“L’oreal false lash superstar maskara” için 58 yorum

 1. aldığım günden beri çok severek kullandığım maskaram. öyle ki şu an diğerleri duruyor. haftalardır kullanıyorum. yapısı cıvık değil orta kıvamda ideal bir maskara. bazı ile birlikte gerçekten çok güzel dolgunluk veriyor. hatta bunu sürdüğümde gözlerimin şeklini daha çok beğeniyorum. baz olması bence çok güzel ki kirpikleri en iyi şekilde hazırlıyor ve siyahlığı da ideal. çok sevdim bittikçe alırım. gratis’ten kofre ile 40 tl’ye almıştım böyle daha uygun geldi. fakat dezavantaj olarak gördüğüm tek şey göz altlarımda siyahlıkları görmem oldu. yine de vazgeçmeyeceğim. 🙂

 2. uzarıcı etkisi kesinlikle var inkar edemem dolgunlaştırıyor da ama bende topaklanma yaptı ve hiç hoşlanmam o görüntüden. ayrıca birbirine yapıştırdı kirpiklerimi. bu ürünü kullandıktan sonra biten loreal butterfly maskaram ile tarıyorum tekrar ayırmak için ama butterfly çok daha başarılıydı bana göre.

 3. Çok çok çok sevdiğim yeni maskaramdır. İlk denediğimde bazını uygulamadan sadece maskara kısmını sürmüştüm ve çok da etkilememişti ama bazı ile beraber kullandığımda kirpiklerim kaşlarıma falan çıktı. Eğer bir gün içinde en az 8-9 kişi kirpiklerine ne yaptın diye soruyorsa o maskara başarılıdır. Akma-bulaşma da yapmadı ama bende neredeyse hiçbir maskara akma bulaşma yapmıyor zaten o yüzden bu konuda söyleyeceğim bir şey yok. Ama siyahlığı ve neredeyse takma kirpik gibi görünen etkisi oldukça başarılı.

 4. kirpiklerin takma mı? dedirten maskaram. Makyaj adına yaptığım en doğru şey bu maskarayı almak oldu. Bundan sonra başka maskara kullanabileceğimi sanmıyorum. İndirimleri takip edip yarı fiyatına sahip olunabilinir 🙂

 5. Bugün rossmann’dan sevgililer günü indirimi ile 23.90 gibi bir fiyata sahip olduğum maskara.Kısa¸ sarı¸ cılız¸ yere bakan¸ kıvırıcıyı bir tarafına sallamayan adeta sabır testi kirpiklerimi bu kadar hacimlendiren bir maskara daha denemedim. Benim psikopat kirpiklerimi bile güzel gösterdi. Şu an bu paraya aldığım en iyi şey ilan ediyorum kendisini. İlk izlenimim olumlu. Çok ayırma etkisi yok bazdan dolayı¸ daha tok bir görünüm veriyor. yanma¸ batma da yapmadı henüz. Eğer ileriki günlerde beni hayal kırıklığına uğratmazsa stoğun dibine vuracağım. Ona göre girdiyi de editleyeceğim.Gün ışığının uygun olduğu bir zamanda before after da eklemeyi düşünüyorum.2017’ye girerken edit: deli akıyor. Yani öyle böyle değil. Bir de maskarasının cidden bir numarası yok¸ asıl olay bazda. Bazı için alınır.

 6. başarılı bulduğum ve şu sıralar kullanmakta olduğum¸ bir tarafı baz bir tarafı rimel içeren maskara.fırçasının formunu kirpiklerini kavrayışını oldukça beğeniyorum. fırçasının şekli (bkz: maybelline the falsies black drama maskara) benziyor¸ o eğik kirpik kavrayıcı yapısını benzettim ben. ama ben loreal’i daha çok beğendim tabii bunda bazının bulunmasınında etkisi var.bu arada 11 senedir lens kullanıyorum benim gözümü hiç bir şekilde rahatsız etmedi¸ gerçi bugüne kadar hiç bir ürün gözümü rahatsız etmedi o yüzden baz alınabilecek bir denek miyim bilemedim :)edit: söylemeyi unutmuşum¸ bu rimeli sürerken farkettim ki içinde minik minik tüycükler var ve sanırım volume verende bunlar oluyor¸ ama asla bir dökülme topaklanma durumu yaratmadı bende. buradan da +1 puan daha kazanmış oldu 🙂

