“L’oreal lumi magique fondöten” için 87 yorum

 1. Bende cok severim kendisini cok dogal duran ¸ glowy bitisli¸ orta kapaticilik saglayan guzel bi fondotendir. Bendeki rengi rose porcelain¸ tenimle butunlesiyor. Eksisi varsa kaliciligi ve iceriginde alüminyum bulundurmasidir. Bunlar da drugstore butun fondotenlerde bulunan sorunlar.

 2. yine arkadaşımdan deneyerek ince ve ıslak bitişli yapısını çok beğendiğim ama hiç bir zaman almayacağım fondötendir. loreal markasının hayvan deneyleri yapıyor olması¸ en büyük eksisi. katil fondöten.

 3. yağlı cildim ile dostça bir uyum sağlayan fondöten. evet aslında kuru ciltler için üretilmiş ancak altına hiç bir nemlendirici sürmezseniz¸ gayet de güzel bir fondöten elde edebileceğiniz¸ cilde ışıltı katan ve sağlıklı gösteren fondöten..aman bırakın azıcık burnunuz parlasın¸ ölecek haliniz yok.

 4. karma cilt yapısına sahip olduğum için kaç seferdir alıp almamak arasında kalıp son indirimde aldığım tek ürün olan fondöten.Öncelikle belirtmeliyim ki doğru bir baz ve biraz da pudradan yardım alınırsa korkulacak bir yanı kalmıyor. ‘Karma ciltliler sürekli kireç gibi suratla dolaşmak zorunda’ algısına karşı sürekli “glowy” ten kullanan biri olarak bu fondöteni tüm karma ciltli cicişlere tavsiye ediyorum. Tek katta kapatıcılığı yüksek buna rağmen doğal ve ıslak bir görünüm sağlıyor.Altına tercih ettiğim baz ise¸ bioderma sebium mat.

 5. yılbaşı indiriminde sahip olduğum¸ karma ciltli olmama rağmen tenimdeki duruşunu oldukça beğendiğim¸ cilt tonumu eşitleyip sağlıklı bir ışıltılı veren fondöten. lakin kalıcılığı için olumlu şeyler söyleyemeyeceğim. yaptığım iş sebebiyle bazen uzun saatler çalışıyor ve fiziksel efor sarf ediyorum. pudrayla sabitlememe rağmen 4-5 saat sonra performansında bariz düşmeler oluyor ki ben 16 saat işte kalıyorum…

 6. mac face and body’nin dupe’u olduğunu düşündüğüm fondöten.hatta kapatıcılık bakımından mac’ten daha iyi olduğunu söyleyebilirim.ince yapılı bir fondöten¸ yüzünüzde kalıp gibi durmuyor ve varlığını hissetmiyorsunuzda.cilde sağlıklı bir ışıltı veriyor¸ normalde kuruya yakın bir cilt tipim olmasına rağmen mat bitişli fondötenler daha çok hoşuma giderdi ama bu fondöten o ön yargımı kırdı diyebilirim.bana ilk defa bir fondöten oksitlenme yapmadı bu yüzden yeni favori fondötenim kendisi.

 7. maalesef hiç memnun kalmadığım fondötendir. karma bir cilde sahibim bu fondoteni sürdüğümde inanılmaz yağlanma yaptı bende yüzüm resmen ayna gibi parladı sanki bebeyağı sürmüş gibi oldu. cildim resmen kustu. 2 kere kullandıktan sonra kuru ciltli bir arkadaşa verdim o severek kullanıyormuş. karma ve yağlıya dönük bir cildiniz varsa pek yanaşmayın derim.

 8. Görkem¸ ysl Touch eclat ile çok benzer deyince merak ettim ve arkadaşlarım hediye aldı bana. En açık rengi bile fazla sarı ve malesef ancak süngerle uygular isem bi nebze kullanılır oluyor rengi bana. Boynum kapalı olduğu için ve ben koyu fondoten sevdiğim için dert etmem sanıyor idim ama sarı oluşunu sevmedim. Gelgelelim cilde ışıltı canlılık vermesine. Nasıl kuru bir cildim var ise bu ürün bildiğin mat duruyor bende. Hatta çatlak çatlak. Kuruluktan çatlamış gibi. Açıkcası her kuru cilde de uymuyor demek ki.

 9. kuru ciltliler için uygun olduğunu düşündüğüm başarılı fondoten.orta kapatıcılıkta parlak bitişli ve sağlıklı görünüm kazandıran bir yapısı var.tek sorun yaşayacağınız kısım renk skalasının yetersiz olması.

 10. heryere bulaşmasa iyi fondöten aslında. orta kapatıcılıkta hafif glowy bitişli bir fondöten. İndirimde alınabilir ama sezon fiyatı ürün performansına göre pahalı.

 11. tesadüfen denediğim ve geç keşfettiğim için hayıflandığım fondöten. yüzde bıraktığı o canlı¸ sağlıklı¸ aydınlık görünüme bayıldım ve normal/karma ciltli olarak herhangi bir problem yaşamadım. sünger ya da elle güzel sonuç alınıyor.

 12. n3 pure linen numarasını l’oreal lumi magique base pure light primer ile birlikte kullanıyorum. Öncelikle spf 18 özellikli olması ile gönlümü kazanan bir ürün.cilt yapım kurumaya meyilli normal bir cilt. minik bir güneş lekem dışında kapatacak bir sorunum yok. bu özelliklerde bir cilt için oldukça başarılı buldum. kapatıcılığı orta düzeyde ama benim için yeterli ve hatta tercih ettiğim bir kapatıcılık düzeyi. fazlası maske gibi oluyor bende. makyaj süngeri ile uyguladığımda yüzüme hiçbir şey sürmeden doğalımdan pek bir hoş ve ışıltılıymışım gibi oluyor ki arayıp da bulamadığımız bir durum bu. elimle ya da fırçayla uyguladığımda aynı etki olmuyor ne yazık ki. hafif ıslatılmış sünger her fondötende olduğu gibi bunda da can.gelelim yüzdeki duruşuna. bazla kullanıldığında çok sağlıklı bir ışıltı veriyor ancak bazsız kullanımlarda da ciltte bıraktığı doğallık ve simsiz¸ suni parıltısız ışıltı çok hoş. krem allıklarla tamamladığımda tam uyum sağlıyorum ama hafif ışıltılı toz allıklar da uygun. mat allık kullanıldığında yüz ışıltılı kısım ve mat kısım olarak ikiye bölünmüş görüntüsü yaratıyor. buna dikkat etmek gerekiyor. bittiğinde yeniden alabileceğim günlük kullanım için de özel bir durum için de uygun olduğunu düşündüğüm bir fondöten. şişesinin boyutları ve hafif oluşu da çantaya atmaya uygun. daha önce keşfetmediğime üzülüyorum.  l’oreal lumi magique highlighting pen’ i de almak ve aydınlatıcı olarak kullanmak farz oldu. bazdan ve fondötenden o derece memnunum yani.

