“L’oreal elseve 6 mucizevi yağ bakım şampuanı” için 50 yorum

 1. kupkuru saçlarım için iyi geleceğini ve kafa derisine de iyi geleceğini düşündüğüm yalnız yıka yıka arınmayan banyodan çıkınca saçların kalıp kalıp¸ yağlı gibi durmasına sebebiyet veren aşırı ağırlık veren benim için berbat şampuandır¸ bakım yağıyla devam.

  1
  2
 2. kupkuru saçlarımı yumuşacık yapması umuduyla aldığım şampuan. sonuç: saç diplerindeki yapış yapış his ve yağlı¸ pis görünüm. ama kremi güzel.

 3. Ne kadar durularsam durulayim banyodan cikip kuruttuktan sonra sac diplerimde birikip kazik gibi yapan sampuan. Hani banyodan sonra bakim urununu fazla kullaninca saçınız sertlesir ya ayni oyle

 4. hayatımda ertesi gün yağlanmamış saçımı yağlandırıp¸ ağırlaştırarak makyaj fırçası temizleme ürünü olmaya hak kazandı.

 5. okuduklarıma bakalırsa bir tek benim beğendiğim şampuan Ben ise hayatımın şampuanı ve saç kremi diyorum saçlarımda boya var ve kuru. güzel nemlendirdiğini saçlarımdaki elektriği aldığını gözlemledim¸ )

 6. aldıktan sonra yorumlarını okumamın kötü olduğu şampuan. saçlarımın uçları çok kuru bana fena gelmedi bu yüzden. uzun sureli kullanır mıyım bilmiyorum¸ yorumlar beni korkuttu azıcık.

 7. Saçlarımı berbat şekilde yağlandıran şampuandır. Yağını uzun süre severek kullandım hala da kullanıyorum ama şampuanı bana uymadı. Kalın telli¸ banyodan sonra 2. günde yağlanan bir saça sahibim. Saç uçlarım kuru bile diyebilirim. Bu şampuanla duş aldıktan sonra saçımı kuruturken saçım yağlanmış bir görüntüyle tel tel ayrıldı. Çok kuru saç ve saç derisi olanlar severek kullanabilir.

 8. boyalı ve kuru saçlarımı duştan çıkıp saçımı kuruttuğum an yağlandıran iğrenç şampuan. nasıl bir rezaletse gidip büyük boyunu almıştım. ders oldu.

 9. kupkuru¸kıvırcık¸hacimli saçlarımı bile söndürmüş¸kafama yapıştırmış şampuan¸bir daha alır mıyım¸kesinlikle hayır.

 10. Dünyanın en iğrenç şampuanı olabilir. Hayatımda ilk defa bir şampuanı bitiremeden çöpe attım. Banyodan hemen sonra bile saç diplerinde yağlı bir his ve görünüm bırakıyor. Bu ürünü sevebilmeniz için saçınızın müthiş derecede kuru olması falan lazım heralde. Kesinlikle tavsiye etmiyorum.

 11. Şampuanı ve kremini kullanıyorum aşırı memnunum ben saçlarım çok kuru yağıyla saçlarımı kendine getirdi yağlandırmadı da

 12. Saçlarım yağlı sayılır. Birkaç kere denedim sanki saçımı hiç yıkamamışımda bir kalıp yağ sürmüşüm gibi oldu çok kuru saçlarınız yoksa hiç denemeyin bence.

 13. benim saçlarım normal ince telli. markette indirimde görünce denemek istedim. aşırı memnun kaldım. saçlarım çabuk yağlanmasına karşın hiçbir şekilde yağlandırmadı ve daha önce bu kadar yumuşak yapan bir şampuan daha kullanmamıştım. elektriklenmeyi de aldı. sadace düzleştirici keratin bakımı yapıtrdığım için sülfatsız şampuan kullanıyordum hep o nasıl hallolacak onu düşünmekteyim ama şimdilik memnunum.