 7. l’oreal million lashes maskaradan buna geçiş yaptım¸ şimdilik memnunum. çabuk bitecekmiş gibi bir havası var iki fazlı ürün olduğu için. fırça yapısı kıvrık olduğundan sürümü kolay ve hacimli kalkık kirpikler yaratıyor.benzetme yapacak olursam¸l’oreal million lashes ~ maybelline rocket volumel’oreal false lash superstar ~ maybelline falsies black dramailk satırdaki maskaralar ağırlık yapmadan hacim verir¸ sürümü rahattır. sık kirpiklerim olsa bunlardan vazgeçmem.dolgunluğa ihtiyaç duyduğumda ikinci satırdakiler¸ tek kötü tarafı kirpiklerin yapışma ihtimali.

 8. Kendi aldığımı henüz açmadım ama gratiste denediğim kadarıyla¸ bazı sürdükten sonra kirpik eklenmiş görüntüsü veren maskara. Fakat o kadar yoğun ki bende bir süre sonra baş ağrısı yaptı göz kapaklarımdaki ağırlıktan. Yine de aldım ama. Bir de kirpik kıvırıcısıyla denemek lazım. Ağırlıktan kirpikler bir süre sonra aşağı düşüyor çünkü. Gösterişli kirpikler sağlıyor özetle. Estee lauder sumptuous extreme gösterişli ama doğal ise¸ bu da gösterişli ama ben burdayım diyen kirpikler sağlıyor.

 9. bazını sürdüğümde her şey çok güzel. hatta üzerine rimelini sürdüğümde de her şey mükemmel. ikinci kat mı? mis mis… tam istediğim uzunluk¸ istediğim kıvrıklık. ne çok abartı¸ ne çok sade tam ortası iyi güzel de. çatır çutur dökülüyor bu maskara benim gözlerimden. 1-2 saat sonra göz altlarımdan siyah pulcuklar topluyorum. alt kirpiklerime süremiyorum bile. akıyor akıyor ve yine akıyor. göz altlarımda değil de kirpiklerimde dursa hayatımın maskarası olabilir-di.

 10. Baz kısmı çok başarısız¸ topaklanmaya neden oluyor ve daha kolay dökülüyor. Baz kısmını kullanmadan aynı dolgunluğu hiç topaksız ve daha Kalıcı elde etmeyi başardım ben. Bir daha da almam.

 11. primerında sorun olduğunu düşündüğüm maskara. ilk önce primerını sürüyorum. bi iki dakika bekliyorum ki kurusun acaba yanlış mı yapıyorum sonra rimeli sürdüğümde kirpik uçlarım beyaz kalıyor. primerını sürmeden kullandığımda sıradan bir rimel gibi gelyor. o tüycükleri de pek sevmedim. bana topaklanma yapıyor gibi geldi

 12. Yapısını çok sevdim ıslak değil. Bulaşma derdi olmadığından baz kolaylık sağlıyor. İlk baz deneyimim olduğundan olayını kavrayamadım. Yeterince uzatıyor da hacim de veriyor. Ama bulaşıyor. Maskara bazı deyince ben makyaj bazı gibi düşünmüştüm. Kalıcılığı arttırır akma bulaşma yapmaz diye ama yanılmışım. Akma yaptığı için bir daha almam sanırım ama pişman değilim kirpikleri güzel yapıyor doğrusu kirpik taktığımı zanneden oldu :)Sağlık başta geldiğinden lens kullanıyorsanız kesinlikle önermem çok rahatsız ediyor.

