“L’oreal les chocolats ultra matte likit ruj” için 60 yorum

 1. 70% Yum ve Volupto choco renklerine sahibim. İkisinin de renklerine bayıldım. Oldukça kalıcılar ve asla dudak kurutmuyorlar. Pastel’in o popüler likit rujlarını çok kuruttukları için kullanamayan ben¸ bu rujları çok sevdim. Box of chocolates rengini de almayı düşünüyorum daha sonra. Edit: bu rujun kırmızı rengini (864) de aldım ve üçü için yorum yapmak istedim. Bu başlıkta sürekli yapış yapış ve kurumak bilmez olduğundan bahsediliyor. Kesinlikle değil. Tek kat sürüp 3 dk bekleyince kuruyor ve yapışkan hissi geçiyor. Bakın en koyu rengini ve kırmızısını kullanan biri olarak söylüyorum¸ aplikatörü tekrar daldırmadan tek seferde dudaklarıma yetiyor. İkinci kata gerek duymuyorum ve bu dudaklarımın ince olduğu anlamına gelmiyor. Değiller. o kadar kapatıcı bir formülü var demek. Aldığınız rujları beğenmedim deyip kenara atmadan bir de ince tek kat sürmeyi deneyin. O kadar para verdiniz en azından boşa gitmesin. 

 2. Az önce volupto choco rengini denediğim larealin yeni çıkan çikolata(bana sorarsanız halley gibi kokuyor aynı) kokulu rujları. Soft mat sayılabilecek cinste bir ruj dudağa uygulaması çok kolay¸ peçete testi yaptım rengini biraz peçeteye verdi diğer likit mat rujlar gibi kissproof bir özelliği yok buna rağmen çok kalıcı makyaj temizleme suyuyla zor çıkardım. Son olarak dudağı kurutmaması ve ayrıca seride çok fazla kahverengi renk tonu olması açısından güzel olmuş¸ indirimde değerlendirilebilir.

 3. lorealin yeni çıkarttığı ve yapısı maybelline super stay matte ink likit rujlara benzeyen ruju. ben volupto choco rengini denebunu kutusu aracılığı ile edindim. bir haftadır kullanıyorum ve yorumlarım şu şekilde:- öncelikle rujların kokusu gerçekten çok güzel. kadınların büyük bir çoğunluğunun çikolatayı çok sevdiği düşünülünce bence koku pazarlama açısından iyi bir karar olmuş.- renk çeşitliliği başlangıç için iyi ama daha güzel renkler olabilirdi. – rujlar malesef ki benim hiç de sevmediğim bir yapıya sahip. evet çok kalıcı. dudak çizgilerine dolup dudaklarınızı çorak topraklar gibi göstermiyor. ancak o kadar yapış yapış bir yapıya sahip ki konuştukça varlığı rahatsız ediyor ve gün boyu ‘ben buradayım hee’ diyerek kendini asla unutturmuyor.- opaklığı orta derecede. kimilerine tek kat yetmeyecektir. ancak ne kadar kalın bir katman halinde sürerseniz yapışkanlığı o kadar artıp o kadar rahatsız edici bir hale geliyor.- fiyatları bir drugstore ürün için çok pahalı- kalıcılığı yüksek. ancak ortalardan çıkmaya başlıyor. bu durumda silmeye kalksanız zaten çıkaramıyorsunuz¸ tazelesem deseniz o pürüzsüz görüntü bozulup değişik bir hal alıyor. o yüzden gün boyu dışarıda olacaksanız bence kullanmayın.kısacası ben ürünün fiyat/performans oranının çok da yüksek olduğunu düşünmüyorum.

 4. renk skalası ve kokuları çok güzel olabilir ama sanki l’oreal rujlarında hep bir olmamışlık var.bundan önce lip paint serisi çıkarmışlardı ve baya kötüydü bence.normal rujları da genelde ya tam opak değiller ya da kokuları pastel boya gibi falan.zaten lip paint tutmayınca bunları piyasaya sürmüşler ama şuanki fiyat politikasını göz önüne alınca değer mi değmez mi bilemedim.drugstore f/p çok daha iyi likit mat rujlar olduğu bir gerçek.

 5. Dün bu rujun kırmızı rengini denedim¸ akşam makyaj yağı ile yüzümü yıkadım çıkmadı¸ göz temizleyici ile temizledim izi kaldı¸ niveanın klasik el kremini boca ettim dudağıma¸ hala pespembe. Gün içinde ruj tazelemeyi sevmediğim için kalıcı rujları tercih ediyorum ancak bu kadar çıkması zor bir ürünü kullanmak istemem. İçeriği korkuttu.

