“L’oreal paris şeker peelingi” için 108 yorum

 1. indirimden ışıltı canlandırıcı olanını dudaklarımda kullanmak için aldım¸ yaklaşık 2 haftadır gün aşırı kullanıyorum. Evde esmer şeker¸hindistan cevizi yağı¸ badem yağı gibi kendi hazırladığım karışımlar kadar etkisi var diyebilirim ¸ daha fazla değil.

 2. İndirimden kivili olanını aldım. Geldiğinden beri ufak çaplı aşk yaşıyoruz. Nedense benim siyah noktalarımda azalmaya sebep oldu. Dudaklarım için de geceleri nemlendirmeden önce kullanıyorum ve o kuru dudaklar büyük oranda düzeldi. Yılların blistexinin yapamadığını 2 haftada başardı ama büyük ihtimalle bu rutinden vazgeçtiğim an daha kuru dudaklar beni bekler.

 3. kivili olanını indirime girdiği ilk an aldım. itiraf ediyorum yiyesim geldi kendisini. çok hoş bence¸ sivilce yapmıyor en önemlisi bu

 4. üzüm çekirdeklisine sahibim. normalde siyah nokta için olan kivilisine atlardım ama ondaki taneciklerin çok belirgin olmadığını duymuştum. cildimde bir numarasını olduğunu düşünmüyorum. dudaklarım için kullanıyorum ve memnunum. ha bir daha almaya değer mi? bence değmez. aynısını evde de yapabilirim.

  2
  2
 5. Tanım: L’oreal’in bu ve diğer maske çeşitlerinin kullanınca uzun vaadede işe yaramasından ziyade sürünce kanser yapıcakmış gibi hissettiren ürün/ -ler

 6. Bende kivili olanı var. Siyah noktaları azaltmayı vadediyor. Kuru cilde uygulamak getekiyormuş sanırım ama ben nemli cilde uyguluyorum ve etkisini beğendim. Siyah noktaları azalttığını gözlemleyemedim. Ayrıca dudaklara da uygulanması benim için artı bir özellik.

 7. Bende kivili olanı var. Üstte bahsedildiği gibi kuru cilde kuru elle uygulamak gerekiyor. Kesinlikle pürüzsüz bir doku kazandırıyor. Tüm ölü derilerimi süpürdü gitti 🙂 siyah nokta görünümü hafifliyor ve kısmi olarak yıllarca uğraştığım siyah noktaları bitirdi diyebilirim. Işıltı veren peeling ini de denemek istiyorum. İnşallah çekilişle benim olur :))

 8. Işıltı canlandırıcı olanını kullanıyorum tam bir peeling etkisi yaratmamakla birlikte elinize alıp suratınıza yaymaya çalıştığınız anda taneciklerin yok olduğunu hissediyosunuz aslında hassas ciltler çok sevebilir ama dediğim gibi tam bir temizleme arındırma peeling etkisi yaratmıyor.Adı üstünde “ışıltı canlandırıcı” olduğu için ben makyaj öncesi o kabuk kabuk görüntüyü atsın biraz ışıltı katsın ölü derilerimden hafif kurtulayım fondotenim cildime tam otursun fondotenim pürüzsüz kaysın üstüne pudra bronzer vs uyguladığımda pütür pütür durmasın diye kullanıyorum bu amaçla kullanıldığında baaaayıııldıııııım.

 9. aşırı merak ettiğim peelinglerdi kadınlar günü indiriminden 20 liraya denk getirip migrostan aldım. bendeki kivili olanı¸ tanecikleri biraz sert ama daha önce başka markaların şeker peelinglerini kullandığım ve büyük tanecik olayından memnun olduğum için beni rahatsız etmedi. cildi yumuşatıyor¸ dudaklara uygulanması da güzel. olmazsa olmaz değil¸ illa alın diyemem. diğer çeşitlerini de denemek istiyorum.

 10. Instagram’ın etkisiyle gaflete düşüp aldığım¸ 3 kullanımdan sonra hiç sivilce çıkmayan cildimi sivilce içinde bırakan ne yazık ki benim cildime yaramak bi yana zarar veren ürün.

 11. kadınlar günü indiriminde denk geldim ve aldım. Ben daha çok dudaklarıma peeling yapmak istediğimde ve çene bölgemdeki pürüzler için kullanıyorum. Yumuşacık yapıyor güzel nemlendiriyor pamuk gibi yapıyor ama öyle aman aman bir temizleme siyah nokta giderme söz konusu değil. Bendeki kahverengi olan-üzüm çekirdeği yağı içeren.

 12. ben kivilisinden almıştım. sivilce problemim var ilaç kullandığım için cildim kuru oluyor. bunu kullandıktan sonra cildim nemlendi ama ilk sürdüğümde yanma hissettim. eğer sivilce için reçeteli mağlum ilacı kullananlardansanız iyi düşünün derim.

 13. lorealin cilt bakımı ürünleri genelde bende sivilce yaptığı için almaktan çekinmiştim. ama kivi görünce kendime hakim olamadığım için kivili olanını aldım. burnumdaki siyah noktalara gözle görülür bir biçimde iyi geldi. sivilce de yapmadı. dudaklarımda da kullandım¸ ısıtıcı etkisini en iyi dudaklarımda hissettim. itiraf etmem gerekir ki sürekli bunu yiyesim geliyordu benim ve azıcık tadına baktım. korkunç acı bir kivi tadı geliyor. asetonlu kivi gibi¸ sakın denemeyin.

 14. Işıltı canlandırıcı olan peelingi aldım ve 2 günde bir kullanıyorum. Partikülleri çok sert¸ bildiğimiz şeker. oldukça nazik hareketlerle masaj yaparak uyguluyorum. normalde cildim hassastır ama herhangi bir olumsuzluğa yol açmadı bende. olmazsa da olur.

 15. şekerin peeling etkisiyle özellikle mevsim geçişlerinde fazlasıyla cildinize iyi gelecek bir ürün. denendi onaylandı.

 16. Ezgi fındık ‘ ın makyaj videosunda bu ürünü (ışıltı canlandırıcı)çok sevdiğini teninin ıslak ışıltılı olması için bu ürünü kullandığını söylemişti ..gratiste tam alıyordum ki kasada bıraktım…ki iyi ki almamışım çünkü tüm vlogger Blogger tayfası aynı anda bu ürünleri incelemeye almışlar..en son neutrogena hydra boost ürününde dikkatimi çekmişti..o zaman da çoğu sözleşmiş gibi ürüne şiir yazacak kıvama gelmişlerdi..bilemiyorum..sırf bu yüzden almadım…birde loreal ..silikon paraben vs zararlı içerikli ürünleri mevcut ..

 17. Sosyal medyada çokça maruz kaldığım ve maske ihtiyacım olduğu için kivili olanı aldım. Kokusu ve yapısı güzel ancak tanecikleri biraz sert yapıda¸ hassas ciltleri yorabilir. 3 kez kullandım benim cildimde negatif bir etk yaratmadı ¸ cildi yumuşacık yapıyor ancak henüz siyah noktalara bir etkisini görmedim

 18. hem kivili hem besleyici olanına sahibim.kivili olanın birden bire siyah noktaları bitirmesini beklemedim zaten fakat uzun vadede daha etkili olabilir. jel gibi kıvamı olması hoşuma gidiyor.asıl besleyici olan ile aşk yaşıyorum benim gibi kuru ciltler koşup alsın¸ nemli yumuş yumuş bir etki bırakıyor bayıldım

 19. kivili olanı için yazıyorum¸ berbat bir peeling. hiçbir işe yaramadığı gibi nadiren sivilce çıkaran cildime sivilce yaptı. alırken cildime uymazsa dudaklarıma kullanırım diyordum dudaklarımı kuruttu. paramı çöpe atmış sayıyorum.