 14. Hayatımda gördüğüm açık ara en kötü şampuan. “Yağlı değilken” yıkanan saçı banyodan çıktıktan sonra 5 gün yıkamamış gibi vıcık vıcık yağlı gösteriyor. Aynı şeyi kardeşimde de yaptı. Tatile bu şampuanı götürmüştük ve doğal olarak her gün havuz deniz derken mutlaka saçımızı yıkıyorduk 1 2 kere bu şampuanla. ve sayesinde saçımız yağsız bir şekilde 1 akşam bile geçiremedik.

 15. tek kelimeyle skandal. Saçlarımın üst kısmını kafama yapıştırmak mı dersin¸ duştan çıktıktan sonra 7 günlük yağlıymış gibi görünmesi mi dersin. korkunçtu¸ hemen kullanmayı bıraktım. anneme bile vermedim al kullan diye¸ ona da yazık 🙁 o derece nefretimdir.

 16. ilk aldığımda tesadüfen denemek için alıp çok memnun kalmıştım çabuk yağlanma sorunu gözlemlemedim ve saçlarım günlerce temiz ve yumuşak kaldı. uzun süre kullandıktan sonra başka birkaç şampuan deneyip memnun kalmayıp tekrar buna döndüm ama olmadı her gün yağlanıyor. hatta ben duş aldıktan sonra akşam eve gelen kardeşim kaç gündür yıkanmıyorsun demişti 🙁 belki benim kullanım hatamdan kaynaklıdır çünkü ilk kullandığım süreç boyu aşırı memnundum.

 17. amman diyim almayın. şişeyi elinize alınca 6 adet yağ ooo saça çok faydalı diyip kanıyosunuz¸ kullanmaya başlayınca farkediyordunuz gerçeği. ben bu ürünü ne zman kullansam banyo sonrası saçlarımın dibi yağdan yapış yapış oldu. sanki hiç yıkanmamış gibi. kokusu¸ yumuşatması çok güzel ama saç diplerini mahvediyor. ben iki üç kullanımdan sonra saç kremi niyetine saç uçlarıma kullanarak şişeyi bitirmiştim ve daha da almamıştım.

 18. Şaka gibi bir şampuan. Saçlarımı yıkadıktan sonra kirletti desem yeridir. 3 gün yıkamasam anca yağlanan saçlarım¸ kuruttuktan sonra sanki 1 hafta yıkanmamış gibi yağlı ve yapış yapış oldu. Şampuanı mümkün olduğunca az kullanmaya çalışırım (bkz: 1 tatlı kaşığı kadar) ve iyice durularım. Buna rağmen saçarımda acayip bir tabaka oluşturdu.Tüm bunlara rağmen 2-3 defa daha şans verdim ama her seferinde saçlarımı deyim yerindeyse rezil kepaze etti. Ablamın saçları işlem görmüş olmasına rağmen aynı şikayetleri ondan da duyunca şampuan çöpü boyladı.

 19. Saçlarımı temizlemeyip kirleten¸ yapıştıran tuhaf şampuan.. ürüne o kadar güvendim ki hem saç kremini hem maskesini aldım ama şampuanın kötülüğünden diğerleri iyi mi kötü mü anlayamadım..şampuanı kullanmayı bırakıp diğerlerini deneyeceğim..

 20. Hayatımda kullandığım en berbat şampuanlarda ilk üçe rahat girer. saçımın yıkanmamış hali bu şampuanla yıkanmış halinden daha temiz hissettiriyor. saçları feci ağırlaştırıyor. banyodan çıkınca garip bir şekilde saç diplerim yağlanmış ve birbirine yapışmış buluyorum. bedava verseler almayacağım bir ürün.

 21. Saçimi üst kısmını yapış yapış yaptı heralde iyi durulamadım dedim tekrar tekrar yıkadım sonuç aynı yağ oranı nı ayarlayamamislar

 22. Elidor dan sonra hayatımda deneyimlediğim en kötü şampuan diyebilirim. Ertesi gün sanki saçlarımı 1 hafta yıkamamışım gibi yağlı görünüyor. Saçlarımı söndürdü ¸ hiç bir şekilde hacim veremiyordum. Sanki bir avuç saç kremi dökmüşsün gibi saçlarım ellerimin arasından kayıp gidiyordu. 2 kullanımdan sonra attım. Çok gür saçlarınız varsa yatıştırmak için belki işe yarayabilir. Ancak ince telli hacimsiz saçlarınız varsa kesinlikle yanaşmayın derim. Uzun zamandır Blendax kullanıyorum. Gayet hacimli ve dolgun yapıyoy saçlarımı.

