“L’oreal volume million lashes maskara” için 45 yorum

 1. çok uzatmıyor malesef ama herkesin dediği gibi tek tek ayırıp hacim veriyor . maybelline one by one la aynı işlevi görüyor (yani daha uygun fiyata onu tercih edebilirsiniz) . ama bu maskara ilk kullanımlarda dökülme yapmazken ¸ yani ilk iki üç hafta sonra dökülme yapıyor.

 2. Kirpikleri ayırıp yapışmasına engel olması en iyi özelliği. Doğal bir görünüm oluşmasını sağlıyor. Tek başına kullanıldığında da yeterli olmasına rağmen¸ her zaman iki farklı rimel kullanılması taraftarıyım. Öncesinde başka bir markanın rimeliyle kullanırsanız ha-ri-ka bir görüntü sağlıyor

 3. epeydir kullanıp memnun kaldığım maskara. l’oreal voluminous ile birlikte çok sevdiğim bir uzatma ve hacim sağlıyor. kirpiklerimi zaten kıvırıcıyla kıvırdığım için kıvırma özelliğini bilemeyeceğim ancak¸ maskaramı titrete titrete sürdüğüm için haciminden memnun kalıyorum¸ her ne kadar hacmi çok övülmemişse de. bitince tekrar alınası.

 4. üç gün önce aldığım ve aşık olduğum maskaradır kendisi. kullandıklarım içerisinde en kalitelisi bile diyebilirim öyle böyle memnun kalmadım kendisinden. kirpiklerimi muntazam bir biçimde ayırdı tam istediğim gibi bana göre bir ürün.

 5. Extra black olanını ikinciye aldığım rimel. Ama anlam veremediğim şekilde ilkinde yaşamadığım yapıştırma sorunu var. gözümü kırptığımda resmen alt kirpiklerime yapışıyor. sanki bu sefer beğenmedim.

 6. yıllardır müptelası olduğum¸ kofrelerle falan elime geçen çok daha ünlü muadillerini bile istisnasız hediye ettiren¸ fiyat / performans oranı bakımından benden tam puan alan rimel.kirpiklerim aşağıya dönük değil ama kıvrık da sayılmaz¸ ne uzun ne kısa¸ sıklığı da diğer özellikleri gibi ortalama diyebilirim ama bende öyle gözler var ki hafif bir rüzgar esse sulanır¸ hele azıcık keyifleneyim anında göz yaşlarına boğulurum¸ dolayısıyla bir rimelden ilk beklentim akma yapmamasıdır. iklimi ılıman ve son derece nemli bir yerde yaşarken zerre akmayan bu rimel¸ karasal iklimde rüzgardan dolayı gün sonunda bir parça akmış oluyor¸ daha doğrusu yalnızca alt kirpik diplerimde sanki toz gibi hafifçe birikiyor ama zaten koyu bir far kullandığım için beni rahatsız edecek pasaklı bir görüntü oluşturmuyor¸ yani akma yapıyor deyince aklınıza likit eyeliner kıvamında simsiyah şeritler gelmesin. ilk beklentimi yüzde yüz karşılamayan bu rimelin benim için neden vazgeçilmez olduğuna gelince… tek kat uygulamayla kirpiklerimi yeterince kıvırıyor¸ uzatıyor ve birbirlerine yapıştırmadan hacim veriyor. özetle¸ doğallıktan ödün vermeden olabilecek en güzel hale getiriyor. bu rimelden en verim aldığım uygulama şekli ise¸ kirpik dibinden itibaren fırçayla yukarı doğru baskı uygularken¸ bir yandan da uçlara yaklaştıkça gözlerimi kısarak kirpikleri aşağı ittirmek. bu çift taraflı baskının fırça hakimiyetini arttırması sayesinde¸ fırçayı yavaş yavaş yuvarlayarak rimeli eşit bir şekilde sürmek ve daha kıvrık kirpikler elde etmek mümkün oluyor.

