“Lush” için 111 yorum

 1. manikürünü kendisi yapanlar için lemony flutter isimli harika balsamı olan marka. ürün mis gibi limon kokuyor ve manikürün ömrünü uzatıyor. sadece manikür için değil sertleşmiş dirsek vb için de kullanılan bir ürün. markanın diğer ürünleri de cezbedicidir.

 2. Özellikle alerjik yapıdaki ciltlerin en iyi arkadaşı haline gelebilecek duş jelleri bulunan marka. Hele ki It’s Raining Men kokusuyla insanı kendinden geçirebilir. Doğal içerikleriyle masaj barları ve makyaj bazları fiyat/kalite paritesinde son derece iyidir.

 3. bir zamanlar ” baby face” adlı harika bir makyaj temizleyicisi olan ancak sonradan bu ürünü ürün gamından çıkartan marka.Bu sabunumsu malzeme gerçekten de bebek suratı şeklindeydi ve waterproof malzemeler dahil makyajı harika bir şekilde temizlerdi¸ kaç tane lush mağazasına sorduysam artık üretilmediğini söyledi¸ denk gelirseniz kesinlikle deneyin derim 🙂 yüzünüze bu sabunu direkt sürmeye başladığınızda ısıdan çok hızlı bir şekilde yüze değen yerleri yumuşayıp kolaylıkla yüze uygulanır. tüm cilde sürdükten sonra yapmanız gereken şey bir parça pamuğu hafifçe suda ıslatıp yüzünüzdeki sabunu bu pamukla yavaş yavaş temizlemeniz. pamuğu istediğiniz sıklıkta suda arındırıp tekrar sıkıp silme işlemine devam ediyorsunuz. ve sonuç olarak ılık suyla tüm yüzünüzü yıkadığınızda aynen adının vaad ettiği gibi bir bebek yüzü yumuşaklığında cilde kavuşuyorsunuz.

 4. Yurtdışında alışveriş yaptığınızda sample olarak sabunlarından bir parça kesip vererek (ballı sabun)¸ hem beni kendilerine aşık eden hem de süper bir ürünleriyle daha tanışmamı sağlayan dükkan

 5. ürünlerinin kullanım süreleriyle miktarları doğru orantılı olmayan marka. göz kremini kullandım ve memnun kaldım ancak kullanım süresi dahilinde bitirmek çok zor ziyan oluyor¸ arkadaşınızla ya da annenizle ortak kullanabilirsiniz.

 6. Çekilme ihtimali var deniyor Türkiye piyasasından ve bu üzücü. Ultra bland makyaj temizleyicisi efsanedir. Ve lavabo batırmada birinciliği kimseye kaptırmasa da iyidir herbalism

 7. sabunları ne kadar doğaldır bilemem ama şahane kokar¸ görüntüsüyle bile cezbeder. ayrıca peelingleri¸ taze maskeleri de güzeldir. dönemsel duş jelleri vb özel ürünler çıkarır. birçok ürününü kullanmışlığım var. çoğundan da memnun kaldım. citys avm’deki mağazaları da kapanmış. bu dükkan kapanışları doğru galiba dedirtiyor ama umarım Türkiye’den çekilmez¸ üzülürüm.

 8. bugun Türkiye pazarından çekildiğini resmen duyurmuş marka. ellerinde kalan ürünler var mı acaba? sadece bir kez gidebilmiştim oysa ki…facebook açıklaması¸”Nisan 2007’den beri Türkiye pazarında siz değerli LUSH hayranlarıyla çok güzel anıları paylaştık. İngiltere ile yapmış olduğumuz distribütörlük anlaşması sona erdiğinden ve Türkiye pazarı için geleceğe dönük hedeflerimizde ortaya çıkan farklılıklar nedeniyle Türkiye operasyonunu kapatma kararı almış bulunmaktayız. Ağustos 2014’ten itibaren LUSH ürünlerinizi İngiltere ve Birleşik Arap Emirlikleri online satış mağazaları üzerinden temin edebilirsiniz.”

 9. kendisini çok geç fark etmişken ve çok sevmişken bu kadar hızlı ve sessiz gidişine çok üzüldüğümü söylemek istiyorum. ağustos ayından itibaren ingiltere sitesinden alışveriş yapabileceğiz galiba¸ hazır ağustos gelirken kullandığım ürünlerden bahsedeyim.Herbalism yüz maskesi : yağlı ve hafif sivilceli yüzüme pek bir etkisi olmadı¸ her gün kullanılabilir bir ürün hatta lush ın ürün kataloğunda her gün kullanın yazıyordu¸ dediğim gibi pek bir etkisini göremedim.Bubble gum dudak peelingi : hala kullandığım harika kokan ve harika tadı da olan peeling. çok memnunum.American cream saç kremi : zaten nemlendirme özelliğiyle değil kokusuyla ünlü bir kremdi fakat nedense ben kokusunu çok ağır buldum¸ halbuki vanilya-çilek kokularını çok severim. kokusu çok kalıcı ama nemlendirmesinin marketten aldığımız saç kremlerinden bir farkı yok.Chou Chou I Love You : gül kokulu diş tableti¸¸kokusunda ben hem gül hem tarçın alıyorum bilmiyorum ama¸çok çok beğeniyorum kokusunu ama maalesef tadı yok. yalnız bu üründe hiç beklemediğim bir şey gerçekleşti dişleri bembeyaz yapıyor¸evet çok ciddiyim özellikle bu gül kokulu olanın böyle bir iddiası yok zaten ama anlamadığım bir şekilde diğer kullandığımız diş macunlarına göre çok daha iyi temizledi dişlerimi. içinden 80 tane çıkıyordu galiba 3 aylık bir süresi var.Dirty Toothy Tabs : bu da naneli olan sanırım¸bunda gül kokulu olan kadar bir beyazlık etkisi hissedemedim yalnız.ve son olarak Turkish delight duş kremi : madem kapanıyorsun lush bari son kez bir ürün alıyım dedim ( ki alışverişlerimin hepsi online oldu ) ve bu ürünü aldım. yabancılar hep çok güzel gül kokuyor demişler ama ben gül kokusu değil de bildiğimiz türk sabunu kokusu alıyorum bunda¸ cildi nemlendiriyor iyi hoş ama kokusu kalıcı değil maalesef verdiğimiz paraya değmiyor yaşadığım şehirde olsaydı big şampuan¸ dream cream¸ mask of magnaminty gibi ürünlerini de denemek istiyordum ama online olarak aldığım için ve bu ürünler hiçbir zaman stokta kalmadığı için böyle bir şansım olmadı. yurt dışından almayı düşünüyorum bu ürünleri de.

 10. İngiltere ve BAE websitelerini kıyasladığımda İngiltere fiyatlarının daha uygun olduğunu gördüm hatta türkiye fiyatlarından da ucuz olunca bir coştum. Gelin görün ki kargo ücreti eklenince kazık oldu. Taze maskeleri falan zaten alınmaz. Ben iki adet sabun ve dream cream sipariş etmiştim sorunsuz geldiler ama fiyatları gözönüne alınırsa çok da değdiğini söyleyemem.

 11. son zamanlarda ürünleri bizim ülkede aşırı zamlanmıştı hem de tester vermeyi bırakmışlardı. ona rağmen american cream¸ 9-5 temizleyici ve curlywurly almıştım son olarak. hepsinden de ayrı memnun kaldım. özellikle saç ürünleri nem verme konusunda muhteşemlerdi. hem hayvanlar üzerinde test yapmıyorlar hem de doğal içerikler yerleştirmeye çalışıyorlar. hatta şu an parabenleri kaldırmayı düşünüyorlarmış. üzüldüm gittiklerine sonuç olarak. boş siyah kutularımı yine kullanıyorum da onları verip son bir defa maske alsam efsane olurdu. sanırım ileride bir vakit h’suan wen hua (doğru yazdım mı bilmiyorum) saç maskesini sipariş edeceğim. lush maceram da sonlanmış oldu böylece.

 12. curly wurly şampuanı kıvırcık saçlara iyi geliyor gelmesine de¸ kuru pasta gibi hindistan cevizi dolu bir kafayı taramak sonra hiç rahat olmuyor. fiyat performans oranı da düşüktü bence zaten ülkemizde¸ benim denediğim şampuan barlar¸ sabunlar ve nemlendiriciler için. yine de piyasada seçeneklerin azalması üzücü tabii.

