“Mac chili ruj” için 79 yorum

 1. mac’ten edindiğim ruby woo ve diva’dan sonra kırmızı kategorisinden olan son rujum. ben oldukça beğendim¸ yalnız sarı alttonluyum ve bende çok güzel durmasına rağmen o turuncumsu kiremitimsi rengini daha soğuk alttonlu bir arkadaşımda göstermedi. ben yiyip içtikten sonra bile dudaktaki bıraktığı renge hayran kaldım. herkesin cilt rengi ve renk zevkine göre değişir ama mac’ten satın aldığım her rujların içerisinden tekrar alacağıma emin olduğum ikinci ruj. ilki ise ruby woo 🙂

 2. Rengi zaten şahane onu biliyoruz esas güzel tarafı -benim için – kalıcılığı oldu. Hiçbir makyaj malzemesi 2saati görmez yüzümde silinir gider.ama bu güzellik epey kalıcı çıktı.verdiğim parayı kesinlikle hakediyor.biterse(bkz: oh god no!) gidip koşa koşaalırım

 3. iki yıl önce sonunda parama kıyıp macten ilk ürünümü almaya karar verdiğimde aklımda olan üründü. çok turuncu ve açık geldiğinden almayıp yerine başka başka kırmızı rujlar alıp durdum bu zamana kadar¸ ama en sonunda dayanamayıp aldım.ne aptallıkmış cicişler¸ chiliye kadar aldığım diğer kırmızılar! sarı alt tonlu tenimde her yere rahatlıkla kullanabileceğim kadar sade duran¸ her an sürülebilecek kadar hoş ama yine de kırmızılğını belli eden¸ bence muadili olmayacak muhteşem bir ruj. yapısı diğer matlara göre daha kremsi bitişi biraz daha parlak ve daha az kurutuyor¸ ayrıca bir russian red kadar da bulaşmaya müsait değil.bayıldım 🙂 bendeki duruşunu görsellere ekliyorum.not: bu rujla birebir aynı renkteki dudak kalemi sleek chestnuttır¸ kendisi benim tek başına kullanmayı da çok sevdiğim bir kalem olup ulaşabilenlere şiddetle tavsiye edilir:)

 4. cumartesi günü deneyip aşık olduğum ama niyeyse almadan çıktığım¸ kocamın da çok beğenip bana kıyamaması sonucu aldığı yepisyeni mac rujum herkeste durduğunun aksine bende tam bir kahve alt tonlu kiremit durdu¸ kırmızılığı hiç belli olmadı ama kış için aradığım kiremit buymuş meğer¸ zaten elimde yeterince kırmızı rujum olduğundan kırmızı dursaydı almayacaktım. yapısı her matte mac ruj gibi. duruşu kişiden kişiye değişiyor¸ dişlerimi sarı göstermedi o yüzden de çok içime sindi. bu kışın favori ruju benim için chili olacak sanırım 🙂

 5. öğrenci olmamdan mütevellit şu an yapı ve renk itibariyle chili’ye çok benzettiğim¸ buğday tenimde harika duran ve dudaklarda çizgilere dolma kuruluk vs. yapmayan golden rose velvet matte serisinden 25 numarayı kullanıyorum¸ bir bakmanızı öneririm. 🙂

 6. aklıma giren ruj. ruby woo çok güzel ama sonbahar-kış aylarında günlük hoş durmuyor. kahve/gülkurularına çok güzel bir alternatif bence. ayrıca klasik kırmızıdan çok daha tarz ve bohem bir duruşu var.edit: 1 hafta önce kendisini denediğim fakat tenime hiç gitmeyen ruj. o kadar da heves etmiştim… günlük bir kırmızı arıyordum¸ chili olmayınca viva glam i aldım. yok¸ bana sıcak tonlu rujlar yakışmıyor :/

 7. Mac rujlarını genel olarak çok sevmemle birlikte chili rengi birleşince ortaya inanılmaz bir aşk doğuyor. Kış için kesinlikle inanılmaz bir ruj eğer makyajımın starı dudaklarım olmalı diyorsanız kırmızı mı kahve mi sürsem diye ikilemde kalıyorsanız mac chili ruj kiremitimsi rengi ile tam size göre diyebilirim. Ancak her ruj her ten rengine ve her dudak rengine aynı etkiyi sağlamayacağından dolayı almadan önce denemekte tabii ki de fayda var.

