“Mac kinda sexy ruj” için 281 yorum

 1. mac dan alacağım ilk ruj bu olacak sanırımedit:flormar passionate dots 21 numara ile aynı olduğunu öğrendim ve almaktan vazgeçtim. Zira flormardan çok memnunum

 2. çok istiyorum 🙁 dupe ürünü falan yok mudur ki bunun? şule karaok’ta gördüm ve bayıldım! ona da inanılmaz yakışmıştı.

 3. sizi sexy yapan ruj değil dudaklarınızdır.dişlerinizi fırçalarken dudaklarınızı da fırçalayın hem de iyice¸ kan dolaşımını hızlandırın ölü derilerden kurtulun sonrasında basit bir nemlendirici ile muhteşem ve dolgun dudaklarınız olacaktır ben badem yağı öneriyorum¸ sonrasında istediğiniz ruju kullanın ama sürmeyin darbeleyin ve sadece renklendirin veya parlatıcı kullanın. doğal bir renk kullanarak çerçevelemeniz de etkili olacaktır. sexy ruj diye bir reklam aldatmacasına da inanmayın. sexy olan ürün değil dudaklarınızdır.

 4. ne çok kuru ne çok nemli¸ çatlak çatlak olmayan normal dudaklarınız varsa bu rujdan uzak durun kızlar.geçen hafta almıştım ve yukarıya uzuuuunca bir entry girmiştim. 1 hafta boyunca kullandım ama bu rujla yapamayacağımı anladım. rengi muhteşem ona hiçbir lafım yok. ama yapısı… olmamış. kalıcı bir ruj ama nasıl kalıcı? sürdükten en fazla bir saat sonra ruj dudağımda çatlamaya başlıyor yani bazı yerleri açılıyor¸ bazı yerlerinde ruj durmaya devam ediyor parça parça. görüntüsü o kadar kötü oluyor ki¸ hani böyle çorak topraklar olur ya çatlak çatlak¸ aynı öyle. hiç ruj sürmesem daha iyi. çok samimi olarak söylüyorum¸ bu rujun rengine yakın olan flormar passionate dots serisinin pd21 numarası¸ kinda sexy’e her türlü bin basar. dahası¸ wet n wild’ın mat rujlarından bare it all adlı rengi de kinda sexye hem çok yakın hem de kalıcılık ve görüntü olarak kinda sexy’i geride bırakır.eğer almayı düşünen varsa mac mağazasında denesin ve 1 saat sonraki görüntüsünden de memnun kalırsa öyle alsın. çünkü her dudağa uyacak bir yapısı yok. az da para değil hani.

 5. iyi hoş da biraz overrated. ve evet kurutuyor.büdüt: evet hala kurutuyor ama bronzlaştım ben sözlük ve çok güzel rengi yahu böyle sürünce sürekli aynada kendime bakıyorum asdaf

 6. alt tonumuz uyuşmadı kendisiyle o yüzden yakışmadı bana¸ ama yakışanda da apayrı duruyor rengi çok güzel

 7. Bu kadar övülünce merakıma yenik düşüp ve mac çalışanlarının delice bakışlarına rağmen denediğim ruj.Hayatım da ilk mac ruju da böylece sürmüş oldum. Yapısı fena değildi rahat sürüldü ama bence bi flormarda aynı şekilde sürülüyor. Renk çok güzel kesinlikle doğal ve hoş duruyor bayıldım kendimede yakıştırdım ne yalan söyleyim. Neyse efenim ruju akşam 4 gibi denedim şu an ruj hala dudağımda. Tabiki de ilk sürdüğüm gibi canlı değil ama yine de baya baya duruyor. Kısacası çok sevdim yani para biriktirip bi çılgınlık yapıp alabilirim. Ayrıca benim dudaklarımı kurutmadı ve çizgilere dolmadı.

 8. Tam alıyorken vazgeçtiğim ruj. Çünkü bende nedense pembe gibi durdu ve pembe rujdan nefret ederim. Benim istediğim kahve alttonlu şeftali rengi o yüzden Velvet Teddy miydi neydi şuan aklım onda . Ha bu arada kinda Sexy dupe ‘u evet Emily 211 dudak kalemi.

 9. İçinde hafif şeftalilik bulunan günlük kullanıma uygun ve birçok çeşit makyaja yakışan mat ve kalıcılığı fena olmayan rujdur.Bu ruja ekonomik bir alternatif olarak neredeyse 1/5’i fiyatına olan Rimmel London’ın Kate serisinin siyah kapaklılardan 07 numarasını önerebilirim¸fiyatına göre oldukça başarılı.

 10. Üretim aşamasında bu rujla ilgili verdikleri en doğru karar mat yapıda üretmeleri olmuş bence. Gerçek bir şeftali – kahve – nude yoğunluğunu çok güzel yakalıyorsunuz üstelik dudak silici¸ ölü gösterici bir nude değil. Uzun zaman düşünüp aldım ve gerçekten beğendim. Dudaklarim kuru oldugu icin nemlendirmeden kullanamiyorum ama.Ruja verdikleri ismin de insanın ruh hali üzerinde etkisi yadsınamaz. Yoksa böyle şeyler sadece bende mi ise yarıyor bilemiyorum :p

 11. Sadece rengiyle malı götüren ruj.Rengi tam bir arzu nesnesi haline getiriyor ürünü. Onun dışında bence yapısı ağır. Kullanışlı değil¸ mat yapısı olduğu için sür-çık yapamıyorsun. Öncesinde dudak peelingi gerektiriyor¸ hele rengi kusurları daha da çok belli etmekte.Mac rujların kokusunu sevip sevmediğime de karar vermiş değilim. Oyun hamuru kokusu var sanki.Ama renk tam bir ideal nude rengi.

 12. mac’te 10-15 tane nude ruj rengi denedikten sonra kendime yakıştırdığım tek nude rengi. alırken bu kadar ünlü olduğunu bilmiyordum ama.

 13. Dün aldım¸ iyi ki de almışım. Aslında Velvet Teddy için Mac’a gitmiştim ama nedense fikrimi değiştirim bunu aldım. Çok doğal ve gerçekten sexy 🙂

 14. Yapısı ortalamadır¸ kesinlikle oyle harika bir dokusu yok.Ama rengi o kadar güzel ki¸ cidden kinda sexy.Dudakları çok güzel gösterdiğini düşünüyorum¸ kesinlikle biraz nemli ve sorunsuz dudak istiyor¸ çatlakları¸ kurulukları belli ediyor¸ pütürlü duruyor¸ öncesindeki gece dudaklarınıza yoğun bir dudak nemlendirici sürerseniz pek sorun olmuyor¸ bende en azından durum böyle. Bir de sürdükten sonra ürünü parmaklarınızla dudağa yedirin biraz.Yapısı benim için 10 üzerinden 5 falan olsa da rengi 10/10 ve sırf bu nedenle bitince tekrar alabileceğim ürünlerden biri. Ben açık tenliyim ve tenime yakıştığını düşünüyorum ancak bence buğday ve esmer tenlerde de enfes duruyor.

 15. Mac’in sanırım eşini bulamadığım tek rujudur. (koleksiyon ürünlerini dışarıda tutuyorum). Her şeyiyle bayılarak iki senedir kullanıyorum fakat içinde barındırdığı hafif şeftalilikten dolayı dişlerde sarılığı felaket ifşa ediyor efendim.

 16. Günlük makyajımda çoğunlukla bu ruju kullanıyorum. Yapısı mat fakat sürülüşü zor bi mat değil. Yine de dudaklara peeling yapılması şart kullanmadan önce. Buğday tenime özellikle en çok yakıştırdığım ‘nude’ ruj budur işte. Özellikle bronzlaştığım dönemlerde fıstık oluyor.

 17. neden bahsettiğinizi anladım sevgili cicişler… şeftali tonlu şeyler bende çok cırt duruyor diye sürmekten kaçınmıştım bugüne kadar¸ dün mağazada bir sürüvereyim dedim – aman yarabbi o ne güzel renk o ne hoş görüntü! hiç aklımda yokken alıverdim. bugünse bişeyler içmeme rağmen tam 6 saat dudaklarımda bana mısın demeden durdu¸ bu nasıl bir kalıcılık anlamadım. bu ara dudaklarım kuru olmasına rağmen kurutmadı da¸ süpermiş gerçekten.

 18. Mac storeda denediğimde kendi dudağımda hiç beğenmediğim ruj. Renk güzel ama neden benim dudağımda sanki sulu yemek yemişim de onun lekesi kalmış gibi durdu anlamadım. Gittim onun yerine creme in your coffee aldım¸ temiz iş.

 19. gerçekten çok sevdiğim için mi öyle geliyor bilemiyorum ama bu rujun bence başka markada dupe u yok.bir kere bu ruj rengi her dudak ve tende farklı duruyor.yani nude renk ruj çok kullananlar için her markadan bunun benzerini almaktansa bir tane adam akıllı bunun alınması daha mantıklı.dipnot:gündeme düşünce gosh markasının dupe diye yazılan rujuna baktım görsellerden.bence renginin de yapısının da uzaktan yakından alakası yok.

 20. Mac’den sahip olduğum tek mat ruj. Şeftali-kahve agırlıklı pembeden uzak bir nude rujdur kendisi. Paramparça dudaklarıma ne alaka aldıysam artık. Dudak yeme huyu olmayan ya da düzenli dudak peelingi yapanlar rahatlıkla kullanabileceklerdir. Açık tenlilerde bugday tenlilere göre daha hoş duracak farkını belli edecektir. Ben Benefit Rockateur allıkla beraber kullanmaya bayılıyorum!…

 21. ciddi manada neredeyse her ten rengine yakıştırdığım yüzünüzü bir anda canlandıran ”sür çık ” ruj. Koyu göz makyajlarına ne kadar yakıştığını eklemezsem de haksızlık olur!

 22. mac zorluda denediğim ama kesinlike beğenmediğim rujdur. açık tenli olduğum için mi bilmiyorum aynaya baktığımda şok geçirmemi sağladı bu ruj resmen: ölü dudaklarım vardı!.. hafif pembemsi¸ şeftalimsi çok azcık da olsa renk veren nudelar daha çok yakışıyor bana sanırım. her tene yakıştığını düşünmüyorum bu yüzden¸ denemeden almak gibi bir gaflette bulunmayın.

 23. Acik ara en sevdigim rujumdur kendileri. O kadar cok seviyorum ki¸ an geliyor kullanmaya kiyamiyorum resmen 🙂 Benim dudaklarimda seftalimsi yani agir basiyor ve bence özellikle bronzer ve/veya turuncuya kacan yanak ürünleriyle kullanildiginda cok hos duruyor. Kendisi edindigim ilk mac rujum olmakla birlikte bitince yenisini alacagima emin oldugum tek rujumdur. Kisacasi hayatimin ruju. :)Edit: yıl olmuş 2017¸ kinda sexy’yi hala seviyorum ama artık “açık ara en sevdiğim” ruj değil. Biraz abartmış mıyım sanki? 🙂 Bu arada bayağı kullandım ama bitmedi. Biterse yenisi alabilirim de almayabilirim de. 🙂

 24. Kesinlikle çok hoş bir rengi var her cilt tonuna yakışacak bir ruj. Tek sıkıntısı mat bi ruj olduğu için sürülmeden önce dudağın iyi nemlendirilmesi gerekiyor yoksa biraz kabuk kabuk bir görüntü oluşuyor.

 25. makyaj çantamda bu aralar enolmazsa olmaz olan ürünlerden biri¸ hele ki altına flormar’ın gloss gibi olan dudak primeriyle sürdüğümde saatlerce kalıcı¸ muhteşem renk ve dokuya sahip bir ürüne dönüşüyor.özellikle bu ürünü kullananlar mutlaka flormar’ın dudak primerini sürüp 15 saniye kadar bekleyip denesinler¸ ne kadar harika bir renk çıkacağına inanamayacaklar :)acaba bugün ne renk sürsem dediğimde kurtarıcım diyebilirim.

 26. Herkese uyabilecek mükemmel bir nude rujdur. Fakat koyuya yakın bir buğday tenli olarak beni birazcık soluk gösteriyor malesef. O yüzden istediğim kadar her gün sür çık şeklinde kullanamıyorum malesef. Fakat bunun esmer ve buğday tenliler için bir tık koyusu olan velvet teddy’de aklım şimdi. Umarım mac’den perfect nude rujumu bulacağım.

 27. Elimde wet n wild bare it all ruj olmasına rağmen cazibesine dayanamayıp aldım. Benim bare it all’dan daha çok hoşuma gitti. Çünkü wet n wild’ı alalı 2 aydan fazla olmamışken çok kötü kokmaya başladı¸ sürerken acayip rahatsız ediyordu bu koku beni. Kinda sexy’e göre daha kahve tonlu ve yağlı bir yapısı vardı¸ emily 211 ile dudaklarımı çerçeveleyip sürdükten sonra peçeteyle üstünden baya bir alıyordum istediğim görüntüye ulaşması için. Kinda sexy ise daha şeftali tonu¸ tam ayarında matlığı¸ burnumun direğini kırmayan kokusu¸ sağlam ambalajıyla gönlümü fethetti. Tabii ki wet n wild ve mac’in fiyat politikası çok farklı ancak yüzüme giden bir renk ve çantamda rahatlıkla taşıyabileceğim bir ruj olduğu için mutluyum.

 28. kendime bir türlü yakıştıramadığım ruj. çok övüldü diye bir koşu gidip aldım. ama sürünce ne cildimle ne de dudak rengimle örtüşmedi. arkadaşıma verdim sonunda. cilt tonuna göre harika da durabilir ölü dudağı gibi de. deneyip iyice içinize sinmeden almayın. sonra üzülürsünüz¸ kendimden biliyorum:(

 29. hafif pembemsi bir nude arayan sarı alt tonlu buğday tenliler için biçilmiş kaftan. çok doğal duruşu¸ kolay sürümü ve kalıcılığıyla beni fethetti. ah bi de fiyatı az daha düşük olsa!

 30. Özel bir gün için makyaj yaptırdığımda buğulu göz makyajımdan sonra uygulanan ruj. Ben ne mi yaptım? Rujun ismini öğrenip o makyajla doğru avm’ye¸ kinda sexy almaya! Rengine tam anlamıyla bayıldım. Bu kadar popüler olduğunu bilmiyordum bile. Günlük makyajım için nude tonları kendime yakıştırmam hiç¸ açık renk tenimi solgun dişlerimi sarı gösteriyor diye düşünürüm. Kinda sexy yoğun göz makyajı için mükemmel bir ruj. Buna rağmen günlük makyajım için de beni en tatmin etmiş nude rujdur.

 31. mat yapısı ve tenimle sağladığı uyumla gönlümü kazanan ruj. çok seviyorum çok ! ama içeriği yüzünden vazgeçmek zorundayım. elveda kinda sexy.