 23. hiçbir araştırma yapmadan denk gelip aldım eğer yorumları görseydim kesinlikle almazdım. yorumların aksine benim ilk izlenimim gayet iyi oldu nedense. saçlarım daha kolay tarandı daha yumuşak ve parlak olduedit: ilk yıkadığımda iyiydi 2. de berbat oldu yapış yapış kaskatı bir saç oldu hayatta tekrar kullanmam

 24. benim de saçlarımı başlarda yumuşacık yapmasına rağmen birkaç kullanımdan sonra yağlı ve yapış yapış bir şekilde bırakmış şampuandır. bir daha almam.not: saçlarım kuru normalde uzun süre yıkamasam bile yağlanmaz. belirtmek istedim.

 25. Acayip kuru saç ve saç derisine sahibim öncelikle bunu söyliyim¸ annem de öyle. Ben bu şampuanın verdiği yumuşaklığı sevdim saçlarım normalde baya kabarık kıvırcık kalın telli ¸ annem ise düz ve ince telli saçlara sahip banyodan çıktığında saçım yağlı yağlı bütün saçlar kafama yapıştı hiç sevmedim bu şampuanı dedi 🙁 Sanırım ince telli hacimsiz saçların sevmeyeceği türden bir şampuan

 26. ince telli ve yağlı saçlarımı asla arındırmayan¸ aksine daha da yağlandıran yapış yapış bırakan bir şampuan. Belki çok kuru saçlılar sevebilir ama benim gibi ince telli ve yağlı saçlarınız varsa bu şampuandan koşarak uzaklaşmalısınız.

 27. abartmıyorum 15 gün yıkamasam aynı şekilde tertemiz görünen saçlarımı ertesi gün ağırlaştırıp kafama yapıştıran şampuan. çok ümitliydim çok değişik bir içerikteydi belki de favori şampuanım olacakken olmadı bu loreal

 28. İsminden de anlaşıldığı üzere¸ normal ve yağlı saçlar için üretilmemiş¸ kuru saç tipine sahip insanlar için üretilmiştir. Benim saçlarım kalın telli ve kuru. Kupkuru desem yeridir. Ayrıca elektriklenme sorunu da yaşıyorum. Bu yüzden şampuan bana göre diyebilirim. Elektriklenmeyi önlüyor ve nemlendiriyor yağlı yapısı ile. Yağlı veya normal saça sahip kişiler kullanınca yağlanma yapması kadar normal bir şey yok. Şampuan alırken saç yapınızı göz önünde bulundurarak seçim yaparsanız sorun yaşamazsınız. Sls içeriyor bu arada. Saçta 2 dakikadan fazla bekletmemekte fayda var. 

 29. Almadan önce girdilere bakmıştım. Herkes çok yağlandırıyor falan deyince sevindim¸ dedim ‘Kuruluktan mısır püskülü kıvamına gelmiş saçlarıma en iyi bu şampuan olur herhalde’Evet bir daha sizlere güvenmem gerektiğini anladım.Benim ultra kuru saçlarımı yağlandırdı¸ ağırlaştırdı¸ yapıştırdı yani gerçekten kötü bir halde getirdi. Bu şampuanı saçları ince telli ve az olan kardeşim de kullandı tabii¸ onun durumu daha kritik. ‘Neden şu şampuanı aldın?’ diye bana hala sövmekte.Serinin maskesi oldukça iyi ama neden şampuanı böyle¸ bilmiyorum.

 30. Kokusunu çok sevdiğim şampuan.1 şişe bitirdim.Saclarimi yumuşacık yapıyordu.Memnun kalan bir tek benim galiba.

 31. Hangi gaflete düştüm bilinmez¸ sanırım bunun saç kremini uzun süre kullanıp çok memnun olmamdandır ki¸ geçtiğimiz günlerde temin ettim bu şampuanı. Yıkandım¸ saçlar yumuşak¸ rengi parlak. Sonra saçımı toplamak için elimi saçıma attım¸ o da ne?! Resmen uhu sürmüşler gibi. Arınmadı herhalde dedim¸ saçı kuruluktan ölen ve yağlansın artık diye ağlayan arkadaşıma yazdım ki¸ oda şikayetçiymiş. El mahkum! Bitirip bir daha elimi sürmeyeceğim…

 32. yikadığımın ertesi akşamına yağlanan saçlarımı kupkuru yapan bir şampuan. kupkuru dediğim de keçe gibi. öneri üzerine aldım lorealin herşeyi iyi değilmiş demekki diyorum.