 7. L’oreal’in kiprikleri tek tek ayıran¸ topaklanma yapmayan¸ plastik fırçalı maskarası.Bu kadar tanım kastıktan sonra söylemeden edemeyeceğim : Çok sevdiiim !! :)Düz¸ seyrek¸ sarı ve kısa kirpiklerim var. Bir sürü maskara denedim. Benim cansız kirpiklerimi şu ana kadar en güzel gösteren maskara bu oldu. İlk katta doğal¸ ikinci ve üçüncü katlarda takma kirpik etkisi veren ama kıvırma işlemini çok iyi yerine getirmeyen plastik ve iğne fırçalı bir maskara. Ama uzatma konusunda cidden başarılı. Bende dökülme yapmadı. Zaten rengi yeterince siyah. İlk açtığımda biraz sıvı gibi gelmişti kıvamı ama şu an gayet iyi. Zaten ambalajı şık. Çift fazlı temizleyici ile çok rahat çıktı ama çift fazlı olmayan bir temizleyici ile performansını denemedim. Normal fiyatı bence abartılı. %50 indirimde bulup alırsanız bence verdiğiniz paraya değecek bir maskara.Ve son olarak maskara arayışlarım devam edecek…

 8. Son 2 aydır kullandığım maskara. Islak bitişli ve yapısı kolay sürülebilen. plastik fırçalı bir yapısı var¸ benim gibi kıl fırçalara uyuz olanlar için mükemmel bir fırça yapısı. plastik dedim ama öyle ayrık ayrık değil tıpkı kıl fırça gibi ayrık ayrık. kirpikleri tek tek ayırıyor ve kat kat sürseniz bile kirpikleri birbirine yapıştırmıyor¸ bu yönden şahane. ben alt kirpiklerime de uyguluyorum. fırçası kalın olmadığı için bunda da kolaylık sağlıyor ve ben akma hiç yaşamadım. En önemliside simsiyah bir maskara.

 9. geçenlerde indirimden almıştım bugün aklıma düştü bi denedim ve hayatımın rimelini buldum diyebilirim. benim çok sevgili kısa ve düz kirpiklerimi yapıştırmadan¸ uğraştırmadan gayet fark edilebilir bir seviyeye getirip üstüne kıvıran tek rimel ilan ediyorum kendisini. bana neredeyse üçte biri fiyatına denk geldi ama gördüğünüz yerde alın¸ aldırın.

 10. sürerken kirpik diplerimi acıtıyor¸ plastik fırça kullanmayı bilmiyorum sanırım. zaten benim aşağıya bakan kirpiklerimde işe yaramadı.

 11. ilk kullandığımda sanırım sürmeyi beceremedim kirpiklerimi birbirine yapıştırdı bu yüzden aylarca elim bu maskaraya gitmedi. Sonra bir gün gene deniyim dedim ve ”hayatımın maskarasını buldum” bayılıyorum inanılmaz uzatıyor¸ ayırıyor hacim veriyor. Maybelline rocket maskaranın papucunu dama attı benim için

 12. benim kirpiklerimi yapştıran maskaradır. uzattı¸ hacim verdi¸ simsiyah yaptı evet ama yapıştırdı. bir de zor çıkıyor sanki biraz temizledikten sonra duşa girdim duştan çıkınada siyahtı göz çevrem

 13. bu zamana kadar bir sürü rimel denedim bence en iyi ikili kullanıma uygun rimeldir. önce fazla işlevi olmayan bir ürün kullanıp üstüne bunu sürdüğünüzde kirpiklerinizi ciddi uzatıyor ve gürleştiriyor. benim kısacık kirpiklerimde bu etkiyi verdiyse denemenizi öneririm cicişler.

 14. kirpiklere oldukça gürleştiren bir rimel olmuş. Ben bu tarz fırçaları hiç sevmeme rağmen¸ bu ürünle birlikte sevdim. bir de siyahı çok güzel bu rimelin. tam siyah diye tanımlayabiliriz.ayrıca ambalajı ayrıca güzel. belirtmeden yapamadım.

 15. rimmel london scandaleyes extreme black ile birlikte rimellenme işlemimi tamamladığım diğer gözde maskaram. istediğim siyahlığı ve dolgunluğu scandaleyes ile sağlarken¸ tek tek ayırma ve uzatma işlemini bu maskara ile yapıyorum¸ gelsin bomba kirpikler 🙂

 16. Hayatımın maskarası diyebilirim bu ürün için¸benim cılız kirpiklerimi inanılmaz uzaattı hacim verdi tek tek ayırdı bi katta.iki kat sürmeyi tercih ediyorum ben genelde.şu an 41 lira gibi bi fiyatı var ama geçen bayram indiriminde rossmandan 21 lira gibi bi fiyata almıştım cicişlere duyurulur

 17. En en en sevdiğim rimel. İndirim var dediler¸ koştum gittim gene aldım. Kirpiklerimi en çok uzun ve dolgun gösteren bu rimel oldı. Hatta dönem dönem değiştirdiğimde bir iki arkadaşım fark edip sen artık onu neden kullanmıyorsun? Diye azarlamıştı.

