“Mac brow set” için 22 yorum

 1. benefit’i unutup bunu aldıktan sonra ”yine gittik mac aldık ya” diye hayıflanmıştım ama beğendiğim bir ürün oldu. daha önce essence’in renksiz sabitleyicisini denemiştim öylesine¸ o bir şeye yaramıyordu ama bu sabitleyip oynatmıyor yerinden kaşları. önce farla hafif dolduruyorum¸ sonra üstünden bununla geçiyorum. bendeki mat kahverengi olanı.

 2. clear olanı online dan bugün elime ulaştı. denemeden aldığım için en büyük korkum jelin kaşta parlaklık yapması idi ki nars ve mufe ın şeffaf kaş jellerini denediğimde inanılmaz geçmeyen kurumayan bir parlaklık vardı hatta nars ın jeli disco topu gibi parlıyordu. kafamda bu deli sorularla ilk izlenimim ise pek sevdim ben bunu çok güzel sabitliyor ve jel hiç bir parlaklık yapmıyor gayet mat duruyor. ee daha nolsun bizıımlaesın.

 3. favorilerim arasına giren ürün. kaşlarım çok şükür öyle seyrek değildir ama çok dağılır. sürekli düşer. sabitlemesi için essence kullanıyordum ama kaşlarımı ıslatmaktan başka bir işe yaramıyordu malesef. Türkiye’de drugstore diye tabir ettiğimiz markalarda kaş ürünü sıkıntısı var ben de mecburen pahalı markalara yöneldim. asıl niyetim benefit almaktı ama bu daha ucuz olduğu için tercih ettim ve bayıldım. bi kere kaşlarımı çok güzel sabitledi ve tüm gün bozulmadı . renkli olanı bendeki böylece aradaki hafif boşlukları beni berdan mardini gibi yapmadan doğal bir şekilde doldurdu. evet içinde hafif ışıltı var ama kesinlikle belli olmuyor. doğal ve bozulmadan duran kaşlar için kesinlikle tavsiye ediyorum.

 4. Mac Brow set cidden çok güzel bir kaş rimeli ancak geçen gün watson alışverişi sırasında rimmel firmasının bu ürünün aynı işlevi olan bir ürünü gelmiş ve fiyatı çok ekonomik Kaşın rengini güzel kırıyor tüm gün kalıyor kaşı sabitliyor. Sanırım bir daha Mac Brow set almam rimmel’e 13 TL gibi ücret ödüyorsunuz mac daha pahalı

 5. Kaşları seyrek biri olarak en çok ihitiyacım olan ürün kaş maskarasıdır. Mac in clear haricindeki brow set lerinden hiç mi hiç memnun kalmadım. Çünkü gerçekten kaş renkleriyle çok çok alakasız bir renk skalası var. Küllü bir kahverengilik kesinlikle elde edemezsiniz¸ içinde çok rahatsız edici bir kızıllık bulunmakta fırçası içler acısı her yere bulaştırıyor. Mac kaş maskaralarında çok başarısız :/ diye düşünürdüm¸ ta ki…pro longwear brow set ler çıkana kadar (burada alkış efekti istiyorum) :)Mecbur eşek yüküyle para verip benefit gimme brow kullanırken pro longwear browset çıktığını duyunca hemen denedim. bu seri kesinlikle daha başarılı uygun renk bulunabiliyor.dogru rengi secerseniz kesinlikle kızıllık sorunuyla da karşılaşmıyorsunuz.fırçası da küçüldüğü için uygulaması daha da kolaylaştı¸ben pro longwear quiet bruniette rengini kullanıyorum. şimdi sacıma kırma işlemi uygulattım¸ biraz koyu geliyor yüzüme ifademi sertleştirdi kırmadan sonra¸ zaten bitmek üzere olduğundan ikinci rengimi bold bruniette olarak seçeceğim.

 6. Bir insanın ifadesini ancak bu kadar değiştirir. Concealer ve rimel ne ise bu da o benim için. Fakat maalesef çok çabuk bitiyor.Şunu da ekleyeyim¸ ben asla diğer kaş doldurma tekniklerine alışamadım. Benim için ne olursa olsun makyaj dediğin ne yaptığın belli olmayacak. Hafif ve doğal bir hava verecek. Ten için de kaç için de geçerli. Yalnızca farlarla oynayıp gölge ya da smokey yaptığında makyaj yaptığın anlaşılmalı¸ dolayısıyla mıh gibi¸ dövmeli gibi duran kaşlar hiç bana göre değil. Tam bu sebeple bence bu kaş maskarası hiç makyaj yaptığını belli etmeden çok güzel bir ifade katıyor.

 7. Fırçası büyük uygulamada sıkıntı yaratıyor buna alışabilirdim belki ama içindeki ışıltı beni benden aldı. Bu ışltılar yüzünden günlük kullanamadım ve maalesef bitirmeden atmak zorunda kaldım. İlle alınacaksa clear olanı tercih edilmeli.

 8. ilk zamanlar fırçasının kaşlarım için biraz büyük olmasından dolayı sorunlu bir ilişkimiz vardı ancak alıştıktan sonra sürme tekniği geliştirdim şöyle ki: fırçaya gelen fazla ürünü şişenin kenarlarına sıyırarak bulaşma olayının önüne geçtim altına da çok hafif bir kaş farı kullandığımda inanılmaz doğal duran aynı zamanda siz çıkarana kadar asla sorun çıkarmayan bir ürün oldu. en başta keşke bunu alacağıma benefit gimme brow alsaydım diye yakınmıştım ama anlaşmayı öğrenince bittiğinde de tekrar almaya karar verdim.

