“L’oreal voluminous lash paradise maskara” için 129 yorum

 1. cicişler açılın¸ çok yakında geliyor… Bugün Almanya’daki standlarda gördüm 🙂 Adı Paradise extatic diye geçmekte. Fiyatı 11.95 €. beraberinde yeni kaş pomatları da gelmiş. Görsellere ekliyorum.

 2. Almanya’da satışı yeni başlayan maskara. Youtuberlar gelmiş geçmiş en iyi drugstore maskara falan diye övünce bir süredir yolunu gözlüyordum görünce hemen alıp kullanmaya başladım. ‘En iyi’ sıfatını hak eder mi bilmiyorum ama çok güzel maskara.   Yapısı daha önce kullandığım lash sensational¸ they’re real maskaralar kadar yoğun ve ıslak değil. Yoğun maskaraları sevenler için hacim vermesi yeterli gelmeyebilir belki ama kirpikleri tek tek ayırması¸ uzatması ve kıvırması çok başarılı. akma¸ dökülme yapmıyor. makyaj temizleyiciyle çok rahat çıkıyor. Sevmediğim tek özelliği ise fırçasının kocaman oluşu. Yaklaşık 1 haftadır kullanıyorum göz kapağıma bulaştırmadan sürebilmiş değilim henüz ama o kadarcık kusur olur artık. 

 3. Gözlerimle gördüm bu maskarayı gerçekten dış görünüşü ve fırçası çok güzel. indirimsiz 57 lira. Too faced better than sex maskarası en sevdiğim maskaralardan biridir. Eğer ona muadilse ve indirimde bulursam asla kaçırmam. 

 4. taraklı fırça aşığı bana bile kendini beğendirmiş¸ ülkemize yeni gelen rimel.içindeki solüsyonun ıslaklığı gayet yerinde¸ fırçası too faced better than sex’e benziyor. kirpikleri çok güzel kavradı¸ çok fazla birbirine yapıştırmadı¸ ben dolgun daha doğrusu belirgin kirpiklerden hoşlandığım için çok sevdim. kabının tasarımını da ayrıca çok şık buldum. dökülme de gözlemlemedim. Lens kullanıyorum¸ gün sonunda da gözlerimi cayır cayır yakıp beni ağlatmadı. Biterse tekrar alırım gibi.

 5. çok sevdim cicişler¸ gerçekten çok sevdim. 1 haftadır kullanıyorum. kıl fırça bir maskara¸ plastik kıllı maskaralardan pek haz etmiyorum. hacimli  kirpikleri çok seviyorum ama bir maskaradan uzatma da bekliyorum. örümcek bacağı görünümünden de hiç hoşlanmıyorum. kısacası bir maskaradan sadece kıvırmasını beklemiyorum¸ çünkü kirpiklerimi kıvırmadan maskara uygulamıyorum. benim için kiko extra sculpt volume maskara ile beraber en sevdiğim maskara oldu.akma¸ dökülme yapmadı¸ neredeyse 8-9 saat kullandım her gün¸ bir kez de öğlen şekerlemesi yaptım yine akmamıştı.çok güzel hacim veriyor¸ ama kirpikleri yapıştırmıyor. uzatması yeterli¸ çok uzun kirpik sevenler için doğru maskara olmayabilir.sabah kıvırdığım kirpikleri gün sonuna kadar iyi denebilecek şekilde tutuyor.alerjik reaksiyona kaşıntıya sebep olmadı.

 6. türkiye’ye geleceğinden bihaber amerika’dan sipariş ettiğim maskara. henüz açıp kullanmadım¸ yarın sabaha deneyip burayı editleyeceğim.  p.s. kazık yememiş olma ümidiyle…edit: kazık yememişim türkiye fiyatıyla aynı fiyata almışım diyerek editime başlıyorum. ilk farkettiğim şey kirpiklerimin inanılmaz yumuşak olması. içinde argan yağı vs varmış onun etkisi diye düşünüyorum¸ umarım kirpiklerin uzamasına da yardımcı olur. oldukça hacim veriyor ve uzatıyor. kirpikleri tek tek ayırmak gibi bir vaadi zaten yoktu ama üzerinden push up angel gibi bir maskara geçerseniz ayırır. ben verdiği görüntüyü çok beğendim. bendeki blackest black rengi. mystic black gibi renkleri de var ama türkiyeye tek seçeneği gelmiş sanırım. daha iyisi çıkmadıkça da değiştireceğimi zannetmiyorum¸ buldum sonunda kirpiklerimle anlaşan maskarayı. 

 7. hakkında daha önce denemek istediğime dair entry girmiştim. denedim ve ben çok da beğenmedim. ne verdiği hacim öyle ahım şahım ne de bende uzatma gibi bir ekisi oldu. tek tek ayıran¸ ortalama bir maskara. bu nedenle bitince tekrar almam. sanırım uygun fiyatlı maybelline maskaralara dönme vaktim geldi.

 8. Uzun zamandır tati de gördüğüm için gelmesini bekliyordum¸ 2 gün önce trendyoldan elime ulaştı¸ 34 tl ye aldım. Bu arada¸ ekim ayı boyunca gratiste tanışma fiyatı sebebiyle 34 tl olacakmış. :)Görsel ekledim¸ yorumlarıma gelirsek¸ gerçekten güzel ayırıp dolgunlaştırıyor. Gün içinde akma¸ dökülme yapmadı. Lash sensational ve bu şuan en sevdiğim iki maskara 🙂

 9. Dün gece uyumadan önce video izlediğim için herhalde rüyama girdi. Eve shop’a giriyorum testerı yok gratise giriyorum yok sürekli bu maskarayı arıyorum denemek için çok korkunçtu. Bugün hemen gidip alıcam bana kafayı yediricek yoksa…Edit: aldım… kirpiklerimi simsiyah yaptı biraz sanki spider look yapıyo gerçekten ama bence güzel. Biraz kıvamını alınca daha güzel olacağına inanıyorum ben çok beğendim testerı yoktu denemeden aldım ama iyi ki almışım

 10. Son 2 ayimin favori maskarasidir. Kirpiklerimi simsiyah çok dolgun gösterdi¸ uzattı ve hacim verdi. 3. katta yapıştırdı benim kirpiklerimi. Keşke biraz da kaldırsaydı dedim ama kirpik kıvırıcısı ile duruşuna bayıldım ben.

 11. pembe kabına aldanıp tesadüfen satın aldığım¸ ilk kullanımda verdiği hacimle¸ kolaycacık temizlenmesiyle ve kirpiklerimi doğal bir şekilde uzatmasıyla beni şok etmiş maskaradır. Çoğu hemen kuruduğu için ve ben de her gün maskara kullanmadığım için en ucuz maskaraları almaya başladım son yıllarda. Hayatımda kullandığım en başarılı high end olmayan maskara olabilir sanırım bu. Makyaj çıkarmaya üşendiğim için hemen temizlenmesi ile de kalbimi kazandı. Too faced better than sex maskaranın aynısıymış diyorlar ama bilmiyorum¸ ben alırım ki hep bunu.Aylar sonra edit: Cok hizli kurudu. O kadar hizli kurudu ki hizina yetisemedim. Yine de alicam yenisini banane 🙂 

 12. Yaklaşık 1¸5 yıldır ihtiyaç harici bi tane dudak kalemi bile almadım. Dayanamadım verdim gitti siparişi¸ elimde şu an açık bi tane maskaram var ama yedeğim yok. İnşallah hayal kırıklığı olmazsın.Edit: etkisi¸ verdiği siyahlık¸ hacim tamam ama kirpik döküyo. Her kullanışımda 3-4 kirpiğimi pamukta görüyorum.

 13. dün alıp bugün ilk kez kullandığım maskara. kapağını açarken ıslak¸ topaklanmaya müsait bulaşacak bir maskara beklerken¸ tam tersi bir performans göstererek beni şaşırttı. işimi tertemiz gördü sağolsun.drugstore maskaralar arasında en beğendiğim bu şimdilik.