 13. türkiye’ye geri dönmesi beklenen hoş kokulu kozmetik şeysi.çoğu ürününü kullanmış ve çoğusundan da memnun kalmış bir insanım. ama hiçbiri vazgeçilmez değil¸ mask of magnaminty dışında. lush gittiğinden beri mask of magnaminty’e benzeyen bir ürün arıyorum ama yok. hangi ürüne elimi attıysam boş boş dolapta bekliyorlar şimdi. bu sebeple 30 liralık kargo parasını ve gelmemesi gibi bir ihtimalin bulunduğunu da göze alıp ingiltere’den sipariş vereceğim galiba..

 14. ilk tanışmamız londra covent garden mağazalarında olup aşkımız izmir agora mağazalarının kapanmasına kadar sürmüştür. Rock Star sabunu insana kendini bir rockstardan çok prenses gibi hissettiyordu.

 15. Saraybosna’da mağazası olduğunu görünce yıkıldım. Adamlar bağdat caddesi’ne bir haftasonu gelen insan toplamı kadar nüfusu olan bir şehire lush açıyorlar ama türkiye pazarından çekiliyorlar. Sonra ingiltere veya bae’den alabilirsiniz demişler bir de. Afedersin de o kadar kargo ücreti verip gelmeme riskini de düşünürsek babayı alırız lush.

 16. her yanından geçişimde kokularının çok ağır ve yapay olduğunu düşündüğüm bir mağaza oldu¸ fakat ürünlerini deneyemeden önce türkiye’den çekilmiş olduğunu öğrendim.

 17. Zamanında aşık olduğum markadır. Doğal doğal diye kafama kazıyıp sabunları başta olmak üzere her ürününe atlamışlığım vardır. Sonra birgün SLS¸ paraben Oh ohh neler gördü bu gözler. Üzerinde ürünü yapanın resmi olması çok eğlenceli. Gerçi daha yakışıklı olanına rastlamadım. Yaş pastavari bir şekilde ortaya konulan sabunlardan dilim dilim satın alıp en az 15 lira vermek¸ sonra o sabunun 1 milyonluk sabunlardan 50 kat daha hızlı erimesi… tüylerim diken diken oldu hatırlayınca. İyi ki gittin lush. Ahh nasılda torbalar dolusu alışverişle o küçük mağazadan çıkarken gözlerinizin içine bakardım bi tester da mı vermicen bacım diye.

 18. ürünlerinin doğal malzemelerle taze taze yapıldığını iddia eden¸ ürünlerine şakalı isimler koyan¸ siyahlı kozmetik markası. mağazalarını yaydığı kokudan gözünüz kapalı bulabilirsiniz. ilk kez bir mağazasına girdiğimde yıl 2007 idi. o günden sonra çok kez mağazalarına girip çıktım ama bugüne kadar tek ürün kullanmadım. birincisi o ağır koku yüzünden mağazada birkaç dakikadan fazla kalamadım¸ ikincisi fiyatları gerçekten yüksek¸ üçüncüsü bütün ürünlerin kutuları ve etiketleri birbirine benziyor¸ hangisi ne işe yarıyor anlamıyorum¸ saatlerde o karışık fontu çözmeye çalışmaktan da hoşlanmıyorum. Türkiye’den çekilmiş şimdi. üzülmedim.

 19. cilt bakım ürünlerinin bende alerjilerimi azdırmasını sağlayan kozmetik markası. sadece bir maskesinden çok memnun kalmıştım ama o da ikinci kutuda falan cildimi rahatsız etmişti. ürünlerinde ya içine koydukları bir şeyler ya da seyreltilmeden koyulan organik malzemeler bana dokunuyor. hele içinde sim olan sabun veya kremleri direkt alerji yaptı bende. ama küvet için olan ürünlerini çok severek kullandım. banyo köpükleri¸ balistiklerinden çok memnun kalmıştım.

 20. az evvel hayatımın maskesi olan mask of magnaminty’i internet sitesinden sipariş ettiğim markadır. bir de arkadaşım bir katı şampuanına bayılmıştı ona da o şampuanı hediye olarak almaya karar verdim. bu iki ürüne kargo parası dahil 87 lira ödedim. 87 liralık hesabın yarısı yani 40 lira kargo parası. kargo ücretinden nefret ediyorum!!!bir de merak ediyorum acaba şu black friday çılgınlığı olunca lush da kargo ücretini kaldırır mı? :S keşke kaldırsa..

 21. Tamamen doğal içerikli olduğunu iddaa eden¸ hayvanlar üzerinde test yapmayan firmalardan. Daha keşfedecek çok şeyi varken Türkiye piyasasından çekilmiş ve beni hayal kırıklığına uğratmıştır.

 22. Bu sabah mail atıp özür dileyen firmadır. Türkiye’ye çeşitli problemlerden ötürü ürün gönderemiyorlarmış. Piyasadan çekilirken ‘ingiltere’den sipariş verebilirsiniz hihi’ yazmak güzeldi ama di mi? :((

 23. Türkiye pazarından çekildiğinden beri 2 senedir kullandığım ürünlerinin yerine hiçbir şey koyamadım. lush ürünlerine eş değer bir ürün türkiye piyasasında yok sanırım. mask of magnaminty ve herbalism en özlediğim ürünleri.

 24. normalde sözlüğe saçma politikaları yüzünden yazmıyorum¸ ama bu marka için bir fedakarlık isteyeceğim.tüm cicişlerden ricam¸ gratis’e mesaj atıp bu markayı istemeleri¸ o 58 liraya satılan rehab şampuan sitesinde 5.5€. yani sıksan 20 lira ediyor. gratis bunu 25 yapar koyar önümüze¸ online bile alınmıyor. hadi cicişler abanın gratis’e¸ azıcık yürekleri varsa¸ azıcık delikanlılarsa (gaz ver gratise¸ ver gaz¸ ver) bu ürünü bizim için alabilirler. bizde o güzel kokular için gireriz gratis’e bir kez daha! nolur.

 25. yurtdışına giden arkadaşlarıma “bana lush’tan bunları alır mısın” diyerek liste ile sipariş vermemin sebebi marka. eğer bir kampanya ile türkiye’ye getirilmesi sağlanabilecekse her türlü varım. dream cream¸ coalface¸ bubblegum lip scrub ve lip tint bağımlısıyım 🙁

 26. herbalism isimli temizleyicisini deli gibi özlediğim ve eksikliğini hissettiğim marka.(bkz: şu an ağlıyorum ve entry giriyorum biliyor musun)

 27. Tr den çekilmesinden çok kısa bir süre önce dream kremini alıp neden daha önce tanışmadığım dediğim güzel marka.Geri dön geri dön ne olur geri dön diye bana şarkılar söyleten firma

 28. Celestial isimli kremlerini ve lust isimli katı parfümlerini çok¸ çok severek kullandım. Türkiye’den gittiklerini öğrendiğinde tam anlamıyla yıkıldım¸ çünkü bence burayı ideolojileriyle ve içerikleriyle çekilir kılan tek mağazaydı. Beni en çok üzen nokta ise Türkiye’de tutunamamış olmaları. Neden doğal olandan yabancılaşmak bu kadar sıradanlaştı anlayamıyorum. Tasarımcı markalara sırf popülerliği yüzünden para vermek daha kolay gelirken doğallığı ¸ çevreci ve hayvansever ideolojisi yüzünden gerçekten kullanılabilir ürünleri olan bir markaya para harcamanın zor tarafı nedir bunu da anlayamıyorum. Kabul edelim iş ihtiyaç için para harcamaktan çoktan çıktı¸ neden en azından daha iyisi için harcamıyoruz?

 29. Türkiye pazarından çıkmaşarıyla beni bubblegum lip scrubsız bırakan marka.. Son aldığımı kullanmaya kıyamıyorum duruyo öyle banyoda her sabah gözümün içine bakıyor.. Muadili yok.. Yurtdışında denk gelen olursa şiddetle tavsiye ederim. Duduklarımı çok yiyorum ve sanırım bu yüzden kabul kabuk bir görüntü oluşuyor.. Bu ürünle peeling yaptığımda bütün o fazla deri yok oluyor¸ yumuşacık pürüzsüz dudaklarım oluyor..Geri dön lush..

