“L’oreal skin perfection 5’i 1 arada bb krem” için 36 yorum

 1. çok severek kullanıyorum.kapatıcılığı benim daha önce denediğim bb kremlerden açık ara önde.cildimin fondöten kaldırmadığı günlerde ilk önce bunu sürüyorum bir kaç dakika cildimin emmesini bekliyorum daha sonra üzerine de l’oreal nude magique cc krem sürüyorum süper oluyor.ama tabii ikisini karıştırmak doğru bir uygulamamı bilmiyorum bende sorun olmuyor :)))

 2. cicişlerin çoğunun aksine benim memnun kaldığım bir ürün. cilt makyajı konusunda tecrübesiz oluşumdandır belki. 1-2 tester fondoten dışında bugüne kadar kullandığım tek cilt ürünü. ve o 1-2 fondotenden ölesiye nefret etmişken bunu sevdim. tabii ki çok fazla bir kapatıcılığı yok ama cildin rengini güzel eşitliyor. ve karma bir cilde sahip olmama rağmen bir sorun yaşamadım. hatta açık tenli olmama rağmen renk konusunda da bir sıkıntı yaşamadım.

 3. bb kremi ilk birkaç kullanışta sivilcelenmeye sebep olduğu için aylardır elimi uzatmaya korktuğum seri. büyük umutlarla almıştım ve ucuz sayılmaz. ciltte reaksiyona sebep olunca içiniz acısa da atmak durumunda kalıyorsunuz.

 4. vakti zamanında iş yerindeki makyaj çantam için bb kremini almıştım¸ sanırım beni cezbeden ucuzluğundan ziyade sanırım ambalajının o güzel rengiydi. çünkü şimdi halâ bakıyorum¸ ne kapatıcılığı iyi ne de ciltteki duruşu.

 5. bb kremini bir yıl kadar süreyle neredeyse her gün kullandığım¸ azalsa da yine bitmeyen¸ en sonunda yeni fondöten alınca çöpe attığım seri. Genel olarak çok fazla kapatıcılığı yok ancak cilt tonunu güzel eşitliyor¸ nemlendirmesi de gayet iyi.oldukça esmer tenliyim¸ öndecen Garnier bb kremin orta tonunu almıştım ve çok turuncu durmuştu¸ o yüzden bunun açık tonunu aldım ve memnun kaldım. Ancak gün içinde adeta yüzümden silindiğini farkettim. özellikle sabah erkenden sürüp gün boyu dışarda olursam akşam geldiğimde kapatıcı uyguladığım göz çevrem hariç yüzümdeki sivilce izleri çok belli oluyor.Ayrıca yaz kullanımı için iyi değil¸ terleyince yüzünüzde fazlalık hissi oluşturuyor ve çok parlama yapıyor. Genel olarak yağlı bir cildim olmamasına rağmen üstünden pudra geçmeden hiç kullanamadım.Bir daha almam ancak bir yıl boyunca da kullandım¸ kötü bir ürün değil yani. kış aylarında hafif bir kapatıcılık¸ renk eşitliği¸ nemlendirme istiyorsanız uygun. çok doğal duruyor. Cildimi düzeltti mi? Hayır.

 6. İndirim zamanında nemlendiricisiyle birlikte aldığım bb krem. Nemlendiricisinin aksine bb kremini beğendiğimi soyleyebilirim. Buğday tenliyim ve açık ton olanı gayet uydu ve kapatıcılığı da bir bb krem için oldukça iyi. Yalnız sürdükten sonra biraz tabakalaşma yapıyor tam cilt emmiyor gibi aslında cildim kuruya dönük¸ yağlı da değil ama yine de bb krem alacaksam tekrar tercih edebileceğimbir ürün.

 7. bronzlaşmakla kızarmak arasında kalan yüzüme fondöten kullanamadığım için yaklaşık bir haftadır kullandığım bb kremini yüzümün rengine sağladığı uyumla oldukça başarılı buldum. ayrıca oldukça hassas olan yüzümde hiçbir sivilceye de sebep olmadı sanırım ciltten cilde göre değişiyor bu etki¸ almadan önce testerla birkaç gün denemek lazım.

 8. İnanılmaz memnun kaldığım bir ürün. Yapısı incecik¸ nemlendirmesi oldukça fazla (kuru ciltler için fazlasıyla yeterli)¸ hassas cildimde asla sivilcelenme yapmadı. Renk tonunu eşitlemede vaadettiği kadar iyi olduğunu söyleyemeyeceğim ama yine de ben çok memnunum. İkinci tüpümü bitirmek üzereyim. Sadece yazın değil kışın da hafif makyaj yapmak istediğim zamanlar severek kullanıyorum. Ama galiba sevmeyeni seveninden çok¸enteresan.

