“Mac mineralize skin finish lightscapade” için 16 yorum

 1. Mac markasına ait oldukça doğal bir bitişe sahip aydınlatıcı. Günlük olarak mary lou ya da benzer aydınlatıcılar bence biraz aşırı kaçıyor. Bu aydınlatıcı ise tam ayarında. Ben burdayım diye haykırmasa da ışık vurduğu zaman ortaya çıkan görüntü efsane.

 2. ne kadar sürerseniz sürün doğal duran aydınlatıcı pudra. bu sebeple günlük kullanıma çok uygun. diğer aydınlatıcıları kullanırken illa ki biraz dikkatli olmak gerekirken bunu korkmadan uygulayabiliyorum. ayrıca¸ elimdeki bir çok aydınlatıcının rengi ya pembeye ya da sarıya kaçarken lightscapade ise beyaz oluşuyla gerçekten bambaşka.neredeyse her gün kullandığım¸ bir gün biterse bitmeden yerine mutlaka yenisini alacağım¸ en sevdiğim aydınlatıcım.

 3. günlük kullanıma uygun¸ gece makyajı için (bence) yetersiz¸ msf olduğu için oldukça ince yapılı ve dolayısıyla ciltle çok kolay bütünleşen aydınlatıcı. bence beyaz ya da açık buğday tenler için uygunken daha koyu ciltlerde aydınlatmaktan ziyade grimsi durup kirli/yağlı bir görünüm veriyor cilde. bu yüzden kışları kullanıyorum mesela¸ yazın cildim hafif bronzlaşsa dahi yakıştıramıyorum.

 4. Mary lou-soft and gentle-lightscapade üçlüsünde en doğal¸ en hafif duranı şüphesiz ki lightscapade. Beyaz tenliyim ve bende günlük istediğim aydınlığı veriyor. Soft and gentle da elbette çok güzel¸ ama onu kullandığım zaman çok ışıl ışıl oluyorum ve yapmakta olduğum iş sebebiyle bu görüntü aşırıya kaçıyor. Yani gündelik hayat için önerim kesinlikle lightscapade. Hatta ben kat kat sürüyor olmama rağmen bir absürdlük olmuyor 🙂 Bir tane olsun tam olsun¸ sonuçta kocaman bir ürün¸ sıkılmadığınız sürece baya uzun bir zaman kullanırsınız.

 5. nette yaptığım detaylı inceleme sonrası bugün denemeye gittiğim aydınlatıcı. mac çalışanından yüzüme uygulamasını istedim ve uygulama esnasında fena tozuttuğunu gördüm. ayrıca bende neredeyse hiç belli olmadı¸ daha ay ışığı tarzı bir aydınlık bekliyordum. sonuç olarak almayacağımdır.

 6. günlük olarak kullanılabilecek en doğal aydınlatıcı. mary lou nedense daha kirli dururken bu daha fresh gözüküyor gözüme. ve galiba flormar m108 lightscape e dupe olabilir. kaplarında m108 daha bej dururken swatchladığımda çok çok az fark var aralarında.dağıtıldığında ise o fark kayboluyor. görsel ekliyorum.mac e 90 lira vermek istemeyenler m108 e şans verebilir. onunda gramajı oldukça büyük zaten

 7. yaradan bana pigment vermediğinden bembeyaz olan suratımda çok makul pek doğal nefis gibi duran bir aydınlatıcıdır. hemen her gün kullanıyorum ama azaltamadım. tamamen rastgele almıştım ama iyi ki almışım. canıma değsin.

 8. Mary lou’nun sarı olup yüzümün her yerine yayıldığı bende gayet doğal duran bana aydınlatıcıyı sevdiren ürün. ben beyaza yakın açık buğday tenliyim¸ eğer çok acelem yoksa artık bu ürünle yüzümü aydınlatmadan çıkmıyorum:) mary louya göre beyaz bir aydınlatıcı¸ ambalajda mavi¸somon¸krem renkte bulunuyor fakat fırça ya da parmağınızla ambalajda karıştırıp yüzünüze uyguladığınızda beyaz oluyor ve kesinlikle yapay durmuyor sadece esmerlere uymayabilir diye düşünüyorum