 30. Ülkemizden çekilerek ben de dahil olmak üzere çoğu cicişyü üzen¸ özellikle cilt bakım ürünleri konusunda boşluğu doldurulamayan¸ harika kokulara sahip marka.Son yurtdışı seyahatimde sırf bir kaç ürününü alabilmek için yandex navigasyonuna yapışarak -17 derecede km’lerce yürüdüm. Ama değdi ya :)Tekrardan vanishing cream ve tea tree water’a kavuşmanın mutluluğu içerisindeyim.Bubblegum dudak peelingini almış iken satış görevlisi yılbaşına özel bir ürün çıkarttıklarını söyledi. İlk gözağrım bubbegum’ı yerine bırakarak¸ santa’s isimli coca cola ve vişne aromalı¸ kıpkırmızı¸ içerisinde küçük küçük kalpler barındıran (ay yerim seni) minnoşla tanışmak güzel bir deneyim oldu :)Lush¸ eğer sesimi duyuyorsan tekrar geri döner misin? seni özlüyoruz da..

 31. hayatımın temizleyicisi (bkz: bloggerların klişe sözleri )Fresh Farmacy sabunu da alıp gitmiştir. İlk öğrendiğimde ciddi manada moralim çökmüştü. Hala fresh farmacy min yerini tutan bir ürün bulamadım.

 32. kendine has kokusuyla bulunduğu yeri bulmanın hiç zor olmadığı ingiltere menşeili ve artık ülkemizde satılmayan cruelty free kozmetik ve kişisel bakım markası. mağazalarını navigasyonsuz koklaya koklaya nerde olsa bulurum. taze yüz maskeleri¸ dream cream¸ lemony flutter¸ angels on bare skin tea tree water ve rnb çok sevdiğim ürünlerdi keşke gitmeyeydi. ingiltere dönüşü ro’s argan vücut kremini (mağazada denetmişlerdi harika kokuyordu ve yumuşacık yaptı) ve dream creami getirmek istesem de bagaj limiti yüzünden getiremedim zira check in bagajım safi kozmetik ve kişisel bakım ürünleriyle doluydu ve 23 kiloyu çoktan aşmıştım 🙁 sadece minik bir mask of magnamintyi getirdim yanımda ama aklım ve gönlüm lushta kaldı geri dön lush! P.S sanırım paraben yönünde gelen baskılardan yıldıkları için bazı ürünlerin artık self preservative çeşitlerini de çıkarıyorlardı. hatırladığım kadarıyla önceden paraben tü kaka değil diye savunma yaptıklarını hatırlıyorum çünkü.

 33. Türkiye pazarından çıktıklarını duyduğumda üzüldüğüm marka… Zira 9 to 5Creamy dove orchid cleanser’ları hayatımda kullandığım göz yakmayan tek temizleyici idi.

 34. sol tarafta görünce acaba diye heveslendim. türkiye’den gitmesi çok kötü oldu bir sene içinde başka bir distribütörle dönecek deniyordu hatta çalışanları çok umutluydu ama gideli bir sene oldu ne gelen var ne giden zaten bu ekonomik krizde de zor biraz. lush duy beni lush nolur geri dön gönlümün efendisi geri dön tülay !

 35. Kendisiyle tanışıklığımız uzun olmasa da aramızdaki ilişkiyi “ilk görüşte gerçek aşk” olarak tanımlayabilirim. Allahım o kokuları ne bbw de var ne body shopta ne english home da sırf bu marka yüzünden gittiğim her yerden banyo tuzu vs topluyorum ve özlemimi gidermeye çalışıyorum. Sayesinde ruhsal açlığını doyurmaya çalışan ceo/playboy oldum. Too many faceless girl aşkım geri dön tülayım…

 36. katı parfüm üretmiş. hem türkiye’den gitmiş¸ hem katı parfüm üretmiş. yapmış yani.s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/a4/65/0b/a4650b1f971f6258c9b83cec938351c3.jpg

 37. herbalism isimli temizleyicisini dün ilk kez kullandım. Belki yorum yapmak için erken ama çok heyecanladım paylaşmak istiyorum. Bu ürün i-na-nıl-maz! Kullandıktan sonra yüzüm yumuşacık oldu. O kadar ki krem bile sürmeye kıyamadım. Artık nasıl etkilemişse beni rüyamda yüzümdeki bütün gözeneklermin açık halini gördüm¸ içleri tertemiz pamuk gibiydi 🙂

 38. dört ürününü almak için deliriyorum ama aldıracak birini bulamıyorum. en son instagramda satış yapan bir hesap buldum. yine en uygun o fiyat söyledi. eğer paramı biriktirirsem o zamana dek ondan almayı düşünüyorum. ben türkiye de iken sabunlarının aşığıydım. o kokuları banyoyu daha da zevkli yapardı. hele karma sabunu. birde peeling sabunu vardı. özledim yaaa 🙁

 39. Yurtdışına çıktığım ilk sefer şehri turlarken şans eseri karşımda görünce hemen içeri girip Mask of Magnamity’i kapmıştım. Gün boyu çantamda durduktan sonra akşam sanki biraz akmış gibi olduğunu fark ettiğim için dönerken onu kabin bavuluma koymuştum. Koymaz olaydım. Nereden bilebilirdim Kastrup havalimanı görevlilerinin bu kadar katı olacağını ve azıcık bir ml fazlasına bile izin vermeyeceklerini? Halbuki tam anlamıyla bir sıvı bile değildi. Hiç kullanamadan o canım maskemin çöpe gidişini izledim. İçime oturmuş olaylardan biridir. Hatta sırf o yüzden maskeyi alırken verdikleri kuş kadar duş jeli sample’ını hala kullanamadım¸ saklıyorum.

 40. hasretinle yandı göndümyandı yandı söndü gönlümtanım: maalesef ki ülkemizden çok uzaklara giden¸ bizi terk eden el yapımı kozmetik ürünler yapan marka.

 41. lisedeydim. bulunduğum ilde lush yoktu. bloglardan okurdum istanbul kazanınca lush’a gideceğim derdim kendime. lush neredesin¸ geldim ben istanbul’a :(ayrıca lush.com ‘da anasayfada Oh¸ is that you in: Turkey? yazıyor. acaba yeniden gelecekler mi? yoksa türkiye’ye gönderim mi yapacaklar? bu yazı ne zamandır var? kafamda deli sorular.

 42. boş zamanlarımda oturup youtube’dan bath bomb videolarını izlediğim güzide marka. allahım çok güzeller ama ya. özellikle de  shoot for the stars favorim¸ bütün galaksiyi küvetinizde hayal edin¸ işte öyle bir şey :”)

 43. Lush ürünleri kullanmaya başladıktan sonra bölgesel kullandığım kapatıcı dışında ten makyajını bıraktım diyebilirim. Eskiden her gün fondoten sürerdim. Şimdi en fazla bb krem kullanıyorum o da spf içerdiği için. Cildim hiç olmadığı kadar düzgün. En son makyaj yapmaya başlamadan önce bu kadar iyiydi sanırım. Resmen aydınladı¸ renk eşitsizlikleri en aza indi (çok çok problemli bir cildim yoktu gerçi). En son seyahatimde mask of magnaminty ve herbalism almıştım. Angels on bare skin ise tester verdiler. Allahım resmen biticek diye azar azar kullandım. Diğerleri de güzel ama angels on bare skin bir başka. Yalvar yakar yurtdışından aldırmaya çalışıyorum gidenlere¸ bakalım bir umut bekliyorum. Kendilerine de Tarkan’dan dön bebeğim isimli şarkıyı gönderiyorum.

 44. ben de birçok insan gibi lisedeyken deliriyodum ankara/istanbul kazanınca ben de alıcaaaağğğm diye ama gittiler allahsızlar. ingilteredeyken merakımdan gittim mask of magnaminty¸ big shampoo¸ bubblegum lip scrub¸ tea three water ve bi tane diş macununu aldım minik tablet gibi olanlardan.hiçbiri bende muhteşem bi etki yaratmadı ya neden 🙁 ya da yaratmalı mıydı?maske cidden güzel¸ nane kokuyo¸ cildi güzel nemlendiriyo ve sivilcelerinizi yaymıyo. ama temizlemeyi -hatta gözeneklerinizi temizlemeyi- vaat ediyo ama bi numarasını göremedim o konuda.şampuanı da çok güzel kokuyo ve o kadar temizliyo ki saçı baya kurutuyo¸ kremsiz kullanılmaz. zaten ürünün yarısı yere dökülüyo banyodayken ve o herkeste yaptığı volume etkisini bende yapamadı. dudak peelingi de güzel ama ilaç gibi kokmuyo mu ya akfhn

 45. özlediğim ama aramadığım orijinal kozmetik markası. bir gün çalışanlarından biri “yağ olmazsa sivilce de olmaz” dediğinde gözlerimden nasıl bir ateş çıkmışsa kız susup yanımdan uzaklaşmıştı.