 14. maskaranın başarısı tabii herkesin kirpik yapısına göre değişen bir şey. ben de lash paradise hakkında kendi deneyimimi paylaşayım. aslında yapmayı hiç sevmediğim bir şey ama ben bu maskarayı ilk defa şehir dışına gidip geleceğim zaman kullandım. böyle günlerde kötü sürprizlerle karşılaşmamak için yeni ürün kullanmam¸ ama sabırsız olduğum için sürdüm. benim kirpiklerimi kıvırdı¸ ayırdı ve uzattı¸ yapıştırmadı. ama kirpiklerimi daha siyahlaştıran ve dolgunlaştıran maskaralarım oldu. en güzel taraflarından biri alt kirpiklerime çok rahat sürülmesiydi. şu ana kadar alt kirpiklerime kullandığım en iyi maskara olabilir hatta. gözümde 15 saat kadar durdu ve hiç dökülme yapmadı. bu bence en önemli tarafı… mesela Chanel Le Volume De Chanel de çok güzel bir maskara olmasına rağmen bende dökülme yapıyor. sevdim yani… en favori maskaram hala ysl faux cils olsa da lash paradise alt kirpiklerde ondan da daha başarılı.

 15. Bugünkü gratis indiriminden almış bulunuyorum kendisini. Kirpiklerime takıntılı bir insan olmam sebebiyle(şöyle mesela cocobolinho gibi kocaman kirpiklerim olsun isterdim ama nerde) birsürü maskara denemiş biri olarak drugstore markalar ve highendler arasında belirgin bir fatk görmediğimi söyleyebilirim¸ özellikle maybelline lash sensational¸ loreal babyroll bu ikisi drugstore lar arasında favorilerim¸ ancak bu lash paradise çok merak ettiğim bir üründü¸ bugün indirimde görünce hemen aldım. Bakalım nasıl olacak. Bir de bence maskara konusunda en önemli şeylerden biri altına sürdüğüm baz. Maskara bazı varsa maskara gerçekten de daha güzel duruyor. 

 16. Tamamen meraktan aldığım ürün. Kirpiklerimi uzattı ama çok fazla dolgunluk vermedi. Ki benim için dolgun görünüm uzun görünmesinden daha önemli. Bir daha alacağımı sanmıyorum. Daha uygun fiyata çok daha güzel rimeller kullandım.

 17. tanım: ilk katta bile piyasadaki onlarca maskarayı kenara ittirmiş kozmetik ürünü. gerçekten çok başarılı buldum bir kere kullanmam bile yetti kanaat oluşturmam için. bu noktada kendimce daha uygun muadiline ayrıca sahip olduğumu belirtmeliyim. maybelline colossal big shot indirimde 18 tl iken hepimizi etkileyen paradise 34tl -kimi yerlerde 31 imiş-. ikiside tek katta müthiş uzatıyor¸ tek tek ayırıyor¸ dozunda siyahlık veriyor¸ akmıyor¸ kokmuyor ve gün sonunda kolay çıkıyor. ayrıca belirtmek istediğim bir diğer konu gramaj meselesi. paradise 6.4 ml iken big shot 9.5 ml. bu da yine çaktırmadan tüketiciyi kendine bağlama yollarından biri. bu maskarayı sevdim mi kesinlikle! ancak tüketici olarak alternatifleri varken bir ürüne 2 kat fazla değerini vermemeli¸ verdirtmemeliyiz. tavrımızı ortaya koymalı ve güdülen fiyat politikalarına yön vermeliyiz

 18. .Sen nasıl bir detaysın öyle yaa! Dikkat: başlığını okuduğunuz bu maskara aşırı güzeldir ve takma kirpik etkisi yapar! Akmayan¸ rahat sürülen ve rahat çıkartılabilen¸ hacim+uzunluk+kıvırma yani Allah ne verdiyse bulabileceğiniz maskaradır kendisi. Şiddetle tavsiye ederim. Akma¸ dökülme¸ kirpik dökme gibi bir etki göremezsiniz. Tanıtım fiyatındayken mutlaka alın derim! 😍❤

 19. hi girls. benim de kullanmaya devam ettiğim 6 ve paketli 2 maskaram daha olmasına rağmen nerdeyse ilk defa bir ürünün bu kadar konuşulmasından etkilendim ve dün hazır bahçeli’de kaybolmuşken kendimi gratis’e atıp bi tane kaptım. kıl fırçalı olması beni itmişti ilk başlarda¸ orta uzunlukta düz ve ince kirpiklerimde kıl fırçalar işe yaramaz genelde. bugün ilk defa ders çalışırken canım sıkılırken sürdüm. açıkçası ennn iyi maskara değil denediğim¸ fakat alt kirpiklerde gerçekten kolayca uygulanıyor. üst kirpiklerimde ise biraz zahmete soktu beni istediğim tek tek ayırılmış görüntü için 15 dk uğraştım nerdeyse. kullanılır mı kullanılır¸ fakat lash sensational dünya üzerindeyken bir daha alacağımı sanmıyorum. seni özledim balım

 20. Yıllardır kirpik kıvırıcısı kullanmadan rimel sürmüşlüğüm yoktur.ama bunu kullanmadan önce kirpik falan kıvırmadım ve sonuç mükemmeldi.aşık oldum.net. Uzun süreli kullanım sonrası edit:alerji yaptı nalet.

 21. Eğer almadıysanız ve almaya hevesliyseniz almayın kızlarcım. Şöyle anlatayım¸ kirpiklerim uzun¸ uçlara doğru cılız ve düz. Bildiğiniz düz hacim sıfır. Bugün 2. Kez kullandım bu maskarayı. Öncelikle ıslak bir yapısı var gibi bu sebeple ikinci katı kullanmaya cesaret edemedim. İlk kattan hafif yapıştırdı gibi kirpiklerimi.   maybelline lash sensational maskara bundan kat kat iyi sonuç veriyordu. Gidip maybelline’in herhangi bir maskarasını alsanız da aynı sonucu verir. yine de bir süre bekleyip öyle kullanmaya devam etcem. Fikirlerim değişirse tekrar editlerim. Lütfen sizler de almak için biraz daha bekleyin¸ daha fazla inceleme videosu gelir.  Daha anlaşılır olur şuanda fazlaca popülerleşti ve eminim şişirilecektir.

 22. Uzun zamandır mac extra dimension mudavimi olarak bunu denemek istedim çünkü too faced better than sex e muadil olduğu söyleniyordu. Önce baya bir aradım ne yalan söyleyeyim 🙂  Sonra baktım yok gittim paraya kiydim ve too faced aldım. Ama inanın eşek gibi pişman oldum. Çünkü beklediğim etkiyi alamadım kirpiklerimde topak topak bir acayip durdu. (Uzun ama düz kirpiklerim.) Lash paradise i da bugün okul çıkışı göztepe gratiste bulunca battı balık yan gider diyerek aldım…Ama bu da beklediğim hacimli görüntüyü vermedi. Tabi ki yinede öyle aman yarabbi iğrenç bir ürün değil. Aklınızda kaldı ise almanız gerek yok inanın.  Bence loreal in çok daha güzel maskaralari var. 

 23. Ürünü ilk açtığınız 1 ay boyunca memnun kalarak kullanirsiniz. 2. ayda kurumaya basladigi icin tekrar almadim. Maskara ilk sürüldüğünde kirpikleri guzel kaldırıyor. 1-2 saat sonra -kirpikleriniz orta derecede kivriksa- düşürüyor. Paradise i sürüp üstünden maybelline lash sensationali sürerseniz surdugunuz gibi kirpiklerinizi sabitleyebilirsiniz. Denenmis ispatlanmistir ¸)

 24. Ülkemize gelen versiyonu¸ tati’nin better than sex’e muadil gösterdiği değildir¸ bu yüzden türk youtuberların karşılaştırma videoları bana oldukça şişirme geldi. Medyaya da ekliyorum  

 25. L’oreal’ın bu yaz başı piyasaya sürülen maskarasının US versiyonunun ismi. Ülkemizde satışta olan UK versiyonu için neden paket ve isim değiştirdikleri meçhul ama L’oreal UK tarafından aynı maskara oldukları belirtilmiş. Aynı değiller iddiasını bir tek Yağmur Vardar’dan duydum¸ severim kendisini ama araştırma yapmadan çok emin konuşması biraz üzdü.  ilgili medya: 1

 26. beğenmediğim rimel. youtube’daki övgülere dayanamayıp aldım zaten rimelim kalmamıştı. kirpiklerim kısa ve açık renk¸ fazla da değil. benim kirpiklerimde hiç güzel durmadı. yapısı çok ıslak ama her rimel ilk kullanımlarda ıslak zaten o konuda bir diyeceğim yok. hacim ve dolgunluk vermedi sadece uzattı. hem de bayağı uzattı en güzel tarafı bu. alınması şart bir rimel olduğunu düşünmüyorum.