 6. rossmann’da yüzde elli indirimdeydi sanırım¸ iki rengini aldım: volupto choco ve oh my choc. mağazalardaki tester yokluğuna mı kızayım¸ instagram’daki swatchların kötülüğüne mi kızayım yoksa rujun kabını niye öyle yapmışlar diye mi kızayım bilemiyorum. ilk aldığım renk olan oh my choc¸ loreal’in instagram sayfasında çok güzel duruyordu ancak evde bir sürdüm¸ resmen grimsi bir kahverengi. kesinlikle swatchlarda sorun var¸ ya deneyip alın ya da direk bulaşmayın bence. ilk sürdüğünüzde mükemmel hissettiriyor ama sonradan iğrenç bir yapışkanlık hissi geliyor. ağırlık yapmıyor¸ sürümü çok kolay¸ çizgilere dolmuyor ve dudakları cidden çok güzel gösteriyor. çıkarmasına gelirsek… eğer bu ruju sürüyorsanız¸ kendiliğinden çıkma olasılığı olan bir ruj değil çünkü siz istediğinizde bile çıkmıyor. iki kere body shop yağıyla ovalayıp yaklaşık iki dakika misel sulu pamukla masaj yaptıktan sonra kenarlarda hala kalmak üzere çıkabiliyor. tazelemenin mümkün olacağına inanmıyorum¸ bence kötü durur ama tazelemeyi de çok gerektirecek bir ruj değil gibi. maybelline’in mat rujlarına dayanabiliyorsanız bence bunlardan daha memnun kalırsınız. 

 7. Bende denebunu kutusundan çıkan tasty ruby rengi var ve birkaç gün denedim. Denediğim kadarı ile rengi çok güzel bir kırmızı fakat sürdükten sonra bir süre yapış yapış bir his veriyor dudaklarda . Tamamıyle kuruduktan sonra matlaşıyor ve rengi sabitleniyor.  yiyip içtim gayette silindi ruj ¸ özellikle dudaklarımın iç  kısımları . 12 saatte yakın durdu dudaklarımda kuruma yapmadı o güzel . Fakat kalıcılık konusunda aynı şeyi diyemeyeceğim.  garnierin çift fazlı temizleme suyunu ıslak mendile döküyorum ve gayet kolay siliyorum. Çıkmıyor diyen arkadaşlara da şaşırdım gerçekten ¸ o kadar zor da çıkmıyor. Ama tamamıyle beğendiğim bir seri olmadı bu renk için düşüncelerim de böyle. 

 8. renklerine bayıldım. özellikle de bitter sweet¸ sweet tooth ve candy man renklerine. ancak cicişlerin aşırı kalıcı olduğunu söylemesi¸ dudaktan bir türlü silinmemesi gibi şikayetleri sebebiyle almaya elim gitmiyor. denebunu kutusuyla candy man rengini alayım¸ pastel 20’nin muadili gibi gül kurusu renginde duruyor dedim¸ iyi ki almamışım. youtube’da sürenlere bir de baktım ki tam ölü dudak pembesi rengi. halbuki tanıtımında gösterilen renkleri medyaya ekliyorum¸ onlarla alakası bile yok. ilgili medya: 2

 9. Hangi lanet rengiyse elimde denedim ve dünden beri 3.banyomun ve sayısız el yıkamamin sonucunda hala mı izi kalır !?

 10. Aklımda bu ürünü almak gibi fikir olmamasına rağmen indirimden %70 yum isimli rengini aldım. Kokusu tam sicak çikolata kokusu. Çikolata yeme istediği uyandırıyor. Rengi ise neredeyse siyaha çalan koyu bir nutella rengi. Ilk kez bu renkte bir ruja sahip oluyorum. Yapısına gelirsem çok bayıldığımı söyleyemem. sürdükten sonra kuruması biraz vakit alıyor ve az bir miktar yapış yapış hissi var . Pastel ve the balm mat rujlarin yapısı çok daha güzel. Kalıcılık çok çok iyi zamk gibi yapışıyor desem yeridir. fazla renk seçeneği yoktu. Indirimle 43 lira değer mi bilemiyorum.. konudan bağımsız olarak loreal artık drugstore kategorisinden çıkmış fiyatlari uçmuş

 11. Dün gratiste dikaktimi çeken¸ kimine göre mis gibi kimine göreyse ağır bir çikolata kokusuna sahip likit mat ruj.Pigmenti gayet güzel¸ koyu renklerde sürdüğünüzde iz yok fakat açık renklerde kat izi gibi bir iz bırakmakta.Kokusu beni eksinlikle rahatsız etmedi.Dez avantajı sürdükten sonra ortalama 10-15 dk yapış yapış bir his bırakıyor dudakta.Gelelim en büyük avantajına kesinlikle dudaktan çıkmıyor yani dün ısıra ısıra armut yedim¸yemek yedim¸ sıvı şeyler tükettim fakat çıkmadı. Özel günlerde beni yarı yolda bırakmayan bir likit mat ruj olsun derseniz şans verilmeli.

 12. yanık bir kırmızı olan tasty ruby rengini aldım¸ kokusu harika sürmesi bu tip bir ruja göre kolay. oldukça kalıcı ama bir şeyler yer içerseniz elbette açılıyor rengi.yanık bir kırmızı renge ihtiyacım olduğu için aldım¸ diğer tonlarını bilemiyorum çok fazla drugstore ürünüm yok ama bence güzel fakat 70 lira falan etmez indirimde alınır.