 13. ben beğendim çünkü yoğun maskara uygulamayı seven bi insanım bu rimel kat kat sürmeme rağmen hiç topaklanma yapmadı¸ örümcek bacağı görüntüsü oluşturmadı. tek tek ayrılmış hafif volümlü uzun kirpiklerim oldu.

 14. markafoni’de l’oreal ürünlerinde %50 indirim kampanyasıyla  red carpet black versiyonunu satın aldım. diğeriyle arasındaki fark¸ bu çeşidi daha siyah bir görünümü vaat ediyor. daha önce kirpik bazı kullanmadım ve ayrı olarak satın almayı da düşünmedim¸ bu yüzden maskarayla ikisinin bir arada olması cazip geldi.baz kısmını beğendim¸ kirpikleri maskara için güzel hazırlıyor. maskara kısmına gelince ilk sürüşte bile ıslak olmaması¸ kirpikleri yapıştırmaması güzel¸ fırçasını maybelline the falsies black drama’nın fırçasına benzettim ben de¸ sürümü kolay¸ acele maskara sürmem gerektiğinde elimin gideceği ürünlerden. uzatma etkisini pek fazla görmedim. çok yoğun olmasa da dolgunluk veriyor.edit: kullandıkça çok sevdiğim maskaralardan biri oldu¸ etkileri de ilk kullanmaya başladığım zamanlara göre çok daha iyi. tekrar satın alırım kesinlikle. tek eksi yanı içinde minik tüyler olması¸ dolgun görünüm verme amaçlı sanırım¸ sürerken kirpiklerimde alakasız yerlere bulaşabiliyor görünümü tuhaf oluyor¸ çekip almak zorunda kalıyorum.

 15. kullandıklarım genelde maybelline olduğundan maskara konusunda çok da beklenti sahibi olmadığım anlaşılabilir. beni nedense çok rahatsız eden bir makyaj ürünü bu. fakat loreal indirimiyle false lash superstar maskarayı aldım ve çok hoşuma gitti. kirpikleri tek tek ayırıyor ve dolgunlaştırıyor. yogunluğunu kendinize göre ayarlayabilirsiniz ama ilk sürüşte gayet başarılı bir sonuç veriyor. iki çeşidi var¸ red carpet black çok daha yoğun siyah olanı.

 16. Benim gözaltlarıma çok dökülme yaptı. Başta maskaradan olduğunu anlamadım ama Maskara değişikliği yapınca hiçbir bulaşma birikme dökülme olmadı. Ben pek memnun kalmadım. Bir daha almam. Zaten içinden rimel çok az çıkıyor¸ 1 ay bile zor gidiyor. Baz kısmı ise başarılı. Diğer rimeller ile kullanınca hoşuma gitti. Ama tabii ki baz ne kadar iyi olursa olsun rimel iyi olmayınca bazın bir anlamı olmuyor

 17. başta ben mi yanlış bi’şi yapıyorum diye düşündüm uyguladıktan sonra ama yok yani napsam olmadı. bir kere kurumuyor¸ her yere bulaşıyor¸ şunu sürebilenler bi anlatıverin nasıl oluyor bu iş. en kötü maskaralar arasına 1. sıradan giriş yapan maskaradır benim için.

 18. Aslı Özdel’in nirvanaya ulaşan kirpiklerini gördükten sonra aradığım sen misin acaba tatlı kıs deyip şans vermek istediğim maskara

 19. baz kısmını çok beğendim ama maskara kısmını hiç beğenmedim. kıvırıcıyla kıvırdığım kirpiklerimi teker teker düşürüyor. yapısı ağır gibi geldi bana. biraz daha kuru olabilirmiş. allahtan indirimden almıştım. baz tarafını başka sevdiğim rimellerin altına sürüyorum kendisini de günlük olarak kullanıp bitirmeyi düşünüyorum.

 20. Bazını alt kirpiklerime sürüyorum sadece nedense üst kirpiklerimde sevmedim. Bu arada rimel kısmını ilk aldığım zaman ben de sevmemiştim şu an memnunum zaman vermek gerekiyor galiba. ama çok çok güzel bi rimel mi bence hayır. çok övüldüğü için denemek istedim. Pişman değilim ama bitince almam.