 27. hiç ama hiç beğenmedim. yine şişirilmiş bir ürün ile karşı karşıyayız. yapısı çok ıslak ve kirpikleri taramayı geçtim birbirine yapıştırıyor. öyle yapıştırıyor ki üstüne maybelline push up angel ile ikinci katı geçip ancak kirpiklerimi ayırabildim.Verdiğim okadar paraya mı yanayım bin bir hevesle heryerde aramama mı yanayım bilemiyorum. ya zorla bitirilmeye çalışacağım ya da takasa koyacağım ikinci kez sürmeye hiç elim gitmiyor açıkçası.

 28. rimelden beklentim dolgunluk olduğu için hiç beğenmedim. kirpiklerimi fazlasıyla yapıştırdı¸ kıvırma ve uzatma açısından da orta halli buldum. (bkz: overrated)

 29. Fırçasından anladığım kadarıyla yapış yapış yapma ihtimali olabilecek bir ürün. İndirim döneminde satış temsilcisi kadına sordum. Abartmaya gerek olacak bir ürün değil dedi. Bence sözlerine güvendiğimiz youtuberlar bu kadar reklamını yaptığı için güzel olabilir gibi geliyor ancak çoğu insanda hayal kırıklığı yaratacak gibi duruyor. Zira fırçasını sevmedim.reklamlara kulaktan kulaga bilgilere inanmayin ve denemeden almayiniz.

 30. Bununla ilgili inceleme videosu çekmeyenleri youtuberlıktan attıklarını düşündüğüm maskara. almaya niyetliydim o yuzden baya videosuna maruz kaldım bu maskaranın ve yok şöyle iyi yok böyle uzun diye her övdükleri kısıma geldıgınde örümceeek olduuu o kirpikleeer görmüyor musuuun diye haykırmak istiyorum. Yeni açılıp iki kat uygulandıgından da olmuş olabilir tabi. ama hemen hemen her videoda sonuç o şekildeydi. Neyse alıp almayacagımı elimdeki maskara bitince düşünürüm artık.

 31. Hiç beğenmediğim maskaradır. Övgülerinin hiçbirini hak etmiyor ki çok fazla şey isteyen kirpiklerim de yok kıvrık ve orta boydalar. Örümcek bacağı gibi birbirine yapıştırıyor lakin arkadaşlarımdan uzatmış olduğu yorumunu aldım. Belki o görüntüyü sevenler alabilir. Şişirilmiş bir balondur bana göre. 

 32. O kadar övgü neden anlamış değilim. 2 hafta kullandım kesinlikle kirpiklerimi birbirine yapıştırdı. Dökülme yapması da cabası. Tavsiye etmiyorum 

 33. satis danismaninin tavsiyesiyle watson indiriminden aldim¸ en iyi rimel listesinde ilk sirayi zorluyor dedi. kesinlikle cok hakli parasini kurusuna kadar hakeden bir urun. kirpiklerim uzun ama duz bir cok rimel denedim ilk birkac saat sonra hemen dusuyordu kirpiklerim¸ ama bunda o sorunu yasamadim hem kiviriyor hemde hacimlendiriyor.2 katta harika kirpikler elde ediyorum

 34. Çıkarması çok zor. Dolgunluk vermiyor. Çok zor kuruyor ve bu yüzden kirpikleri birbirine yapıştırıyor. Bir rimelin beğenilmemesi için daha ne yapması lazım bilemedim.

 35. Sadece şu yorumu yapmak için bu hesabı aldım. Gerçi o kadar çok reklamı yapılıp¸ yalandan övüldü ki almayanın da kaldığını düşünmüyorum. Olur ya varsa aramızda almayan ALMASIN. Birkaç youtuber diyip kitleyi küçültmek isterdim ama hemen hemen hepsi kameradan yapıştığını net gördüğüm kirpiklerine sürdükleri maskaraya saatlerce övgüler dizdiler. Gerçi suç da bende onlara güvenmemem gerektiğini¸ kamerada görülen yapışma olayını görmüyormuşcasıına gittim aldım. Pişmanın¸ önemsiz öylesine çıktığım yerlerde bitsin diye kullanıyorum. Nadiren. Ona ragmen içeriği o kadar az ki bitmek üzere. Gerçi sinirden yapıştırdığı kirpiklerimi silip silip baya bi tekrar sürdüm bunun da etkisi vardır. Keslinlikle birkaç ürün daha fazla almak için onlar bu kötü maskarayı övdü¸ bizde aldık. Ben yaptım hata siz yapmayın. Benim için sadece uzatma etkisi güzeldi¸ birbirine yapıştırdığı kirpiklerimde volüm etkisi de göremedim. Dehşet topaklanma yaptı¸ gün içinde yanaklarıma düşen siyah toplar görmek gayet olası. Hiç anlamasam da yapışık kirpik seven bir kitle var. Belki onlar sevebilir ama benim gibi ayrık¸ kıvrık sevenler asla sevemez. Asla en güzel maskara falan degil

 36. Bu maskara bana max factor 2000 calorienin bitmeye yakin zamanlarini hatirlatti. Dolgunlastiriyor ve biraz yapistiriyor ki ben oyle seviyorum. Yine onun gibi yumusak birakiyor¸ sert yapmıyor kirpikleri. Maybellinein hiç alisamadigim maskaralari gibi kirpik uclarini küt küt de birakmiyor. Sevdim.

 37. Günlük makyajımda tercih ettiğim maskara. Simsiyah evet ama ben kirpiklerimi uzatan maskara seviyorum oysa bu sadece yapıştırıp dolgunlaştırıyor. Evet drugstore için güzel bir maskara ben 32 tl ye mi ne almıştım. Ama cıks ya sanırım bir maskaradan beklentim bu değil. Akmıyor hiç gerçi.bitince bir daha alır mıyım bilmiyorum. Almam sanırım.  

 38. beğenilmediğini gördükçe şoka girdiğim rimeldir. Aldığım bir günden beri başka rimel kullanmaz oldum. Bugüne kadar hep lancome kullandım¸ grandiosedan doll eyesa kadar tüm çeşitlerini denedim. Ancak bu bir başka. Aşırı uzatmamasına rağmen inanılmaz bir dolgunluk sağlıyor. 2 kat sürdüğüm zaman takma kirpik gibi oluyor. Bende böyle durunca annem de denedi ancak diğer cicişlerin bahsettiği örümcek görüntü oldu. Rimeli sürüş şekliyle ilgili olduğuna inanıyorum çünkü annemle kirpiklerimiz benzer bu kadar fark olacağını sanmıyorum. Hemen vazgeçmeyin cicişler bence bu güzelliğe bir şans daha verin. Yalnız çabuk kuruması dikkatimi çekti. Lancome rimellerimi aylarca kullanıyodum¸ bunu alalı sanırım 2 ay falan olmuştur şimdiden kalınlaştı¸ yeni bir tane almam gerekiyormuş gibi hissediyorum.

 39. Beni şaşırtan maskara. İlk kullandığımdaki etkisi çok başarılıydı. Kirpikleri yapıştıracağı ilk kullanımda fark edilse bile başarılı bulmuştum. Fakat sadece birkaç kullanımdan sonra yapısı çok kötü bir hale geldi. Fırçayı tüpe sokarken kenarda çok fena birikiyor. Tüpün ağzı mı küçük anlamadım. Çok övüldü ama elim hiç gitmiyor.

 40. Sürekli olarak Lash Sensational kullanan ve fazlasıyla memnun olan biri olarak bu maskaranın Lash Sensational’dan çok daha iyi olduğunu söyleyebilirim¸gerçekten aşık oldum.Uzatması¸kıvırması¸dolgunluk vermesi her şeyiyle fiyatını hak ettiğini düşünüyorum ama gramajı biraz az çabuk bitme gibi bir sorun olabilir günlük olarak sürekli kullanacaksınız.İndirimlerde tadından yenmez.

 41. Karaborsa olmuş rimel. Watsons’tan alışveriş yapmadığım için orayı bilmiyorum ama hiçbir gratis ve rossmann’da bulamadım. 3’er 5’er tane mi stokladınız¸ naaptınız anlamadım ki. tanım: hacim veren¸ uzatan¸ kıvıran ve bunları tek katta¸ hiç yormadan yapan maskara. çok kolay çıkıyor diyemem ama maybelline lash sensational gibi insanı bezdirmiyor neyse ki. İndirimliyken bulabilsek iyiydi.