 13. Uzun zamandır kullandığım fondötenim¸ demirbaş oldu artık. İnsan 1.öğretim olunca sabahın köründe kalkıyor malum o zombi gibi suratımı anında aydınlatıp canlandırıyor. gerçekten vaad ettikleri gibi ışığı bi şişeye koymuşlar. Aydınlatma derken yağlı bi görünümden ya da parlamadan bahsetmiyorum¸ sağlıklı¸ canlı bi görünüm veriyor. karma cildimde herhangi bi yağlandırma¸ sivilce kuruma ya da pütürlük yapmadı. oldukça hafif içeriği su bazlı¸ suratınızı rahatsız etmiyor özellikle yaz için gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. tek pompa basımı yeterli¸ cildinize hemen yayılıyor. kapatıcılığı çok fazla değil ama bana kafi. üzerine de pudra kullanıyorum. İndirim zamanında gayet makul fiyata alınabilir. Şiddetle tavsiye ederim.

 14. Tekrar alacağım tek fondöten. Cildi anında aydınlatıyor¸ sağlıklı bi görüntü veriyor¸ özellikle hasta olduğunuz günlerde¸ renginiz solukken farkı daha iyi anlarsınız. Cildim karma ama herhangi bir yağlandırma ya da kuruma olmadı. Söyleyebileceğim tek kusuru kapatıcılığının yüksek olmaması. Cildiniz aşırı problemliyse ek ürünler kullanmanız gerekebilir.

 15. kalıcılığı biraz daha uzun olsaydı keşke. glowy bitişini seviyorum. çok bulaşıyor evet ama hala arada sırada kullanıyorum.

 16. benim gibi kuru ciltler için ideal. Severek kullanıyorum. Normalde yanaklarımda olan kuruluk ile cok iyi anlaştılar. Üstelik saglikli bir işiltisi var. Bir kaç saat sonra bile yüzümde kuruluk yapmiyor. Nemli Sünger ile uyguladığımda bebeksi İşiltılı ve doğal bitişli bir tenim oluyor. Bu kadar seveceğimi tahmin etmezdim. 5 katı pahali fondotenlerimin hiç biri ile cildim bu kadar anlasamamişti. Fırça ilede sürüyorum (sungerıme kıyamadığım zamanlar)

 17. bendeki rengi rose pearl ve lumi magique baz ile uyguluyorum. ciddi anlamda çok güzel bir bitişi var ve tenimle çok güzel birleşiyor ama bende mi bir sorun var bilmiyorum¸ ne zaman bu fondöteni sürsem¸ akşam sildiğimde sabahına 2 sivilce çıkartıyorum ve bu durum bütün güzelliğini görmemi engelliyor.

 18. En açık rengi sanırım rose pearl ama bende fazla pembe duruyor . Fotoğraflarda hayalet gibi çıktığı da doğru . Duruşu güzel belki de ama rengi ciddi acayip duruyor bende . Turkiye de ki en açık sarı tonlusunun adını bilsem tekrar denemek isterdim.

 19. ben memnun kalmadım çünkü cildim yağlı. fondöten alırken deneyip hemen almamak gerekiyormuş denedikten sonra biraz onunla vakit geçirmek daha sonra alınması gerekiyormuş bunu öğretti bana tişikkirlir sipirmin <3

 20. Rose pearl en açık rengini ¸ 2-3 aydır¸ lumi magique bazla ve süngerle kullandığım ve o parlaklığını çok sevdiğim fondotenim. Biraz bulaşıyor evet ama beni rahatsız etmiyor. Sivilce yapmadı bende.Kalıcı değil pek akşam temizlerken çok az çıkıyormuş gibi geliyor pamuğa. Kuru cildimle iyi anlaştılar.

 21. cildim karma¸ normalden yağlıya dönük ama severek kullanıyorum¸ cildimi ışıltılı ve canlı gösteriyor çünkü. 3 saat sonra parlama yapabiliyor ama pudra ile çözülmeyecek dert değil kesinlikle.

 22. ışıltılı bitişi olan tüm fondötenlerde olduğu gibi yağlı ve sivilceye meyilli cildim yüzünden kullanamadığım fondöten. kullansam gün içinde aşırı parlama yapıp akşamına anında sivilce çıkarır¸ kullanmasam içimde kalır. keşke cildim normal bir cilt olsaydı.

 23. Birkaç cicişnün sivilcelenme yaptığını söylediği için almaktan üzüle üzüle vazgeçtiğim fondötendir. Oysa yapısını¸ fiyatını¸ hatta şişesinin görünümünü bile pek beğenmiştim ben. Yine de alıp kenara koyma riskini göze alamıyorum. Verdiğim paradan ziyade çekmecemde kuru kalabalığa sebep oluyor¸ sinir oluyorum.

 24. yapısını¸ bitişini¸ kısacası hiçbir şeyini beğenmediğim ve 3 kere falan kullandıktan sonra kullanmayı bıraktığım fondöten. fırçayla¸ süngerle¸ elle kullanmayı denedim ama gerçekten hiç ama hiç beğenmedim. çok yağlı gibi duruyor ve bozuk olmayan cildimi bozuk gösteriyordu. hiç sevmedim hiç.