 21. benim için tam fiyasko olmuş maskaradır¸ sadece iki kere kullanabildim¸ kirpiklerimi kısacık gösterdi¸ düşürdü ve birbirine yapıştırdı.

 22. birçok kişinin aksine benim farmasi’den sonra en memnun kaldığım maskaradır. kirpik yapısına bağlı olarak memnuniyet değişiyor bence. kıvrık ama çok uzun olmayan kirpiklerim var¸ düz kirpiklere sahipseniz öncesinde kirpik makası kullandığınız takdirde daha güzel sonuç alabilirsiniz. kirpiklerimi olduğundan 1.5 kat daha uzun gösteriyor¸ topaklanma yapmadı. beyaz bazı günlük makyajda kullanmıyorum çünkü çok fazla hacim veriyor gündüz için ağır geliyor. lenslerimi makyajdan önce takıyorum böylece gözlerime bulaşmıyor.

 23. büyük umutlarla gittim. vloggerlar¸blog yazarları övmüş övmüş… bende dedim benim kısa kirpiklerime herhalde sonunda işe yarar. 1. aşırı sulu. 2. lens kullanıyorum ve aynı sorun bende de var. Kör kör geziyorum.3. daha iyi etkiyi ve daha güzelini maybeline de bulabilirim. 4. fiyatına kesinlikle değmez.5. kısa kirpiklerim yine kısa kaldı.

 24. benim dümdüz vr kısacık kirpiklerimi bile kıvırıp uzattığına bakarak gözüm kapalı önerebileceğim maskara.

 25. Bu maskarada rimelinizin kalıcılığı için bir baz bulunuyor bazın yapısı güzel fakat çok az¸ kirpikleri yapıştırdığını düşünüyorum rimelin fırçası kıl yapıda bir fırça ve rimel hacim vermek konusunda gayet başarılı kirpikleri kaldırma konusunda da başarılı eğer seyrek ve düz kirpikleriniz varsa hacim ve kıvırma konusunda sizi mutlu edebilecek bir ürün.

 26. malum anneler günü indirimleri çerçevesinde bir hafta önce aldığım¸ baz kısmında oldukça memnun kaldığım ancak maskara kısmını zinhar beğenmediğim kozmetik ürünü. maskarasını sürdüğüm zaman kirpiklerim böyle örümcek bacağı gibi fazlasıyla ayrık ayrık oluyor. kirpikleri uzatıyor ama belirginlik sıfır. yani öyle dolgunlaştırdığı falan yok. en azından benim kirpiklerimde böyle bir etkisi olmadı. fırçasında mıdır sorun¸ içeriğinde midir bilemiyorum ama beğenmedim. belki başka bir maskarayla birlikte kullanılırsa iyi sonuç alınabilir ama denemedim. baz kısmı ise oldukça başarılı. hem maybelline falsies volume express – black drama hem de mac in extreme dimension 3d black lash maskarayla birlikte denedim. ikisinde de süper durdu. özellikle mac öncesi kullandığımda takma kirpik takmış gibi oldu.

 27. Çift taraflı¸ iki aşamalı rimellerden nefret eden biri olarak sadece “2” numaralı asıl maskara tarafını kullandığım ürün. İnanın beyaz tarafı hiç bir işe yaramıyor. Bu rimel Kat kat sürdükçe etki veriyor. Sür çık için uygun değil. Uzatıyor ve hacim veriyor. Topaklanması var çünkü çok akışkan bir yapıda. pastel profashion kirpik tarağı ile birlikte kullanıldığında topaklanma da kalmıyor. Kullandıkça daha çok beğendiğim¸ son zamanlarda en iyi performans aldığım rimel. Tavsiye ederim.