 9. mac brow set clear rengine sahibim. açıkçası essence veya wet’n wild kaş jelinden performans olarak pek farkını göremedim. kaş rimellerinin kullanım ömrünün de kısa olduğunu hesaba katarsak mac brow set bittiğinde uygun fiyatlı bir markadan kaş jeli alacağım.

 10. 6 aylık bir ömrü var miktar olarak 6 aylık götürür diye düşünüyorum her gün kullanıma rağmen. ben aşırı memnunum. hiçbir şekilde sürdüğüm yerden oynamıyor. o kadar rahat dolduruyorum ki kaşlarımı anlatamam. ilk defa kaş dolduran biri olarak iyi ki ilk deneyimim bu olmuş.

 11. Önce kaşlarımı farla doldurup üzerine beguile rengiyle sabitliyorum. Sonuç kesinlikle harika. Az makyaj yaptığım da tek başına kullanıyorum¸ çok doğal duruyor. saçlarıma ve cilt rengime uygun olduğu için kolay kolay vazgeçmem her halde. ¸)

 12. Beguile rengini kullandım bir dönem ama bence fırçası kaş maskarası için çok büyük¸ hep bulaşıyordu sağa sola¸ bir de pahalı yani 59 TL nedir? body shop %30 indirimden aldım 20 TL’ye¸ iyi oldu bence¸ gayet de güzel.

 13. Essence ve mac kullanmış biri olarak karşılaştırmayı hakaret sayarım. Essence en fazla iki saat sabit tutarken mac gün boyu gerçekten sabit tutuyor. Şeffaf olanını kalemle ya da farla şekil verdikten sonra sabitlemek için¸ renkli olan versiyonunuda acelem olduğu günlerde tek başına kullanmak için elimde tutuyorum. İkisininde performansı çok iyi ama renkli kaş maskarasıyla kaşa yeniden şekil vermek zor şöyle bir toparlayıp gürleştiriyor. Mac essencein aşağı yukarı 3 katı gramajına sahip bu açıdan aralarında uçurum fiyat farkıda yok gibi bence. Deneyin derim

 14. ben doldurulmuş kaç görüntüsünden hoşlanmadığım için tercih etmiştim bunu. inanılmaz doğal duruyor. sabitlemesi¸ fırçasının küçük olması¸ rengi¸ kalıcılığı çok güzel ancak benim kaşlarımda biraz dökülme yaptığı için kullanmaya ara vermek zorunda kaldım. herşey çok güzeldi oysa.

 15. Sabitleme konusunda gerçekten bu üründen çok memnun kaldım. Kimi zaman direkt olarak bu ürünü kullanıyorum kimi zaman wnw’ın kaş farıyla boyadığım kaşlarımı bu ürünle sabitliyorum fakat sadece ben mi bı sorunu yaşadım bilmiyorum ama deli dehşet kaşımı dökmeye başladı.

 16. Prolong serisinden renkli olAn için konuşuyorum¸Şöyle ki dün öğlen sürdüm¸ üzerine gece çok geç geldiğim için yüzümü yıkayamadım yani kaşlarımda bunla uyudum¸ uyandım sabah da aceleden yüzüme bir su çarpıp çıktım. Akşam üstü 4 gibi hala kaşlarım sabitti ve hala hafif dolu görünüyordu. Kaş kıllarım uzun ve kıvırcık¸ araları da boşluklu. Yani benim bu saçma kaşlarımda böyle ekstrem durumlarda bile işe yarıyorsa bu ürün güzeldir. Başka renkli kaş maskarası almam sanırım yerine. Tek sıkıntısı deriye fazla deyince verdiği renk hafif kızıllık içeriyor¸ onu sevmiyorum bir tek.

 17. Pro longwear waterproof “bold brunette” rengini kullandığım ve demirbaş kategorisine sokup bittikçe alacağım üründür. Drugstore üürnlerinden wet and wild¸ essence gibi markaların renkli/renksiz tüm kaş jellerini deneyen biri olarak hiç biri bunun yanına yaklaşamaz diyorum. Özellikle de kaşlarınız benim gibi kıvırcığa dönük ve bu nedenle aşağı düşme eğiliminde ise¸ sabah evden çıkmadan bunu sürün akşama hala dimdik durduklarını göreceksiniz. Ayrıca doldurma işlemi için de çok başarılı buluyorum¸ boşlukları gayet doğal¸ sanki boya değil de kıl varmışcasına kapatıyor. Eğer imkanınız varsa mutlaka bir mac mağazasına gidip denetin.

 18. Brunette rengini kullanıyorum. Kaş kıllarına hacim vermek ve kaşları sabitlemek için başarılı. Bu ton açık kumral olan bana uyuyor. Fakat içerisinde çok hafif bir kızıllık bulundurduğunu görebilirsiniz beyaz ışık altında. Ayrıca gün ışığında fark edilmese bile simli bir miktar. O da dikkatli bakınca hafif belli oluyor. İçinde kaşları besleyen yağlar var denmişti sanki ama ben öyle bir etki göremedim. Kaş pudrasını daha çok tercih ediyorum. Ama bu da doğal bir hacim veriyo aslında. Bitince tekrar alır mıyım bilemiyorum. Kalıcılığı çok iyi. Sert kaştan hoşlanmıyorum yine de. Hakkında net bir fikre sahip olamadığım ürün. Hem iyi hem az kötü. 10 üzerinden 7

 19. 2 senedir kullandığım ve vazgeçmeyi kesinlikle düşünmediğim tek mac ürünü. düşük kaş sorunu yaşayan bir kadın olarak tavsiyemdir. beguile tonunu kullanmaktayım ama online sipariş verecek olanlar risk almaktansa clear tonu ile başlayabilir.

Siz ne düşünüyorsunuz?