 25. Ben buna yaz fondöteni diyorum. İçindeki o ışıltılar hep bronzluğu¸ güneşi çağrıştırıyor. Örtücülüğü gayet güzel¸ cildimde bir bozukluğa yol açmadı. Tek sıkıntısı¸ üstüne sabitleyici sprey geçmeme rağmen kalıcılığı epey az.

 26. önceki girdileri okuyunca yüzümde son zamanlar çıkan sivilcelerin sebebi bu olabilir diye düşündüğüm fondöten.

 27. Işıldayan bir görünüm vadeden bu vaadine ulaştırmayan fakat yine de kıyamadığım fondöten. Kapatıcılık aramıyorsanız¸ kuru ciltliyseniz¸ hafif yapılı olsun¸ ağır durmasın¸ parıl parıl parlamasın diyorsanız seveceğiniz fondöten. Benim umduğum dewy look efektini vermedi ama sevmedim diyorum sözlük. :’)

 28. Kuru bir cildim var. O yüzden buradaki yorumları okuyarak aldım. Bazıları almayın demiş kafam karıştı biraz. Mall of’taki cosmo’da l’oreal’deki %50 indirimde 21 küsüre görünce hemen yapıştım aldım. Ve 2 gündür bayıldım. İki pompa lumi fondöten bir pompa lumi bazla yüzüme nemli süngerle yediriyorum. Önceden beyu fondöten ile 3 saat sonra makyajımdan eser kalmazken şimdi akşam eve geldiğimde hala düzgün parlak bir suratla kendimi aynada görüyorum. Kuru tene muhakkak tavsiye ederim.

 29. R/C/K1 Rose Pearl tam rengim. Başta belirteyim cildim ne çok yağlı ne kuru. Sadece alnım bazen yağlanabiliyor. Anlatıldığı üzere bitişi öyle çok ıslak yağlı falan değil ya da bende öyle durmadı. Kusma falan da yapmadı.Kullanmaya başladığımdan beri nemlendirici kullanma gereği duymuyorum. Alnımı BB krem kullandığımda bile sabitlemem gerektiğini düşünüyordum ama bu fondöteni sabitlemeden kullanıyorum çünkü o sağlıklı¸ genç bitişini gölgelemesini istemiyorum. İleri yaşlara bu tip fondötenlerin çok uygun olduğunu düşünüyorum¸ mat bitişliler kesinlikle daha olgun gösteriyor. Hafif bir bronz pudra mükemmel görünümü sağlamaya yeterli olacaktır. Kapatıcılığı orta arttırılabiliyor. Cildiniz problemli değilse çok az miktarda uygulayın kesinlikle ciltte yokmuş gibi oluyor.Real techniques expert face brush ve mucize süngeriyle de uygulama yaptım. İkisiyle de istediğim sonucu verdi. Elle uygulaması da oldukça kolay.

 30. Bloggerların “kuru cilt fondöteni¸ müthiş dewy look¸ ışıl ışıl olacaksınız” yorumlarını görünce evet bu benim fondötenim olmalı diyerek bu yaz aldım. Yaz kullanımında aslında memnundum ancak kendisinden beklediğim performansı kışın çıkartması gerektiğini de biliyordum. Sadede gelirsek efendim¸ “hayal kırıklığı.” Cildimi cok iyi nemlendirmeme rağmen sürdükten yaklaşık 10 dakika sonra alnımda ve yanaklarımda sanki pudralı fondöten kullanıyorum gibi pullanmalar oluyor ve görmezden gelinecek sekilde de degil. Öyle ışıltısı filan da yüzümde gözükmüyor. Ve kalıcılık konusunda kullandığım en kalıcı olmayan fondöten diyebilirim. Fondoten bitirmeden başka almadığım icin şimdilik icine nemlendirici ve lumi magique baz ekleyip karıştırıp kullanıyorum. Benimle degilsin sevgili lumi.

 31. aşırı kuru cildime çok iyi oturur diye düşünüp testerını denediğim fakat yine pul pul görünümden öteye gidemeyen fondöten.

 32. Hafif-orta örtücülükte bir fondoten. Fiyat performans oranının fena olmadığını düşünüyorum. Ürünün vaatleri arasında aydınlık bir cilt ve tamamen doğal bir görünüm var. Vaatlerini bakarsak karşılayamadığını söyleyebilirim. Süngerle dahi sürmeme rağmen true match kapatıcıdaki gibi o kuru ve pudralı görünüm kaçınılmaz hele ki günün sonlarında daha da belirginleşiyor.

 33. Loreal lumi ve pudra pudra durmak???? 2 sise bitirdim ve gayet vicik vicik asiri bir fondoten oldugunu hatirliyor her yere bulasiyordu¸ telefona kıyafete. Karma cildimde gayet islak bitisli hatta baya baya yagli fondoten. Yagli ciltler aman deyim…Bu arada bunun pudrali oldugunu dusunenler true matchle un kurabiyesine donusebilir. (:

 34. Bu ürün pudralanıyorsa ciltte baya bir kuru ciltlisiniz demektir. Çünkü gerçekten yağlı bir fondöten. Sür ve iki saat sonra disko topu mode on. Cildiniz yağlıysa aman ha aman koşarak uzaklaşın.edit : ben çok severek kullanıyorum. tek şikayetim renk skalası. açık renkleri çok pembe 🙁