 8. benim tenimde bu ruja en uygun dudak kalemi mac’in auburn’ü idi. fakat bi denemek lazım bu kalemi sürmeden baktığımda bildiğin kahverengi dururken dudakta chili ile bütünleşti. onun dışında çok sevdiğim¸ sürünce canlı göründüğüm bir renge sahip rujdur kendisi.

 9. hayatımda ilk kez dışarı kırmızı rujla çıkmamı sağlamış ruj.burda yana yakıla takasla arıyordum¸ sonunda tatlış bir ciciş ile takas gerçekleştirdik. inanılmaz beğendim. kiremitliği çok belirgin değil ama “ben kırmızı ruj sürdüm” diye de bağırmıyor. gerçekten günlük bir kırmızı. ruby woo¸ russian red¸ diva hepsini denedim hiçbiriyle dışarı çıkmaya cesaret edememiştim. bunla çıktım valla çok da güzel oldu bence ^^

 10. kırmızı ruju günlük rutin makyajımda kullamamıyorum¸ fazla abartılı geliyor. ama mac chili’nin kiremit rengini çok sevdim. hem doğal duruyor¸ hem de iddialı. koyu rujları alıp da az kullanınca sanki rujun hakkını veremiyorum gibi geliyor¸ ondan chili için verdiğim paraya değdini söyleyebilirim.ben mac chicory dudak kalemiyle uyguluyorum. dudak kalemini tüm dudağıma uygulayıp üstüne chili’yi sürdüğümde baskın turuncu alt tonu gidiyor¸ tam istediğim kiremit rengini yakalıyorum.

 11. Flormar Supermatte Ruj 208 Red Terracotta da Muadil olabilir. Benim dudaklarda benzer durmuştu. Dupe arayan susluler bir bakabilir.

 12. dün mac te denediğim ve turuncu ama öyle böyle bir turuncu değil yani neon turuncu durdu ben de gercekten cok kötü durdu yıkıldım resmen

 13. Golden rose 25 değil de flormar supermat 208 daha yakın bir muadil sanırım. Tek renk rujum olacaksa bu renk olmalı. O derece aşığım.

 14. Akşam akşam yine aklıma düşmüş olup galiba artık daha fazla dayanamayacağım harika kiremit renkli ruj. Hazır havaların tam ısınmadığı bu günlerde canım resmen chili istiyor. Direnmeyeceğim ve yarın gidip alacağım. edit: bunu yazdigimin ertesi gunu gidip aldim ve bayaa da bi kullandim gercekten¸ cok begendim. mat olmasinin yaninda ruby woo gibi zor surumu olmamasi cok hosuma gitti sanki mat ruj suruyor gibi hissettirmiyor ve gun icinde kurumuyor. kalicilik olarak ise¸ sabah dokuzda surdugum ruj aksamustu 4te hala dudaklarimdaydi bayagi iyi benim acimdan. fakat! nedeni bilinmez¸ benim icin hicbir zaman ruby woo olamayacak

 15. kırmızı – turuncu tonlu rujlara taktığım şu günlerde aklıma düşen kiremit kırmızısı¸ mat yapılı ruj. gidip gelip bakıyorum ama ne kadar kullanabilirim emin olamıyorum. denediğim kadarıyla mat yapısına rağmen sürümü oldukça kremsi ve kolay. ruby woo’nun tebeşirimsi yapısına alıştıktan sonra insan mat seride olduğuna inanamıyor.

 16. Bu ruju geçen sene almıştım. kiremit renklerine hem ojede hem rujlarda hastayım. Çok severek kullandığım bir ruj sürümü çok kolay asla diğer mat rujlarda olduğu gibi zorlanmıyorsunuz sanki mat ruj değilmişcesine kolay bir sürümü var. bu ruja bu kadar para vermek istemeyenler golden rose velvet matte 25 e baksınlar. bence bu iki ruju birbirinden ayırt etmek zor ve ben bazen velvet matte 25 i chili ye tercih ediyorum çünkü içinde bir tık daha kırmızılık barındırıyor ve bence rengi daha hoş.

