“L’oreal üç etkili kusursuz makyaj temizleme suyu” için 22 yorum

 1. Ambalaj tasarımı berbat¸ makyajı -tam anlamıyla- çıkartmayan ve ilk zamanlar blöggerların gereksiz yere övdüğü temizleme suyudur kendisi. Dolabımda ööylece durmakta. Arada gözüme ilişince bitsin diye kullanıyorum. Gerçi gene de göz makyajımı tam anlamıyla çıkartan bir ürünüm olmadığından son olarak bu ürünü sürdüğüm de bir işe yarıyor. Ama öncesinde daha güçlü bir makyaj çıkartma sütü¸ toniği falan kullanmak lazım. Ambalaj içinde berbat dememin sebebi çok fazla ürün gitmesine sebep olduğundandır. Gerçi kötü olduğunu düşündüğümden bu benim için artı durumuna geçiyor -çabuk bitmesi açısından-

 2. eyelinerı yamuk çektiğimde ya da herhangi bi yerime bulaştırdığımda kulak çubuğuna döküp temizlemek için kullandığım su. genel olarak makyaj temizliyor mu bilmiyorum denemedim hiç.

 3. Üşengeçler el kaldırsın 🙂 eğer bazı gecelerde yorgunluktan ölüyorsanız ve diğer taraftanda vicdanınız sürekli ‘makyajını sil’ diye homurdanıyorsa işte karşınızda kurtarıcınız. Bu tarz ürünler bence kesinlikle düzenli kullanım ürünleri değil¸ çünkü makyajdan arındırsa da ben temizlik için yüzü yıkamayı tercih edenlerdenim ama alkollü ya da yorgun gecelerde baya iş görüyor.

 4. Gözlerimde feci yakma yapması¸ göz makyajımı hiç temizlememesi nedeniyle kullanmayı bıraktığım makyaj temizleme suyu.

 5. Migros indiriminde garnier bulamayınca denemek için aldığım ve deneyince çok beğendiğim misel su. Açıkcası burda hakkında olumsuz girdiler okuyunca aldığıma biraz pişman olmustum iyiki geri vermemişim. Formulü yenilenmiştir belki bilemiyorum ama Yüzde ki makyajı gayet güzel temizliyor normalde göz makyajım için çift fazlı temizleyiciler kullanıyorum ama denemek için gözümde de kullandım. Garnier’dan daha güzel temizledi ve lenslerime rağmen hiç yakmadı vallahi bayıldım. Yapış yapış bir his bırakmadı. Yüzümü yağlandırmadı. Tek kötü yanı garnier 400 ml loreal 200 ml. İndirimlerde mutlaka alırım artık.

 6. Bioderma H20¸ Garnier¸ RDL misel sularından sonra merak edip denediğim makyaj çıkarıcı. Kıyaslama yapmam gerekirse göz makyajını temizleme konusunda Bioderma’nın bir gömlek altı. Yüz makyajını ise Bioderma kadar güzel temizliyor ve Garnier gibi yapış yapış bir his bırakmıyor. Garnier benim göz kapaklarımda hafif yağlı bir his bırakıyordu. Bunda öyle bir şey yaşamadım. Garnier’den daha çok sevdim ve bloggerların iddia ettiğinin aksine bence bu ürün Bioderma H2O’ya en yakın muadil.

 7. Yolumun üzerindeki Gratis’te bulamadığım Garnier yerine aldığım ürün.(bkz: garnier kusursuz makyaj temizleme suyu) İkisi arasında performans ve yapı açısından pek bir fark yok¸ ikisinden de memnun kaldım. Göz makyajımı da çıkarıyor ama waterproof ürün kullanmıyorum¸ kullananlar ne der bilemem.Yağlı bırakmıyor¸ yakma ya da alerji yapmıyor¸ makyajımı da çıkarıyor gayet iyi. Ama bitince yine bunu almam Garnier alırım çünkü o daha büyük hehe

 8. annemin loreal maskara sevdasından dolayı elimde 3 adet bulunuyor. daha önce kullanıp beğenmiştim ki garnier ve biodermada kullanan biri olarak ben en çok lorealinkini beğenmiştim. ama şu aralar la roche’un miseler suyunu kullanıyorum¸ dermokozmetik tercih etmek istediğim için bunu kullanıyorum ve de çokaşırı memnunum. ikili set şeklinde satılıyo tabi ki loreal kadar uygun değil ama bütçem uygun olmadığında kesinlikle loreal alırım.

 9. Özdilek’te alışveriş yaparken %50 indirimli olduğunu görünce almıştım.Maskarayı zar zor çıkarıyor tamamen çıkması için gözünüzü oymanız gerek.Ten makyajında ise gayet başarılı buldum hafif yağlı bir his bırakıyor ama yüzümü sildikten sonra tekrar temizleme jeliyle de yıkadığım için pek problem yapmıyorum.