 46. Yurt dışına giden bir arkadaşımın hediye olarak getirdiği hindistan cevizli kalıp sabun ve tester saç kremi sayesinde tanıştım bu markayla. Neden hiçbir fikrim yok ama mutfak dolabına koymuştum sabunu¸ o dolap çok uzun bir süre boyunca mis gibi koktu ve sabunu alıp kullanmaya kıyamadım. Kullandığım saç kreminin adını hatırlamıyorum ama elektriklenmeyi önleme ve saçı yatıştırma etkisi olduğu söylenen bir kremdi¸ hakkaten de yaptı bunları.Lush mağazası burada nerede vardır¸ aha varmış¸ hayır kapanmış¸ oha pazardan çekilmişler şeklinde kısa süreli bir araştırmayla da boynumu büküp elimdeki cücük kadar kalan tester kremi nasıl en uzun süreyle kullanırım¸ yök bugün sürmeyeyim yarın sürerim diye diye bayatlamasına sebep olmuşluğum vardır.

 47. İngiltere’den lip scrubını almıştım. Yani aldığım üründen çok bi maharet bekleyemiyorum zaten dudak peelingi ölü deriyi güzel atıyo canlandırıyo ama tek yönü tadı ya ürünün tadı da kokusu da harika benim alıp yiyesim geliyo

 48. Brazened Honey maskesi ile ilk tecrübemi yaşadığım¸ beni oldukça kararsız bırakan¸ doğal olduğunu iddia eden marka. Öncelikle bu maskeyi oldukça sıcak bir yaz gününde bir lush mağazasından aldım. Mağazada buzdolabında sakladıkları maske¸ ben eve getirene kadar en az yarım saat alev alev yanan arabanın içinde durmak zorunda kalacaktı. Satış danışmanına bunu söylediğimde hiç önemli değil 24 saate kadar buzdolabı dışında tutabilirsiniz dedi. Biraz şüphelenmekle beraber aldım. Elimden geldiğince gölgede muhafaza etmeye çalışarak eve getirdim. Buzdolabında durması gereken ürünleri nasıl kargoluyorlar 1 haftada ulaşıyor vs aklım kesmedi. Maskeyi beğendim ama öyle çok inanılmaz değil¸ doğal kil maskesini kesinlikle buna değişmem. Zaten 3 haftada 3 kere yaptım¸ sonra da maskenin son kullanma tarihi geçti. Öyle kaldım. Daha da almam.

 49. ülkemizdeyken tanışmamıştım bu markayla. bu sebeple roma’da görünce merakla daldım kapısından içeri. ama ağustos sıcağından mı¸ epey yorgun olmamdan mı bilmiyorum¸ öyle ağır geldi ki kokusu¸ duramadım içeride. bir şey de alamadım o yüzden. lemony flutter’ı hep merak ederek kalacağım sanırım.

 50. öğrencilik dönemimde tek tük alabildiğim sabunları şimdi çalışmaya başlamış¸ para bulmuşken beşer onar alacaktım ki türkiye’den çekildi. geri de gelmez kolay kolay. ebay’den falan sipariş versek sabun kozmetik kısıtlamasına takılır mı acep?aklımda kaldı o sabunlar 🙁

 51. sana çok kızgınım lush fiyatlarını abartmasaydın ya da arada indirim yapsaydın ya da en azından 2 al 3 al vs bi kampanyalar yapsaydın belki hala türkiye pazarında kalabilirdin bebeyiimm. londra’dayken gene kavuşmuştuk¸ okuldan dönerken moralim iyi olduğunda da bozuk olduğunda da bir şeyler alıyordum ne güzel. bi de fiyatları ingiltere için de iyiydi bayağı. elimdeki stoğum bitmeden tekrar gidince gene stok yapacağım ama sonra ne olacak bilmiyorum e-bay’den almaya güvenmiyorum gümrüğe falan takılırsa diye ama neyse. Sevdiğim ve denediğim ürünlere gelirsek:Mask of magnaminty: en sevdiğim peeling/maske. maske olarak ciltte önce bi 10-15 dk beklettikten sonra yıkarken de peelingi aradan çıkarıyorum. naneli bi maske olduğu için cilde çok hoş bi ferahlık veriyor ve bence gerçekten etkili cildi temizleme konusunda. gerçi siyah noktalar için yüzde yüz bi çare değil¸ onu da söylemem gerek ama ne zaten o mallara tam çare olabiliyor ki?Aqua marina: çok sevdiğim yosunlu yüz temizleyicisi. ben bunu kulanırken fındık kadar alıp suyla biraz eritip yüzüme sürdükten sonra bekletiyordum. iyi temizliyordu¸ kullandıktan sonra cildim daha mat oluyordu. Herbalism: bu aslında yağlı/karma ciltler için olan aqua marina tarzı yüz temizleyicilerinden ama ben nedense bunu pek sevmemiştim. siyah noktalarıma iyi gelmedi. cildi kurutmuyo aksine nemli bırakıyo ama bende o biraz yağlı bi his halini almıştı. Bunu ben pek beğenmedim ama beğeneni çok.Ocean salt: deniz tuzlu votkalı bebiş bi peeling. buna karşı hislerim biraz karışık. kokusunu çok beğeniyorum ve kendisi çok ferahlatıcı ama içindeki tuz taneleri çok büyük ve sert o yüzden küçük sivilce kabartı vs olduğunda bile pek içim rahat kullanamıyordum. ayrıca da cildi çizer gibi geliyordu. ne beğeniyorum ne gıcığım.coal face: lush’ın sabun halindeki yüz temizleyicilerinden. yağlı ciltler için. bence güzel bi sabun iyi temizlediğini düşünüyorum ama bi süre kullandıktan sonra benimki bayağı sertleşti ve köpürmemeye başladı. o zaman da daha zor kullanımı bence.fresh farmacy: gene coal face gibi ama hassas ciltler için bi sabun. genelde çoğu kişi kokusundan rahatsız olur bunun ama ben hiç değildim bitkisel pudramsı bi kokusu var. coal face’ten daha çok seviyorum bunu ama aynı sertleşme bunda da oldu bende.tea tree water tonik: çağ ağacı içeren şeyleri zaten seviyorum bundan da 2 şişe falan kullanmışlığım vardır. mucizevi bi etkisi yok ama bence güzel ve ferahlatıcı bi tonik. fısfıslı şişede olmasını da seviyorum.ultrabland: bunu makyaj temizleyici olarak kullandığımda hiç beğenmedim bana çok ağır yağ yağ geldi. zaten böyle bir şey gerektirecek kadar bi makyaj da yapmıyorum. ziyan olup çöpe gitti. full of grace serum: bunu çok seviyorum. katı serum şeklinde bitkisel bi kokusu var. elimde ısıtıp yüzüme sürüyorum bunu o zaman yağımsı bi hal alıyor. emilimi kolay olmadığı için daha çok geceye uygun. londra’ya gidince gene depolayacaklarımdan. kışın iyi oluyor bence.katı şampuanları: içeriklerinin temiz olması iyi ama ben çok sevemedim. ilk karma komba’yı kullanmıştım karma’nın kokusunu ilk başta sevemesem de sonradan sevmiştim bitkisel¸ çok orijinal ve seksi bi koku bence. ama benim kuru saçlarım için yeterli nemlendirmeyi sağlamamıştı. sonra da kuru saçlar için olan nemlendirici içeren lady godiva’yı denedim. bu da yaseminli olduğu için bence çok güzel kokuyor ama gene de vasat buldum.american cream: dünyanın en güzel kokusuna sahip saç kremi. hiç abartmıyorum hayatımda en sevdiğim koku bu. çilekli milkshake gibi krema gibi portakallı gibi… parfümü olsa içinde yüzerdim. ama krem olarak kuru saçlar için yeterli olacak bi nemlendiriciliği yok bence. ayrıca kokusu da saçımda hiç kalmamıştı.bubblegum lip peeling: güzel kokan güzel tadı olan (evet tadına da baktım :D) bi lip peelingi. işini yapıyo ama bunu evde kendim de gayet yapabiliyorum. para vermeye değecek bi ürün değil.aklıma gelenler bu kadar şimdilik. sabunlardan da portakalımsı bir şey kullanmıştım ama aman aman bi olayını göremedim. bence sabunları ve duş jelleri her ne kadar güzel koksa da bence o paraya değmezler. parasını hakeden ve en favorim olan ürünler ise mas of magnaminty¸ aqua marina¸ fresh farmacy ve full of grace.