 42. ilk birkaç kullanımda ben de sevdim fakat dünyanın en çabuk bozulan maskarası olabilir kendisi. çok kısa sürede kıvamı değişti ve topaklandı.

 43. Çok güzel bir rimel gerçekten kirpiklerimle bu kadar iyi anlaşan bi rimel daha olmamıştı. Ama yapısı çok çabuk değişiyor yani bitmediğine eminim ama sanki ürün gelmiyormuş gibi hissediyorum. Bir de bana çok pahalı geldi hızlı bozulması için de bu kadar para veremem açıkçası. indirimli halinin fiyatıyla neredeyse iki tane maybelline maskara alabildiğim için bir daha tercih edemeyeceğim maalesef.

 44. Sarı¸ kısa ve seyrek olan kirpiklerimi belirgin hale getirmeyi başarmış olan rimel. İndirimde hemen bir tane daha aldım. Evet yapısı çabuk bozuluyor¸ evet ambalajına rimel bulaşıyor ama ilk kez kirpiklerimi bu kadar belli eden bir rimel bulduğum için bunları göz ardı ediyorum.

 45. alalı sadece 2 ay olmasına rağmen kurudu ve topaklandı. bitmiş olamaz ben normalde rimelleri 8 ay gibi bir sürede bitiririm¸ hadi daha az gramajlı olduğu için 6 ay olsun. 2 ay yine de çok az bir süre. birkaç defa daha zorlayıp sonra çöpe atmayı planlıyorum. yapısını da hiç sevmemiştim. ilk açtığımda fazla ıslaktı birkaç günde toparlandı ama bir daha almayı düşünmüyorum.

 46. bilemiyorum kızlar¸ ben de aldım ama bende hiçbir numarası yok¸ dümdüz maskara. maybelline one by one volume ekspress ya da lash sensational¸ benim çok da dümdüz olmayan kirpiklerimi şaha kaldırır gibi gökyüzüne uzatırken bu sadece boyayıp hafif kaldırdı¸ sanki my lashes but better gibi (bu tanımı da ben buldum¸ patentini alayım¸ kullanan entrysinde beni etiketlesin :*).

 47. pek kıvırmıyor¸ simsiyah¸ uzatıyor¸ bazen biraz yapıştırabiliyor. paketlemesi çok güzel¸ tatmin edici. “verdiğim parayı hak eden bir şey aldım” hissi uyandırıyor yani. ancak benim kirpiklerimde açıldıktan sonraki ilk 1 ay harika performans sergileyen¸ sonra sıradanlaşan bir maskara. 1.5 ay oldu ve eskisi kadar uzatmıyor şu an. bir daha alır mıyım bilemiyorum haliyle.

 48. eğer ki aynı maskaradan söz ediyorsak durum çok daha vahim. 2017’de parasına acıdığım tek ürün bu oldu. normal girdilerimde ürün yermeyi sevmiyorum¸ bana iyi gelmeyen bir başkasına iyi gemiştir düşüncesi hakim. ama bu ürün benim için gerçekten yerin dibine batırılmayı sonuna kadar hak ediyor. kirpik yapımı belirteyim: uzun¸ cansız¸ açık renkli ve dimdikler. hem hacim veren hem de kıvıran rimelleri tercih ediyorum (bkz: yves rocher sexy pulp maskara). bu rimel o kadar övüldü ki cazibesine kapılıp ben de aldım. bir kısım blögger yurtdışındakinin aynısı olmadığını söylese de birçok kişi better than sex e muadil olarak göstererek göklere çıkardı. tabi ben de dayanamayıp aldım. artık her seferinde şans vermekten bıktım ve kurumaya terk ettim kendisini. çok merak ediyorum¸ bu rimeli kullanan arkadaşlar kirpiklerin birbirine yapışmasına nasıl engel oluyorlar? ben farklı bir fırça kullanmadan o yapış yapış kirpikleri açamıyorum ya da rimelin ne kadar kurumasını beklemeliyim ki sürülebilir hale gelsin? akşama kadar gözümde akmadan duramıyor. renk deseniz öyle yoğun bir siyah değil. gerçekten bunu övmek için para alan youtuberlar rimeli kaç kez kullandılar acaba? kendisi benim gözümde 2017 ‘nin en rezil ürünü. beğenen arkadaşlar illaki vardır¸ saygı duyarım ama bu kadar popülerite sonrası ister istemez beklenti yükseliyor. tek ricam bir ürünü överken az samimi olun¸ eleştirebileceğim tek bir şeyi yok demeyin! insanları bir yere kadar kandırabilirsiniz¸ ayrıca bütçesini zorlayarak ürünü satın alan makyaj yapmayı çok seven gençlerin hevesini de bu şekilde kırmayın lütfen. ürün high end olmasa da bütçesini zorlayacak bir kısım illaki vardır¸ kendi öğrencilerimden biliyorum.

 49. Youtube’da herkesin ayılıp bayıldığını görünce gidip 2 tane aldığım¸ şimdiye kadar kullandığım en rezil maskara… Hani belki biraz kuruduğunda daha iyi olur diye 1 aydır ara sıra deniyorum ama gittikçe daha fazla yapış yapış oluyor. Kısa kirpiklerde sonucu nasıl olur bilmem ama uzun ve seyrek kirpikleriniz varsa uzak durun. Her sürdüğümde¸ hemen arkasından tüm kirpiklerimi temiz bir rimel fırçası ile taramak zorunda kaldım. Tek iyi yönü¸ dökülme yapmaması o kadar….

 50. şöyle bir karşılaştırma yaparak başlayacağım¸ben bu ürün ile birlikte maybelline big shot maskarayı aynı zamanda aldım ve kullanmaya başladım¸ aradan 3 ay geçmesine rağmen l’oreal kurudu ve sürerken zorlanmaya başladım¸ kalıcılık açısından da şöyle ki¸ ben lens kullanıyorum ve oldukça rüzgarlı bir yerde oturuyorum¸ sabahları işe giderken rüzgar vurdukça ister istemez gözlerim sulanıyor¸ lash paradise sürdüğüm zamanlar yanımda mutlaka peçete taşıyorum¸ çünkü elim ne zaman gözüme gitse gözüm sulandığı için akmış oluyor¸ fakat big shotta böyle bişey yaşamıyorum. Kısacası maybelline maskaraları her zaman benim gözümde daha başarılı¸ üzgünüm l’oreal…

 51. Nefret ettiğim maskara oldu ¸ cidden maskara ediyor insanı …!  Göz altlarına dökülme yapıyor¸ en ufak gözyaşarmasına akıyor¸ kirpikleri hacim yerine yapıştırıyor ¸uzatması başarılı değil lash sensational bunu sollar . Verdiğim paraya acıdım. 

 52. İlk sürdüğüm zaman güzeldi sonra kurudu. Hadi günlük süreyim diyorum günlük bile değil şuan durumu. Açıkcası 3 yıldır kurumayan maskaralarım var. Daha da almam. 

 53. An itibarı ile bir gece yarısı temizliğinde daha bitmeden çöpe attığım maskara olmuştur. gördükçe verdiğim paraya acıyıp sinirim bozuluyordu¸ atarak kurtuldum. Buradaki yorumların çoğuna katılıyorum. Kurudu¸ aktı¸ yapış yapış oldu. Almayı düşünen varsa iki kere daha düşünsün.

 54. alalı yaklaşık iki hafta oldu.biraz karışık duygular besliyorum kendisine.öncelikle bundan önce lash sensational kullanıyordum onla karşılaştırarak yorumlamak isterim.kirpiklerim düz¸ kısa ve orta hacimde.maskaradan beklentim uzatması ve kıvırması¸ kıvrıklığı muhafaza etmesi.lash paradise uzatma konusunda lash sensational’a fark atıyor.hacimi de daha iyi veriyor¸ tüm kirpikleri kavrıyor fırçası.kıvırması da güzel ancak burada da lash sensational kadar kıvrıklığı muhafaza edemiyor sanki¸ daha çabuk düşüyor kirpikler.tek sorunu kıvamı.ilk sürdüğümdeki o yapış yapışlık yok ama yine de kirpikleri tek tek ayırmıyor¸ lash paradise bu konuda daha doğal sonuç veriyor.aynı fırçayla farklı kıvamda maskara üretselermiş tam olucakmış.34 tlye almıştım¸ gramajı biraz daha az diğer maskaralardan.ama ben sevdim gibi.kıvamı biraz daha otursa kendisiyle uzun yıllar birlikte olabiliriz.