 35. 2014’ü 2015’e bağlayan yılbaşı günü almıştım¸ demek ki bir seneden fazladır kullanıyorum. baya bildiğin iyi günde kötü günde hayata birlikte göğüs germişiz¸ sağlıklı bir yorum yapabilirim herhalde. hatırlayabildiğim kadarıyla high end fondöten pek kullanmadım¸ ten ürünlerim genellikle mac ve l’oreal’di dolayısıyla YSL’le armani’yle karşılaştıramam ama orta seviye olarak adlandırabileceğimiz kategori için son derece iyi¸ eli yüzü düzgün bir ürün bu. tüm mac fondötenlerimden daha fazla sevdiğim bir ürün oldu. özellikle malum kozmetik marketlerinin %40-50 civarındaki indirimlerinde yakalarsanız fiyat/performans oranı olarak arşa varmış bir fondöteniniz olabilir.gerçekten ince bir yapıya sahip ama kapatıcılığını fena bulmadım. en önemlisi de cidden “glow within” dedikleri böyle içten içten parlama¸ efendime söyleyeyim yüzüne nur vurma¸ bir sır kapısı¸ kalp gözü oyuncusu görünümü var üstelik bunu yaparken rimmel wake me up fondötendeki gibi şıkır şıkır sim görüntüsü kesinlikle olmuyor¸ içinde gerçekten çok ince boyutlu mika kullanıldığını düşünüyorum. su değil yağ bazlı bir yapısı var. şunu da belirteyim ki glowy fondötenlerle aşk-nefret ilişkisi içinde olabilen bir karma cilt neferi olarak da beğendim¸ matlaştırmıyor tabi öyle bir beklentimiz yok ama yağlanıp ben burdayım demeye meyli olan t bölgeme the balm sexy mama pudra geçtiğimde beni rahatsız edecek ekstra bir parlama yapmıyor. yanaklar ise bayram ediyor¸ strobing’ini taze yapıp gelmiş gigi hadid misali ışıldıyor.kullanmadan önceki gece peeling yapmanızı öneririm çünkü pullanma varsa belirginleştirebilir. o anlamda pek sorun yaşamadım ama nezle olduğum dönemde burnum sürekli silmekten pul pul olunca o bölgede pek hoş durmamıştı¸ gerçi hangi fondöten hoş durur onu da bilemiyorum.ufak bir de hatırlatma¸ silikon içeriği epey fazla hatta en üstteki içeriklerden birkaçı silikon türevleri diye hatırlıyorum. şimdi silikon dedin mi orda duran¸ bu maddenin türevlerini ne saçına ne cildine 100 metreden fazla yaklaştıran (ve geçmişte ikisinde de silikonla korkunç sonuçlar almış¸ bırakınca hem saçı hem cildi inanılmaz ölçüde toparlanmış) biri olarak benim bayıla bayıla bu fondöteni kullanmam tuhaf gözükebilir. fakat 1-dikkat ederseniz silikonsuz fondöten piyasada pek yok ve olsa istenen sonucun alınabileceğini sanmıyorum zira hiç kalıcı olmaz aynen kayar gider gibi geliyor¸ 2-makyaj malzemeleri cilt tarafından emilmeye yönelik tasarlanan ürünler değil o nedenle cilt bakımının aksine silikonun çok sıkıntı olmadığına inanıyorum. zaten fondöten çok fazla kullanmıyorum¸ kullandığımda da t bölgesi-burun kenarları- çene dışına pek çıkmıyorum¸ vakitli bir şekilde temizledikçe de herhangi bir sorun yaşamadım. tabi şeytana uyup bu arkadaşla yatsam dolu gözenekler¸ sivilceler sabahına bana selam çakar. ama cilt bakımı beklemez düsturuyla hareket ediyorum ve birazcık daha iyi bir çocuk olursam şirinleri bile görebilirim.neyse bu kadar övmek yeter cicişler¸ zira bu fondötenle yaşadığım şöyle bir renk sorunu var: lumi’ye annemde görüp göz koymuştum ve kendisi RCK2 kullanırken¸ ben biraz daha açık tenli olduğum için RCK1 aldım. kışları sırıtmıyor¸ gayet uygun ama yazın fondöten süreceksem bu tek başına bir tık açık geliyor¸ ben de bir diğer sevgili ürünüm olan skin79 super plus hot pink bb krem ile karıştırıyorum¸ dokularının çok çok uygun olduğunu düşünmüyorum ama fena da olmuyor. üstüne allık mallık¸ napalım böyle idare ediyoruz fakat bu çabaya girmemeyi de tercih ederdim açıkçası. annemdeki RCK2’yi denediğimde de tek başına koyu geliyor¸ yani RCK1.5 olsa tam olurmuş hani. ailemin evindeyken ikisini karıştırıp kullanıyorum¸ mükemmel oluyor oh mis (madem git bir şişe de RCK2 al karıştırıp kullan diyenlere¸ tüm yüz makyajını ender yapan biri olarak elimde aynı anda açılmış iki şişe olsa öyle kolay kolay bitirebileceğimi düşünmüyorum¸ 4 sene falan aynı iki şişeyi kullanmak zorunda kalabilirim¸ bir ömür aynı yastığa baş koyarız mazallah).sonuç olarak¸ RCK2 => NC25RCK1 => NC10-15 gibi düşünebiliriz.

 36. İndirimden 25 tl gibi bir fiyata almıştım ve bu fiyata göre bu ürün gerçekten müthiş¸ kapatıcılığı azdan ortaya doğru¸ ciltte ağırlık asla yapmıyor bu yönüyle günlük kullanım için çok ideal¸ ciltle bütünleşmesi çok iyi¸ ıslak bitişli bir ürün değil aydınlık ve canlı bir görünüm veriyor. Eyyorlamam bu kadar.

 37. Yaklaşık 3 aydır elimde olan indirimden 25 tl gibi bir fiyata aldığım fondöten. Kapatıcılığı hafif orta arası. Cildim kış aylarında kuruya döndüğü için alırken parlayacağım diye heyecanlanmış ve sevinmiştim ama öyle aman aman bir ışıltı katmıyor cilde. Hatta hafif yapılı nemlendirici kullandığım günlerde pul pul durup mimik kırışıklarımda birikme bile yaptı kendisi üzücü şekilde.Ayrıca sanki asla sabitlenmiyor. Sürekli yapış yapış bir his ve ağırlık hissediyorum yüzümde. Pudrayla sabitlesem iki gram ışıltısı gidecek. Sabitlemesem her yere bulaşıyor.