 20. Bende üzüm çekirdekli ve kivili olanı var. Tercih yapmak gerekirse kivili olanı daha çok seviyorum çünkü cildim yağlı. Kuruya yakın nemli cildinize 2 1.5 dakikaya yakın masajla yapıyorum sonuç: pürüzsüz! Çok kurutmuyor da temizlerken memnunum. Üzüm çekirdekli olanı yine aynı şekilde uyguluyorum kiviliye nazaran daha az peeling etkisi alıyorum tam tersini beklerken yıkadıktan sonraysa sanki cildinize bakım yağı sürmüşsünüz gibi bir his bırakıyor. Kuru ciltliler için daha avantajlı bence 

 21. Gratiste gezerken gördüğüm ve ürünlerinden memnun kaldığım l’oreal paris yeni şeker peelingi çıkarmış diyerek aldığım bir ürün. Bendeki ışıltı canlandırıcı şeker peelingi¸ cildi pürüzsüzleştirme ve ışıltı sağlama gibi vaadleri var bende hiç biri gerçekleşmedi ama yumuşaklık hissi veriyor onu sevdim. Şimdilik kullanmaya devam ediyorum bakalım belki vaadleri gerçekleştirir.

 22. yaklaşık bir ay önce aldım. kokusu hiç benlik değil çok kimyasal bir ürünmüş hissi uyandırdı bende. haftada bir kere banyo yaparken 1 dakika kadar masaj yaparak t bölgeme kullandım. cildimde kızarıklık yaptı ve makyaj yaparken sanki daha çok pullanma yaptı sanki pek hoşuma gitmedi yarısını kullanıp bıraktım.

 23. yağlı ciltlerin he rüründe olduğu gibi bunda da temkinli davranması gereken ürün. Zira sivilcelenme yapması kaçınılmazdır.

 24. üzüm çekirdeği yağlı olanını cildimin pul pul olan alın ve burun kenarları kısmını pürüssüzleştirmesi için aldım. uygulama sırasında özellikle burun kenarları kısmını acıttı onun dışında problem yaşamadım. yüzümü yıkadıktan sonra gerçekten cildim yumuşacık ve pürüssüzdü. ilk yıkama sonrası ışıltılı bir görünüm olsa da kısa süre sonra cilt yağı emdiği için tekrar normal bir görünüm aldı¸ ancak yumuşaklık ve pürüssüzlük devam etmekte. yalnız¸ şekerin ve yagin kıl köklerini besleyeceğinden korktuğum için kullanım şıklığımı haftada 1 ya da 10 günde 1 şeklinde düzenlemeyi düşünüyorum. 

 25. Besleyici olan yani üzüm çekirdeği yağı içereni kullandım. Hiçbir faydasını göremedim. Ben indirimdeyken almıştım watsons’tan¸ cildim kış dolayısıyla pul pul dökülüyordu ve kıpkırmızı olup acıyordu bunun için bir ürün arıyordum maske köşesinde¸ sonra çalışanlardan birisi geldi çok kurumuş cildin bak çok iyi gelecek bu ürün emin ol falan dedi. Daha öncede görmüştüm bu ürünü içerdiği şeker yüzünden kıl kökü beslenir diye almamıştım¸ çalışana da sordum böyle yok alakası yok dedi¸ övdü övdü aldım bir umutla. Ama yaklasık iki aydır kullanıyorum 0 etki. Ne peeling yapıyor doğru düzgün ne de nemlendiriyor sadece ilk duruladığınızda cilt nemlenmiş gibi geliyor çünkü üzüm çekirdeği yağı sürmüş oluyorsunuz¸ o yağ durulanınca ciltten çıkmadığı için havlularıda boyuyor kara kara. O etkiyi direkt yağı alıp sürseniz daha çok hissedersiniz zaten. Vadettiği gibi canlılık beslenme filan zaten yok o yüzden kesinlikle tavsiye etmiyorum.

 26. ciciş sözlük çekilişinden kazandığım peeling bugün elime geçti. ben üzüm çekirdekli olanı¸ ışıltı canlandırıcı olanını seçtim. aslında siyah nokta problemim daha fazla ama buradaki kivili eleştirisinden sonra¸ kalan 2 seçenekten canlandırıcı etkisi bana daha makul geldi. içerisinde sarı¸ esmer¸ beyaz olarak bulunan 3 doğal şekere ilave olarak e vitamini ve üzüm çekirdeği yağı bulunuyor. kıvamı yoğun¸ kivili gibi pelte şeklinde değil¸ az bir miktar bile yeterli oluyor peeling için. gözenekleri temizlemeyi vaadediyor¸ ilk kullanımda bu gözlemi pek yapamadım ama cilde aydınlık bir görüntü vermesi¸ ciltte bıraktığı nemlilik (üzüm çekirdeği yağının etkisi)¸ agresif bir ürün olmamasıyla hoşuma gitti. üzüm çekirdeği yağı nasıl kokar hiçbir fikrim yok ama üründe sadece şeker kokusu var. böyle tatlı tatlı bir koku. ilk izlenimim başarılı oldu¸ sonuna kadar kullanıp editleyeceğim burayı.Edit:düzenli olarak kullanmasam da cildimi arındırmasını sevdim¸ cildimde nefes alıyor hissi oluşturdu ve bu çok güzel. Gözenek temizliği ve renk tonunu eşitlemesi konusunda da iyi iş çıkardı bence. Cilt bakım rutinimde herhangi bir değişiklik yapmadım¸ cildim neme doydu¸ parladı. Dokununca bebek poposu gibi oldu ve aynada gördüğüm şeyi sevdim. Diğerlerini denemedim¸ sanırım denemeyeceğim de¸ risk almak istemiyorum. bu peeling benim ihtiyaçlarım için yeterli geldi çünkü. Şunu da eklemek isterim ki evde yaptığım kahve & bal peelinginden daha iyi geldi bana. Devamlı alacağım bir ürün oldu kendisi.

 27. Çekilişi kazanmadan önce buraya bir girdi yazmıştım¸ benim evde yaptığım peeling ile aynı bulduğumu söylemiştim. sanırım o girdiyi sildim¸ çünkü bulamıyorum atıfta bulunmak için onu da eklemek istiyordum. ancak o girdiyi özetlemek gerekirse¸ evde yaptığım peeling de ince toz şeker (ki maskedeki toz şekerden bile daha inceydi benim kullandığım şeker. marka adı veremeyeceğim çünkü alırken granüllerin küçüklüğüne bakıp alıyorum. bir keresinde hindistancevizi şekeri bile kullanmıştım) o gün elimde hangi cilt yağı ya da cildimin ihtiyacına göre gerek sivilce kurutmak için limon suyu ya da nemlendirmek için avokado kullanıyordum ve kendi peelinginizi kendinizin yapabileceğini az da olsa açıklamıştım. şimdi çekilişte kazandığım (benim seçimim) üzümlü olan (cilde ışıltı verdiği vaat edilen) peeling hakkında görüşlerimi yazacağım. öncelikle ben normalde (şeker içeriği olmayan) peelingleri ıslak ya da nemli yüze uyguluyorum ama bu peeling kuru yüze yapılması gerektiği için (şeker erimesin diye tabi ki¸ gayet mantıklı bir neden kuru cilde yapmak) aynen kendileri önerdiği gibi hafta da 3 kere yeni yıkanmış cildime uyguladım. hatta aynen reklamdaki gibi bol bol alıp uyguladım. bunun sonucunda kendisine karşı kesinlikle nötr hislere sahibim. benim yaptığım peelingle içerik hariç aynı amaca hizmet ediyorlar. bu tarz kuru peelingleri banyodan çıktıktan sonra cildim yumuşamışken (tabi kağıt havlu ile kuruladıktan sonra) bolca alıp yüzümü ovalamaya başlıyorum (çeneme kadar ovaladığım bile oluyor bazen¸ elime ne kadar ürün aldığıma bağlı tabi bunu yapmam). genellikle makyaj sonrası yüzümde minik kabartılar oluşuyor bunları gayet iyi temizlediğini ve pürüzsüzleştiğini kesinlikle söyleyebilirim ancak 1 haftadır kullandığım halde yüzümde herhangi bir ışıltı bir yenileme söz konusu değil. özet olarak cilt rutinime kesinlikle ekleyeceğim bundan sonra parasını verir alırım dediğim bir ürün değil. aklıma gelirse¸ fiyatı 10tl falan olursa ancak alırım onun dışında almayı düşünmüyorum. yves rocher’ in  bu peelingini tavsiye ederim.  cilt rutinim için bu girdiyi okuyabilirsiniz.not: bu peelingi uyguladıktan sonra kesinlikle yüzü bir kez daha yüz temizleme jeli ile yıkamak gerekiyor çünkü maskenin kendi rengi gibi kahverengimsi bir kalıntı bırakıyor ve yağlı hissettiriyor. ben zaten sivilceli bir cilt tipine sahip olduğum için o yağı yüzümde bırakmayı göze alamadım tekrardan yıkadım. L’oreal ve cicişye bu peeling için teşekkür ederim.

