“L’oreal telescopic maskara” için 106 yorum

 1. Edit-1: yarınki gratis yolculuğu sebebim. Sağ gözümün kirpiklerinde kullanırsam güzel solda kullanırsam felaket. Ben de anlamadım vallaEdit-2:  almam sanıyordum ama crawling back to you darling.Edit:3 uzun zaman sonra geri dönünce fark ettim ki uzatması güzel olsa da benim hacim arayışıma pek katkısı olmuyor. Kalın kalın ayrılmış kirpik görüntüsü güzel fakat fırçadaki ürün yeterince bol olmadığı için istediğim gibi kat kat arttıramıyorum. Kirpikleriniz cılızsa daha da memnun kalırsınız hatta.Birkaç yılda bir geri dönebileceğim ama arayışıma uymayan bir maskara.Edit4: bu muhtemelen son edit olacak. Dibini gördüm bu tüpün de. İlk olarak şişesini şık bulmuyorum. Fırçaya yeterince ürün gelmiyor ikinci kat için. Dibini görmeye yakın güzelleşmişti¸ ki bir şeyi fark ettim. 1 ya da 2 ayda bitirdim ben bu maskarayı. Nasıl bu kadar çabuk bitti anlayamadım. Alt kirpiklerimi birbirine yapıştırıyor ve alt kirpiklerimden akıyor. Çok kötü. Uygulaması da uzun sürüyor. Suyla akıp gidiyor¸ daha sonra da her zamanki temizlik rutinimi yapıyorum. Gayet güzel¸ sorun yok. Bunu gerçekleştiremediğim tek maskara Maybelline rocket volume express maskaraLorealin maskaralarını şöyle bir düşündüm¸ hiçbirinden de memnun kalmamışım aslında görüntü ve uygulama olarak ama yapıları maybelline ya da max factorden daha kaliteli geliyor sanırım o yüzden şöyle bir düşününce “güzel aslında ama neden memnun değilim” diyorum.Tekrar alacağımı sanmıyorum uzunca bir süre¸ denemek istediğim çok maskara var. Bunun yerine de lash paradise olanı aldım. Deneyip yorumlayacağım. Eminim o girdide de karşılaştırma yaparım. 

 2. Yıllardır kullandığım¸ tüm beklentilerimi karşılayan maskara. Kirpiklerim hacim konusunda çok kötü değil ama boyut olarak inanılmaz kısalar ve kıvrık değiller – hatta dümdüzler. Benimki gibi kısa¸ düz kirpiklere sahipseniz memnun kalacağınızı düşünüyorum. ama hacim konusunda maskaradan beklentiniz yüksekse¸ başka alternatiflere yönlenmelisiniz derim kendimce.

 3. Yapısı güzel ama sürümü zor olan maskaradır.kirpikleri uzatmak ve kıvırmak için çok ince fırça yapısı sayesinde oldukça başarılı¸yukarıda da söylenildiği gibi hacim beklentiniz olmamalı bu maskarada.

 4. Randıman aldığım mascaralardan biri. Ayrıca sanki hemen kurumuyor ve aldığım diğer mascaralarla kıyasladığımda daha fazla dayanıyor.

 5. kirpiklerimi arşa erdiren maskara. tek tek ayırır¸ akmaz. yalnız zor temizlenir¸ işte bunu sevmiyorum. bir de öyle dar yapmışlar ki ağzını ilk kez sokmaya çalışırken neredeyse kırıyordum fırçayı. siz dikkatli olun aman.

 6. makyaj çantamın taze üyesi. ilk defa akşam olunca göz altıma siyah izler bırakmayan bir maskara buldum. tek tek ayırıyor. sahneye çıkıcakmış gibi hacim vermiyor. tam da istediğim gibi.

 7. bugün gratis bayram indirimiyle beraber kaptığım¸ kirpikleri uzatıp kıvırması ile meşhur maskara. kullandıktan sonra görüşlerimi eklerim 🙂

 8. kirpikleri kaşlara değdirecek kadar uzatmayı başaran maskara. eğer çok fazla hacim vermesini değil de çok fazla uzatmasını ve tek tek ayırmasını istediğiniz bir maskaraya ihtiyacınız varsa fiyatının da uygunluğuyla bence ilk şansı hakeden maskaradır kendisi.

 9. kirpikleri ayırması ve uzatmasına hayran kaldığım fakat temizlemesi zor ve kirpik zayiatına sebep olan maskaraiki gözden de ikişer kirpik götürdü resmen

 10. Makyaja ilk başladığım zamanlarda ablam kullanıyordu bu maskarayı. Ben de onda görüp denedim bir kaç kere. Öncelikle fırçası ince ve plastik bu nedenle çok volüm vermiyor ancak uzatma ve tek tek ayırma konusunda çok çok çok başarılı. Ben carbon black olanını kullanıyorum. İlk açtığınız zaman çok cıvık oluyor ve kıvam alması maalesef bir iki haftayı buluyor ama ondan sonra vazgeçemiyorsunuz. Volüm konusunda da bir kirpik kıvırıcınız varsa her şey hallolmuş demektir :’) indirim zamanlarında denemelisiniz kesinlikle hanımlar

 11. yoğun¸ uzun ve gür kirpikleri günlük hayatta¸ özellikle yaz mevsiminde fazla bulmaya başladığımdan beri tek tek ayırıp uzatan bir maskara arayışındaydım. lisede bilinçsizce telescopic ve telescopic explosion kullanmıştım ama etkilerini hatırlamıyordum tabi. yine de yorumlara güvenerek extra black olanını aldım ve çok beğendim. beklediğim her şeyi karşıladı¸ tek tek ayırdı ve cidden uzattı. simsiyah¸ akmıyor ve çok zor da çıkmıyor. bitince tekrardan kesin alırım.

