“L’oreal paradise extatic mascara” için 133 yorum

 1. gelir gelmez aldığım ve aşırı memnun kaldığım bi maskara oldu. kirpiklerim kıvrık ve uzunlar. maskarada aradığım siyahlık ve hacim. paradise bunu çok güzel sağlıyor. ikinci katta biraz topaklanabiliyor ama temiz bi fırçayla kontrol altına alınıyor kolayca. elimdeki maskaraların açık ara en iyisi.

 2. içeriğine bir bakayım dedim¸ ilk sıralarda parafin var ki kendisi petrol türevi olur. merak ettiğim bir maskaraydı ama bu sebep beni almaktan vazgeçirdi.küçük bir hatırlatma¸ içerik sıralaması en çok bulunan maddeden en az bulunana doğru yapılır. ilk sıralardaki içerikler ürünün önemli bir kısmını oluşturur.

 3. yine şişirilmiş bir ürün kirpikleri yapıştırıyor topaklanma yapıyor yeterince kıvırmıyor ıslak nasıl bu kadar beğenildi şaşırdım açıkçası. dökülme yapmadı bende tek artısı bu

 4. Kozmetikte en yoruma açık ürün grubu sanırım maskaralar. Ben acıkcası lash sensationalı bayılarak kullanıyorken¸bu ürünü de çok sevdim.Elimdeki too faced better than sexi de açıp bir gözüme bunu bir gözüme lash paradise’ı sürdüm. Fark çok çok azdı. Too faced boşlukları dolduruyor biraz daha yoğun kirpik görüntüsü veriyor tek farkı bu.İçeriğinin temiz olmadığı söyleniyor yine dikkatli kullanmakta fayda var

 5. çok merak ederek bir loreal standına gittim. lash sensational maskara zamanında olduğu gibi ürün bulamayacağımı sandım ama yanıldım. stand dopdoluydu. bu işte bir gariplik var dedim ama kendimi öyle şartlamışım ki¸ testera henüz bakmadan bir tane attım sepete¸ ardından tester ürünü incelemeye başladım. omg o nasıl bir fırça!? stanttaki kuru fırça haliyle alakası yok! kılları uzunlu kısalı¸ yapış yapış tipsiz bir şey. o tipte bir fırçanın ancak kirpiklerimi yapıştırıp öylece bırakacağını düşündüm ve o an overrated olduğuna karar verdim. sepetime attığım ürünü de geri bıraktım.testerda mı bir gariplik vardı anlamadım gitti…

 6. Yine benim için overrated bir ürün . Neden mi ? Çünkü açıkçası elimdeki diğer maskaralardan farklı bir sonuç olmadı. Şuan kullandığım max factor 2000 calorie maskarası bin basar . Kipriklerim düz uzun seyrek ve inatçılar öyle kolay kolay istediğim şekilde olmaz . Uzattı kirpiklerimi ıslak olduğu için ilk açtığımda topaklanma yapmaya müsaitti. 1 hafta kadar kullandım mambeğenmedim max factorle yola devam 

 7. ‘çöpe beş kala’dan yazıyorum. herkes bu maskaraya ayılıp bayılırken bende mi sorun var anlamadım. hiç sevmedim.kirpiklerim çok gür olmasa da uzun. maskaradan beklentimse topaklanma yapmadan renk vermesi¸ ne fazla bir hacim ne de uzatma bekliyorum yani aslında. topaklanıyor bu? üstelik kirpikleri birbirine yapıştırıyor. ama keşke en kötü yönü bu olsa.bir kere benim gözlerimde yanma yaptı ama zaten aşırı hassas oldukları ve genel olarak alerjik bir bünyem olduğu için çok şaşırmadım. diğer yandan 4-5 saat içinde kuruyup minik minik göz altıma dökülüyor¸ şu an eve gelip aynaya bakmamla sinirlerim bozuldu. temizlemede de çok sıkıntı yaşıyorum¸ bana göre benefit they’re real’dan bir farkı yok bu zorluk açısından. clinique ve sephora’nın göz makyajı temizleme sularıyla ve cyrene’in makyaj çıkarıcı yağıyla denedim. pamuğu gözümde bekletsem de sildikçe boya çıkıyor¸ sildikçe boya çıkıyor. bunun sonu yok mu ya kaç tane kirpik döktüm çıkarana kadar.bana şimdiye kadar perricone’dan başka maskara yaramadı. daha uygun fiyatlı muadili bulayım diye diye paramı çöpe atma döngüsüne girdim yine.

 8. piyasada böyle bir mascaranın eksikliği vardı bence. bu tabi herkesin maskaradan ne beklediğine göre değişir. ben kirpikten yana şanslı olduğumdan dolayı benim için en önemli özellik sabit durması¸ akmaması ve kirpikleri yapıştırmaması. yaz kış waterproof maskara kullanırım ço nadiren bunun gibi wateproof özelliği olmayanını alıyorum. ben çok ama çok beğendim. sert ve net duruyor. dökülme ve bulaşma yapmadı. kirpiklerimi biraz uzattı ve yapıştırmadan dolgunlaştırdı. benden kendisine tam puan.

 9. Lash sensetional’ın kirpiklerimi dökmesinden sıkıldıgım ve övgüler sebebiyle çok merak ettiğim için aldığım maskara. Kötü bir maskara diyemem ama ben sevemedim pek¸ güzel uzatıyor ciddi hacim veriyor ama benim kirpiklerimi çok yapıştırdı yahu¸ bunu bitirip bir daha almayacağım

 10. bu maskara çok iyi hacim veriyor¸ kıvırıyor¸ ama kirpikleri yapıştırma riski var dikkatli süremek gerek. ayrıca şu örümcek bacağı görünümü beni rahatsız ediyor.

 11. Heyecanla alıp ilk kullandığımda dünyanın en güzel maskarası bu dedim ve ilk indirimde ikincisini bile yedekledim. Gel gelelim 3 kullanımdan sonra kıvamı o kadar çamurlaştı o ilk sürümü bozuldu¸ bir daha aynı performansını alamadım yapış yapış bir şey oldu. elimdekiler bitince bir daha almayacağım. fiyatı da uygun sayılmaz hani¸ Daimi favorim deborah absolute volume’e geri döneceğim sanırım.

 12. Çok övüldü diye aldım. Kirpiklerimi uzattı dolgunlaştırdı ama ürün fırçaya çok geliyor bence bi de gramajı diğer maskaralara göre az. Çabuk bitiyormuş öyle duydum bakalım bir ayda bitecek mi benim ki de . Bu arada indirimde bile zor buldum. 

 13. Benim sıfıra sıfır orandaki hiç olmayan kirpiklerimi bile belirginleştiriyor. Sürerken kutusundaki rimelin tamamı fırçaya yapışıyor ve fırçadaki artıkları temizlemeniz gerekiyor. Makyajı silerken de çıkartması oldukça zor. Sanırım içinde zamk varmış. Yoksa bile nasıl olduğunu anlamak için kirpiklerinizi çok güzel yapan bir zamk kullanıyormuş hissini hayal edebilirsiniz.

 14. Too faced olsun¸ guerlain oldun çoğu markanın rimelini kullanan birisi olarak bu benim favorim oldu! cidden çok çok çook güzel. kripiklerim çok belirgin oldu ve ben buna bayılıyorum!

 15. evet mükemmel uzatıyor¸ kıvırıyor¸ takma kirpik etkisi veriyor. ama bu maskara kirpikleri yapıştırıyor kardeşim! ben bu işlevlere ek olarak kirpikleri tek tek ayıran maskaraları (bkz: maybelline lash sensational) seviyorum. bu maskaradan o sonucu almak için kirpiklerime uyguladıktan sonra temiz bir fırçayla kirpiklerimi ayırıyorum o zaman çok güzel oluyor.

 16. tek kirpik! tek maskara!sevemedim böyle maskaraları çok yapıştırıyor kirpikleri¸ yapıştırdıkça da ağırlaştırıyor paradise falan değil hell bu.dikkatli sürmek falan denmiş de yahu fazlasını alıyorum fırçadan¸ kirpikleri önceden kıvırıyorum ayrılsınlar tane tane diye yine de yapıştırıyor tek kattafinalde attım maskarayı. paradise çöpü.