 28. trendyoldaki indirimden aldığım elimde bulunan maskaralardan dolayı açamadan beklettiğim güzellik. yalnız kullandığımda birde fos çıkarsa kötü olur 🙁

 29. Bu aralar çok beğendiğim bir maskara ¸özellikle baz kısmı benim gibi kısa ama kıvrık kirpikli birine rimel sürmeyi sevdirir¸yıllardır rimele yüzüm gülmedi ¸bunu da ilk aldığımda hiç beğenmedim geçenlerde Çekmece düzenlerken elime geçti şans verdim gerçekten çok başarılı buldum ¸fakat rimel kısmı ne kadar sürersem süreyim yine de dolgun göstermiyor yani ben abartılı kirpik seviyorum maalesef pek hoşnut etmedi o yanı ama uzatması gayet başarılı birde bazın kirpikte rimeli tutma olayı ¸bu bazın muadili bir baz arıyorum

 30. bugün aldığım rimel. Loreal Paris False Lash Butterfly kuruduğu için bir de bayram indiriminde mağazalar çok kalabalık olduğu için şimdi almayı tercih ettim. açıkçası bazına rağmen butterflydan farklı bir sonuç vermedi ama ben zaten ondan memnun olduğum için sorun yok diyebilirim ama kesinlikle dikkat çekici bir dolgunluk ya da uzunluk vermiyor.

 31. çift taraflı (bir tarafında baz ürünü diğerinde normal maskarası) bir ürün ben eyeliner pen ile beraber bir kampanyasında ikisini 40 tl’ye almıştım. ürün kirpikleri uzatıyor ama verdiği hacimden memnun kalmadım. çok yoğun kirpiklerim olmadığından bana yetmemiş olabilir. ayrıca bazı sürüp hemen ardından maskarayı sürünce hiçbir etkisi olmuyor. bazın biraz kurumasını beklemek lazım (30 saniye beklemek yeterli) bu bazı ben deborah 24 ore absolute volume maskarası ile kullanıyorum¸ çok daha hacimli ve uzun kirpiklere sahip oluyorum

 32. Kirpiklerim düz ve kısa. Elimde birsuru rimel olmasına rağmen bunu cok merak ettiğim için acıp kullandım ve cok begendım. Bazını Maybelline Lash sensational maskara ile kullandım ve oyle de cok güzel oldu. Eger bir gun elimdeki maskaralar biterse bundan bir tane daha alırım ve tepe tepe kullanırım 🙂

 33. Almayacaksam bile magaza magaza gezip makyaj malzemesi bakmaya bayılırım bi gün gene şöyle bi uğrayım deyip gratise girmemle bu ürünü keşfetmem bir oldu kurumus testerına bile bayıldım yeterince rimel stogum bulunmasına ragmen attım sepete iki tane

 34. baz kısmını beğendiğim maskara. genellikle maskaralar ilk açıldığında daha ıslak olduğu için (en azından çoğu maybelline maskara öyle) bu ürünün kuru yapısı garibime gitti. baz kısmı başarılı¸ kirpikleri epeyce uzatıyor ama maskara kısmı harikalar yaratmıyor. kirpikleri ince ince ayırması ve uzatması güzel fakat çok fazla hacim verdiğini söyleyemem. ben indirimli 25tl’ye aldım¸ indirimsiz fiyatını hak ettiğini düşünmüyorum.

 35. Müthiş hayal kırıklıkları yaşatıyor.Loreal in rimellerinin fanıydım. Ta ki bunu alana kadar. Hiçbir artısı yok. Vasat bi maskara. Beyaz kısmının da bir faydası yok. Ne super ne de star.

 36. Maskara tarafı çok kötü ancak baz kısmı oldukça iyi. 3 4 yıldır maskara bazı kullanan biriyim. Daha önce clinique maskara bazı kullanıyordum ancak l’oreal maskarasının baz kısmı clinique’ in bazı kadar iyi. Sadece baz kısmı için alırım ancak dediğim gibi maskara kısmını gerçekten sevemedim.