 52. vegan¸doğal¸temiz içerikleri ve bu özelliklere rağmen uygun fiyatlarıyla çok çok sevdiğim bir marka.Ve ürünleri özellikle dudak bakım ürünleri çok güzel kokuyo böyle iştah açıcı yemelik kokuları var

 53. ürünlerini çok severim yüzde yüz vegan falan ama çok büyük hevesle aldığım gorilla karma parfümü resmen hacı misi.çok büyük bir şoktu benim için

 54. sol akışta ismini her gördüğümde acaba türkiye’ye dönüyor mu diye bir heyecanla başlığına tıkladığım muadili olmayan bir marka .

 55. acaba change.org ta geri dönmesi için kampanya mı başlatsak dediğim gerçekten doğal ve etkili ürünleri olan sevilesi mağaza

 56. adamakıllı bir distrübütörle anlaşıp¸ gerçekten iş yapabilecek yerlerde mağaza açarak 2016 da geri dönmesini en çok istediğim markadır. maskelerini¸sabunlarını¸temizleyicilerini hepsini de çok özledim . kampanyaysa kampanya yapalım valla güzel fikir yeter ki birileri duysun sesimizi. potansiyeli görürlerse belki bir ışık yanar birilerinin kafasında.

 57. lush türkiye’den çekildikten sonra cevahir mağazasının önünden her geçtiğimde eski sevgilinin sokağından geçiyormuşçasına hüzünlenen insanım ben. bir kaç ay önce floransa’da lush mağazası görünce yangına koşan itfaiyeci gibi içeri dalıp bayıldığım flying fox kokusuna yakın bir parfüm ararken lust önerdiler. zibilyon tane parfüm koklatıp beğendiremediğim bir adamla evliyim bu arada. bu çok çiçek¸ bu çok baharatlı¸ bu çok ağır¸ bu çok kokulu¸ bu çok kokusuz¸ bu çok parfüm vs. her parfüme bin tane kusur bulur ve troller. bileğime sıktım ve yine hayal kırıklığı yaşayacağımı bile bile bu nasıl diye sordum. bileğimi burnuna sokup çok güzel¸ bunu al¸ bunu hemen alalım¸ bütün şişeleri alalım falan demeye başladı ben şok tabi. yasemin kokusuna zaten bayılırım.söylediğine göre parfümün kokusu geçtikten sonra bile hafif terleyince sürülen yerden yine koku gelmeye başlıyormuş. bizi parfüm konusunda ortak paydada buluşturabilen tek marka lush oldu. sırf bu sebeple bile lush’ın geri dönmesi lazım bence.ayrıca bu alışverişten sonra büyük bir maske hediye etmişlerdi. içinde pudra¸ adaçayı¸ biberiye falan var ve mükemmel kokuyor. yani parfümü olsa ömrü billah başka parfüm kullanmam.bu kadar pudralı bebeksi narin bir koku yok. chloe love’ı al onla çarp. yüzümü yıkadıktan iki saat sonraya kadar kokusu kalıyor yüzümde. sultana adlı sabunu da geç keşfettim ama hani cildinizi kurutmaz sloganlı sabunlar falan bok yesin yani öyle deli bir şeymiş bu. eriyip zayi olmasın diye küçük miktarlarda keserek kullanıyorum. anlatamam görmen lazım bana geri dönmen lazım 🙁

 58. 250 gr lık doğal bıttım sabunlarının 2 tl ye satıldığı bir ülkede tutunamaması çok normal marka. hala kapanmamışken çok özenmiştim ama ufacık şeylere o kadar fahiş paralar istiyorlradı ki iyikide hiçbirşeylerini almamışım.

 59. Eskiden neredeyse her ay paraya kıyıp alışveriş yaptığım mağaza. Normalde bir ürünün aşırı pahalıya satılmasına karşıyımdır fakat aldığı parayı sonuna kadar hak eden ürünleri var. Ne olur geri dön…

 60. Duyumlarıma göre devletin ithalatta yarattığı sorunlar nedeniyle geri dönmeyecek/dönemeyecek markadır. Cruelty free olan nadir markalardan biriydi. Eğer doğruysa devlet bizi bu gidişle flormar’a¸ golden rose’a mahkum etme niyetindedir. (bkz: kozmetik gümrük yasağı)

 61. bir çok ürününü bayılarak kullandığım marka. Türkiye’den çekildiğinde çok üzülmüştüm. Şimdi ulaşabildiğim bir ülkede yaşıyorum¸ mutluyum. Cupcake isimli taze maskesi¸ dirty ve flying fox duş jeli¸ rub rub rub vücut peelingi¸ dream cream vücut kremi favorilerimden bazıları.

 62. katı vücut nemlendiricilerinden çok memnun olduğum ama malesef türkiye’den çekilmiş markadır. başka hiçbir nemlendirici hem o kadar pratik hem de o kadar iyi sonuç vermedi benzer ürün bilen bir ciciş varsa mesaj atsın lütfen

 63. Teo adlı katı deodorantı ile mutluluğu bulduğum¸ imperials yüz nemlendiricisi ile aşk yaşadığım¸ türkiyeden gitmiş olduğuna çok üzülüp ağladığım firma. teo: sabun formunda kalıp bir toz. Elinizin tersine biraz tırtıklayıp kol altına yayıyorsunuz. Terleseniz bile kokmuyorsunuz. Normalde en çok verimi rexona siyah olandan alıyordum. (Leke bırakmayan) Doğal deodorantlarda ise en çok naturelle markasından memnundum ama yazın yaklaşması ile performansını eskisi kadar beğenmiyordum. Yurtdışı ziyaretimde aldım bunu. 3 haftadır çok mutluyuz.imperials: deodorantı alırken yüzüm aşırı kuru ve zaman zaman gül dökmeli olduğu için ordaki hanfendiye sordum. Kuru dediğimde yağlı 2 krem gösterdi. Çok güzellerdi özellikle sabun şeklinde olan. Biraz yağlı bulunca kremleri gül döktüğümden bahsettim. O zaman bunlar olmaz dedi. İmperialsi önerdi. Tester koydu bir kaba. seyhatim boyunca deneme fırsatım oldu. bioderma sensibio ds+ kullanıyorum. Fiyat olarak yakın tutardalardı. Fakat imperials cildimle daha güzel bütünleşti. Cildim daha canlı görünüyor. kendimi bu kremle musmutlu hissediyorum.

 64. Bubble gum’lı lip scrublarının kokusu da tadı da etkisi de mükemmel. Mağazadaki testerlardan önce tabana lip balm sürdüm¸ bir süre sonra bu scrubı uyguladım. Kupkuru dudaklarım 15 dakikada pamuk oldu. Keşke lush babamın olsa.

