“L’oreal mega volume miss manga maskara” için 42 yorum

 1. Vıcık vıcık ıslak kıvamı ve oynak fırçasıyla hiç beğenmediğim maskara. Aslında loreal markasının rimellerini genel olarak beğenirim fakat bunda hayal kırıklığına uğradım. Haftalar geçse de kıvamı düzelmedi. ıslak olması nedeniyle kirpiklerimi birbirine yapiştırıyor¸ sürerken herseferinde göz kapağıma bulasıyor. Hacim vermede çok yetersiz. Uzatma özelliği pek yok. Fırçanın oynak olması sıkıntı yaratıyor kontrol edemiyorum. Bir daha asla tercih etmeyeceğim bir ürün.

 2. Bayıldığım maskaradır. Kirpiklerimin hacime ihtiyacı olduğunu düşünmediğim için hacim vermemesi benim için çok problem değil. Kirpikleri uzatması mükemmel¸ kirpiklerimi tek tek ayırdı. Kesinlikle tekrar alırım

 3. loreal in sevmediğim tek maskarası. açıkçası loreal maskaraların hiçbiri beni hayal kırıklığına uğratmadığı için yeni çıkardığı tüm maskaraları gözüm kapalı denerim. bunu denemiştim ama memnun kalamadım. kirpiklerimi ayırdı ama incecik ve solgun gösterdi. ikinci katı uygulayınca da birbirine yapıştı. volume million serisinin tamamını kullandım¸ hala da ilk elim ona gidiyor ( özellikle de son çıkan noir ) ama bu maskarayla maalesef anlaşamadık.

 4. bayıldığım bir maskara oldu. düz kirpiklerim dolayısıyla waterproof versiyonunu aldım. fırçasının oynak olması beni rahatsız etmedi¸ belki su bazlı olmadığı için bulaşma yaşamadım. kirpiklere çok güzel hacim ve uzunluk veriyor. memnun kalmayan arkadaşlar belki waterproof versiyonunu deneyebilirsiniz ben çok çok beğendim. hem uzatması hem dolgunluk vermesi ve de siyahlığı tam istediğim gibi.

 5. Oynak fırça sı¸ alışık olmadığımız için garip gelen maskara. Watsonsta indirimde olduğu için denemeden aldım ama o kadar da kötü olmadığı kanaatindeyim. (bkz: yoklukta gider:) )

 6. Kirpikleri çok güzel kavrıyor ve harika şekilde tarıyor¸ bununla birlikte sürerken sağa sola bulaştığında temizlemesi zor oluyor. Çünkü bir miktar yapış yapış olma hisse de veriyor. Yine de bu rimeli sürdüğümde dayımın kuzenime seslenerek ‘Bak canım¸ kuzeninin kirpikleri bile takma!’ demesi uzun görünüm sağlamak açısından nasıl iyi bir seçim yaptığımı düşündürttü bana. Hatta¸ bir denetime birlikte katıldığım bir arkadaşımın ‘Senin kirpiklerin takma mı?’ diye sorması üzerine çantamdan çıkardığım rimelimin fotoğrafını çekmesi de çok hoşuma gitti. Bununla birlikte¸ akşam eve geldiğimde¸ belki de havadaki nemden¸ kirpiklerimi biraz aşağı düşmüş ve ağırlaşmış hissediyorum.

 7. Kıpır kıpır oynuyor¸ bir dursa yerinde sürebilecek ama. Yok arkadaş sevmedim ben. Kirpiğimden yukarı çekerken bir bakıyorum kaşıma gelmiş.

 8. ilk katı süremiyorum ben bu maskarada. o kadar oynuyor ki kirpiklerime şöyle dipten oturtup rahatça yukarı çekemiyorum. uğraşa uğraşa üç dört katta falan yapışmış ama az da olsa hacim kazanmış kirpiklere ulaşabiliyorum.loreal’in maskaraları genel olarak çok iyidir ama bunda beklediğimi bulamadım. gerçi henüz bir haftadır kullanıyorum zamanla fikrim değişir mi bilemiyorum.

 9. Çok beğendiğim için ikincisini aldığım ürün. Akıcı olduğu için topaklanmıyor. Kirpiklere hacim veriyor. Rimel¸ kalem¸ lip balm kullanan ben günlük makyajımda kullanıyorum. Fırçasının oynaklığını ciciş’deki yorumlara kadar farketmedim. Extra black ve black angel adında iki siyahı var. Sarı kirpiklerime extra black biraz koyu geldi sanki.

