“L’oreal saf kil arındırıcı maske” için 21 yorum

 1. Yeşil olanını aldım. Açıkcası benim bir maskeden beklentim sanırım göreneklerimi temizlemesi ve sivilce çıkarmaması.Bu açıdan baktığımda evet beklentimi fazlasıyla karşıladı.Duş almadan önce maskeyi yüzüme sürüp bekledim duş sonrasında burun bandı yaptığımda hiç olmadığı kadar siyah noktamın çıktığını gördüm ve gözen eklerimin biraz olsun temizlendiğini gördüm.Sanırım komple yok edemesede yüzeye çıkarıp müdahaleyi kolaylaştırıyor. Açıkcası ben memnun kaldım diyebilirim.Ama 10 kullanımdan fazla çıkar o kesin

  1
  2
 2. Şu an kırmızı versiyonunu kullandığım maske. Ben etkisini çabuk göreceğimi düşünmemistim sadece- zaman zaman cilt bakımı yapmalıyım artık bir maske edineyim- gibi bir psikolojiyle satın almıştım. Kuru bir yüzüm var zaman zaman döküntü veriyor¸ alerjik ve problemli bir cilt. Bir zamanlar bir güzellik uzmanı da peeling yapmayın demişti. Buna rağmen kırmızı versiyon cildimdeki dokuntuleri giderdi ve gozeneklerimin temizlendigini hissettim. Bu arada eşim “kil maskesi mi o?” diyerek benden de sık aralıklarla kullanmaya başladı. Onun da cildindeki puturler ve altı dolu görüntü azalmaya başladı. İki kişi kullandigimizdan mi bilmiyorum ama bana bereketsiz geliyor keşke gramajı daha fazla olsaydı

 3. küçükte olsa gözeneklerimden rahatsız oldugum için kil maskesine sardım ve buda tam o ara geldi.indirmsiz fiyattan aldım da bir hevesle beraberinde temizleme jelini de aldım. Cildim karma yağlı ve çok hassas. Bunları kullandıktan spnra aşşırı kızarıklık oldu. Termal sprey anti kızarıklık kremleri işe yaramadı. Şuan o verdiğim paraya acıdıgım için haftada bir kullanıyorum. Hiç etkisini farketmedim kzıarıklık dışında 😀 jeli zaten hiç kullanmıyorum duruyor öyle

 4. Detox olanına ve kırmızı olanına sahip olduğum maske çeşidi. 4-5 haftadır kullanıyorum¸ gözle görülür bir değişim var diyemem. Ama temizliyor mu¸ temizliyor. Detox olanını 10 dakika bekletince gözeneklerimin çıktığını görüyorum temizlenmiş hissi veriyor. Kırmızı olan ise başarılı bir peeling¸ kokusu beni rahatsız etmemekle beraber yıkayınca da yüzde biraz kalmakta. Cildi yumuşatıyor ve ölü deriden arındıyor başarılı olarak. Ama tavsiyem kendi fiyatlarıyla değil indirimde yakalamanız. Memnun kaldım diyebilirim genel olarak.

 5. İndirimden alınması gereken kil maskesidir. En az 10 kez kullandım çok severek kullanıyorum. Sür sür bitmiyor gözenekleri temizliyor. Son 3 sürümü falan kaldı umarım indirime girer yakın zamanda çünkü haftada iki kez kullanıyorum. Duştan önce sürüp öyle duşa giriyorum. Cildime verdiği o temiz arındırıcı hissi hiçbir şeye değişmem. Bu bitince kırmızısını denemeyi düşünüyorum.

 6. bugün itibariyle gratis indiriminden kırmızı yosun özlüsünü aldığım ürün. kokusu rahatsız edici değildi. yapısı beklediğimden daha yumuşak. 10 kullanım denmiş ama daha uzun süre gider. içinde tanecikler var ama cildi çizmiyor. kururken biraz yanma yaptı. ne olur ne olmaz çok kurutmasın diyerek ilk t bölgemde denedim kurutmadığını görünce kalan yerlere de uyguladım. yıkadıktan sonra pürüzsüzlük hissediliyor ama diğer kullananların dediği gibi¸ siyah noktaların yüzeye çıkması gibi bir değişiklik göremedim. düzenli kullanmaya çalışacağım zaman geçtikçe editlerim.