 32. gereksiz yere abartıldığını düşündüğüm mac ruju¸buna 59 tl vermek yerine dupeları olarak gösterilen wet n wild rujlarından edinebilirsiniz¸bence bildiğin nude ruj pek bir esprisi yok.

 33. bunca zamandır neden almamışım dedim. mac’in önerilebilecek en güzel rujlarından birisi. rengi duruşu fakat fiyatı kesinlikle pahalı 55 lira malesef.

 34. Bıktım süsülüler. Abartılan bir ürün olduğunu düşündüğüm ruj. Nedir yani bu kadar? Ruby woo değil ya da bir Diva değil. Güzel bir renk ama özel bir durumu da yok dediğim bence şişirilmiş mac matte serisinin ruju.

 35. Bugün şeftali rengi ruj aradığımı söylediğimde sadece bu var diyerek verdikleri ruj. Bayağı bir beğendim ama istediğim şeyin daha turuncumsu olduğunu söyledim. O var bir tek dediler. Yine de aldım¸ üstüne de 11tl’ye Gosh flirty orange (153) aldım biraz dokundurdum ve istediğim tonu elde ettim. Sürdükten sonra eve geldiğimde (2-3 saat sonra) bu soğuk havada hala kremsiydi ve duruyordu. Dudaklarımı pürüzsüz gösterdi. Sanırım herkeste farklı etkisi oluyor. Tek şaşırdığım şey koskoca mac’te şeftali tonu dediğimde bir tane ruj vermeleri oldu.

 36. Şeftali tonlu bir nude olduğu için uzun süre almakta direndim. Satın aldıktan sonra ilk sürüşümde de rengi dolayısıyla üzülüp¸ kendime kızdım çünkü şeftali tonlu rujların kendimde iyi durmadığını ezelden beri biliyorum. fakat bu rujda içindeki çok hafif pembelikten mi¸ matlığından mı¸ kalıcılığından mı bilmem bir güzellik var. Sürdükçe hoşuma gitti ve daha sık kullanır oldum. Yalnız öncesinde nemlendirsem de dudak çizgilerime çok fena dolduğunu belirtmem lazım.

 37. şimdi öncelikle nude ruj kavramı herkese göre değişir¸ grinin bile elli tonu olduğu bir dünyada nude’un sayısız tonu olması gayet normal. geyik bir tarafa da kırmızı rujun bile bir kadına yakışması minicik nüans farklarına bağlı. nude ruj da cilt alt tonunuz ve daha da önemlisi dudak renginize göre değişiyor. bana nude olan bir başka kadında çok koyu durabiliyor¸ beni ölü gibi gösteren başkası için ideal nude rujdur¸ aynı ruj bende turuncu durur¸ sende şeftali vs.vs. bunlar hep konuşuldu¸ hep anlatıldı. sadece aramaya değil¸ okumaya da inanınız. (bkz: nude ruj)gelelim kinda sexy’e¸ dudak rengim çok koyu¸ cilt alt tonum da cool. bırak nude ruju¸ kırmızı ruj seçerken bile zorlanan bir insanım ve my lips but better kategorisine girecek 1 (bir evet bir) rujum var sadece¸ o da aslında gül kurusu . yine de kinda sexy’e özendim ve denemeden aldım ve taataaaaa bana bile yakıştı! dudak rengimi tamamen kapattı ve cilt tonuma da çok güzel uydu. cizgilenme ve kurutmaya gelince¸ ee bu ruj mat?! yani kupkuru dudağa sürerseniz tabii çizgilenme yapar. bunun olmaması için dudak peelingi öneriyoruz¸ lip balm öneriyoruz. yani rujun bir kabahatı yok¸ hatta sürümü mac ruby woo’dan daha rahat diyebilirim.sadede gelmek gerekirse¸ bu rujun bu kadar abartılması gerçekten genele yakışıyor olmasındandır. istisnalar tabii ki vardır¸ ama eğer bir ruj beyaz tenli bir kadında¸ buğday tenli bir kadında¸ esmerinde¸ kumralında¸ dudak rengi açık ve koyu olanında farklı sonuçlar bırakıyor ama her halükarda yakışıyorsa ee o zaman övülmeyi hak ediyordur. övülsündür.

 38. kesinlikle benim de nude anlayışımın dışında bir ruj. Mac Myth çok daha fazla nude bir ton olmasına rağmen neden kimseden duymuyorum anlamış değilim.

 39. ilk aldığımda dudağımda pul pul bir görüntü oluşturduğunu düşündüğüm için kullanamıyordum. ancak sorun benim dudağımdan kaynaklanıyormuş. şu an dudağımın durumu eskisine göre çok daha iyi ve her gün bu ruju kullanıyorum. rengi bence nude değil¸ turuncu duruyor. ama çok doğal ve tatlı bir turuncu. ofiste kullanmak için oldukça uygun ve kalıcılığı da şimdiye kadar kullandığım rujlara göre çok çok iyi.

 40. merve özkaynak’ın sahip olduğu tek ruj. zira hangi videosuna denk gelsem¸ hangi instagram fotoğrafına hangi ruj? sorusuna kinda sexy diyor. o bıkmadı bu ruju kullanmaktan ancak bu gözler bıktı. aldığı onlarca chanel ruju ne yapıyor merak ettim doğrusu. herneyse bu başka başlığın konusu

 41. Görsellerde büyük bir hayranlık uyandırsa da online sitesinden sipariş ettikten sonra dudağımda kendime yakıştıramadığım bir ruj. Hayranlığım geçmese de çok sık kullandığım bir ruj değil.

 42. Bloggerların gazına gelip aldığım¸ sonra hayretler içinde kaldığım ürün. Dudağıma sanki fondoten sürmüşüm¸ ya da ‘kadına şiddete hayır’ makyajı yapıyormuşum gibi bir bitişi var¸ hem de mac boldly bare kalem kullanmama rağmen. Sonra ‘bende mi bir gariplik var’ diyerek ruju zorla oldurmanın yolunu aradım¸ ve şimdi sütlü kahve tonlarında bir kalemi altından geçerek severek kullanıyorum.Demem o ki a dostlar¸ sakın kimsenin gazına gelip denemeden ruj almayın. Nasıl ki cildimizin bir renk skalası var¸ dudak da aynı şekilde.

 43. Matte yapıda mac rujudur. Söylenenin aksine¸ benim dudağımı kurutmadı¸ hatta nemlendirdi diyebilirim. Dudağımı olduğundan dolgun gösterdi. Fakat kalıcılığı birşeyler yiyip içmeseniz bile az.

 44. Çok güzel bir ruj her makyaja uyum sağlıyor ancak herkese yakışmıyor bence.Ve her dudakta duruşu¸aldığı renk çok farklı.Mesela yakın arkadaşlarımdan birinin dudaklarında resmen somon rengi duruyor turuncu turuncu

 45. Allahım sürüyorum bu ruju ama dudaklarımda bildiğin turuncu duruyor. Bir insana bu kadar mı yakışmaz ya. Internetten swatchlarına bakıp denemeden o güzel rengine aldanıp aldım ama kesinlikle kullanamıyorum. Bir de Mac’in dudak kalemi boldly bare ile kullanmak istiyorum umarım bu sefer yakışır.

 46. Nude tonlar içinde en güzeli bu bence ama benim gibi çok mat sevmiyosanız benzer tonlarda parlatıcıyla ya da şeffaf parlatıcıyla da gayet güzel oluyor.

 47. almamaya yaklaşık bir yıl direnip¸ sonra mac’teki tatlı çalışanın tatlılığıyla aldığım ruj. orada denedim ruju ve cilt tonuma çok yakıştırdım. ben nötr alt tonluyum. bana sanki biraz turunculuk var gibi geldi¸ warm gibi yani. dudağım somonumsu pembemsi bir renk dudağımdan daha turuncu ve çok çok az daha koyu bir renk. nude gibi ama tam değil ama çok sevdim kendisini. mat olduğu için ayrı aşk yaşıyoruz. inatçıyım¸ nazlıyım ama kavuştuk sonunda. not: görsel ekledim.not2: ablacım niye beğenmedim veriyosun. ruju beğenmedin galiba peki cicişcüm.

 48. en sonunda benim de makyaj çantama eklenen ruj. Pek sevdim kendisini. Uzun süredir bu tonlarda bir ruj arıyordum meğer boşuna arıyormuşum 🙂 Mat olması da benim için bir başka artı ama sanki biraz kurutuyor dudaklarımı.

 49. bu rujun yakışmadığı tek insan ben miyim diye düşünüyorum bazen. Resmen ölü gibi gösteriyor. Tanım: pembemsi-şeftalimsi mat nude bir ruj.

 50. hiç duymamış denememiş cicişler için über muhteşem bir şey gibi görünse de aslında her cilt tonuna yakışmayan ve mac’in şişirdiği renktir. emily dudak kalemi 211 ‘i dudağınıza uyguladığınızda oluşan rengi beğeniyorsanız bu ruj size göredir. değilse elbet daha yakışan bir renk bulabilirsiniz.emily dudak kalemi 211 bana hiç yakışmıyor. zaten benim mac ‘im de mac russian red ruj.

 51. İtiraf etmeliyimki bloggerların habire anlatıp durmasıyla gidip aldığım bir ruj. Ama maalesef aldığımdan beri 3-5 kere kullandım¸ hiç elim gitmiyor. O yüzden bu ruju alacaksınız iyice düşünün taşının sonra alın¸ paranız boşuna gitmesin.

 52. Normalde pembe tonlu rujları çok seviyorum. Ama bakıyorum kıyafetime uymuyor hemen ilk önce elim bu ruja gidiyor.Dilerim çabucak sıkılıp kaldırmam

 53. Kesinlikle mat değil satin yapıda olan ruj. Elimde başka mac rujlar da var¸ kinda sexy onlara göre çok daha kremsi ve kolay sürümlü. Biraz da pastel boya gibi geldi bana nedense¸ wnw bare it all çok daha ince yapılı mesela. Ama rengi gerçekten çok hoş¸ sür çık¸ dudak kalemine ihtiyaç yok.

 54. Nude olmayan ancak doğal dudak rengine yakın sayılabilecek¸ pembe şeftali alt tonlar içeren ruj. Hem pembe hem şeftali tonlar içerdiğinden birçok makyajda kullanılabilme avantajı var. Sevdiğim kullandığım bir ruj ama olmazsa olmaz diyeceğim bir ruj değil.

 55. abartılmaması gerektiğini düşündüğüm ruj. mezuniyet makyajımı macte yaptırmıştım¸ makyaj karşılığında ürün alırken de mua bana bu ruju uyguladığı için bunu almamı tavsiye etmişti. evet gerçekten güzel bir renk¸ evet özellikle smokey eye ile dudakta en çok yakıştırdığım tonlardan birisi ama alternatifsiz değil¸ üstelik kalıcılığını da çok iyi bulmuyorum. kısacası benim için vazgeçilmez değil.

 56. Bende turumcumsu bile değil direk turuncu duran ruj. Çok isteyerek almıştım alırken saçlarım kızıldı o zamanlar yakışıyordu. Şimdi saçlarımı kendi rengine döndürüp koyu kestane kullanmaya başlayınca suratımda çok çiğ durmaya başladı. Ay hep kendimden bahsettim biraz da rujdan bahsedeyim yapısı mat bir ruj. Altına mat bir nemlendirici ile kullanırsanız matlıktan dolayı oluşan kuruluk sizi rahatsız etmiyor. Bende daha mercan-turuncu durduğu için ben bu ruju genelde rengini kırmak amacıyla daha kahverengi tonlu bir rujla birlikte kullanıyorum. Tek başına kullandığımda ise gözlerime saks mavisi tonlarında bir kalem çekip daha şeftali tonlarında allık sürerek makyajı tamamlıyorum çünkü çoğu kişiye yakışan dumanlı göz makyajı&kinda sexy ikilisi bende dudağına ciğer yapıştırmış ve öyle dışarı çıkmış bir insan görüntüsü yaratıyor.yakışan için güzel bir ruj ama mutlaka denenerek alınması taraftarıyım.

 57. kinda sexy’i yaklaşık iki ay pembe ağırlıklı dudak kalemleriyle kullanarak rengini oldukça farklılaştırmıştım çünkü bu ruj benim dudağımda nude-şeftali değil turuncu duruyordu ve ben hiç hoşlanmıyordum. amaaa emily dudak kalemi 211’i aldım ve bingo! allahım işte şu anda anlıyorum insanların bu ruju neden bu kadar sevdğini. ben gözüken rengini ancak bu kalemi dudağıma uygulayınca elde edebildim ve bu sonuca aşık oldum.eğer sizde de kinda sexy ruj turuncumsu duruyorsa bir de böyle deneyin cicişler.sonuç oldukça güzel bir nude oluyor.

 58. mac’in sevdiğim ve bitince tekrar alacağım nadir rujlarından. dudaklarım pigmentli olmasına rağmen bu nude ruj beni ölü gibi göstermiyor. yaz-kış sürülebilecek bir renk aynı zamanda mac subculture dudak kalemiyle de enfes duruyor.

 59. bugün sahip olduğum pek meşhur ruj.yalnız galiba bi bizim ülkemizde bu kadar meşhur. nette ismini araştırırken yabancı bloglarda çok da fazla yer almıyor nedense. ya da ben denk gelemedim.velvet teddy ile arasında çok gidip geldim. velvet teddy daha kahvemsi ama o da çok hoş durdu dudaklarımda fakat yine de elim buna gitti.benim dudaklarımda şeftali nude durdu. turuncu falan olmadı. emily 211 kalemle cidden tam uyuyor. golden rose velvet matte’lerle yapısı bence aynı. dudaklarımı kurutmadı gayet kolay sürümü de çok severek kullanacağım bir ruj oldu.

 60. Bence tam anlamıyla “joker” bir rujdur. Aslında tam anlamıyla nude ruj kategorisine girmese de her kıyafete¸ her ortama uyar. Kolay uygulanır.

 61. Yapısı zaten bana göre mac matte serisi olduğundan tartışmasız çok iyi. Renk tam nude değil ama epey yakın bir şeftali. Günlük kullanım için seviyorum.

 62. bir kere almak gafletinde bulunduğum¸ oda çantamda rezil rüsva olan ruj. arkadaşlar ben blogger gazına geldim gittim aldım ama bence siz almayın neden derseniz çünkü spesifik bir ton değil¸ kalıcılığı diğer rujlar gibi 3-4 saati fiyatı şuan 55 TL. muhakkak çok daha uygun fiyata bir sürü dupe ürün bulabilirsiniz. bloggerlar öyle bir bahsediyor ki onsuz asla olamam moduna giriyoruz. çok ahım şahım bir ruj değil.

