa üzerine sürülen farı daha ağır gösterir.groundwork: boz kahve ( taupe ) olarak geçiyor. orta tonlu bir renk. far olarak kullanıyorum ve dış köşelere kahvelik kızıllık barındıran farlarla vurgu yapıyorum. illa alınacak bir ton değil gibi ama.constructvist: metalik¸ kızıl kahve. bende metalik duruşu ağır bastı ve soğuk durdu ama bilgili ellerde bu far harikalar yaratabilir. üzerine kombinlediğiniz bir farı bambaşka bir renge dönüştürebilir. ben antiqued farımla uyguluyorum¸ hem antiqued’e inanılmaz güzel bir renk kıvamı veriyor hem de o metalik soğukluğu gidiyor.paint potların ortak özellikleriyse inanılmaz kalıcı ama zor karıştırılabilir olmalarıdır.

 10. Çabuk sertleşen bu kavanozcuklara bir damla serum fizyolojik damlatıp kürdanla karıştırınca orijinalindan daha güzel bir ürün elde ettim oh mis

 11. bende painterly ve quite natural renkleri var. inanılmaz derece kahve hastasıyımdır ve quite natural ın rengine bayıldım. ancak şöyle bir sorun var ki sabah 9 da yaptığım makyaj akşam 9 da aynı şekilde değildi. katlanma yerinde toplanan bir quite natural. genelde çok kalıcı diye bahsediliyor ancak ben de pek de öyle olmadı . ama yine de bunlara çok takılan bir insan değilim o yüzden sevdim¸ beğendim.

 12. Painterly¸ bare study¸ groundwork¸ indianwood¸ soft ochre renklerine sahibim. Hepsini çok beğeniyorum ancak favorim tabii ki painterly. Hem tek başına hem de tüm farlarıma baz olarak kullanabildiğim bir renk. Ayrıca painterly paint pot ile neredeyse aynı ton olan mac haux far da painterlyi çok sevmemin bir başka sebebi. Uzun süre kullanılabilecek kadar çok gramaja sahip¸ geçen yıl aldığım paint potumun yarısına yeni geldim.

 13. Gramajı çok fazla olduğu için ve kısa sürede asla bitmeyeceği için iki kişi alınması gereken üründür. Ben tüm paint potlarımı ki elimde 6-7 tane mevcut¸ kız kardeşimle mac’ in tester kutularına ikiye böldüm. Yapısı bozulmadı ve gayet kullanılabilir bir gramaja ulaştı.. Son kullanma tarihi derdinden kurtuldum böylece..

 14. yağlı gözkapakları için mükemmel bir baz! çok çeşitli high end olsun drug store olsun ürün denememe rağmen hiçbiri bunun yaptığını yapamıyor

Siz ne düşünüyorsunuz?