 18. Herkes söylemiş ama bende hatırlatayım¸ extra black olanı sarı kirpiklerimi adam etti. Normalde fotoğraflarda kat sürsem de kirpiksiz çıkarım¸ aldığımdan beri fotoğrafımı çekip duruyorum deli gibi¸ gerisini varın siz düşünün. Yapıştırma yok¸ tek tek ayırıyor¸ ayırma özelliğinden mütevellit hacimli gösteriyor¸ bir miktarda uzatıyor. Sürümü bana çok kolay geldi fakat çıkarması gerçekten zor. Kısacası ben çok sevdim. Watsonsta indirimde aklınızda bulunsun.

 19. extra black olanından 4 şişe bitirmiştim. kirpikleri tek tek ayırıp simsiyah yapıyor ama asla kıvırmıyor ve hacim vermiyor bu nedenle güzel bir günlük maskara olarak kaldı benim için. daha iyileri varken tekrar almaya devam etmedim.

 20. altın renkli olanını hiçbir yerde bulamıyorum ya ülkenin milli maskarası mıdır anlamadım her şey var bir bu yok…

 21. Topaklanma¸ dökülme yapmayan uzunluk sağlayan başarılı bir maskara. Sevmediğim bir tek yanı var o da kirpiklerimi biraz fazla sertleştirmesi. Sanki gün içinde o sertleşen kirpikler gözlerimin içine batıyormuş gibi geliyor¸beni rahatsız ediyor.

 22. günlük hayatında sadece göz kalemi kullanan anneme hediye ettiğim günden beri her gün sürdüğü¸ onun uzun ama sarı ve seyrek kirpiklerine bile takma kirpik etkisi veren maskara. Daha şuanki maskaramı yeni açmışken israf yapıp almak istemiyorum ama bu biter bitmez volume million lashes’a bir şans vereceğim 🙂

 23. 2 yılı aşkın süredir kullandığım¸ vazgeçemediğim stok stok evde beklettiğim rimel :)az uyguladığımda kirpiklerimi tek tek ayırıp uzun gösteriyor¸ kirpik diplerimi de sildiğimde kocaman gözler doğal bakışlar elde ediyorumzigzak çekerek uyguladığımda ise muhteşem bir dolgunluk veriyor 3 kat sürdüğümdeki halini söylemiyorum bile 🙂

 24. hassas gözlerimin bir türlü anlaşamadığı rimel olmuştur. şansımı epey de zorladım ama aramız bozuldu bir kere. sürdükten 10-15 dakika sonra göz içine pul pul dökülme yapıp¸ yaşartıp¸ bu yaşarma sonucunda da göz altıma akıyordu. bu rahatsızlık sonucu öyle bir hassasiyet meydana geldi ki rimel hastası olan ben rimel süremez hale geldim¸ bir yıl oldu hala çekiniyorum.bu çile yetmediği gibi volume million son derece yapay kirpikler meydana getiriyordu. takma kirpik etkisi demeyeceğim çünkü takma kirpiğin “pürüzsüz” bir görünümü var ve volume million’ın görünümü bende bunun tam tersiydi. kuru¸ aşırı sert¸ topak topak¸ “rimel sürdüm” diye bağıran kirpikler düşünün. siyahlığı beyaz ten-açık kumral saç ve kaş kombinasyonuma biraz fazla keskin gelmişti ama bu kimisi için avantaj da olabilir¸ belirtmem gerek.