 7. bende de kırmızı olanı var. Aslında amacım detoxu almaktı ama kuru ciltler için bunun daha uygun oldugunu bloglardan ve yorumlardan görünce bunu aldım. Diyebilecegim tek şey sebep oldugu kızarıklıklar 2 gün geçmiyor¸ suratımda tüp patlamış gibi bir görüntü veriyor. Buna rağmen 2 kere denedim¸ ama yok¸ olumlu bir şey diyemeyeceğim hakkında. Kırmızısını almayın.

 8. Hem detox olanı hem kırmızı renkli saf kil peeling maskesini kullanıyorum. Kırmızı olandan bahsedeceğim. Cildim normalden kuruya dönük¸ hassasiyet problemim de yok. Yüzümde kururken hiç rahatsızlık vermiyor. Yanma¸ sızlama yapmıyor sadece çok hafif gerilme hissediyorum. On dakikada kuruyor¸ yüzümü ılık suyla hafifçe ovalayarak yıkıyorum. Oldukça da bereketli. Az miktarı yüze yetiyor çünkü çok kolay sürülüyor. Maske sonrası cildim yumuşacık¸ ipeksi oluyor. Bende kızarıklık¸ tahriş oluşturmuyor. Nemlendiriciye koşacak kadar kurutma da yapmıyor. Yüzümü güzel temizliyor ve ışıltı veriyor.ilgili medya: 1

 9. almayacağımdır.nedeni ise aktarlarda satılan doğal kil var neden bu içinde raf ömrü saçmalığı olan koruyucu maskeyi alıyımçok doğallık takıntım yok lakin¸ kilin bile bu denli işlenmiş olmasını saçma buluyorumkilimi alıp evimde hazırlıyorum içine de bir iki damla saf zeytinyağı katıp maskemi uyguluyorumönemli olan nokta azar azar almak¸ bekleyince kil küfleniyor(aktar söylemişti)

 10. Okaliptüslü yeşil olanını almıştım arkadaş tavsiyesiyle düzenli kullanamıyorum duştan önce bazen bakım olsun diye uyguluyorum.Bazı cicişlerin de dediği gibi kesinlikle 10’dan fazla kullanımı var hatta 30 filan çıkartırım ben 🙂 Şimdilik bitince almam gibi duruyor.

 11. koyu gri renkli olanını aldım. salilsilik asitli peelingimi uyguladıktan sonra kullanıyorum. erkek arkadaşım bile yüzün güzelleşmiş diyor ertesi gün. sanırım siyah noktaları azaltıp bir şekilde cilt tonumu eşitliyor. ancak her zaman peeling ile kullandığımdan bu etkiyi hangi ürünün verdiğini tam olarak kestiremiyorum. biterse (indirimden) tekrar alacağım bir ürün artık

 12. Arındırıcı olanını bir süredir kullanıyorum ve çok memnunum. Glamglow’a muadil gösterildiğini duydum fakat o kadar da olacağını düşünmüyorum. Seriyi tamamlamayı düşünüyorum¸ diğerlerini de gördükçe kapacağım.