 55. burada yazılanların aksine çok beğendiğim maskara oldu hatta acaba yanlış maskarayı mı aldım diye düşündüm. lash sensational’ı kullanıyodum ama kıvamı çok sulu gelmişti. bunda öyle bir durum yok ve kirpiklerimi havaya kaldırdı. ikinci katı sürerken biraz yapıştırıyor ama öyle örümcek ağı görüntüsü vermiyor.

 56. alt kirpiklerimden akmamıştı yanlış hatırlamıyorsam¸ bence formülü çok özel değil fakat fırçası gerçekten mükemmel olan maskara. bitirdiğimden beri fırçasını bir essence maskaraya daldırarak kullanıyorum. fakat inanılmaz hızlı kurudu bu maskara. normalde 6 ay kullanırım ve zamanı geçer çöpe atarım maskaraları bunu maalesef en fazla 2 ay kullanabilmişimdir.

 57. hayal kırıklığı. açtıktan sonraki ilk sürüşümde bayılmıştım. uzatma¸ kıvırma ve hacim verme¸ hepsini sağladı. sonraki her kullanışımda etkisi daha da azaldı. normalde maskaralarım 3 ayda bile kurumaz¸ bitmez ama yaklaşık bir ayın sonunda sürmekte zorlanmaya başladım. sonra da kupkuru oldu zaten birkaç kullanımdan sonra. bence bu sefer youtuberların suçu yok çünkü dediğim gibi ilk sürüşte gerçekten mükemmel ama sonu hüsran.

 58. Normalde lorealin maskaralarından çok memnundum ama bunun için aynı şeyi söyleyemeyeceğim bir kere deneyeyim dedim ve kirpiklerimi birbirine yapıştırdı tam bir hüsran.

 59. blogger/vlogger şişirmesi başka bir ürün daha.aslında ilk günlerindeki performansı gayet hoşuma gitmişti. kısa ve düz kirpiklerimdeki dolgunluk ve uzatma etkisini sevmiştim.fakat 1 ayı geçmeden sanki yıllardır kullanıyormuşum gibi kurudu gitti. kirpiklerimde topaklanmaya başladı¸ haliyle son durağı da çöp oldu.bundan sonra maskara konusunda başka arayışa girmeden yoluma harikalar harikası essence lash princess maskara ile devam edeceğim.

 60. bir heves ceylan gözlü olmak için tek eksiğim bu maskaraymış sanki gibi gratis kadınlarıyla kıran kırana bir mücadeleye girerek sahip olduğum maskara. iki kee sürdüm ve hayal kırıklığından başka bişey katmadı gözlerime. belki çok akışkandı acep ondan mı oldu diye düşündüm bugun. bir kez daha deneyelim belki akıllanmıştır.

 61. Diğer maskaraların aksine ilk kullandığımda aşırı beğendiğim ama zamanla ayakkabı boyası kıvamını alan maskara¸ayrıca içinde çok az ürün var bir daha alacağımı sanmıyorum.

 62. İlk aldığımda hayran kalmıştım baya iyiydi fakat kesinlikle burda yazıldığı gibi akışkan bir yapısı yoktu aksine baya katı kıvamlıydı fakat birkaç hafta sonra içine her maskarama yaptığım gibi hint yağı damlattım ki aynı anda aldığım maybelline lash sensational a da aynı anda damlattım. Maybelline olduğu gibi kalırken bu maskaraya bi haller oldu başta topaklanma yapmaya başladı sonra da kurudu. Anlayamadım yağdan mı oldu yoksa kuruyacağı mı vardı da kurudu. ama bir kez daha alıp denemek istiyorum yine de açıkçası çünkü genelde çok övgü alan ürünlerin kötü çıkmasının aksine bu tüm övgüleri hakediyor bence.

 63. Örümcek bacağı kirpiklere sahip olayım hep birbirine yapışsın daha sürerken kurusun ki ikinci katı geçemeyeyim ama dolgun gorunsun cunku topaklansın diyorsanız adres Loreal Paradise rimel evet

 64. Şu ana kadar kullandığım en güzel görüntüyü veren maskara. Tam bir false lash effect idi¸ o volume¸ o kıvırma…  Ama aradan geçen bi ayda şu an bu maskaraya nasıl bir duygu beslesem bilemiyorum. İlk aldığımda çok güzel bir ilişkimiz vardı¸ volume süper¸ uzunluk desen kaşa kadar¸ dökülme zero¸ temizlerken sessiz sedasız izsiz lekesiz çıktı. Fakat… bir ay sonra bi sanki ne bileyim etkisi azaldı¸ hayattan zevk almaz gibi bi modu düştü sanki. Bu kadar çabuk kurumaya yüz tutup beklentimi karşılamayışı beni biraz üzdü.Ama yine alırım ya çok güzel maskara yani hatta benim şu anki favorim. Belki ben çok sıkı kapatmadım yerine koyarken ondan kurudu¸ evden alelacele çıkıyorum sonuçta demliği bile açık unutan ben maskarayı tam kapatmayı hayli hayli unuturum.

 65. Abartılmış bir maskara.  Baby roll veya Lash sensational çok daha iyi bence paradise’dan. Benim kirpiklerimi birbirine yapıştırdı.

 66. bir süredir kullandığım ve bitirmek üzere olduğum maskara. reklamını nasıl iyi yaptılarsa beklentim büyüktü alırken. maskaranın formülünü beğenemedim öncelikle. loreal maskara kullanırım genelde ancak şimdiye dek kullandıklarım ilk açıldıklarında daha sıvı olup¸ sonradan kıvamı oturan formüllerdeydi. paradise ise başından itibaren daha yoğun¸ kalın yapılı geldi bana¸ sevemedim. fırçasını ise daha ince bekliyordum¸ ki öyle olsa benim için çok kullanışlı olurdu. zaten kalın fırçalarla hiç anlaşamam. uygulama sonucuna gelirsek¸ formülüne ve fırçasına bayılmasam da kullandığım bazı günlerde dolgun¸ hacimli kirpikler elde ederek takdir ettim kendisini. ama bazı günlerde de kirpiklerimi birbirine çok yapıştırdı¸ normalden daha az kirpiğe sahipmişim gibi gösterdi. nasıl iş anlamadım ama bu benim beceriksizliğimden de olabilir tabii¸ bilemiyorum.bir daha alır mıyım? valla uygularken “ne olur düzgün sürebileyim ya” diye gerildiğim bir maskara olmasından mütevellit¸ pek sıcak bakmıyorum buna.

 67. bu maskarayı alalı yaklaşık 3 hafta oldu.uzun¸kıvrık ve hacimce de fena olmayan kirpiklere sahibim ve bir çok maskarayla akma kokma yapmadığı sürece anlaşabiliyorum. fakat bu maskara kirpiklerimi çok birbirine yapıştırdı ve ağırlaştırdı. gün boyunca kirpiklerimde maskaranın ağırlığını hissettim. 3 hafta içinde de kurudu gitti anlayamadım. sürerken pıt pıt siyah noktalar dökülüyor fırçadan. oysa ki büyük beklentilerle o parayı vermiştim öğrenci halimle. sonuç olarak fiyatını haketmeyen maskaradır hayal kırıklığıdır.

 68. bir tane bitirmiş olmama rağmen hala hakkında bir karara varamadığım maskara.ilk iki hafta boyunca performansından memnun kalmama rağmen o kadar hızlı kurudu ki ne düşündüğüme karar veremedim. evet uzatıp hacim veriyor bu doğru ama abartıldığı kadar var mı¸ sanmıyorum.sakın almayın diyemem ama koşun alın da diyemiyorum.

 69. bence asla asla beklentiyi karşılamıyor normal bir rimel le de aynıyı etkiyi alabiliyorum en azından normaller alerji yapıp kipriklerimi dökmüyor

 70. iğrenç bir maskara. ne cildim ne gözlerim hassastır. bugüne kadar hiçbir makyaj malzemesine alerjik reaksiyon göstermedim ta ki bu maskaraya kadar. göz kenarlarımı kızarttı ve minik sivilceler çıkarttı¸ gözüm yaşlar içinde kaldı. ne koydular da içine başardılar bunu bilmiyorum.