 17. görsellerde görüp vurulmuştum¸ ancak mac mağazasında denediğimde bende bildiğiniz kahverengi durdu¸ golden rose 16 no gibi. nc15’im dudak tonuna göre değişiyor bu ruj işi. denemeden almamanızı tavsiye ederim. görsellerdeki renge dupe verebilecek olanlar belirtirse süper olur¸ golden rose dışında.

 18. herkeste bambaşka duran ruj. birinde kiremit rengi¸ birinde nerdeyse ruby woo kadar açık¸ birinde turuncu duruyor.

 19. Mac chili¸kiremit kirmizisi ya da kiremit turuncusu mat yapida kalici rujdur.Kırmızı rujlardan sıkılanlar için iyi bir alternatif ama deneyerek alınmalı cilt alt tonu¸ dudak rengi derken riske gitmeyin bir de mac antiqued far ile kombinlenebilir.Bu rujla birlikte prolongwear seriden what a blast kalemini önerdiler ama bu kalem bildiğiniz turuncu ¸ chili kiremit kirmizi-turuncu¸neyse o kalemi de aldım ama birlikte kullanmadim daha nude rujların altına rengini sicaklastirmasi için kullandım.

 20. Günlük kullanıma en uygun bulduğum kırmızı tona sahip MAC ruj. Kiremit ve kahvenin güzel bir harmanı olup orjinal bir havası vardır. Biraz 90’lar esintisi taşır. Mat yapısı dudak kurutan cinsten değildir ve kalıcılığı bana göre 10 üzerinden 8’dir.Sıcak alt tonlu bir kırmızı olmasına rağmen dişleri olduğundan sarı göstermez. Flormar’ın 211 numaralı kalemi ile iyi bir ikili olur.

 21. Kiremit rengi ayıla bayıla kullandığım rujum. Dudakta nude renkleri seviyorum¸ tek beğendiğim kırmızı ruj rengi bu. Muadilini bulamadım henüz

 22. Bugün aldığım¸ sarı alt tonlu beyaz tenimde harika duran¸ her mevsim günlük kullanıma uygun ruj.Mac’in denediğim diğer kırmızı mat rujları yüzümde tüp patlamış gibi bir görünüm yaratırken¸ Chili’ciğim tenimle bütünleşti.

 23. mac ruby woo maceramdan sonra sarı alt tonumu kabul edip aldığım ve benim de kendime yakıştırdığım ruj. altına chicory kalem ile uyguluyorum. yalnız benim sıkıntım kalıcılığı ile ilgili daha doğrusu çok bulaşma yapıyor sigara içerken su içerken gün içinde her yere bulaşıyor. bazen çenemin kırmızı olduğu bile oluyor.

 24. 70 ‘lere dönüşle birlikte o dönemin kot tonlarıyla ¸sarılarla ¸kahve süetlerle bir de o sıcak renkli bandanalarla çok yakışacağını düşünüp aldım. çok güzel bir renk bayıldım bu ruja.

 25. çok severek beğenerek aldığım¸ yeri gelir günlük de kullanırım dediğim mac rujum. günlük kullanımı geçtim kendisini pek de kullanamadım. dişlerimi bir tık sarı gösteriyor sanki. evet çok abartılı durmuyor ama o muhteşem kırmızı değil benim için. kesinlikle deneyip iyi değerlendirip alınmalı. her tene herkese yakışan banko bir renk asla değil. bilginize ..:)

 26. farklı bir kırmızı arayanların¸ klasik bordolardan sıkılanların mutlaka denemesi gereken¸ kiremit kırmızısı olarak adlandırabileceğim mükemmel¸ mat bir ruj.