 12. Yıllardır birkaç tane siyah tüpte olanını bitirdiğim favori maskaram. Fiyat performans bakımından bir çok benzerlerine göre çok mantıklı bir seçim hele ki indirimde tadından yenmez. Kuruma problemine karşılaşılmaz. Çünkü yapısı çok ıslak ve parlak görünümlü. Kirpikteki duruşunun oturması iki üç haftayı alır. O derece ıslak. Yüksek fiyatlı muadili olarak piyasadan Benefit They’re Real’ı gösterebilirim. Tabii Benefit çok daha başarılıdır uzatma konusunda. Zamanla dökülme yapar¸ Benefit yapmaz misal. Uygun fiyatlı olarak Maybelline Black Drama¸ Rimmel’in yeşil-siyah tüpteki rimeli örnek gösterilebilir. Çok düz ve kısa kirpiklere işe yarar mı sanmam. Ama orta halli kirpikte bir harikalar yaratabilir.

 13. ne zaman sürsem insanların kirpiklerime hangi bakımı yaptığımı sorguladıkları maskara. hacim değil uzunluk arıyorsanız bakın derim.

 14. Siyah paket olanından Bayram indiriminde arkadaşım hediye almış. O nasıl bir fırça ya. açtım baktım resmen gözüm korkltu. Sanırım kullanamıycam.

 15. kısa ve sık kirpiklerimi oldukça iyi uzatan bir maskara¸ yalnız birkaç tane eksisi olduğunu söylemek gerekiyor. Bunlardan ilki fırçasının çok dayanıksız olması¸ fırçanın ucunun sapıyla birleştiği yer çok ince ve bazen şişeye bakmadan sokmaya çalışırken yamulabiliyor ki ben bir tane maskaramı bu şekilde kırarak heba ettim. İkinci olarak çok sıvı¸ bu özellik benim için büyük bir eksi çünkü özellikle acelem olduğunda muhakkak bulaştırıyorum. son olarak da bu maskara sürdükten birkaç saat sonra gözlerimde sürekli ağırlık hissetmeme neden oluyor¸ bazen bu öyle bir hale geliyor ki tüm göz makyajımı silmek istiyorum resmen. ama bu kadar saydığım olumsuzluğa rağmen sürekli dönüp dönüp kendisini alıyorum çünkü gerçekten kısacık kirpiklerimi bu kadar güzel uzatıp böyle güzel ayıran başka bir maskara henüz bulamadım.

 16. Resmen nefret ettiğim bir rimel. Makyaja başladığımdan beri hiçbir rimelden bu kadar nefret etmemiştim. Bende dışı siyah olanı var. Suyla çıkmıyor. Bebek şampuanıyla da çıkmıyor. Hiçbir şekilde tam olarak çıkmıyor. Ayrıca gür olan kirpiklerimi nasıl olduysa daha seyrek göstermeyi başardı. Üstelik açalı 1 aydan fazla olmasına rağmen hala kıvamı tutmadı hala fazlasıyla ıslak kıvamda. %50 indirimden almıştım bir daha da tövbeler olsun almam.

 17. altin renkte ambalajli olanina bayilirim¸artik bulamiyorum.extra black da iyidir hostur ama o versiyonu kadar guzel bulmuyorumayrica kirpiklerim varmis benimde dedirtmistir bana

 18. Uzun kirpiklerimi bence gayet güzel uzatıyor fakat asıl ihtiyacım olan dolgunluk için bende hiçbir etkisi ypk efenim

 19. Siyah ambalajlı olanına sahibim. Çıkarırken insanı çileden çıkarabilecek bir maskara. Maskaranın fırçası oldukça ince fakat bence biraz sert. sürerken kirpik diplerini hafif acıtıyor. Uzatması¸ siyahlığına diyecek bir lafım yok fakat kirpikleri birbirine çok yapıştırıyor bu nedenle çok da hoş bir görüntü yaratmıyor bence. Beğeneni çok olduğu gibi beğenmeyeni de bir o kadar çok olan maskara.

 20. siyah olanını satın alıp bildiğiniz nefret etmiştim. kesinlikle plastik fırçalar benim kirpiklerime göre değil. ama sadece üst kirpiklerime. bir de alt kirpiklerime deneyeyim dedim ki¸ bayıldım! ne akma¸ ne kokma. alt kirpiklerimi çok güzel bir şekilde ayırıp¸ uzatıyor. sevmeyenler bir de alt kirpiklerine denesin.

 21. Ben bu üründen pek randıman alamadım doğrusu. aslında bende şöyle bir sorun yarattı sürdükten 1 saat kadar sonra siyah siyah tozlar döküyordu yüzüme. Alt kirpik için kullanayım sadece dedim ama yok olmadı. Sevmedim ben.

 22. İlk çıktığında altın rengi ambalajlıydı. Onu çok severek kullanmıştım ve sürdüğümde birçok arkadaşım beğenip aynısından almıştı. Uzun bir aradan sonra tekrar aldım. Ama bu sefer sadece siyah ambalajlıyı gördüğüm için onu aldım. Nedense bunu beğenmedim. Kirpiklerimi yapıştırdı. Sonra da bir arkadaşıma verdim. Bu arada kirpiklerim uzun sayılır ama aşağıya bakıyor ve hacim fakiri.