 28. Bugün gratiste kokladım ve şoka girdim. Gerçekten berbat kokuyor. O kokuyla almadım tabi ki. Alacak cicişlerin önce bir koklamasını tavsiye ederim.

 29. Bende şekerlisi vardı kiviliyi de çekilişten kazandım.Şekerli olanın cilde ışıltı ve nem kazandırdığını gözlemledim ama ben çok az uyguluyorum çünkü ürünü fazla alınca yüzümde yanma ve kızarıklık yaptı.Kivili olan ise yüzümde bi farklılık yapmadı.O temizlik hissini sevdiğim için kiviliyi kullanıyorum sadece 

 30. Bugün Tshop indiriminden Besleyici olanı aldım. Demin ilk defa kullandım. Daha ilk kullanım olduğundan dolayı¸ tabikide etkisini uzun vadede göreceğim. Ancak ilk kullanım açısından söylemem gerekirse¸ cildimi yumuşacık yaptı.

 31. Bende kivili olanı var. Açıkçası yaz yaklaştıkça peeling sayısını azaltıyorum çünkü güneşe karşı korumasız kalmak istemiyorum. O yüzden düzenli kullanmadığımı söylemeliyim ama düzenli kullansam da siyah noktalarını azaltacağını düşünmüyorum. Ben önceleri nip+fab kullanıyordum bence onun tanecikleri daha sertti¸ bu da iri tanecikli ama daha yumuşak. Bıraktığı his güzel ama bu bitince başka peelingler denerim. Tekrar almak aklıma gelmez çok büyük bir indirim olmadıkça.

 32. Kivilisinden almıştım.Siyah noktalarımdan bir umut kurtulurum diye.Ama pek bir faydasını görmedim.Su an bitmek üzere.Yine de ortalama bir ürün diyebilirim.Dudaklara da uygulanabiliyor.

 33. kivilisini çekilişte kazanmıştım hemen yorumlarımı yapıyorum cicişler. Öncelikle tanecikleri biraz sert.. daha küçük tanecikli olmasını ve taneciklerin erimemesi tercih ederdim. ama rengi  dokusu beni kullanmak için fazlasıyla motive ediyor o nedenle sevdim 🙂 keşke biraz daha kivi kivi koksaydı..

 34. cicişnün çekilişinden kazandığım elime geçti. benimki kivili olan. kuru yüze uygulanması benim hoşuma gitti başta sert olur gibi gelse de elin ısısıyla hemen erimeye başlıyor. yalnız ben sert yaptığımdan mıdır nedir yüzümü yaktı ve karıncalandırdı. ateşli ya da gripken insanın yanakları kızarıp içten yanar ya birkaç dakika öyle bir his oldu. gözle bakıldığında da hafif soyulma gözlemledim. elimi dokunduğumdaki pürüzsüzlük hissi çok güzel. şimdilik sivilce yapmadı eğer böyle devam ederse indirim döneminde seve seve alabilirim. çekiliş için canım cicişye ve loreale teşekkürler

 35. Işıltı canlandırıcıyı kullanıyorum¸ sivilce tedavisi gördüğüm için cildim bayağı solgunlaşmıştı yani bu yüzden özellikle ışıltı vereni aldım.Makyaj yapmadan önce kullanıyorum cildi çok güzel yumuşatıyor ve alnımda falan bi parlama olması beni çok mutlu etti cildim bayağı matlaşmıştı yaptıktan sonra daha canlı duruyor umarım psikolojik değildir:)

 36. Loreal Paris Şeker Peelingi Besleyici olanı kuru ciltliler denemeli bence. Mucize beklemeyin ama düzenli kullanımda işe yarayacağını düşünüyorum. Ayrıca peeling görevini yerine getiriyor. Sonrasında yıkadıktan sonra hoş bir yumuşaklık bırakıyor. Ancak kısa sürüyor. Kokusu çok güzel . İndirimli denk getirmek lazım.

 37. Çekilişle ürünün kivilisini kazanmıştım ve iki haftadır 3 günde bir kullanıyorum. Peelingi temiz ve kuru cildime çok bastırmadan şeker tanecikleri eriyene kadar masaj yaparak uyguladım. Bekletme yapmadan yıkadım ve cildim yumuşacık oldu. Etkisi beklediğimden uzun sürdü ve her zaman yaptığım günlük makyajı bu peelingden sonra yaptığımda fondötenim cildimle daha iyi bütünleşti¸ makyajım daha iyi durdu. Dudaklarımda da denedim ama ciltteki gibi bir etkisini göremedim. çok beklenti içinde değilseniz mutlu edebilir¸ bende sivilcelenme yapmadı ve tüylerimde de bir artış görmedim şimdilik.

 38. Kivilisini kullandım ve bugün bitti. İlk olarak çok parfümlü. Benim gibi önemsemeyen hatta ne güzel kokuyor işte diyen birisine bile bu koku ne böyle çok ağır dedirtti. İkincisi günlüğü boşver 5-6 saatlik bile pürüzsüzlük veremedi bana. hatta sanırım cildimin yapısını bozdu çünkü zaten yağlı olan t bölgem bunun sayesinde 2 katı yağlanmaya başladı. Parasına değmez hatta indirimli haline bile değmez içindeki ürünleri aktardan alıp 5 katı daha ucuza aynısını yapabilirsiniz.Maskesinden bu kadar memnun kalmışken senden böyle ayrılmam olmadı şeker peelingi:(

 39. Bendeki siyah noktalara karşı¸ kivili olanı. Türkiye’ye gelir gelmez aldım¸ epeydir kullanıyorum. Yorumlamak için uzun süre denemeyi bekledim. Cildim nemsiz¸ karma. Az sayıda sivilcem¸ siyah noktalarım¸ gözeneklerim var. Bu yüzden kuru cildime direk uygulayamadım¸ tanecikler büyük ve sert geldi. Yüzümü ıslatıp öyle kullanıyorum. Suda şeker parçaları eriyor¸ küçülüyor zaten. En sevdiğim özelliği bu oldu. Islak ya da kuru cilde uygulayarak tanecikleri cildinize göre ayarlayabiliyorsunuz. Peeling görevini gayet iyi yerine getiriyor¸ sonrasında cildimi germiyor. Yüzümden arındırması tahmin etmediğim bir şekilde kolay oldu. İçindeki şekerler eriyince öyle yapış yapış bir his bırakmıyor. Benim cildimde istenmeyen herhangi bir etkiye neden olmadı. Gelelim sevmediğim yanlarına. Siyah noktalarıma¸ gözeneklerime hiçbir etkisi olmadı. Kavanoz şeklini kullanışsız buldum. normalde duşta iyice yumuşayan cildime peeling yapmayı çok seviyorum ama içine su girer korkuma duşa sokamıyorum. Ayrıca yüzümü ıslatıp kullanıyorum ama ıslak ellerimi de içine sokmak istemiyorum. Tüp şeklinde olsa daha kullanışlı bulurdum.Dudakta ise evde yaptığım bal-toz şeker¸ vazelin-toz şeker¸ zeytinyağı-toz şeker ikililerinden bir farkı olmadı. Aman aman bir etkisini göremedim yani. Muhtemelen bitene kadar kullanırım ama bitince tekrar almayı düşünmüyorum.