 10. nasıl olur da şu ana kadar bu ürün hakkında hiç yorum yazılmaz anlayamıyorum¸ mor siyah ve turkuaz renkleri bulunan neredeyse mükemmele yakın bir mascara. yapısı baaya ıslak¸ sıvı ve bu yüzden bulaşma yaptığı oluyor. buna rağmen verdiğiniz paraya değecek bir mascara- tabii bi mascaradan beklentiniz hacimse- kirpikleri tek tek ayırdığı pek söylenemez fakat verdiği hacim¸ dolgunluk ve uzatma gerçekten tatmin edici.

 11. bence yetersiz bir maskara. uçlara doğru topak yaparak kirpikleri karıştırıp birleştiriyor. örümcek ağı gibi bir görüntü veriyor. tavsiye etmem

 12. Hayatımda kullandığım en kötü maskaradır. hacim vermeyi vadetmek kirpiklerimi hunharca birleştirmek anlamına mı geliyor? Üst kirpiklerimi öyle bir karıştırıyor ki sürdüğüme süreceğine pişman oluyorum. tabii benim maskaradan beklentim tek tek ayırması ve uzatması olduğu için hiç memnun kalmadım belki Karışık kirpiklerden hoşlananlar vardır? ama çok garip bi şekilde alt kirpiklerimde delicesine bi uZatma sağladı belki sadece alt kirpikler için alınabilecek bir maskara.

 13. rimele ihtiyacım olduğu bir dönemde rengine kanarak aldığım maskaradır. benim kirpiklerim sıradan tiptedir. kısa ve dolgun değildir. ne uzattı ne dolgunlaştırdı. sadece siyaha boyadı. yapısı oldukça sıvı gelmişti bana

 14. mavi olanını satın almıştım ve siyah rimel altına base olarak kullanıyorum. diğer ciciş bebekler gibi ben de çok yeterli bulmadım.

 15. Dükkandaki çalışanın önerisiyle aldığım bir ürün¸ barbara palvin’in o gözleri mi cezbetti bilmiyorum¸ aldım. Ama pişman oldum¸ kirpiklerimi doğru düzgün ayırmadığı gibi zaten kısacık ve düz olan kirpiklerimde de o kadar fark göremedim uzun veya dolgun göstermesi açısından. Atmayayım diye bunu sürdükten sonra üstüne biten maskaralarımın fırçalarıyla tekrardan müdahale etmek zorunda kaldım kirpikleri ayırmak için¸ öyle düzeldi. Kısacası benim gibi kısa¸ düz ve seyrek kirpiklilere önermem.

 16. çok merak ettiğim ve indirime denk gelip 15 liraya aldığım vasat maskara. kirpiklerim uzun ve gür fakat uçları sarı ve birkaç düz kirpiğim olduğu için siyahlığı iyi olan¸ tek tek ayıran ve belirginleştiren bir maskara arıyordum ama miss manganın siyahlığı dışında hiçbir şeyi güzel değil. bir kere acayip derecede topaklanıp her yere taşması ve taşan yerleri silerken göz makyajımı mahvetmesi ayrı bir sorun. kirpikler özellikle yapışsın diye yapılmış gibi ve hemen kuruyup 2. kata ya da temiz bir fırçayla açmaya izin vermiyor. 3 aydır kullanıyorum fakat bu sorunlarda en ufak bi değişiklik bile olmadı. kalıcılığı ve kirpiği kavraması güzel ama bir daha almam. max factor false lash effect miss mangadan çok daha iyi ve ona dönmeyi düşünüyorum.

 17. kirpiklerime sağladığı uzunluk ve hacim gerçekten güzeldi uzun süredir bu kadar uzatan bi maskara kullanmamıştım ancak kirpiklerimde dökülmeye neden oldu. asla hunharca gözlerimi silmem hep dikkatliyimdir ama üç kez kullanıp her seferinde aynı şeyi yaşayınca ürünü kullanmayı telaşla bıraktım¸kirpik bu uzatması bulması zor:d

 18. Mega volume bunun neresinde diye sormak istediğim maskara. O güzel cıvıl cıvıl pembe parlak ambalajına kandım da aldım bu maskarayı ben. Ne hikmetse alırken hiç fırçasına¸ yapısına bile bakmamıştım. Bir sabah okula giderken ve daha gün ışığı yüzünü göstermeden hazırlanırken ilk defa sürdüm ve okula varıp aynaya baktığımda ben rimel sürmeyi unuttum mu acaba diye beni paronayaya sürükledi. Sürüşü gayet kolay ve fırçası kullanışlı fakat sürüp sürmediğiniz bile belli değil bence. Hafif bir siyahlık katıyor o kadar. Benim kirpiklerimi hafifçe kıvırmayı beceremedi.