 27. Bende kiremit rengi değil de kırmızı turuncu duruyor sanki Ya da benim kiremitten anladığım wet n wild cinnamon spice Sürümü kolay fakat tüm gün dudakta olunca dudağı kurutuyor Kalıcılığı ise orta

 28. hiçbir kırmızıyı kendine yakıştırmayanların da sevebileceği bir kiremitimsi kırmızı! sarı alt tonlu¸ açık tenliyim. şimdiye kadar herkeste bayılarak gördüğüm ruby woo¸ ben sürdüğümde sanki dudaklarımı ödünç almışım gibi duruyor¸ o kadar net o kadar çiğ. ama bu kırmızı hem yüzümde sırıtmıyor¸ hem günlük makyaja uygun¸ geceye de uygun¸ kalıcı ve çok güzel bir kırmızı. kendinize sıcak alt tonlu bir kırmızı arıyorsanız¸ sarı alt tonlu ve açık tenli ya da buğday tenliyseniz mutlaka size de yakışacaktır.

 29. En güzel kiremit rengi ruj ama dudaklarımı fazla kuruttuğu için altına hafif bir nemlendirici ile sürüyorum. Flormar 211 nolu kalemle çok güzel uyum sağlıyor.

 30. bir diğer vazgeçemediğim renk. tam bir sonbahar kış ruju olduğunu¸ ama daha çok sonbahara yakıştığını düşünüyorum. sadece eyelinerla ya da çıplak göz makyajı ve bol maskarayla çok yakıştırıyorum. uygun bir dudak kalemi bulamadım sadece¸ bilen varsa el etsin lütfen.

 31. Tam bir turuncu-kiremit karışımı¸ muadiline rastlanamayacak bir ruj. Boğazlı krem rengi kazaklarla kışın çok yakışacağını düşünüyorum. Mac ten alınabilecek en güzel rujlardan biri

 32. Ruby Woo tarafından hakkı yenen¸ buğday skalasındaki ten renklerinin zengin olduğu coğrafyamızda daha fazla rağbet görmesi gereken enfes kırmızı. Chili dudak rengine göre de değişiyor¸ mat bir çıkartma gibi durmuyor – sıcak¸ kalıcı¸ tatlı bir kırmızı.

 33. chili ile tanışana kadar kırmızı rujlara karşı epey mesafeliydim ama bu ruju kendime o kadar yakıştırdım ki¸ kırmızı rujlara olan ön yargımı kırdı. en güzel yanlarından biri ise¸ bu ruju kullanacağımda gözlerime sadece rimel sürmem makyajı tamamlamama yetiyor. buğday tenlilere şiddetle öneriyorum.

 34. Tam da sonbahar/kış rengi vs derler bazı renkler için ve ben “ne alaka her vakit her renk sürülür” derdim. Fakat fark ettim ki bu aralar elim hep Mac Chili’ye gidiyor. Demek bazı renkler bazı mevsimlerde daha çok kullanılıyormuş… Neyyse… Kısaca¸ tam kıvamında bir kiremit tonu. Buğday tenliyseniz mutlaka deneyin. Ha bir de direkt kırmızı ruja cesaret edemem¸ alışkın değilim¸ kademeli geçiş yapayım diyenler için birebir.

 35. 7/24 sürebileceğim en sevdiğim kırmızı rujum. nerdeyse her türlü makyajla kullanıyorum ama en çok boş gözle kullanmayı seviyorum. dikkat çeken ama dikkat çekmeyen(?) bir renk olduğunu düşünüyorum. bu nasıl oluyor hiçbir fikrim yok ama bende kesinlikle bu izlenimi uyandırıyor. beyaz tende kahvemsi bir kiremit¸ buğday tende ise daha turuncu bir kiremit duruyor.

 36. mac’ten bir sonra alacağım rujdur kendisi. aslında aklımda ruby woo varken burada yazılanlar sayesinde gözüme kestirdim.

 37. sarı alt tonlu buğday tenime yakıştırabildiğim tek kırmızı ruj. Dudaklarım çok pigmentli değil hafif bir pembeliği var¸ çıplak dudak üstüne uyguladığımda rengi biraz daha kiremite kaçıyor¸ fondötenli nötr zeminde ise kiremitten çok kırmızılığı baskın oluyor. İki türlü kullanımını da çok beğeniyorum ve genellikle o gün giydiklerime uygun olacak şekilde uygulama yapıyorum. Pastel’in 9 numarası gibi çok popüler kırmızıları deneyip hüsrana uğramış yazarlara bir de chili’ye bakmalarını öneririm.