 25. kirpikleri uzatma konusunda çok başarılı¸ ancak kıvrım verme konusunda yeterince başarılı olmayan rimeldir. bu sorunu kirpik makası ile aşmaya çalışsam da gün içerisinde o kıvrıklığı tam olarak koruyamayabiliyor. bu yüzden kirpik kıvırma makasıyla adam akıllı kıvırmak gerekiyor kirpikleri. yine de bu rimeli kullandığımda birçok kişiden takma kirpik mi var gözünde sorusunu aldım. o yüzden kullanıyorum¸ seviyorum¸ tavsiye ediyorum 🙂

 26. Üst üste bu kadar çok Satın aldığım tek maskara. Fiyatı çok ucuz değil ama kesinlikle değiyor. bu maskarayı kullanmadan önce ysl shocking maskara kullanmıştım ve kesinlikle loreali tercih ederim. takma kirpik takmış gibi ok ok kirpiklerde dolanıyorum ortalıkta. tek sıkıntısı bir süre sonra göz altlarına dökülmeye başlıyor¸ olsundu. Yine de en memnun kaldığım maskara.

 27. senelerdir vazgeçemediğim ne kadar rimel denersem deneyeyim hep kendisini elimin altında bulundurduğum maskara¸ extra black olanı ile değişim halinde alıyorum ama bulursam extra blackini tercih ediyorum. Dolgunluk vermesi açısından 10 üzerinden 8 ama uzatma ancak 5-6 alır. Kesinlikle yapıştırmayıp ayırıyor¸ kullanıp yapıştıran bir adet kuzene sahibim ama o da yanlış şekilde uygululadığı için yapıştırıyor kirpiklerini. Yapısını seviyorum 12 saat sonunda çok az dökülme yapsa da sürekli dior kullanamayacağım için ilk tercihimdir kendisi.

 28. bu maskaradan sonra kaç tanesini denedim bunu secdiğim kadar hiçbir şeyi sevemedim. fırçası muhteşem. hatta diğer maskaralarımdaki ürünü bunun fırçasına alıp bu fırçayla sürdüğüm bile oluyor. çok çok çok güzel bir sonuç elde ediyorsunuz

 29. Ilk goz agrimdi kendisi. O fircasi¸ surumu¸ verdigi gorunumu.. kimle gorussem kirpiklerinde ne var diye soruyordu¸ birkac arkadasima da sardirdim boylelikle. Simdilerde kullandigim baska bir maskara yuzunden iyice ozluyorum 🙁

 30. kirpikleri tek tek ayıran¸ fazla hacim vermeyen ama oldukça iyi uzatan¸ zaman zaman da kirpikleri yapıştırabilen maskara. bende dökülme yapmadı ama maskarayı alalı en az 4-5 ay olmasına rağmen hala oldukça ıslak ve bu da kirpiklerimin birbirine yapışmasına sebep olabiliyor bazen. sürerken fırçayı çıkardığımda biraz bekleyip öyle sürüyorum o zaman daha iyi oluyor o ıslaklık biraz geçmiş oluyor. çok mucizeler yaratan bir maskara değil ama indirimde vs. denk getirilince alınabilir iş görüyor.

 31. o kadar kişi beğendiyse vardır bir hikmeti deyip aldığım ve verdiğim paraya yandığım maskara. sadece kaç kat sürerseniz sürün kirpikleri ayrı ayrı yapıyor onun haricinde bence hiçbir artısı bulunmamakta.

 32. Övmek için benzer cümleleri kullanıcam ve kullanıcaz muhtemelen. Şimdiye kadar kullandıklarımın en iyisi. Alerji yapmıyor. Fırçası zaten en sevdiğim kısmı. 2 3 aydır ona benzeyen fırçaya sahip cruelty-free bir ürün bulamıyorum. (Bilen varsa yardımcı olsun.) Kirpikleri dolgun ve kıvrık gösteriyor. Dökülme kesinlikle yapmadı. Fiyatı yarı yarıya düşebiliyor¸ indirimlerde yakalarsanız tereddütsüz alın. Kullanmaktan pişman olmazsınız.

 33. Dolgunluk veya takma kirpik etkisi bekliyorsanız bu maskara sizi tatmin etmeyebilir. Kirpikleri tek tek ayırıyor¸ kıvamı çok iyi uygulaması kolay. Ben bu maskaranın kirpiklerimi daha uzun gösterdiği kanısındayım. Kirpiklerini birbirine yapıştıran maskaralardan gına gelen cicişlere indirimde bir şans verin derim.

 34. Kirpiklerimi çok güzel uzatan tek tek ayıran maskara. Fakat hacim konusunda adının hakkını veremiyor. Bendeki extra black olanı. İkinci bir maskarayla desteklendiğinde gayet güzel oluyor.İndirimden uygun fiyata almıştım.