 17. Kirpiklerimi cok guzel dolgunlastirdi¸ uzatti ve kivirdi ozellikle dolgunlastirmasi cok iyi. Kirpiklerimi asir yapistirmadi. Altina bir de baz surerseniz tam takma kirpik etkisi oluyor. Ben epey begendim ama gunluk maskaradan cok ozel gun maskarasi benim icin.

 18. sevmedim desem cidden yalan olur¸ fakat yeni alındığında değil de¸ belli bir süre geçtikten sonraki hali ile kullanmayı daha çok sevdim. Zira yeni alınan maskaralar daha bi akışkan-yapışkan oluyorlar. Kendi başına da gayet yeterli bir ürün olduğunu düşünmekle birlikte¸ üstüne 1 kat da Lancome Monsieur Big geçince çok yoğun¸ güzel kirpikler elde ediyorsunuz.

 19. Ben de başta bi çıldırmıştım bu maskara için hatta tek favorim dünyanın en güzel maskarası better than sex’in yerini aldı muadil buldum sandım. Yedekledim bile. Lakin ki öyle değildir. Kirpikleri birleştiriyor gibi. Ben tek tek daha dolgun seviyorum çünkü. Yine de piyasada ki en uygun fiyatlı favorim gibi. 

 20. kıl fırçalı rimellerden pek hoşlanmayan birisi olarak genellikle hoşuma gitti¸siyahlığı güzel¸kirpikleri kıvırıyor fakat ben yine de önce kirpik kıvırıcısıyla kıvırıp sonra kullanıyorum¸tek tek ayıran maskaraları seviyorsanız(benim gibi) sevmezsiniz çünkü kirpikleri birleştiriyor¸üstünden temiz rimel fırçasıyla geçiyorum¸alt kirpikler için şu ana kadar en sevdiğim maskara olabilir mükemmel.yalnız fırçası bir garip¸çok fazla ürün alıyor fırçayı içine sokarken ürün dışarı çıkıyor kenarlarda kalıp bir değişik oluyor.ama yine de sevdiğim bir maskara

 21. resmen şişirme üründür. bunu sürdüğüm zaman abartmıyorum 3 tane kirpiğim varmış gibi duruyor ki az değildir kirpiklerim bu kadar yapıştıracaksa ya da bu kadar örümcek bacağı görüntüsü verecekse neden kullanalım ki?

 22. bu maskarayı kullandıktan sonra acaba yanlış ürün mü aldım diye düşündüm. çok da kötülemek istemiyorum ama benim için çok başarısız bir deneyim oldu . en basit maskarada bile kıvrılan ve uzayan kirpiklerim¸ tek katta hiçbirşey yok gibi¸ daha fazla sürersem de yapış yapış duruyor.

 23. paket açıldıktan sonra ilk kullanımlarda oldukça güzel bir maskaraydı. kirpikleri kaldırıp dolgun gösteriyordu. ancak biraz zaman geçtikten sonra ürünün yapısı bozuldu. katılaştı ve maskaranın ucuna aşırı ürün gelmeye başladı ve kirpikleri yapış yapış yapıyordu. biraz daha kaldıktan sonra da kurudu zaten.

 24. Henüz hayatımın maskarasını bulabilmiş değilim¸ bu konuda da ümitli değilim ama son zamanlardaki favorim oldu kendisi. Sürüldüğünde ilk katta çok belirgin olmuyor¸ hafif uzatıyor ancak ikinci katta gayet güzel dolgunlaştırıp uzatıyor. Bende topaklanma yapmadı hiç ama kat kat sürdükçe topaklanma ihtimali artıyor. Günlük kullanım için gayet ideal bence. Not:Kirpiklerim orta boyda¸ kıvrık ve koyu kahve gibi.

 25. Benim kirpiklerim normal uzunlukta ama çok ince olduğundan yoğun bir maskara uygulamam gerekiyor. Bu maskara ince olan kirpiklerimi belirginleştirdi¸ dolgunlaştırdı. Uzatmada da başarılı buldum. Kalıp gibi olmadı kirpiklerim. Birbirlerine yapışmadılar asla. Tabii burada nasıl sürdüğünüz de önemli. Fiyat olarak çok uygun olduğunu söyleyemesem de ben memnun kaldım.

 26. Benim kirpiklerim gayet sık ve uzun¸ maskaradan beklentim tek tek ayırsın¸ simsiyah olsun¸ uzatsın¸ topaklanmasın¸ akmasın ve dökülmesin. Ben de ilk kullanışlarımda aşık olup yedekleyenler kervanındayım. Ama gerçekten fazla çabuk bozuldu yapısı. Eski halinden eser yok. Bazıları ilk açıldığındaki halini değil bekledikten sonraki halini beğenmiş. Ben ilk açıldığında aşık olmuştum sonrasında nefret ettim. Loreal telescopicten devam beni asla yarı yolda bırakmıyo.

 27. gercekten kirpikleri inanilmaz dolgunlastiran¸ uzun gosteren ve kiviran bi maskara kendisi¸ ama formulu felaket! ikinci kat gecilmiyor¸ cok fazla topaklaniyor. yapis yapis bi his veriyor ve bununla kirpiklerim cok agirlasmis gibi hissediyorum. tekrar alacagim bir maskara olmayacak acikcasi.

 28. Silikon fırça olmamasına rağmen sevdim diye düşünürken 2. katta kirpikleri birbirine yapıştırdığı için benim için şimdiden bitmiş maskaradır kendisi

 29. orta uzunluktaki kirpiklerimi çok güzel uzatıyor(better than sex¸they’re real falan denemedim kıyaslama yapamam) ama fırçasını sevmedim kirpiklerim birbirine yapışıyor plastik düz bir fırçayla ayırıyorum sürdükten sonra.formülünün de biraz göz yaktığını söyleyebilirim.o uzunluğu çok sevdim ama tekrar alır mıyım bilemiyorum.

 30. Verdiği hacim oldukça güzel fakat benim düz olan kirpiklerimi çok fazla aşağı düşürdü.1¸5 ayda topaklandi ayrica¸ ilk defa bir maskaram bu kadar çabuk kuruyor herhalde :/

 31. Malesef yine mutsuzlukla sonuçlanan bir yeni maskara deneyişi daha oldu benim için. Yapıştırıyor ve nasıl seviliyor anlamıyorum. Aplikatörü çekince içinden bir ton rimel çıkmasını da sevdiniz demek istiyorum..

 32. rimelimin bitmesi üzerine güzel bir rimel arayışındaydım ve gidip gelip buna bakıyordum ama fiyatı değer mi bilemediğimden almamıştım. artık rimel aramaktan sıkılıp hazır indirimdeyken alayım yeeaa dedim ve aldım. ilk kullanım çok güzeldi¸ kaldırdı ve dolgun gösterdi. aradığımda da buydu. ama ertesi gün kullandığımda her yerime bulaştı. göz kapağıma¸ göz altıma¸ kaşımın altına… onları temizleyeyim derken farımı da bozmuş bulundum. kırdın beni paradise. i love extreme kullanmaya devam etsem de olurmuş.

 33. İlk çıktığı zaman aldım ve aldığım gibi bitirdiğim tek maskara diyebilirim. Gramajı 6.4ml. Bende kirpiklerimi yapıştırma durumu olmadı. Bana kalırsa fırçasının yapısı etrafa bulaşmasını önlüyor. İstediğim kıvırma¸ yoğunluk ve uzunluğu alabildim. Fırçaları alakasız da olsa chanel le volume’da aldığım etkiyi aldım. Tek eksisi çok hızlı kuruyor fakat gözardı edebilirim. Açık olan rimellerim bittikten sonra almaya devam edeceğim.

 34. ne kadar uzun süre atıl durursa o kadar kirpikleri yapıştıran saçma sapan bir ürün haline gelen maskara. uzun zaman sonra dün yine kullanayım dedim eski başarısından eser yok. şahane drugstore maskara buldum diye seviniyordum bir de.