 23. Severek kullandığım bir maskara¸ fırçası kirpikleri tek tek ayırıp daha uzun gösteriyor. Kirpik zengini olduğumdan dolgun görünmesi benim için fark etmiyor¸ ancak seyrek kirpikliler pek sevmeyebilir. Maskara sürmek konusunda becerikli olmadığım için çoğu zaman kirpiklerimi yapıştırıp¸ top top izler bırakan maskaralardan sonra ilaç gibi¸ fırçası pek beceri gerektirmiyor. Sadece bir süre sonra pul pul dökülme gibi bir sorunu var 🙁 Gün sonunda göz altlarında ince ince siyahlıklar görmeniz muhtemel.

 24. deli gibi göz altlarıma akıyordu. dudaklarımın üstünde gördüm o derece abartmıyorum. kirpiklerimi döktü çıkartırken. oysa severim lorealin maskaralarını ama bu olmamış. çöpe gideli aylar oldu. kendisine 2 hafta şans vermiştim 2 hafta daha verseydim kirpiklerimi yolarmış. bir de gözlerimi sulandıran nadir maskaralardan biri..

 25. fena halde topaklanma yaptı bende. fırçasının ufak olması bütün kirpiklere ulaşıyor bu güzel bir şey fakat çok kötü topaklanma ve dökülme yaptı¸ makyajımı silerken göz kapaklarımdan ve göz çukurlarımdan pul pul topladım. hiçbir şekilde sevmedim¸ çöpe gitti benimki. çok daha uygun fiyata daha güzel maskaralar alınabilir aynı dolgunluğu vaadeden.

 26. Extra black olanını kullandığım¸ kirpiklerimi kaşlarıma değdiren maskara. Tek tek ayırır ve uzatır lakin hacim sıfır. Kirpiklerimi sertleştiriyor ayrıca çıkarması en zor maskaralarda zirveyi zorlar bence.

 27. kullanmayı beceremediğim bu sebepten ötürü köşede bozulmayı bekleyen maskaram. 🙁 seyrek sayılmayan fakat cansız kirpiklere sahibim¸ bir de kısalar üstüne üstlük. :(çok büyük beklentilerle almıştım ama sanırım kirpik yapımla anlaşamadığından kullanamadım bir türlü. bir kere çok ıslak¸ fırçalarının arasına çok fazla ürün alıyor sürüyorsunuz hemen sabitleniyor. kirpik başına düşen maskara yoğunluğu arttığından ağırlık hissi veriyor. :(neyse başka rimellerde arayacağız artık mutluluğu. 🙂

 28. hacim vermede başarısız ama tek tek ayırma konusunda üstüne tanımadığım maskara. kirpik kıvırıcısız kullandığımda da aynı şekilde tam bir fiyasko. Bitsin diye kullanıyorum ama günlük kullanım için yeterlide geliyor.

 29. Çok sevdiğim maskaram. Hem uzatıyor hem tek tek ayırıyor kirpiklerimi. Fırçasının inceliğinden ötürü alt kirpiklerime de rahatça uygulayabiliyorum.

 30. Çılgın uzatsın istiyorum diyorsanız alın benim gibi kirpikleriniz uzunsa almayın arşa çıkarıyor kim ne derse desin yapay duruyor çünkü hacim vermeden saf uzatıyor görüntüyü yapaylaştıran da o bana göre son olarak belki bu bir bana olmuştur kötülemek istemiyorum ama tecrübeleri aktarıyoruz madem belirteyim kirpik dökmüştü bu maskara bende diğer maskaralarda karşılaşmadım bu sorunla bilemedim o açıdan

 31. çok akıyor gün sonunda..fırça ucu çok oynuyor aceleyle sürerken oraya buraya bulaşıyor..max factor maskaralar dururken bunu tavsiye etmem..

 32. Herkes maskaranın özelliklerinden bahsetmiş zaten. Eklemek istediğim şudur ki hacim vermediğinden alt kirpikler içinde kullanılabilir. Bir de fırça kontrolü zor olabiliyor.

 33. Yaklaşık olarak 2 sene olmuştur¸ ben bu maskarayı seviyorum. Kirpikleri tek tek ayırıyor ve takma kirpik etkisi yaratıyor. İlk aldığınızda fazla sıvımsı olduğu için sevmeyebilirsiniz¸ yalnız bir süre sonra kıvamı oturuyor. Fakat hacimlendirme konusunda etkili diyemem. Ben ilk önce bununla kirpiklerimi tek tek ayırıp canlandırıyorum¸ üzerine clinique high impact maskara kullanarak üst seviye verim alıyorum. Loreal indirimlerinde satın alınabilir güzel bir ürün. Benim için daha iyisi olana kadar en iyisi bu.

 34. bir dönem yabancı videolarda çok fazla kullanılıyordu. bende bu dönemde merak edip indirim zamanında almıştım. l’oreal rimelleri seviyorum. aslında benim tarzım olmasa da sevdim ben bu rimeli. kirpikleri tek tek ayırıyor. 2-3 kat sürerek takma kirpik etkisine yakın bir etki sağlıyor. bir kaç kat sürseniz de topaklaşmıyor. ben tek kat seviyorum. başta fırçasını görünce sürmesi zahmetli olur diye düşünmüştüm ama rahat sürülüyor.