 13. dermokozmetik bir ürün tercih etmeyeceksem¸ kil maskemi kendim hazırlamayı seven biri olarak merakıma yenik düşüp arındırıcı¸ detoks ve peeling maskesi çeşitlerinin üçünü de alıp deneme imkanı bulduğum maskedir. hepsini denemiş biri olarak piyasada uygun fiyatlı¸ işe yarayan bir alternatif olarak¸ alınabilecek işini iyi yapan ürünlerden olduğunu çok rahat söyleyebilirim. içerik konusunda çok ayrı bir titizlik göstermiyorsanız tabii. içerik demişken alerjik cildimde hiçbir yanma¸ kızarıklık ya da kil maskesi olmasının dışında ekstra bir gerginlik yaratmadığını gönül rahatlığıyla belirteyim. çünkü ben ilk başta alırken biraz tedirgin olmuştum¸ ama korktuğum gibi bir tepki göstermedi cildim.- arındırıcı maske: ilk denediğim çeşidi buydu. yağlanmayı dengeleyip¸ cildi matlaştırma konusunda gerçekten adının hakkını veriyor. kısa süre içinde incecik sürüldüğü takdirde kuruyup¸ cildi fazla germeden görevini güzelce yapıyor. üzerinde de belirttiği gibi ben haftada 2 kez duşta peeling yaptığım cildime¸ duş sonrası buhar banyosu yapmışcasına gözeneklerimin daha da açıldığı zaman uyguladım. yarısına kadar kullanıp da taşınma sırasında kaybetmemiş olmasaydım yola bununla devam edebilirdim sanırım. Yalnız bunu kaybetmiş olmam ve biraz da yeni bir şey deneme merakım diğer çeşidini denememde etkili oldu tabii. – detoks maskesi: 3 saf kilin yanında ekstra bir de kömürle zenginleştirilmiş bu çeşidi kesinlikle en sevdiğim olanı. diğeriyle kıyaslarsam uygulama sonrası cildimin gerçekten temizlenip¸ nefes aldığını bu maskeyle hissettim çünkü. Üzerinde detoks etkisinden olsa gerek Cilde ışıltı katar gibi bir ifade kullanmış. Yalnız arındırıcı olan çeşidinden daha iyi temizleyip¸ arındırdığını düşünüyorum ben . Temizlemesi¸ cildimi rahatlatmasıyla Benim için kil maskesi budur dedirtti bana.arındırıcı maskeyi yağlı ciltler daha çok sevebilir ama¸ o benim cildime biraz daha kurutucu gelmişti. Bunu detoks maskesini deneyince fark ettim. Çünkü bu çeşidinde onun kadar bariz bir kurutucu etki ben deneyimlemedim.- PEELİNG maskesi: detoks maskem bitmek üzereyken indirimde bunu da sırf yosun özü içermesi nedeniyle aldım. Detoks maskesi rhassoul kili yani kırmızı kil diye bilinen¸ peeling maskesiyse ghassoul kili içeriyor. Yani fas’ın mineral açısından zengin killerinden. Maske cildi temizlerken bir yandan da¸ içeriğinde bulunan mineraller yoluyla ciltteki gözenekleri sıkılaştırMayı amaçlıyor. İçindeki minik tanecikleri sayesinde peeling özelliği göstermeyi ve bu sayede de gözenekleri temizlemeyi vaat eden bir maske. evet uyguladıktan sonra bir temizlik veriyor mutlaka ama¸ etkin gözenek temizliği gibi bir durum ben pek gözlemlemedim tabii. Peeling özelliği öyle çok yoğun değil mesela. yumuşak bir şekilde¸ cildimi çizmeden etki etsin diyenler için tavsiye edilebilir yani.

 14. kırmızı yosun özlüsü cildimde sivilce yaptı. t bölgesi yağlı¸ karma bir cildim var. her cilt tipine uygun diye almıştım ama diğer çeşitlerini deneyeceğim bakalım.

 15. Peeling etkisinden çok memnun kaldığım maske. Üç günde bir banyodan sonra uyguluyorum. Fırçayla inçe bir katman halinde sürüyorum. 5-10 dakika içinde kuruyunca ılık su ve bir yüz süngeriyle yüzümü hafifçe ovarak temizliyorum. Sonrasında bazen tonikleyip bazen de doğrudan nemlendiricimi sürüyorum. İki haftada bir de bu maskeden sonra burun bandı kullanıyorum. Ürünün iyi bir yönü de bereketli olması. Üzerinde 10 kullanım yazıyor ama ben şimdiye kadar 10 kere kullanmışımdır. Ürünün yarısı ancak bitti. Ben memnun kaldım. Bitince tekrar alacağım.

 16. Hafta sonu arındırıcı olanını aldım ve hemen denedim. Ürünün yayılması ve temizlenmesi oldukça kolay¸ rahatsız edici bir kokusu yok ve bende herhangi bir tahrişe neden olmadı. Yüzümü duruladığımda¸ yumuşacık bir cilt bırakmıştı. Cildim karma ama burun kenarlarım kurudur¸ özellikle dikkat ettim o kısımda ektra bir kuruluğa neden olmamıştı. Bu arada gözenekler temizlenmiş (bir kısmı tabii)¸ aydınlık bir görüntü hakimdi. Ürünü sevdim¸ haftada 2 kere düzenli olarak kullanmayı düşünüyorum şimdilik.