 63. 2 hafta önce aldığım ilk mac ruj. Çünkü içimdeki fakir dedi ki¸ “bi Ruja 55 tl vereceksen her gün kullanabileceğin bi renk olmalı”. Ben de merakıma yenik düşüp denedim ve çok beğendim duruşunu ve sürüm kolaylığını. Bende pembe-şeftali ve biraz da yok gibi duruyor. Zaten ne zaman arkadaşımın beğendiği bi Ruj alsam hep memnun kalırım¸ bu da öyle oldu. Bence denenmeden alınmamalı Hem fiyat hem de duruş açısından. Kalıcılığı orta şeker¸ ambalajı cidden güzel ve sağlam. Sanırım 2. olarak diva’yı alacağım Ya da fakir uyanırsa her gün kullanılabilecek bi kırmızı.

 64. birkaç ay önce satın aldığım¸ mac’in oldukça ünlü¸ şeftali nude tonlardaki mat ruju. Ben rujları dudağımda denemiyorum alırken¸ elimin üzerinde deneyip o şekilde alıyorum. Bunu da o şekilde almıştım¸ eve gelip bir heves denedikten sonra¸ kalıp gibi durması ve hafiften beni ölü gibi göstermesi sebebiyle acayip sinir olmuştum. Öyle duruyordu köşede¸ ta ki geçen güne var. dudaklarıma renksiz bir lip balm uyguladıktan sonra tekrar denedim ve o kalıp gibi beni ölü gibi gösteren ruj gitti¸ hafif parlak/satin yapıda ve uçuk pembeliği öne çıkan naif bir renk olarak geri döndü¸ bu şekilde kullanmaya başladığımdan beri çok seviyorum kendisini.Not: ben mat rujların altına balm kullanmamaya çalışıyorum¸ o mat yapısı kaybolmasın diye o yüzden bu yöntem benim için yeni bir yöntem oldu

 65. En sevdiğim rujum.Mat ruj sevenler dudakları kalınca olanlar için kıvamı kalıcığı da hiç fena değil.Genelde kalemsiz uyguluyorum.Mat rujların kötü yanı bence de dudakları hafif kurutması ve çizgileri daha belirgin yapabilmesi.Bitince alacağım nadir rujlardan oldu.

 66. Şeftali-pembe arası bir renge sahip. Ama sanırım her dudakta farklı duruyor. Kendime en çok yakıştırdığım rujlardan olmasına rağmen¸ dudak kenarlarımda birikme yapıyor ne yazık ki. Üstelik bu problemle russian red’de de karşılaştım. Sanırım mac’in mat rujlarıyla anlaşamayacağım hiç bir zaman.

 67. mac’den hiçbir zaman böyle bir ara tonlarda bir ruj almam. Bu rengin de bu kadar meşhur olmasını sadece vlogger arkadaşların tapmasına bağlıyorum.

 68. bende resmen nude pembe hatta kahvelik içeren gül kurusunun açık hali ( bu nasıl bir tanımsa artık )¸ yani şeftali gibi durmuyor pek. güzel ruj¸ seviyorum. ilk aldığım zaman anneme anneler günü hediyesi olarak mac ten set alıyordum¸ o sırada keşfettim¸ o zamandan beri güzel bir ilişkimiz var.

 69. bende şeftalimsi nude gibi duran¸ rengini beğendiğim ama yapısını çok kuru bulduğum ruj. kullanmadan önce dudaklarıma muhakkak peeling yapıyorum ve kalın bi tabaka nemlendirici sürüyorum¸ o zaman bile biraz çizgilere dolabiliyor. sanırım bundan dolayı elim hiç gitmiyor¸ süresim gelmiyor.

 70. Açık tenlilerde şeftali¸ koyu tenlilerde tam olarak nude duran bir renk. Kendisi ilk MAC rujum olarak bende ayrı bir yere sahiptir. Özellikle mat ruj sevenlerin edinmesi gereken bir renk!

 71. Bende kesinlikle nude durmayan ruj. Make up blogger çların gazına gelip denemeden almıştım zamanında. Velvet tedy ya da moca dudakta daha fazla nude duruyor. Yalnız mat olmasına rağmen sürümü gayet kolay ve kalıcılığı da yeterli.

 72. Merve özkaynak ın yorumları sonucu meraktan gidip denediğim ruj. Benim de dudaklarımın rengi koyu bu nedenle beyaz olmama rağmen yakışmadı. Yine de tonunu beğenmedim annenin çekmecesinden araklanmış eski pembe ruj görünümünde hatta çok benzer renkte bir Avon rujum var ama o seri de artık yok.

 73. kesinlikle overrated bir rujdur. gidip denedim mac’te¸ resmen turuncu durdu. hayır esmer biri değilim¸ bembeyazım. dudak rengim de orta tonda. ama bu rujda bu kadar tapılacak bir şey yok. blogger’ların¸ cannes kırmızı halı makyajları konulu fotoğraf albümlerinin pompalaması bildiğiniz. 50 küsür liraya değmez. gidin golden rose velvet matte alın¸ bare it all alın bacılarım. daha sıcak tonlular ve sizi daha canlı gösterirler. edit: hayırdır kızlar¸ sizin sevdiğiniz bir ruja biz de mi bayılmak zorundayız anlamadım jhsdjfs. eksileyince mac size ruj falan göndermeyecek ki..

 74. bana hediye olarak gelen ve overrated olduğuna emin olduğum rujdur. bu tür adından çok bahsedilen ürünleri satın aldıktan sonra genelde çok memnun kalmadığımdan dolayı bu ruja hiç bulaşmamıştım fakat kullandıktan sonra da bu düşüncemin doğru olduğuna emin oldum. dudaklarımda çok çizgili durdu ki kuru ve çizgili dudaklara sahip değilim. çok dolgun dudaklı ve daha buğday tenli kişilere yakışabileceğini düşünüyorum.

 75. Severek kullandığım rujum. Nişanımda ağır biz göz makyajı yaptırdığım için kullanmıştım bu ruju sonrasında ise vazgeçemedim. Çevremdeki herkes markasını numarasını sormaya başladı. Dudakta çok doğal bir görüntü bırakıyor benim gibi ten rengi ruj sevenlerin vazgeçemeyeceği bir ruj olacağını düşünüyorum. Sanırım tek sevmediğim noktası dudak çizgilerime yoğun bir şekilde sürdüğüm zaman dolması. Ama rengi harika!

 76. Eğer bu ruju kullanacaksanız kesinlikle öncesinde dudaklarınıza peeling yapın ve güzelce nemlendirin.Aksi takdirde çok kuru bir görüntüsü oluyor ve hiç hoş durmuyor.

 77. kozmetik dünyasında şişirilmiş bir balondan ibaret olduğu kanısındayım. mac ‘te o kadar farklı ve güzel nude rujlar varken kinda sexy neden bu kadar şişirildi çözemedim. bence hep youtuberlardan ötürü. yok serenay bunu sürüyo¸ yok merve özkaynak’ın vazgeçilmezi falan fistan.rengi çok güzel yapısı vs. yanımda üç beş kişi bu rengi denedi. kadınlar geldiler gittiler. hepsi farklı ten rengine ve alt tona sahipti. ve bir kişi hariç hepsinde cidden kötü durdu. dediğim gibi mac’in nude renk skalası o kadar geniş ki kinda sexy ‘ e bin çekecek rujlar var. ne pembe ne şeftali. acayip değişik bir rengi var. edit: bende de var kinda sexy. lakin aklıma gelip sürmüyorum bile. yakışan bir arkadaşıma vereceğim. üç beş tane sürmeyeceğim ruj alacağıma bir tane mac ruj alırım orası ayrı tabi.

 78. bu ruj herkese yakışmıyor! gerçekten söylüyorum¸ herkes her alt tona¸ her cilde uyar dedi ama yok. ben sürdüm¸ ölü gibi oldum¸ normal dudak rengimden daha açık renk çünkü. sonra dudağı açık renk¸ buğday tenli yani standart bir arkadaşım denedi¸ bakalım nasılmış bu diye. yok¸ yine kötü durdu. yakışan için harika bir nude¸ kabul ediyorum ama zaten her nude ton yakışana güzel¸ benim için bunun bir özelliği olamadı malesef. ama yapısı¸ kalıcılığı yani kalitesi derseniz… elbette güzeldir. her mac ruj gibi…

 79. kişiden kişiye değişen rengi olan ruj.tek yakışmayan kişi ben değilmişim ama rahatladım¸dudaklarımı berbat göstermesine girmiyorum bile.uygun fiyatlı rujlarda buna fark atacak bir sürü ruj var.zaten bu mac rujların niye bu kadar abartıldığını anlamıyorum(ruby woo dışında tabi)

 80. İnsanların ayıla bayıla allaaaahıııııım hayatımın ruju osu busu diye ballandırdığı ruj. Tamamen blogger ve vlogger şişirmesi diye düşünüyorum. Ve bu gaza geldiğim için kendime kızıyorum. Yok bende berbat ötesi bi renk alıyor. Hastalıklı gibi duruyorum. Dudaklarımın aldığı rengi tanımlamakta zorlanıyorum. Ve tabiki kendime not bir daha bu gaza gelme summer.

 81. Denediğimde aynaya bakamadım. O kadar kötü durdu. Bunu mac çalışanı da fark etmiş olacak ki denemem için taupe verdi ve sonuç çok daha iyiydi.Tanım: Her ten rengine gitmeyen ruj.

 82. Bir yıldır ağzımdan düşürmediğim¸ almak için sabırsızlandığım fakat deneme şansım olmadığı için sürekli ertelediğim¸ en sonunda en sevdiğim dostlarımdan birinin bana doğum günümde hediye ederek sonuçlanan hadisenin baş kahramanı. Alacaklara şunu söyleyebilirim ki eğer çok kuru dudaklarınız varsa ya almaktan vazgeçin ya da dudaklarınıza düzenli olarak peeling yapın ve nemlendirin. Yoksa çizgilere doluyor gün içinde sinir bozabiliyor. Onun dışında kokusu¸ kalıcılığı ve sürümü kolay. En güzel şeftalilerden. Deneme şansınız varsa deneyip alın bazı ten renklerinde ölü gibi durabiliyor. Bilginize cicişler.

 83. çoğunluğun aksine hiç beğenmediğim ruj.şeftali ve pembe tonlu nudelar zaten bana yakışmaz.bu ruj da acayip şeftali görünüyor gözüme.yakından bakıp¸denemedim ama sürsem korkunç olacağımı biliyorum.

 84. bence bu kadar ünlü bir ruj olmasına adına borçlu olan mac rujudur. içinde geçen “sexy” kelimesinin oldukça ekmeğini yediğini düşünüyorum.daha önce de bu başlıkta ruj hakkında yorum yapmıştım. yine yapacağım. çünkü iki gündür sözlüğe hiçbir şey yazmadım. enerjimi boşaltmam lazım. yukarıdaki girdilerde de belirtildiği gibi kesinlikle herkese kolay kolay yakışan bir tonu yok. dudak rengi ve cilt tonu ile çok alakalı bir durum yakışıp yakışmayacağı. ben beyaz tenliyim ama bana hiç yakışmıyor¸ tuhaf turuncu bir renk alıyor¸ altına kahverengi tonlu kalem geçince bir şeye benziyorum.

 85. kendime en çok yakıştırdığım ruj. my lips but better rujum.gündüz gece her çeşit makyajla harika görünüyor. bende tam bir bebek pembesi halini alıyor çünkü. ancak tek kötü noktası kalıcı değil. hiçbir mac ruj bende kalıcı olmuyor yahu¸sorun bende mi???

 86. tabi ki vloggerların gazıyla aldığım ilk mac rujum. merve özkaynak’taki haline vuruldum tabi. bende öyle durmadı tabi maalesef¸ onda çok pembemsi duruyor bende daha şeftali/kahverengi tonuyla durdu sanıyorum dudaklarım merve’nin dudaklarından daha koyu renkli olduğundan. merve’deki duruşu (bkz: emily dudak kalemi 211) ile buldum ama ben bu rujun da bendeki duruşunu sevdim. yine alır mıyım¸ sanırım alırım cicişler.

 87. dünyanın en overrated kozmetik ürünüdür bana göre. bir heves almıştım ve sonrasında pişmanlıktan günlerce yastığa sarılıp ağlamıştım. zibilyonlarca dupe bulunan ve bazıları aslından çok daha iyi olan ruj.

 88. kesinlikle overrated bir ürün. her cilt tonuna¸ her dudağa yakışmıyor. kendinize gül kurusu rujları¸ daha pembe tonları yakıştırıyorsanız bu rujdan uzak durun derim.ben mac’e nude bir ruj arayışıyla gittiğimde¸ türkiye’de en fazla satılan nude rujun bu olduğunu söylediler. deneyemedim ama herkes bu kadar beğeniyorsa bir bildikleri vardır dedim aldım. bir daha alacağımı sanmıyorum.

 89. pembe alt tonlu beyaz tenimde nasıl durur diye çekincelerim vardı fakat çok güzel duruyor tek sıkıntısı dudakları kurutmaya meyilli olması.kalıcılığını başarılı buluyorum

 90. her dudak tonunda o dudak tonuna uygun bi hale bürünmesi¸ matlığı¸ harika kokusuyla mac’in en güzel nude tonu. honey love yüzü çok öldürürken¸ mocha’nın çok koyu olması sebebiyle kinda sexy’nin bu kadar tercih edildiğini düşünüyorum¸ tam ortası.

 91. herkeste farklı duran bir ruj en yakın iki arkadaşımda da var sürekli kullanıyoruz ve üçümüzde de çok farklı duruyor yani denemeden bir başkasında güzel duruyor diye almayın derim.

 92. bence bu kadar parayı bir ruja vermek yerine muadillerine bakmak gerekir. mesela golden rose velvette matte serisinden 03 direk muadili. ruj serisi zaten çok güzel. açık ton dudaklara sahipseniz hem nude hem de biraz şeftalilik aradıysanız muadilini alabilirsiniz 🙂

 93. Uzun bir süre bunun için para biriktirdğim¸ yaklaşık 1 ay önce kavuştuğum ruj. mac soar dudak kalemiyle kullanıyorum. bende oldukça pembe duruyor¸ inanılmaz kalıcı ve hemen hemen yaptığım her makyaja yakışıyor. tek sıkıntısı¸ sürmeden önce dudaklara peeling yapıp nemlendirmek gerekiyor¸ aksi takdirde çizgilere doluyor ve kötü bir görüntü oluşuyor. Gene de duruşu o kadar güzel ki¸ zahmete değiyor.

 94. Bir çok bloger ve vloger’ın övmesi kadınlar arasında meşhur olması sebebi ile dupe larını almış olmama ragmen illa benimde olmalı diye aldığım ancak beğenmediğim bir ruj oldu. sadece olsun diye aldım oysa mat rujlar bana gitmiyor hiç düşünmedim aa benim niye yok olmalı düşünmem yüzünden. Çok muadili/ Dupe varken almak gereksiz.