 38. farsız göz+bol rimel ikilisine en çok yakıştırdığım ruj.çok özel bir rengi var ama son gelen zamdan sonra o parayı hakettiğini de düşünmüyorum açıkcasıspecial thanks to(bkz: tüketmiyoruz kampanyası)

 39. İlk mac rujumdur¸ bayılıyorum buna. Mükemmel bir kiremit rengi. Ama kaç yıl oldu¸kaçıncı rujumu bitirdim¸hala kendisine uygun dudak kalemini bulamadım¸bu yüzden çok zorlanıyorum sürerken. Olmuyor¸ ne denesem rengi bire bir uymuyor 🙁

 40. çok klas bir kırmızı olan bu rengin ilkbahar-yaz kardeşi (bkz: mac lady danger ruj)’dur. ikisini de mevsim boyunca döndüre döndüre kullanınız.

 41. Bugün ilk defa sürüp çok beğendiğim ruj ♡ mac in mat yapısında ama örnek vermem gerekirse kinda sexy ye göre daha kolay sürülüyor ve yumuşak yapılı¸ dudaktaki kuru yerlerde birikme gibi bir sorunla karşılaşmadım. Ben beyaza yakın buğday tenliyim turunculuk-kiremitlik içeren bir kırmızı bu ruj fakat ruby woo kadar çarpıcı ve dikkat çeken bir renk değil¸ o kadar güzel bir renk ki hem varlığını belli ediyor hem ben burdayım diye bağırmıyor. Bir maskara bir de bu ruj günü kurtarmanıza yetebilir 🙂 çoğunluk sonbahar ruju demiş ama bence her mevsim kullanılabilecek joker bir renk.

 42. yapısı çok güzel mat ama kurutmuyor. yanlız çok aşırı sıcak tonlu bir ruj. ben de sarı benizliyim ve kendime hiç yakıştırmadım. bence soğuk benizli insanlara çok daha fazla yakışıyor. ben bir kaç kez sürdükten sonra ablama verdim o daha soğuk benizli ve onda efsane görünüyor.

 43. Mac’in kiremit renkli rujudur kendisi. Bugüne kadar mac’in önünden geçerken hep içeri girip denediğim rujdu. Yazın kullandığım kıyafetlere çok uyuyor rengi o yüzden.Rengini kendime yakıştırıyordum ama normalde kullandığım rujlara göre daha açık tonluydu. Maksat gözüm alışsın işte.Bugün içeri girdim denedim yine aynı şekilde. Her zamankinden daha fazla yakıştırdım kendime. Havaların güneşlenmesinden olsa gerek.Sonunda satın aldım cicişler¸ mutluyum. ♡

 44. Bu rujun muadili gr velvet matte 25 numarayı ve yine sanırım muadil gösterilen loreal eva’s red rengini mac chili ile yan yana bileğime sürdüm yok yani ikisi de tam olarak bunun muadili değil eva da gr 25 numara da kiremitlikten ziyade kırmızılığı ağır basan rujlar¸ bu bence benzersiz:)

 45. Çok yakın bir renk önerim var bu ruja.bulursanız kaçırmayın derim.h&m fareham brick 038.evet biraz parlak ama renk çok çok yakın.görsellere ekliyorum karşılaştırmayı.

 46. Bayıldığım ruj. Sırıtmayan bir kiremit kırmızısı. Ancak dudak renklerinin bir insanı olarak¸ akşam bir yere gidersem kullanırım diye düşünüyorum. Günlük hayatta da arabayla bir yere giderken ancak sürebilirim herhalde. Kapatıcıyla varsa burundaki kızarıklıklar kapatılıp çıplak ten ve sadece rimel ile bütünleşebilecek çok güzel bir kırmızı. 