 38. Kuru cilde sahip olan cicişlere hunharca ( ay pardon ısrarla yapalım biz onu 🙂 ) önerdiğim cilde doğal bir ışıltı veren ve tenle bütünleşip adeta (bkz: no make up make up ) dediğimiz yokmuş gibi makyaj görüntüsünü kazandıran naçizane fondoten . Ben bu fondoteni çok başarılı bulduğum pek güzel youtuber olan Merve Sevil sayesinde almış bulundum. Kendisine ne kadar teşekkür etsem az 🙂 İndirimde 25 TL gibi güzel bir fiyata düştüğünde tadından yenmeyecek ( yani sürülmeyecek 🙂 ) ürüne bir şans verin derim 🙂

 39. Karma ciltliyim. T bölgemde kusar gibi olsa da pudrayla kullanıyorum. Işıltısından¸ çok kapatmadan renk eşitlemesinden¸ sağlıklı bi görüntü vermesinden çok memnunum. Yağlı ciltler için facia olur tahminimce benim t bölgemde birkaç saate kalmadan ışıldıyor pudrasız haliyle. Yüzde elli indirimle oldukça da tatlıştır¸ alınasıdır¸ günlük kullanılabilecek kadar hafif tende hissettirmiyor kendini.

 40. Aldığım ilk fondöten. Kuzenimin düğününde kullanmak için aldım ama baktım içinde spf varmış inşallah fotolarda parlamam ama onun dışında bence spf olmadı çok güzel. Bu fondötenden başka hiç ten ürünü deneyimim olmadı ama ilk kullanıma göre bunu baya sevdim. Ben azıcık kullandım ama yetti. Kapatıcılığı iyi az kullanmama rağmen kızarıklıklarımı eşitledi ki benim amacım da buydu zaten. Yüze doğal bi ışıltı katıyor¸ sağlıklı gösteriyor. Süngerle gayet güzel dağıtılıyor. Yalnız bunu sildikten sonra yanağımda bi bölge kızarıp kabardı. Alerjimi mi tetikledi emin olamadım. Öyle ise editlerim.

 41. Parlak glowy bitiş. Ama simli değil. Alt tonları çok pembe. Ama notr ve pembe alt tonlara güzel gidiyor. Aşırı kuru ciltte pul pul görüntü yaratması tamamen bireysel kuruluktan¸ misal benim alın çene ve yanak bölgemde çok soğuk bir günde yaptı.yagli cilt fondoteni olmamasına katılmıyorum¸ doğal duruşun üstüne biraz pudra sürün cagnim parlamazsiniz o kadar. Ama hayvan gibi sivilce yapıyor. Uzun zamandır sivilcem yoktu. 1 hafta kadar her gün olmasa da kullandım. Çenemde nurtopu gibi 3 tane¸ alnımda henüz uç vermemişpütür gibi duran beyaz comedonlar çıktı. Wake me up a döndüm o yüzden. Halbuki ne kadar mutluydum…

 42. Yapı ve bitiş olarak çok sevdiğim hatta mufe’den¸ revlondan¸ face and body’den falan daha çok sevdiğim fondöten. Hem hafif hem yeterli kapatıcılık veriyor benim için ama hep pembe alt tonlu an açık sarı tonu w5 – gold linen var elimde ama bana koyu kalıyor yazın bronzlaştığımda kullanabiliyorum sadece kışın özlüyorum kendisini. loreal match perfect foundation’de w1 rengide varmış bunun sarı alt tonlu ama nedense bu üründe çıkartmamışlarkesinlikle eksiklik w1 yada w2 rengi olsaydı tek günlük fondötenim olurdu :/

 43. Ürün kuru cilt tipi için olsa da kesinlikle beklediğiniz nemlendirici etkiyi size veremiyor. Ürünü yüzünüze uyguladığınızda¸ nemli süngerle de uygulasanız¸ bölgesel olarak kuruluklar oluşuyor. Peki ürün yağlı cilt tipi için mi¸ bence yine hayır. Çünkü bu fondöten yağ bazlı bir fondöten. Son olarak kuru ciltler almasın yağlı ciltler true match’ı deneyebilirler.

 44. Yapısını aydınlığını çok sevsemde renk yönünden ötürü işte bu diyemiyorum. En açık rengi rose porcelein ¸pembe tonu çok baskın yüzünde tüp patlamış efekti vermese iyi fondoten aslında .

 45. Ben koyu renkli gelen bi bb kremimle karıştırarak tonumu elde ettim¸ sarı alttonlu olduğumdan mütevellit¸ kuru ciltliyim¸ nemi bana yetmedi¸ lorealin şu yüz için çıkan yağından bi kaç damla karıştırıyorum ve kullanıyorum. Ne çok kötü ne çok iyi diyebileceğim bir fondöten oldu benim için.

 46. ben de duruşunu sevsem de uygun renk tonunu bir türlü bulamamıştım bu fondötende. nihayet the body shop’un renk açıcı damlasını edinmem neticesinde istediğim tonu ayarlayabiliyorum. elimdeki ürün bu şekilde boşa gitmemiş oldu. renk sorunu yaşayanlara tavsiye ederim.

 47. genelde herkes aynı problemi yaşamış bende de aynı sorun var. Cildim çok açık olduğu için en açık rengi olan rose porcelain olanını almıştım indirim zamanında olduğu için deneyememiştim bile. Eve geldiğimde baktım ki bana çok koyu 🙁 ama yapısı ve yüzdeki duruşu harika ben bunu kullanırken yapısının benzediğini düşündüğüm için mac face&body fondötenimin C1 numaralı rengi ile karıştırarak ya da aynı serinin lumi magique bazıyla karıştırıyorum. Kesinlikle burun çevresi ve alında pullanma yapmıyor ve capcanlı sağlıklı bir cilt görüntüsü veriyor.