 95. bence gereksiz abartılan rujdur ve bence nude olmak ile alakası olmayan rujdur. bende koyu kahve duruyor siz buna nasıl nude dersiniz yahu. zira çoğunuzda da kahverengi turuncumsu birşey duruyor bir hue bir myth değil. (“bence” diyerek başlayıp ve devam ettirmeyi bir borç bilirim zira insanımız muhalefet olmaya çok yatkın isteyen istediğini düşünür bu yazdıklarım “bence” ve size ne. )

 96. Mac’teyken deneyip çok beğendiğim ancak aldıktan sonra elimin hiç gitmediği rujdur kendisi. çünkü zaten soluk bir tene sahibim bu iyice solgun gösterdi beni. yapısıysa bence çok kuru dudakta çok yapay duruyor. nude deniyorsa bence daha doğal durmalı. overrateddir cicişler¸ aldanmayın.

 97. geçenlerde denediğim¸ beyaz tene yakıştırdığım ruj. Yalnız aşırı kuru bir yapısı var¸ çizgilere dolabilir¸ sürümü özen istiyor. kendi adıma¸ fiyatını hak etmediğini düşünüyorum¸ bunun yerine dupe olarak gösterilen bir ürünü almayı tercih edeceğim sanırım.

 98. vanilxx ‘e katılıyorum mac’in en overrated ruju bence. bugün gittim denedim¸ ten rengim nw15 hani belki sizin farklıysa ten renginiz sizde hoş durabilir ondan belirteyim¸ bende ne şeftali durdu ne de pembe durdu sanki çamur sürmüşüm gibi durdu. aynada gördüğüm şeyden korktum resmen.

 99. Buğday tenliyim ve nude bir ruj arıyordum. İlk olarak mac kinda sexyi denemek istedim fakat bu ruju denediğimde bende pembemsi neon gibi durdu ve hiç yakışmadı. Görsellerdeki rengiyle alakası yoktu. Piyasada kinda sexyden çok daha güzel nude rujlar var bu ürün niye bu kadar popüler oldu anlaması güç. Kısacası overrated bir ürün bir daha yüzüne bile bakmam.

 100. mac’teyken deneyip beni nude rujlardan iyice soğutan ürün. Zaten soğuk beyaz tenli olduğumdan iyice soluk gösterdi ve nude ruj sevdam başlamadan bitti. benim gibi çok açık tenliyseniz ve sizi ölü gibi göstermicek doğal bir ruj arıyorsanız mac “Taupe” şiddetle öneririm.

 101. Gerçekten yakışmayınca yakışmıyor bu ruj. Mesela bana yakışmıyor kabulleniyorum artık ama köşede dursun gene de:)

 102. Herkes bu kadar aşıkken bende neden iğrenç durdu diye merak ettiğim rujdur. Oysa ki tüm cilt tonlarına uyar diyordu kinda sexy aşıkları. Mağazada denediğimde dünyam başıma yıkıldı cicişler. Ölü gibi¸ gulyabani gibi oldum sürdükten sonra. Çok mu çirkinim¸ anlamadım ki. Yıkılan özgüvenim biraz yerine gelirse bir kere daha deneyeceğim.

 103. arkadaşımın dudağında görüp özenmemle ilk fırsatta bir mac şubesine gidip denediğim ve dehşetle sildiğim ruj. ama çok fena durdu¸ öyle böyle değil. normalde çatlak olmayan dudaklarımı çorak çöllere çevirdi¸ tonu acaip solgun gösterdi. yakışana tam yakışıyor¸ yakışmayana da hiç yakışmıyor. ortası yok anladığım kadarıyla.

 104. tenime hiç gitmeyen ruj. resmen ölü gibi durdum¸ altına koyu renkli dudak kalemi sürerek biraz canlandırıp kullanıyorum. gevrek’in dediğine katılıyorum¸ kimisini vezir kimisini rezil ediyor sanırım.

 105. overrated kelimesinin karşılığı olan rujdur.kesinlikle vurgusuzortaheceunlusu arkadaşıma katılıyorum nude olamaz olması teklif dahi edilemez bir renk. ne doğru söylemiş bir myth bir fleshpot asla değil. ve kendisine katıldığım ikinci konu da burda yazan herkesin “bence”sini yazdığını bilmeyen veya bilmezden gelenler konusudur. zaten buraya bir ürün için başkalarının deneyim ve fikirlerini öğrenmek amacıyla bakıyoruz¸ sen beğenirsin o beğenmez bundan daha doğal ne olabilir? ürün fanatizmi yapanlar buranın misyonunu gözden geçirmeli “bence”. eyyorlamam bu kadar.

 106. marlasingersays’e fazlasıyla katılıyorum overrated tam olarak onun tanımı¸bi kere düpedüz şeftali bi ruj nude olarak tanımlanması garip geliyor ve deneyip de kendine yakıştıramayan onlarca insandan biriyim ben de 60 lira verilecek daha güzel rujlar var

 107. cadılar bayramında ceset makyajı için oldukça başarılı olacağını düşündüğüm ruj (ben ve ben gibiler için)

 108. emily 211 numaralı dudak kalemini keşfettikten sonra asla almam dediğim rujdur kendisi. 55 lira vereceğime gider 2 liraya emily dudak kalemi alırım mis gibi.

 109. herkesin bir heves aldığı sonra da sevmemeye başladığı hatta sürekli takas listesinde gördüğümüz mac ruj. çoğu kişi overrated demiş ben de biraz abartıldığını düşünüyorum. öncelikle herkese yakışmayan bir ton¸ gazla filan alınacak bir ruj değil sonra yazık oluyor onca paraya. ayrıca muadillerinin de olduğu söyleniyor ama ben bakmadım karşılaştırmadım kendi dudağımda. ki zaten tıpatıp aynısı olmasa da benzer renkte bir çok markada mevcut. çoğu kişi bende ölü gibi durdu çizgilerime doldu vs. demiş. ben bu ruju bodlybare dudak kalemiyle beraber kullanıyorum. ruju sürdükten sonra da peçeteyle fazlalığını alıyorum yoksa çok yapay duruyor böyle zorlama gibi benim dudağım değil gibi ama peçeteyle fazlalığı alındığında ise benim gözümde kendime yakıştırdığım tek nude ruj. bende kahve alttonlu duruyor ama çok hafif de pembemsi gibi ama değil gibi de¸ ben seviyorum yapısını duruşunu fakat biterse başka markaları da denerim diye düşünüyorum. vazgeçilmez değil.

 110. Bir heves herkeste görüp aldığım ilk mac rujlarımdan bi tanesi olan heyecanla aldığım sürdükten sonra güzel olduğuna bi müddet kendimi zorla inandırdığım bence sarı alt tonlulara çok yakışan ama geri kalanları zombi gibi gösteren ruj. Bu kadar övgü neden anlamadım.

 111. Aklımda Nur Yerlitaş ile özdeşleşmiş ruj. Şişirilmiş balon mu¸ iyi bir nude ruj mu bilmiyorum çünkü o kadar çok insanda gördüm ve o kadar çok insan bahsetti ki ruju alıp deneme fikrinden soğudum.

 112. bugün arkadaşım rujunu tazelerken ver dedim ben de bir süreyim nasıl duracak merak ediyorum. sarı alt tonluyum ve esmerim. koyu dudak rengim yok. bu ruj bende pembemsi durdu ve arkadaşım da ben de çok beğendik. hiç yakışacağını düşünmemiştim. her yerde beyaz ten ruju diye bahsedilince tabi. ben de öyle düşünüyordum yakışmaz bana falan diyordum. yakışmasına baya şaşırdım açıkcası.dokusunu hiç beğenmedim orası ayrı.

 113. ciciş sözlük izmir yaz sonu zirvesine katımasıyla yüz yüze tanışma fırsatı bulduğum arkadaş.kendisini görünce heyecanlanmadım desem yalan olur. ancak biraz hayal kırıklığı oldu¸ bana pembeden yoksun geldi. bir de o doku olmuş mu öyle? kinda dry.

 114. Ben bu ruju duyunca ve görünce “Bu kadar abartılacak ne vardı?” diyorum başka da birşey demiyorum.Hiç bulunmayacak¸harika ötesi bir rengi yok bence üstelik benim dudaklarımı hiçbir ruj şimdiye kadar çizgi çizgi kusurlu göstermemişken bu ruj fazlasıyla kusur belli ediyor.Çok insanda da böyle oldu.Mac ne rujlar üretti harika ötesi ama buna rağmen kinda sexy hep gözde oldu hayret ve şaşkınlıkla izliyorum.

 115. mac’ten aldığım ilk rujum. çok kuru dudaklarım olduğu için sürmeden önce dudaklarımı bolca nemlendirmem gerekiyor. buna rağmen çok beğeniyorum. ten rengime yakışan nadir nude rujlardan.

 116. sanırım dünyanın en ünlü rujlarından biri olan¸ duruşu ve rengi kişiden kişiye değişen¸ bende somon-şeftali arası duran mat ruj. mac’in rujlarının genel problemi olan dudaklarda ağırlık yapma¸ kendini belli etme¸ tabaka sürmüş gibi bir his verme bu rujda çok yoğun. gerçekten çok kalın bir yapısı var¸ azcık pastel boyası gibi durabiliyor:) bu kalın yapısından ötürü pürüzsüz¸ peeling yapılmış dudak istiyor. ilk sürüşte çok kuru hissettirmese de gün sonuna kadar epeyce kurutuyor. ama tüm bu kötü özellikleri ona çok iyi bir özellik kazandırıyor¸ o da kalıcılık. zira bu kadar açık bir ruj olmasına rağmen dudağa zamk gibi yapışıp kalıyor¸ ben dudağımı yediğim¸ yemek yiyip içtiğim¸ hatta peçeteyle sildiğim günün sonunda¸ neredeyse 9 saat sonra hala vardı dudağımda. böyle de çılgın bir özelliği var:)rengini tanımlamak bana göre zor¸ ama sarı alt tonlularda daha ziyade pembeye dönük göründüğünü söyleyebilirim. çok açık bir ruj değil¸ tam orta ton¸ günlük¸ şeftali allıklar ve koyu makyajlarla güzel tamamlanabilecek kullanışlı bir ruj bence. tabii yapısı sıkıntı vermiyorsa duruşunu görsellere ekledim¸ sadece kamerada çıkan bir çizgi durumu var¸ şimdiden affola 🙁

 117. son zamanlarda elimin en çok gittiği mac rujum. ten rengimin açılmasıyla birlikte daha bir yakıştırır oldum¸ daha bir sever oldum. bundan 20 gün önce vazgeçilmez değil vs. demişim ama 10küsür tane mac rujum arasında en çok kullandığım ve bitmeye en yakın rujummuş meğerse farkında değilmişim¸ gitgide aşık olmaya başladım¸ bu gidişle benim vazgeçilmezim arasına girecek rujumdur kendisi.

 118. macten olan ilk ve tek rujum¸ kışın çok severek kullandığım fakat yazın esmerleşince sanki yüzümü çok solgun gösteren ruj.

 119. Bende oldukça şeftali duran ruj. Esmer arkadaşlarımda oldukça nude dururken bende burdayım diyor. Kuru yerlere inanılmaz birikiyor¸ peeling yapmadan sürmeyiniz.

 120. çok parlatıldığını düşünüyorum ben bu ürünün. herkes tarafından o kadar reklamı yapıldı ki¸ daha rujun kendisini denenmeden herkes muadillerine göz dikti. birkaç defa kullandım ama yok¸ olmuyor ısınamadım ben bu ruja. yapısı bi kere çok kurutucu. öncesinde peeling ve dudak balmıyla denedim 1-2 saat sonra yine dudak çizgilerime doldu ve dudaklarım kuruluktan çatlıyormuş görüntüsü yarattı. rengi derseniz¸ herkese yakışmayabilir. biraz cildi soluk gösteren bir tona sahip. yoğun göz makyajlarıyla belki başarılı sonuç verir ama bu parayı vermeye acırım ben şahsen. bunun yerine gerçekten çok daha başarılı olan (bkz: golden rose velvet matte 03 ruj) denemenizi öneririm¸ pişman olmazsınız.

 121. ilk ve tek mac rujum. Ben çok seviyorum uygun fiyatlı olsa tekrar tekrar alırdım. Ama fiyatını ve aldığı övgüleri haketmiyor. Nude diye bahsediliyor ama değil. Kalıcı değil. Bende çok şeftali durdu hatta mercana kaçtı biraz. Ben de pastelin gül kurusu rujuyla karıştırarak kullanıyorum. Güzel oluyor.

 122. aldığım günden beri diğer rujlarımın yüzün bakmaz oldum. Çok güzel kahve alt tonlu bir nude rujdur. Yoğun göz makyajınıza da günlük makyajda da çok güzel duruyor. Denendi ve onaylandı. Bence her kadının makyaj koleksiyonunda bulunması gereken bir ürün.

 123. Mac’in şeftali rengi nude mat ruju. Blogların fazlasıyla gazına gelen biriyim sanırsam. Bu ruju da bloglardan epeyce araştırıp almaya karar verdim. Mağazada denedim de ama aldıktan sonra nedense pek beğenemedim. Bunda velvet teddynin büyük payı var sanırım. O ruj benim nude rujlarda doruk noktam sanırım. Kinda sexyi kendime yakıştıramadım. Fazla turuncu geldi bana. Fakat yakışana da gerçekten yakışıyor. Bir daha alacağımı sanmıyorum.

 124. Nude tonlarda olan muhteşem ruj. Tek sorunu cildim çok yağlı olmasına rağmen dudaklarım çok kuruyor. Bu ruj iyice kurutup iç kısımları kabuk kabuk yapıyor. Bu yüzden altına nemlendirici dudak kremi sürüp sonra ruju sürüyorum. Bu sefer de uçup gidiyor. Ama sürekli peçeteyle silip silip aynı işlemleri uygulatabilecek kadar güzel bir ruj.