 65. bende toplu bi değerlendirme yapmak istedim.mask of magnaminty: lusha giren herkes allahın emri bu ürünü 1 kere kullanmıştır zaten. bildiğimiz kil maskesi. naneli olduğundan dolayı ferah bir his ve neredeyse her lush cilt ürününde bulunan taneciklerinden dolayı da peeling etkisi olan bir ürün. muhteşem bir etkisi olmadı ama sevmedim de değil. tekrar alacağım.ultrabland: içinde arı wax’ı bulunan bir makyaj temizleyici. yüzü bunla ovalayıp ılık havluyla siliyorsunuz¸ yüzünüz yumuşacık ve nemli kalıyor. içinde yağlar da bulunduğundan cildi besliyor ama ben son zamanlarda ya evde bulunan zeytin yağını ya da bu iş için alternatif olarak aldığım bebe yağını kullanıyorum. bebe yağı 5 lira olduğu ve aynı işi gördüğü için bunu tercih ettim. sadece cildimi beslemiyor ultrabland gibi.angels on bare skin: köpürmeyen temizleyici. içinde kil¸ lavanta ve badem tanecikleri var. suyla eziyorsunuz¸ badem sütü ortaya çıkıyor. makyajı temizlemez ama makyajsız cildi güzel temizliyor¸ besliyor. problemli bir cildim hiç olmadı¸ o yüzden sivilceye siyah noktaya nasıl olur bilmem ama yeni bir sorun da yaratmadı. bitmek üzere¸ tekrar alacağım.tea tree toner: bunun hiç faydası olmazmış gibi duruyor ama aslında faydası büyük. angels on bare skin gibi antibakteriyel/fungal olduğu için yeni sivilce oluşumunu önlüyor¸ cilde hafif nem veriyor. bunu kullandığımda cildimin rahatladığını hissediyorum ayrıca makyaj kalıntılarını da temizliyor. yüzüme direkt sıkıyorum ve pamukla siliyorum.h’suan wen hua: gereksiz bir saç maskesi. en fazla 2 kullanımlık. pahalı. mucizevi değil. günlük kurtarıcı. kokusu da iğrenç aslında ama özledim nedense. tarçın+muz kokuyor.godiva: katı şampuan. hafif nem veriyo¸ güzel bir kokusu var. 2 gün kadar saçta kalıyor. bayağı da uzun zaman gidiyor şampuan ama bitmeye yakın paramparça oluyor ve kullanması işkenceye dönüşüyor.jason and the organ oil: harika harika harika kokuyor! sırf bunun için aldım ama kokusu saçta hiç kalmıyor. hiç yani. ayrıca içinde argan ve nemlendirici yağlar olduğu halde biraz narenciye olduğundan saçları deli gibi kuruyor. arındırıcı olarak kullanıyorum. bu da katı şampuan.curly wurly: kutudan alıp kullanmayı seviyordum ama hindistan cevizli olmasına rağmen pek nemlendirmiyordu¸ normal bir şampuandı. lush’ın saç ürünlerini çok zayıf buluyorum. ayrıca saçta kalan hindistan cevizi parçacıkları çok sinir bozucu.r&b: bu da hair treatment olacak ama pek bir şey yaptığı yok. çok övülmüş ama yumuşatmıyor bile. kokusunu da kendisini de sevemedim. çok da pahalı.ocean salt: bunun için söyleyecek çok şeyim yok¸ güzel ama çok agresif bir peeling. ilk aldığımda içindekileri karıştırmadan üstündeki tuzu yüzüme sürmüşüm¸ akşama yüzümde 1 kilo yağlanmıştı. ama insan gibi kullanınca işini iyi yapan bir peeling. ben vücudumda değil yüzümde kullanıyordum.vanishing cream & celestial & gorgeous : testerlarını kullanmıştım¸ ilgimi çeken olmadı açıkcası.karma parfüm: bayılıyorum buna. çok orjinal ve tenden tene değişen bir koku. sevgilimde erkek parfümü gibi duruyor bende kadın. tek sıkıntısı çok çabuk bitmesi ve çok pahalı olması. bitince tekrar alacağım.cupcake maske: cildimi biraz yumuşatıyor ama taze maskelerin içinde çok faydalı bir şey olmuyor o yüzden harikalar yaratmıyor. 5 kutu götürüp de almıştım¸ para verip almam. çikolata kokusu harika ama gerçekten. tarihi çabuk geçiyor¸ yetişemiyorsunuz.

 66. evimin yakınlarındaki alışveriş merkezine gelince her hafta farklı bir bath bomb alırdım. tabii her şey gibi küvet hevesim ve fazla su harcamıyım düşüncesiyle bıraktım. bavul satıyolar şimdi orda. italya’da buldum kavuştum yalnız aldığım hiç bir şeyi kullanamıyorum kıyamıyorum.. geri dön lush :(kullandıklarım arasında ¸the comforter diye bubble bar var mükemmel kokuyor yumuşacık yapıyorfair trade honey shampoo bal diyince yapış yapış olur diye düşünmüştüm ama yumuşacık yaptı saçımı

 67. Kokusu 2 sokak öteden alabileceğiniz mağaza. En sevdiğim lush ürünleri ise açık ara ile bubble bar’ları. Öyle köpürüyorlar ki bazen küvette çevrenizi göremiyorsunuz ya da ben çok kullanıyorum bilemedim.

 68. şimdiye kadar en memnun kaldığım ürünü ro’s argan body conditioner olan marka. kuru ciltliyseniz ve duştan sonra krem sürmeye uğraşmak istemiyorsanız¸ bu duşta sürülen nemlendirici cildin nem dengesine gerçekten iyi geliyor. ve tahmin edeceğiniz gibi mükemmel kokuyor. tek sorun türkiyede satılmıyor oluşu. yokluğunda muadil bir şeyler bulmaya çalıştım ancak şimdiye kadar muvaffak olmuş değilim.en memnun kalmadığım ürünü ise koltuk altına sürülen ter kokusu önleyici böyle katı¸ sabunumsu ürünleri. hiçbir işe yaramayıp bir de ilginçtir¸ kötü kokuyorlar.

 69. herhalde saçımın başına gelebilecek en iyi şampuanı üretiyorlardı. beni o ürünün bağımlısı yaptılardı. sonra niyeyse artık üretmemeye başladılar en bir güzel şampuanımı. bira ve konyak özlüydü o enfes şampuan. ahım şahım kokmuyordu ama ince telli zayıf saçlarıma birebirdi. gürleştirmişti de. neden yaptılar böyle?

 70. Girip girip websitesinden ürünlerine bakıp iç geçiriyorum. Hala ülkemizden gitmesinin yasını tutuyorum sanırım. Duş jelleri¸ bath bombları¸ şampuan ve sabunları uçuşuyor gözümün önünde. Yurtdışından kozmetik siparişi verebiliyoruz ya hani¸ instagramdan ordan burdan¸ peki hiç lush ürünü getiren birileri yok mu? Rastlayanınız varsa bi bilgilendirse ne güzel olur.Tatlı sabunlum¸ mis kokulum¸ Ey bath bomb’lum¸Gönlüm hep seni arıyor¸Neredesin sen…

 71. türkiye pazarından çekilmesiyle beni daha derinden etkilemiş bir marka yoktur¸ ki buna ilk kendi bedenimde sutyen almamı sağlayan la senzayı da dahil ediyorum. ben öğrenciyken ankara gordion’a mağaza açtılar. bizim bir arkadaş da orada part time çalışmaya başladı. çalışanların %50 indirimi olduğu gibi tester da alırlardı. ama bunu kendilerine ayırıyorlarmış gibi düşünmeyin¸ zaten resmen zorla tester veriyorlardı¸ lush o konuda çok cömert bir markaydı (türkiyede olmalarına rağmen çizgilerini bozmayan nadir markalardan hem de).neyse¸ sonuç olarak bu arkadaşım sayesinde baya bir ürününü indirimli almış ve denemiş bulundum. hala daha yurtdışına gidince tüm mağazayı tavaf ederim¸ gidenin eline liste tutuştururum falan. en sevdiğim ürünleri¸ lush big şampuan¸ lush herbalism¸ lush daddy-o şampuan¸ lush dark angel cleanser ¸ lush mask of magnaminty ¸ lush snow fairy duş jeli¸ lush ocean salt¸ lush bubblegum dudak peelingi ve lush vanishing cream. bir ara hepsine entry girmeyi planlıyorum ama bakalım.

 72. 14 Şubat için hazırladığı yeni koleksiyonun reklam görselleri için eşcinsel çiftlere yer veren ve bu ürünlerden elde edilecek karın büyük bölümünü LGBT hakları mücadelesine bağışlayacağını duyuran kozmetik markası.görseller için  link

 73. Yurtdışına her çıktığımda ilk gittiğim yer sanırım Lush. Türkiye’de gideceğini bilsem 1 yıllık toplu olarak big sampuan¸ bath bombs¸ tooth fairy ve duş jeli alırdım. dünyada mağazasını gezmekten daha çok mutlu olduğum başka bir marka olamaz.

 74. benonaresmen’in dediği gibi yurtdışında ilk gittiğim mağaza hep lush oluyor. hatta gitmeden bakıyorum¸ şubelerin adreslerini not alıyorum falan. hele o mağazaya yaklaştıkça gelen lush kokusu. off. dayanamayıp ağlayacam şu an. zamanında lush türkiyedeyken arkadaşım lushta çalıştığı için hep sample getirirdi bize. öğrenciyiz ama lükse bakar mısın? nerden nereye¸ euro olmuş 4tl ve ben ancak yurtdışına gittiğimde lush ürünü alabiliyorum. hayır stok da yapılmıyor¸ yapsan ne kadarlık yapabilirsin¸ max 3-4 ay. bu yüzden millet yurtdışına gidenden iphone¸ macbook falan isterken ben mask of magnaminty falan istiyorum. iş yerinde herkes manyak gibi bakıyor sanırım. neden gittin lush?

 75. henüz deneyimleyemediğim markadır kendisi. konu başlığında lush’ı görünce türkiye’ye gelecek sanıp umutlanmıştım bir an 🙁

 76. Bir an solda görünce dönüyor sanıp sevindiren marka. Ama dövizin uçuşuna bakınca hiç sanmıyorum¸ dönse bile iki ayda tekrar kapatır gider. 100 gram sabuna 30 lira kaç kişi verebilecek?

 77. zamanında var olan beyoğlu şubesinden satın aldığım sabunları bende nedense alerji yapan marka. kötü bir tanışıklığımız oldu kendisiyle.