 35. Maskarayı kullanmaya yeni başladım.o kadar ıslak ki nefret ettim.kapağını biraz açık bırakıp kurutmayı bile düşündüm.çünkü maskara güzel.kirpikleri tek tek ayırıyor ve gerçekten takma kirpik etkisi yaratıyor.ama bu ıslaklık problemine nasıl bir çözüm bulucam bilemiyorum

 36. Fırçası incecik ve plastik. İlk bakınca acaba nasıl uzatacak bu maskara kirpiklerimi diye düşündüm. Ama hayatımın maskarası oldu. 3. Şişemdeyim ve asla bırakamıyorum bu maskarayı. Uzatıyor¸ tek tek ayırıyor¸ dökülme yapmıyor¸ kalıcı. Essence’nin maskara bazıyla kullanırsanız mükemmel hacimli tek tek ayrılmış kısacası takma kirpik gibi kirpiklere sahip oluyorsunuz. Herkese tek tavsiyem bu maskara. Kullanın¸ kullandırın efendim.

 37. hayatımda kullandığım en güzel maskara. kirpiklerim uzun ve gür olduğu için diğer maskaraları kullandığım zaman eski türk filmlerinden fırlamışım gibi hem demode hem de yapay bir görüntüm oluyordu¸ bu nedenle hep korka korka az sürerdim maskarayı. bu maskara ise uzatırken fazla hacim vermediği için eyelinerimla kirpiklerimi hemen hemen aynı paralellikte görünmesini sağlıyor gözüme daha uzun çekik bir şekil verip bakışlarıma derinlik kazandırıyor.ekstra siyah ve normal diye iki çeşidi var esktra siyah daha derin güzel bir ifade katıyor bence. islak yapisi topaklanmayi engelliyor. makyaj çantamı bi yerde unutunca¸yurtta pek samimi olmadığım birisinden kullanmıştım bir keresinde ve ne zamandır arıyordum bu maskarayı¸ ama adını bilmediğimden bulamıyordum. sonrasında bir cesaret yazdım kıza¸ fotoğrafını attı hemen gidip aldım. umarım üretimden kalkmaz.

 38. Ben çok sevemedim bu ürünü. Alt kirpik dipleri için “belki” kullanılabilir. Bunun dışında son denemek isteyeceğiniz maskara olsun bence.

 39. bunun carbon black olanini satici kizi. ‘olumu gor almazsan’ tadindaki israrindan sonra aldim. hic begenmedim. o kadar islak ki¸ sanki kirpiklerim yikiyorum. fircasi da asiri ince. kaldi oyle kenarda¸ hangi akla hizmet yillardir kullandigim rimelin ustune aldiysam.

 40. Silikon fırçaya sahip¸ kirpikleri kaldırmada çok başarılı ve tek tek ayırıyor¸ adeta tarıyor. çok büyük büyük bir hacim vermiyor.

 41. ne zaman başka bir rimel denesem yine dönüp hayır ya kesinlikle bu diye hasretle kucaklaştığım rimel. benim kirpik yapıma ve beklentime tam uyuyor¸ tarak şeklindeki fırçası her bir kirpiğe rahatça ulaşmak ve ayırmak için harika.gün sonunda dökülme de yapmasa kadı kızını bile yerinden ederdi…

 42. alt kirpiklerime nadiren maskara süren biri olarak ne zaman bu rimeli alt kirpiklerime sürsem iltifat alıyorum. öyle ki alt kirpiklerim¸ üst kirpiklerimin boyuna ulaşıyor neredeyse.eğer kısa kirpiklerden muzdaripseniz bu maskarayı alın¸ ne kadar uzattığına inanamayacaksınız. ancak bazı olumsuz özelliklerini de söylemem gerek. çok zor çıkıyor¸ uygulama yaparken göz kapaklarına inanılmaz bulaşıyor ve çok ıslak. ben extra black olanını kullanıyorum ve maskara bir senede ancak kurudu¸ evet şaka değil tam bir sene.

 43. Loreal in en güzel maskarası olabilir. Kirpikleri çok güzel uzatıyor tek tek ayırıyor akma topaklanma gibi sorunları da yok. Biraz da hacim verse vazgeçilmez maskaralardan biri olurdu sanırım. Bu kadar güzel özellik saydım fakat nedense bu maskarayı sürerken hep etrafa bulaştırıyorum cicişler çok mu beceriksizim nedir anlayamadım.

 44. Benim satın almış olduğum ilk maskaradır kendileri. Simsiyahtı ve kirpiklerimi çok güzel dolgun gösteriyordu. Daha sonra Dior show-extase ile tanıştım ve yollarımızı ayırdık.

 45. evet uzatıyo¸tel tel ayırıyor hatta kaldırıp azıcık da kıvırıyor ama o ıslaklığı o yapışkanlığı yok mu gözümde değerini çook azaltıyor. Sizlere naçizane tavsiyem¸ bu rimeli uygulamadan önce kuru ucuz fazla bi beklentisi olmayan herhangi bi rimeli gözünüze uygulayıp sonrasında telescopici sürmeniz böylece hem daha dolgun bi görüntüyle karşılaşır hem de o ıslaklık türkan şoray vari gözlerinizde etkisini oldukça azaltıcaktır.

 46. Hayatımın maskarası. Cidden kirpikleri tek tek ayırıyor uzatıyor. Ama hacim kazandırmıyor kesinlikle. Ben tek tek ayrılmış uzun kirpikleri çok seviyorum. O yüzden favori maskaram kendileridir. Biraz hacim istediğim zamanlar ilk altına 2000 calorie sürüyorum daha sonra rimelimi sürüyorum. Birçok maskara denedim ama böyle beğendiğim maskara yok. Akmıyot dökülmüyor. Yapısı ıslak¸ çabuk kurumuyor. Ama ben bu özelliğini seviyorum. Kat kat uygulamamı sağlıyor. Ama dikkat edin oranıza buranıza bulaştırmayın.