 125. kullandığım ve gördüğüm en farklı¸ en tatlı nude renkli rujdur. rengi internet sitesinde gül rengi ya da gül kurusu gibi tanımlanmıştı¸ şu an aradım ama bulamadım. ama bence tam gül rengi değil. içinde turunculuk¸ pembelik¸ çok hafif de bej ya da kahvelik olarak tanımlayabileceğim bir renk barındıran nefis bir dudak rengi gibi. henüz muadilini bulabilmiş değilim. ben ürünleri muadili bulunabilecekler ve bulunamayacaklar¸ bulunması da mümkün olamayacaklar olmak üzere ikiye ayırıyorum. bunun kesinlikle muadilinin olmadığına¸ olmasının da mümkün olmadığına inanıyorum. çok arayışa geçen oldu. en çok duyduklarımdan biri wet n wild bare it all’du. gittim¸ elimde denedim¸ kafama yatmadı ama renk güzeldi¸ aldım. tabii ki alakası yok. daha ziyade velvet teddy’e benzediğini de eklemiş olayım madem. gerçi velvet teddy’i kullanmadım ama görsellerden gördüğüm kadarıyla böyle. belki de ten rengiyle alakalıdır tabii¸ bilemiyorum. mesela ben ivana sert kadar sarı değilim ve gördüğüm kadarıyla kinda sexy onda daha turuncu duruyor. dolayısıyla bu tip bir durum da olabilir bu muadil olayları¸ bilemiyorum. ama bir tane nude rujum olsun tam olsun diyorsanız ki benim şimdiki aklım olsa ruj kutumun tamamını boşaltıp sadece kinda sexy ve birkaç tane daha bayılarak kullandığım spesifik ruj seçip sadece onlarla doldururum. öyle farklı öyle yeri dolmaz bir renklerden biri bu benim için.

 126. Ben bu ruju yazın biraz bronzlaşınca kullanmayı seviyorum. Kışın daha turuncu turuncu dururken yazın koyu tende güzel pembelik barındıran bir nudeye dönüşüyor. Aslında bu yönüyle ilginç bir ruj. Almadan önce denemenizde fayda var. Tenden tene değişiyor rengi.Nefret edeni de var çok seveni de. Ben aslında kışın o turuncu halini de yakıştırıyorum kendime. Lakin soğuk havalarda iyice kurutuyor dudağımı. Sürdüğüm anda hissediyorum o kuruluğu. Bir de golden rose velvet matte 27yle baya baya dupe. Çok merak ediyorsanız onu deneyin 58 lira vermeden önce derim.

 127. benim en sevdiğim rujlardan birisi. kinda sexy’den önce ve kinda sexy’den sonra diye ayırsam yeridir ruj tercihlerimi.öncesinde uçuk pembe¸ lustre bitişli rujları tercih ederdim. pigmentasyonu zayıf yarı opak ruj doluydu çekmecem. şimdi ise neredeyse tam tersi. ve bu durumdan çok memnunum. teşekkürler kinda sexy.

 128. bana çok overrated gelen bir ruj¸ zira herkeste güzel durmuyor¸ şahsen bende turuncu durdu. ilk kez mac ruj alacak insanlara da yanlış bir yönlendirmeye sebep olduğunu düşünüyorum¸ mac ruj diyince herkesin aklına ilk gelen renklerden biri bu oluyor çünkü¸ nasıl bir güvense artık hiç denemeden bile alan arkadaşım vardı.

 129. kendime hiç yakıştıramadığımdır. iyi ki denemeden online sipariş verme gafletinde bulunmamışım. nedense rengi çok çiğ geliyor ya da bendeki duruşu öyle geliyor desem daha doğru olacak.

 130. Mac kinda sexy yerine çok daha uygun fiyatlı renk olarak da oldukça yakın bir çok ruj var piyasada. Mesela¸ golden rose velvet matte 27 oldukça uygun fiyatta ve neredeyse benzer tondadır. Abartılmasını saçma bulduğum mac markasının bir overrated ürünü daha bence.

 131. Her ruj için ten rengi + dudak rengi etkendir. Esmer ve koyu renk dudaklı arkadaşımın nude ruj al sür dediği ruj beyaz tenli ve neredeyse renksiz dudaklı bendenizde turuncu duruyor. E sonuç böyle olunca swatch bakmak falan hikaye. Bir ruja fazla bulduğunuz bir fiyat ödüyorsanız eğer atın ruj fırçanızı çantanıza gidin deneyin. Çoğu nude gibi bu da bende turuncumsu duruyor ancak ne zaman da sürsem illa ki rujun ne kadar güzelmiş ne marka sorusu alıyorum. Yani bir ruj için abartılıyor/kötü/nasıl beğeniyorlar anlamıyorum demek o dudak senin olmadığından saçma.

 132. Tenden tene bu kadar renk değiştiren bir ruj olamaz.Aşk-nefret ilişkisi yaşıyoruz. Sanırım buğday tenlerde daha güzel duruyor.

 133. bence bu ruju kullanmak için direk platin doğmak lazım ve dudak renginin çok soluk pembe olması lazım. benim gibi dudak rengi kiremite dönük insanlar için gerçekten intihar bu ruj.bence bi moda akımıydı bu ve geçip bitsin artık micheal kors çanta gibi bişey hala bıkmadınız.ingiliz ruju bu yani kötü bence

 134. Mac ‘ teki görevlinin tam da sizin gibi açık ten rengi olanlara çok yakışan bir renk diyerek şiddetle önerdiği¸ benim de ilk mac rujum. Başıma bir şey gelmeyecekse hiç begenmediğimi söylemek istiyorum. Ne rengini sevdim¸ ne de yapısını.

 135. Bir arkadaşımla aynı mac magazasında denedik. Işık aynı¸ ten renklerimiz yakın¸ benim dudak rengim normalde beyaz onun ise pembe¸ sürüldüğünde bende pembelik içeren¸ onda turunculuk içeren bir renk gibi durdu. Bana daha çok yakıştı ama hani öyle numarası olan bir renk de değildi direk eledim. Merve özkaymak’a yakıştırdım şimdiye kadar tek.

 136. orda burda her blogda sürekli görüp dayanamayıp aldığım ve sürdüğüm anda dudaklarımı ölü gibi gösteren ve zaten dudaklarım bundan koyu renkli olduğu için kapatmasında da zorluk yaşadığım hayatımın pişmanlığını yaşadığım üründür kendisi. eğer esmerseniz veya dudaklarınız¸ günlük ağır bi göz makyajı yapmadan kullanmayı düşünüyorsanız almayın ölü gibi durursunuz üstelik hem çok esmer bile değilim koyu buğdayım. tam bir beyaz ten ruju bence

 137. çok fazla abartıldıgını düşündüğüm ruj. büyük bir hevesle aldım fakat bende çok soluk durdu. en iyi tarafı ne süreceğimi bilemediğim zamanlarda hemen sürüp çıkmam.

 138. Aşırı derecede abartılan¸ sarışınlara yakıştığını düşündüğüm ruj. denemeden almayınız¸ aksi halde sizi ölü gibi gösterebilir. piyasada muadilleri çok olmakla birlikte en bilindik muadili wet n wild bare it all’dır.

 139. Neden bu kadar popüler olduğunu anlamadığımdır. Fakat bu cümle onun şahsım tarafından gömüldüğü anlamına da gelmeyendir. zira bu rujun bende über büyülü bi etkisi vardır. Dakikalarca seyredip rengine ad koymaya çalıştığımdır. ya pembemsi desen şeftalinin hatri kalıyor şeftali desen nude pembenin boynu bükülüyor velhasılı kelam mac kinda sexy almazsa olur hastalığına yakalanmadıysanız emily 211 dudak kalemi birebir aynısıdır. Yoğun siyah göz makyajı yaptıktan sonra kullanılabilecek rujların halay başıdır :d no: bir de sarı saçlarınız varsa olurluğu katlandıkça katlanır

 140. 2 yıldır kullanmaktan vazgeçemediğim¸renk yapısı olsun dudakta duruşu olsun herhangi bir muadilini bulamadığım rujdur

 141. Almaya gittiğimde satıcı kız “aaa angelina jolie’nin rengi o” demişti¸ doğru mu bilmemÇok severek kullanmıyorum yalnız¸ açmıyo beni

 142. fotoğraflara bakınca bayılmış işte yıllardır aradığım ruj diyerek mac’e koşmuş. denedikten sonra bu ne be diyerek aynen koşarak uzaklaşmıştım. çok çok kuru geldi bana öyle böyle değil. rengi de mağaza ışıklarından mıdır bilmem pek hoşuma gitmedi.

 143. abartılan ruj. onlarca markada aynı tonda ruj var uygun fiyatlısından pahalısına. neden herkes kinda sexyyy diye yırtınıyor anlamıyorum. testerını denedim¸ sürümü çok zor ve katı. bloggerlar sayesinde şişirilmiş bir ürün.

 144. Sanırım bu ruj bir tek bana yakışmıyor. Ne nudeu allah aşkına¸ bildiğin tupturuncu bir şey olup çıkıyorum bu rengi sürünce dudağıma. ayrıca yapısı da çok kuru¸ eğer kuru ve çizgili yapıda dudaklara sahipseniz¸ aralara doluyor¸ dudakları geriyor ve iyice kurutuyor¸ onun yerine Creamsheen serisinin kuru dudaklar için muhteşem bir seçim olduğunu düşünüyorum.

 145. bana da hiç yakışmamış dudağımda mercan rengi durmuş rujdur. ve güzelim dudaklarımı çatlak çatlak göstermiştir. ama hediye olduğu için buna uygun bir makyaj ile destekleyerek kullanıyorum mecburen.

 146. mac rujlar içinde yapısı en farklı olan bu. tanımlayamıyorum bile. dudaklarımda çizgilenme yapıyor garip bir ruj. bunu en sağlıklı pembe tonlarında dudak kalemleriyle ya da turuncu tonlu dudak kalemleriyle kullanabiliyorum. yoksa yazık olacak.

 147. seviyor muyum yoksa sevmiyor muyum bir türlü karar veremediğim ruj. elim sürekli velvet teddye gittiği için o bitmek üzereyken benzer zamanlarda aldığım kinda sexy epeyce dolu duruyor. sanırım şeftaliliğinden pek hoşlanmıyorum ben bu rujun. yaz gelince kahvelerden daha canlı renklere kayarım diye bekletiyorum bi kenarda. umarım yazın fikrim değişir de bol bol sürerim.

 148. tenime pek yakıştıramadığım ruj. anneme çok daha fazla yakıştı ve o bitirmek üzere. dudakta denemeden alınmaması gerektiğini düşünüyorum. riskli bir renk gibi durmasa da herkeste tonu farklı olabiliyor ve bazen bendeki gibi kalıp gibi bir görüntü yaratabiliyor.

 149. Yorumlara daha fazla dayanamayıp Yeni edindiğim rujum¸ bende çok turuncumsu durmadı¸ bazı görsellerinde bana çok turuncu geliyordu. Hatta Gören arkadaşım yeni aldığımı bilmeden com beğendiğini söyledi rengini vs sordu. Ona da denettim gerçekten çok yakıştırdım. Ben açık buğday tenli soğuk ya da nötr alt tonluyum ben de pembemsi durdu azıcık¸ arkadaşım ise beyaz tenli sarı alt tonlu onda biraz daha turuncuya dönük oldu. Sonra gidip aynısından ona da aldık. Ama dudaklarımı gerçekten çok kuruttu üstelik Ben kuru dudaklara falan da sahip değilim. Bugün ikinci gün ve dudaklarım pul pul oldu. Mutlaka nemlendirmek gerek dudakları. Bir de bence BU renk gelin makyajında da kullanılabilir.

 150. İnternetteki fotoğraflara bakılarak alınmaması gereken ruj. Herkeste farklı duruyor ve her tene yakışmıyor malesef.

 151. Makyaj la uzaktan yakindan ilgilenen hemen herkesin adini en az bir kez duydugu ruj. Daha once yazilmis mac in en cok satan rengidir.ben hemen hemen herkese cok yakistiriyorum ilginctir beyaz tenli biri suruyor ne kadar guzel durmus diyorum ¸ bugday tenliyim kendime de cok yakistiriyorum. Ince dudak kalin dudak ta secmiyor pek tek eksisi bazi insanlarda dis rengini sari gostermesi ki oda cok goze batar sekilde degil. Kac tane bitirdigimi hic saymadim kesfettigimden beri ki iki yil gibi bir sureden bahsediyorum heralde 6-7 etmistir dusunun nasil hunharca somurdugumu. Kendisi defalarca almayi bir kenara koyalim bugune kadar birini bile bitirebildigim iki nadide rujdan biridir. Digeri maybelline 162.

 152. resimlere baktım. güzel bir ruj bildiğin bir nude ama bu kadar abatılacak birşey de değil diye düşünüyorum. her markada buna benzer tonlar var. sırf mac diye ve isminden dolayı¸ blogger ların da gazıyla popüler olmuş. hayvan deneyi yapan estee lauder grubuna para kazandırmaktansa başka alternatifleri denerim

 153. bugün aldığıma bi kez daha pişman olduğum ruj. zaten dışarı çıkarken 2 ya da 3 kez sürdüm. bugün de bu kadar insan beğeniyor ne kadar kötü olabilir ki diye düşünerek tekrar denedim. yine emanet¸ mercan durdu. hatta herkes daha güzel rujların var dedi. . bilmiyorum neden yakışmıyor¸ üzüyor beni bu durum

 154. aşk nefret ilişkisi yaşıyorum bu rujla. bu aralar aşk halindeyim. en garibi de ben kendime çok aşırı yakıştırmamama rağmen¸ bunu sürdüğümde makyajla uzaktan yakından alakası olmayan insanların rujuma iltifat etmesi.bazı swatchlarda hafif de olsa pembemsilik görüyorum¸ bende duruşu tamamen şeftali¸ mercanımsı.

 155. İlk mac rujumdur. Yapısı kuru ve oldukça mat. Düzgün görünmesi için dudaklarınızın bebek poposu gibi olması gerekiyor. Rengi ise güzel ama dişleri sarı gösterme eğiliminde. Kalıcılığı vasat. Üst üste tazeleyince de kalın bir katman oluyor ve hiç hoş durmuyor. Feci şekilde de dudak kurutuyor. Smokey göz makyajlarıyla güzel uyum sağlıyor. Eğer bir gün biterse tekrar almayı düşünmüyorum.

 156. erkek arkadışımın ”ıyyyy tebeşir gibi o ne”diyerek beni almaktan vazgeçirdiği rujdur. 58 tl olmasından mı yaptı bilmem ama eninde sonunda velvetteddy’i sevgilisine hediye aldı. ama kinda sexy’i hala istediğim doğrudur!

 157. kesinlikle her makyaj çantasında bulunması gereken rujdur. koyu¸ dikkat çekici göz makyajıyla çok iyi giden¸ şeftali tonlarında nude rujdur. kanaatimce göz makyajı yapılmadan kullanıldığında çok sönük kalmaktadır.

 158. Rengini çok sevdiğim rujum. Ama sadece rengi çünkü kalıcılığı çok kötü bile diyemiyorum çünkü kalıcılığı “YOK”. Bu parayı haketmediği kesin.