 35. Aldığım ilk zamanlar bayılmıştım. İlk defa kısa seyrek kirpiklerimi dolgunlaştıran bir maskara buldum diye sevindim hatta ilk indirimde yedekledim. İş yerinde başka bir maskara kullandığım için iki haftadır kullanmamıştım. Dün baktım ki berbat bir formulasyona dönüşmüş durduğu yerde. Kirpiklerimi de yapıştırdı. Keşke bitmeden yedeklemeseydim. Bir daha asla almayacağım maskaradır.

 36. İlk sürüşümde muhteşem bir etki bıraksa da zamanla çamur gibi olan kıvamı nedeniyle kendisinden soğutan bir maskara oldu. Bu sene asla istediğim ürünü bulamayacağım herhalde.

 37. fiyatına değmeyen ürün. kipriklerimi yapiştirdi benim. öven çok var diye merak edip almıltım sıradan bi maskara kullansam bundan daha iyi sonuç elde edebilirdim bence. ilk kat sürdüğünüz de güzel oluyor fakat tek katta istediğim hacmi kesinlikle vermiyor bir kat daha süreyim dediğim zamanda yapıştırıyor öyle sevimsiz bir şey.

 38. Onca mascara deneyimimden sonra favorim bu oldu.Aralıkta almıştım¸ ilk kullandığımda da beğendim hala da beğenerek kullanıyorum bitsin istemiyorum ama elim başka mascaraya gitmediği için bunu günlük sürüyorum ömrünü bitirmek üzereyim. Mascarada en dikkat ettiğim şey uzatması¸ kirpiklerimi upuzun yapsın bana yeter başka bir şey istemiyorum¸ bence bunun için paradise biçilmiş kaftan

 39. İlk aldığımda etkisi harikaydı¸ kirpiklerim kaşıma kadar uzamış gibiydi ancak birkaç ay sonra kirpiklerimi birleştirmeye başladı¸ bi sıvılaştı sanki. Başka maskara almam hep bunu kullanırım diyordum da yeni maskara aramaya başlıcam artık. Üzdü.

 40. O kadar duydum ki aşırı merak edip hemen aldım. inanılmazzz! canım cicişlere tavsiyemdir. Kirpiklere hacim veriyor¸ uzatıyor¸ dolgun gösteriyor¸ saatlerce dolaştım akma yapmadı¸ hatta gözümdeyken ağladım yine çıkmadı. bayıldım¸ hatta stok bile yaptım denebilir. better than sex muadili denmiş¸ o kadar parayı ona veremem ama paradise işimi gördü¸ net.

 41. .Uzun zamandır kullandığım en güzel maskara.Kendisiyle tanıktan sonra Mac’in ve Estee Lauder’in maskaralarını çöpe attım ciddi ciddi.Benefit’in son çıkardığı maskarasını da denedim başarılı bir maskara fakat bunun kadar başarılı bulmadım.Kullanın kullandırın 😂

 42. Kirpiklere hacim ve kıvırma vaad eden uygun fiyatlı mascara. Better than sex mascarayla fırçası tamamen aynı hatta paradisenin kılları daha etkili ikisini de aynanda uyguladığımda paradise daha başarılı sonuç veriyor. Ancak tek kötü yanı çok ıslak olması.  

 43. çok çabuk bozulan maskara. ben de ilk aldığımda bayılanlardanım. iki üç kat sürüldüğünde gerçekten de takma kirpik etkisi veriyordu ama açalı bir buçuk ay civarı oldu ve ilk etkisini kaybetti. eskisi kadar kaldırmıyor ve kirpiklerimi yapıştırıyor. çok çok sevmiştim ama şuan asla parasına değmeyeceğini düşünüyorum.

 44. Bu maskarayı alıp da iki hafta içinde bitiremeyecekseniz asla alınmaması gereken bir maskara. Zira bir hafta sonra öyle bir kuruyor ki kirpiklerinize süremiyorsunuz bile.

 45. İndirimdeyken almıştım. İyi ki de indirimdeyken almışım dedirtiyor. Verdiğim paraya acıdığım maskara. Bu kadar abartılmasını asla anlamlandıramadığım gibi abartmama fırsat kalmadan bitmiş ürün. Ürün ambalajına bakıldığında da görülüyor ki diğer maskaralara oranla bir hayli az miktarlı ama fiyatıyla ters orantılıdır. Alır mıydım bir daha? Almam.

 46. son dönem deneyimlediğim en balon ürün bu maskara olabilir. ilk çıktığından beri elimdeki stoğu bitirsem de alsam diye bekliyordum. en son indirimde artık elimde 1 tane maskara kalmış olmasından mütevellit aldım. yani bir maskara insanın kirpiklerini bu kadar yapıştırabilir mi?! bir de indirimde 35tl mi ne verdim ben buna ki her kuruşuna yazık. nasıl bitireceğim bilmiyorum çünkü sürdükten sonra bir 5dk kadar da kirpiklerimi ayırmaya çabalıyorum.

 47. ilk çıktığı zamanlarda övgülere dayanamayıp almıştım ve bir süre çok severek kullandım gerçekten tam istediğim hacmi¸ uzunluğu veriyor ben maskarada en çok hacim arıyorum ama bazı hacim veren maskaralar hiç uzatmaz ya bunda o yok mesela her şeyi tam ayarında. ama herkesin bahsettiği olumsuzluk büyük bir eksi oldu malesef çok çabuk kuruyor o nedenle bir daha almam¸ kullanım süresine bakarsak bunun yerine better than sex almak daha mantıklı bile olabilir.

 48. ilk 2 ay hayatımın maskarasıydı.Takma kirpik etkisi¸hacim¸simsiyahlık mükemmeldi ya.Sonra kurudu.Yapısı bi garip oldu.Yağ damlattım ama ömrü uzamadı.Çöpü boyladı.Aşk-nefret ilişkisi.Ay bilmiyorum

 49. kesinlikle kötü. kirpiklerim birbirine yapıştırdı ve tüm gün gözümde ağırlık yaptı. bir kez kullandım kenara attım. son zamanlardaki en büyük hayalkırıklığımsın 🙁

 50. ilk kullandığım zaman çok etkiliydi takma kirpik etkisi yaratmıştı ama çok çabuk kurudu. Bir ayda kullanılmaz hale geldi ve kirpikleri birbirine yapıştırıyor.

 51. efsane kirpiklere sahip olmamı sağlayan rimeldir. Ama nasıl sürüleceği bilinmelidir yoksa tam verim alamazsın. Hemen açıklıyorum  cicişler¸ kirpiğinizin en dibinden yukarı doğru maskarayı içe doğru çeviriyorsunuz ve voala! ikinci katı gerektirebilir (topak kaldıysa hop kirpik tarağı)edit1:yazım yanlışıedit2:artık aynı etkiyi göremiyorum

 52. Düz ve seyrek olan kirpiklerime takma kirpik varmışcasına bir etki veren rimelim. Önceden de bahsedildiği gibi çabuk kuruma gibi bir sorunu var bu ürünün ama indirimde bulundukça alınabilecek bir ürün. 

 53. Cok guzel hacim veriyor ve cok guzel kiviriyor kirpikleri¸ topak topak da durmuyor. Ama hemen kuruyor ¸ ben bu kadar cabuk¸bu kadar hizli kuruyan maskara gormedim maalesef cok kisa sure kullanabiliyorsunuz yani. O yuzden bence indirimde bile olsa verilen paraya degmez.

 54. ilk çıktığı ve yoğun ilgi gördüğü dönem almak istemediğim¸ yeni edindiğim maskara.koyu bir better than sex aşığı olarak beğendim ben bu maskarayı. onun kadar uzatıp hacim vermese de bayağı başarılı bir maskara. erken kuruduğuna yönelik şikayetlere de şaşırmadım¸ zaten çok ıslak bir maskara değil. bu nedenle hacimli ve kıvrık durmasını sağlıyor diye düşünüyorum. neyse ben değil görsel konuşsun¸ benden beğeniyi aldı. günlük olarak kullanırım ben bunu. ilgili medya: 1

 55. bayram indiriminde denemek için aldığım maskaradır kendisi. çok övülüyordu dayanamadım. waterproof versiyonu gelmiş onu satın aldım. tek katta kirpiklerimi çok güzel kıvırıp hacim de verdi. fakat ikinci katta inanılmaz topaklanma yapıyor. normal versiyonu nasıl bilmiyorum ama waterproof olanını silmek için gözlerimi oyup kirpiklerimi yolmam gerekiyor. bu yüzden kullanmaya korkar oldum.

