“L’oreal saf kil peeling jeli” için 13 yorum

 1. Kırmızı yosunlusunu çok beğendiğim jel.Alerjik cildim olduğu için açıkçası çok tereddüt ettim. Genelde makyaj öncesi yüz temizliğinde kullanıyorum. Makyaj yapmadığım günlerde de elbette. Arındırma hissi¸ gözenek temizliği bence gayet iyi. Elbette benim için hiçbir ürün bioderma ürünleri gibi değil ama günde bir defa kullanmalık duruyor. Bitince yine alırım muhtemelen.Yalnız ben dediğim gibi günde bir defa kullanıyorum. İki defa kullanmak karma cildimi dahi fazla kuruttu. O yüzden hassas ciltlerin iki değil bir kere kullanmasında fayda var diye düşünüyorum.Edit: ürünü her gün kullanmayı bıraktım. Haftada 1-2 defa duşta olarak kullanıyorum ve öyle çok daha iyi oldu cildim için. Yukarıda bioderma’dan bahsetmişim ama bir süre sonra aynı ürünü kullanmak cilt florasını bozabiliyormuş iyi ürün de olsa. Kesin bozuyor demek değil tabii bu. Ama bende o bozulma olduğu için aylar önce la roche posay kullanmaya başladım bioderma yerine. Günlük bakımım her sabah ve akşam la roche posay effaclar jel ve yine aynı marka nemlendirici olduğu için bu peeling jeli artık duş ürünlerimin arasında. Ama etkisinden memnunum. Yüz için gerçekten çok güzel bir peeling. Hala tavsiye ediyorum. Makyaj öncesi ürünle peeling yapmayı bıraktım. Zaten ten makyajını da çok özel bir gece olmadığı sürece pek yapmıyorum artık. Eğer makyaj öncesi kullanacak olursam da jel yerine peeling etkili pamuğu hafif nemlendirerek uyguluyorum. Sonra yves rocher pembe greyfurt spreyi (artık üretilmiyor¸ bende stoklu olduğundan kullanabiliyorum hala)¸ ardından da primer ve bb krem. Bu kombinasyon daha iyi oldu öncesinde bu jeli kullanmak yerine.

 2. Aralık ayında indiriden almıştım. Aldığım günden beri her gün duşta kullanıyorum. Ben açıkçası pekbir yararını görmedm yüzümde belirgin bir etki bırakmadı. Bitsin diye kullanıyorum daha yarısına bile gelemedim o ayrı

 3. saf kil detoks maskesinin jel kıvamı bu. maskesinden de memnunum bu jelden de memnunum. fakat içindeki o partiküller benim suratımı acıttı¸ biraz elimle yumuşatıp öyle sürüyorum. detoks maskesi 50 ml iken bu ürün 150 ml eğer bende elimle yumuşatıp sürerim derseniz -benim suratım acıdı diye sizinki de acıycak diye bir şey yok tabi- şans verin derim ben.

 4. bir süredir duştan duşa kırmızı yosunlu olanı kullanıyorum. başlarda oldukça memnundum¸ ama gün geçtikte bu tarz ürünlerin cildimi bozduğu hissine kapılıyorum | o yüzden bizimla diilsın

 5. Bu ürünü büyük beklentilerle almıştım. Maalesef bana iyi gelen bir ürün olmadı. Sivilce oluşumuna sebebiyet verdi. Siyah noktalarıma da herhangi bir etkisi olmadı.

 6. l’oreal’in çıkardığı¸ kil maskesinin daha yumuşak ve hafif hali. kırmızı yosun özlü olanını kullanıyorum 2-3 aydır. yağlanmaya eğilimli karma cildim var. sadece akşamları kullanıyorum. gayet memnunum. yüzümdeki fazla yağı alıyor¸ içindeki minik tanecikler de peeling yapıyor. tabii ki siyah noktaları tamamen yok etmiyor¸ fakat çoğalmalarını ve büyümelerini engelliyor.

 7. Günlük olarak değil duşta kullanarak daha iyi verim aldığım ürün¸ siyah noktaları yok etmiyor tabi ki ama gözle görülür temizliyor¸ gözenekleri küçültme gibi bir vaadi de var ama onu zamanla göreceğiz¸ fiyatı da indirimde uygun 12¸5 tl ye aldım eve shoptan¸ gözeneklerimi küçülttüğünü de gözlemlersem devamlı alacağım bir ürün olmaya aday kendisi.

 8. kırmızı yosun özlü olanının kokusunu çok hoş bulduğum peeling. banyoda uyguluyorum genelde. siyah nokta oluşumunu engellediğini düşünüyorum. ve uyguladıktan sonra çok hoş bi yumuşaklık veriyor yanaklarımı mıncıklayasım geliyor asdjfj yalnız içindeki parçacıklar biraz sert geldi onun dışında performansının gayet iyi olduğunu düşünüyorum. ben sevdim ^.^

 9. bunu kardeşim kullandı ama yağlı cildi aynı zamanda allerjik olduğu için günlük kullanımda çok ağır geldi¸ çizdi yüzünü falan. duşa koydu¸ yüzünü buharda gözenekler açıkken temizlemek için. ben de geçen gün kullandım duşta¸ burun çevremde ve t bölgemde. bildiğiniz peeling¸ günlük kullanılacak bir jel değil bence. güzel temizliyor ama o kadar.

 10. Güzel temizleyen bir peeling. Kokusu tahmin ettiğim kadar rahatsız edici değil. Özellikle banyodan sonra ya da kullandığınızda daha etkili oluyor.

 11. indirimden 12.50 gibi bir miktara aldığım peeling jeli. Karma ve yağlı ciltler için olduğu yazıyor. Ayrıca saf kil içeren peeling jeli olduğu da yazıyor ama ben hiçbir şeye benzetemedim. Garnier 3’ü 1 arada saf ve temiz bile bundan daha etkilidir. Temizlik hissi vermiyor¸ kullandıktan sonra ciltte o bebeksi pürüzsüzlük olmuyor ayrıca resmen kaşındırıyor. En kötüsü de sivilcelendim. özellikle burun çevremde. Kokusu rahatsız edici değil ama işe yaramıyor maalesef. Almayın cicişler cildinize yazık. Türk kahvesi peelingi bile çoook daha etkili. 

 12. Tek başına kullandığımda iyi temizlemediğini farkettim çünkü durularken hala yağlı his vardı. Bende banyoda kendi yüz temizleme jelimle karıştırarak kullanıyorum. Küçük tanecikleriyle cildimi yormuyor.

Siz ne düşünüyorsunuz?