 159. Geçen aylarda arkadaşım dudağımda çok beğenince çıkartıp ona hediye ettim. Başlığı görünce ne kadar özlediğimi fark ettim. Öncellikle bence herkeste farklı duran bir renk. Ten rengine göre duruşu çok değişiyor. Denemeden almayınız. bende duruşu şeftali nude şeklindeydi. Sür çık rujlardan değil bence göz makyajı istiyor. En azından ben göz makyajıyla kombinlemeyi çok seviyordum. Şu an elimde zibilyon tane kullanmadığım ruj olduğu için stok eritmesi yapmak istiyorum. bu yüzden yaz sonuna kadar almayacağım ancak yazdan sonra kendime golden rose velvet serisinden ve mac’lerden oluşan ruj koleksiyonu yapmak istiyorum. Az olsun öz olsun¸ bari kullanıp bitirebileyim. Ve bu listenin içinde kesinlikle kinda sexy olur olmalı. Kendime not: her gördüğün pembe¸ gül kurusu tonunu belki bu sefer yakışır umuduyla almaktan vazgeç. Yakışmıyor annem¸ yakışmıyor gülüm.

 160. çok gereksiz bir şeftalimsi renk.ya o kadar gereksiz ki anlatamam nasıl soğudum bu rujdan !sürüyorum adam gibi dağıtılmıyor rengi hoşuma gitmiyor zaten rengi dudakta dakikalar sonra renk mi değiştiriyor ne oluyorsa açık yavru ağzı bişey oluyo sonunda ıyk.yapısı çizgilere dolan kapatıcıdan da beter.sevmiyorum¸ bitsin diye dua ediyorum artık.

 161. Bana hiç yakışmayan dudaklarımda kuru pütür pütür bir şeftali rengi ruj sürmüşüm gibi kalitesiz duran ruj. Dudaklarımı nemlendirsem bile rengi beni açmıyor bu rujun.

 162. durmadan bahsettiğim için hediye gelen(?) ancak kendime yakıştıramadığım ruj.sanırım kahve tonlarını daha çok sevdiğim için…

 163. Yani herhalde sevmeyen 3-5 kişiden biri benimSıfır kalıcılık¸ saçma bir somon rengi (bildiğin gözükmüyor benim dudaklarımda) bir de üstüne çizgilere doluyor meretResmen bitsin diye dakika başı sürüp duruyorum¸ azaldı baya neyse

 164. Bugüne kadar alıp da en pişman olduğum ikinci üründür kendisi. Birincisi ise mac fetish ruj. Kında sexy bildiğin tebeşir gibi bir şey yahu. Çizgilere çok fazla doluyor¸ dudağın bütün kusurlarını kabak gibi ortaya çıkarıyor. Dolgun dudaklıysanız eğer daha fena¸ resmen ölü balık gibi görünebilirsiniz. Seveni de çok sevmeyeni de çok henüz anlayabilmiş değilim. Ama kesinlikle benim hiç sevmediğim bir ruj oldu. Ayıla bayıla öve öve bitiremeyen b-vloggerlara selam olsun buradan. Hiç aklımda yokken aldığım bir rujdu.

 165. Bende bu rujun tek başına yakışmayanlarındanım. Dudaklarım bir tık pigmentli olduğundan bu ruj açık kalıyor. Tek tek çizgilerime de doluyor. İlginç. Bu rujla anlaşamayanlar anlar. Çok ilginç olan şu ki bu tonlar başka markalarda bende böyle durmuyor. Kate moss serilernde de var bu ton. Ama gayet nude mis gibi. Kinda sexy ile ilgili şöyle bir şey yaptım. Altına kalem kullanıyorum ve rengi ya tam yakalıyorum ya da farklılaştırıyorum. Mesela daha pembe daha gül kurusu gibi gibi..Öneri vermek gerekirse¸ Mac dervish değil mesela. Yine ölü dudak. Rimmel london tiramisu rengi kesinlikle mükemmel eşleşme. Flor mar 201 aynı şekilde süper. Yine flormarın pembeleri de bu işin kurtarıcısı. Emily 203 mükemmel. Gibi cicişlerim. Kalemle kullanın derim.

 166. Bugün bu ruju almak üzere mağazaya gittim¸ çok da heveslenmistim ama hic mi olmaz bir ruj olmadi iste. Cildim sari alt tonlu¸ dudaklarim da renklidir (bunu nasil ifade edebilirim bilemedim dudak rengim çok çok koyu degildir ama ölü gibi soluk da değil işte orta karar) ruju deneğimde saçma sapan açık toz pembe gibi birşey oldu. Inat ettim dedim bir de gün ışığında bakayim yok olmadi. En sonunda kabullendim bu nude larla olan derdimi ve gittim spice it up aldim 🙂

 167. eski sevgili gibi dönüp dolaşıp hep bunu kullanıyorum. çoğu kişide farklı duruyor ama bendeki duruşu tam bir my lips but better duruşu.

 168. İlk mac rujum olduğu için kendisinin bende ayrı bi yeri vardır.. renginden gün geçtikce soğusam da sürmek istediğim günlerde de sırf bitmesin diye sürmediğim rujdur..

 169. birçok dupe olmasına rağmen hiçbiri “tam olarak” kinda gibi durmuyor. Wet’n wild¸ golden rose ve pastel markalarının kinda’yla aynı renk rujunu bulabilirsiniz. Ama dediğim gibi hiçbiri onun gibi durmuyor¸ renkler birebir aynı olsa da kinda her tene uyum sağlayabiliyor. Golden rose bana biraz cırt kaçmıştı. Aşırı göz makyajına gidebilecek tek ruj kinda sexy bana göre. Bu arada diğer markaların rujlarının isimlerini hatırlamıyorum 🙁 hatırlar hatırlamaz editliciiiiim kıslar.

 170. kalıcılığı güzel¸ doğal rengi olan ruj. yalnız ben bu ürünün satış patlamasını ürünün kalitesine¸ rengin şahaneliğine falan bağlamıyorum. şahsen o kadar da değil zaten. ünün biraz görkem karman etkisiyle olduğunu düşünüyorum.

 171. gece makyajı¸ gündüz makyajı¸ sade makyaj vs her türlü makyaja uyum sağlayan herkeste farklı duran¸ eşi benzerine rastlamadığım şahane bir ruj

 172. kendisinden özür dilemem gereken ruj.bu zamana kadar hep asla bana yakışmaz dediğim için¸ çok abartılıyor bu ruj da canım dediğim için¸ kendimi senden mahrum bıraktığım için üzgünüm kinda sexy. buluşmamız geç ama çok güzel oldu. sanırım bitireceğim ilk ruj olacaksın. beni ölü gibi göstermeyen ve şaşırtıcı biçimde çok doğal duran bir nude. şeftali allıkla çok yakıştırdım.

 173. 2 gündür aklımdan çıkmayan¸ tatlı pembemsi nude tonlu mac rujudur. normal şartlarda bir ruja 60 lira vermek öğrenci bünyemin kaldıramayacağı bir şey olsa da yakın zamanda çalışmaya başlayacağımı düşünerek ekliyorum wishlistime kesinlikle. o kadar beklentisiz sürdüm ki ruju dün¸ mac mağazasına girip daha önce denemediğim bir ruju denemek benim rutinim gibi bi şey. ve asla yakışma ihtimalini düşünmediğimden daha önce hiç heveslenmedim kinda sexy’ye¸ stone¸ mehr¸ heroine¸ velvet teddy¸ myth¸ lust extract falan gidiyordum sıradan. öyle elim değdi sürdüm ve çalışan da ben de inanamadık. elime ayna tutuşturup avm’den dışarı iteledi hatta adam beni daha iyi görmem için. dudağımda çok uzun süre kaldı¸ kurutmadı ve sürümü çok kolaydı. renk olarak dupe’ları olsa dahi bu yapıya sahip olmayacaklarını düşünerek alana kadar dupe’una yaklaşmayacağım. çünkü gerçekten dupe peşinde koşarken asıl olayı kaçırıyoruz bazen. 3-4 uygun fiyatlı dupe alınca orjinalin fiyatının yarısı belki daha fazlası çıkacak zaten. kaldı ki dupe’lar da dudak rengine göre tam karşılık vermeyebilirler vs.sonuç olarak siz de benim gibi buğday tenli çokça kumral bir hanım iseniz denemekten çekinmeyin. dedikleri gibi ya velvet teddy ya kinda sexy değil çünkü. nötr bir alt tona ikisi de yakışabiliyormuş. gerçi yakıştı da noldu¸ iç çeke çeke bakıyorum şimdi kendisine. olsun.

 174. bu renk bana mı çok sıradan geliyor sadece? artık türkiyede bu renkler çoğaldı nerdeyse her markada çok güzel nude renkler¸ şeftaliler¸ pembeler bulunabilirken bu rujun hala çok övgü alması garip geliyor. yoksa ben mi yanlış düşünüyorum bilemedim

 175. kadınları ikiye ayıran rujdu bir dönem¸ olanlar ve olmayanlar diye¸ görüyorum ki hala böyle bir ayrım var ve olacak görünüyor rujun rengi ile ilgili olduğunu sanmıyorum adı ile ilgili bence manipüle oluyoruz gibi geliyor bana..sübliminal mesaj deyip olayı komplo teorisine bağlamış bulunuyorum. Alalade bir ruja böyle bir isim koyarsan bizde böyle anlamlar yükler ve bunu konuşuruz¸ galiba istedikleri bu olsa gerek ahh kapitalist düzen¸ ahh pr¸ sen nelere kadirsin deyip hoopp topu küresel düzenin kucağına attım gitti. hadi kaçtım ben…

 176. joker ruj. hemen her göz makyajıyla giden¸ ne renk ruj kullanacağımı bilemediğimde elimin ilk gittiği renktir. mat olmasından dolayı yazın pek kullanmasam da kış ve sonbaharın benim için kurtarıcı renklerinden biri. mutlaka denenerek¸ özellikle gün ışığında kontrol edilerek alınması gereken bir renk olduğunu düşünüyorum çünkü kişiden kişiye inanılmaz farklılaşıyor.

 177. turunculuk içeren allıktır rujdur hatta bronzer bile kullanmıyorum¸ sevmiyorum. Ama bi şans vermek istedim pembe pembe nereye kadar dedim oturdum araştırdım almak üzere gittim. Ama bir denedim ki hiç o başkalarındaki güzel duruşuna benzemedi¸ sarıya yakın bi yavruağzı oldu. beyaz tenlilerde çok hoş olduğunu söylemiş herkes sıkıntı bende mi acaba yahu

 178. Mat olduğu için oldukça kalıcı¸4 saati aşkın kalıcılığı var.Genellikle altına lip balm sürerek uygulamayı tercih ediyorum.Eğer kuru dudaklarınız varsa lip balm sürmediğinizde ruj dudakları kurutuyor ve bir-iki saat sonra dudak çizgilerine dolabiliyor.

 179. Mac in en çok satan ruju diye almış ve bırakamamış bir kullanıcısıyım. Nude rujlara bayılırım. Pembe alt tonlu olan bu rujun yakışmadığı kız görmedim afedersiniz. Göz makyajıma abanıp dudağıma her zaman bu ruju sürüyorum. Bakalım ne zaman bıkacağım. 🙂

 180. Beyaz tenli pembe alt tonlu arkadaşımda turuncuya yakın bir şekilde dururken¸ buğday tenli sarı alt tonlu arkadaşımda pembeye yakın durmuş rujdur. Tam tersi olması gerekiyorken ikisinde de bu farkı net bir şekilde gördüm. Golden rose ile dupe olduklarına kesinlikle katılmıyorum¸ bende çok hafif turuncu duruyor. Kızıl bakır farlarla¸ anastacia beverlyhills glowkitle ikisini durmadan her gün sürebilirim o derece yakıştırdım.

 181. bazen beni ölü gibi gösteren bazense gerçekten yakıştırdığım değişik bir ruj. işin garip tarafı bu olay mevsimsel falan değil¸ haftalık. bazı haftalarda elim gidiyor sürüyorum baktım yakışıyor diye takıntılı gibi her gün bunu kullanıyorum bazense dışarı bile çıkmadan siliyorum. bunun dışında bence rengi gerçekten orjinal¸ benzerleri bulunsa bile tam olarak aynısını bulmak zor. ama kalıcılık bende yok denecek kadar az. sırf renk için de o kadar para verilir mi bilemiyorum elimdeki bitince bir daha almam diye düşünüyorum bu yüzden.

 182. Her makyaja gidebilecek bir ruj. Göz makyajı ile birlikte dudakları patlatmadan bakımlı bir görüntüye sahip olmak isteyecekler için başarılı bir renk.

 183. erkek arkadaşımın her sürdüğümde tebeşir gibi bu ya¸bari velvet teddy’i sürseydin dediği ruj 😀 çünkü o mac kapılarının yılmaz bekçisi!!! Koçum benim be.

 184. mac’te ne zaman nude ruj arayışına girsem istisnasız her seferinde denediğim ve her seferinde almadığım ruj. buğday tenimde çok açık duruyor. rengini çok beğensem de tenime gitmemesi beni hep almaktan alıkoyuyor. keşke yakışsa da alsam dediğim sayılı rujlardan.

 185. arkadaşıma doğum günü hediyesi olarak aldığım ruj. o kadar sevdi ki sürekli kendisinden “canım rujum” diye bahseder. bu kadar seveni boşuna yokmuş demek ki. kalıcılığından ve kolayca sürümünden çok memnun¸ günlük ruj olarak kullanmakta.

 186. Mac’in en çok satan rujlarından. Burada bu kadar olumsuz yorumu görmeme rağmen onlinedan sipariş verdim bugün elime ulaştı¸ herkes somon renginden şikayetçi genelde ve yapısından. Evet dudak çizgilerime doldu fakat bundan sağlam bir peeling ile kurtulmak mümkün ama rengi bende de neon bir somon gibi durdu resmen suratımda patladı renk. oysa ne hayallerle almıştım¸ neyse efendim burada birkaç ciciş “çok turuncu durdu altına emily 211 ile kullanınca rengi güzel oldu” yazmıştı¸ denedim bir faydası olmadı¸ ben de “rival de loop 05 biscuit” kalemi uyguladim ve “işte bu!” dedim somon rengi ama suratımda patlamayan cinsten bir renk oldu yani herkesin ayılıp bayıldığı kinda sexy yi ben böyle elde ettim internette beğendiğimiz kinda sexy görselleri gibi oldu¸ bendeki gibi fazla turuncu/neon duranlar bir de bu kalemle veya sıcak tonlu kahverengi herhangi bir kalemle denesinler 🙂 ayrıca wet n wild bare it all ile dupe olduklarını düşünüyorum herkes bare it all velvet teddy ile muadil diyor ama velvet teddy daha kahve bir ton içeriyor ben rahatlıkla velvet teddy kullanabiliyorum fakat bare it all da aynen kinda sexy gibi yüzümde patlayan bir turuncu duruyor

 187. Bana hic yakismayan ruj. bende fazla turuncu durdu nedense. Kinda Sexy almak icin gittim Mac de¸ mac calisani bana Shangai Spice onerdi ve iyiki de onerdi¸ muhtesem tek kelimeyle.