 40. yaklaşık 1 haftadır kullanıyorum. bende kivili olanı var. cildim yağlı ve gözenekli. kokusuna bayılıyorum. siyah noktalar için çok fazla birşey gözlemleyemedim ama cildimi bebek gibi yapıp pürüzsüzleştirdiği kesin. kuru yüzüme masaj yaparak uyguluyorum. masaj yaparken ciltte iyice ısınıyor yumuşacık oluyor. yüzümü çizmedi asla. baya da bastıra bastıra yaptım halbuki. gözeneklerim için de birşey gözlemleyemedim. 10 kullanımlık falan diyorlar ama 10 kullanımdan daha fazla çıkar bana göre. siyah noktalarıma ilerleyen zamanlarda bir etkisi olmasa da cildime verdiği bebeklik hissi için bitince gene alırım. sivilce gibi birşey yapmadı bende. iyi anlaştık şimdilik bakalım. inşallah üzmezsin beni şekerim.

 41. bu peelingin üç çeşidi var.birincisi kivili siyah nokta karşıtı¸ikincisi besleyici şeker peelingi bunda kakao ve hindistan cevizi yağı var.üçüncüsü ışıltı ve canlandırıcı bunda üzüm çekirdeği yağı var.ortak noktaları hepsi üç çeşit şeker demiş.karma ciltli olup önceden roaccutane tedavisi gören bir ciciş olarak elimdeki çoğu peeling/maskeler cildimde gergin bir etki bırakıyor.bu seferde cildim yumoş yumoş olsun diye ışıltılı canlandırıcı şeker+üzüm çekirdeği yağı olan şeker peelingini aldım.kesinlikle çok beğendim.yüzümde ekstra bir sivilcelenmeye neden olmadı.peelingi yaptıktan sonra hafifçe ipek keseyle dairesel hareketler yaptıktan sonra yıkadım.cildimin yumuşaklığı¸aydınlığını çok sevdim.İçerisindeki yağdan dolayı peeling sonrası ciltte hafif yağlı bir his bıraksa da rahatsız olmadım.kısacası sevdim ama sivilcemin olduğu yere yakın kısma yapmamaya dikkat ediyorum.çünkü yayılır diye riske edemedim.

 42. Yaklaşık bir buçuk ay önce indirimden kivili siyah nokta karşıtı olanı satın almıştım. Cildim kurudan normale dönük. Duştan sonra cildimi kurulayıp¸ öyle uyguladım. Peelingin içerisindeki şekerimsi taneciklerin ciltte erimesi çok hoşuma gitti. Yıkadıktan sonra cildi yumuşacık yapıyor. Ancak¸ ne zaman kullansam ertesi gün burun bölgemde bir adet sivilceye yol açıyor. İlk kez kullandığımda direkt ürüne adreslemek istememiştim ama dördüncü kullanımda da aynı etkiyi gösterdi. Bu sebeple¸ artık kullanmıyorum. Geri kalan ürünü belki vücudumda kullanırım.

 43. Kivilisini sevdim. ilk başta banyoda kullanıyordum ama baktım hemen eriyor¸ kullanım zamanında oynama yaptım:) bende sivilce yapmadı. Siyah noktalara da çok etkili olduğunu düşünmüyorum. Kokusu da deterjan gibi ama yine de sevdim. Makyaj öncesinde yaptığım zaman yumuşacık bir zemin oluşturuyor.entryi okuyunca hep olumsuz yazmışım gibi oldu ama öyle değil gerçekten sevdim:) indirimde 19.90₺ için gayet başarılı.

 44. ışıltı canlandırıcı olanı bir kaç haftadır kullanıyorum. Sivilcelerimde artış yapmadı olan sivilcelere bir etkisi olmadı. Zaten sivilcelerim yanaklarımın yan kısımlarında o bölgelere yapmamaya çalıştım. Siyah noktaları azaltıyor t bölgesine düzenli uygulayınca. Vadettiği gibi ışıltı veriyor sevdim

 45. Watsonstan anneler günü indirimiyle 20 tlye aldım. Az önce denedim. Yağlı ciltler için bence en güzel peeling. Sürer sürmez ısınıyor ve siyah noktalara da ilk kullanımdan etkili. Mutlaka bu indirimde sahip olmalısınız.

 46. Besleyici olan çeşidini almaya niyetlendiğim ama indirim döneminde mağaza mağaza gezmeme rağmen her yerde sadece bu çeşidinin tükenmesiyle edinemediğim ama denediğim bir ürün. Eğer türk kahvesi telvesi ile maske yapmayı denemediyseniz bu şeker peelingleri sevebilirsiniz ama kahve telvesini denedikten sonra bunlara verdiğiniz paranın çöpe gittiğini anlayabilirsiniz. İyi ki tükenmiş de iyi ki alamamışım 🙂

 47. henüz denemedim ancak iki arkadaşım kullandı birinin yüzü çok sivilceli ve memnun kalmadı¸ pek bir değişim görmemiş. öbürünün ise görece sorunsuz bir cildi var ve yumuşattığını söylüyor. sanırım mucizeler yaratmayan küçük dokunuşların peelingi. 

 48. Bende kivilisi var. Şekerleri çok güzel eriyor etki de ediyor ama bir yandan da bu üç şekeri balla vs. Karıştırıp kendim bi karışım çıkarsam daha mı mantıklı olur? Keramet şekerde ne de olsa…

 49. çekilişten kivili siyah nokta karşıtı olanını kazandığım ve bir süredir kullandığım ürün. siyah noktalarımı temizlemese de cildimi bebek gibi yumuşacık yaptı ve ölü derilerden arındırdı. indirimde alabileceğim bir ürün. bunun dışında dudaklarımda daha iyi sonuç verdiğini düşünüyorum.ciciş’ye ve l’oreal’e bu çekiliş için çok teşekkürler.

 50. Kivilisi beni cezbetti diyebilirim.Cildim cidden fazla hassas. Peelingler yararlı olsa da anlaşamıyoruz çoğunlukla ve sorun onlarda değil¸ bende.Ama şimdi kimse de sorun kalmadı. Cildimi yumuşacık yaptı. Düzenli kullanıyorum¸ siyah noktalara elveda. Sivilcelenme 0 ama olan sivilceleri geçirmedi. Cildim sağlıkla parladı. Hoştur yani. Alın¸ aldırın.

 51. kivili ve üzüm çekirdekli olanını bayılarak kullanıyorum.banyodan evvel tanecikler erimesin diye yapıp duşta yıkıyorum.en güzel özelliği germiyor ve kurutmuyor.özellikle üzüm çekirdekli olan ışıltı ve aydınlık cilt vaadini gayet güzel yerine getiriyor.