 33.  çoğu yorumun aksine ben bu şampuanı sevdim. dalgalı ve oldukça kabaran saçlarım var. iki seneden fazladır boyuyorum ve sürekli ısıyla şekillendiriyorum. yani saçlarım oldukça kuru ve yorgun halde. çoğu şampuanla saçlarımı yıkadıktan sonra zor açabiliyorken bununla yıkayıp¸ çıkınca aynı serinin saç güzelleştirici kremini de sürdüğümde tarak resmen kayıyor.  yağlandırma konusunda ise çabuk yağlanan saçlarım olmadığı için beni çok rahatsız etmedi. ama ben yine de haftada bir başka bir şampuan ile yıkıyorum çünkü sürekli kullanınca saçlarımı ağırlaştırdığını¸ söndürdüğünü hissettim. çabuk yağlanmayan¸ kuru saçlılara kesinlikle öneririm. hem yumuşaklık veriyor hem de parlak ve canlı gözükmesini sağlıyor. 

 34. Saclarimi cok guzel bir sekilde yumusaklastiran ve parlak gosteren sampuandir. Sac tipim normal. Saclarimla cok oynamadigim surece yaglanmaz pek. Cok yipranmis olmamakla birlikte cok boya islemi gordugunu soyleyebilirim saclarimin. Yaklasik 4-5 aydir  baska sampuan kullanmadan bu urunu kullaniyorum. Kokusu cok guzel. Sacima onceden ekstra bakim yapmam gerekirdi cunku hem cok mat hem de bakimsiz dururdu. Simdi sadece bu sampuani kullaniyorum. Sac bakim kremi ya da sac maskesi kullanmiyorum ve istedigim sonucu sadece bu sampuanla elde ettim diyebilirim. Bana cok iyi geldi guclendirme¸parlaklik kazandirma acisindan. Cok fazla baska urun kullanarak saclarimi da yormamis oluyorum. 

 35. Şu zamana kadar kullandığım en kötü şampuan. Alalı 3 ay oldu normalde iki haftada biten sampuan kutumuz üc aydır bitmiyor. Kenarda duuo kullanılmıyor. Saçımı yağlandırdı. Ağırlaştıedı. Duştan cıktığımda bile sanki beş haftadır yıkanmıyormusum gibi yağlu duruyor saçlarım

 36. Benim aşırı kuru kabarık ve kıvırcık saçlarıma iyi geldi diyebilirim. Normalde restorex kullanırken¸ elidor belirgin bukleleri sabah saçıma boca ederdim kabarmasın diye. Lorealle saçımı yıkayınca bitek banyodan sonra sürdüm sabah sürmedim. Loreal mucizevi krem sürdüm ve günü kurtardım saçıma güzel nem verdi ve yumuşacık oldu . Sevdim

 37. benim de hiç ama hiç memnun kalmadığım. Bu zamana kadar kullandığım en kötü ve bence elseveler arasında en kötü şampuan. Saçlarım 2-3 gün dayanır yağlanmaz. Ama ben hep iki günde bir saçlarımı yıkarım. Yazın her gün. Bunu kullandığım zaman saçlarım öyle bir yağlandı ki daha duştan 5 saniye önce kaskatı bir saçım oluyordu dokunamıyordum bile. Yağdan ölmüştü.O sıralar saçımın kötü durumda olduğunu düşündüm hep “ya saçlarım bu ara kötü” diyordum falan asla tahmin etmedim. Artık çevremdekiler sormaya başlamıştı saçlarına bişey olmuş falan. Sonra şampuan nihayet aklıma geldi 😀 ve internetten baktığımda çoğu kişinin aynı dertten muzdarip olduğunu gördüm ve şampuanı bıraktım direkt çöpe attım daha bitmeden. Bir de büyük boyunu almışım. Üzücü bir deneyimdi bir daha hiç dokunmadım.