 56. Kısa¸ düz ve seyrek olan kirpiklerime ilaç gibi gelen maskara. Bir kaç kat uyguladığımda gerçekten takma kirpik etkisi yaratan ve gerçekten şimdiye kadar denediğim maskaralar arasında açık ara en iyi olanlardan bir tanesi. Tek eksisinin çabuk kuruması olduğunu düşünüyorum. Yaklaşık 3 ay içinde 4 tane falan bu maskaradan bitirmişim. Yakın zamanda da bu maskaranın waterproof olanının çıktığını gördüm. Waterproof olanın ambalajı mavi. Henüz onu deneyemesem de¸ ilk gördüğüm indirimde alıp onu da denemek istiyorum. 

 57. Ürün yapısı oldukça güzel kirpiklerimden kolay çıktı ve dökmedi. Tek eksiği kirpiklerin hepsini tarayamaması¸ yine de beğendiğim bir ürün oldu. 

 58. 1 aydan uzun süredir kullandığım için başlığa giriş yapıyorum.Gratis indiriminden 33 tl’ye almıştım. Standlar epey boşalmıştı¸ bu maskara da ilk çıktığında epey övüldüğü için denemek istedim. Benim maskara ilk beklentim kirpiklerimi ayırması ve iyi bir siyahlık vermesi. Dolgunluk¸ uzunluk vermesi vs sonraki kriterlerde. Sürerken 2 rimel ile birlikte kullanmam gerekiyor yoksa kirpiklerimi çok yapıştırıyor. Ben 3-4 kat sürüyorum ama kullandığım maskaralar genelde plastik ve ayrık dişli fırça oluyor. belki ben böyle bir fırçaya alışkın olmadığım için anlaşamadık bilemiyorum tam. 1 ayın sonunda zamanında arşa çıkardıkları bu muydu yani dedim. dökülme yapmıyor¸ ama kirpikten normal micellar su ile arındıramıyorum tam olarak çift fazlı kullanmam gerekiyor. micellar su ile çok fazla uğraşmam gerekiyor çıkartmak için. kalıcılığı çok güzel¸ şehirler arası yolculuk yaptığım sıcak bir günde 12 saatten fazla hiç bozulmadan durdu gözümde. eğer benim kadar kat kat ve çok sürmüyorsunuz siz anlaşabilirsiniz bu maskara ile. yine de istediğim ayrık ve yoğun kirpik görüntüsünü elde etmek için önce düz bir maskara sürüp üzerine bunu sürüyorum ve yine düz fırça ile ayırmak için uğraşmam gerekiyor. bu yüzden bir daha almayı düşünmüyorum. indirimli hali ile essence i love extreme maskaradan 2 tane alırım bu kadar uğraşmam.

 59. İlk çıktığında koşup alanlardanım.Etkisine bayıldım! Ve evet fiyat olarak pahalı buldum çünkü 1 ayın sonunda maskarayı kullanamadım. Ben de fırçasını temizleyip diğer maskalarımla kullanmaya başladım. Fakat fırçası her ürüne uymuyor.(ağzı kapanmıyor) Loreal in yine maskara dışı bu tarz olan bir ürünü var ismini unuttum.(dışı kırmızı renk¸sanırım siyahıda vardı) Aynı performansı alıyorum. Yani işin sırrı bence fırçada.Elinizde bitmiş hali varsa atmayın ve başka maskara ile bir deneyin derim 🙂

 60. Uzun süredir almak istiyordum ve önceki gratis indiriminden aldım. Araya bayram girdi¸ il dışından arkadaşım geldi derken bu maskarayı deneme imkanı buldum. Kirpiklerimden bahsedecek olursam fazla kıvrık değiller¸ gür sayılabilirler¸ uzun ve siyahlar. Benim bir maskarada aradığım özellik: azıcık daha uzatması¸ topaklanma yapmaması¸ güzelce ayırması ve tabii ki dökme yapmaması.Bu aradığım özellikleri buldum mu? Evet! Sürdüğümde topaklanmadı¸ ayırdı kirpiklerimi ve uzattı. Sonra çıkarmak istediğim zaman dökülme yaşamadım. Ve ben lens kullandığım için waterproof olmasın istedim sanırım bu yüzden çıkarırken zorluk yaşamadım. Memnun muyum? Evet. Bittikçe alır mıyım? Alırım. 

 61. Birkaç ay önce indirimlerden birinde almıştım¸indirimsiz fiyatı fazla geldi açıkçası. İlk sürdüğümde tamam dedim bundan sonra ben yoluma bu maskarayla devam ederim.çok güzel hacim veriyor¸uzatıyor siyahlığı da iyi. Yaklaşık 1 ay kullandım ve böyle bulamaç gibi bir şeye dönüştü anlamadım ben de. Sürünce topaklandı dökülme yaptı¸ kirpiklerin hepsini birbirine yapıştırdı. Çalışmadığım için her gün makyaj yapan birisi değilim bitmiş de olamaz. 1 ayda bu hale gelen maskarayı indirimde bile olsa tekrar almayı düşünmüyorum.

 62. Şu an kullandığım maskaradır. Gratis indirimlerinden almıştım bir ara hiç açılmamış bir şekilde duruyordu evde çünkü “Volume Million Lashes Extra Black” ten vazgeçmem bir hayli zor oldu. Kısa bi zaman oldu kullanalı ama sevdim ben dolgunluk veriyor ve yazılanların aksine hiç yapıştırma yapmadı. Umarım memnunluğum bu şekilde sürer. 

 63. uzun süre alıp almama konusunda kararsız olduğum sonunda kavuştuğum ürün. topaklanmıyor ve oldukça kalıcı benden tam not aldı.

 64. Waterproof olanı istediğim etkiyi vermedi bana. Suya dayanıklı olmayanı alın bence ama bereketli bir ürün değil ilk başlarda güzel sonra yapısı bozuluyor topaklanıyor etkisini kaybediyor.

 65. rimel ve eyeliner görevini birlikte götüren maskara. o kadar çok bulaşır ki göz kapağına. bir miktar ıslattığınız ağzınızla kulak pamuğu ile bulaşan yerleri hafiften siliniz¸ tek çizgi haline getiriniz. biraz uzmanlaşıp kuyruklu bile yapabilrisiniz. tek ürün mikemmel sonuç yaşasın paradays

 66. Amerika’dan gelen versiyonunu (paradise) bitirdikten sonra¸ bir haftadır da türkiye’de satılan versiyonunu (extatic) kullanıyorum¸ ilk izlenimlerim:-fırçalarının şekli aynı değil. Extatic’in fırçası daha kalın¸ kılları biraz daha sert ve fırçada daha çok ürün tutuyor-formülasyonları ve içerik listesi farklı. Extatic olanın yapısı daha ıslak ve fazla uygulamada kirpikleri birbirine yapıştırabiliyor. Paradise ise daha kuru¸ hatta çoğu maskaraya göre yapısı kuru¸ bu nedenle faydalı ömrü 1-1.5 ay ile sınırlı bir maskara.Ben ilk kullanımlarda amerikan versiyonunu daha çok beğendim¸ kirpikleri daha ayrık ayrık tuttuğu ve yapıştırmadığı için. Biraz daha kullandıktan sonra tekrar yorum atarım.

 67. Ürün kullanım açısından pratik kolay çıkabiliyor. Hacim ve uzatma etkisi güzel. Sadece kirpiklerimi daha fazla taramasını isterdim. 

 68. Burdaki çoğu yorumun aksine ben beğenmiştim.Aslında kızlar hepsi yalan dolan maskarayı sürmeyi bilmektir asıl olay A’sını B’sini almanız çok bir şey değiştirmez.Bence önce kirpik uçlarına sonrada assağıdan yukarı sürüp pamağınızla hafif assağıdan yukarı dokunucaksınız elinize biraz bulaşıyor ama o görüntüye değiyor…:).