 52. Kivilisini Migros indiriminden aldım. Kutusu¸ kokusu¸ dokusu çok tatlış. Ben yüz peelingi olarak pek sevemedim¸ etkisini göremedim ama dudak peelingi olarak bayıldım hatta yiyesim geliyor:)) Dudağı yumuş yumuş pürüzsüz yapıyor. Dudak için tekrar alırım¸ hem tek kullanımlık sephora dudak peelinglerinden de epey bir ucuza gelmiş olur.Edit: cicişler editlemek istedim çünkü sezarın hakkı sezara. 1 aylık kullanımımdan sonra özellikle burnumu keseleyip taneciklerle iyice ovunca siyah nokta görünümünde de azalma oldu.

 53. kivilisi ve kakao yaglisina sahip olduğum ürün. kakao yağlı olanını bayılarak kullanıyorum. kurudan normale olan cildimi çok güzel nemlendiriyor. burnumun kenarındaki soyulma problemine de iyi geldi. haftada iki-üç kez kullanıyorum ve oldukça memnunum. yikadiktan sonra peceteye sildigimde yüzümde hala biraz kaldığını gordugum icin peelingten sonra yüzümü mutlaka temizleme kopuguyle yikiyorum.kivilisine gelecek olursak siyah nokta karşıtı demisler ama ben pek bir faydasini goremedim bu konuda. cildimi temizledigini hissediyorum kokusunu ve yapısını da beğeniyorum ama bundan sonra cok sık kullanmam diye dusunuyorum.

 54. Besleyici olanını kullandığım ve resmen aşık olduğum peeling. Farklı markaların farklı peelinglerini denedim ama açık ara farkla benim için en iyisi bu. Yapısı çok kıvamlı kati gibi. Tanecikler bence küçük ama çok hassas cilde sahip olanlarında ellerini biraz islattiktan sonra rahatca kullanabileceğini düşünüyorum tanecikler eriyor çünkü. Kokusu harika¸ pürüzsüz yaptı cildimi elim sürekli yüzümde yumuşacık. Ve gerçekten nemlendirmesi çok iyi. Almayı düşünüyorsanız kesinlikle sans verin

 55. Mağazada ürünü tanıtırlarken kokladığım ve sanırım sırf kokusuna aşık olduğum için aldığım peeling. Siyah nokta karşıtı kivili olanından aldım. Granülleri çok sert değil. Bu açıdan hassas bir cilde sahip olanlar da rahatlıkla kullanabilir. Fiyatı 30 TL. Genel olarak peelinglerin pahalılığını düşününce gayet uygun.İyi tarafları bunlar.Kötülere gelirsek bir hafta kadar kullandım ve yüzümde sivilcelenmeler başladı .O süre içinde de kullandığım her zamankinden farklı tek ürün buydu. Ayrıca siyah noktalarımda hiçbir değişiklik de olmadı. İyi ve kötü yönleri bakımından kıyaslama yaparsak kötüler tabii ki de daha ağır basıyor. Bu yüzden kullanmaya devam edeceğim bir ürün değil.

 56. ciciş çekilişinden kazanınca kivilisini talep ettim. kuru yüze uygulanıyor ve yüzü yumuşacık yapıyor. ben de herkes gibi dudaklarımdaki etkisini çok beğendim hatta dudaklarımda kullandıktan sonra bir arkadaşımdan “dudaklarına ne yaptın çok güzel ve dolgun görünüyor” yorumunu alınca baya bir şaşırdım. siyah noktalara etki etmiyor ama duştan sonra yüzünüzü kurulayıp uyguladığınızda gerçekten duru ve temiz bir yüzünüz oluyor.

 57. kivili olanın cildimde küçük küçük sivilceler çıkardığı¸ siyah noktalarda çok etkisini göremediğim¸ aynı fiyata çok daha iyisini bulabileceğiniz bir ürün. velhasılkelam dudaklarımdaki etkisine a şı ğım. dopdolgun kıpkırmızı görünüyor dudaklarım. alıp da etki göremeyenler bu şekilde kullanabilirler.

 58. ışıltı canlandırıcı olanı denebunu.com dan aldım 3 ürün 40 tl idi bende tam boy 2 ürüne 40 tl çok uygun dedim dayanamayıp aldım. aman aman değil hatta cruelty free takılırken loreal ürünü aldığıma inanamıyorum. bi gaflette bulundum biraz vicdan yaptım. ürün normal bi peeling görevi görüyor. bende ne sivilce yaptı ne kabartı (ki cildim baya hasas ve kılcal damar problemi yaşıyorum) tanecikleri normal cildi çizmiyor. ama o fiyata değecek bir ürün değil. karbonat ile yaptığım peelingler daha bile güzel olabilir.

 59. Migros indiriminden kıvılı olanı yarı fiyatına almıştım¸ daha çok dudak peelingi de olma özelliği sayesinde beni cezbetmişti. Banyodan sonra nemli cilde uyguladım cildim karma fakat yanak bölgelerim çok hassas şeker tanecikleri zamanla kaybolmasına rağmen elmacık kemiklerimi inanılmaz tahriş etti¸ siyah nokta giderme kısmında da başarılı olduğunu söyleyemiycem¸ dudak peelingi konusuna gelirsek yeterince güçlü bulmadım ölü derileri gidermek için tadı da çok kötü hiç doğal içerikli gelmedi¸ cildiniz hassas ve alerjikse almayın derim şayet ben bir daha kullanmayı düşünmüyorum.

 60. Birkaç ay önce buradaki çekilişte ışıltı canlandırıcı olanını kazanmıştım. Kokusu harika. Her kokladığımda canım üzümlü limonlu kek çekiyor. Ben çok fazla kullanmıyordum çünkü şekerle yüzüme peeling yapma fikri çok da hoşuma gitmedi. Sivilcelerim de olduğundan yüzümü hırpalamak istemedim. Ben şu şekilde kullanıyorum¸ elime biraz alıp suyla ıslatıyorum. Ellerimi ovuşturup şekerleri eritiyorum. Daha sonra yüzüme maske gibi sürüyorum. On dakika falan bekleyip yıkıyorum. Yüzümün kuru ve mat olduğu günler çok iyi geliyor cildime. Yumuşacık ve pürüzsüz yapıyor. Eğer benim gibi şekerle peelingden hoşlanmıyorsanız mutlaka deneyin

 61. Besleyici olan peelingi yaklaşık 2 aydır kullanıyorum. Yüzümde minik minik pütürler vardı¸ hepsini geçirdi diyebilirim. Sivilce problemi yapmadı ancak biraz yağlı bir his bıraktığı doğru. Bu peelingden sonra kesinlikle yüz yıkama jeli kullanarak yüzünüzü yikamanizi öneririm çünkü hafifte olsa yüzü biraz kahverengiye boyuyor. cildimi beslediğini sanmıyorum ama kesinlikle çok güzel bir peeling etkisi yarattı pürüzsüzleştirdi. Severek kullanmaya devam edeceğim.

 62. Besleyici olan yeni bitti. Bu peelingin kokusuna hastayım. Yüzüme sürerken ağzımdan salya aktığını bilirim¸ özellikle de dudagima uygularken tabii ! Yumuşacık yapıyor yüzümü¸ cok seviyorum. Kivili olanı yeni açacağım. Onun da kokusuna tav olup aldığımı söylememe gerek var mı bilmiyorum. Siyah noktaları da azaltirsa¸ şahane !

 63. hiçbiri para etmeyen peelinglerdir.hiçbir işe yaramıyorlar ve gereksiz derecede pahalılar.asla almayın ve kullanmayın.