 13. Bende volupto choco rengi var. Kokusu bahsedildiği gibi çok güzel çikolata kokusu. Ama benim için maalesef tek güzel yanı bu. Renk internette kiremit rengi ama benim dudaklarımda bildiğimiz kahverengi 🙁 bu da benden kaynaklı olduğu için bişey demiyorum yine de. Sürümü çok kolay ama kuruması baya zaman alıyor ve yapış yapış hissi hiç gitmiyor. Assslaa kalıcı değil. Sabah makyajımı yapıp derse gittim 1.5 saat sonra kahve-poğaça falan atıştırdım anında ortalardan silindi. Üzerinden geçtim yine. 1-2 saat sonra yine aynı şeyleri tekrarladım. Sürekli dudaklarımın belirli yerlerinden katman gibi kalkıyordu resmen parça parça. Bir de bu olay makyajdan önce dudak peelingi yapıp nemlendirmeme rağmen yaşandı. En son yani 4-5 saat sonra yemeğe giderken yine parçalandığını farkettim o anki sinir ve yorgunlukla eeh senle mi uğraşcam diyip peçeteyle sildim yani demem odur ki çoğunun dediği yağla bile çok zor siliniyor falan filan olmadı bende. Hiç memnun kalmadım. Ama okulda daha kısa saat aralığında kalacağım bir günde yine şans veririm

 14. Bugün gratis’te 856 numarasını denediğim ve geceni bu saatine kadar dudağımdan milim oynamayan ruj serisi.Fiyatı inanılmaz pahalı 72 tl’ye katiyen değmez fakat sürdüğüm rengi herkes sordu.Çok koyu kahve-bordo karışımı bir renk ben de kahve tonu ağır bastı.Aplikatörü çok ilginç ama ben kolay sürdüm.Kokusu evet yazıldığı gibi çikolata kokuyor yalnız ben de koku kalıcı olmadı.Sürdükten bir süre sonra uçtu.En kötü tarafı çok zor sabitleniyor ve dudağınızdan o yapış yapış hissi geçmiyor.Sanki ağırlık varmış gibi.Pigmentli bir ruj.Çok koyu bir renk denememe rağmen rengini hemen verdi dudaklarımın ortasından açılmadı.Özetle¸indirime girerse bir şans veririm bu renge.Onun haricinde 72 tl etmez.Not:henüz çıkarmadım dudağımda duruyor gidip gelip aynada bakıyorum.herkes çok zor çıktığını yazmış nasıl yapacağım bilemmiyorum

 15. 3 gün elimin üstünden çıkmayınca en son lifle sürterek çıkardığım ve kalıcılığını çok beğendiğim için aldığım ruj. bendeki rengi tasty ruby¸ tok bir bayrak kırmızısı. eksi yanları: çok çok geç kuruması ve 72 tl olması. bir drugstore markasına bu kadar ücret ödüyor olmak çok can sıkıcı. geçen sene üzerine biraz daha koyup too faced melted matte ruj alabiliyorduk üstelik onun kırmızısı bana çok yakışmıştı…

 16. ilk bakışta 862 ve 868 numaralarını beğendiğim ruj. fakat internetteki görseller birbirinden farklı duruyor¸  denemedikçe tonları tam ayırt edilemeyecek gibi.

 17. Volupto choco rengi için yorumlayacağım. Rengi içinde kızıllık içeren bir kahverengi. tek kat sürümde rengini tam veriyor¸ sürerken hissedilen yapısı çok güzel¸ eğik fırçası ile sürümü çok rahat¸ rengi çok güzel¸ dokusu çok güzel¸ kuraklaştırmıyor¸ yemek yeseniz bile çıkmıyor¸ kalıcılığı çok iyi  ama gel gör ki hissiyatı çok kötü.  dudaklarınız birbirine değdikçe gloss sürmüş gibi yapışıyor ama şöyle de bi iyi yanı var siz yapışan yer dudağınızdan oynadı¸ kaydı tazelemem gerek falan sanıyorsunuz  ama ruj olduğu yerde duruyor sadece bi yapışkanlık var¸ bundan kaynaklı görüntü bozukluğu olmuyor.bi de bence dişleri biraz sarı gösteriyor.    edit: bi de tam mat bir bitişi yok¸  saten mat arası bence. Pastel matlığı beklemeyin. Temizlerken micellar temizleyiciler falan asla işe yaramıyor yerinden gıdım oynamıyor bile. çift fazlı temizleyicim bitmiş¸ o yüzden hindistan cevizi yağını dudağımda biraz bekleyip pamukla silerek çıkardım ben. İşe yaradı bence. ilgili medya: 1

 18. çikolataya bayılmama rağmen mide bulandırıcı ağır bir kokusu olan ruj serisi. renklerini de hiç beğenmedim bir anda ölüye çevirebilecek garip renk tonları var.ayrıca 2019’un ilk çeyreğine gelmişiz hala likit mat ruj serisi çıkıyor. hadi baba hadi ya. bıkmadık mı artık?