 78. Overrated buldugum markadir. Cilt bakim urunleri ortalama olmakla beraber fiyatlarini kesinlikle haketmiyor. Exfoliatorleri iyi sayilir¸ ama kullanimlari biraz zahmetli.maskeleri bereketli ama bir ay icinde tuketilmeleri gerekiyor¸ yani bereketten pek bir sey anlamiyorsunuz. Vucut icin sabunlari iyi. Durduklari yerde erimiyorlar¸ kopurmeleri standart¸ kokulari kopugu vucuttan yikaninca kayboluyor ama temizlemeleri güzel. Pudralari ise favorim. Hem uygun fiyatli¸ hem bereketli¸ hem de cok guzel kokuyorlar. Sac urunlerinin pek bir meymeneti yok. Ya da bana yaramadilar. Islevleri guzel kokmak. Sampuanlar asiri pahali. Makyaj urunlerinde hem cok iyi hem cok kotu urunler var. Color supplements ortalama bb kremler¸ farlari cok iyi ama bir sise fara 20 euro¸ el titreten bir fiyat… Maskaralarin ve pudralarin pek bir ise yaradigi yok acikcasi.

 79. Ürünlerinin kokusunu cok ağır bulduğum marka. Magaza icinde duramiyorum resmen kokudan. Ama sabunlari cok guzel görünüyor gözüme ve big sampuanini merak ediyorum.

 80. Benim de yurtdışına çıkmadan önce mağazalarının nerede olduğunu araştırdığım ve mutlaka uğradığım marka. Şimdiye kadar kullandığım ürünlerinden sadece mask of magnaminty’yi beğenmedim. Big shampoo¸ american cream saç kremi¸ daddy-o shampoo ¸ bubblegum dudak peelingi favori ürünlerim. Snow fairy duş jeli ve vücut nemlendiricisi de denemek istediğim ürünlerinden.

 81. bence abartılmış bir markabenim için ulaşılabilir¸ zaman zaman alıyorum denemek için ürünlerinden ama şimdiye dek hiç bir kullandığım ürünü vauv dedirtmedi¸ ortalama güzel diyebilirim. kötü demiyorum yanlış anlaşılmasın ama fiyatını hak etmiyor gibi

 82. Bence hiçbir işe yaramayan ve gereksiz övülen bir marka. Türkiye’de olmadığı için daha da çekici geliyor insanlara. Ama ben beğenmiyorum. Bende maskesi¸ big şampuanı¸ tea tree sprayi¸ iki tane sabun şampuanı bir tane de likit şampuanı var. Ha bir de nemlendiricisini almıştım denemek için. Hala duruyor öyle bir kenarda. Başta maskesi ile big şampuanı çok beğeniyordum ama zamanla bünyem mi alıştı anlamadım bir fayda gözlemleyemeyince bir kenara attım. Belki bir gün…

 83. sürekli kullandığım parfüm lush karma olunca ülkeden çekip gitmesi haliyle bana eziyet veren marka. yurt dışına her çıkışımda lush aranıp¸ artık tam boy¸ seyahat boy¸ katı parfüm ne varsa toplayıp¸ cüzdanı boşaltıp çıkıyorum. gerekirse o gün kuru ekmek-kahveye talim ediyorum ama o karma’yı alıyorum. lush big şampuanına da arzu besliyorum fakat o fiyatı gördünüz mü? tövbeler tövbesi.

 84. Bir ay kadar önce venedik’teki mağazasından içerisinde baya sert peeling tanecikleri olan banana moon soap ve acqua di sole isimli toniğini aldım. Sabunları gerçekten çok güzel kokuyor ve ölü deriyi kazırcasına arındırıyor. Duşakabinin zemininde deniz kumu gibi biriken peeling tanecikleri de oha dedirttirdi.Yüz spreyi ise atopik cildim için özellikle önerdiler¸ ikinci kullanımda göz kapaklarım şişti ve çok acıdı. Uzun süre güneşte kaldığım için ekstra kötü gelmiş de olabilir¸ ancak çok alerjen bir cildim olmadığını da belirteyim. Yüz için herhangi bir ürününü tekrardan kullanmayı düşünmüyorum ama sabunları muhteşem. Görsellerini ekliyorum.

 85. solda adını görünce bile içimi bir garip eden¸ bir türlü terk edilişini kabullenemeyen sevgili misali adını her gördüğümde beni hüzünlendiren marka. sabunlarının¸ maskelerinin cilt temizleme ürünlerinin yerine hiçbir şey koyamadım ya lush..:) bu da bir böyle bir serzeniş girdisi oldu artık

 86. açılın ben bu markanın fangirlüyüm resmen.öyle böyle değil¸mutlu ediyor resmen beni.mağazanın kokusu¸çalışanları¸sosyal medya hesapları¸sabunları¸değişik değişik duş jelleri falan düşündükçe bile deli gibi sırıtıyorum¸çok seviyorum seni lush.yaklaşık 30 ürününü kullandım¸ama şimdi en yazılmaya değer bulduklarımı yazacağım. ama ilk önce¸en sevdiğim ürünlerinin yüz bakımı¸en gereksiz ve pahalı bulduklarımın ise saç bakımı olduğunu söylemek isterim.*honey i washed my hair katı şampuan:ilk başlarda bayıldığım¸ancak sonradan saç tipime tamamen uygun olmasına rağmen saçımı deli gibi kuruttuğunu ve ne yaparsam yapayım saçımın yumuşamadığını fark ettim.daha ucuz alternatifleri varken çok da gerekli değil.*veganese saç kremi:bunun kokusuna bayılıyorum.duyduğum en güzel lavanta kokusu¸aldığımdan beri açıp açıp kokluyorum¸asla sıkmıyor kokusu.ama sadece bu işe yarıyor benim için.ipek saç kremi saçıma ne kadar katkı sağladıysa bu da o kadar katkı sağladı¸geçiniz.*mint julips dudak peelingi:bunu bayağı seviyorum ve yurtdışına çıkanlara aldırıyorum.dudağı çok azıcık kurutuyor¸ama sonrasında iyi bir lip balm sürerseniz yumuş yumuş dudaklara sahip oluyorsunuz.tadı ve kokusu da muhteşem¸10 euro’ya kesinlikle değiyor ve çok bereketli.*whoosh duş jölesi:”shower jelly” olarak geçiyor ve benim en çok beğendiğim lush ürünü bu oldu(belki dark angels’la birlikte.)hiçbir şekilde muadilini bulamadığım için her yurtdışına çıkan tanıdığa getirttiriyorum¸sonra da bitince kutusuna çiçek ekiyorum¸güzel oluyor.kokusu çok çok ferah ve güzel¸uygulaması eğlenceli.bayağı bayağı eğlenceli¸böyle elinizden kayıp gidiyor falan.bir de bunun needles and pines versiyonunu denedim¸ama whoosh’un kokusu daha kalıcı ve daraltmıyor.ayrıca sırt sivilcelerime nedense çok iyi geldi bu.*dark angels yüz temizleyici:gönlümün efendisi¸hakkında şiirler yazabileceğim canım gotik yüz temizleyicim benim.siyah¸kokusu iğrenç (bir süre sonra alışıyorsunuz ve gayet normal gelmeye başlıyor¸yüzde koku hissedilmiyor)¸ve cildime en iyi gelen temizleyici kesinlikle bu.sivilcelerime iyi geldi¸yüzümdeki yağı dengeledi¸makyajı bir nebze de olsa temizliyor.yapısı katı gibi¸elinize çok az alıp ıslattığınızda macun gibi bir kıvama geliyor ve çok azı tüm yüze yetiyor.sonrasında yüzü germiyor ve kurutmuyor¸hatta nemlendiriyor bile denebilir.ben bayıldım ve kesinlikle alabileceğiniz 1 şey varsa bunu veya angels on bare skin’i deneyin derim.*fun monsters and aliens:çok çok çok güzel kokulu¸duşta sabun duş jeli veya şampuan amaçlı kullanılan oyun hamuru.benim gibi ruhunuz 5 yaşında ise çok seversiniz¸ben çok sevdim.*salt and peppermint bark body scrub:bu sınırlı sayıda üretilmişti¸ama yerine rub rub rub veya scrubee de aynı işi görüyor.çok güzel bir vücut peelingi¸içinde tuz var ve mis gibi nane kokuyor.biraz fazla sert ama işini iyi yapıyor¸çok bastırmadığınız sürece problem çıkacağını zannetmiyorum¸almaya değer ürünlerden.*honey i washed the kids sabun:kokusu güzel mi¸evet.kalıcı mı¸pek sayılmaz.overrated mi¸evet.gayet güzel bir..sabun işte.normalde kullandığınızdan daha güzel görünüşlü ve kokulu bir sabun.pek abartılacak bir yanı yok.*tea tree toner tab:sadece 1 tane aldığım için çok iyi deneyimleyemediğim¸kaynar suya atarak buhar banyosunda kullandığınız yüz için bir tür katı tonik.ben buhar banyosunda çay ağacı yağı kullanıyorum¸bununla aynı işlevi gösterdi.belki uzun süreli kullanımda daha işe yarıyordur¸ama ben cildimde gözle görülür bir fark elde edemedim maalesef.*golden egg bubble bar:bu da koleksiyon ürünü¸artık satışta değil.en sevdiğim bubbşe bar bu olduğu için sadece bundan bahsedeceğim.banyo suyuna parçalıyorsunuz ve köpürüyor¸banyo simle doluyor ve renkleniyor.kokusu da güzel.ma sorun şu ki¸fazla abartıldıklarını düşünüyorım.bath bomb”lardan da¸bubble bar’lardan da defalarca kullandım¸ama tek kullanıma 5 euro vermeye değer bir şey bulamadım açıkçası.lush’ta çok daha iyi ürünler var¸bence değmiyor bath bomblara.ha çok merak ediyorsanız bir deneyin derim¸ama beklentileriniz çok yüksek olmasın.tıpayı çıkardığınız anda akıp gidiyor sonuçta.sonuç olarak ben en çok yüz temizleyicilerini¸vücut scrublarını ve dudak peelinglerini beğeniyorum.umarım tekrar ülkemize dönersin lush 🙁