 35. bendeki extra black ama rengi bana hiç iyi gelmedi¸ çok sönük. Fırçası gözlerime küçük ve kullanışsız. an itibarıyla bitti ve çok mutluyum.

 36. Bugüne kadar pek çok pahalı ucuz maskara denedim hiç birinden istediğim sonucu alamadım çünkü o şanssız azinliktayim kirpiklerim en ufak açılık kadar bile kıvrık değil yani düz ama öyle böyle değil yere bakıyor kıvırıcıyla kıvırsam bile çok kısa sürüyor öyle kalması bu yüzden benim maskara da aradığım ne uzunluk ne de hacım vermesi çünkü bu iki konuda da hiç bir sorunum yok memnunum tek derdim biraz kıvrılmaları ve bunu başarabilen tek maskara bu. özellikle 2 ve 3. katta tam kıvrılmış oluyor ve uzun süre kalıyor bu nedenle benim için görevini yerine getiren bir maskara ve fiyatını hak ediyor çünkü¸ daha çok para verip bu verimi alamadığım ürün çok oldu.

 37. extra black versiyonunu kullandığım ve çok memnun kaldığım maskara.Maskaranın fırçası gayet kullanışlı.Kirpiklerinizi tek tek ayırıyor ve kirpiklerde yapışma olmuyor. Kirpikleri güzel dolgunlaştırıyor .şu ana kadar kullandıklarım arasında en etkili bulduğum maskara.

 38. Extra black versiyonunu üniversitede oldukça sık kullandım. O siyahliği¸ verdiği hacim¸ uzunluk herşey çok güzeldi. Hala çok güzel. Ama benim için bir maskarada aradığım en önemli özellik Kirpikleri kıvırması ve bunu korumasıdır. Bu maskara Kirpikleri kıvırıyor evet ama bu kısa süreli oluyor malesef. 

 39. Kıvırtması¸ uzatması ve dolgunluk vermesi yerinde bir maskara. ancak bir rival de loop maximum eyes mascara cok daha iyi bir performansa sahip.

 40. orta uzunlukta ama dümdüz kirpiklerim var. şimdiye kadar kullandığım maskaralardan en memnun olduğum oldu. fırçası sayesinde kirpikleri yapıştırmıyor ve kesinlikle topaklanma ve dökülme yapmıyor. üst ve alt kirpiklere uygulaması da rahat. vaatlerini yerine getiriyorum diyebilirim¸ kirpiklere hem hacim veriyor hem de güzelce uzatıyor. ikinci katta takma kirpik etkisi veriyor. kirpiklerimi şimdiye kadar en güzel gösteren maskara bu oldu bence.

 41. Kirpiklerim kısa. Günlük makyajımda doğal görünmek istediğim için maskarada aradığım kirpiklerimi tek tek ayırması¸ rengini belirginleştirmesi ve hafif uzatması. Bu maskara bunların hepsini karşılıyor. Biraz daha belirgin bir görünüm istediğimde extra black olanını kullanıyorum. Tek sorun son zamanlarda göz altlarıma dökülme yaptığını farkettim. Belki de ürünün eskimesiyle alakalıdır¸ emin değilim.

 42. Kendisiyle bir dönem aşk yaşamıştım. Tek katta bile kıvıran hatrı sayılır biçimde hacimde veren ve tek tek ayıran bir maskara kendisi. Arkadaşlarımın “takma kirpik mi taktın” sorularına maruz bırakmıştır. Seviliyosun million lashes.

 43. Bende extra black olanı var. Satış danışmanı gazıyla aldım.Tek kelimeyle akıyor¸ vallahi akıyor efendim durdurmıyoruz. Tek tek ayırmasından¸ siyahlığından çok memnunum. Ama aynaya her bakışımda gördüğüm o göz altları… Bir daha almam¸ aldırmam

 44. Kıvırması¸ uzatması ve muazzam şekilde tek tek ayırmasıyla gönlümü fethetmiş maskara. İnanılmaz yoğun hacim etkisi olmadı benim kirpiklerimde fakat maskara çok öznel bi konu. sık kıllı silikon fırçaları seviyorsanız mutlaka deneyin derim. Kirpikleri kaskatı yapmayışı alt kirpiklerde akmayışı ve buna rağmen çıkartmak için kendimi hırpalamama gerek kalmayışı mutlu ediyor

Siz ne düşünüyorsunuz?