 19. Volupto rengini büyük bir umutla aldıktan sonra çok kahverengi kalıp beni solduran rujdur. Baktım kullanamayacağım kırmızı rengini de aldım ve iki rengi karıştırdım. Formülasyon aynı olduğu için hiç zor olmadı. Ortaya çok tatlı bir kiremit nude renk çıktı. Şimdi herkes rujumu soruyor markası ne diye. Solgun durduğunu düşündüğü için rengi kullanamayan cicişlere tavsiyemdir.

 20. 5 gün önce elimde denedim¸ üzerine havuza girdim 2 kez duş aldım¸ peeling yaptım ona rağmen çıkmadı hala duruyor az da olsa. O yüzden bilemedim¸ kokusu da çok hoşuma gitmedi nedense.Bugün kadınlar günü indiriminden 862 nolusunu aldım. Yapısı yapış yapış ama renk güzeldi bayağı.

 21. Volupto choco ve tasty ruby’sini edindiğim ruj serisi. Volupto choco beni de hayal kırıklığına uğrattı. Zaten ne internetteki tanıtım görselleri ne de standdaki renklerle alakaları Yok.Buram buram çikolata kokuyor ama sürdüğümde bu koku kalmıyor yani gün içinde rahatsız etmiyor. Diğer mat rujlarımda hiç yapışıklık hissi yaşamamıştım¸ bunlarda çok fazla bunu yaşadım. Ama kalıcılığı efsane. Gün boyu bir sürü şey yedim içtim hiç yerinden oynamadı. İndirim dışında almam diye düşünüyorum ama aklım sweet tooth’ta kaldı.

 22. iki rengini denedim¸ yapış yapış ama gördüğüm en kalıcı ruj. baktım yemek yedim yine de çıkmıyor¸ ‘silmesem daha ne kadar kalır’ diye düşündüm¸ koltukta uyuyakaldım¸ sabah duş aldım¸ aynaya baktım dudağımda hala duruyor. şaka gibi . dudağımın ortası bile boşalmıyor o kadar yiyip içmeye. bence doğru tonu tutturunca önemli günlerin vazgeçilmezi olur bu ruj¸ açık ve net!

 23. Kokusu çokk güzel olan ruj . Uzun zamandır arayıp bulamadığım ruj tonuna kavuşmamı sağladı 860 (ginger bomb) rengiyle. Sabahları uyanıyorum¸ makyaj malzemelerimin başına geçince ya bi koklıyım diyorum dayanamayıp sürüyorum. Bu etkiyi bir bu rujda bir de hindistan cevizi yağında yaşadım :p

 24. İndirimde 32 liraya candy man rengini aldım. Tabi ki başka dudaklardaki rengine vuruldum ve tahmin edersiniz ki sonuç hüsran. Bende baya soğuk lila durdu¸ ne kadar kurutmuyo dense de kuruduktan sonra dudaktaki çatlakları baya belli etti. Başka renklerine şans verir miyim bilmiyorum¸ sanırım ben beklentiyi yüksek tuttum.Edit: Kokusuna ölüp bitenleri gerçekten anlamıyorum kokusu gerçekten kötü. Benim aldığım bozuk diyeceğim ama yeni üretim¸ belki satın alınana kadar iyi muhafaza edilmemiştir.

 25. Volupto choco rengini bu gün aldığım seri¸bilmiyorum sadece bana mı böyle geliyor serideki diğer renkler çokda güzel değil sanki hatta volupto choco da bana cok turuncu görunmüştü ama bu gün sanırım mağazanın ışıklandırmasından dolayı beğendim.Kokusunu da gayet beğendim

 26. 862 volupto choco rengini çok beğendiğimi daha önce yazıştım ama bu aralar bolca bu rengin youtuber dudaklarını süsledğini görüyorum. hiç mi satmadı ve kimse beğenmedi. Aslında tek katta da güzel bir renk veriyor.

 27. Yüzde 50 indirimden 32 tl civarına aldım. 862 volupto choco rengini beğendim. Ancak kuruduktan sonra koyulaştığını hatırlatayım. Yemek yedikten sonra iç kısımlar hafif çıksa da kenarlar asla çıkmıyor. Yapış yapış bir hissi var. Değişik bir renk olduğu için denemek istedim. Başka bir rengini almayı düşünmüyorum.

 28. Ambalajı müthiş kokusu müthiş renkleri de çok hoş günlük kullanılabilecek rujlar. Ama o parayı indirimde bile vermemm. 