 48. yağlıya dönük karma ve yağlı ciltlerin hiç hoşlanmayacağı fondöten. cildim yağlıya dönük karma olduğu için ben bir türlü sevemedim. altına rimmel’in matlaştırıcı bazını sürdüm. sonuç tam bir facia oldu. cildim fondöteni 1-2 saat sonra bir güzel kusmaya başladı. altına güneş kremi de kesinlikle uygulanmıyor. cildimi yağdan arındırıp daha kuruyken hemen uyguladığımda bile gün içinde kalıcılığında bir gelişme olmadı. maksimum 2-3 saat durabiliyor. son derece ince yapılı bir fondöten. kapatıcılık beklemeyin. Renk skalasının pembe alt tonlu olduğunu belirten herkese can-ı gönülden katılıyorum. Verdiği aydınlık görünüm hoş olmasına rağmen cildime yağ kusturduğu için sevmedim kendisini. piyasada bulunan envai çeşit bb krem varken¸ renkli nemlendirici varken çok gereksiz bir fondöten.

 49. Loreal Lumi magique fondöten benim hayatımın fondöteni oldu artık. Görkem Karman’ın tavsiyesi ile satın aldım kendisini. Geçenlerde avmye gittim ve neredeyse her uygun fiyatlı markanın fondötenini denedim. Ya yüzümde maske gibi durdular ya kapatıcılığını beğenmedim ya da yüzümden pul pul döküldüler. Bu fondöteni duyunca hemen gittim ve denedim. Gerçekten benim bütün isteklerimi karşıladı. Ben en açık rengini kullanıyorum. Kapatıcılığı orta¸ ıslak bir bitişi var. Tenimle uyum sağladı¸ maske gibi durmuyor. Fiyatı 50 tl civarı ama indirime denk getirirseniz tadından yenmez. Bir çok pahalı marka bu fondötenin yanından dahi geçemez. Kuru ya da karma cilt tipine sahipseniz bu fondöteni bir denemenizi öneririm. Yağlı ciltler için uygun değil.

 50. valla ben ıslak görünümlü makyaj yapmak için aldım. ilk defa max factorden vazgeçip aldım. dün sürdüm. yani anlayamadım sanki yüzüme hiçbir şey sürmemiş gibiydim. hatta ten rengimden 1 tık koyu aldım. ama sonuç aynıydı. çözemedim. şuanlık pek bir yararını göremedim.

 51. Yaklaşık 1 aydır kullandığım bir ürün kapatıcılığını çok beğenmiyorum ve yağlı ciltlere uygun olduğunu düşünmüyorum çünkü gün içerisinde parlama yaptığı oluyor beğendiğim tek yanı cilt tonuma birebir uyması.

 52. Verdiğim paraya yandığım fondöten.Kırk yılda bir tane fondöten alayım dedim¸araştırdım¸okudum falan neyse bunda karar kıldım.Fırçayla uyguladım olmadı elimle uyguladım olmadı dedim süngerle kesin olcak yok onunla da olmadı.Nasıl anlatsam hiçbir şeyi kapatmıyor sanki.Pure beauty bb krem yemin ederim ki bundan 3-4 kat fazla kapatıcılıkta.Hani fondöten sürdüğümüzde renk eşitsizliklerimiz gittiği için bi taze¸ferah görüntü olur ya bununla o görüntüyü asla yakalayamıyorum.Bin bir indirim kovalayıp¸uygun rengini bulup¸yorum okuyup¸blogger ve vloggerların şişirmesine kanarak yaptığım bir alışveriş daha hüsranla sonuçlandı.Almayın aldırmayın.

 53. kapatıcılığı yok denebilecek kadar az. kuru ciltler için ideal¸ yağlı ciltlerde parlama yapabilir. ben özellikle tenime verdiği aydınlık görünümü çok beğendim. onun dışında indirimsiz fiyatı 55 tl gibi bişeydi sanırım. indirimde denenmek için alınabilir ama 55 tlye değmez..

 54. Takasla edindiğim ürünlerden bir başkası. Güzel sayılabilecek bir yaz fondöteni olabilir. Çünkü ciltte hiç ağırlık yapmıyor cilde sağlıklı ve fresh bir görünüm veriyor. Kapatıcılığı gerçekten az ama çok problemli bir cildiniz¸ derin sivilce izleriniz yoksa 2 kat sürüldüğünde renk eşitsizliklerini gayet güzel gideriyor. yağlı ciltlere önermiyorum sivilcelenme yapabilir. Ben yüzümün bir tarafına real tech. sünger diğer tarafına elimle uyguladığımda elimle daha iyi sonuç aldığımı farkettim. Fondöten sıvı formda olduğu için sünger çoğunluğunu emiyor. elimde dağıttıktan sonra süngeri son aşamada sabitlemek ve fazlalığı almak için tampon hareketlerle uyguladığımda güzel sonuç elde ettim.

 55. Siz buna kuru cilt fondoteni diye suyu basmissiniz ama bu kuru ciltteki her deriyr toplanıyor. Üstüne çatlama falan yapıyor. Ha şimdi yaza girdik daha rahat kullanıyorum ama kışın hayvan gibi nemlendirmeden kullanamadım. Ama yapısı su gibi akıyor. Kapaticiligi bence çok hafif değil¸ sivilcelerimi¸ kizarikliklarimi ikinci katta benim için yeterli derecede kapatıyor. Ama bir daha alacağım bir fondoten değil¸ el seviyor¸ fırça sünger değil. Eli bile sevmiyor hatta. Çok ince olduğundan çizgilere çok doluyor¸ dağılması sıkıntı¸ ürün ordan oraya gidiyor¸ herşeyin izi kalıyor¸ fırça¸ parmak vs. Renk skalasi fena değil ama lorealin her fondoteni gibi sağlam oksitleniyor. Bembeyaz sürüyorum turuncu pembe dönüyorum eve. Ha bu sebeple cildime rengi tam oturuyor. Oksitlenme sorunu yüzünden drugstore fondotenleri hep bir açık alıyorum yoksa çok koyu oluyor fark çok bariz oluyor boynumla yüzüm arasında. Bilmiyorum¸ bazı günler güzel oluyor bazı günler hayırsız. Alın cizgilerinde falan çok iğrenç duruyor¸ pudra geçince çatlama¸ kuru yerlere takilms yapıyor¸ anlamadım. Sanki concealerin içine su bazlı nemlendirici sıkmışlar gibi.