 71. geçenlerde maybelline lash sensational (çok çok sevdiğim) maskaram bittiğinde l’oreal’in ünlü paradise’ını aldım. Şimdiye kadar iki defa kullandım. ve çooooook beğendim! Kullanmadan iki gün önce maskarayı açtım birkaç defa fırçayı tüpten çıkarıp çıkarıp geri soktum kıvamı otursun diyeKirpiklerimi tek tek ayırdı¸ ciddi şekilde hacim verdi ve uzattı.not: indirimde 35 liraya aldım. Hiçbir maskaraya 50-60tl vermem¸ zaten 6 aya kullanılamaz hale geliyor kuruyor.

 72. Benim en çok istediğim şeyi yani hacimli kirpikleri veriyor daha ne isterim.Kesinlikle efsane uzatmıyor ama bence uzatmasından çok hacim verip gür göstermesi daha önemli o yüzdeeen favorim

 73. Maskaradan beklentiniz kirpikleri ayırması ve uzatmasıysa evet başarılı. Ama ben dolgunluk aradığım için sevemedim. Kıl yapılı klasik denebilecek bir fırsaçı var. Gün sonunda akma yapmadı. İndirimde 30 lira gibi bir meblağa denk geliyor. Bence bunun yerine maybelline maskaralara şans verilebilir. Hem daha iyi sonuçlar hem de daha uygun fiyatlı olabilir.

 74. Öncelikle şunu söyleyeyim benim bir maskaradan en büyük beklentim yapıştırmadan hacim vermesi¸ zira uzunluktan ziyade hacme ihtiyacı var benim çipil kirpiklerimin. Bu ürün ciddi bir hacim veriyor ama neyleyim yapıştırdıktan sonra o hacmi. Bitsin diye bunu sürüp ardından kirpiklerimi ayırmak için seyrek plastik fırçalı bir rimelle ayırıyorum. Yani epey uğraştırıyor. Diğer kötü yanları ürün ambalajın ağzında aşırı birikiyor ve kapağı sıkarken yanlara taşıyor leş gibi bulaşıyor. Göz kapağına sürerken çok fazla bulaşıyor ve yine bulaştığı için alt kirpiklerime süremiyorum. Bir daha alır mıyım? Almam. 10/4Tanım: bulaşık maskara.

 75. İlk açtığımda kısa olan kirpiklerime güzel bir siyahlık verip uzattı. Hacim konusunda da iyiydi. Ama birkaç ay sonunda maskara daha bitmeden kirpiklerimi birbirine yapıştırmaya ve eskisi kadar uzatmamaya başladı. O nedenle sevip sevmemek arasında kaldığım beni ikilemde bırakan maskaradır. Unutmadan söylemeliyim ki çıkarırken işkence çekmiyorsunuz kolay çıkıyor. Bir daha alır mıyım? Daha iyileri var kesinlikle.

 76. aşk-nefret ilişkisi yaşadığım maskara.ben maskarada uzunluktan ziyade hacim arıyorum¸ aşırı olmasa da verdiği hacim benim için gayet yeterli bu yönden sevdim. kirpikleri de çok uzatıyor onu da söyleyebilirim ama gerçekten fazla uzatıyor¸ verdiği hacme oranlayınca kirpikleriniz zaten uzunsa kötü görünebiliyor. sürerken biraz bulaşıyor ama bu benden de kaynaklanmış olabilir bilemiyorum. en büyük sorunu kirpikleri yapıştırması¸ ayırmak için çok uğraşıyorum. hatta sabah alarm çaldığında “5 dk daha uyuyayım başka maskara sürerim” diye düşündüğüm bile oldu bu yüzden :dsonuç olarak indirim zamanı şans verilebilir ihtiyacınıza göre ama normal zamanda alınırsa hayal kırıklığı ihtimali daha yüksek

 77. Kötü¸ çok kötü. Aşırı yapıştırıyor. Evet hacim veriyor fakat¸ bir maskarada aradığım kirpikleri yapıştırmaması. Bazıları o yapışık görüntüyü seviyor sanırım¸ örneğin Benefit’in yeni maskarası Duygu’nun gözlerinde yapış yapış duruyordu zannımca. Bu da aynısı. O çizgi film karakteri görüntüsü veren yapış yapış birleşik kirpikleri seviyorsanız alırsınız. 

 78. kendisini Türkiye’ye Yen’i geldiğinde indirimde almıştım. İlk başta çok ıslak geldi her rimel gibi ama bekleyince yapısı oturdu. Kesinlikle takma kirpik etkisi vermiyor ama günlük bir makyajda işte bu da benim kirpiklerim şeklinde dikkat çekiyor. Dezavantajı ise çabuk kuruması

 79. Hem deli gibi kirpikleri kurutup hem de nasıl yapış yapış olduğunu anlayamadığım maskara. Akması da cabası.

 80. benefit badgal bang maskaranın muadili olan maskara. kirpikleri yapıştırıyor ve gün içerisinde ağırlaştırıyor.

 81. Ürünün ömrü 1 ay¸ her gün istikrarlı bir şekilde kullanacaksanız alın yoksa ziyan oluyor¸1 aydan sonra bildiğiniz ölü maskara. Eğer kurumadan önceki verdiği etkiyi baz alırsam¸ çok başarılı. overrated bir ürün olduğunu düşünmüyorum. 

 82. Sevemedim gözüm yandı sürdükten sonra. Kirpiklerim yapıştı ürünün fazlalığını almadan asla sürülmüyor. Ahım şahım degil yani almasanızda olur cicişler

 83. bu maskarayı ilk denediğimde “sonunda kıl fırçayla anlaştım¸ aman yarebbim bu kirpikler nedir” şeklinde tepki vermiştim ve hayatımın maskarası olmuştu. kirpiklerim düz ve uzun bu arada.ancak bu maskara en fazla 2 ay kullanılabiliyor. benim gibi sürekli dönüşümlü 6-7 rimel kullanıyorsanız almayın cicişcüm¸ almayın annem. maskara 2 aydan sonra kupkuru oluyor ve bir gram bile etki etmiyor.indirimde sürekli kullanmak üzere kendimi ikna edersem tekrar alırım¸ onun dışında hayal kırıklığıdır.

 84. Gerçekten çok çabuk kuruyan bir maskara. Ömrü maksimum iki ay ve iki ay içerisinde her gün kullanmama rağmen bitiremiyorum bir rimeli. İlk sürüldüğünde etkisi mükemmel ama sonra bir bakıyorum kirpiklerim aşırı düşmüş kıvrıklığından eser kalmıyor dümdüz oluyor ve çok ağırlaştırıyor kirpiklerimi. Tekrar almayacağım bir rimel kendisi.

 85. Waterproof olanı miseler suyla ya da makyaj temizleme suyuyla bile çıkmayan rimel. Normalide 1 ayda kurudu bile!

 86. kimsenin beğenmediğine inanamadığım maskara. demekki gerçekten maskara kişiden kişiye değişiyor. ya da sürüş şeklinden de kaynaklanıyor olabilir. ben bayıldım bu maskaraya. chanel le volume de chanel maskaraya çok benzettim. benim kirpiklerimde aynı etkiyi veriyor ikisi de. kısa kirpiklerim var ona rağmen uzatabileceği kadar uzatıp kıvırıyor. hacim benim sevdiğim bir özellik değil ama sanırım biraz hacim de veriyor ama beni rahatsız etmedi. bilemedim yorumları okuyunca şaşırdım ben çok seviyorum. ama çok çabuk kuruduğu konusunda hem fikirim 4 ayda 2 tane bitirdim 🙁

 87. başlarda severek kullandım ama bir çok kişinin de dediği gibi çok çabuk kuruma yaptı.Kuruyunca da inanılmaz dökülmelere sebep oldu.Bir daha alıp almamak konusunda kararsız kaldım .

 88. İndirimle 28 tl gibi bir fiyata aldım öncesinde maybelline in maskaralarını kullanmış bir insan olarak kirpiklerdeki ilk etkisini gerçekten mükemmel buldum maskaradan beklentim uzatmadan çok yoğunluk ve kıvrıklıktır bu maskara beklentimi karşılamıştı ancak diğer maskaralarıma göre inanılmaz çabuk kurudu kurtarma yöntemlerime rağmen ömrü kısa oldu bir daha almayacaklarım listesinde 

 89. Hayatımda kullandığım en güzel uygun fiyatlı maskara olur kendisi.Hacim veren gürleştiren dökmeyen bir maskara.Çıkması kolay kirpiklerden ve dökülmeye sebep olmadı.