 37. Kullanımdan kaldırılmadan önce 2 yıl kadar kullanıp çok membnun kaldığım¸ yine Loreal’e ait aynı bu şekilde çift başlıklı bir rimel vardı (Kabı mavi siyah). L’oreal false lash superstar maskara’yı raflarda görünce heycanlandım ne yazık ki param tamamen boşa gitti. Öncelikle bazı ister istemez fazla sürmenize sebep oluyor. Kirpiklerde biraz daha az ürün kalsa belki sıralayacağım problemler olmayacaktı. (Nitekim önce kullandığım üründe bu problemler olmuyordu). Bazla kullandığımda da eğer baz çok yaşken sürersem rimelin kuruması çok vakit alıyor¸ bazın biraz kurumasını beklersem de kirpik diplerinden beyaz beyaz gözüküyor. Rimel bazla da bazsız da kullansanız çok topaklanıyor. Bence fiyatı da çok pahalı. Kesinlikle Maybelline Lash Sensational çok daha başarılı bir ürün. Üstelik yarı fiyatı.

 38. aslı özdelin kullandığını gördükten sonra aldım. İlk başta görünüşü falan çok havalı gelmişti hemde çift taraflı ve bir tarafında “beyaz” baz var. Fakat kullandıktan sonra tamamen hayal kırıklığı yaşadım. Beyaz baz kısmı sanki tutkal gibi kokuyor sürünce uzatıyor biraz sonra üstüne asıl maskarayı sürüyorsun ve işte burada hayal kırıklığı başlıyor. Maskarası bazın haricinde bir uzatma falan vermiyor üstelik alttaki beyaz rengi bile zor kapatıyor.

 39. Maskara bazlarını seviyorum.Essence’in ve flormarın bir koleksiyonundaki maskara bazları piyasadan çekilince bende gratis’te görüp bu maskarayı aldım.Baz kısmı sevdim.Hele baz kuruyunca rimeli kirpiklere önce tarar gibi sonra zigzag şeklinde yapınca güzel sonuç veriyor.Fakatttttttttt 6 yıllık lens kullancısıyım.Bu rimeli sürdüğümde ya gün içinde gözlerim sulanıyor ya da yine gün içinde gözlerimde batma oluyor.Bazı başka bir rimelle denediğimde bu soruna rastlamadım.Bence maskara kısmında sorun var.Rimelin fırçasını da beğenmedim.Maybelline black drama gibi kaşık fırçası var.(Maybelline’i seviyorum).Kıl tipi olan rimelleri seviyorum kontrolü daha zor olsa bile.Ama bunu sevemedim rimeli sürerken sanki daha çok göz üstüme bulaşıyor gibi geldi.Bazı ayrı satılsa tekrar alırım.Ama rimel kısmından hiç memnun kalmadım.Bilemedim ama sevemedim…

 40. tüpü çok kullanışsız. baz kısmını çok seviyorum ama. baz fırçası metal üzerine kıl fırçalıdır. niyeyse bu tür metal fırçalar uygulama yaparken benim kirpik diplerimi acıtıyor. ben bazı sürdüğümde kirpiklerim gür ve kalın görünüyor¸ bir uzatma olmuyor. ikinci aşamada ise¸ simsiyah rimel¸ içindeki fiberlerle hooppp kirpiklerimi kaşlarıma uzatıyor 🙂 yanlız kat kat sürünce yapışıyor kirpikler¸ amacından sapıyor rimel! benim tavsiyem¸ bazı tüm kirpiklerinize yayın¸ rimelden 1-2 kat geçin. kurumasını bekleyince tekrar 1-2 kat rimel geçersiniz.