 9. makyaja yeni yeni başladığım dönemler kullanırken cildin çok güzel şeklinde tepkiler almama neden olan ürün. fakat kullandıkça özellikle yağlı t bölgeme ve yüzümün genelinde gün içinde inanılmaz parlamalar yaptığını fark edip kullanmayı bıraktığım ürün.

 10. Yapısı¸ kıvamı hatta rengi bile çamur gibi olan bb krem. Normalde l’oreal’ in çoğu ürününü severek kullanıyorum ancak bu bb kremden ciddi anlamda nefret ettim. Çamur ya bildiğiniz çamur. Çamur yapısı yetmiyormuş gibi sivilceye neden oluyor bir de.

 11. bir anlık gafletle tatlı ambalajına kanıp satın aldığım ve hemen ertesi gün pişman olduğum bb krem. kuru ciltli de olmamama karşın bir iki saat sonra yüzümden pütür pütür dökülmeye başlamıştı. zaten açık tonu da fazlasıyla koyu gelmişti bana. barışamadık kendisiyle.

 12. Yaz aylarında bronzlaşınca pure beauty bulgarian rose bb kremi bırakıp medium rengini kullanmaya başlamıştım ama cilde sürünce vıcık vıcık olan¸ eşit dağıtayım diye uğraştıkça da kapatıcılığını kaybeden bir ürün bu. Renk eşitsizliğini dengelemek için kullanmama rağmen bir süre sonra yanaklarımdaki kırmızılıkları arttırdığını gözlemledim ve daha yarısına bile gelmeden kullanmayı bıraktım.

 13. bunu kullanırken rezilliklerden rezillik beğendiğim bb krem.öncelikle bunun açık rengi yok¸ en açık renk turuncu. kendi koyuluğu yetmiyormuş gibi bir de oksitlendi yüzümde¸ çöpe de atamadım çünkü fakirim. yağlı ciltlerde de asla tavsiye etmiyorum¸ her yere bulaşıyor. bir terinizi silmek için peçeteyi hafifçe bastırıyorsunuz¸ turuncu bir bulamaçla karşılaşıyorsunuz.nefret doluyum¸ kullanamayınca anneme verdim. onun teni daha koyu ve kuru. (bkz: şimdi onlar düşünsün )

 14. en açık tonu bile biraz beyaz tenlilere koyu gelebiliyor. süngerle uygulandığında hemen soyulup dökülmeye başlayan bb krem. kullanmak isteyenlere garniere öneririm. hem çok daha iyi hem daha ekonomik.

 15. Acik rengini indirimde 15 tlye aldim. Cok hafif kapaticiligi az bir bb krem. Uygulamadan once sivilce izlerime kapatici uyguluyorum. Gun icinde oksitlenme yapmadi memnun kaldim.

 16. Geçen yaz bronzlaşmanın da etkisiyle medium rengini almıştım¸ renk açısından bir sıkıntı çekmedim fakat hayatımda bu kadar kötü bir cilt ürünü kullanmamıştım desem yeridir normalden karmaya dönük cildimi resmen yağlıya çevirdi ve küçük küçük sivilceler çıkardı.Loreale ait cilt ürünü kullanmamaya yemin ettim.

 17. Sevmeyeni çokmuş ama ben uzun bir süredir çok severek kullanıyorum. Sivilce sorunu da yaşamadım. Kapatıcılığı oldukça az ama renk eşitsizliğini güzel düzeltiyor. En açığı bana tam uyuyor¸ nemlendirmesi de güzel¸ ama tabii ki de tek başına yeterli değil… Bazen daha kapatıcı bir bb krem arayışına girmek istiyorum ama sivilcelenme yapar korkusuyla cesaret edemiyorum

 18. kışın renkli nemlendirici olarak kullandığım ve çok da memnun kaldığım bb krem. hassas cildimde sivilce başta olmak üzere hiçbir hassasiyet yaratmaması en hoşuma giden yanı oldu. ayrıca light rengi açık tende çok güzel bütünleşip ¸ kızarıklıkları gayet iyi dengeleyip kapatıyor. sivilce ya da leke gibi cilt sorunlarında mutlaka bir kapatıcıyla destekleyerek kullanmak gerekse de cilde gayet güzel aydınlık bir görüntü veriyor. bu yüzden sürekli elimin altında tuttuğum bir bb krem oldu benim için hele ki kışın. bir de kullanım konusunda minik bir ekleme yapayım. her ne kadar bb krem dense de ki bence pek değil. bu nedenle de nemlendirici sürer gibi parmaklar yardımıyla tampon hareketlerle cilde yedirmek gerek bu ürünü. yoksa fırça kullanmak az olan kapatıcılığını hepten yok ediyor.

