“Mac antiqued far” için 12 yorum

 1. allahıııım¸ bugün mac’te gördüm¸ içinde bakırlık bronzluk var¸ çok değişik bir renkti. ismini aklımda tutup internette baktım ve bayıldım¸ buradaki yorumlar da çok iyi. kızıl saç yeşil göz bir bağyan olarak bunu almazsam olmaz¸ olmamalı. tek korkup gözlerimi yorgun gösterip göstermeyeceği.

 2. Günlük olarak kalınlığı abartmadan alt ve üst göz kapağına uygulayıp çok çok hafifçe mat kahverengi far ile gölgelendirip bol rimel ile kullanılırsa. Bu üçlüden voltran oluşur.

 3. Mac’in demirbaş farlarından birisi.. Uzun zaman wishlistimde kaldı ve sonrasında dayanamayıp aldım.. Ben sumptuous olive ile de kombinliyorum bazen. ama tek başına da sür-çık bir far. Enfes ..

 4. Mac’in kahve kizil yansimali ışıltılı bir farı olan antiqued’i aldigim günden beri günlük makyajimda mac 239 fırçayla uygulayip kenarlardan minik bir karistirma fırçasıyla dağıtıp rimel uyguluyorum. Cok cok doğal ve güzel duruyor.ayrica inanılmaz kalici topaklanma bozulma hicbir sey yapmiyor kesinlikle nasil surduysem oyle kaliyor. Joker bir far olduğunu ve birkac katta da ozel gunlerde kullanilacak bir renk olduğunu düşünüyorum.

 5. Mezuniyet makyajimda kullandigim mukemmel bakir kizil kahve karışımı far. Bir fardan otesi. Mac farlarin kralicesi. Bir tane mac farim olsun diyosaniz kesinlikle bu olsun derim. Edit: Mezuniyet makyajim gorsellerde

 6. Mac markasından aldığım ilk farlarımdan biridir bununla birlikte sumptious olive de almıştım ikisini kombinlediğim gibi Maybelline on and on bronzu baz yapıp üstünü de uygulamayı seviyorum.Bakır kızıl renginde olan bu far sizde fazla kızıl gelirse on and bronz ya da mat kahve farı baz yaparak kızıllığını kırabilirisiniz.

 7. Mac’in kızıl kahve tonunda velux pearl serisinden ışıltılı farı. Kızılın yanısıra bir miktar kırmızımsı yansımalarda var çok değişik ve güzel bir renk. Tek başına kullanıldığında gözleri biraz kızarmış gibi gösterme riski olduğundan kahve bir farla gölge yaparak kullanmakta fayda var. Ben swiss chocolate veya the balm paletlerinden herhangi bir mat kahve farla kombinlemeyi seviyorum. Her göz rengine yakışacağını düşündüğüm¸ pigmentasyonu güçlü bir far. uygun fiyatlı ve başarılı muadili the balm’ın shady lady farlarından racy kacy’dir.

 8. Macten en son edindiğim 3-4 gündür de deneyimlediğim muhteşem far! Sonunda istediğim doğru tonu bulduğum için çok mutluyum. Bu uğurda ne far paletleri geldi geçti elimden. Ama istediğim renk tam olarak buymuş. Oldukça sıcak kızıl kahve bir renk. Yukarda zaten bütün arkadaşlar rengi muhteşem tanımlamışlar aynen katılıyorum. Pigmenti¸ gözde kaliteli duruşu muazzam. Sonbahar gelsede bol bol kullansam sabırsızlanıyorum.Ancak benim bahsetmek istediğim konu benim gibi far paleti yaparken bronz farla benzerliğini düşünen arkadaşlara yönelik. Epeyce uzun bir süre mac bronz farla çok benzediğini düşündüğüm için almadım. Ancak oldukça farklıymış. Bronz altın yansımalı kahve dururken¸ antiqued çok daha sıcak çok daha kızıl. Ve son olarak bu renk far arayıp daha az bütçe ayıran arkadaşlar için. 5-6 yıl önce satın aldığım golden rose 103 numaralı brown line isimli paletteki 4. Renkle antiqued epey benziyor arkadaşlar. Malum rengi çok uzun süre kullandım ve şuan kenarlarda çok az kaldı. Yenisini alıp z paletime depot etmek istiyordum o kadar güzel bir renk çünkü ki antiqued gelince gerek kalmadı gözde duruşları birebir aynı en fazla yarım ton belki daha az fark eder. Ancak golden rose paket yenilemeye gitti renk hala aynı mıdır bilemiyorum. En yakın zamanda bakıp burayı editleyeceğim. Ve becerebilirsem görsellere 3 farın swatchını ekliyorum. Becerememişsem uyarın lütfen

 9. Mavi gözlüler için mükemmel bir far. Alt kirpik diplerine de hafif bir şekilde uygulanıp dağıtıldığında şahane bir görünüm yaratıyor. ayrıca flormarın magical bloom serisindeki copper rose ile benziyorlar sanki.

 10. simli olmayan hafif ışıltılı sıcak tonlu bir far. macten tek bir far seçecek olsam kesinlikle bunu seçerdim hem günlük hem gece kullanılabilecek joker bir far. kahverengi göze çok yakışıyor. siyah göz kalemi ve mat siyah farla çok pratik smokey makyajlar çıkarabilirsiniz. fezi altun bi videosunda mac teddy kalemle kullanmıştı o şekilde de mükemmel oldu. alın aldırın cicişler.

 11. En sevdiğim farlarımın başında gelir kendisi. Mükemmel kızıl-kahve tonlarda bir far. Özellikle mac swiss chocolatela beraber kullanmayı çok seviyorum.

Siz ne düşünüyorsunuz?