 9. Hayallerimi cicişyordu. ne aydınlatıcılar aldım ama sanki hep bir şeyler eksikti¸ hep bir olmamışlık vardı. The manizer sisters palet aldım¸ yine gidip gelip bu arkadaşa baktım. Essence rosie flamingo’nun nerdeyse dibini gördüm onu da çok sevdim ama bu kızla uzaktan aşk yaşadım. Her mac alışverişimde içimden “bugün onu da alayım artık ya” dedim ama hep almamak için bir bahane buldum. Sanki kavuşmayı erteledikçe kavuşmak daha değerli olacaktı fkfk. Nitekim de öyle oldu. Bir kavuştum¸ pir kavuştum. Böyle doğal duran başka bir şey daha görmedim. Üstelik gerçekten fırçaya az geliyor ve kontrollü uygulama sağlıyor. Ama o elmacık kemikleri¸ ama o kaş altları¸ burun ucu hele ki dudak üstünde ki duruşu. Makyajın en son hamlesi olarak bunu uyguluyorum. Her şey bitmiş oluyor ve herhalde abartmıyorum ayna karşısında 3-5dk geçiriyorum izlerken. Biraz sağa (yansımaya bak)¸ biraz sola (yansımaya bak)¸ dudakları oynat (yansımaya bak). Makyajı bambaşka bir levela taşıyor benim gözümde. Ve ben kalıcılığından da memnunum¸ gece makyajımı silerken hala orda sapasağlam duruyor oluyor. Bir gün evdeyken tüm yüzüme de çok hafifçe deneyeceğim¸ sonucu merak ediyorum. Asla Bitmez ama bir gün biterse mutlaka alırım. Aşkım lightscapade.

 10. Aydınlık vermesi çok değil¸ doğal hiç değil hatta direkt aydınlık değil. Çoğu far bundan daha fazla aydınlatıcı işlevi görür. Çok simli yapmayalim derken tebeşir tozu üretmişler. Çok değil hiç beğenmediğim aydınlatıcıdır.

 11. Benim de beğenmediğim aydınlatıcı… aydınlatmiyor bence… mary loo yu da baslarda sevmemistim¸ ama seyrek killi firca alıp¸fazlasını elimde veya bir kapakta dağıtıp surdugumde superstar olmuyorum.Ve beyaz tenliyim¸ kışın oldukca beyaz.ivory fondotenler koyu gelir bana.Loreal in lumi magici de naturel klasmanda favori aydinlaticim.Ama bunla gözaltımı pudraladigim bile oldu :))))

 12. Bunu 187 gibi duo fibre bir fırçayla fondöteninizin üstüne incecik bir geçsenize cicişler. Müthiş. Eksi editi: Hakikaten bunu neden eksilediğinizi anlamadım. Burası birbirimize tavsiyelerde bulunduğumuz¸ sevdiğimiz şeyleri anlattığımız bir platform değilse ne? Kafanıza silah mı dayadım da gücünüze gitti arkadaş¸ istemezsen yapmazsın.

 13. çok yoğun olmayan gündüz için daha uygun bulduğum beyaz tonlu aydınlatıcı. ama geceleri veya özel yerler için gözüm birazcık soft and gentle da hani 🙂

 14. Yeni aldım rengi çok güzel ama meşhur kıyaslamayı yaparsam Mary lodan sonra bana fazla hafif geldi kalıcılığı da az geldi yine de bu renk güzel catrice kontür paletindeki renk buna yakın bence

 15. Çok güzel günlük bir aydınlatıcı. Beyaz tenli olduğum için günlük olarak da rahatça kullanabiliyorum. Buğdaya dönük tenlerde kendisini belli etmiyor. boyutu büyük olduğu için bolca sürebiliyorsunuz ve disko topuna döndürmüyor. Kalıcılığı çok başarılı değil tek eksisi de bu bence.

 16. Yeni aldığım hayatımdaki ilk aydınlatıcım. İlk aydınlatıcım olduğu için hafif bir şeyler istediğim için almıştım ama deneyince biraz hayal kırıklığı yaşadım açıkçası. Çünkü istediğim gibi doğal bir parıltı değil minik simler geldi yüzüme. Elime swatchladığımda tam istediğim gibi bir parıltısı vardı ama yüzümde öyle durmadı 🙁 yanlış mı uyguluyorum bilemedim tavsiyesi olan varsa beklerim 🙂

Siz ne düşünüyorsunuz?