 41. ben bu maskarayla aşk ve nefret ilişkisi yaşamaktayım. Çok isteyerek aldım kendisini ve aslında genel olarak severek kullanıyorum. Öncelikle kirpiklerim uzun sayılır¸ kıvrık ¸ ve karmaşık. Bende takma kirpik görüntünü veriyor ¸ baz kısmını kullandığımda kirpiklerim şaha kalkıyor. Tek başına kullandığımda da çok güzel dolgunluk veriyor. Yani genel olarak kendisinden beklentilerimi karşılıyor. Nefret ilişkisini yaşatan kısımlar ise herzaman değil bazen akma yapıyor¸ topaklanma yapabiliyor¸ sürdükten sonra gözümde bir hassasiyet oluşuyor. Kendisinden vazgeçemiyorum ama çok da seviyorum. Red carpet olanını bende çok merak ediyorum ¸ arasında ne gibi bir fark var bilmiyorum¸ yenisini red carpet alacağım.:)

 42. Çift taraflı bir maskara. Ben Red carpet olanını kullanıyorum. Önce bazı sürüyorum biraz beklemek gerekiyor sonra diğer kısmı sürüyorum gerçekten hacimli yapıyor kirpikleri. Bazı çok sürmemek gerekiyor fazla sürünce beyazlık kalıyor sanki

 43. Elimdeki maskara bitiyordu bende arayışa girdim ve lorealin adına güvenerek loreal false lash superstar maskarayı almaya karar verdim. Şansıma tam da yılbaşı indirimi vardı. Büyük beklentilerle aldığım için mi bilemiyorum ama memnun kalmadım. Mucize etki görmedim ve kirpiklerimi ayırıp istedigim hacmi vermedi. Çıkarırken kirpiklerimin de döküldüğünü görünce bir daha almamaya karar verdim. Bazdan sonra sürmek bulaşmayı önlüyor tek artısı bu bence.

 44. daha önce lens kullanan cicişlerin memnun kalmadığını okumuştum¸ yine de bir şans vermek istedim ve benim gözlerimi kesinlikle rahatsız etmedi. büyük bir artı olarak asla akma yapmıyor. yani başarılı bir maskara bence¸ öyle aman aman değil. baz kısmının kirpikleri daha uzun gösterdiğini düşünüyorum ama istediğim dolgunluğu pek veremiyor ne baz ne de maskarası. kıvırma desen o da yok.

 45. ben bu rimeli ve eyelinerını set olarak 50 tl’ye almıştım. rimelin baz kısmını beğendim fakat rimel tarafı tamamen kapatamıyor. dolgunluk ve uzunluk veriyor fakat beklentiyi tam karşılamıyor yani tamam katkısı var ama yeterli değil. bende dökülme¸ akma¸ kirpikleri birleştirme gibi şeyler yapmadı.sonuç olarak bayıldığım söylenemez¸ tekrar almam.

 46. maymun iştahlı olduğumdan mütevellit¸ açık 9-10 maskaram var¸ denemeyi seviyorum belki daha iyisini bulurum diye¸ açmazsam içim içimi kemiriyor.ama ne zaman kirpiklerimin en iyi halini istiyorum¸ bu maskarayı elimde buluyorum. bendeki normal siyahlıkta olanı.kirpiklerim orta uzunlukta ve orta sıklıkta¸ ama kıvrık değil.kıvırma özelliği fazla yok¸ onu kirpik kıvırıcıyla hallediyorum zaten.bazı¸ kirpikleri daha sık gösteriyor¸ maskara da uzatıyor bence.hatta annem merak edip kullandığında¸ onun kirpikleri kısa ama orta sıklıktadır¸ denediğinde “olmayan kirpiklerimi var etti” dedi :’) arada makyaj masamdan çarpar¸ onun makyaj çantasında bulurum.tek kötü özelliği bazın beyazlığını kapatmakta zorlanan arkadaşlarım vardı¸ biraz uğraş istiyor.