 69. öncelikle kirpik yapımdan bahsedeyim. uzun¸ orta derece sıklıkta kirpiklerim var. maskarada aradığım özellik ise tek tek ayırıp hacim vermesi. ben bu maskarada tek katı sürüyorum¸ iyice kuruduktan sonra yoğun durması için fırçayı kirpiklerime değdirip çekiyorum. yoksa kirpiklerim birbirine yapışmaya çok müsait olduğu için örümcek bacağı oluyor. kıl fırçalarla çok iyi anlaşırım. bu maskara tam aradığım maskara. ürünün tek bir handikapı var. birazcık akma yaptı bende. ama kışın kesinlikle akacağını düşünmüyorum. istanbulun nemli havasında göz altlarım sırılsıklamdı. normal diye düşünüyorum. elimde lash sensational vardı ama bu maskaraya geçiş yaptım. siyahlık haricinde bu maskara fırça yapısı olarak ondan daha iyi bence. kirpiklerimi uzatmasını beklemiyordum ama epey uzattı. yalnız dikkatli uygulamak lazım çünkü uygularken kirpik diplerine fazlaca bulaşıyor. ha unutmadan söyleyeyim. ilk açıldığında kesinlikle ıslak bir maskara değil. yapısı yoğun. kurumaya müsait gibi. kıvamının oturmasına gerek kalmadan kullandım ben. fiyatı indirimsiz 57 lira. ilgili medya: 1

 70. ilk açtığım zamanlarda çok beğendiğim fakat çok çabuk kuruyan maskara. bir de kirpiklerimden dökülmesi de cabası. çok çabuk bitiyormuş gibi geliyor sanırım kuruduğundan dolayı. bir daha alır mıyım dersem zannetmiyorum

 71. Hem ucuz¸ hem güzel. Fiyatı çok yüksek olmamasına rağmen çoğu pahalı üründen alınamayan performans alınıyor. Kirpiklerim çok düz. Bu rimeli sürdüğümde kirpiklerim çok gür ve kalkık duruyor. 

 72. O kadar ıslak bir maskaradır ki gözümde bulaşmadık yer bırakmıyor.Merak edip almıştım arkadaşımın tavsiyesi üzerine ama almaz olaydım. Hem ıslaklığı yoğunluğu uzun süre geçmedi¸ hem de ıslaklığı geçince hemen bitti. Islaklığı geçtikten sonraki o kısa süreli kullanımda beni memnun etmişti. Kirpiklerimi ayırdı uzattı biraz da hacim verdi. Ama malesef olmadı yollarımızı ayırdık. 

 73. Daha önce çok övülen drugstore maskaralardan istediğim sonucu alamıyordum. İlk defa çok reklamı yapılan bir üründen memnun kaldım. Yıllarca kullandığım Clinique High Impact’ten sonra Diorshow’a geçmiş ve aşık olmuştum¸ o kurumaya yüz tuttuğunda gözümü karartıp yine ondan alacaktım ki buna bir şans vereyim dedim. Bence hacim¸ uzatma¸ kıvırma anlamında eksiği yok¸ fazlası var. Kirpik kıvırıcı kullanmadığım halde ilk defa dolu dolu¸ kıvrık kirpiklere sahip oldum. Benimki diğer girdilerde yazıldığından farklı olarak hemen kurumadı¸ standart birkaç ay kullandım. Yalnız elimdeki bitince waterproof olanını aldım¸ ona çok pişmanım. Bioderma sensibio H2o bile çok zor çıkarıyor. bir daha waterproof olanını almam. Keşke kahverengi seçeneği de olsa. 

 74. O kadar övülmesi sonucunda merakıma yenik düşüp gidip satın aldım. Aşırı ıslak bir maskara. Sürünce kirpiklerim yapış yapış oluyor ve geç kuruyor. Fiyatına göre de oldukça bereketsiz bir ürün. Kirpilerden çıkması da bir o kadar uğraştırıcı.

 75. Benefit badgal bang maskaram benim şimdiye kadar en sevdiğim maskaram oldu ama çok pahalı diye aynı etkiyi verebilecek bir maskara arıyordum. Loreal bunu asla yapmadı. Örümcek bacağı ama böyle çirkin örümcek bacağı¸ kapkara ıpıslak yapışık çok kötü kirpiklerim oldu. Ben de atmadığım benefit maskaramın fırçasıyla uygulamaya başladım ve BAM. Aynı etki. Yapısı çok ıslak doğru ama ıslaklığı yapışıklığı size fazla geliyorsa sebebi çok ürün alan fırçası. O yüzden sevdiğiniz bir maskaranın fırçasını kullanın emin olun öyle beğeneceksiniz.

 76. bugüne kadar denediğim yaklaşık 20 maskaranın fiyat/performans açısından kazananı bu maskara oldu.Chanel¸ Lancome¸ Dior¸ YSL¸ Maybelline (her drugstore alışverişimde farklı birini denedim¸ bana uygununu bulamadım)ilk açtığımda ıslaklığı sebebiyle 2-3 sefer zor uygulansa da kirpiklerimi tam istediğim gibi tek tek ayırarak dolgunlaştırıyor ve uzatıyor. Saatlerce kirpiklerimde kalmasına rağmen dökülme yapmıyor. Ve en güzel tarafı da rahatça temizleniyor. Benim açımdan tek eksisi çabuk kuruyor olması ama ona da katlanıyorum artık.

 77. orta uzunlukta sayılabilecek sık kirpiklerimde aşırı beğenerek kullanıyorum. evet¸ ıslak ve kurumaya müsait bir maskara ancak kirpiklerimde o kadar güzel duruyor ki kullanmadan edemiyorum. kıl fırça olması artı bir özellik.ayrıca bende şöyle bir sıkıntı var ki¸ ne kadar dikkatli fırçayı tüpe koysam da bir şekilde tüpün ağız kısmı simsiyah oluyor. bu yüzden kötü bir görselle karşılaşıyorum her açışımda.

 78. bende kirpik döktü cicişler başka bu problemi yaşayan var mı bilmiyorum ama 2 günde 6 tane kirpik döktüm benle mi alakalı rimelle mi bilmiyorum.onun dışında ilk açtığımda çok fazla ürün geldi gramajı fazla sanırım ama kuruyunca hallolur diye düşünüyorum. performansı güzel tek tek ayırıp hacim veriyor indirimden 34.90 tlye aldım tavsiye ederim eğer kirpik problemi başkasında da yoksa.

 79. geçen sene bu zamanlar bütün youtuber’lar hastaydı¸ reklammını yapıyordu. bu yüzden önyargılı yaklaştım. uzun süre almamak için direndim. taa ki geçen hafta indirimde ucuz denebilecek bir fiyata alana kadar. gerçekten hakkında söylenen şeyleri hak ediyor. kiprik kıvırıcı ile beraber uygulandığında sonuç harika. bir kere yoğun duruyor¸ akmıyor. herkese öneririm harika bir ürün.

 80. ilk alıp kullandığımda çok beğendiğimi¸ hatta fiyatından dolayı kullanmaya kıyamadığımı hatırlıyorum ama ikinci aldığımda neden hüsran? çok fazla ürün geliyor topak topak oluyor ve düzeltemiyorum¸ her silmemde 3-4 kirpiğime elveda diyorum. seni çok sevmiştim sen neden bana böyle yaptın?

 81. ben suya dayanıklı olanına bayıldım! kirpiklerimi kıvrık tutan ilk maskara oldu¸ lash sensational suya dayanıklı olanını kullanıyordum garnier micellar su ile tamamen çıkarabiliyordum loreal asla çıkmıyor onunla. artık hep alırım ki ben bunu 🙂

 82. yıllarca loreal mega volume collagene 24 maskarasını kullandım. Bu maskaraya ayrı bi aşkım oldu hep paradise ilk çıktığı günden beri herkes yok böyle bişey diye anlatır bende kimse benim maskarımın yerini alamaz derdim. Sonra sonunda maskaram bitti. Bir şans versem ne çıkar dedim iyi ki de şans vermişim aşk yaşıyorum kendisiyle collagene maskarayı iki kat sürerdim paradise tek katta hallediyor hop kirpikler uzun dolgun ve kıvrık zam gelmeden yedekledim. 