 64. Beni çok şaşırtmış olan ürün. Tüm bloggerlar övdüğü için önyargı ile aldım ama hakikaten muazzam bir peeling. Sürdüğünüz an o bebeksi etkiyi hissediyorsunuz. Yıkadıktan sonra da o hissiyatı korumaya devam ediyor. Dudaklarınıza da kullanabilirsiniz

 65. Cildi aydınlatmayı vaat edenini kullandım. Verdiği his güzeldi güzel nemlendiriyordu ama vaatlerini asla gerçekleştirmiyor. Dudak peeling i olarak kullanmayı sevmiştim ama sırf bunun için tekrar almam güzel bir fiyata düşmezse tabii

 66. Kivili olanı kullanıyordum ve çok memnundum ışıltı canlandırıcı olanını da denemek istedim ama taneciklerini hiç hissetmedim nedense:( ama ikisi de kullandıktan sonra müthiş bir nem bırakıyo özellikle ışıltı canlandırıcı

 67. kivili olanı kullandım dün¸ sürdüğüm andaki sıcaklık hissi çok hoşuma gitti ve de etkisini hissettirdi cildim yumuşadı pürüzsüzleşti..

 68. Kivili olanının yarısını kullandım. İlk sürdüğünüüzde cilt ve dudakları yakıyor ama bu güzel bir his¸ sanki cildimi temizliyor gibi hissettim. Onun dışında ne sivilcelenme ve tahriş yaptı¸ ne de siyah noktalarıma bir çözüm oldu. Benim için olmazsa da olur bir ürün. Bitince gidip tekrar almam diye düşünüyorum.

 69. .Besleyici olanını alıp kullandım. Yüzünüzü bebek poposu yumuşaklığında bırakıyor gerçektenn. Kokusu da muazzam. Yüzdeki o pütürleri tamamen yok ediyor. Bütün gün yanaklarıma dokundum😄 Dipnot olarak kıl köklerini besleyebilir¸ dikkat edin!!

 70. kivili olanını 2 haftalık bir sabah akşam kullanım ile bitirmiş bulunuyorum¸ oldukça bereketsiz bir ürün. ürünü makyajımı temizledikten sonra temiz cildime kullanıyordum ya da uyandığımda yumuş yumuş gece kirlerini atmak için.ilk kullanmadan itibaren cildinize yapış yapış olmayan bir yumuşaklık veriyor ve bu yumuşluk 1 saat kadar böyle devam ediyor. sonrasında da genelde cilt kremimi sürüyorum. bazende cildimi o yumuşluk gitmeden kremledim.gözenek temizleme konusunda tamamiyle fiyasko olduğunu düşünüyorum. zaten şeker tanecikleri 20. saniyede eriyorlar¸ cildinize ürünle masaj yapmış oluyorsunuz.ilk kullanımdan itibaren cildime bi ışıltı verdiği de doğru. 2 haftalık kullanım ne kadar etkilidir tabi bilinmez ama özellikle üst yanak bölgemdeki ve kaş aramdaki pürüzler %60 daha az. ürünün cildimde bir berraklık oluşturduğu gerçek. partüküller çok küçük olduğu için var olan pürüzleri tetiklemedi ve cildim daha iyi diye düşündüm.normalde peeling in gücüne göre birer gün arayla ya da hafta da 2 uygulardım ancak bu ürün çokta peeling gibi değil yüz rahatlatmak için gibi düşünebilirsiniz. yanlış bir isim tercihi olmuş. indirimden alır mıyım yine? alırım¸ ama kivili almam. ötekileri denerim.

 71. Cilt tipim: Karma¸ hassas değil¸ sivilceye meyilli değilPeeling arayışındayken indirim de kivili olanını aldım. Bir peelingden beklenen temizliği yerine getiremiyor. 3-4 farklı şekilde kullandım ama hiçbirinde verim alamadım. Yukarıda cicişnün de bahsettiği gibi çok bereketsiz bir ürün. Birkaç kez düzenli kullandıktan sonra şişenin yarısı bitti. Kullandıktan sonra sivilce yaptığını gözlemleyince dudaklarımda kullanmaya başladım bu sefer dudak çevremi pütürleştirdi. Ben ne yazık ki hiçbir kullanım şekliyle anlaşamadım. Cildim sivilceye meyilli olmadığı halde kullandıktan bir gün sonra aktif sivilceler çıktı yüzümde. Kalan yarısını dirseklerimde ve bacaklarımda kullanarak bitirdim. Birdaha alacağım bir ürün değil¸ fiyat performans olarak değerlendirmeyeceğim kadar kötü. 

 72. esmer şekerli olanını aldım.ondan önce gidip 100 liraya Korendy’den skinfood’un esmer şekerli olanını almıştım.aynı işi görüyor ha skinfood biraz daha iyi temizliyor parlatıyor.evde bile yapılır almaya gerek yok bunları gerçekten.ben ne yapıyorum sözlük ya.

 73. Besleyici olanından edindim yaklaşık bir ay önce¸ eskiden hindistan cevizi yağı ile yaptığım maskelerle zar zor yakaladığım yumuşaklığı sağladı bana. çok beğendim. yüzümün solgun görüntüsü gitti¸ daha canlı ve renkli görünüyor artık. temiz cilde uyguluyorum birkaç dakika dairesel hareketle ovalıyorum biraz bekletip ılık suyla yıkadıktan sonra yumuşacıık bi yüze kavuşuyorum. ha ri ka.

 74. Yaz¸ kış kuruyan dudaklarım için dudak peelingi arayışı içindeydim bu arayış sırasında evde bal ve şekerle kendime dudak peelingi yapardım fakat bir gün gratiste indirim zamanı gezerken raflarda kivili peelingi gördüm dudak için uygun olduğunu gördüğümde çok sevindim açıkçası yüzüme hiç kullanmadım kullanmamda sadece dudaklarım için aldım ve ilk kullandığımda dudaklarımı yaktı biraz şişirdi ama geçici anlık bir yanmaydı yıkadığımda yumuşacık azıcık şişmiş¸ pembiş dudaklarım oldu dolapta saklıyorum kullanmaya devam ettikçe yanmadı hiç¸ dolaptan çıkarıp sürdüğüm için ferahlatması¸ dudaklarımın artık hep pembiş olması¸ dudağımın nemini koruması ve artık kuruyup çatlama problemimine çözüm bulmuş olmam¸ mat ruj süremezken artık hep sürüyorum¸ çok seviyorum yahu dudak bakımı için vazgeçilmezim oldu 🙂

 75. Bende bu serinin tamamı var. İndirimde almıştım. 19 liraydı indirimli fiyatı bugün bir baktım indirimli fiyatları 30 lira olmuş. Çok memnunum hepsinden de vaadlerini yerine getiriyorlar. Yüze sürdükten sonra ısınma başlıyor. Ovalayarak biraz yüzünde bekletiyorum. Sonra güzelce temizleyip nemlendiriyorum. Pratik ve etkili bir ürün ailesi olmuş.

 76. Kuru cildim icin besleyici olanını kullanıyorum¸ kuruluğu yatistirir yaziyor diye aldım¸ 2 haftadır her gün kullanıyorum¸ tüylenme yapmadı ama cok tüy sorunum yoktur. Gayet iyi geldi¸ fondöten öncesi kullanıp¸ kremimi sürüp fondotenimi sürüyorum ve o pul pul görüntü olmuyor gerçekten¸ baya memnun kaldım ama sonucta peeling her gün kullanmak huzursuz ediyor tabi biraz.

 77. Vadettiği ışıltı/parlaklığı sağlıyor.. cilde kısa sürede olsa nem veriyor ancak (bendeki kivili) siyah nokta karşıtı denilmesine rağmen ben siyah noktalara bariz bir etkisini göremedim. indirimlerde alınırsa f/p açısından iyi olarak kabul edilebilir. Yeni ürünler denemeyi sevdiğimden bitince tekrar almayı düşünmüyorum.

 78. Besleyici olanı içindeki hindistan cevizi yağı içeriğinden midir bilinmez ama feci ağrılı sivilce yapıyor aman dikkat.Temizlemesi eh işte¸ öyle aman aman bir temizlik beklemiyordum zaten. Birkaç şans daha verdim lakin hepsi iltihaplı sivilcelerle sonuçlandı. Oysaki yumuşatmasını çok beğenmiştim. Kışın kuruyan ciltler için iyi bir ürün olabilirdi¸ kalbim kırık.