 47. bende red carpet versiyonu var. şöyle söyleyeyim ki maskara kısmı güzel¸ iyi dolgunluk veriyor. ama siyahlık arayanlar beğenmeyecektir çünkü bu maskara bildiğiniz koyu gri. ağırlık yapmıyor. kıvırması güzel ama dökülme yapıyor.. kesinlikle kötü değil ama müptelası olunacak bir maskara da değil kısaca.gelelim baz kısmına. ben baz kısmını beğendim. bence güzel dolgunluk veriyor ve baz kısmını da kullanınca maskara kirpiklerden çok daha rahat çıkıyor. ama bu maskaradan bazıyla birlikte aldığınız etkiyi başka maskaralardan tek başına alabilirsiniz. hojdur ama o kadar. he belki sadece baz kısmı için alıp çok memnun olduğunuz maskaranın altına kullanır ve daha dramatik bir görüntü elde edersiniz. düzeltme: baz kısmını yves rocher sexy pulp altına kullanınca sonuç çooook iyi oldu

 48. Bu maskara bana doğum günü hediyem olarak gelmişti. Geldiği gibi ortadan kırılması bir oldu. Ama kullanmaya devam ettim. Birkaç ay sonra topal topal dökülmeye başladı gözlerimin altına. Bazını beğendim dolgunluk veriyor ama maskarasını pek beğenemedim. Loreal maskara istiyorsanız bence Volume Million Lashes serisine göz atın.

 49. Başta sadece bazı için kullanıyordum¸ baz kısmı bitince maskarasını kullanmadan atsam içime oturacaktı 🙂 maskara kısmının baz kullanmadan Çok bir etkisi olmadı benim kirpiklerime. Sadece azıcık doldurup siyaha boyuyor. Bu yüzden daha günlük makyajlarda veya evde canım makyaj çekince süre süre bitirdim. Tekrar alırım ki almıştım zaten hatta indirimde yedeklemiştim ancak malesef sadece bazı için. Maskarasını yine çok makyaj yapmadığım zamanlarda sürüp bitireceğim muhtemelen

 50. Baz kısmı olmadan bir hiç olan maskara. Ikisini bir kullanınca inanılmaz ağırlık yapıyor bi süre sonra gözümü açmakta zorlanıyordum. En sonunda maskara kısmını kullanmayı bırakıp bazını etkisini beğenmediğim maskaralar altına kullanmaya başladım. Etkisini beğenmediğim maskaraları şaha kaldırıyor resmen. Bayadir da kullanıyorum çok bereketli hala bitmedi. Bitmesin diye gözünün içine baktıklarımdan

 51. iki yıldır kullandığım özellikle düğün dernek gibi özel günlerde makyajı muhteşem tamamlayan takma kirpik etkisi yaratan maskaram. günlük olarak kullanmak istediğimde de beyaz tarafını sürmeden kullanıyorum normal rimel etkisi yaratıyor. iyi bir etki almak için kuruduktan sonra bir kat daha sürmenizi tavsiye ederim.

 52. Bazını ve genelin aksine rimel tarafını da beğendiğim maskara. benim kıvrık fakat seyrek kirpiklerimde takma kirpik etkisi veriyor. Fırçasının kavisli olmasından dolayı ekstra kıvırdığını düşünüyorum. Hacim vermesi de gayet başarılı. Kendisi benim özel gün maskaram.

 53. İlk çıktığında aldığım maskara. Baz kısmı var diye özellikle alıp denedim. Kirpiklerimde çok iyi dursada beni rahatsız eden yönleride var. Mesela bazın üstüne rimeli geçtikten sonra ne yaparsam yapayım illa ki baz beyaz beyaz belli oluyor. ayrıca maskaranın rengini çok silik gösteriyor. L’oreal maskaraları çok sevdiğim halde bu maskarayı nasıl kullansam severim bilemiyorum 🙁

 54. İlk çıktığında aldığım maskara. Baz kısmı var diye özellikle alıp denedim. Kirpiklerimde çok iyi dursada beni rahatsız eden yönleride var. Mesela bazın üstüne rimeli geçtikten sonra ne yaparsam yapayım illa ki baz beyaz beyaz belli oluyor. ayrıca maskaranın rengini çok silik gösteriyor. L’oreal maskaraları çok sevdiğim halde bu maskarayı nasıl kullansam severim bilemiyorum 🙁

Siz ne düşünüyorsunuz?