 19. tek katta hiçbir şey fark etmiyor¸ ikincide maskara kullandığınızı yine kimsenin anlamayacağı bir şekilde etki sıfır¸ üç ve dörtte kirpikleriniz bütünleşiyor ve sanki üç kalın tel kirpiğiniz var gibi görünüyor. uzatma konusunda eh¸ hacim kesinlikle yok¸ değil bu parayı¸ beş lirayı bile hak etmeyen bir maskara benim gözümde. pişmanım. burayı okuyup karar verecekseniz uyarıyorum¸ dışına aldanmayın ve almayın.

 20. 1 yıldır sadece bu maskarayı kullanıyorum. kirpiklerimi uzatıyor¸ tek tek ayırıyor ve hacim kazandırıyor. ilk açıldığında çok sıvı bir yapısı var¸ sonraları oturuyor. kısacası ben memnunum.

 21. daha önce söylendi mi ya da fark edildi mi bilmiyorum ama sonradan bozan rimeldir.ilk satın aldığımda kirpiklerimi bayağı uzatıyordu ama öyle az buz bir uzatmadan bahsetmiyorum. zaten yabancı bloglarda falan da herkes hastasıydı¸ bu anime fanları falan üçer dörder alıyordu. ben de çok memnundum.2 tane bitirdikten sonra 3.de sıradan bir rimel gibi etki göstermeye ve o uzatıcı etkisini kaybetmeye başladı. benden mi kaynaklanıyor dedim¸ yok. formülünü mü değiştirdiler diyorum¸ komplo teorisi gibi geliyor.şimdi verdiğim paraya değmemeye başladığı için yeni rimel arayışındayım.kirpiği feci uzatan rimel bilenleri mesaj kutuma beklerim.

 22. Kirpiklere dolgunluk veren ancak uzatmayan bir maksara. Ayrıca yapısı çok ıslak. Yapış yapış resmen o nedenle de kirpikleri birbirine yapıştırıyor¸ tek tek ayırmıyor 🙁

 23. çok eleştirilmiş ama ben çok beğendim¸ ilk kez bir maskarayı çok beğendim.mac kirpik kıvırıcının etkisini en iyi bu maskara verdi. kirpik kıvırıcı için waterproff maskara arıyordum¸ çünkü öyle olunca düşmüyormuş kirpiğin kıvrıklığı. bakırköyde indirim vardı lorealde. waterproff olan buydu¸ 20 liraya falan kaptım.bugün denedim¸ çok güzel tuttu. ilk kez kirpiklerim ortaya çıktı¸ ki kirpik özürlüyümdür. çok sulu değil ama güzel boyuyor¸ yapış yapış yapmıyor. sana puanım 9 kanka.

 24. mor rengini aldım ve kirpiklerimde gözükmüyor malesef. bende günlük maskara olarak kullanıyorum bu aralar. tüm aradıklarım bu maskarada diyebilirim.

 25. İlk aldığımda her yerimi boyayıp fırçasından nefret etmiştim. Oynayan fırça olayına alıştıktan sonra en sevdiğim maskaralarımdan oldu. Kendisiyle biraz en büyük aşklar nefretle başlar durumunu yaşadık kısacası.

 26. Kirpikleri ortaya çıkaran¸ kıvıran¸ uzatan bir ürün arıyorsanız sizin için yaratılmış. Hacim etkisi yok¸ ikinci katı kaldırmıyor kirpikleri birbirine yapıştırıyor ki zaten hafif bi yapışkanlılık hissi bırakıyor ilk 1 saatte.

 27. Kabının Goruntusu ve model kadinin tatliligina kanip aldigim maskara. Fiyati yuksek¸ çok bir degisik yani yok. Yari fiyata benzerleri mevcut piyasada

 28. sevemedim ben bu maskarayı. sürdügümde kirpiklerimi yapıstırdı ve cok sertlestirdi. hakkını vermek lazım güzel kıvırıyordu ama o silme islemi beni en nefret ettiren tarzda¸ katiyen rahat bir sekilde temizlenmiyor¸ silerken pul pul dökülüyor rimel.

 29. hiç memnun kalmadığım maskara. ne uzattı ne dolgunlaştırdı. asla önermiyorum. maskara kişiden kişiye değişse de bence bariz kötülerden bu.