 29. Hakkında ne düşüneceğime tam karar veremediğim seri. İlk olarak Kokuları bana göre gerçekten çok hoş ancak piyasada asla bulanamayacak bir aroması da yok Renk konusunda ise gerçekten gidip mağazada denenmesi gereken ara tonlara sahip internet swatchları falan assla uymuyor. Renk skalasının çikolata tonlarından esinlenilmesinden ötürü böyle bir tuhaf olduğunu düşündüm araya da satışlar o kadar da düşük olmasınlar diye klasik bir kırmızı ve pembe nude da attırıvermişler gibi Benim zevkime göre aslında alıp en rahat kullanacağım renk Volupto Choco olsa da muadil renklerinin elimde çok fazla olduğunu düşündüğüm için güvenli sularımdan çıkıp Ginger Bomb rengini edindim. Benim ten rengimde olanlar için bronz-kahve göz makyajlarıyla kullanabilecek o kadar da ölü durmayan bir nude oldu ama bence bomboş gözlerle de kullanamayacak bir ton. Ve dudakları aşırı dolgun gösteriyor. Rujun yapısı ise en çok kafamı karıştıran nokta oldu. Çünkü popüler likit mat rujların çoğunu denemiş biri olarak gerçekten kullandığım en kalıcı ve çıkmayan ruj olduğunu söyleyebilirim. Ve aplikatörü de bence sürümü baya kolaylaştırıyor. Ama sorun şu ki ilk defa bir rujun dudağımda bıraktığı histen bu kadar rahatsız oldum. Gün boyunca aşırı sert ve yoğun bir katmanı dudağımda hissettim resmen ve üzerine yumuşatıcı geçme ihtiyacı duydum sürekli. Dudakları çok kuruyan birisi değilim ancak çizgilere de çok fazla doldu. Ama tazelemem bir kere bile gerekmedi¸ ortası bile çıkmadı. Parça parça dökülme durumu ise hiç yaşamadım. Kalıcılık önemli kriteri olanların tercih etmek isteyeceği ama belirttiğim gibi olumlu ve olumsuz yönleri de olan bir seri olmuş bence indirimsiz fiyatına hiç girmiyorum bile¸ hak etmiyor çünkü.

 30. Ürünün yapısı ve kokusu bana oldukça ağır geldi¸ sürdükten sonra yapış yapış bir hissiyat veriyor kuruduktan sonra da tamamen geçmiyor. dudakta hafif yapılı ürünler sevdiğim için bir daha alacağımı zannetmiyorum. bir de rengi dudakta denemeden asla almamak gerek ben farkında olmadan oldukça nude bir renk almış bulundum 36tl direkt çöpe gitmiş oldu malesef.

 31. Bende dose of cocoa rengi var. Dudağımdan açık yüzümle de neredeyse aynı ton bir nude gibi durdu. Rengini pek yakıştıramadım kendime. Yapısı da parçalanmaya müsait. Dolayısıyla çok isteyen varsa bence denemeden almasın.

 32. Sanırım hayatımda kullandığım en kalıcı ruj bu. Bende 842 ve 848 renkleri var. Yapısı sürümü birazcık ağır ve zor ama kokusu mükemmel ve sürdükten sonra bir günden fazla kalıyor. Hatta mağazada annem denedikten sonra ıslak mendille silmek istedi ve çıkaramadı bunun üzerine almaya karar verdik zaten. Ruj konusunda çok yeniliğe açık biri değilim ama bu seriye şans verilmeli bence

 33. likit mat ruj sürerken dudak kalemi kullanıp üzerine hafif bir şekilde gloss sürdükten sonra rujunuzu üstüne sürün hem hala kalıcı hem yumusak hem mükemmel renkte dolgun dudaklarınız olacak… Bu güzel ruju da kuru / yapış yapış / parçalanır şekilde olmasından şikayetçi olan arkadaşlar bi o şekilde denesin. Pişman olmayacaksınız 🙂

 34. Kullandığım en berbat mat ruj. Sürerken kokusu evet inanılmaz güzel. Watsons’da 38 liraya düştüğünü görünce aldım ancak hüsran. Tonları da hiç bana uymayan renklerdi. Bendeki 848 numarası¸ dose of cocoa. Makyaj videolarında mat rujlarin hep parça parça dökülmesinden bahsederler¸ nasıl oluyo ki derdim işte onu deneyimlemek isteyen gitsin alsın !

 35. Dudakları inanılmaz kurutan bir ruj oldu.Fiyat performans ilişkisi kötü.Kalıcılığı uzun sürmüyor¸ renkleri soğuk alt tonlu sayılır tavsiye etmem.

 36. watsons’ta indirimli görünce¸ kokusuna vurulup¸ loreal öpücük kartını doldurmak için bir tane aldım. – kokusu gerçekten çok güzel ama o kadar¸ dudakta falan tabiiki de kalmıyor. zaten öyle bir beklentim de yoktu.- ben 862 voluto choco rengini aldım. yanık turuncumsu. gözleri hafif bırakıp bu ruju sürünce güzel oluyor. kendime yakıştırdım en azından.- yapısı berbat. koskoca lorealsin¸ bu kadar tırt br ruj çıkarmayı nasıl başardın? – bence bu rujun en büyük sorunu kurumamak. 2 saat sonra bile o yapış yapışlık hissi hala duruyordu. yemek falan yedim de o etki biraz azaldı ama içerilerden çıktı.kısaca gidip nutella kavanozu koklayıp¸ başka bir mat ruj sürsem daha hayırlı bir şey yapmış olurdum.