 87. Dudak peelingini çok severek kullandım ama daha sonra evdeki yöntemlerle ayni etkiyi alabileceğimi farkettim. Tadı çok güzel bende bubblegumlısı var. Bir türlü de bitmek bilmedi doğrusu. 

 88. Ahhhh Ahhh gidisinin acisi yuregimde hep taze… Bir cikolatali yuz maskesi vardi¸ aman Allah’im daha iyi bir maske kullanmadim. Muthis kokusu ve nemlendirmesi¸ yumusatmasi ve ferahlatmasi ile 10 numara cilt bakim urunuydu. Oyle ki ne zaman kullansam ve hemen pesine bir yere gitsem insanlar sen cildine ne kullaniyorsun diye sorarlardi. Oyle bir parlaklik ve bir bebek poposu etkisi veriyordu…Bak yine uzuldum:(

 89. Bu marka için söyleyebileceğim tek şey “açaydım kollarımı gitme diyeydimm”. Hiç bir şey almayacaksanız bile mağazalarında gezmesi keyif verir. Mis kokulu bathbombları¸ peelingleri ile özlenen markadır. Her avrupa seyahatimde en az bir peeling alıp Türkiye’ye getirirm. Tek dezavantajı doğal ürünlerden ve taze yapıldığı için son kullanma tarihleri az oluyor. Bunun dışında bebegimdir Lush.

 90. İki aydır eve gidip gelirken mağazanın önünden geçiyordum fakat hiç ilgimi çekmiyordu. Hatta bir kere içeri girmiş yoğun kokudan koşarak uzaklaşmıştım. Adeta Babaannemin naftalinli sandığı gibi kokuyordu. Neyse bugün tesadüfen tekrar bir girip bakayım dedim. Son derece tatlı bir çalışan ilgilendi ve özellikle hafif kokulu ürünleri tek tek denettirdi. Hizmetten inanılmaz memnun kaldım. Babama yaseminli katı şampuanlarından¸ kendime de katı haldeki body lotionlarından aldım. En beğendiğim ürünleri ise jöle şeklindeki sabunları oldu. Hem yıkaması çok eğlenceli hem de ellerim yumuşacık oldu. Tatil dönüşü kesinlikle onlardan alacağım.

 91. Dark angel- benim için sadece peeling olarak kullanılabilir.Üründen sonra yüzünüzü 1-2 kez temizleyici ile yıkamak zorundasınız zira siyahlık gecmez.Herbalism-yogun tabaka alıp uygulanırsa cok cok güzel bir peeling olur.Gunluk kullanımda da yıkadıktan sonra nemlendirme hissini bu kadar hissettiğim baska bir ürün olmadı.Honey soap-saci coook ama cok kurutuyor ama hafta da 2-3 derinlemesine arındırma icin olabilir.

 92. Seni öyle çok özledim ki. daha aktif karbon hype olmadan seneler önce çıkan Arap sabunu kokulu¸ yağlı cildi kurutup gerçekten gıcırdatan coalface’ini¸ cildin kızarıklığını bir sabun olarak nasıl yatıştırmayı başardığını asla anlayamayacağım fresh farmacy’ni¸ tea tree water ve breath of fresh air’ini¸ hafif naneli mask of magnamity’ni¸ çikolata kokulu hep yemek istediğim cupcake maskeni¸ lip scrub’ların bebeği bubblegum’ı¸ parfüm kokusunu bastıran ölümcül güzel kokusuyla lush American cream’ini ama en çok da lavanta kokusunu bana sevdiren cildimin daha iyisini tanımadığı lush vanishing cream’ini özledim. özlediğim başka şeyler de var ama görmeyeli çoğunu üretimden kaldırmışsın. biliyorum ingiliz’sin¸ gelsen bile çok canlar yakacaksın. ama sen bir gelsen¸ ah bir gelsen ben başka yerden cilt ürünü almayacağım ki. buradayken sokağın başından hissedilen o kokunun kıymetini bilemedik iki gözüm. seneye görüşünceye dek…

 93. seninle geçen günlerimin kıymetini bilmedim diyorum ve gidiyorum. lemony flutter seni çok başka özlüyorum bir ürünle birçok şey yapabiliyordum hey gidi günler hey. ne güzel bir mağazaydın sen lush..

 94. Halen neden Türkiye’ye geri gelmediklerine anlam veremiyorum. Belki de şuanda kozmetik piyasasının en canlı olduğu dönem .Birçok marka yavaşda olsa geliyor ülkemize şaşırtıcı.Mesaj atıp acilen bu durumdan haberdar etmem gerek kendilerini 🙂 

 95. Bu markanın varlığından haberdar olduğumda çoktan ülkeden gitmişlerdi. İnternette de herkesin angels on bareskinden nasıl memnun kaldığını gördüğümde¸ yurtdışına çıkınca alıp denemeyi kafaya koymuştum. Geçen hafta mağazalarına gittim. Gerçekten herkes çok güler yüzlü çok ilgili. Satıcı da benim cildime aqua marinanın daha uygun olacağını söyleyince onu aldım. 1haftadır kullanıyorum ve bence yorumumu yazmaya hazırım.Öncelikle benim cildim yağlı¸ akneye meyilli¸ hassas değil ve özellikle yanak bölgesi kızarık. Satış elemanının dediğine göre aqua marina hafif peeling yapıyor¸ cildi yatıştırıp kızarıklıkları azaltıyor¸ aloe vera ile cildi iyileştiriyor ve yağı kontrol altına alarak cildi kurutmadan matlaştırıyor.Kullanmaya başlamamın 3.gününde çok net gördüm tüm etkileri. Ve geçici değiller gerçekten tüm gün boyunca yüzüm tek renk¸ o kırmızılıklar ve renk eşitsizlikleri gitti. Cildim bebek gibi oldu¸ pürüzsüz. Yüzüm mat ama aynı anda parlak da görünüyor öyle yağdan parlama değil içeriden parlıyor gibi. Emin olmamakla birlikte gözeneklerimi de küçülttüğünü düşünüyorum.O kadar beğendim ki günlerdir cilt makyajı yapmıyorum kendi cildim çok düzgün görünüyor. Fakat bu duruma üzülmeli miyim sevinmeli miyim bilmyiorum çünkü stok yapamıyorsunuz 3 aylık kullanım süresi var zaten. Yani elimdeki ürün bitince cildimin yine eski haline döneceğini bilmek beni bayağı üzüyor.Söylediklerimin aksi bir etki yaratırsa gönderiyi güncellerim.

 96. Her guzel sey gibi ulkemizi terkeden markadir.stoklamak manasizdir cunku son kullanma tarihleri kisa surelere sahip bence.ama acik ara en iyi homemade kozmetik dukkaniydi anca yurtdisindan alinir artik ona da bu dovizle gidersek.

Siz ne düşünüyorsunuz?