 47. Aklınızda bu maskaradan başka bir alternatif varsa mutlaka o alternatife yönelmelisiniz. Bir rimelin yapması gereken hiçbir şey düzgün olmuyor bu rimelle. Çok rimel kullanan¸ rimelleri uygulamayı da çok iyi bilen biriyim ancak bu ürün gerek fırçası gerekse yapısı nedeniyle istenilen etkiyi yaratmıyor. kirpikler birbirine yapışıyor ve bir kat daha uygulamak istediğinizde daha yapışkan daha şekilsiz kirpikleriniz oluyor. Deneyen ve memnun olan varsa ne ala.

 48. Şu anda kullanmış olduğum bir maskara. Evet çok güzel ayırıp uzatıyor ama dolgunlaştırmıyor. Bu açıdanda beklentilerimi karşılayamadı. Hala istediğim tarzda bir maskara bulamadım. Hem uzatsın¸ hem tek tek ayırsın¸ ayırırken dolgunlaştırsın ve kirpiklerden kolay çıksın… Belki de böyle bir maskara yoktur¸ bilemiyorum.

 49. Kirpiklerimi yapistirip her ne kadar uzatsa da o ayrik hos goruntuyu elde edemedigim maskara. Kisa duz kirpiklere sahibim. Puan verecek olsam 5/10 veririm. Ayni sinifta¸ ucuz ve daha etkili (benim icin risksiz ) onlarca maskara bulabilirsiniz.

 50. Girintili çıkıntılı yapısıyla teleskop formu verilmeye çalışılmış bir ambalajı var. Fazla akışkan olduğu için kirpikleri birbirine yapıştırdığı ilk evreyi geçebilirseniz¸ sonrasındaki kıvamı gayet iyi. Günlük kullanım için ideal¸ gün sonunda Garnier Saf & Temiz makyaj temizleme suyu ile gayet kolay çıkıyor.

 51. bugüne kadar kullandığım en güzel rimel. hem hacimli¸ hem uzun yapıyor. maalesef Türkiye’den kalktı çok üzgünüm. yurtdışından ya da internetten satın alıyorum. (bkz: ebay )

 52. herkes kirpikleri yapıştırmasından şikayet etmiş ben ise şöyle kullanıyorum:Göz makyajını yaptıktan sonra rival de loop kirpik bakım jelini sürüyorum. (havyar içeren) zaten hızlı kuruyor. jel kirpiklerimi tek tek ayırdıktan sonra bu maskarayı isteğim kadar sürüyorum ne yapışma ne topaklanma ne de başka bişey olmuyor. Fıstık gibi upuzun kirpiklerim oluyor. ne dökülme ne de başka bir sorunla karşılaşmadım.

 53. Bir süre ara verip birkaç ay önce tekrar satın aldığım maskara. nereden baksan 2 aya yaklaşmasına rağmen kıvamı bir türlü oturmadı¸ pek kullanamıyorum. Bu maskarayı cazip kılan şey benim için fırçasıdır. Kirpikleri tek tek ayırmakta daha başarılı bir maskara bulamadığımdandır. Epey bereketlidir ayrıca¸ kullan kullan bitmez. Fakat¸ geçtiğimiz gün maybelline the falsies push up angel maskara ‘nın tester ürününe denk gelip denedim ve aman tanrım didim! Fırçası telescopic’ten daha iyi ayırıyordu. Bunu bitirdikten sonra bir daha satın almayacağım sanırım.

 54. fırça konusunda gerçekten çok başarılı maskara. genel görüşün aksine gayet kullanışlı ve başarılı bulduğum. fırçası sayesinde kirpikleri yapıştırmayan ve kalıcılığı yüksek üründür kendileri. tabi ki en iyi maskara denemez¸ fakat piyasaya göre oldukça başarılıdır.

 55. Islak ve geç kuruyan bir yapısı var ama uzatma görevini başarıyla tamamlıyor.İndirimlerde kaçırılmaması gereken bir ürün bence.İndirimli fiyatında bu ürün kadar uzatan bir rimel bulamadım.Ayrica kirpikleri çok güzel ayırıyor.

 56. ilk sürdüğümde ‘işte aradığım rimel’ dedirten fakat sonraki kullanımlarımda pek beğenmemeye başladığım¸ simsiyah bir maskara. kısa ve düz kirpiklere sahibim. ilk kullandığımda kirpiklerimi oldukça uzattı ve kıvırdı fakat sonraki kullanımlarımda kirpiklerimi uzatsa da yapıştırmaya ve aşırı bir ıslaklık ve siyahlık vermeye başladı.

 57. ilk kullandığım da bu ne biçim maskara demiştim. sonra ise vazgeçilmezim oldu. ben telescopic i 2. kat olarak kullanıyorum. kirpiklerimi tek tek ayırıp arşa çıkarıyor. 2- 3 kere bitirdim bu maskarayı. yenisi açılmayı bekliyor ama elimdekileri bitirmeye çalışıyorum. bittikten sonra fırçasını da atmıyorum iyice yıkayıp temizleyip maskara sürme işlemim bittikten sonra tarıyorum fırçaısyla.