 17. Yeşil ve siyahını eş zamanlı olarak kullandım¸ ikisi de taze bittiler.Benim için en büyük eksileri parfümlü olmalarıydı.Yüzünüzde mucizeler yaratmiyolar¸ siyah noktalar üzerinde de hicbit etkileri yok ama gozenekleri oldukça iyi temizliyorlar.Fiyat performans orani göz önünde bulunduruldugunda tavsiye edebileceğim ürünler.

 18. glam glow’un maskelerine muadil gösterilen maske. ben bayadır kullanıyorum çünkü çok fazla maske yapan bir insan değilim ama bahsettiği gibi 10 kullanımlık değil ilk önce onu söyleyeyim ben 15 kere falan kullandım hala da bi kere yetecek kadar ürün var içerisinde. cildim hassas olmasına rağmen alerji yapmadı. ürünü fırçayla sürüp kuruyana kadar bekletiyorum arkasından ılık suyla ıslatılmış yumuşak bir havluyla siliyorum. vaat ettiklerini başarıyor mu onu bilemem ama benim cildime iyi geldi. cilt tonumu eşitledi sanki yüzüm bembeyaz oldu¸ düzenli kullanımda sanki biraz lekelerimi azalttı gibi geldi ama psikolojik de olabilir. şimdi yeni çıkanları denemek istiyorum bu bitince inşallah onlar da bu maske kadar güzeldir. 

 19. kil maskesi olmazsa olmazı olan biri olarak¸ karma cilde sahibim¸ sivilce problemim yok. ancak sürekli makyaj yapmamdan vs dolayı elbette siyah noktalar en büyük derdim. bu yüzden de haftada üç kez kil maskesi yaparım.bu ürüne gelirsek¸ bir kil maskesinden beklentim 1) tabii ki derinlemesine temizlik 2) yüzü yakmaması¸ yaparken germemesi 3) uzun soluklu olarak cilt sorunlarına iyi gelmesi.ürünü 2 aydır kullanıyorum. benim için gayet başarılı. üzerinde yazan tüm vaatlerini de yerine getiriyor. ancak şu günlerde lorealin şeker peelingi çıktı. baya da popüler oldu ve herkes onu konuşuyor diye gidip aldım. bendeki kivilisi ve saf kömür maskesinden ne kadar memnun kaldıysam kivili şeker maskesinden de o kadar memnun kalmadım.bir işe yaramayan ürünleri sırf reklam için şişirip şişirip önümüze koymayın ya.

 20. Bime geldiğinde denemek için almıştım. Güzel temizliyor. Maske kuruduğunda gözenekler ortaya çıkıyor ve devasa gözeneklerim varmış meğer. Yüzümün yağını alıyor¸ matlaştırıyor. Büyük boyunu alacağım inşallah

 21. cosmetica indiriminden 20 liraya aldığım harika ürün. indirimde olduğunu görüp hiçbir beklenti duymaksızın sırf matlaştırıcı özelliğini denemek için sipariş etmiştim. pek umudum yoktu yani. ama sonuçtan aşırı memnunum.sadece burun ve çene bölgeme uyguladım. yanaklarım normalde de kuru olduğu için uygulamak istemedim. oldukça ince bir tabaka şeklinde sürdüm¸ uzunca bir süre de beklettim. hızlı kuruyor¸ sürünce gerildiğinizi hissediyorsunuz. bir yandan ferahlık hissi geliyor okaliptüstan dolayı. kokusu da güzel¸ çok ağır olduğunu düşünmüyorum ama hafif bir koku da değil doğrusu. parfümlü.sonuç ise şöyle¸ burnum ve çenemdeki siyah nokta ve izlerden kaynaklı karartıyı hafifletmiş ve gözeneklerim çok temiz görünüyor. cildim gerilmiş gibi ama dokununca gayet yumuşak. verdiği temizlik hissi harika. kısacası ben bayıldım. tekrar tekrar kullanacağım bir ürün olduğunu düşünüyorum umarım yanıltmaz beni.

Siz ne düşünüyorsunuz?