 79. esmer şekerli olanı denedim çok beğendim¸ sivilce de yapmadı. yumuşacık yapıyor¸ nemli bırakıyor¸ makyajı falan da çok güzel gösteriyor. (ben maskeleri yüzümden temizlemek için minisonun yüz bezlerini kullanıyorum. 4’lü satılıyor görünümü biraz mikrofiber mutfak bezlerini andırıyor. kalan ürünü tamamen cildimden arındırdığım için de sivilce yapmamış olabilir diye eklemek istedim.)

 80. İlk çıktığı zaman bütün serisini aldım. Hepsi var bende sabahları genelde yüzümü yıkadıktan sonra önce elimde ısıtıp sonra yüzümü yıkıyorum. Ölü deri arındırdınız için anlık ışıltı veriyor. Tek amacım fondöten tam otursun. Onun dışında siyah noktaymış falan filan vaadlerini yeterince yerine getirmiyor. Biterse alır mıyım almam her halde zira indirimsiz fiyatı 50 lira olmuş.

 81. kivilisini kullandım. peeling olarak cidden işe yarar ama sürdükten sonra benim tenimde ekstra bi yanma hissi oldu hep. korkumdan hiç çok tutamadım. hassas cildi olanlar dikkat etsin.

 82. Kivilisini deneme fırsatı buldum. Arındırma anlamında tatmin etti ancak aman aman da bir etkisini görmedim. Yalnız biraz bereketsiz bir ürün¸ indirimden almakta fayda var. Ben aylar önce eveshop’tan 20 TL’ye almıştım.

 83. dudak peelingi olarak da kullanılanını bitirmek üzereyim. fakat anlamadığım nokta şu: sevdiğimiz bir yağın (örneğin hindistan cevizi yağı) içine esmer şeker koysak da peeling yapsak aynısı olmaz mı? hem de bir dünya kimyasalı yüzümüze parayla sürmemiş oluruz. deneyeceğim.

 84. Hiçbir etki sağlamayan hayalkırıklığı bir üründür benim için… Umarım yüz tüylerini beslemiyordur ayrıca

 85. ben üzüm şekeri yağı olanı almıştım. peeling olarak bir derece (ki aynı işlevi gören ve yarı fiyatında olan bir ton peeling var) ama geri kalan vaatleri yerine getirme konusunda sıfır. parasına değmez¸ oyna devam.

 86. Bu serinin besleyici olanını neredeyse bir sene önce 20 lira gibi bir fiyata gratisten almıştım. Öncelikle belirtmem gerekirse cildim kuru ve bu peelingi duştan sonra yaptığımda cildimde bıraktığı o yumuşaklık hissi beni şımartıyor. Fakat bu his çok kısa bir süre için geçerli. Cildimin yeterli nemi aldığını asla düşünmüyorum. Arada erkek arkadaşım da uyguluyor öpmelere doyamıyorum¸ ama çok büyük bir eksisi var. Ne zaman bu maskeyi yapsa ertesi gün alnında minnak sivilcelerle uyanıyor. Şahsi fikrim¸ gereksiz bir ürün. O paraya kendime bir çikolata ziyafeti versem daha çok şımarırdım.

 87. kivili olanını almıştım¸ aklıma geldikçe kullanıyorum. anlık etki olarak cildi berraklaştırıyor ve cilt tonunu eşitliyor. dudaklara da uygulanabiliyor olması güzel. bir de çok güzel kokuyor.

 88. Üzüm çekirdeği yağlı olanı¸ yağlı cildimi haklı olarak yağlandırdığı için manikür rutinime dahil ettiğim bir ürün oldu. Tırnak etlerimi yumaşatıp tırnaklarımı parlatıyor. Böyle kullanınca ürün çöp olmaktan da kurtuldu. Bitince indirimde tekrar alabilirim aynı şekilde kullanmak için. kek hamuru gibi çok tatlı kokuyor.Bunu yazmayı nasıl unuturum editi: tırnaklarımda yeterince bekletip ellerimi yıkayacağım zaman ürünü ellerime iyice yediriyor gibi yapıyorum¸ ovuşturuyorum ve süper bir peeling oluyor. Pamuk eller<3

 89. yaptıktan hemen sonra cildim çok güzel. üründen istediğim verimi alıyorum. ama çok kısa süre sonra kayboluyor. bu kadar para verip kısa süreli etki olması kesinlikle çok büyük eksi. yüzüme sürmediğim zamanlar dudaklarıma sürüyorum cidden dudağımın tüm kuruluğunu alıp yumuşacık yapıyor.

 90. Kivili olanını almıştım. İçindeki partiküller çok büyük ve eğer cildiniz inceyse çizebilir. Cidden şekerli bir yapısı var¸ ben peeling olarak beğenemedim ne yazık ki… Hala hassas cilde göre peeling arayışı içerisindeyim.

 91. Uzun zamandır peeling arayışım vardı. Cildim karma ve çene kısımlarımda çok sık sivilce çıkar. Bu yüzden likit peeling arayışına girmiştim fakat fiyatları pahalı ve işe yarayıp yaramadıklarından emin olamadım çünkü kayda değer kullanıcı yorumu yok. Bugün gratis indiriminde besleyici olanını aldım. Açıkçası tereddütlerim vardı fakat ilk kullanım olarak oldukça beğendim. T bölgemde kullandım ve bence peeling işini gayet güzel yapıyor. Hiç bir şekilde hassas cildimde hassasiyet yaratmadı. Tanecikler olması gereken büyüklükte. Peeling sonrası kuruluk yaratmıyor. Şu an gerçekten t bölgem hiç olmadığı kadar pürüzsüz ve yumuşak. Üstüne her zaman kullandığım gül suyu toniğimi geçtim. Vallahi iyi. İnşallah böyle devam eder performansı. İlerde güncellerim girdiyi. He bir de aktif sivilcelerin üstüne hiç uygulamadım t bölgemde sivilce yoktu. O açıdan da dikkat edilmeli.

 92. Cok buyuk bir etkisini gozlemlemedigim peeling¸ yuzume kisa sureli puruzsuz bir etki veriyor¸ cildimi peeling sonrasi kuru hissetmiyorum¸ sivilce yapmadi ve egzamaya yatkin cildimi irite etmedi genelde loreal urunlerindeki parfum kokusu egzamami arttirir. 

 93. placebo etkisi mi artık nedir bilemiyorum ama bu maskeyi/peelingi kullandıktan sonra yüzümü canlanmış hissediyorum. yalnız emin olduğum bir özelliği var ki o da cildi nemlendirmesi¸ kullandıktan sonra yüzü yıkarken bile yağlı his çok kuvvetli ve ilginçtir o yağlı maddenin etkisi kötü değil. severek kullanıyorum.

 94. İlk kullandığım zaman fazla bastırdığım için yıkadıktan sonra yüzüm kırmızı olmuştu. Bildiğiniz yanaklarım¸ alnım¸ burnumun üstü falan ve biraz yandı. On dakika sonra o kızarıklar geçti. Alerji yaptı diye düşündüm o an.  Bir hafta sonra tekrar kullandım bu sefer bastırmayarak¸ narin narin yıkadım kızarıklık sorunuyla karşılaşmadım. Ürünün etkisi güzel anlık olarak ama yani muhteşem bir etki yaratmıyor öyle. Çok hassas bir cildiniz varsa haşur huşur yüzünüze sürmeyin derim benden demesi. 