 47. Bir üstteki girdiyi görünce yazmadan duramadım:)Çok uzun zaman önce denemiştim kendisini.Bir ruj bir insana ne kadar yakışmazsa o kadar yakışmamıştı.Hatta mua bile size olmadı demişti.Oysa harika bir rengi var ve bence muadili olmayan mac rujlarından.Sonra kaç kere denediysem sonuç hüsran oldu.Geçen gün cadde mac’e gittim fondöten denemek için.Rujları mıncıklarken elime geldi bu bebek.Süreyim de olmazsa silerim dedim.Veee bingo:)çok güzel oldu acayip havamı değiştirdi.Herhalde saç rengimden.Şu anda kırmızı kızıl bi tuhaf renk:))Yalnız şu bir gerçek ki saç reni çok önemli.Bütün makyaj adımları için.Şimdi de nasıl alayım çok pahalı diye hayıflanıyorum:(

 48. mat olduğu için günlük makyajımda da cayır cayır kullandığım rujdur. patlıyor evet ama abartı durmuyor. gerçek bir bebek.

 49. Ben beyaz tenlilere çok yakıştırıyorum bu ruju ben buğday tenli bir insan olarak kullanamadım ve duygu özaslan beyazlığında bir arkadaşıma hediye ettim kendime de aradığım net kırmızıyı sephora nın 01 numaralı likit mat rujunda buldum.

 50. herkese yakışan¸ benim için mac’in en en güzel ruju.alıp almamak konusunda çok kararsızdım. ama mua’nın önerisiyle ve hafif gazlamasıyla yazdan beri severek kullanıyorum.çok hafif uygulayıp parmaklarımla dağıttığımda günlük¸ yoğun uygulama + bol maskara ve eyeliner ikilisiyle çok güzel bir gece makyajı elde ediyorum.

 51. Bu ruju bana tek kelime ile ifade et deselerdi ”kalite ” derdim çünkü sürdüğüm zaman bende öyle bir izlenim yaratıyor. Dönem dönem kendisine taktığım oluyor bazen de unutuyorum bir köşede ama her sürdüğümde beni asla pişman etmiyor gerek kalıcılığıyla gerek rengiyle ..rengi demişken tam bir kiremit kırmızısıdır beyaz tende duruşunu seviyorum ben baştan aşağı siyah giyindiğimde bu ruju sürüp tamamlıyorum görünümümü ..alın cicişler bir şansı hak ediyor bence ..:)

 52. gaza gelip aldım¸ hatta alırken bunun yerine honeylove mı alsam diye bayağı bir düşündüm ama gerçekten beğendim. adı gibi¸ chili biberi rengi hoş bir kırmızı. russian red’lere ruby woo’lara direk geçiş yapmaya cesaretim olmadığı için chili ve hot tahiti ile alışarak geçiş yapıyorum kırmızılara. ben yakıştığını düşünüyorum kendime¸ beğendim yani.

 53. Param olunca mac ten ne alayım diye kendi kendime fakir listesi oluşturuyordum. Bu ruju görünce neden bunu da yazmayayım dedim dkdkkdkd belki bir gün alırsam yorumumu yazarım

 54. Rujun yapısı¸ dokusu her şeyiyle harika bir ruj ama sanırım alt rengi dolayısıyla diş rengimi biraz sarı gösterdi. Bunların dışında günlük özellikle gündüz makyajında elim kırmızı tonlarına pek gitmediği için hafif kiremit rengi olması sebebiyle chili tercihimdir.  

 55. Kiremit rengine kanıp aldığım ve bende neredeyse turuncu duran ruj. Kötü değil tabii ki ama keşke şişede durduğu gibi dursaydı. Mat yapılı olarak geçiyor ama dudakta mat durmuyor. Bunun yanında bir de gün içinde her yere bulaşacakmış hissine kapılıyor insan¸ sanki sabit durmuyor. Rengi güzel¸ muadili neredeyse yok ama mat olması için pudrayla bir çabaya girilmesi lazım. Bu ruj ile nasıl bir göz makyajı yapmam gerektiğini bazen kestiremiyorum. Maskara ve katlanma bölgesine çok az far ile denedim ama ölü gibi oldum. Daha dolu¸ daha kahve tonlarda bir makyaj ile tekrar deneyeceğim bakalım..