 37. Yapısını beğendiğim ruj. Buradaki yorumları görünce epey önyargılı bir şekilde dudağımda aşırı rahatsız edici olmasını¸ parça parça kurumasını falan bekledim¸ ama the balm’ın¸ pastel’in likit mat rujlarından daha çok kurutmadı¸ dudağımda da rahatsız edici bir his oluşturmadı¸ o yüzden buradaki yorumlara epey şaşırdım açıkçası. Bence herhangi bir likit mat rujdan çok da farklı olmayan güzel kokulu bir seri.

 38. Tanıtım swatchlarında sıkıntı olduğunu düşündüğüm ruj serisi. Asıl büyük sıkıntı standlardaki renk kartelasında gerçi. Turuncu gösterdikleri renk pembe¸ kahve gösterdikleri renk morumsu. Likit mat ruj sevmeyen biri olarak kalıcılığına ve bilhassa kokusuna tav olup denemeden pembemsi kahve görünen box of chocolate rengini aldım¸ şuan vefatımın üzerinden bir hafta geçmiş ve son anda musalla taşından firar etmiş gibi geziyorum. Ayrıca yapış yapış evet. Zamanla biraz kurusa da o yapışkanlık tamamen gitmiyor.Loreal’in dudak grubunda en başarılı serisi color riche shine bence. Bile bile lades dedim¸ ah o çikolata kokusu. Açıp açıp koklarım sadece¸ sürmemin imkanı yok. Eğer satın almak istiyorsanız fakat çekinceleriniz varsa çok iyi düşünün inceleyin cicişler¸ dudakta eldekinden çok farklı duruyor. İndirimli aldığım halde içime öküz oturdu. 

 39. Renk skalasında nedense çok farklı ve cazip bir renk yok ve açıkçası o kadar para vermeye değecek kadar farklı değil gibi duruyor. O renkleri başka bir markada çok daha uyguna bulabiliriz bence. Kokusuna bayıldığım rujdur¸ o ayrı.

 40. Kokusu güzel tadı çok garip olan ruj. bir şey yiyip içerken her seferinde ağzımda garip bir tat bıraktı. İkinci katı sürerseniz dudağın iç kısmında fazla bir tabaka kalıyor. Peçeteyle fazlalığı almak zorunda kalıyorsunuz. Yapış yapış bir hissiyatı var 

 41. Kırmızısı müthiş. Kendime hiçbir kırmızıyı yakıştıramıyorum ama bunun koyu¸ tok¸ soğuk tonu gerçekten güzel. Biraz kurutuyor ama aşırı değil¸ normalde de benim dudaklarım o kadar kuruyor zaten. Peeling ve altına nemlendiriciyle halledilmeyen durum değil.Bir de ölene kadar çıkmıyor. Yemeğe giderken sürdüm¸ yemek bitti¸ kokteyller bitti¸ parti bitti rujun kenarları sanki kalemle yeni çizilmiş gibiydi. Ortası bile çıkmadı. Sür unut hiç ihtiyacı yok tazelenmeye. Bir tek dudağın en iç¸ yumuşak ağız dokusu kısmı biraz gitmişti¸ ki o da dudak değil ağız yani. Garnier’in çift fazlı temizleyicisiyle de çıkardım. Çok iyi çok. Kokusu sürdükten 5 dk sonra gidiyor¸ ama zaten o da çok hoşuma gitmişti¸ kalsa da sorun değil benim için.

 42. Çok çok kuruttu dudaklarımı¸ çıkarması çok zor¸ dose of cacao rengine sahibim. İki kere denedim şans vermek için ama çizgi görünümü yaptı bende¸ üstüne yenilemeye de pek yanaşmayan bir ruj bence¸ dolgun ve pürüzsüz dudaklarınız yoksa almadan önce mutlaka test edin ve o gün almayın.

 43. Çekilişten volupto choco rengini kazanmıştım ama bana ve Sputnik sevgili ‘ye de bittersweet adlı rengi yolladılar.Yoğun bir kokusu var çikolatalı puding gibi. Gelen renk tam bir ölü gelin rengi¸ daha önce bir arkadaşım mac esspresso rengini hediye etmişti onu anımsattı¸ grimtrak durdu. Yapışkanlığı azalmıyor üstünden zaman geçtikçe. Kurutması ise¸ her likit mat rujda olduğu gibi. Kalıcılığını editlerim gün sonunda.Elimde swatchlayıp dağıttığımda fena kontür rengi olmaz gibi geldi yanaklarımı kurutmaz ve sivilce yapmaz ise. Bir de öyle deneyeyim yoksa esspresso ile çekmecemde uyuyacaklar. Alacağın olsun l’oreal youtuberlara renk renk yolla cicişsözlük’e en dandik rengini gönder.Edit: diğer yazarlara yeni rujlar gitmiş ama beni unuttun (bkz: Loreal) ilgili medya: 1