 56. En açık rengini aldım ve her drugstore ürün gibi pembe alttonlu ama bunu sorun etmiyorum en azından açık rengi gerçekten açık bu da bir şey. Neyse fondötenin yapısından bahsedersek artıları ve eksileri var¸+Çok ince bu sayede kalıp gibi durmuyor+Çok az ürün tüm yüze yetiyor+En açık rengi beyaz tenlilere koyu gelmiyor+Kuru ciltlere uygun-örtücülüğü az-asla sabitlenmiyor ve en sevmediğim yanı bu pudrasız yüzünüzde kalmıyor pudra sürseniz bunu kullanmanın manası kalmıyor sonuçta glowy görüntü için kullanıyoruz-en açık rengi tabiki pembe alttonlu*Uzun lafın kısası ben tekrar almam hatta bitirir miyim bilmem büyük ihtimalle Missha BB ye geri dönücem.

 57. Sarı alt tonlu olmama rağmen mağazada almadan önce en açık rengini görevli bayan öve öve fondöteni yüzümün yarısına uygulamıştı¸ hiç pembe falan gelmemişti¸ hatta aşırı da beğenmiştim. böyle cildimde canlı canlı durmuştu. yüzde elli indirim de olunca çok güzel bir fiyata almıştım. bir iki gün sonra evde elime falan denediğimde bildiğin çok pembiş geldi¸ nasıl sarıysam. neyse yüzüme falan sürünce fazla pembe gelmiyor da kapatıcılığı cidden çok az. rengimi eşitliyor¸ ikinci katta falan biraz da olsa örtüyor. eminim ama pure beauty bb krem daha kapatıcıdır. sürümü de gayet kolay. fazla cilt kusuru olmayan kuru ciltlilerin gayet sevebileceği bir fondöten¸ anladığım kadarıyla renk skalası da geniş. ama ben cildimi canlı tutmasını falan sevdim. kapatıcılığı az olsa da yine alır mıyım indirimde¸ kesin alırım gibi geliyor şu anlık

 58. Kuru ciltler için biçilmiş kaftan olan fondöten. 15 spf güneş koruması içeriyor¸ yapısı çok ince. Ben cam şişe tasarımını seviyorum lakin dayanıksız¸ bir elimden düştü hemen çatladı şişe¸ başka bir kaba aktarmak zorunda kaldım.Çoğu bb kremden daha hafif olduğunu düşünüyorum. 1 pompa bile çok geliyor zaten yüze. Ayrıca en açık rengi çok beyaz tenliler için ideal koyu durmuyor kesinlikle. Kapatıcılığı az¸ onu da söyleyeyim.

 59. Bu başlığa girdiğim 3. Girdim. Bu süreç içerisinde son 4 aydır minimal bir cilt bakimim var. Yıkama yağlamadan oluşuyor. Gerçek anlamda nemlendirici yerine tatlı badem yağı kullanıyorum ve hayatım değişti. Öncelikle yapısı direkt sıvı¸ yağlı asla değil baya su gibi akıyor. Ayrıca su ve silikon bazlı bir ürün ki bence bu mükemmel birşey çünkü ana yapı silikonsa cilde nüfuz edip cilt altı katmanda birikmez ve sivilce yapmaz. Silikon ürünleri kullanıp normal bir sürede arındırırsaniz sivilce probleminiz olmaz. Bilinçsiz kullanıcı olarak çok hata yaptım söylüyorum. Kesinlikle simli değil¸ içten ışıltı katıyor. İnce çizgilere doluyordu fakat ince cizgilerime ve gözaltlarıma makyaj öncesi rival de loop perfect eye finish kullanıyorum. Bunu da makyaj öncesi gözaltı bazı olarak düşünebilirsiniz¸ ciddi anlamda ince kırışıklara dolmayı azaltıyor (hatta sıfıra indiriyor). Gözenek gorunumum tamamen azaldı¸ bazsiz da sürsem belli olmuyor ama çok gözenekli hissedersem o kısımlara silikon baz uyguluyorum. Bu ürünü tekrar kullanmaya başladım yaklaşık 3 hafta oluyor. Bir köşede kalmıştı¸ zaten Check cosmeticsten bakınca raf ömrü çoktan dolmuş. Ben de kaşındım aman yaparsa sivilce yapsın dedim¸ kokusu kıvamı hiçbir şekilde bozuk değil çünkü. Kullanıp bitirmeye meylettim ve her kullanişimda 2-4 pompa arası kullanmaya başladım. Neyse efendim¸Yüzüm çok güzel nemlenmis¸ peelinglenmis falan olduğundan hakikaten efsane duruyor. Oksitleniyordu sanıyordum ama meğersem oksitlenmiyormuş. Pudra yüzünden koyulasiyormus. Kusursuz duruyor başka hiçbir şey söyleyemem artık bu fondotene. Üzerine pudra da uyguluyorum çünkü kalıcılığı tek başına yetersiz¸ üstelik uzun saatler performans istiyorum. Geçen gece bu fondötenle uyudum heavy drinking sonrası. Sabaha uyandığımda cildim hala taş gibiydi. İzler görünüyordu bir miktar ama makyaj hala yerinde sayılırdı. bugün bir minik sivilce yaptı fakat hemen geçicek gibi olanlardan. Onun dışında olumsuz bir özelliği dediğim gibi yok. Önce elimle yayiyorum¸ yüzüm ve elimde ısınıyor¸ sonra süngerle tamamen yayiyorum. Bu şekilde iyi ısıtıp. Önce parmakpatla viraz yayıp üzerinden süngerle geçince kusursuz görünüyor. Üzerinden izlerin üstüne bir kat daha geçiyorum yine süngerle ve merhaba kusursuz cilt. Teşekkürler. Pudrayi da duo fiber az kıllı bir fırçayla uyguluyorum. Pudra kullanmayinca bulaşıyor çünkü. Ama aydınlatıcı surecegim yerlere pudra kullanmıyorum ve bu şekilde aydinlaticidan daha doğal bir aydınlatıcı elde ediyorum mantıksız evet.