 58. Bir maskaradan aradığınız hacimse hiç yanaşmayın derim. Maskaranın fırçası plastik ve yapısı çok ıslak. Ben bu şekilde ıslak olan maskaraları önce hafiften kirpiklerimin uç kısmına sürüyorum ¸ biraz çok az kuruyunca bütün kirpiğime uyguluyorum. Böylelikle çok yapıştırmadan¸ daha kolay tek tek ayırıyor ve uzatıyor. Ben l’oreal’in maskaralarını beğenen biriyim zaten¸ buda güzel bir maskaradır.

 59. Benim maskara tercihim ince fırçalılardan yana dolayısıyla oldukça sevdigim bir ürün güzel uzatıyor ve kıvırıyor fakat kirpiklerimi yapıştırıyor ve biraz diken diken duruyor they are real e dupe olarak gösterilebilir ama real ondan daha başarılı bence

 60. Fiyatı biraz pahalı olsada gerçekten beğendiğim maskara. Tek tek ayırması¸ simsiyah yapması bu olumlu puanlarımı almasına sebep oldu. Fakat a dostlar¸ indirim kovalıyorum bunun yüzünden….

 61. Ayıran uzatan ama pek hacim vermeyen mascara. Uzun ve düz kirpikleri hacimsiz ok gibi uzatıyor o yüzden takma kirpik etkisi gibi yalay durmuyor. bir avantaj benim için.

 62. Arada başka markalar denesem de hatta içlerinde sevdiklerim bile olsa da dönüp dolaşıp carbon black olanına döndüğüm maskaradır. Simsiyah yapısı incecik fırçasıyla bayıldığım bir maskara. Fırçasına alıştıktan sonrası çok kolay gerçekten. Kirpiklerimi hiç abartmıyorum kaşlarıma değdiriyor. Alt kirpiklere de çok güzel uygulama yapıyor. Bana göre en olumsuz yanı gün sonunda biraz dökülme yapıyor olması ama bir essence maskara gibi de değil. Ne zaman kullansam iltifat alıyorum cicişler. En yakın indirimde şans verilesi bir ürün.

 63. hacimli ama düz kirpiklerime çok yakıştırdığım rimel. kolaylıkla kıvırabiliyorum.incecik olmasından dolayı da kirpik kökünden başlayabiliyorum sürmeye¸ kalın fırçalarda bunu yapmam çok zor oluyor ondan mutevellit bittikçe alıyorum.

 64. incecik sık dişli fırçasıyla¸ çok kirpikli küçük gözlere sahip beni oldukça memnun eden maskara. Uzatma ve tek tek ayırmada oldukça başarılı. Temizlerken pamukla silmeden önce yüzümü suyla yıkayıp biraz akittiktan sonra oldukça kolay çıkarabiliyorum kirpiklerimi dökmeden.

 65. incecik fırçası var ama sürerken bi sorun çıkartmıyor. yapısı başlarda çok ıslak zamanla kıvamı oturuyor. kirpikleri çok güzel uzatıyor ve simsiyah yapıyor. gün içinde sürekli akma yapıyor ne zaman aynaya baksam göz altlarımda akmış göz kapağıma bulaşmış gözüküyor ayrıca kirpik döküyor bu yüzden kirpik diplerine çok girmeden sürülmesi gerekiyor.benim bi maskaradan beklentim sadece uzatması bu yüzden dökmesine bulaşmasına rağmen tek katta kirpikleri arşa çıkarttığı için kullanmaktan vazgeçemiyorum. 

 66. Şahane bir maskara. Simsiyah görünümü ve kirpikleri tarayıp tek tek ayırmasıyla beni çok memnun etti. Yalnızca alındığı ilk haftalarda aşırı ıslak ve kolayca göz çevresine bulaşan bir yapısı var. Ama zaman geçtikçe kıvamı güzelleşti şuan bulaşma yaptığını söyleyemem. Fiyatı ise indirim zamanında 30 ₺ civarında oluyor genelde. Bittikçe alacağım bir maskaradır¸ öneririm.

 67. uzun kirpikleriniz varsa almanızı tavsiye etmem. sadece üst kirpiğime sürdüğümde bile alt tara akıyor. hem alt hem üst sürdüğümde allah diyim anlayın.

 68. Zamanında severek kullanıyordum dışı metalik ayna gibi olanını ama maalesef kaldırıldı ambalajı siyah olanı birbirine yapıştırıyor kirpikleri.

 69. bu maskara benim dümdüz kirpiklerimi bile kıvırıp up uzun bir hale getirdi. çok seviyorum. fakat fiyatı biraz uçuk gibi:/

 70. Zaman zaman başka maskaralar kullansam da yıllardır vazgeçmediğim tek maskara bu. Fiyatını hak eden bir ürün olduğunu düşünüyorum. Kirpiklerimi tek tek ayırıp çok güzel kıvırıyor¸ simsiyah yapıyor. İlk açıldığında biraz fazla akışkan ama zaman geçtikçe katılaşıyor.

 71.  Plastik fırçalar kıllı fırçalardan daha çok kirpikleri tarar ve ayırır olsa bile bu maskaradan ben öyle bir şey göremedim. Tek tek ayırmaktan ziyaede yapıştırıyor. Kirpiklerim orta hallidir. Yani ne kısa ne çok uzun. Çoğu maskaradan güzel görüntü alıyorum. Eyelinersız daha güzel ve uzun gözüküyor özellikle fakat bu maskaranın kirpikleri uzatma işi idare eder ve bir anda uzatmıyor. Ben belki 3 kat uyguladım ama istediğim görüntüyü hemen alamamak zaman kaybına neden oluyor. 3 kat uygulanan rimel muhakkak yapıştırır kirpikleri ama zaten ilk katta hissettim bu duyguyu ve suratım düştü hemen. Bir de uzatmaktan başka bir işe de yaramadı bu maskara. Böyle bir maskaradan da hacim ve dolgunluk beklemeyin. 