 90. etkisi güzel kıvrık ve şekilli kirpikler. ama kısa sürede maskara bitirmeyen biriyseniz fuzuli. iki üç ayda kirpik yapıştıracak kuruluğa ulaşıyor malesef.

 91. normalde maybelline lash sensational kullanıcısıydım ama kirpiklerimi katlettiği için artık bırakma zamanı geldi diyip better than sex’ e muadil gösterilen l’oreal paradise maskaraya yöneldim.başlarda bana overrated bir ürün gibi geldi ya da kirpiklerim katili lash sensational i kanıksadığı için midir bilinmez beğenmedim ama o kadar para verdim diyip kullanmaya devam ettim tabi.başlarda deli gibi topaklanan kesinlikle kirpiklerimi kıvırmayan paradise sonradan bebeğim oldu resmen.ben mi sürmeyi beceremedim ya da biraz kuruyunca daha mı iyi oluyor bilemedim ama kirpiklerimi dökmediğine teminat verebilirim.tek kötü yanı çabuk bitiyor olması :/

 92. Sevip sevmemek arasında kararsız kaldığım ürün. Kirpiklerim çok gür değil. Saçım gibi ince telli¸ orta uzunlukta ve biraz da açık renkliler. Maskaradan öncelikli beklentim ise tek tek ayırması ve uzatması. Dönüşümlü olarak kullanmama rağmen çok kısa sürede bitti. Dibi görüp görmediğimden de emin değilim ama yaklaşık bir buçuk ay sonra verim alamamaya başladım. Birkaç kat sürünce istediğim etkiyi yaratıyordu. Tekrar almam sanırım.

 93. Hacim veren ama hacim verirken de kirpikleri birbirine yapıştıran maskara. Kirpiklerimi fazla uzatmadı ayrıca hiç kivirmadi ve kaldırmadı. Topaklanma da yaptı. Hiç beğenmedim ben zaten kıl fırçalı maskaralarla pek anlaşamam.

 94. Sık kıllı¸ ortası daha basık¸ dalgalı bir fırçaya sahip olan rimel. Ben memnun kaldığımı söyleyemeyeceğim. Rimelin büyük fırçası yüzünden kısa kirpiklere ulaşamıyorum ve orantısız bir görüntü ortaya çıkıyor.edit:Ben bu maskarayı kullandıkça sevdim galiba. İlk açıldığı zaman her yere bulaşıyordu kirpiklerimi yapıştırıyordu fakat kullandıkça ıslaklığı azaldı ve performansı daha iyi oldu.

 95. ömrü çok kısa olan maskara. ilk aldığımda çok beğenmiştim kendisini. hem uzatıyor¸ hem hacim veriyordu. kirpikleri net bir şekilde tek tek ayırmıyordu ama o durumu çok önemsemedim çünkü uzatıp¸ hacim vermesi mükemmel. bu dönemde başka maskara denememe gerek yok artık diye düşünüyordum. sonra yavaş yavaş dökülme yapmaya başladı. şuan hem sürdükten sonra kirpikten göz kapağına dökülüyor¸ hem de kirpikleri birleştiriyor¸ hacim de vermiyor artık. resmen 1 ayda kurudu şaka gibi. ayda 1 maskara da değiştiresim yok pek. ben en azından 4-5 ay kullanmayı umuyordum. her ay buna para vermek yerine¸ 1 tane high end maskara alıp en az 4-5 ay kullanmak bence daha mantıklı. kısa vadede güzel¸ uzun vadede kötü bir ürün. benim beklentimi karşılamadı ama ürünün uzun süre dayanmasını beklemeyen kişiler sevebilir.

 96. Dolgunlaştırıyor¸akmıyor fakat kirpikleri çok ağırlaştırıyor bir süre sonra kirpiklerim ağrımaya başlıyor (evet gerçekten)

 97. bizde sadece ‘black’ rengi satılan¸ diğer bazı ülkelerde ondan daha koyu ‘blackest black’ rengi de olan güzel maskara.

 98. seveni de var sevmeyeni de ama benim favori maskaram haline geldi. kirpik yapımın etkisi de var mı bunda bilmiyorum ama sürmeden önce kirpiklerimi kıvıcırıyla kıvırıp sürüyorum. tek tek ayırıyor ama kirpiklerim daha sık gözüküyor. lash sensational kullanırken kirpiklerim cok seyrek ve cılız duruyodu¸ paradise resmen coşturuyor kirpiklerimi. kullanalı beş ay oldu¸ hala aldıgım günki gibi. gece mece dışarı çıkarken¸ özel günde falan 2 kat sürünce takma kirpik takmışım gibi duruyor. loreal yapmış.

 99. Bugün Rossman indiriminden 28 TL ye aldığım ürün.Benim kirpiklerim uzun fakat gür değil. Rimelin ilk etkisi fena olmasa da bana birazcık abartılan bir ürün gibi geldi.Islak bir yapısı var ve verdiği siyahlık güzel.

 100. sanırım çabuk kuruması haricinde indirimlerden alınabilecek en güzel maskaralardan biri bu . Rossmann indirimi sürüyorken şans tanıyın derim cicişler.

 101. Bu maskarinin gun icinde dokulmemesi ve akmamasi¸ siyahligi¸ kirpikleri dokmemesi guzel. Ama bunu surdugumde kirpiklerim cok ‘clumpy’ duruyor¸ bir kirpige fazla miktarda urun geliyor bence. Evet daha dolgun duruyor ama takma kirpik etkisi gibi degil¸ yapay bir dolgunluk ve ben o goruntuden hoslanmiyorum. Bir daha almayacagim. Dolgunluk ve yogun siyahlik isteyenlerin bakabilecegi bir maskara. Indirimde 28 lira gibi bir fiyata almistim ben.

 102. Bir maskaradan beklediğim şey hacim vermesi ve ayırması. Bu maskara hacim veriyor vermesine ama bunu kirpiklerime örümcek bacağı görüntüsü vererek yaptı ve topaklandı. Kısaca memnun kalmadığım bir ürün. 

 103. bu aralar kullanmakta olduğum tek maskara. Ondan önce de (bkz: maybelline lash sensational maskara) kullanıyordum. İkisi de uygun fiyatlı maskaralar arasında en sevdiklerim. 

 104. Çok sevilen bir maskara olduğunu görüp gidip almıştım ama beni tatmin etmedi açıkçası.gün boyu akma yapmıyor ama kipriklerimi istediyim kadar uzatmıyor¸hacim verip kıvırmasında da öyle ultra birşey yok.Golden rose maskarasını daha çok beğenmiştim(hem fiyatı da daha uygun)

 105. Tati o kadar övünce ilk indirimde aldım bir tane. Kullandığım en iyi maskara. Kirpiklerimi daha uzun ve gür gösteriyor. Aylardır kullanıyorum ama kuruma sorunu yaşamadım.

 106. O kadar reklam ve övgüden sonra beni hayal kırıklığına uğratan maskara.Bundan önce maybelline’in rocket volum’ express maskarasını kullanıyordum ve memnundum kendisinden. Fakat indirimde görünce¸ bir de müthiş yorumları okuyunca denemek istedim.Ürünün ambalajı¸ paketlemesi bence muazzam¸ zaten l’oreal’ın diğer maskaralarından da biraz farklı bir tarzda. Bu yüzden de rafta kendini çok güzel beğendiriyor. Gelgelelim fırçası bana çok büyük geldi. Yalnızca kirpiklerimin orta kısmını kavrıyormuşum gibi hissettirdi. Bu yüzden ne iki kat sürebildim¸ ne de topaklı¸ tek kirpik varmış gibi duran görüntüye engel olabildim. Kalıcılığı ve siyahlığı gayet iyi fakat uygulama zorluğu nedeniyle beni maybelline’e geri döndürecek bir maskara oldu.Buradaki bazı cicişler¸ biraz kuruduktan sonra daha iyi bir performans gösterdiğini yazmış. Biraz bekleyince bu girdiyi editlerim. 