 95. Birkaç ay önce besleyici olanını almıştım. Memnun kaldım¸ tanelerinin büyüklüğü iyi bence. Ama sürekli kullanmadım¸ bazen kahve telvesiyle de yaptım peelingi. Bendeki kakaolu kokusu çok hoş ama dudaklara yapınca tadı çok kötü geliyor. Dün elime denebunu’dan aldığım exclusive kutu ulaştı. içinde kahveli peeling (yorgunluk karşıtı) de vardı. Bugün denedim onu ama o nasıl bir yanma anlatamam. Elim bir sobaymışçasına sürdüğüm yer aşırı ısınıyordu. Kimyasal bi yanma değil de sanki yüzümün o tarafı çok sıcak bir ortama girmiş gibi yandı. Peelingimi yaptım yıkayınca her şey geçti bir sıkıntı olmadı neyse ki. Bu üründe aynı şeyi yaşayan biri varsa¸ bir mesaj uzağındayım. Gerçekten bende mi¸ bendeki üründe mi yoksa genelde mi bi sorun var çok merak ediyorum.

 96. Üstteki cicişnün yaşadığı ısınma problemini bende yaşadım. Böyle söyleyinde laptop yorumu yapıyor gibi oldu swhElle beauty boxdan yorgunluk karşıtı olan versiyonu çıktı. Normalde tanecikli peeling kullanmıyorum. Bunun tanecikleri de zaten vucut peelingi ebatlarında. (ŞAhsi tavsiyem cildiniz ne kadar kalın olursa olsun bu kadar iri tanecikli agresif ürünler kullanılmamasından yana) İçerisindeki kafeinden faydalanırım belki diye sürüp ovalamadan yıkayayım dedim. Yüzüme sürdüğüm andan itibaren bir ısınma başladı. Böyle ürünün cildi yakması falan değil. Bildiğin ürün ısındı cildimden ateş püskürüyor sanki. 3 saniyede suratım kıpkırmızı oldu. Hemen yüzümü yıkadım. Yıkayınca kahve içeriğinden kaynaklı tam arınmadı gibi hissettim kendi temizleme jelim ile de yıkadım. Kalıcı bir hasar olmadı ama hemen yıkamasam derim elimde kalırdı sanırım.Şuan vucuduma bile sürmek istemiyorum. Bu problemin neden kaynaklandığını tespit edip ürüne bir uyarı eklemeleri gerektiğini düşünüyorum. Tanım: çok iri tanecikli ve kullanırken yüzünüzü yakan bir tür peeling.

 97. Tanecikleri çok iri ve yüzümü çizdiğini hissediyorum. Yanma gibi bir his yaşıyorum her kullandığımda maalesef.

 98. Siyah nokta karşıtı olduğu için indirimden almıştım. Içerisinde kivi tohumları bulunuyor. Yavaş uygulamakta fayda var yoksa cildi tahriş edebilir. Siyah noktalara çok bir etkisi olmadı fakat makyaj öncesi uygulanırsa pürüzsüz bir cilde sahip olunabiliyor. Haftada bir uyguluyorum ben. Sivilce yapmadı şu an için¸ gelişme olursa girdiyi güncellerim.

 99. taneleri çok büyük olan ve inanılmaz parfüm kokan bir peeling çeşidi. dudaklarımda uygulama yaparak tüketmeye çalışıyorum ama bir daha almam.

 100. Tüm yüze kullanmak için pek uygun değil¸ tanecikleri biraz sert ve büyük¸ özellikle beyaz tenli hassas ciltler yanak ve alın bölgesinde hassasiyet problemi yaşabilir. Karma ciltler için ideal¸ özellikle T bölgesinde güzel sonuç veriyor. Bence ürün dudak peelingi olarak değerlendirilebilir¸ düzenli kullanımda dudakları pürüzsüz ve yumuşacık yapıyor.

 101. Uygun fiyatlı drugstore ürünlere göre performans olarak çok başarılı. Cildim hassas ama ona rağmen sonrasında nemlendirmek şartıyla bir sorun yaşamadım. Cildimi bir gün boyunca pürüzsüz bıraktı¸ siyah nokta görünümünü azalttı. İlk gün sonrasında çoğu peeling bende etkisini yitiriyor bu da öyle oldu. Sivilce yapmadı. Genel olarak beğendim ve tekrar kullanırım.

 102. .Selam cicişler¸Yaklaşık 2 hafta önce aldım ürünü. Şimdiye kadar neredeyse bütün kozmetik markalarının peeling ürünlerini kullanmış biri olarak yazıyorum. Ürünün kullanma kılavuzunda haftada 3 kez kullanımı öneriliyor ancak ben haftada bir kez olarak kullandım¸ benim için yeterli oldu.İlk olarak üründen daha sonrasında deneyimimden bahsetmek istiyorum.Ürün cam kavanoz içerisinde (bunun  bir artı olduğunu düşünüyorum.) 50 ml lik bir ürün. 3 çeşidi bulunuyor. Ben yeşil olanını yani siyah nokta karşıtı olanını aldım. Dudaklara da uygulanabiliyor. Kesinlikle bu özelliği de ürünü tercih etmemde sebep oldu. Ürünün çok ince tanecikli bir yapısı var ayrıca irice kivi taneleri var içerisinde. Koku takıntılı bir ciciş olarak bence efsane bir kokusu var. Yememek için kendimi zor tutsam da sonrasında kazara dudaklarıma uygularken tadına bakmış oldum. Kokusu ne kadar güzelse tadı o kadar kötü. Dikkat edin cicişlerim benim gibi yanlışlıkla da olsa tadına bakmayın o tat ağzınızdan uzun süre gitmiyor 😅 Ürün ile ilgili deneyimime gelecek olursak ilk sürdüğümde yanma hissi uyandı yani ısınıyor. Çok hassas yapılı bir cilde sahipseniz kesinlikle önermiyorum. Ben bu konuda herhangi bir sıkıntı yaşamadım.  Göz çevrem hariç bütün yüzüme masaj yaparak uyguladım. Yüzümden hemen arındı. Kesinlikle kalıntı bırakmıyor ya da uğraştırmıyor. Yüzümü kuruladıktan sonra bu ürünü daha önce nasıl keşfetmemişim dedim içimden. Yüzüm bebek poposu gibi olmuştu. Ertesi güne kadar yumuşaklığını korudu cildim. Herhangi bir itiyasyona sebep olmadı şimdilik. İndirimden 25 tl ye aldım. Normal fiyatı 50 tl sanırım. Tekrar indirimde yakalarsam alıp kullanmaya devam edeceğim gibi görünüyor. Karma ciltlere önerebileceğim bir ürün. 

 103. Kıvılı olanını Görkemin önerisiyle almıştım.Hüsran oldu. Pedikürde baya iş görüyor ama.Kahveli olanını da kullandım. Kivili olanı hiç sevmedim. Yıkadıktan sonra yapış yapış bir his bırakıyor. Granülleri yüzü çiziyor. Ama kahveli olan nispeten daha güzeldi. Hangisi bir daha alırım? İndirim döneminde kakao ve hindistan cevizi yağlı şeker peelingi sepete atarım. Bu indirimden kömür kıl maskesi bittiği için besleyicilikten ziyade eşitleyici ve temizleyici olan versiyonunu limon yağı içeren kıl maskesi aldım. Editlenecek buralar.Not: ciciş moderatörlerinin acilen değiştirilmesini talep ediyorum.

 104. besleyici olanını bitirmeme az kaldı. yüzümde peeling etkisi hissetmedim doğrusu¸ daha çok yağlı bir his veriyor. dudaklarımda kullanmaya çalıştım ancak evde yaptığımız zeytin yağı – şeker peelingi dudaklarda çok daha etkili.kısacası blogger’ların pohpohlaması sonucunda aldığım ürünlerden biri¸ hiçbir etkisini göremedim ne yazık ki.

Siz ne düşünüyorsunuz?