 60. Önceden kullanıp bitirdiğim fondöten.Yapısı mac face and body’e benzetiliyor.Karma ciltli birisi olarak T bölgemde daha hızlı yağlanma yaptı.Ama kapatıcılığını¸ciltte oksitlenmemesini¸doğal duruşunu beğenmiştim.şişesi bile güzel.Karma¸yağlı ciltli olup glowy bitirişli fondöten sevenlere tavsiye ederim ama daha çok kuru/normal ciltlere hitap ediyor.

 61. Ortadan az kapatıcılığa sahip ve yüzünüze fondöten sürdüğünüzü unutturan hafiflikte yapısı var ta ki t bölgeniz yağlıysa ve fondöteni sürdükten yaklaşık 1-2saat sonra gözünüzün aynaya gitmesiyle “alüminyum folyo”kıvamında etrafa parlaklık saçtığınızı gördüğünüzde bi daha kullanmamaya yemin edilesi fondöten olur.

 62. uygulama rahatlığı ile memnun bırakan fondöten. yalnız en açığı olan rose porcelain gerçekten en açığı olmamalı da dedirtiyor. buna rağmen fiyat performansta üstüne yok diyebilirim. kapatıcı olarak gerçekten başarılı. yalnız yoğun kullanımda açık tenli iseniz sırıtan¸ kesinlikle ayarı kaçırılmaması gereken ürün.

 63. Artık üretimden ve L’Oreal standlarından kaldırılmış olan¸ c2 rengi tam tenime uyan ince yapısı nedeniyle doğal duran ama bir o kadar kapatıcı fondöten. Gratis Rossman kaldırmış boykot etmeme rağmen Watsons a bile girip baktım yok¸ son çare yerel kozmetik dükkanlarına bakacağım Ankarada gören ciciş olursa – veya takas etmek isteyen – bir mesaj kadar uzaktayım.

 64. Kapaticiligi orta seviyede olan uygun fiyatlı güzel bir fondöten. Kalıcılığı çok yeterli değil 4 saat duruyor. Ben pudralamadan kullanıyorum verdiği ışıltı güzel ancak yağlı ciltler bu durumdan rahatsız olabilir. Cilt nemsizse ne yazık ki pütür pütür durabiliyor. Türkiye’den gidecekmiş diye bir duyum aldım umarım gitmez. İndirim dönemi fiyatını hakedebilecek bir ürün

 65. hiçbir yerde bulamadığım canım sevgilim. galiba gerçekten de üretimden kaldırılmış¸ ne yapacağım hiç bilmiyorum. mac face and body’ye bakayım bari bir de. gerçi nedense içimde¸ hiç bunun yerini tutabilecekmiş hissi yok ama napalım artık.

 66. kendimce yeni formüllü true match fondotenin içine bir pomba lumi magique baz karıştırarak yeniden üretmeye falan çalışıyorum. (biraz da benziyo böyle yapınca)ama özleyeceğim hep kendisini tek suçu iyi olmaktı çok iyi olmaktı…

 67. bir dönem kullanmıştım¸ performansını beğendiğim bir ürün olmuştu. sözlükte gördüm kaldırıldığını¸ üzdün bizi l’oreal

 68. Kendimi yerden yere vuracağım ne demek kaldırılmış¸ Project pan yapıyordum¸ biticek çok az kaldı¸ yedeklememek için de kendime baskı kurmuştum ne diyorsunuz. Kendimi kesicem ya. Allahım sebebi neydi ki…

 69. Gitti gönlümün efendisi :(. Ben de her yere baktım ama yok yani yok. gratiste sordum çalışana hiçbir yerde bulamıyorum kaldırıldı mı diye¸ o da artık gelmediğini söyledi. Zaten her zaman bulunduğu raflarda true match pudraları koymuşlardı. Kafamdan aşağı kaynar sular döküldü tabi. Kışın bile o kadar kuruyan cildimde cakey durmuyordu¸ doğal bir bitiş de cabası. Başlasın şimdi arayışlar.

 70. Ben de yılbaşı indiriminde alacaktım fakat artık Türkiye’ye gelmeyecekmiş. Bulaşma sorunu canımı sıksa da kuru cildime iyi geliyordu. Ben de yorumları iyi olan bir internet sitesinden sipariş verdim kullanıyorum. İndirimli fiyattan tabi ki 🙂

 71.  max factor skin luminizer foundation’ın buna çok çok yakın sonuç verdiğini düşünüyorum. üstelik olive alt tonuma cuk diye oturan da bir rengi oldu. çok beğendiğim bir fondöten şahsen mac face and body ya da nars’a tercih ederim. sivilceye de neden olmadı. tek kusuru¸ çok iyi sabitlenmesi gerekiyor transparan pudra ya da benzeriyle¸ çünkü bulaşma yapıyor ciddi derecede. lumi magique için muadil arayan cicişler bir deneyebilirler. kozmela’da 35tl görünüyor şu an.gelen sorular üzerine edit: light-medium olive alt tona natural rengi bire bir oturuyor.

 72. Bugün adanadaki kenan evren boğalar avm de küçük bir rafa dizmişlerdi kalanları. İlgilenen cicişler baksın bence indirimdeydi bir de.

 73. seni çok sevmiştim sen bena neden böyle yaptın? Mac face and body nin sivilce rezaletinden sonra tam olarak ona benzeyen ama sivilce yapmayan canım fondötenim. Şu hayatta neyi sevdiysem elimden aldılar. kimseye güvenim kalmadı artık.

 74. Kuru cildime tek iyi gelen fondötendi. Nicedir bulamıyorum. Bazen raflarda 3-5 tane görüncede ten rengime uygun olanı denk gelmedi. Bittiğinden beri yaklaşık 7 aydır kiko¸ mac ve maybellinenin fondötenlerini aldım¸ denedim ama yüzümde hepsi pul pul durdu. Yani hiçbiri bir lumi maqique gibi iyi gelmedi. Benim gibi kuru cildi olup başka ürünlerden memnun olan varsa mesaj atarsa çok sevinirim.

 75. kuru ciltli biri olarak bayıldığım fondötendi. 4 şişemdeyim en son hepsiburada’dan almıştım hala da satılmakta.

Siz ne düşünüyorsunuz?