 107. günlük ya da gece makyajı farketmeksizin yoğun takma kirpik etkisinde kirpiklerden hoşlanıyorum. Kirpiklerim orta yoğunluk ve uzunlukta hafif kıvrık. Türkiyeye ilk geldiğinde aldığım iki lash paradise hayatımda kullandığım en iyi maskaraydı. Önce kirpiklerimin üstünden fırçayla birkez geçip sonra alttan devam ediyordum maskarayı sürmeye.2 kat maskara sonrası  topaklanma¸ birleşme¸ örümcek görüntüsü asla oluşmuyordu. Hergün ve yoğun kullandığımdan maskaraları genelde 3-4 hafta içerisinde bitiririm o yüzden çabuk kuruyup kurumadığını bilemiyorum. Çok beğenip yılbaşı indiriminden 2 tüp daha almıştım. Daha önce kullandıklarımla alakası olmayan maskaralardı nedense. İkinci günde bile topaklanmalar birleştirmeler. Aldığım iki tüpte aynı şekildeydi. Bozulmuş olduklarını bile düşünmedim değil.  Nisan başında tekrar aldım o da çok kuru topaklanan bir yapıdaydı. Formül mü değiştirildi acaba diye düşünüyorum. Elimde atmaya kıyamadığım üç yarım tüple kalmıştım ki bugüne kadar.Kuruyan lash paradiselarımıza çözümü sunuyorum: bepanthol. Bir instagram sayfasında özge ulusoy un kirpik uzatma amacıyla maskaralarına bepanthol krem koyduğunu okudum. Acaba maskarayı sıvılaştırır mı diye düşüp denedim. Lens solüsyonu/göz yaşı damlaları nı daha önce denediğimde maskaranın rengini açıp yapısını bozdular. Bepanthol kıvamını sıvılaştırırken rengini açmadı. Gün boyu gözümde kalan maskarada akma da olmadı ve maskaranın sürümü çok rahattı. kirpik uzatma etkisi konusundaysa bir fikrim yok. 

 108. Arkadaşım geçen sene amerika’dan blackest black rengini getirmişti¸ normal versiyonu waterproof değil. çok beğendim bu maskarayı¸ too faced better than sex’in gün içinde akma yapmayan versiyonu¸ hatta lash paradise hem daha çok uzunluk hem de daha çok hacim verip kıvırıyor. Benim kirpiklerim kısa düz ve hacim olarak ortalama¸ dolayısıyla maskaranın hem hacim hem uzunluk vermesini ayrıca kıvırmasını bekliyorum. Bu maskara üçünü de sağlıyor. Tek bir eksisi kirpikleri biraz ağırlaştırması¸ ben o yüzden tek kat uyguluyorum. Mufe extensive lash’ten sonra en sevdiğim maskara oldu. Umarım türkiye’de satılan versiyonu da böyledir (lash extatic di galiba adı).

 109. kirpiklerim kisadir ve duzdur.Kirpik kivirici kullanip bu maskarayi 2 kat suruyorum.Kirpikleri ayiriyor topaklanma olmuyor.Ama kivirmiyor.

 110. Gördüğüm yorumlar nedeniyle asla tercih etmeyi düşünmediğim bir maskara. Beklentim uzun¸ kıvrık¸ hacimli kirpikler. Maybelline The Falsies Black Drama kullanıyorum ve bilinen tanınan ürünü terkedip yeni maceralara girmek pek istemiyorum. Övgülere kanıp Farması Zen maskarayı almıştım ama benim isteklerim için ise yaramadı. Bu üründe de reklama ve övgüye kanıp o kadar parayı vermek L’oreal firmasını da daha fazla zenginleştirmek istemem.

 111. memnun kalmadığım maskara. kendisini çok övülmesi üzerine almıştım. birkaç ilk izlenim videosunda etkisine bayıldım tam istediğim gibi uzatıyordu. aldım ilk denemelerimde aynı etkiyi yaşadım. upuzun çok güzel yaptı kirpiklerimi. ama… çok çabuk kuruyor. ciddi anlamda çok çabuk hem de. sanırım daha 3 haftadır kullanıyorum kendisini. benim favori maskaralarım sırasıyla maybelline lash sensational¸ one by one ve rocket volume. onlar bu kadar hızlı kurumuyor kuruduktan sonra bile beni bir müddet götüyordu. verdiğim paraya acıdım 🙁 özür dilerim lash sensational affet beni bebeyimm.5 gün sonra gelen edit: girdiyi yazdığım gün suni gözyaşından 4 damla damlattım ertesi güne kuruluğu geçmişti şu an hala idare ediyor.

 112. Fiyat/performans olarak çok çok kötü bence¸ indirimde 30 tlye satılıyor ama çok çabuk tutkal kıvamını alıyor¸ zaman geçtikçe yapış yapış bir şeye dönüşüyor. Tamam¸ güzel hacim veriyor ama vazgeçilmez bir ürün değil. Tekrar almayı asla düşünmüyorum.

 113. Çok çok dikkatli sürüldüğünde¸ zira yapıştırma temayülü fazla¸ ortaya çıkan sonuç oldukça başarılı oluyor. en az akan maskaralardan biri. çabuk kuruma ve kirpikleri ağırlaştırma sorunu var maalesef.Ama beni en çok rahatsız eden şey kokusu oldu. Bu maskaradan bildiğiniz petrol kokusu gibi bir koku alıyorum ben.

 114. Lens kullanıyorum ve gözlerim hassas. Nedendir bilinmez ama gözlerimi yaktı. Lenslerimi değiştirdim ama yakmaya devam etti. Onun dışında sevdim ama max faktörün rimellerimi geçebilen olmadı henüz

 115. son gratis indiriminde aldığım maskara. ilk sürdüğümde aşık oldum. hacim süper¸ uzunluk süper¸ ayırma süper. 1 hafta geçince o aşık olduğum maskara gitti¸ yerine orta kıvam bir maskara geldi. çok çabuk kurudu¸ neden öyle oldu ki 🙁

 116. Tamam¸ hacimli görünen kirpiklere kavuştuk¸ siyahlığı da güzel¸ ama her sürüşte olmadık yerden kirpikler birbirine yapışıyor. İlla başka bir rimel takviyesi gerekiyor. Hem bi ayda rimel mi kururmuş? Paradise kurudu. Bu maskarayı sevdim ama beni mutlu etmedi. Abartılan bir ürün. Fiyatı da marifetine göre fazla zaten…

 117. Kirpiklerden zor çıkıyor. Ürünün gramajı az. Fiyatına göre çok da bereketli bir ürün değil. Benim satın aldığım üründen mı kaynaklı bilemiyorum ama makarayısurmek için her açtığında içinden topak topak cikti.

 118. O kadar övüldü ki indirimsiz tanıtım fiyatıyla ablam kendine alırken bana da aldı. Basta ıslak yogun değişik bir kıvamı vardı. Sonrasında iyice tutkallaştı. Kirpiklermi 3 taneymiş gibi gösterdi yapıştırdı. Loreal architect 4d maskaradan cok memnunum. Onu kullanmaya devam edeceğim.

 119. İndirimde görünce dayanamadım aldım ama almasaymışım da olurmuş. Etkisi maybelline lash sensational maskara ile aynı benim kirpiklerimde. Ama paradise kirpiklerimde ağırlık yaptı ki ben bu hissi hiç sevmem gerek cilt makyajında gerek rujda. Lash sensational kıymetlim¸ kirpiklerimde hiç ağırlık yapmayan biriciğim. Ekleme: etkisi aynı derken uzatma etkisi aynı. Paradise daha maskara maskara duruyor¸ lash sensational daha doğal mı desem daha ipeksi mi desem..

 120. Tek tek ayrılmış¸ birbirine yapışmamış kirpik görüntüsünden hoşlandığım için şimdiye kadar hep silikon fırçaları tercih etmeme rağmen bu ürüne dizilen methiyelere karşı koyamadım.Yıllar sonra ilk kıl fırça maskaramı aldım.Yaklaşık bir haftadır kullanıyorum.Yorumlamama gelecek olursak¸Kesinlikle başkın siyah rengi sebebiyle gözleri ön plana çıkarıyor.Kirpikleri azıcık birbirine yapıştırsa da çok fazla topaklanma yapmıyor.Kirpiklerde dökülme¸gözde yanma¸alerji gibi olumsuz bir reaksiyon gözlemlemedim.Kıl fırçalara olan önyargımı azalttı.Tek eksisi fiyatı diyebilirim.Onu da indirimden alınca bir nebze kendini dengeliyor.Bir daha alır mısın derseniz fiyatı sebebiyle almayabilirim.Sonuçta aşırı farklı¸etkili bir ürün değil.Maybelline’in çoğu maskarası fiyat/kalite/performans olarak geçer.

Siz ne düşünüyorsunuz?