 44. 12 mart 2019 l’oreal les chocolats ultra matte likit ruj çekilişi rezaleti başlığı açmama ramak kaldı.858 oh my choc rengi¸ bakanları bir daha baktırmayan biri haline getirdi beni. istediğim renkler 842 candy man ile 848 dose of cocoa idi. pembe-nude tonlarının bana daha çok yakıştığını düşünüyorum. yapılan çekilişte de dose of cocoa rengini seçmeme rağmen bana oh my choc rengini göndermişler. hepi topu 5 kişi kazanmış zaten çekilişi¸ bu 5 kişinin seçtiği ruju göndermek ne kadar zor olabilirdi ki? hayır madem istenilenleri göndermeyeceksiniz neden o zaman seçenek sunma hakkı tanıyorsunuz?renginden ötürü asla kullanmayacağım bir ruj sahibi oldum. göndereceğiniz renkleri söyleseydiniz de bu renkleri isteyenler katılsaydı keşke. benim yerime başkası istediği rengi almış olurdu.rengini bir kenara bırakırsak kalıcılığı yüksek¸ kokusu güzel¸ sürünce koku gidiyor tabii¸ oh my choc tam bir kahve  bu şekilde duruyor gerçekten. istediğim renk olsa kullanırdım sanırım.edit: son durum hakkında bilgi vermek istedim. ciciş sözlük bu konuda yardımcı olmaya çalıştı sağ olsun¸ loreal ise bu konuda pek özenli değil gördüğüm kadarıyla. işin rujunda değilim¸ verilen değer¸ işin düzgün yapılması daha önemli benim için. nazarımda kazanan ciciş sözlük oldu¸ loreal kaybettin. :(edit 2: doğru renk elime geçti. ciciş sözlük’e uğraşı için teşekkürler.

 45. mage ve leady gibi bana da seçmediğim ve asla seçmeyeceğim bir rengi yollamışlar. bittersweet rengi¸ gri bir ruj. bu arada bitter ismini verdikleri rujun gri olması da apayrı saçmalık. greysweet olsaydı bari. şaka bir yana¸ bir çekiliş yapılıyor o da saçma sapan ve düzensiz yapılıyor. sırf göndermek için gönderiliyor. zaten serinin bütün renkleri iğrenç. bunu kabul edelim. araya bir pembik¸ bir de kırmızı renk sıkıştırmışlar renkli görünsün diye. sarı alt tonlu birine yakışacak pek renk yok. ben zaten zar zor box of chocalates rengini beğenmiştim ve renk olarak onu seçmiştim. bittersweet korkunç oldu. sanırım bembeyaz dişlerimin sarıya çalmasını istediğim manyak günlerim olursa kullanabilirim.düzenleme: ciciş sözlük sağ olsun hatayı düzelticez¸ renginizi yollayacağız. loreal’e bildirdik dedi. ertesi gün şaaak ruj geldi. ama galiba loreal’in bir sıkıntısı var renk konusunda. yine yanlış renk geldi. sağlık olsun. ama loreal’in ciddi sıkıntıları var cicişler :d

 46. Kokuları müthiş gerçekten ama cesaret edip almadım henüz. Mağazada candy man rengini denedim¸ gayet güzel pastel tonlarda bir renk. Bir şeyler yiyip içmeme rağmen akşama kadar dayandı. Akşamına da kremle sildim. Başka bir zaman yine mağazada dose of cocoa rengini denedim. Bu renk de çok hoş bir nude. Ama tester ürünlerin açılış süresiyle mi alakalıdır bilemiyorum¸ bu renginde yemek yedikten sonra pul pul dökülmeler oldu. Peçeteyle dudaklarımı her silişte parça parça peçeteye çıktı.Ayrıca birçok kişinin de dediği gibi yapış yapış etkisi yaratıyor ama dudaklarımı tamamen kurutmadığı için bunu çok da sorun etmedim¸ benim için gözardı edilebilir bir durum.

 47. Bu ruju çekilişten kazandım. Fakat bana da diğer yazarlar gibi seçmediğim bir renk gönderildi. Ben kırmızı beklerken 854 numaralı Bittersweet isimli gri-kahve ve günlük hayatta kullanamayacağım bir renge sahip oldum. Normalde likit mat ruj sevmiyorsanız¸ bu ruju da sevmezsiniz. Ama likit mat ruj kullanmayı seviyorsanız bu ruju da seversiniz. Kalıcılığını beğendim. Indirimli fiyatıyla kırmızısına sahip olmayı isterim.Düzenleme: ciciş sözlükten renk hatasının düzeltileceğine dair mesaj geldikten sonra bugün kargomu aldım. İstediğim 864 numaralı tasty ruby ve yanında 862 numaralı volupto choco ile color riche shine serisinden 643 numaralı hot irl ruju yollamışlar. Bu durum beni memnun etti. Kargoyu böyle görünce mutlu oldum açıkçası. ilgili medya: 1

 48. işten eve gidince denemek için sürmüştüm. pizza yedim baya peçeteyle falan sildim dudaklarımı¸ dudak iç kısmı dışında oynama bile olmadı. ama bu yapış yapışlık ne olacak bilmiyorum. rahatsız bir his. ruj tazelemeye imkan olmayan zamanlar için evet güzel ama bu formüle bir çare bulmaları lazım. aynı his maybelline matte ink rujlarda da var. iki dudağınızı birbirine yapıştırıyor.