 56. Mac mağazalarına her girdiğimde ilk olarak rujlara yöneliyorum ve kırmızı rujlarda soğuk alt ton sevmediğim/yakıştırmadığım için elim direkt chili’ye gitmişti. Mükemmel bir kiremit¸ turunç alt tonlu kırmızı evet ama malesef dudakta sabit durmuyor. Gün içinde yemek yerken bir şeyler içerken ruj resmen dudağımın dışına çıkmış. Etrafta hunharca öpüşmüş gibi dolanmışım bütün gün. mat olduğu için sanırım dudağa tam olarak oturmuyor bir çözüm bulamamaktayım.Edit: imla

 57. yaz kış kullandığım günlük kırmızı rujum. dudak kalemiyle beraber kampanyadayken almıştım o zamandan beri aşk yaşıyoruz kendisiyle. yapısı mat ancak dudakları aşırı kurutmuyor o yüzden kullanımı da oldukça rahat.

 58. her tende farklı güzel duran günlük makyajımda sıkça kullandığım rujum.Muadilini çok aradım ama tek katta verdiği o canlı kiremit-kırmızı etkisini hiçbir rujda bulamadım:( 

 59. mükemmel bir tonu olan mac ruju. ilk aldığım mac rujudur aynı zamanda. bu ruju sürdüğüm zaman hiçbir işim ters gitmez. dişime bulaşmaz¸ kolay kolay bozulmaz.

 60. Sarı alttonlu tenime güzel olan tek kırmızı ruj¸ ruby woo the balm adoring golden rose 18-20 no ¸ pastel daylong 09 hep mavi alt tonlu ve bana yakışmıyor. Ama bunu sürünce sanki yüzüme bir aydınlık bir freshlik geliyor. İmkanınız varsa nc 10-15 araluğındaysanız mutlaka gidin deneyin

 61. mac’in kiremit kırmızısı ruju. Bence günlük kullanmak için biraz iddialı bir ruj. özel günler için daha uygun olabilir. yapısı mat ama mac’in normal mat serisinin diğer rujları gibi Dudakları kurutmuyor chili de.

 62. 20.yaş günümde hediye edilen ilk mac rujum. Hediye edilmeden önce bu ruju iki arkadaşımda hep görüp beğeniyordum. Birisi baya esmer ve birisi bembeyaz ten sarışın. Ben açık buğdayım ve nötr alt tonluyum. Renk o kadar muazzam ki her tene yakışıyor. Böyle coral gibi turuncu değil de sanki alevli bir kırmızı. Sürümü çok güzel. Mac in matte serisinin bazı rujları gibi sürmekte zorlanmıyorsunuz. Kırmızı ruja ithafen mutlaka dudak kalemiyle dudaklarımı çerçeveliyorum ama çerçevelemesem de kayma oynama yapmıyor. Sabah sürüp akşama doğru hala yerinde bulabiliyorum. Tek uyarım olacak bu ruju sürüp çılgınlarca öpüşmeyin ben bir kere palyaçoya dönmüştüm :(( 

 63. Bence muadili olmayan rujdur.Her tene mi yakışır arkadaşım bir ruj. Ben aldığımda 66 liraydı. Şu an mini boyu 44 lira olmuş. Eğer günlük kullanmayacaksanız kırmızı rujları şu an mini boy almak daha mantıklı geliyor. Ne zaman sürsem muhakkak iltifat alırım. Ruby woo gibi bir tebeşir yerine alınacak şahane kiremit alttonlu kırmızı. Seviliyosun chili.

 64. Günlük makyajında kırmızı rengi kullanamayanlar için ideal olan ruj. Rengini çok daha fazla sevdiğim ruby woo sadece yılbaşı¸ kına düğün vs. Gibi özel günlerde kullanabildiğim bir ruj olarak neredeyse azalmadan bozulacak kıvama gelmişken¸ chili hem rengi hem yapısı ve sürüm kolaylığıyla bitirilebilir kırmızı günlük rujdur benim için. 

 65. çok güzel bir ruj ama beni 50 yaş üstü gösteriyor anlamadığım bir şekilde. Sanırım ten rengime hiç uygun değil. Yine de günlük hayatta kırmızı rujun yerini alabilecek kadar güzel bir renk.