 83. Waterproof olanını arkadaşımda görüp aldım. Hızlı kurumazsa eğer favori maskaramdır kendisi. seriye göre mi değişiyor artık bilemiyorum ama benim ki öyle topak topak olmuyor. Tel tel ayırıyor da diyemem ama tek kirpik de yapmadı asla. Oldukça gür gösteriyor ki benim kirpiklerim kesinlikle gür değil.Bir diğer sevdiğim özelliği Gözümün içine akıp¸ yanma ve sulanma yapmaması. Zaten bu sebeple waterproof tercih ettim. Bu konuda başarısını çok takdir ettim. Gözlerimi yormuyor.Diğer sevdiğim özelliği ise göz altına gerçekten minimum düzeyde akması. Hiç akmıyor diyemem. Ama çok çok az. Beni rahatsız etmeyecek kadar az aktı. Çıkarma konusunda zorlanıyorsanız çift fazlı makyaj temizleyicileri veya temizleme yağlarını kullanmanızı tavsiye ederim. Ben çıkarmada hiç zorlanmadım. Tek bir kirpik dâhi dökmedi çıkarma aşamasında.Fiyat olarak ise önceki maskaralarımla kıyaslayınca çok çok uygun buldum. İndirimde 34 tl ye aldım. Hızlı kurumazsa indirmsiz haliyle de alabilirim. 

 84. bunu alırken “aman ne olacak havuza mı girecem maskarayla” gibi malca bir düşünceyle¸ waterproof olmayını almıştım.kullandıktan sonra verdiği aşşırı doğal ve yoğun görünüme aşık oldum. fakat…bugün duygulanıp döktüğüm sadece birkaç damla gözyaşından sonra yanımdaki arkadaşım dedi ki¸ bi şey akıyo gözünden. gittim aynaya baktım tövbe estağfurullah bir şeyler olmuş yüzüme. akmak ama nasıl akmak¸ çeneme kadar akmış. balık burcu ve ağlak bir insan olarak ilk defa bu kadar akan bir maskara görüyorum. balık burçları waterproof alsın.

 85. Kirpikleri uzattığı doğru ama bende topaklanma yaptı. Ayrıca kirpiklerim tek tek ayrılmıyor. Aldığıma pişman oldum diyebilirim.

 86. Çok popüler olduğu için uzun süre almayı reddettim ama sephora maskaranın asla çıkmamasından dolayı bayramda sonunda ben de aldım. 1 haftadır kullanıyorum. Hani maskarayı ilk açtığında yapısı ıslak olur topaklanır ya bu maskarada hiç öyle bir şey olmadı açtığım gibi kullanılabilir haldeydi. Daha çok hacim veriyor ama uzatması da güzel. Çift fazlı makyaj çıkarıcı veya yvesh rochenin makyaj temizleme yağıyla kolayca çıktı. Yazılanlar gibi 1 ayda kurursa bidaha almam ama 3-4 ay giderse başka maskara aramam.edit: hala kullanıyorum ve yazıldığı gibi kurumadı ya da yapısı bozulmadı¸ çok memnunum.

 87. Ilk kullanımda kirpiklerimde yelpaze gibi ve dolgun görüntü verdiği için çok sevdiğim maskara olmuştu.hatta soran arkadaşlara performansından memnun kalarak önerdim bile. Birden fazla kişiye makyaj yaptığım bir günde kirpikleri uzun ama düz olan bir arkadaşa uyguladığımda bu tür bir kirpikteki performansını hiç beğenmedim. Kirpik kiviricisi kullandigim hâlde o uzun kirpikleri kivirmadan olduğu gibi bıraktı. O gün birden fazla kişiye makyaj yaptığımdan ve rimeli çok fazla hava ile temas ettirdigimden saniyorum¸ sonraki kullanımlarda yapısı değiştiğini farkettim.Oyle ki ufak ufak gün icinde göz altlarıma dökülmeye başladı.Urunu gozumden çıkartmakta çok zorlanmaya başladım.sanki zift gibi kirpikleri kapliyor.kirpiklerden ayrilmak bilmiyordu.seyahat boyu rimelleri bile üç ay kullanabiliyorken tam olarak 2 ay geçmeden rimel bitti. Benim önerime istinaden alan iki arkadaşım da bereketsiz olduğunu söylediler.sanıyorum içerisinde bulunan bir madde hava ile temas edince çabuk kivamlanmasina ve sonucunda da kurumasına sebep oluyor. Fırçasını yıkadım.performansini beğenmediğim başka fırçanın yerine kullanıyorum.

 88. Ben sevemedim bu maskarayı. Kıl fırça olduğu için daha hacimli gösterir diye düşünmüştüm ama yapıştırdı kirpiklerimi. Biraz kuruyunca efsane oluyor demiş youtuberlar. Onu denedim. Yok olmadı. Bitmeden attım valla. O paraya değmez. Plastik fırça candır.

 89. Fırça yapısını Too Faced Better Than Sex maskarasına benzettiğim için deneme amaçlı almıştım. Kirpiklerim kısa ve düz¸ o yüzden maskarayı çok suçlamadan yorum yapacağım¸ Fiyatına göre fırça kalitesi ve verdiği siyah renk gayet iyi. Fırçanın ince olması kirpiklere volüm verebilmek için avantaj sağlıyor. Ama kısa süre sonra verdiği volüm düşüyor. Ayrıca bir süre sonra fırçayı geri takınca maskara dışarıya taşıyor¸ her seferinde etrafını silmek gerekiyor.

 90. seveni de sevmeyeni de çok olan maskara. ilk geldiğinde merakla alıp denedim. genelde plastik fırça tercih ederim. ama bununla güzel anlaştık. kirpiklerim pek uzun değil ama beklentim hacim ve kıvrıklık. hafif dağınık¸ dolgun görüntüyü ben sevdim. amaaaa o kadar çabuk kurudu ki verdiğim para boşa gitmiş gibi hissettim. o sevdiğim görüntü topaklanmaya döndü bir ay geçmeden. sevmeme rağmen bir daha almadım.suya dayanıklı olanı çıkıp da (galiba niyans in motion idi) diğeri kadar çabuk kurumuyor¸ daha az topaklanıyor yorumunu duyunca indirimde aldım. valla gayet güzeldi. hemencecik kurumadı¸ topaklanmadı. sanırım kirpiklerime en çok yakıştırdığım maskara bu oldu. merakımdan sürüp havuza girdim¸ akmadı. gaza gelip havuzdan sonra duşa da öyle girdim¸ akmadı. hüngür hüngür ağladım¸ akmadı. yine bir amaaaa gözümde kirpik kalmayacak! makyajımı nuxe micellar cleansing oil ile çıkarıyorum. %80’i çıkıyor. ama ovalamamama rağmen mutlaka 3-5 tane dökülüyor. sonra çift fazlı temizleyiciyle kalanını alayım diyorum¸ hoopp yine dökülüyor. bazen sabah yanağımda birkaç kirpikle kalkıyorum. öperler hacmini falan. kullanmayı bıraktım.

 91. Kıl fırçalı etkisini çok beğendiğim maskara. Ancak herkesin dediği gibi çok çabuk kuruyor. 1 ay anca kullanılıyor. Ancak diğer maskaralar gibi ilk açıldığında çok ıslak yapıştıran bir etkisi yok. Ayırıp güzel hacim veriyor. 2 tane bitirdim tek eksisi ömrünün az oluşu

 92. Gözlerin altına pıt pıt dökülmesi haricinde her seyini cok sevmistim¸ suya dayanıklı olanı cıkmıs simdi tam olmus cok guzel

 93. Hiç memnun kalmadım. Onun yerine aynı parayla iki maybelline alabilirdim. Evet pişmanım. Ürün açtığımda öyle ıslaktı ve öyle ışık hızıyla kurudu ki… Dökülme yaptı¸ kirpiklerimi birleştirdi. Bir maskaradan neyi beklemiyorsam hepsini gerçekleştirdi. Yarın sabah çöpü boyluyor. Yine bir kez daha blogger mağduru oldum. Ne zaman akıllanırım bilmiyorum.

 94. Too faced better than sex muadili olduğu için aldığım ancak benim kirpiklerimde yarısı kadar etki bile göstermeyen maskara. İlk sürdüğümde kirpiklerimi tamamen yapıştırdı yeni açıldı diye olduğunu düşündüm ancak birkaç ay geçmesine rağmen hala sürdüğümde hiç memnun kalmıyorum. Kirpiklerimin tamamına sürmeden hafifçe tarayarak kullanmaya başladım bu ara çok az makyajlı olmak istediğim zamanlarda kullanıyorum. Dalinle çok kolay yıkanması ve kirpiklerimi dökmemesi gün içinde akmaması da artıları benim için.