 19. Ben bu bb kremi uzun zamandır kullanıyorum ama hala emin değilim düşüncelerimden. Bazı günler cildimle çok güzel bütünleşip doğal bir parlaklık verirken¸ bazı günler hiç bütünleşmeyip elimle sürdüğümde parmak izime kadar belli ediyor. Ürün hafif diyemem¸ nemlendirmesi yüksek ve kalın yapılı bana kalırsa¸ eğer çok fazla ürün sürersem gün içinde elimi sürttüğümde yüzümde silgi gibi kalkmalar yapıyo ki bu daha önce hiç bir üründe yaşamadığım bir şey. Yine de kullanmaya devam ediyorum çünkü ürün dozunu ayarlayabilirsem güzel ışıltılı¸ yeterli kapatıcılıkta bir sonuç elde ediyorum. Yalnız gün içinde burnumda yağlanma yapıyor¸ pudra kullanmama rağmen¸ zaten nemlendirici etkili olduğu için beklediğim bi şey¸ peçeteyi yavaşça burnuma bastırıp çekip hallediyorum bu durumu¸ yağlı ciltli arkadaşlara pek uygun olmayabilir bu yüzden.

 20. cildime hiçbir şekilde iyi gelmeyen bb krem. çok savaştım kullanabilmek için ama nafile. sürekli kusuyor cildim hiçbir şekilde emmiyor ve eşit şekilde ne kadar uğraşsam da dağılmıyor. 2 yıl önce aldığım 1 kutu açık tonu hala duruyor.

 21. 2. Paketi bitirmek üzereyim. Bir paket zaten uzun süre gidiyor. Çünkü bu bb kremin yapısı biraz yağlı¸ sürerken fazla ürün almamak gerekiyor. Kapatıcılığı kötü denebilir ama cilt tonunu eşitlemesinden çok memnunum. Cildim karma olduğu için gün içinde T bölgemde yağlanmalar oluyor malesef¸ dolayısıyla akşam eve gelene kadar bb kremin çoğu akmış oluyor. Şimdilerde pudra uygulamaya başladım sanki daha uzun süre dayanıyor yada bana öyle geliyor bilemedim. Ürünün ağır olduğunu düşünmüyorum¸ zaten dediğim gibi ince sürmek gerekiyor. Ben bunu sürmeden önce yüzüme nemlendirici de süremiyorum. Eğer sürersem bb kremde soyulmalar oluyor. Ama cildim hiç bir şekilde kuru durmuyor¸ nemlendirmek için de tek başına yeterli geliyor bana.

 22. Kullandığım en kötü bb krem¸ fondöten kategorisinde ki ürün sanırım. Sivilce sorunum pek yoktur nadiren çıkarlar. Ve ilk kullandığım gün 3 sivilce çıkardı yüzümde. Ve birisi o kadar ağrılı bir sivilce ki. Tam yanağımda. Direk çöp oldu benim icin

 23. Hayatımda bu kadar az kullanıp çöpe attığım tel kozmetik ürünü. Yani atacaksam da normalde uzun süre makyaj masamda bekletirim atsam mı diye düşünür sonunda atarım ama bundan cidden öyle nefret ettim ki direk çöpü boyladı.Rengi çok koyu¸ yapısı çamur gibi. Ama en sinir bozucu olan¸ nasıl sürersem süreyim (ince¸ kalın¸ yedirerek¸ süngerle¸ fırçayla¸ elle vs) sanki kese yapmışım gibi¸ ölü deri gibi çıkıyor yüzümün bir tarafında. Gerçekten neden böyle bir ürün yapmışlar anlamadım. Gerçekten hayatım boyunca sahip olduğum en kötü makyaj ürünü.

 24. 3 kullanımdan sonra çöpe attığım bb kremdir kendisi. Hayatımda ilk kez böyle bir ürün kullanıyorum. Yüzüme sürerken pul pul dökülüyor. Halbuki öncesinde nemlendiriyorum cildimi. Ki nemlendirmesem bile senin adın renkli nemlendirici. Üstte ki ciciş de söylemiş gerçekten çamur gibi bir yapısı var. Gereksiz bir ürün. Kesinlikle tavsiye etmem. Paranıza yazık.

 25. gratis indiriminde kutusu beni cezbetmişti. ama tam bir hayal kırıklığı kapatıcılığı hiç olmadığı gibi yapısı da oldukça berbat. yüzüme sürdükten sonra dağıtmaya çalışırken topak topak elime gelmişti. birkaç nemlendiricile daha denedim ama asla iyi bir sonuca ulaşamadım o günden beri çekmecemde sürünür kendisi

 26. berbat bi ürün. migros indiriminden almıştım ama yine de verdiğim paraya acıdım yani. keşke onun yerine garnier in bb kremini alsaymışım. hatta göz roll on u alsaymışım cildime sürmek için. yani onu zaten aldım da demem o ki birkaç tane garnier göz roll on u alsaymışım da cildime de onu uygulasaymışım. neyse ürünü tarif edecek olursak renk eşitlemesi filan yok. tamam bi fondöten performansı beklemiyoruz ama azcık belli et kendini ya.