 10. makyajımı çıkarmaya çok üşendiğim zaman yattığım yerden elime ayna alıp bu ürünle çıkarıyorum makyajımı. çok pratik. hiç yıpratmadan zedelemeden temizliyor. bi de bazen hatalı eyeliner sürdüğümde ya da yine öyle minik lokal hatalarda kulak çubuğuna bu makyaj temizleme suyundan döküp kolaylıkla o kısmı temizleyebiliyorum..

 11. ilk aldığım zamanlar çok severek kullandığım ama daha sonra garnier kusursuz makyaj temizleme suyunu alınca papucu dama atılan temizleme suyu 🙂

 12. gozlerimi yakmayan bir makyaj temizleme suyu var artiiik.. daha once nivea¸ clinique makeup remover ve bebak aci badem sutu de dahil olmak uzere hassas gozlerimi yakmayinini bir turlu bulamadim ve sonraa karsima l’oreal cikti.

 13. ilk tepkimin “bildiğin su” olması¸ göz makyajını silmesi bi kenara iyice dağıtıp daha da temizlenemez hale getirdiği “su”!

 14. Üzerinde hassas ciltler için yazsa da sürdüğüm yeri feci kuruttu. Çift fazlı göz temizleyicisinden daha fazla ancak aynı fiyatlı olduğu için almıştım¸ göz temizleyicisi güzel ancak bunu beğenmedim.

 15. Cilt makyajını temizliyor ama göz makyajında başarısız rimeli çift fazlı ürünler bile zor temizlerken bunun temizlemesini beklemek olmazdı galiba . Cilt makyajını temizlemesi de çok yeterli değil ben mutlaka cildimi bu suyla temizledikten sonra temizleme jeliyle de yıkıyorum yoksa içim rahat etmiyor tam temizlenmiş hissini alamıyorumayrıca garnierin temizleme suyu da bence aynı işlevi görüyor üstelik 400ml olduğunu düşününce o daha mantıklı olduğu için başlarda loreal kullandıktan sonra garnier kullanmaya başladım

 16. loreal çift fazlı makyaj temizleme ile göz makyajını sildikten sonra son kalıntıları temizleme amaçlı bir nevi tonik olarak kullandığım bir ürün çünkü yüz makyajımı da Diadermine High Tolerance Makyaj Temizleme Jeli ile temizliyorum. en son makyaj temizleyici su ile geçiyorum. kuru ve hassas ciltler için olanını kullandım herhangi bir yanma ve kızarıklık oluşturmadı. İlk kullandığım temizleme suyu olduğu için kıyaslama yapamıyorum ama kötü bi şeyle karşılaşmadım¸ şans verilebilir.

 17. ne yüz ne de göz makyajını çıkaramayan makyaj temizleme suyu¸ hatta sadece su. suya dayanıklı bir rimel kullanmasam bile ovalamadan temizleyemiyor. ayrıca benim gözlerimi de feci yakıyor. 3 tl’ye aldığım makyaj temizleme mendili bile bu üründen daha etkili. kısacası ben aldığıma çok pişman oldum.

 18. Az önce indirimde görüp aldığım ürün. Hiç de gerek yokmuş. Şu gibi bir kıvamı var. Islak pamuk ile nasıl makyaj çıkarsa bununlada aynı şekilde çıkıyor. tek güzel yanı yağlı biz his bırakmıyor tekrar yüzü temizleme ihtiyacı hissetmiyosunuz. Göz makyajımı garnier çift fazlı ile temizleyip bununla üstünden gittim. Bir daha alır mıyım almam.

 19. yorumları okuyunca(kokusu¸ performansı vs.) aynı ürün olup olmadığını birkaç kere kontrol ettiğim ürün.miselar sular konusunda takıntılıyım mesela garnier’ninkinden nefret etmiştim. iki favorim vardı biri cyrene diğeri bioderma. bunu zorunluluktan almıştım ama kullanınca şaşırdım. benim için tabii ki bir bioderma ya da cyrene olamaz ama garnier’den daha başarılı. göz makyajı konusunda evet zorlayabiliyor ama yanma/hassasiyet yapmıyor. cildimle iyi anlaştı¸ yüzümü zımparayla kazımak istemiyorum bunu kullanırken(garnier tam anlamıyla o hissi yaratıyor çünkü)ben üstünde yazan talimata uyarak kullanıyorum yalnız. diğer türlü evet tek silişte çıkartamıyor. pamuğa döküp gözümün üstünde birkaç saniye tutuyorum¸ sonra siliyorum¸ aynısını gözümün altı için de yapıyorum. göz makyajımın tamamen çıkması için 2 pamuk kullanmam yetiyor. fiyatına göre fena bir performans değil.

 20. daha önceden kullanmış olduğum bir ürün. Ama ne yazık ki cildim çok yağlı olduğundan¸ yağıyla pek fazla mücadele edemediğinden¸ ben de 1 aydır garnier’in ürününü kullanıyorum ve daha çok memnun kalmış durumdayım.

 21. Kusursuz olarak adlandırılacak en yanlış ürün olma özelliğine sahip. Tam olarak su özelliklerini taşıyor ve göz makyajını çıkarmıyor maalesef.

Siz ne düşünüyorsunuz?