 95. ben bu maskarayı sevenlerdenim. ama cidden bu kirpik dediğimiz şey kişiden kişiye göre farklılık gösteriyor :d mesela paradise benim favorim maskaram. oda arkadaşım bana güvendi aldı ama onda bendeki gibi asla durmadı. yine de genel olarak gözlemlerimi aktaracak olursam:1) kıl fırçaya sahip. benim gibi silikon fırça sevmeyenlerin memnun kalacağını düşünüyorum.2) ilk başta ıslak bir yapısı var ve düzgün kullanılmadığında kirpikleri ayırmak yerine birleştiriyor. 3) fakat çabuk kuruyor. bana kalırsa bu hem artı hem eksi bir özellik. çabuk kuruması sayesinde o ıslak yapıdan hızlıca kurtuluyorsunuz ve kirpiklerinizi tek tek ayırıyor böylece. ben kullanmaya başladıktan yaklaşık 1-2 hafta sonra beklediğim etkiyi alıyorum bu maskaradan. eksi yönü ise¸ belirttiğim gibi çabuk kuruması.. pek bereketli bir ürün değil öyle bir alayım 2-3 ay idare etsin gibi bir durum olmuyor maalesef bu maskarada¸ hemen kuruyor.

 96. Suya dayanıklı olan maskarasını kullanıyorum ve lash sensationalda kullanmış biri olarak karşılaştırırsam1)ikiside akma bulaşma yapmıyor 2)lash sensational uzunluk ve kıvrıklık konusunda iyi hacim etkisi bence daha ziyade tek tek ayırmaya yönelik.Paradise ise uzunluk ve kıvrıklık konusunda iyi hacim etkisi bence çok iyi.Siyahlık konusunda ikiside aynı ve zor çıkıyorlar. Paradise fırçasına ilk açıldığı zamanlarda çok fazla ürün alıyor ve buda fırçayı temizleyip sürmeyi zorunlu kılıyor ancak sonrasında yapısı daha iyi oluyor. Paradise 6.4 ml lash sensational ise 9.5 Ve bildiğim kadarıyla fiyat olarak paradise bir parça daha pahalı. Benim kirpiklerime daha çok hacim verdiği için paradise bence daha iyi.

 97. Çok fazla reklamını gördüğümden ve görece olumsuz yorumlar gördüğümden dolayı alırken tereddut etmiştim. Olumsuz yönleri : Gerçekten de 3 ayı geçmeden kuruyor (sık maskara değiştiren bir insan olduğum için beni çok rahatsız etmedi.) fiyati biraz yüksek. (özellikle kullanım süresinin kısalığını göz önünde bulundurunca) Olumlu yönleri :Kirpikleri uzatma konusunda L’Oréal teleskopic kadar başarılı buldum. Ayrıca biraz hacım de veriyor. Kıvırma açısından da başarılı. Kirpiklerimi fazla sertlestirmedi ve dökmedi. Sonuc olarak : Maybelline Push up Angel veya essence false lashes extreme volume&curl de bende benzer etkiyi verdi.o (paradise kirpiklerimi biraz daha fazla uzatıyor)İndirimde bulduğumda tekrar alabilirim.Ben oldukca başarılı buldum.

 98. Çok merak edip aldım ancak hüsrana uğradım. Kirpiklerim uzun sarı cılız. Tek tek ayrılmış uzun görüntüyü seviyorum ancak uzatmadı¸ daha çok birbirine yapıştırarak hacim verdi. Kirpikler kaskatı oluyor hemen¸ taramak mümkün olmadı. Bir daha almam¸ fiyatını haketmiyor.

 99. Kökten uca¸ her bir kirpiğe tek tek verdiği hacimin yanında¸ kıvrımlı yumuşak fırçası da kirpikleri çok iyi kıvırıyor ve böylece hem hacimli hem de kıvrık ve uzun kirpiklere sahip oluyorsunuz. ipeksi yapısı kirpikleri sertleştirmiyor ve kuruduktan sonra kirpiklerinize dokunduğunuzda yumuşak olduklarını hissediyorsunuz ama işin güzel kısmı¸ gün içinde akma¸ bulaşma ve etkisini kaybetme gibi bir durum asla yaşamıyorsunuz.

 100. Tamam . Etkisi ¸ verdiği hacim ¸ uzunluk ¸ siyahlık hepsi güzel . Fakat asıl kıvamına gelmesini beklemek o kadar saçma ki . Üstelik bu asıl gelmesi gereken kıvamı kullanabileceğiniz süre zarfı ¸ resmen birkaç hafta ile sınırlı . Başlarda bir seri katile dönmenizi sağlayacak kadar ıslak bir ürün . En az 2 hafta kurumasını beklemeniz gerekecek . Yoksa kirpikleri birbirine yapıştırıyor ¸ güne 3 kalın kirpik tanesiyle başlamak zorunda kalıyorsunuz . Bu süreçten sonra her şey yerine oturdu derken ¸ bir 2 hafta sonra daha geçince ¸ kalan tüm maskaranın kurumuş olduğunu göreceksiniz . Resmen kendi kendini tüketmiş gibi . Tüm bunlara değer mi bilemiyorum ¸ benim tekrar almaya pek gönlüm yok açıkcası ..

 101. O kadar güzel bir etkisi var ki gerçekten en sevdiğim rimel olabilirdi ama çok fazla eksisi var. İlk açıldığı günler kıvamı çok güzel¸ o çoğu rimelde olan fazla ıslaklık durumu yok. Sanırım tam da bu yüzden tam kıvamında yaptıkları için çok çabuk kuruyor. Miktarı diğer rimellere kıyasla az olmasına rağmen daha içindeki ürün bitmeye başlamadan kupkuru oluyor ve kullanılamayacak hale geliyor. Dediğim gibi siyahlığına¸ uzatmasına¸ yapıştırmadan tek tek ayırarak hacim vermesine yani etkisine bayılıyorum ama bu dediklerimi en fazla birkaç hafta yapabiliyor. İki haftadan sonra etkisi “eh” seviyesine geliyor¸ bir ay dolana kadar zar zor kullanılıyor. Gel gelelim yine de almaktan vazgeçemiyorum şu ana kadar 5-6 tane bitirdim. Her seferinde almayacağım desem de yine dayanamayıp indirimde görünce alıyorum. Sonuç olarak etkisi müthiş ancak max bir hafta sürüyor dolayısıyla biraz pahalıya mal oluyor. Bizimki aşk-nefret ilişkisi. En sevdiğim maskara olamayacak ama elimin altında tutmaya da devam edeceğim.

 102. asla sürmeyi beceremiyorum sanırım. kirpiklerimi hep birleştiriyor yapısı çok ıslak ilk sürdüğünüz de kıvrık oluyor ama 1 saat içinde düşüyor

 103. Kirpiklerim düz¸ kirpik kıvırıcı kullanıyorum. Bi maskarada en sevmediğim şey kıvırdığım kirpiklerimi  ağırlık yapıp aşağı düşürmesidir bu da tam olarak onu yapıyor. Yeni açtım belki kıvamı çok sıvıdır şu an¸ düzelir mi bilmiyorum. Ben normalde kıl fırça sevmem çok örümcek örümcek gösterdiğini düşünürüm ama öyle göstermiyor.Bi de ben genelde makyajın en sonunda nyxin dewy finish spreyini kullanıyorum¸ onu sıkınca maskara aktı 🙁 Lash sensational ve essencein pembe rimelinde böyle bi sorun yaşamamıştım. 

 104. Hacim ve doğal bir görüntüyü sevenlerin indirimde edinmesi gereken maskara. Simsiyah kirpik görünümü sevenler pek memnun kalmayacaktır. 

 105. Adına sürekli övgüler duyduğum için denemek için aldım.İlk sürümde evet beğendim.Fakat ikinci üçüncü katı sürdüğümde bende sonuç değişmedi.Dümdüz ve kısacık kirpiklerim var sanırım bu yüzden.Hiç bi zaman istediğim sonucu elde edemiyorum.