 27. güzelce nemlendirip elle uyguladığımda asla sabitlenmedi ve kullandığım ürün yüzümden çok elimdeydi. rt stippling fırçayla uyguladığımda pul pul döküldü¸ fırça izi bıraktı.beauty blender ile dağıtmaya kalktığımda ise kapatıcılık sıfıra yaklaştı. Yüzümdeki tek tük sivilce izlerinin etrafında birikme yaptı. Ne yaptıysam adam edemedim bunu ben. keşke almasaydım dedirtti.

 28. Kapatıcılık etkisi oldukça kısa süren¸ açık tonu bile kendi tenimden daha koyu olması sorununu içeren bb kremdir. Gereksiz bir üretimdir. Boşa para harcamaktır. Cildimin yağlanmasını arttırdı. Terleyince hemen akıyor terlemesem de sanki yüzümden uçuveriyor. Nedense yüzümde ağırlık hissine sebep oldu aslında öyle çok yoğun bir yapısı yok.

 29. Çok az kapatıcılığı olan¸ karma cildimde¸ özellikle burun bölgesinde¸yağlanma yapan bb krem. Beyaz tenlilere en açık tonu baya koyu gelecektir¸ çünkü bana tam oldu rengi. Fiyatı hak ettiğini düşünmüyorum. Kalıcılığı da bana çok az geldi. Öyle ki akşam makyaj temizleme mendiliyle sildiğimde yüzümü¸mendilde doğru düzgün renk bile kalmadı :/

 30. Ara ara sevdiğim ara ara nefret ettiğim ürün.Medium rengi çok koyu. Kapatıcılık nerdeyse yok. Benim cildim karma¸ ancak yüzüm çok kuru ve sivilcesizse kullanıyorum o da bitsin diye

 31. En açık rengi bile koyu düşebilen bir bb krem¸ aslında ben bb krem olayına pek inanmıyorum fondeten işte derken lorealin bb si bunu yıktı hem ince¸ kapatılıcığı az¸ krem gibi ince bir tabaka halinde üst üstte sürerseniz kapatıcılığı da güzel. Ben daha çok ağır kapatıcılığı olan fondetenlerle karıştı kullanıyorum ve seviyorum ama olmazsa olmaz değil.

 32. En açık rengi bile koyu geldi¸ cildim kuru olmasına rağmen yapış yapış kaldı. Yağlı ciltlilerde düşünemiyorum bile. Beğenmedim.

 33. yüzünüz çok sivilceli değil ise ama yüzünüzün rengini eşitlemek istiyorsanız bu bb kremi tercih edebilirsiniz. benim uygun fiyatlı en sevdiğim bb krem.aslında 24 tl fakat indirimdeyken daha iyi fiyata alabilirsiniz.

 34. Benim kuruya dönük cildimde bile parlama yapan¸ garnierden sonra en az memnun kaldığım bb krem.Benim için markayı bile gözümde bitirmiştir o derece yani. Kapatıcılığı orta seviyede ama o kadar kapatması için de bahsettiğim garip parlamayı göze almak gerekiyor. Fiyat olarak ucuz desen özel olarak öyle bir durum da yok. Elimdekini bitirmek için sadece gece ışık altında durmayacağımı bildiğim zamanlarda çıkarken sürdüm¸ konser alanları gibi yerlerde.

 35. migros indiriminden 17.90 a aldığım bb krem. açık rengi bana biraz açık geldiğinden orta ton aldım esmer tenliyim ve cildime tam uydu. yüzde ağırlık yapmıyor karma ciltliyim terleyince sorun da yaşamadım.yapısı ince evet ama ince ince uygulayınca sonunda sağlıklı tamamen eşit tonlu bir cilt görünümü veriyor spf 25 var ve nemlendirmesinden memnun kaldım baz görevi olarak ise altına garnier botanik serisi yeşilçaylı nemlendiriciyi uyguluyorum ben memnunum

 36. sanırım daha kötü bir bb krem kullanmamistim hayatimda. yanağıma sürdükten 1 saat sonra bile elim değse kese yapmışım gibi yüzümden soyulmaya başlıyor. migros indiriminden almıştım. defalarca şans verdim belki kendi hatamdır diye. Ancak hiçbir zaman farklı bir sonuç alamadım. Kısacası benim için bugün çöpe giden üründür.

Siz ne düşünüyorsunuz?