 188. İlk mac rujumdu¸ kendisini ünlendiği dönem ünlü olduğunu bilmeden almıştım. siyah rimel ve siyah kalemi iyi tamamlıyor. severek kullanıyorum ama tek şartı var dudaklar kuru/çatlak olmamalı çünkü mat olduğu için kurutuyor¸ bir de dişleri sarı gösteriyor.

 189. Herkesin bunca bayıldığı kinda sexy’i bi de ben deneyeyim diye girdim mağazaya¸ sürdüm. Esmerim¸ sarı alttonluyum. uzun zamandır bana bu kadar yakışmayan bir ruj olmamıştı. Üstüne para vericez sürüp dışarı çıkarsan deseler belllki sürerim.

 190. Esmer tenli ve pembe alt tonlu bir cildiniz varsa mac in başka rujlarına bakmanızı öneririm¸ zira pakette durduğu gibi durmuyor bizde¸ yakışanlara böyle hayranlıkla bakıyorum ben sürünce sevimli hayalet casper.

 191. Bende dünyalar çirkini bir somon/turuncu duran overrated mac ruju. Bunda dudaklarımın pigmentli olmasının da etkisi var diye tahmin ediyorum. Zira o herkese yakışan soft pembeler¸ gül kuruları da bende çingene pembesine dönüşüveriyor.Velhasıl ten renginiz kadar dudak renginizin de etkiledigi rujdur¸ almadan mutlaka deneyin.

 192. Bende malesef ki görsellerde gibi durmayan ruj. Ben sürdüğümde ölü dudağı gibi oluyor¸ beni solgun gösteriyor (açık buğday tenliyim¸ dudaklarımın rengi de açık). Sarışınlara daha fazla yakışır gibi geliyor bana. Ben ise rujlarımın rengini açmak daha hoş renkler elde etmek için kullanıyorum. Hijyen sağlanırsa denemeden alınmamalı diye düşünüyorum.

 193. Burdan bi cicişyle takas ettik ve dün elime geçti. Para vermeden önce denemek istedim. Iki gündür kullanıyorum ve Yorumlarım: 1. Golden rose velvet matte 27 ile tıpatıp aynı. Hatta golden rose daha kalıcı ve daha yumuşak diyebilirim. 2. Wnw bare it all da çok benziyor buna. 3. Gerçekten bu paraya değmez gidip 10 liraya golden rose almak daha mantıklı. 4. Bütün bunlara rağmen rengi gerçekten çok güzel benim en sevdiğim ton.

 194. uzun zamandır makyaj kutumda duran bir ruj ve neden aldığıma dair bir fikrim de yok. oldukça sıradan bir rengi var ve kalıcılığı da hiç iyi değil. sadece yapısı güzel ve ilk sürdüğüm zaman hoş görünüyor. daha sonra dudağımın iç kısmından itibaren silikleşmeye başlıyor. bir süre sonra da hiç ruj sürmemişim gibi bir görüntü oluyor. deborah atomic red mat rujları çok daha güzel. indirimde de 20 lira gibi bir fiyata alabilirsiniz. mac rujlarının o kadar fiyatı hak ettiğini düşünmüyorum.

 195. Bu ruju denemeden alicaktım ama sonra bi deniyim dedim iyi ki denemişim esmer tenime çok çiğ ve kötü duracak bi renkti sürmemle silmem bir olmuştu ama alsaydım muhtelemen başka rujlarla karıştırarak kullanırdım

 196. Tam aradığım rengi bulmama vesile olmuş rujdur. Kalıcılık benim için orta olsa da matlığı ve duruşu daha ağır basmakta. Dudak peelingi yapmazsam biraz kusurlu duruyor¸ e o da dudağımın ayıbı olsun

 197. velvet teddy¸ whirl bende ne kadar kötü duruyorsa (çoook kötü)¸ bu ruj da o kadar güzel duruyor. elimin en sık gittiği rujlardan biri…

 198. Ten rengim açık sayılabilecek bir renkte ve soğuk alt tonlu olduğumdan bana yakışacağını düşünerek denediğim ruj olarak kalmıştır. Yüzümü tamamen sildi¸ gri gibi bir renge büründüm aniden ve haliyle almak istemedim. Yapısı yüzünden ne kadar içim gittiyse o kadar çok yakışmadı be sözlük.

 199. Aldığım ilk zamanlar hiç kullanamazdım ancak şimdilerde golden rose 52 numaralı dudak kalemiyle dudaklarımı doldurup kullanıyorum. pembe bir kalem olduğundan benim için turuncu-kahve görüntüyü biraz yumuşatıyor. Böyle çooooook güzel 🙂

 200. Çıplak dudak modasına heves edip almak istediğim ruj. Önce denemek isteyip muadili ilan edilen velvet matte 27 i aldım ve bende tam bir ölü dudak seremonisi yarattı. Bu yüzden almayacağım kendisini. Yakışana aşırı yakışan¸ yakışmayan da da bariz çirkin duran mac in efsanevi ruju.

 201. takasla elime geçen eskiden nefret ettiğim şu an bayıldığım rujum.Mac mağazasında denediğimde dehşete kapılıp saniyeler içinde silmiştim dudağımdan ama nedense aniden canım çekti e herkeste görüyorum çok hoş duruyor bende de böyle durdurtmalıyım bunu dedim mağazaya tekrar gidip denemeye karar vermiştim ki¸ takas listesinde gördüm hemen talip oldum 🙂 Elime bugün ulaştı eve gelir gelmez denedim —– beğendim?Allah allah ışıktan mıdır mevsimden mi yoksa o şeftali turuncu tonlarına duyduğum nefretin geçmesinden midir bilmiyorum ama bir süre dudağımda duracak o kesin 🙂

 202. Aldıktan sonra yakışmadığını düşünüp uzun süre kullanmadım¸ öylece durdu bir kenarda. Sonra bir gün¸ biraz fazla göz makyajı yaptığım bir gün rujda aşırıya kaçmamak için bunu sürdüm¸ şahane durdu. Meğer kullanmayı bilmiyormuşum. O günden beri favori rujum. Çizgilere dolmaması için ya dudak peeling’i yapıyorum ya da dış fırçasıyla hafifçe dudaklarımı fırçalıyorum ben kullanmadan önce.

 203. Burada sayfalarca entry sahibi olduğunu görene kadar popüler olduğunu hiiç bilmeden bir sene kadar önce “koyu renk göz makyajı yapınca iki dokundururum yea¸ hafif rengi de var¸ aşırı nude’lar üşümüş de dudağın morarmış gibi duruyor” diyerek öylesine aldığım¸ kullandıkça aşık olduğum¸ koyu renk göz makyajını bırak¸ sıfır göz makyajı ile bile bahar ve yaz aylarında hemen hemen her gün sürdüğüm canım rujum. Koyu dursun istersen turuncumsu kalemle çevrelersin (Mis ten 230 – sanırım piyasada yok artık¸ elimdeki de çook eskiden kalma)¸ daha nude/somon istersen Mac boldly bare ile. Bitti gitti.

 204. Sanırım turuncu durması tüm açık renk ten-dudak sahibi kişilerin ortak sorunu. Ben de o yüzden sevmemiştim. Bi arkadaşım buğday tenli – koyu renk dudaklıdır¸ o dendiğinde çok güzel durmuştu. Velvet teddy daha kahve tonlu olduğundan daha çok yakıştırdım kendime¸ ama mesela arkadaşıma da o yakışmadı¸ ölü gibi gösterdi. Golden rose 27 bende de maç ‘le birebir durdu ama mac’ in yapısı bana göre daha güzeldi.

 205. Gelin makyajımda kullandığım harika mat nude tonlardaki ruj. Tam bir sür ve çık ruju. Her makyaj çantasında bulunmalı. Genellikle mac mağazalarında bulamayabilirsiniz internet mağazasından daha rahat bulunabilir.

 206. çok abartılan bir ruj olduğu kesin. herkese yakışmadığı kesin. mesela çok esmerseniz¸ mesela beyaz tenli olsanız bile dudaklarınız koyu ve pigmentliyseniz ruj ne fotoğraflarında gördüğümüz gibi oluyor ne de mükemmel nude. zaten nude dediğin şey her tene göre değişir. neyse bu ruju inat ettim kullanmaya denedim durdum. ps: epey beyaz sarı alttonluyum lakin dudaklarım pigmentli..başta sadece mac dervish ve üzerine kullandım. sonra flormar 201 ve rimmel london tiramisu kalemin üzerine lakin bunlar o o turuncumsu rengi öldürüyor. daha pembelik katıyor. sonra golden rose 51 kalem üzerine kinda sexy onun üzerinde de nyx abu dhabi ile denedim. ki bunu üzeirne nyx olayını ojelerfora’dan gördüm. süper mantık bayıldım. ruju inanılmaz sabitliyor. bu sayede 6 saat ruj çıkmadı hiç. kahve içmiştim sadece yemek yemedim. neyse asıl bugün şunu denedim¸ dudak kenarlarımdan rimmel londan nude kalemi geçtim sünger ile dağıttım üzerine kinda sexy sürdüm. o da nesi? tam olarak rujun rengi. ben fondöten geçmeyi sevmiyorum dudaklarımdan çünkü rujun yapısını değiştiriyor. ama kalem hem yumuşak yapılı olduğundan hem sert olmadığından çok güzel örttü. kalıcılığı konusunda kefil değilim ama pek. yani eyorlamam budur.

 207. Bana hiç bir şart altında yakışmayan ve çok soluk gösteren rujdur. Ancak yakışana yakışıyor¸ orası ayrı…

 208. gerçekten bu rujun yakıştığı insanları boğasım geliyor. bi insana bi ruj bu kadar mı yakışmaz yahu! dedirten cinsten bi rujdur kendileri bana göre. benim tenimde birçok arkadaşıma yakıştığı halde bana yakışmamasının nedenini yıllardır araştırıyorum…

 209. Kinda sexy renk olarak daha sicak tonlara yakisiyor. Soguk alt tonda azicik turuncu kalsa da creme cup gibi daha pembemsi bir nude ile rengini karistirabilirsiniz. Uygun kalem olarak essence in the nude onerebilirim.

 210. Ben bu ruja aşığım resmen.kaç tane bitirdim hatırlamıyorum.günlük makyajda elim sürekli buna gidiyor.sanki dudağımın kendi rengiymiş gibi çok tatlı bir pembelik veriyor.çok doğal duruyor.kendime çok yakıştırıyorum.keza bir sürüde iltifat aldım.farkındayım çok övdüm ama kinda sexy tutkunları beni anlar

 211. her tene uyum sağlayabiliyor gibi yorumları okuyunca¸ benim tenim eşşek derisi herhalde diyorum. uyumu es geçtim¸ beni ölüye benzettiğini düsündüğüm mac’in en meşhur nude ruju. esmerler ve buğday tenliler asla denemeden almasın.

 212. bende tupturuncu duran ruju kuzenim kullandığında aa ne kullandın çok güzelmiş dediğim herkeste farklı duran ruj

 213. açıkçası bana pek yakışmıyor. ama bunu geçtim ben bu rujun yapısından resmen nefret ediyorum¸ süresim gelmiyor. dudağımda asla yayılmıyor. peeling¸ nemlendirme ne gerekiyorsa denedim ama iyi anlaşamıyorum kendisiyle.

 214. Bir ara o kadar popüler olmuştu ki heves edip alayım dedim..Ama nasıl olduysa bu konuda akıllılık edip golden rose velvet 27 numaralı rujunu deneyim dedim..Çünkü daha önce hiç nude ruj kullanmamıştım..Bazı arkadaşlarda olduğu gibi bende de ölü dudak efekti yarattı..Ve bu sebeple de bir daha nude rujlara hiç yaklaşmadım..Ama bazılarına o kadar yakışıyor ki.. benim buğday tenimden midir dudaklarımın pigmentinden midir bilmiyorum kendime yakışan bir ruju bulamadım daha..

 215. rengi yüzünden beni hastalıklı gibi gösterdiği halde vazgeçemediğim mac’in en sevdiğim rujlarından. yapısı itibariyle dudağa çok güzel yayılıyor ve asla kuru bir görüntü yaratmıyor

 216. merve özkaynak’ın meşhur ettiği mac ruju. herkese yakışacak bir ruj değil bu nedenle deneyip almakta fayda var. ben de merak ettiğim için almıştım. beni ölüye benzetmedi. ancak dudaklarım çatlak olmasa dahi çizgilere dolmasından hoşlanmıyorum. bu nedenle de pek sık kullanamıyorum.

 217. Beyaz tenliyim¸ dudaklarim kendiliginden pembe. Bu aptal ruj bana hic ama hic yakismadi¸ bi kere rengi dudaklarimdan daha acik ve pembe alt tonlu degil. Dolayisiyla dudaklarimin pigmentiyle birlesince hafif turuncuya kacan bok gibi ölü bir goruntu ortaya cikiyor. Ancak body shop’un bronzlastirici damlalariyla ten rengimi koyultup yine body shop’un honey bronzer’ıyla yüzümü ısıttıktan ve koyu kahve smokey goz makyaji yaptigimda kullanilacak gibi oluyodu. Onla da her gun kim ugrasicak. Bizimla deyilsin kaynda seksi. Not: wet n wild’in bare it all rujunu buna on kez yeğlerim. Onun rengi de dudak rengimden acik ama en azindan ölü gibi gostermiyor. Edit: bana yakismiyor dedim neyini eksilediniz? Yakisan buyursun güle güle kullansin hayret bir sey.

 218. Bu rujla aklıma direkt merve özkaynak geliyor.malesef.Beyaz tenliyim¸dudaklarım renksiz¸yüzümde baya sağlıksız soluk görünüyor genelde.bu ruj da bende şeftalimsi duruyor biraz.ve ben bu yüzden çok seviyorum.zaten solgun olan yüzümde dudaklarımı silmiyor.kalem kullanmadan gün içinde tazeliyorum.hatta çok kullanmaktan kapağını bozmuşum¸kapanmıyor bantlayarak kullanıyorum.

 219. bicok muadili varken fiyatini gereksiz goruyordum fakat unune dayanamiyip aldim. surusu kaliciligi evet cok iyi¸ cok da guzel bir renk fakat bana malesef biraz pembemsi kaciyor.

 220. Sırf yakışmıyor diye aptal denmeyi haketmeyen bir ruj severek kullananı çok ve yakışanda gerçekten efsane duruyor. Bana da yakışmıyor malesef o nedenle takasa koydum çok güzel bi şeftali keşke yakışsaydı. Esmer olduğum için patladı neonumsu durdu muadili golden rose vm 27 yi kullanıcam rengi çok benziyo ama daha yumuşak bir rengi var kinda sexy kadar cırtlak durmuyor

 221. En son aldığım mac ruj. Dervish isimli kalem ile beraber kullanınca bende tam nude duruyor. Tek başına daha şeftali.Oldukça beğendim¸ tam sür çık rengi benim için.Bu arada oldukça açık tenli¸ pembe alttonluyum.