 38. asla yağlanmayan saçlarımı bile duştan çıktıktan sonra yağlı yağlı gösteren şampuan. Bu sebeple kullandığım en kötü şampuan oldu kendisi. 

 39. Ahh benim salak kafam ahh… Zaten yağlı olan saçlarımı daha söndürüp¸ inek yalamışa döndüren üründür kendisi. Aynı serinin güzelleştirici kreminden sonra pek de umutluydum gerçi. Ah be Nora¸ bilmez misin saçının nazlı halini?

 40. Ben anlamadım bir tek bana mı kötü geldi? Kuru saçlarım vardır ve çok çabuk elektriklenir. Alırken elektriklenme yapmaz umuduyla aldım¸saçımı yıkayıp hiç makineyle falan uğraşmadan sadee nemini alıp dışarı çıktım ve yine de elektriklendi :(Edit:imla

 41. Yengem ve kuzenim cok sevdiği için ben de kullandım. İlk günler anlamadım ama sac dibini yağlı gösteriyordu anlayamadım. Havuzda bir şey mi oldu da sacım boyle oldu dedim ama yok. Sonradan şampuandan olduğunu anlayınca zaten de sonu geldiği için otelde bıraktım¸ bir şeyi hayatımdan en güzel çıkarış  biçimim 🙂 

 42. Kuru saçlarım var ve bana şahane geldi hatta o kadar sevdim ki kokusunu. Stoklamayi düşünüyorum hazır indirim varken.

 43. saç dibimi yağlandıran şampuan. kruu saçlara iyi gelebilir ama asla normal ya da yağlı saçlar için arındırıcı bir şampuan değil. tam tersine “al sana vıcık vıcık yağlı saç” diyen bir şampuan. fazla reklam çalışmalarıyla abartıldığını düşünüyorum.

 44. kuru saçlarım vardır. geçen sene bu şampuanı aldım hem de roaccutane kullandığım bir dönemdi ekstra kuruyken aldım. ne kadar güzel durulasam da asla arındıramadım. saç tellerimi nemlendirmek yerine yağlandırdı. bir kaç sefer denedim baktım başa çıkamıyorum bi köşeye kaldırdım. hala bekliyor nasıl değerlendirsem diye düşünüyorum. kullandığım sıra saç diplerim tel tel ayrılmış yağlı bir görüntüde olmuştu. üstelik bir gün sonra falan da değil saçımı yıkayıp kurutur kurutmaz.elseve’i sevdiğim için başka bir şampuanına geçiş yaptım.

 45. Bu şampuan yumuşaklık sağlıyor mu tartışılır¸ şampuan saçımın üst taraflarını yumuşattı ancak uçlarını tiftik tiftik yaptı¸ ayrıca saç yağdan tamamen arınamadığı için kurutma esnasında elinize yapış yapış bir doku geliyor.

 46. Üç günde bir yağlanan saçlarımı duştan çıktıktan sonra bile yağ topu gibi gösteren¸seri ile alakası bile olmayan¸şuan ellerimi yıkamak için kullandığım başarısız şampuandır kendisi.

 47. Yağlı saçlara sahibim. Daha önce pantene Aqua serisini kullanıyordum fakat birkaç aydır loreal 6 mucizevi yağ bakım şampuanı kullanmaktayım. Gratisten 12TLye almıştım indirimli. Saçlarımı yumuşacık yapıyor. Normalde banyodayken bile kremle zor taranan saçım artık ekstra saç kremi kullanamama gerek bile kalmadan rahatça taranıyor. Çok memnunum.

 48. Bir yere giderken saç kremi de taşımak istemediğim için seyahat boyunu çantaya atmalık aldığım¸ saç tipim yağlı olmasına rağmen saçımı ağırlaştırmayan ama yağ bakımı iddiasına rağmen krem olmadan saçı kolay taranır hale de getiremeyen şampuan. Ekstra bir dökülmeye de sebep olmadı.

Siz ne düşünüyorsunuz?