 66. mat ve parlak kiremit rengi bence en çok esmerlere yakışıyor. hakettiğinden daha az değer gören bir ruj kesinlikle.

 67. Birçok kişinin beğenmesine rağmen ben pek sevemedim içinde azıcık turunculuk barındıran bir kırmızı .nötr alt tonlu bir cildim var ve bende cırt bir kırmızı renk gibi durdu günlük kullanım için kesinlikle uygun değil iyiki mini boyunu almışım rengini kiremit rengine benzetiyorlar ancak benim kiremit rengi anlayışıma pek uymuyor içinde kahvelik barındıran kırmızı renkleri kendime daha çok yakiştiriyorum golden rose ‘un velvet matte serisinin 22 numarasi bence güzel bir kiremit rengi ancak dudak içlerinde soyulma yapıyor chili yi yüksek fiyatlı muadili olarak düşünmüştüm ancak birbirlerine hiç benzemiyorlar kış için de uygun bir ruj değil maalesef.

 68. Mağazada testerını elimde deneyip aşık olduğum¸ fakat satış görevlisinin Türkiye genelinde tükendiğini¸ Çin’in ne zaman göndereceğini bilmediğini söylemesiyle yıkıldığım muazzam ruj. Kırmızı ama kiremit tonlarında¸ bence her kadına yakışacak bir ruj. Özellikle makyaj yapmaya vakit bulunamayan günlerde sade bir göz makyajıyla bile kullanılabilir. Dün trendyolda buldum¸ bugün kargoya verildi aşırı heyecanla bekliyorum¸ kışın kırık beyaz kazak-kot kombiniyle kullanmak için sabırsızlanıyorum.

 69. bakıp bakıp fiyatı dolayısıyla almaktan vazgeçtiğim¸ en sonunda bana hediye edilen ve sanırım ilk defa bitireceğim bir ruj. Yeni yeni kiremit tonları uygun fiyatlı ürünlerde de bulunabilse de bence benzeri olmayan harika bir kırmızı biber rengi. ne çok kırmızı ne çok turuncu. sanırım kendisine aşığım

 70. flormar red terracota ve mac chili sahibi olarak flormar kesinlikle baskın turuncu kalıyor chilinin yanında. Benim dudaklarımda birbirinden çok farklı durdu. Beyaz tenli ¸pembe alt tonlu biri olarak bende muadil olamadılar.

 71. benim yeni tanıştığım ruj. çok güzel bir dokusu var ve acayip kalıcı. rengi harika. bir kadının bir rujdan beklentilerini tamamen karşılşıyor bence.

 72. genelde mac rujlarını abartılmış buluyorum ama bu rujun rengi ve yapısı bence çok orijinal. çiğ olmayan bir kırmızı ama bende biraz kahverengi gibi de duruyor kırmızıdansa. ben çok sık kullanmıyorum şahsen¸ günlük hayatta kırmızı ruj kullanan biri değilseniz mini boyları da var sanırım¸ onlardan bir adet edinebilirsiniz. hoş bir ruj. cilt alt tonu ayırt etmeden uyacaktır bence ne kadar sıcak tonlu bir ruj olsa da. 

 73. bence mac’in en efsane rujudur. hem gündüz hem gece makyajında kullanıyorum¸ her defasında iltifat aldım¸ yanlız bende kırmızımsı dururken¸ esmer arkadaşımda daha kahve duruyor ki o duruşu da efsane¸ bence her tene¸ herkese yakışıyor bu ruj.

 74. kendimi çok güzel hissettiğim¸ saç rengime¸ saçımın dağınık ve kabarık görüntüsüne çok yakıştırdığım ruj. sürdüğüm zaman sweatshirt-tayt da giyebiliyorum¸ elbise de giyebiliyorum. kırmızı ama kırmızı gibi durmayan çok ilginç bir renk. ayrıca geçen sürdüğüm bir gün arkadaşım “rujun ne kadar güzelmiş bana da keşke yakışsa böyle renkler sana gidiyor nar çiçeği.” dedi. ne nar çiçeği mi??

Siz ne düşünüyorsunuz?