 222. Çok göreceli bir Ruj¸ riskli¸ pahalı¸ muadili var ama muhteşem bir Ruj bana göre. Aylar önce burda yazdığımda sevgili casey23 hediye etmişti bana bu ruju ve elime geçtiğinden beri o kadar severek kullanıyorum ki. Ağır¸ hafif¸ boş her türlü göz makyajıyla uyuyor bence¸ rengin tek istediği sağlıklı bir cilt. Müthiş bir ten makyajı da olur belki ama o zaman rujun sür-çıklığı nerde kalıyor. Öyle ya da böyle benim tespitim güzel¸ sağlıklı ve pürüzsüz görünen bir ciltte kendini çok iyi gösteren bir ton olduğu. Ben Emily 203’le kullanıyorum harika bir uyumları var. Gel gelelim hayatımın son dönemecinde benim için artık bir handikapı var. CF ürünlere geçiş yaptım ve bu Ruj CF değil. Rengini çok sevdiğimden ve benim de başka birine hediye etmemin dahi cruelty free bilincine aykırı olduğuna karar vermemden ötürü project pan yapıyorum kendisine. Her gün kullanıyorum ve asla dudak kurutan mat bir yapısı yok. Bitince yapacağım şey şu¸ elimdeki bare it all’u paketleme dandikliği sebebiyle kullanamıyorum ve bare it all kinda sexy’ye epey yakın bir ton. Bare it all’u kinda sexy paketine transfer edip bu muhteşem Nude rengiyle hayatıma devam etmeyi düşünüyorum.

 223. Yeni bitirdiğim en kısa sürede tekrar alacağım nude ruj. Herkeste farklı duruyor bu yüzden denemek lazım. Bendeki duruşuna benzer bir nude ruja rastlamadım o yüzden vazgeçemediğimdir.

 224. diğer hiçbir mac rujda karşılaşmadığım bir problemi var bu rujun¸ dudağımla bütünleşmiyor. Yama yama duruyor.

 225. bitmek üzere olduğu için üzüldüğüm günlük rujum. burdaki yorumları görünce deneyerek almıştım¸ benim nötr alt tonlu buğday tenimde duruşunu hafif şeftalilik içeren pembe olarak tanımlayabilirim. flormarın 201 numaralı dudak kalemiyle uyumunu çok seviyorum. koyu kahve göz makyajıyla da¸ hiç göz makyajı yapmadan da çok hoş duruyor. altına lip balm sürünce sürümü hiç zor değil¸ ben yapısını çok beğeniyorum. bir şeyler yiyip içince hemen çıkmıyor¸ gün içinde tazelemesi de çok kolay. e daha ne olsun?

 226. Çok güzelsin ama neden cruelty free değilsin demek istediğim bebektir kendisi 🙁 Uzunca zaman sadece bakışıp arada arkadaşımınkini kullandıktan sonra gözümü karartıp aldım ve çok beğeniyorum . Bence her tende ayrı güzel duruyor . Oldukça hızlı bitirecekmişim gibi duruyor fakat hayvan testi politikaları yüzünden Mac yerine bir muadiline yönelirim sanırım bundan sonra . Artık bu konuya daha fazla dikkat etmek istiyorum cicişler .

 227. Benim fikrim sadece kişisel fikrim bu rujun en iyi mac rujlarından biri olduğu yönünde. tüm makyajımı bitirip ne sürsem diye düşününce¸ eğer dudak odaklı yapmıyorsam makyajı¸ beni hiç yanıltmıyor. Makyajımı daha da açığa çıkarıyor. Kesinlikle golden rose 27 ile alakası olduğunu düşünmüyorum ki kendisini dibine kadar kullandım. 27 gerçekten tam bir nude ve çok daha açık bence. Kinda sexy nin içinde çok az şeftali var. Ben satın almadan önce allahım ne var ki bu kadar¸ iyice herkes sürer oldu çok sıkıcı¸ abartılıyor¸ balon diye düşünüyordum ama hiç de öyle değilmiş. Ben bu ruju ne zaman sürsem işyerimde soruldu ve ismi not alındı. ( öyle de makyajdan bi haber çalışanlar maalesef) herkes genelde şu tepkiyi veriyor. ” Tam da böyle bir dudak rengi arıyorum ama bulamıyorum. ” Evet işte kendisi tam da böyle bir renk. Ama belki de piyasaki en güzeli. 

 228. muadilini arayan varsa ne wnw ‘bare it all’ ne de goldenrose’un rujlarıdır¸ muadili bire bir aynısı¸ yapısı ile duruşu ile rengi ile¸ sürüşü ile aynısının aynısı Note cosmetics’in mattemoist serisindeki ‘lingerie nude’ isimli rujudur¸ elimdeki kinda sexy stoğu bittiğinde direkt note kullanacağım¸ hayvan deneyi yapan mac’e para kazandırmayalım..

 229. çok büyük ümitlerle aldıgım¸internette heryerde karsıma cıktıgı icin bendede olmalı dedidim rujdur kendisi.açıkçası dudaklarımda bu kadar kuru duran bi ruj daja görmedim¸ benimle alakalıdır belki ama aşırı derecede rengi oturmuyor dudagımda yani mutlaka toplanıyor bir yerde dudak dısında falan¸ altına lipbalm uygularsamda dahada kötü oluyor o sefer içine süremiyorum ruju.biz anlaşamadık cicişler anlaşanlara özeniyorum :/

 230. ten rengime o kadar uyumlu ki¸ taşırmıyor olsam dudağımda hiçbir şey olmadığına inandırabilirdim belki adksf. tabii o kadar değil. ama her ortamda sürülebilir¸ yumuşacık¸ çok güzel bir ruj. 

 231. Başkalarının dudaklarında görünce çok özendiğim fakat ben sürünce tebeşir gibi pembe duran ruj. Ayrıca dudaklarımı aşırı kurutuyor.

 232. ilk mac rujum. benim dudaklarımda tam anlamıyla şeftali renginde duruyor. kendisi bitmekte olduğu için muadilini arama peşine düşmüştüm ve golden rose velvet matte 27’yi almıştım. şunu söyleyebilirim ki dudaklarımda birebir aynı durdular ve bu hem beni hem de cebimi mutlu etti cicişler 🙂

 233. Bilek içinde müthiş duran¸ama benim de dudağımı ölü dudağına çevirdi…Oysa ne hayaller¸ne umutlarla almıştım. O kadar da para verdim¸kullanamıyorum bile yahu. Altına lip balm sürerek kullanıyorum ama o zaman da matlık filan kalmıyor. Dertliyim dertli…

 234. Ilk denediğimde hic sevmediğim sonraki denemelerimde ise bayıldığım ve satın aldığım canım rujum. Ne zaman ruj konusunda kararsız olsam elim hep buna gidiyor. Muhteşem bir nude her makyajada gidiyor gündüz gece sür çık.

 235. aldığım ilk mac rujdur kendisi ve bana pek yakışmıyor asdsad ama yine de severek kullanıyorum. göz ağırlıklı bir makyaj yaptıysam yapıştırıyorum hemen bu ruju.bir de bu ruj bana hep yaz mevsimini çağırıştırıyor. havalar ısındığı gibi elimden düşürmeyeceğim kendisini.

 236. Mac’in en çok satan ürünlerinden. Her tende duruşu farklı¸ en çok beyaz tendeki duruşunu beğeniyorum.

 237. Arayıp da bir türlü bulamadığım bir nude değil benim için. Yorumları okuyup da onlinedan sipariş vermemenizi öneririm. Mutlaka ten renginizle uyumlu olup olmadığına bakın. Denemeden alınacak bir renk değil. Ben açık buğday tenliyim. Cildim sarı alt tonlu. Kinda sexy beni fazlasıyla soluk gösterdi. Pembe tonlu bir nude. Dişleri sarı göstermeye çok müsait bir renk maalesef.Mat bir ruj tamam ama kupkuru yapıyor dudakları. Dudaktaki tüm kusurları belli ediyor. Zaten mat rujlarla çok aram yok¸ saten bitişlileri daha çok yakıştırıyorum kendime. Dudağı daha dolgun ve canlı gösteriyor çünkü. Muadil olarak Golden Rose’un mat rujlarından 27 numara gösteriliyor ama GR daha açık bir pembe. Onun dışında mat yapıları çok benzer. Üstelik neredeyse 4’te 1 fiyatına…Güncel Fiyatı : 75 TL (MAC) ¸ İndirimli Fiyatı : 63¸75 TL (TURUNCU KASA)

 238. Hayatımın ruju olur. Yaz kış her göz makyajına kullanırım¸ çok da güzel uyar hepsine. Mat yapıda olmasına rağmen likit olmadığından likit mat kadar kalıcı değil fakat ama hem homojen çıkıyor hem de bir şeyler yedikten sonra bile rengi tamamen silinmiyor¸ dudakta çok güzel bir renk bırakıyor. Bittikçe alıyorum¸ hep kullanmama rağmen en az 5-6 ay götürüyor beni. 

 239. Bazen sürüyorum ama neden sürüyorum bilmiyorum. Bu kadar açık rujlar bana pek yakışmıyor. Merak ediyorum beyaz tenli olup kendine yakıştırabilen var mı? Onun dışında yapısı ve duruşu çok güzel fakat kalıcılığını yetersiz buldum. Kesinlikle denemeden almayın herkese yakışabilecek risksiz bir ruj olduğunu düşünmüyorum.

 240. ilk ve tek mac rujum. beyaz tende inanılmaz tatlı duruyor rengi. kıvamı da çok güzel. kalıcılığı bir şey yiyip içmezseniz 4-5 saat ilk sürmüş gibi duruyor. üstelik ben dudaklarını ıslatan biriyim sık sık. yani kalıcılığı bayağı iyi. kinda sexy kinda cute deselermiş adına keşke. çünkü ne giydiğinize ya da ruju nasıl bir göz makyajıyla tamamladığınıza göre çok seksi ya da çok tatlı duruyor. bütün cicişlere almalarını öneriyorum. başka markada bulabileceğiniz bir şey değil çünlü bu ruj. muadili yok.

 241. En sevdiğim nude ruj. Benim dudağımda hafif kahve alt tonlu duruyor ama ne zaman sürsem illa ki adını soran çıkıyor. Golden rose velvet matte 27 bunun birebir aynısı bu arada. Mac almak istemeyen Golden Rose’u alabilir

 242. Sarı alt tonlu cildimde beni ölü gibi¸ hasta gibi gösteren şeftali kahve ruj rengi. İlk mac rujumdur. Kına gecemde sürmek için almıştım. Pişmanım. Mat yapıda olduğu için tum kusurları gösteriyor¸ dudağıma sabun sürmüş hissi veriyor. Yapısı mı bozuktu bilmiyorum ama dudağıma sürdüğümde dağılmıyordu. Yarısına kadar nasıl kullandım bilmiyorum. Sonuç: çöpe gitti¸ olan benim kına fotoğraflarıma oldu.

 243. Ben bu ruju şu şekilde kullanıyorum¸ önce dudağımı nemlendirip dudak kalemiyle çerçeveleyip ruju az miktarda pıt pıt sürdükten sonra parmağımla dağıtıyorum. Bu şekilde duruşu çok güzel oluyor. Öbür türlü dudağıma direk sürersem hem çok turuncu duruyor hem çok kurutuyor hem de çizgilere doluyor. Bu sebeplerden dolayı kullanamayan varsa bu şekilde denemenizi öneririm..

 244. Rengini çok beğendiğim¸ muadilini bulamadığım rujdur kendisi. Kalıcı bir ruj değil¸ dudakları önceden nemlendirmezseniz biraz sorun yaşamanız mümkün fakat indirimde bulabilirsem aldığım ve almaya da devam edeceğim rujdur.

 245. Günlük kullanımda tenime tipime en çok uyum sağladığını düşündüğüm ruj¸ 1 kutu çeşit çeşit rujum olsa da elim sürekli kinda sexy e gider. Beyaz tenli yeşil gözlüyüm¸cilt tonum sarıya kaçar. Bu ton bende sıcak somon gibi duruyor. Bittikçe yedeklerim¸ muadilini çok aramama rağmen ben de aynı sonucu verenini görmedim.

 246. Bir kaç sene önce iyi yorumları okuyup gaza gelerek almıştım. Öncelikle tüm mac rujlar gibi kokusu ha ri ka! Rengi¸ tonu çok aman aman olmamakla birlikte herkeste farklı duruyor¸ kimilerinde daha kahve¸ kimilerinde daha açık. Kullanılmadan önce dudakların nemlendirilmesi gerekli. Fazla kalıcı değil. O kadar parayı hak eder mi diyorsanız¸ bilemiyorum.

 247. Mac’in en popüler rujlarından. Herkes güzel bir nude alternatifi olarak sunuyor. Ben de zamanında gaza gelip almıştım ama bir zaman sonra beğenmemeye başladım. Çünkü nude bir ruj için gözüme fazla turuncu geliyordu¸ dolayısıyla dişlerimi de olduğundan daha sarı gösteriyordu. Yapısı diğer mac rujları gibi güzel¸ tek katta opaklığa ulaşılıyor. Kalıcılık 7/10. Dupeleri de gayet iş görüyor¸ çok da gerekli bir ruj olmadığını düşünüyorum 🙁 

 248. mac’in en çok satılanları arasında. ne zaman almak istesem zor buluyorum bulamadığım da oluyor. çok mat bir görüntü vermiyor şeffef bir şey arayanlara birebir. kalemiyle birlikte kullanıldığın da netliği artıyor. günlük sürülebilir.

 249. Ust dudagima kinda sexy¸ alt dudagima golden rkse velvet matte 27 surdum. Ve disari ciktim. Ayni duruyorlar benim dudagimda. Birebir… bazi dudaklarda cok ufak farkli durabilir. Ama gercekten elinde olmayanlar o kadar para vermesin. Medya eklemeye calistim fakat beceremedim. Fotograf da cok puslu cikiyor havadan dolayi sanirim. Daha sonra firsat bulursam medya eklerim.

 250. bir beyaz tenli olarak benim de çok sevdiğim rujlarımdandır. kokusu¸ dokusu¸ duruşuyla vazgeçilmezimdir.nude-şeftali renge sahip olmasına rağmen soluk görünen rujlardan değil öncelikle onu söylemem lazım. 2-3 saat civarı duruyor¸ sonrasında tazelemek gerek. onun dışında dudağında kuruluk oluşturan arkadaşlarım vardı ama bende oluşturmadı¸ dudak bakımıyla ilgili olabilir¸ dikkat etmek gerekli yani. 

Siz ne düşünüyorsunuz?