 30. bu maskarayı kullanamadım maalesef.fırçası çokkkkk esnek.kirpiklerin kenarlarını vurgulayayım diyorum topak topak yapıyor.zigzag hareketlerle süreyim diyorum kirpikleri birbirine yapıştırıyor.her türlü topaklanma¸yapıştırma sorununu yaşadım.aşırı esnek fırçasından kaynaklı hakimiyet kuramadığımı düşünüyorum.tekrar almam

 31. Black angel olanını göz makyaj temizleyicisiyle kofre şeklinde bulmuştum tam boy hem de¸meraktan aldım. Net siyahlık ve uzunluk veriyor kirpiklere. Alırken yorumlardan çekimserdim olmadı çöp olur diyordum ama ben ilginç bir şekilde çok beğendim¸beraberinde dolgunluk veren bir maskarayla tam takma kirpik etkisi veriyor. Ancak kullanırken dikkatli olmak lazım kirpikleri yapıştırmaya meyilli bir fırça çünkü. Fırçaya gelen fazla maskarayı sıyırarak kullanıyorum fırçaya çok fazla ürün geliyor çünkü cicişler 🙂

 32. çok ıslak¸ yapış yapış bir maskara¸ kesinlikle sevemedim¸ başta uygulayınca bi vaay dedirtip sonrasında tüm kirpikleri birleştiriyor¸ tavsiye etmiyorum

 33. asla tamamen temizlenmeyen maskara fakat çoğu maskara gibi sürdükten 1 saat sonra kirpiklerimi aşağı çekmiyor¸ aksine saatlerce kıvrık ve yukarı kalkık ve hacimli biçimde kalmaya devam ediyorlar.Hiç bir şeyi beğenmeyen annemden bile bu maskarayı sürdüğüm gün iltifat aldım.Fırça esnekliği konusunda ise bir kaç kullanımdan sonra kolayca alışılabildiğini düşünüyorum.

 34. kirpiklerim zaten uzun dolgun göstersin diye kullanıyorum. loreal hiç sevmeyen bi insan olarak bu ürün favorim. evet biraz sıvı gibi yapısı ancak kullanırken sıyırırsanız bütün ürünü kirpiklerinize boca etmezseniz pütür pütür olmuyor. kıvrık dolgun ve takma kirpik etkisi yaratan bir ürün. fırçası kullanırken biraz oynayabiliyor alıştığınız zaman daha kolay olacaktır uygulaması 🙂

 35. çok önceden indirimden alıp kullanmaya başladığım maskara. ilk başka gözümde makyaj olduğundan deneyemeyip tereddüt etmiştim almaktan yine de şans verip fiyatı da uygun olunca aldım ve tereddütlerimin yersiz olduğunu anladım. 3 aydır kullanıyorum daha kurumadı hala ıslak. fırçası gayet hoş olsa da (kullanmadan önce kirpiği kıvırmak gerekiyor hacim vermiyor çünkü ) kirpiklerimi ikinci sürüşte yapıştırıyor. tek kat sürmek yeterli bu yüzden.

 36. Waterproof ama suda çıkmaması dışında waterproof olma özelliği taşımayan rimel. Bitsin diye kullanıyorum¸ tekrar almam. Daha önce de alıp memnun kalmamıştım onca olumlu yorumu görünce acaba elimdeki ürün mü hatalıydı diye yenisini alıp denedim ama yok ürün hatalı değil ürünün oluşu hata.

 37. ikincisini bitirmek uzere oldugum maskara. kirpiklerim uzun sayilir¸ o yuzden daha uzun gosterme konusunda yorum yapamam fakat simsiyah rengi cok guzel. ancak yeterince kivirmiyor¸ kullanmayi sevmesem de kirpik kivirici kullanmayi gerektiriyor bazen.

 38. Bende siyah renkli suya dayanıklı olmayan versiyonu var. Şu anki yorumumu onun için yapıyorum.benim kirpiklerim ise orta dolgunluk ve uzunlukta ancak düz.Renk olarak gercekten oldukça siyah. Fırçası aşırı derecede oynak. Kirpiklere asla tam bir itme kuvveti uygulayamiyorsunuz . ilk açıldığında çok sıvı oldugundan fircayla birlesince surmesem de olurmus maskarasi oluyor. Kıvamı oturduktan sonra kirpik kiviriciyla kullanınca iki katta günlük bir maskara oluyor. Benim için bitse de kurtulsam dedigim bir ürün oldu.

Siz ne düşünüyorsunuz?