 49. dün gratiste 862 numarasının testerını deneme fırsatım oldu.rengi biraz koyu geldi bana esmerlere daha iyi olacağını düşünüyorum açıkçası¸akşam makyajımı temizleme sütü ile sildim jel ile yıkadım hala duruyordu¸yemek yedim¸ıslak mendil ile sildim¸sabah uyandığımda dudağımda parça parça morluk gibi duruyordu¸adeta bir japon yapıştırıcısı¸bir 404 elimle soyarak çıkardım en sonunda.ruj tazelemeyi sevmeyen bana bile bu kadar kalıcılık fazla.

 50. denebunu’dan 2-3 ürünle birlikte 50 tl’ye almıştım¸ 842 -candy man rengini. youtubeta videolarını izledim herkeste çok güzel duruyordu. ben sürdüğümde ise ölü gibi oldum 🙁 dudaklarım lila-soluk mor oldu. hiç yakışmadı ve o kadar üzüldüm ki… ve kesinlikle çıkmıyor bu kadar kalıcılığı ben hiç sevmiyorum. 

 51. bir siparişimde yanlışlıkla bunu gönderdikleri için istemeden sahip olduğum likit mat ruj.bende ki 854 rengi.aslında asla kullanmayacağım ve asla bana yakışmayacak bir ruj tonu.ki denedim ve yanılmadım gerçekten yakışmıyor.ama merakımdan yine de inceledim sürdüm ve yapısını baya beğendim.normalde likit mat ruj kullanan bir insan değilim yani yorumlamam çok sağlıklı olmayacaktır ama denediğim diğer likit rujlara göre yapısını baya sevdim.bana sanki dudakları daha az kurutuyor gibi geldi diğerlerine göre¸ hafifte bir dolgun gösterdi gibi.kokusu hele gerçekten muhteşem insanın yiyesi geliyor.bu rengini bana gitmediğinden anneme verdim ama yapısını beğendiğim için başka renklerinden almak istiyorum.tabi fiyatını hak eder mi emin değilim.

 52. Bende çikolatadan ziyade hafif bir kakao kokusu uyandıran¸ oldukça kalıcı ve dudağınızdan çok zor çıkan ¸ dudakta kaldıķca rengi koyulaşan lorealin ülkemize yeni getirdiği mat likit ruj.Eksileri: Paketteki rengi ile dudağınızdaki rengi asla uyuşmuyor. Bu sebeple denemeden aman deyim. İndirimsiz dönemde 72 lira fiyatı oldukça yüksek. Temizlemesi oldukça zor¸ üşengeç arkadaşlar almamalı. Çift fazlı makyaj suyu kullanmalısınız. Sür çık tarzı rujlardan değil. Elimle dağıtayım doğal dursun diyen arkadaşlarımız epey sıkıntı yaşar. Çünkü anında sabitleniyor ve dağılmıyor oldukça mat çünkü. Ne vardı azıcık kakao¸ moringa yağı filan ekleseydin şu ruja ey Loreal mürekkep gibi yapısı mübarek temizlemek için peygamber sabri lazım. Renk skalası çok yetersiz mesela ben bu seride kahve kızıl arası bir renk beklerdim. Ancak koydukları kırmızımsı renk bariz pembelik içeriyor. Doğallıktan çok uzak. Kutusunda tarçın rengi gibi duran bir rengini aldım 862 idi sanırım bende acayip bir şekilde koyu kahverengi durdu hani tarçın turuncu hakgetire.. Nude’lar çok açık¸ koyular çok köyü. Ne vardı bir mac taupe¸ whirl¸ persistence gibi kahve tonlar koysaydın.Artıları: İlk defa kalıcılık vaadini yerine getiren bir mat likit ruj gördüm. Harbi harbi kalıcı a dostlar. Kokusu pek sevimli.Alır mıyım? Renk skalasını ve taş gibi formülasyonunu serumlarla yenilemeden HAYIR. ilgili medya: 1

 53. Gratis’te tester’ını koklayıp aşık olduğum¸ hemen almalıyım dediğim¸ sonrası ise hüsran olan ruj.. Dudağımı ne kadar nemlendirirsem nemlendireyim sürdüğümde hem yapış yapış oluyor¸ hem de dudaklarımı öyle bir kurutuyorki utanmasalar yoldan geçen insanlar bile dudakların çatlamış diyecekler.. Her türlü deneyip anlaşamadığım¸ malesef sadece koklamakla yetindiğim bir ürün kendisi..

Siz ne düşünüyorsunuz?