 106. Yok gibi olan kirpiklerimi var gibi gösteriyor cidden çok sevdim fakat sanırım kirpiklerimde dökülme yapıyor nedenini bilemediğim bir şekilde kirpiklerim dökülüyor ve bu rimelden sonra oldu bu durum. Bu durumu yaşayanlar varsa benim gibi mesaja beklerim 

 107. Son devasa gratis indiriminde almıştım bu ürünü. Çokça olumlu yorum okuduğum için kesin beğenirim gibime geliyordu falan ilk izlenimim üzülerek hiç olumlu olmadı :(Bir kere çok kalın kıl fırçalı bir ürün. İlk açtığım için mi bilmiyorum kıvamı bi tuhaf ne hacim verdi ne uzunluk sadece tek tek ayırdı. Günlük maskara denebilir. Ama ben günlük maskarada da biraz daha etki beklerim. Akma sorunu olmadı. Bu arada bendeki turuncu ambalajlı olan. Eklemem gerekir ki kirpik kıvırıcı kullanmadım. Hoş kullansam bi etki olur mu bilmiyorum o kadar etkisiz kaldı ki. Ama tabii ki kirpik kıvırıcı ile de deneyeceğim.Mamnun kalanlar kullanım önerilerini mesaj atarsa çok sevinirim. Maskarada kişisel sonuç çok önemli farkındayım ama herkesin sevdiğini bu kadar sevmemem bana da saçma geldi. Mesela kaç kat uyguluyorsunuz kıvırıcı evet mi hayır mı?

 108. Akma kokma durumu olmayan bi maskara. Sürüldüğünde kirpikleri iyi belirginleştiriyor ancak biraz yapıştırdı benim kirpiklerimi. Onun dışında zamk gibi yapışıyır kirpiğe¸ o sebepten olsa gerek biraz dökülme yaşadım. Ama maskaranın yüzüme dökülmesi şikayetim olmadı.

 109. Fırça kısmında çok fazla ürün birikiyor kullanmadan önce fazla ürünü mutlaka sıyırıyorum diğer loreal maskaralarına göre ortalama bir maskara.

 110. Kirpikleri dolgunlaştırırken aynı zamanda tek tek ayırmasıyla gönlüme taht kurmuş maskaradır. Bunu yapabilen drugstore pek ürün yok zira.

 111. kirpikleri yapıştırmadan ayıran ve upuzun yapan¸ göz yaşarmasına ya da ağlamaya rağmen gözden akmayan¸ kalıcılığı süper olan maskara.

 112. Dediklerimi geri alıyorum bu kadar çabuk kuruyan bir maskara görmedim. 1 ayı geçti alalı kurudu şimdiden verdiğim paraya yazık 

 113. ben waterproof olanını kullanıyorum ben de  hakkında birkaç bir şey yazayım dedim¸ öncelikle better than sex’e müadil gösterilecek kadar iyi bir performansı vardı ilk başlarda (ki ben better than sex maskaraya bayılırım)¸ gerçekten çok güzel hacim veriyor¸ kıvırıyor ve inanılmaz kalıcı¸ 12 saat sonra bile aynı şekilde kalıyor. Amaaaa o kadar ağırlık yapıyor ki¸ uzun süre tutmak bir işkence resmen. Makyajınızı temizlemeye üşeniyorsanız bunu kullanın¸ hemen temizlemek istersiniz. Bir de çabuk kurudu¸ artık çok topaklanma yapıyor. Ben bir daha waterproof olanı almam ama normal olanını da denemek isterim¸ güzel bir maskara zira…

 114. Hayatımın rimeli misin diye sorsam? Benim kirpiklerim seyrek ve düz. Dolgunlaştırarak kıvıran tek rimel sensin be paradise

 115. Kirpiklere çok güzel hacim veriyor.Aynı zamanda çok güzel bir uzunluk sağlıyor.Suya dayanıklı olanı ise hiç çıkmıyor kirpiklerimden.Kalıcılığı ise mükemmel.Fiyatı indirim dönemlerinde aşırı düşüyor.Kesinlikle alınmalı.Tavsiye ederim.

 116. kıl fırçalı maskaraları genelde pek sevmesem de bu ürünü seviyorum. uzatması ve hacim vermesi çok güzel. rose gold ambalajı da çok şık duruyor. ben indirimdeyken almıştım ama l’oreal artık indirimde bile uygun fiyatlı bir marka sayılamayacağı için orta fiyatlı güzel bir maskara diyebilirim.

 117. Hayatımın maskarasını bulduğuma artık eminim. Suya dayanıklı olanını kullanıyorum¸ çıkarması çok zor ama tüm gün istediğim gibi kalmasına değer.Aldığımda kirpik kıvırıcı ile (olmazsa olmaz) sürdüm.Annem “aaa takma kirpik mi aldın bence abartılı duruyor kızım çıkar” demesiyle sevgim bir kat daha artmıştır.

 118. Bence güzel ürün¸ ama öncesinde mutlaka kirpikleri kıvırmak ve çift kat uygulamak gerek. Yalnız dün Watsons’ta 79 tl olduğunu gördüm¸ şaka mı? Big shot alırım mis gibi 30 küsür liraya. Bu fiyata değmez ancak indirimden alınabilir.

 119. Güzel hacim veriyor evet ama bende akma sorunu oldu. Gözüm biraz yaşarsa hemen gözümün içine süzülüp yanma yapıyor. Az sürdüğüm zaman sorun olmuyor pek o yüzden bitene kadar böyle kullanacağım¸ tekrar almayı düşünmüyorum. 

 120. Galeyana gelip aldığım ürün…İlk kullandığımda aşırı sıvıydı. Birkaç hafta bekletmiştim kurusun biraz diye¸ bu sefer de çok kurudu… kirpiklerimde öyle istediğim sonuçlar da vermedi. Boş¸ geç.

 121. Simsiyah¸ hacimli ve uzun kirpikler isteyenler için doğru ürün. Ancak gözleriniz hassassa alerjik reaksiyon yaratabilir. Benim gözlerimde 3-4 saat sonrasında kaşıntı ve batma yaptı ne yazikki. Ürün çok hızlı kurudu 5-6 haftada kullanılamayacak hale geldi. Oldukça sert bir maskara olduğu için benim kirpiklerimde dökülme yaptı. Vedalaştık kendisiyle.

 122. Kirpikleri kıvırmasını ve hacim vermesini sevdim.Çok güzel bir ürün. Ama çok hızlı kuruyor. Ürünü iyi kapattığınıza emin olmalısınız.

 123. Sanırım yeni gözdem oldu.sürümü çok rahat dolgunlaştırıyor kirpikleri. Kolay temizlenmesi benim için çok önemli çünkü kirpiklerime zarar vermiyor. 

 124. Dolgunlaştıran ¸ mükemmel derecede kıvıran ve kıvrık tutan ¸ uzatan ancak çok çok çabuk kuruyan bir maskaradır . Bir kere deneyince bir daha vazgeçemeyebilirsiniz. Kirpiklerim aslında dolgundur ancak kıvrık değildir . Hatta bırakın kıvrıklığı adeta yere bakıyor. Bu sebeple çoğu maskara kirpiklerimi kıvıramıyor ¸ kıvırsada o şekilde muhafaza edemiyor. Ancak bu maskara kesinlikle öyle değil . Kirpiklerimi dolgunlaştırıp kıvırıyor ¸ tüm gün ilk sürdüğüm andaki gibi tutuyor.Maskara asla ıslak değil belki de bundan dolayı çabuk bitiyor . 3 haftada falan kuruyup gidiyor . Ben maskaranın çok çabuk kurumasıyla başa çıkamadığım için bitirdiğim paradise’ın fırçasını temizleyip golden rose’un maskarasına taktım . Golden rose’un maskaraları çok uzun süre gidiyor asla kurumuyor . Bu sayede aylarca paradise kullanabiliyorum.  Bundan sonra bittikçe golden rose alıp fırçasını değiştirip kullanacağım . Benim gibi kuruma konusundan muzdarip olan cicişlerime öneririm .

Siz ne düşünüyorsunuz?