 72. 8-9 senedir ara ara kullanıp vazgeçemediğim rimelim. plastik ve incecik fırçası olduğu için kirpikleri seyrek olanlar çok sevmeyecektir çünkü daha çok tel tel ayırıp uzatıyor. hacim verme gibi bir etkisi yok. maybeline in mor renkli angel maskarası da buna benzer ama bir teleskopik değil tabi 🙂

 73. kirpikleri bunun kadar uzatan uygun fiyatlı başka bir maskara görmedim. tek tek ayırıp¸ cidden uzatıyor kirpikleri tek kötü tarafı çıkarması diğerlerine göre biraz daha zor ama değer diye düşünüyorum. indirim döneminde bakmanızı tavsiye ederim

 74. İnce bir fırçası var. Kirpikleri tek tek ayirmak için ideal ona göre dizayn edilmiş zaten. Güzel de uzatiyor. Biraz fiyatli ama indirimlere denk getirirseniz uygun fiyata bulabilirsiniz.

 75. bir günde pişmanlığım olan maskara. dün rossman indiriminden aldım. dün maskararalı kirpiğime mağazada denedim ve çok güzel uzattı gözümü alamadım. indirimli haliyle 29 liraya aldım. evde denedim öyle ıslak öyle ıslak ki birleştirdi tüm kirpiklerimi. öyle açık bıraktım. kurursa adam olur belki umuduyla. clinicin bazıyla denedim aynı. silip volüm veren iki maskaranın üstüne denedim aynı. açıkta beklesin bakalım değişiklik olacak mı ama şahsen tavsiye etmem cicişler

 76. Fırçasının görünümü ve kokusu korkunç olan¸ benim düz¸ seyrek¸ aşağıya bakan kirpiklerimde verim alamadığım maskaralardan biri. Ancak kirpikleri gür olanlarda harikalar yarattığına şahit olmadım değil. 

 77. favaori maskaramdır yıllardır dönüp dolaşıp yine bu maskaraya dönüyorum bana göre tek sıkıntısı ilk başta çok ıslak ama kuruduktan sonra muazammm.

 78. dolgunluk değil uzunluk isteyenlerin kullanması gereken maskara. essence crazy volume maskarasının üstüne bunu sürünce abartılı kirpik görüntüsünü sevenler için çok hoş bir görüntü oluyor.

 79. göz yakmayan¸ günlük kullanıma yönelik uzatan ek kirpik kaoyan harika bir ürün. benim gözlerim hep yanardı kullanamazdım bişi. böyle benim gibi hassas gözlere müjde. alın cnm deneyim derim.

 80. 2 ay oldu alalı ilk açtıgımda aşırı ıslak bir yapısı vardı kurur diye hala bekliyorum hala ıslak hala yapıstırıyor kirpikleri ama yine de tek tek ayırıyor¸ bir daha almam sanıyorum 

 81. Uzatması güzel ancak çok akıyor yalnız fena akıyor akmayaydı iyiydi. Ama fırçası çok güzel kullanımı o kadar kolay ki maskaranın. İndirim döneminde şans verebilirsiniz bence. 

 82. Benim simsiyah ve dramatik bakış etkisi beklentimi karşılayan nispeten uygun fiyatlı maskara. Bittiğinde yenisini almamak için direnip yerine birsürü alternatif denedim ama hiçbiri istediğim simsiyah sonucu vermedi. Üst kirpik diplerine sürülmüş siyah kalem ve telescopic maskara ikilisi çok etkileyici oluyor. Tek eksi yanı kirpikleri yeteri kadar kıvıramaması¸ bunun içinde üstünden kıvırma etkisi olan ikinci bir maskarayla geçiyorum. Son olarak yoğun siyahlığından dolayı temizlemesi biraz zor ama bir maybelline lash sensational gibi kirpiklerinizi elinizde bırakmıyor.

 83. Elli tane maskara denememe rağmen değiştirmediğim yaklaşık on senedir kullandığım canım maskaram¸ kirpiklerimi tek tek ayırıp hacimli gösteriyor¸ daha ne isteyeyim.

 84. Nefret etmekle sevmek arasında gidip geldiğim maskara.Bugüne kadar kirpiklerime bu kadar güzel etki eden başka bir maskara kullanmadım simsiyah ve abartılı maskara görünümü için favorim. Ancak yapısının çok ıslak olması¸ bu yüzden de kirpikleri yapıştırmamak için çok dikkatli kullanım gerektirmesi ve çok çok zor çıkan bir maskara olması sebebiyle kullanmaya başladığım ilk zamanlar çöpü boylamaktan zor kultulmuştuİlk kullanımda nefret ederseniz hemen kenara atmayıp bir süre şans vermenizi tavsiye ederim

 85. gözlerimin minik bebeği o..kıvamının biraz katılaşmasını beklerseniz kirpikleriniz uzaya doğru gidebilir. akmaz¸ bulaşmaz simsiyah maskara daha ne olsun ki? 

 86. Favori maskaram.kirpikleri tek tek ayırıp doğal bir görünüm sağlıyor fazla hacim vermiyor¸günlük kullanım için ideal

 87. Kirpik yapım kıvrık¸uzun ve sık sayılır. Maskaradan en büyük beklentim akma¸ bulaşma yapmaması ve hacim vermesi. Bu maskara benim için günlük kullanımda fena değil. Kirpikleri güzel belirginleştiriyor ama bende 1-2 saat içinde akma yapıyor. Bir daha almam.

 88. Bi maskaradan beklentiniz hacim ise kesinlikle sevmezsiniz ama onun dışında her şeyiyle iyi bir maskara olduğunu düşünüyorum. Tek tek ayırıyor¸ çok güzel uzatıyor¸ akmıyor. Benim kirpiklerimi düşürmedi de¸ uyguladıktan sonra günün sonuna dek kirpiklerim aynı kalıyor. Unutmadan¸ gerçekten çok fazla ıslak o yüzdem hemen uygulayamıyorum. önceden çıkarıp biraz kurumasını bekliyorum ya da bir kağıda fazlasını alıyorum. Bir yandan ürünü ziyan ediyorum düşüncesine kapılmadan edemiyorum ama olsundu daha iyi bi yöntem bulamadım henüz

 89. Gratis’in bayram indiriminde merak edip sepetime atmıştım. Maskaranın fırçası ince esnek bir plastikten oluşuyor. Kirpiklerimi tek tek ayırması gerekirken yapıştırıyor. 2-3 kat uygulamama rağmen istediğim sonucu alamadım. Paketlemesi de çok dandik.

 90. randıman alamadığım maskara. farklı maskaralarla karıştırıp en son üç kat sürüyorum ki evet o zaman yelpaze gibi ayırıyor.

 91. Kirpiklerim çok uzun değildir çok da hacimli değiller. Bir arkadaşın çok övmesi sonucu gittim grtisten 69 tl ye mi ne aldım. Evet kirpikleri tektek ayırıyor ¸ evet uzatıyor ve güzel ama çıkarırken resmen işkence çekiyorsun. Göz makyajı temizleyiciyle 2-3 makyaj pamuğu kullanarak zor temizleniyor. bir de üstüne sabunla yıkıyorum vs… tek dezavantajı bu..

 92. Hayatımın rimeli. Ömrümün sonuna kadar kullanabilirim net. Kirpiklerim çok kısa sayılmaz ancak kıvrık ve bana yetecek kadar hacimli. Ben rimel de uzatmasını arıyorum ve bu rimel de tamamen uzatma maksatlı üretilmiş bence. Ayrıca özel günlerde ilk maybelline lash sensational sürüp üstüne bunu sürünce takma kirpik misss. He bir de çok akışkan yapılı ilk açıldığında ben 12 saat ağzını açık bıraktıktan sonra kullanmaya başlıyorum bu rimeli

 93. kirpikleri ayırıp uzatması gerçekten güzel ancak bu maskarayı kullandığımda kirpiklerim bana aşırı sentetik geliyor. sertleşme falan da değil bu başka bir şey bildiğin naylon hissi uyandırıyor.

 94. Kirpiklerim kısa¸ince¸seyrek ve düz. Gittim koşa koşa aldım bu maskarayı ve tabi ki param boşa gitti. Sorun sende değil bendeydi teleskopik. Velhasıl sonra bir çözüm buldum. Teleskopiği sürüp kurumadan false lash efectin fırçasıyla tarıyorum bayağı iyi oluyor. 

 95. maskarada kıl fırça sevmeyenler beğenecektir. fırçayı içinden çıkardığınızda boş gibi görünse de direkt olarak silikon fırça kirpiklerinize temas ettiğinden yoğun bir şekilde renk veren¸ uzatıp kıvıran maskara. makyajı çıkarırken bunu daha iyi anlıyorsunuz. fakat evet ara ara dökülme yapıyor sürekli aynam cebimde mecbur

 96. Kirpikleri tek tek ayırması¸ uzatması ve kalıcılığı bakımından güzel bir ürün ancak oldukça ıslak¸ kıvama gelmesi bir hayli zaman alıyor¸ o zamana kadar da sürerken çok bulaşma yapıyor. Yine de makyaj çantamda her zaman bir tane bulunur.

 97. guzel kiviran bir maskara yapisi sivi oldugundan kirpikleri birbirine yapistiriyor ama yarattigi etki genel olarak guzel drug store maskaralar arasinda ilk 10 a girebilecek bir urun ayrica alt kirpiklere de uygulanabilir fircasi oldukca ince 

 98. ürünlerin gerçekten yurtdışında satılanlarıyla yurtiçinde satılanları arasında fark oluyor mu bilmiyorum ancak bunun ilk kullandığım sarı ambalajdaki versiyonunu bir arkadaşım yurtdışından hediye olarak getirmişti ve sürdüğüm hemen her seferde birisi takma kirpik takıp takmadığımı soruyordu. bittikten sonra birkaç defa daha aldım ancak hiçbirisi kirpiklerime ilk kullandığım maskara gibi etki etmedi¸ kötü değildi ama herhangi bir maskara gibiydi. telescopic hakkındaki izlenimim tam olarak bu¸ kötü değil¸ uzatıyor ve kıvırıyor¸ yani bir maskaranın yapması gerekenleri yapıyor ama bunu ilk sefer kullandığım hariç¸ herhangi bir başka maskaradan daha iyi yapmıyor.

 99. Uzatma konusunda son derece başarılı ancak sekiz tane kirpiğim olsun uzun olsun diyorsanız. Bendeki etkisi böyle oldu. İnce fırçalı rimelleri sürmek konusunda başarısızım. Otur sıfır dedim kendime ve tövbe ettim. 

Siz ne düşünüyorsunuz?